ScummVM 1.5.0git - en to eu translation catalogue (920 entries)

note: I18N: built on <build date> with <compiler>
en: (built on %s with %s)
eu: (%s-(e)an konpilatua %s-rekin)

en: Features compiled in:
eu: Ezaugarri erantsiak:

en: not supported
eu: ez onartua

en: disabled
eu: desgaituta

en: enabled
eu: gaituta

note: I18N: CPU extensions are sets of extra processor instructions used to speed up operations. See Intel AVX2, ARM NEON, etc.
en: CPU extensions support:
eu: Onartutako CPU gehigarriak:

en: Available engines:
eu: Motore erabilgarriak:

en: Show hidden files
eu: Erakutsi fitxategi ezkutuak

en: Show files marked with the hidden attribute
eu: Erakutsi ezkutu modura markaturiko fitxategiak

en: Go up
eu: Joan gora

en: Go to previous directory level
eu: Igo aurreko direktorio-mailara

[ctx: lowres]
en: Go up
eu: Joan gora

en: Cancel
eu: Utzi

en: Choose
eu: Aukeratu

en: Cloud Connection Wizard
eu: Laino Konexio Laguntzailea

en: Quick mode
eu: Modu azkarra

en: Manual mode
eu: Eskuzko modua

en: Will ask you to run the Local Webserver
eu: Webserver Lokala martxan jartzeko eskatuko dizu

en: Requires the Local Webserver feature
eu: Webserver Lokala beharrezkoa

en: Quick Mode: Step 1
eu: Modu azkarra: 1. pausua

en: In this mode, the Local Webserver must be running,
    so your browser can forward data to ScummVM
eu: Modu honetan, Webserver Lokalak martxan egon behar du,
    zure nabigatzaileak ScummVMri datuak bidali ahal izateko

en: Stop server
eu: Gelditu zerbitzaria

en: Run server
eu: Hasi zerbitzaria

en: Stop local webserver
eu: Gelditu lokaleko webserver-a

en: Run local webserver
eu: Hasi webserver lokala

en: Not running
eu: Ez dago martxan

en: Quick Mode: Step 2
eu: Modu azkarra: 2. pausua

en: Now, open this link in your browser:
eu: Orain, ireki lotura hau nabigatzailean:

en: Open URL
eu: Ireki URLa

en: It will automatically pass the data to ScummVM,
    and warn you should there be any errors.
eu: Automatikoki pasatuko ditu datuak ScummVM-ra
    eta errorerik bada, abisatuko dizu.

en: Local Webserver address:
eu: Webserver Lokalaren helbidea:

en: Quick Mode: Success
eu: Modu azkarra: Arrakasta

en: Your cloud storage has been connected!
eu: Zure lainoko biltegiratzera konektatuta!

en: Finish
eu: Bukatu da

en: Manual Mode: Step 1
eu: Eskuzko modua: 1. pausua

en: Open this link in your browser:
eu: Ireki lotura hau zure nabigatzailean:

en: When it fails to pass the JSON code to ScummVM,
    find it on the Troubleshooting section of the page,
    and go to the next step here.
eu: JSON kodea ScummVM-ra pasatzeak huts egiten badu,
    bila ezazu orriko Arazoen atalean
    eta jarraitu hango pausuak.

en: Manual Mode: Step 2
eu: Eskuzko modua: 2. pausua

en: Copy the JSON code from the browser here and press Next:
eu: Kopiatu hemen nabigatzaileko JSON kodea eta sakatu Hurrengoa:

en: Paste
eu: Itsatsi

en: Paste code from clipboard
eu: Kodea arbeletik itsatsi

en: Load
eu: Kargatu

en: Load code from file
eu: Kargatu kodea fitxategitik

en: Manual Mode: Something went wrong
eu: Eskuzko Modua: Zerbaitek huts egin du

en: Cloud storage was not connected.
eu: Lainoko biltegira ezin konektatu.

en: Make sure the JSON code was copied correctly and retry.
eu: JSON kodea ongi kopiatu dela ziurtatu eta berriro saiatu.

en: If that doesn't work, try again from the beginning.
eu: Ez badu funtzionatzen, hasi berriz hasieartik.

en: Error message:
eu: Errore mezua:

en: Manual Mode: Success
eu: Eskuzko Modua: Arrakasta

en: Back
eu: Atzera

en: Next
eu: Aurr.

en: Another Storage is working right now. Do you want to interrupt it?
eu: Beste biltegiratzen bat dago orain martxan. Gelditu nahi al duzu?

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Wait until current Storage finishes and try again.
eu: Uneko biltegiratzeak bukatzea itxaron eta berriz saiatu.

note: I18N: JSON is name of the format, this message is displayed if user entered something incorrect to the text field
en: JSON code contents are malformed.
eu: JSON kodearen edukia ez dago ongi osatuta.

en: OK
eu: Ados

en: Incorrect JSON.
eu: JSON akastuna.

note: I18N: error message displayed on 'Manual Mode: Failure' step of 'Cloud Connection Wizard', describing that storage connection process was interrupted
en: Interrupted.
eu: Geldituta.

en: Failed to open URL!
    Please navigate to this page manually.
eu: URL irekitzean huts egin da!
    Joan orri horretara eskuz, mesedez.

note: I18N: JSON is a file format name
en: Select JSON file copied from scummvm.org site
eu: Aukeratu scummvm.org gunetik kopiatutako JSON fitxategia

note: I18N: JSON is a file format name
en: Failed to load JSON file
eu: JSON fitxategia kargatzean huts egin da

en: Download Freeware Games and Demos
eu: Deskargatu Freeware Joko eta Demoak

en: Fetching DLCs...
eu: DLCak bilatzen...

en: All Downloads
eu: Deskarga guztiak

en: Download
eu: Deskargatu

en: Select directory where to download game data
eu: Jokoaren jaitsiera direktorioa aukeratu

en: Select directory with game data
eu: Jokoaren direktorioa aukeratu

en: From:
eu: Nork:

en: To:
eu: Nori:

en: Cancel download
eu: Utzi deskarga

[ctx: lowres]
en: Cancel download
eu: Ezeztatu deskarga

en: Hide
eu: Gorde

en: It looks like your connection is limited. Do you really want to download files with it?
eu: Antza denez, zure konexioa mugatua da. Ziur al zaude fitxategiak deskargatu nahi dituzula?

en: ScummVM couldn't open the specified directory!
eu: ScummVM-k ezin izan du zehazturiko direktorioa ireki!

en: Cannot create a directory to download - the specified directory has a file with the same name.
eu: Deskarga direktorioa ezin da sortu - zehaztutako direktorioak izen bereko fitxategia dauka.

en: The "%s" already exists in the specified directory.
    Do you really want to download files into that directory?
eu: "%s" badago lehendik zehaztutako direktorioan.
    Ziur al zaude fitxategiak direktorio horretan jaitsi nahi dituzula?

en: Downloaded %s %S / %s %S
eu: Jaitsita %s %S / %s %S

en: Download speed: %s %S/s
eu: Deskarga abiadura: %s %S/s

en: Currently Downloading Games
eu: Orain deskargatzen ari diren Jokoak

en: Pending Downloads
eu: Deskargatzeke

en: ERROR %d: %s
eu: %d ERROREA: %s

note: I18N: String like "Downloading icon packs list..."
en: Downloading %S list...
eu: %S zerrenda deskargatzen...

en: Clear Cache
eu: Cachea garbitu

en: Downloading %S list... %d entries
eu: %S zerrenda deskargatzen... %d eduki

en: Detected %d new packs, %s %S
eu: %d pack berri detektatuta, %s-%S

en: Download complete, downloaded %d packs, %s %S
eu: Deskarga osatuta, %d pack deskargatuta, %s-%S

note: I18N: Close dialog button
en: Close
eu: Itxi

en: ERROR: No icons path set
eu: ERROREA: Ez dago ikono biderik

note: I18N: String like "No new icon packs available"
en: No new %S available
eu: Ez dago %S berririk eskuragarri

en: You are about to remove %s %S of data, deleting all previously downloaded %S. Do you want to proceed?
eu: %s-%S datu ezabatzekotan zaude, aurreko deskargatutako %S ezabatuz. Aurrera jarraitu nahi duzu?

en: Proceed
eu: Jarraitu

en: icon packs
eu: ikono multzoak

en: shader packs
eu: shader multzoak

en: Pick the game:
eu: Jokoa aukeratu:

en: Game
eu: Jokoa

en: Short game identifier used for referring to saved games and running the game from the command line
eu: Partida gordeak identifikatzeko eta jokoa komando lerrotik abiarazteko erabiltzen den identifikatzailea

en: Name:
eu: Izena:

en: Full title of the game
eu: Jokoaren izen osoa

[ctx: lowres]
en: Name:
eu: Izena:

en: Language:
eu: Hizkuntza:

en: Language of the game. This will not turn your Spanish game version into English
eu: Jokoaren hizkuntza. Honek ez du zure ingelesezko bertsioa frantsesera pasako

en: <default>
eu: <lehenetsia>

en: Platform:
eu: Plataforma:

en: Platform the game was originally designed for
eu: Jatorriz, jokoa diseinatua izan zen plataforma

