seahorse - en to ku translation catalogue (20 entries)

en: Password
ku: Şîfre

en: <b>Password:</b>
ku: <b>Şîfre:</b>

en: <b>Path:</b>
ku: <b>Reç:</b>

en: <b>Permissions:</b>
ku: <b>Destûr:</b>

en: Applications
ku: Sepan

en: Key
ku: Mifte

en: Key Properties
ku: Taybetmendiyên Mifteyê

en: Login:
ku: Têketin:

en: Server:
ku: Pêşkêşker:

en: Show pass_word
ku: Şî_freyê nîşan bide

en: Type:
ku: Cure:

note: To translators: This is the noun not the verb.
en: Use:
ku: Bikaranîn:

note: To translators: This is the infinitive not the imperative.  This string refers to the ability of an application to delete this secret from its key ring.
en: _Delete
ku: _Jêbirin

en: _Description:
ku: _Rave:

note: To translators: This is the infinitive not the imperative.
en: _Read
ku: _Xwendin

note: To translators: This is the infinitive not the imperative.
en: _Write
ku: _Nivîsîn

en: Passwords: %s
ku: Şîfre: %s

en: <b>Passwords:</b> %s
ku: <b>Şîfre:</b> %s

en: _Lock
ku: _Qufilandin

en: _Name:
ku: _Nav:
