ScummVM 1.3.0svn - en to hu_HU translation catalogue (1866 entries)

note: I18N: built on <build date> with <compiler>
en: (built on %s with %s)
hu_HU: (készült %s fordító %s)

en: Features compiled in:
hu_HU: Lefordított összetevõk:

en: not supported
hu_HU: nem támogatott

en: disabled
hu_HU: letiltva

en: enabled
hu_HU: engedélyezve

note: I18N: CPU extensions are sets of extra processor instructions used to speed up operations. See Intel AVX2, ARM NEON, etc.
en: CPU extensions support:
hu_HU: CPU bővítmények támogatása:

en: Available engines:
hu_HU: Támogatott játékmotorok:

en: Show hidden files
hu_HU: Rejtett fájlok látszanak

en: Show files marked with the hidden attribute
hu_HU: Rejtett attribútumu fájlok megjelenítése

en: Go up
hu_HU: Feljebb

en: Go to previous directory level
hu_HU: Vissza az elõzõ könyvtárszintre

[ctx: lowres]
en: Go up
hu_HU: Feljebb

en: Cancel
hu_HU: Mégse

en: Choose
hu_HU: Választ

en: Cloud Connection Wizard
hu_HU: Felhőkapcsolat varázsló

en: Quick mode
hu_HU: Gyors mód

en: Manual mode
hu_HU: Manuális mód

en: Will ask you to run the Local Webserver
hu_HU: Megkér hogy futtasd a helyi Webszervert

en: Requires the Local Webserver feature
hu_HU: Helyi Webszerver szolgáltatás szükséges

en: Quick Mode: Step 1
hu_HU: Gyors mód: 1. lépés

en: In this mode, the Local Webserver must be running,
    so your browser can forward data to ScummVM
hu_HU: Ebben a módban a helyi webszervernek futnia kell,
    így a böngészője adatokat továbbíthat a ScummVM-nek

en: Stop server
hu_HU: Szerver leállítás

en: Run server
hu_HU: Szerver futtatás

en: Stop local webserver
hu_HU: Helyi webszerver leállítása

en: Run local webserver
hu_HU: Helyi webszerver futtatása

en: Not running
hu_HU: Nem fut

en: Quick Mode: Step 2
hu_HU: Gyors mód: 2. lépés

en: Now, open this link in your browser:
hu_HU: Most nyisd meg a hivatkozást a böngésződben:

en: Open URL
hu_HU: URL megnyitása

en: It will automatically pass the data to ScummVM,
    and warn you should there be any errors.
hu_HU: Az adatokat automatikusan továbbítja a ScummVM-nek,
    és figyelmezteti Önt, ha bármi hiba történt.

en: Local Webserver address:
hu_HU: Helyi Webszerver címe:

en: Quick Mode: Success
hu_HU: Gyors mód: Sikeres

en: Your cloud storage has been connected!
hu_HU: A felhőtárhelyed csatlakoztatva lett!

en: Finish
hu_HU: Befejez

en: Manual Mode: Step 1
hu_HU: Manuális Mód: 1. lépés

en: Open this link in your browser:
hu_HU: Nyisd meg a linket a böngésződben:

en: When it fails to pass the JSON code to ScummVM,
    find it on the Troubleshooting section of the page,
    and go to the next step here.
hu_HU: Ha nem sikerül átadni a JSON kódot a ScummVM-nek,
    megtalálja az oldal Hibaelhárítás részében,
    és lépjen a következő lépésre itt.

en: Manual Mode: Step 2
hu_HU: Manuális Mód: 2. lépés

en: Copy the JSON code from the browser here and press Next:
hu_HU: Másold ide a JSON kódot a böngészőből, és nyomd a Továbbot:

en: Paste
hu_HU: Beilleszt

en: Paste code from clipboard
hu_HU: Kód beillesztése vágólapról

en: Load
hu_HU: Betöltés

en: Load code from file
hu_HU: Kód betöltése fájlból

en: Manual Mode: Something went wrong
hu_HU: Manuális Mód: Valami hiba történt

en: Cloud storage was not connected.
hu_HU: Felhőtárhely nem volt csatlakoztatva.

en: Make sure the JSON code was copied correctly and retry.
hu_HU: Győződj meg, hogy a JSON kódot megfelelően másoltad, majd próbáld újra.

en: If that doesn't work, try again from the beginning.
hu_HU: Ha ez nem működik, próbáld újra az elejétől.

en: Error message:
hu_HU: Hibaüzenet:

en: Manual Mode: Success
hu_HU: Manuális Mód: Sikeres

en: Back
hu_HU: Vissza

en: Next
hu_HU: Következõ

en: Another Storage is working right now. Do you want to interrupt it?
hu_HU: Egy másik tároló jelenleg már mûködik. Meg akarod szakítani?

en: Yes
hu_HU: Igen

en: No
hu_HU: Nem

en: Wait until current Storage finishes and try again.
hu_HU: Várj amíg a jelenlegi tároló befejezi és próbáld újra.

note: I18N: JSON is name of the format, this message is displayed if user entered something incorrect to the text field
en: JSON code contents are malformed.
hu_HU: A JSON kód tartalma hibás.

en: Incorrect JSON.
hu_HU: Helytelen JSON.

note: I18N: error message displayed on 'Manual Mode: Failure' step of 'Cloud Connection Wizard', describing that storage connection process was interrupted
en: Interrupted.
hu_HU: Megszakított.

en: Failed to open URL!
    Please navigate to this page manually.
hu_HU: URL megnyitás nem sikerült!
    Kérjük, navigálj az oldalra manuálisan.

note: I18N: JSON is a file format name
en: Select JSON file copied from scummvm.org site
hu_HU: Válaszd ki a scummvm.org webhelyről másolt JSON fájlt

note: I18N: JSON is a file format name
en: Failed to load JSON file
hu_HU: Nem sikerült betölteni a JSON fájlt

en: Download Freeware Games and Demos
hu_HU: Ingyenes játékok és bemutatók letöltése

en: Fetching DLCs...
hu_HU: DLC-k lekérése...

en: All Downloads
hu_HU: Minden Letöltés

en: Download
hu_HU: Letöltés

en: Select directory where to download game data
hu_HU: Válassz mappát, ahonnan letölthetõk a játék adatok

en: Select directory with game data
hu_HU: Játékok helyének kiválasztása

en: From:
hu_HU: Ebbõl:

en: To:
hu_HU: Ide:

en: Cancel download
hu_HU: Letöltés megszakítás

[ctx: lowres]
en: Cancel download
hu_HU: Letöltés megszakítás

en: Hide
hu_HU: Elrejt

en: It looks like your connection is limited. Do you really want to download files with it?
hu_HU: Úgy néz ki, korlátozott a kapcsolat. Biztos benne hogy letölti ezeket a fájlokat is?

en: ScummVM couldn't open the specified directory!
hu_HU: ScummVM nem tudja megnyitni a választott mappát!

en: Cannot create a directory to download - the specified directory has a file with the same name.
hu_HU: A letöltési mappa nem hozható létre - a megadott könyvtárban van egy fájl ugyanazzal a névvel.

en: The "%s" already exists in the specified directory.
    Do you really want to download files into that directory?
hu_HU: A "%s" már létezik a megadott könyvtárban.
    Biztos benne hogy letölti a fájlokat ebbe a könyvtárba?

en: Downloaded %s %S / %s %S
hu_HU: Letöltött %s %S / %s %S

en: Download speed: %s %S/s
hu_HU: Letöltési sebesség: %s %S/s

en: Currently Downloading Games
hu_HU: Jelenleg játékok letöltése folyik

en: Pending Downloads
hu_HU: Függőben lévő letöltések

en: ERROR %d: %s
hu_HU: HIBA %d: %s

note: I18N: String like "Downloading icon packs list..."
en: Downloading %S list...
hu_HU: %S lista letöltése...

en: Clear Cache
hu_HU: Gyorsítótár Törlése

en: Downloading %S list... %d entries
hu_HU: %S lista letöltése %d bejegyzés

en: Detected %d new packs, %s %S
hu_HU: %d új csomag észlelve, %s %S

en: Download complete, downloaded %d packs, %s %S
hu_HU: Letöltés kész, %d csomag letöltve, %s %S

note: I18N: Close dialog button
en: Close
hu_HU: Bezár

en: ERROR: No icons path set
hu_HU: HIBA: Ikon elérési út nincs beállítva

note: I18N: String like "No new icon packs available"
en: No new %S available
hu_HU: Nem érhető el új %S

en: You are about to remove %s %S of data, deleting all previously downloaded %S. Do you want to proceed?
hu_HU: %s %S adat eltávolítására készülsz, ezzel törlöd az összes korábban letöltött %S. Akarod folytatni?

en: Proceed
hu_HU: Folyamatban

en: icon packs
hu_HU: ikon csomagok

en: shader packs
hu_HU: shader csomagok

en: Pick the game:
hu_HU: Válassztott játék:

en: Game
hu_HU: Játék

en: Short game identifier used for referring to saved games and running the game from the command line
hu_HU: Rövid játékazonosító a játékmentésekhez és a játék parancssori futtatásához

en: Name:
hu_HU: Név:

en: Full title of the game
hu_HU: A játék teljes neve

[ctx: lowres]
en: Name:
hu_HU: Név:

en: Language:
hu_HU: Nyelv:

en: Language of the game. This will not turn your Spanish game version into English
hu_HU: A játék nyelve. Ne állítsd át a pl. Spanyol nyelvû játékodat Angol nyelvre

en: <default>
hu_HU: <alapértelmezett>

en: Platform the game was originally designed for
hu_HU: Platform amire a játékot eredetileg készítették

en: Graphics
hu_HU: Grafika

en: Override global graphic settings
hu_HU: Globális grafikai beállítások felülbírálása

[ctx: lowres]
en: Override global graphic settings
hu_HU: Globális grafikai beállítások felülbírálása

en: Keymaps
hu_HU: Billentyûzet

en: Backend
hu_HU: Háttér

en: Override global backend settings
hu_HU: A globális háttérbeállítások felülírása

[ctx: lowres]
en: Override global backend settings
hu_HU: A globális háttérbeállítások felülírása

en: Audio
hu_HU: Audió

en: Override global audio settings
hu_HU: Globális audió beállítások felülbírálása

[ctx: lowres]
en: Override global audio settings
hu_HU: Globális audió beállítások felülbírálása

en: Volume
hu_HU: Hangerõ

[ctx: lowres]
en: Volume
hu_HU: Hangerõ

en: Override global volume settings
hu_HU: Globális hangerõbeállítások felülbírálása

[ctx: lowres]
en: Override global volume settings
hu_HU: Globális hangerõbeállítások felülbírálása

en: Override global MIDI settings
hu_HU: Globális MIDI beállítások felülbírálása

[ctx: lowres]
en: Override global MIDI settings
hu_HU: Globális MIDI beállítások felülbírálása

en: Override global MT-32 settings
hu_HU: Globális MT-32 beállítások felülbírálása

[ctx: lowres]
en: Override global MT-32 settings
hu_HU: Globális MT-32 beállítások felülbírálása

en: Paths
hu_HU: Mappák

[ctx: lowres]
en: Paths
hu_HU: Mappák

en: Game Path:
hu_HU: Játék Mappa:

[ctx: lowres]
en: Game Path:
hu_HU: Játék Mappa:

en: Extra Path:
hu_HU: Extra Mappa:

en: Specifies path to additional data used by the game
hu_HU: Mappa kiválasztás a játékok kiegészítõ fájljaihoz

[ctx: lowres]
en: Extra Path:
hu_HU: Extra Mappa:

en: Save Path:
hu_HU: Mentés Mappa:

en: Specifies where your saved games are put
hu_HU: Játékmentések helyének meghatározása

[ctx: lowres]
en: Save Path:
hu_HU: Mentés Mappa:

en: Achievements
hu_HU: Teljesítmények

en: Statistics
hu_HU: Statisztika

[ctx: path]
en: None
hu_HU: Nincs

en: Default
hu_HU: Alapértelmezett

en: Select SoundFont
hu_HU: SoundFont kiválasztás

en: Select additional game directory
hu_HU: Válassz mappát a játék kiegészítõkhöz

en: Select directory for saved games
hu_HU: Válaszz játékmentéseknek mappát

en: The chosen directory cannot be written to. Please select another one.
hu_HU: A kiválasztott mappába nem lehet írni, válassz egy másikat.

en: Saved games sync feature doesn't work with non-default directories. If you want your saved games to sync, use default directory.
hu_HU: Mentés szinkronizálás nem mûködik nem alapértelmezett mappákkal. Ha szinkronizálni akarod a mentéseid, használd az alapértelmezett mappát.

en: This game ID is already taken. Please choose another one.
hu_HU: Ez a játékazonosító ID már foglalt, Válassz egy másikat.

en: Author:
hu_HU: Szerzõ:

en: Notes:
hu_HU: Megjegyzés:

en: Choose file for loading
hu_HU: Válassz betöltendõ fájlt

en: Enter filename for saving
hu_HU: Írd be a fájlnevet mentéshez

en: Do you really want to overwrite the file?
hu_HU: Biztos hogy felül akarod írni a fájlt?

en: Reverb
hu_HU: Forgatás

en: Active
hu_HU: Aktív

en: Room:
hu_HU: Szoba:

en: Damp:
hu_HU: Csillapítás:

en: Width:
hu_HU: Szélesség:

en: Level:
hu_HU: Szint:

en: Chorus
hu_HU: Kórus

en: Speed:
hu_HU: Sebesség:

en: Depth:
hu_HU: Mélység:

en: Type:
hu_HU: Típus:

en: Sine
hu_HU: Színusz

en: Triangle
hu_HU: Háromszög

en: Misc
hu_HU: Vegyes

en: Interpolation:
hu_HU: Interpoláció:

en: None (fastest)
hu_HU: Nincs (gyorsabb)

en: Linear
hu_HU: Lineáris

en: Fourth-order
hu_HU: Negyedrangú

en: Seventh-order
hu_HU: Hetedrangú

en: Reset all FluidSynth settings to their default values.
hu_HU: Minden FluidSynth beállítás alapértelmezett értékre.

en: Do you really want to reset all FluidSynth settings to their default values?
hu_HU: Biztos visszaállítassz minden FluidSynth beállítást alapértelmezett értékre?

note: I18N: Action in In Cold Blood
en: Interact
hu_HU: Interakció

en: Up
hu_HU: Fel

en: Down
hu_HU: Le

en: Left
hu_HU: Bal

en: Right
hu_HU: Jobb

en: Delete Character
hu_HU: Karakter törlése

en: Go to end of line
hu_HU: Menj a sor végére

en: Select to end of line
hu_HU: Válassza ki a sor végéig

en: Select to start of line
hu_HU: Válassza ki a sor elejéhez

en: Go to start of line
hu_HU: Ugrás a sor elejére

en: Cut
hu_HU: Kivág

en: Copy
hu_HU: Másol

en: General
hu_HU: Általános

en: Cloud
hu_HU: Felhõ

en: Prev
hu_HU: Elõzõ

en: Save Image...
hu_HU: Kép mentése...

en: %u of %u
hu_HU: %u a %u ból

en: Save Image
hu_HU: Kép mentése

[ctx: group]
note: I18N: Group name for the game list
en: None
hu_HU: Egyik sem

[ctx: group]
note: I18N: Group name for the game list, grouped by the first letter of the game title
en: First letter
hu_HU: Kezdőbetü

[ctx: group]
en: Initial
hu_HU: Kezdeti

[ctx: group]
note: I18N: Group name for the game list, grouped by game engine
en: Engine
hu_HU: Motor

[ctx: group]
note: I18N: Group name for the game list, grouped by game series
en: Series
hu_HU: Sorozat

[ctx: group]
note: I18N: Group name for the game list, grouped by game publisher
en: Publisher
hu_HU: Kiadó

[ctx: group]
note: I18N: Group name for the game list, grouped by language
en: Language
hu_HU: Nyelv

[ctx: year]
note: I18N: Group name for the game list, grouped by year
en: Year
hu_HU: Év

en: Select Group by
hu_HU: Csoportosítás kiválasztás

en: Group:
hu_HU: Csoport:

en: Select a criteria to group the entries
hu_HU: Válassz feltételeket a csoportosításhoz

note: I18N: This keymap opens KIA's HELP tab. In Blade Runner's official localizations, there is a description of this keymap on the KIA Help Page, under Keyboard Shortcuts. In the English version it is ONLINE HELP
en: Help
hu_HU: Súgó

note: I18N: Button Quit ScummVM program. Q is the shortcut, Ctrl+Q, put it in parens for non-latin (~Q~)
en: ~Q~uit
hu_HU: Kilépés

en: Quit ScummVM
hu_HU: ScummVM bezárása

note: I18N: Button About ScummVM program. b is the shortcut, Ctrl+b, put it in parens for non-latin (~b~)
en: A~b~out
hu_HU: Névjegy

en: About ScummVM
hu_HU: ScummVM névjegy

note: I18N: Button caption. O is the shortcut, Ctrl+O, put it in parens for non-latin (~O~)
en: Global ~O~ptions...
hu_HU: Globális ~O~pciók...

en: Change global ScummVM options
hu_HU: Globális ScummVM opciók cseréje

[ctx: lowres]
en: Global ~O~pts...
hu_HU: Globális ~O~pc...

en: Download Games
hu_HU: Játékok letöltése

en: Download freeware games for ScummVM
hu_HU: Ingyenes játékok letöltése ScummVM-hez

note: I18N: Button caption. A is the shortcut, Ctrl+A, put it in parens for non-latin (~A~)
en: ~A~dd Game...
hu_HU: Játék hozzáadás...

en: Add games to the list
hu_HU: Játékok hozzáadása a listához

[ctx: lowres]
en: ~A~dd Game...
hu_HU: Játék hozzáadás...

note: I18N: Button caption. R is the shortcut, Ctrl+R, put it in parens for non-latin (~R~)
en: ~R~emove Game
hu_HU: Játék törlése

en: Remove game from the list. The game data files stay intact
hu_HU: Törli a játék nevét a listáról. A játékfájlok megmaradnak

[ctx: lowres]
en: ~R~emove Game
hu_HU: Játék törlése

note: I18N: Button caption. Mass add games
en: Mass Add...
hu_HU: Masszív mód...

[ctx: lowres]
note: I18N: Button caption for lower resolution GUI. Mass add games
en: Mass Add...
hu_HU: Masszív mód...

en: Search in game list
hu_HU: Keresés a játéklistában

en: Search:
hu_HU: Keresés:

en: Load game:
hu_HU: Játék betöltése:

en: This directory cannot be used yet, it is being downloaded into!
hu_HU: Ez a mappa nem használható még, éppen letöltés van folyamatban!

en: Do you really want to run the mass game detector? This could potentially add a huge number of games.
hu_HU: Biztos hogy futtatod a Masszív játékdetektort? Ez potenciálisan sok játékot hozzáad a listához.

en: Do you really want to remove this game configuration?
hu_HU: Biztosan törölni akarod ezt a játékkonfigurációt?

en: Do you want to load saved game?
hu_HU: Akarod hogy betöltésem a játékállást?

en: This game does not support loading games from the launcher.
hu_HU: Ez a játék nem támogatja a játékállás betöltést az indítóból.

en: ScummVM could not find any engine capable of running the selected game!
hu_HU: ScummVM nem talált olyan játékmotort ami a választott játékot támogatja!

en: Did you add this directory to the SAF? Press the help button [?] on the top for detailed instructions
hu_HU: Hozzáadta ezt a könyvtárat a SAF-hez? Nyomja meg a felül található súgó [?] gombot a részletes útmutatásért

en: ScummVM could not find any game in the specified directory!
hu_HU: A ScummVM nem talált egy játékot sem a választott mappában!

note: I18N: Unknown game variant
en: Unknown variant
hu_HU: Ismeretlen változat

en: List view
hu_HU: Lista nézet

en: Grid view
hu_HU: Rács nézet

en: ~S~tart
hu_HU: Indítás

en: Start selected game
hu_HU: A választott játék indítása

en: ~L~oad...
hu_HU: ~B~etölt...

en: Load saved game for selected game
hu_HU: Kimentett játékállás betöltése

en: Record...
hu_HU: Felvétel...

en: ~G~ame Options...
hu_HU: Játék Opciók...

en: Change game options
hu_HU: Játék beállítások megváltoztatása

[ctx: lowres]
en: ~G~ame Opts...
hu_HU: ~G~Játék Opc...

note: I18N: List grouping when no engine is specified I18N: List grouping when no enginr is specified
en: Unknown Engine
hu_HU: Ismeretlen Motor

note: I18N: List grouping when no pubisher is specified I18N: List group when no publisher is specified
en: Unknown Publisher
hu_HU: Ismeretlen Kiadó

note: I18N: List group when no game series is specified I18N: List grouping when no game series is specified
en: No Series
hu_HU: Nem Sorozat

note: I18N: List group when no languageis specified I18N: List group when no language is specified
en: Language not detected
hu_HU: Nyelv nincs észlelve

note: I18N: List group when no platform is specified
en: Platform not detected
hu_HU: Platform nincs észlelve

note: I18N: List group when no year is specified
en: Unknown Year
hu_HU: Ismeretlen Év

note: I18N: Group for All items
en: All
hu_HU: Mind

en: Icons per row:
hu_HU: Ikonok soronként:

en: ... progress ...
hu_HU: ... folyamatban ...

en: Scan complete!
hu_HU: Vizsgálat kész!

en: Discovered %d new games, ignored %d previously added games.
hu_HU: %d új játékot találtam, %d elõzõleg hozzáadott játék kihagyva...

en: Scanned %d directories ...
hu_HU: %d Mappa átvizsgálva...

en: Discovered %d new games, ignored %d previously added games ...
hu_HU: %d új játékot találtam, %d elõzõleg hozzáadott játék kihagyva...

en: Stop
hu_HU: Állj

en: Edit record description
hu_HU: Felvétel leírás szerkesztése

en: Switch to Game
hu_HU: Átvált játékra

en: Fast replay
hu_HU: Gyors visszajátszás

en: Never
hu_HU: Soha

en: Every 5 mins
hu_HU: Minden 5 percben

en: Every 10 mins
hu_HU: Minden 10 percben

en: Every 15 mins
hu_HU: Minden 15 percben

en: Every 30 mins
hu_HU: Minden 30 percben

[ctx: shader]
en: None
hu_HU: Nincs

[ctx: soundfont]
en: None
hu_HU: Nincs

en: Failed to apply some of the graphic options changes:
hu_HU: Néhány grafikus opció változtatása sikertelen:

en: the video mode could not be changed
hu_HU: a videó mód nem változtatható meg

en: the stretch mode could not be changed
hu_HU: a szakaszos üzemmód nem változtatható meg

en: the aspect ratio setting could not be changed
hu_HU: a képméretarány beállítások nem változtak

en: the fullscreen setting could not be changed
hu_HU: a teljesképernyõs beállítás nem változott

en: the filtering setting could not be changed
hu_HU: a szûrési beállítást nem lehet megváltoztatni

en: the vsync setting could not be changed
hu_HU: a vsync beállítás nem módosítható

en: the shader could not be changed
hu_HU: a shader nem változtatható

en: Touchpad mouse mode
hu_HU: Touchpad egér mód

en: Pointer Speed:
hu_HU: Mutató Sebesség:

en: Speed for keyboard/joystick mouse pointer control
hu_HU: Billentyûzet/joystick egérmutató vezérlés sebessége

[ctx: lowres]
en: Pointer Speed:
hu_HU: Mutató Sebesség:

en: Joy Deadzone:
hu_HU: Joy Holtzóna:

en: Analog joystick Deadzone
hu_HU: Analóg joystick Holtzóna

[ctx: lowres]
en: Joy Deadzone:
hu_HU: Joy Holtzóna:

en: %d hidden achievements remaining
hu_HU: %d rejtett eredmény maradt

en: Achievements unlocked: %d/%d
hu_HU: Feloldott teljesítmény: %d/%d

en: Graphics mode:
hu_HU: Grafikus mód:

en: Render mode:
hu_HU: Kirajzolás mód:

en: Special dithering modes supported by some games
hu_HU: Néhány játék támogatja a speciális árnyalási módokat

en: Stretch mode:
hu_HU: Nyújtás mód:

en: Scaler:
hu_HU: Méretező:

en: Specifies path to the shader used for scaling the game screen
hu_HU: Megadja a játék képernyőjének méretezéséhez használt shader elérési útját

[ctx: lowres]
en: Shader Path:
hu_HU: Shader Mappa:

en: Download Shaders
hu_HU: Shaderek letöltése

en: Check on the scummvm.org website for updates of shader packs
hu_HU: Nézd meg a scummvm.org webhelyen a shader csomagok frissítéseit

en: Fullscreen mode
hu_HU: Teljesképernyõs mód

en: Wait for the vertical sync to refresh the screen in order to prevent tearing artifacts
hu_HU: Várj amíg a függőleges szinkron frissíti a képernyőt a megszakadás megelőzéséért

en: Game 3D Renderer:
hu_HU: 3D játék Renderelõ:

[ctx: lowres]
en: Game 3D Renderer:
hu_HU: Játék 3D Renderelő:

en: 3D Anti-aliasing:
hu_HU: 3D Élsimított:

en: Disabled
hu_HU: Letiltva

en: Filter graphics
hu_HU: Grafika szûrése

en: Use linear filtering when scaling graphics
hu_HU: Lineáris szûrés használata a grafika átméretezésénél

en: Aspect ratio correction
hu_HU: Képméretarány korrekció

en: Correct aspect ratio for games
hu_HU: A játékok megfelelő képaránya

en: Preferred device:
hu_HU: Preferált eszköz:

en: Music device:
hu_HU: Zeneeszköz:

en: Specifies preferred sound device or sound card emulator
hu_HU: Elsõdleges hangeszköz vagy hang emulátor beállítások

en: Specifies output sound device or sound card emulator
hu_HU: Hangeszköz vagy hangkártya emulátor beállítások

[ctx: lowres]
en: Preferred dev.:
hu_HU: Preferált eszk.:

[ctx: lowres]
en: Music device:
hu_HU: Zeneeszköz:

en: AdLib emulator:
hu_HU: AdLib emulátor:

en: AdLib is used for music in many games
hu_HU: AdLib meghajtót sok játék használja zenéhez

en: GM device:
hu_HU: GM eszköz:

en: Specifies default sound device for General MIDI output
hu_HU: Alapértelmezett hangeszköz General MIDI kimenethez

en: Don't use General MIDI music
hu_HU: Ne használj General MIDI zenét

en: Use first available device
hu_HU: Elsõ elérhetõ eszköz használata

en: SoundFont is supported by some audio cards, FluidSynth and Timidity
hu_HU: Néhány hangkárya, FluidSynth és Timidyti támogatja a SoundFont betöltését

en: Mixed AdLib/MIDI mode
hu_HU: Vegyes AdLib/MIDI mód

en: Use both MIDI and AdLib sound generation
hu_HU: MIDI és AdLib hanggenerátorok használata

en: MIDI gain:
hu_HU: MIDI erõsítés:

en: MT-32 Device:
hu_HU: MT-32 Eszköz:

en: Specifies default sound device for Roland MT-32/LAPC1/CM32l/CM64 output
hu_HU: Roland MT-32/LAPC1/CM32l/CM64 alapértelmezett hangeszközök beállítása

en: True Roland MT-32 (disable GM emulation)
hu_HU: Roland MT-32 Hardver (GM emuláció tiltva)

en: Check if you want to use your real hardware Roland-compatible sound device connected to your computer
hu_HU: Jelöld be, ha hardveres Roland-Kompatibilis hangeszköz van csatlakoztatva a gépedhez és használni akarod

[ctx: lowres]
en: True Roland MT-32 (no GM emulation)
hu_HU: Roland MT-32 Hardver (GM emuláció nincs)

en: Roland GS device (enable MT-32 mappings)
hu_HU: Roland GS eszköz (engedélyezze az MT-32 leképezést)

en: Check if you want to enable patch mappings to emulate an MT-32 on a Roland GS device
hu_HU: Ellenõrzés ha engedélyezni akarod az emulált MT-32 Folt leképezést a Roland GS eszközön

en: Don't use Roland MT-32 music
hu_HU: Ne használj Roland MT-32 zenét

en: Text and speech:
hu_HU: Szöveg és beszéd:

en: Speech
hu_HU: Csak beszéd

en: Subtitles
hu_HU: Csak felirat

en: Both
hu_HU: Mind

en: Subtitle speed:
hu_HU: Felirat sebesség:

[ctx: lowres]
en: Text and speech:
hu_HU: Szöveg és beszéd:

en: Spch
hu_HU: Besz

en: Subs
hu_HU: Text

[ctx: lowres]
en: Both
hu_HU: Mind

en: Show subtitles and play speech
hu_HU: Hang és feliratok megjelenítése

[ctx: lowres]
en: Subtitle speed:
hu_HU: Felirat sebesség:

en: Music volume:
hu_HU: Zene hangerõ:

[ctx: lowres]
en: Music volume:
hu_HU: Zene hangerõ:

en: Mute all
hu_HU: Elnémítani az összeset

en: SFX volume:
hu_HU: SFX hangerõ:

en: Special sound effects volume
hu_HU: Speciális hangeffektusok hangereje

[ctx: lowres]
en: SFX volume:
hu_HU: SFX hangerõ:

en: Speech volume:
hu_HU: Beszéd hangerõ:

[ctx: lowres]
en: Speech volume:
hu_HU: Beszéd hangerõ:

en: Control
hu_HU: Irányitás

[ctx: lowres]
en: Cloud
hu_HU: Felhõ

en: Accessibility
hu_HU: Hozzáférhetõség

[ctx: lowres]
en: Accessibility
hu_HU: Hozzáférhetõség

en: Discard changes and close the dialog
hu_HU: Vesd el a módosításokat, és zárd be a párbeszédpanelt

en: Apply
hu_HU: Alkalmaz

en: Apply changes without closing the dialog
hu_HU: A módosítások alkalmazása a párbeszédpanel bezárása nélkül

en: Apply changes and close the dialog
hu_HU: A módosítások alkalmazása és a párbeszédpanel bezárása

en: FluidSynth Settings
hu_HU: FluidSynth Beállítása

en: Specifies where your saved games are put. A red coloring indicates the value is temporary and will not get saved
hu_HU: Meghatározza, hogy a mentett játék hova kerüljön. A piros szín azt jelzi, hogy az érték ideiglenes, és nem kerül mentésre

en: Theme Path:
hu_HU: Téma Mappa:

[ctx: lowres]
en: Theme Path:
hu_HU: Téma Mappa:

en: Icon Path:
hu_HU: Ikon Útvonal:

[ctx: lowres]
en: Icon Path:
hu_HU: Ikon Útvonal:

[ctx: path]
en: Default
hu_HU: Alapértelmezett

en: DLC Path:
hu_HU: DLC Mappa:

[ctx: lowres]
en: DLC Path:
hu_HU: DLC Mappa:

en: Specifies path to additional data used by all games or ScummVM
hu_HU: Minden jéték és ScummVM kiegészítõ fájljainak mappája

en: Plugins Path:
hu_HU: Plugin Mappa:

[ctx: lowres]
en: Plugins Path:
hu_HU: Plugin Mappa:

en: ScummVM config path:
hu_HU: ScummVM konfigurációs path:

en: ScummVM log path:
hu_HU: ScummVM log útvonal:

en: View
hu_HU: Nézet

note: I18N: Referring to the last path memorized when adding a game
en: Last browser path:
hu_HU: Utolsó böngésző elérési út:

en: Theme:
hu_HU: Téma:

en: GUI scale:
hu_HU: GUI skála:

en: GUI renderer:
hu_HU: GUI Renderelõ:

en: Return to the launcher when leaving a game
hu_HU: Térjen vissza az indítóhoz ha kilép a játékból

en: Return to the launcher when leaving a game instead of closing ScummVM
    (this feature is not supported by all games).
hu_HU: Térjen vissza az indítóhoz ha kilép a játékból a ScummVM bezárása helyett
    (ezt a funkciót nem minden játék támogatja).

en: Ask for confirmation on exit
hu_HU: Kérjen megerősítést kilépéskor

en: Ask for permission when closing ScummVM or leaving a game.
hu_HU: Kérjen megerősítést ha bezárja a ScummVM-et vagy ha kilép a játékból.

en: Disable fixed font scaling
hu_HU: A rögzített betűméretezés tiltása

en: Do not upscale fixed size fonts in the GUI. This reduces artefacts on low resolution screens
hu_HU: Ne skálázza fel a rögzített méretű betűtípusokat a grafikus felhasználói felületen. Ez csökkenti a műtermékek számát az alacsony felbontású képernyőkön

en: GUI language:
hu_HU: GUI nyelv:

en: Language of ScummVM GUI
hu_HU: A ScummVM GUI nyelve

en: Switch the ScummVM GUI language to the game language
hu_HU: Kapcsold át a ScummVM GUI nyelvét a játék nyelvére

en: When starting a game, change the ScummVM GUI language to the game language. That way, if a game uses the ScummVM save and load dialogs, they are in the same language as the game.
hu_HU: A játék indításakor módosítja a ScummVM GUI nyelvét a játék nyelvére. Így ha egy játék a ScummVM mentési és betöltési párbeszédablakot használja, akkor ugyanaz lesz a nyelv, mint a játéké.

en: Use native system file browser
hu_HU: Használjon natív rendszerfájl böngészõt

en: Use the native system file browser instead of the ScummVM one to select a file or directory.
hu_HU: A ScummVM-é helyett az eredeti rendszer fájlböngészõjét használhatja egy fájl vagy könyvtár kiválasztásához.

en: Download Icons
hu_HU: Ikonok Letöltése

en: Check on the scummvm.org website for updates of icon packs
hu_HU: Az ikoncsomagok frissítéseit a scummvm.org webhelyen találja

en: Autosave:
hu_HU: Automentés:

[ctx: lowres]
en: Autosave:
hu_HU: Automentés:

en: Random seed:
hu_HU: Véletlen mag:

en: Seed for initializing all random number generators
hu_HU: Mag az összes véletlenszám-generátor inicializálásához

en: Debug level:
hu_HU: Hibakeresési szint:

note: I18N: Debug level -1, no messages
en: None
hu_HU: Semmi

note: I18N: Debug level 11, all messages
en: 11 (all)
hu_HU: 11 (mind)

en: Enable Discord integration
hu_HU: Engedélyezze a Discord integrációt

en: Show information about the games you are playing on Discord if the Discord client is running.
hu_HU: Információk megjelenítése a Discordon játszott játékokról, ha a Discord kliens fut.

en: Update check:
hu_HU: Frissítés ellenõrzés:

en: How often to check ScummVM updates
hu_HU: Milyen gyakran ellenõrizze a ScummVM frissítéseket

en: Check now
hu_HU: Ellenõrzés most

en: Active storage:
hu_HU: Aktív tároló:

en: Active cloud storage
hu_HU: Aktív felhõ tároló

[ctx: lowres]
en: Storage is not yet enabled. Verify that username is correct and enable it:
hu_HU: A tároló még nem engedélyezett. Ellenõrizd a felhasználóneved és engedélyezd:

en: Storage is not yet enabled. Verify that username is correct and enable it:
hu_HU: A tároló még nem engedélyezett. Ellenõrizd a felhasználóneved és engedélyezd:

en: Enable storage
hu_HU: Tároló engedélyezése

en: Confirm you want to use this account for this storage
hu_HU: Erõsítsd meg, hogy ezt a fiókot akarod használni a tároláshoz

en: Username:
hu_HU: Felhasználó:

en: Username used by this storage
hu_HU: Felhasználónév ehhez a tárolóhoz

en: <none>
hu_HU: <nincs>

en: Used space:
hu_HU: Használt hely:

en: Space used by ScummVM's saved games on this storage
hu_HU: ScummVM mentésekhez használt hely ezen a tárolón

en: Last sync:
hu_HU: Utolsó szink:

en: When was the last time saved games were synced with this storage
hu_HU: Mikor volt az utoljára mentett játékok szinkronizálása ezen a tárolón

en: <never>
hu_HU: <soha>

[ctx: lowres]
en: Saved games sync automatically on launch, after saving and on loading.
hu_HU: A mentett játékok automatikusan szinkronizálódnak indításkor, mentés és betöltésekor.

en: Saved games sync automatically on launch, after saving and on loading.
hu_HU: A mentett játékok automatikusan szinkronizálódnak indításkor, mentés és betöltésekor.

en: Sync now
hu_HU: Szink most

en: Start saved games sync
hu_HU: Indítsd el a mentett játékok szinkronizálását

[ctx: lowres]
en: You can download game files from your cloud ScummVM folder:
hu_HU: Töltsd le a játék fájljait a saját felhõ ScummVM mappádból:

en: You can download game files from your cloud ScummVM folder:
hu_HU: Töltsd le a játék fájljait a saját felhõ ScummVM mappádból:

en: Download game files
hu_HU: Játék fájlok letöltése

en: Open downloads manager dialog
hu_HU: Letöltéskezelõ párbeszédablak megnyitása

[ctx: lowres]
en: To change account for this storage, disconnect and connect again:
hu_HU: A tároló fiók megváltoztatásához lépj ki és csatlakozz újra:

en: To change account for this storage, disconnect and connect again:
hu_HU: A tároló fiók megváltoztatásához lépj ki és csatlakozz újra:

en: Disconnect
hu_HU: Szétkapcsolás

en: Stop using this storage on this device
hu_HU: Hagyd abba a tároló használatát ezen az eszközön

[ctx: lowres]
en: This storage is not connected yet!
hu_HU: A tároló még nincs csatlakoztatva!

en: This storage is not connected yet!
hu_HU: A tároló még nincs csatlakoztatva!

en: Connect
hu_HU: Kapcsolódás

en: Connect your cloud storage account
hu_HU: Csatlakozás a felhõtároló fiókodhoz

[ctx: lowres]
en: /root/ Path:
hu_HU: /gyökér/ Útvonal:

en: Select which directory will be shown as /root/ in the Files Manager
hu_HU: Válaszd ki, melyik könyvtár jelenjen meg /gyökér/ néven a Fájlkezelõben

en: /root/ Path:
hu_HU: /gyökér/ Útvonal:

en: Server's port:
hu_HU: Szerver portja:

en: Port for server to use
hu_HU: Port a kiszolgáló számára

[ctx: lowres]
en: Run server to manage files with browser (in the same network).
hu_HU: Futtass kiszolgálót a fájlkezeléshez böngészõvel (ugyanabban a hálózatban).

[ctx: lowres]
en: Closing options dialog will stop the server.
hu_HU: Az Opciók párbeszédpanel bezárása leállítja a szervert.

en: Run server to manage files with browser (in the same network).
hu_HU: Futtass kiszolgálót a fájlkezeléshez böngészõvel (ugyanabban a hálózatban).

en: Closing options dialog will stop the server.
hu_HU: Az Opciók párbeszédpanel bezárása leállítja a szervert.

en: Use Text to speech
hu_HU: Használd a Szövegbõl beszédet

en: Will read text in gui on mouse over.
hu_HU: Olvassa a szöveget gui-ban az egérrel.

en: Ignore
hu_HU: Mellőz

en: Disable autosave
hu_HU: Automentés letiltás

en: WARNING: Autosave was enabled. Some of your games have existing saved games on the autosave slot. You can either move the existing saves to new slots, disable autosave, or ignore (you will be prompted when autosave is about to overwrite a save).
    List of games:
hu_HU: FIGYELEM: Az automatikus mentés engedélyezve volt. Néhány játék rendelkezik meglévő mentésekkel az automatikus mentési helyen. A meglévő mentéseket áthelyezheti új helyekre, letilthatja az automatikus mentést, vagy figyelmen kívül hagyhatja (a rendszer megkérdezi, amikor az automatikus mentés felülírja a mentést).
    A játékok listája:

en: 
    And more...
hu_HU: 
    És több...

en: Move
hu_HU: Mozgás

en: ERROR: Failed to move the following saved games:
hu_HU: HIBA: Nem sikerült áthelyezni a következő mentett játékokat:

en: Failed to change cloud storage!
hu_HU: Felhõtároló csere nem sikerült!

en: Another cloud storage is already active.
hu_HU: Egy másik felhõtároló már aktív.

en: Theme does not support selected language!
hu_HU: A téma nem támogatja a választott nyelvet!

en: Theme cannot be loaded!
hu_HU: A témát nem lehet betölteni!

en: 
    Misc settings will be restored.
hu_HU: 
    A különbözõ beállítások visszaállítva.

en: Select directory for GUI themes
hu_HU: GUI téma mappa kiválasztása

en: Select directory for GUI launcher thumbnails
hu_HU: Válaszd ki a GUI bélyegképeinek könyvtárát

en: Select directory for DLC downloads
hu_HU: Válaszd ki a DLC-letöltések könyvtárát

en: Select directory for extra files
hu_HU: Mappa választás az extra fájloknak

en: Select directory for plugins
hu_HU: Plugin mappa kiválasztása

en: Select directory for Files Manager /root/
hu_HU: Válassz mappát a Fájlkezelõnek /gyökér/

en: This Storage is working now. Do you want to interrupt it?
hu_HU: Ez a tároló már aktív. Meg akarod szakítani?

en: Wait until current Storage finishes up and try again.
hu_HU: Várj amíg a jelenlegi tároló befejezi és próbáld újra.

en: <right now>
hu_HU: <épp most>

en: Request failed.
    Check your Internet connection.
hu_HU: A kérés nem sikerült.
    Ellenõrizd az internetkapcsolatot.

en: A test pattern should be displayed.
    Do you want to keep these shader scaler settings?
hu_HU: Egy tesztminta megjelenítve.
    Megtartod ezeket a shader skaláris beállításokat?

en: Reverting automatically in %d seconds
hu_HU: Auto visszaállítás %d másodperc múlva

en: Enter Text
hu_HU: Írd be a szöveget

note: I18N: You must leave "#" as is, only word 'next' is translatable
en: #  next
hu_HU: #  következõ

en: add
hu_HU: hozzáad

en: Delete char
hu_HU: Karakter törlés

note: I18N: Pre means 'Predictive', leave '*' as is
en: *  Pre
hu_HU: *  Elõzõ

note: I18N: 'Num' means Numbers
en: *  Num
hu_HU: *  Szám

en: Recorder or Playback Gameplay
hu_HU: Játékmenet felvétel vagy lejátszás

en: Delete
hu_HU: Töröl

en: Record
hu_HU: Felvétel

en: Playback
hu_HU: Visszajátszás

en: Edit
hu_HU: Javít

en: Author:
hu_HU: Szerzõ:

en: Notes:
hu_HU: Megjegyzés:

en: Do you really want to delete this record?
hu_HU: Biztos hogy törölni akarod ezt a felvételt?

en: Unknown Author
hu_HU: Ismeretlen Szerzõ

en: ScummVM could not access the directory!
hu_HU: ScummVM nem tud hozzáférni a mappához!

en: Downloading saves...
hu_HU: Mentések letöltése ...

en: Run in background
hu_HU: Futás a háttérben

en: %s (%s %S / %s %S, %s / %s files)
hu_HU: %s (%s %S / %s %S, %s / %s fájl)

en: No date saved
hu_HU: Dátum nincs mentve

en: No time saved
hu_HU: Idõ nincs mentve

en: No playtime saved
hu_HU: Játékidõ nincs mentve

en: Do you really want to delete this saved game?
hu_HU: Biztos hogy törölni akarod ezt a játékállást?

en: Date:
hu_HU: Dátum:

en: Time:
hu_HU: Idõ:

en: Playtime:
hu_HU: Játékidõ:

en: Untitled saved game
hu_HU: Névtelen játékállás

en: New Save
hu_HU: Új Mentés

en: Create a new saved game
hu_HU: Új játékmentés készítése

en: Name:
hu_HU: Név:

en: Enter a description for slot %d:
hu_HU: Adj meg egy leírást a %d slothoz:

en: Choose shader from the list below (or pick a file instead)
hu_HU: Válaszd ki a shadert az alábbi listából (vagy válassz helyette egy fájlt)

en: Pick file instead...
hu_HU: Válassz inkább fájlt...

en: Pick shader from file system
hu_HU: Válassz shadert a fájlrendszerből

en: Select shader
hu_HU: Válassz Shadert

en: Select a Theme
hu_HU: Válassz témát

en: Disabled GFX
hu_HU: GFX letiltva

[ctx: lowres]
en: Disabled GFX
hu_HU: GFX letiltva

en: Standard renderer
hu_HU: Szabványos renderelõ

en: Standard
hu_HU: Átlagos

en: Antialiased renderer
hu_HU: Antialiased renderelõ

en: Antialiased
hu_HU: Élsimított

en: Add anyway
hu_HU: Add hozzá így is

en: Copy to clipboard
hu_HU: Másolás a vágólapra

en: Report game
hu_HU: Játék jelentése

en: Use the button below to copy the required game information into your clipboard.
hu_HU: Az alábbi gombra kattintva a szükséges játékinformációkat a vágólapra másolja.

en: You can also directly report your game to the Bug Tracker.
hu_HU: A játékot közvetlenül a Bug Tracker-re is bejelentheti.

en: All necessary information about your game has been copied into the clipboard
hu_HU: Minden szükséges információ a játékról a vágólapra másolva

en: Copying the game information to the clipboard has failed!
hu_HU: A játékinformációk másolása a vágólapra nem sikerült!

en: ScummVM now supports automatic check for updates
    which requires access to the Internet. Would you
    like to enable this feature?
hu_HU: ScummVM már támogatja az automatikus frissítéseket
    amely internethozzáférést igényel. Szeretné
    engedélyezni ezt a funkciót?

en: You can change this setting later in the Misc tab
    in the Options dialog.
hu_HU: Ezt a beállítást késõbb módosíthatod az Egyéb lapon
    az Opciók párbeszédablakban.

en: Clear value
hu_HU: Érték törlése

en: Play
hu_HU: Játék

en: Saves
hu_HU: Mentések

en: Bad config file format. overwrite?
hu_HU: Hibás konfigurációs fájlformátum. felülírjam?

note: I18N: <Add a new folder> must match the translation done in backends/fs/android/android-saf-fs.h
en: In this new version of ScummVM for Android, significant changes were made to the file access system to allow support for modern versions of the Android Operating System.
    If you find that your existing added games or custom paths no longer work, please edit those paths:
      1. From the Launcher, go to **Game Options > Paths**. Select **Game Path** or **Extra Path**, as appropriate. 
      2. Inside the ScummVM file browser, select **Go Up** until you reach the root folder which has the **<Add a new folder>** option.
      3. Double-tap **<Add a new folder>**. In your device's file browser, navigate to the folder containing all your game folders. For example, **SD Card > ScummVMgames** 
      4. Select **Use this folder**. 
      5. Select **Allow** to give ScummVM permission to access the folder. 
      6. In the ScummVM file browser, double-tap to browse through your added folder. Select the folder containing the game's files, then tap **Choose**. 
    
    Repeat steps 1 and 6 for each game.
hu_HU: A ScummVM for Android új verziójában jelentős változtatásokat hajtottak végre a fájlhozzáférési rendszerben, hogy lehetővé tegyék az Android operációs rendszer modern verzióinak támogatását.
    Ha úgy találja, hogy a meglévő hozzáadott játékai vagy egyéni elérési utak már nem működnek, kérjük, szerkessze ezeket az útvonalakat:
       1. Az Indítóban lépjen a **Játékbeállítások > Útvonalak** elemre. Válassza a **Játék elérési út** vagy **Extra Path** lehetőséget.
       2. A ScummVM fájlböngészőben válassza a **Go Up** lehetőséget, amíg el nem éri az **<Új mappa hozzáadása>** opciót tartalmazó gyökérmappát.
       3. Koppintson duplán az **<Új mappa hozzáadása>** elemre. Az eszköz fájlböngészőjében keresse meg az összes játékmappát tartalmazó mappát. Például **SD-kártya > ScummVMgames**
       4. Válassza a **Használja ezt a mappát**.
       5. Válassza az **Engedélyezés** lehetőséget, hogy engedélyt adjon a ScummVM-nek a mappa elérésére.
       6. A ScummVM fájlböngészőben koppintson duplán a hozzáadott mappában való böngészéshez. Válassza ki a játék fájljait tartalmazó mappát, majd koppintson a **Kiválasztás** elemre.
    
