seahorse 4.0 - en to nb translation catalogue (521 entries)

en: Add Key Server
nb: Legg til nøkkeltjener

en: Custom
nb: Egendefinert

note: Buttons
en: Cancel
nb: Avbryt

en: Save
nb: Lagre

en: Cannot delete
nb: Kan ikke slette

en: Couldn’t export keys
nb: Kunne ikke eksportere nøkler

en: Couldn’t export data
nb: Kunne ikke eksportere data

en: Enter the date directly
nb: Oppgi dato direkte

en: Select the date from a calendar
nb: Velg dato fra en kalender

note: The buttons
en: _Cancel
nb: A_vbryt

note: Delete item
en: _Delete
nb: _Slett

en: Export
nb: Eksporter

en: Enter PIN or password for: %s
nb: Oppgi PIN eller passord for: %s

note: The second and main entry
en: Confirm:
nb: Bekreft:

en: Password:
nb: Passord:

en: Passwords
nb: Passord

en: Keys
nb: Nøkler

en: Certificates
nb: Sertifikater

en: Preferences
nb: Brukervalg

en: None: Don’t publish keys
nb: Ingen: Ikke publiser nøkler

en: initial temporary item
nb: opprinnelig midlertidig oppføring

en: Key Server Type:
nb: Type nøkkeltjener:

en: Host:
nb: Vert:

en: The host name or address of the server.
nb: Vertsnavnet eller adressen til tjeneren.

en: The port to access the server on.
nb: Port som tjeneren skal aksesseres på.

en: Keyservers
nb: Nøkkeltjenere

en: Add keyserver
nb: Legg til nøkkeltjener

en: Key Synchronization
nb: Nøkkelsynkronisering

en: _Publish keys to:
nb: _Publiser nøkler til:

en: Automatically retrieve keys from _key servers
nb: Hent nøkler fra nø_kkeltjenere automatisk.

en: Automatically synchronize _modified keys with key servers
nb: Synkroniser _endrede nøkler med nøkkeltjenere automatisk.

en: LDAP Key Server
nb: LDAP nøkkeltjener

note: WITH_LDAP
en: HTTP Key Server
nb: HTTP nøkkeltjener

en: HTTPS Key Server
nb: HTTPS nøkkeltjener

[ctx: Validity]
en: Unknown
nb: Ukjent

[ctx: Validity]
en: Never
nb: Aldri

[ctx: Validity]
en: Ultimate
nb: Ultimat

[ctx: Validity]
en: Disabled
nb: Deaktivert

[ctx: Validity]
en: Revoked
nb: Tilbakekalt

[ctx: shortcut window]
en: Overview
nb: Oversikt

[ctx: shortcut window]
en: Help
nb: Hjelp

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
nb: Åpne meny

[ctx: shortcut window]
en: Create a new item
nb: Lag en ny oppføring

[ctx: shortcut window]
en: Import item from file
nb: Importer oppføring fra fil

[ctx: shortcut window]
en: Search
nb: Søk

[ctx: shortcut window]
en: Shortcut list
nb: Snarveiliste

[ctx: shortcut window]
en: Quit
nb: Avslutt

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
nb: Navigering

[ctx: shortcut window]
en: Select previous keyring
nb: Velg forrige nøkkelring

[ctx: shortcut window]
en: Select next keyring
nb: Velg neste nøkkelring

[ctx: shortcut window]
en: Show sidebar (on small screens)
nb: Vis sidelinje (på smål skjermer)

[ctx: shortcut window]
en: Show keyring contents (on small screens)
nb: Vis innhold i nøkkelring (på små skjermer)

en: Auto retrieve keys
nb: Hent nøkler automatisk

en: Whether or not keys should be automatically retrieved from key servers.
nb: Hvorvidt nøkler hentes fra nøkkeltjenere automatisk.

en: Auto publish keys
nb: Publiser nøkler automatisk

en: Whether or not modified keys should be automatically published.
nb: Hvorvidt endrede nøkler skal publiseres automatisk.

en: Publish keys to this key server
nb: Publiser nøkler til denne nøkkeltjeneren

en: Show keyrings sidebar in Seahorse.
nb: Vis sidelinje med nøkkelringer i Seahorse.

en: Which items to show
nb: Hvilke oppføringer som skal vises

en: Width of the side pane
nb: Bredde på sidepanelet

en: The default width of the side pane.
nb: Forvalgt bredde på sidepanelet.

en: The keyrings chosen
nb: Valgte nøkkelringer

en: Show validity column
nb: Vis kolonne for gyldighet

en: No longer in use.
nb: Ikke lenger i bruk.

en: Show expiry column
nb: Vis kolonne for utløp

en: Show trust column
nb: Vis kolonne for tillit

en: Show type column
nb: Vis kolonne for type

en: Width of the window
nb: Bredde på vinduet

en: Width (in pixels) of the window.
nb: Bredde på vinduet i piksler.

en: Height of the window
nb: Høyde på vinduet

en: Height (in pixels) of the window.
nb: Høyde på vinduet i piksler.

en: Manage your passwords and encryption keys
nb: Håndter dine passord og krypteringsnøkler

en: Seahorse is a GNOME application for managing encryption keys.
nb: Seahorse er et GNOME program for å håndtere krypteringsnøkler.

