Scratch - en to mn translation catalogue (483 entries)

en: Language-Name
mn: Монгол хэл

en: Language-Direction
mn: LTR

en: %H sensor value
mn: %H мэдрэгчийн утга

en: %a of %m
mn: %a -н %m

en: %b and %b
mn: %b ба %b

en: %b or %b
mn: %b буюу %b

en: %f of %n
mn: %f < %n >

en: background #
mn: # дэвсгэр

en: broadcast %e
mn: %e -г дууд

en: broadcast %e and wait
mn: %e -г дуудаад хүлээ

en: change %g effect by %n
mn: %g нөлөөг %n -р өөрчил

en: change %v by %n
mn: %v г %n -р өөрчил

en: change pen color by %n
mn: үзэгний өнгийг %n -р өөрчил

en: change pen shade by %n
mn: үзэгний сүүдрийг %n -р өөрчил

en: change pen size by %n
mn: үзэгний хэмжээг %n -р өөрчил

en: change size by %n
mn: хэмжээг %n -р өөрчил

en: change tempo by %n
mn: хэмнэлийг %n -р өөрчил

en: change volume by %n
mn: дууны хүч %n

en: change x by %n
mn: x -г %n -р өөрчил

en: change y by %n
mn: y -г  %n -р өөрчил

en: clear
mn: арилга

en: clear graphic effects
mn: дүрсний нөлөөг арилга

en: color %C is touching %C?
mn: өнгө %C нь %C өнгөнд хүрсэн

en: control
mn: Хяналт

en: costume #
mn: өмсгөл #

en: direction
mn: чиглэл

en: distance to %m
mn: %m хүртэлх зай

en: else
mn: эсвэл

en: forever
mn: үргэлж

en: forever if %b
mn: хэрэв %b бол үргэлж

en: glide %n secs to x:%n y:%n
mn: %n секундэд x:%n y:%n цэгрүү гулс

en: go back %n layers
mn: %n давхаргын цаана ор

en: go to %m
mn: %m -руу оч

en: go to front
mn: Эхний давхарга болго

en: go to x:%n y:%n
mn: x:%n y:%n цэгт оч

en: hide
mn: нуугд

en: if %b
mn: хэрэв %b бол

en: if on edge, bounce
mn: хэрэв ирмэг бол ой

en: key %k pressed?
mn: %k товчлуур дарагдсан

en: looks
mn: Үзэгдэхүй

en: loud?
mn: Дуу чанга уу?

en: loudness
mn: Дуу чангаруулвал

en: motion
mn: Хөдлөхүй

en: mouse down?
mn: хулгана дарагдсан

en: mouse x
mn: хулганы x -р

en: mouse y
mn: хулганы y -р

en: move %n steps
mn: %n алхамаар яв

en: next background
mn: дараах дэвсгэр

en: next costume
mn: дараах өмсгөл

en: not %b
mn: %b биш бол

en: pen
mn: Үзэг

en: pen down
mn: үзгээр бич

en: pen up
mn: бичихээ боль

en: pick random %n to %n
mn: %n -с %n хооронд санамсаргүй утга ав

en: play drum %D for %n beats
mn: %D хэмнэлээр %n бөмбөрийг дуу гарга

en: play note %N for %n beats
mn: %N хэмнэлээр %n нотыг тогло

en: play sound %S
mn: %S -г дуу гарга

en: play sound %S until done
mn: %S дууг дуустал дуугарга

en: point in direction %d
mn: чигийг %d -р эргүүл

en: point towards %m
mn: %m руу эргэ

en: repeat %n
mn: %n удаа давта

en: repeat until %b
mn: %b болтол давта

en: reset timer
mn: тоолуурыг 0 болго

en: rest for %n beats
mn: %n хэмнэлтэй үлдээ

en: round %n
mn: %n -р тоймло

en: say %s
mn: %s -г хэл

en: say %s for %n secs
mn: %s -г %n секундэд хэл

en: sensing
mn: Мэдрэхүй

en: sensor %h?
mn: %h мэдэр?

