ScummVM 1.7.0git - en to cs_CZ translation catalogue (878 entries)

note: I18N: built on <build date> with <compiler>
en: (built on %s with %s)
cs_CZ: (sestaveno %s pomocí %s)

en: Features compiled in:
cs_CZ: Zakompilované funkce:

en: Available engines:
cs_CZ: Dostupná jádra:

en: Show hidden files
cs_CZ: Zobrazit skryté soubory

en: Show files marked with the hidden attribute
cs_CZ: Zobrazit soubory s vlastností skryté

en: Go up
cs_CZ: Jít nahoru

en: Go to previous directory level
cs_CZ: Jít na předchozí úroveň adresáře

[ctx: lowres]
en: Go up
cs_CZ: Jít nahoru

en: Cancel
cs_CZ: Zrušit

en: Choose
cs_CZ: Zvolit

en: Stop server
cs_CZ: Zastavit server

en: Run server
cs_CZ: Spustit server

en: Stop local webserver
cs_CZ: Zastavit místní internetový server

en: Run local webserver
cs_CZ: Spustit místní internetový server

en: Not running
cs_CZ: Nespuštěno

en: Open URL
cs_CZ: Otevřít URL

en: Paste
cs_CZ: Vložit

en: Paste code from clipboard
cs_CZ: Vložit kód ze schránky

en: Load
cs_CZ: Nahrát

en: Next
cs_CZ: Další

en: Yes
cs_CZ: Ano

en: No
cs_CZ: Ne

en: Failed to open URL!
    Please navigate to this page manually.
cs_CZ: Nelze otevřít URL!
    Prosím přejděte na tuto stránku sami.

en: Download
cs_CZ: Stáhnout

en: Select directory where to download game data
cs_CZ: Vyberte adresář kam data her stáhnout

en: Select directory with game data
cs_CZ: Vyberte adresář s daty hry

en: From:
cs_CZ: Z:

en: To:
cs_CZ: Do:

en: Cancel download
cs_CZ: Zrušit stahování

[ctx: lowres]
en: Cancel download
cs_CZ: Zrušit stahování

en: Hide
cs_CZ: Skrýt

en: It looks like your connection is limited. Do you really want to download files with it?
cs_CZ: Zdá se, že vaše připojení je omezeno. Opravdu chcete pomocí něj soubory stáhnout?

en: ScummVM couldn't open the specified directory!
cs_CZ: ScummVM nemohl tento adresář otevřít!

en: Cannot create a directory to download - the specified directory has a file with the same name.
cs_CZ: Nelze vytvořit adresář pro stahování - zadaný adresář má soubor se stejným názvem.

en: The "%s" already exists in the specified directory.
    Do you really want to download files into that directory?
cs_CZ: "%s" již v zadaném adresáři existuje.
    Opravdu chcete soubory do tohoto adresáře stáhnout?

en: Downloaded %s %S / %s %S
cs_CZ: Staženo %s %S / %s %S

en: Download speed: %s %S/s
cs_CZ: Rychlost stahování: %s %S/s

note: I18N: String like "Downloading icon packs list..."
en: Downloading %S list...
cs_CZ: Stahování %S...

en: Clear Cache
cs_CZ: Vyčistit paměť

en: Downloading %S list... %d entries
cs_CZ: Stahování seznamu %S... %d položek

en: Detected %d new packs, %s %S
cs_CZ: Nalezeno %d nových souborů, %s%S

en: Download complete, downloaded %d packs, %s %S
cs_CZ: Stahování dokončeno, staženo %d balíčků, %s %S

note: I18N: Close dialog button
en: Close
cs_CZ: Zavřít

en: ERROR: No icons path set
cs_CZ: ERROR: Není nastavena cesta k ikonám

en: Proceed
cs_CZ: Pokračovat

en: icon packs
cs_CZ: balíček ikon

en: shader packs
cs_CZ: q

en: Pick the game:
cs_CZ: Vybrat hru:

en: Game
cs_CZ: Hra

en: Short game identifier used for referring to saved games and running the game from the command line
cs_CZ: Krátký identifikátor her, používaný jako odkaz k uloženým hrám a spuštění hry z příkazového řádku

en: Name:
cs_CZ: Jméno:

en: Full title of the game
cs_CZ: Úplný název hry

[ctx: lowres]
en: Name:
cs_CZ: Jméno:

en: Language:
cs_CZ: Jazyk:

en: Language of the game. This will not turn your Spanish game version into English
cs_CZ: Jazyk hry. Toto z vaší Španělské verze neudělá Anglickou

en: <default>
cs_CZ: <výchozí>

en: Platform:
cs_CZ: Platforma:

en: Platform the game was originally designed for
cs_CZ: Platforma, pro kterou byla hra původně vytvořena

[ctx: lowres]
en: Platform:
cs_CZ: Platforma:

en: Graphics
cs_CZ: Obraz

en: Override global graphic settings
cs_CZ: Potlačit globální nastavení obrazu

[ctx: lowres]
en: Override global graphic settings
cs_CZ: Potlačit globální nastavení obrazu

en: Keymaps
cs_CZ: Rozložení klávesnice

en: Audio
cs_CZ: Zvuk

en: Override global audio settings
cs_CZ: Potlačit globální nastavení zvuku

[ctx: lowres]
en: Override global audio settings
cs_CZ: Potlačit globální nastavení zvuku

en: Volume
cs_CZ: Hlasitost

[ctx: lowres]
en: Volume
cs_CZ: Hlasitost

en: Override global volume settings
cs_CZ: Potlačit globální nastavení hlasitosti

[ctx: lowres]
en: Override global volume settings
cs_CZ: Potlačit globální nastavení hlasitosti

en: Override global MIDI settings
cs_CZ: Potlačit globální nastavení MIDI

[ctx: lowres]
en: Override global MIDI settings
cs_CZ: Potlačit globální nastavení MIDI

en: Override global MT-32 settings
cs_CZ: Potlačit globální nastavení MT-32

[ctx: lowres]
en: Override global MT-32 settings
cs_CZ: Potlačit globální nastavení MT-32

en: Paths
cs_CZ: Cesty

[ctx: lowres]
en: Paths
cs_CZ: Cesty

en: Game Path:
cs_CZ: Cesta Hry:

[ctx: lowres]
en: Game Path:
cs_CZ: Cesta Hry:

en: Extra Path:
cs_CZ: Dodatečná Cesta:

en: Specifies path to additional data used by the game
cs_CZ: Stanoví cestu pro dodatečná data použitá ve hře

[ctx: lowres]
en: Extra Path:
cs_CZ: Dodatečná Cesta:

en: Save Path:
cs_CZ: Cesta pro uložení:

en: Specifies where your saved games are put
cs_CZ: Stanovuje, kam jsou umístěny vaše uložené hry

[ctx: lowres]
en: Save Path:
cs_CZ: Cesta pro uložení:

en: Achievements
cs_CZ: Úspěchy

[ctx: path]
en: None
cs_CZ: Žádné

en: Default
cs_CZ: Výchozí

en: Select SoundFont
cs_CZ: Vybrat SoundFont

en: Select additional game directory
cs_CZ: Vyberte dodatečný adresář hry

en: Select directory for saved games
cs_CZ: Vyberte adresář pro uložené hry

en: The chosen directory cannot be written to. Please select another one.
cs_CZ: Do zvoleného adresáře nelze zapisovat. Vyberte, prosím, jiný.

en: Saved games sync feature doesn't work with non-default directories. If you want your saved games to sync, use default directory.
cs_CZ: Funkce synchronizace uložených her nefunguje s nestandardními adresáři. Pokud chcete vaše hry synchronizovat, je nutné použít výchozí adresář.

en: This game ID is already taken. Please choose another one.
cs_CZ: Toto ID hry je už zabrané. Vyberte si, prosím, jiné.

en: Author:
cs_CZ: Autor:

en: Notes:
cs_CZ: Poznámky:

en: Choose file for loading
cs_CZ: Zvolte soubor pro načtení

en: Enter filename for saving
cs_CZ: Zadejte název souboru pro uložení

en: Do you really want to overwrite the file?
cs_CZ: Opravdu chcete tento soubor přepsat?

en: Reverb
cs_CZ: Dozvuk

en: Active
cs_CZ: Aktivní

en: Room:
cs_CZ: Místnost:

en: Damp:
cs_CZ: Tlumení:

en: Width:
cs_CZ: Šířka:

en: Level:
cs_CZ: Úroveň:

en: Chorus
cs_CZ: Sbor

en: Speed:
cs_CZ: Rychlost:

en: Depth:
cs_CZ: Hloubka:

en: Type:
cs_CZ: Typ:

en: Sine
cs_CZ: Sinus

en: Triangle
cs_CZ: Trojúhelník

en: Misc
cs_CZ: Různé

en: Interpolation:
cs_CZ: Interpolace:

en: None (fastest)
cs_CZ: Žádná (Nejrychlejší)

en: Linear
cs_CZ: Lineární

en: Fourth-order
cs_CZ: Interpolace čtvrtého řádu

en: Seventh-order
cs_CZ: Interpolace sedmého řádu

note: I18N: Button to reset keymap mappings to defaults
en: Reset
cs_CZ: Resetovat

en: Reset all FluidSynth settings to their default values.
cs_CZ: Resetovat veškerá nastavení FludSynth n ajejich výchozí hodnoty.

en: Do you really want to reset all FluidSynth settings to their default values?
cs_CZ: Opravdu chcete resetovat veškerá nastavení FluidSynth na jejich výchozí hodnoty?

note: I18N: Action in In Cold Blood
en: Interact
cs_CZ: Interakce

en: Up
cs_CZ: Nahoru

en: Down
cs_CZ: Dolů

en: Left
cs_CZ: Doleva

en: Right
cs_CZ: Doprava

en: Prev
cs_CZ: Předchozí

note: I18N: Button Quit ScummVM program. Q is the shortcut, Ctrl+Q, put it in parens for non-latin (~Q~)
en: ~Q~uit
cs_CZ: ~U~končit

en: Quit ScummVM
cs_CZ: Ukončit ScummVM

en: About ScummVM
cs_CZ: O ScummVM

en: Change global ScummVM options
cs_CZ: Změnit globální volby ScummVM

note: I18N: Button caption. A is the shortcut, Ctrl+A, put it in parens for non-latin (~A~)
en: ~A~dd Game...
cs_CZ: ~P~řidat hru...

en: Add games to the list
cs_CZ: Přidat hry do seznamu

[ctx: lowres]
en: ~A~dd Game...
cs_CZ: ~P~řidat hru...

note: I18N: Button caption. R is the shortcut, Ctrl+R, put it in parens for non-latin (~R~)
en: ~R~emove Game
cs_CZ: ~O~dstranit Hru

en: Remove game from the list. The game data files stay intact
cs_CZ: Odstranit hru ze seznamu. Herní data zůstanou zachována

[ctx: lowres]
en: ~R~emove Game
cs_CZ: ~O~dstranit hru

note: I18N: Button caption. Mass add games
en: Mass Add...
cs_CZ: Hromadné Přidání...

