scilab - en to cs translation catalogue (16 entries)

en: Only on Windows Mode, not in Console Mode.
cs: Pouze v Režimu Windows, není dostupné v Režimu Konzole.

en: %s: Wrong size for input argument #%d: string expected.
cs: %s: Špatná velikost vstupního argumentu #%d: Očekáván řetězec.

en: %s: Can not read input argument #%d.
cs: %s: Nelze přečíst vstupní argument #%d.

en: %s: Wrong type for input argument #%d: string expected.
cs: %s: Špatný typ vstupního argumentu #%d: Očekáván řetězec.

en: %s: Wrong value for input argument #%d: '%s' expected.
cs: %s: Chybná hodnota vstupního argumentu #%d: Očekáván '%s'.

en: %s: No more memory.
cs: %s: Není více paměti.

en: %s: Memory allocation error.
cs: %s: Chyba při přidělování paměti.

en: %s: Wrong size for input argument #%d: String expected.
cs: %s: Špatná velikost vstupního argumentu #%d: Očekáván řetězec.

en: %s: Wrong value for input argument: %s.
cs: %s: Chybná hodnota vstupního argumentu: %s.

en: see help
cs: Podívejte se do nápovědy

en: %s: Cannot open Windows registry.
cs: %s: Nelze otevřít registry Windows.

en: %s: Cannot query value of this type.
cs: %s: Nelze se dotázat na hodnotu tohoto typu.

en: Error(s) : see help powershell
cs: Chyba(y): podívejte se na nápovědu powershell

en: Please verify your powershell command without Scilab.
cs: Ověřte, prosím, Vaše příkazy powershell bez Scilab.

en: Only for Microsoft Windows.
cs: Pouze pro Microsoft Windows.

en: Powershell 1.0 not found.
cs: Powershell 1.0 nenalezen.