[ctx: lowres]
en: Platform:
eu: Plataforma:

en: Graphics
eu: Grafikoak

en: Override global graphic settings
eu: Ezarpen grafiko globalak baliogabetu

[ctx: lowres]
en: Override global graphic settings
eu: Ezarpen grafiko globalak baliogabetu

en: Keymaps
eu: Tekla-mapak

en: Backend
eu: Motorra

en: Override global backend settings
eu: Backend ezarpen orokorrak gainidatzi

[ctx: lowres]
en: Override global backend settings
eu: Backend ezarpen orokorrak gainidatzi

en: Audio
eu: Soinua

en: Override global audio settings
eu: Soinu ezarpen globalak baliogabetu

[ctx: lowres]
en: Override global audio settings
eu: Soinu ezarpen globalak baliogabetu

en: Volume
eu: Bolumena

[ctx: lowres]
en: Volume
eu: Bolumena

en: Override global volume settings
eu: Bolumen ezarpen globalak baliogabetu

[ctx: lowres]
en: Override global volume settings
eu: Bolumen ezarpen globalak baliogabetu

en: Override global MIDI settings
eu: MIDI ezarpen globalak baliogabetu

[ctx: lowres]
en: Override global MIDI settings
eu: MIDI ezarpen globalak baliogabetu

en: Override global MT-32 settings
eu: MT-32 ezarpen globalak baliogabetu

[ctx: lowres]
en: Override global MT-32 settings
eu: MT-32 ezarpen globalak baliogabetu

en: Paths
eu: Bide-izenak

[ctx: lowres]
en: Paths
eu: Bideak

en: Game Path:
eu: Jokoa:

[ctx: lowres]
en: Game Path:
eu: Jokoa:

en: Extra Path:
eu: Gehigarriak:

en: Specifies path to additional data used by the game
eu: Jokoak erabiltzen duen datu gehigarrien bide-izena

[ctx: lowres]
en: Extra Path:
eu: Gehigarria:

en: Save Path:
eu: Partida gordeak:

en: Specifies where your saved games are put
eu: Zure gordetako partidak non gordeko diren zehazten du

[ctx: lowres]
en: Save Path:
eu: Partida gordeak:

en: Achievements
eu: Lorpenak

en: Statistics
eu: Estatistikak

[ctx: path]
en: None
eu: Bat ere ez

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Select SoundFont
eu: SoundFont-a aukeratu

en: Select additional game directory
eu: Direktorio gehigarria aukeratu

en: Select directory for saved games
eu: Partida gordeen direktorioa aukeratu

en: The chosen directory cannot be written to. Please select another one.
eu: Aukeraturiko direktorioan ezin da idatzi. Mesedez, aukeratu beste bat.

en: Saved games sync feature doesn't work with non-default directories. If you want your saved games to sync, use default directory.
eu: Gordetako jokoen sinkronizazioa ezin da erabili lehenetsiak ez diren direktorioekin. Gordetako jokoak sinkronizatzeko, erabili lehenetsitako direktorioa.

en: This game ID is already taken. Please choose another one.
eu: ID hau jada erabilia izaten ari da. Mesedez, aukeratu beste bat.

en: Author:
eu: Egilea:

en: Notes:
eu: Oharrak:

en: Choose file for loading
eu: Aukeratu kargatzeko fitxategia

en: Enter filename for saving
eu: Sartu gordetzeko fitxategi-izena

en: Do you really want to overwrite the file?
eu: Gainidatzi fitxategia?

en: Reverb
eu: Erreberberazioa

en: Active
eu: Aktiboa

en: Room:
eu: Gela:

en: Damp:
eu: Moteltzea:

en: Width:
eu: Zabalera:

en: Level:
eu: Maila:

en: Chorus
eu: Koroa

en: Speed:
eu: Abiadura:

en: Depth:
eu: Sakonera:

en: Type:
eu: Mota:

en: Sine
eu: Sinua

en: Triangle
eu: Triangelua

en: Misc
eu: Beste

en: Interpolation:
eu: Interpolazioa:

en: None (fastest)
eu: Bat ere ez (azkarrena)

en: Linear
eu: Lineala

en: Fourth-order
eu: Laugarren ordena

en: Seventh-order
eu: Zazpigarren ordena

note: I18N: Button to reset keymap mappings to defaults
en: Reset
eu: Berrezarri

en: Reset all FluidSynth settings to their default values.
eu: Berrazarri FluidSynth-en ezarpen guztiak bere balio lehenetsietara.

en: Do you really want to reset all FluidSynth settings to their default values?
eu: FluidSynth-en ezarpen guztiak berrezarri balio lehenetsietara?

note: I18N: Action in In Cold Blood
en: Interact
eu: Elkarreragin

en: Up
eu: Gora

en: Down
eu: Behera

en: Left
eu: Ezker

en: Right
eu: Eskuin

en: Backspace
eu: Ezabatu

en: Go to end of line
eu: Lerro bukaerara joan

en: Select to end of line
eu: Lerro bukaerara aukeratu

en: Select to start of line
eu: Lerro hasierara aukeratu

en: Go to start of line
eu: Lerro hasierara joan

en: Cut
eu: Moztu

en: Copy
eu: Kopiatu

en: General
eu: Orokorra

en: Cloud
eu: Lainoa

en: Prev
eu: Hurr.

en: Save Image...
eu: Gorde Irudia...

en: %u of %u
eu: %u %u-tik

en: Save Image
eu: Gorde Irudia

[ctx: group]
note: I18N: Group name for the game list
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: group]
note: I18N: Group name for the game list, grouped by the first letter of the game title
en: First letter
eu: Lehenengo letra

[ctx: group]
en: Initial
eu: Hasierakoa

[ctx: group]
note: I18N: Group name for the game list, grouped by game engine
en: Engine
eu: Motorea

[ctx: group]
note: I18N: Group name for the game list, grouped by game series
en: Series
eu: Saila

[ctx: group]
note: I18N: Group name for the game list, grouped by game publisher
en: Publisher
eu: Argitaratzailea

[ctx: group]
note: I18N: Group name for the game list, grouped by language
en: Language
eu: Hizkuntza

[ctx: group]
note: I18N: Group name for the game list, grouped by game platform
en: Platform
eu: Plataforma

[ctx: year]
note: I18N: Group name for the game list, grouped by year
en: Year
eu: Urtea

en: Select Group by
eu: Aukeratu Taldea honen bidez

en: Group:
eu: Taldea:

en: Select a criteria to group the entries
eu: Aukeratu sarrerak taldekatzeko irizpidea

note: I18N: This keymap opens KIA's HELP tab. In Blade Runner's official localizations, there is a description of this keymap on the KIA Help Page, under Keyboard Shortcuts. In the English version it is ONLINE HELP
en: Help
eu: Laguntza

note: I18N: Button Quit ScummVM program. Q is the shortcut, Ctrl+Q, put it in parens for non-latin (~Q~)
en: ~Q~uit
eu: ~I~rten

en: Quit ScummVM
eu: Irten ScummVM-tik

note: I18N: Button About ScummVM program. b is the shortcut, Ctrl+b, put it in parens for non-latin (~b~)
en: A~b~out
eu: Honi ~b~uruz

en: About ScummVM
eu: ScummVM-i buruz

note: I18N: Button caption. O is the shortcut, Ctrl+O, put it in parens for non-latin (~O~)
en: Global ~O~ptions...
eu: Ezarpen ~O~rokorrak...

en: Change global ScummVM options
eu: ScummVM-ren aukera globalak aldatu

[ctx: lowres]
en: Global ~O~pts...
eu: Aukerak ~O~rokorrak...

en: Download Games
eu: Deskargatu Jokoak

en: Download freeware games for ScummVM
eu: Deskargatu ScummVMrentzat freeware jokoak

note: I18N: Button caption. A is the shortcut, Ctrl+A, put it in parens for non-latin (~A~)
en: ~A~dd Game...
eu: ~G~ehitu...

en: Add games to the list
eu: Jokoak zerrendara gehitu

[ctx: lowres]
en: ~A~dd Game...
eu: ~G~ehitu...

note: I18N: Button caption. R is the shortcut, Ctrl+R, put it in parens for non-latin (~R~)
en: ~R~emove Game
eu: ~K~endu jokoa

en: Remove game from the list. The game data files stay intact
eu: Jokoa zerrendatik kendu. Jokoaren fitxategiak ez dira ezabatzen

[ctx: lowres]
en: ~R~emove Game
eu: ~K~endu

note: I18N: Button caption. Mass add games
en: Mass Add...
eu: Gehitu hainbat...

[ctx: lowres]
note: I18N: Button caption for lower resolution GUI. Mass add games
en: Mass Add...
eu: Hainbat gehitu...

en: Search in game list
eu: Bilatu joko-zerrendan

en: Search:
eu: Bilatu:

en: Load game:
eu: Jokoa kargatu:

en: This directory cannot be used yet, it is being downloaded into!
eu: Direktorio hau ezin da oraindik erabili, fitxategiak jaisten ari dira oraindik!

en: Do you really want to run the mass game detector? This could potentially add a huge number of games.
eu: Joko detektatzaile masiboa exekutatu nahi al duzu? Honek joko kantitate handia gehitu dezake.

en: Do you really want to remove this game configuration?
eu: Benetan ezabatu nahi duzu joko-konfigurazio hau?

en: Do you want to load saved game?
eu: Gordetako jokoa kargatu?

en: This game does not support loading games from the launcher.
eu: Joko honek ez du uzten partidak abiarazletik kargatzen.

en: ScummVM could not find any engine capable of running the selected game!
eu: ScummVM-k ezin izan du aukeraturiko jokoa exekutatzeko gai den motorerik aurkitu!

en: Did you add this directory to the SAF? Press the help button [?] on the top for detailed instructions
eu: Zuk gehitu duzu direktorio hau SAFen? Sakatu goiko laguntza botoia [?] argibide gehiagorako

en: ScummVM could not find any game in the specified directory!
eu: ScummVM-k ezin izan du jokorik aurkitu zehazturiko direktorioan!

note: I18N: Unknown game variant
en: Unknown variant
eu: Aldaera ezezaguna

en: List view
eu: Zerrenda ikuspegia

en: Grid view
eu: Sareta ikuspegia

en: ~S~tart
eu: ~H~asi

en: Start selected game
eu: Aukeraturiko jokora jolastu

en: ~L~oad...
eu: ~K~argatu...

