Scratch - en to fi translation catalogue (506 entries)

en: Language-Name
fi: suomi

en: Language-Direction
fi: LTR

en: %H sensor value
fi: sensorin %H arvo

en: %L contains %s
fi: lista %L sisältää %s

en: %a of %m
fi: hahmon %a %m

en: %b and %b
fi: %b ja %b

en: %b or %b
fi: %b tai %b

en: %f of %n
fi: %f arvosta %n

en: add %s to %L
fi: lisää %s listaan %L

en: answer
fi: vastaus

en: ask %s and wait
fi: kysy %s ja odota

en: background #
fi: taustakuva #

en: broadcast %e
fi: lähetä %e

en: broadcast %e and wait
fi: lähetä %e ja odota

en: change %g effect by %n
fi: muuta %g tehostetta %n askeleen verran

en: change %v by %n
fi: muuta %v:tä %n askeleella

en: change pen color by %n
fi: vaihda kynän väriä %n askeleella

en: change pen shade by %n
fi: vaihda kynään voimakkuutta %n askeleella

en: change pen size by %n
fi: vaihdan kynän kokoa %n askeleella

en: change size by %n
fi: muuta kokoa %n askeleen verran

en: change tempo by %n
fi: muuta tempoa %n

en: change volume by %n
fi: muuta äänenvoimakkuuttaa %n

en: change x by %n
fi: muuta x %n askeleella

en: change y by %n
fi: muuta y %n askeleella

en: clear
fi: pyyhi

en: clear graphic effects
fi: poista graafiset tehosteet

en: color %C is touching %C?
fi: koskeeko väri %C väriä %C ?

en: control
fi: ohjaus

en: costume #
fi: asuste #

en: delete %y of %L
fi: poista %y listasta %L

en: direction
fi: suunta

en: distance to %m
fi: etäisyys %m:stä

en: else
fi: muuten

en: forever
fi: ikuisesti

en: forever if %b
fi: ikuisesti jos %b

en: glide %n secs to x:%n y:%n
fi: liu'u %n sekuntia kohtaan x:%n y:%n

en: go back %n layers
fi: mene %n tasoa taaksepäin

en: go to %m
fi: mene %m

en: go to front
fi: mene etualalle

en: go to x:%n y:%n
fi: mene kohtaan x:%n y:%n

en: hide
fi: piilota

en: hide variable %v
fi: piilota muuttuja %v

en: if %b
fi: jos %b

en: if on edge, bounce
fi: pomppaa, jos reunan lähellä

en: insert %s at %i of %L
fi: listää %s listaan %i kohtaan %L

en: item %i of %L
fi: listan %i alkio %L

en: join %s %s
fi: yhdistä %s ja %s

en: key %k pressed?
fi: onko painike %k painettu?

en: length of %L
fi: listan %L pituus

en: length of %s
fi: sanan %s pituus

en: letter %n of %s
fi: %n. kirjain sanasta %s

en: list
fi: lista

en: looks
fi: ulkonäkö

en: loud?
fi: kovemmalle?

en: loudness
fi: äänentaso

en: motion
fi: liike

en: motor direction %W
fi: moottorinsuunta %W

en: motor off
fi: moottori pois

en: motor on
fi: moottori päälle

en: motor on for %n secs
fi: moottori päälle %n sekunniksi

en: motor power %n
fi: moottorin voima %n

en: mouse down?
fi: onko hiiren nappi painettu?

