sdcv 0.4.2 - en to fr translation catalogue (10 entries)

en: popen failed
fr: Échec de popen

en: Can not convert %s to utf8.
fr: Ne peut convertir %s au format utf8.

en: Your choice[-1 to abort]:
fr: Votre choix[-1 pour abandonner] :

en: Nothing similar to %s, sorry :(
fr: Aucun mot/phrase similaire à %s, désolé :(

en: Console version of Stardict, version %s
fr: Version console de Stardict, version %s

en: g_mkdir failed: %s
fr: Échec de g_mkdir : %s

en: Enter word or phrase:
fr: Entrez un mot ou une phrase:

en: There are no words/phrases to translate.
fr: Il n'y a pas de mots/phrases à traduire.

en: Dictionary's name   Word count
fr: Nom dictionnaire    Nombre de mots

en: Can not convert %s to current locale.
fr: Ne peut pas convertir %s dans la locale courante.