en: Load saved game for selected game
eu: Aukeraturiko jokorako partida gordea kargatu

en: Record...
eu: Grabatu...

en: Change game options
eu: Aldatu jokoaren aukerak

note: I18N: List grouping when no engine is specified I18N: List grouping when no enginr is specified
en: Unknown Engine
eu: Motore Ezezaguna

note: I18N: List grouping when no pubisher is specified I18N: List group when no publisher is specified
en: Unknown Publisher
eu: Argitaratzaile ezezaguna

note: I18N: List group when no game series is specified I18N: List grouping when no game series is specified
en: No Series
eu: Sailik ez

note: I18N: List group when no languageis specified I18N: List group when no language is specified
en: Language not detected
eu: Hizkuntza ez da detektatu

note: I18N: List group when no platform is specified
en: Platform not detected
eu: Plataforma ez da detektatu

note: I18N: List group when no year is specified
en: Unknown Year
eu: Urte ezezaguna

note: I18N: Group for All items
en: All
eu: Guztiak

en: ... progress ...
eu: ... aurrerapena ...

en: Scan complete!
eu: Bilaketa amaitua!

en: Discovered %d new games, ignored %d previously added games.
eu: %d joko berri aurkitu dira, aurretik gehituriko %d ez dira kontuan hartu.

en: Scanned %d directories ...
eu: %d direktorio eskaneatu dira ...

en: Discovered %d new games, ignored %d previously added games ...
eu: %d joko berri aurkitu dira, aurretik gehituriko %d ez dira kontuan hartu ...

en: Stop
eu: Gelditu

en: Edit record description
eu: Editatu grabazioaren desribapena

en: Switch to Game
eu: Aldatu jokora

en: Fast replay
eu: Errepikappen bizkorra

en: Never
eu: Inoiz ez

en: Every 5 mins
eu: 5 minuturo

en: Every 10 mins
eu: 10 minuturo

en: Every 15 mins
eu: 15 minuturo

en: Every 30 mins
eu: 30 minuturo

[ctx: soundfont]
en: None
eu: Bat ere ez

en: Failed to apply some of the graphic options changes:
eu: Ezin izan da grafikoen aukeretako batzuk aplikatu:

en: the video mode could not be changed
eu: ezin izan da bideo-modua aldatu

en: the stretch mode could not be changed
eu: ezin izan da tiratze-modua aldatu.

en: the aspect ratio setting could not be changed
eu: formatu-ratioaren ezarpena ezin izan da aldatu

en: the fullscreen setting could not be changed
eu: ezin izan da pantaila-osoaren ezarpena aldatu

en: the filtering setting could not be changed
eu: ezin izan da iragazketa ezarpena aldatu

en: Touchpad mouse mode
eu: Touchpad sagu-modua

en: Pointer Speed:
eu: Erakusle Abiadura:

en: Speed for keyboard/joystick mouse pointer control
eu: Teklatua/joystick abiadura xagua kontrolatzerakoan

[ctx: lowres]
en: Pointer Speed:
eu: Abiadura:

en: Analog joystick Deadzone
eu: Joystick analogikoaren Deadzone-a

en: %d hidden achievements remaining
eu: Ezkutuko %d lorpen faltan

en: Achievements unlocked: %d/%d
eu: Lorpena desblokeatuta: %d/%d

en: Graphics mode:
eu: Modu grafikoa:

en: Render mode:
eu: Renderizazioa:

en: Special dithering modes supported by some games
eu: Joko batzuk onarturiko lausotze-modu bereziak

en: Stretch mode:
eu: Tiratze modua:

en: Scaler:
eu: Eskalatzea:

en: Shader:
eu: Shader-a:

en: Specifies path to the shader used for scaling the game screen
eu: Jokoaren pantaila eskalatzeko erabiltzen den shader-aren bidea

[ctx: lowres]
en: Shader Path:
eu: Shader Bidea:

en: Download Shaders
eu: Shader-ak deskargatu

en: Check on the scummvm.org website for updates of shader packs
eu: Shader multzoen eguneraketa bilatu scummvm.org webgunean

en: Fullscreen mode
eu: Pantaila osoa

en: Game 3D Renderer:
eu: 3D Jokoen Render-a:

[ctx: lowres]
en: Game 3D Renderer:
eu: 3D Jokoen Render-a:

en: 3D Anti-aliasing:
eu: 3D Anti-aliasinga:

en: Disabled
eu: Desgaituta

en: Filter graphics
eu: Grafikoak filtratu

en: Use linear filtering when scaling graphics
eu: Erabili filtratze linearra grafikoak eskalatzean

en: Aspect ratio correction
eu: Formatu-ratioaren zuzenketa

en: Correct aspect ratio for games
eu: Zuzendu jokoen formatu-ratioa

en: Preferred device:
eu: Gogoko gailua:

en: Music device:
eu: Musika gailua:

en: Specifies preferred sound device or sound card emulator
eu: Gogoko soinu txartel edo emuladorea zein den ezartzen du

en: Specifies output sound device or sound card emulator
eu: Irteerako soinu txartel edo emuladorea ezartzen du

[ctx: lowres]
en: Preferred dev.:
eu: Gailratz. gogokoa:

[ctx: lowres]
en: Music device:
eu: Musika gailua:

en: AdLib emulator:
eu: AdLib emuladorea:

en: AdLib is used for music in many games
eu: AdLib musikarako hainbat jokotan erabiltzen da

en: GM device:
eu: GM gailua:

en: Specifies default sound device for General MIDI output
eu: Defektuzko soinu txartela ezartzen du General MIDI irteerarako

en: Don't use General MIDI music
eu: Ez erabili General MIDI musika

en: Use first available device
eu: Erabilgarri dagoen lehen gailua erabili

en: SoundFont is supported by some audio cards, FluidSynth and Timidity
eu: Zenbait soinu txartel bateragarriak dira SoundFont-ekin, FluidSynth eta Timidity besteak beste

en: Mixed AdLib/MIDI mode
eu: AdLib/MIDI modua

en: Use both MIDI and AdLib sound generation
eu: Soinua sortzerakoan MIDI eta AdLib erabili

en: MIDI gain:
eu: MIDI irabazia:

en: MT-32 Device:
eu: MT-32 gailua:

en: Specifies default sound device for Roland MT-32/LAPC1/CM32l/CM64 output
eu: Roland MT-32/LAPC1/CM32l/CM64 irteerarako defektuzko soinu txartela ezartzen du

en: True Roland MT-32 (disable GM emulation)
eu: Benetako Roland MT-32 (GM emulazio gabe)

en: Check if you want to use your real hardware Roland-compatible sound device connected to your computer
eu: Markatu ordenagailura konektaturiko Roland-ekin bateragarria den soinu-gailua erabiltzeko

[ctx: lowres]
en: True Roland MT-32 (no GM emulation)
eu: Benetako Roland MT-32 (GM emulazio gabe)

en: Roland GS device (enable MT-32 mappings)
eu: Roland GS Gailua (gaitu MT-32 bihurketak)

en: Check if you want to enable patch mappings to emulate an MT-32 on a Roland GS device
eu: Markatu Roland GS gailu batean MT-32 bat emulatzea ahalbidetzen dutenbihurketak gaitzeko

en: Don't use Roland MT-32 music
eu: Ez erabili Roland MT-32 musika

en: Text and speech:
eu: Testu eta ahotsa:

en: Speech
eu: Ahotsa

en: Subtitles
eu: Azpitituluak

en: Both
eu: Biak

en: Subtitle speed:
eu: Azpitit. abiadura:

[ctx: lowres]
en: Text and speech:
eu: Testu eta ahotsa:

en: Spch
eu: Ahots.

en: Subs
eu: Azp.

[ctx: lowres]
en: Both
eu: Biak

en: Show subtitles and play speech
eu: Ahotsak erreproduzitu eta azpitituluak erakutsi

[ctx: lowres]
en: Subtitle speed:
eu: Azpit. abiadura:

en: Music volume:
eu: Musika:

[ctx: lowres]
en: Music volume:
eu: Musika:

en: Mute all
eu: Mututu dena

en: SFX volume:
eu: Efektuak:

en: Special sound effects volume
eu: Soinu efektu berezien bolumena

[ctx: lowres]
en: SFX volume:
eu: Efektuak:

en: Speech volume:
eu: Ahotsak:

[ctx: lowres]
en: Speech volume:
eu: Ahotsak:

en: Control
eu: Kontrola

[ctx: lowres]
en: Cloud
eu: Lainoa

en: Accessibility
eu: Irisgarritasuna

[ctx: lowres]
en: Accessibility
eu: Irisgarritasuna

en: Discard changes and close the dialog
eu: Baztertu aldaketak eta leihoa itxi

en: Apply
eu: Aplikatu

en: Apply changes without closing the dialog
eu: Aplikatu aldaketak leihoa itxi gabe

en: Apply changes and close the dialog
eu: Aplikatu aldaketak eta leihoa itxi

en: FluidSynth Settings
eu: FluidSynth Ezarpenak

en: Specifies where your saved games are put. A red coloring indicates the value is temporary and will not get saved
eu: Adierazi non daude zure gordetako jokoak. Kolore gorriak balio tenporala dela eta ez dela gordeko esan nahi du

en: Theme Path:
eu: Gaiak:

[ctx: lowres]
en: Theme Path:
eu: Gaiak:

en: Icon Path:
eu: Ikono bidea:

[ctx: lowres]
en: Icon Path:
eu: Ikono bidea:

[ctx: path]
en: Default
eu: Lehenetsia

en: DLC Path:
eu: DLC bidea:

[ctx: lowres]
en: DLC Path:
eu: DLC bidea:

en: Specifies path to additional data used by all games or ScummVM
eu: Joko guztiek edo ScummVM-k darabilten datu gehigarrien bide-izena ezartzen du

en: Plugins Path:
eu: Pluginak:

[ctx: lowres]
en: Plugins Path:
eu: Pluginak:

en: ScummVM config path:
eu: ScummVM konfig bidea:

en: ScummVM log path:
eu: ScummVM log bidea:

en: View
eu: Ikuspegia

note: I18N: Referring to the last path memorized when adding a game
en: Last browser path:
eu: Bilatutako azken bidea:

en: Theme:
eu: Gaia:

en: GUI scale:
eu: GUI eskala:

en: Return to the launcher when leaving a game
eu: Itzuli abiarazlera jokotik irtetean

en: Return to the launcher when leaving a game instead of closing ScummVM
    (this feature is not supported by all games).
eu: Itzuli abiarazlera jokotik irtetean, ScummVM itxi beharrean
    (hau ezin da joko guztietan egin).

en: Ask for confirmation on exit
eu: Eskatu baieztapena irtetean

en: Ask for permission when closing ScummVM or leaving a game.
eu: Eskatu baimena ScummVM ixtean edo jokotik irtetean.

en: Disable fixed font scaling
eu: Desgaitu letra eskalatze finkoa

en: Do not upscale fixed size fonts in the GUI. This reduces artefacts on low resolution screens
eu: Ez egin letren gorako eskalatze finkorik GUIn. Bereizmen txikiko pantailetan artefaktuak gutxituko dira

en: GUI language:
eu: GUI hizkuntza:

en: Language of ScummVM GUI
eu: ScummVM interfazearen hizkuntza

en: Switch the ScummVM GUI language to the game language
eu: Aldatu ScummVMren GUIko hizkuntza jokoaren hizkuntzara

en: When starting a game, change the ScummVM GUI language to the game language. That way, if a game uses the ScummVM save and load dialogs, they are in the same language as the game.
eu: Joko bat abiaraztean, aldatu ScummVMren GUIko hizkuntza jokoaren hizkuntzara. Modu horretan, jokoak ScummVMren gordetze eta kargatze elkarrizketak erabiltzen baditu, jokoaren hizkuntzan egongo dira.

en: Use native system file browser
eu: Erabili sistemako fitxategi bilatzailea

en: Use the native system file browser instead of the ScummVM one to select a file or directory.
eu: Erabili sistemako fitxategi bilatzailea fitxategi edo direktorioak aukeratzeko, ScummVMkoaren ordez.

en: Download Icons
eu: Deskargatu Ikonoak

en: Check on the scummvm.org website for updates of icon packs
eu: Egiaztatu scummvm.org webgunean ikono multzoen eguneraketak

en: Autosave:
eu: Autogordetzea:

[ctx: lowres]
en: Autosave:
eu: Autogordetzea:

en: Random seed:
eu: Ausazkoen hazia:

en: Seed for initializing all random number generators
eu: Ausazko zenbaki sortzaile guztiak hasieratzeko hazia

en: Debug level:
eu: Araztaile maila:

note: I18N: Debug level -1, no messages
en: None
eu: Bat ere ez

note: I18N: Debug level 11, all messages
en: 11 (all)
eu: 11 (guztiak)

en: Enable Discord integration
eu: Gaitu Discord integrazioa

en: Show information about the games you are playing on Discord if the Discord client is running.
eu: Erakutsi Discord-en jolasten ari zaren jokoen informazioa, Discord bezeroa martxan badago.

en: Update check:
eu: Eguneratze egiaztatzea:

en: How often to check ScummVM updates
eu: Zenbatero egiaztatu ScummVM eguneratzeak

en: Check now
eu: Egiaztatu orain

en: Active storage:
eu: Biltegiratze aktiboa:

en: Active cloud storage
eu: Laino biltegiratze aktiboa

[ctx: lowres]
en: Storage is not yet enabled. Verify that username is correct and enable it:
eu: Biltegiratzea ez dago oraindik gaituta. Egiaztatu erabiltzaile izena zuzena dela eta gaitu:

en: Storage is not yet enabled. Verify that username is correct and enable it:
eu: Biltegiratzea ez dago oraindik gaituta. Egiaztatu erabiltzaile izena zuzena dela eta gaitu:

en: Enable storage
eu: Gaitu biltegiratzea

en: Confirm you want to use this account for this storage
eu: Baieztatu kontu hau erabili nahi duzula biltegiratzeko

en: Username:
eu: Erabiltzaile-izena:

en: Username used by this storage
eu: Biltegiratzeak darabilen erabiltzaile izena

en: <none>
eu: <hutsik>

en: Used space:
eu: Erabilitako espazioa:

en: Space used by ScummVM's saved games on this storage
eu: Biltegiratze honetan ScummVM jokoek darabilten espazioa

en: Last sync:
eu: Azken sink:

en: When was the last time saved games were synced with this storage
eu: Noiz sinkronizatu ziren azkenekoz gordetako jokoak

en: <never>
eu: <inoiz ez>

[ctx: lowres]
en: Saved games sync automatically on launch, after saving and on loading.
eu: Gordetako jokoak automatikoki sinkronizatzen dira hasieratzean, gorde ondoren eta kargatzean.

en: Saved games sync automatically on launch, after saving and on loading.
eu: Gordetako jokoak automatikoki sinkronizatzen dira hasieratzean, gorde ondoren eta kargatzean.

en: Sync now
eu: Orain sinkronizatu

en: Start saved games sync
eu: Hasi gordetako jokoen sink

[ctx: lowres]
en: You can download game files from your cloud ScummVM folder:
eu: Zure ScummVM lainoko direktorioko joko fitxategiak deskarga ditzakezu:

en: You can download game files from your cloud ScummVM folder:
eu: Zure ScummVM lainoko direktorioko joko fitxategiak deskarga ditzakezu:

en: Download game files
eu: Deskargatu jokoen fitxategiak

en: Open downloads manager dialog
eu: Ireki deskarga kudeatzaile leihoa

[ctx: lowres]
en: To change account for this storage, disconnect and connect again:
eu: Biltegiratze kontua aldatzeko, deskonektatu eta berriz konektatu:

en: To change account for this storage, disconnect and connect again:
eu: Biltegiratze kontua aldatzeko, deskonektatu eta berriz konektatu:

en: Disconnect
eu: Deskonektatu

en: Stop using this storage on this device
eu: Utzi gailu honetan biltegiratze hau erabiltzeari

[ctx: lowres]
en: This storage is not connected yet!
eu: Bitegiratze hau oraindik ez dago konektatuta!

en: This storage is not connected yet!
eu: Bitegiratze hau oraindik ez dago konektatuta!

en: Connect
eu: Konektatu

en: Connect your cloud storage account
eu: Konektatu zure laino biltegiratze kontua

[ctx: lowres]
en: /root/ Path:
eu: /root/ bidea:

en: Select which directory will be shown as /root/ in the Files Manager
eu: Aukeratu zein direktorio agertuko den Fitxategi Kudeatzailean /root/ gisa

en: /root/ Path:
eu: /root/ bidea:

en: Server's port:
eu: Zerbitzari portua:

en: Port for server to use
eu: Zerbitzariak darabilen portua

[ctx: lowres]
en: Run server to manage files with browser (in the same network).
eu: Jarri martxan fitxategiak nabigatzailetik kudeatzeko zerbitzaria (sare berdinean).

[ctx: lowres]
en: Closing options dialog will stop the server.
eu: Ezarpen leihoa itxita zerbitzaria geldituko da.

en: Run server to manage files with browser (in the same network).
eu: Jarri martxan fitxategiak nabigatzailetik kudeatzeko zerbitzaria (sare berdinean).

en: Closing options dialog will stop the server.
eu: Aukeren leihoa itxita zerbitzaria geldituko da.

en: Use Text to speech
eu: Erabili "Testua ahotsera"

en: Will read text in gui on mouse over.
eu: GUIko testua irakurriko du xagua gainetik pasatzean.

en: Ignore
eu: Baztertu

en: Disable autosave
eu: Desgaitu autogordetzea

en: 
    And more...
eu: 
    gehitu...

en: Move
eu: Mugitu

en: ERROR: Failed to move the following saved games:
eu: ERROREA: Gordetako joko hauek mugitzean huts egin da:

en: Failed to change cloud storage!
eu: Akatsa laino biltegiratzea aldatzean!

en: Another cloud storage is already active.
eu: Beste laino biltegiratze bat dago aktibo.

en: Theme does not support selected language!
eu: Theme honek ez du aukeratutako hizkuntza onartzen!

en: Theme cannot be loaded!
eu: Theme-a ezin da kargatu!

en: 
    Misc settings will be restored.
eu: 
    Bestelako ezarpenak berrezarriko dira.

en: Select directory for GUI themes
eu: Gaien direktorioa aukeratu

en: Select directory for GUI launcher thumbnails
eu: Aukeratu GUI abiarazlerako miniaturen direktorioa

en: Select directory for DLC downloads
eu: Aukeratu direktorioa deskargatutako DLCentzat

en: Select directory for extra files
eu: Fitxategi gehigarrien direktorioa aukeratu

en: Select directory for plugins
eu: Pluginen direktorioa aukeratu

en: Select directory for Files Manager /root/
eu: Aukeratu Fitxategi Kudeatzailearen /root/ direktorioa

en: This Storage is working now. Do you want to interrupt it?
eu: Biltegiratze hau martxan dago. Gelditu nahi duzu?

en: Wait until current Storage finishes up and try again.
eu: Itxaron oraingo Biltegiratzeak bukatzea eta saiatu berriz.

en: <right now>
eu: <oraintxe>

en: Request failed.
    Check your Internet connection.
eu: Eskaerak huts egin du.
    Egiaztatu zure internet konexioa.

