seahorse master - en to gl translation catalogue (21 entries)

note: (itstool) path: page/title
en: Public Key vs Private Key
gl: Chave pública vs Chave privada

note: (itstool) path: page/title
en: What is a PGP key?
gl: Que é unha chave PGP?

note: (itstool) path: page/title
en: What is a Secure Shell key?
gl: Que é unha chave Secure Shell?

note: (itstool) path: item/title
en: Decryption
gl: Descifrado

note: (itstool) path: item/title
en: Plaintext
gl: Texto plano

note: (itstool) path: item/title
en: Key
gl: Chave

note: (itstool) path: item/title
en: Keyring
gl: Anel de chaves

note: (itstool) path: section/title
en: SSH Keys
gl: Chaves SSH

note: (itstool) path: section/title
en: PGP keys
gl: Chave PGP

note: (itstool) path: page/title
en: Introduction
gl: Introdución

note: (itstool) path: page/title
en: Add a keyserver
gl: Engadir un servidor de chave

note: (itstool) path: steps/title
en: To add a keyserver
gl: Para engadir un servidor de chaves

note: (itstool) path: page/title
en: Change the default keyring
gl: Cambiar o anel de chaves por omisión

note: (itstool) path: page/title
en: Create a new keyring
gl: Crear un novo anel de chaves

note: (itstool) path: steps/title
en: Create a new password keyring:
gl: Crear un novo contrasinal de anel de chaves:

note: (itstool) path: page/title
en: Lock your keyrings
gl: Bloquear os seus aneis de chaves

note: (itstool) path: page/title
en: Unlock your keyrings
gl: Desbloquear os seus aneis de chaves

note: (itstool) path: steps/title
en: To unlock your keyring:
gl: Para desbloquear os seus aneis de chaves:

note: (itstool) path: page/title
en: Update the keyring password
gl: Actualizar o contrasinal do anel de chaves

note: (itstool) path: page/title
en: What is a keyring?
gl: Que é un anel de chaves?

note: (itstool) path: steps/title
en: To back-up your keys:
gl: Para facer unha copia de respaldo das súas chave:
