scilab - en to pl translation catalogue (231 entries)

en: %s: Wrong type for input argument #%d: string expected.
pl: %s: Nieprawidłowy typ argumentu wejściowego nr %d: oczekiwano łańcuch.

en: %s: Wrong type for input argument #%d: A boolean expected.
pl: %s: Nieprawidłowy typ parametru wejściowego nr %d: oczekiwano wartości logicznej.

en: Preview
pl: Podgląd

en: Error on export
pl: Błąd podczas eksportowania

en: Incompatibility detected
pl: Wykryto niekompatybilność

en: Please check the diagram, before trying to simulate it.
pl: Proszę sprawdzić diagram przed próbą symulacji.

en: Some blocks have been removed to ensure compatibility.
pl: Niektóre bloki zostały usunięte w celu zapewnienia zgodności.

en: Unable to decode "%s" : invalid data.
pl: Nie można zdekodować "%s": nieprawidłowe dane.

en: Unable to decode "%s.%s" : invalid field.
pl: Nie można zdekodować "%s.%s": nieprawidłowe pole.

en: Modelica settings
pl: Ustawienia Modelica

en: name
pl: nazwa

en: initial
pl: początkowy

en: weight
pl: waga

en: comment
pl: komentarz

en: selected
pl: zaznaczony

en: Solve
pl: Rozwiąż

en: model is not valid
pl: model jest niepoprawny

en: Compiling
pl: Kompilacja

en: Computing
pl: Obliczenia

en: Global
pl: Globalny

en: Equations
pl: Równania

en: Initial computing method
pl: Wstępna metoda obliczeniowa

en: lets the user change the parameters and call the solver without regenerating code.
pl: pozwala użytkownikowi na zmianę parametrów i uruchomienie solver'a bez ponownej generacji kodu.

en: Generate Jacobian
pl: Generuj Jakobian

en: Error
pl: Błąd

en: Unknowns
pl: Niewiadome

en: Reduced
pl: Zredukowano

en: Extended
pl: Rozszerzony

en: Please take a look into the Scilab console
pl: Proszę zwrócić uwagę na komynikat w konsoli Scilab

en: Wrong input argument "%s": invalid tree path.
pl: Niepoprawny parametr wejściowy "%s": niedopuszczalna ścieżka drzewa.

en: Wrong input argument "%s": invalid node, use 'xcosPalDisable' instead.
pl: Niewłaściwy parametr wejściowy "%s": niepoprawny węzeł, użyj 'xcosPalDisable' zamiast tego.

en: Unable to import %s .
pl: Nie jest w stanie importować %s .

en: Unable to load block from %s .
pl: Nie jest w stanie załadować blok z %s .

en: Loading the block
pl: Ładowanie bloku

en: Untitled
pl: Bez nazwy

en: File
pl: Plik

en: New
pl: Nowy

en: New diagram
pl: Nowy schemat

en: New palette
pl: Nowa paleta

en: Open
pl: Otwórz

en: Save
pl: Zapisz

en: Save as
pl: Zapisz jako

en: Export
pl: Eksportuj

en: Save as interface function
pl: Zpisz jako interfejs funkcji

en: Print
pl: Drukuj

en: Close
pl: Zamknij

en: Quit Xcos
pl: Zamknij Xcos

en: Edit
pl: Edycja

en: Block Parameters
pl: Blok Ustawień

en: Superblock mask
pl: Maska superbloku

en: Create
pl: Utwórz

en: Remove
pl: Usuń

en: Customize
pl: Dostosuj

en: Save block GUI
pl: Zapisz blok GUI

en: Load as palette
pl: Załaduj jako paletę

en: User-Defined
pl: Zdefiniowane przez uzytkownika

en: Create a category
pl: utworz kategorie

en: Add to a new category
pl: Dodaj do nowej kategorii

en: Category
pl: Kategoria

en: Dump
pl: Zrzuć

en: View in Scicos
pl: Widok w Scicos

en: View
pl: Widok

en: Normal 100%
pl: Normalny 100%

en: Palette browser
pl: Przeglądarka palet

en: Diagram browser
pl: Przeglądarka schematów

en: Viewport
pl: Aktualny widok

en: Get infos
pl: Pobierz informacje

en: Details
pl: Szczegóły

en: Show parent diagram
pl: Pokaż diagram macierzysty

en: Simulation
pl: Symulacja

en: Setup
pl: Ustawienia

en: Compile
pl: Skompiluj

en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: Set Context
pl: Ustaw kontekst