en: A test pattern should be displayed.
    Do you want to keep these shader scaler settings?
eu: Probatarako patroia ikusi behar zenuke.
    Shader eskala hau mantendu nahi duzu?

en: Reverting automatically in %d seconds
eu: Automatikoki leheneratzen %d segundotan

en: Enter Text
eu: Idatzi Testua

note: I18N: You must leave "#" as is, only word 'next' is translatable
en: #  next
eu: # hurrengoa

en: add
eu: gehitu

en: Delete char
eu: Ezabatu karakterea

note: I18N: Pre means 'Predictive', leave '*' as is
en: *  Pre
eu: * Pre

note: I18N: 'Num' means Numbers
en: *  Num
eu: * Zenb

note: I18N: 'Abc' means Latin alphabet input
en: *  Abc
eu: * Abc

en: Recorder or Playback Gameplay
eu: Grabatu edo erreproduzitu jokoko akzioa

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Record
eu: Grabatu

en: Playback
eu: Erreproduzitu

en: Edit
eu: Editatu

en: Author:
eu: Egilea:

en: Notes:
eu: Oharrak:

en: Do you really want to delete this record?
eu: Ezabatu grabazio hau?

en: Unknown Author
eu: Egile ezezaguna

en: ScummVM could not access the directory!
eu: ScummVM-k ezin izan du direktorioa ireki!

en: Downloading saves...
eu: Gordetakoak deskargatzen...

en: Run in background
eu: Atzealdean exekutatu

en: %s (%s %S / %s %S, %s / %s files)
eu: %s (%s %S / %s %S, %s / %s fitxategi)

en: No date saved
eu: Ez dago datarik gordeta

en: No time saved
eu: Ez dago ordurik gordeta

en: No playtime saved
eu: Ez dago denborarik gordeta

en: Do you really want to delete this saved game?
eu: Ezabatu partida gorde hau?

en: Date:
eu: Data:

en: Time:
eu: Ordua:

en: Playtime:
eu: Denbora:

en: Untitled saved game
eu: Titulurik gabeko joko gordea

en: New Save
eu: Gorde

en: Create a new saved game
eu: Sortu joko gorde berria

en: Name:
eu: Izena:

en: Enter a description for slot %d:
eu: Sartu deskribapena %d zirrikiturako:

en: Choose shader from the list below (or pick a file instead)
eu: Aukeratu beheko zerrendako shader bat (edo aukeratu fitxategia)

en: Pick file instead...
eu: Aukeratu fitxategia...

en: Pick shader from file system
eu: Aukeratu shader-a fitxategi sistematik

en: Select shader
eu: Aukeratu shader-a

en: Select a Theme
eu: Gaia aukeratu

en: Disabled GFX
eu: GFX desgaituta

[ctx: lowres]
en: Disabled GFX
eu: GFX desgaituta

en: Standard renderer
eu: Errendatzaile estandarra

en: Standard
eu: Estandarra

en: Antialiased renderer
eu: Errendatzaile lausotua

en: Antialiased
eu: Lausotua

en: Add anyway
eu: Gehitu hala ere

en: Copy to clipboard
eu: Kopiatu arbelera

en: Report game
eu: Salatu jokoa

en: Use the button below to copy the required game information into your clipboard.
eu: Erabili azpiko botoia beharrezko informazioa zure arbelean kopiatzeko.

en: You can also directly report your game to the Bug Tracker.
eu: Zuzenean salatu dezakezu jokoa Bug Tracker-ean.

en: All necessary information about your game has been copied into the clipboard
eu: Jokoari buruzko beharrezko informazio guztia arbelean kopiatu da

en: Copying the game information to the clipboard has failed!
eu: Jokoaren informazioa arblean kopiatzean huts egin da!

en: ScummVM now supports automatic check for updates
    which requires access to the Internet. Would you
    like to enable this feature?
eu: ScummVM-ko orain automatikoki egiaztatzen ditu eguneraketak,
    internetera sarbidea beharrezkoa da. Aukera hau
    aktibatu nahi al duzu?

en: You can change this setting later in the Misc tab
    in the Options dialog.
eu: Aukera aurrerago alda dezakezu Aukeren leihoko
    Bestelakoak fitxan.

en: Clear value
eu: Balioa kendu

en: Play
eu: Jolastu

en: Saves
eu: Gordeak

en: Bad config file format. overwrite?
eu: Konfigurazio fitxategiaren formatu okerra. gainidatzi?

en: Ok
eu: Ados

note: I18N: A button caption to dismiss amessage and read it later I18N: A button caption to dismiss a message and read it later
en: Read Later
eu: Irakurri beranduago

en: Error running game:
eu: Jokoa exekutatzean errorea:

en: Could not find any engine capable of running the selected game
eu: Ezin izan da aukeraturiko jokoa exekutatzeko gai den motorerik aurkitu

en: No error
eu: Errorerik ez

en: Game data not found
eu: Jokoaren datuak ez dira aurkitu

en: Game id not supported
eu: Jokoaren ID ez-onartua

en: Unsupported color mode
eu: Kolore modu ez-onartua

en: Audio device initialization failed
eu: Audio gailuaren hasiertzean huts egin da

en: Read permission denied
eu: Irakurketa baimena ukatua

en: Write permission denied
eu: Idazketa baimena ukatua

en: Path does not exist
eu: Bide-izena ez da existitzen

en: Path not a directory
eu: Bide-izena ez da direktorioa

en: Path not a file
eu: Bide-izena ez da fitxategia

en: Cannot create file
eu: Fitxategia ezin da sortu

en: Reading data failed
eu: Errorea irakurtzean

en: Writing data failed
eu: Errorea idaztean

en: Could not find suitable engine plugin
eu: Ezin izan da motore-plugin egokirik aurkitu

en: Engine plugin does not support saved games
eu: Motore-pluginak ez ditu gordetako partidak onartzen

en: User canceled
eu: Erabiltzaileak utzia

en: Unknown error
eu: Errore ezezaguna

note: I18N: Hercules is a graphics card name, Green is color
en: Hercules Green
eu: Herkules berdea

note: I18N: Hercules is a graphics card name, Amber is color
en: Hercules Amber
eu: Herkules anbar-kolorekoa

en: PC-9821 (256 Colors)
eu: PC-9821 (256 Kolore)

en: PC-9801 (16 Colors)
eu: PC-9801 (16 kolore)

[ctx: lowres]
en: Hercules Green
eu: Herkules berdea

[ctx: lowres]
en: Hercules Amber
eu: Herkules anbar-kolorekoa

en: Daily
eu: Egunero

en: Weekly
eu: Astero

en: Monthly
eu: Hilabetero

en: <Bad value>
eu: <Balio okerra>

en: Bitmap Image File
eu: Bitmap Irudi Fitxategia

en: PNG Image File
eu: PNG Irudi Fitxategia

en: JPEG Image File
eu: JPEG Irudi Fitxategia

en: QuickDraw PICT Image File
eu: QuickDraw PICT Irudi Fitxategia

en: Data File
eu: Datu Fitxategia

en: Graphic adventure game engine
eu: Abendura grafikoen motorea

en: Quit
eu: Irten

en: Config File Error
eu: Konfig Fitxategi Errorea

en: Unable to read ScummVM config file or create a new one!
eu: Ezin izan da ScummVM konfig fitxategia irakurri edo berria sortu!

en: Save Path Error
eu: Gordetakoen Bide Errorea:

en: Unable to create or access default save path!
eu: Ezin izan da gordetze bidea sortu edo atzitu!

en: Icons Path Error
eu: Ikono Bide Errorea

en: Unable to create or access default icons and shaders path!
eu: Ezin izan da ikono eta shader-en bidea sortu edo atzitu!

en: Unable to access the globally set save path! Please revert to default from ScummVM Options
eu: Ezin izan da gordetze bide orokorra atzitu! Itzuli defektuzko ScummVM Aukeretara, mesedez

en: Toggle virtual keyboard
eu: Teklatu birtuala erakutsi/gorde

en: Done
eu: Eginda

en: Mode change
eu: Modua aldatu

en: Enter
eu: Sartu

en: Close popup
eu: Itxi laster-leihoa

en: Please select the *root* of your external (physical) SD card. This is required for ScummVM to access this path:
eu: Mesedez aukeratu zure kanpo SD txartelaren *erroa*. Hau ScummVMek bidea atzitzeko beharrezkoa da:

en: Storage Access Framework Permissions for ScummVM were revoked!
eu: ScummVMrentzako Biltegiratze Atzitze Baimena ukatu egin da!

note: I18N: One line summary as shown in *nix distributions
en: Interpreter for numerous adventure games and role-playing games
eu: Hainbat abentura eta rol jokoren interpretatzailea

en: ~R~esume
eu: ~J~arraitu

en: ~L~oad
eu: Ka~r~gatu

en: ~S~ave
eu: ~G~orde

en: ~O~ptions
eu: ~A~ukerak

en: ~H~elp
eu: ~L~aguntza

en: ~A~bout
eu: Ho~n~i buruz

en: ~R~eturn to Launcher
eu: It~z~uli abiarazlera

[ctx: lowres]
en: ~R~eturn to Launcher
eu: It~z~uli abiarazlera

en: Save game:
eu: Gorde jokoa:

en: Save
eu: Gorde

en: Sorry, this engine does not currently provide in-game help. Please consult the README for basic information, and for instructions on how to obtain further assistance.
eu: Barkatu, motore honek ez du joko barruan laguntzarik eskaintzen. Jo ezazu README-ra oinarrizko informaziorako eta laguntza gehiago nola jaso jakiteko.

en: ~O~K
eu: ~A~dos

en: ~C~ancel
eu: ~U~tzi

en: Could not initialize color format.
eu: Kolore formatua ezin izan da hasieratu.