en: mouse x
fi: hiiren x-sijainti

en: mouse y
fi: hiiren y-sijainti

en: move %n steps
fi: liiku %n askelta

en: next background
fi: seuraava taustakuva

en: next costume
fi: seuraava asuste

en: not %b
fi: ei %b

en: operators
fi: toiminnot

en: pen
fi: kynä

en: pen down
fi: kynä alas

en: pen up
fi: kynä ylös

en: pick random %n to %n
fi: valitse satunnaisluku väliltä %n-%n

en: play drum %D for %n beats
fi: soita rumpua %D %n sekunnin ajan

en: play note %N for %n beats
fi: soita nuottia %N %n sekunnin ajan

en: play sound %S
fi: soita ääni %S

en: play sound %S until done
fi: soita ääni %S ja odota

en: point in direction %d
fi: osoita suuntaan %d

en: point towards %m
fi: käänny %m kohti

en: repeat %n
fi: toista %n kertaa

en: repeat until %b
fi: toista kunnes %b

en: replace item %i of %L with %s
fi: vaihda listan %i alkio %L arvoksi %s

en: reset timer
fi: nollaa ajastin

en: rest for %n beats
fi: tauko %n nuottia

en: round %n
fi: pyöristä %n

en: say %s
fi: sano %s

en: say %s for %n secs
fi: sano %s %n sekunnin ajan

en: sensing
fi: tuntoaisti

en: sensor %h?
fi: onko sensori %h aktivoitu?

en: set %g effect to %n
fi: aseta tehoste %g kohteeseen %n

en: set %v to %n
fi: aseta %v arvoon %n

en: set instrument to %I
fi: aseta soittimeksi %I

en: set pen color to %c
fi: aseta kynälle väri %c

en: set pen color to %n
fi: aseta kynän väriksi %n

en: set pen shade to %n
fi: aseta kynän sävyksi %n

en: set pen size to %n
fi: aseta kynälle koko %n

en: set size to %n%
fi: aseta koko arvoon %n

en: set tempo to %n bpm
fi: aseta tempo %n bpm

en: set volume to %n%
fi: aseta äänenvoimakkuus %n%

en: set x to %n
fi: aseta x:lle arvo %n

en: set y to %n
fi: aseta y:lle arvo %n

en: show
fi: näytä

en: show variable %v
fi: näytä muuttuja %v

en: size
fi: koko

en: sound
fi: ääni

en: stamp
fi: leimaa

en: stop all
fi: pysäytä kaikki

en: stop all sounds
fi: pysäytä kaikki äänet

en: stop script
fi: pysäytä skripti

en: switch to background %l
fi: vaihda taustaan %l

en: switch to costume %l
fi: vaihda asuun %l

en: think %s
fi: ajattele %s

en: think %s for %n secs
fi: ajattele %s %n sekunnin ajan

en: timer
fi: ajastin

en: touching %m?
fi: koskettaako %m?

en: touching color %C?
fi: koskettaako väriä %C?

en: turn %n degrees
fi: käänny %n astetta

en: variables
fi: muuttujat

en: volume
fi: äänenvoimakkuus

en: wait %n secs
fi: odota %n sekuntia

en: wait until %b
fi: odota kunnes %b

en: when %k key pressed
fi: kun painetaan %k

en: when %m clicked
fi: kun klikataan %m

en: when I receive %e
fi: kun vastaanotan %e

en: x position
fi: x-sijainti

en: y position
fi: y-sijainti

en: (empty)
fi: (tyhjä)

en: 1 script
fi: 1 skripti

en: About Scratch
fi: Tietoja Scratchistä

en: About this project:
fi: Tietoja tästä projektista:

en: add comment
fi: lisää kommentti

en: add comment here
fi: lisää kommentti tähän

en: all
fi: kaikki

en: and
fi: ja

en: Animation
fi: Animaatio

en: any
fi: joku

en: Art
fi: Taide

en: background
fi: tausta

en: backgrounds
fi: taustat

en: Backgrounds
fi: Taustat

en: brightness
fi: kirkkaus

en: Brush size:
fi: Kynän koko:

en: button
fi: painike

en: button pressed
fi: painike painettu

en: Camera
fi: Kamera

en: can rotate
fi: voi pyöriä

en: cancel
fi: peruuta

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Choose a folder
fi: Valitse kansio

en: Choose new sprite from file
fi: Valitse uusi hahmo tiedostosta

en: clean up
fi: puhdista

en: Clear
fi: Puhdista

en: Clear canvas
fi: Puhdista piirtoalue

en: Close and continue
fi: Sulje ja jatka

en: Close dialog?
fi: Sulje valikko?