en: Resize
pl: Zmień rozmiar

en: Rotate
pl: Obróć

en: Flip
pl: Odwróć

en: Mirror
pl: Lustro

en: Show/Hide shadow
pl: Pokaż / Ukryj cień

en: Grid
pl: Siatka

en: Diagram background
pl: Tło schematu

en: Bold
pl: Pogrubiony

en: Italic
pl: Kursywa

en: Font size
pl: Rozmiar czcionki

en: Font name
pl: Nazwa czcionki

en: Font style
pl: Rodzaj czcionki

en: Image path
pl: Scieżka obrazu

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Code generation
pl: Generowanie kodu

en: Xcos Help
pl: Pomoc Xcos

en: Block Help
pl: Blok pomocy

en: Palettes
pl: Palety

en: Sources
pl: Źródła

en: Continuous time systems
pl: Systemy czasu ciągłego

en: Implicit
pl: Bezwarunkowy

en: Discontinuities
pl: Nieciągłości

en: Lookup Tables
pl: Wyszukiwanie odnośników

en: Signal Processing
pl: Przetwarzanie sygnałów

en: Zero crossing detection
pl: Wykrywanie przekroczenia zera

en: Mathematical Operations
pl: Operacje Matematyczne

en: Integer
pl: Liczba całkowita

en: Matrix
pl: Macierz

en: Port & Subsystem
pl: Port & Podsystem

en: Annotations
pl: Adnotacje

en: Discrete time systems
pl: Systemy czasu dyskretnego

en: Event handling
pl: Obsługa zdarzeń

en: Signal Routing
pl: Trasowanie (Routing) sygnału

en: User-Defined Functions
pl: Funkcje zdefiniowane przez użytkownika

en: Demonstrations Blocks
pl: Bloki demonstracyjne

en: Electrical
pl: Elektryczny

en: Thermo-Hydraulics
pl: Termo-hydrauliczne

en: Enable
pl: Włącz

en: Palette name
pl: Nazwa palety

en: Diagram has been modified since last save.<br/> Do you want to save it?
pl: Schemat został zmieniony od ostatniego zapisu.<br/> Czy chcesz go zapisać?

en: The file %s doesn't exist
     Do you want to create it?
pl: Plik %s nie istnieje
     Czy chcesz go utworzyć?

en: Ok
pl: OK

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Failed to load Diagram
pl: Nie udało się załadować schematu

en: Could not save diagram.
pl: Nie można zapisać schematu.

en: Do you want to overwrite existing file?
pl: Czy chcesz zastąpić istniejący plik?

en: Do you want a transparent background image?
pl: Czy chcesz przejrzysty obraz tła?

en: Image contains no data.
pl: Obraz nie zawiera żadnych danych.

en: Unknown Diagram Version :
pl: Nieznana wersja schematu:

en: Will try to continue...
pl: Będzie starał się kontynuować...

en: Xcos error
pl: Błąd Xcos

en: Unable to delete
pl: Nie jest w stanie usunąć

en: No block selected
pl: Nie wybrano bloku

en: Add to
pl: Dodaj do

en: Add to new diagram
pl: Dodaj do nowego diagramu

en: Explicit data input port must be connected to explicit data output port
pl: Otwarty port danych wejściowych musi  być połączony z otwartym portem danych wyjściowych

en: Implicit data input port must be connected to implicit data output port
pl: Bezwarunkowy port danych wejściowych musi być połączony z bezwarunkowym portem danych wyjściowych

en: Explicit data output port must be connected to explicit data input port
pl: Otwarty port danych wyjściowych musi  być połączony z otwartym portem danych wejściowych

en: Implicit data output port must be connected to implicit data input port
pl: Bezwarunkowy port danych wyjściowych musi być połączony z bezwarunkowym portem danych wejściowych

en: Command port must be connected to control port
pl: Port komend musi być połączony do portu kontrolnego

en: control port must be connected to command port
pl: Port kontroli musi być połaczony z portem poleceń

en: Port is already connected, please select an unconnected port or a valid link.
pl: Port jest już podłączony, proszę wybrać niepodłączony port lub poprawne połączenie

en: Align Blocks
pl: Dopasuj Bloki

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Center
pl: Wyśrodkuj

en: Top
pl: Góra

en: Bottom
pl: Dół

en: Middle
pl: Środek

en: Link Style
pl: Styl adresu

en: Straight
pl: Prosto

en: Horizontal
pl: Poziomo

en: Vertical
pl: Pionowo

en: Set debugging level (0,1,2,3) <br/> it performs scicos_debug(n)
pl: Ustaw poziom debugowania (0,1,2,3) <br/> wykona scicos_debug(n)