en: set %g effect to %n
mn: %g нөлөөг %n -р өөрчил

en: set %v to %n
mn: %v -г %n болго

en: set instrument to %I
mn: %I хөгжмийг сонго

en: set pen color to %c
mn: үзэгний өнгийг %c болго

en: set pen color to %n
mn: үзэгний өнгийг %n болго

en: set pen shade to %n
mn: үзэгний сүүдрийг %n болго

en: set pen size to %n
mn: үзэгний хэмжээг %n болго

en: set size to %n%
mn: хэмжээг %n% болго

en: set tempo to %n bpm
mn: хэмнэлийг %n bpm болго

en: set volume to %n%
mn: дууны хүчийг %n% болго

en: set x to %n
mn: x тэнхлэг %n

en: set y to %n
mn: у тэнхлэг %n

en: show
mn: харагд

en: size
mn: хэмжээ

en: sound
mn: Дуу авиа

en: stamp
mn: дардас

en: stop all
mn: бүгд зогс

en: stop all sounds
mn: бүх дууг зогсоо

en: stop script
mn: зохиомж зогс

en: switch to background %l
mn: %l -т шилж

en: switch to costume %l
mn: %l өмсгөлөөр соль

en: tempo
mn: хэмнэл

en: think %s
mn: %s -г бод

en: think %s for %n secs
mn: %s секундын %n -г бод

en: timer
mn: тоолуур

en: touching %m?
mn: %m -д хүрсэн

en: touching color %C?
mn: %C өнгө

en: turn %n degrees
mn: %n хэмээр эргэ

en: variables
mn: Хувьсахуй

en: volume
mn: дууны эрч

en: wait %n secs
mn: %n секунд хүлээ

en: wait until %b
mn: %b болтол хүлээ

en: when %k key pressed
mn: хэзээ %k дарагдсан

en: when %m clicked
mn: хэзээ %m товшигдвол

en: when I receive %e
mn: %e -д дуудагдсан үед

en: x position
mn: x - утга

en: y position
mn: y - утга

en: 1 script
mn: зохиомж 1

en: About Scratch
mn: Муужгайн тухай

en: About this project:
mn: Төслийнхөө тухай

en: and
mn: ба

en: background
mn: дэвсгэр

en: backgrounds
mn: дэвсгэрүүд

en: Backgrounds
mn: Дэвсгэрүүд

en: brightness
mn: гэрэлтэлт

en: Brush size:
mn: Бийрний хэмжээ:

en: button
mn: товчлуур

en: button pressed
mn: товчлуур дарагдсан

en: can rotate
mn: эргүүлж болно

en: Cancel
mn: Боль

en: Choose a folder
mn: Хавтсаа сонго

en: Choose new sprite from file
mn: Дүрс файлаас сонгон авах

en: clean up
mn: цэвэрлэгээ

en: Clear
mn: цэвэрлэгээ

en: Clear canvas
mn: Талбарыг цэвэрлэ

en: close port
mn: гарцыг хаа

en: color
mn: өнгө

en: Compress Images
mn: зургийг шахах

en: Compress Sounds
mn: дууг шахах

en: Compress sounds and images
mn: Дуу ба зургийг шахах

en: Computer
mn: Компьютер

en: connected
mn: залгагдлаа

en: Connecting to
mn: Залгагдаж байна

en: Copy
mn: Хувилах

en: costume
mn: Өмсгөл

en: costumes
mn: өмсгөл

en: Costumes
mn: Өмсгөл

en: Could not read
mn: Унших боломжгүй ...

en: Could not write file
mn: Хадгалах боломж алга

en: Create account
mn: Данс үүсгэх

en: Create an empty project
mn: Шинэ төсөл үүсгэх

en: Data sent. Waiting for response...
mn: Өгөгдөл дамжуулагдсан. Хариу хүлээ...

en: delete
mn: устга

en: Delete
mn: Устга

en: Delete a variable
mn: Хувьсагчийг устга

en: Delete this costume
mn: Өмсгөлийг устга

en: Delete this sound
mn: Дууг устга

en: Documents
mn: Бичигүүд

en: don't rotate
mn: бүү эргүүл

en: down
mn: доошоо

en: down arrow
mn: доошоо сум

en: draggable on website?
mn: сайт руу зөөх үү?

en: duplicate
mn: хувил

en: Duplicate
mn: Хувил

en: edge
mn: ирмэг

en: Edit
mn: Засварлах

en: Ellipse tool (draw outlined or filled ellipse or circle)
mn: Эллипс(будагдсан тойрог эсвэл зууван зур)

en: Enter presentation mode
mn: Үзүүлбэрт шилж

en: Eraser
mn: Баллуур

en: Eraser size
mn: Баллуурын хэмжээ

en: Exit presentation mode
mn: Үзүүлбэрээс гар

en: export
mn: хадгал

en: Export Background
mn: Дэвсгэрийг хадгал

en: Export Costume
mn: Өмсгөлийг хадгал

en: Export failed
mn: Хадгалж чадсангүй

en: Export Sound
mn: Дууг хадгал

en: Export Sprite
mn: Дүрсийг хадгал

en: export this sprite
mn: энэ дүрсийг хадгал

en: Extras menu
mn: Нэмэлт цэс

en: Eyedropper tool (select a color)
mn: Дусаагуур (өнгө сонгогч)

en: Failed:
mn: Алдаа:

en: false
mn: худал

en: File not found
mn: Файл олдсонгүй

en: Fill tool (fill areas with color or gradient)
mn: Цутгах (өнгө, өнгөний уусалтаар)

en: fisheye
mn: загасан нүд глаз

en: Flash blocks (fast)
mn: Блокууд анивчих (хурдан)

en: Flash blocks (slow)
mn: Блокууд анивчих (удаан)

en: Flip horizontally
mn: Босоо тэнхлэгтэй урвуулах

en: Flip vertically
mn: Хэвтээ тэнхлэгтэй урвуулах

en: For all sprites
mn: Бүх дүрсэнд Ок

en: For this sprite only
mn: Зөвхөн энэ дүрсэнд Ок

en: Get surprise sprite
mn: Санаандгүй дүрс сонго

en: Get the last thing deleted
mn: Сүүлчийн устгасныг авах

en: ghost
mn: сүнс

en: grab screen region for new costume
mn: шинэ өмсгөлийн дэлгэц

en: grab screen region for new sprite
mn: шинэ дүрсийн дэлгэц

en: Grow
mn: Өсгөлт

en: Grow sprite
mn: Дүрсийг өсгө

en: Hello!
mn: Amap yy!

en: help
mn: тусламж

en: Help
mn: тусламж

en: High (biggest)
mn: Өндөр (хамгийн их)

en: Hmm...
mn: Xmm..

en: Images compressed
mn: Зурагнууд шахагдсан

en: Import
mn: Оруулах

en: Import an image on top of your current canvas
mn: Талбарын дээд хэсэгт зураг оруулах

en: Import Background
mn: Дэвсгэр оруул

en: Import Costume
mn: Өмсгөл оруул

en: Import Image
mn: Зураг оруул

en: Import Project
mn: Төсөл оруул

en: Import Sound
mn: Дуу оруул

en: Incompatible Scratch file format
mn: Муужгайд тохирохгүй байна

en: Is the folder read-only?
mn: Энэ хавтсан дахийг зөвхөн уншина?

