ScummVM 1.9.0git - en to uk_UA translation catalogue (2014 entries)

note: I18N: built on <build date> with <compiler>
en: (built on %s with %s)
uk_UA: (зібраний %s з %s)

en: Features compiled in:
uk_UA: Включені в білд опції:

en: not supported
uk_UA: не підтримується

en: disabled
uk_UA: вимкнено

en: enabled
uk_UA: Умкнено

note: I18N: CPU extensions are sets of extra processor instructions used to speed up operations. See Intel AVX2, ARM NEON, etc.
en: CPU extensions support:
uk_UA: Підтримка розширень CPU:

en: Available engines:
uk_UA: Доступні движки:

en: Show hidden files
uk_UA: Показати cховані файлі

en: Show files marked with the hidden attribute
uk_UA: Показувати файли які помічено як сховані

en: Go up
uk_UA: Вгору

en: Go to previous directory level
uk_UA: Перейти на папку рівнем вище

[ctx: lowres]
en: Go up
uk_UA: Вгору

en: Cancel
uk_UA: Відміна

en: Choose
uk_UA: Вибрати

en: Cloud Connection Wizard
uk_UA: Майстер для залучення з хмарою

en: Quick mode
uk_UA: Швидкий режим

en: Manual mode
uk_UA: Ручний режим

en: Will ask you to run the Local Webserver
uk_UA: Вас буде попрошено запустити локальний веб-сервер

en: Requires the Local Webserver feature
uk_UA: Потребує локального веб-серверу

en: Quick Mode: Step 1
uk_UA: Швидкий Режим: Крок 1

en: In this mode, the Local Webserver must be running,
    so your browser can forward data to ScummVM
uk_UA: В цьому режимі має бути запущено локальний веб-сервер,
    аби ваш переглядач інтернету міг передати дані до ScummVM

en: Stop server
uk_UA: Вимкнути сервер

en: Run server
uk_UA: Запустити сервер

en: Stop local webserver
uk_UA: Вимкнути локальний веб-сервер

en: Run local webserver
uk_UA: Запускає локальний веб-сервер

en: Not running
uk_UA: Вимкнено

en: Quick Mode: Step 2
uk_UA: Швидкий Режим: Крок 2

en: Now, open this link in your browser:
uk_UA: А зараз відкрийте наступну лінку у вашому переглядачі:

en: Open URL
uk_UA: Відкрити URL

en: It will automatically pass the data to ScummVM,
    and warn you should there be any errors.
uk_UA: Він автоматично передасть дані до ScummVM,
    а також покаже помилки, якщо вони виникнуть.

en: Local Webserver address:
uk_UA: Адреса локального веб-сервера:

en: Quick Mode: Success
uk_UA: Швидкий режим: Успіх

en: Your cloud storage has been connected!
uk_UA: Ваше хмарне сховище було залучено!

en: Finish
uk_UA: Закінчити

en: Manual Mode: Step 1
uk_UA: Ручний режим: Крок 1

en: Open this link in your browser:
uk_UA: Відкрийте це посилання у переглядачі:

en: When it fails to pass the JSON code to ScummVM,
    find it on the Troubleshooting section of the page,
    and go to the next step here.
uk_UA: В разі, якщо буде помилка передачі JSON кода дл ScummVM,
    ви можете знайти його в розділі Troubleshooting на веб-сторінці,
    і тоді ви зможете перейти до наступного кроку.

en: Manual Mode: Step 2
uk_UA: Ручний режим: Крок 2

en: Copy the JSON code from the browser here and press Next:
uk_UA: Скопіюйте сюди JSON-код з перегладача та натисніть Далі:

en: Paste
uk_UA: Вставити

en: Paste code from clipboard
uk_UA: Вставити код з буфера обміну

en: Load
uk_UA: Завантажити

en: Load code from file
uk_UA: Завантажити код з файлу

en: Manual Mode: Something went wrong
uk_UA: Ручний режим: Помилка обробки

en: Cloud storage was not connected.
uk_UA: Хмарне сховище не було залучено.

en: Make sure the JSON code was copied correctly and retry.
uk_UA: Переконайтеся, що JSON-код було скопійовано вірно, та спробуйте знову.

en: If that doesn't work, try again from the beginning.
uk_UA: Якщо це не спрацює, спробуйте знову спочатку.

en: Error message:
uk_UA: Помилка:

en: Manual Mode: Success
uk_UA: Ручний режим: Завершено

en: Back
uk_UA: Назад

en: Next
uk_UA: Наступний

en: Another Storage is working right now. Do you want to interrupt it?
uk_UA: Інше хмарне сховище вже є активним. Чи ви хочете його викмкути?

en: Yes
uk_UA: Так

en: No
uk_UA: Ні

en: Wait until current Storage finishes and try again.
uk_UA: Заждіть, поки поточне сховище закінчить роботу, і спробуйте знов.

note: I18N: JSON is name of the format, this message is displayed if user entered something incorrect to the text field
en: JSON code contents are malformed.
uk_UA: Невірний формат JSON-коду.

en: Incorrect JSON.
uk_UA: Невірний JSON-код.

note: I18N: error message displayed on 'Manual Mode: Failure' step of 'Cloud Connection Wizard', describing that storage connection process was interrupted
en: Interrupted.
uk_UA: Перервано.

en: Failed to open URL!
    Please navigate to this page manually.
uk_UA: Не вдалося відкрити URL!
    Будь-ласка, перейдіть вручну на вказану сторінку.

note: I18N: JSON is a file format name
en: Select JSON file copied from scummvm.org site
uk_UA: Оберіть JSON файл, який було скопійовано з сайту scummvm.org

note: I18N: JSON is a file format name
en: Failed to load JSON file
uk_UA: Не вдалося завантажити JSON файл

en: Download Freeware Games and Demos
uk_UA: Завантажити безкоштовні ігри та демо

en: Fetching DLCs...
uk_UA: Отримую список DLC...

en: All Downloads
uk_UA: Всі завантаження

en: Download
uk_UA: Завантажити

en: Select directory where to download game data
uk_UA: Виберіть папку куди завантажувати файли гри

en: Select directory with game data
uk_UA: Виберіть папку з файлами гри

en: From:
uk_UA: Від:

en: To:
uk_UA: До:

en: Cancel download
uk_UA: Припинити завантаження

[ctx: lowres]
en: Cancel download
uk_UA: Припинити

en: Hide
uk_UA: Сховати

en: It looks like your connection is limited. Do you really want to download files with it?
uk_UA: Виглядає, що ваше поточне з'єднання лімітовано. Ви насправді хочете зараз завантажувати файли на цьому з'єднанні?

en: ScummVM couldn't open the specified directory!
uk_UA: ScummVM не може відкрити вказану папку!

en: Cannot create a directory to download - the specified directory has a file with the same name.
uk_UA: Неможливо створити папку для скачування: вказана папка має файл з такою ж назвою.

en: The "%s" already exists in the specified directory.
    Do you really want to download files into that directory?
uk_UA: "%s" вже існує у вказаній папці.
    Чи ви дійсно хочете завантажити файли в цю папку?

en: Downloaded %s %S / %s %S
uk_UA: Завантажено %s %S з %s %S

en: Download speed: %s %S/s
uk_UA: Швидкість завантаження: %s %S/с

en: Currently Downloading Games
uk_UA: Зараз завантажую ігри

en: Pending Downloads
uk_UA: Відкладені завантаження

en: ERROR %d: %s
uk_UA: ПОМИЛКА %d:%s

note: I18N: String like "Downloading icon packs list..."
en: Downloading %S list...
uk_UA: Завантажую список %S...

en: Clear Cache
uk_UA: Очистити кеш

en: Downloading %S list... %d entries
uk_UA: Завантажую список %S... %d записів

en: Detected %d new packs, %s %S
uk_UA: Знайдено %d нових пакетів, %s %S

en: Download complete, downloaded %d packs, %s %S
uk_UA: Завантаження закінчено, завантажено %d пакетів, %s %S

note: I18N: Close dialog button
en: Close
uk_UA: Закрити

en: ERROR: No icons path set
uk_UA: ПОМИЛКА: Не завдано шлях до іконок

note: I18N: String like "No new icon packs available"
en: No new %S available
uk_UA: Не знайдено нових %S

en: You are about to remove %s %S of data, deleting all previously downloaded %S. Do you want to proceed?
uk_UA: Ви збираєтесь видалити %s%S даних, і видалити всі попередньо завантажені %S. Чи ви насправді хочете продовжити?

en: Proceed
uk_UA: Продовжити

en: icon packs
uk_UA: пакетів іконок

en: shader packs
uk_UA: пакетів шейдерів

en: Pick the game:
uk_UA: Виберіть гру:

en: Game
uk_UA: Гра

en: Short game identifier used for referring to saved games and running the game from the command line
uk_UA: Короткий ідентифікатор, який використовується для назв збережених ігор і для запуску з командної стрічки

en: Name:
uk_UA: Назва:

en: Full title of the game
uk_UA: Повна назва гри

[ctx: lowres]
en: Name:
uk_UA: Назва:

en: Language:
uk_UA: Мова:

en: Language of the game. This will not turn your Spanish game version into English
uk_UA: Мова гри. Зміна цього налаштування не перетворить гру англійською на українську

en: <default>
uk_UA: <за умовчанням>

en: Platform:
uk_UA: Платформа:

en: Platform the game was originally designed for
uk_UA: Платформа, для якої гру було розроблено початково

[ctx: lowres]
en: Platform:
uk_UA: Платформа:

en: GFX
uk_UA: Грф

en: Graphics
uk_UA: Графіка

en: Override global graphic settings
uk_UA: Перекрити глобальні налаштування графіки

[ctx: lowres]
en: Override global graphic settings
uk_UA: Перекрити глобальні налаштування графіки

en: Keymaps
uk_UA: Мапа клавіш

en: Backend
uk_UA: Бекенд

en: Override global backend settings
uk_UA: Перекрити глобальні налаштування бекенду

[ctx: lowres]
en: Override global backend settings
uk_UA: Перекрити глобальні налаштування бекенду

en: Audio
uk_UA: Аудіо

en: Override global audio settings
uk_UA: Перекрити глобальні налаштування аудіо

[ctx: lowres]
en: Override global audio settings
uk_UA: Перекрити глобальні налаштування аудіо

en: Volume
uk_UA: Гучність

[ctx: lowres]
en: Volume
uk_UA: Гучн

en: Override global volume settings
uk_UA: Перекрити глобальні налаштування гучності

[ctx: lowres]
en: Override global volume settings
uk_UA: Перекрити глобальні налаштування гучності

en: Override global MIDI settings
uk_UA: Перекрити глобальні налаштування MIDI

[ctx: lowres]
en: Override global MIDI settings
uk_UA: Перекрити глобальні налаштування MIDI

en: Override global MT-32 settings
uk_UA: Перекрити глобальні налаштування MT-32

[ctx: lowres]
en: Override global MT-32 settings
uk_UA: Перекрити глобальні налаштування MT-32

en: Paths
uk_UA: Шляхи

[ctx: lowres]
en: Paths
uk_UA: Шляхи

en: Game Path:
uk_UA: Шлях до гри:

[ctx: lowres]
en: Game Path:
uk_UA: Шлях до гри:

en: Extra Path:
uk_UA: Додатк. шлях:

en: Specifies path to additional data used by the game
uk_UA: Вказує шлях до додаткових файлів даних для гри

[ctx: lowres]
en: Extra Path:
uk_UA: Дод. шлях:

en: Save Path:
uk_UA: Шлях збер.:

en: Specifies where your saved games are put
uk_UA: Вказує шлях до збережених ігор

[ctx: lowres]
en: Save Path:
uk_UA: Шлях збер.:

en: Achievements
uk_UA: Досягнення

en: Statistics
uk_UA: Статистика

[ctx: path]
en: None
uk_UA: Не завдано

en: Default
uk_UA: За умовчанням

en: Select SoundFont
uk_UA: Виберіть SoundFont

en: Select additional game directory
uk_UA: Виберіть додаткову папку гри

en: Select directory for saved games
uk_UA: Виберіть папку для збережених ігор

en: The chosen directory cannot be written to. Please select another one.
uk_UA: Не можу писати у вибрану папку. Будь ласка, вкажіть іншу.

en: Saved games sync feature doesn't work with non-default directories. If you want your saved games to sync, use default directory.
uk_UA: Синхронізація збережених ігор працює тільки з папкою за замовченням. Якщо ви хочете, щоб ваші збережені ігри синхронізувалися, використовуйте папку за замовченням.

en: This game ID is already taken. Please choose another one.
uk_UA: Цей ID гри вже використовується. Будь ласка, виберіть інший.

en: Author:
uk_UA: Автор:

en: Notes:
uk_UA: Примітки:

en: Choose file for loading
uk_UA: Оберіть файл для завантаження

en: Enter filename for saving
uk_UA: Надайте ім'я файлу для запису

en: Do you really want to overwrite the file?
uk_UA: Чи ви дійсно хочете замінити цей файл?

en: Reverb
uk_UA: Реверберація

en: Active
uk_UA: Активне

en: Room:
uk_UA: Кімната:

en: Damp:
uk_UA: Вологість:

en: Width:
uk_UA: Ширина:

en: Level:
uk_UA: Рівень:

en: Chorus
uk_UA: Приспів

en: Speed:
uk_UA: Швидкість:

en: Depth:
uk_UA: Глибина:

en: Type:
uk_UA: Тип:

en: Sine
uk_UA: Синусоїда

en: Triangle
uk_UA: Трикутник

en: Misc
uk_UA: Різне

en: Interpolation:
uk_UA: Інтерполяція:

en: None (fastest)
uk_UA: Нема (найшвидше)

en: Linear
uk_UA: Лінійна

en: Fourth-order
uk_UA: Четвертого порядку

en: Seventh-order
uk_UA: Сьомого порядку

note: I18N: Button to reset keymap mappings to defaults
en: Reset
uk_UA: Скинути

en: Reset all FluidSynth settings to their default values.
uk_UA: Скинути всі налаштування FluidSynth до їх значень за замовченням.

en: Do you really want to reset all FluidSynth settings to their default values?
uk_UA: Ви дійсно хочете скинути всі налаштування FluidSynth до їх значень за замовченням?

note: I18N: Action in In Cold Blood
en: Interact
uk_UA: Взаємодія

en: Up
uk_UA: Догори

en: Down
uk_UA: Донизу

en: Left
uk_UA: Наліво

en: Right
uk_UA: Направо

en: Delete Character
uk_UA: Видалити символ

en: Go to end of line
uk_UA: Перейти на кінець рядку

en: Select to end of line
uk_UA: Виділити до кінця рядку

en: Select to start of line
uk_UA: Виділити до початку рядка

en: Go to start of line
uk_UA: Перейти на початок рядку

en: Cut
uk_UA: Вирізати

en: Copy
uk_UA: Скопіювати

en: General
uk_UA: Загальні

en: ## ScummVM at a Glance
    
    ScummVM is a modern reimplementation of various game engines. Once you transfer the original game data to your device, it endeavors to use it to faithfully recreate the original gaming experience. 
    
    ScummVM isn't your typical emulator of DOS, Windows, or some console. Rather than a one-size-fits-all approach, it takes a meticulous route, implementing the precise game logic for each specific title or engine it supports. ScummVM will not work with game engines it does not support.
    
    ScummVM is developed by a team of volunteers and is free software. We lack an extensive testing team, possess only a limited range of devices, and cannot always address every request. We also do not run advertisements or sell you anything. Please be mindful of this when you submit a complaint or a bug report.
    
    ## Where to get the games
    
    Visit [our Wiki](https://wiki.scummvm.org/index.php?title=Where_to_get_the_games) for a detailed list of supported games and where to purchase them.
    
    Alternatively, you can download a variety of [freeware games](https://scummvm.org/games) and [demos](https://www.scummvm.org/demos/) directly from our website.
    
    The ScummVM team does not endorse any specific game supplier. However, the project receives a commission from every purchase made on [ZOOM-Platform](https://www.zoom-platform.com/?affiliate=c049516c-9c4c-42d6-8649-92ed870e8b53) through affiliate referral links.
    
    Additionally, games not available on ZOOM-Platform can be found on other suppliers such as GOG.com and Steam.
    
    For other (out-of-print) games, consider checking platforms like Amazon, eBay, Game Trading Zone, or other auction sites. Be cautious of faulty games and illegal game copies.
uk_UA: ## Коротко про ScummVM
    
    Програма ScummVM — це сучасна переробка різних ігрових движків. Після того, як ви завантажите оригінальні ігрові дані на свій пристрій, програма буде використовувати їх для достовірного відтворення оригінального ігрового досвіду.
    
    ScummVM не є типовим емулятором DOS, Windows чи іншої консолі. Замість універсального, використовується інший підхід, тобто, відтворюється точна логіка кожної конкретної гри чи движка. ScummVM не працюватиме з ігровими движками, які відсутні у списку підтриманих.
    
    ScummVM розробляється командою волонтерів і є безкоштовним програмним забезпеченням. В нас немає великої команди тестувальників, і в нас є лише обмежений діапазон пристроїв, тож ми не завжди можемо задовольнити кожен запит. Ми також не розміщуємо реклами та нічого вам не продаємо. Будь-ласка, пам’ятайте про це, коли надсилаєте скаргу чи звіт про помилку.
    
    ## Де взяти ігри
    
    Відвідайте [нашу Wiki](https://wiki.scummvm.org/index.php?title=Where_to_get_the_games), щоб отримати докладний список підтримуваних ігор і де їх придбати.
    
    Крім того, ви можете завантажити різні [безкоштовні ігри](https://scummvm.org/games) і [демоверсії](https://www.scummvm.org/demos/) безпосередньо з нашого веб-сайту.
    
    Команда ScummVM не підтримує жодного конкретного постачальника ігор. Однак проект отримує комісію з кожної покупки, здійсненої на [ZOOM-Platform](https://www.zoom-platform.com/?affiliate=c049516c-9c4c-42d6-8649-92ed870e8b53) через реферальні посилання.
    
    Крім того, ігри, недоступні на ZOOM-Platform, можна знайти в інших постачальників, таких як GOG.com і Steam.
    
    Для інших ігор (що вже не друкуються) перевірте такі платформи, як Amazon, eBay, Game Trading Zone або інші сайти аукціонів. Будьте обережні з несправними іграми та нелегальними копіями ігор.

en: Cloud
uk_UA: Хмара

en: ## Connecting a cloud service - Quick mode
    
    1. From the Launcher, select **Global Options** and then select the **Cloud** tab.
    
    2. Select your preferred cloud storage service from the **Active storage** dropdown, then select **Connect**.
    
    	  ![Select cloud service](choose_storage.png "Select cloud service"){w=70%}
    
    3. Select **Quick mode**.
    
    	  ![Quick mode](quick_mode.png "Quick mode"){w=70%}
    
    4. Select **Run server** and then select **Next** 
    
    	  ![Run server](run_server.png "Run server"){w=70%}
    
      ![Next step](server_next.png "Next step"){w=70%}
    
    5. Open the link.
    
    	  ![Open the link](open_link.png "Open the link"){w=70%}
    
    6. In the browser window that opens, select the cloud service to connect. 
    
    	  ![Choose the cloud service](cloud_browser.png "Choose the cloud service"){w=70%}
    
    7. Sign in to the chosen cloud service. Once completed, return to ScummVM.
    
    8. On the success screen, select **Finish** to exit. 
    
    	  ![Success](cloud_success.png "Success"){w=70%}
    9. Back on the main Cloud tab, select **Enable storage**.
    
    	  ![Enable storage](enable_storage.png "Enable storage"){w=70%}
    
    10. You're ready to go! Use the cloud functionality to sync saved games or game files between your devices.
    
    	  ![Cloud functionality](cloud_functions.png "Cloud functionality"){w=70%}
    
       For more information, including how to use the manual connection wizard, see our [Cloud documentation](https://docs.scummvm.org/en/latest/use_scummvm/connect_cloud.html)
uk_UA: ## Підключення хмарного сховища - швидкий режим
    
    1. На панелі запуску виберіть **Налаштування...**, а потім виберіть вкладку **Хмара**.
    
    2. Виберіть потрібну службу хмарного сховища зі спадного списку **Активне сховище**, а потім виберіть **Підключити**.
    
    ![Виберіть хмарне сховище](choose_storage.png "Виберіть хмарне сховище"){w=70%}
    
    3. Виберіть **Швидкий режим**.
    
    ![Швидкий режим](quick_mode.png "Швидкий режим"){w=70%}
    
    4. Виберіть **Запустити сервер**, а потім виберіть **Далі**
    
    ![Запустити сервер](run_server.png "Запустити сервер"){w=70%}
    
       ![Наступний крок](server_next.png "Наступний крок"){w=70%}
    
    5. Відкрийте посилання.
    
    ![Відкрити посилання](open_link.png "Відкрити посилання"){w=70%}
    
    6. У вікні переглядача, що відкриється, виберіть хмарне сховище для підключення.
    
    ![Виберіть хмарне сховище](cloud_browser.png "Виберіть хмарне сховище"){w=70%}
    
    7. Увійдіть у вибрану хмарне сховище. Після завершення поверніться до ScummVM.
    
    8. На екрані успіху виберіть **Закінчити**, щоб вийти.
    
    ![Успіх](cloud_success.png "Успіх"){w=70%}
    9. Повернувшись на головну вкладку Хмара, виберіть **Увімкнути сховище**.
    
    ![Увімкнути сховище](enable_storage.png "Увімкнути сховище"){w=70%}
    
    10. Ви готові до роботи! Використовуйте функції хмари для синхронізації збережених ігор або ігрових файлів між вашими пристроями.
    
    ![Хмарні функції](cloud_functions.png "Хмарні функції"){w=70%}
    
        Щоб отримати додаткові відомості, зокрема про використання майстра підключення вручну, перегляньте нашу [документацію Cloud](https://docs.scummvm.org/en/latest/use_scummvm/connect_cloud.html)

en: Prev
uk_UA: Попередній

en: Save Image...
uk_UA: Зберегти зображення...

en: %u of %u
uk_UA: %u з %u

en: Save Image
uk_UA: Зберегти зображ

[ctx: group]
note: I18N: Group name for the game list
en: None
uk_UA: Не завдано

[ctx: group]
note: I18N: Group name for the game list, grouped by the first letter of the game title
en: First letter
uk_UA: Перша літера

[ctx: group]
en: Initial
uk_UA: Літера

[ctx: group]
note: I18N: Group name for the game list, grouped by game engine
en: Engine
uk_UA: Движок

[ctx: group]
note: I18N: Group name for the game list, grouped by game series
en: Series
uk_UA: Серія

[ctx: group]
note: I18N: Group name for the game list, grouped by game publisher
en: Publisher
uk_UA: Видавник

[ctx: group]
note: I18N: Group name for the game list, grouped by language
en: Language
uk_UA: Мова

[ctx: group]
note: I18N: Group name for the game list, grouped by game platform
en: Platform
uk_UA: Платформа

[ctx: year]
note: I18N: Group name for the game list, grouped by year
en: Year
uk_UA: Рік

en: Select Group by
uk_UA: Выбрать сортировку по группам

en: Group:
uk_UA: Група:

en: Select a criteria to group the entries
uk_UA: Оберіть критерій для групування

note: I18N: This keymap opens KIA's HELP tab. In Blade Runner's official localizations, there is a description of this keymap on the KIA Help Page, under Keyboard Shortcuts. In the English version it is ONLINE HELP
en: Help
uk_UA: Довідка

note: I18N: Button Quit ScummVM program. Q is the shortcut, Ctrl+Q, put it in parens for non-latin (~Q~)
en: ~Q~uit
uk_UA: ~В~ихід

en: Quit ScummVM
uk_UA: Вихід зі ScummVM

note: I18N: Button About ScummVM program. b is the shortcut, Ctrl+b, put it in parens for non-latin (~b~)
en: A~b~out
uk_UA: Про п~р~ограму

en: About ScummVM
uk_UA: Про ScummVM

note: I18N: Button caption. O is the shortcut, Ctrl+O, put it in parens for non-latin (~O~)
en: Global ~O~ptions...
uk_UA: ~Н~алаштування...

en: Change global ScummVM options
uk_UA: Змінити глобальні налаштування ScummVM

[ctx: lowres]
en: Global ~O~pts...
uk_UA: ~Н~алашт...

en: Download Games
uk_UA: Завантажити ігри

en: Download freeware games for ScummVM
uk_UA: Завантажити безкогтовні ігри для ScummVM

note: I18N: Button caption. A is the shortcut, Ctrl+A, put it in parens for non-latin (~A~)
en: ~A~dd Game...
uk_UA: ~Д~одати гру...

en: Add games to the list
uk_UA: Додати гри до списку

[ctx: lowres]
en: ~A~dd Game...
uk_UA: ~Д~одати гру...

note: I18N: Button caption. R is the shortcut, Ctrl+R, put it in parens for non-latin (~R~)
en: ~R~emove Game
uk_UA: ~В~идалити гру

en: Remove game from the list. The game data files stay intact
uk_UA: Видалити гру зі списку. Не видаляє гру з жорсткого диску

[ctx: lowres]
en: ~R~emove Game
uk_UA: ~В~идалити гру

note: I18N: Button caption. Mass add games
en: Mass Add...
uk_UA: Дод. багато...

[ctx: lowres]
note: I18N: Button caption for lower resolution GUI. Mass add games
en: Mass Add...
uk_UA: Дод. багато...

en: Search in game list
uk_UA: Пошук у списку ігор

en: Search:
uk_UA: Пошук:

en: Load game:
uk_UA: Завантажити гру:

en: This directory cannot be used yet, it is being downloaded into!
uk_UA: Цю папку ще не можна використовувати, в неї іде завантаження!

en: Do you really want to run the mass game detector? This could potentially add a huge number of games.
uk_UA: Чи ви дійсно хочете запустити пошук усіх ігор? Це потенційно може додати велику кількість ігор.

en: Do you really want to remove this game configuration?
uk_UA: Ви дійсно хочете видалити налаштування для цієї гри?

en: Do you want to load saved game?
uk_UA: Ви хочете завантажити збережений стан гри?

en: This game does not support loading games from the launcher.
uk_UA: Ця гра не підтримує завантаження збережених ігор через головне меню.

en: ScummVM could not find any engine capable of running the selected game!
uk_UA: ScummVM не може знайти движок для запуску вибраної гри!

en: Did you add this directory to the SAF? Press the help button [?] on the top for detailed instructions
uk_UA: Чи ви додали папку у SAF? Натисніть кнопку допомоги [?] наверху екрану для докладних вказівок

en: ScummVM could not find any game in the specified directory!
uk_UA: ScummVM не може знайти гру у вказаній папці!

note: I18N: Unknown game variant
en: Unknown variant
uk_UA: Невідомий варіант

en: List view
uk_UA: Вигляд списку

en: Grid view
uk_UA: Вигляд сітки

en: ~S~tart
uk_UA: З~а~пуск

en: Start selected game
uk_UA: Запустити вибрану гру

en: ~L~oad...
uk_UA: ~З~авантажити...

en: Load saved game for selected game
uk_UA: Завантажити збережений стан для вибраної гри

en: Record...
uk_UA: Запис...

en: ~G~ame Options...
uk_UA: Налашт. ~г~ри...

en: Change game options
uk_UA: Змінити налаштування гри

[ctx: lowres]
en: ~G~ame Opts...
uk_UA: Нал. ~г~ри...

note: I18N: List grouping when no engine is specified I18N: List grouping when no enginr is specified
en: Unknown Engine
uk_UA: Невідомий движок

note: I18N: List grouping when no pubisher is specified I18N: List group when no publisher is specified
en: Unknown Publisher
uk_UA: Невідомий видавник

note: I18N: List group when no game series is specified I18N: List grouping when no game series is specified
en: No Series
uk_UA: Без серії

note: I18N: List group when no languageis specified I18N: List group when no language is specified
en: Language not detected
uk_UA: Мова не визначена

note: I18N: List group when no platform is specified
en: Platform not detected
uk_UA: Платформа не визначена

note: I18N: List group when no year is specified
en: Unknown Year
uk_UA: Рік невідомий

note: I18N: Group for All items
en: All
uk_UA: Усі

en: Icons per row:
uk_UA: Іконок на рядок:

en: ... progress ...
uk_UA: ... пошук ...

en: Scan complete!
uk_UA: Пошук закінчено!

en: Discovered %d new games, ignored %d previously added games.
uk_UA: Знайдено %d нових ігор, пропущено %d попередньо доданих ігор.

en: Scanned %d directories ...
uk_UA: Проглянуто %d папок ...

en: Discovered %d new games, ignored %d previously added games ...
uk_UA: Знайдено %d нових ігор, пропущено %d попередньо доданих ігор ...

en: Stop
uk_UA: Стоп

en: Edit record description
uk_UA: Редагувати опис запису

en: Switch to Game
uk_UA: Переключитися на гру

en: Fast replay
uk_UA: Швидке відтворення

en: Never
uk_UA: Ніколи

en: Every 5 mins
uk_UA: Кожні 5 хв

en: Every 10 mins
uk_UA: Кожні 10 хв

en: Every 15 mins
uk_UA: Кожні 15 хв

en: Every 30 mins
uk_UA: Кожні 30 хв

note: I18N: Extremely large GUI scale
en: 200% - Extremely large
uk_UA: 200% - Страшенно великий

note: I18N: Very very large GUI scale
en: 175% - Very large
uk_UA: 175% - Дуже великий

note: I18N: Very large GUI scale
en: 150% - Larger
uk_UA: 150% - Більший

note: I18N: Large GUI scale
en: 125% - Large
uk_UA: 125% - Великий

note: I18N: Medium GUI scale
en: 100% - Medium
uk_UA: 100% - Середній

note: I18N: Small GUI scale
en: 75% - Small
uk_UA: 75% - Малий

note: I18N: Smaller GUI scale
en: 50% - Smaller
uk_UA: 50% - Менший

note: I18N: Smallest GUI scale
en: 25% - Smallest
uk_UA: 25% - Найменший

[ctx: shader]
en: None
uk_UA: Не завдано

[ctx: soundfont]
en: None
uk_UA: Не заданий

en: Failed to apply some of the graphic options changes:
uk_UA: Не вдалося застосувати деякі зі змін графічних налаштувань:

en: the video mode could not be changed
uk_UA: відеорежим не може бути змінено

en: the stretch mode could not be changed
uk_UA: режим "розтягування" не може бути змінено

en: the aspect ratio setting could not be changed
uk_UA: не вдалося змінити режим корекції співвідношення сторін

en: the fullscreen setting could not be changed
uk_UA: не вдалося змінити режим повного екрану

en: the filtering setting could not be changed
uk_UA: не вдалося змінити режим фільтрування

en: the vsync setting could not be changed
uk_UA: не вдалося змінити режим vsync

en: the shader could not be changed
uk_UA: шейдер не може бути змінено

en: Touchpad mouse mode
uk_UA: Режим тачпаду

en: Pointer Speed:
uk_UA: Швидкість вказівника:

en: Speed for keyboard/joystick mouse pointer control
uk_UA: Управління швидкістю вказівника миші/джойстика

