seahorse master - en to fur translation catalogue (523 entries)

en: Add Key Server
fur: Zonte servidôr di clâfs

en: Custom
fur: Personalizât

note: Buttons
en: Cancel
fur: Anule

en: Save
fur: Salve

en: Cannot delete
fur: Impussibil eliminâ

en: Couldn’t export keys
fur: Impussibil espuartâ lis clâfs

en: Couldn’t export data
fur: Impussibil espuartâ i dâts

en: Enter the date directly
fur: Inserìs la date diretementri

en: Select the date from a calendar
fur: Selezione la date da un calendari

note: The buttons
en: _Cancel
fur: _Anule

note: Delete item
en: _Delete
fur: _Elimine

en: Export
fur: Espuarte

en: Enter PIN or password for: %s
fur: Inserìs il PIN o une password par: %s

note: The second and main entry
en: Confirm:
fur: Conferme:

en: _OK
fur: _Va ben

en: Passwords
fur: Password

en: Keys
fur: Clâfs

en: Certificates
fur: Certificâts

en: Preferences
fur: Preferencis

en: None: Don’t publish keys
fur: Nissun: no sta publicâ lis clâfs

en: initial temporary item
fur: element temporani iniziâl

en: Key Server Type:
fur: Gjenar di servidôr di clâfs:

en: The host name or address of the server.
fur: Il non host o la direzion dal servidôr.

en: The port to access the server on.
fur: La puarte di acès dal servidôr.

en: Keyservers
fur: Servidôrs di clâfs

en: Add keyserver
fur: Zonte servidôr di clâfs

en: Key Synchronization
fur: Sincronizazion clâfs

en: _Publish keys to:
fur: _Publiche clâfs su:

en: Automatically retrieve keys from _key servers
fur: Tire jù in automatic lis clâfs dai servidôrs di _clâfs

en: Automatically synchronize _modified keys with key servers
fur: _Sincronizâ in automatic lis clâfs _modificadis cui servidôrs di clâfs

en: LDAP Key Server
fur: Servidôr di clâfs LDAP

note: WITH_LDAP
en: HTTP Key Server
fur: Servidôr di clâf HTTP

en: HTTPS Key Server
fur: Servidôr di clâf HTTPS

[ctx: Validity]
en: Unknown
fur: No cognossude

[ctx: Validity]
en: Never
fur: Mai

[ctx: Validity]
en: Marginal
fur: Margjinâl

[ctx: Validity]
en: Full
fur: Plene

[ctx: Validity]
en: Ultimate
fur: Assolude

[ctx: Validity]
en: Disabled
fur: Disabilitade

[ctx: Validity]
en: Revoked
fur: Revocade

[ctx: shortcut window]
en: Overview
fur: Panoramiche

[ctx: shortcut window]
en: Help
fur: Jutori

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
fur: Vierç menù

[ctx: shortcut window]
en: Create a new item
fur: Cree un gnûf element

[ctx: shortcut window]
en: Import item from file
fur: Impuarte element dal file

[ctx: shortcut window]
en: Search
fur: Cîr

[ctx: shortcut window]
en: Shortcut list
fur: Liste scurtis

[ctx: shortcut window]
en: Quit
fur: Jes

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
fur: Navigazion

[ctx: shortcut window]
en: Select previous keyring
fur: Selezione il puarteclâfs precedent

[ctx: shortcut window]
en: Select next keyring
fur: Selezione puarteclâfs sucessîf

[ctx: shortcut window]
en: Show sidebar (on small screens)
fur: Mostre il ricuadri laterâl (su schermis piçui)

[ctx: shortcut window]
en: Show keyring contents (on small screens)
fur: Mostre il contignût al puarteclâfs (su schermis piçui)

en: Auto retrieve keys
fur: Oten in automatic lis clâfs

en: Whether or not keys should be automatically retrieved from key servers.
fur: Indiche se recuperâ in automatic o no lis clâfs dai servidôrs di clâfs.

en: Auto publish keys
fur: Publiche in automatic lis clâfs

en: Whether or not modified keys should be automatically published.
fur: Indiche se publicâ in automatic o no lis clâfs modificadis.

en: Publish keys to this key server
fur: Publiche lis clâfs su chest servidôr di clâfs

en: The key server to publish PGP keys to. Or empty to suppress publishing of PGP keys.
fur: Il servidôr di clâfs dulà publicâ lis clâfs PGP. O vueit par soprimi la publicazion des clâfs PGP.

en: Last key server search pattern
fur: Ultin model di ricercje dal servidôr di clâfs

en: The last search pattern searched for against a key server.
fur: L'ultin model di ricercje doprât par cirî un servidôrs di clâfs.

en: Last key servers used
fur: Ultin servidôr di clâfs doprât

en: The last key server a search was performed against or empty for all key servers.
fur: L'ultin servidôr di clâfs doprât intune ricercje o vueit par ducj i servidôrs di clâfs.

en: Show keyrings sidebar
fur: Mostre la sbare laterâl dai puarteclâfs

en: Show keyrings sidebar in Seahorse.
fur: Mostre il ricuadri laterâl dai puarteclâfs in Seahorse.

en: Which items to show
fur: Cuai elements mostrâ

en: Filter which items to show. If empty, show all items, if “personal” show personal keys, if “trusted” show trusted.
fur: Filtre cuai elements mostrâ. Se vueit, mostre ducj i elements, se “personal” mostre lis clâfs personâls, se “trusted” mostre chês fidadis.