    Ismételje meg az 1. és 6. lépést minden játéknál.

note: I18N: A button caption to dismiss amessage and read it later I18N: A button caption to dismiss a message and read it later
en: Read Later
hu_HU: Később elolvas

note: I18N: <Add a new folder> must match the translation done in backends/fs/android/android-saf-fs.h
en: In this new version of ScummVM for Android, significant changes were made to the file access system to allow support for modern versions of the Android Operating System.
    To add a game:
    
      1. Select **Add Game...** from the launcher. 
      2. Inside the ScummVM file browser, select **Go Up** until you reach the root folder which has the **<Add a new folder>** option.
      3. Double-tap **<Add a new folder>**. In your device's file browser, navigate to the folder containing all your game folders. For example, **SD Card > ScummVMgames** 
      4. Select **Use this folder**. 
      5. Select **Allow** to give ScummVM permission to access the folder. 
      6. In the ScummVM file browser, double-tap to browse through your added folder. Select the sub-folder containing the game's files, then tap **Choose**.
    Repeat steps 1 and 6 for each game.
hu_HU: A ScummVM for Android új verziójában jelentős változtatásokat hajtottak végre a fájlhozzáférési rendszerben, hogy lehetővé tegyék az Android operációs rendszer modern verzióinak támogatását.
    Játék hozzáadása:
    
       1. Válassza a **Játék hozzáadása...** lehetőséget az indítóban.
       2. A ScummVM fájlböngészőben válassza a **Go Up** lehetőséget, amíg el nem éri az **<Új mappa hozzáadása>** opciót tartalmazó gyökérmappát.
       3. Koppintson duplán az **<Új mappa hozzáadása>** elemre. Az eszköz fájlböngészőjében keresse meg az összes játékmappát tartalmazó mappát. Például **SD-kártya > ScummVMgames**
       4. Válassza a **Használja ezt a mappát**.
       5. Válassza az **Engedélyezés** lehetőséget, hogy engedélyt adjon a ScummVM-nek a mappa elérésére.
       6. A ScummVM fájlböngészőben koppintson duplán a hozzáadott mappában való böngészéshez. Válassza ki a játék fájljait tartalmazó almappát, majd koppintson a **Kiválasztás** elemre.
    Ismételje meg az 1. és 6. lépést minden játéknál.

en: Error running game:
hu_HU: Hiba a játék futtatásakor:

en: Could not find any engine capable of running the selected game
hu_HU: Nem található olyan játékmotor ami a választott játékot támogatja

en: No error
hu_HU: Nincs hiba

en: Game data not found
hu_HU: Játék adat nem található

en: Game id not supported
hu_HU: Játék id nem támogatott

en: Unsupported color mode
hu_HU: Nem támogatott színmód

en: Audio device initialization failed
hu_HU: Audió eszköz inicializálása sikertelen

en: Read permission denied
hu_HU: Olvasás hozzáfárés megtagadva

en: Write permission denied
hu_HU: Írás hozzáférés megtagadva

en: Path does not exist
hu_HU: Mappa nem létezik

en: Path not a directory
hu_HU: Mappa nem egy könyvtár

en: Path not a file
hu_HU: Mappa nem egy fájl

en: Cannot create file
hu_HU: Fájl nem hozható létre

en: Reading data failed
hu_HU: A Beolvasott adat hibás

en: Writing data failed
hu_HU: Kiírt adat hibás

en: Could not find suitable engine plugin
hu_HU: Nem található alkalmas motor plugin

en: Engine plugin does not support saved games
hu_HU: A motor plugin nem támogatja a játékállás mentését

en: User canceled
hu_HU: Felhasználói megszakítás

en: Unknown error
hu_HU: Ismeretlen hiba

note: I18N: Hercules is a graphics card name, Green is color
en: Hercules Green
hu_HU: Hercules Zöld

note: I18N: Hercules is a graphics card name, Amber is color
en: Hercules Amber
hu_HU: Hercules Sárga

en: PC-9821 (256 Colors)
hu_HU: PC-9821 (256 Szín)

en: PC-9801 (16 Colors)
hu_HU: PC-9801 (16 Szín)

note: I18N: Macintosh black-and-white
en: Macintosh b/w
hu_HU: Macintosh f/f

[ctx: lowres]
en: Hercules Green
hu_HU: Hercules Zöld

[ctx: lowres]
en: Hercules Amber
hu_HU: Hercules Sárga

en: Daily
hu_HU: Naponta

en: Weekly
hu_HU: Hetente

en: Monthly
hu_HU: Havonta

en: <Bad value>
hu_HU: <Rossz érték>

en: Bitmap Image File
hu_HU: Bitmap képfájl

en: PNG Image File
hu_HU: PNG képfájl

en: JPEG Image File
hu_HU: JPEG képfájl

en: QuickDraw PICT Image File
hu_HU: QuickDraw PICT képfájl

en: Data File
hu_HU: Adatfájl

en: Graphic adventure game engine
hu_HU: Grafikus kalandjáték motor

en: Quit
hu_HU: Kilépés

en: Config File Error
hu_HU: Konfigurációs fájl hiba

en: Unable to read ScummVM config file or create a new one!
hu_HU: Nem lehet olvasni a ScummVM konfigurációs fájlt, vagy nem lehet újat létrehozni!

en: Save Path Error
hu_HU: Mentési útvonal hiba

en: Unable to create or access default save path!
hu_HU: Nem lehet létrehozni vagy elérni az alapértelmezett mentési útvonalat!

en: Icons Path Error
hu_HU: Ikon útvonal hiba

en: Unable to create or access default icons and shaders path!
hu_HU: Nem lehet létrehozni vagy elérni az alapértelmezett ikonokat és árnyékolók elérési útját!

en: Unable to access the globally set save path! Please revert to default from ScummVM Options
hu_HU: Nem érhető el a globálisan beállított mentési útvonal! Kérjük, állítsa vissza az alapértelmezett beállításokat a ScummVM beállítások közül

en: Toggle virtual keyboard
hu_HU: Virtuális billentyűzet váltása

en: Done
hu_HU: Kész

en: Mode change
hu_HU: Mód csere

en: Close popup
hu_HU: Felugró ablak bezárása

note: I18N: One line summary as shown in *nix distributions
en: Interpreter for numerous adventure games and role-playing games
hu_HU: Interpreter számos kalandjátékhoz és szerepjátékhoz

note: I18N: 1 of 3 paragraph of ScummVM description in *nix distributions
en: ScummVM is a program which allows you to run a wide variety of classic graphical point-and-click adventure games and role-playing games, provided you already have their data files. The clever part about this: ScummVM just replaces the executables shipped with the game, allowing you to play them on systems for which they were never designed!
hu_HU: A ScummVM egy olyan program, mely számos klasszikus grafikus point-and-click kalandjáték és szerepjáték futtatását teszi lehetővé, feltéve, hogy már rendelkeznek az adatfájljaikkal. Az okos rész ebben: A ScummVM csak kicseréli a játékkal szállított futtatható fájlokat, lehetővé téve számukra, hogy olyan rendszereken játsszák őket, amelyekre soha nem lettek tervezve!

note: I18N: 2 of 3 paragraph of ScummVM description in *nix distributions
en: Currently, ScummVM supports a huge library of adventures with over 4000 games in total. It supports many classics published by legendary studios like LucasArts, Sierra On-Line, Revolution Software, Cyan, Inc. and Westwood Studios.
hu_HU: Jelenleg a ScummVM egy hatalmas kalandkönyvtárat támogat, összesen több mint 4000 játékkal. Támogatja számos legendás stúdió által kiadott klasszikust, mint például a LucasArts, a Sierra On-Line, a Revolution Software, a Cyan, Inc. és a Westwood Studios.

note: I18N: 3 of 3 paragraph of ScummVM description in *nix distributions
en: Next to ground-breaking titles like the Monkey Island series, Broken Sword, Myst, Blade Runner and countless other games you will find some really obscure adventures and truly hidden gems to explore.
hu_HU: Az olyan úttörő címek mellett, mint a Monkey Island sorozat, a Broken Sword, a Myst, a Blade Runner és számtalan más játék, valóban homályos kalandokat és valóban rejtett drágaköveket találhat.

en: Achievement unlocked!
hu_HU: Teljesítmény feloldva!

en: Illegitimate game copy detected. We provide no support in such cases
hu_HU: Illegális játékpéldány észlelve. Ilyen esetekben nem nyújtunk támogatást

en: ~R~esume
hu_HU: Folytatás

en: ~L~oad
hu_HU: ~B~etöltés

en: ~S~ave
hu_HU: Mentés

en: ~O~ptions
hu_HU: ~O~pciók

en: ~H~elp
hu_HU: Súgó

en: ~A~bout
hu_HU: Névjegy

en: ~R~eturn to Launcher
hu_HU: Visszatérés az indítóba

[ctx: lowres]
en: ~R~eturn to Launcher
hu_HU: Visszatérés az indítóba

en: Save game:
hu_HU: Játék mentése:

en: Save
hu_HU: Mentés

en: Sorry, this engine does not currently provide in-game help. Please consult the README for basic information, and for instructions on how to obtain further assistance.
hu_HU: Sajnálom, a motor jelenleg nem tartalmaz játék közbeni súgót. Olvassd el a README-t az alap információkról, és hogy hogyan segíthetsz a késõbbiekben.

en: Failed to save game (%s)! Please consult the README for basic information, and for instructions on how to obtain further assistance.
hu_HU: A (%s)! játék mentése nem sikerült. Kérlek olvasd el a README-t az alap információkról és az utasításokat, hogy hogyan segíthetsz a késõbbiekben..

en: ~C~ancel
hu_HU: ~M~égse

en: Could not switch to resolution '%dx%d'.
hu_HU: Nem válthattam a '%dx%d' felbontásra.

en: Could not initialize color format.
hu_HU: Szín formátum nincs alkalmazva.

en: Could not switch to video mode '%s'.
hu_HU: Nem válthattam '%s' videó módra.

en: Could not switch to stretch mode '%s'.
hu_HU: Nem válthattam '%s' nyújtási módra.

en: Could not apply aspect ratio setting.
hu_HU: Méretarány korrekció nem változott.

en: Could not apply fullscreen setting.
hu_HU: Teljesképernyõs beállítás nincs alkalmazva.

en: Could not apply filtering setting.
hu_HU: Nem sikerült alkalmazni a szûrési beállítást.

en: Error
hu_HU: Hiba

en: You appear to be playing this game directly
    from the CD. This is known to cause problems,
    and it is therefore recommended that you copy
    the data files to your hard disk instead.
    See the documentation (CD audio) for details.
hu_HU: Úgy néz ki, ezt a játékot CD-rõl futtatod
    Ez ismert problémákat okoz, ezért
    ajánlatos átmásolni a játék
    adatfájljait a merevlemezedre.
    A részletek a Dokumentáció (CD hang) részében.

en: This game has audio tracks on its CD. These
    tracks need to be ripped from the CD using
    an appropriate CD audio extracting tool in
    order to listen to the game's music.
    See the documentation (CD audio) for details.
hu_HU: A játék CD-jén hangsávok vannnak. Ezeket
    a sávokat másold ki a CD-ről egy megfelelõ
    CD audió kitömörítõ programmal
    hogy a játék zenéje hallható legyen.
    A részletek a Dokumentáció (CD audio) részében.

en: Skip autosave
hu_HU: Automatikus mentés kihagyása

en: WARNING: The autosave slot contains a saved game named %S, and an autosave is pending.
    Please move this saved game to a new slot, or delete it if it's no longer needed.
    Alternatively, you can skip the autosave (will prompt again in 5 minutes).
hu_HU: FIGYELMEZTETÉS: Az automatikus mentési hely egy %S nevű mentett játékot tartalmaz, és egy automatikus mentés függőben van.
    Kérjük, helyezd át ezt a mentett játékot egy új helyre, vagy töröld, ha már nincs rá szükséged.
    Alternatív megoldásként átugorhatod az automatikus mentést (5 perc múlva újra kéri).

en: ERROR: Could not copy the savegame to a new slot
hu_HU: HIBA: A játékmentés nem másolható új helyre

en: Autosave
hu_HU: Automentés

en: Error occurred making autosave
hu_HU: Hiba történt automatikus mentéskor

en: Failed to load saved game (%s)! Please consult the README for basic information, and for instructions on how to obtain further assistance.
hu_HU: A (%s)! játékállás betöltése nem sikerült. Kérlek olvasd el a README-t az alap információkról és az utasításokat, hogy hogyan segíthetsz a késõbbiekben.

en: WARNING:
hu_HU: FIGYELEM:

en:  Shall we still run the game?
hu_HU:  Futtassuk még a játékot?

en: WARNING: The game you are about to start is not yet fully supported by ScummVM. As such, it is likely to be unstable, and any saved game you make might not work in future versions of ScummVM.
hu_HU: FIGYELEM: A játékot amit indítani akarsz még nem teljesen támogatotja a ScummVM. Számíts rá hogy nem stabilan fut, és a mentések nem mûködnek a jövõbeni ScummVM verziókkal.

en: Start anyway
hu_HU: Indítás így is

en: This game is not supported.
hu_HU: Ez a játék nem támogatott.

en: This game is not supported for the following reason:
hu_HU: Ez a játék a következő okból nem támogatott:

en: Loading game is currently unavailable
hu_HU: A játék betöltés jelenleg nem elérhetõ

en: Saving game is currently unavailable
hu_HU: A játék mentés jelenleg nem elérhetõ

en: The game in '%s' seems to be an unknown game variant.
    
    Please report the following data to the ScummVM team at %s along with the name of the game you tried to add and its version, language, etc.:
hu_HU: A(z) '%s' játék egy ismeretlen játékváltozatnak tûnik.
    
    Kérjük, jelentse a következõ adatokat a ScummVM csapatnak %s a játék nevével együtt, amelyet megpróbált hozzáadni, és annak verzióját, nyelvét stb.:

en: Matched game IDs for the %s engine:
hu_HU: Megfelelõ játékazonosítók a %s motorhoz:

en: Default game keymap
hu_HU: Alapértelmezett játék billentyûzet kiosztás

en: Left Click
hu_HU: Bal katt

en: Middle Click
hu_HU: Középsõ katt

en: Right Click
hu_HU: Jobb katt

note: I18N: Action in In Cold Blood
en: Pause
hu_HU: Szünet

en: Game menu
hu_HU: Játék menü

en: Skip
hu_HU: Tovább

en: Skip line
hu_HU: Sor átlépése

en: Predictive input dialog
hu_HU: Prediktív beviteli párbeszédpanel

note: I18N: This keymap works within the KIA Save Game screen and allows confirming popup dialogue prompts (eg. for save game deletion or overwriting) and also submitting a new save game name, or choosing an existing save game for overwriting.
en: Confirm
hu_HU: Megerõsítés

en: Autosave on
hu_HU: Automentés be

en: Autosave off
hu_HU: Automentés ki

en: OpenGL with shaders
hu_HU: OpenGL árnyékolókkal

[ctx: lowres]
en: OpenGL with shaders
hu_HU: OpenGL árnyékolókkal

en: AdLib emulator
hu_HU: AdLib emulátor

en: MAME OPL emulator
hu_HU: MAME OPL emulátor

en: DOSBox OPL emulator
hu_HU: DOSBox OPL emulátor

en: Nuked OPL emulator
hu_HU: Nuked OPL emulátor

en: The selected audio device '%s' was not found (e.g. might be turned off or disconnected).
hu_HU: A kiválasztott '%s' hangeszköz nem található (Lekapcsoltad, vagy kihúztad).

en: Attempting to fall back to the next available device...
hu_HU: A következõ elérhetõ eszköz keresése...

en: The selected audio device '%s' cannot be used. See log file for more information.
hu_HU: A kiválasztott '%s' hangeszköz nem használható. Bõvebb információ a naplófájlban.

en: The preferred audio device '%s' was not found (e.g. might be turned off or disconnected).
hu_HU: Az elsõdleges '%s' hangeszköz nem található (Lekapcsoltad, vagy kihúztad).

en: The preferred audio device '%s' cannot be used. See log file for more information.
hu_HU: Az elsõdleges '%s' hangeszköz nem használható. Bõvebb információ a naplófájlban.

en: Starting MIDI dump
hu_HU: MIDI tárolás indítása

en: Amiga Audio emulator
hu_HU: Amiga Hang emulátor

en: No music
hu_HU: Nincs zene

en: Apple II GS emulator (NOT IMPLEMENTED)
hu_HU: Apple II GS emulátor (NEM TÁMOGATOTT)

en: Creative Music System emulator
hu_HU: Creative Music System emulátor

en: FluidSynth requires a 'soundfont' setting. Please specify it in ScummVM GUI on MIDI tab. Music is off.
hu_HU: A FluidSynth 'hangfont' beállítást igényel. Kérlek, add meg a ScummVM GUI-ban a MIDI lapon. A zene kikapcsolva.

en: FluidSynth: Failed loading custom SoundFont '%s'. Music is off.
hu_HU: FluidSynth: Nem sikerült betölteni a '%s' egyéni hangfontot. A zene kikapcsolva.

en: FM-Towns Audio
hu_HU: FM-Towns Hang

en: PC-98 Audio
hu_HU: PC-98 Hang

en: SegaCD Audio
hu_HU: SegaCD Audió

en: Initializing MT-32 Emulator
hu_HU: MT-32 Emulátor inicializálása

en: MT-32 emulator
hu_HU: MT-32 emulátor

en: PC Speaker emulator
hu_HU: PC Speaker emulátor

en: IBM PCjr emulator
hu_HU: IBM PCjr emulátor

en: C64 Audio emulator
hu_HU: C64 Audio emulátor

en: <syncing...>
hu_HU: <szinkronizál...>

en: Saved games sync was cancelled.
hu_HU: Mentés szinkronizálás megszakítva.

en: Saved games sync failed.
    Check your Internet connection.
hu_HU: Mentés szinkronizálás nem sikerült.
    Ellenõrizd az internetkapcsolatot.

en: Download complete.
    Failed to download %u files.
hu_HU: Letöltés befejezõdött.
    %u fájlt nem sikerült letölteni.

en: Download complete.
hu_HU: Letöltés befejezõdött.

en: Download failed.
hu_HU: Letöltés nem sikerült.

en: Do you really want to return to the Launcher?
    Any unsaved progress will be lost.
hu_HU: Tényleg vissza akarsz térni az Indítóhoz?
    Minden nem mentett változás el fog veszni.

en: Do you really want to quit?
    Any unsaved progress will be lost.
hu_HU: Biztosan ki szeretnél lépni?
    Minden nem mentett változás el fog veszni.

en: Global
hu_HU: Globális

en: Global Main Menu
hu_HU: Globális Fõmenü

en: Display keyboard
hu_HU: Billentyûzet beállítások

en: Toggle mute
hu_HU: Váltás némításra

en: Open Debugger
hu_HU: Hibakeresõ megnyitása

en: Touchscreen 'Tap Mode' - Left Click
hu_HU: Érintõképernyõ 'Tap Mód' - Bal katt

en: Touchscreen 'Tap Mode' - Right Click
hu_HU: Érintõképernyõ 'Tap Mód' - Jobb katt

en: Touchscreen 'Tap Mode' - Hover (No Click)
hu_HU: Érintõképernyõ 'Tap Mód' - Lebegõ (Nincs katt)

en: Maximum Volume
hu_HU: Maximum Hangerõ

en: Increasing Volume
hu_HU: Hangerõ növelése

en: Minimal Volume
hu_HU: Minimum Hangerõ

en: Decreasing Volume
hu_HU: Hangerõ csökkentése

en: Clicking Enabled
hu_HU: Kattintás engedve

en: Clicking Disabled
hu_HU: Kattintás tiltva

en: Touchscreen 'Tap Mode' - Hover (DPad Clicks)
hu_HU: Érintõképernyõ 'Érintésmód' - Lebegõ (DPad katt)

note: I18N: This is displayed in the file browser to let the user choose a new folder for Android Storage Attached Framework
en: Add a new folder
hu_HU: Új mappa hozzáadása

note: I18N: This may be displayed in the Android UI used to add a Storage Attach Framework authorization
en: Choose a new folder
hu_HU: Válassz egy új mappát

en: Toggle aspect ratio correction
hu_HU: Képarány korrekció váltása

en: Center
hu_HU: Közepe

en: Pixel-perfect scaling
hu_HU: Pixel-tökéletes méretezés

en: Even pixels scaling
hu_HU: Egyenletes pixel méretezés

en: Fit to window
hu_HU: Illeszkedik az ablakhoz

en: Stretch to window
hu_HU: Nyújt az ablakhoz

en: Fit to window (4:3)
hu_HU: Illeszkedik a (4:3) ablakhoz

en: Resolution: %dx%d
hu_HU: Felbontás: %dx%d

en: Active graphics filter:
hu_HU: Aktív grafikus szûrõk:

en: Enabled aspect ratio correction
hu_HU: Méretarány korrekció engedélyezve

en: Disabled aspect ratio correction
hu_HU: Méretarány korrekció letiltva

en: Filtering enabled
hu_HU: Szûrés engedélyezve

en: Filtering disabled
hu_HU: Szûrés letiltva

en: Stretch mode
hu_HU: Nyújtás mód

en: SDL Surface
hu_HU: SDL Felület

en: Saved screenshot '%s'
hu_HU: '%s' képernyőkép mentve

en: Could not save screenshot
hu_HU: Nem sikerült menteni a képernyőképet

en: Windowed mode
hu_HU: Ablakos mód

en: Toggle fullscreen
hu_HU: Teljesképernyõ kapcsoló

en: Toggle mouse capture
hu_HU: Egér rögzítés kapcsoló

en: Save screenshot
hu_HU: Képernyõkép mentés

en: Toggle linear filtered scaling
hu_HU: Lineáris szûrés átkapcsolás

en: Cycle through stretch modes
hu_HU: Nyújtási módok váltása

en: Increase the scale factor
hu_HU: Skála tényezõ növelése

en: Decrease the scale factor
hu_HU: Skála tényezõ csökkentése

en: Switch to the next scaler
hu_HU: Váltás a következő skálázóra

en: Switch to the previous scaler
hu_HU: Váltás az előző skálázóra

en: Left Mouse Button
hu_HU: Bal Egérgomb

en: Right Mouse Button
hu_HU: Jobb Egérgomb

en: Middle Mouse Button
hu_HU: Középsõ Egérgomb

en: Mouse Wheel Up
hu_HU: Egér Kerék Fel

en: Mouse Wheel Down
hu_HU: Egér Kerék Le

en: X1 Mouse Button
hu_HU: X1 Egérgomb

en: X2 Mouse Button
hu_HU: X2 Egérgomb

en: Joy Back
hu_HU: Joy Hátra

en: Joy Guide
hu_HU: Joy Vezérlõ

en: Left Stick
hu_HU: Bal Kar

en: Right Stick
hu_HU: Jobb Kar

en: Left Shoulder
hu_HU: Bal Shoulder

en: Right Shoulder
hu_HU: Jobb Shoulder

en: D-pad Up
hu_HU: D-pad Fel

en: D-pad Down
hu_HU: D-pad Le

en: D-pad Left
hu_HU: D-pad Bal

en: D-pad Right
hu_HU: D-pad Jobb

en: D-pad Center
hu_HU: D-pad Közép

en: Left Trigger
hu_HU: Bal Indító

en: Right Trigger
hu_HU: Jobb Indító

en: Left Stick X
hu_HU: Bal Kar X

en: Left Stick Y
hu_HU: Bal Kar Y

en: Right Stick X
hu_HU: Jobb Kar X

en: Right Stick Y
hu_HU: Jobb Kar Y

en: Hat X
hu_HU: Kalap X

en: Hat Y
hu_HU: Kalap Y

en: Reset to defaults
hu_HU: Visszaállítás alapértelmezett értékre

en: Clear mapping
hu_HU: Mapping törlése

en: Virtual mouse up
hu_HU: Virtuális egér fel

en: Virtual mouse down
hu_HU: Virtuális egér le

en: Virtual mouse left
hu_HU: Virtuális egér balra

en: Virtual mouse right
hu_HU: Virtuális egér jobbra

en: Slow down virtual mouse
hu_HU: Virtuális egér lassítás

en: Can't create directory here!
hu_HU: Nem hozhat létre könyvtárat itt!

en: Invalid path!
hu_HU: Érvénytelen útvonal!

en: Parent directory doesn't exists!
hu_HU: A szülõ könyvtár nem létezik!

en: Can't create a directory within a file!
hu_HU: Nem hozhat létre könyvtárat egy fájlban!

en: There is a file with that name in the parent directory!
hu_HU: Van egy ilyen nevû fájl a szülõ könyvtárban!

en: Failed to create the directory!
hu_HU: Nem sikerült létrehozni a könyvtárat!

en: Directory created successfully!
hu_HU: A könyvtár sikeresen létrehozva!

en: Back to parent directory
hu_HU: Vissza a szülõ könyvtárba

en: The file doesn't exist!
hu_HU: A fájl nem létezik!

en: Can't download a directory!
hu_HU: Nem lehet letölteni egy könyvtárat!

en: Failed to read the file!
hu_HU: Nem sikerült elolvasni a fájlt!

en: The page is not available without the resources. Make sure file wwwroot.zip from ScummVM distribution is available in 'themepath'.
hu_HU: Az oldal források nélkül nem érhetõ el. Gyõzõdj meg arról, hogy a ScummVM kiadásából származó wwwroot.zip fájl elérhetõ a 'themepath' -ban.

en: Create directory
hu_HU: Hozz létre könyvtárat

en: Upload files
hu_HU: Fájlok feltöltése

en: Type new directory name:
hu_HU: Írd be az új könyvtár nevét:

en: Select a file to upload:
hu_HU: Válaszd ki a feltöltendõ fájlt:

en: Or select a directory (works in Chrome only):
hu_HU: Vagy válassz egy mappát (csak Chrome-ban mûködik):

en: Index of
hu_HU: Indexe

en: Error occurred
hu_HU: Hiba történt

en: File system root
hu_HU: Fájlrendszer gyökér

en: Saved games
hu_HU: Mentett játékok

en: Parent directory
hu_HU: Szülõ könyvtár

en: ScummVM couldn't list the directory you specified.
hu_HU: A ScummVM nem tudta listázni a megadott könyvtárat.

en: Index of
hu_HU: indexe

en: This is a local webserver index page.
hu_HU: Ez egy helyi webszerver index oldala.

en: Open Files manager
hu_HU: Nyisd meg a Fájlkezelõt

en: The parent directory doesn't exist!
hu_HU: A szülõ könyvtár nem létezik!

en: Can't upload into a file!
hu_HU: Nem lehet fájlba feltölteni!

en: Back to the files manager
hu_HU: Vissza a Fájlkezelõhöz

en: Failed to start local webserver.
    Check whether selected port is not used by another application and try again.
hu_HU: Nem sikerült elindítani a helyi webszervert.
    Ellenõrizd, hogy a kiválasztott portot nem használja-e egy másik alkalmazás, és próbáld újra.

en: Invalid request: headers are too long!
hu_HU: Érvénytelen kérés: a fejléc túl hosszú!

en: Failed to upload the file!
hu_HU: Nem sikerült feltölteni a fájlt!

en: No file was passed!
hu_HU: Nincs fájl átadva!

en: Uploaded successfully!
hu_HU: Sikeresen feltöltötte!