en: With seahorse you can create and manage PGP keys, create and manage SSH keys, publish and retrieve keys from key servers, cache your passphrase so you don’t have to keep typing it and backup your keys and keyring.
nb: Med Seahorse kan du lage og håndtere PGP-nøkler, lage og håndtere SSH-nøkler, publisere og hente nøkler fra nøkkeltjenere, mellomlagre passordet ditt slik at du ikke må skrive det hver gang, og sikkerhetskopiere nøkler og nøkkelring.

en: The GNOME Project
nb: GNOME prosjektet

en: Passwords and Keys
nb: Passord og nøkler

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: keyring;encryption;security;sign;ssh;
nb: nøkkelring;kryptering;sikkerhet;signering;ssh;

en: Stored personal passwords, credentials and secrets
nb: Lagrede personlige passord, påloggingsinformasjon og hemmeligheter

en: Couldn’t unlock
nb: Kunne ikke låse opp

en: Couldn’t add item
nb: Kunne ikke legge til oppføring

en: Password or Secret
nb: Passord eller hemmelighet

en: Network connection secret
nb: Hemmelighet for nettverkstilkobling

en: Wi-Fi password
nb: Wi-Fi passord

en: Network password
nb: Nettverkspassord

en: GNOME Web password
nb: Passord for GNOME nettleser

en: Google Chrome password
nb: Passord for Google Chrome

en: Instant messaging password
nb: Passord for lynmeldinger

note: Translators: This should be the same as the string in empathy
en: IM account password for
nb: Passord for IM-konto for

en: Telepathy password
nb: Passord for Telepathy

en: GNOME Online Accounts password
nb: Passord for GNOME's kontoer på nettet

en: Save changes for this item?
nb: Lagre endringer for denne oppføringen?

en: Access a network share or resource
nb: Aksesser en delt nettverksressurs

en: Access a website
nb: Aksesser et nettsted

en: Unlocks a PGP key
nb: Låser opp en GPG-nøkkel

en: Unlocks a Secure Shell key
nb: Låser opp en nøkkel for sikkert skall

en: Saved password or login
nb: Lagret passord eller pålogging

en: Network Credentials
nb: Påloggingsinformasjon for nettverk

en: Password
nb: Passord

en: Couldn’t change password.
nb: Kunne ikke endre passord.

en: Couldn’t set description.
nb: Kunne ikke sette beskrivelse.

en: Error deleting the password.
nb: Feil ved sletting av passord.

en: Stored note
nb: Lagret notat

en: Keyring password
nb: Passord for nøkkelring

en: Encryption key password
nb: Passord for krypteringsnøkkel

en: Key storage password
nb: Passord for nøkkellager

en: Network Manager secret
nb: Hemmelighet for Network Manager

en: Are you sure you want to delete the password “%s”?
nb: Er du sikker på at du vil slette passordet «%s»?

en: Are you sure you want to delete %d password? | Are you sure you want to delete %d passwords?
nb[0]: Er du sikker på at du vil slette %d passord?
nb[1]: Er du sikker på at du vil slette %d passord?

en: Couldn’t add keyring
nb: Kunne ikke legge til nøkkelring

en: Unknown date
nb: Ukjent dato

en: A keyring that is automatically unlocked on login
nb: En nøkkelring som låses opp automatisk ved innlogging

en: A keyring used to store passwords
nb: En nøkkelring som brukes til å lagre passord

en: Couldn’t set default keyring
nb: Kunne ikke sette forvalgt nøkkelring

en: Couldn’t change keyring password
nb: Kunne ikke endre passord for nøkkelring

en: _Set as default
nb: _Sett som forvalg

en: Change _Password
nb: Bytt _passord

en: Are you sure you want to delete the password keyring “%s”?
nb: Er du sikker på at du vil slette passordnøkkelringen «%s»?

en: I understand that all items will be permanently deleted.
nb: Jeg forstår at alle oppføringer vil bli slettet permanent.

en: Show/Hide password
nb: Vis/skjul passord

en: Add Password
nb: Legg til passord

en: _Keyring:
nb: Nø_kkelring:

en: _Description:
nb: _Beskrivelse:

en: _Password:
nb: _Passord:

en: Add
nb: Legg til

en: Add password keyring
nb: Legg til nøkkelring for passord

en: Please choose a name for the new keyring. You will be prompted for an unlock password.
nb: Vennligst velg et navn for den nye nøkkelringen. Du vil bli spurt om et passord for å låse den opp.

en: New Keyring Name:
nb: Nytt navn på nøkkelring:

en: Item Properties
nb: Egenskaper for oppføring

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Copy
nb: Kopier

note: To translators: This is the noun not the verb.
en: Use
nb: Bruk

en: Server
nb: Tjener

en: Login
nb: Pålogging

en: Details
nb: Detaljer

en: Delete Password
nb: Slett passord

en: Keyring properties
nb: Egenskaper for nøkkelring

en: Name
nb: Navn

en: Created on
nb: Opprettet

en: Change password
nb: Bytt passord

en: Set as default
nb: Sett som forvalgt

en: Add subkey to %s
nb: Legg til undernøkkel til %s

en: DSA (sign only)
nb: DSA (kun signering)

en: ElGamal (encrypt only)
nb: ElGamal (kun kryptering)

en: RSA (sign only)
nb: RSA (kun signering)

en: RSA (encrypt only)
nb: RSA (kun kryptering)

en: Key _Type
nb: Nøkkel_type

en: Key _Length
nb: Nøkkel_lengde

en: Length of Key
nb: Lengde på nøkkel

en: Expiration Date
nb: Utløpsdato

en: Never E_xpires
nb: Går _aldri ut

en: If key never expires
nb: Hvis nøkkelen aldri utgår

en: Generate a new subkey
nb: Generer en ny undernøkkel

en: Add user ID to %s
nb: Legg til bruker-ID i %s

en: Couldn’t add user ID
nb: Kunne ikke legge til bruker-ID

en: Add User ID
nb: Legg til bruker-ID

note: Full name of the key, usually the name of the user.
en: Full _Name
nb: Fullt _navn

en: Must be at least 5 characters long
nb: Må være minst 5 tegn langt

en: _Email Address
nb: _E-postadresse

en: Optional email address
nb: Alternativ e-postadresse

en: Key Co_mment
nb: Nøkkel-ko_mmentar

en: Optional comment describing key
nb: Valgfri kommentar som beskriver nøkkelen

en: Create the new user ID
nb: Opprett ny bruker-ID

en: Decryption failed. You probably do not have the decryption key.
nb: Dekryptering feilet. Du har muligens ikke dekrypteringsnøkkelen.

en: The operation was cancelled
nb: Operasjonen ble avbrutt

en: Invalid expiry date
nb: Ugyldig utløpsdato

en: The expiry date must be in the future
nb: Uløpsdato må være i framtiden

en: Couldn’t change expiry date
nb: Kunne ikke endre utløpsdato

en: Expiry: %s
nb: Utgår: %s

en: _Never expires
nb: _Går aldri ut

en: C_hange
nb: E_ndre

en: Multiple Keys
nb: Flere nøkler

en: Key Data
nb: Nøkkeldata

en: Armored PGP keys
nb: Beskyttede PGP-nøkler

en: PGP keys
nb: PGP-nøkler

en: Couldn’t generate PGP key
nb: Kunne ikke lage PGP-nøkkel

en: Passphrase for New PGP Key
nb: Passordfrase for ny PGP-nøkkel

en: Enter the passphrase for your new key twice.
nb: Oppgi passordfrasen for din nye nøkkel to ganger.

note: Has line breaks because GtkLabel is completely broken WRT wrapping
en: When creating a key we need to generate a lot of
    random data and we need you to help. It’s a good
    idea to perform some other action like typing on
    the keyboard, moving the mouse, using applications.
    This gives the system the random data that it needs.
nb: Når en nøkkel lages må det genereres en masse
    tilfeldige data og vi trenger din hjelp. Det er bra
    å utføre en eller annen handling som å skrive på
    tastaturet, bevege pekeren eller bruke programmer.
    Dette gir systemet de tilfeldige data det trenger.

en: Generating key
nb: Genererer nøkkel

en: Name must be at least 5 characters long.
nb: Navnet må være minst 5 tegn langt.

en: New PGP key
nb: Ny PGP-nøkkel

en: A PGP key allows you to encrypt email or files to other people.
nb: En PGP-nøkkel lar deg kryptere e-post eller filer til andre personer.

en: _Advanced key options
nb: _Avanserte nøkkelvalg

en: _Comment
nb: _Kommentar

en: Encryption _Type
nb: _Krypteringstype

en: Key _Strength (bits)
nb: Nøkkel_styrke (biter)

en: E_xpiration Date
nb: _Utløpsdato

en: Ne_ver Expires
nb: Utløper _aldri

en: C_reate
nb: O_pprett

en: Generate a new key
nb: Generer en ny nøkkel

en: Are you sure you want to permanently delete %s?
nb: Er du sikker på at du vil slette %s permanent?

en: Are you sure you want to permanently delete %d keys? | Are you sure you want to permanently delete %d keys?
nb[0]: Er du sikker på at du vil slette %d nøkkel permanent?
nb[1]: Er du sikker på at du vil slette %d nøkler permanent?

en: Wrong password
nb: Feil passord

en: This was the third time you entered a wrong password. Please try again.
nb: Dette er tredje gang du skrev inn et feil passord. Vennligst prøv igjen.

en: Wrong passphrase.
nb: Feil passordfrase.

en: Enter new passphrase for “%s”
nb: Oppgi ny passordfrase for «%s»

en: Enter passphrase for “%s”
nb: Oppgi passordfrase for «%s»

en: Enter new passphrase
nb: Oppgi nytt passord

en: Enter passphrase
nb: Oppgi passordfrase

en: Passphrase
nb: Passord

en: Loaded %d key | Loaded %d keys
nb[0]: Lastet %d nøkkel
nb[1]: Lastet %d nøkler

en: Invalid key data (missing UIDs). This may be due to a computer with a date set in the future or a missing self-signature.
nb: Ugyldige nøkkeldata (mangler UIDer). Dette kan være forårsaket av en datamaskin med datoen satt i fremtiden eller en manglende selvsignering.