[ctx: lowres]
en: Pointer Speed:
uk_UA: Швидкість вказівника:

en: Joy Deadzone:
uk_UA: Мертва зона джойстика:

en: Analog joystick Deadzone
uk_UA: Мертва зона аналогового джойстика

[ctx: lowres]
en: Joy Deadzone:
uk_UA: Мертва зона джойстика:

en: %d hidden achievements remaining
uk_UA: Залишилося %d невідкритих досягнень

en: Achievements unlocked: %d/%d
uk_UA: Відкритих досягнень: %d/%d

en: Graphics mode:
uk_UA: Графічн. режим:

en: Render mode:
uk_UA: Режим раструв.:

en: Special dithering modes supported by some games
uk_UA: Спеціальні режими растрування, які підтримують деякі ігри

en: Stretch mode:
uk_UA: Розтягування:

en: Scaler:
uk_UA: Масштаб:

en: Shader:
uk_UA: Шейдер:

en: Specifies path to the shader used for scaling the game screen
uk_UA: Вказує шлях до шейдера, який застосовується для екрану гри

[ctx: lowres]
en: Shader Path:
uk_UA: Шлях до шейдеру:

en: Download Shaders
uk_UA: Завантажити шейдери

en: Check on the scummvm.org website for updates of shader packs
uk_UA: Перевірити оновлення пакетів шейдерів на сайті scummvm.org

en: Fullscreen mode
uk_UA: Повноекранний режим

en: V-Sync
uk_UA: В-Синхр

en: Wait for the vertical sync to refresh the screen in order to prevent tearing artifacts
uk_UA: Чекати на вертикальну синхронізацію під час перемальовування екрану щоби запобігти смикання картинки

en: Game 3D Renderer:
uk_UA: 3D рендерер ігор:

[ctx: lowres]
en: Game 3D Renderer:
uk_UA: 3D рендерер гри:

en: 3D Anti-aliasing:
uk_UA: ЗD згладжування:

en: Disabled
uk_UA: Вимкнено

en: Filter graphics
uk_UA: Фільтрування графіки

en: Use linear filtering when scaling graphics
uk_UA: Використовувати лінійну фільтрацію для збільшення графіки

en: Aspect ratio correction
uk_UA: Корекція співвідношення сторін

en: Correct aspect ratio for games
uk_UA: Коригувати співвідношення сторін для ігор

en: Preferred device:
uk_UA: Уподобаний пристрій:

en: Music device:
uk_UA: Музич. пристрій:

en: Specifies preferred sound device or sound card emulator
uk_UA: Вказує уподобаний звуковий пристрій або емулятор звукової карти

en: Specifies output sound device or sound card emulator
uk_UA: Вказує вихідний звуковий пристрій або емулятор звукової карти

[ctx: lowres]
en: Preferred dev.:
uk_UA: Уподоб. пристрій:

[ctx: lowres]
en: Music device:
uk_UA: Музич. пристрій:

en: AdLib emulator:
uk_UA: Емулятор AdLib:

en: AdLib is used for music in many games
uk_UA: Звукова карта AdLib використовується багатьма іграми для музики

en: GM device:
uk_UA: Пристрій GM:

en: Specifies default sound device for General MIDI output
uk_UA: Вказує вихідний звуковий пристрій для General MIDI

en: Don't use General MIDI music
uk_UA: Не використовувати музику General MIDI

en: Use first available device
uk_UA: Використовувати перший наявний пристрій

en: SoundFont is supported by some audio cards, FluidSynth and Timidity
uk_UA: SoundFont підтримується деякими звуковими картами, FluidSynth та Timidity

en: Mixed AdLib/MIDI mode
uk_UA: Змішаний режим AdLib/MIDI

en: Use both MIDI and AdLib sound generation
uk_UA: Використовувати і MIDI і AdLib для генерації звуку

en: MIDI gain:
uk_UA: Посилення MIDI:

en: MT-32 Device:
uk_UA: Пристрій MT-32:

en: Specifies default sound device for Roland MT-32/LAPC1/CM32l/CM64 output
uk_UA: Вказує звуковий пристрій за замовченням для виводу на Roland MT-32/LAPC1/CM32l/CM64

en: True Roland MT-32 (disable GM emulation)
uk_UA: Справжній Roland MT-32 (вимкнути емуляцию GM)

en: Check if you want to use your real hardware Roland-compatible sound device connected to your computer
uk_UA: Відмітьте, якщо у вас підключено Roland-сумісний звуковий пристрій і ви хочете його використовувати

[ctx: lowres]
en: True Roland MT-32 (no GM emulation)
uk_UA: Справжній Roland MT-32 (вимкнути емуляцию GM)

en: Roland GS device (enable MT-32 mappings)
uk_UA: Режим Roland GS (ввімкнути маплення MT-32)

en: Check if you want to enable patch mappings to emulate an MT-32 on a Roland GS device
uk_UA: Відмітьте, якщо хочете ввімкнути латки для інструментів для емуляції MT-32 на Roland

en: Don't use Roland MT-32 music
uk_UA: Не використовувати музику для Roland MT-32

en: Text and speech:
uk_UA: Текст і озвучка:

en: Speech
uk_UA: Озвучка

en: Subtitles
uk_UA: Субтитри

en: Both
uk_UA: Все

en: Subtitle speed:
uk_UA: Швид. субтитрів:

[ctx: lowres]
en: Text and speech:
uk_UA: Текст і озвучка:

en: Spch
uk_UA: Озв

en: Subs
uk_UA: Суб

[ctx: lowres]
en: Both
uk_UA: Все

en: Show subtitles and play speech
uk_UA: Показувати субтитри і відтворювати мову

[ctx: lowres]
en: Subtitle speed:
uk_UA: Швид. субтитрів:

en: Music volume:
uk_UA: Гучність музики:

[ctx: lowres]
en: Music volume:
uk_UA: Гучність музики:

en: Mute all
uk_UA: Вимкнути все

en: SFX volume:
uk_UA: Гучність ефектів:

en: Special sound effects volume
uk_UA: Гучність спеціальних звукових ефектів

[ctx: lowres]
en: SFX volume:
uk_UA: Гучн. ефектів:

en: Speech volume:
uk_UA: Гучність озвучки:

[ctx: lowres]
en: Speech volume:
uk_UA: Гучн. озвучки:

en: Control
uk_UA: Керування

[ctx: lowres]
en: Cloud
uk_UA: Хмара

en: Accessibility
uk_UA: Доступність

[ctx: lowres]
en: Accessibility
uk_UA: Доступність

en: Discard changes and close the dialog
uk_UA: Ігнорувати зміни та закрити діалог

en: Apply
uk_UA: Застосувати

en: Apply changes without closing the dialog
uk_UA: Застосувати зміни без закривання діалогу

en: Apply changes and close the dialog
uk_UA: Застосувати зміни та закрити діалог

en: FluidSynth Settings
uk_UA: Налаштування FluidSynth

en: Specifies where your saved games are put. A red coloring indicates the value is temporary and will not get saved
uk_UA: Вказує на шлях, де будуть знаходитися збереження гри. Червоний колір показує, що шлях є тимчасовим та не буде збережено

en: Theme Path:
uk_UA: Шлях до тем:

[ctx: lowres]
en: Theme Path:
uk_UA: Шлях до тем:

en: Icon Path:
uk_UA: Шлях до іконок:

[ctx: lowres]
en: Icon Path:
uk_UA: Шлях до іконок:

[ctx: path]
en: Default
uk_UA: За умовчанням

en: DLC Path:
uk_UA: Шлях до DLC:

[ctx: lowres]
en: DLC Path:
uk_UA: Шлях до DLC:

en: Specifies path to additional data used by all games or ScummVM
uk_UA: Вказує шлях до додаткових файлів даних, які використовуються усіма іграми або ScummVM

en: Plugins Path:
uk_UA: Шлях до втулків:

[ctx: lowres]
en: Plugins Path:
uk_UA: Шлях до втулків:

en: ScummVM config path:
uk_UA: Файл налаштувань ScummVM:

en: ScummVM log path:
uk_UA: Файл логу ScummVM:

en: View
uk_UA: Передивитися

note: I18N: Referring to the last path memorized when adding a game
en: Last browser path:
uk_UA: Останній шлях у переглядачі:

en: Theme:
uk_UA: Тема:

en: GUI scale:
uk_UA: Масштабування GUI:

en: %d%% - Custom
uk_UA: %d%% - Відмінний

en: GUI renderer:
uk_UA: Растер. GUI:

en: Return to the launcher when leaving a game
uk_UA: Повертатися до головного меню після виходу з гри

en: Return to the launcher when leaving a game instead of closing ScummVM
    (this feature is not supported by all games).
uk_UA: Повертатися до головного меню після виходу з гри замість того, щоб закривати ScummVM.
    (ця опція підтримується не всіма іграми).

en: Ask for confirmation on exit
uk_UA: Запитувати підтвердження виходу

en: Ask for permission when closing ScummVM or leaving a game.
uk_UA: Запитувати підтвердження виходу під час закриття ScummVM або виходу з гри.

en: Disable fixed font scaling
uk_UA: Виключити масштабування деяких шрифтів

en: Do not upscale fixed size fonts in the GUI. This reduces artefacts on low resolution screens
uk_UA: Не масштабувати шрифти фіксовваної ширини у GUI. Це зменшує візуальні атрефакти на екранах з низьким розгалуженням

en: GUI language:
uk_UA: Мова інтерф.:

en: Language of ScummVM GUI
uk_UA: Мова графічного інтерфейсу ScummVM

en: Switch the ScummVM GUI language to the game language
uk_UA: Перемкнути мову ScummVM інтерфейсу на мову гри

en: When starting a game, change the ScummVM GUI language to the game language. That way, if a game uses the ScummVM save and load dialogs, they are in the same language as the game.
uk_UA: Запускаючи гру, змініть мову графічного інтерфейсу ScummVM на мову гри. Таким чином, якщо гра використовує діалогові вікна збереження та завантаження ScummVM, вони є тією ж мовою, що і гра.

en: Use native system file browser
uk_UA: Використовувати переглядач файлів від системи

en: Use the native system file browser instead of the ScummVM one to select a file or directory.
uk_UA: Використовувати переглядач файлів від системи замість того, що в ScummVM.

en: Download Icons
uk_UA: Завантажити іконки

en: Check on the scummvm.org website for updates of icon packs
uk_UA: Перевірити оновлення пакетів іконок на сайті scummvm.org

en: Autosave:
uk_UA: Автозбереження:

[ctx: lowres]
en: Autosave:
uk_UA: Автозбереж.:

en: Random seed:
uk_UA: Випадкове початкове значення:

en: Seed for initializing all random number generators
uk_UA: Значення для ініціалізації всіх генераторів випадкових чисел

en: Debug level:
uk_UA: Рівень відладки:

note: I18N: Debug level -1, no messages
en: None
uk_UA: Не завдано

note: I18N: Debug level 11, all messages
en: 11 (all)
uk_UA: 11 (всі)

en: Enable Discord integration
uk_UA: Ввімкнути інтеграцію з Discord

en: Show information about the games you are playing on Discord if the Discord client is running.
uk_UA: Показувати інформацію стосовно поточної гри, якщо у вас запущено клієнт Discord.

en: Update check:
uk_UA: Перевіряти оновлення:

en: How often to check ScummVM updates
uk_UA: Як часто перевіряти оновлення ScummVM

en: Check now
uk_UA: Перевірити зараз

en: Active storage:
uk_UA: Активне сховище:

en: Active cloud storage
uk_UA: Активне хмарне сховище

[ctx: lowres]
en: Storage is not yet enabled. Verify that username is correct and enable it:
uk_UA: Сховище ще не увімкнено. Перевірте, що ім'я користувача правильне, та ввімкніть його:

en: Storage is not yet enabled. Verify that username is correct and enable it:
uk_UA: Сховище ще не увімкнено. Перевірте, що ім'я користувача правильне, та ввімкніть його:

en: Enable storage
uk_UA: Ввімкнути сховище

en: Confirm you want to use this account for this storage
uk_UA: Підтвердіть, що хочете використовувати цей обліковий запис для цього сховища

en: Username:
uk_UA: Користувач:

en: Username used by this storage
uk_UA: Обліковий запис для цього сховища

en: <none>
uk_UA: <немає>

en: Used space:
uk_UA: Використаний об'єм:

en: Space used by ScummVM's saved games on this storage
uk_UA: Об'єм, використаний для збережених станів ігор ScummVM на цьому сховищі

en: Last sync:
uk_UA: Остання синхронизація:

en: When was the last time saved games were synced with this storage
uk_UA: Час, коли було зроблено останню синхронизацію збережених ігор з цим сховищем

en: <never>
uk_UA: <ніколи>

[ctx: lowres]
en: Saved games sync automatically on launch, after saving and on loading.
uk_UA: Збережені ігри автоматично синхронізуються при запуску, після збереження та завантаження.

en: Saved games sync automatically on launch, after saving and on loading.
uk_UA: Збережені ігри автоматично синхронізуються при запуску, після збереження та завантаження.

en: Sync now
uk_UA: Синхронізуйте зараз

en: Start saved games sync
uk_UA: Розпочати синхронізацію

[ctx: lowres]
en: You can download game files from your cloud ScummVM folder:
uk_UA: Ви можете завантажити ігрові файли зі своєї хмарної папки ScummVM:

en: You can download game files from your cloud ScummVM folder:
uk_UA: Ви можете завантажити ігрові файли зі своєї хмарної папки ScummVM:

en: Download game files
uk_UA: Завантажити файли гри

en: Open downloads manager dialog
uk_UA: Відкрити керування завантаженнями

[ctx: lowres]
en: To change account for this storage, disconnect and connect again:
uk_UA: Щоб змінити обліковий запис цього сховища, відключіться та підключіться ще раз:

en: To change account for this storage, disconnect and connect again:
uk_UA: Щоб змінити обліковий запис цього сховища, відключіться та підключіться ще раз:

en: Disconnect
uk_UA: Від'єднатись

en: Stop using this storage on this device
uk_UA: Припинити використовувати це сховище на цьому пристрої

[ctx: lowres]
en: This storage is not connected yet!
uk_UA: Це сховище ще не підключене!

en: This storage is not connected yet!
uk_UA: Це сховище ще не підключене!

en: Connect
uk_UA: Залучитись

en: Connect your cloud storage account
uk_UA: Залучитись до вашого облікового запису на хмарному сховищі

[ctx: lowres]
en: /root/ Path:
uk_UA: Корінний шлях:

en: Select which directory will be shown as /root/ in the Files Manager
uk_UA: Вкажіть шлях, який буде показано як /root/ у Керуванні файлами

en: /root/ Path:
uk_UA: Шлях /root/:

en: Server's port:
uk_UA: Порт сервера:

en: Port for server to use
uk_UA: Порт для використання сервера

[ctx: lowres]
en: Run server to manage files with browser (in the same network).
uk_UA: Запустіть сервер для управління файлами за допомогою браузера (в одній мережі).

[ctx: lowres]
en: Closing options dialog will stop the server.
uk_UA: Діалогове вікно параметрів закриття зупинить сервер.

en: Run server to manage files with browser (in the same network).
uk_UA: Запустіть сервер для управління файлами за допомогою браузера (в одній мережі).

en: Closing options dialog will stop the server.
uk_UA: Діалогове вікно параметрів закриття зупинить сервер.

en: Use Text to speech
uk_UA: Використовувати генератор мови

en: Will read text in gui on mouse over.
uk_UA: Буде читати текст вголос при наведенні миші.

en: Ignore
uk_UA: Ігнорувати

en: Disable autosave
uk_UA: Заборонити автозбереження

en: WARNING: Autosave was enabled. Some of your games have existing saved games on the autosave slot. You can either move the existing saves to new slots, disable autosave, or ignore (you will be prompted when autosave is about to overwrite a save).
    List of games:
uk_UA: УВАГА: Автозбереження було включено. Деякі з ваших ігор мають збережені ігри у слоті для автозбережень. Ви можете перенести поточні збереження в нові слоти, заборонити автозбереження, або проігнорувати це попередження (вам буде надане повідомлення у разі, якщо автозбереження може перетерти збереження).
    Список ігор:

en: 
    And more...
uk_UA: 
    Далі...

en: Move
uk_UA: Перенести

en: ERROR: Failed to move the following saved games:
uk_UA: ПОМИЛКА: Не вдалося перенести наступні збереження ігор:

en: Failed to change cloud storage!
uk_UA: Не вдалося змінити хмарне сховище!

en: Another cloud storage is already active.
uk_UA: Інше хмарне сховище вже активне.

en: Theme does not support selected language!
uk_UA: Тема не підтримує обраної мови!

en: Theme cannot be loaded!
uk_UA: Тему не було завантажено!

en: 
    Misc settings will be restored.
uk_UA: 
    Різні налаштування буде поновлено.

en: Select directory for GUI themes
uk_UA: Виберіть папку для тем GUI

en: Select directory for GUI launcher thumbnails
uk_UA: Виберіть папку для іконок для GUI

en: Select directory for DLC downloads
uk_UA: Виберіть папку для завантажень DLC

en: Select directory for extra files
uk_UA: Виберіть папку з додатковими файлами

en: Select directory for plugins
uk_UA: Виберіть папку зі втулками

en: Select directory for Files Manager /root/
uk_UA: Виберіть папку /root/ для Керування файлами

en: This Storage is working now. Do you want to interrupt it?
uk_UA: Це хмарне сховище вже є активним. Чи ви хочете припинити процес?

en: Wait until current Storage finishes up and try again.
uk_UA: Заждіть, поки поточне сховище закінчить роботу, і спробуйте знов.

en: <right now>
uk_UA: <зараз>

en: Request failed.
    Check your Internet connection.
uk_UA: Помилка запиту.
    Перевірте ваше інтернет-з'єднання.

en: A test pattern should be displayed.
    Do you want to keep these shader scaler settings?
uk_UA: Ви маєте побачити тестовий малюнок.
    Чи ви ще хочете зберегти ці налаштування шейдерів?

en: Reverting automatically in %d seconds
uk_UA: Автоматичний відкат через %d секунд

en: Enter Text
uk_UA: Введіть текст

note: I18N: You must leave "#" as is, only word 'next' is translatable
en: #  next
uk_UA: #  наст

en: add
uk_UA: дод

en: Delete char
uk_UA: Видалити символ

note: I18N: Pre means 'Predictive', leave '*' as is
en: *  Pre
uk_UA: *  Пре

note: I18N: 'Num' means Numbers
en: *  Num
uk_UA: *  Цфр

en: Recorder or Playback Gameplay
uk_UA: Записувати або відтворювати процес гри

en: Delete
uk_UA: Видалити

en: Record
uk_UA: Записати

en: Playback
uk_UA: Відтворити

en: Edit
uk_UA: Редагувати

en: Author:
uk_UA: Автор:

en: Notes:
uk_UA: Примітки:

en: Do you really want to delete this record?
uk_UA: Ви дійсно хочете видалити цей запис?

en: Unknown Author
uk_UA: Невідомий автор

en: ScummVM could not access the directory!
uk_UA: ScummVM не має доступу до вказаної папки!

en: Downloading saves...
uk_UA: Завантажую збереження гри...

en: Run in background
uk_UA: Працювати у фоні

en: %s (%s %S / %s %S, %s / %s files)
uk_UA: %s (%s%S / %s%S, %s / %s файлів)

en: No date saved
uk_UA: Дату не записано

en: No time saved
uk_UA: Час не записано

en: No playtime saved
uk_UA: Час гри не записано

en: Do you really want to delete this saved game?
uk_UA: Ви дійсно хочете видалити цю збережену гру?

en: Date:
uk_UA: Дата:

en: Time:
uk_UA: Час:

en: Playtime:
uk_UA: Час гри:

en: Untitled saved game
uk_UA: Збережена гра без імені

en: New Save
uk_UA: Новий стан

en: Create a new saved game
uk_UA: Створити новий запис гри

en: Name:
uk_UA: Назва:

en: Enter a description for slot %d:
uk_UA: Введіть опис для слоту %d:

en: Choose shader from the list below (or pick a file instead)
uk_UA: Оберіть шейдер зі списку знизу (або ж виберіть файл)

en: Pick file instead...
uk_UA: Вибрати файл...

en: Pick shader from file system
uk_UA: Обрати шейдер з файлу на диску

en: Select shader
uk_UA: Виберіть шейдер

en: Select a Theme
uk_UA: Виберіть тему

en: Disabled GFX
uk_UA: Без графіки

[ctx: lowres]
en: Disabled GFX
uk_UA: Без графіки

en: Standard renderer
uk_UA: Стандартний растеризатор

en: Standard
uk_UA: Стандартний

en: Antialiased renderer
uk_UA: Растеризатор зі згладжуванням

en: Antialiased
uk_UA: Зі згладжуванням

en: Add anyway
uk_UA: Все одно додати

en: Copy to clipboard
uk_UA: Копіювати в буфер обміну

en: Report game
uk_UA: Повідомити про гру

en: Use the button below to copy the required game information into your clipboard.
uk_UA: Використовуйте кнопку нижче, щоб скопіювати необхідну інформацію про ігри у буфер обміну.

en: You can also directly report your game to the Bug Tracker.
uk_UA: Ви також можете безпосередньо повідомити про свою гру в програмі Tracker Bug.

en: All necessary information about your game has been copied into the clipboard
uk_UA: Вся необхідна інформація про вашу гру була скопійована в буфер обміну

en: Copying the game information to the clipboard has failed!
uk_UA: Скопіювати інформацію про ігри в буфер обміну не вдалося!

en: ScummVM now supports automatic check for updates
    which requires access to the Internet. Would you
    like to enable this feature?
uk_UA: ScummVM став підтримувати автоматичну перевірку
    оновлень, що потребує досупу до Інтернету.
    Чи хотіли б ви ввімкнути таку перевірку?

en: You can change this setting later in the Misc tab
    in the Options dialog.
uk_UA: Ви можете змінити цей параметр пізніше на вкладці Різне
    у діалоговому вікні "Параметри".

en: Clear value
uk_UA: Очистити значення

en: Play
uk_UA: Грати

en: Saves
uk_UA: Зберігання

en: Bad config file format. overwrite?
uk_UA: Пошкоджений файл конфигурації, переписати його?

note: I18N: <Add a new folder> must match the translation done in backends/fs/android/android-saf-fs.h
en: In this new version of ScummVM for Android, significant changes were made to the file access system to allow support for modern versions of the Android Operating System.
    If you find that your existing added games or custom paths no longer work, please edit those paths:
      1. From the Launcher, go to **Game Options > Paths**. Select **Game Path** or **Extra Path**, as appropriate. 
      2. Inside the ScummVM file browser, select **Go Up** until you reach the root folder which has the **<Add a new folder>** option.
      3. Double-tap **<Add a new folder>**. In your device's file browser, navigate to the folder containing all your game folders. For example, **SD Card > ScummVMgames** 
      4. Select **Use this folder**. 
      5. Select **Allow** to give ScummVM permission to access the folder. 
      6. In the ScummVM file browser, double-tap to browse through your added folder. Select the folder containing the game's files, then tap **Choose**. 
    
    Repeat steps 1 and 6 for each game.
uk_UA: В цій новій версії ScunmVM для Android було зроблено значних змін у доступі до файлів, які уможливлюють підтримку сучасних версій операційної системи Android
    У разі, якщо ви побачите, що ігри, які ви додали раніше, або інші шляхи до файлів не працюють, вам потрібно змінити ці шляхи:
      1. З лончера перейдіть до "Налашт.гри > Шляхи". Оберіть "Шлях до гри" або "Додатковий шлях", як потрібно.
      2. У переглядачі файлів ScummVM, тисніть "Вгору", доки не перейдете до верху, у папку "корінна". Там ви побачите опцію "<Додати нову папку>"
      3. Виберіть цю опцію. У преглядачі вашого пристрою перейдіть до папки, де лежать всі ваші ігри, наприклад, "SD Card > ScummVMgames". 
      4. Натисніть "Обрати цю папку".
      5. Оберіть "Дозволити", щоби надати ScummVM досуп до цієї папки.
      6. У переглядачі файлів ScummVM натисніть двічі для перегляду вашой новододаної папки. Оберіть папку з файлами гри, далі натисніть "Обрати".
    
    Кроки 1 та 6 необхідно повторити для кожної з ваших ігор.

en: Ok
uk_UA: Гаразд

note: I18N: A button caption to dismiss amessage and read it later I18N: A button caption to dismiss a message and read it later
en: Read Later
uk_UA: Читати пізніше

note: I18N: <Add a new folder> must match the translation done in backends/fs/android/android-saf-fs.h
en: In this new version of ScummVM for Android, significant changes were made to the file access system to allow support for modern versions of the Android Operating System.
    To add a game:
    
      1. Select **Add Game...** from the launcher. 
      2. Inside the ScummVM file browser, select **Go Up** until you reach the root folder which has the **<Add a new folder>** option.
      3. Double-tap **<Add a new folder>**. In your device's file browser, navigate to the folder containing all your game folders. For example, **SD Card > ScummVMgames** 
      4. Select **Use this folder**. 
      5. Select **Allow** to give ScummVM permission to access the folder. 
      6. In the ScummVM file browser, double-tap to browse through your added folder. Select the sub-folder containing the game's files, then tap **Choose**.
    Repeat steps 1 and 6 for each game.
uk_UA: В цій новій версії ScunmVM для Android було зроблено значних змін у доступі до файлів, які уможливлюють підтримку сучасних версій операційної системи Android.
    Щоб додати гру:
    
      1. Оберіть "Додати гру" з лончера.
      2. У переглядачі файлів ScummVM, тисніть "Вгору", доки не перейдете до верху, у папку "корінна". Там ви побачите опцію "<Додати нову папку>"
      3. Виберіть цю опцію. У преглядачі вашого пристрою перейдіть до папки, де лежать всі ваші ігри, наприклад, "SD Card > ScummVMgames". 
      4. Натисніть "Обрати цю папку".
      5. Оберіть "Дозволити", щоби надати ScummVM досуп до цієї папки.
      6. У переглядачі файлів ScummVM натисніть двічі для перегляду вашой новододаної папки. Оберіть папку з файлами гри, далі натисніть "Обрати".
    Кроки 1 та 6 необхідно повторити для кожної з ваших ігор.

en: Error running game:
uk_UA: Помилка запуску гри:

en: Could not find any engine capable of running the selected game
uk_UA: Не можу знайти движок для запуску вибраної гри

en: No error
uk_UA: Немає помилки

en: Game data not found
uk_UA: Немає файлів гри

en: Game id not supported
uk_UA: Game id не підтримується

en: Unsupported color mode
uk_UA: Режим кольору не підтримується

en: Audio device initialization failed
uk_UA: Не вдалося ініціалізувати аудіопристрій

en: Read permission denied
uk_UA: Недостатньо прав для читання

en: Write permission denied
uk_UA: Недостатньо прав для запису

en: Path does not exist
uk_UA: Шлях не знайдено

en: Path not a directory
uk_UA: Шлях не є папкою

en: Path not a file
uk_UA: Шлях не є файлом

en: Cannot create file
uk_UA: Не можу створити файл

en: Reading data failed
uk_UA: Помилка читання

en: Writing data failed
uk_UA: Помилка запису даних

en: Could not find suitable engine plugin
uk_UA: Не можу знайти необхідного втулка для движка

en: Engine plugin does not support saved games
uk_UA: Втулок движка не підтримує збереження ігор

en: User canceled
uk_UA: Відмінено користувачем

en: Unknown error
uk_UA: Невідома помилка

note: I18N: Hercules is a graphics card name, Green is color
en: Hercules Green
uk_UA: Hercules зелений

note: I18N: Hercules is a graphics card name, Amber is color
en: Hercules Amber
uk_UA: Hercules бурштинний

en: PC-9821 (256 Colors)
uk_UA: PC-9821 (256 кольорів)

en: PC-9801 (16 Colors)
uk_UA: PC-9801 (16 кольорів)

note: I18N: Macintosh black-and-white
en: Macintosh b/w
uk_UA: Macintosh (ч/б)

[ctx: lowres]
en: Hercules Green
uk_UA: Hercules зелений

[ctx: lowres]
en: Hercules Amber
uk_UA: Hercules бурштинний

en: Daily
uk_UA: Щоденно

en: Weekly
uk_UA: Щотижня

en: Monthly
uk_UA: Щомісяця

en: <Bad value>
uk_UA: <Невірне значення>

note: I18N: Abbreviation for 'kilobytes' as data size
en: KB
uk_UA: КБ

note: I18N: Abbreviation for 'megabytes' as data size
en: MB
uk_UA: МБ

note: I18N: Abbreviation for 'gigabytes' as data size
en: GB
uk_UA: ГБ

note: I18N: Abbreviation for 'terabytes' as data size
en: TB
uk_UA: ТБ

en: Bitmap Image File
uk_UA: Зображення у форматі Bitmap

en: PNG Image File
uk_UA: Зображення у форматі PNG

en: JPEG Image File
uk_UA: Зображення у форматі JPEG

en: QuickDraw PICT Image File
uk_UA: Зображення у форматі QuickDraw PICT

en: Data File
uk_UA: Файл даних

en: Graphic adventure game engine
uk_UA: Движок графічних квестів

en: Quit
uk_UA: Вихід

en: Config File Error
uk_UA: Помилка файла конфігурації

en: Unable to read ScummVM config file or create a new one!
uk_UA: Не вдалося прочитати файл конфігурації ScummVM або створити новий!

en: Save Path Error
uk_UA: Помилка шляху зберігання

en: Unable to create or access default save path!
uk_UA: Не вдалося створити або дістатися до шляху збереження ігор!

