scilab - en to pl translation catalogue (13 entries)

en: Polynomial
pl: Wielomian

en: Sparse
pl: Rzadka

en: Integer
pl: Liczba całkowita

en: Graphic handle
pl: Uchwyt grafiki

en: String
pl: Tekst

en: User function
pl: Funkcja użytkownika

en: Function library
pl: Biblioteka funkcji

en: List
pl: Lista

en: Tlist
pl: Tlista

en: Mlist
pl: Mlista

en: Pointer
pl: Wskaźnik

en: Intrinsic function
pl: Funkcja wewnętrzna

en: Unknown datatype
pl: Nieznany typ danych