en: GnuPG keys
nb: GnuPG-nøkler

en: GnuPG: default keyring directory
nb: GnuPG: katalog for forvalgt nøkkelring

en: <big><b>The photo is too large</b></big>
    The recommended size for a photo on your key is %d × %d pixels.
nb: <big><b>Bildet er for stort</b></big>
    Anbefalt størrelse for et bilde på nøkkelringen din er %d × %d piksler.

en: _Don’t Resize
nb: _Ikke endre størrelse

en: _Resize
nb: End_re størrelse

en: This is not a image file, or an unrecognized kind of image file. Try to use a JPEG image.
nb: Dette er ikke en bildefil, eller så er det et ukjent bildeformat. Prøv å bruk et JPEG-bilde.

en: All image files
nb: Alle bildefiler

en: All JPEG files
nb: Alle JPEG-filer

en: All files
nb: Alle filer

en: Choose Photo to Add to Key
nb: Velg bilde som skal legges til nøkkelen

en: _Open
nb: Å_pne

en: Couldn’t prepare photo
nb: Kunne ikke forberede bilde

en: Couldn’t add photo
nb: Kunne ikke legge til bilde

en: The file could not be loaded. It may be in an invalid format
nb: Filen kunne ikke bli lastet. Den kan være i et ugyldig format

en: Are you sure you want to remove the current photo from your key?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne det nåværende bildet fra din nøkkel?

en: Couldn’t delete photo
nb: Kunne ikke slette bilde

en: Couldn’t revoke subkey
nb: Kunne ikke trekke tilbake undernøkkel

en: Revoke: %s
nb: Trekk tilbake: %s

en: No reason
nb: Ingen grunn

en: No reason for revoking key
nb: Ingen grunn til å tilbakekalle nøkkelen

en: Compromised
nb: Kompromittert

en: Key has been compromised
nb: Nøkkelen er kompromittert

en: Superseded
nb: Utgått

en: Key has been superseded
nb: Nøkkelen er utgått

en: Not Used
nb: Ikke brukt

en: Key is no longer used
nb: Nøkkelen er ikke lenger i bruk

en: _Reason:
nb: Å_rsak:

en: Reason for revoking the key
nb: Grunn til å tilbakekalle nøkkelen

en: Optional description of revocation
nb: Alternativ beskrivelse for tilbaketrekking

en: Revoke key
nb: Trekk tilbake nøkkel

en: Re_voke
nb: _Trekk tilbake

en: I understand that this secret key will be permanently deleted.
nb: Jeg forstår at denne hemmelige nøkkelen vil bli slettet permanent.

en: This key was already signed by
    “%s”
nb: Nøkkelen er allerede signert av
    «%s»

en: Couldn’t sign key
nb: Kunne ikke signere nøkkel

note: TODO: We should be giving an error message that allows them to generate or import a key
en: No keys usable for signing
nb: Ingen nøkler tilgjengelig for signering

en: You have no personal PGP keys that can be used to indicate your trust of this key.
nb: Du har ingen personlige PGP-nøkler som kan brukes for å indikere din tillit til denne nøkkelen.

en: Sign Key
nb: Signer nøkkel

en: By signing you indicate your trust that this key belongs to:
nb: Bed å signere indikerer du at du stoler på at denne nøkkelen tilhører:

en: Key Name
nb: Navn på nøkkel

en: How carefully have you checked this key?
nb: Hvor nøye har du sjekket denne nøkkelen?

en: _Not at all
nb: _Ikke i det hele tatt

en: _Casually
nb: _Tilfeldig

en: _Very Carefully
nb: _Meget nøye

en: <i>Not at all:</i> means you believe the key is owned by the person who claims to own it, but you could not or did not verify this to be a fact.
nb: <i>Ikke i det hele tatt:</i> betyr at du tror denne nøkkelen eies av personen som hevder å eie den, men du har ikke verifisert at dette stemmer.

en: <i>Casually:</i> means you have done a casual verification that the key is owned by the person who claims to own it. For example, you could read the key fingerprint to the owner over the phone.
nb: <i>Tilfeldig:</i> betyr at du har gjort en rask verifisering av at nøkkelen eies av personen som hevder at de eier den. Du kan for eksempel ha lest nøkkelens fingeravtrykk til eieren over telefonen.

en: <i>Very Carefully:</i> Select this only if you are absolutely sure that this key is genuine.
nb: <i>Meget nøye:</i> Velg dette kun hvis du er helt sikker på at denne nøkkelen er ekte.

en: You could use a hard to forge photo identification (such as a passport) to personally check that the name on the key is correct. You should have also used email to check that the email address belongs to the owner.
nb: Du kan bruke fotoidentifikasjon som er vanskelig å forfalske (f.eks pass) for personlig å sjekke at navnet på nøkkelen er korrekt. Du bør også bruke e-post for å sjekke at e-postadressen tilhører eieren.

en: How others will see this signature:
nb: Hvordan andre vil se denne signaturen:

en: _Others may not see this signature
nb: _Andre kan muligens ikke se denne signaturen

en: I can _revoke this signature at a later date.
nb: Jeg kan t_rekke tilbake denne signaturen senere.

en: Sign key as:
nb: Signer nøkkel som:

en: _Signer:
nb: _Signeringspart:

en: _Sign
nb: _Signer

[ctx: Algorithm]
en: Unknown
nb: Ukjent

en: Search was not specific enough. Server “%s” found too many keys.
nb: Søket var ikke spesifikt nok. Server «%s» fant for mange nøkler.

en: Couldn’t communicate with server “%s”: %s
nb: Kunne ikke kommunisere med tjener «%s»: %s

en: Couldn’t import key: %s
nb: Kunne ikke importere nøkkel: %s

en: Key import succeeded
nb: Import av nøkkel fullført

en: Import
nb: Importer

en: Can’t import key
nb: Kunne ikke importere nøkkel

en: Remote keys
nb: Eksterne nøkler

en: Remote keys containing “%s”
nb: Eksterne nøkler som inneholder «%s»

en: The search for keys failed.
nb: Søk etter nøkler feilet.

en: Double click on a key to inspect it, or click the import button to import it into your local keyring.
nb: Dobbeltklikk på en nøkkel for å se nærmere på den, eller klikk på import-knappen for å importere den inn i din lokale nøkkelring.

en: Find Remote Keys
nb: Finn eksterne nøkler

en: This will find keys for others on the Internet. These keys can then be imported into your local key ring.
nb: Finn andres nøkler på internett. Disse nøklene kan så importeres i din lokale nøkkelring.

en: _Search for keys containing:
nb: _Søk etter nøkler som inneholder:

en: Where to search:
nb: Hvor skal det søkes:

en: _Search
nb: _Søk

en: Couldn’t publish keys to server
nb: Kunne ikke publisere nøkler til tjener

en: Couldn’t retrieve keys from server: %s
nb: Kunne ikke motta nøkler fra tjener: %s

en: <b>%d key is selected for synchronizing</b> | <b>%d keys are selected for synchronizing</b>
nb[0]: <b>%d nøkkel er valgt for synkronisering</b>
nb[1]: <b>%d nøkler er valgt for synkronisering</b>

en: Synchronizing keys…
nb: Synkroniserer nøkler …

en: Sync Keys
nb: Synkroniser nøkler

en: This will publish the keys in your key ring so they’re available for others to use. You’ll also get any changes others have made since you received their keys.
nb: Dette vil publisere nøklene i din nøkkelring, slik de er tilgjengelig for andre. Du vil også få de endringene andre har gjort, siden du mottok deres nøkler.

en: This will retrieve any changes others have made since you received their keys. No key server has been chosen for publishing, so your keys will not be made available to others.
nb: Dette vil hente de endringer andre har gjort siden du hentet deres nøkler. Ingen nøkkeltjenere har blitt valgt for publisering, så dine nøkler vil ikke bli gjort tilgjengelig for andre.

en: _Key Servers
nb: Nø_kkeltjenere

en: _Sync
nb: _Synkroniser

en: Couldn’t communicate with %s: %s
nb: Kunne ikke kommunisere med «%s»: %s

en: Couldn’t resolve address %s
nb: Kunne ikke slå opp adressen %s

note: Now that we've resolved our address, connect via IP
en: Connecting to: %s
nb: Kobler til: %s

en: Invalid URI: %s
nb: Ugyldig URI: %s

en: Resolving server address: %s
nb: Slår opp tjeneradresse: %s

en: PGP Keys
nb: PGP-nøkler

en: PGP keys are for encrypting email or files
nb: PGP-nøkler brukes til å kryptere e-post og filer

en: (and %d other) | (and %d others)
nb[0]: (og %d annen)
nb[1]: (og %d andre)

en: Personal PGP key
nb: Personlig PGP-nøkkel

en: PGP key
nb: PGP-nøkkel

en: Couldn’t change primary user ID
nb: Kunne ikke endre primær bruker-ID

en: Are you sure you want to permanently delete the “%s” user ID?
nb: Er du sikker på at du vil slette bruker-IDen «%s» for godt?

en: Couldn’t delete user ID
nb: Kunne ikke slette bruker-ID

note: TRANSLATORS: [Unknown] signature name
en: [Unknown]
nb: [Ukjent]

note: TRANSLATORS: The name and email set on the PGP key
en: Name/Email
nb: Navn/e-post

en: Signature ID
nb: Signatur-ID

en: Couldn’t change primary photo
nb: Kunne ikke endre hovedbilde

en: Error changing password
nb: Feil ved bytte av passord

note: TRANSLATORS: (unknown) expiry date
en: (unknown)
nb: (ukjent)

en: This key expired on: %s
nb: Denne nøkkelen gikk ut: %s

note: Translators: the 1st part of the title is the owner's name
en: %s — Public key
nb: %s — Offentlig nøkkel

note: Translators: the 1st part of the title is the owner's name
en: %s — Private key
nb: %s — Privat nøkkel

en: Are you sure you want to permanently delete subkey %d of %s?
nb: Er du sikker på at du vil slette undernøkkelen %d av %s for godt?