en: Width of the side pane
fur: Largjece dal ricuadri laterâl

en: The default width of the side pane.
fur: La largjece predefinide dal ricuadri laterâl.

en: The keyrings chosen
fur: I puarteclâfs sielzûts

en: The URIs of the keyrings chosen in the sidebar.
fur: I URI dai puarteclâfs sielzûts te sbare laterâl.

en: The column to sort the Seahorse keys by
fur: La colone di doprâ par ordenâ lis clâfs di Seahorse

en: Specify the column to sort the Seahorse key manager main window by. Columns are: “name”, “id”, “validity”, “expires”, “trust”, and “type”. Put a “-” in front of the column name to sort in descending order.
fur: Specifiche la colone di doprâ par ordenâ il barcon principâl dal gjestôr di clâfs di Seahorse. Lis colonis a son: “name”, “id”, “validity”, “expires”, “trust” e “type”. Met un “-” denant dal non de colone par ordenâ in calâ (ordin decressent).

en: Show validity column
fur: Mostre colone validitât

en: No longer in use.
fur: No plui doprade.

en: Show expiry column
fur: Mostre colone scjadence

en: Show trust column
fur: Mostre colone fidâts

en: Show type column
fur: Mostre colone gjenar

en: Width of the window
fur: Largjece dal barcon

en: Width (in pixels) of the window.
fur: Largjece (in pixel) dal barcon.

en: Height of the window
fur: Altece dal barcon

en: Height (in pixels) of the window.
fur: Altece (in pixel) dal barcon.

en: Passwords and Keys
fur: Password e clâfs

en: Manage your passwords and encryption keys
fur: Ministre lis tôs password e clâfs di cifradure

en: Passwords and Keys is a GNOME application for managing encryption keys.
fur: Passwords e clâfs e je une aplicazion di GNOME pe gjestion des clâfs di cifradure.

en: With Passwords and Keys you can create and manage PGP keys, create and manage SSH keys, publish and retrieve keys from key servers, cache your passphrase so you don’t have to keep typing it and backup your keys and keyring.
fur: Cun Passwords e clâfs tu puedis creâ e gjestî clâfs PGP, creâ e ministrâ clâfs SSH, publicâ e recuperâ clâfs dai servidôrs di clâfs, tignî in memorie lis tôs passphrase cussì no tu âs di tornâ a scrivilis e tu puedis fâ il backup des tôs clâfs e dai puarteclâfs.

en: The GNOME Project
fur: Il progjet GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: keyring;encryption;security;sign;ssh;gpg;pgp;
fur: puarteclâfs;cifradure;sigurece;firme;ssh;gpg;pgp;

en: Stored personal passwords, credentials and secrets
fur: Archivie password, credenziâi e segrets personâi

en: Couldn’t unlock
fur: Impussibil sblocâ

en: Couldn’t add item
fur: Impussibil zontâ l'element

en: Password or Secret
fur: Password o segret

en: Network connection secret
fur: Segret de conession di rêt

en: Wi-Fi password
fur: Password dal Wi-Fi

en: Network password
fur: Password di rêt

en: GNOME Web password
fur: Password di GNOME Web

en: Google Chrome password
fur: Password di Google Chrome

en: Instant messaging password
fur: Password pai messaçs istantanis

note: Translators: This should be the same as the string in empathy
en: IM account password for
fur: Password dal account di messaçs istantanis par

en: Telepathy password
fur: Password di Telepathy

en: GNOME Online Accounts password
fur: Password dai GNOME Online Account

en: Save changes for this item?
fur: Salvâ lis modifichis par chest element?

en: Access a network share or resource
fur: Acedi a une risorse o une condivision di rêt

en: Access a website
fur: Acedi a un sît web

en: Unlocks a PGP key
fur: Sbloche une clâf PGP

en: Unlocks a Secure Shell key
fur: Sbloche une clâf Secure Shell

en: Saved password or login
fur: Password o dâts di acès salvâts

en: Network Credentials
fur: Credenziâi di rêt

en: Couldn’t change password.
fur: Impussibil cambiâ la password.

en: Couldn’t set description.
fur: Impussibil stabilî une descrizion.

en: Error deleting the password.
fur: Erôr tal eliminâ la password.

en: Stored note
fur: Note memorizade

en: Keyring password
fur: Passworld dal puarteclâfs

en: Encryption key password
fur: Password de clâf di cifradure

en: Key storage password
fur: Password dal archivi de clâf

en: Network Manager secret
fur: Segret di Network Manager

en: Are you sure you want to delete the password “%s”?
fur: Sigûrs di eliminâ la password «%s»'?

en: Are you sure you want to delete %d password? | Are you sure you want to delete %d passwords?
fur[0]: Sigûr di eliminâ %d password?
fur[1]: Sigûr di eliminâ %d password?