en: Execution trace and Debug
pl: Wykonaj śledź i analizuj

en: Final integration time
pl: Ostateczny czas integracji

en: Real time scaling
pl: Skalowanie czasu rzeczywistego

en: Integrator absolute tolerance
pl: Integrator absolutnej tolerancji

en: Integrator relative tolerance
pl: Integrator względnej tolerancji

en: Tolerance on time
pl: Tolerancja w czasie

en: Max integration time interval
pl: Maksymalny przedział czasu całkowania

en: Default
pl: Domyślne

en: Set Parameters
pl: Ustaw parametry

en: Based on Scicos
pl: Bazuje na Scicos

en: Saving diagram
pl: Zapisywanie schematu

en: Loading diagram
pl: Ładowanie schematu

en: Loading palettes
pl: Ładowanie palet

en: Loading user defined palettes
pl: Ładowanie palet zdefiniowanych przez uzytkownika

en: Generating C Code for SuperBlock
pl: Generowanie kodu C dla SuperBlock

en: A SuperBlock must be selected to generate code
pl: SuperBlock musi być wybrany aby wygenerować kod

en: Simulation in progress
pl: Symulacji w toku

en: Click on diagram to add link point or on a compatible target to finish
pl: Kliknij na wykres, aby dodać punkt połączeniowy lub na zgodny obiekt aby zakończyć

en: No trace nor debug printing
pl: Brak śladu, debug nie został wykonany

en: Light Simulation trace (Discrete and Continuous part switches)
pl: Symulacja śledzenia światła (Dyskretne i ciągłe części łączników elektrycznych)

en: Per block execution trace and Debug block calls
pl: Wykonanie śledzenia i analizy połączenia bloku za blokiem

en: Debug block calls without trace
pl: Odwołania do bloku Debug bez śladu

en: Scicos file
pl: Pliki Scicos

en: Xcos file
pl: Plik Xcos

en: Masked SuperBlock editor
pl: Edytor maskowania SuperBloku

en: Insert
pl: Wstaw

en: Delete
pl: Usuń

en: Move Up
pl: Przesuń w górę

en: Move Down
pl: Przesuń w dół

en: Rows
pl: Wiersze

en: Variable settings
pl: Ustwanienia zmiennych

en: Default values
pl: Domyślne wartości

en: WinTitle
pl: WygraćTytuł

en: Window title
pl: Tytuł okna

en: Variable names
pl: nazwy zmiennych

en: Variable descriptions
pl: Opisy zmiennych

en: Editable
pl: Edytowalny

en: Values
pl: Wartości

en: Set block parameters
pl: Ustaw parametry bloku

en: The user palette configuration file (palettes.xml) is invalid.<BR> Switching to the default one.
pl: Plik konfiguracji palety użytkownika (palettes.xml) jest niepoprawny.<BR> Będzie wykorzystana paleta domyślna.

en: The user configuration file (xcos.xml) is invalid.<BR> Switching to the default one.
pl: Plik konfiguracji użytkownika (xcos.xml) jest niepoprawny.<BR> Będzie wykorzystana konfiguracja domyślna.

en: Setting up Modelica Compiler.
pl: Przekazanie parametrów do Modelica Compiler.

en: Modelica initialize
pl: Inicjalizacja Modelica

en: Scilab '%s' module disabled in -nogui or -nwni mode.
pl: Moduł '%s' programu Scilab jest wyłączony w trybie -nogui lub -nwni.

en: Scilab '%s' module not installed.
pl: Moduł %s Scilab nie jest zainstalowany.

en: %s: Unable to export %s to %s.
pl: %s: Nie udało się eksportować %s do %s.

en: %s: Wrong number of input arguments: %d to %d expected.
pl: %s: Nieprawidłowa liczba argumentów wejściowych: oczekiwano od %d do %d.

en: %s: Wrong type for input argument %s: Block type expected.
pl: %s: Niepoprawny typ parametru wejściowego %s: oczekiwano typu block.

en: %s: Wrong type for input argument %s: directory path string expected.
pl: %s: Niepoprawny typ parametru wejściowego %s: oczekiwano łańcuch zawierający ścieżkę dostępu.

en: %s: Wrong input argument %s: svg, gif or jpg expected.
pl: %s: Nieprawidłowy argument wejściowy %s: oczekiwano svg, gif lub jpg.

en: %s: Wrong type for input argument %s: string expected.
pl: %s: Niepoprawny typ parametru wejściowego %s: oczekiwano łańcuch.

en: %s: Wrong type for input argument %s: boolean expected.
pl: %s: Niepoprawny typ parametru wejściowego %s: oczekiwano zmienną logiczną.