en: Couldn’t delete subkey
nb: Kunne ikke slette undernøkkel

en: Unable to change trust
nb: Kan ikke endre tillitsforhold

en: Couldn’t export key
nb: Kunne ikke eksportere nøkkel

[ctx: Expires]
en: Never
nb: Aldri

en: Usage
nb: Bruk

en: Created
nb: Opprettet

en: Expires
nb: Utgår

en: Strength
nb: Styrke

en: Revoked
nb: Tilbakekalt

en: Expired
nb: Utgått

en: Disabled
nb: Deaktivert

en: Good
nb: God

en: Key ID
nb: Nøkkel-ID

en: I trust signatures from “%s” on other keys
nb: Jeg stoler på signaturer fra «%s» på andre nøkler

en: If you believe that the person that owns this key is “%s”, <i>sign</i> this key:
nb: Hvis du tror at personen som eier denne nøkkelen er «%s», <i>signer</i> denne nøkkelen:

en: If you no longer trust that “%s” owns this key, <i>revoke</i> your signature:
nb: Hvis du ikke lenger stoler på at «%s» eier denne nøkkelen kan du <i>trekke tilbake</i> signaturen din:

en: Export _secret key
nb: Ek_sporter hemmelig nøkkel

en: Export _public key
nb: Eksporter _offentlig nøkkel

en: This key has been revoked
nb: Denne nøkkelen har blitt tilbakekalt

en: The owner of the key revoked the key. It can no longer be used.
nb: Eieren av denne nøkkelen har trukket tilbake nøkkelen. Den kan ikke lenger bli brukt.

en: This key has expired
nb: Denne nøkkelen har utløpt

en: Add a photo to this key
nb: Legg til et bilde for denne nøkkelen

en: Remove this photo from this key
nb: Fjern dette bildet fra denne nøkkelen

en: Make this photo the primary photo
nb: Bruk dette som hovedbilde

en: Go to previous photo
nb: Gå til forrige bilde

en: Go to next photo
nb: Gå til neste bilde

en: Comment
nb: Kommentar

en: Change _Passphrase
nb: Endre _passordfrase

en: Owner
nb: Eier

en: Key Names and Signatures
nb: Nøkkelnavn og signaturer

en: Primary
nb: Primær

en: Sign
nb: Signer

note: Translators: This text refers to deleting an item from its type's backing store
en: Delete
nb: Slett

note: Add another name to the PGP key.
en: _Add Name
nb: _Legg til navn

en: Revoke
nb: Trekk tilbake

note: List of names and signatures on the PGP key.
en: Names and Signatures
nb: Navn og signaturer

en: Key ID:
nb: Nøkkel-ID:

en: Strength:
nb: Styrke:

en: Technical Details
nb: Tekniske detaljer

en: Fingerprint
nb: Fingeravtrykk

en: Created:
nb: Opprettet:

en: Expires:
nb: Utgår:

en: Dates
nb: Datoer

en: Override Owner _Trust:
nb: Overstyr _tillit til eier:

en: _Export to file
nb: _Eksporter til en fil

en: Actions
nb: Handlinger

en: Expire
nb: Utløpt

en: _Subkeys
nb: Un_dernøkler

[ctx: Validity]
en: Marginally
nb: Marginalt

[ctx: Validity]
en: Fully
nb: Fullt ut

[ctx: Validity]
en: Ultimately
nb: Ultimat

note: Names set on the PGP key.
en: _Other Names:
nb: _Andre navn:

en: Your trust of this key
nb: Din tillit til denne nøkkelen

en: Your trust is manually specified on the <i>Details</i> tab.
nb: Din tillit er manuelt spesifisert på <i>detalj</i>-fanen.

en: _Sign this Key
nb: _Signer denne nøkkelen

en: _Revoke Signature
nb: _Tilbakekall signatur

en: _People who have signed this key:
nb: _Personer som har signert denne nøkkelen:

en: _Only display the signatures of people I trust
nb: _Bare vis signaturer til personer jeg stoler på

en: Trust
nb: Tillit

en: Technical Details:
nb: Tekniske detaljer:

en: Fingerprint:
nb: Fingeravtrykk:

en: Dates:
nb: Datoer:

en: Indicate trust:
nb: Indiker tillit:

en: You _trust the owner:
nb: Du s_toler på eieren:

en: Encrypt
nb: Krypter

en: Certify
nb: Sertifiser

en: Authenticate
nb: Autentiser

en: Key
nb: Nøkkel

en: Subkey %d of %s
nb: Undernøkkel %d av %s

en: Exporting data
nb: Eksporterer data

en: Retrieving data
nb: Henter data

en: Importing data
nb: Importerer data

en: Sending data
nb: Sender data

en: Unavailable
nb: Ikke tilgjengelig

en: Certificate
nb: Sertifikat

en: Certificates (DER encoded)
nb: Sertifikater (DER-kodet)

en: Personal certificate and key
nb: Personlig sertifikat og nøkkel

en: Personal certificate
nb: Personlig sertifikat

en: Are you sure you want to permanently delete %d certificate? | Are you sure you want to permanently delete %d certificates?
nb[0]: Er du sikker på at du vil slette %d sertifikat permanent?
nb[1]: Er du sikker på at du vil slette %d sertifikater permanent?

en: Couldn’t generate private key
nb: Kunne ikke lage privat nøkkel

en: I understand that this key will be permanently deleted.
nb: Jeg forstår at denne nøkkelen vil bli slettet permanent.