en: Icons Path Error
uk_UA: Помилка шляху іконок

en: Unable to create or access default icons and shaders path!
uk_UA: Не вдалося створити або дістатися до шляху іконок та шейдерів!

en: Unable to access the globally set save path! Please revert to default from ScummVM Options
uk_UA: Не вдалося дістатися до глобального шляху збереження ігор! Будь-ласка, поверніться до значень за замовченням в Налаштуваннях ScummVM

en: Toggle virtual keyboard
uk_UA: Перемикнути віртуальну клавіатуру

en: Done
uk_UA: Готове

en: Mode change
uk_UA: Змінити режим

en: Close popup
uk_UA: Закрити вискакуючий список

en: Please select the *root* of your external (physical) SD card. This is required for ScummVM to access this path:
uk_UA: Будь-ласка, оберіть папку *root* (корень) у вашій зовнішній (фізичній) SD-картці. Це необхідно, щоб ScummVM міг дістатися цієї папки:

en: Storage Access Framework Permissions for ScummVM were revoked!
uk_UA: Дозвіл доступу ScummVM до Storage Access Framework було вилучено!

note: I18N: One line summary as shown in *nix distributions
en: Interpreter for numerous adventure games and role-playing games
uk_UA: Інтерпретатор для численних пригодницьких і рольових ігор

note: I18N: 1 of 3 paragraph of ScummVM description in *nix distributions
en: ScummVM is a program which allows you to run a wide variety of classic graphical point-and-click adventure games and role-playing games, provided you already have their data files. The clever part about this: ScummVM just replaces the executables shipped with the game, allowing you to play them on systems for which they were never designed!
uk_UA: ScummVM - це програма, яка дозволяє запускати широкий спектр класичних графічних пригодницьких ігор та рольових ігор, якщо у вас вже є їх файли даних. Щонайголовніше: ScummVM просто замінює виконувані файли, що постачаються разом із грою, дозволяючи відтворювати їх у системах, для яких вони ніколи не були розроблені!

note: I18N: 2 of 3 paragraph of ScummVM description in *nix distributions
en: Currently, ScummVM supports a huge library of adventures with over 4000 games in total. It supports many classics published by legendary studios like LucasArts, Sierra On-Line, Revolution Software, Cyan, Inc. and Westwood Studios.
uk_UA: В даний час ScummVM підтримує величезну бібліотеку пригодницьких ігор із загальною кількістю понад 4000. Проект підтримує багато класичних творів, опублікованих такими легендарними студіями, як LucasArts, Sierra On-Line, Revolution Software, Cyan, Inc. та Westwood Studios.

note: I18N: 3 of 3 paragraph of ScummVM description in *nix distributions
en: Next to ground-breaking titles like the Monkey Island series, Broken Sword, Myst, Blade Runner and countless other games you will find some really obscure adventures and truly hidden gems to explore.
uk_UA: Окрім новаторських ігор, як-от серії Monkey Island, Broken Sword, Myst, Blade Runner та незліченної кількості інших, ви знайдете декілька справді маловідомих пригодницьких ігор та справді прихованих дорогоцінних каменів, які слід дослідити.

en: Achievement unlocked!
uk_UA: Досягнення є!

en: Illegitimate game copy detected. We provide no support in such cases
uk_UA: Знайдено нелегальну копію. В такому разі ми не надаємо підтримку

en: ~R~esume
uk_UA: Продов~ж~ити

en: ~L~oad
uk_UA: ~З~авантажити

en: ~S~ave
uk_UA: ~З~аписати

en: ~O~ptions
uk_UA: ~Н~алаштування

en: ~H~elp
uk_UA: ~Д~опомога

en: ~A~bout
uk_UA: Про про~г~раму

en: ~R~eturn to Launcher
uk_UA: ~П~овер. в головне меню

[ctx: lowres]
en: ~R~eturn to Launcher
uk_UA: ~П~овер.в головне меню

en: Save game:
uk_UA: Зберегти гру:

en: Save
uk_UA: Записати

en: Sorry, this engine does not currently provide in-game help. Please consult the README for basic information, and for instructions on how to obtain further assistance.
uk_UA: Вибачте, цей движок не підтримує довідку по іграм. Будь-ласка, дивіться файл README для основної інформації, а також інструкцій, як отримати подальшу допомогу.

en: This game does not support saving from the menu. Use in-game interface
uk_UA: Ця гра не підтримує збереження ігор через меню. Використовуйте інтерфейс всередині гри

en: This game cannot be saved at this time. Please try again later
uk_UA: Ця гра не може бути збережена в цей момент. Будь-ласка, спробуйте пізніше

en: Failed to save game (%s)! Please consult the README for basic information, and for instructions on how to obtain further assistance.
uk_UA: Не вдалося зберегти гру (%s)!. Будь-ласка, дивіться файл README для основної інформації, а також інструкцій, як отримати подальшу допомогу.

en: This game does not support loading from the menu. Use in-game interface
uk_UA: Ця гра не підтримує завантаження ігор через меню. Використовуйте інтерфейс всередині гри

en: This game cannot be loaded at this time. Please try again later
uk_UA: Ця гра не може бути завантажена в цей момент. Будь-ласка, спробуйте пізніше

en: ~C~ancel
uk_UA: Ві~д~міна

en: Could not switch to resolution '%dx%d'.
uk_UA: Не вдалося переключитися до відеорежиму '%dx%d'.

en: Could not initialize color format.
uk_UA: Не можу налаштувати формат кольору.

en: Could not switch to video mode '%s'.
uk_UA: Не вдалося переключитися до відеорежиму '%s'.

en: Could not switch to stretch mode '%s'.
uk_UA: Не вдалося переключитися до відеорежиму з розтягуванням '%s'.

en: Could not apply aspect ratio setting.
uk_UA: Не вдалося застосувати корекцію співвідношення сторін.

en: Could not apply fullscreen setting.
uk_UA: Не вдалося застосувати повноекранний режим.

en: Could not apply filtering setting.
uk_UA: Не вдалося застосувати режим фільтрування.

en: Error
uk_UA: Помилка

en: You appear to be playing this game directly
    from the CD. This is known to cause problems,
    and it is therefore recommended that you copy
    the data files to your hard disk instead.
    See the documentation (CD audio) for details.
uk_UA: Ви, здається, граєте в цю гру безпосередньо
    з компакт-диска. Це, як відомо, викликає проблеми,
    і тому рекомендується скопіювати
    файли даних на жорсткий диск.
    Детальніше див. у документації (аудіо CD).

en: This game has audio tracks on its CD. These
    tracks need to be ripped from the CD using
    an appropriate CD audio extracting tool in
    order to listen to the game's music.
    See the documentation (CD audio) for details.
uk_UA: На диску цієї гри є звукові доріжки. Ці
    доріжки потрібно скопіювати з диска за допомогою
    відповідного інструменту для вилучення СD-аудіо,
    щоби у грі була музика.
    Детальніше див. у документації (CD-аудіо).

en: Skip autosave
uk_UA: Пропустити автозбереження

en: WARNING: The autosave slot contains a saved game named %S, and an autosave is pending.
    Please move this saved game to a new slot, or delete it if it's no longer needed.
    Alternatively, you can skip the autosave (will prompt again in 5 minutes).
uk_UA: УВАГА: У слоті автозбереження вже знаходиться збереження %S, і потрібно його переписати.
    Ви можете або перенести поточне збереження у новий слот, або видалити його, якщо воно не потрібно.
    Або ж, ви можете пропустити це автозбереження (нова спроба за 5 хвилин).

en: ERROR: Could not copy the savegame to a new slot
uk_UA: ПОМИЛКА: Не вдалося скопіювати збереження ігри у новий слот

en: Autosave
uk_UA: Автозбереження

en: Error occurred making autosave
uk_UA: Помилка створення автозбереження

en: Failed to load saved game (%s)! Please consult the README for basic information, and for instructions on how to obtain further assistance.
uk_UA: Не вдалося завантажити гру (%s)! . Будь-ласка, дивіться файл README для основної інформації, а також інструкцій, як отримати подальшу допомогу.

en: WARNING:
uk_UA: ПОПЕРЕДЖЕННЯ:

en:  Shall we still run the game?
uk_UA:  Чи ви хочете таки запустити гру?

en: WARNING: The game you are about to start is not yet fully supported by ScummVM. As such, it is likely to be unstable, and any saved game you make might not work in future versions of ScummVM.
uk_UA: ПОПЕРЕДЖЕННЯ: Гра, яку ви хочете запустити, ще не підтримується повністю ScummVM. Скорше за все вона не буде працювати стабільно, і збережені ігри, які ви зробите, можуть не працювати у подальших версіях ScummVM.

en: Start anyway
uk_UA: Все одно запустити

en: This game is not supported.
uk_UA: Ця гра не підтримується.

en: This game is not supported for the following reason:
uk_UA: Ця гра не підтримується через наступні причини:

en: Loading game is currently unavailable
uk_UA: Заватнаження гри наразі неможливе

en: Saving game is currently unavailable
uk_UA: Збереження гри наразі неможливе

en: The game in '%s' seems to be an unknown game variant.
    
    Please report the following data to the ScummVM team at %s along with the name of the game you tried to add and its version, language, etc.:
uk_UA: Схоже, що гра '%s' є невідомим варіантом.
    
    Будь ласка, передайте нижченаведену інформацію команді ScummVM на %s разом з назвою гри, яку ви намагаєтесь додати, а також її версію/мову/та інше:

en: Matched game IDs for the %s engine:
uk_UA: Можливі ідентифікатори гри для движка %s:

en: Default game keymap
uk_UA: Мапа клавіш за замовчунням

en: Left Click
uk_UA: Лівий клік

en: Middle Click
uk_UA: Середній клік

en: Right Click
uk_UA: Правий клік

note: I18N: Action in In Cold Blood
en: Pause
uk_UA: Пауза

en: Game menu
uk_UA: Меню гри

en: Skip
uk_UA: Пропустити

en: Skip line
uk_UA: Пропустити рядок

en: Predictive input dialog
uk_UA: Діалог предиктивного вводу

note: I18N: This keymap works within the KIA Save Game screen and allows confirming popup dialogue prompts (eg. for save game deletion or overwriting) and also submitting a new save game name, or choosing an existing save game for overwriting.
en: Confirm
uk_UA: Підтвердити

en: Autosave on
uk_UA: Автозбереження увімкнено

en: Autosave off
uk_UA: Автозбереження вимкнено

en: OpenGL with shaders
uk_UA: OpenGL з шейдерами

[ctx: lowres]
en: OpenGL with shaders
uk_UA: OpenGL з шейдерами

en: AdLib emulator
uk_UA: Емулятор AdLib

en: MAME OPL emulator
uk_UA: Емулятор MAME OPL

en: DOSBox OPL emulator
uk_UA: Емулятор DOSBox OPL

en: Nuked OPL emulator
uk_UA: Емулятор Nuked OPL

en: ALSA Direct FM
uk_UA: Безпосередній ALSA FM

en: The selected audio device '%s' was not found (e.g. might be turned off or disconnected).
uk_UA: Вибраний звуковий пристрій '%s' не було знайдено (тобто, його може бути вимкнено або не підключено).

en: Attempting to fall back to the next available device...
uk_UA: Намагаюся використати наступний доступний пристрій...

en: The selected audio device '%s' cannot be used. See log file for more information.
uk_UA: Вибраний звуковий пристрій '%s' не може бути використано. Дивіться файл протоколу для додаткової інформації.

en: The preferred audio device '%s' was not found (e.g. might be turned off or disconnected).
uk_UA: Уподобаний звуковий пристрій '%s' не було знайдено (тобто, його може бути вимкнено або не підключено).

en: The preferred audio device '%s' cannot be used. See log file for more information.
uk_UA: Уподобаний звуковий пристрій '%s' не може бути використано. Дивіться файл протоколу для додаткової інформації.

en: Starting MIDI dump
uk_UA: Починаю створення дампу MIDI

en: Amiga Audio emulator
uk_UA: Аміга Аудіо Емулятор

en: No music
uk_UA: Без музики

en: Apple II GS emulator (NOT IMPLEMENTED)
uk_UA: Apple II GS Емулятор (НЕ РЕАЛІЗОВАНО)

en: Creative Music System emulator
uk_UA: Емулятор Creative Music System

en: FluidSynth requires a 'soundfont' setting. Please specify it in ScummVM GUI on MIDI tab. Music is off.
uk_UA: FluidSynth вимагає налаштування 'soundfont'. Будь-ласка, вкажіть її у ScummVM GUI на вкладці MIDI. Музику виключено.

en: FluidSynth: Failed loading custom SoundFont '%s'. Music is off.
uk_UA: FluidSynth: Не вдалося завантажити SoundFont '%s'. Музику виключено.

en: FM-Towns Audio
uk_UA: Аудіо FM-Towns

en: PC-98 Audio
uk_UA: Аудіо PC-98

en: SegaCD Audio
uk_UA: Аудіо SegaCD

en: Initializing MT-32 Emulator
uk_UA: Налаштовую емулятор MT-32

en: MT-32 emulator
uk_UA: Емулятор MT-32

en: PC Speaker emulator
uk_UA: Емулятор PC спікера

en: IBM PCjr emulator
uk_UA: Емулятор IBM PCjr

en: C64 Audio emulator
uk_UA: C64 Аудіо Емулятор

en: <syncing...>
uk_UA: <синхронізація ...>

en: Saved games sync was cancelled.
uk_UA: Синхронизацію збережених ігор припинено.

en: Saved games sync failed.
    Check your Internet connection.
uk_UA: Помилка синхронизації збережених ігор.
    Перевірте ваше з'єднання з інтернет.

en: Download complete.
    Failed to download %u files.
uk_UA: Завантаження закінчено.
    Не вдалося завантажити %u файлів.

en: Download complete.
uk_UA: Завантаження закінчено.

en: Download failed.
uk_UA: Помилка завантаження.

en: Do you really want to return to the Launcher?
    Any unsaved progress will be lost.
uk_UA: Ви впевнені, що хочете повернутися до головного меню?
    Весь незбережений прогрес буде втрачено.

en: Do you really want to quit?
    Any unsaved progress will be lost.
uk_UA: Ви впевнені, що хочете вийти?
    Незбережений прогрес у грі буде втрачено.

en: Global
uk_UA: Глобальна

en: Global Main Menu
uk_UA: Глобальне меню

en: Display keyboard
uk_UA: Показати клавіатуру

en: Toggle mute
uk_UA: Перемкнути звук

en: Open Debugger
uk_UA: Відкрити відладчик

en: Touchscreen 'Tap Mode' - Left Click
uk_UA: Режим дотику у тачскріні - Лівий клік

en: Touchscreen 'Tap Mode' - Right Click
uk_UA: Режим дотику у тачскріні - Правий клік

en: Touchscreen 'Tap Mode' - Hover (No Click)
uk_UA: Режим дотику у тачскріні - Проліт (без кліку)

en: Maximum Volume
uk_UA: Максимальна Гучність

en: Increasing Volume
uk_UA: Підвищення гучності

en: Minimal Volume
uk_UA: Мінімальна Гучність

en: Decreasing Volume
uk_UA: Пониження гучності

en: Clicking Enabled
uk_UA: Кліки увімкнено

en: Clicking Disabled
uk_UA: Кліки вимкнено

en: Touchscreen 'Tap Mode' - Hover (DPad Clicks)
uk_UA: Режим дотику у тачскріні - Проліт (клік DPad)

note: I18N: This is displayed in the file browser to let the user choose a new folder for Android Storage Attached Framework
en: Add a new folder
uk_UA: Додати нову папку

note: I18N: This may be displayed in the Android UI used to add a Storage Attach Framework authorization
en: Choose a new folder
uk_UA: Вибрати нову папку

en: Toggle aspect ratio correction
uk_UA: Перемикання корекції співвідношення сторін

en: Center
uk_UA: По центру

en: Pixel-perfect scaling
uk_UA: Піксельне ідеальне масштабування

en: Even pixels scaling
uk_UA: Піксельне рівномірне масштабування

en: Fit to window
uk_UA: В розміри вікна

en: Stretch to window
uk_UA: Розтягнути до вікна

en: Fit to window (4:3)
uk_UA: До розмірів вікна (4: 3)

en: Resolution: %dx%d
uk_UA: Розгалуження %dx%d

en: Active graphics filter:
uk_UA: Поточний графічний фільтр:

en: Enabled aspect ratio correction
uk_UA: Корекцію співвідношення сторін увімкнено

en: Disabled aspect ratio correction
uk_UA: Корекцію співвідношення сторін вимкнено

en: Filtering enabled
uk_UA: Фільтрування увімкнено

en: Filtering disabled
uk_UA: Фільтрування вимкнено

en: Stretch mode
uk_UA: Стретч-режим

en: SDL Surface
uk_UA: Поверхня SDL

en: SDL Surface (forced 8bpp mode)
uk_UA: SDL Surface (8-бітний режим)

en: Saved screenshot '%s'
uk_UA: Збережено екран '%s'

en: Could not save screenshot
uk_UA: Не вдалося зберегти екран

en: Windowed mode
uk_UA: Віконний режим

en: Toggle fullscreen
uk_UA: Перемикання повноекранного режиму

en: Toggle mouse capture
uk_UA: Перемикання захоплення миші

en: Save screenshot
uk_UA: Зберегти екран

en: Toggle linear filtered scaling
uk_UA: Перемикання фільтра лінийний

en: Cycle through stretch modes
uk_UA: Перемикання між режимів розтягування

en: Increase the scale factor
uk_UA: Збільшити масштаб

en: Decrease the scale factor
uk_UA: Зменшити масштаб

en: Switch to the next scaler
uk_UA: Перемикання до наступного фільтру

en: Switch to the previous scaler
uk_UA: Перемикання до попереднього фільтру

en: Left Mouse Button
uk_UA: Лівий клік миші

en: Right Mouse Button
uk_UA: Правий клік миші

en: Middle Mouse Button
uk_UA: Середній клік миші

en: Mouse Wheel Up
uk_UA: Колесо миші уверх

en: Mouse Wheel Down
uk_UA: Колесо миші вниз

en: X1 Mouse Button
uk_UA: Клік миші X1

en: X2 Mouse Button
uk_UA: Клік миші X2

en: Joy A
uk_UA: Джойстик A

en: Joy B
uk_UA: Джойстик B

en: Joy X
uk_UA: Джойстик X

en: Joy Y
uk_UA: Джойстик Y

en: Joy Back
uk_UA: Джойстик Назад

en: Joy Guide
uk_UA: Джойстик Керування

en: Joy Start
uk_UA: Джойстик Старт

en: Left Stick
uk_UA: Лівий стік

en: Right Stick
uk_UA: Правий стік

en: Left Shoulder
uk_UA: Лівий курок

en: Right Shoulder
uk_UA: Правий курок

en: D-pad Up
uk_UA: Хрестовина уверх

en: D-pad Down
uk_UA: Хрестовина донизу

en: D-pad Left
uk_UA: Хрестовина вліво

en: D-pad Right
uk_UA: Хрестовина вправо

en: D-pad Center
uk_UA: Хрестовина центр

en: Left Trigger
uk_UA: Лівий перемикач

en: Right Trigger
uk_UA: Правий перемикач

en: Left Stick X
uk_UA: Лівий стік вісь X

en: Left Stick Y
uk_UA: Лівий стік вісь Y

en: Right Stick X
uk_UA: Правий стік вісь X

en: Right Stick Y
uk_UA: Правий стік вісь Y

en: Reset to defaults
uk_UA: Повернутись до початкових значень

en: Clear mapping
uk_UA: Очистити призначення клавіш

en: Virtual mouse up
uk_UA: Віртуальна миша уверх

en: Virtual mouse down
uk_UA: Віртуальна миша вниз

en: Virtual mouse left
uk_UA: Віртуальна миша вліво

en: Virtual mouse right
uk_UA: Віртуальна миша вправо

en: Slow down virtual mouse
uk_UA: Уповільнити віртуальну мишу

en: Can't create directory here!
uk_UA: Не можу створити каталог тут!

en: Invalid path!
uk_UA: Недійсний шлях!

en: Parent directory doesn't exists!
uk_UA: Батьківський каталог не існує!

en: Can't create a directory within a file!
uk_UA: Не вдається створити каталог у файлі!

en: There is a file with that name in the parent directory!
uk_UA: У батьківському каталозі є файл з таким ім'ям!

en: Failed to create the directory!
uk_UA: Не вдалося створити каталог!

en: Directory created successfully!
uk_UA: Каталог успішно створений!

en: Back to parent directory
uk_UA: Повернутися до батьківського каталогу

en: The file doesn't exist!
uk_UA: Файл не існує!

en: Can't download a directory!
uk_UA: Не вдається завантажити каталог!

en: Failed to read the file!
uk_UA: Не вдалося прочитати файл!

en: The page is not available without the resources. Make sure file wwwroot.zip from ScummVM distribution is available in 'themepath'.
uk_UA: Сторінка недоступна без ресурсів. Переконайтеся, що файл wwwroot.zip з дистрибуції ScummVM доступний у "topicpath".

en: Create directory
uk_UA: Створення каталогу

en: Upload files
uk_UA: Завантажте файли

en: Type new directory name:
uk_UA: Введіть нове ім'я каталогу:

en: Select a file to upload:
uk_UA: Виберіть файл для завантаження:

en: Or select a directory (works in Chrome only):
uk_UA: Або виберіть каталог (працює лише в Chrome):

en: Index of
uk_UA: Зміст

en: Error occurred
uk_UA: Сталася помилка

en: File system root
uk_UA: Корінь файлової системи

en: Saved games
uk_UA: Збережені ігри

en: Parent directory
uk_UA: Батьківський каталог

en: ScummVM couldn't list the directory you specified.
uk_UA: ScummVM не міг перелічити вказаний вами каталог.

en: Index of
uk_UA: Зміст

en: This is a local webserver index page.
uk_UA: Це індексна сторінка локального веб-сервера.

en: Open Files manager
uk_UA: Відкрити менеджер файлів

en: The parent directory doesn't exist!
uk_UA: Батьківський каталог не існує!

en: Can't upload into a file!
uk_UA: Неможливо завантажити у файл!

en: Back to the files manager
uk_UA: Повернутися до менеджера файлів

en: Failed to start local webserver.
    Check whether selected port is not used by another application and try again.
uk_UA: Не вдалося запустити локальний веб-сервер.
    Перевірте, чи вибраний порт не використовується іншою програмою, і спробуйте ще раз.

en: Invalid request: headers are too long!
uk_UA: Недійсний запит: заголовки занадто довгі!

en: Failed to upload the file!
uk_UA: Не вдалося завантажити файл!

en: No file was passed!
uk_UA: Жодного файлу не передано!

en: Uploaded successfully!
uk_UA: Завантажено успішно!

en: ~C~lose
uk_UA: ~З~акрити

en: Show mouse cursor
uk_UA: Показувати курсор миші

en: Snap to edges
uk_UA: Прикріпити до країв

en: Stretch to fit
uk_UA: Розтягнути під розмір

en: Use Screen:
uk_UA: Застос. екран:

[ctx: 3ds-screen]
en: Top
uk_UA: Верхній

[ctx: 3ds-screen]
en: Bottom
uk_UA: Нижній

[ctx: 3ds-screen]
en: Both
uk_UA: Обидва

note: I18N: Hardware key I18N: Return key I18N: Select party member command in Might & Magic 1
en: Select
uk_UA: Вибір

note: I18N: Hardware key
en: Start
uk_UA: Старт

en: C-Pad X
uk_UA: Пад X

en: C-Pad Y
uk_UA: Пад Y

en: Touch
uk_UA: Касання

en: Toggle Drag Mode
uk_UA: Перемикання режиму протягування

en: Toggle Magnify Mode
uk_UA: Перемикання режиму збільшення

en: Open 3DS Settings
uk_UA: Відкрити налаштування 3DS

en: Magnify Mode Off. Reactivating Drag Mode.
    Returning to Launcher...
uk_UA: Режим збільнення вимкнено. Включаю режим протягування
    Повертаюся до головного меню...

en: Magnify Mode Off. Returning to Launcher...
uk_UA: Режим збільнення вимкнено. Повертаюся до головного меню...

en: Hover Mode
uk_UA: Режим огляду

en: Drag Mode
uk_UA: Режим протягування

en: Cannot Switch to Drag Mode while Magnify Mode is On
uk_UA: Не можу переключитися до режима протягування, під час режиму збільшення

en: Magnify Mode cannot be activated in menus.
uk_UA: Режим збілшення не може бути активовано у меню.

en: Magnify Mode can only be activated
     when both screens are enabled.
uk_UA: Режим збільшення може бути активовано
     коли увімкнено обидва екрани.

en: In-game resolution too small to magnify.
uk_UA: Розгалуження екрану гри замале для збільшення.

en: Magnify Mode On. Switching to Hover Mode...
uk_UA: Режим збільшення увімкнено. Переключаюся до режиму огляду...

en: Magnify Mode On
uk_UA: Режим збільшення увімкнено

en: Magnify Mode Off. Reactivating Drag Mode...
uk_UA: Режим збільшення вимкнено. Вмикаю режим протягування...

en: Magnify Mode Off
uk_UA: Режим збільшення вимкнено

en: Getting help
uk_UA: Допомога

en: ## Help, I'm lost!
    
    First, make sure you have the games and necessary game files ready. Check the **Where to Get the Games** section under the **General** tab. Once obtained, follow the steps outlined in the **Adding Games** tab to finish adding them on this device. Take a moment to review this process carefully, as some users encountered challenges here owing to recent Android changes.
    
    Need more help? Refer to our [online documentation for Android](https://docs.scummvm.org/en/latest/other_platforms/android.html). Got questions? Swing by our [support forums](https://forums.scummvm.org/viewforum.php?f=17) or hop on our [Discord server](https://discord.gg/4cDsMNtcpG), which includes an [Android support channel](https://discord.com/channels/581224060529148060/1135579923185139862).
    
    Oh, and heads up, many of our supported games are intentionally tricky, sometimes mind-bogglingly so. If you're stuck in a game, think about checking out a game walkthrough. Good luck!
uk_UA: ## Допоможіть, не знаю, що робити!
    
    По-перше, переконайтеся, що у вас наявні необхідні файли гри. Перевірте розділ **Де взяти ігри** на вкладці **Загальне**. Отримавши ігри, виконайте дії, описані на вкладці **Додавання ігор**, щоб додати їх на цьому пристрої. Знайдіть хвилинку, щоб уважно ознайомитися з цим процесом, оскільки деякі користувачі зіткнулися з труднощами через останні зміни в Android.
    
    Потрібна додаткова допомога? Перегляньте нашу [онлайн-документацію для Android](https://docs.scummvm.org/en/latest/other_platforms/android.html). Є питання? Відвідайте наші [форуми підтримки](https://forums.scummvm.org/viewforum.php?f=17) або зайдіть на наш [сервер Discord](https://discord.gg/4cDsMNtcpG), який містить [ канал підтримки Android](https://discord.com/channels/581224060529148060/1135579923185139862).
    
    О, і пам’ятайте, що багато наших підтримуваних ігор навмисно складні, іноді навіть карколомні. Якщо ви застрягли в грі, можливо вам потрібно звернутися до її покрокового проходження. Успіхів!

en: Touch Controls
uk_UA: Керування дотиком

en: ## Touch control modes
    The touch control mode can be changed by tapping or clicking on the controller icon in the upper right corner
    ### Direct mouse 
    
    The touch controls are direct. The pointer jumps to where the finger touches the screen (default for menus).
    
      ![Direct mouse mode](mouse.png "Direct mouse mode"){w=10em}
    
    ### Touchpad emulation 
    
    The touch controls are indirect, like on a laptop touchpad.
    
      ![Touchpad mode](touchpad.png "Touchpad mode"){w=10em}
    
    ### Gamepad emulation 
    
    Fingers must be placed on lower left and right of the screen to emulate a directional pad and action buttons.
    
      ![Gamepad mode](gamepad.png "Gamepad mode"){w=10em}
    
    To select the preferred touch mode for menus, 2D games, and 3D games, go to **Global Options > Backend > Choose the preferred touch mode**.
    
    ## Touch actions 
    
    ### Two finger scroll 
    
    To scroll, slide two fingers up or down the screen
    ### Two finger tap
    
    To do a two finger tap, hold one finger down and then tap with a second finger.
    
    ### Three finger tap
    
    To do a three finger tap, start with holding down one finger and progressively touch down the other two fingers, one at a time, while still holding down the previous fingers. Imagine you are impatiently tapping your fingers on a surface, but then slow down that movement so it is rhythmic, but not too slow.
    
    ### Immersive Sticky fullscreen mode
    
    Swipe from the edge to reveal the system bars.  They remain semi-transparent and disappear after a few seconds unless you interact with them.
    
    ### Global Main Menu
    
    To open the Global Main Menu, tap on the menu icon at the top right of the screen.
    
      ![Menu icon](menu.png "Menu icon"){w=10em}
    
    ## Virtual keyboard
    
    To open the virtual keyboard, long press on the controller icon at the top right of the screen, or tap on any editable text field. To hide the virtual keyboard, tap the controller icon again, or tap outside the text field.
    
    
      ![Keybpard icon](keyboard.png "Keyboard icon"){w=10em}
uk_UA: ## Режими сенсорного керування
    Режим сенсорного керування можна змінити, торкнувшись або клацнувши значок контролера у верхньому правому куті
    ### Безпосередня миша
    
    Сенсорне управління безпосереднє. Курсор переходить до місця, де палець торкається екрана (за замовчуванням для меню).
    
       ![Прямий режим миші](mouse.png "Прямий режим миші"){w=10em}
    
    ### Емуляція тачпада
    
    Сенсорне управління непряме, як на тачпаді ноутбука.
    
       ![Режим сенсорної панелі](touchpad.png "Режим сенсорної панелі"){w=10em}
    
    ### Емуляція геймпада
    
    Пальці потрібно розташувати в нижньому лівому та правому куті екрана, щоб імітувати панель керування та кнопки дій.
    
       ![Режим геймпада](gamepad.png "Режим геймпада"){w=10em}
    
    Щоб вибрати бажаний режим дотику для меню, 2D-ігор і 3D-ігор, перейдіть до **Глобальні параметри > Backend > Виберіть бажаний режим дотику**.
    