en: JPEG Quality (10-100)?
mn: JPEG төрөл (10-100)

en: kbytes
mn: килобайт

en: Language
mn: Хэл

en: large readout
mn: уншихад хэт том байна

en: left
mn: зүүн

en: left arrow
mn: зүүн сум

en: light
mn: гэрэл

en: Line tool (draw lines)
mn: Шугам (шулуун зурах)

en: Low
mn: Бага

en: Lowest (smallest)
mn: Хамгийн бага (бага нь)

en: Make a variable
mn: Хувьсагч сонгох

en: Max:
mn: Максимум:

en: meow
mn: мяу

en: Message name:
mn: Захидалын нэр:

en: Min:
mn: Минимум:

en: mod
mn: модуль

en: more
mn: дахиад

en: More tags:
mn: Бусад тэмдэглээ

en: mosaic
mn: хээ

en: mouse x:
mn: хулганы x:

en: mouse y:
mn: хулганы y:

en: mouse-pointer
mn: хулганы заагч

en: Move
mn: Зөөх

en: Music
mn: Хөгжим

en: new
mn: шинэ

en: New
mn: Шинэ

en: New background:
mn: Шинэ дэвсгэр:

en: New costume:
mn: Шинэ өмсгөл

en: New Filename:
mn: Файлын шинэ нэр:

en: New sound:
mn: Шинэ дуу:

en: New Sprite
mn: Шинэ дүрс

en: No
mn: Үгүй

en: No MIDI ports currently available.
mn: Миди порт алга

en: No motion blocks
mn: Хөдлөхүйн блокууд алга

en: No serial ports found
mn: Сериал порт олдсонгүй

en: No variables.
mn: Хувьсагч алгаа

en: Normal
mn: Хэвийн

en: normal readout
mn: хэвийн уншилт

en: Off
mn: Салга

en: OK
mn: ОК

en: On
mn: Залга

en: only face left-right
mn: зөвхөн зүүн-баруун эргэ

en: Open
mn: Нээх

en: Open a Scratch project
mn: Муужгайн төсөл нээх

en: Open Project
mn: Төсөл нээх

en: or
mn: эсвэл

en: Paint
mn: Будах

en: Paint Editor
mn: Зурах засварлах

en: Paint new sprite
mn: Шинэ дүрс зурах

en: Paintbrush
mn: Бийр

en: Password:
mn: Нууц үг:

en: Percent? (100 gives original size)
mn: Хувь? (Ахны утга 100)

en: Pictures
mn: Зурагнууд

en: pixelate
mn: Цэгийг томсгох

en: play
mn: тогло

en: Please enter a number
mn: Тоо оруулна уу

en: pop
mn: поп

en: Position the cross-hair to set the rotation center
mn: Дүрсийн эргэлтийн төвийг сонгох огтлолцол

en: Preparing project...
mn: Төслийн бэлтгэл явагдаж байна ...

en: Project author:
mn: Төслийн зохиогч:

en: Project name
mn: Төслийн нэр

en: Project Notes
mn: Төслийн тухай санамж

en: Project notes
mn: Төслийн тухай санамж

en: Project uploaded.
mn: Төсөл ачаалагдсан

en: Projects
mn: Төслүүд

en: Quit
mn: Гарах

en: Quit Scratch
mn: Муужгай-с гарах

en: record
mn: бичлэг

en: Record
mn: бичлэг

en: recording
mn: бичлэг хийж байна

en: Rectangle tool (draw outlined or filled rectangle or square)
mn: Тэгш өнцөг(Хүрээ ба будагдана)

en: Redo
mn: Цуцлах

en: Remove viewer from stage
mn: Өсгөлтийг устга

en: resistance
mn: тогтворжилт

en: right
mn: баруун

en: right arrow
mn: баруун сум

en: Rotate clock-wise
mn: Цагийн зүүг дагаж эргэх

en: Rotate counter-clock-wise
mn: Цагийн зүүний эсрэг эргэх

en: Rotation degrees?
mn: Эргэлтийн өнцөг

en: Save
mn: Хадгал

en: Save a copy of the current project
mn: Төслийнхөө хуулбарыг хадгал

en: Save As
mn: Яаж хадгалах?

en: Save failed
mn: Хадгалж чадсангүй

en: save picture of scripts
mn: Зохиомжийн зургийг хадгал

en: save picture of stage...
mn: үечилсэн зургийг хадгал...

en: Save Project
mn: Төслөө хадгал

en: Save Scripts Snapshot
mn: Дэлгэцийн зохиомжийг дүрсэд хадгал

en: Save Stage Shot
mn: Дэвсгэрийг дүрсэд хадгал

en: Save the current project
mn: Төслөө хадгал

en: Save the current project?
mn: Төслөө хадгалах уу?

en: Scripts
mn: Зохиомж

en: select serial/USB port
mn: Сериал/usb -г сонго

en: Select tool (move, modify, or delete selection)
mn: Сонголт (сонгосоныг зөөвөрлөх, өөрчлөх, устгах)

en: Set rotation center
mn: Эргэлтийн төвийг тогтоох

en: Set Single Stepping
mn: нэгж алхалтыг тогтоох

en: set slider min and max
mn: хөшүүргийн максимум ба минимум хэмжээг тогтоох

en: Share
mn: Байршуулах

en: Share This Project Online
mn: Сүлжээнд төслөө байршуулах

en: Shrink
mn: Багасга

en: Shrink sprite
mn: Дүрсийг багасга

en: Single-step speed?
mn: Нэг алхамын хурд

en: slider
mn: Хөшүүрэг

en: Slider range:
mn: Хөшүүргийн хэмжээ:

en: Sound quality:
mn: Дууны чанар:

en: Sound Recorder
mn: Дуу бичигч

en: Sounds
mn: Дуу чимээ

en: Sounds compressed
mn: Дууг шахсан

en: space
mn: спейс

en: Sprite
mn: Дүрс

en: sqrt
mn: квадрат язгуур

en: Stage
mn: Тайз

en: Stage selected:
mn: Тайзыг сонгов:

en: Stamp tool (select area, then stamp copies of it)
mn: Дардас (сонгосон хэсгийн хуулбарыг үүсгэ)

en: Start green flag scripts
mn: Ногоон дарцаг дээр дарвал эхэлнэ

en: Start Single Stepping
mn: Алхмаар гүйцэтгэ

en: stop
mn: зогс

en: Stop everything
mn: Бүгд зогс

en: Stop Single Stepping
mn: Алхамыг зогсоо

en: Switch colors
mn: Өнгийг өөрчил

en: Tags:
mn: Тэмдэг:

en: Text tool (edit text layer)
mn: Текст (Бичих засварлах)

en: true
mn: үнэн

en: Turbo speed
mn: Хурдасгах

en: turn into new sprite
mn: шинэ дүрс рүү шилжих

en: Undo
mn: Сэргээх

en: up
mn: дээш

en: up arrow
mn: дээш сум

en: Upload succeeded!
mn: Амжилттай ачааллаа!

en: Upload to Scratch Server
mn: Муужгайн серверт ачааллаа

en: Uploading
mn: Ачаалал

en: Variable name?
mn: Хувьсагчийн нэр?

en: View on stage
mn: Дэвсгэр харах

en: whirl
mn: мушгих

en: Write Multiple Project Summaries
mn: Хэд хэдэн төслийн тайлбар бичих

en: Write Project Summary
mn: төслийн агуулгыг бичих

en: Yes
mn: Тийм

en: Your project is now online at
mn: Таны төсөл сүлжээнд бүртгэгдсэн

en: Your Scratch website login name:
mn: Муужгайн сайтад таны нэр орсон байна:

en: Zoom in
mn: Өсгөн харах

en: Zoom out
mn: Багасган харах

en: Accordion
mn: Баян хуур

en: Acoustic Bass
mn: Банзан гитар

en: Acoustic Bass Drum
mn:  Арьсан хэнгэрэг

en: Agogo
mn: Агого

en: Alto Sax
mn: Баргил бүрээ

en: Applause
mn: Алга ташилт

en: Bagpipe
mn: Ямаан бүрээ

en: Baritone Sax
mn: Унзад бүрээ

en: Bass Drum 1
mn: Их хэнгэрэг 1

en: Bassoon
mn: Бишгүүр

en: Bird Tweet
mn: птичка Tweety

en: Blown Bottle
mn: Лонхны хүнгэнээ

en: Brass Section
mn: Медная духовая группа

en: Breath Noise
mn:  Шум дыхания

en: Cabasa
mn: Кабаса

en: Celesta
mn: Селеста

en: Cello
mn: Морин хуур

en: Chinese Cymbal
mn: Ёочин

en: Choir Aahs
mn: Найрал дуучдын аа

en: Church Organ
mn: Хийн орган

en: Clarinet
mn: Кларнет

en: Claves
mn: Клавесин

en: Clavinet
mn: Клавинет

en: Contrabass
mn: Контрабас

en: Cowbell
mn: Хонх

en: Crash Cymbal 1
mn: Крэш-тарелка1

en: Crash Cymbal 2
mn: Крэш-тарелка 2

en: Distortion Guitar
mn: Гитарын чихараа

en: Drawbar Organ
mn: Орган

en: Dulcimer
mn: Цимбалы

en: Electric Bass (finger)
mn: Бас-гитар (цохилуурт)

en: Electric Bass (pick)
mn: Бас-гитар (медиатором)

en: Electric Clean Guitar
mn: Цахилгаан-гитар (соль)

en: Electric Grand
mn: Цахилгаан-гитар

en: Electric Jazz Guitar
mn: Жаз-гитар

en: Electric Muted Guitar
mn: Намдуу цахилгаан гитар

en: Electric Piano 1
mn: Цахилгаан төгөлдөр хуур

en: Electric Piano 2
mn: Цахилгаан төгөлдөр хуур

en: Electric Snare
mn: Электрон бөмбөр

en: English Horn
mn: Англи ямаан бүрээ

en: FX 1 (rain)
mn: FX 1 (бороо)

en: FX 2 (soundtrack)
mn: FX 2 (саундтрек)

en: FX 3 (crystal)
mn: FX 3 (кристал)

en: FX 4 (atmosphere)
mn: FX 4 (атмосфера)

en: FX 5 (brightness)
mn: FX 5 (гялбаа)

en: FX 6 (goblins)
mn: FX 6 (сүгнүүд)

en: FX 7 (echoes)
mn: FX 7 (цуурай)

en: FX 8 (sci-fi)
mn: FX 8 (ШУ-ны зөгнөл)

en: Fiddle
mn: Гудамжны хийл

en: Flute
mn: Лимбэ

en: French Horn
mn: Франц ямаан бүрээ

en: Fretless Bass
mn: Бас-гитара

en: Glockenspiel
mn: Хонх

en: Guitar Fret Noise
mn: Гитарын чимээ

en: Guitar Harmonics
mn: Гитарын хөг аялгуу

en: Gunshot
mn: Буун дуу

en: Hand Clap
mn: Алга хавсрах дуу

en: Harmonica
mn: Хөг аялгуу

en: Harpsichord
mn: Дарвуулт хөгжим

en: Helicopter
mn: Нисдэг тэрэг

en: Hi Bongo
mn: Hi бонго

en: High Floor Tom
mn: Хэт өндөр шалны Том

en: High Timbale
mn: Өндөр Тимбал

en: High Tom
mn: Өндөр Том

en: Lead 7 (fifths)
mn: Lead 7 (voice)