en: Unnamed private key
nb: Privat nøkkel uten navn

en: Private key
nb: Privat nøkkel

en: Unnamed
nb: Uten navn

en: Failed to export certificate
nb: Klarte ikke å eksportere sertifikat

en: Couldn’t delete
nb: Kunne ikke slette

en: Create
nb: Lag

en: Couldn’t create certificate request
nb: Kunne ikke lage sertifikatforespørsel

en: Save certificate request
nb: Lagre sertifikatforespørsel

en: _Save
nb: _Lagre

en: Certificate request
nb: Sertifikatforespørsel

en: PEM encoded request
nb: PEM-kodet forespørsel

en: Couldn’t save certificate request
nb: Kunne ikke lagre sertifikatforespørsel

[ctx: Label]
en: Unknown
nb: Ukjent

en: X.509 certificates and related keys
nb: X.509-sertifikater og relaterte nøkler

en: New private key
nb: Ny privat nøkkel

en: Create a new private key
nb: Lag en ny privat nøkkel

en: Label:
nb: Etikett:

en: Stored at:
nb: Lagret i:

en: Key _Type:
nb: Nøkkel_type:

en: Key _Strength (bits):
nb: Nøkkel_styrke (biter):

en: Delete this certificate or key
nb: Slett sertifikatet eller nøkkelen

en: Export the certificate
nb: Eksporter sertifikatet

en: Request Certificate
nb: Forespør sertifikat

en: Create a certificate request file for this key
nb: Lag en sertifikatforespørselsfil for denne nøkkelen

en: Create a certificate request file.
nb: Lag en sertifikatforespørselsfil.

en: The common name (CN) placed in the certificate request.
nb: Common Name (CN) som settes inn i sertifikatforespørselen.

en: Name (CN):
nb: Navn (CN):

en: Contributions:
nb: Bidrag:

en: Version of this application
nb: Versjon av dette programmet

en: Seahorse Project Homepage
nb: Hjemmesiden til Seahorse-prosjektet

en: Data to be imported
nb: Data som skal importeres

en: _Import
nb: _Importer

en: Import failed
nb: Import feilet

note: The prompt
en: Import Key
nb: Importer nøkkel

note: TODO: This should come from libgcr somehow
en: All key files
nb: Alle nøkkelfiler

en: Dropped text
nb: Sluppet tekst

en: Clipboard text
nb: Tekst fra utklippstavle

en: Couldn’t unlock keyring
nb: Kunne ikke låse opp nøkkelring

en: Change Passphrase
nb: Endre passord

en: New _Passphrase:
nb: Nytt _passord:

en: Confirm new passphrase
nb: Bekreft nytt passord

en: Con_firm Passphrase:
nb: Bekre_ft passord:

en: _Find remote keys…
nb: _Finn eksterne nøkler …

en: _Sync and publish keys…
nb: _Synkroniser og publiser nøkler …

en: _Preferences
nb: _Brukervalg

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _Keyboard Shortcuts
nb: _Tastatursnarveier

en: _About Passwords and Keys
nb: _Om Passord og nøkler

en: Filter items:
nb: Filtrer oppføringer:

en: Show p_ersonal
nb: Vis p_ersonlige

en: Show _trusted
nb: Vis oppføringer med _tillit

en: Show an_y
nb: Vis _alle

en: Secure Shell key
nb: Nøkkel for sikkert skall

en: Used to access other computers
nb: Brukt til å koble til andre datamaskiner

en: GPG key
nb: GPG-nøkkel

en: Used to encrypt emails and files
nb: Brukes til å kryptere e-post og filer

en: Password keyring
nb: Nøkkelring for passord

en: Used to store application and network passwords
nb: Brukes til å lagre passord for programmer og nettverk

en: Safely store a password or secret
nb: Lagre et passord eller en hemmelighet på en trygg måte

en: Used to request a certificate
nb: Brukes til å forespørre et sertifikat

en: Import from file…
nb: Importer fra fil …

en: Add a new key or item
nb: Legg til en ny nøkkel eller oppføring

en: Back
nb: Tilbake

en: Search for a key or password
nb: Søker etter en nøkkel eller et passord

en: This collection seems to be empty
nb: Denne samlingen ser ut til å være tom

en: Keyring is locked
nb: Nøkkelringen er låst

en: Unlock
nb: Lås opp

note: Translators: This is only relevant for "Password" items
en: Copy secret
nb: Kopier hemmelighet

en: Export…
nb: Eksporter …

en: Properties
nb: Egenskaper

en: Configure Key for Secure Shell…
nb: Konfigurerer nøkkel for _Secure Shell …

note: Lock and unlock items
en: _Lock
nb: _Lås

en: _Unlock
nb: Lås _opp

note: Properties item
en: _Properties
nb: Egenska_per

en: Couldn’t lock
nb: Kunne ikke låse

en: Secure Shell
nb: Sikkert skall

en: Keys used to connect securely to other computers
nb: Nøkler som brukes til å koble til andre datamaskiner på en sikker måte

en: Are you sure you want to delete the secure shell key “%s”?
nb: Er du sikker på at du vil slette SSH-nøkkel «%s»?

en: Are you sure you want to delete %u secure shell key? | Are you sure you want to delete %u secure shell keys?
nb[0]: Er du sikker på at du vil slette %u SSH-nøkkel?
nb[1]: Er du sikker på at du vil slette %u SSH-nøkler?