    ## Дії дотиком
    
    ### Прокрутка двома пальцями
    
    Щоб прокручувати, проведіть двома пальцями вгору або вниз по екрану
    ### Дотик двома пальцями
    
    Щоб торкнутися двома пальцями, утримуйте один палець, а потім торкніться другим пальцем.
    
    ### Дотик трьома пальцями
    
    Щоб виконати натискання трьома пальцями, почніть з утримування одного пальця та поступово торкайтеся донизу двома іншими пальцями по одному, утримуючи попередні пальці. Уявіть, що ви нетерпляче постукуєте пальцями по поверхні, а потім сповільніть цей рух, щоб він був ритмічним, але не надто повільним.
    
    ### Імерсивний повноекранний режим Sticky
    
    Проведіть пальцем від краю, щоб відкрити системні панелі. Вони залишаються напівпрозорими та зникають через кілька секунд, якщо ви не взаємодієте з ними.
    
    ### Глобальне головне меню
    
    Щоб відкрити глобальне головне меню, торкніться піктограми меню у верхньому правому куті екрану.
    
       ![Піктограма меню](menu.png "Піктограма меню"){w=10em}
    
    ## Віртуальна клавіатура
    
    Щоб відкрити віртуальну клавіатуру, продовжено натисніть значок управління у верхньому правому куті екрана або торкніться будь-якого редагованого текстового поля. Щоб приховати віртуальну клавіатуру, знову торкніться піктограми управління або торкніться за межами текстового поля.
    
    
       ![Піктограма Клавіатури](keyboard.png "Піктограма клавіатури"){w=10em}

en: Adding Games
uk_UA: Додавання ігор

en: ## Adding Games 
    
    1. Select **Add Game...** from the launcher. 
    
    2. Inside the ScummVM file browser, select **Go Up** until you reach the root folder which has the **<Add a new folder>** option. 
    
      ![ScummVM file browser root](browser-root.png "ScummVM file browser root"){w=70%}
    
    3. Double-tap **<Add a new folder>**. In your device's file browser, navigate to the folder containing all your game folders. For example, **SD Card > ScummVMgames**. 
    
    4. Select **Use this folder**. 
    
      ![OS selectable folder](fs-folder.png "OS selectable folder"){w=70%}
    
    5. Select **ALLOW** to give ScummVM permission to access the folder. 
    
      ![OS access permission dialog](fs-permission.png "OS access permission"){w=70%}
    
    6. In the ScummVM file browser, double-tap to browse through your added folder. Add a game by selecting the sub-folder containing the game files, then tap **Choose**. 
    
      ![SAF folder added](browser-folder-in-list.png "SAF folder added"){w=70%}
    
    Step 2 and 3 are done only once. To add more games, repeat Steps 1 and 6. 
    
    See our [Android documentation](https://docs.scummvm.org/en/latest/other_platforms/android.html) for more information.
uk_UA: ## Додавання ігор
    
    1. Виберіть **Додати гру...** на панелі запуску.
    
    2. У переглядачі файлів ScummVM вибирайте **Вгору**, доки не досягнете кореневої папки з опцією **<Додати нову папку>**.
    
       ![Коренева система браузера файлів ScummVM](browser-root.png "Коренева система браузера файлів ScummVM"){w=70%}
    
    3. Двічі торкніться **<Додати нову папку>**. У файловому браузері вашого пристрою перейдіть до папки з усіма папками вашої гри. Наприклад, **SD Card > ScummVMgames**.
    
    4. Виберіть **Використовувати цю папку**.
    
       ![Папка для вибору ОС](fs-folder.png "Папка для вибору ОС"){w=70%}
    
    5. Виберіть **ДОЗВОЛИТИ**, щоб надати ScummVM дозвіл на доступ до папки.
    
       ![Діалогове вікно дозволу доступу від ОС](fs-permission.png "Дозвіл доступу від ОС"){w=70%}
    
    6. У переглядачі файлів ScummVM двічі торкніться, щоб переглянути додану папку. Додайте гру, вибравши підпапку, що містить файли гри, а потім натисніть **Вибрати**.
    
       ![Додано папку SAF](browser-folder-in-list.png "Додано папку SAF"){w=70%}
    
    Крок 2 і 3 виконуються лише один раз. Щоб додати більше ігор, повторіть кроки 1 і 6.
    
    Перегляньте нашу [документацію Android](https://docs.scummvm.org/en/latest/other_platforms/android.html), щоб дізнатися більше.

en: Show On-screen control
uk_UA: Показувати екранне керування

en: Choose the preferred touch mode:
uk_UA: Оберіть уподобаний режим дотику:

en: In menus
uk_UA: В меню

en: Touchpad emulation
uk_UA: Емуляція тачпаду

en: Direct mouse
uk_UA: Віртуальна миша

en: Gamepad emulation
uk_UA: Емуляція геймпаду

en: In 2D games
uk_UA: У 2D іграх

en: In 3D games
uk_UA: У 3D іграх

en: Select the orientation:
uk_UA: Оберіть орієнтацію:

en: Automatic
uk_UA: Автоматичне

en: Portrait
uk_UA: Горизонтальна

en: Landscape
uk_UA: Горизонтальний

en: In games
uk_UA: У іграх

note: I18N: This button opens a list of all folders added for Android Storage Attached Framework
en: Remove folder authorizations...
uk_UA: Видалити авторизацію для папок...

en: Remove
uk_UA: Видалити

en: Unscaled
uk_UA: Без масштабування

en: Hardware scale (fast, but low quality)
uk_UA: Хардварне масштабування (швидко, але низької якості)

en: Software scale (good quality, but slower)
uk_UA: Програмне масштабування (хороша якість, але повільніше)

en: Show Gamepad Controller (iOS 15 and later)
uk_UA: Показати геймпад-керування (iOS 15 та новіша)

en: Gamepad opacity
uk_UA: Прозорість геймпаду

en: Directional button:
uk_UA: Кнопка напрямку:

en: Thumbstick
uk_UA: Джойстик

en: Dpad
uk_UA: D-пад

en: Use minimal gamepad layout
uk_UA: Використовувати мінімальний режим геймпаду

en: Show keyboard function bar
uk_UA: Показати функціональні клавіші клавіатури

en: ## Help, I'm lost!
    
    First, make sure you have the games and necessary game files ready. Check the **Where to Get the Games** section under the **General** tab. Once obtained, follow the steps outlined in the **Adding Games** tab to finish adding them on this device.
    
    Need more help? Refer to our [online documentation for iOS](https://docs.scummvm.org/en/latest/other_platforms/ios.html). Got questions? Swing by our [support forums](https://forums.scummvm.org/viewforum.php?f=15) or hop on our [Discord server](https://discord.gg/4cDsMNtcpG), which includes an [iOS support channel](https://discord.com/channels/581224060529148060/1149456560922316911).
    
    Oh, and heads up, many of our supported games are intentionally tricky, sometimes mind-bogglingly so. If you're stuck in a game, think about checking out a game walkthrough. Good luck!
uk_UA: ## Допоможіть, не знаю, що робити!
    
    По-перше, переконайтеся, що у вас наявні необхідні файли гри. Перевірте розділ **Де взяти ігри** на вкладці **Загальне**. Отримавши ігри, виконайте дії, описані на вкладці **Додавання ігор**, щоб додати їх на цьому пристрої.
    
    Потрібна додаткова допомога? Перегляньте нашу [онлайн-документацію для iOS](https://docs.scummvm.org/en/latest/other_platforms/ios.html). Є питання? Відвідайте наші [форуми підтримки](https://forums.scummvm.org/viewforum.php?f=15) або зайдіть на наш [сервер Discord](https://discord.gg/4cDsMNtcpG), який містить [канал підтримки iOS](https://discord.com/channels/581224060529148060/1149456560922316911).
    
    О, і пам’ятайте, що багато наших підтримуваних ігор навмисно складні, іноді навіть карколомні. Якщо ви застрягли в грі, можливо вам потрібно звернутися до її покрокового проходження. Удачі!

en: ## Touch control modes
    The touch control mode can be changed by tapping or clicking on the controller icon in the upper right corner, by swiping two fingers from left to right, or in the global settings from the Launcher go to **Global Options > Backend > Choose the preferred touch mode**. It's possible to configure the touch mode for three situations (ScummVM menus, 2D games and 3D games).
    
    ### Direct mouse 
    
    The touch controls are direct. The pointer jumps to where the finger touches the screen (default for menus).
    
      ![Direct mouse mode](mouse.png "Direct mouse mode"){w=10em}
    
    ### Touchpad emulation 
    
    The touch controls are indirect, like on a laptop touchpad.
    
      ![Touchpad mode](touchpad.png "Touchpad mode"){w=10em}
    
    To select the preferred touch mode for menus, 2D games, and 3D games, go to **Global Options > Backend > Choose the preferred touch mode**.
    
    ## Touch actions 
    
    | Gesture           | Action            
    | ------------------|-------------------
    | `One finger tap`  | Left mouse click  
    | `Two fingers tap` | Right mouse click 
    | `Two fingers double tap` | ESC 
    | `One finger press & hold for >0.5s` | Left mouse button hold and drag, such as for selection from action wheel in Curse of Monkey Island 
    | `Two fingers press & hold for >0.5s` | Right mouse button hold and drag, such as for selection from action wheel in Tony Tough 
    | `Two fingers swipe (left to right)` | Toggles between the touch modes 
    | `Two fingers swipe (right to left)` | Toggles virtual controller (>iOS 15) 
    | `Two fingers swipe (top to bottom)` | Access Global Main Menu in games 
    | `Pinch (zoom in/out)` | Enables/disables keyboard 
    
    ### Virtual Gamepad 
    
    Devices running iOS 15 or later can connect virtual gamepad controller by swiping two fingers from right to left or through **Global Options > Backend**. The directional button can be configured to either a thumbstick or a dpad.
    **Note** While the virtual controller is connected it is not possible to perform mouse clicks using tap gestures since they are disabled as long as the virtual controller is visible. Left mouse clicks are performed by pressing the A button. Tap gestures are enabled again when virtual controller is disconnected.
    
    ### Global Main Menu
    
    To open the Global Main Menu, tap on the menu icon at the top right of the screen or swipe two fingers downwards.
    
      ![Menu icon](menu.png "Menu icon"){w=10em}
    
    ## Virtual keyboard
    
    To open the virtual keyboard, long press on the controller icon at the top right of the screen, perform a pinch gesture (zoom out) or tap on any editable text field. To hide the virtual keyboard, tap the controller icon again, do an opposite pinch gesture (zoom in) or tap outside the text field.
    
    
      ![Keybpard icon](keyboard.png "Keyboard icon"){w=10em}
uk_UA: ## Режими сенсорного керування
    Режим сенсорного керування можна змінити, торкнувшись або клацнувши піктограму контролера у верхньому правому куті, провівши двома пальцями зліва направо, або в глобальних налаштуваннях панелі запуску перейдіть до **Глобальні параметри > Backend > Виберіть потрібний сенсорний режим**. Сенсорний режим можна налаштувати для трьох ситуацій (меню ScummVM, 2D і 3D ігри).
    
    ### Безпосередня миша
    
    Сенсорне управління безпосереднє. Курсор переходить до місця, де палець торкається екрана (за замовчуванням для меню).
    
       ![Прямий режим миші](mouse.png "Прямий режим миші"){w=10em}
    
    ### Емуляція тачпада
    
    Сенсорне управління непряме, як на тачпаді ноутбука.
    
       ![Режим сенсорної панелі](touchpad.png "Режим сенсорної панелі"){w=10em}
    
    Щоб вибрати бажаний режим дотику для меню, 2D-ігор і 3D-ігор, перейдіть до **Глобальні параметри > Backend > Виберіть бажаний режим дотику**.
    
    ## Дії дотиком
    
    | Жест | Дія
    | ------------------|------------------
    | `Натискання одним пальцем` | Клацнути лівою кнопкою миші
    | `Торк двома пальцями` | Клацнути правою кнопкою миші
    | `Подвійний торк двома пальцями` | ESC
    | `Натискання одним пальцем і утримання більше 0,5 с` | Утримати та перетягнути ліву кнопку миші, наприклад, для вибору з колеса дій у Curse of Monkey Island
    | `Натискання двома пальцями й утримання понад 0,5 с` | Утримати та перетягнути праву кнопку миші, наприклад, для вибору з колеса дій у Tony Tough
    | `Проведення двома пальцями (зліва направо)` | Перемикання між сенсорними режимами
    | `Проведення двома пальцями (справа наліво)` | Перемикає віртуальний контролер (>iOS 15)
    | `Проведення двома пальцями (зверху вниз)` | Доступ до глобального головного меню в іграх
    | `Щипки (збільшення/зменшення масштабу)` | Вмикає/вимикає клавіатуру
    
    ### Віртуальний геймпад
    
    Пристрої з iOS 15 або новішої версії можуть підключити контролер віртуального геймпада. Проведіть двома пальцями справа наліво або виберіть **Глобальні параметри > Backend**. Кнопку напрямку можна налаштувати як джойстик або D-pad.
    **Примітка** Коли віртуальний контролер підключено, неможливо виконувати клацання мишею за допомогою жестів торкання, оскільки вони вимкнені, доки віртуальний контролер видимий. Клацання лівою кнопкою миші виконується натисканням кнопки A. Після відключення віртуального контролера жести торкання знову вмикнуться.
    
    ### Глобальне головне меню
    
    Щоб відкрити глобальне головне меню, торкніться піктограми меню у верхньому правому куті екрана або проведіть двома пальцями вниз.
    
       ![Піктограма меню](menu.png "Піктограма меню"){w=10em}
    
    ## Віртуальна клавіатура
    
    Щоб відкрити віртуальну клавіатуру, натисніть і утримуйте піктограму контролера у верхньому правому куті екрана, зведіть пальці (зменшіть) або торкніться будь-якого редагованого текстового поля. Щоб приховати віртуальну клавіатуру, знову торкніться піктограми контролера, виконайте протилежний жест (збільште масштаб) або торкніться за межами текстового поля.
    
    
       ![Піктограма Keybpard](keyboard.png "Піктограма клавіатури"){w=10em}

en: External keyboard
uk_UA: Зовнішня клавіатура

en: ## Use of keyboard
    External keyboards are supported and from iOS 13.4 most of the special keys, e.g. function keys, Home and End, are mapped. 
    For external keyboards missing the special keys, e.g. the Apple Magic Keyboard for iPads, the special keys can be triggered using the following key combinations: 
    
    
    | Key combination   | Action            
    | ------------------|-------------------
    | `CMD + 1`         | F1                
    | `CMD + 2`         | F2                
    | `...`             | ...               
    | `CMD + 0`         | F10               
    | `CMD + SHIFT + 1` | F11               
    | `CMD + SHIFT + 2` | F12               
    | `CMD + UP`        | PAGE UP           
    | `CMD + DOWN`      | PAGE DOWN         
    | `CMD + LEFT`      | HOME              
    | `CMD + RIGHT`     | END
uk_UA: ## Використання клавіатури
    Підтримуються зовнішні клавіатури, а з iOS 13.4 більшість спеціальних клавіш, тобто функціональні клавіші Home і End.
    Для зовнішніх клавіатур де відсутні спеціальні клавіші, такі як Apple Magic Keyboard для iPad, спеціальні клавіші можна активувати за допомогою таких комбінацій клавіш:
    
    
    | Комбінація клавіш   | Дія            
    | ------------------|-------------------
    | `CMD + 1`         | F1                
    | `CMD + 2`         | F2                
    | `...`             | ...               
    | `CMD + 0`         | F10               
    | `CMD + SHIFT + 1` | F11               
    | `CMD + SHIFT + 2` | F12               
    | `CMD + UP`        | Сторінка вгору           
    | `CMD + DOWN`      | Сторінка униз         
    | `CMD + LEFT`      | HOME              
    | `CMD + RIGHT`     | END

en: ## Adding Games 
    
    1. Copy the required game files to the ScummVM application. There are several ways to do that, see our [Transferring game files documentation](https://docs.scummvm.org/en/latest/other_platforms/ios.html#transferring-game-files) for more information.
    
    2. Select **Add Game...** from the launcher. 
    
    3. In the ScummVM file browser, double-tap to browse to your added folder. Add a game by selecting the sub-folder containing the game files, then tap **Choose**. 
    
    To add more games, repeat the steps above. 
    
    See our [iOS documentation](https://docs.scummvm.org/en/latest/other_platforms/ios.html) for more information.
uk_UA: ## Додавання ігор
    
    1. Скопіюйте необхідні файли гри в програму ScummVM. Є кілька способів зробити це. Перегляньте нашу [документацію щодо передачі файлів ігор](https://docs.scummvm.org/en/latest/other_platforms/ios.html#transferring-game-files), щоб дізнатися більше.
    
    2. Виберіть **Додати гру...** на панелі запуску.
    
    3. У переглядачі файлів ScummVM двічі торкніться, щоб перейти до доданої папки. Додайте гру, вибравши підпапку, що містить файли гри, а потім натисніть **Вибрати**.
    
    Щоб додати більше ігор, повторіть наведені вище дії.
    
    Перегляньте нашу [документацію iOS](https://docs.scummvm.org/en/latest/other_platforms/ios.html), щоб дізнатися більше.

en: ## Touch actions 
    
    ### Press Touch area 
    
    Press Touch area to perform a left mouse click
    ### Play/Pause
    
    Press Play/Pause to perform a right mouse click
    
    ### Global Main Menu
    
    To open the Global Main Menu, press Back/Menu button.
    
    ## Virtual keyboard
    
    To open the virtual keyboard, press and hold the Play/Pause button. To hide the virtual keyboard, press the Back/Menu button.
uk_UA: ## Дії дотиком
    
    ### Натисніть Область дотику
    
    Натисніть область дотику, щоб виконати клацання лівою кнопкою миші
    ### Відтворення/Пауза
    
    Натисніть «Відтворити/Пауза», щоб клацнути правою кнопкою миші
    
    ### Глобальне головне меню
    
    Щоб відкрити глобальне головне меню, натисніть кнопку Назад/Меню.
    
    ## Віртуальна клавіатура
    
    Щоб відкрити віртуальну клавіатуру, натисніть і утримуйте кнопку відтворення/паузи. Щоб приховати віртуальну клавіатуру, натисніть кнопку Назад/Меню.

en: ## Adding Games 
    
    1. Copy the required game files to the ScummVM application. There are several ways to do that, see our [Transferring game files documentation](https://docs.scummvm.org/en/latest/other_platforms/tvos.html#transferring-game-files) for more information.
    
    2. Select **Add Game...** from the launcher. 
    
    3. In the ScummVM file browser, double-tap to browse to your added folder. Add a game by selecting the sub-folder containing the game files, then tap **Choose**. 
    
    To add more games, repeat the steps above. 
    
    See our [tvOS documentation](https://docs.scummvm.org/en/latest/other_platforms/tvos.html) for more information.
uk_UA: ## Додавання ігор
    
    1. Скопіюйте необхідні файли гри в програму ScummVM. Є кілька способів зробити це. Перегляньте нашу [документацію щодо передачі файлів ігор](https://docs.scummvm.org/en/latest/other_platforms/tvos.html#transferring-game-files), щоб дізнатися більше.
    
    2. Виберіть **Додати гру...** на панелі запуску.
    
    3. У браузері файлів ScummVM двічі торкніться, щоб перейти до доданої папки. Додайте гру, вибравши підпапку, що містить файли гри, а потім натисніть **Вибрати**.
    
    Щоб додати більше ігор, повторіть наведені вище дії.
    
    Перегляньте нашу [документацію tvOS](https://docs.scummvm.org/en/latest/other_platforms/tvos.html), щоб дізнатися більше.

en: Click Mode
uk_UA: Режим кліків

en: Keyboard
uk_UA: Клавіатура

en: ## Keyboard shortcuts
    
    ScummVM supports various in-game keyboard and mouse shortcuts, and since version 2.2.0 these can be manually configured in the **Keymaps tab**, or in the **configuration file**.
    
    For game-specific controls, see the [wiki entry](https://wiki.scummvm.org/index.php?title=Category:Supported_Games) for the game you are playing.
    
    Default shortcuts are shown in the table.
    
    | Shortcut      | Description      
    | --------------|------------------
    | `Ctrl+F5` | Displays the Global Main Menu
uk_UA: ## Гарячі клавіши
    
    ScummVM підтримує різноманітні комбінації клавіш і миші в грі, і, починаючи з версії 2.2.0, їх можна налаштувати вручну на вкладці **Карти клавіш** або у **файлі конфігурації**.
    
    Щоб отримати відомості про елементи керування певною грою, перегляньте [вікі-запис](https://wiki.scummvm.org/index.php?title=Category:Supported_Games) гри, у яку ви граєте.
    
    Ярлики за замовчуванням наведено в таблиці.
    
    | Ярлик | Опис
    | --------------|------------------
    | `Ctrl+F5` | Відображає глобальне головне меню

en: | `Cmd+q`    | Quit (macOS)
uk_UA: | `Cmd+q`    | Вихід (macOS)

en: | `Alt+F4`  | Quit (Windows)
uk_UA: | `Alt+F4`  | Вихід (Windows)

en: | `Ctrl+q`  | Quit (Linux/Unix)
uk_UA: | `Ctrl+q`  | Вихід (Linux/Unix)

en: | `Ctrl+z`  | Quit (other platforms)
uk_UA: | `Ctrl+z`  | Вихід (інші платформи)

en: | `Ctrl+u`  | Mutes all sounds
    | `Ctrl+m`  | Toggles mouse capture
    | `Ctrl+Alt` and `9` or `0` | Cycles forwards/backwards between graphics filters
    | `Ctrl+Alt` and `+` or `-` | Increases/decreases the scale factor
    | `Ctrl+Alt+a` | Toggles aspect ratio correction on/off
    | `Ctrl+Alt+f` | Toggles between nearest neighbor and bilinear interpolation (graphics filtering on/off)
    | `Ctrl+Alt+s` | Cycles through stretch modes
    | `Alt+Enter`   | Toggles full screen/windowed mode
    | `Alt+s`          | Takes a screenshot
    | `Ctrl+F7`       | Opens virtual keyboard (if enabled). This can also be opened with a long press of the middle mouse button or wheel.
    | `Ctrl+Alt+d` | Opens the ScummVM debugger
uk_UA: | `Ctrl+u` | Вимкнення всіх звуків
    | `Ctrl+m` | Перемикає захоплення миші
    | `Ctrl+Alt` і `9` або `0` | Перемикання вперед/назад між графічними фільтрами
    | `Ctrl+Alt` і `+` або `-` | Збільшує/зменшує коефіцієнт масштабування
    | `Ctrl+Alt+a` | Вмикає/вимикає корекцію співвідношення сторін
    | `Ctrl+Alt+f` | Перемикає між найближчим сусідом і білінійною інтерполяцією (фільтрування графіки ввімкнено/вимкнено)
    | `Ctrl+Alt+s` | Цикли між режимами розтягування
    | `Alt+Enter` | Перемикає повноекранний/віконний режим
    | `Alt+s` | Робить скріншот
    | `Ctrl+F7` | Відкриває віртуальну клавіатуру (якщо ввімкнено). Його також можна відкрити тривалим натисканням середньої кнопки миші або коліщатка.
    | `Ctrl+Alt+d` | Відкриває налагоджувач ScummVM

en: Hide ScummVM
uk_UA: Сховати ScummVM

en: Hide Others
uk_UA: Сховати Інші

en: Show All
uk_UA: Показати Все

en: Window
uk_UA: Вікно

en: Minimize
uk_UA: Мінімізувати

en: User Manual
uk_UA: Керівництво користувача

en: General Information
uk_UA: Загальна інформація

en: What's New in ScummVM
uk_UA: Що нового у ScummVM

en: Credits
uk_UA: Кредити

en: GPL License
uk_UA: Ліцензія GPL

en: LGPL License
uk_UA: Ліцензія LGPL

en: Freefont License
uk_UA: Ліцензія на Freefont

en: OFL License
uk_UA: Ліцензія OFL

en: BSD License
uk_UA: Ліцензія BSD

note: I18N: Hardware key
en: Menu
uk_UA: Меню

en: Cross
uk_UA: Хрест

en: Circle
uk_UA: Коло

en: Square
uk_UA: Квадрат

en: Minus
uk_UA: Мінус

en: Plus
uk_UA: Плюс

en: Video
uk_UA: Відео

en: Current video mode:
uk_UA: Поточний відеорежим:

en: Double-strike
uk_UA: Подвійний

en: Horizontal underscan:
uk_UA: Горизонтальний underscan:

en: Vertical underscan:
uk_UA: Вертикальний underscan:

en: Input
uk_UA: Ввід

en: GC Pad sensitivity:
uk_UA: Чутливість GC паду:

en: GC Pad acceleration:
uk_UA: Прискорення GC паду:

en: Status:
uk_UA: Стан:

en: Unknown
uk_UA: Невідомий

en: Mount DVD
uk_UA: Підключити DVD

en: Unmount DVD
uk_UA: Відключити DVD

en: Server:
uk_UA: Сервер:

en: Share:
uk_UA: Мережева папка:

en: Password:
uk_UA: Пароль:

en: Init network
uk_UA: Налаштування мережі

en: Mount SMB
uk_UA: Підключити SMB

en: Unmount SMB
uk_UA: Відключти SMB

en: DVD Mounted successfully
uk_UA: DVD підключено успішно

en: Error while mounting the DVD
uk_UA: Помилка під час підключення DVD

en: DVD not mounted
uk_UA: DVD не підключено

en: Network up, share mounted
uk_UA: Мережа працює, папку підключено

en: Network up
uk_UA: Мережа працює

en: , error while mounting the share
uk_UA: , помилка під час підключення папки

en: , share not mounted
uk_UA: , папку не підключено

en: Network down
uk_UA: Мережу вимкнено

en: Initializing network
uk_UA: Налаштовую мережу

en: Timeout while initializing network
uk_UA: Час підключення до мережі вийшов

en: Network not initialized (%d)
uk_UA: Мережу не налаштовано (%d)

en: Launcher
uk_UA: Головне меню

en: Check for Updates...
uk_UA: Перевірити оновлення...

en: Unable to locate the '%s' engine data file.
uk_UA: Не вдалося знайти файл даних движка %s.

en: The '%s' engine data file is corrupt.
uk_UA: Файл движка %s пошкоджено.

en: Incorrect version of the '%s' engine data file found. Expected %d.%d but got %d.%d.
uk_UA: Знайдено невірну версію даних движка %s. Очікувана %d.%d, але знайдено %d.%d.

en: TV emulation
uk_UA: Емулятор ТВ

en: Emulate composite output to an NTSC TV
uk_UA: Емуляція складеного виходу на телевізор NTSC

en: Color graphics
uk_UA: Кольорова графіка

en: Use color graphics instead of monochrome
uk_UA: Використовувати кольорову графіку замість монохромної

en: Show scanlines
uk_UA: Показувати скан-лінії

en: Darken every other scanline to mimic the look of a CRT
uk_UA: Затемніть будь-який інший сканер, щоб імітувати зовнішній вигляд CRT

en: Always use sharp monochrome text
uk_UA: Завжди використовуйте гострий монохромний текст

en: Do not emulate NTSC artifacts for text
uk_UA: Не емулюйте артефакти NTSC для тексту

en: Early AGI games for Tandy Color Computer are not yet supported.
uk_UA: Ранішні гри AGI для Tandy Color Computer ще не підтримуються.

en: Could not open/use file 'hgc_font' for Hercules hires font.
    If you have such file in other AGI (Sierra) game, you can copy it to the game directory
uk_UA: Не можу відкрити або вжити файл 'hgc_font' для шрифтів Hercules.
    Якщо у вас є цей файл ві іншої гри AGI (Sierra), ви можете скопіювати його до папки з цією ігрою

en: Use original save/load screens
uk_UA: Використовувати ориг. екрани збереження/завантаження

en: Use the original save/load screens instead of the ScummVM ones
uk_UA: Використовувати оригінальні екрани збереження/завантаження замість ScummVM

en: Use an alternative palette
uk_UA: Використовувати альтернативну палітру

en: Use an alternative palette, common for all Amiga games. This was the old behavior
uk_UA: Використовувати альтернативну палітру, звичайну для ігор з Amiga. Це була стара поведінка

en: Mouse support
uk_UA: Підтримка миші

en: Enables mouse support. Allows to use mouse for movement and in game menus.
uk_UA: Вмикає підтримку миші. Дозволяє використовувати мишу для пересування та управління меню.

en: Use Hercules hires font
uk_UA: Використовувати шрифт Hercules

en: Uses Hercules hires font, when font file is available.
uk_UA: Використовує шрифт високого розгалуження Hercules, якщо файл з шрифтом є доступний.

en: Pause when entering commands
uk_UA: Ставити на паузу під час вводу команд

en: Shows a command prompt window and pauses the game (like in SCI) instead of a real-time prompt.
uk_UA: Показує вікно для вводу команди та ставить гру на паузу (подібно до SCI), замість безпосереднього вводу.

en: Add speed menu
uk_UA: Додати меню швидкості

en: Add game speed menu (similar to PC version)
uk_UA: Додати меню швидкості гри (подібно до версії PC)

en: This game does not support loading
uk_UA: Ця гра не підтримує завантаження

en: This game does not support saving
uk_UA: Ця гра не підтримує збереження

en: Restore game:
uk_UA: Відновити гру:

en: Restore
uk_UA: Відновити

en: Quick load or save game isn't supported in this location
uk_UA: Швидке завантаження або збереження не підтримується в цій локації

en: Failed to load saved game from file:
    
    %s
uk_UA: Не вдалося завантажити гру з файлу:
    
    %s

en: Failed to save game to file:
    
    %s
uk_UA: Не вдалося зберегти гру у файл:
    
    %s

en: Successfully saved game in file:
    
    %s
uk_UA: Успішно збержено гру у файл:
    
    %s

en: Cutscene file '%s' not found!
uk_UA: Файл ролику '%s' не знайдено!

en: AdLib OPL3 mode
uk_UA: Режим AdLib OPL3

en: When AdLib is selected, OPL3 features will be used. Depending on the game, this will prevent cut-off notes, add extra notes or instruments and/or add stereo.
uk_UA: Коли обрано AdLib, будуть використовуватися функції від OPL3. Залежно від гри, це буде запобігати скороченню нот, додасть ноти чи інструменти та/або додасть стерео.