en: ~C~lose
hu_HU: ~B~ezár

en: Show mouse cursor
hu_HU: Egérkurzor látszik

en: Snap to edges
hu_HU: Élekre illesztés

en: Stretch to fit
hu_HU: Nyújt, hogy illeszkedjen

en: Use Screen:
hu_HU: Használd képernyõt:

[ctx: 3ds-screen]
en: Top
hu_HU: Legfelsõ

[ctx: 3ds-screen]
en: Bottom
hu_HU: Legalsó

[ctx: 3ds-screen]
en: Both
hu_HU: Mind

note: I18N: Hardware key I18N: Return key I18N: Select party member command in Might & Magic 1
en: Select
hu_HU: Választ

en: Touch
hu_HU: Érintés

en: Toggle Drag Mode
hu_HU: Húzási mód váltás

en: Toggle Magnify Mode
hu_HU: Nagyítás Mód Váltás

en: Open 3DS Settings
hu_HU: 3DS Beállítások megnyitása

en: Magnify Mode Off. Reactivating Drag Mode.
    Returning to Launcher...
hu_HU: Nagyítás mód Ki. Húzás mód reaktiválása.
    Visszatérés az Indítóhoz...

en: Magnify Mode Off. Returning to Launcher...
hu_HU: Nagyítás mód Ki. Visszatérés az Indítóhoz...

en: Hover Mode
hu_HU: Húzás mód

en: Drag Mode
hu_HU: Húzási mód

en: Cannot Switch to Drag Mode while Magnify Mode is On
hu_HU: Nem válthat Húzás módba, ha a Nagyítás mód be van kapcsolva

en: Magnify Mode cannot be activated in menus.
hu_HU: A nagyítás mód nem aktiválható a menükben.

en: Magnify Mode can only be activated
     when both screens are enabled.
hu_HU: A Nagyítás mód csak akkor aktiválható
     ha mindkét képernyõ engedélyezve van.

en: In-game resolution too small to magnify.
hu_HU: A játékon belüli felbontás túl kicsi a nagyításhoz.

en: Magnify Mode On. Switching to Hover Mode...
hu_HU: Nagyítás mód be. Váltás lebegõ módra...

en: Magnify Mode On
hu_HU: Nagyítás mód Be

en: Magnify Mode Off. Reactivating Drag Mode...
hu_HU: Nagyítás mód ki. Húzás Mód reaktiválása...

en: Magnify Mode Off
hu_HU: Nagyítás Mód Ki

en: Show On-screen control
hu_HU: Irányítás a képernyõn megjelenítése

en: Choose the preferred touch mode:
hu_HU: Válaszd ki a kívánt érintési módot:

en: In menus
hu_HU: A menükben

en: Touchpad emulation
hu_HU: Touchpad emuláció

en: Direct mouse
hu_HU: Közvetlen egér

en: Gamepad emulation
hu_HU: Gamepad emuláció

en: In 2D games
hu_HU: 2D játékokban

en: In 3D games
hu_HU: 3D játékokban

note: I18N: This button opens a list of all folders added for Android Storage Attached Framework
en: Remove folder authorizations...
hu_HU: Mappaengedélyek eltávolítása...

en: Remove
hu_HU: Eltávolít

en: Unscaled
hu_HU: Nem méretezett

en: Hardware scale (fast, but low quality)
hu_HU: Hardveres átméretezés (gyors, alacsony minõség)

en: Software scale (good quality, but slower)
hu_HU: Szoftveres átméretezés (jó minõség, lassú)

en: Click Mode
hu_HU: Kattintás Mód

en: Keyboard
hu_HU: Billentyûzet

en: Hide ScummVM
hu_HU: ScummVM elrejtése

en: Hide Others
hu_HU: Többi elrejtése

en: Show All
hu_HU: Mutasd mind

en: Window
hu_HU: Ablak

en: Minimize
hu_HU: Kis méret

en: User Manual
hu_HU: Használati utasítás

en: General Information
hu_HU: Általános információ

en: What's New in ScummVM
hu_HU: A ScummVM újdonságai

en: Credits
hu_HU: Stáblista

en: GPL License
hu_HU: GPL Licensz

en: LGPL License
hu_HU: LGPGL Licensz

en: Freefont License
hu_HU: Freefont Licensz

en: OFL License
hu_HU: OFL Licensz

en: BSD License
hu_HU: BSD Licensz

note: I18N: Hardware key
en: Menu
hu_HU: Menü

en: Cross
hu_HU: Kereszt

en: Circle
hu_HU: Kör

en: Square
hu_HU: Négyzet

en: Minus
hu_HU: Minusz

en: Plus
hu_HU: Plusz

en: Video
hu_HU: Videó

en: Current video mode:
hu_HU: Jelenlegi videómód:

en: Double-strike
hu_HU: Dupla érintés

en: Horizontal underscan:
hu_HU: Vízszintes eltolás:

en: Vertical underscan:
hu_HU: Függõleges eltolás:

en: Input
hu_HU: Bemenet

en: GC Pad sensitivity:
hu_HU: GC Pad érzékenység:

en: GC Pad acceleration:
hu_HU: GC Pad felbontás:

en: Status:
hu_HU: Státusz:

en: Unknown
hu_HU: Ismeretlen

en: Mount DVD
hu_HU: DVD csatolás

en: Unmount DVD
hu_HU: DVD kiadás

en: Server:
hu_HU: Szerver:

en: Share:
hu_HU: Megoszt:

en: Password:
hu_HU: Jelszó:

en: Init network
hu_HU: Hálózat inicializálás

en: Mount SMB
hu_HU: SMB csatolás

en: Unmount SMB
hu_HU: SMB kiadás

en: DVD Mounted successfully
hu_HU: DVD csatlakoztatva

en: Error while mounting the DVD
hu_HU: Hiba a DVD csatlakoztatásakor

en: DVD not mounted
hu_HU: DVD nincs csatolva

en: Network up, share mounted
hu_HU: Hálózat és megosztás csatlakozva

en: Network up
hu_HU: Hálózat csatlakozva

en: , error while mounting the share
hu_HU: , hiba a megosztás csatolásakor

en: , share not mounted
hu_HU: , megosztás nincs csatolva

en: Network down
hu_HU: Nincs hálózat

en: Initializing network
hu_HU: Hálózat inicializálása

en: Timeout while initializing network
hu_HU: Idõtúllépés a hálózat inicializálásakor

en: Network not initialized (%d)
hu_HU: (%d) Hálózat nincs inicializálva

en: Launcher
hu_HU: Indítópult

en: Check for Updates...
hu_HU: Frissítések keresése...

en: Unable to locate the '%s' engine data file.
hu_HU: Nem található a(z) '%s' motorhoz adat fájl.

en: The '%s' engine data file is corrupt.
hu_HU: A(z) '%s' motor adatfájl korrupt.

en: Incorrect version of the '%s' engine data file found. Expected %d.%d but got %d.%d.
hu_HU: Hibás verziójú '%s' motor adatfájlt találtam. Elvárt %d.%d helyett ez van %d.%d.

en: TV emulation
hu_HU: TV emuláció

en: Emulate composite output to an NTSC TV
hu_HU: Emulálja a kompozit kimenetet egy NTSC TV-n

en: Color graphics
hu_HU: Szines grafika

en: Use color graphics instead of monochrome
hu_HU: Használjon színes grafikát a monokróm helyett

en: Show scanlines
hu_HU: Pászta megjelenítés

en: Darken every other scanline to mimic the look of a CRT
hu_HU: Sötétít minden letapogatási vonalat a CRT kinézet utánzására

en: Always use sharp monochrome text
hu_HU: Mindig éles monokróm szöveget használjon

en: Do not emulate NTSC artifacts for text
hu_HU: Ne emulálja az NTSC torzítást a szöveghez

en: Early AGI games for Tandy Color Computer are not yet supported.
hu_HU: A Tandy Color Computerhez készült korai AGI játékok még nem támogatottak.

en: Could not open/use file 'hgc_font' for Hercules hires font.
    If you have such file in other AGI (Sierra) game, you can copy it to the game directory
hu_HU: Nem sikerült megnyitni/használni a 'hgc_font' fájlt, a Hercules betûtípushoz.
    Ha van ilyen fájl más AGI (Sierra) játékban, akkor átmásolhatod a játék könyvtárába

en: Use original save/load screens
hu_HU: Eredeti ment/tölt képernyõk használata

en: Use the original save/load screens instead of the ScummVM ones
hu_HU: Használd az eredeti mentés/betöltés képernyõt a ScummVM féle helyett

en: Use an alternative palette
hu_HU: Alternatív paletta használat

en: Use an alternative palette, common for all Amiga games. This was the old behavior
hu_HU: Alternatív paletta használat, közös minden Amiga játéknál. Ez egy régi megoldás

en: Mouse support
hu_HU: Egér támogatás

en: Enables mouse support. Allows to use mouse for movement and in game menus.
hu_HU: Egérmód engélyezve. Lehetõvé teszi az egérrel mozgatást játékban és játékmenükben.

en: Use Hercules hires font
hu_HU: Hercules hires font használata

en: Uses Hercules hires font, when font file is available.
hu_HU: Hercules hires font használata, ha a font fájl elérhetõ.

en: Pause when entering commands
hu_HU: Szünet a parancsok beírásakor

en: Shows a command prompt window and pauses the game (like in SCI) instead of a real-time prompt.
hu_HU: Parancssor ablak megjelenítése és játék szüneteltetése (mint a SCI) valós idejü parancs helyett.

en: Add speed menu
hu_HU: Sebesség menü hozzáadás

en: Add game speed menu (similar to PC version)
hu_HU: Játéksebesség-menü hozzáadása (hasonlóan a PC verzióhoz)

en: Restore game:
hu_HU: Játékmenet visszaállítása:

en: Restore
hu_HU: Visszaállítás

en: Quick load or save game isn't supported in this location
hu_HU: A játék gyors töltése vagy mentése nem támogatott ezen a helyen

en: Failed to load saved game from file:
    
    %s
hu_HU: Nem sikerült a mentett állás betöltése:
    
    %s fájlból

en: Failed to save game to file:
    
    %s
hu_HU: Nem sikerült a játék mentése:
    
    %s fájlba

en: Successfully saved game in file:
    
    %s
hu_HU: Sikerült a játékállás mentése:
    
    %s fájlba

en: Cutscene file '%s' not found!
hu_HU: '%s' átvezetõ fájl nem található!

en: AdLib OPL3 mode
hu_HU: AdLib OPL3 mód

en: When AdLib is selected, OPL3 features will be used. Depending on the game, this will prevent cut-off notes, add extra notes or instruments and/or add stereo.
hu_HU: Ha az AdLib van kiválasztva, az OPL3 funkcióit használja a rendszer. A játéktól függően ez megakadályozza a hangok levágását, további hangjegyeket vagy hangszereket és/vagy sztereót ad hozzá.

en: Use DOS version music tempos
hu_HU: Használjon DOS verziójú zenei tempókat

en: Selecting this option will play the music using the tempos used by the DOS version of the game. Otherwise, the faster tempos of the Windows version will be used.
hu_HU: Ha ezt az opciót választja, akkor a zene a játék DOS-os verziója által használt tempóval fog lejátszani. Ellenkező esetben a Windows-verzió gyorsabb tempói lesznek használatban.

en: Prefer digital sound effects
hu_HU: Digitális hangeffektusok elõnyben

en: Prefer digital sound effects instead of synthesized ones
hu_HU: Digitális hanghatások elõnyben a szintetizáltakkal szemben

en: Disable fade-out effects
hu_HU: A fade-out effektusok letiltása

en: Don't fade every screen to black when leaving a room.
hu_HU: Ne halványítson el minden képernyőt feketére, mikor elhagyja a szobát.

en: AGOS 2 support is not compiled in
hu_HU: AGOS 2 támogatás nincs lefordítva

en: You appear to be using a General MIDI device,
    but your game only supports Roland MT32 MIDI.
    We try to map the Roland MT32 instruments to
    General MIDI ones. It is still possible that
    some tracks sound incorrect.
hu_HU: Úgy tûnik, egy General MIDI eszközt használsz,
    de a játék csak Roland MT32 MIDI eszközt támogat.
    Megpróbáljuk lecserélni a Roland MT32 hangszereket
    General MIDIre. Továbbra is lehetséges hogy
    néhány hangsáv helytelenül hangzik.

en: Game language:
hu_HU: Játék nyelve:

en: Language to use for multilingual games
hu_HU: A többnyelvű játékokhoz használt nyelv

en: Force antialiased text
hu_HU: Erőltetett élsimított szöveg

en: Use antialiasing to draw text even if the game does not ask for it
hu_HU: Használjon élsimítást a szöveg rajzolásához, akkor is ha a játék nem kéri

en: Show FPS
hu_HU: FPS látszik

en: Show the current FPS-rate, while you play.
hu_HU: Mutassa az aktuális FPS-sebességet játék közben.

en: The selected game uses a pre-2.5 version of the AGS engine, which is not supported.
hu_HU: A választott játék az AGS motor 2.5-ös előtti verzióját használja, amely nem támogatott.

en: The selected game has a data file greater than 2Gb, which isn't supported by your version of ScummVM yet.
hu_HU: A választott játék 2 Gb -nál nagyobb adatfájlt tartalmaz, amelyet a ScummVM verziója még nem támogat.

en: Show version
hu_HU: Verzió megjelenítése

en: Quick load
hu_HU: Gyorstöltés

en: Quick save
hu_HU: Gyorsmentés

en: Switch to Sarah
hu_HU: Átvált Sarah-ra

en: Switch to Grimwall
hu_HU: Átvált Grimwall-ra

en: Switch to Olmec
hu_HU: Átvált Olmec-re

en: Bring up the In-Game Menu
hu_HU: Előhívja az In-Game Menüt

en: Open character inventory
hu_HU: Karakterleltár megnyitása

note: I18N: Warn user about loading potentially incompatible saved game
en: WARNING: Attempt to load saved game from a previous version: Version %s / Build %d
hu_HU: FIGYELEM: Kísérlet a mentett játék betöltésére egy korábbi verzióból: Verzió %s / Build %d

en: Load anyway
hu_HU: Betöltés mindenképp

en: Failed to initialize resources
hu_HU: Nem sikerült inicializálni az erõforrásokat

en: A required game resource was not found
hu_HU: A szükséges játékforrás nem található

en: WARNING: This game was saved in Restored Cut Content mode, but you are playing in Original Content mode. The mode will be adjusted to Restored Cut Content for this session until you completely Quit the game.
hu_HU: FIGYELMEZTETÉS: A játék visszaállított vágott tartalom módban lett mentve, de az eredeti tartalom módban játszol. Az üzemmódot a visszaállított vágott tartalomra állítom be, amíg teljesen ki nem lépsz a játékból.

en: WARNING: This game was saved in Original Content mode, but you are playing in Restored Cut Content mode. The mode will be adjusted to Original Content mode for this session until you completely Quit the game.
hu_HU: FIGYELMEZTETÉS: A játék eredeti tartalom módban lett mentve, de visszaállított vágott tartalom módban játszol. Az üzemmódot eredeti tartalom módra állítom be, amíg teljesen ki nem lépsz a játékból.

en: Continue
hu_HU: Folytatás

en: The fan translator does not wish his translation to be incorporated into ScummVM.
hu_HU: A rajongói fordító nem kívánja, hogy fordítását beépítsék a ScummVM-be.

en: Missing game code
hu_HU: Hiányzik a játék kódja

note: I18N: Blade Runner Enhanced Edition is a trademark, so please keep the capitalization for Enhanced Edition as is.
en: Enhanced Edition not supported. Please, use the original files which are part of the release.
hu_HU: A Bővített Kiadás nem támogatott. Kérlek használd az eredeti fájlokat, melyek a kiadás részei.

en: Sitcom mode
hu_HU: Sitcom mód

en: Game will add laughter after actor's line or narration
hu_HU: A játék nevet a színész sora vagy elbeszélése után

en: Shorty mode
hu_HU: Rövid mód

en: Game will shrink the actors and make their voices high pitched
hu_HU: A játék zsugorítja a színészeket, és hangjuk magasabbra emelkedik

en: Frame limiter high performance mode
hu_HU: Keretkorlátozó nagy teljesítményû mód

en: This mode may result in high CPU usage! It avoids use of delayMillis() function.
hu_HU: Az üzemmód magas CPU-használatot eredményezhet! Kerüli a késleltetett Millis () függvény használatát.

en: Max frames per second limit
hu_HU: Max képkocka másodpercenként

en: This mode targets a maximum of 120 fps. When disabled, the game targets 60 fps
hu_HU: Ez az üzemmód legfeljebb 120 kép/mp sebességet képes elérni. Ha le van tiltva, a játék célja 60 fps

en: Disable McCoy's quick stamina drain
hu_HU: McCoy gyors állóképesség-lefolyásának tiltása

en: When running, McCoy won't start slowing down as soon as the player stops clicking the mouse
hu_HU: Futás közben a McCoy nem kezd lelassulni, amíg a játékos abbahagyja az egér kattintást

en: Show subtitles during text crawl
hu_HU: Feliratok megjelenítése szöveg becsúszás közben

en: During the intro cutscene, show subtitles during the text crawl
hu_HU: A bevezető alatt jelenítse meg a feliratokat a szöveg becsúszása közben

en: Fix credits for voice actors
hu_HU: Szinkronszínész stáblista javítás

en: Updates the end credits with corrected credits for the Spanish voice actors
hu_HU: Frissíti a stáblistát a Spanyol szinkronszínészek javított listájával

note: I18N: These are keymaps that work in the main gameplay and also when KIA (Knowledge Integration Assistant) is open.
en: common shortcuts
hu_HU: közös gyorsbillentyűk

note: I18N: These are keymaps which work only in the main gameplay and not within KIA's (Knowledge Integration Assistant) screens.
en: main game shortcuts
hu_HU: játék fő gyorsbillentyűi

note: I18N: These are keymaps that work only within KIA's (Knowledge Integration Assistant) screens.
en: KIA only shortcuts
hu_HU: csak KIA gyorsbillentyűk

note: I18N: This keymap is the main way for the user interact with the game. It is used with the game's cursor to select, walk-to, run-to, look-at, talk-to, pick up, use, shoot (combat mode), open KIA (when clicking on McCoy).
en: Walk / Look / Talk / Select / Shoot
hu_HU: Séta / Néz / Beszél / Választ /Lő

note: I18N: This keymap toggles McCoy's status between combat mode (drawing his gun) and normal mode (holstering his gun) In Blade Runner's official localizations, there is a description of this keymap on the KIA Help Page, under Keyboard Shortcuts. In the English version it is TOGGLE MCCOY'S COMBAT MODE
en: Toggle Combat
hu_HU: Harc Váltása

note: I18N: This keymap allows skipping video cutscenes
en: Skip cutscene
hu_HU: Bevezetõ átugrása

note: I18N: This keymap allows skipping the current line of dialogue. In Blade Runner's official localizations, there is a description of this keymap on the KIA Help Page, under Keyboard Shortcuts. In the English version it is SKIP PAST CURRENT LINE OF DIALOGUE
en: Skip dialogue
hu_HU: Dialógus kihagyása

note: I18N: This keymap toggles between opening the KIA in the Game Options tab, and closing the KIA. In Blade Runner's official localizations, there is a description of this keymap on the KIA Help Page, under Keyboard Shortcuts. In the English version it is GAME OPTIONS
en: Game Options
hu_HU: Játék Opciók

note: I18N: This keymap opens the KIA database on one of the investigation tabs, CRIME SCENE DATABASE, SUSPECT DATABASE and CLUES DATABASE. In Blade Runner's official localizations, there is a description of this keymap on the KIA Help Page, under Keyboard Shortcuts. In the English version it is ACTIVATE 
en: Open KIA Database
hu_HU: KIA Adatbázis Megnyitása

note: I18N: This keymap works within the KIA Save Game screen and allows submitting a selected existing save game for deletion.
en: Delete Selected Saved Game
hu_HU: Kiválasztott Játékmentés Törlése

note: I18N: This keymap allows scrolling texts and lists upwards
en: Scroll Up
hu_HU: Görgess fel

note: I18N: This keymap allows scrolling texts and lists downwards
en: Scroll Down
hu_HU: Görgess le

note: I18N: This keymap allows (in KIA only) for a clue to be set as private or public (only when the KIA is upgraded).
en: Toggle Clue Privacy
hu_HU: Clue Adatvédelem Váltás

note: I18N: This keymap opens KIA's SAVE GAME tab. In Blade Runner's official localizations, there is a description of this keymap on the KIA Help Page, under Keyboard Shortcuts. In the English version it is SAVE GAME
en: Save Game
hu_HU: Játék mentés

note: I18N: This keymap opens KIA's LOAD GAME tab. In Blade Runner's official localizations, there is a description of this keymap on the KIA Help Page, under Keyboard Shortcuts. In the English version it is LOAD GAME
en: Load Game
hu_HU: Játék betöltés

note: I18N: This keymap opens KIA's CRIME SCENE DATABASE tab. In Blade Runner's official localizations, there is a description of this keymap on the KIA Help Page, under Keyboard Shortcuts. In the English version it is CRIME SCENE DATABASE
en: Crime Scene Database
hu_HU: Bűnügyi Helyszin Adatbázis

note: I18N: This keymap opens KIA's SUSPECT DATABASE tab. In Blade Runner's official localizations, there is a description of this keymap on the KIA Help Page, under Keyboard Shortcuts. In the English version it is SUSPECT DATABASE
en: Suspect Database
hu_HU: Gyanusított Adatbázis

note: I18N: This keymap opens KIA's CLUE DATABASE tab. In Blade Runner's official localizations, there is a description of this keymap on the KIA Help Page, under Keyboard Shortcuts. In the English version it is CLUE DATABASE
en: Clue Database
hu_HU: Nyomok Adatbázis

note: I18N: This keymap opens KIA's QUIT GAME tab. In Blade Runner's official localizations, there is a description of this keymap on the KIA Help Page, under Keyboard Shortcuts. In the English version it is QUIT GAME
en: Quit Game
hu_HU: Játék Vége

en: Are you sure you want to quit?
hu_HU: Biztosan ki szeretnél lépni?

en: Your game is now Paused.  Click OK to continue.
hu_HU: A játékod most szünetel.  A folytatáshoz kattints az OK gombra.

note: I18N: This option allows the user to skip cutscenes. I18N: This option allows the user to skip text and cutscenes.
en: Skip support
hu_HU: Átugrás támogatás

en: Allow cutscenes to be skipped
hu_HU: Átvezetõk átugrásának támogatása

en: ScummVM found that you have saved games that should be converted from the original saved game format.
    The original saved game format is no longer supported directly, so you will not be able to load your games if you don't convert them.
    
    Press OK to convert them now, otherwise you will be asked again the next time you start the game.
hu_HU: A ScummVM olyan játékmentést talált, amelyet át kell alakítani az eredeti mentett játékformátumból.
    Az eredeti játékmentés formátum már nem támogatott közvetlenül, ezért a játékmentés nem töltõdik be ha nem konvertálja azt.
    
    Nyomj Ok-t a konvertáláshoz most, különben a rendszer a játék következő indításakor újra megkérdezi.

en: Saved game was created with a newer version of ScummVM. Unable to load.
hu_HU: A mentett játék a ScummVM újabb verziójával készült. Nem lehet betölteni.

en: Color Blind Mode
hu_HU: Színvak Mód

en: Enable Color Blind Mode by default
hu_HU: Szinvak mód engedélyezve alapértelmezett

en: Enable Text to Speech
hu_HU: Szövegbõl beszéd engedélyezése

en: Use TTS to read text in the game (if TTS is available)
hu_HU: Használd a TTS-t a játék szövegek olvasásához (ha a TTS elérhetõ)

en: Enable Text to Speech for Objects and Options
hu_HU: Szövegfelolvasó engedélyezése az Objektumok és Opciókban

en: Use TTS to read the descriptions (if TTS is available)
hu_HU: Használja a TTS-t a leírás olvasásához (ha a TTS elérhetõ)

en: Enable Text to Speech for Subtitles
hu_HU: Szövegfelolvasás engedélyezése a feliratokhoz

en: Use TTS to read the subtitles (if TTS is available)
hu_HU: Használja a TTS-t a feliratokhoz (ha a TTS elérhetõ)

en: Use transparent dialog boxes in 16 color scenes
hu_HU: Használj átlátszó párbeszédpaneleket a 16 színû helyszíneken

en: Use transparent dialog boxes in 16 color scenes even if the original game version did not support them
hu_HU: Használj átlátszó párbeszédpaneleket 16 színû helyszíneken, akkor is ha az eredeti játékverzió nem támogatja

en: Unnamed autosave
hu_HU: Névtelen autómentés

en: Unnamed savegame
hu_HU: Névtelen játékmentés

en: Empty autosave
hu_HU: Üres autómentés

en: WARNING: The savegame you are loading is using a temporary broken format. Things will be broken. Please consider starting Operation Stealth from beginning using new savegames.
hu_HU: FIGYELEM: A betöltött játékállás ideiglenesen tört formátumot használ. A történések megszakadhatnak. Fontolja meg az Operation Stealth újrakezdését az új játékállás mentés használatához.

note: I18N: Combat command in Might & Magic 1
en: Attack
hu_HU: Támadás

note: I18N: Combat command in Might & Magic 1
en: Block
hu_HU: Blokk

en: Accept
hu_HU: Elfogad

en: Next Page
hu_HU: Következő Oldal

en: Map
hu_HU: Kiosztás

note: I18N: Action in In Cold Blood
en: Inventory
hu_HU: Tárgylista

en: Versailles 1685 support is not compiled in
hu_HU: Versailles 1685 támogatás nincs lefordítva

en: The game prevents quitting at this moment. Are you sure you want to quit anyway?
hu_HU: A játék most megakadályozza a kilépést. Biztos, hogy mégis ki akarsz lépni?

en: Error: The file '%s' hasn't been extracted properly.
    Please refer to the wiki page
    %s for details on how to properly extract the DTSPEECH.XA and *.STR files from your game disc.
hu_HU: Hiba: A '%s' fájlt nem sikerült helyesen kitömöríteni. 
    Kérlek, olvasd el a wiki oldalt
    %s a DTSPEECH.XA és *.STR fájlok megfelelő kibontásával kapcsolatos részletekért a játéklemezről.

en: Error: It appears that the game data files were extracted incorrectly.
    
