scilab - en to ca translation catalogue (192 entries)

en: %s: Wrong type for input argument #%d: string expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d és d'un tipus incorrecte: Ha de ser una cadena de caràcters.

en: %s: Wrong type for input argument #%d: A boolean expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d és d'un tipus incorrecte: Ha de ser un booleà.

en: Wrong input argument "%s": invalid tree path.
ca: L'argument d'entrada "%s" és incorrecte: No és un camí vàlid.

en: Unable to import %s .
ca: No s'ha pogut importar %s .

en: Unable to load block from %s .
ca: No s'ha pogut carregar el bloc de %s .

en: Untitled
ca: Sense títol

en: File
ca: Fitxer

en: New
ca: Nou

en: New diagram
ca: Nou diagrama

en: New palette
ca: Nova paleta

en: Open
ca: Obre

en: Save
ca: Desa

en: Save as
ca: Anomena i desa

en: Export
ca: Exporta

en: Save as interface function
ca: Desa com una funció d'interfície

en: Print
ca: Imprimeix

en: Close
ca: Tanca

en: Quit Xcos
ca: Tanca el Xcos

en: Edit
ca: Edita

en: Block Parameters
ca: Paràmetres de bloc

en: Superblock mask
ca: Màscara de superbloc

en: Create
ca: Crea

en: Remove
ca: Elimina

en: Customize
ca: Personalitza

en: Save block GUI
ca: Desa el bloc GUI

en: Load as palette
ca: Carrega com una paleta

en: User-Defined
ca: Definit per l'usuari

en: Create a category
ca: Crea una categoria

en: Add to a new category
ca: Afegeix a una nova categoria

en: Category
ca: Categoria

en: Dump
ca: Bolca

en: View in Scicos
ca: Visualitza a l'Scicos

en: View
ca: Visualitza

en: Diagram browser
ca: Explorador de diagrames

en: Viewport
ca: Finestra de visualització

en: Get infos
ca: Informació

en: Details
ca: Detalls

en: Show parent diagram
ca: Mostra el diagrama superior

en: Simulation
ca: Simulació

en: Setup
ca: Configura

en: Compile
ca: Compila

en: Start
ca: Inicia

en: Stop
ca: Atura

en: Set Context
ca: Contexte

en: Resize
ca: Redimensiona

en: Rotate
ca: Gira

en: Flip
ca: Volteja

en: Mirror
ca: Inverteix

en: Show/Hide shadow
ca: Mostra/amaga les ombres

en: Grid
ca: Quadrícula

en: Diagram background
ca: Fons del diagrama

en: Bold
ca: Negreta

en: Italic
ca: Cursiva

en: Font size
ca: Mida de lletra

en: Font name
ca: Nom del tipus de lletra

en: Font style
ca: Estil de lletra

en: Tools
ca: Eines

en: Code generation
ca: Generació de codi

en: Xcos Help
ca: Ajuda de Xcos

en: Block Help
ca: Ajuda de bloc

en: Palettes
ca: Paletes

en: Sources
ca: Fonts

en: Continuous time systems
ca: Sistemes temporals continus

en: Implicit
ca: Implícit

en: Discontinuities
ca: Discontinuitats

en: Lookup Tables
ca: Taules de cerca

en: Signal Processing
ca: Processat de senyal

en: Zero crossing detection
ca: Detecció d'encreuament pel zero

en: Mathematical Operations
ca: Operacions matemàtiques

en: Integer
ca: Enter

en: Matrix
ca: Matriu

en: Sinks
ca: Destins

en: Port & Subsystem
ca: Port i subsistema

en: Annotations
ca: Anotacions

en: Discrete time systems
ca: Sistemes temporals discrets

en: Event handling
ca: Tractaments d'esdeveniments

en: Signal Routing
ca: Enrutament de senyal

en: User-Defined Functions
ca: Funcions definides per l'usuari

en: Demonstrations Blocks
ca: Blocs de mostra

en: Electrical
ca: Elèctric

en: Thermo-Hydraulics
ca: Termohidràulica

en: Enable
ca: Activa

en: Palette name
ca: Nom de la paleta

en: Diagram has been modified since last save.<br/> Do you want to save it?
ca: S'ha modificat el diagrama des de l'últim que es va desar.<br/> El voleu desar?

en: The file %s doesn't exist
     Do you want to create it?
ca: El fitxer %s no existeix
     El voleu crear?

en: Ok
ca: Accepta

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Failed to load Diagram
ca: No s'ha pogut carregar el diagrama

en: Could not save diagram.
ca: No s'ha pogut desar el diagrama.

en: Do you want to overwrite existing file?
ca: Voleu sobreescriure el fitxer?

en: Do you want a transparent background image?
ca: Voleu una imatge de fons transparent?

en: Image contains no data.
ca: La imatge no conté dades.

en: Unknown Diagram Version :
ca: Diagrama de versió desconegut:

en: Will try to continue...
ca: S'intenta continuar...

