seahorse - en to fi translation catalogue (105 entries)

en: File extension for packages
fi: Tiedostopääte paketeille

en: File extension for packages when handling multiple files.
fi: Tiedostopääte paketeille kun käsitellään useita tiedostoja.

en: Handle multiple files separately
fi: Käsittele useat tiedostot erikseen

en: When handling multiple files, don’t package them but process separately.
fi: Kun käsittelet useita tiedostoja, älä pakkaa niitä, vaan käsittele ne yksittäin.

en: Use armor mode when encrypting
fi: Käytä panssaroitua tilaa salatessa

en: Use PGP ASCII armor mode when encrypting or signing files.
fi: Käytä PGP ASCII -panssaritilaa tiedostoja salatessa tai allekirjoittaessa.

en: Width of the window
fi: Ikkunan leveys

en: Width (in pixels) of the window.
fi: Ikkunan leveys pikseleissä.

en: Height of the window
fi: Ikkunan korkeus

en: Height (in pixels) of the window.
fi: Ikkunan korkeus pikseleissä.

en: Encrypt…
fi: Salaa…

en: Encrypt (and optionally sign) the selected file | Encrypt the selected files
fi[0]: Salaa ja halutessasi allekirjoita valittu tiedosto
fi[1]: Salaa ja halutessasi allekirjoita valitut tiedostot

en: Sign
fi: Allekirjoita

en: Sign the selected file | Sign the selected files
fi[0]: Allekirjoita valittu tiedosto
fi[1]: Allekirjoita valitut tiedostot

en: Encrypt Multiple Files
fi: Salaa useita tiedostoja

en: <b>You have selected multiple files or folders</b>
fi: <b>Valitsit useita tiedostoja tai kansioita</b>

en: encrypted-package
fi: salattu-paketti

en: Encrypt each file separately
fi: Salaa kukin tiedosto erikseen

en: Encrypt packed together in a package
fi: Paketoi tiedostot ja salaa paketti

en: Packaging:
fi: Pakataan:

en: Package Name:
fi: Paketin nimi:

en: Because the files are located remotely, each file will be encrypted separately.
fi: Koska tiedostot ovat etäpalvelimella, kukin tiedosto salataan erikseen.

en: Key Imported | Keys Imported
fi[0]: Tuotiin avain
fi[1]: Tuotiin avaimia

en: Imported %i key | Imported %i keys
fi[0]: Tuotiin %d avain
fi[1]: Tuotiin %d avainta

en: Imported a key for | Imported keys for
fi[0]: Tuotiin avain käyttäjälle
fi[1]: Tuotiin avaimia käyttäjälle

note: TRANSLATORS: <key id='xxx'> is a custom markup tag, do not translate.
en: Signed by <i><key id='%s'/> <b>expired</b></i> on %s.
fi: Allekirjoittanut <i><key id='%s'/> <b>vanhentunut</b></i> %s.

en: Invalid Signature
fi: Virheellinen allekirjoitus

en: Signed by <i><key id='%s'/></i> on %s <b>Expired</b>.
fi: Allekirjoittanut <i><key id='%s'/></i> päiväyksellä %s, <b>vanhentunut</b>.

en: Expired Signature
fi: Vanhentunut allekirjoitus

en: Signed by <i><key id='%s'/> <b>Revoked</b></i> on %s.
fi: Allekirjoittanut <i><key id='%s'/> <b>Mitätöity</b></i> %s.

en: Revoked Signature
fi: Mitätöity allekirjoitus

en: Good Signature
fi: Hyväksytty allekirjoitus

en: Signed by <i><key id='%s'/></i> on %s.
fi: Allekirjoittanut <i><key id='%s'/></i> %s.

en: Untrusted Valid Signature
fi: Ei-luotettu kelvollinen allekirjoitus

en: Signing key not in keyring.
fi: Allekirjoitusavain ei ole avainnipussa.

en: Unknown Signature
fi: Tuntematon allekirjoitus

en: Bad or forged signature. The signed data was modified.
fi: Väärä tai väärennetty allekirjoitus. Allekirjoitettuja tietoja on muutettu.

en: Bad Signature
fi: Väärä allekirjoitus

en: Couldn’t verify signature.
fi: Allekirjoitusta ei voitu varmistaa.

en: Notification Messages
fi: Huomautusviestit

en: Wrong passphrase.
fi: Väärä tunnuslause.