    You should only extract STR and XA files using the special method. The rest should be copied normally from your game CD.
    
     See %s
hu_HU: Hiba: Úgy tûnik, hogy a játék adatfájljait helytelenül csomagolták ki.
    
    Csak az STR és XA fájlokat szabad kicsomagolnia a speciális módszerrel. A többit általában a játék CD-jérõl kell átmásolni.
    
     Nézd meg %s

en: Action
hu_HU: Akció

en: Change Command
hu_HU: Utasítás Változtatás

en: Debug Graphics
hu_HU: Grafika Hibakeresés

en: ScummVM found that you have old saved games for Drascula that should be converted.
    The old saved game format is no longer supported, so you will not be able to load your games if you don't convert them.
    
    Press OK to convert them now, otherwise you will be asked again the next time you start the game.
hu_HU: ScummVM régi játékmentést talált a Drascula-hoz, ezt át kell alakítani.
    A régi játékmentés forma többé nem támogatott, ezért a játék mentése nem töltõdik be ha nem akítod át azt.
    
    Nyomj OK-t ha átalakítod most, vagy rákérdezek újra ha legközelebb elindítod a játékot.

en: Use bright palette mode
hu_HU: Fényes paletta mód használata

en: Display graphics using the game's bright palette
hu_HU: Grafikus megjelenítésre használja a játék fényes palettáját

en: Enable Text to Speech for Objects, Options, and the Bible Quote
hu_HU: Szövegfelolvasó engedélyezése az objektumok, opciók és a Biblia idézet számára

en: Prerecorded sounds
hu_HU: Előre felvett hangok

en: Use high-quality pre-recorded sounds instead of pc speaker emulation
hu_HU: Jó minőségű előre rögzített hangok használata a pc speaker emuláció helyett

en: Extended timer
hu_HU: Kiterjesztett időzítő

en: Start the game timer at 99:59:59
hu_HU: Játékidőzítő indítás 99:59:59-nél

en: Automatic drilling
hu_HU: Automatikus fúrás

en: Allow to succefully drill in any part of the area in Driller
hu_HU: Hagyja sikeresen fúrni a terület bármely részén a Drillerben

en: Disable demo mode
hu_HU: Demó mód tiltása

en: Never activate demo mode
hu_HU: Soha ne aktiválja a demó módot

en: Disable sensors
hu_HU: Érzékelők letiltása

en: Sensors will not shoot the player
hu_HU: Az érzékelők nem lövik le a játékost

en: Disable falling
hu_HU: Leesés tiltása

en: Player cannot fall over edges
hu_HU: A játékos nem eshet át a széleken

en: Strafe Left
hu_HU: Ágyútűz Balra

en: Strafe Right
hu_HU: Ágyútűz Jobbra

note: I18N: Combat command in Might & Magic 1
en: Shoot
hu_HU: Lövés

en: [ press any key to exit ]
hu_HU: [ nyomd meg bármely gombot a kilépéshez ]

en: Untitled Savegame
hu_HU: Névtelen Játékmentés

en: Use TTS to read the text
hu_HU: TTS használata a szöveg olvasásához

en: Also read input text
hu_HU: Olvassa a bemeneti szöveget is

en: Use TTS to read the input text
hu_HU: TTS használata a bemeneti szöveg olvasáshoz

en: Loading game...
hu_HU: Játék betöltés...

en: Could not start AdvSys game
hu_HU: Nem sikerült elindítani az AdvSys játékot

en: Sorry, the savegame couldn't be restored
hu_HU: Sajnálom, a mentés nem állítható vissza

en: Sorry, the savegame couldn't be created
hu_HU: Sajnálom, a mentést nem lehet létrehozni

en: Speak up! I can't hear you!
hu_HU: Beszélj! Nem hallom!

en: I don't know the word "%s".
hu_HU: Nem ismerem a "%s" szót.

en: I don't understand.
hu_HU: Nem értem.

en: This is too short to be a valid Alan2 file.
hu_HU: Ez túl rövid érvényes Alan2 fájlnak.

en: This is not a valid Alan2 file.
hu_HU: Ez nem egy valós Alan2 fájl.

en: Savegame
hu_HU: Játékmentés

en: Picture window toggled
hu_HU: Képablak átváltva

en: This is too short to be a valid Glulx file.
hu_HU: Ez túl rövid hogy érvényes Glulx fájl legyen.

en: This is not a valid Glulx file.
hu_HU: Ez nem egy valós Glulx fájl.

en: This Glulx file is too old a version to execute.
hu_HU: Ez a Glulx fájl túl régi verziójú a végrehajtáshoz.

en: This Glulx file is too new a version to execute.
hu_HU: Ez a Glulx fájl túl új verziójú a végrehajtáshoz.

en: Could not start Quest game
hu_HU: Nem sikerült elindítani a Quest játékot

en: Saved.
hu_HU: Mentett.

en: Error writing save file
hu_HU: Hiba a mentésfájl írásakor

en: Incorrect rs file.
hu_HU: Helytelen rs fájl.

en: Save file created by different version.
hu_HU: Más verzióval létrehozott fájl mentés.

en: Failed to load saved game from file.
hu_HU: Nem sikerült a mentett játékállás betöltése fájlból.

en: Failed to save game to file.
hu_HU: Nem sikerült a játékállás mentése fájlba.

en: Failed to delete file.
hu_HU: Fájl törlés sikertelen.

en: Menu / Skip
hu_HU: Menü / Ugrás

en: Speed Up Cutscene
hu_HU: Bevezető Átugrása

en: ScummVM found some problems with your game data files.
    Running ScummVM nevertheless may cause game bugs or even crashes.
    Do you still want to run %s?
hu_HU: A ScummVM problémákat talált a játékadatfájljaival kapcsolatban.
    A ScummVM futtatása ezért játékhibákat vagy összeomlásokat okozhat.
    Szeretné mégis futtatni %s?

note: I18N: Action in In Cold Blood
en: Run
hu_HU: Futtat

en: Examine
hu_HU: Vizsgál

en: Use/Talk
hu_HU: Használ/Beszél

en: Pick up/Put away
hu_HU: Felvesz/Letesz

en: Skip dialog lines
hu_HU: A párbeszédsorok kihagyása

en: Cycle Objects Up
hu_HU: Ciklus objektumok fel

en: Cycle Objects Down
hu_HU: Ciklus Objektumok Le

en: Quick Room Exit
hu_HU: Gyors szoba elhagyás

en: Examine/Look
hu_HU: Vizsgál/Néz

en: Error: the game could not be saved.
hu_HU: Hiba: a játékot nem sikerült menteni.

en: Input text
hu_HU: Szöveg bevitel

en: The game data file %s may be corrupted.
    If you are sure it is not please provide the ScummVM team the following code, along with the file name, the language and a description of your game version (i.e. dvd-box or jewelcase):
    %s
hu_HU: A(z) %s játékadatfájl hibás lehet.
    Ha biztos vagy benne hogy nem, add meg a ScummVM csapatának a következő kódot, a fájl nevével, a nyelvével és a játék verziójának leírásával együtt (azaz dvd-box vagy ékszerdoboz):
    %s

en: Could not open the file %s for checking.
    It may be missing or you may not have the rights to open it.
    Go to %s to see a list of the needed files.
hu_HU: Nem sikerült megnyitni a %s fájlt ellenőrzésre.
    Lehet hogy hiányzik, vagy nincs jogod megnyitni.
    Menj ide %s hogy megnézd a szükséges fájlokat.

en: ScummVM will now verify the game data files, to make sure you have the best gaming experience.
    This may take a while, please wait.
    Successive runs will not check them again.
hu_HU: A ScummVM most ellenőrzi a játék adatfájljait, hogy megbizonyosodjon a legjobb játékélményről.
    Ez eltarthat egy ideig, kérlek várj.
    A következő futtatások nem ellenőrzik őket újra.

en: Load user patch (unsupported)
hu_HU: Felhasználói javítás betöltése (nem támogatott)

en: Load an user patch. Please note that the ScummVM team doesn't provide support for using such patches.
hu_HU: Felhasználói javítás betöltése. Felhívjuk figyelmét, hogy a ScummVM csapat nem nyújt támogatást az ilyen javítások használatához.

en: Escape from Monkey Island support is not compiled in
hu_HU: Escape from Monkey Island támogatás nincs lefordítva

en: The original patch of Grim Fandango
    is missing. Please download it from
    %s
    and put it in the game data files directory
hu_HU: A Grim Fandango eredeti javítása
    hiányzik. Kérlek, töltsd le innen
    %s
    és tedd a játék adatfájlok könyvtárába

en: The original patch of Escape from Monkey Island is missing. 
    Please download it from %s
    and put it in the game data files directory.
    Pay attention to download the correct version according to the game's language!
hu_HU: Az Escape from Monkey Island eredeti javítása hiányzik.
    Kérlek, töltsd le innen %s
    és tedd a játék adatfájlok könyvtárába.
    Ügyelj arra, hogy a játék nyelvének megfelelően töltsd le a megfelelő verziót!

en: ERROR: Not enough music tracks found!
    Escape from Monkey Island has two versions of FullMonkeyMap.imt,
    you need to copy both files from both CDs to Textures/, and rename
    them as follows to get music-support in-game: 
    CD 1: "FullMonkeyMap.imt" -> "FullMonkeyMap1.imt"
    CD 2: "FullMonkeyMap.imt" -> "FullMonkeyMap2.imt"
    
    Alternatively, a Steam or GOG copy has a combined FullMonkeyMap.imt
hu_HU: HIBA: Nincs elég zeneszám!
    Az Escape from Monkey Island-nak két FullMonkeyMap.imt verziója van,
    át kell másolnod mindkét fájlt mindkét CD-ről a Textures/ mappába és át kell nevezni
    az alábbiak szerint, hogy játékon belül zenei támogatást kapj:
    CD 1: "FullMonkeyMap.imt" -> "FullMonkeyMap1.imt"
    CD 2: "FullMonkeyMap.imt" -> "FullMonkeyMap2.imt"
    
    Alternatív megoldásként a Steam vagy a GOG másolat kombinált FullMonkeyMap.imt fájlját

en: Fast movie speed
hu_HU: Gyors filmsebesség

en: Play movies at an increased speed
hu_HU: Filmek lejátszása nagyobb sebességgel

en: Easier AI
hu_HU: Egyszerűbb MI

en: Decrease the difficulty of AI puzzles
hu_HU: Csökkenti az MI rejtvények nehézségét

en: Updated Credits Music
hu_HU: Frissített Stáblista Zene

en: Play the song The Final Hour during the credits instead of reusing MIDI songs
hu_HU: A MIDI-dalok újrafelhasználása helyett játssza le a The Final Hour című dalt a stáblista alatt

en: Slim Left/Right Hotspots
hu_HU: Karcsú bal/jobb hotspotok

en: Shrinks the hotspots on the left and right sides for exiting puzzles
hu_HU: A bal és jobb oldalon lévő hotspotokat összezsugorítja a rejtvényekből való kilépéshez

en: Speedrun Mode
hu_HU: Speedrun Mód

en: Affects the controls for fast forwarding the game
hu_HU: A játék gyors előrehaladásának vezérlőelemeit érinti

en: GroovieV2 support is not compiled in
hu_HU: GroovieV2 támogatás nincs lefordítva

en: Reserved
hu_HU: Foglalt

en: Failed to save game
hu_HU: Játék mentés nem sikerült

en: Would you like to save or restore a game?
hu_HU: Szeretne menteni vagy visszaállítani egy játékot?

en: The Minotaur minigame is not supported yet. Skipping
hu_HU: A Minotaurusz minijáték még nem támogatott. Kihagyás

en: The Medusa minigame is not supported yet. Skipping
hu_HU: A Medúza minijáték még nem támogatott. Kihagyás

en: The Troy minigame is not supported yet. Skipping
hu_HU: A Trója minijáték még nem támogatott. Kihagyás

en: Enable cheat mode
hu_HU: Csaló mód engedélyezés

en: Debug info and level selection becomes available
hu_HU: Hibakeresési információ és szintválasztás elérhetõvé válik

en: Move up
hu_HU: Mozgás fel

en: Move down
hu_HU: Mozgás le

en: Move left
hu_HU: Mozgás balra

en: Move right
hu_HU: Mozgás jobbra

note: I18N: Combat command in Might & Magic 1
en: Use
hu_HU: Használ

en: Clear waypoints
hu_HU: Útpontok törlése

en: Debug
hu_HU: Hibakeresés

en: Gore Mode
hu_HU: Gore Mód

en: Enable Gore Mode when available
hu_HU: Gore mód engedélyezés ha elérhetõ

en: Forward
hu_HU: Elõre

en: Backward
hu_HU: Hátra

en: Lean Left
hu_HU: Sovány Balra

en: Lean Right
hu_HU: Sovány Jobbra

en: Jump
hu_HU: Ugrás

note: I18N: Action in In Cold Blood
en: Crouch
hu_HU: Guggolás

en: Interact Mode
hu_HU: Interakció Mód

en: Look Mode
hu_HU: Néző Mód

en: Holster
hu_HU: Pisztolytáska

en: Notebook
hu_HU: Jegyzettömb

en: Personal Notes
hu_HU: Személyes Jegyzetek

en: Flashlight
hu_HU: Zseblámpa

en: Glowstick
hu_HU: Világító rúd

en: Enable original cheats
hu_HU: Eredeti csalások engedélyezése

en: Allow cheats using the C key.
hu_HU: Engedélyezi a csalásokat a C billentyűvel.

en: Enable infinite health cheat
hu_HU: Engedélyezd a végtelen egészség csalást

en: Player health will never decrease (except for game over scenes).
hu_HU: A játékos egészsége soha nem fog csökkenni (kivéve a játék vége jeleneteket).

en: Enable infinite ammo cheat
hu_HU: Engedélyezd a végtelen lőszer csalást

en: Player ammo will never decrease.
hu_HU: A játékos lőszere soha nem fog csökkenni.

en: Unlock all levels
hu_HU: Kinyit minden szintet

en: All levels will be available to play.
hu_HU: Minden szint elérhető lesz játszani.

en: Enable restored content
hu_HU: Visszaállított tartalom engedélyezése

en: Add additional content that is not enabled the original implementation.
hu_HU: Hozzáad további tartalmat, mely nem engedélyezte az eredeti megvalósítást.

note: I18N: Action in In Cold Blood
en: Fire
hu_HU: Tűz

note: I18N: Action in In Cold Blood
en: Arm
hu_HU: Kar

note: I18N: Action in In Cold Blood
en: Side Step
hu_HU: Oldallépés

en: Missing language specific game code and/or resources.
hu_HU: Hiányzik a nyelvre jellemző játékkód és/vagy erőforrás.

en: Missing language specific game code and/or resources for this fan translation.
hu_HU: Hiányzik a nyelvre jellemző játékkód és/vagy erőforrás ehhez a rajongói fordításhoz.

en: Demo plays simple animations without using Westwood's Engine.
hu_HU: A Demo egyszerű animációkat játszik le Westwood Motor használata nélkül.

en: You added the game incorrectly. Please add the root folder of the game.
hu_HU: Helytelenül adtad hozzá a játékot. Kérlek, add hozzá a játék gyökérmappáját.

note: I18N: The file in the game directory needs to be extracted
en: You added the game incorrectly. The GAME.DAT file is an ISO image and you need to extract the game data files from it.
hu_HU: Helytelenül adtad hozzá a játékot. A GAME.DAT fájl egy ISO kép, és ki kell tömöríteni belőle a játék adatfájljait.

note: I18N: Studio audience adds an applause and cheering sounds whenever Malcolm makes a joke.
en: Studio audience
hu_HU: Stúdió közönség

en: Enable studio audience
hu_HU: Stúdió közönség engedélyezése

en: Allow text and cutscenes to be skipped
hu_HU: Szöveg és átvezetõk átugrásának támogatása

note: I18N: Helium mode makes people sound like they've inhaled Helium.
en: Helium mode
hu_HU: Helium mód

en: Enable helium mode
hu_HU: Helium mód engedélyezve

note: I18N: When enabled, this option makes scrolling smoother when changing from one screen to another.
en: Smooth scrolling
hu_HU: Finom görgetés

en: Enable smooth scrolling when walking
hu_HU: Finom görgetés engedélyezése járás közben

note: I18N: When enabled, this option changes the cursor when it floats to the edge of the screen to a directional arrow. The player can then click to walk towards that direction.
en: Floating cursors
hu_HU: Lebegõ kurzor

en: Enable floating cursors
hu_HU: Lebegõ kurzor engedélyezése

note: I18N: When enabled, this option will fill in an autogenerated savegame description into the input prompt where.
en: Suggest save names
hu_HU: Mentés név javaslat

en: Autogenerated naming suggestions for savegames
hu_HU: Automatikus elnevezési javaslatok a játékmentésekhez

note: I18N: HP stands for Hit Points
en: HP bar graphs
hu_HU: HP sáv grafika

en: Enable hit point bar graphs
hu_HU: Hit point sáv grafika engedélyezése

note: I18N: L/R stands for Left/Right
en: Fight Button L/R Swap
hu_HU: Harc Gomb B/J csere

en: Left button to attack, right button to pick up items
hu_HU: Bal gomb a támadás, jobb gomb a tárgyak felvétele

en: Lands of Lore support is not compiled in
hu_HU: Lands of Lore támogatás nincs lefordítva

en: EOB II FM-TOWNS requires support of 16bit color modes which has not been activated in your ScummVM build
hu_HU: Az EOB II FM-TOWNS 16 bites színmódok támogatását igényli, amely nincs aktiválva ebben a ScummVM buildben

en: Eye of Beholder support is not compiled in
hu_HU: Eye of Beholder támogatás nincs lefordítva

en: Interact via Left Click
hu_HU: Interakció bal kattintással

en: Interact via Right Click
hu_HU: Interakció jobb kattintással

en: Move Forward
hu_HU: Mozgás elõre

en: Move Back
hu_HU: Mozgás hátra

en: Move Left
hu_HU: Mozgás balra

en: Move Right
hu_HU: Mozgás jobbra

en: Turn Left
hu_HU: Balra fordul

en: Turn Right
hu_HU: Jobbra fordul

en: Open/Close Inventory
hu_HU: Tárgylista Kinyit/Bezár

en: Switch Inventory/Character screen
hu_HU: Tárgylista/Karakter kép átkapcsoló

en: Camp
hu_HU: Tábor

en: Cast Spell
hu_HU: Varázsol

en: Spell Level 1
hu_HU: 1. Szintû varázslat

en: Spell Level 2
hu_HU: 2. Szintû varázslat

en: Spell Level 3
hu_HU: 3. Szintû varázslat

en: Spell Level 4
hu_HU: 4. Szintû varázslat

en: Spell Level 5
hu_HU: 5. Szintû varázslat

en: Spell Level 6
hu_HU: 6. Szintû varázslat

en: Attack 1
hu_HU: Támadás 1

en: Attack 2
hu_HU: Támadás 2

en: Attack 3
hu_HU: Támadás 3

en: Show Map
hu_HU: Térkép megjelenítés

en: Slide Left
hu_HU: Siklás balra

en: Slide Right
hu_HU: Siklás jobbra

note: I18N: Action of hero party in Might & Magic 1
en: Rest
hu_HU: Pihenés

en: Options
hu_HU: Opciók

en: Choose Spell
hu_HU: Válassz varázslatot

en: The following original saved game file has been found in your game path:
    
    %s %S
    
    Do you wish to use this saved game file with ScummVM?
hu_HU: A következõ eredeti játékmentés fájlt találtam a játékkönyvtárban:
    
    %s %S
    
    Akarod hogy ezt a játékmentés fájlt használja a ScummVM?

en: A saved game file was found in the specified slot %d. Overwrite?
hu_HU: Játékmentés található a választott %d slotban. Felülírjam?

en: %d original saved games have been successfully imported into
    ScummVM. If you want to manually import original saved game later you will
    need to open the ScummVM debug console and use the command 'import_savefile'.
hu_HU: %d eredeti játékmentés fájlt sikeresen importálta a
    ScummVM. Ha késõbb manuálisan akarod importálni az eredeti játékmentéseket
    meg kell nyitnod a ScummVM debug konzolt és használd az 'import_savefile' utasítást.

en: This AMIGA version requires the following font files:
    
    EOBF6.FONT
    EOBF6/6
    EOBF8.FONT
    EOBF8/8
    
    If you used the original installer for the installation these files
    should be located in the AmigaDOS system 'Fonts/' folder.
    Please copy them into the EOB game data directory.
hu_HU: Ez az AMIGA verzió a következõ fontfájlokat igényli:
    
    EOBF6.FONT
    EOBF6/6
    EOBF8.FONT
    EOBF8/8
    
    Ha az eredeti telepítõt használod a telepítéshez, ezek a fájlok
    Az AmigaDOS rendszer 'Fonts/' mappájában találhatók.
    Kérlek, másold ezeket az EOB játék mappájába.

en: This AMIGA version requires the following font files:
    
    EOBF6.FONT
    EOBF6/6
    EOBF8.FONT
    EOBF8/8
    
    This is a localized (non-English) version of EOB II which uses language specific characters
    contained only in the specific font files that came with your game. You cannot use the font
    files from the English version or from any EOB I game which seems to be what you are doing.
    
    The game will continue, but the language specific characters will not be displayed.
    Please copy the correct font files into your EOB II game data directory.
hu_HU: Ez az AMIGA verzió a következõ fontfájlokat igényli:
    
    EOBF6.FONT
    EOBF6/6
    EOBF8.FONT
    EOBF8/8
    
    Ez az EOB II lokalizált (nem angol) változata, amely nyelvspecifikus karaktereket használ
    csak a játékhoz kapott betûtípusfájlokat tartalmazhat. Nem használhatod az angol
    változatból vagy bármely EOB I játékból származó fájlokat, amelyek látszólag ugyanazok.
    