[ctx: lowres]
note: I18N: Button caption for lower resolution GUI. Mass add games
en: Mass Add...
cs_CZ: Hromadné Přidání...

en: Search in game list
cs_CZ: Hledat v seznamu her

en: Search:
cs_CZ: Hledat:

en: Load game:
cs_CZ: Nahrát hru:

en: This directory cannot be used yet, it is being downloaded into!
cs_CZ: Tento adresář prozatím nejde použít, je do něj stahováno!

en: Do you really want to run the mass game detector? This could potentially add a huge number of games.
cs_CZ: Opravdu chcete spustit hromadnou detekci her? Toto by mohlo potenciálně přidat velkou spoustu her.

en: Do you really want to remove this game configuration?
cs_CZ: Opravdu chcete odstranit nastavení této hry?

en: Do you want to load saved game?
cs_CZ: Chcete načíst uloženou pozici?

en: This game does not support loading games from the launcher.
cs_CZ: Tato hra nepodporuje spouštění her ze spouštěče.

en: ScummVM could not find any engine capable of running the selected game!
cs_CZ: ScummVM nemohl najít žádné jádro schopné vybranou hru spustit!

en: ScummVM could not find any game in the specified directory!
cs_CZ: ScummVM nemohl v zadaném adresáři najít žádnou hru!

note: I18N: Unknown game variant
en: Unknown variant
cs_CZ: Neznámá varianta

en: List view
cs_CZ: Seznam

en: Grid view
cs_CZ: Mřížka

en: ~S~tart
cs_CZ: ~S~pustit

en: Start selected game
cs_CZ: Spustit zvolenou hru

en: ~L~oad...
cs_CZ: ~N~ahrát...

en: Load saved game for selected game
cs_CZ: Nahrát uloženou pozici pro zvolenou hru

en: Record...
cs_CZ: Nahrát...

en: Change game options
cs_CZ: Změnit volby hry

en: ... progress ...
cs_CZ: ... průběh ...

en: Scan complete!
cs_CZ: Hledání dokončeno!

en: Discovered %d new games, ignored %d previously added games.
cs_CZ: Objeveno %d nových her, ignorováno %d dříve přidaných her.

en: Scanned %d directories ...
cs_CZ: Prohledáno %d adresářů...

en: Discovered %d new games, ignored %d previously added games ...
cs_CZ: Objeveno %d nových her, ignorováno %d dříve přidaných her ...

en: Stop
cs_CZ: Zastavit

en: Edit record description
cs_CZ: Upravit popis záznamu

en: Switch to Game
cs_CZ: Přepnout do hry

en: Fast replay
cs_CZ: Rychlé přehrávání

en: Never
cs_CZ: Nikdy

en: Every 5 mins
cs_CZ: Každých 5 minut

en: Every 10 mins
cs_CZ: Každých 10 minut

en: Every 15 mins
cs_CZ: Každých 15 minut

en: Every 30 mins
cs_CZ: Každých 30 minut

[ctx: soundfont]
en: None
cs_CZ: Žádné

en: Failed to apply some of the graphic options changes:
cs_CZ: Nelze použít některé změny možností grafiky:

en: the video mode could not be changed
cs_CZ: režim obrazu nemohl být změněn

en: the stretch mode could not be changed
cs_CZ: režim roztažení nemohl být změněn

en: the aspect ratio setting could not be changed
cs_CZ: nastavení poměru stran nemohlo být změněno

en: the fullscreen setting could not be changed
cs_CZ: nastavení celé obrazovky nemohlo být změněno

en: the filtering setting could not be changed
cs_CZ: nastavení filtrování nemohlo být změněno

en: Touchpad mouse mode
cs_CZ: Režim Touchpad myši

en: Pointer Speed:
cs_CZ: Rychlost ukazatele:

en: Speed for keyboard/joystick mouse pointer control
cs_CZ: Rychlost ovládání ukazatele myši pomocí klávesnice/joysticku

[ctx: lowres]
en: Pointer Speed:
cs_CZ: Rychlost ukazatele:

en: Joy Deadzone:
cs_CZ: Mrtvá zóna Joysticku:

en: Analog joystick Deadzone
cs_CZ: Mrtvá zóna analogového joysticku

[ctx: lowres]
en: Joy Deadzone:
cs_CZ: Mrtvá zóna Joysticku:

en: %d hidden achievements remaining
cs_CZ: Zbývá %d skrytých úkolů

en: Achievements unlocked: %d/%d
cs_CZ: Úkolů splněno: %d/%d

en: Graphics mode:
cs_CZ: Režim obrazu:

en: Render mode:
cs_CZ: Režim vykreslení:

en: Special dithering modes supported by some games
cs_CZ: Speciální režimy chvění podporované některými hrami

en: Stretch mode:
cs_CZ: Režim protažení:

en: Fullscreen mode
cs_CZ: Režim celé obrazovky

en: Disabled
cs_CZ: Zakázáno

en: Filter graphics
cs_CZ: Filtrování grafiky

en: Use linear filtering when scaling graphics
cs_CZ: Pro škálování grafiky použít lineární filtrování

en: Aspect ratio correction
cs_CZ: Korekce poměru stran

en: Preferred device:
cs_CZ: Prioritní zařízení:

en: Music device:
cs_CZ: Hudební zařízení:

en: Specifies preferred sound device or sound card emulator
cs_CZ: Stanoví prioritní zvukové zařízení nebo emulátor zvukové karty

en: Specifies output sound device or sound card emulator
cs_CZ: Stanoví výstupní zvukové zařízení nebo emulátor zvukové karty

[ctx: lowres]
en: Preferred dev.:
cs_CZ: Prioritní zařízení:

[ctx: lowres]
en: Music device:
cs_CZ: Hudební zařízení:

en: AdLib emulator:
cs_CZ: AdLib emulátor:

en: AdLib is used for music in many games
cs_CZ: AdLib se používá pro hudbu v mnoha hrách

en: GM device:
cs_CZ: GM zařízení:

en: Specifies default sound device for General MIDI output
cs_CZ: Stanoví výchozí zvukové zařízení pro výstup General MIDI

en: Don't use General MIDI music
cs_CZ: Nepoužívat hudbu General MIDI

en: Use first available device
cs_CZ: Použít první dostupné zařízení

en: SoundFont is supported by some audio cards, FluidSynth and Timidity
cs_CZ: SoundFont je podporován některými zvukovými kartami, FluidSynth a Timidity

en: Mixed AdLib/MIDI mode
cs_CZ: Smíšený režim AdLib/MIDI

en: Use both MIDI and AdLib sound generation
cs_CZ: Použít obě zvukové generace MIDI a AdLib

en: MIDI gain:
cs_CZ: Zesílení MIDI:

en: MT-32 Device:
cs_CZ: Zařízení MT-32:

en: Specifies default sound device for Roland MT-32/LAPC1/CM32l/CM64 output
cs_CZ: Stanoví výchozí zvukové výstupní zařízení pro Roland MT-32/LAPC1/CM32l/CM64

en: True Roland MT-32 (disable GM emulation)
cs_CZ: Opravdový Roland MT-32 (vypne GM emulaci)

en: Check if you want to use your real hardware Roland-compatible sound device connected to your computer
cs_CZ: Zaškrtněte, pokud chcete použít pravé hardwarové zařízení kompatibilní s Roland, připojené k vašemu počítači

[ctx: lowres]
en: True Roland MT-32 (no GM emulation)
cs_CZ: Opravdový Roland MT-32 (žádná GM emulace)

en: Roland GS device (enable MT-32 mappings)
cs_CZ: Zařízení Roland GS (zapne mapování MT-32)

en: Check if you want to enable patch mappings to emulate an MT-32 on a Roland GS device
cs_CZ: Zaškrtněte, pokud chcete povolit záplaty mapování umožňující emulovat MT-32 na zařízení Roland GS

en: Don't use Roland MT-32 music
cs_CZ: Nepoužívat hudbu Roland MT-32

en: Text and speech:
cs_CZ: Text a řeč:

en: Speech
cs_CZ: Řeč

en: Subtitles
cs_CZ: Titulky

en: Both
cs_CZ: Oba

en: Subtitle speed:
cs_CZ: Rychlost titulků:

[ctx: lowres]
en: Text and speech:
cs_CZ: Text a řeč:

en: Spch
cs_CZ: Řeč

en: Subs
cs_CZ: Titl

[ctx: lowres]
en: Both
cs_CZ: Oba

en: Show subtitles and play speech
cs_CZ: Zobrazit titulky a přehrávat řeč

[ctx: lowres]
en: Subtitle speed:
cs_CZ: Rychlost titulků:

en: Music volume:
cs_CZ: Hlasitost hudby:

[ctx: lowres]
en: Music volume:
cs_CZ: Hlasitost hudby:

en: Mute all
cs_CZ: Ztlumit vše

en: SFX volume:
cs_CZ: Hlasitost zvuků:

en: Special sound effects volume
cs_CZ: Hlasitost speciálních zvukových efektů

[ctx: lowres]
en: SFX volume:
cs_CZ: Hlasitost zvuků:

en: Speech volume:
cs_CZ: Hlasitost řeči:

[ctx: lowres]
en: Speech volume:
cs_CZ: Hlasitost řeči:

en: Control
cs_CZ: Ovládání

en: Accessibility
cs_CZ: Přístupnost

[ctx: lowres]
en: Accessibility
cs_CZ: Přístupnost

en: Apply
cs_CZ: Použít

en: FluidSynth Settings
cs_CZ: Nastavení FluidSynth

en: Theme Path:
cs_CZ: Cesta ke Vzhledu:

[ctx: lowres]
en: Theme Path:
cs_CZ: Cesta ke Vzhledu:

en: Specifies path to additional data used by all games or ScummVM
cs_CZ: Stanoví cestu k dodatečným datům používaná všemi hrami nebo ScummVM

en: Plugins Path:
cs_CZ: Cesta k Pluginům:

[ctx: lowres]
en: Plugins Path:
cs_CZ: Cesta k Pluginům:

en: Theme:
cs_CZ: Vzhled:

en: GUI renderer:
cs_CZ: Vykreslovač GUI:

en: Ask for confirmation on exit
cs_CZ: Žádat potvrzení opuštění

en: Ask for permission when closing ScummVM or leaving a game.
cs_CZ: požádat o povolení při uzavření ScummVM nebo opuštění hry.

en: GUI language:
cs_CZ: Jazyk GUI:

en: Language of ScummVM GUI
cs_CZ: Jazyk GUI ScummVM

en: Switch the ScummVM GUI language to the game language
cs_CZ: Přepnout jazyk GUI do jazyka hry

en: When starting a game, change the ScummVM GUI language to the game language. That way, if a game uses the ScummVM save and load dialogs, they are in the same language as the game.
cs_CZ: Při spouštění hry přepne jazyk GUI do jazyka hry. Čímž zajistí, že dialogová okna ScummVM budou zobrazena ve stejném jazyce.

en: Use native system file browser
cs_CZ: Použít systémový prohlížeč souborů

en: Use the native system file browser instead of the ScummVM one to select a file or directory.
cs_CZ: Použití systémového prohlížeče souborů k výběru souboru nebo adresáře místo prohlížeče ScummVM.

en: Autosave:
cs_CZ: Autoukládání:

[ctx: lowres]
en: Autosave:
cs_CZ: Autoukládání:

note: I18N: Debug level -1, no messages
en: None
cs_CZ: Prázdné

en: Update check:
cs_CZ: Ověření aktualizací:

en: How often to check ScummVM updates
cs_CZ: Jak často ScummVM kontroluje aktualizace

en: Check now
cs_CZ: Zkontrolovat nyní

en: Active storage:
cs_CZ: Aktivní úložiště:

en: Active cloud storage
cs_CZ: Aktivní cloudové úložiště

en: Enable storage
cs_CZ: Povolit úložiště

en: Confirm you want to use this account for this storage
cs_CZ: Potvrďte, že chcete použít tento účet pro přístup k tomuto úložišti

en: Username:
cs_CZ: Uživatelské jméno:

en: Username used by this storage
cs_CZ: Uživatelská jména která toto úložiště využívají

en: <none>
cs_CZ: <žádné>

en: Used space:
cs_CZ: Využitý prostor:

en: Space used by ScummVM's saved games on this storage
cs_CZ: Prostor využitý uloženými hrami ScummVM v tomto úložišti

en: Last sync:
cs_CZ: Poslední synchronizace:

en: When was the last time saved games were synced with this storage
cs_CZ: Kdy byla provedena poslední synchronizace uložených her s tímto uložištěm

en: <never>
cs_CZ: <nikdy>

[ctx: lowres]
en: Saved games sync automatically on launch, after saving and on loading.
cs_CZ: Uložené hry jsou automaticky synchronizovány při spuštění a po uložení či načtení hry.

en: Saved games sync automatically on launch, after saving and on loading.
cs_CZ: Uložené hry jsou automaticky synchronizovány při spuštění a po uložení či načtení hry.

en: Sync now
cs_CZ: Synchronizovat nyní

en: Start saved games sync
cs_CZ: Spustit synchronizaci uložených her

[ctx: lowres]
en: You can download game files from your cloud ScummVM folder:
cs_CZ: Soubory hry můžete stáhnout z vaší cloud složky ScummVM:

en: You can download game files from your cloud ScummVM folder:
cs_CZ: Soubory hry můžete stáhnout z vaší cloud složky ScummVM:

en: Download game files
cs_CZ: Stáhnout soubory hry

en: Open downloads manager dialog
cs_CZ: Otevřít dialogové okno správce stahovaní

[ctx: lowres]
en: To change account for this storage, disconnect and connect again:
cs_CZ: Pro změnu účtu k tomuto uložišti se odpojte a znovu připojte:

en: To change account for this storage, disconnect and connect again:
cs_CZ: Pro změnu účtu pro toto úložiště se odpojte a znovu připojte:

en: Disconnect
cs_CZ: Odpojit

en: Stop using this storage on this device
cs_CZ: Přestat používat toto úložiště na tomto zařízení

en: Connect your cloud storage account
cs_CZ: Připojení účtu cloudového úložiště

[ctx: lowres]
en: /root/ Path:
cs_CZ: Cesta /root/:

en: Select which directory will be shown as /root/ in the Files Manager
cs_CZ: Vyberte složku, která se zobrazí jako /root/ ve Správci souborů

en: /root/ Path:
cs_CZ: Cesta /root/:

en: Server's port:
cs_CZ: Port serveru:

en: Port for server to use
cs_CZ: Port užívaný serverem

[ctx: lowres]
en: Run server to manage files with browser (in the same network).
cs_CZ: Spustit server pro správu souborů v prohlížeči (ve stejné síti).

[ctx: lowres]
en: Closing options dialog will stop the server.
cs_CZ: Zavření okna možností zastaví server.

en: Run server to manage files with browser (in the same network).
cs_CZ: Spustit server pro správu souborů pomocí prohlížeče (ve stejné síti).

en: Closing options dialog will stop the server.
cs_CZ: Zavření dialogu možností zastaví server.

en: Use Text to speech
cs_CZ: Použít Text ke čtení

en: Will read text in gui on mouse over.
cs_CZ: Bude číst text GUI při najetí myši.

en: Failed to change cloud storage!
cs_CZ: Nelze změnit cloudové úložiště!

en: Another cloud storage is already active.
cs_CZ: Jiné cloudové úložiště již je aktivní.

en: Theme does not support selected language!
cs_CZ: Vzhled nepodporuje zvolený jazyk!

en: Theme cannot be loaded!
cs_CZ: Vzhled nelze načíst!

en: 
    Misc settings will be restored.
cs_CZ: 
    Nastavení v Různé budou obnovena.

en: Select directory for GUI themes
cs_CZ: Vyberte adresář pro vhledy GUI

en: Select directory for extra files
cs_CZ: Vyberte adresář pro dodatečné soubory

en: Select directory for plugins
cs_CZ: Vyberte adresář pro zásuvné moduly

en: Select directory for Files Manager /root/
cs_CZ: Vyberte adresář pro kořen Správce souborů

en: This Storage is working now. Do you want to interrupt it?
cs_CZ: Toto úložiště právě pracuje. Chcete ho přerušit?

en: Wait until current Storage finishes up and try again.
cs_CZ: Vyčkejte, než operace se současným úložištěm jsou dokončeny, a pak to zkuste znova.

en: <right now>
cs_CZ: <právě nyní>

en: Request failed.
    Check your Internet connection.
cs_CZ: Žádost selhala.
    Zkontrolujte své internetové připojení.

note: I18N: You must leave "#" as is, only word 'next' is translatable
en: #  next
cs_CZ: # další

en: add
cs_CZ: přidat

en: Delete char
cs_CZ: Smazat znak

note: I18N: Pre means 'Predictive', leave '*' as is
en: *  Pre
cs_CZ: *  Prediktivní

note: I18N: 'Num' means Numbers
en: *  Num
cs_CZ: *  Čísla

en: Recorder or Playback Gameplay
cs_CZ: Nahrávat nebo přehrát hru

en: Delete
cs_CZ: Smazat

en: Record
cs_CZ: Nahrát

en: Playback
cs_CZ: Přehrát

en: Edit
cs_CZ: Upravit

en: Author:
cs_CZ: Autor:

en: Notes:
cs_CZ: Poznámky:

en: Do you really want to delete this record?
cs_CZ: Opravdu chcete tento záznam smazat?

en: Unknown Author
cs_CZ: Neznámý autor

en: ScummVM could not access the directory!
cs_CZ: ScummVM nemá k tomuto adresáři přístup!

en: Downloading saves...
cs_CZ: Stažení uložených pozic...

en: Run in background
cs_CZ: Spustit na pozadí

en: No date saved
cs_CZ: Neuložena žádná data

en: No time saved
cs_CZ: Žádný uložený čas

en: No playtime saved
cs_CZ: Žádná uložená doba hraní

en: Do you really want to delete this saved game?
cs_CZ: Opravdu chcete tuto uloženou hru vymazat?

en: Date:
cs_CZ: Datum:

en: Time:
cs_CZ: Čas:

en: Playtime:
cs_CZ: Doba hraní:

en: Untitled saved game
cs_CZ: Bezejmenná uložená hra

en: New Save
cs_CZ: Nová uložená pozice

en: Create a new saved game
cs_CZ: Vytvořit novou uloženou hru

en: Name:
cs_CZ: Název:

en: Enter a description for slot %d:
cs_CZ: Zadejte popis pro pozici %d:

en: Select a Theme
cs_CZ: Vyberte Vzhled

en: Disabled GFX
cs_CZ: GFX zakázáno

[ctx: lowres]
en: Disabled GFX
cs_CZ: GFX zakázáno

en: Standard renderer
cs_CZ: Standardní vykreslovač

en: Standard
cs_CZ: Standardní

en: Antialiased renderer
cs_CZ: Vykreslovač s vyhlazenými hranami

en: Antialiased
cs_CZ: S vyhlazenými hranami

en: Add anyway
cs_CZ: Přesto přidat

en: Copy to clipboard
cs_CZ: Zkopírovat do schránky

en: Report game
cs_CZ: Nahlásit hru

en: Use the button below to copy the required game information into your clipboard.
cs_CZ: Použijte toto tlačítko pro zkopírování potřebných herních dat do schránky.

en: You can also directly report your game to the Bug Tracker.
cs_CZ: Také je možno přímo nahlásit chybu ve hře do Bug Trackeru.

en: All necessary information about your game has been copied into the clipboard
cs_CZ: Všechna potřebná data o hře byla zkopírována do schránky

en: Copying the game information to the clipboard has failed!
cs_CZ: Kopírování herních dat do schránky selhalo!

en: ScummVM now supports automatic check for updates
    which requires access to the Internet. Would you
    like to enable this feature?
cs_CZ: ScummVM nyní podporuje automatickou kontrolu
    aktualizací která vyžaduje připojení k internetu.
    Chtěli byste tuto funkci nyní zapnout?

en: You can change this setting later in the Misc tab
    in the Options dialog.
cs_CZ: Toto nastavení můžete změnit později
    ve volbách v kartě Různé.