en: Couldn’t add keyring
fur: Impussibil zontâ il puarteclâfs

en: Unknown date
fur: Date no cognossude

en: A keyring that is automatically unlocked on login
fur: Un puarteclâfs di sblocâ in automatic al acès

en: A keyring used to store passwords
fur: Un puarteclâfs doprât par memorizâ lis password

en: Couldn’t set default keyring
fur: Impussibil stabilî un puarteclâfs predefinît

en: Couldn’t change keyring password
fur: Impussibil cambiâ la password dal puarteclâfs

en: _Set as default
fur: _Met come predefinît

en: Change _Password
fur: Cambie _password

en: Are you sure you want to delete the password keyring “%s”?
fur: Sigûrs di eliminâ il puarteclâfs des password «%s»?

en: I understand that all items will be permanently deleted.
fur: O capìs che ducj i elements a vignaran eliminâts.

en: Show/Hide password
fur: Mostre/plate password

en: Add Password
fur: Zonte password

en: _Keyring:
fur: _Puarteclâfs:

en: _Description:
fur: _Descrizion:

en: Add
fur: Zonte

en: Add password keyring
fur: Zonte une password di puarteclâfs

en: Please choose a name for the new keyring. You will be prompted for an unlock password.
fur: Sielç un non pal gnûf puarteclâfs. E vignarà domandade une password di sbloc.

en: New Keyring Name:
fur: Non dal gnûf puarteclâfs:

en: Item Properties
fur: Proprietâts dal element

en: Description
fur: Descrizion

en: Copy
fur: Copie

note: To translators: This is the noun not the verb.
en: Use
fur: Ûs

en: Type
fur: Gjenar

en: Server
fur: Servidôr

en: Login
fur: Acès

en: Details
fur: Detais

en: Delete Password
fur: Elimine password

en: Keyring properties
fur: Proprietâts dal puarteclâfs

en: Name
fur: Non

en: Created on
fur: Creât al/ai

en: Change password
fur: Cambie password

en: Set as default
fur: Met come predefinît

en: Add subkey to %s
fur: Zonte sot-clâf a %s

en: DSA (sign only)
fur: DSA (nome firme)

en: ElGamal (encrypt only)
fur: ElGamal (nome cifradure)

en: RSA (sign only)
fur: RSA (nome firme)

en: RSA (encrypt only)
fur: RSA (nome cifradure)

en: Key _Type
fur: _Gjenar di clâf

en: Key _Length
fur: _Lungjece de clâf

en: Length of Key
fur: Lungjece de clâf

en: Expiration Date
fur: Date di scjadence

en: Never E_xpires
fur: Niss_une scjadence

en: If key never expires
fur: Se la clâf no scjât

en: Generate a new subkey
fur: Gjenere une gnove sot-clâf

en: Add user ID to %s
fur: Zonte ID utent a %s

en: Couldn’t add user ID
fur: Impussibil zontâ il ID utent

en: Add User ID
fur: Zonte ID utent

note: Full name of the key, usually the name of the user.
en: Full _Name
fur: _Non complet

en: Must be at least 5 characters long
fur: E scugne jessi lungje almancul 5 caratars

en: _Email Address
fur: Direzion _E-mail

en: Optional email address
fur: Direzion e-mail opzionâl

en: Key Co_mment
fur: Co_ment clâf

en: Optional comment describing key
fur: Coments opzionâi di descrizion de clâf

en: Create the new user ID
fur: Cree il gnûf ID utent

en: Decryption failed. You probably do not have the decryption key.
fur: Decifrazion falide. Forsit no je presinte la clâf di decifrazions.

en: The operation was cancelled
fur: La operazion e je stade anulade

en: Invalid expiry date
fur: Date di scjadence no valide

en: The expiry date must be in the future
fur: La date di scjadence e à di stâ tal futûr

en: Couldn’t change expiry date
fur: Impussibil cambiâ la date di scjadince

en: Expiry: %s
fur: Scjadence: %s

en: _Never expires
fur: _Nissune scjadence

en: C_hange
fur: _Modifiche

en: Multiple Keys
fur: Clâfs multiplis

en: Key Data
fur: Dâts de clâf

en: Armored PGP keys
fur: Clâfs PGP cun armadure

en: PGP keys
fur: Clâfs PGP

en: Couldn’t generate PGP key
fur: Impussibil gjenerâ la clâf PGP

en: Passphrase for New PGP Key
fur: Passphrase pe gnove clâf PGP

en: Enter the passphrase for your new key twice.
fur: Inserìs dôs voltis la passphrase pe gnove clâf.

note: Has line breaks because GtkLabel is completely broken WRT wrapping
en: When creating a key we need to generate a lot of
    random data and we need you to help. It’s a good
    idea to perform some other action like typing on
    the keyboard, moving the mouse, using applications.
    This gives the system the random data that it needs.
fur: Par creâ une clâf si scugne gjenerâ une vore di
    dâts casuâi e al coventarès che tu judedis. Al sarès
    un bon lavôr fâ cualchi altre azion come digjitâ su pe
    tastiere, movi il mouse, doprâ aplicazions.
    Dut chest al da al sisteme i dâts casuâi che a coventin.

en: Generating key
fur: Daûr a gjenerâ la clâf

en: Name must be at least 5 characters long.
fur: Il non al scugne jessi lunc almancul 5 caratars.

en: New PGP key
fur: Gnove clâf PGP

en: A PGP key allows you to encrypt email or files to other people.
fur: Une clâf PGP ti permet di cifrâ une e-mail o i files par altris personis.

