ScummVM 2.8.0git - en to ka translation catalogue (1113 entries)

note: I18N: built on <build date> with <compiler>
en: (built on %s with %s)
ka: (აგებულია %s-ზე %s-ით)

en: Features compiled in:
ka: ჩაშენებული თვისებები:

en: not supported
ka: მხარდაჭერილი არაა

en: disabled
ka: გამორთულია

en: enabled
ka: ჩართულია

note: I18N: CPU extensions are sets of extra processor instructions used to speed up operations. See Intel AVX2, ARM NEON, etc.
en: CPU extensions support:
ka: CPU-ის გაფართოებების მხარდაჭერა:

en: Available engines:
ka: ხელმისაწვდომი ძრავები:

en: Show hidden files
ka: დამალული ფაილების ჩვენება

en: Show files marked with the hidden attribute
ka: ფარული ფაილების ჩვენება

en: Go up
ka: მაღლა ასვლა

en: Go to previous directory level
ka: საქაღალდის წინა დონეზე გადასვლა

[ctx: lowres]
en: Go up
ka: მაღლა ასვლა

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Choose
ka: აირჩიეთ

en: Cloud Connection Wizard
ka: ღრუბელთან კავშირის მორგება

en: Quick mode
ka: სწრაფი რეჟიმი

en: Manual mode
ka: ხელით მორგება

en: Will ask you to run the Local Webserver
ka: გთხოვთ, ლოკალური ვებსერვერი გაუშვათ

en: Requires the Local Webserver feature
ka: ითხოვს ლოკალური ვებსერვერის ფუნქციას

en: Quick Mode: Step 1
ka: სწრაფი რეჟიმი: ნაბიჯი 1

en: Stop server
ka: სერვერის გაჩერება

en: Run server
ka: სერვერის გაშვება

en: Stop local webserver
ka: ლოკალური ვებსერვერის გაჩერება

en: Run local webserver
ka: ლოკალური ვებსერვერის გაშვება

en: Not running
ka: გაშვებული არაა

en: Quick Mode: Step 2
ka: სწრაფი რეჟიმი: ნაბიჯი 2

en: Now, open this link in your browser:
ka: ახლა გახსენით ეს ბმული თქვენს ბრაუზერში:

en: Open URL
ka: URL-ის გახსნა

en: Local Webserver address:
ka: ლოკალური ვებსერვერის მისამართი:

en: Quick Mode: Success
ka: სწრაფი რეჟიმი: წარმატება

en: Your cloud storage has been connected!
ka: თქვენი ღრუბლოვანი საცავი ახლა დაკავშირებულია!

en: Finish
ka: დასრულება

en: Manual Mode: Step 1
ka: ხელით მორგების რეჟიმი: ნაბიჯი 1

en: Open this link in your browser:
ka: გახსენით ეს ბმული თქვენს ბრაუზერში:

en: Manual Mode: Step 2
ka: ხელით მორგების რეჟიმი: ნაბიჯი 2

en: Copy the JSON code from the browser here and press Next:
ka: დააკოპირეთ JSON კოდი ბრაუზერიდან აქ და დააწექით 'შემდეგი':

en: Paste
ka: ჩასმა

en: Paste code from clipboard
ka: კოდის ჩასმა ბუფერიდან

en: Load
ka: ჩატვირთვა

en: Load code from file
ka: კოდის ჩატვირთვა ფაილიდან

en: Manual Mode: Something went wrong
ka: ხელით მორგების რეჟიმი: რაღაც არასწორია

en: Cloud storage was not connected.
ka: ღრუბლოვანი საცავი დაკავშირებული არაა.

en: Make sure the JSON code was copied correctly and retry.
ka: დარწმუნდით, რომ JSON კოდი სწორადაა დაკოპირებული და თავიდან სცადეთ.

en: If that doesn't work, try again from the beginning.
ka: თუ ამან არ იმუშავა, დასაწყისიდან, თავიდან სცადეთ.

en: Error message:
ka: შეცდომის შეტყობინება:

en: Manual Mode: Success
ka: ხელით მორგების რეჟიმი: წარმატება

en: Back
ka: უკან

en: Next
ka: შემდეგი

en: Another Storage is working right now. Do you want to interrupt it?
ka: ახლა სხვა საცავი მუშაობს. გნებავთ მისი შეწყვეტა?

en: Yes
ka: დიახ

en: No
ka: არა

en: Wait until current Storage finishes and try again.
ka: მოითმინეთ, სანამ მიმდინარე საცავი დასრულდება და თავიდან სცადეთ.

note: I18N: JSON is name of the format, this message is displayed if user entered something incorrect to the text field
en: JSON code contents are malformed.
ka: JSON კოდის შემცველობა დამახინჯებულია.

en: OK
ka: დიახ

en: Incorrect JSON.
ka: არასწორი JSON.

note: I18N: error message displayed on 'Manual Mode: Failure' step of 'Cloud Connection Wizard', describing that storage connection process was interrupted
en: Interrupted.
ka: შეწყვეტილია.

en: Failed to open URL!
    Please navigate to this page manually.
ka: ბმულის გახსნა ჩავარდა!
    გადადით ამ გვერდზე თვითონ.

note: I18N: JSON is a file format name
en: Select JSON file copied from scummvm.org site
ka: აირჩიეთ JSON ფაილი, რომელიც საიტიდან scummvm.org მიიღეთ

note: I18N: JSON is a file format name
en: Failed to load JSON file
ka: JSON დოკუმენტის ჩატვირთვა შეუძლებელია

en: All Downloads
ka: ყველა გადმოწერა

en: Download
ka: გადმოწერა

en: Select directory where to download game data
ka: აირჩიეთ საქაღალდე, სადაც თამაშის მონაცემებს გადმოვიწერ

en: Select directory with game data
ka: აირჩიეთ საქაღალდე, სადაც თამაშის მონაცემებია

en: From:
ka: ვისგან:

en: To:
ka: ვის:

en: Cancel download
ka: გადმოწერის გაუქმება

[ctx: lowres]
en: Cancel download
ka: გადმოწერის გაუქმება

en: Hide
ka: დამალვა

en: It looks like your connection is limited. Do you really want to download files with it?
ka: როგორც ჩანს, კავშირი შეზღუდულია. მართლა გნებავთ მისი გამოყენებით ფაილების გადმოწერა?

en: ScummVM couldn't open the specified directory!
ka: ScummVM-მა მითითებული საქაღალდე ვერ გახსნა!

en: Downloaded %s %S / %s %S
ka: გადმოწერილია %s %S / %s %S

en: Download speed: %s %S/s
ka: გადმოწერის სიჩქარე: %s %S/s

en: Currently Downloading Games
ka: თამაშები, რომლების გადმოწერაც მიმდინარეობს

en: Pending Downloads
ka: რიგში მყოფი გადმოწერები

en: ERROR %d: %s
ka: შეცდომა %d: %s

note: I18N: String like "Downloading icon packs list..."
en: Downloading %S list...
ka: %S სიის გადმოწერა...

en: Clear Cache
ka: ქეშის გასუფთავება

en: Downloading %S list... %d entries
ka: %S სიის გადმოწერა... %d ჩანაწერი

note: I18N: Close dialog button
en: Close
ka: დახურვა

en: ERROR: No icons path set
ka: შეცდომა: ხატულების ბილიკი დაყენებული არაა

note: I18N: String like "No new icon packs available"
en: No new %S available
ka: ახალი %S ხელმისაწვდომი არაა

en: Proceed
ka: გაგრძელება

en: icon packs
ka: ხატულის ნაკრებები

en: shader packs
ka: შეიდერის ნაკრებები

en: Pick the game:
ka: აირჩიეთ თამაში:

en: Game
ka: თამაში

en: Name:
ka: სახელი:

en: Full title of the game
ka: თამაშის სრული სახელი

[ctx: lowres]
en: Name:
ka: სახელი:

en: Language:
ka: ენა:

en: <default>
ka: <ნაგულისხმევი>

en: Platform:
ka: პლატფორმა:

en: Platform the game was originally designed for
ka: პლატფორმა, რომლისთვისაც თამაში თავიდან გამოვიდა

[ctx: lowres]
en: Platform:
ka: პლატფორმა:

en: Graphics
ka: გრაფიკა

en: Override global graphic settings
ka: გრაფიკის გლობალური პარამეტრების გადაფარვა

[ctx: lowres]
en: Override global graphic settings
ka: გრაფიკის გლობალური პარამეტრების გადაფარვა

en: Keymaps
ka: ღილაკების ცხრილი

en: Backend
ka: უკანაბოლო

en: Override global backend settings
ka: გლობალური უკანაბოლოს პარამეტრების გადაფარვა

[ctx: lowres]
en: Override global backend settings
ka: გლობალური უკანაბოლოს პარამეტრების გადაფარვა

en: Audio
ka: აუდიო

en: Override global audio settings
ka: გლობალური აუდიოს პარამეტრების გადაფარვა

[ctx: lowres]
en: Override global audio settings
ka: გლობალური აუდიოს პარამეტრების გადაფარვა

en: Volume
ka: ხმის სიმაღლე

[ctx: lowres]
en: Volume
ka: ხმის სიმაღლე

en: Override global volume settings
ka: გლობალური ხმის პარამეტრების გადაფარვა

[ctx: lowres]
en: Override global volume settings
ka: გლობალური ხმის პარამეტრების გადაფარვა

en: Override global MIDI settings
ka: გლობალური MIDI-ის პარამეტრების გადაფარვა

[ctx: lowres]
en: Override global MIDI settings
ka: გლობალური MIDI-ის პარამეტრების გადაფარვა

en: Override global MT-32 settings
ka: გლობალური MT-32-ის პარამეტრების გადაფარვა

[ctx: lowres]
en: Override global MT-32 settings
ka: გლობალური MT-32-ის პარამეტრების გადაფარვა

en: Paths
ka: ბილიკები

[ctx: lowres]
en: Paths
ka: ბილიკები

en: Game Path:
ka: თამაშის ბილიკი:

[ctx: lowres]
en: Game Path:
ka: თამაშის ბილიკი:

en: Extra Path:
ka: დამატებითი ბილიკი:

en: Specifies path to additional data used by the game
ka: მიუთითებს ბილიკს თამაშის დამატებით მონაცემებამდე

[ctx: lowres]
en: Extra Path:
ka: დამატებითი ბილიკი:

en: Save Path:
ka: შენახვის ბილიკი:

en: Specifies where your saved games are put
ka: მიუთითებს, სად მოხდება თქვენი თამაშების შენახვა