en: Clear value
cs_CZ: Vyčistit hodnotu

en: Play
cs_CZ: Hrát

en: Error running game:
cs_CZ: Chyba při spuštění hry:

en: Could not find any engine capable of running the selected game
cs_CZ: Nelze nalézt žádné jádro schopné vybranou hru spustit

en: No error
cs_CZ: Žádná chyba

en: Game data not found
cs_CZ: Data hry nenalezena

en: Game id not supported
cs_CZ: Id hry není podporováno

en: Unsupported color mode
cs_CZ: Nepodporovaný barevný režim

en: Audio device initialization failed
cs_CZ: Automatické rozpoznání zařízení selhalo

en: Read permission denied
cs_CZ: Oprávnění ke čtení zamítnuto

en: Write permission denied
cs_CZ: Oprávnění k zápisu zamítnuto

en: Path does not exist
cs_CZ: Cesta neexistuje

en: Path not a directory
cs_CZ: Cesta není adresář

en: Path not a file
cs_CZ: Cesta není soubor

en: Cannot create file
cs_CZ: Nelze vytvořit soubor

en: Reading data failed
cs_CZ: Čtení dat selhalo

en: Writing data failed
cs_CZ: Zápis dat selhal

en: Could not find suitable engine plugin
cs_CZ: Nelze nalézt vhodný zás. modul jádra

en: Engine plugin does not support saved games
cs_CZ: Zás. modul jádra nepodporuje uložené stavy

en: User canceled
cs_CZ: Zrušeno uživatelem

en: Unknown error
cs_CZ: Neznámá chyba

note: I18N: Hercules is a graphics card name, Green is color
en: Hercules Green
cs_CZ: Hercules Zelená

note: I18N: Hercules is a graphics card name, Amber is color
en: Hercules Amber
cs_CZ: Hercules Jantarová

en: PC-9821 (256 Colors)
cs_CZ: PC-9821 (256 barev)

en: PC-9801 (16 Colors)
cs_CZ: PC-9801 (16 barev)

[ctx: lowres]
en: Hercules Green
cs_CZ: Hercules Zelená

[ctx: lowres]
en: Hercules Amber
cs_CZ: Hercules Jantarová

en: Daily
cs_CZ: Denně

en: Weekly
cs_CZ: Týdně

en: Monthly
cs_CZ: Měsíčně

en: <Bad value>
cs_CZ: <Špatná hodnota>

en: Quit
cs_CZ: Ukončit

en: Achievement unlocked!
cs_CZ: Achievement dosažen!

en: Illegitimate game copy detected. We provide no support in such cases
cs_CZ: Rozpoznána nelegální kopie hry. V těchto případech žádnou podporu nenabízíme

en: ~R~esume
cs_CZ: ~P~okračovat

en: ~L~oad
cs_CZ: ~N~ahrát

en: ~S~ave
cs_CZ: ~U~ložit

en: ~O~ptions
cs_CZ: ~V~olby

en: ~H~elp
cs_CZ: ~N~ápověda

en: ~A~bout
cs_CZ: ~O~ programu

en: ~R~eturn to Launcher
cs_CZ: ~N~ávrat do Spouštěče

[ctx: lowres]
en: ~R~eturn to Launcher
cs_CZ: ~N~ávrat do Spouštěče

en: Save game:
cs_CZ: Uložit hru:

en: Save
cs_CZ: Uložit

en: Sorry, this engine does not currently provide in-game help. Please consult the README for basic information, and for instructions on how to obtain further assistance.
cs_CZ: Je nám líto, ale toto jádro v současnosti nepodporuje herní nápovědu. Prosím prohlédněte si README pro základní informace a pro instrukce jak získat další pomoc.

en: Failed to save game (%s)! Please consult the README for basic information, and for instructions on how to obtain further assistance.
cs_CZ: Uložení hry selhalo (%s)! Prosím přečtěte si dokumentaci pro základní informace a pokyny k získání další podpory.

en: ~C~ancel
cs_CZ: ~Z~rušit

en: Could not switch to resolution '%dx%d'.
cs_CZ: Nelze přepnout na režim obrazu: '%dx%d'.

en: Could not initialize color format.
cs_CZ: Nelze zavést barevný formát.

en: Could not switch to video mode '%s'.
cs_CZ: Nelze přepnout na režim obrazu '%s'.

en: Could not switch to stretch mode '%s'.
cs_CZ: Nelze přepnout na režim roztažení '%s'.

en: Could not apply aspect ratio setting.
cs_CZ: Nelze použít nastavení poměru stran.

en: Could not apply fullscreen setting.
cs_CZ: Nelze použít nastavení celé obrazovky.

en: Could not apply filtering setting.
cs_CZ: Nelze použít nastavení filtrování.

en: Error
cs_CZ: Chyba

en: Autosave
cs_CZ: Automatické ukládání

en: Error occurred making autosave
cs_CZ: Při ukládání se vyskytla chyba

en: Failed to load saved game (%s)! Please consult the README for basic information, and for instructions on how to obtain further assistance.
cs_CZ: Načtení uložené hry selhalo (%s)! Prosím přečtěte si dokumentaci pro základní informace a pokyny k získání další podpory.

en: WARNING: The game you are about to start is not yet fully supported by ScummVM. As such, it is likely to be unstable, and any saved game you make might not work in future versions of ScummVM.
cs_CZ: VAROVÁNÍ: Hra, kterou se chystáte spustit, není ještě plně podporována ScummVM. Proto je možné, že bude nestabilní a jakékoli uložené hry nemusí fungovat v budoucích verzích ScummVM.

en: Start anyway
cs_CZ: Přesto spustit

en: This game is not supported.
cs_CZ: Tato hra není podporována

en: This game is not supported for the following reason:
cs_CZ: Tato hra není podporována z důvodu

en: Loading game is currently unavailable
cs_CZ: Načtení hry je momentálně nedostupné

en: Saving game is currently unavailable
cs_CZ: Uložení hry je momentálně nedostupné

en: The game in '%s' seems to be an unknown game variant.
    
    Please report the following data to the ScummVM team at %s along with the name of the game you tried to add and its version, language, etc.:
cs_CZ: Verze hry, nacházející se v '%s', se zdá být neznámá.
    
    Prosím přepošlete následující data týmu ScummVM na %s spolu s názvem hry, kterou jste chtěli přidat, a její verzí, jazykem, atd.:

en: Matched game IDs for the %s engine:
cs_CZ: Odpovídající herní ID pro engine %s:

en: Default game keymap
cs_CZ: Výchozí rozložení kláves

en: Left Click
cs_CZ: Levé Kliknutí

en: Middle Click
cs_CZ: Kliknutí prostředním tlačítkem

en: Right Click
cs_CZ: Pravé kliknutí

note: I18N: Action in In Cold Blood
en: Pause
cs_CZ: Pauza

en: Game menu
cs_CZ: Menu hry

en: Skip
cs_CZ: Přeskočit

en: Skip line
cs_CZ: Přeskočit řádek

note: I18N: This keymap works within the KIA Save Game screen and allows confirming popup dialogue prompts (eg. for save game deletion or overwriting) and also submitting a new save game name, or choosing an existing save game for overwriting.
en: Confirm
cs_CZ: Potvrdit

en: AdLib emulator
cs_CZ: AdLib emulátor

en: MAME OPL emulator
cs_CZ: MAME OPL Emulátor

en: DOSBox OPL emulator
cs_CZ: DOSBox OPL Emulátor

en: Nuked OPL emulator
cs_CZ: Nuked OPL Emulátor

en: ALSA Direct FM
cs_CZ: ALSA Přímá FM

en: The selected audio device '%s' was not found (e.g. might be turned off or disconnected).
cs_CZ: Zvolené zvukové zařízení '%s' nebylo nalezeno (např. může být vypnuto nebo odpojeno).

en: Attempting to fall back to the next available device...
cs_CZ: Pokus o navrácení na nejbližší dostupné zařízení...

en: The selected audio device '%s' cannot be used. See log file for more information.
cs_CZ: Zvolené zvukové zařízení '%s' nelze použít. Podívejte se na záznam pro více informací.

en: The preferred audio device '%s' was not found (e.g. might be turned off or disconnected).
cs_CZ: Upřednostňované zvukové zařízení '%s' nebylo nalezeno (např. může být vypnuto nebo odpojeno).

en: The preferred audio device '%s' cannot be used. See log file for more information.
cs_CZ: Upřednostňované zvukové zařízení '%s' nelze použít. Podívejte se na záznam pro více informací.

en: Amiga Audio emulator
cs_CZ: Emulátor zvuku pro Amiga

en: No music
cs_CZ: Bez hudby

en: Apple II GS emulator (NOT IMPLEMENTED)
cs_CZ: Apple II GS Emulátor (NENÍ IMPLEMENTOVÁN)

en: Creative Music System emulator
cs_CZ: Emulátor pro Creative Music System

en: FM-Towns Audio
cs_CZ: Zvuk FM-Towns

en: PC-98 Audio
cs_CZ: Zvuk PC-98

en: Initializing MT-32 Emulator
cs_CZ: Zavádím MT-32 Emulátor

en: MT-32 emulator
cs_CZ: MT-32 emulátor

en: PC Speaker emulator
cs_CZ: PC Speaker emulátor

en: IBM PCjr emulator
cs_CZ: IBM PCjr emulátor

en: C64 Audio emulator
cs_CZ: Emulátor zvuku C64

en: <syncing...>
cs_CZ: <synchronizace...>

en: Saved games sync was cancelled.
cs_CZ: Synchronizace uložených her byla zrušena.

en: Saved games sync failed.
    Check your Internet connection.
cs_CZ: Synchronizace uložených her byla zrušena.
    Zkontrolujte své internetové připojení.

en: Download complete.
    Failed to download %u files.
cs_CZ: Stahování dokončeno.
    Nešlo stáhnout %u souborů.

en: Download complete.
cs_CZ: Stahování dokončeno.

en: Download failed.
cs_CZ: Stažení selhalo.

en: Do you really want to return to the Launcher?
    Any unsaved progress will be lost.
cs_CZ: Jste si jisti, že chcete odejít ?
    Neuložené pozice budou ztraceny.