    A játék folytatódik, de a nyelvspecifikus karakterek nem jelennek meg.
    Kérjük, másold át a helyes fontfájlokat az EOB II játék mappájába.

en: This is a trial Windows version of the game. To play the full version, you will need to use the original interpreter and purchase a key from Wyrmkeep
hu_HU: Ez a játék Windows próbaverziója. A játék teljes verziójához az eredeti interpretert kell használnia, és meg kell vásárolnia a kulcsot a Wyrmkeep-tõl

en: This is the end of the trial version. You can play the full game using the original interpreter from Wyrmkeep
hu_HU: Ez a próbaverzió vége. A teljes játékot a Wyrmkeep eredeti interpreterének használatával játszhatja

en: This puzzle is not available in the trial version of the game
hu_HU: Ez a puzzle nem érhetõ el a játék próbaverziójában

en: TTS Narrator
hu_HU: TTS Narrátor

en: The game is using unsupported engine
hu_HU: A játék nem támogatott motort használ

en: Play a digital soundtrack during the opening movie
hu_HU: Játsszon digitális hangsávot a nyitófilm alatt

en: If selected, the game will use a digital soundtrack during the introduction. Otherwise, it will play MIDI music.
hu_HU: Ha ez a lehetőség van kiválasztva, a játék digitális filmzenét használ a bevezetésnél. Ellenkező esetben MIDI zenét játszik le.

en: Easy mouse interface
hu_HU: Egyszerû egér interfész

en: Shows object names when hovering the mouse over them
hu_HU: Megmutatja a tárgyak nevét amikor az egeret felettük tartod

en: Animated inventory items
hu_HU: Animált tárgylista tételek

en: Animated game interface
hu_HU: Animált játék felület

en: Naughty game mode
hu_HU: Pajkos játékmód

en: Show item costs in standard inventory mode
hu_HU: Elem költségek megjelenítése a szokásos leltári módban

en: Shows item costs in standard inventory mode, allowing the value of items to be compared
hu_HU: Az elem költségeket a szokásos leltári módban mutatja, lehetõvé téve az elem értékek összehasonlítását

en: More durable armor
hu_HU: Tartósabb páncél

en: Armor won't break until character is at -80HP, rather than merely -10HP
hu_HU: A páncél nem szakad el, karakter -80 HP-nál, hanem csak -10 HP-nál

en: View Party Member 1
hu_HU: Csapattárs 1 Megtekintése

en: View Party Member 2
hu_HU: Csapattárs 2 Megtekintése

en: View Party Member 3
hu_HU: Csapattárs 3 Megtekintése

en: View Party Member 4
hu_HU: Csapattárs 4 Megtekintése

en: View Party Member 5
hu_HU: Csapattárs 5 Megtekintése

en: View Party Member 6
hu_HU: Csapattárs 6 Megtekintése

note: I18N: Combat command in Might & Magic 1
en: Cast
hu_HU: Varázsol

note: I18N: Combat command in Might & Magic 1
en: Exchange
hu_HU: Csere

note: I18N: Combat command in Might & Magic 1
en: Fight
hu_HU: Harc

note: I18N: Combat command in Might & Magic 1
en: Quick Reference
hu_HU: Gyors Hivatkozás

note: I18N: Combat command in Might & Magic 1
en: Retreat
hu_HU: Visszavonulás

note: I18N: Combat command in Might & Magic 1
en: Delay
hu_HU: Kivár

note: I18N: Combat command in Might & Magic 1 I18N: Action of hero party in Might & Magic 1
en: Protect
hu_HU: Védés

note: I18N: Party arrangement command in Might & Magic 1
en: Forwards
hu_HU: Előrefelé

note: I18N: Party arrangement command in Might & Magic 1
en: Backwards
hu_HU: Hátrafelé

en: Toggle Minimap
hu_HU: Minitérkép Váltás

en: Reorder Party
hu_HU: Csapat Átrendezés

note: I18N: Action of hero party in Might & Magic 1
en: Search
hu_HU: Keresés

note: I18N: Action of hero party in Might & Magic 1
en: Bash
hu_HU: Ütés

note: I18N: Action of hero party in Might & Magic 1
en: Unlock
hu_HU: Felold

en: Goto location
hu_HU: Ugrás a helyre

en: Might and Magic 1 - Menus
hu_HU: Might and Magic 1 - Menük

en: Might and Magic 1 - Party
hu_HU: Might and Magic 1 - Csapat

en: Might and Magic 1 - Combat
hu_HU: Might and Magic 1 - Harc

en: Might and Magic 1 - Cheats
hu_HU: Might and Magic 1 - Csalások

en: Could not locate engine data %s
hu_HU: Nem találhatók %s motor adatok

en: Out of date engine data. Expected %d.%d, but got version %d.%d
hu_HU: Elavult motorinformációk. Elvárt %d.%d, helyett %d.%d létezik

en: Failed to autosave
hu_HU: Az automatikus mentés nem sikerült

note: I18N: Option for fast scene switching
en: ~Z~ip Mode Activated
hu_HU: ~Z~ip Mód aktiválva

en: When activated, clicking on an item or area with the lightning bolt cursor takes you directly there, skipping intermediate screens. You can only 'Zip' to a precise area you've already been.
hu_HU: Ha aktiválva van, egy elemre vagy területre kattintva a villám kurzorával közvetlenül oda vezet, átugorva a köztes képernyőket. Csak olyan pontos területre lehet 'Zipelni', ahol már járt.

en: ~T~ransitions Enabled
hu_HU: ~Á~tmenetek engedélyezve

en: Toggle screen transitions on or off. Turning off screen transitions will enable you to navigate more quickly through the game.
hu_HU: A képernyő átmeneteinek be- vagy kikapcsolása. A képernyőátmenetek kikapcsolásával gyorsabban navigálhat a játékban.

en: Play the Myst fly by movie
hu_HU: Myst bevezetõ film lejátszása

en: The Myst fly by movie was not played by the original engine.
hu_HU: A Myst bevezetõ filmet nem játszotta le az eredeti motor.

note: I18N: This Option is for hard-of-hearing. It makes it easier to solve the spaceship puzzle. Normally game uses strict binary logic here. We change it to use fuzzy logic. By default the option is off.
en: Improve Selenitic Age puzzle ~a~ccessibility
hu_HU: Javítja a szelenit kor puzzle ~h~ozzáférését

en: Allow solving Selenitic Age audio puzzles with more error margin.
hu_HU: Engedélyezi a szelenit kor audió rejtvények megoldását több hibahatárral.

en: Simulate loading times of old CD drives
hu_HU: Szimulálja a régi CD-meghajtók betöltési idejét

en: Simulate loading times of old CD-ROM drives by adding a random delay during scene transitions.
hu_HU: Szimulálja a régi CD-ROM meghajtók betöltési idejét véletlenszerű késleltetés hozzáadásával a jelenetek átmenetében.

note: I18N: Drop book page
en: ~D~rop Page
hu_HU: Oldal~D~obás

en: Show ~M~ap
hu_HU: ~M~ Térkép nézet

en: Main Men~u~
hu_HU: Fõ Menü ~u~

en: The new language will be applied after restarting the game.
hu_HU: Az új nyelv a játék újraindítása után kerül alkalmazásra.

en: ~W~ater Effect Enabled
hu_HU: Vízeffektus engedélyezve

en: Toggles the use of QuickTime videos for visual effects related to water surfaces (ripples, waves, etc.).
hu_HU: Bekapcsolja a QuickTime-videók használatát a vízfelületek vizuális effektusaihoz (fodrok, hullámok stb.).

en: Transitions:
hu_HU: Átmenetek:

en: Adjusts the speed of screen transitions. Disabling screen transitions will enable you to navigate more quickly through the game.
hu_HU: Beállítja a képernyő átmenetek sebességét. A képernyőátmenetek kikapcsolásával gyorsabban navigálhat a játékban.

en: Fastest
hu_HU: Leggyorsabb

en: Normal
hu_HU: Normál

en: Best
hu_HU: Legjobb

en: Myst ME support not compiled in
hu_HU: Myst ME támogatás nincs lefordítva

en: Myst support not compiled in
hu_HU: Myst támogatás nincs lefordítva

en: Riven support not compiled in
hu_HU: Riven támogatás nincs lefordítva

en: CSTime support not compiled in
hu_HU: CSTime támogatás nincs lefordítva

en: The game is paused. Press any key to continue.
hu_HU: A játék szünetel. Nyomj egy gombot a folytatáshoz.

en: Open main menu
hu_HU: Fõmenü megnyitása

en: Load game state
hu_HU: Játékállás betöltése

en: Save game state
hu_HU: Játékállás mentés

en: Show options menu
hu_HU: Opciók menü megjelenítése

en: Drop page
hu_HU: Oldal Dobás

en: Show map
hu_HU: Térkép mutatása

en: Are you sure you want to load a saved game? All unsaved progress will be lost.
hu_HU: Biztosan be akarod tölteni a mentett játékot? Minden nem mentett változás el fog veszni.

en: Load game
hu_HU: Játék betöltés

en: Are you sure you want to start a new game? All unsaved progress will be lost.
hu_HU: Biztos, hogy új játékot szeretnél kezdeni? Minden nem mentett változás el fog veszni.

en: New game
hu_HU: Új játék

en: Are you sure you want to quit? All unsaved progress will be lost.
hu_HU: Biztosan ki szeretnél lépni? Minden nem mentett változás el fog veszni.

en: You can't leave the library in the demo.
hu_HU: Nem hagyhatod el a könyvtárt a demóban.

en: You're missing a Riven executable. The Windows executable is 'riven.exe' or 'rivendmo.exe'.
hu_HU: Hiányzik a Riven futtatható állomány. A Windows fájlok neve 'riven.exe' vagy 'rivendmo.exe'.

en: Using the 'arcriven.z' installer file also works. In addition, you can use the Mac 'Riven' executable.
hu_HU: Az 'arcriven.z' telepítõ fájl is használható. Ezen felül használható még a 'Riven' Mac indítófájl.

en: You're missing 'extras.mhk'. Using the 'arcriven.z' installer file also works.
hu_HU: Hiányzik az 'extras.mhk'. A telepítõ 'arcriven.z' fájlja is használható még.

en: You are missing the following required Riven data files:
hu_HU: A következõ szükséges Riven adatfájlok hiányoznak:

en: Move forward
hu_HU: Menj tovább

en: Move forward left
hu_HU: Menj balra

en: Move forward right
hu_HU: Menj jobbra

en: Move backwards
hu_HU: Menj hátrafelé

en: Turn left
hu_HU: Fordulj balra

en: Turn right
hu_HU: Fordulj jobbra

en: Look up
hu_HU: Nézz fel

en: Look down
hu_HU: Nézz le

en: Play intro videos
hu_HU: Intro videók lejátszása

en: Exploration beyond this point available only within the full version of
    the game.
hu_HU: Kutatás ezen a ponton túl csak a játék teljes verziójával
    elérhetõ.

en: At this point, the Riven Demo would
    ask if you would like to open a web browser
    to bring you to the Red Orb store to buy
    the game. ScummVM cannot do that and
    the site no longer exists.
hu_HU: Ezen a ponton, a Riven Demo megkérdezi
    hogy a web böngészõddel nyissa-e meg
    a Red Orb áruházát, hogy megvásárold
    a játékot. A ScummVM nem teszi ezt
    az oldal többé nem elérhetõ.

en: 16:9 widescreen mod
hu_HU: 16:9 szélesvásznú mód

en: Removes letterboxing and moves some display elements, improving coverage on widescreen displays
hu_HU: Eltávolítja a levéldobozokat és áthelyez néhány kijelzőelemet, javítva a lefedettséget a szélesvásznú kijelzőkön

en: Improved music mixing
hu_HU: Továbbfejlesztett zenekeverés

en: Enables dynamic MIDI mixer, improving quality, but behaving less like mTropolis Player.
hu_HU: Lehetővé teszi a dinamikus MIDI keverőt, javítva a minőséget, de kevésbé viselkedik, mint az mTropolis Player.

en: Autosave at progress points
hu_HU: Automatikus mentés a folyamatpontokon

en: Automatically saves the game after completing puzzles and chapters.
hu_HU: A rejtvények és fejezetek befejezése után automatikusan elmenti a játékot.

en: Enable short transitions
hu_HU: Rövid átmenetek engedélyezése

en: Enables transitions that are set to maximum rate instead of skipping them.
hu_HU: Engedélyezi a maximális sebességre beállított átmeneteket ahelyett, hogy kihagyná őket.

en: Enable subtitles for important sound effects
hu_HU: Engedélyezi a feliratokat a fontos hangeffektusokhoz

en: Enables subtitles for important sound effects.  This may reduce the difficulty of sound recognition puzzles and minigames.
hu_HU: Feliratokat engedélyez a fontos hangeffektusokhoz. Ez csökkentheti a hangfelismerő rejtvények és minijátékok nehézségét.

en: Start with debugger
hu_HU: Kezdés a hibakeresővel

en: Starts with the debugger dashboard active.
hu_HU: A hibakereső irányítópult aktív állapotával kezdődik.

en: Toggle debug overlay
hu_HU: Hibakeresés be- és kikapcsolása

en: Force any playing movies to end
hu_HU: Kényszerítsd a filmek lejátszását a végére

en: Failed to read version information from save file
hu_HU: Nem sikerült a mentett játékállás betöltése fájlból

en: Failed to load save, the save file doesn't contain valid version information.
hu_HU: Nem sikerült betölteni a mentést, a mentési fájl nem tartalmaz érvényes verzióinformációkat.

en: Saved game was created with an earlier, incompatible version of ScummVM. Unable to load.
hu_HU: A mentett játék a ScummVM egy régebbi, nem kompatíbilis verziójával készült. Nem lehet betölteni.

en: Failed to load save, an error occurred when reading the save game data.
hu_HU: Nem sikerült betölteni a mentést, hiba történt a mentési játékadatok beolvasásakor.

en: An internal error occurred while attempting to write save game data
hu_HU: Belső hiba történt a mentett játékadatok írása közben

en: An error occurred while writing the save game
hu_HU: Hiba történt a játék mentés írása közben

en: Unable to locate the '%s' engine data file
hu_HU: Nem található '%s' motor adatfájl

en: PS2 version is not yet supported
hu_HU: A PS2 verzió még nem támogatott

en: Widescreen mod
hu_HU: Szélesvásznú mód

en: Enable widescreen rendering in fullscreen mode.
hu_HU: Engedélyezi a szélesképernyős megjelenítést teljesképernyős módban.

en: This version of Myst III has not been updated with the latest official patch.
    Please install the official update corresponding to your game's language.
    The updates can be downloaded from:
    %s
hu_HU: A Myst III ezen verzióját nem frissítették a legújabb hivatalos javítással.
    Kérlek, telepítsd a játék nyelvének megfelelő hivatalos frissítést.
    A frissítések letölthetők innen:
    %s

en: Invalid file name for saving
hu_HU: Érvénytelen fájlnév a mentéshez

en: Left Click Interact
hu_HU: Bal Katt Interakció

en: Right Click Interact
hu_HU: Jobb Katt Interakció

en: Fast move modifier
hu_HU: Gyors mozgás módosító

en: Player Speech
hu_HU: Játékos Beszéd

en: Enable player speech. Only works if speech is enabled in the Audio settings.
hu_HU: Engedélyezi a játékos beszédét. Csak akkor működik, ha a beszéd engedélyezve van az Audio beállításokban.

en: Character Speech
hu_HU: Karakter Beszéd

en: Enable NPC speech. Only works if speech is enabled in the Audio settings.
hu_HU: Engedélyezi az NPC beszédet. Csak akkor működik, ha a beszéd engedélyezve van az Audio beállításokban.

en: Skip the Hall of Records storyboard scenes
hu_HU: Hall of Records storyboard átvezetõk átugrása

en: Allows the player to skip past the Hall of Records storyboard scenes
hu_HU: Lehetõség, hogy a játékos átugorja a Hall of Records storyboard átvezetõket

en: Scale the making of videos to full screen
hu_HU: Hogyan készült videók átméretezése teljesképernyõre

en: Scale the making of videos, so that they use the whole screen
hu_HU: Hogyan készült videók átméretezése, hogy teljesképernyõt használjanak

en: Repeat useful Willie's hint
hu_HU: Ismételd meg Willie hasznos tippjét

en: Repeat actual useful hint by Willie
hu_HU: Ismételd meg Willie tényleges hasznos tippjét

note: I18N: NHC is a file extension
en: NHC replacement:
hu_HU: NHC csere:

en: <original>
hu_HU: <eredeti>

en: Can't save game in slot %i
hu_HU: Játékállás nem menthetõ %i slotba

en: Load file
hu_HU: Fájl betöltése

en: Loading game...
hu_HU: Játék betöltés...

en: Save file
hu_HU: Fájl mentése

en: Saving game...
hu_HU: Játék mentés...

en: ScummVM found that you have old saved games for Nippon Safes that should be renamed.
    The old names are no longer supported, so you will not be able to load your games if you don't convert them.
    
    Press OK to convert them now, otherwise you will be asked next time.
hu_HU: ScummVM régi játékmentést talált a Nippon Safes hez ezt át kell nevezni.
    A régi játékmentés nem támogatott, ezért a játék nem töltõdik be átnevezés nélkül..
    
    Nyomj OK-t az átalakításhoz, vagy rákérdezzek ha legközelebb elindítod a játékot.

en: ScummVM successfully converted all your saved games.
hu_HU: ScummVM sikeresen konvertálta az összes játékállásodat.

en: ScummVM printed some warnings in your console window and can't guarantee all your files have been converted.
    
    Please report to the team.
hu_HU: ScummVM kiírt néhány figyelmeztetést a konzolablakba és nem biztos hogy az összes fájlod át lett alakítva.
    
    Légyszíves jelentsd a csapatnak.

en: Up/Zoom In/Move Forward/Open Doors
hu_HU: Fel/Nagyítás/Elõre mozgás/Ajtónyitás

en: Down/Zoom Out
hu_HU: Le/Zoom Ki

en: Action/Select
hu_HU: Akció/Választ

en: Display/Hide Inventory Tray
hu_HU: Tárgylista tálca Képre/Elrejt

en: Display/Hide Biochip Tray
hu_HU: Biochip tálca Képre/Elrejt

en: Toggle Center Data Display
hu_HU: Adatképernyõ kapcsoló

en: Display/Hide Info Screen
hu_HU: Infóképernyõ Képre/Elrejt

en: Display/Hide Pause Menu
hu_HU: Szünet menü Képre/Elrejt

en: Toggle Chatty AI
hu_HU: Kapcsold be a Csevegő AI-t

en: This menu item is not yet implemented
hu_HU: Ez a menüpont még nincs megvalósítva

note: I18N: Plumbers is the title of the game. 3DO is the name of platform
en: 3DO Plumbers requires RGB support.
hu_HU: A 3DO Plumbers RGB támogatást igényel.

en: Alternative intro
hu_HU: Alternatív intro

en: Use an alternative game intro (CD version only)
hu_HU: Alternatív játékintro használata (csak CD verziónál)

en: Improved font
hu_HU: Továbbfejlesztett font

en: Use an easier to read custom font
hu_HU: Használjon könnyebben olvasható egyéni betűtípust

note: I18N: Inherit the Earth had a "trial" version which is a full game with a simple check
en: Windows Trial version is not supported
hu_HU: A Windows Trial verzió nem támogatott

note: I18N: Inherit the Earth had a "trial" version which is a full game with a simple check
en: macOS Trial version is not supported
hu_HU: macOS Trial verzió nem támogatott

note: I18N: Inherit the Earth had a "trial" version which is a full game with a simple check
en: Pocket PC Trial version is not supported
hu_HU: Pocket PC Trial verzió nem támogatott

en: I Have No Mouth support not compiled in
hu_HU: I Have No Mouth támogatás nincs lefordítva

en: Could not find AdLib instrument definition files
    %s and %s. Without these files,
    the music will not sound the same as the original game.
hu_HU: Nem található AdLib hangszerdefiníciós fájl
    %s és %s. Ezen fájlok nélkül,
    a zene nem ugyanaz, mint az eredeti játékban.

en: Error loading game resources.
hu_HU: Hiba a játék erőforrások betöltésekor.

en: Skip EGA dithering pass (full color backgrounds)
hu_HU: EGA színmoduláció átugrása (Színes háttereknél)

en: Skip dithering pass in EGA games, graphics are shown with full colors
hu_HU: Színmoduláció átugrása EGA játékoknál, grafikák teljes színben láthatók

en: Enable high resolution graphics
hu_HU: Nagy felbontású grafika engedélyezése

en: Enable high resolution graphics/content
hu_HU: Nagy felbontású grafika/tartalom engedélyezése

en: Enable black-lined video
hu_HU: Feketevonalas videó engedélyezve

en: Draw black lines over videos to increase their apparent sharpness
hu_HU: Fekete vonalat rajzol a videó fölé, hogy növelje a kép élességét

en: Use high-quality video scaling
hu_HU: Magas minõségû videó használata

en: Use linear interpolation when upscaling videos, where possible
hu_HU: Ha lehetséges, használja a lineáris interpolációt a videók feljavításakor

en: Use high-quality "LarryScale" cel scaling
hu_HU: Használjon minõségi "LarryScale" cel skálázást

en: Use special cartoon scaler for drawing character sprites
hu_HU: Használjon speciális rajzfilm-skálát a karakter rajzoláshoz

en: Use CD audio
hu_HU: CD audió használata

en: Use CD audio instead of in-game audio, if available
hu_HU: CD audió használata a játékban lévõvel szemben, ha elérhetõ

en: Use Windows cursors
hu_HU: Windows kurzorok használata

en: Use the Windows cursors (smaller and monochrome) instead of the DOS ones
hu_HU: Windows kurzorok használata (kisebb és monokróm) a DOS-osok helyett

en: Use silver cursors
hu_HU: Ezüst kurzor használata

en: Use the alternate set of silver cursors instead of the normal golden ones
hu_HU: Használd az alternatív ezüst kurzorokat, a normál arany helyett

en: Enable content censoring
hu_HU: Tartalmi cenzúra engedélyezése

en: Enable the game's built-in optional content censoring
hu_HU: Engedélyezze a játék beépített opcionális tartalmi cenzúrázását

en: Upscale videos
hu_HU: Felskálázott videók

en: Upscale videos to double their size
hu_HU: Felskáláz videót, hogy megduplázza a méretét

en: Use RGB rendering
hu_HU: RGB megjelenítés használata

en: Use RGB rendering to improve screen transitions
hu_HU: Használja az RGB renderelést a képernyőátmenet javításához

en: Use per-resource modified palettes
hu_HU: Használjon erőforrásonként módosított palettákat

en: Use custom per-resource palettes to improve visuals
hu_HU: Használjon egyedi erőforrás palettákat a látvány javításához

en: Enable bearded musicians
hu_HU: Szakállas zenészek engedélyezése

en: Enable graphics that were disabled for legal reasons
hu_HU: Engedélyezze a jogi okok miatt letiltott grafikákat

en: MIDI mode:
hu_HU: MIDI mód:

en: When using external MIDI devices (e.g. through USB-MIDI), select your device here
hu_HU: Külsõ MIDI-eszköz használatakor (pl. USB-MIDI-n keresztül), válaszd ki itt eszközöd

en: Standard (GM / MT-32)
hu_HU: Szabványos (GM / MT-32)

en: This demo uses an unimplemented version of Robot videos
hu_HU: Ez a demó Robot videók implementálatlan verzióját használja

en: Incomplete game detected. You have to copy data from all the CDs.
hu_HU: Hiányos játék észlelve. Adatokat kell másolnia az összes CD-ről.

en: (Autosave)
hu_HU: (Automentés)

en: Please use an external viewer to open the game's help file: %s
hu_HU: A játék súgófájljának megnyitásához külsõ megjelenítõt kell használnia: %s

en: The Poker logic is hardcoded in an external DLL, and is not implemented yet. There exists some dummy logic for now, where opponent actions are chosen randomly
hu_HU: A Póker logikát egy külső DLL kódolja, és még nincs megvalósítva. Jelenleg van némi színlelt logika, ami az ellenfél műveleteit véletlenszerűen választja ki

en: The format of this saved game is obsolete, unable to load it
hu_HU: A mentett játék formátuma elavult, nem lehet betölteni

en: Savegame version is %d, maximum supported is %0d
hu_HU: A mentés verziója %d, a maximálisan támogatott %0d

en: This saved game was created with a different version of the game, unable to load it
hu_HU: Ez a mentett játék a játék másik verziójával jött létre, és nem lehet betölteni

en: Cannot play back %dbpp video on a system with maximum color depth of 8bpp
hu_HU: Nem lehet lejátszani %d bpp videót olyan rendszeren, melynek maximális színmélysége 8 bpp

en: SCI32 support not compiled in
hu_HU: SCI32 támogatás nincs lefordítva

en: Missing or corrupt game resources have been detected. Some game features may not work properly. Please check the console for more information, and verify that your game files are valid.
hu_HU: Hiányzó vagy sérült játék készleteket észlelek. Bizonyos játékfunkciók nem mûködnek megfelelõen. Kérem, ellenõrizze a konzolt további információkért, és ellenõrizze, hogy a játékfájljai érvényesek-e.

en: Subtitles are enabled, but subtitling in King's Quest 7 was unfinished and disabled in the release version of the game. ScummVM allows the subtitles to be re-enabled, but because they were removed from the original game, they do not always render properly or reflect the actual game speech. This is not a ScummVM bug -- it is a problem with the game's assets.
hu_HU: A feliratok engedélyezve vannak, de a King's Quest 7 feliratozása befejezetlen és letiltották a játék kiadott verziójában. A ScummVM lehetõvé teszi a feliratok újbóli engedélyezését, de mivel eltávolításra kerültek az eredeti játéktól, nem minden esetben látszik megfelelõen, vagy tükrözi a tényleges beszédet. Ez nem ScummVM hiba - ez probléma a játékban található.

en: You have selected General MIDI as a sound device. Sierra has provided after-market support for General MIDI for this game in their "General MIDI Utility". Please, apply this patch in order to enjoy MIDI music with this game. Once you have obtained it, you can unpack all of the included *.PAT files in your ScummVM extras folder and ScummVM will add the appropriate patch automatically. Alternatively, you can follow the instructions in the READ.ME file included in the patch and rename the associated *.PAT file to 4.PAT and place it in the game folder. Without this patch, General MIDI music for this game will sound badly distorted.
hu_HU: A General MIDI hangeszközt választotta. A Sierra a General MIDI-t a "General MIDI Utility"-n keresztül támogatta a General MIDI számára. Kérjük, alkalmazza ezt a javítást, hogy élvezhesse a MIDI zenét a játékkal. Ha beszerezte, a ScummVM extrák mappába az összes mellékelt * .PAT fájlt csomagolja ki, a ScummVM automatikusan hozzáadja a megfelelõ javítást. Alternatív megoldásként követheti a javításban szereplõ READ.ME fájlban található utasításokat, és átnevezheti a hozzárendelt * .PAT fájlt a 4.PAT fájlba és helyezze a játék mappába. A javítás nélkül a General MIDI zene ennél a játéknál torzul.

en: Download patch
hu_HU: Patch letöltése

en: (or click 'Download patch' button. But note - it only downloads, you will have to continue from there)
hu_HU: (vagy kattints a 'Patch letöltése' gombra. De vedd figyelembe - csak letölt, onnan folytatnod kell)

en: GK2 has a fan made subtitles, available thanks to the good persons at SierraHelp.
    
    Installation:
    - download http://www.sierrahelp.com/Files/Patches/GabrielKnight/GK2Subtitles.zip
hu_HU: A GK2 rajongói felirattal rendelkezik, amely elérhetõ a SierraHelp embereinek köszönhetõen.
    
