Scratch - en to fa translation catalogue (337 entries)

en: Language-Name
fa: فارسی

en: Language-Direction
fa: RTL

en: Font-Scale
fa: 1.1

en: %a of %m
fa: %m از %a

en: %b and %b
fa: %b و %b

en: %b or %b
fa: %b یا %b

en: %f of %n
fa: %n از %f

en: %n mod %n
fa: %n2 به پیمانه‌ی %n1

en: add %s to %L
fa: %L را به %s اضافه کن

en: background #
fa: پس‌زمینه

en: broadcast %e
fa: %e را انتشار بده

en: broadcast %e and wait
fa: %e را انتشار بده و صبر ‌کن

en: change %g effect by %n
fa: اثر %n را %g تغییر بده

en: change %v by %n
fa: %n را %v تغییر بده

en: change pen color by %n
fa: رنگ قلم را %n تغییر بده

en: change pen shade by %n
fa: سایه‌ی رنگ قلم را %n تغییر بده

en: change pen size by %n
fa: اندازه‌ی قلم را %n تغییر بده

en: change size by %n
fa: کن %n اندازه  را

en: change tempo by %n
fa: کن %n سرعت  را

en: change volume by %n
fa: کن %n بلندى صدا را

en: change x by %n
fa: عوض کن %n ایکس را با

en: change y by %n
fa: عوض کن %n وای را با

en: clear
fa: پاک کن

en: clear graphic effects
fa: افکت های گرافیکی را پاک کن

en: color %C is touching %C?
fa: تماس دارد؟ %C2 با رنگ %C1 رنگ

en: control
fa: اداره

en: costume #
fa: شماره لباس

en: direction
fa: جهت

en: distance to %m
fa: %m فاصله تا

en: else
fa: واگر نه

en: forever
fa: برای همیشه تکرار کن

en: forever if %b
fa: %b برای همیشه اگر

en: glide %n secs to x:%n y:%n
fa: %nوای 3 %n2 ثانیه یواش برو به ایکس  %n1

en: go back %n layers
fa: لایه به عقب %n برو

en: go to %m
fa: %m برو به

en: go to front
fa: برو به جلو

en: go to x:%n y:%n
fa: %n2 :وای %n1 :برو به مکان ایکس

en: hide
fa: پنهان کن

en: if %b
fa: %b اگر

en: if on edge, bounce
fa: اگر روی خط هستی، بپر

en: key %k pressed?
fa: فشرده شده؟ %k آیا کلید

en: looks
fa: ظاهر

en: loud?
fa: صدای بلند؟

en: loudness
fa: بلندی صدا

en: motion
fa: حرکت

en: mouse down?
fa: فشار دادن دکمه ماوس؟

en: mouse x
fa: مکان ایکس ماوس

en: mouse y
fa: مکان وای ماوس

en: move %n steps
fa: گام حرکت کن %n

en: next background
fa: پشت زمینه بعدی

en: next costume
fa: لباس بعدی

en: not %b
fa: %b نقیض

en: pen
fa: قلم

en: pen down
fa: قلم پایین

en: pen up
fa: قلم بالا

en: pick random %n to %n
fa: یک عدد حدث بزن %n2 و %n1 بين

en: play drum %D for %n beats
fa: ضربه بزن %n را %D طبل*

en: play note %N for %n beats
fa: ضربه بزن %n را برای %N نوت

en: play sound %S
fa: %S اجرای صدای

en: play sound %S until done
fa: تا وقتی تمام شود %S اجرای صدای

en: point in direction %d
fa: %d برو به جهت

en: point towards %m
fa: %m بچرخ به سمت

en: repeat %n
fa: بار تکرار کن %n

en: repeat until %b
fa: %b تکرار کن تا وقتی که

en: reset timer
fa: تایمر از اول

en: rest for %n beats
fa: استراحت کن برای %n ضرب

en: round %n
fa: %n گرد شده ی

en: say %s
fa: %s بگو

en: say %s for %n secs
fa: ثانيه %n برای %s بگو

en: sensing
fa: مشاهده

en: sensor %h?
fa: ؟%h حسگر

en: set %g effect to %n
fa: کن %n را %g تأثير

en: set %v to %n
fa: کن %n را %v

en: set instrument to %I
fa: کن %I دستگاه را

en: set pen color to %c
fa: کن %c رنگ  مداد را

en: set pen color to %n
fa: کن %n رنگ  مداد را

en: set pen shade to %n
fa: درجه زیاد کن %n تیرگی قلم را

en: set pen size to %n
fa: کن %n اندازه  مداد را

en: set size to %n%
fa: کن % %n اندازه را

en: set tempo to %n bpm
fa: سرعت را %n ضربه در دقیقه کن

en: set volume to %n%
fa: کن % %n بلندی صدا را

en: set x to %n
fa: کن %n مکان ایکس را

en: set y to %n
fa: کن %n مکان وای را

en: show
fa: نشان بده

en: size
fa: اندازه

en: sound
fa: صدا

en: stamp
fa: مهر

en: stop all
fa: همه را متوقف کن

en: stop all sounds
fa: همه صدا ها را متوقف کن

en: stop script
fa: لیست دستور ها را متوقف کن

en: switch to background %l
fa: عوض کن %l با پشت زمینه

en: switch to costume %l
fa: عوض کن%l با لباس

en: tempo
fa: میزان سرعت

en: think %s
fa: %s فکر کن

en: think %s for %n secs
fa: ثانيه %n برای %s فکر کن

en: timer
fa: زمان سنج

en: touching %m?
fa: برخورد می کند؟ %m به

en: touching color %C?
fa: تماس دارد؟ %C با رنگ

en: turn %n degrees
fa: درجه دور بزن %n

en: variables
fa: متغیر ها

en: volume
fa: بلندی صدا

en: wait %n secs
fa: ثانيه صبر کن %n

en: wait until %b
fa: %b صبر کن تا

en: when %k key pressed
fa: وقتی کلید %k فشرده شد

en: when %m clicked
fa: وقتی %m کلیک شد

en: when I receive %e
fa: وقتی %e را دریافت کردی

en: x position
fa: موقعیت ایکس

en: y position
fa: موقعیت وای

en: 1 script
fa: 1فایل آغازگر

en: About Scratch
fa: درباره اسکرچ

en: About this project:
fa: درباره این پروژه :

en: abs
fa: قدرمطلق

en: and
fa: و

en: background
fa: پشت زمینه

en: backgrounds
fa: پشت زمینه ها

en: Backgrounds
fa: پشت زمینه ها

en: brightness
fa: شدت نور

en: Brush size:
fa: اندازه ی قلمو :

en: button
fa: دکمه

en: button pressed
fa: دکمه فشرده شده

en: can rotate
fa: بتواند بچرخد

en: Cancel
fa: لغو

en: Choose a folder
fa: انتخاب پوشه

en: Choose new sprite from file
fa: انتخاب آدمک جدید از پوشه

en: clean up
fa: پاک کردن

en: Clear
fa: پاک کردن

en: Clear canvas
fa: پاک کردن صفحه نقاشی

en: close port
fa: بستن دیچه

en: color
fa: رنگ

en: Compress Images
fa: فشرده سازی تصویر

en: Compress Sounds
fa: فشرده سازی صدا

en: Compress sounds and images
fa: صدا ها و تصاویر را فشرده کن

en: Computer
fa: My Computer

en: connected
fa: متصل شده

en: Connecting to
fa: در حال اتصال به

en: Copy
fa: کپی

en: costume
fa: لباس

en: costumes
fa: لباس ها

en: Costumes
fa: لباس ها

en: Could not read
fa: نمی توانم بخوانم

en: Could not write file
fa: این فایل را نمی توانم بنویسم

en: Create account
fa: یک حساب ایجاد کن

en: Create an empty project
fa: یک پروژه خالی درست کن

en: Data sent. Waiting for response...
fa: ...اطلاعات فرستاده شد. منتظر پاسخ هستم

en: delete
fa: حذف

en: Delete
fa: حذف

en: Delete a variable
fa: حذف متغیر

en: Delete this costume
fa: حذف این لباس

en: Delete this sound
fa: حذف این صدا

en: Documents
fa: MY Documents

en: don't rotate
fa: نتواند بچرخد

en: down
fa: نکن

en: down arrow
fa: کلید پایین

en: draggable on website?
fa: قابلیت حرکت به سایت را داشته باشد؟

en: duplicate
fa: کپی کردن

en: Duplicate
fa: کپی کردن

en: edge
fa: لبه

en: Edit
fa: ویرایش

en: Ellipse tool (draw outlined or filled ellipse or circle)
fa: (ابزار بیضی و دایره ( برای کشیدن بیضی ها و دایره های تو پر و تو خالی

en: Enter presentation mode
fa: حالت نمایش

en: Eraser
fa: پاک کن

en: Eraser size
fa: اندازه پاک کن

en: Exit presentation mode
fa: از حالت نمایش خارج شو

en: export
fa: صادر کن

en: Export Background
fa: پشت زمینه را صادر کن

en: Export Costume
fa: لباس را صادر کن

en: Export failed
fa: صادر کردن شکست خورد

en: Export Sound
fa: صدا را صادر کن

en: Export Sprite
fa: آدمک را صادر کن

en: export this sprite
fa: این آدمک را صادر کن

en: Extras menu
fa: فهرست فوق العاده ها

en: Eyedropper tool (select a color)
fa: (ابزار قطره چکان (برای انتخاب رنگ ها

en: Failed:
fa: :شکست خورد

en: false
fa: نا درست

en: File not found
fa: فایل پیدا نشد

en: Fill tool (fill areas with color or gradient)
fa: (سطل رنگ (برای پر کردن یک سطح

en: Flip horizontally
fa: برگردان افقی

en: Flip vertically
fa: برگردان عمودی

en: For all sprites
fa: برای همه آدمک ها

en: For this sprite only
fa: فقط برای این آدمک

en: Get surprise sprite
fa: منو با یک آدمک غافلگیر کن

en: Get the last thing deleted
fa: آخرین چیزی که پاک شد را بگیر

en: ghost
fa: شبح

en: grab screen region for new costume
fa: برای آدمک جدید ناحیه صفحه را بقاپ

en: grab screen region for new sprite
fa: برای آدمک جدید ناحیه صفحه را بقاپ

en: Grow
fa: بزرگ کردن

en: Grow sprite
fa: آدمک را بزرگ کن

en: Hello!
fa: !سلام

en: help
fa: کمک

en: Help
fa: کمک

en: High (biggest)
fa: (عالی (بزرگترین

en: Hmm...
fa: ...هممم

en: Images compressed
fa: تصاویر فشرده شد

en: Import
fa: وارد کردن

en: Import an image on top of your current canvas
fa: وارد کردن یک تصویر بالای همین صفحه

en: Import Background
fa: استيراد خلفية

en: Import Costume
fa: وارد کردن پشت زمینه

en: Import Image
fa: وارد کردن تصویر

en: Import Project
fa: وارد کردن پروژه

en: Import Sound
fa: وارد کردن صدا

en: Incompatible Scratch file format
fa: scratch فایل ناسازگار با

en: Is the folder read-only?
fa: آیا این پوشه فقط خواندنی است؟

en: JPEG Quality (10-100)?
fa: (کیفیت تصویر (10 تا 100

en: kbytes
fa: كيلو بايت

en: Language
fa: زبان

en: large readout
fa: بازخوانی بزرگ

en: left
fa: چپ

en: left arrow
fa: کلید چپ

en: light
fa: نور

en: Line tool (draw lines)
fa: (ابزار خط (برای رسم خط های مستقیم

en: Low
fa: کم

en: Lowest (smallest)
fa: (کمترین (کوچکترین

en: Make a variable
fa: ساخت متغیر

en: Max:
fa: :بیشینه

en: meow
fa: (مياو(صدای گربه

en: Message name:
fa: :نام پیغام

en: Min:
fa: :کمینه

en: mod
fa: باقیمانده

en: more
fa: بیشتر

en: More tags:
fa: :برچسب های دیگر

en: mosaic
fa: موزاييک

en: mouse x:
fa: :موقعیت ایکس ماوس

en: mouse y:
fa: :موقعیت وای ماوس

en: mouse-pointer
fa: نوک ماوس

en: Move
fa: حرکت دادن

en: Music
fa: موسیقی

en: new
fa: جديد

en: New
fa: جديد

en: New background:
fa: پشت زمینه ی جدید :

en: New costume:
fa: لباس جدید :

en: New Filename:
fa: نام فایل جدید :

en: New sound:
fa: صدای جديد :

en: New Sprite
fa: آدمک جدید

en: No
fa: نه

en: No MIDI ports currently available.
fa: .در دسترس نیست MIDI پورت

en: No motion blocks
fa: هیچ بلوک متحرکی وجود ندارد

en: No serial ports found
fa: پرت سریال پیدا نشد

en: No variables.
fa: .هیچ متغیری نیست

en: Normal
fa: عادی

en: normal readout
fa: بازخوانی معمولی

en: Off
fa: خاموش

en: OK
fa: موافق

en: On
fa: روشن

en: only face left-right
fa: فقط حرکت به چپ و راست

en: Open
fa: باز کن

en: Open a Scratch project
fa: باز کردن یک پروژه اسکرچ

en: Open Project
fa: باز کردن پروژه

en: or
fa: یا

en: Paint
fa: رنگ کردن

en: Paint Editor
fa: ویرایشگر نقاشی

en: Paint new sprite
fa: آدمک جدید را رنگ کن

en: Paintbrush
fa: قلمو

en: Password:
fa: :رمز

en: Percent? (100 gives original size)
fa: (درصد؟ ( 100 اندازه واقعی می دهد

en: Pictures
fa: تصویر ها

en: play
fa: اجرا

en: Please enter a number
fa: لطفا یک عدد وارد کنید

en: Position the cross-hair to set the rotation center
fa: قم بتحريك إشارة الزائد لتحديد مركز الدوران

