sdcv 0.3 - en to uk translation catalogue (6 entries)

en: Can not convert %s to utf8.
uk: Не можу перетворити %s у utf8.

en: Nothing similar to %s, sorry :(
uk: Нічого схожого на %s, даруйте :(

en: Console version of Stardict, version %s
uk: Консольна версія Зоряного словника [Stardict], номер версії %s

en: Enter word or phrase:
uk: ВведЁть слово або фразу:

en: There are no words/phrases to translate.
uk: Не задано слова/фрази для перекладу.

en: Can not convert %s to current locale.
uk: Не можу перетворити %s у локальне кодування.