    Telepítés:
    - letöltés http://www.sierrahelp.com/Files/Patches/GabrielKnight/GK2Subtitles.zip

en: Characters saved inside ScummVM are shown automatically. Character files saved in the original interpreter need to be put inside ScummVM's saved games directory and a prefix needs to be added depending on which game it was saved in: 'qfg1-' for Quest for Glory 1, 'qfg2-' for Quest for Glory 2. Example: 'qfg2-thief.sav'.
hu_HU: A ScummVM-ben a karakterek automatikusan megjelennek. Az eredeti karakterfájlokat a ScummVM mentett játékkönyvtárába kell másolni, és hozzá kell adni egy elõtagot attól függõen, hogy melyik játékot mentette el: 'qfg1-' Quest for Glory 1 'qfg2-' Quest for Glory 2. Például: 'qfg2-thief.sav'.

en: The selected audio driver requires the following file(s):
hu_HU: A választott audio illesztõhöz a következõ fájl(oka)t kell használni:

en: 
    
    Some audio drivers (at least for some games) were made
    available by Sierra as aftermarket patches and thus might not
    have been installed as part of the original game setup.
    
    Please copy these file(s) into your game data directory.
    
    However, please note that the file(s) might not be available
    separately but only as content of (patched) resource bundles.
    In that case you may need to apply the original Sierra patch.
hu_HU: 
    
    Néhány audio meghajtót (legalábbis néhány játéknál) a Sierra
    csak utángyártott javításként forgalmazott, így esetleg nem
    az eredeti játék beállítás részeként kerültek telepítésre.
    
    Kérlek, másold ez(eke)t a fájl(oka)t a játék könyvtárába.
    
    Felhívjuk a figyelmét azonban, hogy a fájl(ok) nem érhetõ(k) el
    külön, csak mint (javított) erõforrás-csomag tartalomként.
    Ebben az esetben szükség lehet az eredeti Sierra folt alkalmazására.

note: I18N: Creates new online session for multiplayer
en: Create a new game session
hu_HU: Új játékmenet készítése

note: I18N: Name of the online game session
en: Game Name:
hu_HU: Játék Neve:

note: I18N: The user's name for online
en: Your Name:
hu_HU: A Neved:

note: I18N: Button, start hosting online multiplayer game
en: Host
hu_HU: Gazda

note: I18N: Retrieving list of online multiplayer games
en: Querying games...
hu_HU: Játékok lekérdezése...

note: I18N: Join online multiplayer game
en: Join
hu_HU: Csatlakozás

note: I18N: Online multiplayer games were found
en: Found %d available games.
hu_HU: %d elérhető játék található.

note: I18N: Previous page button
en: ~P~revious
hu_HU: ~E~lõzõ

note: I18N: Next page button
en: ~N~ext
hu_HU: Következõ

en: Speech Only
hu_HU: Csak beszéd

en: Speech and Subtitles
hu_HU: Beszéd és felirat

en: Subtitles Only
hu_HU: Csak felirat

[ctx: lowres]
en: Speech & Subs
hu_HU: Beszéd & Felir

en: Select a Proficiency Level.
hu_HU: Válassz hozzáértés szintet.

en: Refer to your Loom(TM) manual for help.
hu_HU: Segítségért nézd meg a Loom(TM) kézikönyvedet.

en: Practice
hu_HU: Gyakorlás

en: Expert
hu_HU: Szakértõ

en: Enable the original GUI and Menu
hu_HU: Eredeti GUI és Menü engedélyezése

en: Allow the game to use the in-engine graphical interface and the original save/load menu. Use it together with the "Ask for confirmation on exit" for a more complete experience.
hu_HU: Engedélyezi a motoron belüli grafikus felület és az eredeti mentés/töltés menü használatát. A teljesebb élmény érdekében használd a „Kérj visszaigazolást kilépéskor” funkcióval együtt.

en: Overture Timing:
hu_HU: Nyitány időzítése:

en: When using replacement music, this adjusts the time when the Overture changes to the scene with the Lucasfilm and Loom logotypes.
hu_HU: Cserezene használatakor ez beállítja azt az időt, amit a nyitány a Lucasfilm és a Loom emblémák között tölt.

en: Playback Adjust:
hu_HU: Lejátszás beállítása:

en: When playing sound from the CD audio track, adjust the start position of the sound by this much. Use this if you often hear bits of the wrong sound.
hu_HU: Ha hangot játszik le a CD hangsávjáról, állítsa be ennyivel a hang kezdőpozícióját. Használja ezt, ha gyakran nem megfelelő hangot hall.

en: Intro Adjust:
hu_HU: Bevezető beállítás:

en: When playing the intro track, play from this point in it. Use this if the music gets cut off prematurely, or if you are unhappy with the way the music syncs up with the intro.
hu_HU: A bevezető szám lejátszásakor játsszon ettől a ponttól. Használja ezt, ha a zene idő előtt megszakad, vagy ha elégedetlen azzal, ahogyan a zene szinkronizálódik a bevezetővel.

en: Outlook Adjust:
hu_HU: Az Outlook beállítása:

en: The outlook music is part of the intro track. Adjust the position in the track at which it starts playing. Use this if the music is cut off, or if you hear part of the previous music.
hu_HU: Az outlook zene a bevezető dal része. Állítsa be a zeneszám pozícióját, ahol a lejátszás elkezdődik. Használja ezt, ha a zene le van vágva, vagy ha az előző zene egy részét hallja.

en: Load modded audio
hu_HU: Módosított audió betöltése

en: Replace music, sound effects, and speech clips with modded audio files, if available.
hu_HU: Cserélje ki a zenét, az effektusokat és a beszédklipeket módosított hangfájlokra, ha rendelkezésre állnak.

en: Multiplayer Server:
hu_HU: Többjátékos Szerver:

en: Online Server:
hu_HU: Online Szerver:

en: Address of the server to connect to for online play.  It must start with either "https://" or "http://" schemas.
hu_HU: Annak a szervernek a címe, amelyhez online játékhoz csatlakozni kell. „https://” vagy „http://” sémával kell kezdődnie.

en: Enable online competitive mods
hu_HU: Online kompetitív modok engedélyezése

en: Enables custom-made modifications intented for online competitive play.
hu_HU: Lehetővé teszi az egyedi módosításokat az online versenyszerű játékhoz.

en: Enable connection to Multiplayer Server
hu_HU: Kapcsolódás engedélyezése a többjátékos szerverhez

en: Toggles the connection to the server that allows hosting and joining online multiplayer games over the Internet.
hu_HU: Bekapcsolja a kapcsolatot a szerverrel, amely lehetővé teszi az online többjátékos játékok fogadását és csatlakozását az interneten keresztül.

en: Host games over LAN
hu_HU: Játékok tárolása LAN-on keresztül

en: Allows the game sessions to be discovered over your local area network.
hu_HU: Lehetővé teszi a játékmenetek felfedezését a helyi hálózaton keresztül.

en: Address of the server to connect to for hosting and joining online game sessions.
hu_HU: Annak a szervernek a címe, amelyhez online játékmenetekhez csatlakozni és csatlakozni kell.

en: Common keyboard commands:
hu_HU: Általános billentyûparancsok:

en: Save / Load dialog
hu_HU: Ment / Tölt dialógus

en: Skip line of text
hu_HU: Szövegsor átugrása

en: Space
hu_HU: Szóköz

en: Pause game
hu_HU: Szünet a játékban

en: Load saved game 1-10
hu_HU: 1-10 Játékállás betöltése

en: Save game 1-10
hu_HU: 1-10 Játékállás mentése

en: Music volume up / down
hu_HU: Zene hangerõ fel / le

en: Text speed slower / faster
hu_HU: Szövegsebesség gyors / lassú

en: Simulate left mouse button
hu_HU: Bal egérgomb szimuláció

en: Simulate right mouse button
hu_HU: Jobb egérgomb szimuláció

en: Special keyboard commands:
hu_HU: Speciális billentyûparancsok:

en: Show / Hide console
hu_HU: Konzol be / ki kapcsolás

en: Start the debugger
hu_HU: Hibakeresõ indítása

en: Show memory consumption
hu_HU: Memóriakihasználtság látszik

en: Run in fast mode (*)
hu_HU: Futtatás gyors módban (*)

en: Run in really fast mode (*)
hu_HU: Futtatás túlgyors módban (*)

en: Switch between graphics filters
hu_HU: Kapcsolás grafikus szûrõk között

en: Increase / Decrease scale factor
hu_HU: Lépték növelés / csökkentés

en: Toggle aspect-ratio correction
hu_HU: Méretarány korrekció kapcsoló

en: * Note that using ctrl-f and
hu_HU: * Megjegyzés, ctrl-f és

en:   ctrl-g are not recommended
hu_HU:   ctrl-g használata nem javasolt

en:   since they may cause crashes
hu_HU:   mert rendszerösszeomlást vagy

en:   or incorrect game behavior.
hu_HU:   vagy hibás játékmûködést okoz.

en: Spinning drafts on the keyboard:
hu_HU: Forgó draftok a billentyûzeten:

en: Main game controls:
hu_HU: Fõ játékvezérlõk:

en: Push
hu_HU: Tol

en: Pull
hu_HU: Húz

en: Give
hu_HU: Ad

en: Open
hu_HU: Nyit

en: Go to
hu_HU: Menj

en: Get
hu_HU: Vesz

en: Read
hu_HU: Olvas

en: New kid
hu_HU: Új gyerek

en: Turn on
hu_HU: Bekapcsol

en: Turn off
hu_HU: Kikapcsol

en: Walk to
hu_HU: Odamegy

en: Pick up
hu_HU: Felvesz

en: What is
hu_HU: Mi ez

en: Put on
hu_HU: Felvesz

en: Take off
hu_HU: Letesz

en: Fix
hu_HU: Javít

en: Switch
hu_HU: Kapcsol

en: Look
hu_HU: Megnéz

en: Talk
hu_HU: Beszél

en: Travel
hu_HU: Utazás

en: To Henry / To Indy
hu_HU: Henrytõl / Indytõl

note: I18N: These are different musical notes
en: play C minor on distaff
hu_HU: C moll játék a bottal

en: play D on distaff
hu_HU: Játék D-ben a bottal

en: play E on distaff
hu_HU: Játék E-ben a bottal

en: play F on distaff
hu_HU: Játék F-ben a bottal

en: play G on distaff
hu_HU: Játék G-ben a bottal

en: play A on distaff
hu_HU: Játék A-ban a bottal

en: play B on distaff
hu_HU: Játék B-ben a bottal

en: play C major on distaff
hu_HU: C dúr játék a bottal

en: puSh
hu_HU: Megtol

en: pull (Yank)
hu_HU: húz (Ránt)

en: Talk to
hu_HU: Beszél

en: Look at
hu_HU: Megnézi

en: turn oN
hu_HU: Bekapcsol

en: turn oFf
hu_HU: Kikapcsol

en: KeyUp
hu_HU: FelGomb

en: Highlight prev dialogue
hu_HU: Elõzõ dialógus kiemelése

en: KeyDown
hu_HU: LeGomb

en: Highlight next dialogue
hu_HU: Következõ dialógus kiemelése

en: Walk
hu_HU: Megy

en: Object
hu_HU: Tárgy

en: Black and White / Color
hu_HU: Fekete fehér / Színes

en: Eyes
hu_HU: Szemek

en: Tongue
hu_HU: Nyelv

en: Punch
hu_HU: Megüt

en: Kick
hu_HU: Megüt

en: Regular cursor
hu_HU: Szabvány kurzor

en: Save / Load / Options
hu_HU: Ment / Tölt / Opciók

en: Other game controls:
hu_HU: Egyébb játékvezérlõk:

en: Inventory:
hu_HU: Tárgylista:

en: Scroll list up
hu_HU: Listagörgetés fel

en: Scroll list down
hu_HU: Listagörgetés le

en: Upper left item
hu_HU: Bal felsõ tárgy

en: Lower left item
hu_HU: Bal alsó tárgy

en: Upper right item
hu_HU: Jobb felsõ tárgy

en: Lower right item
hu_HU: Jobb alsó tárgy

en: Middle left item
hu_HU: Bal középsõ tárgy

en: Middle right item
hu_HU: Jobb középsõ tárgy

en: Switching characters:
hu_HU: Karakterek cseréje:

en: Second kid
hu_HU: Második gyerek

en: Third kid
hu_HU: Harmadik gyerek

en: Toggle Inventory/IQ Points display
hu_HU: Leltár/IQ pont kijelzõ kapcsoló

en: Toggle Keyboard/Mouse Fighting (*)
hu_HU: Billentyûzet/Egér harc kapcsoló (*)

en: * Keyboard Fighting is always on,
hu_HU: * Harc billentyûzetrõl mindíg aktív,

en:   so despite the in-game message this
hu_HU:   a játékon belüli üzenet ellenére, ez

en:   actually toggles Mouse Fighting Off/On
hu_HU:   egérrel harcolás mód átkapcsolás Be/Ki

en: Fighting controls (numpad):
hu_HU: Verekedés irányítók (numpad):

en: Step back
hu_HU: Hátralép

en: Block high
hu_HU: Felsõ védés

en: Block middle
hu_HU: Védés középen

en: Block low
hu_HU: Alsó védés

en: Punch high
hu_HU: Felsõ ütés

en: Punch middle
hu_HU: Ütés középen

en: Punch low
hu_HU: Alsó ütés

en: Sucker punch
hu_HU: Váratlan ütés

en: These are for Indy on left.
hu_HU: Indytõl balra levõ.

en: When Indy is on the right,
hu_HU: Indytõl jobbra levõ,

en: 7, 4, and 1 are switched with
hu_HU: 7, 4, és 1 átkapcsolva

en: 9, 6, and 3, respectively.
hu_HU: 9, 6, és 3-ra, egyenként.

en: Biplane controls (numpad):
hu_HU: Repülõ vezérlõk (numpad):

en: Fly to upper left
hu_HU: Balra fel repülés

en: Fly to left
hu_HU: Balra repülés

en: Fly to lower left
hu_HU: Balra le repülés

en: Fly upwards
hu_HU: Repülés fel

en: Fly straight
hu_HU: Repülés elõre

en: Fly down
hu_HU: Repülés le

en: Fly to upper right
hu_HU: Jobbra fel repülés

en: Fly to right
hu_HU: Jobbra repülés

en: Fly to lower right
hu_HU: Jobbra le repülés

en: Snap scroll on
hu_HU: Finomgörgetés be

en: Snap scroll off
hu_HU: Finomgörgetés ki

en: Music volume:
hu_HU: Zene hangereje:

en: Subtitle speed:
hu_HU: Felirat sebesség:

en: The Lite version of Putt-Putt Saves the Zoo iOS is not supported to avoid piracy.
    The full version is available for purchase from the iTunes Store.
hu_HU: A Putt-Putt Saves the Zoo iOS Lite verziója nem támogatott.
    A teljes változat elérhetõ az iTunes Áruházban.

en: HE v71+ support is not compiled in
hu_HU: HE v71+ támogatás nincs lefordítva

en: SCUMM v7-8 support is not compiled in
hu_HU: SCUMM v7-8 támogatás nincs lefordítva

en: Show Object Line
hu_HU: Tárgynév sor látható

en: Show the names of objects at the bottom of the screen
hu_HU: Tárgyak neveinek megjelenítése a képernyõ alján

en: Use NES Classic Palette
hu_HU: NES klasszikus paletta használata

en: Use a more neutral color palette that closely emulates the NES Classic
hu_HU: Semlegesebb színpaletta használata, amely utánozza a NES Classic-ot

en: Trim FM-TOWNS games to 200 pixels height
hu_HU: FM-TOWNS játékok vágása 200 pixel magasságig

en: Cut the extra 40 pixels at the bottom of the screen, to make it standard 200 pixels height, allowing using 'aspect ratio correction'
hu_HU: Levágja az extra 40 képpontot a képernyő alján, hogy 200 pixel magasságú legyen, lehetővé téve a 'képarány korrekció' használatát

en: Play simplified music
hu_HU: Egyszerűsített zene lejátszás

en: This music was presumably intended for low-end Macs, and uses only one channel.
hu_HU: Ezt a zenét feltehetően alacsony kategóriájú Mac-eknek szánták, és csak egy csatornát használ.

en: Enable smooth scrolling
hu_HU: Finom görgetés engedélyezése

en: (instead of the normal 8-pixels steps scrolling)
hu_HU: (a normál 8 képpontos lépés görgetés helyett)

en: Allow semi-smooth scrolling
hu_HU: Félsima görgetés engedélyezése

en: Allow scrolling to be less smooth during the fast camera movement in the intro.
hu_HU: A görgetés kevésbé lesz zökkenőmentes a gyors kameramozgás során a bevezetőben.

en: Allow the game to use the in-engine graphical interface and the original save/load menu. 		Use it together with the "Ask for confirmation on exit" for a more complete experience.
hu_HU: Engedélyezi a motoron belüli grafikus felület és az eredeti mentés/töltés menü használatát. A teljesebb élmény érdekében használd a „Kérj visszaigazolást kilépéskor” funkcióval együtt.

en: Enable low latency audio mode
hu_HU: Engedélyezd az alacsony késleltetésű hangmódot

en: Allows the game to use low latency audio, at the cost of sound accuracy. 		It is recommended to enable this feature only if you incur in audio latency issues during normal gameplay.
hu_HU: Lehetővé teszi a játék számára, hogy alacsony késleltetésű hangot használjon a hangpontosság árán. 		Javasoljuk, hogy ezt a funkciót csak akkor engedélyezd, ha normál játék közben hang késleltetési problémáid vannak.

en: Enable the "A Pirate I Was Meant To Be" song
hu_HU: Engedélyezi a „A Pirate I Was Menant To Be” dalt

en: Enable the song at the beginning of Part 3 of the game, "A Pirate I Was Meant To Be", 		which was cut in international releases. Beware though: subtitles may not be fully translated.
hu_HU: Engedélyezi a dalt a játék 3. részének elején, a "A Pirate I Was Deant To Be" címen, amelyet nemzetközi kiadásokban vágtak ki. Vigyázat: előfordulhat, hogy a feliratokat nem fordítják le teljesen.

en: Down Left
hu_HU: Le Balra

en: Down Right
hu_HU: Le Jobbra

en: Up Left
hu_HU: Fel Balra

en: Up Right
hu_HU: Fel Jobbra

en: Switch weapon
hu_HU: Fegyver váltása

note: I18N: Lets one skip the bike/car fight sequences in Full Throttle
en: Win the bike fight cheat
hu_HU: Nyerd meg a kerékpáros harci csalást

en: You have enabled 'aspect ratio correction'. However, FM-TOWNS' natural resolution is 320x240, which doesn't allow aspect ratio correction.
    Aspect ratio correction can be achieved by trimming the resolution to 320x200, under 'engine' tab.
hu_HU: Engedélyezted a 'képarány korrekciót'. Az FM-TOWNS természetes felbontása azonban 320x240, ami nem teszi lehetővé a képarány korrekcióját.
    A képarány korrekciója úgy érhető el, hogy a 'motor' fül alatt a felbontást 320x200-ra vágja.

en: Could not find the 'Monkey Island' Macintosh executable to read the
    instruments from. Music will be disabled.
hu_HU: Nem található a 'Monkey Island' Macintosh futtató állomány, hogy 
    beolvassa a hangszereket. Zene le lessz tiltva.

en: Audio files compressed with ScummVM Tools were detected; *.BUN/*.SOU
    compression is not supported anymore for this game, audio will be disabled.
    Please copy the game from the original media without compression.
hu_HU: A rendszer ScummVM Tools-szal tömörített hangfájlokat észlelt; *.BUN/*.SOU
    a tömörítés már nem támogatott ebben a játékban, a hang le lesz tiltva.
    Kérlek, másold a játékot tömörítés nélkül az eredeti adathordozóról.

en: Native MIDI support requires the Roland Upgrade from LucasArts,
    but %s is missing. Using AdLib instead.
hu_HU: Native MIDI támogatáshoz kell a Roland Upgrade a LucasArts-tól,
    a %s hiányzik. AdLib-ot használok helyette.

en: This particular version of Monkey Island 1 is known to miss some
    required resources for MT-32. Using AdLib instead.
hu_HU: A Monkey Island 1 e bizonyos verziójáról ismert, hogy hiányzik néhány
    szükséges erőforrás az MT-32-höz. AdLib használata helyette.

en: Usually, Maniac Mansion would start now. But for that to work, the game files for Maniac Mansion have to be in the 'Maniac' directory inside the Tentacle game directory, and the game has to be added to ScummVM.
hu_HU: Általában a Maniac Mansion indulna most. De a mûködéshez a Maniac Mansion fájljainak, a 'Maniac' mappában kell lenni a Tentacle játékmappáján belül, és a játékot így adja hozzá a ScummVM a listához.

en: Would you like to host or join a network play session?
hu_HU: Szeretnél hálózati játékmenetet szervezni vagy csatlakozni?

en: This AMIGA version is missing (at least) the following file(s):
hu_HU: Ebbõl az AMIGA verzióból hiány(oznak)zik a következõ fájl(ok):

en: 
    Please copy these file(s) into the game data directory.
hu_HU: 
    Kérlek, másold ez(eke)t a fájl(oka)t a játék könyvtárába.

en: Pixellated scene transitions
hu_HU: Pixeles képátmenetek

en: When changing scenes, a randomized pixel transition is done
hu_HU: Helyszínek váltásánál, egy randomizált pixel átmenet történik

en: Don't show hotspots when moving mouse
hu_HU: Aktív pontok nem látszanak egérmozgatás közben

en: Only show hotspot names after you actually click on a hotspot or action button
hu_HU: Aktív pontok neve csak akkor látszik, ha ténylegesen rákattint vagy akciógombot nyom

en: Show character portraits
hu_HU: Karakter képe látható

en: Show portraits for the characters when conversing
hu_HU: A karakterek képe látható beszélgetés közben

en: Slide dialogs into view
hu_HU: Párbeszéd csúsztatás nézet

en: Slide UI dialogs into view, rather than simply showing them immediately
hu_HU: UI párbeszédek csúsztatása ahelyett, hogy egyszerûen megjelenítené azonnal

en: Transparent windows
hu_HU: Átlátszó ablakok

en: Show windows with a partially transparent background
hu_HU: Ablakok megjelenítése részben átlászó háttérrel

en: The "sky.cpt" engine data file has an incorrect size.
hu_HU: A "sky.cpt" motor adatfájl mérete inkorrekt..

en: Walk / Look / Talk
hu_HU: Séta / Nézd / Beszélj

en: Skip / Close
hu_HU: Átugrik / Bezár

en: Open control panel
hu_HU: Kezelõpult megnyitás

en: Toggle fast mode
hu_HU: Váltás a gyors módra

en: Toggle really fast mode
hu_HU: Váltás nagyon gyors módra

en: Use the floppy version's intro (CD version only)
hu_HU: A floppy verzió intro használata (csak CD verziónál)

en: WARNING: Deleting the autosave slot is not supported by this engine
hu_HU: FIGYELEM: Ez a motor nem támogatja az automatikus mentési hely törlését

en: Load modded assets
hu_HU: Módosított eszközök betöltése

en: Enable loading of external replacement assets.
hu_HU: Külső helyettesítő eszközök betöltésének engedélyezése.

en: Enable linear filtering of the backgrounds images
hu_HU: A háttérképek lineáris szűrésének engedélyezése

en: When linear filtering is enabled the background graphics are smoother in full screen mode, at the cost of some details.
hu_HU: Ha a lineáris szűrés engedélyezve van, a háttérgrafika simább teljes képernyős módban, egyes részletek árán.

en: Enable font anti-aliasing
hu_HU: Font anti-aliasing engedélyezése

en: When font anti-aliasing is enabled, the text is smoother.
hu_HU: Ha a font anti-aliasing engedélyezve van, a szöveg simább.

en: Software renderer does not support modded assets
hu_HU: A szoftvermegjelenítő nem támogatja a módosított eszközöket

en: You are missing recommended data files:
hu_HU: Hiányoznak az ajánlott adatfájlok:

en: The 'fonts' folder is required to experience the text style as it was designed. The Steam release is known to be missing it. You can get the fonts from the demo version of the game.
hu_HU: A 'fonts' mappa szükséges ahhoz, hogy a szövegstílust a tervezéskor élje át. A Steam kiadásból ez köztudottan hiányzik. A betűtípusokat a játék demó verziójából szerezheted be.

en: 'gui.ini' is recommended to get proper font settings for the game localization.
hu_HU: A 'gui.ini' használata a játék fordítás szükséges betűtípus-beállítások megadásához ajánlott.

en: 'language.ini' is recommended to get localized confirmation dialogs.
hu_HU: A 'language.ini' használata ajánlott a lokalizált megerősítő párbeszédpanelekhez.

en: 'game.exe' is recommended to get styled confirmation dialogs.
hu_HU: A 'game.exe' használata ajánlott a megerősítő párbeszédpanelekhez.

en: Unable to locate the text for %s language in engine data file.
hu_HU: Nem sikerült megtalálni a %s nyelv szövegeit a motor adatfájlban.

en: Incorrect version of the '%s' engine data file found. Expected %d but got %d.
hu_HU: Hibás verziójú '%s' motor adatfájlt találtam. Elvárt %d helyett ez %d található.

en: Unable to find block for part %d
hu_HU: Nem található blokk a %d részhez

en: Unable to find '%s' in game folder or the engine data file.
hu_HU: Nem található '%s' a játék mappában vagy a motor adat fájlban.

en: Failed to save temporary game state. Make sure your save game directory is set in ScummVM and that you can write to it.
hu_HU: Nem sikerült menteni az ideiglenes játékállást. Győződj meg arról, hogy a játékmentési könyvtár a ScummVM-ben be van-e állítva, és írhat-e rá.

en: Failed to load temporary game state.
hu_HU: Nem sikerült az átmeneti játékállás betöltése.

en: Improved mode
hu_HU: Továbbfejlesztett mód

en: Removes some repetitive actions, adds possibility to change verbs by keyboard
hu_HU: Eltávolítja az ismétlõdõ mûveleteket, lehetõséget ad az igék billentyûzettel történõ megváltoztatására

en: PSX stream cutscene '%s' cannot be played in paletted mode
hu_HU: '%s' PSX stream átvezetõ nem játszható le paletta módban

en: MPEG-2 cutscenes found but ScummVM has been built without MPEG-2 support
hu_HU: MPEG-2 átvezetõfilmet találtam, de a ScummVM MPEG-2 támogatás nélkül van lefordítva

en: Cutscene '%s' not found
hu_HU: '%s' átvezetõ nem található

en: ScummVM found that you have old saved games for Broken Sword 1 that should be converted.
    The old saved game format is no longer supported, so you will not be able to load your games if you don't convert them.
    
