seahorse 2.21.x - en to nn translation catalogue (731 entries)

en: Passphrase:
nn: Passordfrase:

en: Please enter a passphrase to use.
nn: Oppgje passordfrase som skal brukast.

en: Unparseable Key ID
nn: Ulesbar nøkkel-ID

en: Unknown/Invalid Key
nn: Ukjend/ugyldig nøkkel

en: PGP Key: %s
nn: PGP-nøkkel: %s

en: <b>Warning</b>: Your system is not configured to cache passphrases in secure memory.
nn: <b>Advarsel</b>: Systemet er ikkje set opp for å mellomlagra passord i sikret minne.

en: Cache _Preferences
nn: _Innstillingar for mellomlager

en: Cached Encryption Keys
nn: Mellomlagra krypteringsnøklar

en: Change passphrase cache settings.
nn: Endra innstillingar for mellomlagring av passordfraser.

en: Clear passphrase cache
nn: Tøm mellomlagra passordfraser

en: _Clear Cache
nn: _Tøm mellomlager

en: _Show Window
nn: Vi_s vindauge

en: Do not daemonize seahorse-agent
nn: Ikkje køyr seahorse-agent som ein teneste

en: Print variables in for a C type shell
nn: Skriv ut variablene til eit C-liknende skall

en: Display environment variables (the default)
nn: Syn miljøvariablar (forvald)

en: Execute other arguments on the command line
nn: Køyr andre argumenter på kommandolinja

en: Allow GPG agent request from any display
nn: La GPG-agent køyra førespurnadar frå alle skjermer

en: command...
nn: kommando ...

en: couldn't fork process
nn: kunne ikkje starta prosess

en: couldn't create new process group
nn: kunne ikkje oppretta ny prosessgruppe

en: Encryption Key Agent (Seahorse)
nn: Nøkkelagent for kryptering (Seahorse)

en: no command specified to execute
nn: inga kommando oppgjeven for køyring

en: Authorize Passphrase Access
nn: Autoriser tilgang til passordfrase

en: The passphrase is cached in memory.
nn: Passordfrasen er mellomlagra i minnet.

en: Always ask me before using a cached passphrase
nn: Alltid spør meg før bruk av ein mellomlagra passordfrase

en: _Authorize
nn: _Autoriser

note: Make the uid column
en: Key Name
nn: Namn på nøkkel

en: Do not run seahorse-daemon as a daemon
nn: Ikkje køyr seahorse-daemon som ein teneste

en: Encryption Daemon (Seahorse)
nn: Krypteringsteneste (Seahorse)

en: Invalid or unrecognized key type: %s
nn: Ugyldig eller ukjend nøkkeltype: %s

en: Invalid or unrecognized key: %s
nn: Ugyldig eller ukjend nøkkel: %s

en: Invalid or unrecognized signer: %s
nn: Ugyldig eller ukjend signerer: %s

en: Key is not valid for signing: %s
nn: Nøkkelen er ikkje gyldig for signering: %s

en: Invalid or unrecognized recipient: %s
nn: Ugyldig eller ikkje gjenkjent mottakar: %s

en: Key is not a valid recipient for encryption: %s
nn: Nøkkelen er ikkje ein gyldig mottakar for kryptering: %s

en: No recipients specified
nn: Inga mottakare oppgjeven

en: No signer specified
nn: Inga signerer oppgjeven

en: Invalid key type for decryption: %s
nn: Ugyldig nøkkeltype for dekryptering: %s

en: Invalid key type for verifying: %s
nn: Ugyldig nøkkeltype for bekrefting: %s

en: Invalid key id: %s
nn: Ugyldig nøkkel-ID: %s

en: Couldn't share keys
nn: Kunne ikkje dela nøklar

en: Can't publish discovery information on the network.
nn: Kan ikkje publisere informasjon for oppdagelse på nettverket.

note: Translators: The %s will get filled in with the user name of the user, to form a genitive. If this is difficult to translate correctly so that it will work correctly in your language, you may use something equivalent to "Shared keys of %s".
en: %s's encryption keys
nn: Krypteringsnøklar for %s

en: A list of key server URIs to search for remote PGP keys. In later versions a display name can be included, by appending a space and then the name.
nn: Ei liste over URIar til nøkkeltenarar som skal søkjas igjennom for PGP nøklar. I Seinare versjonar vil eit visningsnamn bli inkludert, ved å leggje til eit mellomrom og så namnet.

en: After performing an decrypt or verify operation from the applet, display the resulting text in a window.
nn: Etter ein dekryptering eller bekreft operasjonen frå panelprogrammet, vis den resulterande teksten i eit vindauge.

en: After performing an encrypt or signing operation from the applet, display the resulting text in a window.
nn: Etter dekryptering eller signering frå panelprogrammet, vis teksten i eit vindauge.

en: Auto Retrieve Keys
nn: Hent nøklar automatisk

en: Auto Sync Keys
nn: Synkroniser nøklar automatisk

en: Controls the visibility of the expires column for the key manager.
nn: Kontroller synlegheten av utløpskolonnen for nøkkelhandsamaren.

en: Controls the visibility of the trust column for the key manager.
nn: Kontroller synlegheten av tillitskolonnen for nøkkelhandsamaren.

en: Controls the visibility of the type column for the key manager.
nn: Kontroller synlegheten av typekolonnen for nøkkelhandsamaren.

en: Controls the visibility of the validity column for the key manager.
nn: Kontroller synlegheten av gyldighetskolonnen for nøkkelhandsamaren.

en: Display cache reminder in the notification area
nn: Syn påminnar for hurtiglager i varslingsområdet

en: Display clipboard after decrypting
nn: Syn utklippstavla etter dekryptering

en: Display clipboard after encrypting
nn: Syn utklippstavla etter kryptering

en: Enable DNS-SD sharing
nn: Slå på DNS-SD-deling

en: Enables DNS-SD (Apple Bonjour) sharing of keys. seahorse-daemon must be running and must be built with HKP and DNS-SD support.
nn: Slår på DNS-SD-deling (Apple Bonjour) av nøklar. seahorse-daemon må køyra og må vera bygget med støtte for HKP og DNS-SD.

en: Expire passwords in the cache
nn: La passord i mellomlageret utgå

en: ID of the default key
nn: ID for forvald nøkkel

en: If set to 'gnome' uses gnome-keyring to cache passwords. When set to 'internal' uses internal cache.
nn: Viss sett til "gnome" brukast gnome-keyring til å mellomlagra passorda. Når sett til "internal" brukast det interne mellomlageret.

en: If set to true, then files encrypted with seahorse will be ASCII armor encoded.
nn: Viss sann vil filene bli som er kryptert med seahors bli koda med ASCII armor.

en: If set to true, then the default key will always be added to an encryption recipients list.
nn: Viss denne er sett til sann, så vil den forvalgte nøkkelen alltid å leggjes til ei liste over krypteringsmottakare.

en: Last key server search pattern
nn: Førre søkjemønster på nøkkeltenar

en: Last key servers used
nn: Siste brukte nøkkeltenarar

en: Last key used to sign a message.
nn: Siste nøkkel brukt for å signere ein melding.

en: PGP Key servers
nn: PGP-nøkkeltenarar

en: Prompt before using GPG passwords in cache
nn: Spør før bruk av GPG-passord i mellomlageret

en: Publish keys to this key server.
nn: Publiser nøklar til denne nøkkeltenaren.

en: Reflect the contents of the clipboard (whether encrypted, signed, etc...) in the panel applet icon.
nn: Reflekter innhaldet frå utklippstavla (om det er kryptert, signert, osv) i ikonet til panelprogrammet.

en: Set to 'true' to enable display of the cache reminder in the notification area of your panel.
nn: Set til 'true' for å vise ein påminning om hurtiglageret i varslingsområdet til panelet.

en: Set to 'true' to have seahorse-agent prompt before giving out passwords it has cached.
nn: Set til 'true' for at seahorse-agent skal spørje før den gir ut passord frå hurtiglageret.

en: Show clipboard state in panel
nn: Syn tilstand for utklippstavla på panelet

en: Show expires column in key manager
nn: Syn utløpskolonnen i nøkkelhandsamaren

en: Show trust column in key manager
nn: Syn tillitskolonnen i nøkkelhandsamaren

en: Show type column in key manager
nn: Syn typekolonnen i nøkkelhandsamaren

en: Show validity column in key manager
nn: Syn gyldighetskolonnen i nøkkelhandsamaren

en: Specify the column to sort the recipients window by. Columns are: 'name' and 'id'. Put a '-' in front of the column name to sort in descending order.
nn: Vel kolonna som mottagarvindauget skal sorteres etter. Kolonner er 'name' og 'id'. Skriv ein '-' fyrst for å sortere synkende.

en: Specify the column to sort the seahorse key manager main window by. Columns are: 'name', 'id', 'validity', 'expires', 'trust', and 'type'. Put a '-' in front of the column name to sort in descending order.
nn: Vel kolonna som hovudvindauget skal sorterast etter. Kolonner er 'name', 'id', 'validity', 'expires', 'trust' og 'type'. Skriv ein '-' fyrst for å sortere synkende.

en: The ID of the last secret key used to sign a message.
nn: IDen til den siste hemmelege nøkkelen brukt til å signere ein melding.

en: The column to sort the recipients by
nn: Kolonne for sortering av mottakare

en: The column to sort the seahorse keys by
nn: Kolonne nøklar skal sorterast etter i seahorse

en: The key server to publish PGP keys to. Or empty to suppress publishing of PGP keys.
nn: Nøkkeltenaren som PGP nøklar skal publiserast til, eller tom for å ikkje eksportere.

en: The last key server a search was performed against or empty for all key servers.
nn: Den siste nøkkeltenaren eit søk blei utført på, eller tom for alle nøkkeltenarar.

en: The last search pattern searched for against a key server.
nn: Siste søkestreng brukt til å søke på ein nøkkeltenar.

en: The time (in minutes) to cache GPG passwords
nn: Tida (i minutt) for å mellomlagra GPG-passorda

en: This is the amount of time, specified in minutes, to cache GPG passwords in seahorse-agent.
nn: Dette er tida, i minutt, som GPG passord vil bli hurtiglagra i seahorse-agent.

en: This option enables the GPG password cache in the seahorse-agent program. The 'use-agent' setting in gpg.conf affects this setting.
nn: Dette valet slår på hurtiglagring for GPG passord i seahorse-agent programmet. 'use-agent'-innstillinga i gpg.conf virkar inn på denne instillinga.

en: This specifies the default key to use for certain operations, mainly signing.
nn: Standardnøklen som skal brukast i visse operasjonar, i all hovudsak til signering.

en: When set, seahorse-agent expires GPG passwords in its cache after a period of time.
nn: Når satt vil seahorse-agent la GPG passord i hurtiglageret utgå etter en viss tid.

en: Where to store cached passwords.
nn: Kor skal passord lagrast.

en: Whether or not keys should be automatically retrieved from key servers.
nn: Om nøkler skal automatisk hentast frå nøkkeltenarar.

en: Whether or not modified keys should be automatically synced with the default key server.
nn: Om endra nøklar skal bli automatisk synkronisert med nøkkeltenaren.

en: Whether the GPG password cache is enabled
nn: Om mellomlager for GPG-passord skal slås på

en: Whether to always encrypt to default key
nn: Om forvald nøkkel alltid skal krypterast

en: Whether to use ASCII Armor
nn: Om ASCII-rustning skal brukast

en: All Keys
nn: Alle nøklar

en: Selected Recipients
nn: Valde mottakare

en: Search Results
nn: Søkjeresultat

note: Filter Label
en: Search _for:
nn: Søk _etter:

note: Sign Label
en: _Sign message as:
nn: _Signer melding som:

en: None (Don't Sign)
nn: Inga (Ikkje signer)

note: TODO: Icons
en: Name
nn: Namn

en: Key ID
nn: Nøkkel-ID

en: Add Password Keyring
nn: Legg til nøkkelring for passord

en: New Keyring Name:
nn: Nytt namn på nøkkelring:

en: Please choose a name for the new keyring. You will be prompted for an unlock password.
nn: Vel eit namn for den nye nøkkelringa. Du vil verta spurd om eit passord for å låse den opp.

en: The host name or address of the server.
nn: Vertsnamnet eller adressa til tenaren.