en: _Advanced key options
fur: Opzions di clâf _avanzadis

en: _Comment
fur: _Coment

en: Encryption _Type
fur: _Gjenar di cifradure

en: Key _Strength (bits)
fur: _Fuarce de clâf (in bit)

en: E_xpiration Date
fur: Date di sc_jadence

en: Ne_ver Expires
fur: Niss_une scjadence

en: C_reate
fur: C_ree

en: Generate a new key
fur: Gjenere une gnove clâf

en: Are you sure you want to permanently delete %s?
fur: Sigûrs di eliminâ par simpri %s?

en: Are you sure you want to permanently delete %d keys? | Are you sure you want to permanently delete %d keys?
fur[0]: Eliminâ par simpri %d clâf?
fur[1]: Eliminâ par simpri %d clâfs?

en: Wrong password
fur: Password sbaliade

en: This was the third time you entered a wrong password. Please try again.
fur: Cheste e jere la tierce volte che tu âs inserît une password sbaliade. Torne prove.

en: Wrong passphrase.
fur: Passphrase sbaliade.

en: Enter new passphrase for “%s”
fur: Inserìs une gnove passphrase par «%s»

en: Enter passphrase for “%s”
fur: Inserìs la passphrase par «%s»

en: Enter new passphrase
fur: Inserìs une gnove passphrase

en: Enter passphrase
fur: Inserìs la passphrase

en: Loaded %d key | Loaded %d keys
fur[0]: %d clâf cjariade
fur[1]: %d clâfs cjariadis

en: Invalid key data (missing UIDs). This may be due to a computer with a date set in the future or a missing self-signature.
fur: Dâts de clâf no valits (a mancjin i UID). Al è pussibil che chest al sedi dovût a un computer cu la date sbaliade (tal avignî) o ae mancjance di une auto-firme.

en: GnuPG keys
fur: Clâfs GnuPG

en: GnuPG: default keyring directory
fur: GnuPG: cartele puarteclâfs predefinide

en: <big><b>The photo is too large</b></big>
    The recommended size for a photo on your key is %d × %d pixels.
fur: <big><b>La foto e je masse largje</b></big>
    La dimension conseade par une foto te tô clâf e je %d x %d pixel.

en: _Don’t Resize
fur: _No sta ridimensionâ

en: _Resize
fur: _Ridimensione

en: This is not a image file, or an unrecognized kind of image file. Try to use a JPEG image.
fur: Chest nol è un file imagjin o un gjenar di file imagjin cognossût. Prove dopre une imagjin JPEG.

en: All image files
fur: Ducj i files imagjin

en: All JPEG files
fur: Ducj i files JPEG

en: All files
fur: Ducj i files

en: Choose Photo to Add to Key
fur: Sielç une foto di zontâ te clâf

en: _Open
fur: _Vierç

en: Couldn’t prepare photo
fur: Impussibil preparâ la foto

en: Couldn’t add photo
fur: Impussibil zontâ la foto

en: The file could not be loaded. It may be in an invalid format.
fur: Impussibil cjariâ il file. Al podarès jessi intun formât no valit.

en: Are you sure you want to remove the current photo from your key?
fur: Eliminâ de clâf la foto atuâl?

en: Couldn’t delete photo
fur: Impussibil eliminâ la foto

en: Couldn’t revoke subkey
fur: Impussibil revocâ la sot-clâf

en: Revoke: %s
fur: Revoche: %s

en: No reason
fur: Nissun motîf

en: No reason for revoking key
fur: Nissune reson par revocâ la clâf

en: Compromised
fur: Comprometude

en: Key has been compromised
fur: La clâf e je stade comprometude

en: Superseded
fur: Sostituide

en: Key has been superseded
fur: La clâf e je stade sostituide

en: Not Used
fur: No doprade

en: Key is no longer used
fur: La clâf no je plui doprade

en: _Reason:
fur: _Reson:

en: Reason for revoking the key
fur: Reson par revocâ la clâf

en: Optional description of revocation
fur: Descrizion opzionâl pe revoche

en: Revoke key
fur: Revoche clâf

en: Re_voke
fur: Re_voche

en: I understand that this secret key will be permanently deleted.
fur: O capìs che cheste clâf segrete e larà eliminade par simpri.

en: This key was already signed by
    “%s”
fur: Cheste clâf e jere za stade firmade di
    "%s"

en: Couldn’t sign key
fur: Impussibil firmâ la clâf

note: TODO: We should be giving an error message that allows them to generate or import a key
en: No keys usable for signing
fur: Nissune clâf valide par firmâ

en: You have no personal PGP keys that can be used to indicate your trust of this key.
fur: No tu âs clâfs PGP personâi di podê doprâ par indicâ la fiducie su cheste clâf.

en: Sign Key
fur: Firme clâf

en: By signing you indicate your trust that this key belongs to:
fur: Firmant cheste clâf si certifiche che e je di:

en: Key Name
fur: Non clâf

en: How carefully have you checked this key?
fur: Trop âstu controlât cheste clâf?

en: _Not at all
fur: _Par nuie

en: _Casually
fur: _Ae buine

en: _Very Carefully
fur: _Cun cure

en: <i>Not at all:</i> means you believe the key is owned by the person who claims to own it, but you could not or did not verify this to be a fact.
fur: <i>Par nuie:</i> al significhe che tu crodis che chel che al à la clâf al è il legjitim proprietari, ma no tu âs o no tu âs podût controlâ che al sedi un fat provât.

en: <i>Casually:</i> means you have done a casual verification that the key is owned by the person who claims to own it. For example, you could read the key fingerprint to the owner over the phone.
fur: <i>Ae buine:</i> al significhe che tu âs fat une verifiche superficiâl che chel che al à la clâf al sedi il proprietari. Par esempli, tu âs podût lei la impronte de clâf tal telefon.

en: <i>Very Carefully:</i> Select this only if you are absolutely sure that this key is genuine.
fur: <i>Cun cure:</i> Selezione chest nome se tu sês sigûr dal dut che cheste clâf e sedi autentiche.

en: You could use a hard to forge photo identification (such as a passport) to personally check that the name on the key is correct. You should have also used email to check that the email address belongs to the owner.
fur: Tu puedis doprâ une foto di identificazion dificil di falsificâ (come chê di un passepuart) par verificâ che il non su la clâf al sedi just. Al è util sigurâsi ancje che la e-mail e sedi dal proprietari de clâf.

en: How others will see this signature:
fur: Ce mût che chei altris a viodaran cheste firme:

en: _Others may not see this signature
fur: _Chei altris no viodaran cheste firme

en: I can _revoke this signature at a later date.
fur: O pues _revocâ cheste firme plui indenant.

en: Sign key as:
fur: Firme clâf come:

en: _Signer:
fur: _Firmatari:

en: _Sign
fur: _Firme

[ctx: Algorithm]
en: Unknown
fur: No cognossût

en: Couldn’t import key: %s
fur: Impussibil impuartâ la clâf: %s

en: Key import succeeded
fur: Importazion clâf lade ben

en: Import
fur: Impuarte

en: Can’t import key
fur: Impussibil impuartâ la clâf

en: Remote keys
fur: Clâfs lontanis

en: Remote keys containing “%s”
fur: Clâfs lontanis che a contegnin “%s”

en: The search for keys failed.
fur: La ricercje pes clâfs e je falide.

en: Double click on a key to inspect it, or click the import button to import it into your local keyring.
fur: Fâs dopli clic suntune clâf par ispezionâle o fâs clic sul boton impuarte par impuartâle intal puarteclâfs locâl.

en: Find Remote Keys
fur: Cjate clâfs lontanis

en: This will find keys for others on the Internet. These keys can then be imported into your local key ring.
fur: Chest al larà a cjatâ clâfs par altris in internet. Chestis clâfs a podaran jessi impuartadis tal to puarteclâfs locâl.

en: _Search for keys containing:
fur: _Cîr clâfs che a tegnin:

en: Where to search:
fur: Dulà cirî:

en: _Search
fur: _Cîr

en: Couldn’t publish keys to server
fur: Impussibil publicâ lis clâfs tal servidôr

en: Couldn’t retrieve keys from server: %s
fur: Impussibil otignî lis clâfs dal servidôr: %s

en: <b>%d key is selected for synchronizing</b> | <b>%d keys are selected for synchronizing</b>
fur[0]: <b>%d clâf selezionade pe sincronizazion</b>
fur[1]: <b>%d clâfs selezionadis pe sincronizazion</b>

en: Synchronizing keys…
fur: Sincronizazion clâfs…

en: Sync Keys
fur: Sincronize clâfs

en: This will publish the keys in your key ring so they’re available for others to use. You’ll also get any changes others have made since you received their keys.
fur: Chest al publicarà lis clâfs dal to puarteclâfs cussì di metilis a disposizion di altris. In plui tu varâs ancje dutis lis modifichis che chei altris a àn fat aes lôr clâfs.

en: This will retrieve any changes others have made since you received their keys. No key server has been chosen for publishing, so your keys will not be made available to others.
fur: Chest al permet di otignî ducj i cambiaments che chei altris a àn fat aes lôr clâfs di cuant che tu lis âs ricevudis. Stant che nissun servidôr di clâfs al è stât sielt pe publicazion, lis tôs clâfs no vignaran metudis a disposizion di chei altris.

en: _Key Servers
fur: Servidôrs di _clâfs

en: _Sync
fur: _Sincronize

en: Couldn’t communicate with %s: %s
fur: Impussibil comunicâ cun %s: %s

en: Couldn’t resolve address %s
fur: Impussibil risolvi la direzion %s

note: Now that we've resolved our address, connect via IP
en: Connecting to: %s
fur: Conession a: %s

en: Invalid URI: %s
fur: URI no valit: %s

en: Resolving server address: %s
fur: Daûr a risolvi la direzion dal servidôr: %s

en: PGP Keys
fur: Clâfs PGP

en: PGP keys are for encrypting email or files
fur: Lis clâfs PGP a vegnin dopradis par cifrâ une e-mail o i files

en: (and %d other) | (and %d others)
fur[0]: (e %d altri)
fur[1]: (e altris %d)

en: Personal PGP key
fur: Clâf PGP personâl

en: PGP key
fur: Clâf PGP

en: Couldn’t change primary photo
fur: Impussibil cambiâ la foto primarie

en: Error changing password
fur: Erôr tal cambiâ la password

note: Translators: the 1st part of the title is the owner's name
en: %s — Private key
fur: %s — Clâf privade

note: Translators: the 1st part of the title is the owner's name
en: %s — Public key
fur: %s — Clâf publiche