en: Enter new passphrase for “%s”
fi: Anna uusi tunnuslause avaimelle “%s”

en: Enter passphrase for “%s”
fi: Anna tunnuslause avaimelle “%s”

en: Enter new passphrase
fi: Anna uusi tunnuslause

en: Enter passphrase
fi: Anna tunnuslause

en: Passphrase
fi: Tunnuslause

en: Cancel
fi: Peru

en: Decrypt File
fi: Pura tiedosto

en: Import Key
fi: Tuo avain

en: Verify Signature
fi: Varmista allekirjoitus

en: Progress Title
fi: Edistymisen otsikko

en: Import keys from the file
fi: Tuo avaimia tiedostosta

en: Encrypt file
fi: Salaa tiedosto

en: Sign file with default key
fi: Allekirjoita tiedosto oletusavaimella

en: Encrypt and sign file with default key
fi: Salaa ja allekirjoita tiedosto oletusavaimella

en: Decrypt encrypted file
fi: Pura tiedoston salaus

en: Verify signature file
fi: Varmista allekirjoitustiedosto

en: Read list of URIs on standard in
fi: Luo lista URI-osoitteista oletussyötteestä

en: file…
fi: tiedosto…

en: Encryption settings
fi: Salauksen asetukset

en: Couldn’t load keys
fi: Avaimia ei voitu ladata

en: Choose Signer
fi: Valitse allekirjoittaja

en: Import is complete
fi: Tuonti valmis

en: Importing keys…
fi: Tuodaan avaimia…

en: Import Failed
fi: Tuonti epäonnistui

en: Keys were found but not imported.
fi: Avaimia löytyi mutta niitä ei tuotu.

en: Imported key
fi: Tuotiin avain

en: Imported %d key | Imported %d keys
fi[0]: Tuotiin %d avain
fi[1]: Tuotiin %d avainta

en: _Cancel
fi: _Peru

en: _Open
fi: _Avaa

note: * TODO: What should happen with multiple files at this point. * The last thing we want to do is cascade a big pile of error * dialogs at the user.
en: No valid signatures found
fi: Kelvollisia allekirjoituksia ei löydy

en: File Encryption Tool
fi: Tiedostojen salaustyökalu

en: Encrypting
fi: Salaus

en: Couldn’t encrypt file: %s
fi: Tiedostoa ei voitu salata: %s

en: Signing
fi: Allekirjoitus

en: Couldn’t sign file: %s
fi: Tiedostoa ei voitu allekirjoittaa: %s

en: Importing
fi: Tuonti

en: Couldn’t import keys from file: %s
fi: Avaimia ei voitu tuoda tiedostosta: %s

en: Decrypting
fi: Salauksen purku

en: Couldn’t decrypt file: %s
fi: Tiedoston salausta ei voitu purkaa: %s

en: Verifying
fi: Varmista

en: Couldn’t verify file: %s
fi: Tiedostoa ei voitu varmistaa: %s

en: Self-extracting zip (.exe)
fi: Itsepurkautuva zip (.exe)

en: Tar uncompressed (.tar)
fi: Pakkaamaton tar (.tar)

en: Tar compressed with bzip (.tar.bz)
fi: Bzip-pakattu tar (.tar.bz)

en: Tar compressed with bzip2 (.tar.bz2)
fi: Bzip2-pakattu tar (.tar.bz2)

en: Tar compressed with gzip (.tar.gz)
fi: Gzip-pakattu tar (tar.gz)

en: Tar compressed with lzop (.tar.lzo)
fi: Lzop-pakattu tar (.tar.lzo)

en: Tar compressed with compress (.tar.Z)
fi: Compress-pakattu tar (.tar.Z)

note: TRANSLATOR: This string will become * "You have selected %d files and %d folders"
en: You have selected %d file  | You have selected %d files
fi[0]: Olet valinnut %d tiedoston
fi[1]: Olet valinnut %d tiedostoa

note: TRANSLATOR: This string will become * "You have selected %d files and %d folders"
en: and %d folder | and %d folders
fi[0]: ja %d kansio
fi[1]: ja %d kansiota

en: You have selected %d file | You have selected %d files
fi[0]: Olet valinnut %d tiedoston
fi[1]: Olet valinnut %d tiedostoa

en: You have selected %d folder | You have selected %d folders
fi[0]: Olet valinnut %d kansion
fi[1]: Olet valinnut %d kansiota

en: Preparing…
fi: Valmistellaan…

en: Couldn’t list files
fi: Tiedostoja ei voitu listata

en: Couldn’t package files
fi: Tiedostoja ei voitu paketoida

en: Decryption failed. You probably do not have the decryption key.
fi: Salauksen purku ei onnistunut. Sinulla ei ehkä ole purkuavainta.

en: Couldn’t run file-roller
fi: Ohjelmaa file-roller ei voitu suorittaa

en: The file-roller process did not complete successfully
fi: Prosessi file-roller ei päättynyt onnistuneesti

en: _Save
fi: _Tallenna

note: Filter for PGP keys. We also include *.asc, as in many cases that extension is associated with text/plain
en: All key files
fi: Kaikki avaintiedostot

en: All files
fi: Kaikki tiedostot

en: Archive files
fi: Arkistotiedostot

en: <b>A file already exists with this name.</b>
    
    Do you want to replace it with a new file?
fi: <b>Tiedosto samalla nimellä on jo olemassa.</b>
    
    Haluatko korvata sen uudella tiedostolla?

en: _Replace
fi: Ko_rvaa