en: Close paint editor?
fi: Sulje piirtotyökalu?

en: close port
fi: sulje portti

en: Close sound recorder?
fi: Sulje äänitystyökalu?

en: color
fi: väri

en: Compress Images
fi: tiivistä kuvat

en: Compress Sounds
fi: tiivistä äänet

en: Compress sounds and images
fi: tiivistä kuvat ja äänet

en: Computer
fi: Tietokone

en: connected
fi: yhdistetty

en: Connecting to
fi: Yhdistyy

en: Copy
fi: Kopioi

en: costume
fi: asuste

en: costumes
fi: asusteet

en: Costumes
fi: Asusteet

en: Could not read
fi: Ei voitu lukea

en: Could not read project; file may be damaged
fi: Ei voitu lukea, tiedosto voi olla viallinen

en: Could not write file
fi: Ei voitu kirjoittaa tiedostoon

en: Create account
fi: Luo käyttäjätili

en: Create an empty project
fi: Luo tyhjä projekti

en: Data sent. Waiting for response...
fi: Data lähetetty. Odotetaan vastausta...

en: delete
fi: poista

en: Delete
fi: Poista

en: Delete a list
fi: Poista lista

en: Delete a variable
fi: Poista muuttuja

en: Delete this background
fi: poista tämä tausta

en: Delete this costume
fi: Poista tämä asuste

en: Delete this sound
fi: Poista tämä ääni

en: Delete this sprite
fi: Poista tämä hahmo

en: Desktop
fi: Työpöytä

en: disable remote sensor connections
fi: estä etäsensorien yhteydet

en: distance
fi: etäisyys

en: Documents
fi: Dokumentit

en: don't rotate
fi: ei voi pyörittää

en: Don't Save
fi: Älä tallenna

en: Done
fi: Valmis

en: down
fi: alas

en: down arrow
fi: nuoli alas

en: drag to resize
fi: raahaa muuttaaksesi kokoa

en: drag to rotate
fi: raahaa pyörittääksesi

en: draggable on website?
fi: voidaan liikuttaa webbisivulla?

en: duplicate
fi: kopioi

en: Duplicate
fi: Kopioi

en: edge
fi: reuna

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Ellipse tool (draw outlined or filled ellipse or circle)
fi: Ympyrä-työkalu (piirrä täytetty tai avoin ellipsi tai ympyrä)

en: enable remote sensor connections
fi: salli etäsensorien yhteydet

en: Enter presentation mode
fi: Siirry esitykseen

en: Eraser
fi: Kumi

en: Eraser size
fi: Kumin koko

en: Error!
fi: Virhe!

en: Examples
fi: Mallit

en: Exit presentation
fi: Poistu esityksestä

en: Exit presentation mode
fi: Poistu esitystilasta

en: export
fi: vie

en: Export Background
fi: Vie tausta

en: Export Costume
fi: Vie asuste

en: Export failed
fi: Vienti epäonnistui

en: Export Sound
fi: Vie ääni

en: Export Sprite
fi: Vie hahmo

en: export this costume
fi: vie tämä asuste

en: export this sound
fi: vie tämä ääni

en: export this sprite
fi: vie tämä hahmo

en: Extras menu
fi: Työkaluvalikko

en: Eyedropper tool (select a color)
fi: Pipetti-työkalu (valitse väri)

en: Failed:
fi: Epäonnistui:

en: false
fi: epätosi

en: File
fi: Tiedosto

en: File not found
fi: Tiedostoa ei löytynyt

en: Fill tool (fill areas with color or gradient)
fi: Täyttö-työkalu (täytä alue värillä)