note: TRANSLATORS: (unknown) expiry date
en: (unknown)
fur: (No cognossût)

en: This key expired on %s
fur: Cheste clâf e je scjadude ai %s

[ctx: Expires]
en: Never
fur: Mai

en: Unable to change trust
fur: Impussibil cambiâ la fiducie

en: Couldn’t export key
fur: Impussibil espuartâ la clâf

en: I believe “%s” is the owner of this key
fur: O crôt che “%s” al sedi il proprietari di cheste clâf

en: I no longer trust that “%s” owns this key
fur: No mi fidi plui che “%s” al sedi il proprietari di cheste clâf

en: Change _passphrase
fur: Cambie _passphrase

en: Export _public key
fur: Espuarte clâf _publiche

en: Export _secret key
fur: _Espuarte clâf segrete

en: The owner of the key revoked the key. It should no longer be used.
fur: Il proprietari de clâf al à revocât la clâf. No si varès di doprâle plui.

en: Add a photo to this key
fur: Zonte une foto a cheste clâf

en: Remove this photo from this key
fur: Gjave cheste foto di cheste clâf

en: Make this photo the primary photo
fur: Rint cheste foto la foto primarie

en: Go to previous photo
fur: Va ae foto precedente

en: Go to next photo
fur: Va ae prossime foto

en: Comment
fur: Coment

en: Key ID
fur: ID clâf

en: Fingerprint
fur: Impronte

en: Expires
fur: Scjadence

en: User IDs
fur: IDs di utent

en: Add user ID
fur: Zonte ID di utent

en: Subkeys
fur: Sot-clâfs

en: _Add subkey
fur: _Zonte sot-clâf

en: Trust
fur: Fiducie

en: Your trust of this key
fur: La tô fiducie di cheste clâf

en: Override owner trust
fur: Ignore la fiducie dal proprietari

[ctx: Validity]
en: Marginally
fur: Margjinâl

[ctx: Validity]
en: Fully
fur: Plene

[ctx: Validity]
en: Ultimately
fur: Assolude

en: Signature trust
fur: Fiducie de firme

en: I trust signatures from this key on other keys
fur: Mi fidi des firmis di cheste clâf su altris clâfs

en: Sign key
fur: Firme la clâf

en: _Sign key
fur: _Firme la clâf

en: Revoke key signature
fur: Revoche la firme de clâf

en: _Revoke
fur: _Revoche

en: Owner trust
fur: Fiducie dal proprietari

en: Give a trust level to the owner of this key
fur: Da un nivel di fiducie al proprietari di cheste clâf

en: Encrypt
fur: Cifre

en: This subkey can be used for encryption
fur: Al è pussibil doprâ cheste sot-clâf pe cifradure

en: Sign
fur: Firme

en: This subkey can be used to create data signatures
fur: Al è pussibil doprâ cheste sot-clâf par creâ firmis di dâts

en: Certify
fur: Certifiche

en: This subkey can be used to create certificates
fur: Al è pussibil doprâ cheste sot-clâf par creâ certificâts

en: Authenticate
fur: Autentiche

en: This subkey can be used for authentication
fur: Al è pussibil doprâ cheste sot-clâf pe autenticazion

en: Key
fur: Clâf

en: Subkey %d of %s
fur: Sot-clâf %d di %s

en: Are you sure you want to permanently delete subkey %s?
fur: Eliminâ par simpri la sot-clâf %s?

en: Couldn’t delete subkey
fur: Impussibil eliminâ la sot-clâf

en: Subkey was revoked
fur: La sot-clâf e je stade revocade

en: Subkey has expired
fur: La sot-clâf e je scjadude

en: Subkey is disabled
fur: La sot-clâf e je disabilitade

en: Never expires
fur: No scjât mai

en: Unknown
fur: No cognossude

en: Change expiration date
fur: Cambie date di scjadence

en: Revoke subkey
fur: Revoche la sot-clâf

en: Delete subkey
fur: Eliminâ la sot-clâf

en: Usages
fur: Utilizazions

en: Created
fur: Creade

en: Change expiry date
fur: Cambiâ la date di scjadince

en: Revoke
fur: Revoche

note: Translators: This text refers to deleting an item from its type's backing store
en: Delete
fur: Elimine

en: Are you sure you want to permanently delete the “%s” user ID?
fur: Sigûrs di eliminâ par simpri il ID utent «%s»?

en: Couldn’t delete user ID
fur: Impussibil eliminâ il ID utent

en: Couldn’t change primary user ID
fur: Impussibil cambiâ ID utent primari

note: Translators: (Unknown) signature name
en: (Unknown)
fur: (No cognossût)

en: Make _primary
fur: Rint _primarie

en: Signatures
fur: Firmis

en: Only display the signatures of people I trust
fur: Mostre nome lis firmis di int che mi fidi

en: Only trusted
fur: Dome fidâts

en: No signatures available
fur: Nissune firme disponibile

en: Exporting data
fur: Daûr a espuartâ dâts

en: Retrieving data
fur: Daûr a otignî dâts

en: Importing data
fur: Daûr a impuartâ dâts

en: Sending data
fur: Daûr a inviâ dâts

en: Unavailable
fur: No disponibil

en: Certificate
fur: Certificât

en: Certificates (DER encoded)
fur: Certificâts (codificât DER)

en: Personal certificate and key
fur: Certificât personâl e clâf

en: Personal certificate
fur: Certificât personâl

en: Are you sure you want to permanently delete %d certificate? | Are you sure you want to permanently delete %d certificates?
fur[0]: Eliminâ par simpri %d certificât?
fur[1]: Eliminâ par simpri %d certificâts?