en: Use DOS version music tempos
uk_UA: Використовувати темп музики для DOS-версії

en: Selecting this option will play the music using the tempos used by the DOS version of the game. Otherwise, the faster tempos of the Windows version will be used.
uk_UA: Обрання цієї опції буде програвати музику с темпом від DOS-версії гри. Інакше буде використовуватися швидший темп Windows-версії.

en: Prefer digital sound effects
uk_UA: Надавати перевагу цифровим звуковим ефектам

en: Prefer digital sound effects instead of synthesized ones
uk_UA: Віддавати перевагу цифровим звуковим ефектам, а не синтезованим

en: Disable fade-out effects
uk_UA: Заборонити ефекти затемнення

en: Don't fade every screen to black when leaving a room.
uk_UA: Не затемнювати екран під час кожного переходу між кімнатами.

en: AGOS 2 support is not compiled in
uk_UA: Підтримку для AGOS 2 не скомпільовано

en: You appear to be using a General MIDI device,
    but your game only supports Roland MT32 MIDI.
    We try to map the Roland MT32 instruments to
    General MIDI ones. It is still possible that
    some tracks sound incorrect.
uk_UA: Здається, що ви використовуєте пристрій General
    MIDI, але ваша гра підтримує тільки Roland MT32
    MIDI. Ми спробуємо замапити інструменти Roland
    MT32 на General MIDI. Але в результаті може
    статися, що деякі треки будуть грати неправильно.

en: Could not find AdLib instrument definition file
    %s. Without this file,
    the music will not sound the same as the original game.
uk_UA: Не можу знайти файл з інструментами Adlib
    %s. Без цього файлу музика
    не звучатиме так, як задумано в оригіналі.

en: Could not find AdLib instrument definition file
    %s. Without this file,
    the sound effects will not sound the same as the original game.
uk_UA: Не можу знайти файл з інструментами Adlib
    %s. Без цього файлу звукові ефекти
    не звучатимуть так, як задумано в оригіналі.

en: Could not find AdLib instrument definition file
    %s or %s. Without one of these files,
    the music will not sound the same as the original game.
uk_UA: Не можу знайти файли з інструментами Adlib
    %s або %s. Без цих файлів музика
    не звучатиме так, як задумано в оригіналі.

en: Game language:
uk_UA: Мова гри.:

en: Language to use for multilingual games
uk_UA: Мова для використання багатомовними грами

en: Enable ScummVM save management
uk_UA: Увімкнути керування збереженнями ScummVM

en: Never disable ScummVM save management and autosaves.
    NOTE: This could cause save duplication and other oddities
uk_UA: Ніколи не вимикати керування збереженнями і автозбереження ScummVM.
    ПРИМІТКА. Це може спричинити дублювання збереження та інші проблеми

en: Force antialiased text
uk_UA: Примусово шрифти зі згладжуванням

en: Use antialiasing to draw text even if the game does not ask for it
uk_UA: Використовувати шрифти зі згладжуванням, навіть коли гра цього не запитувала

en: Show FPS
uk_UA: Показати лічильник кадрів

en: Show the current FPS-rate, while you play.
uk_UA: Показувати лічильник кадрів під час гри.

en: The selected game uses a pre-2.5 version of the AGS engine, which is not supported.
uk_UA: Ця гра потребує AGS-движок версії раніше 2.5, яка не підтримується.

en: The selected game has a data file greater than 2Gb, which isn't supported by your version of ScummVM yet.
uk_UA: Вибрана гра має файл даних завбільшки 2Гб і ще не підтримується цією версією ScummVM.

en: To preserve the original experience, this game should be loaded using the in-game interface.
    You can, however, override this setting in Game Options.
uk_UA: Щоб отримати оригінальний досвід, цю гру слід завантажувати за допомогою внутрішньоігрового інтерфейсу.
    Однак ви можете змінити це налаштування в Налаштуваннях Гри.

en: To preserve the original experience, this game should be saved using the in-game interface.
    You can, however, override this setting in Game Options.
uk_UA: Щоб отримати оригінальний досвід, цю гру слід зберігати за допомогою внутрішньоігрового інтерфейсу.
    Однак ви можете змінити це налаштування в Налаштуваннях Гри.

en: Show version
uk_UA: Показувати версію

en: Quick load
uk_UA: Швидке завантаження

en: Quick save
uk_UA: Швидке збереження

en: Switch to Sarah
uk_UA: Переключитися на Сару

en: Switch to Grimwall
uk_UA: Переключитися на Грімвела

en: Switch to Olmec
uk_UA: Переключитися на Ольмека

en: Bring up the In-Game Menu
uk_UA: Показати меню гри

en: Open character inventory
uk_UA: Відкрити інвентар героя

note: I18N: Warn user about loading potentially incompatible saved game
en: WARNING: Attempt to load saved game from a previous version: Version %s / Build %d
uk_UA: УВАГА: Спроба завантажити збереження гри з попередньої версії: Версія %s / Білд %d

en: Load anyway
uk_UA: Все одно зчитати

en: Failed to initialize resources
uk_UA: Не вдалося ініціалізувати ресурси

en: A required game resource was not found
uk_UA: Потрібний ігровий ресурс не знайдено

en: WARNING: This game was saved in Restored Cut Content mode, but you are playing in Original Content mode. The mode will be adjusted to Restored Cut Content for this session until you completely Quit the game.
uk_UA: ПОПЕРЕДЖЕННЯ: Ця гра збережена в режимі 'Відновлений вирізаний вміст', але ви граєте в режимі оригінального вмісту. Режим буде налаштовано на Відновлений вміст для цього сеансу до повного виходу з гри.

en: WARNING: This game was saved in Original Content mode, but you are playing in Restored Cut Content mode. The mode will be adjusted to Original Content mode for this session until you completely Quit the game.
uk_UA: ПОПЕРЕДЖЕННЯ: Ця гра збережена в оригінальному режимі вмісту, але ви граєте у режимі відновленого вирізаного вмісту. Для цього сеансу буде налаштовано режим оригінального вмісту до повного виходу з гри.

en: Continue
uk_UA: Продовжуйте

en: The fan translator does not wish his translation to be incorporated into ScummVM.
uk_UA: Автор перекладу проти того, щоб його переклад був у ScummVM.

en: Missing game code
uk_UA: Відсутній код для гри

note: I18N: Blade Runner Enhanced Edition is a trademark, so please keep the capitalization for Enhanced Edition as is.
en: Enhanced Edition not supported. Please, use the original files which are part of the release.
uk_UA: Enhanced Edition не підтримується. Будь-ласка, викроистовуйте оригінальні файли, які також входять до релізу.

en: Sitcom mode
uk_UA: Режим комедії

en: Game will add laughter after actor's line or narration
uk_UA: Гра додасть сміху після акторської лінії чи розповіді

en: Shorty mode
uk_UA: Режим ліліпутів

en: Game will shrink the actors and make their voices high pitched
uk_UA: Гра скоротить акторів і зробить їхні голоси високими

en: Frame limiter high performance mode
uk_UA: Режим високої продуктивності обмежувача кадру

en: This mode may result in high CPU usage! It avoids use of delayMillis() function.
uk_UA: Цей режим може призвести до високого використання процесора! Це дозволяє уникнути використання функції delayMillis().

en: Max frames per second limit
uk_UA: Ліміт кадрів на секунду

en: This mode targets a maximum of 120 fps. When disabled, the game targets 60 fps
uk_UA: Цей режим перемикає на максимум 120 кадрів/с. Коли вимкнений, гра видає 60 кадрів/с

en: Disable McCoy's quick stamina drain
uk_UA: Вимкнути прискорене змучення МакКоя

en: When running, McCoy won't start slowing down as soon as the player stops clicking the mouse
uk_UA: Під час бігу МакКой не буде уповільнюватися коли гравець припиняє клікати мишею

en: Show subtitles during text crawl
uk_UA: Показувати субтитри під час прокручуванного тексту

en: During the intro cutscene, show subtitles during the text crawl
uk_UA: Показувати субтитри під час прокручуванного тексту у початковій заставці

en: Fix credits for voice actors
uk_UA: Виправити список голосових акторів

en: Updates the end credits with corrected credits for the Spanish voice actors
uk_UA: Виправляє список іспанських голосових акторів у фінальних титрах

note: I18N: These are keymaps that work in the main gameplay and also when KIA (Knowledge Integration Assistant) is open.
en: common shortcuts
uk_UA: загальні керування

note: I18N: These are keymaps which work only in the main gameplay and not within KIA's (Knowledge Integration Assistant) screens.
en: main game shortcuts
uk_UA: загальні опції керування гри

note: I18N: These are keymaps that work only within KIA's (Knowledge Integration Assistant) screens.
en: KIA only shortcuts
uk_UA: Опції керування для KIA

note: I18N: This keymap is the main way for the user interact with the game. It is used with the game's cursor to select, walk-to, run-to, look-at, talk-to, pick up, use, shoot (combat mode), open KIA (when clicking on McCoy).
en: Walk / Look / Talk / Select / Shoot
uk_UA: Ходити / Дивитись / Говорити / Вибирати / Стріляти

note: I18N: This keymap toggles McCoy's status between combat mode (drawing his gun) and normal mode (holstering his gun) In Blade Runner's official localizations, there is a description of this keymap on the KIA Help Page, under Keyboard Shortcuts. In the English version it is TOGGLE MCCOY'S COMBAT MODE
en: Toggle Combat
uk_UA: Перемкнути режим бою

note: I18N: This keymap allows skipping video cutscenes
en: Skip cutscene
uk_UA: Пропустити ролік

note: I18N: This keymap allows skipping the current line of dialogue. In Blade Runner's official localizations, there is a description of this keymap on the KIA Help Page, under Keyboard Shortcuts. In the English version it is SKIP PAST CURRENT LINE OF DIALOGUE
en: Skip dialogue
uk_UA: Пропустити діалог

note: I18N: This keymap toggles between opening the KIA in the Game Options tab, and closing the KIA. In Blade Runner's official localizations, there is a description of this keymap on the KIA Help Page, under Keyboard Shortcuts. In the English version it is GAME OPTIONS
en: Game Options
uk_UA: Налашт. гри

note: I18N: This keymap opens the KIA database on one of the investigation tabs, CRIME SCENE DATABASE, SUSPECT DATABASE and CLUES DATABASE. In Blade Runner's official localizations, there is a description of this keymap on the KIA Help Page, under Keyboard Shortcuts. In the English version it is ACTIVATE 
en: Open KIA Database
uk_UA: Відкрити базу KIA

note: I18N: This keymap works within the KIA Save Game screen and allows submitting a selected existing save game for deletion.
en: Delete Selected Saved Game
uk_UA: Видалити обране збереження гри

note: I18N: This keymap allows scrolling texts and lists upwards
en: Scroll Up
uk_UA: Прокручення догори

note: I18N: This keymap allows scrolling texts and lists downwards
en: Scroll Down
uk_UA: Прокручення донизу

note: I18N: This keymap allows (in KIA only) for a clue to be set as private or public (only when the KIA is upgraded).
en: Toggle Clue Privacy
uk_UA: Перемкнути приватність підказок

note: I18N: This keymap opens KIA's SAVE GAME tab. In Blade Runner's official localizations, there is a description of this keymap on the KIA Help Page, under Keyboard Shortcuts. In the English version it is SAVE GAME
en: Save Game
uk_UA: Зберегти гру

note: I18N: This keymap opens KIA's LOAD GAME tab. In Blade Runner's official localizations, there is a description of this keymap on the KIA Help Page, under Keyboard Shortcuts. In the English version it is LOAD GAME
en: Load Game
uk_UA: Завантажити збережену гру

note: I18N: This keymap opens KIA's CRIME SCENE DATABASE tab. In Blade Runner's official localizations, there is a description of this keymap on the KIA Help Page, under Keyboard Shortcuts. In the English version it is CRIME SCENE DATABASE
en: Crime Scene Database
uk_UA: База даних злочинів

note: I18N: This keymap opens KIA's SUSPECT DATABASE tab. In Blade Runner's official localizations, there is a description of this keymap on the KIA Help Page, under Keyboard Shortcuts. In the English version it is SUSPECT DATABASE
en: Suspect Database
uk_UA: База даних підозрюваних

note: I18N: This keymap opens KIA's CLUE DATABASE tab. In Blade Runner's official localizations, there is a description of this keymap on the KIA Help Page, under Keyboard Shortcuts. In the English version it is CLUE DATABASE
en: Clue Database
uk_UA: База даних доказів

note: I18N: This keymap opens KIA's QUIT GAME tab. In Blade Runner's official localizations, there is a description of this keymap on the KIA Help Page, under Keyboard Shortcuts. In the English version it is QUIT GAME
en: Quit Game
uk_UA: Вийти з ігри

en: Are you sure you want to quit?
uk_UA: Ви упевнені, що хочете вийти?

en: Your game is now Paused.  Click OK to continue.
uk_UA: Ігру призупинено. Натисніть OK для продовження.

note: I18N: This option allows the user to skip cutscenes. I18N: This option allows the user to skip text and cutscenes.
en: Skip support
uk_UA: Дозволити пропуски

en: Allow cutscenes to be skipped
uk_UA: Дозволити пропускати ролики

en: ScummVM found that you have saved games that should be converted from the original saved game format.
    The original saved game format is no longer supported directly, so you will not be able to load your games if you don't convert them.
    
    Press OK to convert them now, otherwise you will be asked again the next time you start the game.
uk_UA: ScummVM знайшов старі збереження гри, які слід сконвертувати з оригінального формату.
    Збереження у оригінальному форматі більше не підтримуються напряму, тож ви не зможете їх завантажити, якщо не переведете у новий формат.
    
    Натисніть ОК, щоб перевести їх зараз, інакше це повідомлення з'явиться при наступному запуску гри.

en: Saved game was created with a newer version of ScummVM. Unable to load.
uk_UA: Цей файл зі збереженою грою було створено у новішій версії ScummVM. Не зможу його заватнажити.

en: Color Blind Mode
uk_UA: Режим без кольору

en: Enable Color Blind Mode by default
uk_UA: Ввімкнути режим для людей з погіршенним сприяттям кольору

en: Enable Text to Speech
uk_UA: Ввімкнути генератор мови

en: Use TTS to read text in the game (if TTS is available)
uk_UA: Використовувати автоматичний читач текста (якщо TTS доступне)

en: Enable Text to Speech for Objects and Options
uk_UA: Ввімкнути генератор мови для об'єктів та налаштувань

en: Use TTS to read the descriptions (if TTS is available)
uk_UA: Використовувати автоматичний читач текста (якщо TTS доступне)

en: Enable Text to Speech for Subtitles
uk_UA: Ввімкнути генератор мови для субтитрів

en: Use TTS to read the subtitles (if TTS is available)
uk_UA: Використовувати автоматичний читач текста для субтитрів (якщо TTS доступне)

en: Use transparent dialog boxes in 16 color scenes
uk_UA: Використовувати прозорі діалогові рамки у сценах на 16 кольорів

en: Use transparent dialog boxes in 16 color scenes even if the original game version did not support them
uk_UA: Використовувати прозорі діалогові рамки у сценах на 16 кольорів навіть якщо оригінальна версія гри це не підтримувала

en: Unnamed autosave
uk_UA: Автозбереження без імені

en: Unnamed savegame
uk_UA: Збережена гра без імені

en: Empty autosave
uk_UA: Порожнє автозбереження

en: WARNING: The savegame you are loading is using a temporary broken format. Things will be broken. Please consider starting Operation Stealth from beginning using new savegames.
uk_UA: ПОПЕРЕДЖЕННЯ: Збережена гра, яку ви намагаєтесь зчитати, є у поганому стані. Гра не буде працювати добре. Будь-ласка, спробуйте розпочати гру Operation Stealth з самого початку, використовуючи нові збережені ігри.

en: Talk/Interact
uk_UA: Говорити/Взаємодіятя

note: I18N: Combat command in Might & Magic 1
en: Attack
uk_UA: Атака

note: I18N: Combat command in Might & Magic 1
en: Block
uk_UA: Блокувати

en: Accept
uk_UA: Прийняти

en: Previous
uk_UA: Попередній

en: Reply 1
uk_UA: Відповідь 1

en: Reply 2
uk_UA: Відповідь 2

en: Reply 3
uk_UA: Відповідь 3

en: Reply 4
uk_UA: Відповідь 4

en: Reply 5
uk_UA: Відповідь 5

en: Reply 6
uk_UA: Відповідь 6

en: Next Page
uk_UA: Наступна сторінка

en: Previous Page
uk_UA: Попередня сторінка

en: Map
uk_UA: Призначити

en: Journal
uk_UA: Журнал

note: I18N: Action in In Cold Blood
en: Inventory
uk_UA: Інвентар

en: Traits
uk_UA: Риси

en: Quick Save
uk_UA: Швидке збереження

en: Quick Load
uk_UA: Швидке завантаження

en: Versailles 1685 support is not compiled in
uk_UA: Підтримку для Versailles 1685 не скомпільовано

en: The game prevents quitting at this moment. Are you sure you want to quit anyway?
uk_UA: Гра запобігає виходу у цей момент. Чи ви дійсно хочете вийти?

en: Error: The file '%s' hasn't been extracted properly.
    Please refer to the wiki page
    %s for details on how to properly extract the DTSPEECH.XA and *.STR files from your game disc.
uk_UA: Помилка: файл '%s' було переписано неправильно.
    Будь-ласка зверніться до наступної сторінки на Вікі
    %s за інформацією, як правильно переписати файли DTSPEECH.XA та *.STR з ваших дисків.

en: Error: It appears that the game data files were extracted incorrectly.
    
    You should only extract STR and XA files using the special method. The rest should be copied normally from your game CD.
    
     See %s
uk_UA: Помилка: Виглядає, що файли гри було неправильно переписано з диску
    
    Вам потрібно переписувати спеціальним чином тільки файли STR та XA. Решта мусить бути скопійовано звичайним чином з вашого CD.
    
    Дивіться %s

en: Action
uk_UA: Дія

en: Change Command
uk_UA: Змінити команду

en: Debug Graphics
uk_UA: Відладка графіки

en: ScummVM found that you have old saved games for Drascula that should be converted.
    The old saved game format is no longer supported, so you will not be able to load your games if you don't convert them.
    
    Press OK to convert them now, otherwise you will be asked again the next time you start the game.
uk_UA: ScummVM знайшов, що ви маєте старі збережені ігри для Drascula.
    Збережені у старому форматі ігри не підтримуються, і ви не зможете їх завантажити, якщо не переведете у новий формат.
    
    Натисніть ОК, щоб перевести їх зараз, інакше це повідомлення з'явиться при наступному запуску гри.

en: Use bright palette mode
uk_UA: Використовувати режим яскравої палітри

en: Display graphics using the game's bright palette
uk_UA: Відображення графіки з використанням яскравої палітри ігр

en: Enable Text to Speech for Objects, Options, and the Bible Quote
uk_UA: Ввімкнути генератор мови для об'єктів, налаштувань та біблійної цитати

en: Prerecorded sounds
uk_UA: Заздалегідь записані звуки

en: Use high-quality pre-recorded sounds instead of pc speaker emulation
uk_UA: Використовувати записані звуки з високою якістю замість емуляції PC Speaker

en: Extended timer
uk_UA: Продовжений таймер

en: Start the game timer at 99:59:59
uk_UA: Розпочати таймер у грі з 99:59:59

en: Automatic drilling
uk_UA: Автоматичне свердління

en: Allow to succefully drill in any part of the area in Driller
uk_UA: Дозволяє успішне свердління будь-якої частини простору у грі Driller

en: Disable demo mode
uk_UA: Вимкнути демо-режим

en: Never activate demo mode
uk_UA: Ніколи не вмикати демо-режим

en: Disable sensors
uk_UA: Виключити сенсори

en: Sensors will not shoot the player
uk_UA: Сенсори не будуть стріляти у гравця

en: Disable falling
uk_UA: Заборонити падіння

en: Player cannot fall over edges
uk_UA: Гравець не зможе впасти за краї

en: Invert Y-axis on mouse
uk_UA: Інвертувати вісь Y миші

en: Use alternative camera controls
uk_UA: Використовувати альтернативне управління камерою

en: Strafe Left
uk_UA: Стрейф наліво

en: Strafe Right
uk_UA: Стрейфувати направо

note: I18N: Combat command in Might & Magic 1
en: Shoot
uk_UA: Стріляти

en: Rise/Fly up
uk_UA: Піднятися/Летіти догори

en: Lower/Fly down
uk_UA: Знизитись/Летіти додолу

en: Change mode
uk_UA: Змінити режим

en: Rotate Left
uk_UA: Обертання наліво

en: Rotate Right
uk_UA: Обертання направо

en: Info Menu
uk_UA: Інфо-меню

en: [ press any key to exit ]
uk_UA: [натисніть будь-яку клавішу для виходу]

en: Untitled Savegame
uk_UA: Збережена гра без назви

en: Use TTS to read the text
uk_UA: Використовувати TTS для читання тексту

en: Also read input text
uk_UA: Також читати текст вводу

en: Use TTS to read the input text
uk_UA: Використовувати TTS для читання введеного тексту

en: Loading game...
uk_UA: Завантажую гру...

en: Could not start AdvSys game
uk_UA: Не вдалося запустити гру AdvSys

en: Sorry, the savegame couldn't be restored
uk_UA: На жаль, збереження гри не вдалося відновити

en: Sorry, the savegame couldn't be created
uk_UA: Вибачте, не вдалося створити файл збереження гри

en: Speak up! I can't hear you!
uk_UA: Висловлюватися! Я не чую тебе!

en: I don't know the word "%s".
uk_UA: Я не знаю слова "%s".

en: I don't understand.
uk_UA: Я не розумію.

en: This is too short to be a valid Alan2 file.
uk_UA: Це занадто коротко, щоб бути дійсним файлом Alan2.

en: This is not a valid Alan2 file.
uk_UA: Це недійсний файл Alan2.

en: Savegame
uk_UA: Збережена гра

en: Picture window toggled
uk_UA: Вікно з ілюстрацією перемкнено

en: This is too short to be a valid Glulx file.
uk_UA: Це занадто коротко, щоб бути дійсним файлом Glulx.

en: This is not a valid Glulx file.
uk_UA: Це недійсний файл Glulx.

en: This Glulx file is too old a version to execute.
uk_UA: Цей файл Glulx занадто старий для запуску.

en: This Glulx file is too new a version to execute.
uk_UA: Цей файл Glulx є занадто новою версією для виконання.

en: Could not start Quest game
uk_UA: Не вдалося запустити гру Quest

en: Saved.
uk_UA: Записано.

en: Error writing save file
uk_UA: Помилка запису збереження гри

en: Incorrect rs file.
uk_UA: Невірний файл rs.

en: Save file created by different version.
uk_UA: Збереження гри створене іншою версією.

en: Failed to load saved game from file.
uk_UA: Не вдалося завантажити збережену гру з файлу.

en: Failed to save game to file.
uk_UA: Не вдалося зберегти гру у файл.

en: Failed to delete file.
uk_UA: Не вдалося видалити файл.

en: Menu / Skip
uk_UA: Меню / Пропустити

en: Speed Up Cutscene
uk_UA: Прискорити ролік

en: ScummVM found some problems with your game data files.
    Running ScummVM nevertheless may cause game bugs or even crashes.
    Do you still want to run %s?
uk_UA: ScummVM знайшла деяки проблеми з файлами даних вашої гри.
    Продовження гри може призвести до помилок або навіть викидування з програми.
    Чи ви все ж таки хочете запустити %s?

note: I18N: Action in In Cold Blood
en: Run
uk_UA: Бігти

en: Examine
uk_UA: Розглянути

en: Use/Talk
uk_UA: Ужити/Говорити

en: Pick up/Put away
uk_UA: Підібрати/Відкласти

en: Skip dialog lines
uk_UA: Пропустити рядки діалогу

en: Cycle Objects Up
uk_UA: Прокрутити об'єкти догори

en: Cycle Objects Down
uk_UA: Прокрутити об'єкти донизу

en: Quick Room Exit
uk_UA: Швидко вийти з кімнати

en: Examine/Look
uk_UA: Розглянути/Дивитись

en: Error: the game could not be saved.
uk_UA: Помилка: гру не вдалося зберегти.

en: Input text
uk_UA: Введіть текст

en: The game data file %s may be corrupted.
    If you are sure it is not please provide the ScummVM team the following code, along with the file name, the language and a description of your game version (i.e. dvd-box or jewelcase):
    %s
uk_UA: Файл гри %s може бути пошкодженим.
    Якщо ви впевнені, що це не так, будь-ласка, передайте команді ScummVM наступний код разом з назвою файлу, мовою гри та описом вашої версії гри (тобто, DVD або коробка):
    %s

en: Could not open the file %s for checking.
    It may be missing or you may not have the rights to open it.
    Go to %s to see a list of the needed files.
uk_UA: Не вдалося відкрити файл %s для перевірки.
    Можливо він відсутній, або у вас немає прав досупу до нього.
    Перейдіть на %s, щоб побачити список файлів, необхідних для гри.

en: ScummVM will now verify the game data files, to make sure you have the best gaming experience.
    This may take a while, please wait.
    Successive runs will not check them again.
uk_UA: ScummVM зараз перевірить файли гри, щоб упевнитися в тому, що у вас все буде працювати нормально.
    Це може зайняти деякий час, будь-ласка, заждіть.
    Подальші запуски гри не будуть потребувати такої перевірки.

en: Load user patch (unsupported)
uk_UA: Завантажити патч користувача (без підтримки)

en: Load an user patch. Please note that the ScummVM team doesn't provide support for using such patches.
uk_UA: Завантажити патч користувача. Будь-ласка, зауважте, що команда ScummVM не надає пидтримку для користувачів таких патчей.

en: Escape from Monkey Island support is not compiled in
uk_UA: Підтримку для Escape from Monkey Island не скомпільовано

en: The original patch of Grim Fandango
    is missing. Please download it from
    %s
    and put it in the game data files directory
uk_UA: Оригінальний патч гри Grim Fandango
    відсутній. Будь-ласка, завантажте його з
    %s
    і скопіюйте у папку з файлами гри

en: The original patch of Escape from Monkey Island is missing. 
    Please download it from %s
    and put it in the game data files directory.
    Pay attention to download the correct version according to the game's language!
uk_UA: Оригінальний патч для Escape from Monkey Island відсутній.
    Будь-ласка, завантажте його з %s
    та покладіть у папку з грою.
    Зверніть увагу на те, щоб завантажити патч, відповідний до мови вашої копії гри!

en: ERROR: Not enough music tracks found!
    Escape from Monkey Island has two versions of FullMonkeyMap.imt,
    you need to copy both files from both CDs to Textures/, and rename
    them as follows to get music-support in-game: 
    CD 1: "FullMonkeyMap.imt" -> "FullMonkeyMap1.imt"
    CD 2: "FullMonkeyMap.imt" -> "FullMonkeyMap2.imt"
    
    Alternatively, a Steam or GOG copy has a combined FullMonkeyMap.imt
uk_UA: ПОМИЛКА: Знайдені не всі музичні треки!
    Escape from Monkey Island має дві версії файлу FullMonkeyMap.imt.
    Вам потрібні скопіювати файли з обох CD у папку Textures/, та переіменувати
    їх наступним чином, щоби отримати музику у грі:
    CD 1: "FullMonkeyMap.imt" -> "FullMonkeyMap1.imt"
    CD 2: "FullMonkeyMap.imt" -> "FullMonkeyMap2.imt"
    
    Також, копії гри з Steam та GOG містить вже скомбіновану версію FullMonkeyMap.imt

en: Fast movie speed
uk_UA: Режим швидкого відео

en: Play movies at an increased speed
uk_UA: Програвати відео з підвищенною швидкістю

en: Easier AI
uk_UA: Полегшений AI

en: Decrease the difficulty of AI puzzles
uk_UA: Знижує складність AI-головоломок

en: Updated Credits Music
uk_UA: Поновлена кінцева музика

en: Play the song The Final Hour during the credits instead of reusing MIDI songs
uk_UA: Програвати пісню The Final Hour під час кінцевих титрів замість MIDI-музики

en: Slim Left/Right Hotspots
uk_UA: Зменшити хотспоти зліва/справа

en: Shrinks the hotspots on the left and right sides for exiting puzzles
uk_UA: Зменшує хотспоти зліва та справа для виходу з головоломок

en: Speedrun Mode
uk_UA: Режим для Speedrun

en: Affects the controls for fast forwarding the game
uk_UA: Змінює управління для швидшого пересування по грі

en: GroovieV2 support is not compiled in
uk_UA: Підтримку для версії GroovieV2 не скомпільовано

en: Reserved
uk_UA: Зарезервовано

en: Failed to save game
uk_UA: Не вдалося записати гру

en: Would you like to save or restore a game?
uk_UA: Чи ви хочете зберегти або завантажити гру?

en: The Minotaur minigame is not supported yet. Skipping
uk_UA: Міні-гра Minotaur ще не підтримується. Пропускаю

en: The Medusa minigame is not supported yet. Skipping
uk_UA: Міні-гра Medusa ще не підтримується. Пропускаю

en: The Troy minigame is not supported yet. Skipping
uk_UA: Міні-гра Troy ще не підтримується. Пропускаю

en: Enable cheat mode
uk_UA: Ввімкнути режим чітера

en: Debug info and level selection becomes available
uk_UA: Інформація про налагодження та вибір рівня стають доступними

en: Move up
uk_UA: Рухатись уверх

en: Move down
uk_UA: Рухатись вниз

en: Move left
uk_UA: Рухатись наліво

en: Move right
uk_UA: Рухатись направо

note: I18N: Combat command in Might & Magic 1
en: Use
uk_UA: Використати

en: Clear waypoints
uk_UA: Очистити точки шляху

en: Debug
uk_UA: Відладчик

en: Gore Mode
uk_UA: Режим з кров'ю

en: Enable Gore Mode when available
uk_UA: Ввімкнути режим з кров'ю, якщо є доступний

en: Forward
uk_UA: Вперед

en: Backward
uk_UA: Назад

en: Lean Left
uk_UA: Нахил вліво

en: Lean Right
uk_UA: Нахил вправо

en: Jump
uk_UA: Стрибок

note: I18N: Action in In Cold Blood
en: Crouch
uk_UA: Повзання

en: Interact Mode
uk_UA: Режим взаємодії

en: Look Mode
uk_UA: Режим огляду

en: Holster
uk_UA: Кобура

en: Notebook
uk_UA: Записник

en: Personal Notes
uk_UA: Особисті відмітки

en: Flashlight
uk_UA: Ліхтарик

en: Glowstick
uk_UA: Сяюча паличка

en: Enable original cheats
uk_UA: Ввімкнути ориґінальні чіти

en: Allow cheats using the C key.
uk_UA: Увімкніть чіт-коди за допомогою клавіші C.

