scilab - en to ca translation catalogue (60 entries)

en: %s: Wrong size for input argument #%d: An empty matrix expected.
ca: %s: L'argument #%d té una mida incorrecta: Ha de ser una matriz vacía.

en: %s: Wrong values for input argument #%d: Positive integers expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d té un valor incorrecte: Ha de ser enteros positivos.

en: %s: Wrong value for input argument #%d: Scalar positive integer expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d té un valor incorrecte: Ha de ser un entero escalar positivo.

en: %s: A zero was encountered on the diagonal the matrix.
ca: %s: S'ha trobat un zero a la diagonal de la matriu.

en: Reordering,  Step = %1d
ca: Reordenant,  Pas = %1d

en: Operation count for inner loop of factorization = %d.
ca: Recompte d'operacions al bucle intern de la factorització = %d.

en: Pivot found at %1d,%1d using
ca: S'ha trobat un pivot a %1d,%1d utilitzant

en: MATRIX SUMMARY
ca: RESUM DE LA MATRIU

en: Size of matrix = %1u x %1u.
ca: Mida de la matriu = %1u x %1u.

en: Matrix has been reordered.
ca: S'ha reordenat la matriu.

en: Matrix after factorization:
ca: Matriu després de la factorització:

en: Matrix before factorization:
ca: Matriu abans de la factorització:

en: Columns %1d to %1d.
ca: Columnes %1d a %1d.

en: 
    Largest element in matrix = %-1.4lg.
ca: 
    Major element de la matriu = %-1.4lg.

en: Smallest element in matrix = %-1.4lg.
ca: Menor element de la matriu = %-1.4lg.

en: 
    Largest diagonal element = %-1.4lg.
ca: 
    Major element de la diagonal = %-1.4lg.

en: Smallest diagonal element = %-1.4lg.
ca: Menor element de la diagonal = %-1.4lg.

en: 
    Largest pivot element = %-1.4lg.
ca: 
    Major element del pivot = %-1.4lg.

en: Smallest pivot element = %-1.4lg.
ca: Menor element del pivot = %-1.4lg.

en: 
    Density = %2.2lf%%.
ca: 
    Densitat = %2.2lf%%.

en: Number of fill-ins = %1d.
ca: Elements omplerts = %1d.

en: Warning : The following matrix is factored in to LU form.
ca: Avís: La següent matriu s'ha factortitzat de forma LU.

en: Matrix has not been factored.
ca: La matriu no s'ha factoritzat.

en: |||  Starting new matrix  |||
ca: |||  Començant una matriu nova  |||

en: Matrix is complex.
ca: La matriu és complexa.

en: Matrix is real.
ca: La matriu és real.

en:      Initial number of elements = %d
ca:      Nombre inicial d'elements = %d

en:      Initial average number of elements per row = %lf
ca:      Nombre mitjà inicial d'elements per fila = %lf

en:      Fill-ins = %d
ca:      Elements omplerts = %d

en:      Average number of fill-ins per row = %lf%%
ca:      Nombre mitjà d'elements omplerts per fila = %lf%%

en:      Total number of elements = %d
ca:      Nombre total d'elements = %d

en:      Average number of elements per row = %lf
ca:      Nombre mitjà d'elements per fila = %lf

en:      Density = %lf%%
ca:      Densitat = %lf%%

en:      Relative Threshold = %e
ca:      Llindar relatiu = %e

en:      Absolute Threshold = %e
ca:      Llindar absolut = %e

en:      Largest Element = %e
ca:      Major element = %e

en:      Smallest Element = %e
ca:      Menor element = %e

en: Norm of right-hand side : %s
ca: Norma del costat de la dreta: %s

en: Special processing where the right-hand side is zero.
ca: Processat especial on el costat de la dreta val zero.

en:   Type of preconditionning #1 : %d
ca:   Tipus de precondició #1 : %d

en:   Type of preconditionning #2 : %d
ca:   Tipus de precondició #2 : %d

en:   New residual = %s < tol = %s => break
ca:   Nou residu = %s < tol = %s => break

en:   Iteration #%s/%s residual : %s
ca:   Iteració #%s/%s residu : %s

en: Final residual = %s > tol =%s
ca: Residu final = %s > tol =%s

en: Algorithm fails
ca: L'algoritme ha donat un error

en: %s: Convergence error.
ca: %s: Error de convergència.

en: Algorithm pass
ca: L'algoritme ha acabat bé

en: %s: Wrong number of input arguments: %d to %d expected.
ca: %s: Nombre incorrecte d'arguments d'entrada: Hi ha d'haver entre %d i %d.

en: %s: Wrong type for input argument #%d.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d és d'un tipus incorrecte.

en: %s: Wrong type for input argument #%d: Square matrix expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d és d'un tipus incorrecte: Ha de ser una matriu quadrada.

en: %s: Wrong type for input argument #%d: Column vector expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d és d'un tipus incorrecte: Ha de ser un vector columna.

en: %s: Wrong size for input argument #%d: Same size as input argument #%d expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d té una mida incorrecta: Ha de ser de la mateixa mida que l'argument d'entrada #%d.

en: %s: Wrong type for input argument #%d: Scalar expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d és d'un tipus incorrecte: Ha de ser un escalar.

en: %s: Wrong value for input argument #%d: Column vector expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d té un valor incorrecte: Ha de ser un vector columna.

en: %s: Wrong number of input argument: At least %d expected.
ca: %s: L'argument d'entrada té un número incorrecte: Ha de ser com a mínim %d.

en: %s: Wrong size for input argument #%d: Column vector expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d té una mida incorrecta: Ha de ser un vector columna.

en: %s: Wrong size for input argument #%d: Scalar expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d té una mida incorrecta: Ha de ser un escalar.

en: %s: Did not converge.
ca: %s: No convergeix.

en: %s: Wrong number of input arguments: At least %d expected.
ca: %s: El nombre d'arguments d'entrada és incorrecte: Han de ser com a mínim %d.

en: %s: Wrong value for input argument #%d: Transpose of the function %s expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d té un valor incorrecte: Ha de ser la transposada de la funció %s.