en: Couldn’t generate private key
fur: Impussibil gjenerâ la clâf privade

en: I understand that this key will be permanently deleted.
fur: O capìs che cheste clâf e vignarà eliminade par simpri.

en: Unnamed private key
fur: Clâf privade cence non

en: Private key
fur: Clâf privade

en: Unnamed
fur: Cence non

en: Failed to export certificate
fur: Esportazion dal certificât falide

en: Couldn’t delete
fur: Impussibil eliminâ

en: Create
fur: Cree

en: Couldn’t create certificate request
fur: Impussibil creâ la domande di certificât

en: Save certificate request
fur: Salve la domande di certificât

en: _Save
fur: _Salve

en: Certificate request
fur: Domande di certificât

en: PEM encoded request
fur: Domande codificade PEM

en: Couldn’t save certificate request
fur: Impussibil salvâ la domande di certificât

[ctx: Label]
en: Unknown
fur: No cognossude

en: X.509 certificates and related keys
fur: Certificâts X.509 e relativis clâfs

en: New private key
fur: Gnove clâf privade

en: Create a new private key
fur: Cree une gnove clâf privade

en: Label:
fur: Etichete:

en: Stored at:
fur: Salvade in:

en: Key _Type:
fur: _Gjenar di clâf:

en: Key _Strength (bits):
fur: _Fuarce de clâf (in bit):

en: Delete this certificate or key
fur: Elimine chest certificât o clâf

en: Export the certificate
fur: Espuarte il certificât

en: Request Certificate
fur: Domande certificât

en: Create a certificate request file for this key
fur: Cree une domande di certificât par cheste clâf

en: Create a certificate request file.
fur: Cree une domande di certificât.

en: The common name (CN) placed in the certificate request.
fur: Il non comun (CN) metût te domande di certificât.

en: Name (CN):
fur: Non (CN):

en: Contributions:
fur: Contribûts:

en: Version of this application
fur: Version di cheste aplicazion

en: Seahorse Project Homepage
fur: Sît web dal progjet Seahorse

en: Data to be imported
fur: Dâts di impuartâ

en: _Import
fur: _Impuarte

en: Import failed
fur: Importazion falide

note: The prompt
en: Import Key
fur: Impuarte clâf

note: TODO: This should come from libgcr somehow
en: All key files
fur: Ducj i files clâf

en: Dropped text
fur: Test molât

en: Clipboard text
fur: Test intes notis

en: Couldn’t unlock keyring
fur: Impussibil sblocâ il puarteclâfs

en: Change Passphrase
fur: Cambie passphrase

en: New _Passphrase:
fur: Gnove _passphrase:

en: Confirm new passphrase
fur: Conferme gnove passphrase

en: Con_firm Passphrase:
fur: Con_ferme passphrase:

en: _Find remote keys…
fur: Cjate clâfs _lontanis…

en: _Sync and publish keys…
fur: _Sincronize e publiche lis clâfs…

en: _Preferences
fur: _Preferencis

en: _Help
fur: _Jutori

en: _Keyboard Shortcuts
fur: Scurtis di _tastiere

en: _About Passwords and Keys
fur: Informazions su password e clâfs

en: Filter items:
fur: Filtre elements:

en: Show p_ersonal
fur: Mostre p_ersonâl

en: Show _trusted
fur: Mostre fidâ_ts

en: Show an_y
fur: Mostre duc_j

en: Secure Shell key
fur: Clâf Secure Shell

en: Used to access other computers
fur: Doprade par acedi a altris computer

en: GPG key
fur: Clâf GPG

en: Used to encrypt emails and files
fur: Doprade par cifrâ lis e-mails e i files

en: Password keyring
fur: Puarteclâfs des password

en: Used to store application and network passwords
fur: Doprât par salvâ lis password des aplicazions e di rêt

en: Safely store a password or secret
fur: Salve in sigurece une password o un segret

en: Used to request a certificate
fur: Doprade par domandâ un certificât

en: Import from file…
fur: Impuarte di file…

en: Add a new key or item
fur: Zonte une gnove clâf o element

en: Back
fur: Indaûr

en: Search for a key or password
fur: Cîr une clâf o une password

en: Filter
fur: Filtre

en: This collection seems to be empty
fur: Cheste colezion e semee jessi vueide

en: Add new items
fur: Zonte gnûfs elements

en: Keyring is locked
fur: Il puarteclâfs al è blocât

en: Unlock
fur: Sbloche

note: Translators: This is only relevant for "Password" items
en: Copy secret
fur: Copie segret

en: Export…
fur: Espuarte…

en: Properties
fur: Proprietâts

en: Configure Key for Secure Shell…
fur: Configure clâf pe Secure Shell…

note: Lock and unlock items
en: _Lock
fur: _Bloche

en: _Unlock
fur: _Sbloche

note: Properties item
en: _Properties
fur: _Proprietâts

en: Couldn’t lock
fur: Impussibil blocâ

en: Keys used to connect securely to other computers
fur: Clâfs dopradis par conetisi in maniere sigure a altris computer

en: Are you sure you want to delete the secure shell key “%s”?
fur: Sigûrs di eliminâ la clâf secure shell «%s»?