en: Global
cs_CZ: Globální

en: Display keyboard
cs_CZ: Zobrazit klávesnici

en: Open Debugger
cs_CZ: Otevřít ladící program

en: Touchscreen 'Tap Mode' - Left Click
cs_CZ: 'Režim Ťuknutí' Dotykové Obrazovky - Levé Kliknutí

en: Touchscreen 'Tap Mode' - Right Click
cs_CZ: 'Režim Ťuknutí' Dotykové Obrazovky - Pravé Kliknutí

en: Touchscreen 'Tap Mode' - Hover (No Click)
cs_CZ: 'Režim Ťuknutí' Dotykové Obrazovky - Najetí (Bez Kliknutí)

en: Maximum Volume
cs_CZ: Maximální Hlasitost

en: Increasing Volume
cs_CZ: Zvyšuji Hlasitost

en: Minimal Volume
cs_CZ: Minimální Hlasitost

en: Decreasing Volume
cs_CZ: Snižuji Hlasitost

en: Clicking Enabled
cs_CZ: Kliknutí Povoleno

en: Clicking Disabled
cs_CZ: Kliknutí Zakázáno

en: Touchscreen 'Tap Mode' - Hover (DPad Clicks)
cs_CZ: 'Režim Ťuknutí' Dotykové Obrazovky - Najetí (Dpad kliká)

en: Toggle aspect ratio correction
cs_CZ: Přepnout korekci poměru stran

en: Center
cs_CZ: Vystředit

en: Pixel-perfect scaling
cs_CZ: Pixelově přesné škálování

en: Fit to window
cs_CZ: Přizpůsobit oknu

en: Stretch to window
cs_CZ: Roztáhnout do okna

en: Fit to window (4:3)
cs_CZ: Přizpůsobit oknu (4:3)

en: Resolution: %dx%d
cs_CZ: Rozlišení: %dx%d

en: Active graphics filter:
cs_CZ: Aktivní grafický filtr:

en: Enabled aspect ratio correction
cs_CZ: Povolena korekce poměru stran

en: Disabled aspect ratio correction
cs_CZ: Zakázána korekce poměru stran

en: Filtering enabled
cs_CZ: Filtrování povoleno

en: Filtering disabled
cs_CZ: Filtrování zakázáno

en: Windowed mode
cs_CZ: Režim do okna

en: Toggle fullscreen
cs_CZ: Přepnout celou obrazovku

en: Toggle mouse capture
cs_CZ: Povolit zachycování myši

en: Save screenshot
cs_CZ: Uložit snímek obrazovky

en: Toggle linear filtered scaling
cs_CZ: Použít lineární škálování

en: Cycle through stretch modes
cs_CZ: Přepínat mezi režimy roztažení

en: Increase the scale factor
cs_CZ: Zvětšit faktor změny velikosti

en: Decrease the scale factor
cs_CZ: Zmenšit faktor změny velikosti

en: ~C~lose
cs_CZ: ~Z~avřít

en: Show mouse cursor
cs_CZ: Zobrazit kurzor myši

en: Snap to edges
cs_CZ: Přichytit k okrajům

en: Show On-screen control
cs_CZ: Zobrazit ovládání na obrazovce

en: Hardware scale (fast, but low quality)
cs_CZ: Hardwarová změna velikosti (rychlé, ale nízká kvalita)

en: Software scale (good quality, but slower)
cs_CZ: Softwarová změna velikosti (dobrá kvalita, ale pomalejší)

en: Click Mode
cs_CZ: Režim kliknutí

en: Keyboard
cs_CZ: Klávesnice

en: Hide ScummVM
cs_CZ: Skrýt ScummVM

en: Hide Others
cs_CZ: Skrýt Ostatní

en: Show All
cs_CZ: Zobrazit Vše

en: Window
cs_CZ: Okno

en: Minimize
cs_CZ: Minimalizovat

en: Current video mode:
cs_CZ: Současný režim obrazu:

en: Double-strike
cs_CZ: Dvojité přeškrtnutí

en: Horizontal underscan:
cs_CZ: Horizontální zmenšení:

en: Vertical underscan:
cs_CZ: Vertikální zmenšení:

en: Input
cs_CZ: Vstup

en: GC Pad sensitivity:
cs_CZ: Citlivost GC Padu:

en: GC Pad acceleration:
cs_CZ: Zrychlení GC Padu:

en: Status:
cs_CZ: Stav:

en: Unknown
cs_CZ: Neznámé

en: Mount DVD
cs_CZ: Připojit DVD

en: Unmount DVD
cs_CZ: Odpojit DVD

en: Share:
cs_CZ: Sdílení:

en: Password:
cs_CZ: Heslo:

en: Init network
cs_CZ: Spustit síť

en: Mount SMB
cs_CZ: Připojit SMB

en: Unmount SMB
cs_CZ: Odpojit SMB

en: DVD Mounted successfully
cs_CZ: DVD úspěšně připojeno

en: Error while mounting the DVD
cs_CZ: Chyba při připojování DVD

en: DVD not mounted
cs_CZ: DVD nepřipojeno

en: Network up, share mounted
cs_CZ: Síť je zapnuta, sdílení připojeno

en: Network up
cs_CZ: Síť je zapnuta

en: , error while mounting the share
cs_CZ: , chyba při připojování sdílení

en: , share not mounted
cs_CZ: , sdílení není připojeno

en: Network down
cs_CZ: Síť je nedostupná

en: Initializing network
cs_CZ: Zavádím síť

en: Timeout while initializing network
cs_CZ: Při zavádění sítě vypršel limit

en: Network not initialized (%d)
cs_CZ: Síť není zavedena (%d)

en: Launcher
cs_CZ: Spouštěč

en: Check for Updates...
cs_CZ: Zkontrolovat Aktualizace...

en: Unable to locate the '%s' engine data file.
cs_CZ: Nelze najít datové soubory jádra '%s'.

en: The '%s' engine data file is corrupt.
cs_CZ: Datové soubory jádra '%s' jsou poškozeny.

en: Incorrect version of the '%s' engine data file found. Expected %d.%d but got %d.%d.
cs_CZ: Nalezena data jádra '%s' s nesprávnou verzí. Očekávána %d.%d, ale byla %d.%d.

en: Show scanlines
cs_CZ: Zobrazit linie snímání

en: Use original save/load screens
cs_CZ: Použít původní obrazovky načtení/uložení

en: Use the original save/load screens instead of the ScummVM ones
cs_CZ: Použít původní obrazovky načtení/uložení místo ze ScummVM

en: Use an alternative palette
cs_CZ: Použít jinou paletu

en: Use an alternative palette, common for all Amiga games. This was the old behavior
cs_CZ: Použít alternativní paletu, běžné pro hry Amiga. Toto byl původní starý standard

en: Mouse support
cs_CZ: Podpora myši

en: Enables mouse support. Allows to use mouse for movement and in game menus.
cs_CZ: Povolí podporu myši. Umožní použít myš pro pohyb a pro ovládání herních nabídek.

en: Use Hercules hires font
cs_CZ: Použít Hercules písmo s vysokým rozlišením

en: Uses Hercules hires font, when font file is available.
cs_CZ: Použít písmo Hercules ve vysokém rozlišení, pokud je dostupné.

en: Pause when entering commands
cs_CZ: Pozastavit při zadávání příkazů

en: Shows a command prompt window and pauses the game (like in SCI) instead of a real-time prompt.
cs_CZ: Zobrazí okno s příkazovou řádkou a pozastaví hru (jako v hrách SCI) místo řádku v reálném čase.

en: Restore game:
cs_CZ: Obnovit hru:

en: Restore
cs_CZ: Obnovit

en: Failed to load saved game from file:
    
    %s
cs_CZ: Nahrání uložené hry ze souboru selhalo:
    
    %s

en: Failed to save game to file:
    
    %s
cs_CZ: Uložení hry do souboru selhalo:
    
    %s

en: Successfully saved game in file:
    
    %s
cs_CZ: Hra byla úspěšně uložena do souboru:
    
    %s

en: Cutscene file '%s' not found!
cs_CZ: Soubor videa '%s' nenalezen'!

en: Prefer digital sound effects
cs_CZ: Upřednostňovat digitální zvukové efekty

en: Prefer digital sound effects instead of synthesized ones
cs_CZ: Upřednostňovat digitální zvukové efekty před syntetizovanými

en: You appear to be using a General MIDI device,
    but your game only supports Roland MT32 MIDI.
    We try to map the Roland MT32 instruments to
    General MIDI ones. It is still possible that
    some tracks sound incorrect.
cs_CZ: Zdá se, že používáte zařízení General MIDI,
    ale vaše hra podporuje pouze Roland MT32 MIDI.
    Snažíme se mapovat nástroje Roland MT32 na
    ty od General MIDI. Je stále možné, že
    některé stopy nebudou znít správně.

note: I18N: This keymap allows skipping video cutscenes
en: Skip cutscene
cs_CZ: Přeskočit video

note: I18N: This keymap opens KIA's SAVE GAME tab. In Blade Runner's official localizations, there is a description of this keymap on the KIA Help Page, under Keyboard Shortcuts. In the English version it is SAVE GAME
en: Save Game
cs_CZ: Uložit hru

note: I18N: This keymap opens KIA's LOAD GAME tab. In Blade Runner's official localizations, there is a description of this keymap on the KIA Help Page, under Keyboard Shortcuts. In the English version it is LOAD GAME
en: Load Game
cs_CZ: Nahrát hru

note: I18N: This option allows the user to skip cutscenes. I18N: This option allows the user to skip text and cutscenes.
en: Skip support
cs_CZ: Podpora přeskočení

en: Color Blind Mode
cs_CZ: Režim pro barvoslepé

en: Enable Color Blind Mode by default
cs_CZ: Standardně zapínat režim pro barvoslepé

en: Map
cs_CZ: Mapovat

note: I18N: Action in In Cold Blood
en: Inventory
cs_CZ: Inventář

en: ScummVM found that you have old saved games for Drascula that should be converted.
    The old saved game format is no longer supported, so you will not be able to load your games if you don't convert them.
    
    Press OK to convert them now, otherwise you will be asked again the next time you start the game.
cs_CZ: ScummVM zjistil, že máte staré uložené pozice pro Drascula, které by měly být převedeny.
    Starý formát uložených her již není podporován, takže pokud je nepřevedete, nebudete moci vaše hry načíst.
    