[ctx: lowres]
en: Save Path:
ka: შენახვის ბილიკი:

en: Achievements
ka: მიღწევები

en: Statistics
ka: სტატისტიკა

[ctx: path]
en: None
ka: არაფერი

en: Default
ka: ნაგულისხმევი

en: Select SoundFont
ka: აირჩიეთ ხმის ფონტი

en: Select additional game directory
ka: აირჩიეთ დამატებითი თამაშის საქაღალდე

en: Select directory for saved games
ka: აირჩიეთ საქაღალდე შენახული თამაშებისთვის

en: The chosen directory cannot be written to. Please select another one.
ka: არჩეულ საქაღალდეში ვერ ჩავწერე. აირჩიეთ სხვა.

en: This game ID is already taken. Please choose another one.
ka: ეს თამაშის ID უკვე დაკავებულია. აირჩიეთ სხვა.

en: Author:
ka: ავტორი:

en: Notes:
ka: შენიშვნები:

en: Choose file for loading
ka: აირჩიეთ ჩასატვირთი ფაილი

en: Enter filename for saving
ka: შეიყვანეთ შესანახი ფაილის სახელი

en: Do you really want to overwrite the file?
ka: ფაილი უკვე არსებობს. გნებავთ გადააწეროთ?

en: Reverb
ka: ექო

en: Active
ka: აქტიური

en: Room:
ka: ოთახი:

en: Damp:
ka: ჩახშობა:

en: Width:
ka: სიგანე:

en: Level:
ka: დონე:

en: Chorus
ka: ქორი

en: Speed:
ka: სიჩქარე:

en: Depth:
ka: სიღრმე:

en: Type:
ka: ტიპი:

en: Sine
ka: სინუსიოდი

en: Triangle
ka: სამკუთხედი

en: Misc
ka: სხვანი

en: Interpolation:
ka: ინტერპოლაცია:

en: None (fastest)
ka: არაფერი (უსწრაფესი)

en: Linear
ka: ხაზოვანი

en: Fourth-order
ka: მეოთხე-თანრიგი

en: Seventh-order
ka: მეშვიდე-თანრიგი

note: I18N: Button to reset keymap mappings to defaults
en: Reset
ka: განულება

en: GUI
ka: ინტერფეისი

note: I18N: Action in In Cold Blood
en: Interact
ka: ურთიერთობა

en: Up
ka: ჩართული

en: Down
ka: ქვემოთ

en: Left
ka: მარცხენა

en: Right
ka: მარჯვენა

en: Delete Character
ka: სიმბოლოს წაშლა

en: Select to end of line
ka: მონიშვნა ხაზის ბოლომდე

en: Select to start of line
ka: მონიშვნა ხაზის დასაწყისამდე

en: Cut
ka: ამოჭრა

en: Copy
ka: კოპირება

en: General
ka: საერთო

en: Cloud
ka: ღრუბელი

en: Prev
ka: წინა

en: Save Image...
ka: გამოსახულების შენახვა...

en: %u of %u
ka: %u %u-დან

en: Save Image
ka: გამოსახულების შენახვა

[ctx: group]
note: I18N: Group name for the game list
en: None
ka: არაფერი

[ctx: group]
note: I18N: Group name for the game list, grouped by the first letter of the game title
en: First letter
ka: პირველი სიმბოლო

[ctx: group]
en: Initial
ka: საწყისი

[ctx: group]
note: I18N: Group name for the game list, grouped by game engine
en: Engine
ka: ძრავი

[ctx: group]
note: I18N: Group name for the game list, grouped by game series
en: Series
ka: სერიები

[ctx: group]
note: I18N: Group name for the game list, grouped by game publisher
en: Publisher
ka: გამომცემელი

[ctx: group]
note: I18N: Group name for the game list, grouped by language
en: Language
ka: ენა

[ctx: group]
note: I18N: Group name for the game list, grouped by game platform
en: Platform
ka: პლატფორმა

[ctx: year]
note: I18N: Group name for the game list, grouped by year
en: Year
ka: წელი

en: Select Group by
ka: ჯგუფის მონიშვნის პირობა

en: Group:
ka: ჯგუფი:

note: I18N: This keymap opens KIA's HELP tab. In Blade Runner's official localizations, there is a description of this keymap on the KIA Help Page, under Keyboard Shortcuts. In the English version it is ONLINE HELP
en: Help
ka: დახმარება

note: I18N: Button Quit ScummVM program. Q is the shortcut, Ctrl+Q, put it in parens for non-latin (~Q~)
en: ~Q~uit
ka: ~გ~ასვლა

en: Quit ScummVM
ka: ScummVM-დან გასვლა

note: I18N: Button About ScummVM program. b is the shortcut, Ctrl+b, put it in parens for non-latin (~b~)
en: A~b~out
ka: შ~ე~სახებ

en: About ScummVM
ka: ScummVM-ის შესახებ

note: I18N: Button caption. O is the shortcut, Ctrl+O, put it in parens for non-latin (~O~)
en: Global ~O~ptions...
ka: გლობალური ~პ~არამეტრები...

en: Change global ScummVM options
ka: ScummVM-ის გლობალური პარამეტრების შეცვლა

[ctx: lowres]
en: Global ~O~pts...
ka: გლობალური ~პ~არამეტრები...

en: Download Games
ka: გადმოწერეთ თამაშები

note: I18N: Button caption. A is the shortcut, Ctrl+A, put it in parens for non-latin (~A~)
en: ~A~dd Game...
ka: თ~ა~მაშის დამატება...

en: Add games to the list
ka: თამაშების დამატება სიაში

[ctx: lowres]
en: ~A~dd Game...
ka: თ~ა~მაშის დამატება...

note: I18N: Button caption. R is the shortcut, Ctrl+R, put it in parens for non-latin (~R~)
en: ~R~emove Game
ka: თ~ა~მაშის წაშლა

[ctx: lowres]
en: ~R~emove Game
ka: თ~ა~მაშის წაშლა

note: I18N: Button caption. Mass add games
en: Mass Add...
ka: ერთზე მეტის დამატება...

[ctx: lowres]
note: I18N: Button caption for lower resolution GUI. Mass add games
en: Mass Add...
ka: ერთზე მეტის დამატება...

en: Search in game list
ka: ძებნა თამაშების სიაში

en: Search:
ka: ძებნა:

en: Load game:
ka: თამაშის ჩატვირთვა:

en: Do you want to load saved game?
ka: მართლა გნებავთ შენახული თამაშის ჩატვირთვა?

note: I18N: Unknown game variant
en: Unknown variant
ka: უცნობი ვარიანტი

en: List view
ka: სიის ხედი

en: Grid view
ka: ბადის ხედი

en: ~S~tart
ka: ~გ~აშვება

en: Start selected game
ka: მონიშნული თამაშის გაშვება

en: ~L~oad...
ka: ჩ~ა~ტვირთვა...

en: Load saved game for selected game
ka: მონიშნული თამაშისთვის შენახული თამაშის ჩატვირთვა

en: Record...
ka: ჩაწერა...

en: ~G~ame Options...
ka: თ~ა~მაშის პარამეტრები...

en: Change game options
ka: თამაშის პარამეტრების შეცვლა

[ctx: lowres]
en: ~G~ame Opts...
ka: თ~ა~მაშის პარამეტრები...

note: I18N: List grouping when no engine is specified I18N: List grouping when no enginr is specified
en: Unknown Engine
ka: უცნობი ძრავა

note: I18N: List grouping when no pubisher is specified I18N: List group when no publisher is specified
en: Unknown Publisher
ka: უცნობი გამომცემელი

note: I18N: List group when no game series is specified I18N: List grouping when no game series is specified
en: No Series
ka: სერიების გარეშე

note: I18N: List group when no languageis specified I18N: List group when no language is specified
en: Language not detected
ka: ენა ვერ ვიპოვე

note: I18N: List group when no platform is specified
en: Platform not detected
ka: პლატფორმა ვერ ვიპოვე

note: I18N: List group when no year is specified
en: Unknown Year
ka: უცნობი წელი

note: I18N: Group for All items
en: All
ka: ყველა

en: Icons per row:
ka: ხატულა მწკრივში:

en: ... progress ...
ka: ... მიმდინარეობა ...

en: Scan complete!
ka: სკანირება დასრულდა!

en: Scanned %d directories ...
ka: სკანირებულია %d საქაღალდე...

en: Stop
ka: გაჩერება

en: Edit record description
ka: ჩანაწერის აღწერის ჩასწორება

en: Switch to Game
ka: თამაშზე გადართვა

en: Fast replay
ka: სწრაფი გამეორება

en: Never
ka: არასდროს

en: Every 5 mins
ka: ყოველ 5 წუთში

en: Every 10 mins
ka: ყოველ 10 წუთში

en: Every 15 mins
ka: ყოველ 15 წუთში

en: Every 30 mins
ka: ყოველ 30 წუთში

note: I18N: Extremely large GUI scale
en: 200% - Extremely large
ka: 200% - საშინლად დიდი

note: I18N: Very very large GUI scale
en: 175% - Very large
ka: 175% - ძალიან დიდი

note: I18N: Medium GUI scale
en: 100% - Medium
ka: 100% - საშუალო

note: I18N: Small GUI scale
en: 75% - Small
ka: 75% - პატარა

note: I18N: Smaller GUI scale
en: 50% - Smaller
ka: 50% - უფრო პატარა

note: I18N: Smallest GUI scale
en: 25% - Smallest
ka: 25% - ყველაზე პატარა

[ctx: shader]
en: None
ka: არაფერი

[ctx: soundfont]
en: None
ka: არაფერი

en: Failed to apply some of the graphic options changes:
ka: შეცდომა ზოგიერთი გრაფიკის პარამეტრის შეცვლისას:

en: the video mode could not be changed
ka: ვიდეორეჟიმი ვერ შევცვალე

en: the stretch mode could not be changed
ka: გაწელვის რეჟიმი ვერ შევცვალე

en: the fullscreen setting could not be changed
ka: სრული ერანის პარამეტრი ვერ შევცვალე

en: the filtering setting could not be changed
ka: გაფილტვრის პარამეტრი ვერ შევცვალე

en: the vsync setting could not be changed
ka: vsync პარამეტრი ვერ შევცვალე

en: the shader could not be changed
ka: შეიდერის შეცვლა შეუძლებელია

en: Touchpad mouse mode
ka: თაჩპედის თაგუნას რეჟიმი

en: Pointer Speed:
ka: კურსორის სიჩქარე:

[ctx: lowres]
en: Pointer Speed:
ka: კურსორის სიჩქარე:

en: Joy Deadzone:
ka: ჯოისტიკის მკვდარი ზონა:

[ctx: lowres]
en: Joy Deadzone:
ka: ჯოისტიკის მკვდარი ზონა:

en: Graphics mode:
ka: გრაფიკის რეჟიმი:

en: Render mode:
ka: რენდერის რეჟიმი:

en: Stretch mode:
ka: გაწელვის რეჟიმი:

en: Scaler:
ka: მასშტაბი:

en: Shader:
ka: შეიდერი:

[ctx: lowres]
en: Shader Path:
ka: შეიდერის ბილიკი:

en: Download Shaders
ka: შეიდერების გადმოწერა

en: Fullscreen mode
ka: სრული ეკრანის რეჟიმი

en: Game 3D Renderer:
ka: თამაშის 3D რენდერერი:

[ctx: lowres]
en: Game 3D Renderer:
ka: თამაშის 3D რენდერერი:

en: 3D Anti-aliasing:
ka: 3D მომრგვალება:

en: Disabled
ka: გამორთულია

en: Filter graphics
ka: გრაფიკის გაფილტვრა

en: Aspect ratio correction
ka: გვერდების ფარდობის შესწორება

en: Correct aspect ratio for games
ka: თამაშებისთვის ზომების ფარდობის შესწორება

en: Preferred device:
ka: რჩეული მოწყობილობა:

en: Music device:
ka: მუსიკის მოწყობილობა:

[ctx: lowres]
en: Preferred dev.:
ka: რჩეული მოწყ.:

[ctx: lowres]
en: Music device:
ka: მუსიკის მოწყობილობა:

en: AdLib emulator:
ka: AdLib-ის ემულატორი:

en: GM device:
ka: GM მოწყობილობა:

en: Use first available device
ka: პირველი ხელმისაწვდომი მოწყობილობის გამოყენება

en: SoundFont:
ka: ხმის ფონტი:

[ctx: lowres]
en: SoundFont:
ka: ხმის ფონტი:

en: Mixed AdLib/MIDI mode
ka: შერეული AdLib/MIDI რეჟიმი

en: MIDI gain:
ka: MIDI-ის გაძლიერება:

en: MT-32 Device:
ka: MT-32 მოწყობილობა:

en: Don't use Roland MT-32 music
ka: Roland MT-32-ის მუსიკა გამოყენებული არ იქნება

en: Text and speech:
ka: ტექსტი და საუბარი:

en: Speech
ka: საუბარი

en: Subtitles
ka: სუბტიტრები

en: Both
ka: ორივე

en: Subtitle speed:
ka: სუბტიტრის სიჩქარე:

[ctx: lowres]
en: Text and speech:
ka: ტექსტი და საუბარი:

en: Spch
ka: სბრ

en: Subs
ka: სუბტიტრ

[ctx: lowres]
en: Both
ka: ორივე

en: Show subtitles and play speech
ka: სუბტიტრები ჩვენება და საუბრის დაკვრა

[ctx: lowres]
en: Subtitle speed:
ka: სუბტიტრის სიჩქარე:

en: Music volume:
ka: მუსიკის ხმა:

[ctx: lowres]
en: Music volume:
ka: მუსიკის ხმა:

en: Mute all
ka: ყველას დადუმება

en: SFX volume:
ka: SFX ხმა:

en: Special sound effects volume
ka: სპეციალური ხმის ეფექტების ხმის სიძლიერე

[ctx: lowres]
en: SFX volume:
ka: SFX ხმა:

en: Speech volume:
ka: საუბრის ხმა:

[ctx: lowres]
en: Speech volume:
ka: საუბრის ხმა:

en: Control
ka: კონტროლი

[ctx: lowres]
en: Cloud
ka: ღრუბელი

en: Accessibility
ka: წვდომადობა

[ctx: lowres]
en: Accessibility
ka: წვდომადობა

en: Discard changes and close the dialog
ka: ცვლილებების მოცილება და ფანჯრის დახურვა

en: Apply
ka: გადატარება

en: Apply changes without closing the dialog
ka: ცვლილებების გადატარება ფანჯრის დახურვის გარეშე

en: Apply changes and close the dialog
ka: ცვლილებების გადატარება და ფანჯრის დახურვა

en: FluidSynth Settings
ka: FluidSynth-ის მორგება

en: Theme Path:
ka: თემის ბილიკი:

[ctx: lowres]
en: Theme Path:
ka: თემის ბილიკი:

en: Icon Path:
ka: ხატულის ბილიკი:

[ctx: lowres]
en: Icon Path:
ka: ხატულის ბილიკი:

[ctx: path]
en: Default
ka: ნაგულისხმევი

en: DLC Path:
ka: DLC-ის ბილიკი:

[ctx: lowres]
en: DLC Path:
ka: DLC-ის ბილიკი:

en: Plugins Path:
ka: დამატებების ბილიკი:

[ctx: lowres]
en: Plugins Path:
ka: დამატებების ბილიკი:

en: ScummVM config path:
ka: ScummVM-ის კონფიგურაციის ბილიკი:

en: ScummVM log path:
ka: ScummVM-ის ჟურნალის ბილიკი:

en: View
ka: ნახვა

note: I18N: Referring to the last path memorized when adding a game
en: Last browser path:
ka: ბოლო ბრაუზერის ბილიკი:

en: Theme:
ka: თემა:

en: GUI scale:
ka: GUI-ის მასშტაბი:

en: GUI renderer:
ka: GUI-ის რენდერერი:

en: Return to the launcher when leaving a game
ka: თამაშიდან გასვლისას გამშვებზე დაბრუნება

en: Ask for confirmation on exit
ka: გასვლისას დადასტურების მოთხოვნა

en: GUI language:
ka: ინტერფეისის ენა:

en: Language of ScummVM GUI
ka: ScummVM-ის ინტერფეისის ენა

en: Download Icons
ka: ხატულების გადმოწერა

en: Check on the scummvm.org website for updates of icon packs
ka: ხატულების განახლების შემოწმება scummvm.org-ზე

en: Autosave:
ka: ავტომატური შენახვა:

[ctx: lowres]
en: Autosave:
ka: ავტომატური შენახვა:

en: Random seed:
ka: შემთხვევითი მარცვალი:

en: Seed for initializing all random number generators
ka: მარცვალი ყველა შემთხვევითი რიცხვის გენერატორის ინიციალიზაციისთვის

en: Debug level:
ka: გამართვის დონე:

note: I18N: Debug level -1, no messages
en: None
ka: არაფერი

note: I18N: Debug level 11, all messages
en: 11 (all)
ka: 11 (ყველა)

en: Enable Discord integration
ka: Discord-ის ინტეგრაციის ჩართვა

en: Update check:
ka: განახლებების შემოწმება:

en: How often to check ScummVM updates
ka: ScummVM-ის განახლებების სიხშირე

en: Check now
ka: ახლა შემოწმება

en: Active storage:
ka: აქტიური საცავი:

en: Active cloud storage
ka: აქტიური ღრუბლოვანი საცავი

en: Enable storage
ka: საცავის ჩართვა

en: Username:
ka: მომხმარებელი:

en: Username used by this storage
ka: ამ საცავის მიერ გამოყენებული მომხმარებლის სახელი

en: <none>
ka: <არცერთი>

en: Used space:
ka: გამოყენებული ადგილი:

en: Last sync:
ka: ბოლო სინქი:

en: <never>
ka: <არასდროს>

en: Sync now
ka: სინქრონიზაცია ახლავე

en: Download game files
ka: თამაშის ფაილების გადმოწერა

en: Open downloads manager dialog
ka: გადმოწერების მმართველის დიალოგური ფანჯრის გახსნა

en: Disconnect
ka: გათიშვა

[ctx: lowres]
en: This storage is not connected yet!
ka: ეს საცავი ჯერ მიერთებული არაა!

en: This storage is not connected yet!
ka: ეს საცავი ჯერ მიერთებული არაა!

en: Connect
ka: დაკავშირება

en: Connect your cloud storage account
ka: დააკავშირეთ თქვენი ღრუბლოვანი საცავის ანგარიში

en: Server's port:
ka: სერვერის პორტი:

en: Port for server to use
ka: სერვერის პორტი

en: Use Text to speech
ka: ტექსტის-ხმამაღლა-წაკითხვის გამოყენება

en: Will read text in gui on mouse over.
ka: ტექსტის ხმამაღლა წაკითხვა მასზე თაგუნას გადატარებისას.

en: Ignore
ka: იგნორი

en: Disable autosave
ka: ავტომატური შენახვის გამორთვა

en: 
    And more...
ka: 
    და კიდევ...

en: Move
ka: გადატანა

en: ERROR: Failed to move the following saved games:
ka: შეცდომა: ჩავარდა შემდეგი შენახული თამაშების გადატანა:

en: Failed to change cloud storage!
ka: ღრუბლოვანი საცავის შეცვლა ჩავარდა!

en: Another cloud storage is already active.
ka: სხვა ღრუბლოვანი საცავი, უკვე, აქტიურია.

en: Theme does not support selected language!
ka: თემას არჩეული ენის მხარდაჭერა არ გააჩნია!

en: Theme cannot be loaded!
ka: თემის ჩატვირთვა შეუძლებელია!

en: 
    Misc settings will be restored.
ka: 
    აღდგება სხვა პარამეტრები.

en: Select directory for GUI themes
ka: აირჩიეთ საქაღალდე ინტერფეისის თემებისთვის

en: Select directory for GUI launcher thumbnails
ka: აირჩიეთ საქაღალდე ინტერფეისის გამშვების მინიატურებისთვის

en: Select directory for DLC downloads
ka: აირჩიეთ საქაღალდე DLC გადმოწერებისთვის

en: Select directory for extra files
ka: აირჩიეთ საქაღალდე დამატებითი ფაილებისთვის

en: Select directory for plugins
ka: აირჩიეთ საქაღალდე დამატებებისთვის

en: <right now>
ka: <ახლავე>

en: Enter Text
ka: შეიყვანეთ ტექსტი

note: I18N: You must leave "#" as is, only word 'next' is translatable
en: #  next
ka: #  შემდეგი

en: add
ka: დამატება

en: Delete char
ka: სიმბოლოს წაშლა

note: I18N: Pre means 'Predictive', leave '*' as is
en: *  Pre
ka: *  წინ

note: I18N: 'Num' means Numbers
en: *  Num
ka: *  რიცხვ

en: Delete
ka: წაშლა

en: Record
ka: ჩაწერა

en: Playback
ka: დაკვრა

en: Edit
ka: ჩასწორება

en: Author:
ka: ავტორი:

en: Notes:
ka: შენიშვნები:

en: Do you really want to delete this record?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ ამ ჩანაწერის წაშლა?

en: Unknown Author
ka: უცნობი ავტორი

en: Downloading saves...
ka: შენახული თამაშების გადმოწერა...