en: Could not apply aspect ratio setting.
eu: Ezin izan da formatu-ratio ezarpena aplikatu.

en: Could not apply fullscreen setting.
eu: Ezin izan da pantaila-osoa ezarpena aplikatu.

en: WARNING: The game you are about to start is not yet fully supported by ScummVM. As such, it is likely to be unstable, and any saved game you make might not work in future versions of ScummVM.
eu: ABISUA: ScummVM-k ez du guztiz onartzen exekutatuko duzun jokoa oraindik. Hori dela eta, ezegonkorra izan daiteke eta gerta daiteke gordeta izan ditzakezun partidan ez ibiltzea ScummVM-ren etorkizuneko bertsioetan.

en: Start anyway
eu: Jolastu berdin-berdin

en: Left Click
eu: Ezker-klika

en: Middle Click
eu: Erdiko klika

en: Right Click
eu: Eskuin-klika

note: I18N: Action in In Cold Blood
en: Pause
eu: Gelditu

en: Skip
eu: Saltatu

en: Skip line
eu: Lerroa saltatu

en: MAME OPL emulator
eu: MAME OPL emuladorea

en: DOSBox OPL emulator
eu: DOSBox OPL emuladorea

en: Nuked OPL emulator
eu: Nuked OPL emuladorea

en: ALSA Direct FM
eu: ALSA FM zuzena

en: The selected audio device '%s' was not found (e.g. might be turned off or disconnected).
eu: Aukeraturiko '%s' soinu gailua ez da aurkitu (baliteke itzalita edo konektatu gabe egotea).

en: Attempting to fall back to the next available device...
eu: Eskuragarri dagoen hurrengo soinu gailura joaten...

en: The selected audio device '%s' cannot be used. See log file for more information.
eu: Aukeraturiko '%s' soinu gailua ezin da erabili. Ikusi log fitxategia informazio gehiagorako.

en: The preferred audio device '%s' was not found (e.g. might be turned off or disconnected).
eu: '%s' gogoko soinu gailua ez da aurkitu (baliteke itzalita edo konektatu gabe egotea).

en: The preferred audio device '%s' cannot be used. See log file for more information.
eu: '%s' gogoko soinu gailua ezin da erabili. Ikusi log fitxategia informazio gehiagorako.

en: No music
eu: Musikarik ez

en: FM-Towns Audio
eu: FM-Towns soinua

en: PC-98 Audio
eu: PC-98 Soinua

en: SegaCD Audio
eu: SegaCD Audioa

en: Initializing MT-32 Emulator
eu: MT-32 emuladorea hasieratzen

en: <syncing...>
eu: <sinkronizatzen...>

en: Download complete.
eu: Jaitsiera amaitua!

en: Display keyboard
eu: Erakutsi teklatua

en: Toggle mute
eu: Mututu/Ez-mututu

en: Open Debugger
eu: Araztailea ireki

en: Touchscreen 'Tap Mode' - Left Click
eu: Ukimen-pantailako 'kolpetxo modua' - Ezker klika

en: Touchscreen 'Tap Mode' - Right Click
eu: Ukimen-pantailako 'kolpetxo modua' - Eskuin klika

en: Touchscreen 'Tap Mode' - Hover (No Click)
eu: Ukimen-pantailako 'kolpetxo modua' - Flotatu (klikik ez)

en: Maximum Volume
eu: Bolumen maximoa

en: Increasing Volume
eu: Bolumena igotzen

en: Minimal Volume
eu: Bolumen minimoa

en: Decreasing Volume
eu: Bolumena jaisten

en: Clicking Enabled
eu: Klikatzea gaituta

en: Clicking Disabled
eu: Klikatzea desgaituta

en: Touchscreen 'Tap Mode' - Hover (DPad Clicks)
eu: Ukimen-pantailako 'kolpetxo modua' - Flotatu (DPad klikak)

en: Fit to window
eu: Doitu leihora

en: Stretch to window
eu: Tiratu leihora

en: Fit to window (4:3)
eu: Doitu leihora (4:3)

en: Resolution: %dx%d
eu: Bereizmena: %dx%d

en: Active graphics filter:
eu: Filtro grafiko aktiboa:

en: Enabled aspect ratio correction
eu: Formatu-ratio zuzenketa gaituta

en: Disabled aspect ratio correction
eu: Formatu-ratio zuzenketa desgaituta

en: Windowed mode
eu: Leiho modua

en: Toggle fullscreen
eu: Txandakatu pantaila osoa

en: Toggle mouse capture
eu: Saguaren kaptura

en: ~C~lose
eu: ~I~txi

en: Show mouse cursor
eu: Saguaren kurtsorea erakutsi

en: Snap to edges
eu: Ertzetara itsatsi

en: Show On-screen control
eu: Erakutsi pantaila-gaineko kontrola

en: Hardware scale (fast, but low quality)
eu: Hardware bidezko eskala (arina, baina kalitate baxukoa)

en: Software scale (good quality, but slower)
eu: Software bidezko eskala (kalitate ona, baina geldoagoa)

en: Click Mode
eu: Klikatzeko modua

en: Keyboard
eu: Teklatua

en: Hide ScummVM
eu: ScummVM ezkutatu

en: Hide Others
eu: Besteak ezkutatu

en: Show All
eu: Denak erakutsi

en: Window
eu: Leihoa

en: Minimize
eu: Minimizatu

note: I18N: Hardware key
en: Menu
eu: Menua

en: Video
eu: Bideo

en: Current video mode:
eu: Oraingo bideo modua:

en: Double-strike
eu: Kolpe bikoitza

en: Horizontal underscan:
eu: Underscan horizontala:

en: Vertical underscan:
eu: Underscan bertikala:

en: Input
eu: Sarrrera

en: GC Pad sensitivity:
eu: GC Pad-aren sentikortasuna:

en: GC Pad acceleration:
eu: GC Pad-aren azelerazioa:

en: Status:
eu: Egoera:

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Mount DVD
eu: DVD-a muntatu

en: Unmount DVD
eu: DVD-a desmuntatu

en: Server:
eu: Zerbitzaria:

en: Share:
eu: Konpartituriko direktorioa:

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Init network
eu: Sarea hasi

en: Mount SMB
eu: SMB-a muntatu

en: Unmount SMB
eu: SMB-a desmuntatu

en: DVD Mounted successfully
eu: DVD-a ondo muntatu da

en: Error while mounting the DVD
eu: Errorea DVD-a muntatzean

en: DVD not mounted
eu: DVD ez muntatua

en: Network up, share mounted
eu: Sarea konektaturik, konpartituriko direktorioa muntaturik

en: Network up
eu: Sarea konektaturik

en: , error while mounting the share
eu: , konpartituriko direktorioa muntatzerakoan errorea

en: , share not mounted
eu: , konpartituriko direktorioa ez muntatua

en: Network down
eu: Sarea konektatu gabe

en: Initializing network
eu: Sarea hasieratzen

en: Timeout while initializing network
eu: Sarearen hasieratze denbora agortu da

en: Network not initialized (%d)
eu: Sarea ez da hasieratu (%d)

en: Launcher
eu: Abiarazlea

en: Check for Updates...
eu: Eguneraketak bilatzen...

en: Use original save/load screens
eu: Erabili jatorrizko gorde/kargatu pantailak

en: Use an alternative palette
eu: Erabili paleta alternatiboa

en: Use an alternative palette, common for all Amiga games. This was the old behavior
eu: Erabili kolore-paleta alternatiboa, Amiga joko guztientzako komuna. Hau zen konportamendu zaharra

en: Mouse support
eu: Saguaren euskarria

en: Enables mouse support. Allows to use mouse for movement and in game menus.
eu: Saguaren euskarria giatzen du. Sagua mugitzeko eta jokoko menuetan erabiltzea ahalbidetzen du.

en: Restore game:
eu: Jokoa kargatu:

en: Restore
eu: Kargatu

en: Cutscene file '%s' not found!
eu: '%s' bideo fitxategia ez da aurkitu!

en: Prefer digital sound effects
eu: Lehenetsi soinu efektu digitalak

en: Prefer digital sound effects instead of synthesized ones
eu: Lehenetsi soinu efektu digitalak sintetizatuen ordez

en: You appear to be using a General MIDI device,
    but your game only supports Roland MT32 MIDI.
    We try to map the Roland MT32 instruments to
    General MIDI ones. It is still possible that
    some tracks sound incorrect.
eu: General MIDI gailua erabiltzen zaudela dirudi,
    baina zure jokoak Roland MT32 MIDI bakarrik
    erabili dezake. Roland MT32 instrumentuak
    General MIDIkoetara egokitzen saiatuko gara,
    baina posible da pista batzuk egoki ez entzutea.

note: I18N: This keymap allows skipping video cutscenes
en: Skip cutscene
eu: Eszena saltatu

note: I18N: This option allows the user to skip cutscenes. I18N: This option allows the user to skip text and cutscenes.
en: Skip support
eu: Jauzi egin

en: Color Blind Mode
eu: Daltonikoentzako modua

en: Enable Color Blind Mode by default
eu: Gaitu daltonikoentzako modua lehenetsi modura

en: Map
eu: Esleitu

note: I18N: Action in In Cold Blood
en: Inventory
eu: Inbentarioa

en: Use bright palette mode
eu: Erabili paleta argia

en: Display graphics using the game's bright palette
eu: Erakutsi grafikoak jokoaren paleta argia erabilita

en: Failed to delete file.
eu: Ezin izan da fitxategia ezabatu.