en: Are you sure you want to delete %u secure shell key? | Are you sure you want to delete %u secure shell keys?
fur[0]: Eliminâ %u clâf secure shell?
fur[1]: Eliminâ %u clâfs secure shell?

en: Secret SSH keys
fur: Clâfs SSH segretis

en: Public SSH keys
fur: Clâfs SSH publichis

en: SSH Key
fur: Clâf SSH

en: No public key file is available for this key.
fur: Nissun file di clâf publiche disponibil par cheste clâf.

en: Creating Secure Shell Key
fur: Creazion clâf Secure Shell

en: Couldn’t load newly generated Secure Shell key
fur: Impussibil cjariâ la gnove clâf Secure Shell gjenerade

en: Couldn’t generate Secure Shell key
fur: Impussibil gjenerâ la clâf Secure Shell

en: 1024 bits
fur: 1024 bit

en: 256 bits
fur: 256 bit

en: Unknown key type!
fur: Gjenar di clâf no cognossût!

en: Unknown type
fur: Gjenar no cognossût

en: Couldn’t rename key.
fur: Impussibil cambiâ non ae clâf.

en: Couldn’t change authorization for key.
fur: Impussibil cambiâ la autorizazion pe clâf.

en: Couldn’t change passphrase for key.
fur: Impussibil cambiâ la passphrase pe clâf.

en: Error deleting the SSH key.
fur: Erôr tal eliminâ la clâf SSH.

en: Personal SSH key
fur: Clâf personâl SSH

en: SSH key
fur: Clâf SSH

note: No names when not even the fingerpint loaded
en: (Unreadable Secure Shell Key)
fur: (Clâf Secure Shell no leibil)

note: No comment, but loaded
en: Secure Shell Key
fur: Clâf Secure Shell

en: Remote Host Password
fur: Password host lontan

en: Enter Key Passphrase
fur: Inserìs la passphrase de clâf

en: Passphrase for New Secure Shell Key
fur: Passphrase pe gnove clâf Secure Shell

note: No filename specified, make one up Add the comment to the output
en: Importing key: %s
fur: Importazion clâf: %s

en: Importing key. Enter passphrase
fur: Importazion clâf. Inserî la passphrase

en: Enter your Secure Shell passphrase:
fur: Inserìs la tô passphrase par Secure Shell:

en: Old Key Passphrase
fur: Vecje passphrase de clâf

en: Enter the old passphrase for: %s
fur: Inserìs la vecje passphrase par: %s

en: New Key Passphrase
fur: Gnove passphrase de clâf

en: Enter the new passphrase for: %s
fur: Inserìs la gnove passphrase par: %s

en: Enter the new passphrase again: %s
fur: Inserìs di gnûf la gnove passphrase: %s

en: New Secure Shell Key
fur: Gnove clâf Secure Shell

en: A Secure Shell (SSH) key lets you connect securely to other computers.
fur: Une clâf Secure Shell (SSH) e permet di colegâti in sigurece a altris computer.

en: _Description
fur: _Descrizion

en: Your email address, or a reminder of what this key is for.
fur: La tô direzion e-mail o cualsisei promemorie par visâsi a ce che e serf cheste clâf.

en: If there is a computer you want to use this key with, you can set up that computer to recognize your new key.
fur: Se tu disponis za di un computer dulà doprâ cheste clâf, al è pussibil configurâlu al ricognossiment de clâf.

en: _Generate
fur: _Gjenere

en: SSH Key Properties
fur: Proprietâts clâf SSH

[ctx: name-of-ssh-key]
note: Name of key, often a persons name
en: Name
fur: Non

en: Algorithm
fur: Algoritmi

en: Key Length
fur: Lungjece clâf

en: Location
fur: Posizion

en: Public Key
fur: Clâf publiche

en: Copy public key to clipboard
fur: Copie intes notis la clâf publiche

en: Remote access
fur: Acès di lontan

en: Allows accessing this computer remotely
fur: Al permet l'acès a chest computer di une postazion esterne

en: _Export
fur: _Espuarte

en: Change _Passphrase
fur: Cambie _passphrase

en: _Delete SSH Key
fur: _Elimine clâf SSH

en: Set Up Computer for SSH Connection
fur: Configurâ il computer par conession SSH

en: To use your Secure Shell key with another computer that uses SSH, you must already have a login account on that computer.
fur: Par podê doprâ la tô clâf Secure Shell cuntun altri computer che al dopre SSH, tu scugnis za vê un account di acès su chel computer.

en: _Server address:
fur: Direzion _servidôr:

en: eg: fileserver.example.com:port
fur: es: servidôrfile.esempli.com:puarte

en: _Login name:
fur: Non par _l'acès:

en: Set Up
fur: Configure

en: OpenSSH keys
fur: Clâfs OpenSSH

en: No private key file is available for this key.
fur: Nissune clâf privade a disposizion par cheste clâf.

en: Couldn’t configure Secure Shell keys on remote computer.
fur: Impussibil configurâ lis clâfs Secure Shell sul computer lontan.

en: Configuring Secure Shell Keys…
fur: Configurazion clâfs Secure Shell…