en: Run in background
ka: ფონურად გაშვება

en: %s (%s %S / %s %S, %s / %s files)
ka: %s (%s %S / %s %S, %s / %s ფაილი)

en: No date saved
ka: თარიღი არ შენახულა

en: No time saved
ka: დრო არ შენახულა

en: No playtime saved
ka: თამაშის დრო არ შენახულა

en: Do you really want to delete this saved game?
ka: მართლა გნებავთ ამ შენახული თამაშის წაშლა?

en: Date:
ka: თარიღი:

en: Time:
ka: დრო:

en: Playtime:
ka: თამაშის დრო:

en: Untitled saved game
ka: უსახელო შენახული თამაში

en: New Save
ka: ახლის შენახვა

en: Create a new saved game
ka: ახალი შენახული თამაშის შექმნა

en: Name:
ka: სახელი:

en: Enter a description for slot %d:
ka: შეიყვანეთ აღწერა სლოტისთვის %d:

en: Select shader
ka: აირჩიეთ შეიდერი

en: Select a Theme
ka: აირჩიეთ თემა

en: Disabled GFX
ka: გრაფიკის გარეშე

[ctx: lowres]
en: Disabled GFX
ka: გრაფიკის გარეშე

en: Standard renderer
ka: სტანდარტული რენდერერი

en: Standard
ka: სტანდარტული

en: Antialiased renderer
ka: მომრგვალებული რენდერერი

en: Antialiased
ka: მომრგვალებული

en: Add anyway
ka: მაინც დამატება

en: Copy to clipboard
ka: ბუფერში კოპირება

en: Report game
ka: თამაშის ანგარიშის გაგზავნა

en: Clear value
ka: მნიშვნელობის გასუფთავება

en: Play
ka: დაკვრა

en: Saves
ka: შენახული თამაშები

en: Ok
ka: კარგი

note: I18N: A button caption to dismiss amessage and read it later I18N: A button caption to dismiss a message and read it later
en: Read Later
ka: მოგვიანებით წაკითხვა

en: Error running game:
ka: თამაშის გაშვების შეცდომა:

en: No error
ka: შეცდომის გარეშე

en: Game data not found
ka: თამაშის მონაცემები ვერ ვიპოვე

en: Game id not supported
ka: თამაშის ID მხარდაჭერილი არაა

en: Unsupported color mode
ka: მხარდაუჭერელი ფერის რეჟიმი

en: Audio device initialization failed
ka: აუდიომოწყობილობის ინიციალიზაციის სეცდომა

en: Read permission denied
ka: კითხვის წვდომა აკრძალულია

en: Write permission denied
ka: ჩაწერის წვდომა აკრძალულია

en: Path does not exist
ka: ბილიკი არ არსებობს

en: Path not a directory
ka: ბილიკი საქაღალდე არაა

en: Path not a file
ka: ბილიკი ფაილი არაა

en: Cannot create file
ka: ფაილის შექმნის შეცდომა

en: Reading data failed
ka: მონაცემების კითხვის შეცდომა

en: Writing data failed
ka: მონაცემების ჩაწერის შეცდომა

en: User canceled
ka: გააუქმა მომხმარებელმა

en: Unknown error
ka: უცნობი შეცდომა

note: I18N: Hercules is a graphics card name, Green is color
en: Hercules Green
ka: Hercules (მწვანე)

note: I18N: Hercules is a graphics card name, Amber is color
en: Hercules Amber
ka: Hercules (ქარვისფერი)

en: PC-9821 (256 Colors)
ka: PC-9821 (256 ფერი)

en: PC-9801 (16 Colors)
ka: PC-9801 (16 ფერი)

note: I18N: Macintosh black-and-white
en: Macintosh b/w
ka: Macintosh შ/თ

[ctx: lowres]
en: Hercules Green
ka: Hercules (მწვანე)

[ctx: lowres]
en: Hercules Amber
ka: Hercules (ქარვისფერი)

en: Daily
ka: დღიურად

en: Weekly
ka: კვირაში ერთხელ

en: Monthly
ka: თვეში ერთხელ

en: <Bad value>
ka: <არასწორი მნიშვნელობა>

note: I18N: Abbreviation for 'bytes' as data size I18N: Hardware key
en: B
ka: ბ

note: I18N: Abbreviation for 'kilobytes' as data size
en: KB
ka: კბ

note: I18N: Abbreviation for 'megabytes' as data size
en: MB
ka: მბ

note: I18N: Abbreviation for 'gigabytes' as data size
en: GB
ka: გბ

note: I18N: Abbreviation for 'terabytes' as data size
en: TB
ka: ტბ

en: Bitmap Image File
ka: ბიტური რუკის გამოსახულების ფაილი

en: PNG Image File
ka: PNG გამოსახულების ფაილი

en: JPEG Image File
ka: JPEG გამოსახულების ფაილი

en: QuickDraw PICT Image File
ka: QuickDraw PICT გამოსახულების ფაილი

en: Data File
ka: მონაცემების ფაილი

en: Quit
ka: გასვლა

en: Config File Error
ka: კონფიგურაციის ფაილის სეცდომა

en: Save Path Error
ka: ბილიკის შენახვის შეცდომა

en: Icons Path Error
ka: ხატულების ბილიკის შეცდომა

en: Toggle virtual keyboard
ka: ვირტუალური კლავიატურის გადართვა

en: Done
ka: დასრულდა

en: Mode change
ka: რეჟიმის შეცვლა

en: Close popup
ka: მხტუნარას დახურვა

en: Achievement unlocked!
ka: მიზანი განბლოკილია!

en: ~R~esume
ka: ~გ~აგრძელება

en: ~L~oad
ka: ჩ~ა~ტვირთვა

en: ~S~ave
ka: შ~ე~ნახვა

en: ~O~ptions
ka: ~მ~ორგება

en: ~H~elp
ka: ~დ~ახმარება

en: ~A~bout
ka: შ~ე~სახებ

en: ~R~eturn to Launcher
ka: ~გ~ამშვებზე დაბრუნება

[ctx: lowres]
en: ~R~eturn to Launcher
ka: ~გ~ამშვებზე დაბრუნება

en: Save game:
ka: თამაშის შენახვა:

en: Save
ka: შენახვა

en: This game does not support loading from the menu. Use in-game interface
ka: ამ თამაშს მენიუდან ჩატვირთვის მხარდაჭერა არ გააჩნია. გამოიყენეთ თამაშშიდა ინტერფესი

en: ~O~K
ka: ~დ~იახ

en: ~C~ancel
ka: ~გ~აუქმება

en: Could not switch to resolution '%dx%d'.
ka: ვერ გადავერთე გაფართოებაზე '%dx%d'.

en: Could not initialize color format.
ka: ფერის ფორმატის ინიციალიზაცია შეუძლებელია.

en: Could not switch to video mode '%s'.
ka: ვიდეორეჟიმზე '%s' გადართვა შეუძლებელია.

en: Error
ka: შეცდომა

en: Skip autosave
ka: ავტოშენახვის გამოტოვება

en: Autosave
ka: ავტომატური შენახვა

en: Error occurred making autosave
ka: შეცდომა ავტოშენახვისას

en: WARNING:
ka: გაფრთხილება:

en:  Shall we still run the game?
ka:  მაინც გავუშვა თამაში?

en: Start anyway
ka: მაინც გაჩვება

en: This game is not supported.
ka: ეს თამაში მხარდაჭერილი არაა.

en: This game is not supported for the following reason:
ka: ეს თამაში მხარდაჭერილი არაა შემდეგი მიზეზით:

en: Loading game is currently unavailable
ka: თამაშის ჩატვირთვა ამჟამად ხელმისაწვდომი არაა

en: Saving game is currently unavailable
ka: თამაშის შენახვა ამჟამად ხელმისაწვდომი არაა

en: Left Click
ka: მარცხენა-წკაპი

en: Middle Click
ka: შუა-წკაპი

en: Right Click
ka: მარჯვენა-წკაპი

note: I18N: Action in In Cold Blood
en: Pause
ka: შეჩერება

en: Game menu
ka: თამაშის მენიუ

en: Skip
ka: გამოტოვება

en: Skip line
ka: ხაზის გამოტოვება

note: I18N: This keymap works within the KIA Save Game screen and allows confirming popup dialogue prompts (eg. for save game deletion or overwriting) and also submitting a new save game name, or choosing an existing save game for overwriting.
en: Confirm
ka: დადასტურება

en: Autosave on
ka: ავტოშენახვა ჩართ

en: Autosave off
ka: ავტოშენახვა გამორთ

en: OpenGL with shaders
ka: OpenGL შეიდერებით

[ctx: lowres]
en: OpenGL with shaders
ka: OpenGL შეიდერებით

en: AdLib emulator
ka: AdLib-ის ემულატორი

en: MAME OPL emulator
ka: MAME OPL-ის ემულატორი

en: DOSBox OPL emulator
ka: DOSBox OPL-ის ემულატორი

en: Nuked OPL emulator
ka: Nuked OPL-ის ემულატორი

en: Amiga Audio emulator
ka: Amiga-ის აუდიოს ემულატორი

en: No music
ka: მუსიკის გარეშე

en: Apple II GS emulator (NOT IMPLEMENTED)
ka: Apple II GS ემულატორი (განუხორციელებელია)

en: Creative Music System emulator
ka: Creative Music System-ის ემულატორი

en: Initializing MT-32 Emulator
ka: MT-32-ის ემულატორის ინციალიზაცია

en: MT-32 emulator
ka: MT-32-ის ემულატორი

en: PC Speaker emulator
ka: კომპიუტერის დინამიკის ემულატორი

en: IBM PCjr emulator
ka: IBM PCjr-ის ემულატორი

en: C64 Audio emulator
ka: C64 აუდიოემულატორი

en: <syncing...>
ka: <სინქრონიზაცია...>

en: Saved games sync was cancelled.
ka: შენახული თამაშების სინქრონიზაცია გაუქმდა.

en: Saved games sync failed.
    Check your Internet connection.
ka: შენახული თამაშების სინქრონიზაცია ჩავარდა.
    შეამოწმეთ თქვენი ინტერნეტკავშირი.

en: Download complete.
    Failed to download %u files.
ka: გადმოწერა დასრულდა.
    ჩავარდა %u ფაილის გადმოწერა.

en: Download complete.
ka: გადმოწერა დასრულდა.

en: Download failed.
ka: გადმოწერის შეცდომა.

en: Do you really want to return to the Launcher?
    Any unsaved progress will be lost.
ka: მართლა გნებავთ გამშვებზე დაბრუნება?
    ნებისმიერი რამ, რაც არ შეგინახავთ, დაიკარგება.

en: Do you really want to quit?
    Any unsaved progress will be lost.
ka: მართლა გნებავთ, გახვიდეთ?
    ნებისმიერი რამ, რაც არ შეგინახავთ, დაიკარგება.

en: Global
ka: გლობალური

en: Global Main Menu
ka: გლობალური მთავარი მენიუ

en: Display keyboard
ka: პროგრამული კლავიატურის ჩვენება

en: Toggle mute
ka: დადუმების გადართვა

en: Open Debugger
ka: გამმართველის ჩვენება

en: Maximum Volume
ka: მაქსიმალური ხმა

en: Increasing Volume
ka: ხმის აწევა

en: Minimal Volume
ka: მინიმალური ხმა

en: Decreasing Volume
ka: ხმის დაწევა

en: Clicking Enabled
ka: დაწკაპუნება ჩართულია

en: Clicking Disabled
ka: დაწკაპუნება გამორთულია

note: I18N: This is displayed in the file browser to let the user choose a new folder for Android Storage Attached Framework
en: Add a new folder
ka: ახალი საქაღალდის დამატება

note: I18N: This may be displayed in the Android UI used to add a Storage Attach Framework authorization
en: Choose a new folder
ka: აირჩიეთ ახალი საქაღალდე

en: Toggle aspect ratio correction
ka: ზომის ფარდობის შესწორების გადართვა

en: Center
ka: ცენტრი

en: Pixel-perfect scaling
ka: პიქსელ-პიქსელ გადიდება

en: Fit to window
ka: ფანჯარაში ჩატევა

en: Stretch to window
ka: ფანჯრამდე გაწელვა

en: Fit to window (4:3)
ka: ფანჯარაში ჩატევა (4:3)

en: Resolution: %dx%d
ka: გაფართოება: %dx%d

en: Active graphics filter:
ka: აქტიური გრაფიკის ფილტრი:

en: Filtering enabled
ka: გაფილტვრა ჩართულია

en: Filtering disabled
ka: გაფილტვრა გამორთულია

en: Stretch mode
ka: გაწელვის რეჟიმი

en: SDL Surface
ka: SDL ზედაპირი

en: Saved screenshot '%s'
ka: შენახულია ეკრანის ანაბეჭდი '%s'

en: Could not save screenshot
ka: ეკრანის ანაბეჭდის შენახვა შეუძლებელია

en: Windowed mode
ka: ფანჯრის რეჟიმი

en: Toggle fullscreen
ka: მთელ ეკრანზე გატანის ჩართ/გამორთ

en: Toggle mouse capture
ka: თაგუნას ჩაჭერის გადართვა

en: Save screenshot
ka: ეკრანის ანაბეჭდის შენახვა

en: Increase the scale factor
ka: მასშტაბის ფაქტორის გაზრდა

en: Decrease the scale factor
ka: მასშტაბის ფაქტორის შემცირება

en: Left Mouse Button
ka: თაგუნას მარცხენა ღილაკი

en: Right Mouse Button
ka: თაგუნის მარჯვენა ღილაკი

en: Middle Mouse Button
ka: თაგუნის შუა ღილაკი

en: Mouse Wheel Up
ka: თაგუნას რგოლი მაღლა

en: Mouse Wheel Down
ka: თაგუნას რგოლი დაბლა

en: X1 Mouse Button
ka: X1 თაგუნას ღილაკი

en: X2 Mouse Button
ka: X2 თაგუნას ღილაკი

en: Joy A
ka: ჯოისტიკი A

en: Joy B
ka: ჯოისტიკი B

en: Joy X
ka: ჯოისტიკი X

en: Joy Y
ka: ჯოისტიკი Y

en: Joy Back
ka: ჯოისტიკის უკან

en: Joy Guide
ka: ჯოისტიკის მენიუ

en: Joy Start
ka: ჯოისტიკის გაშვება

en: Left Stick
ka: მარცხენა ჯოხი

en: Right Stick
ka: მარჯვენა ჯოხი

en: Left Shoulder
ka: მარცხენა მხარი

en: Right Shoulder
ka: მარჯვენა მხარი

en: D-pad Up
ka: ჯვარი მაღლა

en: D-pad Down
ka: ჯვარი დაბლა

en: D-pad Left
ka: ჯვარი მარცხნივ

en: D-pad Right
ka: ჯვარი მარჯვნივ

en: D-pad Center
ka: ჯვარი ცენტრი

en: Left Trigger
ka: მარცხენა ტრიგერი

en: Right Trigger
ka: მარჯვენა ტრიგერი

en: Reset to defaults
ka: ნაგულისხმები პარამეტრების დაყენება

en: Clear mapping
ka: მიბმების გასუფთავება

en: Virtual mouse up
ka: ვირტუალური თაგუნა მაღლა

en: Virtual mouse down
ka: ვირტუალური თაგუნა დაბლა

en: Virtual mouse left
ka: ვირტუალური თაგუნა მარცხნივ

en: Virtual mouse right
ka: ვირტუალური თაგუნა მარჯვნივ

en: Slow down virtual mouse
ka: ვირტუალური თაგუნას შენელება

en: Can't create directory here!
ka: აქ საქაღალდეს ვერ შევქმნი!

en: Invalid path!
ka: არასწორი ბილიკი!

en: Parent directory doesn't exists!
ka: მშობელი საქაღალდე არ არსებობს!

en: Can't create a directory within a file!
ka: საქაღალდეს ფაილში ვერ შევქმნი!

en: There is a file with that name in the parent directory!
ka: მშობელ საქაღალდეში არსებობს ფაილი ამ სახელით!

en: Failed to create the directory!
ka: საქაღალდის შექმნა ჩავარდა!

en: Directory created successfully!
ka: საქაღალდე წარმატებით შეიქმნა!

en: Back to parent directory
ka: მშობელ საქაღალდეზე დაბრუნება

en: The file doesn't exist!
ka: ფაილი არ არსებობს!

en: Can't download a directory!
ka: საქაღალდეს ვერ გადმოვიწერ!

en: Failed to read the file!
ka: ფაილის წაკითხვის შეცდომა!

en: The page is not available without the resources. Make sure file wwwroot.zip from ScummVM distribution is available in 'themepath'.
ka: ეს გვერდი რესურსების გარეშე ხელმისაწვდომი არაა. დარწმუნდით, რომ ფაილი wwwroot.zip, რომელიც ScummVM-ის დისტრიბუტივშია, ხელმისაწვდომია 'themepath'-ში.

en: Create directory
ka: საქაღალდის შექმნა

en: Upload files
ka: ფაილების ატვირთვა

en: Type new directory name:
ka: შეიყვანეთ ახალი საქაღალდის სახელი:

en: Select a file to upload:
ka: აირჩიეთ ასატვირთი ფაილი:

en: Or select a directory (works in Chrome only):
ka: ან აირჩიეთ საქაღალდე (მუშაობს მხოლოდ Chrome-ში):

en: Index of
ka: ინდექსი ელემენტისთვის

en: Error occurred
ka: შეცდომა

en: File system root
ka: ფაილური სისტემის ძირითადი საქაღალდე

en: Saved games
ka: შენახული თამაშები

en: Parent directory
ka: მშობელი საქაღალდე

en: Index of
ka: ინდექსი ელემენტისთვის

en: Open Files manager
ka: ფაილების მმართველის გახსნა

en: The parent directory doesn't exist!
ka: მშობელი საქაღალდე არ არსებობს!

en: Can't upload into a file!
ka: ფაილში ატვირთვა შეუძლებელია!

en: Back to the files manager
ka: ფაილების მმართველზე დაბრუნება

en: Invalid request: headers are too long!
ka: არასწორი მოთხოვნა: თავსართები ძალიან გრძელია!

en: Failed to upload the file!
ka: ფაილის ატვირთვის შეცდომა!

en: No file was passed!
ka: ფაილი გადმოცემული არაა!

en: Uploaded successfully!
ka: ფაილი წარმატებით აიტვირთა!

en: ~C~lose
ka: ~დ~ახურვა

en: Show mouse cursor
ka: თაგუნას კურსორის ჩვენება

en: Snap to edges
ka: წიბოებზე მიმაგრება

en: Stretch to fit
ka: გაწელვა ჩასატევად

en: Use Screen:
ka: გამოიყენება ეკრანი:

[ctx: 3ds-screen]
en: Top
ka: თავში

[ctx: 3ds-screen]
en: Bottom
ka: ქვედა

[ctx: 3ds-screen]
en: Both
ka: ორივე

note: I18N: Hardware key I18N: Return key I18N: Select party member command in Might & Magic 1
en: Select
ka: არჩევა

note: I18N: Hardware key
en: Start
ka: გაშვება

note: I18N: Hardware key
en: L
ka: მარცხ

note: I18N: Hardware key
en: R
ka: წითელი

en: C-Pad X
ka: C-პადის X

en: C-Pad Y
ka: C-პადის Y

en: Touch
ka: შეხება

en: Toggle Drag Mode
ka: გადათრევის რეჟიმის გადართვა

en: Toggle Magnify Mode
ka: გადიდების რეჟიმის გადართვა

en: Open 3DS Settings
ka: 3DS-ის პარამეტრების გახსნა

en: Hover Mode
ka: გადატარების რეჟიმი

en: Drag Mode
ka: გადათრევის რეჟიმი

en: Getting help
ka: დახმარების მიღება

en: Touch Controls
ka: სენსორის კონტროლები

en: Adding Games
ka: თამაშების დამატება

en: In menus
ka: მენიუებში

en: Touchpad emulation
ka: თაჩპედის ემულაცია

en: Direct mouse
ka: ვირტუალური თაგუნა

en: Gamepad emulation
ka: გეიმპადის ემულაცია

en: In 2D games
ka: 2D თამაშებში

en: In 3D games
ka: 3D თამაშებში

en: Select the orientation:
ka: აირჩიეთ ორიენტაცია:

en: Automatic
ka: ავტომატური

en: Portrait
ka: პორტრეტი

en: Landscape
ka: ლანდშაფტი

en: In games
ka: თამაშებში

note: I18N: This button opens a list of all folders added for Android Storage Attached Framework
en: Remove folder authorizations...
ka: საქაღალდის ავტორიზაციის წაშლა...