en: Xcos error
ca: Error de Xcos

en: Unable to delete
ca: No s'ha pogut eliminar

en: No block selected
ca: No heu seleccionat cap bloc

en: Add to
ca: Afegeix

en: Add to new diagram
ca: Afegeix a un diagrama nou

en: Explicit data input port must be connected to explicit data output port
ca: Un port de dades d'entrada explícit ha d'estar connectat a un port de dades de sortida explícit

en: Implicit data input port must be connected to implicit data output port
ca: Un port de dades d'entrada implícit ha d'estar connectat a un port de dades de sortida implícit

en: Explicit data output port must be connected to explicit data input port
ca: Un port de dades de sortida explícit ha d'estar connectat a un port de dades d'entrada explícit

en: Implicit data output port must be connected to implicit data input port
ca: Un port de dades de sortida implícit ha d'estar connectat a un port de dades d'entrada implícit

en: Command port must be connected to control port
ca: Un port de comanda ha d'estar connectat a un port de control

en: control port must be connected to command port
ca: Un port de control ha d'estar connectat a un port de comanda

en: Port is already connected, please select an unconnected port or a valid link.
ca: El port ja està connectat. Seleccioneu un port desconnectat o un enllaç vàlid.

en: Align Blocks
ca: Alinea els blocs

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Center
ca: Centrat

en: Top
ca: Superior

en: Bottom
ca: Inferior

en: Middle
ca: Centre

en: Link Style
ca: Estil dels enllaços

en: Straight
ca: Directe

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: Set debugging level (0,1,2,3) <br/> it performs scicos_debug(n)
ca: Indiqueu el nivell de depuració (0,1,2,3) <br/> Això executa scicos_debug(n)

en: Execution trace and Debug
ca: Depuració i traces de l'execució

en: Final integration time
ca: Temps total d'integració

en: Real time scaling
ca: Escalat en temps real

en: Integrator absolute tolerance
ca: Tolerància absoluta de l'integrador

en: Integrator relative tolerance
ca: Tolerància relativa de l'integrador

en: Tolerance on time
ca: Tolerància temporal

en: Max integration time interval
ca: Intèrval màxim d'integració

en: Default
ca: Predeterminat

en: Set Parameters
ca: Indiqueu els paràmetres

en: Based on Scicos
ca: Basat en l'Scicos

en: Saving diagram
ca: S'està desant el diagrama

en: Loading diagram
ca: S'està carregant el diagrama

en: Loading palettes
ca: S'està carregant les paletes

en: Loading user defined palettes
ca: S'està carregant les paletes d'usuari

en: Generating C Code for SuperBlock
ca: S'està generant el codi C per al SuperBlock

en: A SuperBlock must be selected to generate code
ca: Heu de seleccionar un SuperBlock per a generar el codi

en: Simulation in progress
ca: S'està realitzant la simulació

en: Click on diagram to add link point or on a compatible target to finish
ca: Feu clic al diagrama per afegir un punt d'enllaç o en un destí compatible per finalitzar

en: No trace nor debug printing
ca: No hi ha traces ni depuracions

en: Per block execution trace and Debug block calls
ca: Crides a traces i depuracions per execucions de blocs

en: Debug block calls without trace
ca: Crides a blocs de depuració sense traces

en: Scicos file
ca: Fitxer d'Scicos

en: Xcos file
ca: Fitxer d'Xcos

en: Masked SuperBlock editor
ca: Editor de superblocs emmascarats

en: Insert
ca: Insereix

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Move Up
ca: Amunt

en: Move Down
ca: Avall

en: Rows
ca: Files

en: Variable settings
ca: Configuració de les variables

en: Default values
ca: Valors predeterminats

en: Window title
ca: Títol de la finestra

en: Variable names
ca: Noms de les variables

en: Variable descriptions
ca: Descripcions de les variables

en: Values
ca: Valors

en: Set block parameters
ca: Defineix els paràmetres de bloc

en: The user palette configuration file (palettes.xml) is invalid.<BR> Switching to the default one.
ca: El fitxer de configuració de la paleta d'usuari (palettes.xml) és invàlid.<BR> S'utilitzarà el predeterminat.

en: The user configuration file (xcos.xml) is invalid.<BR> Switching to the default one.
ca: El fitxer de configuració d'usuari (xcos.xml) és invàlid.<BR> S'utilitzarà el predeterminat.

en: Setting up Modelica Compiler.
ca: S'està configurant el compilador Modelica.

en: Modelica initialize
ca: Inicialitza la modelica

en: Scilab '%s' module disabled in -nogui or -nwni mode.
ca: El mòdul '%s' de l'Scilab està inhabilitat en els modes -nogui i -nwni.

en: Scilab '%s' module not installed.
ca: No està instal·lat el mòdul '%s' del Scilab.

en: %s: Unable to export %s to %s.
ca: %s: No s'ha pogut exportar %s a %s.

en: %s: Wrong number of input arguments: %d to %d expected.
ca: %s: Nombre incorrecte d'arguments d'entrada: Hi ha d'haver entre %d i %d.

en: %s: Wrong type for input argument %s: Block type expected.
ca: %s: L'argument d'entrada %s és d'un tipus incorrecte: Ha de ser un bloc.

en: %s: Wrong type for input argument %s: directory path string expected.
ca: %s: L'argument d'entrada %s és d'un tipus incorrecte: Ha de ser un camí a un directori.

en: %s: Wrong type for input argument %s: string expected.
ca: %s: L'argument d'entrada %s és d'un tipus incorrecte: Ha de ser un text.

en: %s: Wrong type for input argument %s: boolean expected.
ca: %s: L'argument d'entrada %s és d'un tipus incorrecte: Ha de ser un booleà.

en: %s: File '%s' does not exist.
ca: %s: No existeix el fitxer '%s'.

en: %s: File '%s' is not a valid palette file.
ca: %s: El fitxer '%s' no és un fitxer de paleta vàlid.

en: %s: Found '%s' instead of a block.
ca: %s: S'ha trobat '%s' en comptes d'un bloc.

en: %s: Wrong type for argument #%d: diagram structure expected
ca: %s: L'argument %d és d'un tipus incorrecte: Ha de ser un diagrama

en: %s: Wrong type for %s variable: A string array expected.
ca: %s: La variable %s és d'un tipus incorrecte: Ha de ser un vector de text.

en: %s: All paths defined by %s variable must exist.
ca: %s: Tots els camins definits per la variable %s han d'existir.

en: %s: The directory %s cannot been created, please check if you have write access on this directory.
ca: %s: No es pot crear el directori %s. Comproveu si hi teniu accés d'escriptura.

en: Unable to open %s
ca: No s'ha pogut obrir %s

en: %s is not a valid name, please change the title of the diagram.
ca: %s no és un nom vàlid, canvieu el nom del diagrama.

en: %s: Wrong type for input argument %s: string type expected.
ca: %s: L'argument d'entrada %s és d'un tipus incorrecte: Ha de ser un text.

en: %s: Wrong type for input argument %s: diagram type expected.
ca: %s: L'argument d'entrada %s és d'un tipus incorrecte: Ha de ser un diagrama.

en: %s: Wrong number of output arguments: %d to %d expected.
ca: %s: El nombre d'arguments de sortida és incorrecte: Han de ser entre %d i %d.

en: %s: Wrong type for input argument %s: palette type or path expected.
ca: %s: L'argument d'entrada %s és d'un tipus incorrecte: Ha de ser una paleta o un camí.

en: %s: Wrong type for input argument %s: File not found.
ca: %s: L'argument d'entrada %s és d'un tipus incorrecte: No s'ha trobat el fitxer.

en: %s: Wrong type for input argument %s: string vector expected.
ca: %s: L'argument d'entrada %s és d'un tipus incorrecte: Ha de ser un vector de text.

en: %s: Wrong type for input argument %s: palette type expected.
ca: %s: L'argument d'entrada %s és d'un tipus incorrecte: Ha de ser una paleta.

en: %s: Unable to load block from %s: hdf5 file expected.
ca: %s: No s'ha pogut carregar el bloc de %s: Ha de ser un fitxer hdf5.

en: %s: Unable to load block from %s: no `scs_m' variable found.
ca: %s: No s'ha pogut carregar el bloc de %s: No s'ha trobat la variable `scs_m'.

en: %s: Unable to load block from %s: Missing file.
ca: %s: No s'ha pogut carregar el bloc de %s: Ha de ser un fitxer hdf5.

en: %s: Wrong type for input argument %s: function as string or Block type or full path string expected.
ca: %s: L'argument d'entrada %s és d'un tipus incorrecte: Ha de ser una funció, un bloc o un camí absolut.

en: %s: Unable to generate the palette icon : %s already exists.
ca: %s: No s'ha pogut generar la icona de la paleta: Ja existeix %s.

en: %s: Wrong type for input argument %s: path string expected.
ca: %s: L'argument d'entrada %s és d'un tipus incorrecte: Ha de ser un camí.

en: %s: Unable to generate the image %s.
ca: %s: No s'ha pogut generar la imatge %s.

en: %s: Wrong type for input argument %s: string or struct expected.
ca: %s: L'argument d'entrada %s és d'un tipus incorrecte: Ha de ser un text o una estructura.

en: %s: Wrong type for input argument %s: full path string expected.
ca: %s: L'argument d'entrada %s és d'un tipus incorrecte: Ha de ser un camí absolut.

en: %s: Unable to export the palette to hdf5.
ca: %s: No s'ha pogut exportar la paleta a hdf5.

en: Unable to simulate %s
ca: No s'ha pogut fer la simulació %s