en: %s: File '%s' does not exist.
pl: %s: Plik '%s' nie istnieje.

en: %s: File '%s' is not a valid palette file.
pl: %s: Plik '%s' nie jest poprawnym plikiem palety.

en: %s: Found '%s' instead of a block.
pl: %s: Zamiast bloku znaleziono '%s'.

en: %s: Wrong type for argument #%d: diagram structure expected
pl: %s: Nieprawidłowy typ argumentu %d: oczekiwano struktury schematu

en: %s: Wrong type for %s variable: A string array expected.
pl: %s: Niepoprawny typ zmiennej %s: oczekiwano tablicy łańcuchów.

en: %s: All paths defined by %s variable must exist.
pl: %s: Wszystkie ścieżki zdefiniowane przez zmienną %s muszą istnieć.

en: %s: The directory %s cannot been created, please check if you have write access on this directory.
pl: %s: Katalog %s nie może zostać utworzony, sprawdź czy posiadasz prawa zapisu do tego katalogu.

en: Unable to open %s
pl: Nie mozna otworzyć %s

en: %s: Wrong number of input argument(s): %d expected.
pl: %s: Nieprawidłowa liczba argumentów wejściowych: oczekiwano %d.

en: %s is not a valid name, please change the title of the diagram.
pl: %s nie jest poprawną nazwą, proszę zmienić tytuł schematu.

en: %s: Wrong type for input argument %s: string type expected.
pl: %s: Niepoprawny typ parametru wejściowego %s: oczekiwano typ łańcuchowy.

en: %s: Wrong type for input argument %s: diagram type expected.
pl: %s: Niepoprawny typ parametru wejściowego %s: oczekiwano typu 'diagram'.

en: %s: Wrong number of output arguments: %d to %d expected.
pl: %s: Nieprawidłowa liczba parametrów wyjściowych: oczekiwano od %d do %d.

en: %s: Wrong type for input argument %s: palette type or path expected.
pl: %s: Niepoprawny typ parametru wejściowego %s: oczekiwano typu paleta (palette) lub ścieżki dostępu.

en: %s: Wrong type for input argument %s: File not found.
pl: %s: Niepoprawny typ parametru wejściowego %s: Nie znaleziono pliku.

en: %s: Wrong type for input argument %s: string vector expected.
pl: %s: Niepoprawny typ parametru wejściowego %s: oczekiwano wektor łańcuchów.

en: %s: Wrong type for input argument %s: palette type expected.
pl: %s: Niepoprawny typ parametru wejściowego %s: oczekiwano typu paleta (palette).

en: %s: Unable to load block from %s: hdf5 file expected.
pl: %s: Nie udało się załadować blok z %s: oczekiwano pliku hdf5.

en: %s: Unable to load block from %s: no `scs_m' variable found.
pl: %s: Nie udało się załadować blok z %s: brak zmiennej `scs_m'.

en: %s: Unable to load block from %s: Missing file.
pl: %s: Nie udało się załadować blok z %s: oczekiwano pliku hdf5.

en: %s: Wrong type for input argument %s: function as string or Block type or full path string expected.
pl: %s: Niepoprawny typ parametru wejściowego %s: oczekiwano funkcji w postaci łańcucha lub typu 'block' lub łańcuch zawierający pełną ścieżkę dostępu.

en: %s: Unable to generate the palette icon : %s already exists.
pl: %s: Nie udało się wygenerować ikonę palety : %s już istnieje.

en: %s: Wrong type for input argument %s: path string expected.
pl: %s: Niepoprawny typ parametru wejściowego %s: oczekiwano łańcuch ze ścieżką dostępu.

en: %s: Wrong value for input argument %s: An existing file expected.
pl: %s: Niewłaściwa wartość argumentu wejściowego %s: Oczekiwano nazwę istniejącego pliku.

en: %s: Unable to generate the image %s.
pl: %s: Nie udało się utworzyć obraz %s.

en: %s: Wrong type for input argument %s: string or struct expected.
pl: %s: Niepoprawny typ parametru wejściowego %s: oczekiwano łańcuch lub strukturę.

en: %s: Wrong type for input argument %s: full path string expected.
pl: %s: Niewłaściwy typ argumentu wejściowego %s: Oczekiwana pełna ścieżka.

en: %s: Unable to export the palette to hdf5.
pl: %s: Nie udało się eksportować palety do hdf5.

en: Unable to simulate %s
pl: Nie mozna symylować %s

en: Error occurred in pre_xcos_simulate: Cancelling simulation.
pl: Wystąpił błąd w pre_xcos_simulate: Anulowanie symulacji.

en: Simulation problem
pl: Problem symulacji