en: Remove
ka: წაშლა

en: Unscaled
ka: გაუდიდებელი

en: Gamepad opacity
ka: გეიმპადის სიმღვრიე

en: Directional button:
ka: მიმართულების ღილაკი:

en: Thumbstick
ka: ჯოისტიკი

en: Dpad
ka: ჯვარი

en: Click Mode
ka: წკაპის რეჟიმი

en: Keyboard
ka: კლავიატურა

en: | `Cmd+q`    | Quit (macOS)
ka: | `Cmd+q`    | გასვლა (macOS)

en: | `Alt+F4`  | Quit (Windows)
ka: | `Alt+F4`  | გასვლა (Windows)

en: | `Ctrl+q`  | Quit (Linux/Unix)
ka: | `Ctrl+q`  | გასვლა (Linux/Unix)

en: | `Ctrl+z`  | Quit (other platforms)
ka: | `Ctrl+z`  | გასვლა (სხვა პლატფორმები)

en: Hide ScummVM
ka: ScummVM-ის დამალვა

en: Hide Others
ka: სხვების დამალვა

en: Show All
ka: ყველას ჩვენება

en: Window
ka: ფანჯარა

en: Minimize
ka: ჩაკეცვა

en: User Manual
ka: მომხმარებლის სახელმძღვანელო

en: General Information
ka: ზოგადი ინფორმაცია

en: What's New in ScummVM
ka: ScummVM-ის სიახლეები

en: Credits
ka: კრედიტები

en: GPL License
ka: GPL ლიცენზია

en: LGPL License
ka: LGPL ლიცენზია

en: Freefont License
ka: Freefont ლიცენზია

en: OFL License
ka: OFL ლიცენზია

en: BSD License
ka: BSD-ის ლიცენზია

note: I18N: Hardware key
en: Menu
ka: მენიუ

en: Cross
ka: ჯვარი

en: Circle
ka: წრე

en: Square
ka: კვადრატი

en: Minus
ka: მინუსი

en: Plus
ka: პლუსი

en: Video
ka: ვიდეო

en: Current video mode:
ka: მიმდინარე ვიდეორეჟიმი:

en: Double-strike
ka: ორმაგი

en: Horizontal underscan:
ka: ჰორიზონტალური underscan:

en: Vertical underscan:
ka: ვერტიკალური underscan:

en: Input
ka: შეყვანა

en: Status:
ka: მდგომარეობა:

en: Unknown
ka: უცნობი

en: Mount DVD
ka: DVD-ის მიმაგრება

en: Unmount DVD
ka: DVD-ის მოხსნა

en: Server:
ka: სერვერი:

en: Share:
ka: გაზიარება:

en: Password:
ka: პაროლი:

en: Init network
ka: ქსელის გაშვება

en: Mount SMB
ka: SMB-ის მიმაგრება

en: Unmount SMB
ka: SMB-ის მოხსნა

en: DVD Mounted successfully
ka: DVD-ის მიმაგრება წარმატებულია

en: Error while mounting the DVD
ka: DVD-ის მიმაგრების შეცდომა

en: DVD not mounted
ka: DVD მიმაგრებული არაა

en: Network up, share mounted
ka: ქსელი გაშვებულია, გაზიარებული მიმაგრებული

en: Network up
ka: ქსელი გაშვებულია

en: , error while mounting the share
ka: , შეცდომა გაზიარებულის მიმაგრებისას

en: , share not mounted
ka: , გაზიარებული მიმაგრებული არაა

en: Network down
ka: ქსელი გათიშულია

en: Initializing network
ka: ქსელის ინიციალიზაცია

en: Timeout while initializing network
ka: ქსელის ინიციალიზაციის მოლოდინის ვადა ამოიწურა

en: Network not initialized (%d)
ka: ქსელი ინიციალიზებული არაა (%d)

en: Launcher
ka: გამშვები

en: Check for Updates...
ka: განახლებების შემოწმება...

en: TV emulation
ka: ტელევიზორის ემულაცია

en: Color graphics
ka: ფერადი გრაფიკა

en: Show scanlines
ka: სკანირების ხაზების ჩვენება

en: Mouse support
ka: თაგუნას მხარდაჭერა

en: Add speed menu
ka: სიჩქარის მენიუს დამატება

en: This game does not support loading
ka: ამ თამაშს ჩატვირთვის მხარდაჭერა არ გააჩნია

en: This game does not support saving
ka: ამ თამაშს შენახვის მხარდაჭერა არ გააჩნია

en: Restore game:
ka: თამაშის აღდგენა:

en: Restore
ka: აღდგენა

en: Failed to save game to file:
    
    %s
ka: შეცდომა თამაშის შენახვისას ფაილში:
    
    %s

en: Successfully saved game in file:
    
    %s
ka: წარმატებით შევინახე თამაში ფაილში:
    
    %s

en: AdLib OPL3 mode
ka: AdLib OPL3 რეჟიმი

en: Game language:
ka: თამაშის ენა:

en: Force antialiased text
ka: ტექსტის ნაძალადევი მომრგვალება

en: Show FPS
ka: კადრი/წმ-ის ჩვენება

en: Show the current FPS-rate, while you play.
ka: მიმდინარე კადრი/წმ სიჩქარის ჩვენება თამაშის დროს.

en: Show version
ka: ვერსიის ჩვენება

en: Quick load
ka: სწრაფი ჩატვირთვა

en: Quick save
ka: სწრაფი შენახვა

en: Switch to Sarah
ka: სარაზე გადართვა

en: Switch to Grimwall
ka: გრიმვოლზე გადართვა

en: Switch to Olmec
ka: ოლმექზე გადართვა

en: Bring up the In-Game Menu
ka: თამაშის შიდა მენიუს გამოტანა

en: Open character inventory
ka: პერსონაჟის ინვენტარის გახსნა

en: Load anyway
ka: მაინც ჩატვირთვა

en: Failed to initialize resources
ka: რესურსების ინიციალიზაცია ჩავარდა

en: A required game resource was not found
ka: აუცილებელი თამაშის რესურსები ვერ ვიპოვე

en: Continue
ka: გაგრძელება

en: Missing game code
ka: თამაშის კოდი ვერ ვიპოვე

en: Sitcom mode
ka: რეჟიმი Sitcom

en: Shorty mode
ka: რეჟიმი Shorty

note: I18N: These are keymaps that work in the main gameplay and also when KIA (Knowledge Integration Assistant) is open.
en: common shortcuts
ka: ზოგადი მალსახმობები

note: I18N: These are keymaps which work only in the main gameplay and not within KIA's (Knowledge Integration Assistant) screens.
en: main game shortcuts
ka: მთავარი თამაშის მალსახმობები

note: I18N: This keymap is the main way for the user interact with the game. It is used with the game's cursor to select, walk-to, run-to, look-at, talk-to, pick up, use, shoot (combat mode), open KIA (when clicking on McCoy).
en: Walk / Look / Talk / Select / Shoot
ka: სიარული / შეხედვა / საუბარი / მონიშვნა / სროლა

note: I18N: This keymap toggles McCoy's status between combat mode (drawing his gun) and normal mode (holstering his gun) In Blade Runner's official localizations, there is a description of this keymap on the KIA Help Page, under Keyboard Shortcuts. In the English version it is TOGGLE MCCOY'S COMBAT MODE
en: Toggle Combat
ka: ბრძოლის გადართვა

note: I18N: This keymap allows skipping video cutscenes
en: Skip cutscene
ka: საწყისი ეკრანის გამოტოვება

note: I18N: This keymap allows skipping the current line of dialogue. In Blade Runner's official localizations, there is a description of this keymap on the KIA Help Page, under Keyboard Shortcuts. In the English version it is SKIP PAST CURRENT LINE OF DIALOGUE
en: Skip dialogue
ka: დიალოგის გამოტოვება

note: I18N: This keymap toggles between opening the KIA in the Game Options tab, and closing the KIA. In Blade Runner's official localizations, there is a description of this keymap on the KIA Help Page, under Keyboard Shortcuts. In the English version it is GAME OPTIONS
en: Game Options
ka: თამაშის მორგება

note: I18N: This keymap allows scrolling texts and lists upwards
en: Scroll Up
ka: მაღლა აქაჩვა

note: I18N: This keymap allows scrolling texts and lists downwards
en: Scroll Down
ka: ქვემოთ ჩამოწევა

note: I18N: This keymap opens KIA's SAVE GAME tab. In Blade Runner's official localizations, there is a description of this keymap on the KIA Help Page, under Keyboard Shortcuts. In the English version it is SAVE GAME
en: Save Game
ka: თამაშის შენახვა

note: I18N: This keymap opens KIA's LOAD GAME tab. In Blade Runner's official localizations, there is a description of this keymap on the KIA Help Page, under Keyboard Shortcuts. In the English version it is LOAD GAME
en: Load Game
ka: თამაშის ჩატვირთვა

note: I18N: This keymap opens KIA's SUSPECT DATABASE tab. In Blade Runner's official localizations, there is a description of this keymap on the KIA Help Page, under Keyboard Shortcuts. In the English version it is SUSPECT DATABASE
en: Suspect Database
ka: ეჭვმიტანილების ბაზა

note: I18N: This keymap opens KIA's CLUE DATABASE tab. In Blade Runner's official localizations, there is a description of this keymap on the KIA Help Page, under Keyboard Shortcuts. In the English version it is CLUE DATABASE
en: Clue Database
ka: სამხილების ბაზა

note: I18N: This keymap opens KIA's QUIT GAME tab. In Blade Runner's official localizations, there is a description of this keymap on the KIA Help Page, under Keyboard Shortcuts. In the English version it is QUIT GAME
en: Quit Game
ka: თამაშიდან გასვლა

en: Are you sure you want to quit?
ka: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ, გახვიდეთ?

en: Your game is now Paused.  Click OK to continue.
ka: თამაში ახლა შეჩერებულია.  გასაგრძელებლად დააწკაპუნეთ ღილაკზე 'დიახ'.