en: Long Guiro
mn: Урт гуиро

en: Long Whistle
mn: Урт шүгэлдэлт

en: Low Agogo
mn: Нам агого

en: Low Bongo
mn: Нам бонго

en: Low Conga
mn: Нам конга

en: Low Floor Tom
mn: Нам шалны Том

en: Low Timbale
mn: Нам тимбал

en: Low Tom
mn: Нам томтом

en: Low-Mid Tom
mn: Нам-дунд Том

en: Maracas
mn: Маракас

en: Marimba
mn: Маримба

en: Melodic Tom
mn: Аялгуут Том

en: Music Box
mn: Хөгжмийн хайрцаг

en: Mute Cuica
mn: Намдуу куик

en: Nylon String Guitar
mn: Сатуркан Гитар)

en: Oboe
mn: Гобой

en: Ocarina
mn: Окарина

en: Open Cuica
mn: Нээлттэй куика

en: Open Hi Conga
mn: Нээлттэй конга

en: Open Triangle
mn: Задгай гурвалжин

en: Orchestra Hit
mn: Найрал хөгжим

en: Orchestral Strings
mn: Үндэсний чуулга

en: Overdriven Guitar
mn: Гитарын хашсан аялгуу

en: Pad 1 (new age)
mn: Синтезатор (нью-эйж)

en: Pad 2 (warm)
mn: Синтезатор 2  (Дулаан)

en: Pad 3 (polysynth)
mn: Синтезатор 3 (Полисинтезатор)

en: Pad 4 (choir)
mn: Синтезатор 4 (хорын)

en: Pad 5 (bowed)
mn: Синтезатор 5 (хийлийн)

en: Pad 6 (metallic)
mn: Синтезатор 6 (металл)

en: Pad 7 (halo)
mn: Синтезатор 7 (ореол)

en: Pad 8 (sweep)
mn: Синтезатор дуу 8 (Гунших дуу)

en: Pan Flute
mn: Лимбэ Пан

en: Pedal Hi-Hat
mn: Хэт (гишгүүрт)

en: Percussive Organ
mn: Цохилтод орган

en: Piccolo
mn: Лимбэ пикколо

en: Pizzicato Strings
mn: Утсан пиццикато

en: Recorder
mn: Блок лимбэ

en: Reed Organ
mn: Аман хуур

en: Ride Bell
mn: Таваг өнхрөх дуу

en: Ride Cymbal 1
mn: Райд-тарелка 1

en: Ride Cymbal 2
mn: Райд-тарелка 2

en: Rock Organ
mn: Рок-орган

en: Seashore
mn: Далайн эрэг

en: Shamisen
mn: Шамисен

en: Shanai
mn: Санаи

en: Short Guiro
mn: Богино гуиро

en: Short Whistle
mn: Богино исгэрэлт

en: Sitar
mn: Ситар

en: Slap Bass 1
mn: Слэп  1

en: Slap Bass 2
mn: Слэп  2

en: Soprano Sax
mn: Шингэн Sax

en: String Ensemble 1
mn: Утсан   1

en: String Ensemble 2
mn: Утсан  2

en: Synth Bass 1
mn: Синтез бас 1

en: Synth Bass 2
mn: Синтез бас 2

en: Synth Drum
mn: Синтез бөмбөр

en: Synth Voice
mn: Робот хоолой

en: Taiko Drum
mn: Таико

en: Tambourine
mn: Тамбурин

en: Tango Accordion
mn: Танго Аккодеон

en: Telephone Ring
mn: Телефон хонх

en: Tenor Sax
mn: Эр Саксофон

en: Timpani
mn: Тифани

en: Tinkle Bell
mn: Хонхны жингэнээ

en: Tremolo Strings
mn: Тремоль утсан хөгжим

en: Trombone
mn: Тромбон

en: Trumpet
mn: Труба

en: Tuba
mn: Туба

en: Vibraphone
mn: Вибрафон

en: Vibraslap
mn: Вибро слэп

en: Viola
mn: Виола

en: Violin
mn: Хийл

en: Voice Oohs
mn: Хоолойн о

en: Whistle
mn: Шүгэл

en: Woodblock
mn: Модон кам

en: Xylophone
mn: Ялтсан хуур