en: Enable infinite health cheat
uk_UA: Ввімкнути нескінченне здоров'я

en: Player health will never decrease (except for game over scenes).
uk_UA: Здоров'я гравця ніколи не зменшується (окрім екранів кінця гри).

en: Enable infinite ammo cheat
uk_UA: Ввімкнути чіт нескінченних боєприпасів

en: Player ammo will never decrease.
uk_UA: Боєприпаси гравця ніколи не зменшуються.

en: Unlock all levels
uk_UA: Розблокувати всі рівні

en: All levels will be available to play.
uk_UA: Всі рівні будуть доступні для гри.

en: Enable restored content
uk_UA: Ввімкнути відновлений контент

en: Add additional content that is not enabled the original implementation.
uk_UA: Додатковий контент, який було вимкнуто в оригінальній грі.

note: I18N: Action in In Cold Blood
en: Fire
uk_UA: Вогонь

note: I18N: Action in In Cold Blood
en: Arm
uk_UA: Рука

note: I18N: Action in In Cold Blood
en: Remora
uk_UA: Ремора

note: I18N: Action in In Cold Blood
en: Side Step
uk_UA: Крок в сторону

en: Missing language specific game code and/or resources.
uk_UA: Відсутній специфічний для мови код гри та/або ресурси.

en: Missing language specific game code and/or resources for this fan translation.
uk_UA: Відсутній специфічний для мови код гри та/або ресурси для цього перекладу фанатів.

en: Demo plays simple animations without using Westwood's Engine.
uk_UA: Демо грає прості анімації без використання движка Westwood.

en: You added the game incorrectly. Please add the root folder of the game.
uk_UA: Ви додали гру неправильно. Будь ласка, додайте кореневу папку гри.

note: I18N: The file in the game directory needs to be extracted
en: You added the game incorrectly. The GAME.DAT file is an ISO image and you need to extract the game data files from it.
uk_UA: Ви додали гру неправильно. Файл GAME.DAT - це образ ISO, і вам потрібно витягти з нього файли даних гри.

note: I18N: Studio audience adds an applause and cheering sounds whenever Malcolm makes a joke.
en: Studio audience
uk_UA: Аудіторія в студії

en: Enable studio audience
uk_UA: Додати аудиторію у студію

en: Allow text and cutscenes to be skipped
uk_UA: Дозволити пропускати текст і ролики

note: I18N: Helium mode makes people sound like they've inhaled Helium.
en: Helium mode
uk_UA: Режим гелію

en: Enable helium mode
uk_UA: Ввімкнути режим гелієвих голосів

note: I18N: When enabled, this option makes scrolling smoother when changing from one screen to another.
en: Smooth scrolling
uk_UA: Плавна прокрутка

en: Enable smooth scrolling when walking
uk_UA: Ввімкнути плавну прокрутку під час ходіння

note: I18N: When enabled, this option changes the cursor when it floats to the edge of the screen to a directional arrow. The player can then click to walk towards that direction.
en: Floating cursors
uk_UA: Плаваючі курсори

en: Enable floating cursors
uk_UA: Ввімкнути плаваючі курсори

note: I18N: When enabled, this option will fill in an autogenerated savegame description into the input prompt where.
en: Suggest save names
uk_UA: Герерувати назви для збережень гри

en: Autogenerated naming suggestions for savegames
uk_UA: Автоматично сгенеровані назви для збережень гри

note: I18N: HP stands for Hit Points
en: HP bar graphs
uk_UA: Стовпчики здоров'я

en: Enable hit point bar graphs
uk_UA: Ввімкнути графічні стовпчики здоров'я

note: I18N: L/R stands for Left/Right
en: Fight Button L/R Swap
uk_UA: Кнопка боротьби L / R Swap

en: Left button to attack, right button to pick up items
uk_UA: Ліва кнопка для атаки, права кнопка для підбору предметів

en: Lands of Lore support is not compiled in
uk_UA: Підтримку для Lands of Lore не скомпільовано

en: EOB II FM-TOWNS requires support of 16bit color modes which has not been activated in your ScummVM build
uk_UA: EOB II FM-TOWNS потребує підтримки режимів 16-бітних кольорів, які не було активовано у вашому білді ScummVM

en: Eye of Beholder support is not compiled in
uk_UA: Підтримку для Eye of Beholder не скомпільовано

en: Interact via Left Click
uk_UA: Взаємодія через лівий клік

en: Interact via Right Click
uk_UA: Взаємодія через правий клік

en: Move Forward
uk_UA: Рухатись уперед

en: Move Back
uk_UA: Рухатись назад

en: Move Left
uk_UA: Рухатись наліво

en: Move Right
uk_UA: Рухатись направо

en: Turn Left
uk_UA: Повернутися наліво

en: Turn Right
uk_UA: Повернутися направо

en: Open/Close Inventory
uk_UA: Відкрити/закрити інвентар

en: Switch Inventory/Character screen
uk_UA: Переключити екран Інвентар/Герой

en: Camp
uk_UA: Табір

en: Cast Spell
uk_UA: Використати закляття

en: Spell Level 1
uk_UA: Закляття 1-го рівня

en: Spell Level 2
uk_UA: Закляття 2-го рівня

en: Spell Level 3
uk_UA: Закляття 3-го рівня

en: Spell Level 4
uk_UA: Закляття 4-го рівня

en: Spell Level 5
uk_UA: Закляття 5-го рівня

en: Spell Level 6
uk_UA: Закляття 6-го рівня

en: Attack 1
uk_UA: Атака 1

en: Attack 2
uk_UA: Атака 2

en: Attack 3
uk_UA: Атака 3

en: Show Map
uk_UA: Показати мапу

en: Slide Left
uk_UA: Ковзати наліво

en: Slide Right
uk_UA: Ковзати направо

note: I18N: Action of hero party in Might & Magic 1
en: Rest
uk_UA: Відпочити

en: Options
uk_UA: Налаштування

en: Choose Spell
uk_UA: Вибрати закляття

en: The following original saved game file has been found in your game path:
    
    %s %S
    
    Do you wish to use this saved game file with ScummVM?
uk_UA: Наступний оригінальний файл збереженої гри було знайдено у вашій папці з грою:
    
    %s %S
    
    Чи ви бажаєте використовувати цю збережену гру зі ScummVM?

en: A saved game file was found in the specified slot %d. Overwrite?
uk_UA: Файл збереженої гри було знайдено у вказаній позиції %d. Перетерти?

en: %d original saved games have been successfully imported into
    ScummVM. If you want to manually import original saved game later you will
    need to open the ScummVM debug console and use the command 'import_savefile'.
uk_UA: %d оригінальних файлів зі збереженими іграми було успішно імпортовано у
    ScummVM. Якщо ви захочете пізніше імпортувати оригінальні файли зі збереженими іграми, вам потрібно
    відкрити консоль відладчика і ввести команду 'import_savefile'.

en: This AMIGA version requires the following font files:
    
    EOBF6.FONT
    EOBF6/6
    EOBF8.FONT
    EOBF8/8
    
    If you used the original installer for the installation these files
    should be located in the AmigaDOS system 'Fonts/' folder.
    Please copy them into the EOB game data directory.
uk_UA: Ця версія для AMIGA потребує наступних файлів шрифтів:
    
    EOBF6.FONT
    EOBF6/6
    EOBF8.FONT
    EOBF8/8
    
    Якщо ви використовували оригінальний інсталятор для встановлення, ці файли
    мають знаходитись у системній папці "Fonts/" від AmigaDOS.
    Скопіюйте їх у каталог ігри EOB.

en: This AMIGA version requires the following font files:
    
    EOBF6.FONT
    EOBF6/6
    EOBF8.FONT
    EOBF8/8
    
    This is a localized (non-English) version of EOB II which uses language specific characters
    contained only in the specific font files that came with your game. You cannot use the font
    files from the English version or from any EOB I game which seems to be what you are doing.
    
    The game will continue, but the language specific characters will not be displayed.
    Please copy the correct font files into your EOB II game data directory.
uk_UA: Ця версія AMIGA потребує таких файлів шрифтів:
    
    EOBF6.FONT
    EOBF6 / 6
    EOBF8.FONT
    EOBF8 / 8
    
    Це локалізована (неанглійська) версія EOB II, яка використовує мовні специфічні символи
    містяться лише у певних файлах шрифтів, які постачаються разом із вашою грою. Ви не можете використовувати шрифт
    файли з англійської версії або з будь-якої гри EOB I, яка, здається, саме ви робите.
    
    Гра триватиме, але символи, визначені для мови, не відображатимуться.
    Скопіюйте правильні файли шрифтів у свій каталог ігор EOB II.

en: This is a trial Windows version of the game. To play the full version, you will need to use the original interpreter and purchase a key from Wyrmkeep
uk_UA: Це пробна Windows-версія гри. Щоб зіграти в повну версію, вам необхідно використовувати оригінальний інтерпретатор та купити ключ у Wyrmkeep

en: This is the end of the trial version. You can play the full game using the original interpreter from Wyrmkeep
uk_UA: Це закінчення пробної версії гри. Ви можете зіграти в повну версію, використовувати оригінальний інтерпретатор від Wyrmkeep

en: This puzzle is not available in the trial version of the game
uk_UA: Ця головоломка недоступна у пробній версії гри

en: TTS Narrator
uk_UA: Ведучий TTS

en: The game is using unsupported engine
uk_UA: Ця гра використовує двигун, який не підтримується

en: Play a digital soundtrack during the opening movie
uk_UA: Програвати цифровий саундтрек під час початкового ролика

en: If selected, the game will use a digital soundtrack during the introduction. Otherwise, it will play MIDI music.
uk_UA: Якщо вибрано, то гра буде використовувати цифрову музику під час вступу. Інакше буде програватись музика MIDI.

en: Easy mouse interface
uk_UA: Простий інтерфейс для миші

en: Shows object names when hovering the mouse over them
uk_UA: Показувати мітки для об'єктів при наведенні миші

en: Animated inventory items
uk_UA: Анімований інвентар

en: Animated game interface
uk_UA: Анімований інтерфейс гри

en: Naughty game mode
uk_UA: Відвертий режим гри

en: Show item costs in standard inventory mode
uk_UA: Показати витрати на предмет у стандартному режимі інвентаризації

en: Shows item costs in standard inventory mode, allowing the value of items to be compared
uk_UA: Показує вартість предметів у стандартному режимі інвентаризації, що дозволяє порівнювати значення предметів

en: More durable armor
uk_UA: Більш міцна броня

en: Armor won't break until character is at -80HP, rather than merely -10HP
uk_UA: Броня не зламається, поки персонаж не досягне -80HP, а не лише -10HP

en: Hitpoint bars
uk_UA: Cтовпчики здоров'я

en: Replace a colored gem with bars for hit points and spell points.
uk_UA: Замінити кольоровий камінь на смужки очок здоров'я та очок заклинань.

note: I18N: ESC key
en: Escape
uk_UA: Втікти

en: View Party Member 1
uk_UA: Дивитись члена №1 в команді

en: View Party Member 2
uk_UA: Дивитись члена №2 в команді

en: View Party Member 3
uk_UA: Дивитись члена №3 в команді

en: View Party Member 4
uk_UA: Дивитись члена №4 в команді

en: View Party Member 5
uk_UA: Дивитись члена №5 в команді

en: View Party Member 6
uk_UA: Дивитись члена №6 в команді

note: I18N: Combat command in Might & Magic 1
en: Cast
uk_UA: Чарувати

note: I18N: Combat command in Might & Magic 1
en: Exchange
uk_UA: Обміняти

note: I18N: Combat command in Might & Magic 1
en: Fight
uk_UA: Бійка

note: I18N: Combat command in Might & Magic 1
en: Quick Reference
uk_UA: Швидкий огляд

note: I18N: Combat command in Might & Magic 1
en: Retreat
uk_UA: Відступити

note: I18N: Combat command in Might & Magic 1
en: Delay
uk_UA: Чекати

note: I18N: Combat command in Might & Magic 1 I18N: Action of hero party in Might & Magic 1
en: Protect
uk_UA: Захищатись

note: I18N: Party arrangement command in Might & Magic 1
en: Forwards
uk_UA: Уперед

note: I18N: Party arrangement command in Might & Magic 1
en: Backwards
uk_UA: Назад

en: Toggle Minimap
uk_UA: Перемкнути мапу

en: Reorder Party
uk_UA: Змінити порядок команди

note: I18N: Action of hero party in Might & Magic 1
en: Search
uk_UA: Пошук

note: I18N: Action of hero party in Might & Magic 1
en: Bash
uk_UA: Лупцювати

note: I18N: Action of hero party in Might & Magic 1
en: Unlock
uk_UA: Відкрити

en: Goto location
uk_UA: Перейти у локацію

en: Might and Magic 1 - Menus
uk_UA: Might and Magic 1 - Меню

en: Might and Magic 1 - Minimal Keys
uk_UA: Might and Magic 1 - Мінімальні клавіші

en: Might and Magic 1 - Party
uk_UA: Might and Magic 1 - Команда

en: Might and Magic 1 - Combat
uk_UA: Might and Magic 1 - Бійка

en: Might and Magic 1 - Cheats
uk_UA: Might and Magic 1 - Чіти

en: You cannot run the game directly from the Graphics Overhaul Mod. Instead, it will automatically be available if you detect the original game and select Enhanced mode.
uk_UA: Ви не можете запустити гру безпосередньо з Graphics Overhaul Mod. Натомість він стане доступним автоматично, якщо ви додасте оригінальну гру та виберете Розширений режим.

en: In order to run in Enhanced mode,  please copy xeen.cc from a copy of World of Xeen
    or Clouds of Xeen to your Might and Magic 1 game folder
uk_UA: Щоб запустити Розширенийу режим, скопіюйте xeen.cc із копії World of Xeen
    або Clouds of Xeen у вашу папку гри Might and Magic 1

en: Could not locate engine data %s
uk_UA: Не вдалося знайти файл даних движка %s

en: Out of date engine data. Expected %d.%d, but got version %d.%d
uk_UA: Знайдено невірну версію даних движка. Очікувана %d.%d, але знайдено %d.%d

en: Failed to autosave
uk_UA: Не вдалося зберегти гру автоматично

note: I18N: Option for fast scene switching
en: ~Z~ip Mode Activated
uk_UA: Режим швидкого переходу активовано

en: When activated, clicking on an item or area with the lightning bolt cursor takes you directly there, skipping intermediate screens. You can only 'Zip' to a precise area you've already been.
uk_UA: Якщо активовано, клік на речі або площині курсором-блискавкою, миттєво переносить вас у те місце, перескакуючи проміжні екрани. Ви можете так "перелітати" тільки до місць, які ви вже відвідували.

en: ~T~ransitions Enabled
uk_UA: Переходи ввімкнено

en: Toggle screen transitions on or off. Turning off screen transitions will enable you to navigate more quickly through the game.
uk_UA: Ввімкнути або вимкнути переходи між екранами. Вимикання переходів дозволить вам швидше пересуватися у грі.

en: Play the Myst fly by movie
uk_UA: Показувати ролік польоту над Myst

en: The Myst fly by movie was not played by the original engine.
uk_UA: Ролік польоту над Myst не показувався оригінальним движком.

note: I18N: This Option is for hard-of-hearing. It makes it easier to solve the spaceship puzzle. Normally game uses strict binary logic here. We change it to use fuzzy logic. By default the option is off.
en: Improve Selenitic Age puzzle ~a~ccessibility
uk_UA: Поліпшити досупність головоломки Віку Селенітік

en: Allow solving Selenitic Age audio puzzles with more error margin.
uk_UA: .Полегшити розв'язання аудіо головоломок у Віці Селенітік.

en: Simulate loading times of old CD drives
uk_UA: Відтворити уаовільнену роботу старих CD-пристроїв

en: Simulate loading times of old CD-ROM drives by adding a random delay during scene transitions.
uk_UA: Симулювати повільне завантаження старих CD-ROM і додати затримку під час переходів між сценами.

note: I18N: Drop book page
en: ~D~rop Page
uk_UA: Викинути сторінку

en: Show ~M~ap
uk_UA: Показати мапу

en: Main Men~u~
uk_UA: Головне меню

en: The new language will be applied after restarting the game.
uk_UA: Нова мова стане доступна пілся перезапуску гри.

en: ~W~ater Effect Enabled
uk_UA: Ефекти води увімкнено

en: Toggles the use of QuickTime videos for visual effects related to water surfaces (ripples, waves, etc.).
uk_UA: Перемикає використання Quicktime відео для візуальних ефектів стосовно води (хвилі, бриж, тощо).

en: Transitions:
uk_UA: Переходи:

en: Adjusts the speed of screen transitions. Disabling screen transitions will enable you to navigate more quickly through the game.
uk_UA: Задає швидкість переходів між екранами. Вимикання переходів дозволить вам швидше пересуватися у грі.

en: Fastest
uk_UA: Найшвидші

en: Normal
uk_UA: Нормальний

en: Best
uk_UA: Найкраще

en: Myst ME support not compiled in
uk_UA: Підтримку для Myst ME не скомпільовано

en: Myst support not compiled in
uk_UA: Підтримку для Myst не скомпільовано

en: Riven support not compiled in
uk_UA: Підтримку для Riven не скомпільовано

en: CSTime support not compiled in
uk_UA: Підтримку для CSTime не скомпільовано

en: The game is paused. Press any key to continue.
uk_UA: Ігру призупинено. Натисніть будь-яку клавішу для продовження.

en: Open main menu
uk_UA: Відкрити головне меню

en: Load game state
uk_UA: Завантажити збережену гру

en: Save game state
uk_UA: Зберегти гру

en: Show options menu
uk_UA: Показати меню налаштування

en: Drop page
uk_UA: Викинути сторінку

en: Show map
uk_UA: Показати мапу

en: Are you sure you want to load a saved game? All unsaved progress will be lost.
uk_UA: Ви впевнені, що хочете завантажити збережену гру? Весь незбережений прогрес буде втрачено.

en: Load game
uk_UA: Завантажити гру

en: Are you sure you want to start a new game? All unsaved progress will be lost.
uk_UA: Ви впевнені, що хочете почати нову гру? Весь незбережений прогрес буде втрачено.

en: New game
uk_UA: Нова гра

en: Are you sure you want to quit? All unsaved progress will be lost.
uk_UA: Ви впевнені, що хочете вийти? Незбережений прогрес у грі буде втрачено.

en: You can't leave the library in the demo.
uk_UA: Ви не можете піти з бібліотеки у демо-версії.

en: You're missing a Riven executable. The Windows executable is 'riven.exe' or 'rivendmo.exe'.
uk_UA: У вам немає файлу для виконання Riven. Файл виконання для Windows має назву 'riven.exe' або 'rivendmo.exe'.

en: Using the 'arcriven.z' installer file also works. In addition, you can use the Mac 'Riven' executable.
uk_UA: Використання файлу 'arcriven.z' також є припустимим. Також ви можете використовувати файл 'Riven' для Mac.

en: You're missing 'extras.mhk'. Using the 'arcriven.z' installer file also works.
uk_UA: У вас немає файлу 'extras.mhk'. Використання файлу 'arcriven.z' також достатньо.

en: You are missing the following required Riven data files:
uk_UA: У вас відсутні такі потрібні файли даних Riven:

en: Move forward
uk_UA: Рухатись уперед

en: Move forward left
uk_UA: Рухатись уперед-вліво

en: Move forward right
uk_UA: Рухатись уперед-вправо

en: Move backwards
uk_UA: Рухатись назад

en: Turn left
uk_UA: Повернутися вліво

en: Turn right
uk_UA: Повернутися вправо

en: Look up
uk_UA: Глянути догори

en: Look down
uk_UA: Глянути донизу

en: Play intro videos
uk_UA: Грати вступні відео

en: Exploration beyond this point available only within the full version of
    the game.
uk_UA: Дослідування поза цією межою доступне тільки у повній
    версії гри.

en: At this point, the Riven Demo would
    ask if you would like to open a web browser
    to bring you to the Red Orb store to buy
    the game. ScummVM cannot do that and
    the site no longer exists.
uk_UA: На цей момент демо Riven би запитала, чи
    ви б хотіли відкрити веб-оглядач і перенести
    вас у магазин Red Orb, аби мати можливість
    купити гру. ScummVM зараз це не вміє робити,
    окрім того, цей магазин більше не працює.

en: 16:9 widescreen mod
uk_UA: Мод для широкого екрану 16:9

en: Removes letterboxing and moves some display elements, improving coverage on widescreen displays
uk_UA: Забирає чорні полоски зверху та знизу екрану та переміщує деякі графічнчі елементи, задля покращення вигляду на широких екранах

en: Improved music mixing
uk_UA: Покращене міксування музики

en: Enables dynamic MIDI mixer, improving quality, but behaving less like mTropolis Player.
uk_UA: Вмикає динамічний MIDI міксер, підвищуючи якість, але це відрізняється від оригінального mTropolis.

en: Autosave at progress points
uk_UA: Автоматично зберігає гру в певних точках прогресу

en: Automatically saves the game after completing puzzles and chapters.
uk_UA: Автоматично зберігає гру після розв'язання головоломок та розділів.

en: Enable short transitions
uk_UA: Ввімкнути короткі переходи

en: Enables transitions that are set to maximum rate instead of skipping them.
uk_UA: Вмикає переходи з найбільшою швидкістю замість просто пропускання.

en: Enable subtitles for important sound effects
uk_UA: Ввімкнути субтитри для змістовних звукових ефектів

en: Enables subtitles for important sound effects.  This may reduce the difficulty of sound recognition puzzles and minigames.
uk_UA: Вмикає субтитри для змістовних звукових ефектів.  Це полегшить складність деяких міні-ігор і головоломок шляхом показу змісту звуків.

en: Start with debugger
uk_UA: Розпочинати з відладчика

en: Starts with the debugger dashboard active.
uk_UA: Відразу запускати активну панель відладчика.

en: Toggle debug overlay
uk_UA: Перемкнути шар відладки

en: Force any playing movies to end
uk_UA: Примусове програвання роликів до кінця

en: Failed to read version information from save file
uk_UA: Не вдалося завантажити інформацію про версію зі збереження гри

en: Failed to load save, the save file doesn't contain valid version information.
uk_UA: Не вдалося завантажити гру, у файлі збереження відсутня інформація про версію.

en: Saved game was created with an earlier, incompatible version of ScummVM. Unable to load.
uk_UA: Цей файл зі збереженою грою було створено у новішій, несумісній версії ScummVM. Його неможливо завантажити.

en: Failed to load save, an error occurred when reading the save game data.
uk_UA: Не вдалося завантажити гру, виникла помилка під час читання даних.

en: An internal error occurred while attempting to write save game data
uk_UA: Виникла внутрішня помилка під час спроби запису даних гри

en: An error occurred while writing the save game
uk_UA: Виникла помилка під час запису збереженої гри

en: This game requires MPEG video support for some
    content but MPEG video support was not compiled in.
    The game will still play, but MPEG videos will not work.
uk_UA: Відео у цій грі потребує підтримки MPEG, 
    яка відсутня у збірці.
    Гра запуститься, але MPEG-відео не будуть працювати.

en: This game requires MPEG audio support for some
    content but MPEG audio support was not compiled in.
    The game will still play, but some audio will not work.
uk_UA: Музика у цій грі потребує підтримки MPEG,
    яка відсутня у збірці.
    Гра запуститься, але деякі звуки будуть відсутні.

en: Image Viewer
uk_UA: Переглядач зображень

en: Unable to locate the '%s' engine data file
uk_UA: Не вдалося знайти файл даних движка '%s'

en: PS2 version is not yet supported
uk_UA: Версія для PS2 ще не підтримується

en: Widescreen mod
uk_UA: Мод для широкого екрану

en: Enable widescreen rendering in fullscreen mode.
uk_UA: Ввімкнути режим широкого екрану у повноекранному режимі.

en: This version of Myst III has not been updated with the latest official patch.
    Please install the official update corresponding to your game's language.
    The updates can be downloaded from:
    %s
uk_UA: Цю версію Myst III не було відновлено до останнього офіційного патча.
    Будь-ласка, встановіть офіційний патч, відповідне до мови вашої копії гри.
    Патчі можна завантажити з:
    %s

en: Invalid file name for saving
uk_UA: Неправильне ім'я файлу для запису

en: Nancy Drew
uk_UA: Ненсі Дру

en: Left Click Interact
uk_UA: Взаємодія лівим кліком

en: Right Click Interact
uk_UA: Взаємодія правим кліком

en: Fast move modifier
uk_UA: Управління швидким пересуванням

en: Nancy Drew - Maze
uk_UA: Ненсі Дру - Лабіринт

en: Show/hide maze map
uk_UA: Показати/сховати мапу лабіринту

en: Player Speech
uk_UA: Озвучка гравця

en: Enable player speech. Only works if speech is enabled in the Audio settings.
uk_UA: Ввімкнути озвучку гравця. Працює тільки коли озвучку також ввімкнено у налаштуваннях.

en: Character Speech
uk_UA: Озвучка героїв

en: Enable NPC speech. Only works if speech is enabled in the Audio settings.
uk_UA: Ввімкнути озвучку героїв гри. Працює тільки коли озвучку також ввімкнено у налаштуваннях.

en: Auto Move
uk_UA: Автопересування

en: Automatically rotate the viewport when the mouse reaches an edge.
uk_UA: Автоматично повертати вікно перегляду, коли миша досягає краю.

en: Fix softlocks
uk_UA: Виправити блокування

en: Fix instances where missing something earlier in the game blocks you from progressing any further.
uk_UA: Виправте випадки, коли пропуск чогось раніше в грі блокує подальший прогрес.

en: Fix annoyances
uk_UA: Виправити роздратування

en: Fix various minor annoyances.
uk_UA: Випраити різні дрібні роздратування.

en: Extend endgame timer
uk_UA: Відкласти таймер кінця гри

en: Get a little more time before failing the final puzzle. This is an official patch by HeR Interactive.
uk_UA: Отримати трохи більше часу, перш ніж провалити останню головоломку. Це офіційе виправлення від HeR Interactive.

en: Skip the Hall of Records storyboard scenes
uk_UA: Перескакувати Залу Рекордів

en: Allows the player to skip past the Hall of Records storyboard scenes
uk_UA: Дозволяє гравцеві перескакувати через сцени у Залі Рекордів

en: Scale the making of videos to full screen
uk_UA: Розтягувати відео про створення ігри на весь екран

en: Scale the making of videos, so that they use the whole screen
uk_UA: Розтягувати відео про створення ігри так, щоб воно займало весь екран

en: Repeat useful Willie's hint
uk_UA: Повторити важливі підказки Віллі

en: Repeat actual useful hint by Willie
uk_UA: Повторити підказку від Віллі

note: I18N: NHC is a file extension
en: NHC replacement:
uk_UA: Заміна NHC:

en: <original>
uk_UA: <оригінал>

en: Can't save game in slot %i
uk_UA: Не можу зберегти гру у слот %i

en: Load file
uk_UA: Завантажити файл

en: Loading game...
uk_UA: Завантажую гру...

en: Save file
uk_UA: Зберегти файл

en: Saving game...
uk_UA: Збережую гру...

en: ScummVM found that you have old saved games for Nippon Safes that should be renamed.
    The old names are no longer supported, so you will not be able to load your games if you don't convert them.
    
    Press OK to convert them now, otherwise you will be asked next time.
uk_UA: ScummVM знайшов, що ви маєте старі збережені ігри для Nippon Safes.
    Збережені у старому форматі ігри не підтримуються, і ви не зможете їх завантажити, якщо не переведете у новий формат.
    
    Натисніть ОК, щоб перевести їх зараз, інакше це повідомлення з'явиться при наступному запуску гри.

en: ScummVM successfully converted all your saved games.
uk_UA: ScummVM успішно перевів усі ваші збережені ігри.

en: ScummVM printed some warnings in your console window and can't guarantee all your files have been converted.
    
    Please report to the team.
uk_UA: ScummVM надрукував деякі попередження у вікні консолі, і немає гарантії, що усі ваші файли було переведено.
    