note: I18N: This option allows the user to skip cutscenes. I18N: This option allows the user to skip text and cutscenes.
en: Skip support
ka: მხარდაჭერის გამოტოვება

en: Enable Text to Speech
ka: ტექსტის წარმოთქმის ჩართვა

en: Unnamed autosave
ka: უსახელო ავტოშენახვა

en: Unnamed savegame
ka: უსახელო შენახული თამაში

en: Empty autosave
ka: ცარიელი ავტოშენახვა

en: Talk/Interact
ka: საუბარი/ურთიერთობა

note: I18N: Combat command in Might & Magic 1
en: Attack
ka: შეტევა

note: I18N: Combat command in Might & Magic 1
en: Block
ka: დაბლოკვა

en: Accept
ka: დასტური

en: Previous
ka: წინა

en: Reply 1
ka: პასუხი 1

en: Reply 2
ka: პასუხი 2

en: Reply 3
ka: პასუხი 3

en: Reply 4
ka: პასუხი 4

en: Reply 5
ka: პასუხი 5

en: Reply 6
ka: პასუხი 6

en: Next Page
ka: შემდეგი გვერდი

en: Previous Page
ka: წინა გვერდი

en: Map
ka: რუკა

en: Journal
ka: ჟურნალი

note: I18N: Action in In Cold Blood
en: Inventory
ka: ინვენტარი

en: Traits
ka: მოხაზულობა

en: Quick Save
ka: სწრაფი შენახვა

en: Quick Load
ka: სწრაფი ჩატვირთვა

en: Versailles 1685 support is not compiled in
ka: Versailles 1685-ის მხარდაჭერა ჩაშენებული არაა

en: Action
ka: ქმედება

en: Change Command
ka: ბრძანების შეცვლა

en: Debug Graphics
ka: გრაფიკის გამართვა

en: Prerecorded sounds
ka: წინასწარ ჩაწერილი ხმები

en: Extended timer
ka: გაფართოებული ტაიმერი

en: Automatic drilling
ka: ავტომატური ბურღვა

en: Disable demo mode
ka: დემო რეჟიმის გამორთვა

en: Disable sensors
ka: სენსორების გამორთვა

en: Disable falling
ka: ვარდნის გამორთვა

en: Player cannot fall over edges
ka: მოთამაშე ვერ გადავარდება

en: Strafe Left
ka: სტრეიფი მარცხნივ

en: Strafe Right
ka: სტრეიფი მარჯვნივ

note: I18N: Combat command in Might & Magic 1
en: Shoot
ka: სროლა

en: Lower/Fly down
ka: ქვემოთ ჩამოწევა/ჩამოფრენა

en: Change mode
ka: რეჟიმის შეცვლა

en: Rotate Left
ka: მარცხნივ შებრუნება

en: Rotate Right
ka: მარჯვნივ შებრუნება

en: Info Menu
ka: ინფორმაციის მენიუ

en: Untitled Savegame
ka: უსახელო შენახულითამაში

en: Also read input text
ka: ასევე წაიკითხე შეყვანილი ტექსტი

en: Loading game...
ka: თამაშის ჩატვირთვა...

en: I don't understand.
ka: ვერ გავიგე.

en: Savegame
ka: შენახულითამაში

en: Picture window toggled
ka: სურათის ფანჯარა გადაირთო

en: Saved.
ka: შენახულია.

en: Error writing save file
ka: შესანახი ფაილის ჩაწერის შეცდომა

en: Incorrect rs file.
ka: არასწორი rs ფაილი.

en: Save file created by different version.
ka: შენახვის ფაილი სხვა ვერსიის მერაა შექმნილი.

en: Failed to load saved game from file.
ka: შენახული თამაშის ფაილიდან წაკითხვა ჩავარდა.

en: Failed to save game to file.
ka: თამაშის ფაილში შენახვა ჩავარდა.

en: Failed to delete file.
ka: ფაილის წაშლის შეცდომა.

en: Menu / Skip
ka: მენიუ / გამოტოვება

note: I18N: Action in In Cold Blood
en: Run
ka: გაშვება

en: Examine
ka: გამოცდა

en: Use/Talk
ka: გამოყენება/საუბარი

en: Pick up/Put away
ka: აღება/გადადება

en: Skip dialog lines
ka: დიალოგის ხაზების გამოტოვება

en: Examine/Look
ka: დათვალიერება/შეხედვა

en: Input text
ka: შეიყვანეთ ტექსტი

en: Easier AI
ka: უფრო ადვილი AI

en: Speedrun Mode
ka: რეჟიმი Speedrun

en: Reserved
ka: რეზერვირებული

en: Failed to save game
ka: თამაშის შენახვა ჩავარდა

en: Enable cheat mode
ka: თაღლითობის რეჟიმის ჩართვა

en: Move up
ka: აწევა

en: Move down
ka: ქვემოთ ჩამოწევა

en: Move left
ka: მარცხნივ გაწევა

en: Move right
ka: მარჯვნივ გაწევა

note: I18N: Combat command in Might & Magic 1
en: Use
ka: გამოყენება

en: Clear waypoints
ka: გზის წერტილების გასუფთავება

en: Debug
ka: გამართვა

en: Gore Mode
ka: რეჟიმი სისხლით

en: Enable Gore Mode when available
ka: სისხლის რეჟიმის ჩართვა, როცა ხელმისაწვდომია

en: Forward
ka: გადაგზავნა

en: Backward
ka: უკან

en: Lean Left
ka: გადახრა მარცხნივ

en: Lean Right
ka: გადახრა მარჯვნივ

en: Jump
ka: გადასვლა

note: I18N: Action in In Cold Blood
en: Crouch
ka: ხოხვა

en: Interact Mode
ka: ურთიერთობის რეჟიმი

en: Look Mode
ka: შეხედვის რეჟიმი

en: Holster
ka: იარაღის ბუდე

en: Notebook
ka: ნოუთბუქი

en: Personal Notes
ka: პერსონალური ჩანაწერები

en: Flashlight
ka: ფანარი

en: Glowstick
ka: მანათებელი ჯოხი

en: Unlock all levels
ka: ყველა დონის განბლოკვა

en: All levels will be available to play.
ka: სათამაშოდ ხელმისაწვდომი იქნება ყველა დონე.

en: Enable restored content
ka: აღდგენილი შემცველობის ჩართვა

note: I18N: Action in In Cold Blood
en: Fire
ka: ცეცხლი

note: I18N: Action in In Cold Blood
en: Arm
ka: ხელი

note: I18N: Action in In Cold Blood
en: Remora
ka: რემორა

note: I18N: Action in In Cold Blood
en: Side Step
ka: ნაბიჯი გვერდით

note: I18N: Studio audience adds an applause and cheering sounds whenever Malcolm makes a joke.
en: Studio audience
ka: სტუდიის აუდიტორია

note: I18N: Helium mode makes people sound like they've inhaled Helium.
en: Helium mode
ka: ჰელიუმის რეჟიმი

note: I18N: When enabled, this option makes scrolling smoother when changing from one screen to another.
en: Smooth scrolling
ka: რბილი გადახვევა

note: I18N: When enabled, this option changes the cursor when it floats to the edge of the screen to a directional arrow. The player can then click to walk towards that direction.
en: Floating cursors
ka: მცურავი კურსორები

en: Interact via Left Click
ka: ურთიერთობა მარცხენა წკაპით

en: Interact via Right Click
ka: ურთიერთობა მარჯვენა წკაპით

en: Move Forward
ka: წინ

en: Move Back
ka: უკან გადასვლა

en: Move Left
ka: მარცხნივ გაწევა

en: Move Right
ka: მარჯვნივ გაწევა

en: Turn Left
ka: მარცხნივ მობრუნება

en: Turn Right
ka: მარჯვნივ მობრუნება

en: Open/Close Inventory
ka: ინვენტარის გახსნა/დახურვა

en: Camp
ka: ბანაკი

en: Cast Spell
ka: შელოცვის წარმოთქმა

en: Spell Level 1
ka: შელოცვის დონე 1

en: Spell Level 2
ka: შელოცვის დონე 2

en: Spell Level 3
ka: შელოცვის დონე 3

en: Spell Level 4
ka: შელოცვის დონე 4

en: Spell Level 5
ka: შელოცვის დონე 5

en: Spell Level 6
ka: შელოცვის დონე 6

en: Attack 1
ka: შეტევა 1

en: Attack 2
ka: შეტევა 2

en: Attack 3
ka: შეტევა 3

en: Show Map
ka: რუკის ჩვენება

en: Slide Left
ka: გასრიალება მარცხნივ

en: Slide Right
ka: გასრიალება მარჯვნივ

note: I18N: Action of hero party in Might & Magic 1
en: Rest
ka: პაუზა

en: Options
ka: პარამეტრები

en: Choose Spell
ka: აირჩიეთ შელოცვა

en: TTS Narrator
ka: TTS კომენტატორი

en: Easy mouse interface
ka: ადვილი თაგუნას ინტერფეისი

en: Animated inventory items
ka: ანიმირებული ინვენტარის ელემენტები

en: Animated game interface
ka: ანიმირებული თამაშის ინტერფეისი

en: Naughty game mode
ka: გარყვნილი თამაშის რეჟიმი

en: Show item costs in standard inventory mode
ka: ელემენტის ფასების ჩვენება სტანდარტული ინვენტარის რეჟიმში

en: More durable armor
ka: უფრო გამძლე აბჯარი

en: Hitpoint bars
ka: სიცოცხლის ზოლები

en: View Party Member 1
ka: დაათვალიერეთ გუნდის წევრი 1

en: View Party Member 2
ka: დაათვალიერეთ გუნდის წევრი 2

en: View Party Member 3
ka: დაათვალიერეთ გუნდის წევრი 3

en: View Party Member 4
ka: დაათვალიერეთ გუნდის წევრი 4

en: View Party Member 5
ka: დაათვალიერეთ გუნდის წევრი 5

en: View Party Member 6
ka: დაათვალიერეთ გუნდის წევრი 6

note: I18N: Combat command in Might & Magic 1
en: Cast
ka: როლებში

note: I18N: Combat command in Might & Magic 1
en: Exchange
ka: გადაცვლა

note: I18N: Combat command in Might & Magic 1
en: Fight
ka: ბრძოლა

note: I18N: Combat command in Might & Magic 1
en: Quick Reference
ka: სწრაფი ბმა

note: I18N: Combat command in Might & Magic 1
en: Retreat
ka: უკან დახევა

note: I18N: Combat command in Might & Magic 1
en: Delay
ka: შეყოვნება

note: I18N: Combat command in Might & Magic 1 I18N: Action of hero party in Might & Magic 1
en: Protect
ka: დაცვა

note: I18N: Party arrangement command in Might & Magic 1
en: Forwards
ka: წინ

note: I18N: Party arrangement command in Might & Magic 1
en: Backwards
ka: უკან

en: Toggle Minimap
ka: მინიკურის გადართვა

en: Reorder Party
ka: გუნდის გადალაგება

note: I18N: Action of hero party in Might & Magic 1
en: Search
ka: ძებნა

note: I18N: Action of hero party in Might & Magic 1
en: Unlock
ka: განბლოკვა

en: Goto location
ka: მდებარეობაზე გადასვლა

en: Might and Magic 1 - Menus
ka: Might and Magic 1 - მენიუები

en: Might and Magic 1 - Minimal Keys
ka: Might and Magic 1 - მინიმალური ღილაკები

en: Might and Magic 1 - Party
ka: Might and Magic 1 - გუნდი

en: Might and Magic 1 - Combat
ka: Might and Magic 1 - ბრძოლა

en: Might and Magic 1 - Cheats
ka: Might and Magic 1 - თაღლითობა

en: Failed to autosave
ka: ავტოშენახვა ჩავარდა

en: ~T~ransitions Enabled
ka: ~გ~ადასვლები ჩართულია

note: I18N: Drop book page
en: ~D~rop Page
ka: ~გ~ვერდის დაგდება

en: Show ~M~ap
ka: ~რ~უკის ჩვენება

en: Main Men~u~
ka: ~მ~თავარი მენიუ

en: Transitions:
ka: გადასვლები:

en: Fastest
ka: უსწრაფესი

en: Normal
ka: ნორმალი

en: Best
ka: საუკეთესო

en: Myst ME support not compiled in
ka: Myst ME-ის მხარდაჭერა ჩაშენებული არაა

en: Myst support not compiled in
ka: Myst-ის მხარდაჭერა ჩაშენებული არაა

en: Riven support not compiled in
ka: Riven-ის მხარდაჭერა ჩაშენებული არაა

en: CSTime support not compiled in
ka: CSTime-ის მხარდაჭერა ჩაშენებული არაა

en: The game is paused. Press any key to continue.
ka: თამაში შეჩერებულია. გასაგრძელებლად დააწექით ნებისმიერ ღილაკს.

