skim - en to it translation catalogue (13 entries)

en: Generic Table
it: Tavola generica

en: Show &prompt
it: Visualizza &prompt

en: Show key &hint
it: Mostra s&uggerimento dei tasti

en: Save &user table in binary format
it: Salva la tavola &utente in formato binario

en: Show the u&ser defined phrases first
it: Visualizza le fra&si definite dall'utente prima

en: Show &longer phrases first
it: Visualizza prima le frasi più &lunghe

en: General
it: Generale

en: Full width &letter
it: &Lettera a larghezza piena

en: &Mode switch
it: Cambio di &modalità

en: Full width &punctuation
it: Pieno con &punteggiatura

en: &Add phrase
it: &Aggiungi frase

en: &Delete phrase
it: &Elimina frase

en: Keyboard
it: Tastiera