en: first
fi: ensimmäinen

en: fisheye
fi: kalansilmä

en: Flash blocks (fast)
fi: Välkytä palikoita (nopea)

en: Flash blocks (slow)
fi: Välkytä palikoita (hidas)

en: Flip horizontally
fi: Käännä vaakasuunnassa

en: Flip vertically
fi: Käännä pystysuunnassa

en: For all sprites
fi: Kaikille hahmoille

en: For this sprite only
fi: Vain tämä hahmo

en: Game
fi: Peli

en: Get surprise sprite
fi: Hae yllätys-hahmo

en: Get the last thing deleted
fi: Peruuta viimeinen poistettu asia (undo)

en: Getting Started
fi: Lähdetään liikkeelle

en: ghost
fi: haamu

en: Go To Scratch Website
fi: Mene Scratch nettisivulle

en: grab screen region for new costume
fi: valitse ruudusta alue uudeksi asusteeksi

en: grab screen region for new sprite
fi: valitse ruudusta alue uudeksi hahmoksi

en: Grow
fi: Suurenna

en: Grow sprite
fi: Suurenna hahmoa

en: hello
fi: hei

en: Hello!
fi: Hei!

en: help
fi: Ohje

en: Help
fi: apua

en: Help Page
fi: Ohjesivu

en: Help Screens
fi: Ohjekuvat

en: Hide Motor Blocks
fi: Piilota moottoripalikat

en: High (biggest)
fi: Suurin

en: Hmm...
fi: ööö...

en: Home
fi: Koti

en: Images compressed
fi: Kuvat pakattu

en: import
fi: tuo

en: Import
fi: Tuo

en: Import an image on top of your current canvas
fi: Tuo kuva ylimmäksi piirtoalueelle

en: Import Background
fi: Tuo taustakuva

en: Import Costume
fi: Tuo asuste

en: Import Image
fi: Tuo kuva

en: Import List
fi: Tuo lista

en: Import Project
fi: Tuo projekti

en: import project
fi: tuo projekti

en: Import Sound
fi: Tuo ääni

en: Incompatible Scratch file format
fi: Ei ole yhteensopiva Scratchin tiedostomuodon kanssa

en: Is the folder read-only?
fi: Onko kansio vain luku-tilassa (read-only)?

en: JPEG Quality (10-100)?
fi: JPEG laatu (10-100)

en: kbytes
fi: kbyteä

en: Language
fi: Kieli

en: large readout
fi: suuret tekstit

en: last
fi: viimeinen

en: left
fi: vasemmalle

en: left arrow
fi: nuoli vasemmalle

en: length
fi: pituus

en: light
fi: vaalea

en: Line tool (draw lines)
fi: Viiva-työkalu (piirrä viivoja)

en: List name?
fi: Listan nimi?

en: Low
fi: Matala

en: Lowest (smallest)
fi: Matalin (pienin)

en: Make a list
fi: Tee lista

en: Make a variable
fi: Uusi muuttuja

en: Max:
fi: Maks.

en: meow
fi: miau

en: Message name:
fi: Viestin nimi

en: more
fi: lisää

en: More tags:
fi: Lisää tägejä:

en: mosaic
fi: mosaiikki

en: mouse x:
fi: hiiri x:

en: mouse y:
fi: hiiri y:

en: mouse-pointer
fi: hiiren osoitin

en: Move
fi: Liiku

en: Music
fi: Musiikki

en: My Projects
fi: Projektini

en: new
fi: uusi

en: New
fi: Uusi

en: New background:
fi: Uusi taustakuva:

en: New costume:
fi: Uusi asuste:

en: New Filename:
fi: Uusi tiedostonimi:

en: New sound:
fi: Uusi ääni:

en: New Sprite
fi: Uusi hahmo

en: New sprite:
fi: Uusi hahmo:

en: No
fi: Ei

en: No MIDI ports currently available.
fi: Midi-portteja ei ole käytettävissä.

en: No motion blocks
fi: Ei liikepalikoita

en: no scripts
fi: ei skriptejä

en: No serial ports found
fi: Sarjaporttia ei löytynyt

en: No variables.
fi: Ei muuttujia

en: Normal
fi: Tavallinen

en: normal readout
fi: Normaali tekstikoko

en: Off
fi: Pois

en: On
fi: Päällä

en: only face left-right
fi: katso vain vasen-oikea

en: Open
fi: Avaa

en: Open a Scratch project
fi: Avaa scratch-projekti

en: Open Project
fi: Avaa projekti

en: or
fi: tai

en: Paint
fi: Piirrä

en: Paint Editor
fi: Piirto-editori

en: Paint new sprite
fi: Piirrä uusi hahmo

en: Paintbrush
fi: Pensseli

en: Password:
fi: Salasana:

en: Percent? (100 gives original size)
fi: Prosentti? (100 on alkuperäinen koko)

en: Pictures
fi: Kuvat

en: pixelate
fi: pikselöi

en: play
fi: soita

en: Please enter a number
fi: Anna numero

en: Position the cross-hair to set the rotation center
fi: Aseta ristikko pyöritys-keskipisteeseen

en: Preparing project...
fi: Valmistele projektia...

en: Project author:
fi: Projektin tekijä:

en: Project name
fi: Projektin nimi

en: Project Notes
fi: Projektin Muistiinpanoja

en: Project notes
fi: Projektin muistiinpanoja

en: Project uploaded.
fi: Projekti ladattu

en: Projects
fi: Projektit

en: Quit
fi: Lopeta

en: Quit Scratch
fi: Lopeta Scratch

en: Reading
fi: Luetaan

en: record
fi: nauhoita

en: Record
fi: Nauhoita

en: recording
fi: nauhoitan

en: Rectangle tool (draw outlined or filled rectangle or square)
fi: Neliö-työkalu (piirrä täytetty tai avoin nelikulmio)

en: Redo
fi: Tee uudelleen

en: Reference Guide
fi: Referenssiopas

en: Remote sensor connections enabled
fi: Etäsensoriyhteydet sallittu

en: Remove viewer from stage
fi: Poista katsoja lavalta

en: resistance
fi: vastus

en: resize this sprite
fi: muuta tämän hahmon kokoa

en: reverse
fi: vaihda suuntaa

en: right
fi: oikealle

en: right arrow
fi: nuoli oikealle

en: Rotate clock-wise
fi: Pyöritä myötäpäivään

en: Rotate counter-clock-wise
fi: Pyöritä vastapäivään

en: rotate this sprite
fi: käännä tätä hahmoa

en: Rotation degrees?
fi: Pyörityskulmat

en: Save
fi: Tallenna

en: Save a copy of the current project
fi: Tallenna kopio nykyisestä projektista

en: Save As
fi: Tallenna nimellä

en: Save changes before quitting?
fi: Tallenna muutokset ennen lopettamista?

en: Save failed
fi: Tallennus epäonnistui

en: save picture of scripts
fi: tallenna skriptin kuva

en: save picture of stage...
fi: tallenna lavan kuva

en: Save Project
fi: Tallenna projekti

en: Save Scripts Snapshot
fi: Tallenna skriptin kuvake

en: Save Stage Shot
fi: Tallenna esiintymislavan kuvake

en: Save the current project
fi: Tallenna nykyinen projekti

en: Save the current project?
fi: Tallenna nykyinen projekti?

en: Save this project
fi: Tallenna tämä projekti

en: Scripts
fi: Skriptit

en: select serial/USB port
fi: valitse sarja/usb-portti

en: Select tool (move, modify, or delete selection)
fi: Valinta-työkalu (siirrä, muokkaa tai poista valinta)

en: Set costume center
fi: Aseta asusteen keskipiste

en: Set language
fi: Aseta kieli

en: Set rotation center
fi: Aseta pyörähdyspiste

en: Set Single Stepping
fi: aseta kertaaskellus

en: set slider min and max
fi: aseta säätimen min ja maks

en: Share
fi: Jaa nettiin

en: Share this project
fi: Jaa tämä projekti

en: Share This Project Online
fi: Jaa tämä projekti nettiin

en: Show Motor Blocks
fi: Näytä moottoripalikat

en: show ScratchBoard watcher
fi: näytä leikepöytä

en: Shrink
fi: Pienennä

en: Shrink sprite
fi: Pienennä hahmoa

en: Simulation
fi: Simulaatio

en: Single-step speed?
fi: Kerta-askellusnopeus

en: slider
fi: säädin

en: Slider range:
fi: Säätimen arvot:

en: Sound quality:
fi: Äänenlaatu:

en: Sound Recorder
fi: Ääninauhoitin

en: Sounds
fi: Äänet

en: Sounds compressed
fi: Äänet pakattu

en: space
fi: välilyönti

en: Sprite
fi: Hahmo

en: Sprites
fi: Hahmot

en: sqrt
fi: neliöjuuri

en: Stage
fi: Esiintymislava

en: Stage selected:
fi: Valittu lava:

en: Stamp tool (select area, then stamp copies of it)
fi: Leimasin-työkalu (valitse alue ja sitten kopioi sitä)

en: Start green flag scripts
fi: Käynnistä vihreä-lippu skriptit

en: Start Single Stepping
fi: käynnistä kerta-askellus

en: stop
fi: pysäytä

en: Stop everything
fi: Pysäytä kaikki

en: Stop Single Stepping
fi: lopeta kerta-askellus

en: Story
fi: Tarina

en: Support Site
fi: Tukisivu

en: Switch colors
fi: Vaihda värejä

en: Switch to full stage
fi: Vaihda suureen esityslavaan

en: Switch to presentation mode
fi: Vaihda esitysmuotoon

en: Switch to small stage
fi: Vaihda pieneen esityslavaan

en: Tags:
fi: Tägit:

en: Text tool (edit text layer)
fi: Teksti-työkalu (muokkaa tekstikerrosta)

en: That variable name is already in use
fi: Muuttujanimi on jo käytössä

en: The file name already exists. Overwrite existing file?
fi: Tiedosto on jo olemassa. Ylikirjoita vanha tiedosto uudella?

en: thing
fi: jokin

en: tilt
fi: kallista

en: true
fi: tosi

en: Turbo speed
fi: Turbo-nopeus

en: turn into new sprite
fi: muuta uudeksi hahmoksi

en: Undelete
fi: Peru poistaminen

en: Undo
fi: Peruuta

en: up
fi: ylös

en: up arrow
fi: nuoli ylös

en: Updating thumbnails
fi: Kuvakkeiden päivitys

en: Upload succeeded!
fi: Siirto onnistui

en: Upload to Scratch Server
fi: Siirrä Scratch-palvelimelle

en: Uploading
fi: Siirrän

en: Variable name?
fi: Muuttujan nimi?

en: View on stage
fi: Näytä lavalla

en: What's your name?
fi: Mikä on sinun nimesi?