    Stiskněte OK, abyste je převedli teď, jinak budete požádáni znovu, při spuštění této hry.

en: Use bright palette mode
cs_CZ: Použít režim jasné palety

en: Display graphics using the game's bright palette
cs_CZ: Zobrazit grafiku pomocí jasné palety hry

en: Failed to load saved game from file.
cs_CZ: Načteni hry ze souboru selhalo.

en: Failed to save game to file.
cs_CZ: Uložení hry do souboru selhalo.

en: Failed to delete file.
cs_CZ: Nelze smazat soubor.

en: Examine
cs_CZ: Prohlédnout

en: Fast movie speed
cs_CZ: Zvýšená rychlost videa

en: Play movies at an increased speed
cs_CZ: Přehrát videa se zvýšenou rychlostí

en: Failed to save game
cs_CZ: Nelze uložit hru

note: I18N: Combat command in Might & Magic 1
en: Use
cs_CZ: Použít

en: Gore Mode
cs_CZ: Povolit násilné scény

en: Enable Gore Mode when available
cs_CZ: Povolit násilné scény, jsou-li dostupné

note: I18N: Studio audience adds an applause and cheering sounds whenever Malcolm makes a joke.
en: Studio audience
cs_CZ: Publikum ve studiu

en: Enable studio audience
cs_CZ: Povolit publikum ve studiu

en: Allow text and cutscenes to be skipped
cs_CZ: Umožnit, aby text a videa mohly být přeskočeny

note: I18N: Helium mode makes people sound like they've inhaled Helium.
en: Helium mode
cs_CZ: Héliový režim

en: Enable helium mode
cs_CZ: Zapnout héliový režim

note: I18N: When enabled, this option makes scrolling smoother when changing from one screen to another.
en: Smooth scrolling
cs_CZ: Plynulé posunování

en: Enable smooth scrolling when walking
cs_CZ: Povolit plynulé posunování při chůzi

note: I18N: When enabled, this option changes the cursor when it floats to the edge of the screen to a directional arrow. The player can then click to walk towards that direction.
en: Floating cursors
cs_CZ: Plovoucí kurzory

en: Enable floating cursors
cs_CZ: Povolit plovoucí kurzory

note: I18N: HP stands for Hit Points
en: HP bar graphs
cs_CZ: Sloupcový indikátor zdraví

en: Enable hit point bar graphs
cs_CZ: Povolit sloupcový indikátor zdraví

en: Move Forward
cs_CZ: Vpřed

en: Move Back
cs_CZ: Vzad

en: Move Left
cs_CZ: Přesunout se doleva

en: Move Right
cs_CZ: Přesunout se doprava

en: Turn Left
cs_CZ: Otočit se doleva

en: Turn Right
cs_CZ: Otočit se doprava

en: Open/Close Inventory
cs_CZ: Otevřít/Zavřít Inventář

en: Switch Inventory/Character screen
cs_CZ: Zaměnit obrazovku Postavy/Inventáře

en: Camp
cs_CZ: Tábořit

en: Cast Spell
cs_CZ: Seslat kouzlo

en: Spell Level 1
cs_CZ: Kouzlo úrovně 1

en: Spell Level 2
cs_CZ: Kouzlo úrovně 2

en: Spell Level 3
cs_CZ: Kouzlo úrovně 3

en: Spell Level 4
cs_CZ: Kouzlo úrovně 4

en: Spell Level 5
cs_CZ: Kouzlo úrovně 5

en: Spell Level 6
cs_CZ: Kouzlo úrovně 6

en: Attack 1
cs_CZ: Útok 1

en: Attack 2
cs_CZ: Útok 2

en: Attack 3
cs_CZ: Útok 3

en: Slide Left
cs_CZ: Přesunout se Doleva

en: Slide Right
cs_CZ: Přesunout se Doprava

note: I18N: Action of hero party in Might & Magic 1
en: Rest
cs_CZ: Odpočinout si

en: Options
cs_CZ: Volby

en: Choose Spell
cs_CZ: Zvolit Kouzlo

en: A saved game file was found in the specified slot %d. Overwrite?
cs_CZ: V určené pozici %d byl nalezen soubor s uloženou hrou. Přepsat?

en: %d original saved games have been successfully imported into
    ScummVM. If you want to manually import original saved game later you will
    need to open the ScummVM debug console and use the command 'import_savefile'.
cs_CZ: %d původních uložených her bylo úspěšně importováno do
    ScummVM. Pokud chcete později toto učinit znovu ručně, je třeba otevřít
    ladící konzoli ScummVM a použít příkaz 'import_savefile'.

en: Easy mouse interface
cs_CZ: Jednoduché rozhraní myši

en: Shows object names when hovering the mouse over them
cs_CZ: Zobrazit jmenovky objektů při najetí myši na ně

en: Animated inventory items
cs_CZ: Animované položky inventáře

en: Animated game interface
cs_CZ: Animované herní rozhraní

en: Naughty game mode
cs_CZ: Hanbatý herní režim

note: I18N: Action of hero party in Might & Magic 1
en: Unlock
cs_CZ: Odemknout

en: Could not locate engine data %s
cs_CZ: Nelze najít datové soubory jádra %s

en: Out of date engine data. Expected %d.%d, but got version %d.%d
cs_CZ: Nalezena data jádra. Očekávána %d.%d, ale byla %d.%d

note: I18N: Option for fast scene switching
en: ~Z~ip Mode Activated
cs_CZ: ~R~ežim Svištění Aktivován

en: ~T~ransitions Enabled
cs_CZ: ~P~řechody zapnuty

en: Play the Myst fly by movie
cs_CZ: Přehrát video přeletu v the Myst

en: The Myst fly by movie was not played by the original engine.
cs_CZ: Video přeletu v The Myst původní jádro nepřehrávalo.

note: I18N: Drop book page
en: ~D~rop Page
cs_CZ: ~Z~ahodit Stránku

en: Show ~M~ap
cs_CZ: ~Z~obrazit mapu

en: Main Men~u~
cs_CZ: ~H~lavní nabídka

en: ~W~ater Effect Enabled
cs_CZ: ~E~fekt Vody Zapnut

en: Transitions:
cs_CZ: Přechody:

en: Fastest
cs_CZ: Nejrychlejší

en: Normal
cs_CZ: Normální

en: Best
cs_CZ: Nejlepší

en: The game is paused. Press any key to continue.
cs_CZ: Hra je pozastavena. Pro pokračovaní stiskněte libovolnou klávesu.

en: Load game state
cs_CZ: Nahrát hru

en: Save game state
cs_CZ: Uložit hru

en: You're missing a Riven executable. The Windows executable is 'riven.exe' or 'rivendmo.exe'.
cs_CZ: Schází vám spustitelný soubor Riven. Ve Windows se soubor jmenuje 'riven.exe' nebo 'rivendmo.exe'.

en: Using the 'arcriven.z' installer file also works. In addition, you can use the Mac 'Riven' executable.
cs_CZ: Nebo můžete také použít soubor instalace 'arcriven.z'. Dále lze také využít spustitelný soubor ze systému Mac 'Riven'.

en: You're missing 'extras.mhk'. Using the 'arcriven.z' installer file also works.
cs_CZ: Schází vám soubor 'extras.mhk'. Místo toho lze použít soubor instalace 'arcriven.z'.

en: You are missing the following required Riven data files:
cs_CZ: Chybí vám následující potřebné datové soubory Riven:

en: Exploration beyond this point available only within the full version of
    the game.
cs_CZ: Přístup k následující částí hry je dostupný pouze v její plné verzi.

en: At this point, the Riven Demo would
    ask if you would like to open a web browser
    to bring you to the Red Orb store to buy
    the game. ScummVM cannot do that and
    the site no longer exists.
cs_CZ: V tuto chvíli by se Vás demoverze
    Riven zeptala, zda byste nechtěli navštívit
    internetové stránky obchodu Red Orb, kde
    byste si mohli zakoupit tuto hru.
    ScummVM toto neumí a stránka již
    neexistuje.

en: Invalid file name for saving
cs_CZ: Neplatný název soubor pro uložení

en: Skip the Hall of Records storyboard scenes
cs_CZ: Přeskočit scény v Síni záznamů

en: Allows the player to skip past the Hall of Records storyboard scenes
cs_CZ: Umožňuje hráči přeskočit scény v Síni záznamů

en: Scale the making of videos to full screen
cs_CZ: Zvětšit filmy o výrobě na celou obrazovku

en: Scale the making of videos, so that they use the whole screen
cs_CZ: Zvětšit filmy o výrobě tak, aby využivaly celou obrazovku

en: Can't save game in slot %i
cs_CZ: Nelze uložit hru do pozice %i

en: Load file
cs_CZ: Načíst soubor

en: Loading game...
cs_CZ: Nahrávání hry...

en: Save file
cs_CZ: Uložit soubor

en: Saving game...
cs_CZ: Ukládání hry...

en: ScummVM found that you have old saved games for Nippon Safes that should be renamed.
    The old names are no longer supported, so you will not be able to load your games if you don't convert them.
    
    Press OK to convert them now, otherwise you will be asked next time.
cs_CZ: ScummVM zjistil, že máte staré uložené hry pro Nippon Safes, které by měly být přejmenovány.
    Staré názvy již nejsou podporovány, takže pokud je nepřevedete, nebudete moci vaše hry načíst.
    
    Stiskněte OK, abyste je převedli teď, jinak budete požádáni příště.

en: ScummVM successfully converted all your saved games.
cs_CZ: ScummVM úspěšně převedl všechny vaše uložené hry.

en: ScummVM printed some warnings in your console window and can't guarantee all your files have been converted.
    
    Please report to the team.
cs_CZ: ScummVM vytiskl některá varování ve vašem okně konzole a nemůže zaručit, že všechny vaše soubory byly převedeny.
    
    Prosím nahlaste to týmu.

en: Up/Zoom In/Move Forward/Open Doors
cs_CZ: Nahoru/Přiblížit/Pohyb dopředu/Otevřít dveře

en: Down/Zoom Out
cs_CZ: Dolů/Oddálení

en: Action/Select
cs_CZ: Činnost/Vybrat

en: Display/Hide Inventory Tray
cs_CZ: Zobrazit/Skrýt podnos inventáře

en: Display/Hide Biochip Tray
cs_CZ: Zobrazit/Skrýt podnos biočipu

en: Toggle Center Data Display
cs_CZ: Přepnout centrální datovou obrazovku

en: Display/Hide Info Screen
cs_CZ: Zobrazit/Skrýto obrazovku informací

en: Display/Hide Pause Menu
cs_CZ: Zobrazit/Skrýt

en: Alternative intro
cs_CZ: Alternativní úvod

en: Use an alternative game intro (CD version only)
cs_CZ: Použít jinou verzi úvodu (Pouze verze CD)

en: Skip EGA dithering pass (full color backgrounds)
cs_CZ: Překočit průchod rozkladu barev EGA (pozadí v plných barvách)

en: Skip dithering pass in EGA games, graphics are shown with full colors
cs_CZ: Přeskočit průchod rozkladu barev EGA, obraze je zobrazen v plných barvách

en: Enable high resolution graphics
cs_CZ: Povolit grafiku ve vysokém rozlišení

en: Enable high resolution graphics/content
cs_CZ: Povolit grafiku/obsah ve vysokém rozlišení

en: Enable black-lined video
cs_CZ: Povolit video s černými čarami

en: Draw black lines over videos to increase their apparent sharpness
cs_CZ: Vykreslovat u videí černé čáry pro zvýšení jejich zdánlivé ostrosti