    Press OK to convert them now, otherwise you will be asked again the next time you start the game.
hu_HU: ScummVM régi játékmentést talált a Broken Sword 1 hez, ezt át kell alakítani.
    A régi játékmentés nem támogatott, ezért a játék nem töltõdik be átalakítás nélkül.
    
    Nyomj OK-t az átalakításhoz, vagy rákérdezzek ha legközelebb elindítod a játékot.

en: Target new saved game already exists!
    Would you like to keep the old saved game (%s) or the new one (%s)?
hu_HU: A választott játékmentés már létezik!
    Megtartod a régi játékmentést (%s) vagy kicseréled az újra (%s)?

en: Keep the old one
hu_HU: A régit megtartom

en: Keep the new one
hu_HU: Az újat megtartom

en: This is the end of the Broken Sword 1 Demo
hu_HU: Ez a Broken Sword 1 Demo vége

en: PSX cutscenes found but ScummVM has been built without RGB color support
hu_HU: PSX átvezetõfilmet találtam, de ez a ScummVM RGB színtámogatás nélkül van lefordítva

en: Show object labels
hu_HU: Tárgycimke látható

en: Show labels for objects on mouse hover
hu_HU: Tárgycimke látható ha az egér felette van

en: Use English speech
hu_HU: Angol beszéd használata

en: Use English speech instead of German for every language other than German
hu_HU: Angol beszéd használata a Német helyett minden nyelven, a Németen kívül

en: Correct movie aspect ratio
hu_HU: A film megfelelő képaránya

en: Play Syberia cutscenes in 16:9, rather than stretching to full screen
hu_HU: Syberia jelenetek 16:9 arányú lejátszása, teljes képernyőre nyújtás helyett

en: Restore missing scenes
hu_HU: Hiányzó jelenetek visszaállítása

en: Restore some scenes originally in the Windows edition
hu_HU: Néhány jelenet visszaállítása eredetire a Windows kiadásban

en: Saturn CD version is not yet supported
hu_HU: A Saturn CD verzió még nem támogatott

en: Font variant not present in '%s' engine data file.
hu_HU: Font variáns nincs jelen a '%s' motor adatfájlban.

en: Saved game in slot #%d
hu_HU: Játékállás nem menthetõ %d slotba

en: Could not quick save into slot #%d
hu_HU: Gyorsmentés nem sikerült a #%d helyre

en: Saved game #%d quick loaded
hu_HU: Játékállás nem menthetõ %d slotba

en: Could not quick load the saved game #%d
hu_HU: Nem történt meg a #%d mentett játék gyors betöltése

en: Are you sure you want to exit?
hu_HU: Biztos ki akarsz lépni?

en: Unable to locate the '%s' data file.
hu_HU: Nem található a '%s' adatfájl.

en: This version requires Giflib which was not compiled into ScummVM
hu_HU: Ehhez a verzióhoz Giflib szükséges, ami nincs befordítva a ScummVM-be

en: Enable wall collisions
hu_HU: Fali ütközések engedélyezése

en: Enable the original wall collision damage
hu_HU: Engedélyezi az eredeti falütközési sérülést

en: Disable save menu
hu_HU: Mentés menü letiltás

en: The original only had autosaves. This allows you to save whenever you want.
hu_HU: Az eredetiben csak automatikus mentés van. Ez lehetővé teszi, hogy mentsen amikor akar.

en: Enable debug mode
hu_HU: Debug mód engedélyezve

en: Enable the debug mode
hu_HU: Debug mód engedélyezve

en: Enable audio CD
hu_HU: Audio CD engedélyezve

en: Enable the original audio cd track
hu_HU: Engedélyezi az eredeti audio CD-sávot

en: Enable sound
hu_HU: Hang engedélyezve

en: Enable the sound for the game
hu_HU: Engedélyezi a játék hangját

en: Enable text
hu_HU: Szöveg engedélyezése

en: Enable the text for the game
hu_HU: Engedélyezi a játék feliratait

en: Enable movies
hu_HU: Filmek engedélyezve

en: Enable the cutscenes for the game
hu_HU: Engedélyezi a játék átvezető jeleneteit

en: Enable mouse
hu_HU: Egér engedélyezve

en: Enable the mouse for the UI
hu_HU: Engedélyezi az egeret az UI számára

en: Use the USA version
hu_HU: USA verzió használata

en: Enable the USA specific version flags
hu_HU: Engedélyezi az USA-specifikus verziójelzőket

en: Enable high resolution
hu_HU: Nagy felbontás engedélyezése

en: Enable a higher resolution for the game
hu_HU: Nagyobb felbontás engedélyezése a játékhoz

en: Debug Next Room
hu_HU: Következő szoba Debug

en: Debug Previous Room
hu_HU: Előző szoba Debug

en: Debug Apply Celling Grid
hu_HU: Debug Cella rács alkalmazása

en: Debug Increase Celling Grid Index
hu_HU: Debug Cella rács Index növelése

en: Debug Decrease Celling Grid Index
hu_HU: Debug Cella rács Index csökkentése

en: Debug Grid Camera Up
hu_HU: Debug rács Kamera Fel

en: Debug Grid Camera Down
hu_HU: Debug rács Kamera Le

en: Debug Grid Camera Left
hu_HU: Debug rács Kamera Bal

en: Debug Grid Camera Right
hu_HU: Debug rács Kamera Jobb

en: Place actor at center of screen
hu_HU: Helyezd a színészt a képernyő közepére

en: Debug Menu
hu_HU: Debug Menü

en: Debug Menu Execute
hu_HU: Debug Menü Végrehajtás

en: Normal Behaviour
hu_HU: Normális viselkedés

en: Athletic Behaviour
hu_HU: Sportos viselkedés

en: Aggressive Behaviour
hu_HU: Agresszív viselkedés

en: Discreet Behaviour
hu_HU: Diszkrét viselkedés

en: Behaviour Action
hu_HU: Viselkedés Akció

en: Change Behaviour
hu_HU: Viselkedés változtatás

en: Options Menu
hu_HU: Opciók Menü

en: Use Selected Object
hu_HU: Használd a Kiválasztott objektumot

en: Throw Magic Ball
hu_HU: Dobd el a Varázslabdát

en: Move Backward
hu_HU: Menj Hátrafelé

en: Use Protopack
hu_HU: Használ Protopackot

en: Open Holomap
hu_HU: Holomap megnyitás

en: Special Action
hu_HU: Speciális Akció

en: Abort
hu_HU: Megszakít

en: Previous location
hu_HU: Előző hely

en: Next location
hu_HU: Következő hely

[ctx: Options menu]
en: High resolution on
hu_HU: Magas felbontás be

[ctx: Options menu]
en: High resolution off
hu_HU: Magas felbontás ki

[ctx: Options menu]
en: Wall collision on
hu_HU: Fali ütközés be

[ctx: Options menu]
en: Wall collision off
hu_HU: Fali ütközés ki

[ctx: Options menu]
en: Language selection
hu_HU: Nyelv kiválasztása

[ctx: Options menu]
en: Voices: None
hu_HU: Hangok: Nincs

[ctx: Options menu]
en: Voices: English
hu_HU: Hangok: Angol

[ctx: Options menu]
en: Voices: French
hu_HU: Hangok: Francia

[ctx: Options menu]
en: Voices: German
hu_HU: Hangok: Német

en: Enable frame skipping
hu_HU: Képkocka kihagyás engedélyezése

en: Allow the game to skip animation frames when running too slow.
hu_HU: A játék kihagyhat képkockákat ha az animáció túl lassan fut le.

en: Enable frame limiting
hu_HU: Képkocka limitálás engedélyezése

en: Limits the speed of the game to prevent running too fast.
hu_HU: Korlátozza a játék sebességét, hogy megakadályozza a túl gyors futást.

en: Enable cheats
hu_HU: Csalás engedélyezése

en: Allow cheats by commands and a menu when player is clicked.
hu_HU: Csalás engedélyezése parancs és menü alapján, ha a játékos rákattint.

en: Play foot step sounds
hu_HU: Játssz lépés hangokat

en: Plays sound when the player moves.
hu_HU: Hallható amikor a játékos mozog.

en: Enable jump to mouse position
hu_HU: Engedélyezi az egér helyzetre ugrást

en: Jumping while not moving targets the mouse cursor rather than direction only.
hu_HU: Ugrás mozgás közben nem az irányt, hanem az egér kurzort célozza meg.

en: Enable font replacement
hu_HU: Betűcsere engedélyezése

en: Replaces game fonts with rendered fonts
hu_HU: A játék betűtípusait renderelt betűtípusokra cseréli

note: I18N: Silencer is the player-character in Crusader games, known as the Avatar in Ultima series.
en: Camera moves with Silencer
hu_HU: Kamera mozgatás hangtompítóval

en: Camera tracks the player movement rather than snapping to defined positions.
hu_HU: A kamera követi a játékos mozgását, ahelyett, hogy meghatározott helyekre ugrana.

en: Always enable Christmas easter-egg
hu_HU: Mindig engedélyezi a Karácsonyi easter-egg-et

en: Enable the Christmas music at any time of year.
hu_HU: Engedélyezi a Karácsonyi zenét az év bármely szakában.

en: Could not find correct ultima.dat datafile
hu_HU: Nem található helyes ultima.dat adatfájl

en: loading quick save %d
hu_HU: %d gyors mentés betöltése

en: saving quick save %d
hu_HU: %d gyors mentés mentése

en: Original Save
hu_HU: Eredeti mentés

en: Transfer Character
hu_HU: Karakter átadása

en: Crusader
hu_HU: Keresztes lovag

en: Ultima VIII Cheats
hu_HU: Ultima VIII Csalások

en: Crusader intro movie file missing - check that the FLICS and SOUND directories have been copied from the CD.  More instructions are on the wiki: https://wiki.scummvm.org/index.php?title=Crusader:_No_Remorse.
hu_HU: A Crusader bevezető filmfájlja hiányzik – ellenőrizd hogy a FLICS és a SOUND könyvtárak másolásra kerültek-e a CD-ről. További utasítások a wikin találhatók: https://wiki.scummvm.org/index.php?title=Crusader:_No_Remorse.

en: Improved click sensitivity
hu_HU: Továbbfejlesztett kattintásérzékenység

en: Allows the mouse to be moved a short distance without cancelling click interactions.  If this is off, any mouse movement while the mouse button is held cancels a click interaction.
hu_HU: Lehetővé teszi az egér kis távolságra történő mozgatását anélkül, hogy megszakítaná a kattintási interakciókat. Ha ez ki van kapcsolva, az egérgomb lenyomva tartása közben minden egérmozgás törli a kattintási interakciót.

en: Faster animations
hu_HU: Gyorsabb animációk

en: Speeds up animations.
hu_HU: Felgyorsítja az animációkat.

en: Skip main menu
hu_HU: Fõmenü átugrása

en: Starts a new game upon launching instead of going to the main menu.
hu_HU: Indításkor új játékot indít, ahelyett hogy a főmenübe lépne.

en: Save game
hu_HU: Játék mentés

en: Skip current animation
hu_HU: Az aktuális animáció kihagyása

en: This game requires JPEG support, which was not compiled in.
hu_HU: Ez a játék JPEG-támogatást igényel, amely nem lett lefordítva.

en: Music for this game requires Ogg Vorbis support, which was not compiled in.
    The game will still play, but will not have any music.
hu_HU: Ehhez a játék zenéhez az Ogg Vorbis támogatása szükséges, amelyet nem fordítottak le.
    A játék továbbra is játszható, de nem lesz benne zene.

en: Music for this game requires MP3 support, which was not compiled in.
    The game will still play, but will not have any music.
hu_HU: A játék zenéjéhez MP3-támogatás szükséges, ami nem lett lefordítva.
    A játék továbbra is játszható, de nem lesz benne zene.

en: Failed to load save, the save data appears to be damaged.
hu_HU: Nem sikerült betölteni a mentést, úgy tűnik, hogy a mentési adatok sérültek.

en: Failed to read version information from save file.
hu_HU: Nem sikerült a mentett játékállás betöltése fájlból.

en: An unknown error occurred while attempting to load the saved game.
hu_HU: Ismeretlen hiba történt a mentett játék betöltése közben.

en: Show FPS-counter
hu_HU: FPS számláló látszik

en: Show the current number of frames per second in the upper left corner
hu_HU: A jelenlegi másodpercenkénti képkocka szám kijelzése a bal felsõ sarokban

en: Sprite bilinear filtering (SLOW)
hu_HU: Sprite bilineáris szûrés (LASSÚ)

en: Apply bilinear filtering to individual sprites
hu_HU: Bilineáris szûrés alkalmazása egyes sprite-okhoz

en: Force to use 2D renderer (2D games only)
hu_HU: 2D renderer használatának kényszerítése (csak 2D játékok)

en: This setting forces ScummVM to use 2D renderer while running 2D games
hu_HU: Ez a beállítás arra kényszeríti a ScummVM-et, hogy 2D renderelőt használjon 2D játékok futtatása közben

en: FoxTail support is not compiled in
hu_HU: FoxTail támogatás nincs lefordítva

en: Hero Craft support is not compiled in
hu_HU: Hero Craft támogatás nincs lefordítva

en: Wintermute3D support is not compiled in
hu_HU: Wintermute3D támogatás nincs lefordítva

en: This game requires PNG, JPEG and Vorbis support.
hu_HU: Ehhez a játékhoz PNG, JPEG és Vorbis támogatás szükséges.

en: This game requires the FoxTail subengine, which is not compiled in.
hu_HU: Ehhez a játékhoz FoxTail almotor szükséges, ami nincs befordítva.

en: This game requires the HeroCraft subengine, which is not compiled in.
hu_HU: Ehhez a játékhoz HeroCraft almotor szükséges, ami nincs befordítva.

en: This game requires 3D capabilities, which is not compiled in. As such, it is likely to be unplayable totally or partially.
hu_HU: Ez a játék 3D képességeket igényel, melyeket nem fordítottak be. Így valószínűleg teljesen vagy részben játszhatatlan.

en: Walk forward
hu_HU: Sétálj elõre

en: Walk backward
hu_HU: Sétálj hátra

note: I18N: Debug feature to draw lines of scene geometry: walls, walking areas, etc
en: Show scene geometry
hu_HU: Jelenet geometria megjelenítése

en: Previous page
hu_HU: Elõzõ oldal

en: Next page
hu_HU: Következõ oldal

en: Show hints
hu_HU: Mutass tippeket

en: Show inventory
hu_HU: Mutasd a tárgylistát

en: GUI variant A
hu_HU: GUI A változat

en: GUI variant B
hu_HU: GUI B változat

en: Phone cancel button
hu_HU: Telefon mégse gomb

en: Phone up button
hu_HU: Telefon fel gomb

en: Phone down button
hu_HU: Telefon le gomb

note: I18N: Some items are scripted to have alternative "Use" action, when MiddleClick is used It may result in actor saying different text or item being decomposed to it's parts
en: Alternative action
hu_HU: Alternatív akció

en: Phone 0 button
hu_HU: Telefon 0 gomb

en: Phone 1 button
hu_HU: Telefon 1 gomb

en: Phone 2 button
hu_HU: Telefon 2 gomb

en: Phone 3 button
hu_HU: Telefon 3 gomb

en: Phone 4 button
hu_HU: Telefon 4 gomb

en: Phone 5 button
hu_HU: Telefon 5 gomb

en: Phone 6 button
hu_HU: Telefon 6 gomb

en: Phone 7 button
hu_HU: Telefon 7 gomb

en: Phone 8 button
hu_HU: Telefon 8 gomb

en: Phone 9 button
hu_HU: Telefon 9 gomb

en: Phone * button
hu_HU: Telefon * gomb

en: Phone # button
hu_HU: Telefon # gomb

en: Show help
hu_HU: Mutasd a súgót

en: Scroll up
hu_HU: Görgess fel

en: Scroll down
hu_HU: Görgess le

en: Change shadow type
hu_HU: Árnyék típus csere

en: Volume max
hu_HU: Max hangerõ

note: I18N: Displays a debug interface with a CLI for various features
en: Show debug parser
hu_HU: Hibakeresõ megjelenítése

note: I18N: Displays a debug text message
en: Debug print
hu_HU: Hibakeresés

note: I18N: Exits the game
en: Exit
hu_HU: Kilépés

note: I18N: Displays a debug interface that changes light settings
en: Light helper window
hu_HU: Könnyû súgó ablak

en: Run forward
hu_HU: Futás elõre

en: Run backward
hu_HU: Futás hátra

en: Turn left fast
hu_HU: Gyors balrafordulás

en: Turn right fast
hu_HU: Gyors jobbrafordulás

note: I18N: Displays a blueprint with robot parts
en: Show blueprint
hu_HU: Terv mutatása

en: Next action
hu_HU: Következõ akció

en: Previous action
hu_HU: Elõzõ akció

en: Volume off
hu_HU: Hangerõ ki

en: Change font size
hu_HU: Betûméret változtatás

en: Walking speed: Low
hu_HU: Séta sebesség: Lassú

en: Walking speed: Medium
hu_HU: Séta sebesség: Közepes

en: Walking speed: High
hu_HU: Séta sebesség: Gyors

en: Cancel waiting
hu_HU: Várakozás megszakítása

en: First page
hu_HU: Elsõ oldal

en: Last page
hu_HU: Utolsó oldal

note: I18N: ultra_super_mega_fast_walk is the name of the variable used at game script for this speed
en: Walking speed: Ultra Super Mega Fast
hu_HU: Séta sebesség: Ultra Szuper Mega Gyors

en: Show game credits
hu_HU: Játék stáblista megjelenítése

en: Play selected music record
hu_HU: A kiválasztott zene lejátszása

en: Select next music record
hu_HU: A következõ zene kiválasztása

en: Play note 1: A
hu_HU: 1. Hangjegy: A

en: Play note 2: F#
hu_HU: 2. Hangjegy: F#

en: Play note 3: D#
hu_HU: 3. Hangjegy: D#

en: Play note 4: C#
hu_HU: 4. Hangjegy: C#

en: Play note 5: E
hu_HU: 5. Hangjegy: E

en: Play note 6: G#
hu_HU: 6. Hangjegy: G#

en: Play note 7: B
hu_HU: 7. Hangjegy: B

en: Ability: Telekinesis
hu_HU: Képesség: Telekinesis

en: Ability: Push
hu_HU: Képesség: Tol

en: Ability: Lightning
hu_HU: Képesség: Villám

en: Ability: Light
hu_HU: Képesség: Fény

en: Ability: Wind
hu_HU: Képesség: Szél

en: Ability: Sound
hu_HU: Képesség: Hang

en: Ability: Esence
hu_HU: Képesség: Esence

en: Ability: Exorcist
hu_HU: Képesség: Exorcist

en: Show hints / Dance move
hu_HU: Tippek megjelenítése / Tánc lépés

en: Dance move up
hu_HU: Tánc mozgás fel

en: Dance move down
hu_HU: Tánc mozgás le

en: Dance move left
hu_HU: Tánc lépés bal

en: Dance move right
hu_HU: Tánc lépés jobb

en: Cancel input
hu_HU: Bevitel megszakítás

en: Toggle subtitles
hu_HU: Felirat váltása

en: Hide hints
hu_HU: Tippek elrejtése

note: I18N: At one of the puzzles game asks to press Up key / Shift key / Down key
en: Shift key
hu_HU: Shift billentyű

note: I18N: Chapayev is the name of game character, Vasily Chapayev This action makes Chapayev interact with item instead of Petka
en: Chapayev's action
hu_HU: Chapayev akciója

en: Settings
hu_HU: Beállítások

en: Dialogue answer 1
hu_HU: Párbeszéd válasz 1

en: Dialogue answer 2
hu_HU: Párbeszéd válasz 2

en: Dialogue answer 3
hu_HU: Párbeszéd válasz 3

en: Dialogue answer 4
hu_HU: Párbeszéd válasz 4

note: I18N: This game is called "Pole Chudes" and it features a wheel similar to "Wheel of Fortune" TV show
en: Spin wheel slower
hu_HU: Forgasd a kereket lassabban

note: I18N: This game is called "Pole Chudes" and it features a wheel similar to "Wheel of Fortune" TV show
en: Spin wheel faster
hu_HU: Forgasd a kereket gyorsabban

en: Zoom out
hu_HU: Kicsinyítés

en: Zoom in
hu_HU: Nagyítás

en: Show journal
hu_HU: Mutasd az újságot

note: I18N: Displays a debug interface with Bezier curves
en: Bezier window
hu_HU: Bezier ablak

note: I18N: Use droid to perform an action
en: Droid's action
hu_HU: Droid akciója

note: I18N: It's a Tetris game clone, this action rotates current tetris item
en: Rotate
hu_HU: Forgatás

note: I18N: It's a Tetris game clone, this action drops current tetris item
en: Drop
hu_HU: Eldob

en: Player 1: Up
hu_HU: 1.Játékos: Fel

en: Player 1: Left
hu_HU: 1.Játékos: Bal

en: Player 1: Down
hu_HU: 1.Játékos: Le

en: Player 1: Right
hu_HU: 1.Játékos: Jobb

en: Player 2: Up
hu_HU: 2.Játékos: Fel

en: Player 2: Left
hu_HU: 2.Játékos: Bal

en: Player 2: Down
hu_HU: 2.Játékos: Le

en: Player 2: Right
hu_HU: 2.Játékos: Jobb

note: I18N: Displays a debug FPS counter
en: Debug FPS
hu_HU: FPS hibakeresés

en: Key i
hu_HU: i Gomb

en: This saved game uses version %u, but this engine only supports up to version %d. You will need an updated version of the engine to use this saved game.
hu_HU: Ez a mentett állás %u verziót használ, de ez a motor csak %d verzió felettit támogat. Szükséged van a motor frissített verziójára, hogy használd a mentett játékállást.

en: Double FPS
hu_HU: Dupla FPS

en: Increase framerate from 30 to 60 FPS
hu_HU: Növeli a képfrissítést 30 ról 60 FPS-re

en: Enable Venus
hu_HU: Venus engedélyezve

en: Enable the Venus help system
hu_HU: Venus súgórendszer engedélyezve

en: Disable animation while turning
hu_HU: Animáció tiltás bekapcsolás közben

en: Disable animation while turning in panorama mode
hu_HU: Animáció tiltása panoráma mód bekapcsolása közben

en: Use high resolution MPEG video
hu_HU: Nagyfelbontású MPEG videó használat

en: Use MPEG video from the DVD version instead of lower resolution AVI
hu_HU: A DVD verzió MPEG videójának használata, a kisebb felbontású AVI helyett

en: Look Up
hu_HU: Nézz Fel

en: Look Down
hu_HU: Nézz Le

en: Spellbook
hu_HU: Varázskönyv

en: Score
hu_HU: Pontszám

en: Put away object
hu_HU: Tedd le a tárgyat

en: Extract coin
hu_HU: Érme kivonás

en: Preferences
hu_HU: Preferenciák

en: Before playing this game, you'll need to copy the required fonts into ScummVM's extras directory, or into the game directory. On Windows, you'll need the following font files from the Windows font directory: Times New Roman, Century Schoolbook, Garamond, Courier New and Arial. Alternatively, you can download the Liberation Fonts or the GNU FreeFont package. You'll need all the fonts from the font package you choose, i.e., LiberationMono, LiberationSans and LiberationSerif, or FreeMono, FreeSans and FreeSerif respectively.
hu_HU: A játék megkezdése előtt át kell másolnod a szükséges betűtípusokat a ScummVM extrák könyvtárába, vagy a játék könyvtárába. Windows rendszeren a következő betűtípusfájlokra lesz szüksége a Windows betűtípus-könyvtárából: Times New Roman, Century Schoolbook, Garamond, Courier New and Arial. Alternatív megoldásként letöltheted a Liberation Fontokat vagy a GNU FreeFont csomagot. Szükséged lesz az összes betűtípusra a választott betűkészletből, azaz, LiberationMono, LiberationSans és LiberationSerif, vagy FreeMono, FreeSans és FreeSerif választhatóan.