en: Open main menu
ka: მთავარი მენიუს გახსნა

en: Load game state
ka: თამაშის მდგომარეობის ჩატვირთვა

en: Save game state
ka: თამაშის მდგომარეობის შენახვა

en: Show options menu
ka: პარამეტრების მენიუს ჩვენება

en: Drop page
ka: გვერდის დაგდება

en: Show map
ka: რუკის ჩვენება

en: Load game
ka: თამაშის ჩატვირთვა

en: New game
ka: ახალი თამაში

en: Move forward
ka: წინ გადასვლა

en: Move forward left
ka: წინ მარცხნივ გადასვლა

en: Move forward right
ka: წინ მარჯვნივ გადასვლა

en: Move backwards
ka: უკან გადასვლა

en: Turn left
ka: მარცხნივ შეუხვიეთ

en: Turn right
ka: მარჯვნივ შეუხვიეთ

en: Look up
ka: ახედვა

en: Look down
ka: დახედვა

en: Play intro videos
ka: შესავალი ვიდეოების დაკვრა

en: Start with debugger
ka: გამმართველით გაშვება

en: Toggle debug overlay
ka: გამართვის განლაგების გადართვა

en: Image Viewer
ka: სურათების გალერეა

en: PS2 version is not yet supported
ka: PS2-ის ვერსია ჯერ მხარდაჭერილი არაა

en: Widescreen mod
ka: ფართოეკრანიანი მოდი

en: Show/hide maze map
ka: რუკის ჩვენება/დამალვა

en: Player Speech
ka: მოთამაშის საუბარი

en: Character Speech
ka: პერსონაჟის საუბარი

en: Auto Move
ka: ავტომატური გადასვლა

note: I18N: NHC is a file extension
en: NHC replacement:
ka: NHC ჩანაცვლება:

en: <original>
ka: <ორიგინალი>

en: Load file
ka: ფაილის ჩატვირთვა

en: Loading game...
ka: თამაშის ჩატვირთვა...

en: Save file
ka: ფაილის შენახვა

en: Saving game...
ka: თამაშის შენახვა...

en: Down/Zoom Out
ka: დაბლა/დაპატარავება

en: Action/Select
ka: ქმედება/არჩევა

en: Alternative intro
ka: ალტერნატიული შესავალი

en: Improved font
ka: გაუმჯობესებული ფონტი

en: Error loading game resources.
ka: თამაშის რესურსების ჩატვირთვის შეცდომა.

en: Use Windows cursors
ka: Windows-ის კურსორის გამოყენება

en: Use silver cursors
ka: ვერცხლისფერი კურსორების გამოყენება

en: Enable content censoring
ka: შემცველობის ცენზურის ჩართვა

en: Upscale videos
ka: ვიდეოების მასშტაბი

en: MIDI mode:
ka: MIDI რეჟიმი:

en: Standard (GM / MT-32)
ka: სტანდარტული (GM / MT-32)

en: This demo uses an unimplemented version of Robot videos
ka: ფ

en: (Autosave)
ka: (ავტოშენახვა)

en: Download patch
ka: პაჩის გადმოწერა

note: I18N: Name of the online game session
en: Game Name:
ka: თამაშის სახელი:

note: I18N: The user's name for online
en: Your Name:
ka: თქვენი სახელი:

note: I18N: Button, start hosting online multiplayer game
en: Host
ka: 1

note: I18N: Retrieving list of online multiplayer games
en: Querying games...
ka: თამაშების გამოთხოვა...

note: I18N: Join online multiplayer game
en: Join
ka: შეერთება

note: I18N: Online multiplayer games were found
en: Found %d available games.
ka: აღმოჩენილია %d ხელმისაწვდომი თამაში.

note: I18N: Previous page button
en: ~P~revious
ka: ~წ~ინა

note: I18N: Next page button
en: ~N~ext
ka: შ~ე~მდეგი

en: Speech Only
ka: მხოლოდ საუბარი

en: Speech and Subtitles
ka: საუბარი და სუბტიტრები

en: Subtitles Only
ka: მხოლოდ სუბტიტრები

[ctx: lowres]
en: Speech & Subs
ka: საუბარი და სუბტიტრები

en: Practice
ka: პრაქტიკანტი

en: Expert
ka: ექსპერტი

en: Enhancements:
ka: გაფართოებები:

en: Restored content
ka: აღდგენილი შემცველობა

en: Playback Adjust:
ka: დაკვრის მორგება:

en: Intro Adjust:
ka: შესავლის მორგება:

en: Outlook Adjust:
ka: პანორამის მორგება:

en: Multiplayer Server:
ka: მრავალმოთამაშიანი სერვერი:

en: Online Server:
ka: ინტერნეტ-სერვერი:

en: Selection screen
ka: არჩევის ეკრანი

en: Space
ka: სივრცე

en: Pause game
ka: თამაშის შეჩერება

en: Start the debugger
ka: გამმართველის გაშვება

en: Show memory consumption
ka: მეხსიერების ხარჯვის ჩვენება

en: Push
ka: გადაცემა

en: Pull
ka: მიღება

en: Give
ka: მიცემა

en: Open
ka: გახსნა

en: Go to
ka: გადასვლა

en: Get
ka: მიღება

en: Read
ka: წაკითხვა

en: New kid
ka: ახალი ჩარი

en: Turn on
ka: ჩართვა

en: Turn off
ka: გამორთვა

en: Walk to
ka: მისვლა

en: Pick up
ka: აღება

en: What is
ka: რა არის

en: Put on
ka: დადე

en: Take off
ka: აიღე

en: Fix
ka: გასწორება

en: Switch
ka: გადართვა

en: Look
ka: გარეგნობა

en: Talk
ka: საუბარი

en: Travel
ka: მოგზაურობა

en: puSh
ka: მიწოლა

en: pull (Yank)
ka: გამოწევა (მოჭიდებით)

en: Talk to
ka: დაელაპარაკე

en: Look at
ka: შეხედე

en: turn oN
ka: ჩართე

en: turn oFf
ka: გამორთე

en: KeyUp
ka: ზემოთ

en: KeyDown
ka: ქვემოთ

en: Walk
ka: გასეირნება

en: Object
ka: ობიექტი

en: Eyes
ka: თვალები

en: Tongue
ka: ენა

en: Punch
ka: გახვრეტა

en: Kick
ka: გაგდება

en: Regular cursor
ka: ჩვეულებრივი კურსორი

note: I18N: Comm is a communication device
en: Comm
ka: კავშირი

en: Inventory:
ka: ინვენტარი:

en: Switching characters:
ka: ჩარის გადართვა:

en: Second kid
ka: მეორე ჩარი

en: Third kid
ka: მესამე ჩარი

en: Step back
ka: ნაბიჯი უკან

en: Block high
ka: დაბლოკვა მაღლა

en: Block middle
ka: დაცვა შუაში

en: Block low
ka: დაცვა დაბლა

en: Punch high
ka: დარტყმა მაღლა

en: Punch middle
ka: დარტყმა შუაში

en: Punch low
ka: დარტყმა დაბლა

en: Sucker punch
ka: დარტყმა ზურგში

en: Fly upwards
ka: მაღლა აფრენა

en: Fly straight
ka: ფრენა წინ

en: Fly down
ka: ფრენა დაბლა

en: Music volume:
ka: მუსიკის ხმის დონე:

en: Subtitle speed:
ka: სუბტიტრების სიჩქარე:

en: Enable smooth scrolling
ka: დარბილებული ჩაწევა/ამოწევის ჩართვა

en: Down Left
ka: დაბლა მარცხნივ

en: Down Right
ka: დაბლა მარჯვნივ

en: Up Left
ka: მაღლა მარცხნივ

en: Up Right
ka: მაღლა მარჯვნივ

en: Switch weapon
ka: იარაღის გადართვა

en: Transparent windows
ka: გამჭვირვალე ფანჯრები

en: Floppy intro
ka: შესავალი დისკეტებიდან

en: Improved mode
ka: გაუმჯობესებული რეჟიმი

en: Enable debug mode
ka: გამართვის გამოტანის ჩართვა

en: Enable sound
ka: ხმის ჩართვა

en: Enable text
ka: ტექსტის ჩართვა

en: Enable movies
ka: ფილმების ჩართვა

en: Enable mouse
ka: თაგუნას ჩართვა

en: Debug Menu
ka: გამართვის მენიუ

en: Normal Behaviour
ka: ნორმალური ქცევა

en: Athletic Behaviour
ka: ათლეტური ქცევა

en: Aggressive Behaviour
ka: აგრესიული ქცევა

en: Change Behaviour
ka: ქცევის შეცვლა

en: Options Menu
ka: პარამეტრების მენიუ

en: Move Backward
ka: უკან

en: Use Protopack
ka: პროტოპაკის გამოყენება

en: Abort
ka: შეწყვეტა

[ctx: Options menu]
en: Language selection
ka: ენების ამორჩევა

en: Save game
ka: თამაშის შენახვა

en: Previous page
ka: წინა გვერდი

en: Next page
ka: შემდეგი გვერდი

en: Show help
ka: დახმარების ჩვენება

en: Scroll up
ka: მაღლა აწევა

en: Scroll down
ka: დაბლა ჩამოწევა

note: I18N: Exits the game
en: Exit
ka: გასვლა

en: Run backward
ka: უკან გაშვება

en: First page
ka: პირველი გვერდი

en: Last page
ka: ბოლო გვერდი

en: Toggle subtitles
ka: სუბტიტრების გადართვა

en: Settings
ka: &პარამეტრები

en: Zoom out
ka: დაპატარავება

en: Zoom in
ka: გადიდება

note: I18N: It's a Tetris game clone, this action rotates current tetris item
en: Rotate
ka: დატრიალება

note: I18N: It's a Tetris game clone, this action drops current tetris item
en: Drop
ka: გადაგდება

en: Spellbook
ka: შელოცვების წიგნი

en: Score
ka: ქულები

en: Preferences
ka: მორგება