en: Use high-quality video scaling
cs_CZ: Použít vysokou kvalitu škálování videa

en: Use linear interpolation when upscaling videos, where possible
cs_CZ: Použít lineární interpolaci při škálovaní videa, kde jenom je to možné

en: Use CD audio
cs_CZ: Použít zvuky na CD

en: Use CD audio instead of in-game audio, if available
cs_CZ: Použít zvuky na CD místo ve hře, pokud je dostupné

en: Use Windows cursors
cs_CZ: Použít kurzory Windows

en: Use the Windows cursors (smaller and monochrome) instead of the DOS ones
cs_CZ: Použít kurzory Windows (menší a černobílé) místo kurzorů z DOS

en: Use silver cursors
cs_CZ: Použít stříbrné kurzory

en: Use the alternate set of silver cursors instead of the normal golden ones
cs_CZ: Použít alternativní sadu stříbrných kurzorů místo standardních zlatých

en: Enable content censoring
cs_CZ: Povolit cenzuru obsahu

en: Enable the game's built-in optional content censoring
cs_CZ: Povolit nepovinnou cenzuru obsahu zabudovanou ve hře

en: (Autosave)
cs_CZ: (Autouloženo)

en: Please use an external viewer to open the game's help file: %s
cs_CZ: Pro otevření souboru s herní nápovědou prosím použijte externí prohlížeč: %s

en: The format of this saved game is obsolete, unable to load it
cs_CZ: Formát této uložené hry je zastaralý, nelze ji načíst

en: Savegame version is %d, maximum supported is %0d
cs_CZ: Verze uložené hry je %d, nejvyšší podporovaná verze je %0d

en: This saved game was created with a different version of the game, unable to load it
cs_CZ: Uložená hra byla vytvořena v jiné verzi hry, nelze ji načíst

en: Missing or corrupt game resources have been detected. Some game features may not work properly. Please check the console for more information, and verify that your game files are valid.
cs_CZ: Byly zjištěny chybějící nebo poškozené zdroje hry. Některé její funkce nemusí správně fungovat. Pro další informace si prosím prohlédněte konzoli a ověřte, že všechny soubory hry jsou v pořádku.

en: Subtitles are enabled, but subtitling in King's Quest 7 was unfinished and disabled in the release version of the game. ScummVM allows the subtitles to be re-enabled, but because they were removed from the original game, they do not always render properly or reflect the actual game speech. This is not a ScummVM bug -- it is a problem with the game's assets.
cs_CZ: Titulky jsou zapnuty, ale ve vydané verzi King's Quest 7 nebyly dokončeny a ve hře jsou zakázány. ScummVM umožňuje je znovu zapnout, ale protože byly v původní hře odstraněny, ne vždycky se zobrazí dobře a netýkají se právě řečených vět. Toto není chyba ve ScummVM -- je to problém původních herních dat.

en: You have selected General MIDI as a sound device. Sierra has provided after-market support for General MIDI for this game in their "General MIDI Utility". Please, apply this patch in order to enjoy MIDI music with this game. Once you have obtained it, you can unpack all of the included *.PAT files in your ScummVM extras folder and ScummVM will add the appropriate patch automatically. Alternatively, you can follow the instructions in the READ.ME file included in the patch and rename the associated *.PAT file to 4.PAT and place it in the game folder. Without this patch, General MIDI music for this game will sound badly distorted.
cs_CZ: Jako zvukové zařízení jste vybrali General MIDI. Sierra poskytovala poprodejní podporu General MIDI pro tuto hru pomocí jejich "General MIDI Utility". Prosím použijte tuto záplatu, abyste předešli problémům s General MIDI v této hře. Když ji získáte, je třeba rozbalit všechny soubory končící na .PAT do dodatečné cesty ScummVM a program příslušné záplaty použije automaticky. Nebo můžete postupovat dle pokynů v souboru READ.ME dodávaného se záplatou a přejmenovat přidružený soubor *.PAT na 4.PAT a umístit ho do složky se horu. Bez této záplaty bude hudba General MIDI v této hře znít velmi zkresleně.

en: Characters saved inside ScummVM are shown automatically. Character files saved in the original interpreter need to be put inside ScummVM's saved games directory and a prefix needs to be added depending on which game it was saved in: 'qfg1-' for Quest for Glory 1, 'qfg2-' for Quest for Glory 2. Example: 'qfg2-thief.sav'.
cs_CZ: Postavy uložené v rámci ScummVM jsou zobrazeny automaticky. Soubory postav uložené v originálním interpretovi, je třeba umístit do složky s uloženými hrami Scummvm a musí k nim být přidána předpona, dle hry, z které pocházejí: 'qfg1-' pro Quest for Glory 1, 'qfg2-' pro Quest for Glory 2. Příklad: 'qfg2-thief.sav'.

note: I18N: Previous page button
en: ~P~revious
cs_CZ: ~P~ředchozí

note: I18N: Next page button
en: ~N~ext
cs_CZ: ~D~alší

en: Speech Only
cs_CZ: Pouze Řeč

en: Speech and Subtitles
cs_CZ: Řeč a Titulky

en: Subtitles Only
cs_CZ: Pouze Titulky

[ctx: lowres]
en: Speech & Subs
cs_CZ: Řeč a Titulky

en: Select a Proficiency Level.
cs_CZ: Vyberte úroveň odbornosti.

en: Refer to your Loom(TM) manual for help.
cs_CZ: Pro nápovědu si přečtěte manuál Loom(TM).

en: Practice
cs_CZ: Cvičení

en: Expert
cs_CZ: Pokročilý

en: Common keyboard commands:
cs_CZ: Běžné klávesové příkazy:

en: Save / Load dialog
cs_CZ: Dialog Nahrát / Uložit

en: Skip line of text
cs_CZ: Přeskočit řádek textu

en: Esc
cs_CZ: Mezerník

en: Space
cs_CZ: Mezerník

en: Pause game
cs_CZ: Pozastavit hru

en: Load saved game 1-10
cs_CZ: Nahrát hru 1-10

en: Save game 1-10
cs_CZ: Uložit hru 1-10

en: Music volume up / down
cs_CZ: Hlasitost hudby nahoru / dolů

en: Text speed slower / faster
cs_CZ: Zvýšit / Snížit rychlost textu

en: Simulate left mouse button
cs_CZ: Napodobit levé tlačítko myši

en: Simulate right mouse button
cs_CZ: Napodobit pravé tlačítko myši

en: Special keyboard commands:
cs_CZ: Speciální klávesové příkazy:

en: Show / Hide console
cs_CZ: Ukázat / Skrýt konzoli

en: Start the debugger
cs_CZ: Spustit ladící program

en: Show memory consumption
cs_CZ: Zobrazit spotřebu paměti

en: Run in fast mode (*)
cs_CZ: Spustit v rychlém režimu (*)

en: Run in really fast mode (*)
cs_CZ: Spustit ve velmi rychlém režimu (*)

en: Switch between graphics filters
cs_CZ: Přepínat mezi grafickými filtry

en: Increase / Decrease scale factor
cs_CZ: Zvětšit / Zmenšit faktor změny velikosti

en: Toggle aspect-ratio correction
cs_CZ: Povolit korekci poměru stran

en: * Note that using ctrl-f and
cs_CZ: Upozorňujeme, že používání ctrl-f a

en:   ctrl-g are not recommended
cs_CZ:   ctrl-g není doporučeno

en:   since they may cause crashes
cs_CZ:   jelikož můžou způsobit pád

en:   or incorrect game behavior.
cs_CZ:   nebo nesprávné chování hry.

en: Spinning drafts on the keyboard:
cs_CZ: Pletení náčrtků na klávesnici:

en: Main game controls:
cs_CZ: Hlavní ovládací prvky:

en: Push
cs_CZ: Tlačit

en: Pull
cs_CZ: Táhnout

en: Give
cs_CZ: Dát

en: Open
cs_CZ: Otevřít

en: Go to
cs_CZ: Jít do

en: Get
cs_CZ: Vzít

en: Read
cs_CZ: Přečíst

en: New kid
cs_CZ: Nové dítě

en: Turn on
cs_CZ: Zapnout

en: Turn off
cs_CZ: Vypnout

en: Walk to
cs_CZ: Přejít na

en: Pick up
cs_CZ: Sebrat

en: What is
cs_CZ: Co je

en: Put on
cs_CZ: Obléct

en: Take off
cs_CZ: Svléct

en: Fix
cs_CZ: Spravit

en: Switch
cs_CZ: Přepnout

en: Look
cs_CZ: Dívat se

en: Talk
cs_CZ: Mluvit

en: Travel
cs_CZ: Cestovat

en: To Henry / To Indy
cs_CZ: Henrymu / Indymu

note: I18N: These are different musical notes
en: play C minor on distaff
cs_CZ: zahrát c moll na přeslici

en: play D on distaff
cs_CZ: zahrát D na přeslici

en: play E on distaff
cs_CZ: zahrát E na přeslici

en: play F on distaff
cs_CZ: zahrát F na přeslici

en: play G on distaff
cs_CZ: zahrát G na přeslici

en: play A on distaff
cs_CZ: zahrát A na přeslici

en: play B on distaff
cs_CZ: zahrát B na přeslici

en: play C major on distaff
cs_CZ: zahrát C dur na přeslici

en: puSh
cs_CZ: tlačIt

en: pull (Yank)
cs_CZ: táhnout (Škubnout)

en: Talk to
cs_CZ: Mluvit s

en: Look at
cs_CZ: Dívat se na

en: turn oN
cs_CZ: zapnouT

en: turn oFf
cs_CZ: vypnoUt

en: KeyUp
cs_CZ: KlávesaNahoru

en: Highlight prev dialogue
cs_CZ: Zvýraznit předchozí dialog

en: KeyDown
cs_CZ: KlávesaDolů

en: Highlight next dialogue
cs_CZ: Zvýraznit následující dialog

en: Walk
cs_CZ: Jít

en: Object
cs_CZ: Objekt

en: Black and White / Color
cs_CZ: Černobílé / Barva

en: Eyes
cs_CZ: Oči

en: Tongue
cs_CZ: Jazyk

en: Punch
cs_CZ: Udeřit

en: Kick
cs_CZ: Kopnout

en: Regular cursor
cs_CZ: Obyčejný kurzor

note: I18N: Comm is a communication device
en: Comm
cs_CZ: Komunikace

en: Save / Load / Options
cs_CZ: Uložit / Nahrát / Volby

en: Other game controls:
cs_CZ: Další ovládací prvky hry:

en: Inventory:
cs_CZ: Inventář:

en: Scroll list up
cs_CZ: Posunout seznam nahoru

en: Scroll list down
cs_CZ: Posunout seznam dolu

en: Upper left item
cs_CZ: Položka vlevo nahoře

en: Lower left item
cs_CZ: Položka vlevo dole

en: Upper right item
cs_CZ: Položka vpravo nahoře

en: Lower right item
cs_CZ: Položka vpravo dole

en: Middle left item
cs_CZ: Položka vlevo uprostřed

en: Middle right item
cs_CZ: Položka vpravo uprostřed

en: Switching characters:
cs_CZ: Měnění postav:

en: Second kid
cs_CZ: Druhé dítě

en: Third kid
cs_CZ: Třetí dítě

en: Toggle Inventory/IQ Points display
cs_CZ: Přepínat zobrazení inventáře/chytrostních bodů

en: Toggle Keyboard/Mouse Fighting (*)
cs_CZ: Přepínat bojování pomocí kláves/myši (*)

en: * Keyboard Fighting is always on,
cs_CZ: * Bojování pomocí klávesnice je vždy zapnuto,

en:   so despite the in-game message this
cs_CZ:   takže nehledě a to, co říká hra,

en:   actually toggles Mouse Fighting Off/On
cs_CZ:   toto ve skutečnosti ovládá bojování s myší

en: Fighting controls (numpad):
cs_CZ: Ovládání boje (num. kláv.):

en: Step back
cs_CZ: Ustoupit

en: Block high
cs_CZ: Bránit nahoře

en: Block middle
cs_CZ: Bránit uprostřed

en: Block low
cs_CZ: Bránit dole

en: Punch high
cs_CZ: Udeřit nahoru

en: Punch middle
cs_CZ: Udeřit doprostřed

en: Punch low
cs_CZ: Udeřit dolů

en: Sucker punch
cs_CZ: Nečekaná rána

en: These are for Indy on left.
cs_CZ: Tyto jsou pro Indyho nalevo.

en: When Indy is on the right,
cs_CZ: Když je Indy napravo,

en: 7, 4, and 1 are switched with
cs_CZ: 7, 4 a 1 jsou zaměněny s

en: 9, 6, and 3, respectively.
cs_CZ: 9, 6 a 3, v tomto pořadí.

en: Biplane controls (numpad):
cs_CZ: Kontrola dvojplošníku (numerická klávesnice):

en: Fly to upper left
cs_CZ: Letět doprava nahoru

en: Fly to left
cs_CZ: Letět doleva

en: Fly to lower left
cs_CZ: Letět doleva dolů

en: Fly upwards
cs_CZ: Letět nahoru

en: Fly straight
cs_CZ: Letět rovně

en: Fly down
cs_CZ: Letět dolů

en: Fly to upper right
cs_CZ: Letět doprava nahoru

en: Fly to right
cs_CZ: Letět doprava

en: Fly to lower right
cs_CZ: Letět doprava dolů

en: Snap scroll on
cs_CZ: Přichycení při posunování zapnuto

en: Snap scroll off
cs_CZ: Přichycení při posunování zapnuto

en: Music volume:
cs_CZ: Hlasitost hudby:

en: Subtitle speed:
cs_CZ: Rychlost titulků:

en: The Lite version of Putt-Putt Saves the Zoo iOS is not supported to avoid piracy.
    The full version is available for purchase from the iTunes Store.
cs_CZ: Okleštěná verze Putt-Putt Saves the Zoo iOS není podporována, aby se předešlo nelegálnímu šíření.
    Plnou verzi je možno zakoupit v obchodě iTunes.

en: Show Object Line
cs_CZ: Zobrazit řádek objektů

en: Show the names of objects at the bottom of the screen
cs_CZ: Zobrazit názvy objektů v dolní části obrazovky

en: Could not find the 'Monkey Island' Macintosh executable to read the
    instruments from. Music will be disabled.
cs_CZ: Nelze najít spustitelný soubor 'Monkey Island' pro Macintosh z
    jehož mají být načteny hudební nástroje. Hudba bude zakázána.

en: Native MIDI support requires the Roland Upgrade from LucasArts,
    but %s is missing. Using AdLib instead.
cs_CZ: Přirozená podpora MIDI vyžaduje Aktualizaci Roland od LucasArts,
    ale %s chybí. Místo toho je použit AdLib.

en: Usually, Maniac Mansion would start now. But for that to work, the game files for Maniac Mansion have to be in the 'Maniac' directory inside the Tentacle game directory, and the game has to be added to ScummVM.
cs_CZ: Normálně by teď byl spuštěn Maniac Mansion. Ale aby toto mohlo fungovat, musí být soubory se hrou umístěny do složky 'Maniac' uvnitř složky se hrou Tentacle a hra musí být přidána do ScummVM.

en: Pixellated scene transitions
cs_CZ: Pixelované přechody scén

en: When changing scenes, a randomized pixel transition is done
cs_CZ: Při změně scény je proveden náhodný pixelový přechod

en: Don't show hotspots when moving mouse
cs_CZ: Nezobarzovat aktivní body při pohybu myší

en: Only show hotspot names after you actually click on a hotspot or action button
cs_CZ: Aktivní body zobrazovat pouze při kliknutí na ně nebo tlačítko činnosti

en: Show character portraits
cs_CZ: Zobrazit portréty postav

en: Show portraits for the characters when conversing
cs_CZ: Zobrazit portréty postav když mluví

en: Slide dialogs into view
cs_CZ: Dialogová okna vplují na obrazovku

en: Slide UI dialogs into view, rather than simply showing them immediately
cs_CZ: Dialohová okna rozhraní vplují na obrazovku, místo aby se zobrazovala okamžitě

en: Transparent windows
cs_CZ: Průhledná okna

en: Show windows with a partially transparent background
cs_CZ: Zobrazit okna s částečně průhledným pozadím

en: The "sky.cpt" engine data file has an incorrect size.
cs_CZ: Datový soubor jádra "sky.cpt" má nesprávnou délku.

en: Floppy intro
cs_CZ: Úvod z diskety

en: Use the floppy version's intro (CD version only)
cs_CZ: Použít verzi úvodu z diskety (Pouze verze CD)

en: Incorrect version of the '%s' engine data file found. Expected %d but got %d.
cs_CZ: Nalezena data jádra '%s' s nesprávnou verzí. Očekávána %d, ale byla %d.

en: PSX stream cutscene '%s' cannot be played in paletted mode
cs_CZ: Proud videa PSX '%s' nemůže být přehrán v režimu palety

en: MPEG-2 cutscenes found but ScummVM has been built without MPEG-2 support
cs_CZ: Videa MPEG-2 nalezena, ale ScummVM byl sestaven bez podpory MPEG-2

en: Cutscene '%s' not found
cs_CZ: Video '%s' nenalezeno

en: ScummVM found that you have old saved games for Broken Sword 1 that should be converted.
    The old saved game format is no longer supported, so you will not be able to load your games if you don't convert them.
    
    Press OK to convert them now, otherwise you will be asked again the next time you start the game.
cs_CZ: ScummVM zjistil, že máte staré uložené hry pro Broken Sword 1, které by měly být převedeny.
    Starý formát uložených her již není podporován, takže pokud je nepřevedete, nebudete moci vaše hry načíst.
    
    Stiskněte OK, abyste je převedli teď, jinak budete požádáni znovu, při spuštění této hry.

en: Target new saved game already exists!
    Would you like to keep the old saved game (%s) or the new one (%s)?
cs_CZ: Nová cílová uložená hra již existuje!
    Chtěli byste ponechat starou uloženou hru (%s), nebo novou (%s)?

en: Keep the old one
cs_CZ: Ponechat starou

en: Keep the new one
cs_CZ: Ponechat novou

en: This is the end of the Broken Sword 1 Demo
cs_CZ: Toto je konec Dema Broken Sword 1

en: PSX cutscenes found but ScummVM has been built without RGB color support
cs_CZ: Videa PSX nalezena, ale ScummVM byl sestaven bez podpory barev RGB

en: Show object labels
cs_CZ: Zobrazit jmenovky objektů

en: Show labels for objects on mouse hover
cs_CZ: Zobrazit jmenovky objektů při najetí myši

en: Use English speech
cs_CZ: Použít anglickou řeč

en: Use English speech instead of German for every language other than German
cs_CZ: Použít anglickou řeč místo německé pro každý jazyk kromě němčiny

en: Font variant not present in '%s' engine data file.
cs_CZ: Varianta písma není dostupná v datovém souboru jádra '%s'.

en: Saved game in slot #%d
cs_CZ: Hra uložena do pozice #%d

en: Could not quick save into slot #%d
cs_CZ: Nelze rychle uložit do pozice #%d

en: Saved game #%d quick loaded
cs_CZ: Uložená pozice #%d byla rychle načtena

en: Could not quick load the saved game #%d
cs_CZ: Uloženou pozici #%d nelze rychle načíst

en: Save game
cs_CZ: Uložit hru

en: Show FPS-counter
cs_CZ: Zobrazit počítadlo FPS

en: Show the current number of frames per second in the upper left corner
cs_CZ: Zobrazit současný počet snímků za sekundu v horním levém rohu

en: Sprite bilinear filtering (SLOW)
cs_CZ: Bilineární filtrování spritů (POMALÉ)

en: Apply bilinear filtering to individual sprites
cs_CZ: U každého spritu použít bilineární filtrování

note: I18N: It's a Tetris game clone, this action rotates current tetris item
en: Rotate
cs_CZ: Otáčet

en: This saved game uses version %u, but this engine only supports up to version %d. You will need an updated version of the engine to use this saved game.
cs_CZ: Tato uložená hra je z verze %u, ale nejvyšší verze, které toto jádro podporuje, je %d. Abyste tuto hru načetli, musíte získat novější verzi jádra.

en: Double FPS
cs_CZ: Dvojité snímky za sekundu

en: Increase framerate from 30 to 60 FPS
cs_CZ: Zvýšit snímkovou frekvenci z 30 na 60

en: Enable Venus
cs_CZ: Povolit Venus

en: Enable the Venus help system
cs_CZ: Povolit systém nápovědy Venus

en: Disable animation while turning
cs_CZ: Zakázat animaci při otáčení

en: Disable animation while turning in panorama mode
cs_CZ: Zakázat animaci při otáčení v panoramatickém režimu

en: Use high resolution MPEG video
cs_CZ: Použít video MPEG ve vysokém rozlišení

en: Use MPEG video from the DVD version instead of lower resolution AVI
cs_CZ: Použít video MPEG pocházející z DVD verze namísto videa AVI v nízkém rozlišení