en: Secret SSH keys
nb: Hemmelige SSH-nøkler

en: Public SSH keys
nb: Offentlige SSH-nøkler

en: SSH Key
nb: SSH-nøkkel

en: No public key file is available for this key.
nb: Ingen offentlig nøkkelfil er tilgjengelig for denne nøkkelen.

en: Couldn’t load newly generated Secure Shell key
nb: Kunne ikke laste nylig generert Secure Shell-nøkkel

en: Couldn’t generate Secure Shell key
nb: Kunne ikke generere Secure Shell-nøkkel

en: Creating Secure Shell Key
nb: Oppretter Secure Shell-nøkkel

en: 1024 bits
nb: 1024 bit

en: 256 bits
nb: 256 bit

en: Unknown key type!
nb: Ukjent nøkkeltype!

en: Unknown type
nb: Ukjent type

en: Couldn’t rename key.
nb: Kunne ikke endre navn på nøkkel.

en: Couldn’t change authorization for key.
nb: Kunne ikke endre autorisasjon for nøkkelen.

en: Couldn’t change passphrase for key.
nb: Kunne ikke endre passordfrase for nøkkel.

en: Error deleting the SSH key.
nb: Feil ved sletting av SSH-nøkkel.

en: Personal SSH key
nb: Personlig SSH-nøkkel

en: SSH key
nb: SSH-nøkkel

note: No names when not even the fingerpint loaded
en: (Unreadable Secure Shell Key)
nb: (Uleslig Secure Shell-nøkkel)

note: No comment, but loaded
en: Secure Shell Key
nb: Nøkkel for sikkert skall

en: Remote Host Password
nb: Passord for ekstern vert

en: Enter Key Passphrase
nb: Oppgi passordfrase for nøkkel

en: Passphrase for New Secure Shell Key
nb: Passordfrase for ny Secure Shell-nøkkel

note: No filename specified, make one up Add the comment to the output
en: Importing key: %s
nb: Importerer nøkkel: %s

en: Importing key. Enter passphrase
nb: Importerer nøkkel. Oppgi passord

en: Enter your Secure Shell passphrase:
nb: Oppgi din Secure Shell-passordfrase:

en: Old Key Passphrase
nb: Gammel passordfrase for nøkkel

en: Enter the old passphrase for: %s
nb: Oppgi den gamle passordfrasen for: %s

en: New Key Passphrase
nb: Ny passordfrase for nøkkel

en: Enter the new passphrase for: %s
nb: Oppgi den nye passordfrasen for: %s

en: Enter the new passphrase again: %s
nb: Oppgi den nye passordfrasen igjen: %s

en: New Secure Shell Key
nb: Ny Secure Shell-nøkkel

en: A Secure Shell (SSH) key lets you connect securely to other computers.
nb: En Secure Shell (SSH)-nøkkel lar deg koble deg sikkert til pålitelige datamaskiner på en sikker måte.

en: _Description
nb: _Beskrivelse

en: Your email address, or a reminder of what this key is for.
nb: E-postadressen din eller noe annet som minner deg hva denne nøkkelen er til.

en: If there is a computer you want to use this key with, you can set up that computer to recognize your new key.
nb: Hvis du vil bruke denne nøkkelen på en bestemt datamaskin kan du sette opp den datamaskinen til å kjenne igjen den nye nøkkelen.

en: _Just Create Key
nb: _Bare opprett nøkkel

en: _Create and Set Up
nb: _Opprett og sett opp

en: SSH Key Properties
nb: Egenskaper for SSH-nøkkel

[ctx: name-of-ssh-key]
note: Name of key, often a persons name
en: Name
nb: Navn

en: Algorithm
nb: Algoritme

en: Key Length
nb: Nøkkellengde

en: Location
nb: Lokasjon

en: Public Key
nb: Offentlig nøkkel

en: Copy public key to clipboard
nb: Kopier offentlig nøkkel til utklippstavlen

en: Remote Access
nb: Ekstern tilgang

en: Allows accessing this computer remotely
nb: Tillat å aksessere denne datamaskinen eksternt

en: _Export
nb: _Eksporter

en: _Delete SSH Key
nb: _Slett SSH-nøkkel

en: Set Up Computer for SSH Connection
nb: Setter opp datamaskin for SSH-tilkobling

en: To use your Secure Shell key with another computer that uses SSH, you must already have a login account on that computer.
nb: Du må en påloggingskonto allerede for å bruke din nøkkel for sikkert skall på en annen datamaskin som bruker SSH.

en: _Server address:
nb: _Tjeneradresse:

en: eg: fileserver.example.com:port
nb: f.eks: filserver.eksempel.no:port

en: _Login name:
nb: På_loggingsnavn:

en: Set Up
nb: Sett opp

en: OpenSSH keys
nb: OpenSSH-nøkler

en: No private key file is available for this key.
nb: Ingen privat nøkkelfil er tilgjengelig for denne nøkkelen.

en: Couldn’t configure Secure Shell keys on remote computer.
nb: Kunne ikke konfigurere Secure Shell-nøkler på ekstern datamaskin.

en: Configuring Secure Shell Keys…
nb: Konfigurerer Secure Shell-nøkler …