    Будь ласка, повідомте про це команді.

en: Up/Zoom In/Move Forward/Open Doors
uk_UA: Догори/Зменшити масштаб/Вперед/Відчинити двері

en: Down/Zoom Out
uk_UA: Донизу/Збіл. масштаб

en: Action/Select
uk_UA: Дія/Вибір

en: Display/Hide Inventory Tray
uk_UA: Показати/Сховати інвентар

en: Display/Hide Biochip Tray
uk_UA: Показати/Сховати біочіп

en: Toggle Center Data Display
uk_UA: Перемикання показування даних в центрі екрану

en: Display/Hide Info Screen
uk_UA: Показати/Сховати інфоекран

en: Display/Hide Pause Menu
uk_UA: Показувати/Сховати меню паузи

en: Toggle Chatty AI
uk_UA: Перемикання балакучого ШІ

en: This menu item is not yet implemented
uk_UA: Цей пункт меню ще не реалізовано

note: I18N: Plumbers is the title of the game. 3DO is the name of platform
en: 3DO Plumbers requires RGB support.
uk_UA: Гра Plumbers для 3DO потребує підтримку RGB.

en: Alternative intro
uk_UA: Альтернативний вступ

en: Use an alternative game intro (CD version only)
uk_UA: Використовувати альтернативний вступ гри (тільки в CD версії)

en: Improved font
uk_UA: Покращений шрифт

en: Use an easier to read custom font
uk_UA: Використовувати більш читабельний шрифт

note: I18N: Inherit the Earth had a "trial" version which is a full game with a simple check
en: Windows Trial version is not supported
uk_UA: Пробна версія для Windows не підтримується

note: I18N: Inherit the Earth had a "trial" version which is a full game with a simple check
en: macOS Trial version is not supported
uk_UA: Пробна версія для macOS не підтримується

note: I18N: Inherit the Earth had a "trial" version which is a full game with a simple check
en: Pocket PC Trial version is not supported
uk_UA: Пробна версія для Pocket PC не підтримується

en: I Have No Mouth support not compiled in
uk_UA: Підтримку для I Have no Mouth не скомпільовано

en: Could not find AdLib instrument definition files
    %s and %s. Without these files,
    the music will not sound the same as the original game.
uk_UA: Не можу знайти файли з інструментами Adlib
    %s та %s. Без цих файлів музика
    не звучатиме так, як задумано в оригіналі.

en: Error loading game resources.
uk_UA: Помилка читання файлу ресурсів гри.

en: Skip EGA dithering pass (full color backgrounds)
uk_UA: Не робити растрування EGA (фони у повному кольорі)

en: Skip dithering pass in EGA games, graphics are shown with full colors
uk_UA: Не робити растрування у іграх EGA, графіку буде показано у повному кольорі

en: Enable high resolution graphics
uk_UA: Ввімкнути графіку високого розгалуження

en: Enable high resolution graphics/content
uk_UA: Ввімкнути графіку та контент у високому розгалуженні

en: Enable black-lined video
uk_UA: Ввімкнути відео з чорними лініями

en: Draw black lines over videos to increase their apparent sharpness
uk_UA: Малювати чорні лінії поверху відео щоб посилити їхню наявну чіткість

en: Use high-quality video scaling
uk_UA: Використовуйте високоякісне масштабування відео

en: Use linear interpolation when upscaling videos, where possible
uk_UA: Використовувати лінійну фільтрацію для збільшення графіки, якщо можливо

en: Use high-quality "LarryScale" cel scaling
uk_UA: Використовуйте високоякісне масштабування "LarryScale"

en: Use special cartoon scaler for drawing character sprites
uk_UA: Використовуйте спеціальний мультиплікаційний скалер для малювання спрайтів символів

en: Use CD audio
uk_UA: Використовувати CD аудіо

en: Use CD audio instead of in-game audio, if available
uk_UA: Використовувати CD аудіо замість ігрового аудіо, якщо такі є

en: Use Windows cursors
uk_UA: Використовувати Windows курсори

en: Use the Windows cursors (smaller and monochrome) instead of the DOS ones
uk_UA: Використовувати Windows курсори (менших і монохромних), замість DOS

en: Use silver cursors
uk_UA: Використовувати срібні курсори

en: Use the alternate set of silver cursors instead of the normal golden ones
uk_UA: Використовувати альтернативний набір срібних курсорів, замість звичайних золотих

en: Enable content censoring
uk_UA: Ввімкнути цензуру контенту

en: Enable the game's built-in optional content censoring
uk_UA: Ввімкнути вбудовану додаткову цензуру вмісту гри

en: Upscale videos
uk_UA: Висококласні відео

en: Upscale videos to double their size
uk_UA: Подвоїти розмір відео

en: Use RGB rendering
uk_UA: Використовувати RGB для малювання

en: Use RGB rendering to improve screen transitions
uk_UA: Використовувати RGB для покращення переходів між екранами

en: Use per-resource modified palettes
uk_UA: Використовувати декілька палітр

en: Use custom per-resource palettes to improve visuals
uk_UA: Використовувати палітри для кожного окремого ресурсу для покращення вигляду

en: Enable bearded musicians
uk_UA: Ввімкнути бородатих музикантів

en: Enable graphics that were disabled for legal reasons
uk_UA: Ввімкнути графіку, яку було оригінально вимкнено через юридичні проблеми

en: MIDI mode:
uk_UA: Режим MIDI:

en: When using external MIDI devices (e.g. through USB-MIDI), select your device here
uk_UA: Якщо ви використовуєте зовнішні MIDI-пристрої (тобто, через USB-MIDI), виберіть свій пристрій тут

en: Standard (GM / MT-32)
uk_UA: Стандартне (GM / MT-32)

en: Casio CT-460 / CSM-1
uk_UA: Casio MT-540 / CSM-1

en: This demo uses an unimplemented version of Robot videos
uk_UA: У цій демо використовується нереалізована версія відео Robot

en: Incomplete game detected. You have to copy data from all the CDs.
uk_UA: Неповна версія гри. Ви мусите скопіювати дані з усіх CD.

en: (Autosave)
uk_UA: (Автозбереження)

en: Please use an external viewer to open the game's help file: %s
uk_UA: Будь-ласка, використовуйте іншу програму для переглядання файлу допомоги ігри: %s

en: The Poker logic is hardcoded in an external DLL, and is not implemented yet. There exists some dummy logic for now, where opponent actions are chosen randomly
uk_UA: Логіка гри у покер зберігається у окремій DLL, яку ще не реалізовано. Зараз зроблено заглушку, в якій дії суперників обираються випадково

en: The format of this saved game is obsolete, unable to load it
uk_UA: Формат цього файлу збереженої гри застарілий, не можу його прочитати

en: Savegame version is %d, maximum supported is %0d
uk_UA: Версія файлу збереження %d, але максимально підртимується %0d

en: This saved game was created with a different version of the game, unable to load it
uk_UA: Цей файл зі збереженою грою було створено у іншій версії гри, не можу його прочитати

en: Cannot play back %dbpp video on a system with maximum color depth of 8bpp
uk_UA: Не можу програти %dbpp відео на системі з кольоровою роздільністю 8bpp

en: SCI32 support not compiled in
uk_UA: Підтримку для SCI32 не скомпільовано

en: Missing or corrupt game resources have been detected. Some game features may not work properly. Please check the console for more information, and verify that your game files are valid.
uk_UA: Знайдено відсутні або пошкоджені ресурси гри. Деякі елементи гри можуть працювати невірно. Будь-ласка, перевірте вікно з консоллю для подальшої інформації, а також пересвідчіться що файли гри було правильно скопійовано.

en: Subtitles are enabled, but subtitling in King's Quest 7 was unfinished and disabled in the release version of the game. ScummVM allows the subtitles to be re-enabled, but because they were removed from the original game, they do not always render properly or reflect the actual game speech. This is not a ScummVM bug -- it is a problem with the game's assets.
uk_UA: Субтитри ввімкнено, але субтитри в King's Quest 7 були незавершені та вимкнені у версії гри. ScummVM дозволяє повторно увімкнути субтитри, але оскільки вони були вилучені з оригінальної гри, вони не завжди відображаються належним чином або відображають фактичну промову гри. Це не помилка ScummVM - це проблема з активами гри.

en: You have selected General MIDI as a sound device. Sierra has provided after-market support for General MIDI for this game in their "General MIDI Utility". Please, apply this patch in order to enjoy MIDI music with this game. Once you have obtained it, you can unpack all of the included *.PAT files in your ScummVM extras folder and ScummVM will add the appropriate patch automatically. Alternatively, you can follow the instructions in the READ.ME file included in the patch and rename the associated *.PAT file to 4.PAT and place it in the game folder. Without this patch, General MIDI music for this game will sound badly distorted.
uk_UA: Ви вибрали General MIDI як звуковий пристрій. Сьєрра надала післяпродажну підтримку General MIDI для цієї гри у своїй "General MIDI Utility". Будь ласка, застосуйте цей патч, щоб насолоджуватися музикою MIDI у цій грі. Після їх отримання ви можете розпакувати всі включені * .PAT файли у папці додатків ScummVM, і ScummVM автоматично додасть відповідний патч. Крім того, ви можете слідувати вказівкам у файлі READ.ME, що входить до патчу, і перейменувати пов'язаний * .PAT файл на 4.PAT і помістити його в папку гри. Без цього виправлення музика General MIDI для цієї гри буде звучати погано спотворено.

en: Download patch
uk_UA: Завантажити патч

en: (or click 'Download patch' button. But note - it only downloads, you will have to continue from there)
uk_UA: (або натисніть кнопку "Завантажити патч". Але зауважте - вона просто завантажить, вам буде потрібно продовжити самостійно)

en: GK2 has a fan made subtitles, available thanks to the good persons at SierraHelp.
    
    Installation:
    - download http://www.sierrahelp.com/Files/Patches/GabrielKnight/GK2Subtitles.zip
uk_UA: Для GK2 добрим фанами з SierraHelp зроблено субтітри.
    
    Встановлення:
    - завантажте http://www.sierrahelp.com/Files/Patches/GabrielKnight/GK2Subtitles.zip

en: Characters saved inside ScummVM are shown automatically. Character files saved in the original interpreter need to be put inside ScummVM's saved games directory and a prefix needs to be added depending on which game it was saved in: 'qfg1-' for Quest for Glory 1, 'qfg2-' for Quest for Glory 2. Example: 'qfg2-thief.sav'.
uk_UA: Героєв буде збережено автоматично всередині ScummVM. Файли з героями від оригінальних ігор мають бути скопійовані у папку ScummVM зі збереженими іграми, і до них має бути додано префікс в залежності від гри, де їх було збережено: 'qfg1-' для Quest for Glory1, 'qfg2-' для Quest for Glory 2. Наприклад: 'qfg2-thief.sav'.

en: The selected audio driver requires the following file(s):
uk_UA: Для вибраного аудіодрайвера потрібні такі файли:

en: 
    
    Some audio drivers (at least for some games) were made
    available by Sierra as aftermarket patches and thus might not
    have been installed as part of the original game setup.
    
    Please copy these file(s) into your game data directory.
    
    However, please note that the file(s) might not be available
    separately but only as content of (patched) resource bundles.
    In that case you may need to apply the original Sierra patch.
uk_UA: 
    
    Деякі аудіодрайвери (принаймні для деяких ігор) були зроблені
    доступні компанією Sierra в якості патчів післяпродажної торгівлі, і, таким чином, можуть не бути
    були встановлені як частина оригінальної установки гри.
    
    Скопіюйте ці файли у свій каталог ігор.
    
    Однак зауважте, що файли можуть бути недоступними
    окремо, але лише як вміст (виправлених) пакетів ресурсів.
    У цьому випадку вам може знадобитися застосувати оригінальний пластир Sierra.

en: This version of Monkey Island can't be played, because Limited Run Games provided corrupted DISK03.LEC, DISK04.LEC and 903.LFL files.
    
    Please contact their technical support for replacement files, or look online for some guides which can help you recover valid files from the KryoFlux dumps that Limited Run Games also provided.
uk_UA: Ця версія Monkey Island не працює, тому що Limited Run Games постачає зіпсовані файли DISK03.LEC, DISK04.LEC та 903.LFL.
    
    Будь-ласка, зверніться до їхньої технічної підтримки за заміною цих файлів, або зверніться до онлайн-ресурсів, які допоможуть вам отримати ци файли з дампів KryoFlux, які також постачаються Limited Run Games.

note: I18N: Creates new online session for multiplayer
en: Create a new game session
uk_UA: Створити нову сесію гри

note: I18N: Name of the online game session
en: Game Name:
uk_UA: Назва гри:

note: I18N: The user's name for online
en: Your Name:
uk_UA: Ваше ім'я:

note: I18N: Button, start hosting online multiplayer game
en: Host
uk_UA: Розпочати

note: I18N: Retrieving list of online multiplayer games
en: Querying games...
uk_UA: Вичитую список ігор...

note: I18N: Join online multiplayer game
en: Join
uk_UA: Приєднатись

note: I18N: Online multiplayer games were found
en: Found %d available games.
uk_UA: Знайдено %d доступних ігор.

note: I18N: Previous page button
en: ~P~revious
uk_UA: ~П~опер

note: I18N: Next page button
en: ~N~ext
uk_UA: ~Н~аст

en: Speech Only
uk_UA: Тільки озвучка

en: Speech and Subtitles
uk_UA: Озвучка та субтитри

en: Subtitles Only
uk_UA: Тільки субтитри

[ctx: lowres]
en: Speech & Subs
uk_UA: Озвучка та текст

en: Select a Proficiency Level.
uk_UA: Оберіть режим складності.

en: Refer to your Loom(TM) manual for help.
uk_UA: За допомогою звертайтеся до інструкції Loom(TM).

en: Practice
uk_UA: Практикант

en: Expert
uk_UA: Експерт

en: Enhancements:
uk_UA: Покращення:

en: Fix original bugs
uk_UA: Виправити помилки з оригіналу

en: Fixes bugs which were present in the original release, and noticeable graphical/audio glitches.
uk_UA: Виправляє помилки, які були присутні в оригінальній версії, і помітні графічні/аудіо збої.

en: Audio-visual improvements
uk_UA: Аудіовізуальні покращення

en: Makes adjustments not related to bugs for certain audio and graphics elements (e.g. version consistency changes).
uk_UA: Вносить коригування, не пов’язані з помилками, для певних звукових і графічних елементів (наприклад, робить однакову поведінку для різних версій).

en: Restored content
uk_UA: Відновлений контент

en: Restores dialogs, graphics, and audio elements which were originally cut in the original release.
uk_UA: Відновлює діалоги, графіку та аудіоелементи, які були вирізані в оригінальній версії.

en: Modern UI/UX adjustments
uk_UA: Сучасні налаштування UI/UX

en: Activates some modern comforts; e.g it removes the fake sound loading screen in Sam&Max, and makes early save menus snappier.
uk_UA: Активує деякі сучасні зручності; наприклад, не показує фальшивий екран завантаження звуку в Sam&Max і робить оригінальне меню збереження швидшим.

en: Enable the original GUI and Menu
uk_UA: Ввімкнути оригінальні GUI та меню

en: Allow the game to use the in-engine graphical interface and the original save/load menu. Use it together with the "Ask for confirmation on exit" for a more complete experience.
uk_UA: Вмикає використання грою ориґінального графічного інтерфейсу та меню зберігання/завантаження. Використовуйте його разом з "Запитувати підтвердження виходу" для більш логічної повединки.

en: Overture Timing:
uk_UA: Час увертюри:

en: When using replacement music, this adjusts the time when the Overture changes to the scene with the Lucasfilm and Loom logotypes.
uk_UA: Якщо використовується заміна для музики, це налаштування підстроює час, коли увертюра переключиться на сцену з логотипами Lucasfilm та Loom.

en: Playback Adjust:
uk_UA: Підстроїти відтворення:

en: When playing sound from the CD audio track, adjust the start position of the sound by this much. Use this if you often hear bits of the wrong sound.
uk_UA: Під час програвання звуку з CD-треку, пидстроїти стартове положення звуку на вказаний обсяг. Використовуйте це, якщо чуєте неправильні звуки.

en: Intro Adjust:
uk_UA: Підстроїти вступ:

en: When playing the intro track, play from this point in it. Use this if the music gets cut off prematurely, or if you are unhappy with the way the music syncs up with the intro.
uk_UA: Під час відтворення вступу, почати програвання зі вказанної точки. Використовуйте це, якщо музика завершується передчасно, або якщо вам не подобається, як музика синхронізується зі вступом.

en: Outlook Adjust:
uk_UA: Підстроїти краєвид:

en: The outlook music is part of the intro track. Adjust the position in the track at which it starts playing. Use this if the music is cut off, or if you hear part of the previous music.
uk_UA: Музика краєвиду програється під час вступу. Підстроюйте положення треку, коли вона почне програватись. Використовуйте це, якщо музика вимикається передчасно, або ви чуєте частину попередньої музики.

en: Load modded audio
uk_UA: Завантажити модифіковане аудіо

en: Replace music, sound effects, and speech clips with modded audio files, if available.
uk_UA: Замінити музику, звукові ефекти та озвучення з модифікованих файлів, якщо є доступне.

en: Multiplayer Server:
uk_UA: Сервер мультиплеєру:

en: Online Server:
uk_UA: Онлайн-сервер:

en: Address of the server to connect to for online play.  It must start with either "https://" or "http://" schemas.
uk_UA: Адреса серверу для під'єднання для онлайн-ігор. Вона мусить починатись з "https://" або "http://".

en: Enable online competitive mods
uk_UA: Увімкнути моди для онлайн-змагань

en: Enables custom-made modifications intented for online competitive play.
uk_UA: Вмикає зміни гри, призначені для онлайнових змагань.

en: Enable connection to Multiplayer Server
uk_UA: Ввімкнути поєднання з Мультиплеєрним сервером

en: Toggles the connection to the server that allows hosting and joining online multiplayer games over the Internet.
uk_UA: Перемикає поєднання з сервером, який дозволяє організовувати та під'єднуватись до онлайнових ігор через Інтернет.

en: Host games over LAN
uk_UA: Організувати ігри через LAN

en: Allows the game sessions to be discovered over your local area network.
uk_UA: Робить ігрові сесії видимими у локальній мережі.

en: Address of the server to connect to for hosting and joining online game sessions.
uk_UA: Адреса для поєднання до сервера для організації та під'єднання до онлайнових сесій ігор.

en: Common keyboard commands:
uk_UA: Основні команди клавіатури:

en: Save / Load dialog
uk_UA: Діалог збереження / завантаження

en: Selection screen
uk_UA: Екран вибору

en: Skip line of text
uk_UA: Пропустити рядок тексту

en: Pause game
uk_UA: Пауза гри

en: Load saved game 1-10
uk_UA: Завантажити ігри 1-10

en: Save game 1-10
uk_UA: Зберегти ігри 1-10

en: Music volume up / down
uk_UA: Гучність музики вище / нижче

en: Text speed slower / faster
uk_UA: Швидкість тексту повільніше / швидше

en: Simulate left mouse button
uk_UA: Симулювати лівий клік миші

en: Simulate right mouse button
uk_UA: Симулювати правий клік миші

en: Special keyboard commands:
uk_UA: Спеціальні команди клавіатури:

en: Show / Hide console
uk_UA: Показати / cховати консоль

en: Start the debugger
uk_UA: Запуск відладчика

en: Show memory consumption
uk_UA: Показати споживання пам'яті

en: Run in fast mode (*)
uk_UA: Виконати в швидкому режимі (*)

en: Run in really fast mode (*)
uk_UA: Виконати в дуже швидкому режимі (*)

en: Switch between graphics filters
uk_UA: Переключення між графічними фільтрами

en: Increase / Decrease scale factor
uk_UA: Збільшення / Зменшення масштабу

en: Toggle aspect-ratio correction
uk_UA: Перемикання корекції співвідношення сторін

en: * Note that using ctrl-f and
uk_UA: * Зауважимо, що використання ctrl-f та

en:   ctrl-g are not recommended
uk_UA:   ctrl-g не рекомендується

en:   since they may cause crashes
uk_UA:   оскільки вони можуть викликати збої

en:   or incorrect game behavior.
uk_UA:   або неправильну поведінку гри.

en: Spinning drafts on the keyboard:
uk_UA: Змінні чорновики на клавіатурі:

en: Main game controls:
uk_UA: Основні опції керування:

en: Push
uk_UA: Штовхати

en: Pull
uk_UA: Тягнути

en: Give
uk_UA: Дати

en: Open
uk_UA: Відкрити

en: Go to
uk_UA: Йти до

en: Get
uk_UA: Отримати

en: Read
uk_UA: Читати

en: New kid
uk_UA: Нова дитина

en: Turn on
uk_UA: Увімкнути

en: Turn off
uk_UA: Вимкнути

en: Walk to
uk_UA: Іти до

en: Pick up
uk_UA: Підібрати

en: What is
uk_UA: Що є

en: Put on
uk_UA: Поставити на

en: Take off
uk_UA: Зняти

en: Fix
uk_UA: Налагодити

en: Switch
uk_UA: Перемкнути

en: Look
uk_UA: Глянути

en: Talk
uk_UA: Говорити

en: Travel
uk_UA: Подорож

en: To Henry / To Indy
uk_UA: У Генрі / У Інді

note: I18N: These are different musical notes
en: play C minor on distaff
uk_UA: грати до мінор на прядці

en: play D on distaff
uk_UA: грати ре на прядці

en: play E on distaff
uk_UA: грати мі на прядці

en: play F on distaff
uk_UA: грати фа на прядці

en: play G on distaff
uk_UA: грати соль на прядці

en: play A on distaff
uk_UA: грати ля на прядці

en: play B on distaff
uk_UA: грати сі на прядці

en: play C major on distaff
uk_UA: грати до мажор на прядці

en: Shows the drafts inventory
uk_UA: Показати інвентар візерунків

en: puSh
uk_UA: Поштовх

en: pull (Yank)
uk_UA: тягнути (Смикнути)

en: Talk to
uk_UA: Говорити до

en: Look at
uk_UA: Глянути на

en: turn oN
uk_UA: Увімкнути

en: turn oFf
uk_UA: Вимкнути

en: KeyUp
uk_UA: Догори

en: Highlight prev dialogue
uk_UA: Виділити попередній діалог

en: KeyDown
uk_UA: Донизу

en: Highlight next dialogue
uk_UA: Виділити наступний діалог

en: Walk
uk_UA: Іти

en: Object
uk_UA: Об'єкт

en: Black and White / Color
uk_UA: Чорно-білий / Кольоровий

en: Eyes
uk_UA: Очі

en: Tongue
uk_UA: Язик

en: Punch
uk_UA: Вдарити кулаком

en: Kick
uk_UA: Вдарити ногою

en: Regular cursor
uk_UA: Звичайний курсор

note: I18N: Comm is a communication device
en: Comm
uk_UA: Комм

en: Save / Load / Options
uk_UA: Збереження / Завантаження / Налаштування

en: Other game controls:
uk_UA: Інше керування грою:

en: Inventory:
uk_UA: Інвентар:

en: Scroll list up
uk_UA: Прокручення списку догори

en: Scroll list down
uk_UA: Прокручення списку донизу

en: Upper left item
uk_UA: Верхня ліва річ

en: Lower left item
uk_UA: Нижня ліва річ

en: Upper right item
uk_UA: Верхня права річ

en: Lower right item
uk_UA: Нижня права річ

en: Middle left item
uk_UA: Середня ліва річ

en: Middle right item
uk_UA: Середня права річ

en: Switching characters:
uk_UA: Переключення героїв:

en: Second kid
uk_UA: Друга дитина

en: Third kid
uk_UA: Третя дитина

en: Toggle Inventory/IQ Points display
uk_UA: Перемикання показування інвентарю або значення IQ

en: Toggle Keyboard/Mouse Fighting (*)
uk_UA: Перемикання керування бійкою Клавіатура/Миша (*)

en: * Keyboard Fighting is always on,
uk_UA: * Управління клавіатурою завжди влючене, тому,

en:   so despite the in-game message this
uk_UA:   незважаючи на повідомлення гри, це налаштування

en:   actually toggles Mouse Fighting Off/On
uk_UA:   насправді перемикає управління мишею

en: Fighting controls (numpad):
uk_UA: Керування бійкою (numpad):

en: Step back
uk_UA: Крок назад

en: Block high
uk_UA: Блокувати зверху

en: Block middle
uk_UA: Блокувати посередині

en: Block low
uk_UA: Блокувати знизу

en: Punch high
uk_UA: Бити зверху

en: Punch middle
uk_UA: Бити посередині

en: Punch low
uk_UA: Бити знизу

en: Sucker punch
uk_UA: Бити ззаду

en: These are for Indy on left.
uk_UA: У випадку для Інді зліва.

en: When Indy is on the right,
uk_UA: Коли Інді є справа,

en: 7, 4, and 1 are switched with
uk_UA: 7, 4, і 1 перемикаються на

en: 9, 6, and 3, respectively.
uk_UA: 9, 6 і 3 відповідно.

en: Biplane controls (numpad):
uk_UA: Керування біпланом (numpad):

en: Fly to upper left
uk_UA: Летіти догори наліво

en: Fly to left
uk_UA: Летіти наліво

en: Fly to lower left
uk_UA: Летіти нижче наліво

en: Fly upwards
uk_UA: Летіти догори

en: Fly straight
uk_UA: Летіти прямо

en: Fly down
uk_UA: Летіти донизу

en: Fly to upper right
uk_UA: Летіти догори направо

en: Fly to right
uk_UA: Летіти направо

en: Fly to lower right
uk_UA: Летіти донизу направо

en: Snap scroll on
uk_UA: Прокрутка стрибками

en: Snap scroll off
uk_UA: Вмикає прокрутку стрибками

en: Music volume:
uk_UA: Гучність музики:

en: Subtitle speed:
uk_UA: Швид. субтитрів:

en: The Lite version of Putt-Putt Saves the Zoo iOS is not supported to avoid piracy.
    The full version is available for purchase from the iTunes Store.
uk_UA: Задля запобігання піратства, Lite-версія гри Putt-Putt Save the Zoo для iOS
    не підтримується. Повну версію можна придбати у iTunes Store.

en: HE v71+ support is not compiled in
uk_UA: Підтримку для версії HE v71+ не скомпільовано

en: SCUMM v7-8 support is not compiled in
uk_UA: Підтримку для SCUMM v7-8 не скомпільовано

en: Show Object Line
uk_UA: Показувати лінії об'єктів

en: Show the names of objects at the bottom of the screen
uk_UA: Показувати назви об'єктів внизу екрану

en: Use NES Classic Palette
uk_UA: Використовувати класичну палітру NES

en: Use a more neutral color palette that closely emulates the NES Classic
uk_UA: Використовувати більш нейтральну палітру, яка подібна до NES Classic

en: Trim FM-TOWNS games to 200 pixels height
uk_UA: Обрізати ігри FM-TOWNS до висоти у 200 пікселів

en: Cut the extra 40 pixels at the bottom of the screen, to make it standard 200 pixels height, allowing using 'aspect ratio correction'
uk_UA: Виріжте зайві 40 пікселів внизу екрана, щоб зробити їх стандартними 200 пікселів, дозволяючи використовувати 'корекцію пропорцій'

en: Play simplified music
uk_UA: Грати спрощену музику

en: This music was presumably intended for low-end Macs, and uses only one channel.
uk_UA: Ця музика була призначена для слабих комп'ютерів Mac і використовує тільки один канал.

en: Enable smooth scrolling
uk_UA: Ввімкнути плавну прокрутку

en: (instead of the normal 8-pixels steps scrolling)
uk_UA: (замість звичайної прокрутки у 8 пікселів)

en: Allow semi-smooth scrolling
uk_UA: Ввімкнути навів-плавну прокрутку

en: Allow scrolling to be less smooth during the fast camera movement in the intro.
uk_UA: Вмикає менш плавну прокрутку під час швидкого переміщення камери у заставці.

en: Allow the game to use the in-engine graphical interface and the original save/load menu. 		Use it together with the "Ask for confirmation on exit" for a more complete experience.
uk_UA: Вмикає використання грою ориґінального графічного інтерфейсу та меню зберігання/завантаження. 		Використовуйте його разом з "Запитувати підтвердження виходу" для більш логічної повединки.

en: Enable low latency audio mode
uk_UA: Ввімкнути режим низької затримки звуку

en: Allows the game to use low latency audio, at the cost of sound accuracy. 		It is recommended to enable this feature only if you incur in audio latency issues during normal gameplay.
uk_UA: Дозволяє грі використовувати аудіо з низькою затримкою, за рахунок точності відтворення. 		Рекомендуємо вмикати цю опцію тільки в разі, якщо ви зтикаєтесь з затримками звуку під час гри.

en: Enable the "A Pirate I Was Meant To Be" song
uk_UA: Увімкнути пісню "Пірат, яким би я мав бути" (ліричну)

en: Enable the song at the beginning of Part 3 of the game, "A Pirate I Was Meant To Be", 		which was cut in international releases. Beware though: subtitles may not be fully translated.
uk_UA: Вмикає пісню на початку Розділу 3 ігри, "Пірат, яким би я мав бути",		котру було вилучено з деяких перекладів гри. Важайте: субтитри можуть бути неповними.

en: Down Left
uk_UA: Донизу-наліво

en: Down Right
uk_UA: Донизу-направо

en: Up Left
uk_UA: Догори-наліво

en: Up Right
uk_UA: Догори-направо

en: Switch weapon
uk_UA: Перемкнути зброю

note: I18N: Lets one skip the bike/car fight sequences in Full Throttle
en: Win the bike fight cheat
uk_UA: Чіт вигравання бою на мотиках

en: You have enabled 'aspect ratio correction'. However, FM-TOWNS' natural resolution is 320x240, which doesn't allow aspect ratio correction.
    Aspect ratio correction can be achieved by trimming the resolution to 320x200, under 'engine' tab.
uk_UA: Ви ввімкнули "корекцію пропорцій". Однак природна роздільна здатність FM-TOWNS становить 320x240, що не дозволяє коригувати пропорції.
    Корекцію співвідношення сторін можна отримати, обрізавши роздільну здатність до 320x200, на вкладці "движок".

en: This game requires the 'Indy' Macintosh executable for its fonts.
uk_UA: Для цієї гри потрібен виконуваний файл Macintosh «Indy» для шрифтів.

en: This game requires the 'Loom' Macintosh executable for its music and fonts.
uk_UA: Для цієї гри потрібен виконуваний файл "Loom" Macintosh для музики та шрифтів.

en: Could not find the 'Monkey Island' Macintosh executable to read the
    instruments from. Music will be disabled.
uk_UA: Не вдалося знайти файл програми 'Monkey Island' Macintosh аби прочитати
    з нього інструменти. Музику було вимкнено.

en: Could not open Macintosh resource file %s
uk_UA: Не вдалося відкрити файл ресурсів Macintosh %s

en: Could not find resource fork in Macintosh resource file %s
uk_UA: Не вдалося знайти гілку ресурсів у файлі ресурсів Macintosh %s

en: Audio files compressed with ScummVM Tools were detected; *.BUN/*.SOU
    compression is not supported anymore for this game, audio will be disabled.
    Please copy the game from the original media without compression.
uk_UA: Знайдено аудіо файли, які було скомпресовано за допомогою ScummVM Tools.
    Компресія *.BUN/*.SOU файлів більше не підтримується для цієї гри. Звук буде виключено.
    Будь-ласка скопіюйте наново файли з оригінальних дисків без компресії.

en: Native MIDI support requires the Roland Upgrade from LucasArts,
    but %s is missing. Using AdLib instead.
uk_UA: Режим "рідного" MIDI потребує поновлення Roland Upgrade від
    LucasArts, проте %s відсутній. Перемикаюсь на AdLib.

en: This particular version of Monkey Island 1 is known to miss some
    required resources for MT-32. Using AdLib instead.
uk_UA: Ця версія Monkey Island 1 бракує деякі ресурси, необхідні
    для роботи MT-32. Перемикаюсь на AdLib.