en: whirl
fi: pyörre

en: world
fi: maailma

en: Write Multiple Project Summaries
fi: kirjoita monta projekti-yhteenvetoa

en: Write Project Summary
fi: kirjoita projektin yhteenveto

en: Yes
fi: Kyllä

en: Your project is now online at
fi: Projektisi on nyt netissä

en: Your Scratch website login name:
fi: Sinun Scratch-nettisivun tunnus:

en: Zoom in
fi: Zoomaa isommaksi

en: Zoom out
fi: Zoomaa pienemmäksi

en: Accordion
fi: Haitari

en: Acoustic Bass
fi: Akustinen basso

en: Acoustic Bass Drum
fi: Akustinen bassorumpu

en: Acoustic Grand
fi: Akustinen grand-piano

en: Acoustic Snare
fi: Akustinen virveli

en: Alto Sax
fi: Alto saksofoni

en: Applause
fi: Aploodit

en: Bagpipe
fi: Säkkipilli

en: Baritone Sax
fi: Baritoni saksofoni

en: Bass Drum 1
fi: Basso rumpu 1

en: Bird Tweet
fi: Linnun liverrys

en: Blown Bottle
fi: Pulloon puhallus

en: Brass Section
fi: Jouset

en: Breath Noise
fi: Hengitysääni

en: Bright Acoustic
fi: Akustinen kirkas

en: Cello
fi: Sello

en: Chinese Cymbal
fi: Kiinalainen lautanen

en: Choir Aahs
fi: Kuoro Aah

en: Church Organ
fi: Kirkkourku

en: Clarinet
fi: Klarinetti

en: Claves
fi: Palikat

en: Closed Hi-Hat
fi: Suljettu hi-hat

en: Contrabass
fi: Kontrabasso

en: Cowbell
fi: Lehmänkello

en: Crash Cymbal 1
fi: Symbaalinlyönti 1

en: Crash Cymbal 2
fi: Symbaalinlyönti 2

en: Distortion Guitar
fi: Särjetty kitara

en: Drawbar Organ
fi: Urut veto

en: Electric Bass (finger)
fi: Sähköbasso (sormella)

en: Electric Bass (pick)
fi: Sähköbasso (plekralla)

en: Electric Clean Guitar
fi: Sähkökitara puhdas

en: Electric Grand
fi: Sähköpiano grand

en: Electric Jazz Guitar
fi: Sähkökitara Jazz

en: Electric Muted Guitar
fi: Sähkökitara vaimennettu

en: Electric Piano 1
fi: Sähköpiano 1

en: Electric Piano 2
fi: Sähköpiano 2

en: Electric Snare
fi: Snarerumpu sähköinen

en: English Horn
fi: Englannintorvi

en: FX 1 (rain)
fi: FX1 (sade)

en: FX 3 (crystal)
fi: FX 3 (kristalli)

en: FX 4 (atmosphere)
fi: FX 4 (ilmakehä)

en: FX 5 (brightness)
fi: FX 5 (kirkkaus)

en: FX 6 (goblins)
fi: FX 6 (örkit)

en: FX 7 (echoes)
fi: FX 7 (kaiut)

en: FX 8 (sci-fi)
fi: FX 8 (avaruus)

en: Fiddle
fi: Viulu (fiddle)

en: Flute
fi: Huilu

en: French Horn
fi: Ranskantorvi

en: Fretless Bass
fi: Basso (nauhaton)

en: Glockenspiel
fi: Kellopeli

en: Guitar Fret Noise
fi: Kitaran nauhaääni

en: Gunshot
fi: Pyssynlaukaus

en: Hand Clap
fi: Taputus

en: Harmonica
fi: Harmonikka

en: Helicopter
fi: Helikopteri

en: Hi Bongo
fi: Ylä-bongo

en: Honky-Tonk
fi: Honki-tonki

en: Long Whistle
fi: Vihellys pitkä

en: Maracas
fi: Marakassi

en: Music Box
fi: Soittopeli

en: Pan Flute
fi: Panhuilu

en: Piccolo
fi: Pikkolo

en: Rock Organ
fi: Rock-urku

en: Seashore
fi: Merenranta

en: Short Whistle
fi: Vihellys lyhyt

en: Tambourine
fi: Tamburiini

en: Tenor Sax
fi: Saksofoni Tenor

en: Trumpet
fi: Trumpetti

en: Whistle
fi: Vihellys

en: Xylophone
fi: Xylofoni