en: Examine
eu: Aztertu

en: Fast movie speed
eu: Bideo abiadura azkarra

en: Play movies at an increased speed
eu: Erreproduzitu bidoeak abiadura handiagoan

en: Failed to save game
eu: Ezin izan da jokoa gorde

note: I18N: Combat command in Might & Magic 1
en: Use
eu: Erabili

en: Gore Mode
eu: Gore modua

en: Enable Gore Mode when available
eu: Gaitu Gore modua eskuragarri dagoenean

note: I18N: Studio audience adds an applause and cheering sounds whenever Malcolm makes a joke.
en: Studio audience
eu: Estudio ingurunea

en: Enable studio audience
eu: Gaitu estudio ingurunea

en: Allow text and cutscenes to be skipped
eu: Utzi testua eta bideoak saltatzen

note: I18N: Helium mode makes people sound like they've inhaled Helium.
en: Helium mode
eu: Helio modua

en: Enable helium mode
eu: Gaitu helio modua

note: I18N: When enabled, this option makes scrolling smoother when changing from one screen to another.
en: Smooth scrolling
eu: Korritze leuna

en: Enable smooth scrolling when walking
eu: Gaitu korritze leuna oinez ibiltzean

note: I18N: When enabled, this option changes the cursor when it floats to the edge of the screen to a directional arrow. The player can then click to walk towards that direction.
en: Floating cursors
eu: Kurtsore flotatzaileak

en: Enable floating cursors
eu: Gaitu kurtsore flotatzaileak

note: I18N: HP stands for Hit Points
en: HP bar graphs
eu: HP barrak

en: Enable hit point bar graphs
eu: Gaitu bizitza barrak

en: Move Forward
eu: Aurrera mugitu

en: Move Back
eu: Atzera mugitu

en: Turn Left
eu: Ezkerrera biratu

en: Turn Right
eu: Eskuinera biratu

en: Attack 1
eu: 1 erasoa

en: Attack 2
eu: 2 erasoa

en: Attack 3
eu: 3 erasoa

en: Slide Left
eu: Ezkerrera irristatu

en: Slide Right
eu: Eskuinera irristatu

note: I18N: Action of hero party in Might & Magic 1
en: Rest
eu: Atsedena

en: Options
eu: Aukerak

en: Choose Spell
eu: Sorginkeria aukeratu

en: A saved game file was found in the specified slot %d. Overwrite?
eu: Joko gorde baten fitxategia aurkitu da zehaztutako %d zirrikituan.Gainidatzi?

note: I18N: Action of hero party in Might & Magic 1
en: Unlock
eu: Ireki

note: I18N: Option for fast scene switching
en: ~Z~ip Mode Activated
eu: ~Z~ip modua aktibaturik

en: ~T~ransitions Enabled
eu: ~T~rantsizioak gaituta

note: I18N: Drop book page
en: ~D~rop Page
eu: Orria ~b~ota

en: ~W~ater Effect Enabled
eu: ~U~r-efektua gaituta

en: Skip the Hall of Records storyboard scenes
eu: Saltatu Hall of Records-eko eszenak

en: Allows the player to skip past the Hall of Records storyboard scenes
eu: Erabiltzaileari Halls of Records-eko eszenak ez ikusteko aukera ematen dio

en: Scale the making of videos to full screen
eu: Eskalatu bideoen egitea pantaila osora

en: Scale the making of videos, so that they use the whole screen
eu: Eskalatu bideoak egiteko era, pantaila osoa erabili dezaten

en: Can't save game in slot %i
eu: Ezin da partida gorde %i zirrikituan

en: Load file
eu: Kargatu fitxategia

en: Loading game...
eu: Jokoa kargatzen...

en: Save file
eu: Gorde fitxategia

en: Saving game...
eu: Jokoa gordetzen...

en: ScummVM printed some warnings in your console window and can't guarantee all your files have been converted.
    
    Please report to the team.
eu: ScummVM-k zenbait abisu inprimatu ditu zure kontsola leihoan eta ezin du ziurtatu zure fitxategi guztiak ondo konbertitu diren.
    
    Mesedez, eman abisua taldeari.

en: Up/Zoom In/Move Forward/Open Doors
eu: Gora/Zoom-a hurbildu/Mugitu aurrera/Ireki ateak

en: Down/Zoom Out
eu: Behera/Zoom-a urrundu

en: Action/Select
eu: Ekintza/Aukeratu

en: Display/Hide Inventory Tray
eu: Erakutsi/Ezkutatu inbentorioaren erretilua

en: Display/Hide Biochip Tray
eu: Erakutsi/Ezkutatu Biochip erretilua

en: Toggle Center Data Display
eu: Erakutsi/Ezkutatu Datu Zentroa

en: Display/Hide Info Screen
eu: Erakutsi/Ezkutatu informazio pantaila

en: Display/Hide Pause Menu
eu: Erakutsi/Ezkutatu pausa menua

en: Alternative intro
eu: Sarrera alternatiboa

en: Use an alternative game intro (CD version only)
eu: Erabili sarrera alternatiboa (CD bertsioa soilik)

en: Skip EGA dithering pass (full color backgrounds)
eu: Saihestu EGA leuntze pausua (koloretako hondoak)

en: Skip dithering pass in EGA games, graphics are shown with full colors
eu: Saihestu leuntzea EGA jokoetan, grafikoak kolore guztiekin erakustendira

en: Enable high resolution graphics
eu: Gaitu erresoluzio altuko grafikoak

en: Enable high resolution graphics/content
eu: Gaitu erresoluzio altuko grafikoak/edukiak

en: Use CD audio
eu: Erabili audio CDa

en: Use CD audio instead of in-game audio, if available
eu: Erabili CD-ko audioa jokokoa beharrean, eskurarri badago

en: Use Windows cursors
eu: Erabili Windows-eko kurtsoreak

en: Use the Windows cursors (smaller and monochrome) instead of the DOS ones
eu: Erabili Windows-eko kurtsoreak (txikiagoak eta monokromoak) DOS-ekoak erabilibeharrean

en: Use silver cursors
eu: Erabili zilarrezko kurtsoreak

note: I18N: Previous page button
en: ~P~revious
eu: ~A~urrekoa

note: I18N: Next page button
en: ~N~ext
eu: ~H~urrengoa

en: Speech Only
eu: Ahotsak bakarrik

en: Speech and Subtitles
eu: Ahotsak eta azpitituluak

en: Subtitles Only
eu: Azpitituluak bakarrik

[ctx: lowres]
en: Speech & Subs
eu: Ahotsak & azpit

en: Select a Proficiency Level.
eu: Zailtasuna aukeratu.

en: Refer to your Loom(TM) manual for help.
eu: Loom(TM)-ko eskuliburura jo ezazu laguntza lortzeko.

en: Practice
eu: Entrenamendua

en: Expert
eu: Aditua

en: Common keyboard commands:
eu: Teklatuko komando oinarrizkoak:

en: Save / Load dialog
eu: Gorde / Kargatu pantaila

en: Skip line of text
eu: Esaldia saltatu

en: Esc
eu: Ihes

en: Space
eu: Zuriunea

en: Pause game
eu: Jokoa pausatu

note: I18N: Drafts is set of notes in Loom to invoke spells
en: Ctrl
eu: Ktrl

en: Music volume up / down
eu: Musikaren bolumena gora / behera

en: Text speed slower / faster
eu: Testu-abiadura astiroago / bizkorrago

en: Simulate left mouse button
eu: Saguaren ezker botoia simulatu

en: Simulate right mouse button
eu: Saguaren eskuin botoia simulatu

en: Special keyboard commands:
eu: Teklatuko komando bereziak:

en: Show / Hide console
eu: Kontsola erakutsi / ezkutatu

en: Start the debugger
eu: Araztailea abiarazi

en: Show memory consumption
eu: Memoria kontsumoa erakutsi

en: Run in fast mode (*)
eu: Modu azkarrean exekutatu (*)

en: Run in really fast mode (*)
eu: Era oso azkarrean exekutatu (*)

en: Switch between graphics filters
eu: Filtro grafikoen artean txandakatu

en: Increase / Decrease scale factor
eu: Eskala faktorea handitu / txikitu

en: Toggle aspect-ratio correction
eu: Txandakatu fFormatu-ratioaren zuzenketa

en: * Note that using ctrl-f and
eu: * Ktrl-F eta Ktrl-G

en:   ctrl-g are not recommended
eu:   erabiltzea ez da gomendagarria

en:   since they may cause crashes
eu:   kraskadurak eta jokoaren jokabide

en:   or incorrect game behavior.
eu:   desegokia sor dezaketelako.

en: Spinning drafts on the keyboard:
eu: Sorginkeriak teklatuarekin egin:

en: Main game controls:
eu: Joko kontrol nagusiak:

en: Push
eu: Bultzatu

en: Pull
eu: Tiratu

en: Give
eu: Eman

en: Open
eu: Ireki

en: Go to
eu: Joan

en: Get
eu: Jaso

en: Read
eu: Irakurri

en: New kid
eu: Pertsonaia aldatu

en: Turn on
eu: Piztu

en: Turn off
eu: Itzali

en: Walk to
eu: Joan

en: Pick up
eu: Jaso

en: What is
eu: Zer da

en: Put on
eu: Ipini

en: Take off
eu: Kendu

en: Fix
eu: Konpondu

en: Switch
eu: Aldatu

en: Look
eu: Begiratu

en: Talk
eu: Hitz egin

en: Travel
eu: Bidaiatu

en: To Henry / To Indy
eu: Henry / Indy

note: I18N: These are different musical notes
en: play C minor on distaff
eu: Jo C minor bastoiarekin

en: play D on distaff
eu: Jo D bastoiarekin

en: play E on distaff
eu: Jo E bastoiarekin

en: play F on distaff
eu: Jo F bastoiarekin

en: play G on distaff
eu: Jo G bastoiarekin

en: play A on distaff
eu: Jo A bastoiarekin

en: play B on distaff
eu: Jo B bastoiarekin

en: play C major on distaff
eu: Jo C maior bastoiarekin

en: puSh
eu: Bultzatu

en: pull (Yank)
eu: Tiratu

en: Talk to
eu: Hitz egin

en: Look at
eu: Begiratu

en: turn oN
eu: Piztu

en: turn oFf
eu: Itzali

en: KeyUp
eu: Gora

en: Highlight prev dialogue
eu: Aurreko elkarrizketa aukeratu

en: KeyDown
eu: Behera

en: Highlight next dialogue
eu: Hurrengo elkarrizketa aukeratu

en: Walk
eu: Ibili

en: Object
eu: Objektua

en: Black and White / Color
eu: Zuri Beltza / Koloretan

en: Eyes
eu: Begiak

en: Tongue
eu: Mihia

en: Punch
eu: Ukabilkada

en: Kick
eu: Ostikada

en: Regular cursor
eu: Kurtsore normala

en: Save / Load / Options
eu: Gorde / Kargatu / Aukerak

en: Other game controls:
eu: Beste kontrol batzuk:

en: Inventory:
eu: Inbentarioa:

en: Scroll list up
eu: Gora

en: Scroll list down
eu: Behera

en: Upper left item
eu: Goiko ezkerreko objektua

en: Lower left item
eu: Beheko ezkerreko objektua

en: Upper right item
eu: Goiko eskuineko objektua

en: Lower right item
eu: Beheko eskuineko objektua

en: Middle left item
eu: Erdiko ezkereko objektua

en: Middle right item
eu: Erdiko eskuineko objektua

en: Switching characters:
eu: Pertsonaia aldatu:

en: Second kid
eu: Bigarren gaztea

en: Third kid
eu: Hirugarren gaztea

en: Toggle Inventory/IQ Points display
eu: Txandakatu Inbentarioa/IQ puntuak

en: Toggle Keyboard/Mouse Fighting (*)
eu: Txandakatu teklatu/sagu bidezko borroka (*)

en: * Keyboard Fighting is always on,
eu: * Teklatu bidezko borroka beti dago gaituta

en:   so despite the in-game message this
eu:   beraz, nahiz eta honelako mezuak erakutsi

en:   actually toggles Mouse Fighting Off/On
eu:   benetan sagu bidezko borroka gaitu/desgaitzen du

en: Fighting controls (numpad):
eu: Borroka-kontrolak (tekl. num.):

en: Step back
eu: Atzera egin

en: Block high
eu: Blokeo garaia

en: Block middle
eu: Erdiko blokeoa

en: Block low
eu: Blokeo baxua

en: Punch high
eu: Ukabilkada altua

en: Punch middle
eu: Ukabilkada erdira

en: Punch low
eu: Ukabilkada baxua

en: Sucker punch
eu: Ukabilkada inuzentea

en: These are for Indy on left.
eu: Indy ezkerrean dagoenerako dira.

en: When Indy is on the right,
eu: Indy eskuinean dagoenean,

en: 7, 4, and 1 are switched with
eu: 7, 4 eta 1 aldatuak dira

en: 9, 6, and 3, respectively.
eu: 9, 6 eta 3rekin, hurrenez hurren.

en: Biplane controls (numpad):
eu: Biplanoaren kontrolak (tekl. num.):

en: Fly to upper left
eu: Gora eta ezkerrera hegan egin

en: Fly to left
eu: Ezkerrera hegan egin

en: Fly to lower left
eu: Behera eta ezkerrera hegan egin

en: Fly upwards
eu: Gorantz hegan egin

en: Fly straight
eu: Zuzen hegan egin

en: Fly down
eu: Behera hegan egin

en: Fly to upper right
eu: Gora eta eskuinera hegan egin

en: Fly to right
eu: Eskuinera hegan egin

en: Fly to lower right
eu: Behera eta eskuinera hegan egin

en: Snap scroll on
eu: Heldutako korritze barra gaituta

en: Snap scroll off
eu: Heldutako korritze barra desgaituta

en: Music volume:
eu: Musika:

en: Subtitle speed:
eu: Azpitit. abiadura:

en: Could not find the 'Monkey Island' Macintosh executable to read the
    instruments from. Music will be disabled.
eu: Ezin izan da 'Monkey Island' Macintosh exekutagarria aurkitu instrumentuak
    bertatik irakurtzeko. Musika desgaituta egongo da.

en: Native MIDI support requires the Roland Upgrade from LucasArts,
    but %s is missing. Using AdLib instead.
eu: MIDI euskarri natiboak LucasArts-en Roland eguneraketa behar du,
    baina %s ez dago eskuragarri. AdLib erabiliko da.

en: Usually, Maniac Mansion would start now. But for that to work, the game files for Maniac Mansion have to be in the 'Maniac' directory inside the Tentacle game directory, and the game has to be added to ScummVM.
eu: Maniac Mansion orain hasi beharko litzateke, baina horretarako, jokoko fitxategiak 'Maniac' direktorio barruan egon behar dira, Tentacle jokoko direktorioan, eta jokoa ScummVM-ra gehitu behar da.

en: Pixellated scene transitions
eu: Eszena trantsizio pixelatuak

en: When changing scenes, a randomized pixel transition is done
eu: Eszenak aldatzean, ausazko pixel trantsizioa egiten da

en: Don't show hotspots when moving mouse
eu: Ez erakutsi puntu interesgarriak sagua mugitzean

en: Only show hotspot names after you actually click on a hotspot or action button
eu: Erakutsi puntu interesgarrien izenak haien gainean edota ekintza botoiaren gainean klik egin eta gero bakarrik

en: Show character portraits
eu: Erakutsi pertsonaien erretratuak

en: Show portraits for the characters when conversing
eu: Erakutsi pertsonaien erretratuak elkarrizketetan

en: Slide dialogs into view
eu: Irristatu elkarrizketak

en: Slide UI dialogs into view, rather than simply showing them immediately
eu: Irristatu UI elkarrizketak pantailara, osorik bat-batean erakutsi beharrean

en: Transparent windows
eu: Leiho gardenak

en: Show windows with a partially transparent background
eu: Erakutsi leihoak partzialki gardena den fondoarekin

en: Floppy intro
eu: Floppy introa

en: Use the floppy version's intro (CD version only)
eu: Erabili floppy bertsioko sarrera (CD bertsioa soilik)

en: PSX stream cutscene '%s' cannot be played in paletted mode
eu: '%s' PSX eszena ezin da erreproduzitu paletatutako moduan

en: MPEG-2 cutscenes found but ScummVM has been built without MPEG-2 support
eu: MPEG-2 bideoak aurkitu dira, baina ScummVM MPEG-2 euskarri gabe konpilatu da

en: Cutscene '%s' not found
eu: Ez da '%s' bideoa aurkitu

en: Target new saved game already exists!
    Would you like to keep the old saved game (%s) or the new one (%s)?
eu: Gordetako partida jadanik existitzen da!
    Gordetako partida zaharra (%s) ala berria (%s) mantendu nahi zenuke?

en: Keep the old one
eu: Zaharra mantendu

en: Keep the new one
eu: Berria mantendu

en: This is the end of the Broken Sword 1 Demo
eu: Hau Broken Sword 1 Demoaren amaiera da

en: PSX cutscenes found but ScummVM has been built without RGB color support
eu: PSX eszenak aurkitu dira, baina ScummVM RGB kolorearen euskarri gabe konpilatu da

en: Show object labels
eu: Erakutsi objektuen etiketak

en: Show labels for objects on mouse hover
eu: Erakutsi objektuen etiketak sagua pasatzean

en: Show FPS-counter
eu: Erakutsi FPS kontatzailea

en: Show the current number of frames per second in the upper left corner
eu: Erakutsi momentuko FPS (frames per second) goiko ezkerreko ertzean

note: I18N: It's a Tetris game clone, this action rotates current tetris item
en: Rotate
eu: Biratu

en: Double FPS
eu: Bikoiztu FPSa

en: Increase framerate from 30 to 60 FPS
eu: Areagotu framerate-a 30etik 60 FPSra

en: Enable Venus
eu: Gaitu Venus

en: Enable the Venus help system
eu: Gaitu Venus laguntza sistema

en: Disable animation while turning
eu: Desgaitu animazioak biratzean

en: Disable animation while turning in panorama mode
eu: Desgaitu animazioak panorama moduan biratzean

en: Use high resolution MPEG video
eu: Erabili bereizmen altuko MPEG bideoa

en: Score
eu: Puntuazioa

en: Put away object
eu: Objektua aldendu

en: Extract coin
eu: Txanpona atera

en: Before playing this game, you'll need to copy the required fonts into ScummVM's extras directory, or into the game directory. On Windows, you'll need the following font files from the Windows font directory: Times New Roman, Century Schoolbook, Garamond, Courier New and Arial. Alternatively, you can download the Liberation Fonts or the GNU FreeFont package. You'll need all the fonts from the font package you choose, i.e., LiberationMono, LiberationSans and LiberationSerif, or FreeMono, FreeSans and FreeSerif respectively.
eu: Joko hau jolastu aurretik, beharrezkoak diren letra-tipoak ScummVM-ko gehigarrien direktoriora edo jokoaren direktoriora kopiatu beharko dituzu. Windows-en ondorengo fitxategiak beharko dituzu Windows-ko letra-tipo direktorioan: Times New Roman, Century Schoolbook, Garamond, Courier New and Arial. Bestela, Liberation Fonts edo GNU FreeFont paketeak jaitsi ditzazkezu. Aukeratutako paketeko letra-tipo guztiak beharko dituzu, hau da, LiberationMono, LiberationSans eta LiberationSerif, edo FreeMono, FreeSans eta FreeSerif hurrenez hurren.