en: Preparing project...
fa: ...آماده سازی پروژه

en: Project author:
fa: نویسنده پروژه :

en: Project name
fa: نام پروژه

en: Project Notes
fa: نکات پروژه

en: Project notes
fa: نکات پروژه

en: Project uploaded.
fa: .پروژه فرستاده شد

en: Projects
fa: پروژه ها

en: Quit
fa: خروج

en: record
fa: ضبط

en: Record
fa: ضبط

en: recording
fa: در حال ضبط

en: Rectangle tool (draw outlined or filled rectangle or square)
fa: (ابزار چهارگوش (برای کشیدن مستطیل های تو پر و تو خالی

en: Redo
fa: دوباره انجام بده

en: Remove viewer from stage
fa: بیننده را از این مرحله حذف کن

en: resistance
fa: مقاومت

en: right
fa: راست

en: right arrow
fa: کلید راست

en: Rotate clock-wise
fa: چرخاندن ساعتگرد

en: Rotate counter-clock-wise
fa: چرخاندن پا ساعتگرد

en: Rotation degrees?
fa: درجه چرخش

en: Save
fa: ذخیره

en: Save a copy of the current project
fa: کپی پروژه فعلی را ذخیره کن

en: Save As
fa: ذخیره کن به نام

en: Save failed
fa: ذخیره کردن شکست خورد

en: save picture of scripts
fa: تصویر فایل آغاز گر را ذخیره کن

en: save picture of stage...
fa: ...تصویر طبقه را ذخیره کن

en: Save Project
fa: پروژه را ذخیره کن

en: Save the current project
fa: پروژه جاری را ذخیره کن

en: Save the current project?
fa: پروژه جاری را ذخیره کن

en: Scripts
fa: لیست فرمان

en: select serial/USB port
fa: را انتخاب کنید USB دریچه سریال یا

en: Select tool (move, modify, or delete selection)
fa: (ابزار انتخاب (تکان دادن، اصلاح کردن، یا پاک کردن انتخاب شده ها

en: Set rotation center
fa: تعیین مرکز دوران

en: Set Single Stepping
fa: تنظیم جهش

en: set slider min and max
fa: را تعیین کنید slider بیشینه و کمینه

en: Share
fa: به اشتراک گزاشتن

en: Share This Project Online
fa: این پروژه را به صورت آن لاین به اشتراک پگزار

en: show ScratchBoard watcher
fa: مراقب صفحه اسکرچ را نمایش بده

en: Shrink
fa: کوچک کردن

en: Shrink sprite
fa: آدمک را کوچک کن

en: Single-step speed?
fa: با سرعت یک گامی

en: slider
fa: لغزنده

en: Slider range:
fa: :محدوده لغزنده

en: Sound quality:
fa: :کیفیت صدا

en: Sound Recorder
fa: ضبط صوت

en: Sounds
fa: صدا ها

en: Sounds compressed
fa: صدا های فشرده شده

en: Sprite
fa: آدمک

en: sqrt
fa: جذر

en: Stage
fa: مرحله

en: Stage selected:
fa: :انتخاب مرحله

en: Stamp tool (select area, then stamp copies of it)
fa: (ابزار مهر (یک منطقه را انتخاب کنید بعد آن را کپی کنید

en: Start green flag scripts
fa: شروع لیست دستورهای پرچم سبز

en: Start Single Stepping
fa: شروع جهش

en: stop
fa: متوقف کن

en: Stop everything
fa: همه چز را متوقف کن

en: Stop Single Stepping
fa: توقف جهش

en: Switch colors
fa: تعویض رنگ ها

en: Tags:
fa: :برچسب

en: Text tool (edit text layer)
fa: (ابزار متن (برای نوشتن متن

en: true
fa: درست

en: Turbo speed
fa: سرعت زیاد

en: turn into new sprite
fa: برو به آدمک جدید

en: Undo
fa: بازگشت

en: up
fa: بالا

en: up arrow
fa: کلید بالا

en: Upload succeeded!
fa: !ارسال موفق شد

en: Upload to Scratch Server
fa: ارسال به سرور اسکرچ

en: Uploading
fa: در حال ارسال

en: Variable name?
fa: اسم متغیر؟

en: View on stage
fa: در مرحله نشان بده

en: whirl
fa: چرخانیدن

en: Write Multiple Project Summaries
fa: خلاسه پروژه چندگانه را بنویس

en: Write Project Summary
fa: نوشتن خلاسه پروژه

en: Yes
fa: بله

en: Your project is now online at
fa: پروژه شما الان به صورت آنلاین است در

en: Your Scratch website login name:
fa: :نام ورودی شما در سایت اسکرچ

en: Zoom in
fa: بزرگنمایی

en: Zoom out
fa: کوچکنمایی