en: Usually, Maniac Mansion would start now. But for that to work, the game files for Maniac Mansion have to be in the 'Maniac' directory inside the Tentacle game directory, and the game has to be added to ScummVM.
uk_UA: Зазвичай, зараз би запустився Maniac Mansion. Але, щоб це могло працювати, вам потрібно переписати файли гри Maniac Manssion у папку Maniac всередині папки з грою Tentacle, а також додати саму гру у ScummVM.

en: Would you like to host or join a network play session?
uk_UA: Чи ви хочете розпочати або приєднатися до мережевої гри?

en: Unimplemented development codepath encountered within the sound engine,
    please file a ticket at https://bugs.scummvm.org.
uk_UA: У системі звуку виявлено нереалізований кодовий шлях,
    будь-ласка, надішліть звіт на https://bugs.scummvm.org.

en: This AMIGA version is missing (at least) the following file(s):
uk_UA: У цій версії AMIGA відсутні (принаймні) такі файли:

en: 
    Please copy these file(s) into the game data directory.
uk_UA: 
    Скопіюйте ці файли в каталог даних ігор.

en: Pixellated scene transitions
uk_UA: Піксельовані переходи між сценами

en: When changing scenes, a randomized pixel transition is done
uk_UA: При зміні сцен буде відбуватися перехід у вигляді випадкових пікселів

en: Don't show hotspots when moving mouse
uk_UA: Не показувати цікаві точки при наведенні мишею

en: Only show hotspot names after you actually click on a hotspot or action button
uk_UA: Показувати назви цікавих точок тільки після безпосереднього кліку по ним або дії з ними

en: Show character portraits
uk_UA: Показувати портрети героїв

en: Show portraits for the characters when conversing
uk_UA: Показувати портрети героїв під час спілкування

en: Slide dialogs into view
uk_UA: Заводити діалоги до обзору

en: Slide UI dialogs into view, rather than simply showing them immediately
uk_UA: Заводити діалоги до обзору замість миттєвого показу

en: Transparent windows
uk_UA: Прозорі вікна

en: Show windows with a partially transparent background
uk_UA: Показувати вікна з частково прозорим тлом

en: The "sky.cpt" engine data file has an incorrect size.
uk_UA: Файл даних движка sky.cpt має неправильний розмір.

en: Walk / Look / Talk
uk_UA: Ходити / Дивитись / Говорити

en: Skip / Close
uk_UA: Пропустити / Закрити

en: Open control panel
uk_UA: Відкрити панель керування

en: Toggle fast mode
uk_UA: Перемикання швидкого режиму

en: Toggle really fast mode
uk_UA: Перемикання дуже швидкого режиму

en: Floppy intro
uk_UA: Вступ з флоппі-версії

en: Use the floppy version's intro (CD version only)
uk_UA: Використовувати введення з флоппі-версії (тільки для CD версії гри)

en: WARNING: Deleting the autosave slot is not supported by this engine
uk_UA: УВАГА: Видалення слоту автозбереження не підтримується цим движком

en: Load modded assets
uk_UA: Завантажити дані для моду

en: Enable loading of external replacement assets.
uk_UA: Ввімкнути заванатження додаткових даних для заміни.

en: Enable linear filtering of the backgrounds images
uk_UA: Ввімкнути лінійну фільтрацію фонових зображень

en: When linear filtering is enabled the background graphics are smoother in full screen mode, at the cost of some details.
uk_UA: Лінійна фільтрація згладжує фонові зображення у повноекранному режимі за рахунок втрати деяких деталей.

en: Enable font anti-aliasing
uk_UA: Ввімкнути згладжування шрифтів

en: When font anti-aliasing is enabled, the text is smoother.
uk_UA: Якщо згладжування увімкнено, текст стає гладкішим.

en: Software renderer does not support modded assets
uk_UA: Програмний рендерер не підтримує ігрові моди (game mods)

en: You are missing recommended data files:
uk_UA: У вас відсутні насупні рекомендовані файли даних:

en: The 'fonts' folder is required to experience the text style as it was designed. The Steam release is known to be missing it. You can get the fonts from the demo version of the game.
uk_UA: Папка 'fonts' необхідна для того, щоб відтворити гру так, як її було задумано. У релізі Steam вона відсутня. Ви можете взяти шрифти з демо-версії цієї гри.

en: 'gui.ini' is recommended to get proper font settings for the game localization.
uk_UA: Файл 'gui.ini' рекомендований, щоб отримати правильні налаштування шрифтів у локалізованій версії гри.

en: 'language.ini' is recommended to get localized confirmation dialogs.
uk_UA: Файл 'language.ini' рекомендований, щоб отрімати перекладені версії діалогових вікон.

en: 'game.exe' is recommended to get styled confirmation dialogs.
uk_UA: Файл 'game.exe' рекомендований, щоби отримати стилізовані діалогові вікна.

en: Unable to locate the text for %s language in engine data file.
uk_UA: Не вдалося знайти текст для мови %s у даних движка.

en: Incorrect version of the '%s' engine data file found. Expected %d but got %d.
uk_UA: Знайдено невірну версію даних движка '%s'. Очікувана %d, але знайдено %d.

en: Unable to find block for part %d
uk_UA: Неможливо знайти блок для частини %d

en: Unable to find '%s' in game folder or the engine data file.
uk_UA: Не вдалося знайти '%s' у папці гри або файлі даних движка.

en: Failed to save temporary game state. Make sure your save game directory is set in ScummVM and that you can write to it.
uk_UA: Не вдалося зберегти тимчасове збереження гри. Упевніться в тому, що папка для збережень правильно вказана у ScummVM, і ви можете туди писати.

en: Failed to load temporary game state.
uk_UA: Не вдалося завантажити тимчасове збереження гри.

en: Improved mode
uk_UA: Покращений режим

en: Removes some repetitive actions, adds possibility to change verbs by keyboard
uk_UA: Видаляє деякі повторювані дії, додає можливість змінювати дієслова за допомогою клавіатури

en: PSX stream cutscene '%s' cannot be played in paletted mode
uk_UA: Ролик PSX потоку '%s' не може бути відтвореним у режимі палітри

en: MPEG-2 cutscenes found but ScummVM has been built without MPEG-2 support
uk_UA: Знайдено ролики MPEG-2, але ScummVM було побудовано без підтримки MPEG-2

en: Cutscene '%s' not found
uk_UA: Ролик '%s' не знайдено

en: ScummVM found that you have old saved games for Broken Sword 1 that should be converted.
    The old saved game format is no longer supported, so you will not be able to load your games if you don't convert them.
    
    Press OK to convert them now, otherwise you will be asked again the next time you start the game.
uk_UA: ScummVM знайшов, що ви маєте старі збережені ігри для Broken Sword 1.
    Збережені у старому форматі ігри не підтримуються, і ви не зможете їх завантажити, якщо не переведете у новий формат.
    
    Натисніть ОК, щоб перевести їх зараз, інакше це повідомлення з'явиться при наступному запуску гри.

en: Target new saved game already exists!
    Would you like to keep the old saved game (%s) or the new one (%s)?
uk_UA: Збережена гра з такою назвою вже існує!
    Чи ви хочете лишити стару збережену гру (%s) або нову (%s)?

en: Keep the old one
uk_UA: Лишити стару

en: Keep the new one
uk_UA: Взяти нову

en: This is the end of the Broken Sword 1 Demo
uk_UA: На цьому закінчується демо Broken Sword 1

en: PSX cutscenes found but ScummVM has been built without RGB color support
uk_UA: Знайдено PSX ролики, але ScummVM було зібрано без підтримки кольорів RGB

en: Show object labels
uk_UA: Показувати назви об'єктів

en: Show labels for objects on mouse hover
uk_UA: Показувати назви для об'єктів при наведенні миші

en: Use English speech
uk_UA: Використовувати озвучення англійською

en: Use English speech instead of German for every language other than German
uk_UA: Використовувати озвучення англійскою замість німецької для всіх мов окрім німецької

en: Correct movie aspect ratio
uk_UA: Коригувати співвідношення сторін для відео

en: Play Syberia cutscenes in 16:9, rather than stretching to full screen
uk_UA: Програвати ролики Syberia в режимі 16:9 замість розтягування на весь екран

en: Restore missing scenes
uk_UA: Відновити пропущені сцени

en: Restore some scenes originally in the Windows edition
uk_UA: Відновити деяки сцени, присутні в версії Windows

en: Saturn CD version is not yet supported
uk_UA: Saturn CD версія ще не підтримується

en: Font variant not present in '%s' engine data file.
uk_UA: Варіант шрифту відстутній у файлі движка %s.

en: Saved game in slot #%d
uk_UA: Гру записано у слот %d

en: Could not quick save into slot #%d
uk_UA: Не вдалося швидко зберегти гру у слот №%d

en: Saved game #%d quick loaded
uk_UA: Збережену гру №%d завантажено

en: Could not quick load the saved game #%d
uk_UA: Не вдалося завантажити збережену гру №%d

en: Are you sure you want to exit?
uk_UA: Ви упевнені, що хочете вийти?

en: Unable to locate the '%s' data file.
uk_UA: Не вдалося знайти файл даних '%s'.

en: This version requires Giflib which was not compiled into ScummVM
uk_UA: Ця гра потрeбує бібліотеки Giflib, яка відсутня у збірці

en: Enable wall collisions
uk_UA: Ввімкнути зіткнення зі стінами

en: Enable the original wall collision damage
uk_UA: Ввімкнути пошкодження від зіткнення зі стінами як в оригіналі

en: Disable save menu
uk_UA: Заборонити меню збереження

en: The original only had autosaves. This allows you to save whenever you want.
uk_UA: Оригінал мав тільки автоматичне збереження гри. Ця опція дозволить вам записатися у довільний момент.

en: Enable debug mode
uk_UA: Ввімкнути режим відладки

en: Enable the debug mode
uk_UA: Ввімкнути режим відладки

en: Enable audio CD
uk_UA: Ввімкнути аудіо CD

en: Enable the original audio cd track
uk_UA: Ввімкнути оригінальний трек з CD

en: Enable sound
uk_UA: Ввімкнути звук

en: Enable the sound for the game
uk_UA: Ввімкнути звук у грі

en: Enable text
uk_UA: Ввімкнути текст

en: Enable the text for the game
uk_UA: Ввімкнути тексти у грі

en: Enable movies
uk_UA: Ввімкнути роліки

en: Enable the cutscenes for the game
uk_UA: Ввімкнути відеороліки у грі

en: Enable mouse
uk_UA: Ввімкнути мишу

en: Enable the mouse for the UI
uk_UA: Ввімкнути мишу для інтерфейса користувача

en: Use the USA version
uk_UA: Використовувати версію USA

en: Enable the USA specific version flags
uk_UA: Ввімкнути опції гри, специфічні для USA версії

en: Enable high resolution
uk_UA: Ввімкнути високе розгалуження

en: Enable a higher resolution for the game
uk_UA: Ввімкнути високе розгалуження для гри

en: Debug Next Room
uk_UA: Відладка: Наступна кімната

en: Debug Previous Room
uk_UA: Відладка: Попередня кімната

en: Debug Apply Celling Grid
uk_UA: Відладка: Накласти сітку стелі

en: Debug Increase Celling Grid Index
uk_UA: Відладка: Збільшити індекс сітки стелі

en: Debug Decrease Celling Grid Index
uk_UA: Відладка: Зменшити індекс сітки стелі

en: Debug Grid Camera Up
uk_UA: Відладка: Камеру сітки вгору

en: Debug Grid Camera Down
uk_UA: Відладка: Камеру сітки донизу

en: Debug Grid Camera Left
uk_UA: Відладка: Камеру сітки вліво

en: Debug Grid Camera Right
uk_UA: Відладка: Камеру сітки вправо

en: Place actor at center of screen
uk_UA: Поставити гравця в центр екрану

en: Debug Menu
uk_UA: Меню відладки

en: Debug Menu Execute
uk_UA: Виконати меню відладки

en: Normal Behaviour
uk_UA: Нормальна поведінка

en: Athletic Behaviour
uk_UA: Атлетична поведінка

en: Aggressive Behaviour
uk_UA: Агресивна поведінка

en: Discreet Behaviour
uk_UA: Розсудлива поведінка

en: Behaviour Action
uk_UA: Дія поведінки

en: Change Behaviour
uk_UA: Змінити поведінку

en: Options Menu
uk_UA: Меню налаштування

en: Use Selected Object
uk_UA: Використати обраний об'єкт

en: Throw Magic Ball
uk_UA: Кинути магічну кулю

en: Move Backward
uk_UA: Рухатись назад

en: Use Protopack
uk_UA: Ужити протопак

en: Open Holomap
uk_UA: Відкрити голомапу

en: Special Action
uk_UA: Спеціальна дія

en: Scenery Zoom
uk_UA: Збільшити сцену

en: Abort
uk_UA: Перервати

en: Previous location
uk_UA: Попередня локація

en: Next location
uk_UA: Наступна локація

[ctx: Options menu]
en: High resolution on
uk_UA: Високе розгалуження увімкнено

[ctx: Options menu]
en: High resolution off
uk_UA: Високе розгалуження вимкнено

[ctx: Options menu]
en: Wall collision on
uk_UA: Зіткнення зі стінами увімкнено

[ctx: Options menu]
en: Wall collision off
uk_UA: Зіткнення зі стінами вимкнено

[ctx: Options menu]
en: Language selection
uk_UA: Вибір мови

[ctx: Options menu]
en: Voices: None
uk_UA: Голоси: Нема

[ctx: Options menu]
en: Voices: English
uk_UA: Голоси: англійська

[ctx: Options menu]
en: Voices: French
uk_UA: Голоси: французська

[ctx: Options menu]
en: Voices: German
uk_UA: Голоси: німецька

en: Enable frame skipping
uk_UA: Ввімкнути пропуск кадрів

en: Allow the game to skip animation frames when running too slow.
uk_UA: Дозволяє грі пропускати кадри анімації якщо комп'ютер занадто повільний.

en: Enable frame limiting
uk_UA: Ввімкнути лімітування кадрів

en: Limits the speed of the game to prevent running too fast.
uk_UA: Лімітує швідкість гри, щоб уникнути занадто швидкого відтворювання.

en: Enable cheats
uk_UA: Ввімкнути чіти

en: Allow cheats by commands and a menu when player is clicked.
uk_UA: Вмикає чіти через команди та меню під час кліку гравця.

en: Play foot step sounds
uk_UA: Відтворювати звуки кроків

en: Plays sound when the player moves.
uk_UA: Відтворює звуки кроків під час руху гравця.

en: Enable jump to mouse position
uk_UA: Ввімкнути стрибок до позиції миші

en: Jumping while not moving targets the mouse cursor rather than direction only.
uk_UA: Стрибати на місце, вказане курсором миші (не під час пересування цілей).

en: Enable font replacement
uk_UA: Ввімкнути заміну шрифтів

en: Replaces game fonts with rendered fonts
uk_UA: Замінює шрифти гри на шрифти поліпшеної якості

note: I18N: Silencer is the player-character in Crusader games, known as the Avatar in Ultima series.
en: Camera moves with Silencer
uk_UA: Камера переміщується разом з Сайленсером

en: Camera tracks the player movement rather than snapping to defined positions.
uk_UA: Камера йде за переміщенням гравця, а не стрибає по заданим позиціям.

en: Always enable Christmas easter-egg
uk_UA: Постійно ввімкнути Різдвяний секрет (easter egg)

en: Enable the Christmas music at any time of year.
uk_UA: Ввімкнути різдвяну музику у будь-яку пору року.

en: Could not find correct ultima.dat datafile
uk_UA: Не можу знайти коректний файл ultima.dat

en: loading quick save %d
uk_UA: читаю швидко збережену гру %d

en: saving quick save %d
uk_UA: записую швидке збереження %d

en: Original Save
uk_UA: Оригінальне збереження

en: Transfer Character
uk_UA: Перенести героя

en: Ultima VIII Cheats
uk_UA: Ultima VIII Чіти

en: Ultima VIII Debug
uk_UA: Ultima VIII Відладка

en: Crusader intro movie file missing - check that the FLICS and SOUND directories have been copied from the CD.  More instructions are on the wiki: https://wiki.scummvm.org/index.php?title=Crusader:_No_Remorse.
uk_UA: Вступний ролик Crusader відсутній. Перевірте, що папки FLICS та SOUND було скопійовано з CD. Подальші інструкції можна знайти на Вікі: https://wiki.scummvm.org/index.php?title=Crusader:_No_Remorse.

en: Improved click sensitivity
uk_UA: Покращена чутливість до кліків

en: Allows the mouse to be moved a short distance without cancelling click interactions.  If this is off, any mouse movement while the mouse button is held cancels a click interaction.
uk_UA: Дозволяє переміщати мишу на коротку відстань, не скасовуючи взаємодій клацання. Якщо вимкнено, будь-який рух миші під час утримання кнопки миші скасовує взаємодію клацання.

en: Faster animations
uk_UA: Швидша анімація

en: Speeds up animations.
uk_UA: Прискорює анімацію.

en: Skip main menu
uk_UA: Пропустити головне меню

en: Starts a new game upon launching instead of going to the main menu.
uk_UA: Починає нову гру після запуску замість переходу в головне меню.

en: Display help screen
uk_UA: Показати екран допомоги

en: Save game
uk_UA: Зберегти гру

en: Open sound settings
uk_UA: Відкрити налаштування звуку

en: Quit game
uk_UA: Вийти з гри

en: Toggle music on/off
uk_UA: Перемикання музики

en: Toggle sound effects on/off
uk_UA: Перемикання звукових ефектів

en: Music volume down
uk_UA: Гучність музики нижче

en: Music volume up
uk_UA: Гучність музики вище

en: Sound effect volume down
uk_UA: Гучність звукових ефектів нижче

en: Sound effect volume up
uk_UA: Гучність звукових ефектів вище

en: Skip current animation
uk_UA: Пропускає поточну анімацію

en: This game requires JPEG support, which was not compiled in.
uk_UA: Ця гра потребує підтримки JPEG, яка відсутня у збірці.

en: Music for this game requires Ogg Vorbis support, which was not compiled in.
    The game will still play, but will not have any music.
uk_UA: Музика у цій грі потребує підтримки Ogg Vorbis, яка відсутня у збірці.
    Гра запуститься, але музика буде відсутня.

en: Music for this game requires MP3 support, which was not compiled in.
    The game will still play, but will not have any music.
uk_UA: Музика у цій грі потребує підтримки MP3, яка відсутня у збірці.
    Гра запуститься, але музика буде відсутня.

en: Failed to load save, the save data appears to be damaged.
uk_UA: Не вдалося завантажити гру, файл збереження виглядає пошкодженим.

en: Failed to read version information from save file.
uk_UA: Не вдалося завантажити інформацію про версію зі збереження гри.

en: An unknown error occurred while attempting to load the saved game.
uk_UA: Виникла невідома помилка під час спроби завантаження збереження гри.

en: Show FPS-counter
uk_UA: Показати лічильник кадрів

en: Show the current number of frames per second in the upper left corner
uk_UA: Показує у верньому лівому куті поточну кількість кадрів на секунду

en: Sprite bilinear filtering (SLOW)
uk_UA: Білінійна фільтрація спрайтів (повільно)

en: Apply bilinear filtering to individual sprites
uk_UA: Застосувати білінійну фільтрацію до окремих спрайтів

en: Force to use 2D renderer (2D games only)
uk_UA: Примусово використовувати 2D рендерер (тільки для 2D ігор)

en: This setting forces ScummVM to use 2D renderer while running 2D games
uk_UA: Це налаштування примушує ScummVM використовувати 2D рендерер під час запуску 2D ігор

en: FoxTail support is not compiled in
uk_UA: Підтримку для FoxTail не скомпільовано

en: Hero Craft support is not compiled in
uk_UA: Підтримку для Hero Craft не скомпільовано

en: Wintermute3D support is not compiled in
uk_UA: Підтримку для Wintermute3D не скомпільовано

en: This game requires PNG, JPEG and Vorbis support.
uk_UA: Для цієї гри потрібна підтримка PNG, JPEG та Vorbis.

en: This game requires the FoxTail subengine, which is not compiled in.
uk_UA: Ця гра потребує движка FoxTail, який відсутній у збірці.

en: This game requires the HeroCraft subengine, which is not compiled in.
uk_UA: Ця гра потребує движка HeroCraft, який відсутній у збірці.

en: This game requires 3D capabilities, which is not compiled in. As such, it is likely to be unplayable totally or partially.
uk_UA: Ця гра потребує підтримки 3D, яку не було скомпільовано. Тому ця гра скорше за все не працює частково або повністю.

en: Walk forward
uk_UA: Іти вперед

en: Walk backward
uk_UA: Іти назад

note: I18N: Debug feature to draw lines of scene geometry: walls, walking areas, etc
en: Show scene geometry
uk_UA: Показувати геометрію сцени

en: Previous page
uk_UA: Попередня сторінка

en: Next page
uk_UA: Наступна сторінка

en: Show hints
uk_UA: Показувати підказки

en: Show inventory
uk_UA: Показати інвентар

en: GUI variant A
uk_UA: GUI варіант A

en: GUI variant B
uk_UA: GUI варіант B

en: Phone cancel button
uk_UA: Кнопка телефону Відміна

en: Phone up button
uk_UA: Кнопка телефону Уверх

en: Phone down button
uk_UA: Кнопка телефону Вниз

note: I18N: Some items are scripted to have alternative "Use" action, when MiddleClick is used It may result in actor saying different text or item being decomposed to it's parts
en: Alternative action
uk_UA: Альтернативна дія

en: Phone 0 button
uk_UA: Кнопка телефону 0

en: Phone 1 button
uk_UA: Кнопка телефону 1

en: Phone 2 button
uk_UA: Кнопка телефону 2

en: Phone 3 button
uk_UA: Кнопка телефону 3

en: Phone 4 button
uk_UA: Кнопка телефону 4

en: Phone 5 button
uk_UA: Кнопка телефону 5

en: Phone 6 button
uk_UA: Кнопка телефону 6

en: Phone 7 button
uk_UA: Кнопка телефону 7

en: Phone 8 button
uk_UA: Кнопка телефону 8

en: Phone 9 button
uk_UA: Кнопка телефону 9

en: Phone * button
uk_UA: Кнопка телефону *

en: Phone # button
uk_UA: Кнопка телефону #

en: Show help
uk_UA: Показати допомогу

en: Scroll up
uk_UA: Прокручення догори

en: Scroll down
uk_UA: Прокручення донизу

en: Change shadow type
uk_UA: Змінити тип тіні

en: Volume max
uk_UA: Максимальна гучність

note: I18N: Displays a debug interface with a CLI for various features
en: Show debug parser
uk_UA: Показати відладочний парсер

note: I18N: Displays a debug text message
en: Debug print
uk_UA: Відладочний друк

note: I18N: Exits the game
en: Exit
uk_UA: Вихід

note: I18N: Displays a debug interface that changes light settings
en: Light helper window
uk_UA: Вікно для управління підсвітлюванням

en: Run forward
uk_UA: Бігти уперед

en: Run backward
uk_UA: Бігти назад

en: Turn left fast
uk_UA: Швидко повернутися наліво

en: Turn right fast
uk_UA: Швидко повернутися направо

note: I18N: Displays a blueprint with robot parts
en: Show blueprint
uk_UA: Показувати креслення

en: Next action
uk_UA: Наступна дія

en: Previous action
uk_UA: Попередня дія

en: Volume off
uk_UA: Вимкнути звук

en: Change font size
uk_UA: Змінити розмір шрифта

en: Walking speed: Low
uk_UA: Швидкість ходи: Повільна

en: Walking speed: Medium
uk_UA: Швидкість ходи: Середня

en: Walking speed: High
uk_UA: Швидкість ходи: Висока

en: Cancel waiting
uk_UA: Припинити очікування

en: First page
uk_UA: Перша сторінка

en: Last page
uk_UA: Остання сторінка

note: I18N: ultra_super_mega_fast_walk is the name of the variable used at game script for this speed
en: Walking speed: Ultra Super Mega Fast
uk_UA: Швидкість ходи: Супер-пупер швидка

en: Show game credits
uk_UA: Показати авторів гри

en: Play selected music record
uk_UA: Грати обраний музичний запис

en: Select next music record
uk_UA: Вибрати наступний музичний запис

en: Play note 1: A
uk_UA: Нота 1: Ля

en: Play note 2: F#
uk_UA: Нота 2: Фа-діез

en: Play note 3: D#
uk_UA: Нота 3: Ре-діез

en: Play note 4: C#
uk_UA: Нота 4: До-діез

en: Play note 5: E
uk_UA: Нота 5: Мі-діез

en: Play note 6: G#
uk_UA: Нота 6: Соль-діез

en: Play note 7: B
uk_UA: Нота 7: Сі

en: Ability: Telekinesis
uk_UA: Вміння: Телекінез

en: Ability: Push
uk_UA: Вміння: Поштовх

en: Ability: Lightning
uk_UA: Вміння: Блискавка

en: Ability: Light
uk_UA: Вміння: Світло

en: Ability: Wind
uk_UA: Вміння: Вітер

en: Ability: Sound
uk_UA: Вміння: Звук

en: Ability: Esence
uk_UA: Вміння: Запах

en: Ability: Exorcist
uk_UA: Вміння: Екзорцист

en: Show hints / Dance move
uk_UA: Показати підказки / Рухи танцю

en: Dance move up
uk_UA: Рух танцю уверх

en: Dance move down
uk_UA: Рух танцю вниз

en: Dance move left
uk_UA: Рух танцю вліво

en: Dance move right
uk_UA: Рух танцю направо

en: Cancel input
uk_UA: Відміна вводу

en: Toggle subtitles
uk_UA: Перемкнути субтитри

en: Hide hints
uk_UA: Сховати підказки

note: I18N: At one of the puzzles game asks to press Up key / Shift key / Down key
en: Shift key
uk_UA: Кнопка Shift

note: I18N: Chapayev is the name of game character, Vasily Chapayev This action makes Chapayev interact with item instead of Petka
en: Chapayev's action
uk_UA: Дія Чапаєва

en: Settings
uk_UA: Налаштування

en: Dialogue answer 1
uk_UA: Діалог відповідь 1

en: Dialogue answer 2
uk_UA: Діалог відповідь 2

en: Dialogue answer 3
uk_UA: Діалог відповідь 3

en: Dialogue answer 4
uk_UA: Діалог відповідь 4

note: I18N: This game is called "Pole Chudes" and it features a wheel similar to "Wheel of Fortune" TV show
en: Spin wheel slower
uk_UA: Крутити колесо повільніше

note: I18N: This game is called "Pole Chudes" and it features a wheel similar to "Wheel of Fortune" TV show
en: Spin wheel faster
uk_UA: Крутити колесо швидше

en: Zoom out
uk_UA: Збіл. масштаб

en: Zoom in
uk_UA: Змен. масштаб

en: Show journal
uk_UA: Показати журнал

note: I18N: Displays a debug interface with Bezier curves
en: Bezier window
uk_UA: Вікно Безьє

note: I18N: Use droid to perform an action
en: Droid's action
uk_UA: Дія дроїда

note: I18N: It's a Tetris game clone, this action rotates current tetris item
en: Rotate
uk_UA: Повернути

note: I18N: It's a Tetris game clone, this action drops current tetris item
en: Drop
uk_UA: Викинути

en: Player 1: Up
uk_UA: Гравець 1: Уверх

en: Player 1: Left
uk_UA: Гравець 1: Наліво

en: Player 1: Down
uk_UA: Гравець 1: Вниз

en: Player 1: Right
uk_UA: Гравець 1: Направо

en: Player 2: Up
uk_UA: Гравець 2: Уверх

en: Player 2: Left
uk_UA: Гравець 2: Наліво

en: Player 2: Down
uk_UA: Гравець 2: Вниз

en: Player 2: Right
uk_UA: Гравець 2: Направо

note: I18N: Displays a debug FPS counter
en: Debug FPS
uk_UA: Відладочна FPS

en: Key i
uk_UA: Кнопка i

en: This saved game uses version %u, but this engine only supports up to version %d. You will need an updated version of the engine to use this saved game.
uk_UA: Цей файл зі збереженою грою використовує версію %u, але движок підтримує версію до %d. Вам потрібна поновлена версія ScummVM для завантаження цього файлу.

en: Double FPS
uk_UA: Подвійна FPS

en: Increase framerate from 30 to 60 FPS
uk_UA: Підвищити кількість кадрів на секунду з 30 до 60

en: Enable Venus
uk_UA: Ввімкнути Venus

en: Enable the Venus help system
uk_UA: Ввімкнути допоміжну систему Venus

en: Disable animation while turning
uk_UA: Вимкнути анімацію під час поворотів

en: Disable animation while turning in panorama mode
uk_UA: Вимикає анімацію під час поворотів у режимі панорами

en: Use high resolution MPEG video
uk_UA: Використовувати відео MPEG з підвищеною роздільністю

en: Use MPEG video from the DVD version instead of lower resolution AVI
uk_UA: Використовувати відео MPEG з DVD-версії замість файлів AVI з ніжчою роздільною здатністю

en: Look Up
uk_UA: Глянути догори

en: Look Down
uk_UA: Глянути донизу

en: Spellbook
uk_UA: Книга заклять

en: Score
uk_UA: Рахунок

en: Put away object
uk_UA: Відкласти об'єкт

en: Extract coin
uk_UA: Дістати монету

en: Preferences
uk_UA: Уподобання

en: Before playing this game, you'll need to copy the required fonts into ScummVM's extras directory, or into the game directory. On Windows, you'll need the following font files from the Windows font directory: Times New Roman, Century Schoolbook, Garamond, Courier New and Arial. Alternatively, you can download the Liberation Fonts or the GNU FreeFont package. You'll need all the fonts from the font package you choose, i.e., LiberationMono, LiberationSans and LiberationSerif, or FreeMono, FreeSans and FreeSerif respectively.
uk_UA: Перед тим, як ви зможете грати у цю гру, вам буде потрібно скопіювати необхідні файли шрифів у extra папку ScummVM, або у папку з ігрою. У Windows вам будуть потрібні наступні файли з папки шрифтів Windows: Times New Roman, Century Schoolbook, Garamond, Courier New та Arial. Також ви можете завантажити Liberation Fonts, або пакет GNU FreeFont. Вам будуть потрібні всі шрифти з пакету, який ви оберете, тобто, LiberationMono, LiberationSans та LiberationSerif, або FreeMono, FreeSans та FreeSerif відповідно.