en: Add Key Server
nn: Legg til nøkkeltenar

en: Host:
nn: Vert:

en: Key Server Type:
nn: Type nøkkeltenar:

en: The port to access the server on.
nn: Port som tenaren skal nås på.

en: Search was not specific enough. Server '%s' found too many keys.
nn: Søkjet var ikkje spesifikt nok. Tenaren '%s' fann for mange nøklar.

en: Couldn't communicate with server '%s': %s
nn: Kunne ikkje kommunisere med tenar «%s»: %s

en: Searching for keys...
nn: Søkjer etter nøklar ...

en: Uploading keys...
nn: Lastar opp nøklar ...

en: Retrieving keys...
nn: Hentar nøklar ...

en: Searching for keys on: %s
nn: Søkjer etter nøklar på: %s

note: The ldap_cb and chain_cb were set in seahorse_ldap_operation_start
en: Connecting to: %s
nn: Koplar til: %s

en: Couldn't communicate with '%s': %s
nn: Kunne ikkje kommunisere med «%s»: %s

en: Couldn't resolve address: %s
nn: Kunne ikkje slå opp adresse: %s

en: Resolving server address: %s
nn: Slår opp tenaradresse: %s

en: Searching for keys containing '%s'...
nn: Søkjer etter nøklar som inneheld «%s» ...

en: Searching for key id '%s'...
nn: Søkjer etter nøkkel-ID «%s» ...

en: Retrieving remote keys...
nn: Hentar eksterne nøklar ...

en: Sending keys to key server...
nn: Sendar nøklar til ein nøkkeltenar ...

en: Key Imported | Keys Imported
nn[0]: Nøkkel importert
nn[1]: Nøklar importert

en: Imported %i key | Imported %i keys
nn[0]: Importerte %i nøkkel
nn[1]: Importerte %i nøklar

en: Imported a key for | Imported keys for
nn[0]: Importerte ein nøkkel for
nn[1]: Importerte nøklar for

note: TRANSLATORS: <key id='xxx'> is a custom markup tag, do not translate.
en: Signed by <i><key id='%s'/> <b>expired</b></i> on %s.
nn: Signert av <i><key id='%s'/> <b>utgått</b></i> den %s.

en: Invalid Signature
nn: Ugyldig signatur

en: Signed by <i><key id='%s'/></i> on %s <b>Expired</b>.
nn: Signert av <i><key id='%s'/></i> den %s <b>Utgått</b>.

en: Expired Signature
nn: Utgått signatur

en: Signed by <i><key id='%s'/> <b>Revoked</b></i> on %s.
nn: Signert av <i><key id='%s'/> <b>Tilbakekalt</b></i> den %s.

en: Revoked Signature
nn: Tilbakekalt signatur

note: TRANSLATORS: <key id='xxx'> is a custom markup tag, do not translate.
en: Signed by <i><key id='%s'/></i> on %s.
nn: Signert av <i><key id='%s'/></i> den %s.

en: Good Signature
nn: God signatur

en: Signing key not in keyring.
nn: Signerer nøkkel som ikkje er på nøkkelringa.

en: Unknown Signature
nn: Ukjend signatur

en: Bad or forged signature. The signed data was modified.
nn: Ugyldig eller falsk signatur. Signerte data er endra.

en: Bad Signature
nn: Dårlig signatur

en: Couldn't verify signature.
nn: Kunne ikkje bekrefte signatur.

en: Notification Messages
nn: Varslingsmeldingar

en: Passphrase
nn: Passord:

en: Password:
nn: Passord:

en: Confirm:
nn: Stadfest:

en: Wrong passphrase.
nn: Feil passordfrase.

en: Enter new passphrase for '%s'
nn: Oppgje ny passordfrase for «%s»

en: Enter passphrase for '%s'
nn: Oppgje passordfrase for «%s»

en: Enter new passphrase
nn: Oppgje nytt passord

en: Enter passphrase
nn: Oppgje passordfrase

en: Invalid
nn: Ugyldig

en: Public PGP Key
nn: Offentleg PGP-nøkkel

en: Private PGP Key
nn: Privat PGP-nøkkel

en: Unknown
nn: Ukjend

en: PGP Key
nn: PGP-nøkkel

note: TODO: We can use the GPGME progress to make this more accurate
en: Loaded %d key | Loaded %d keys
nn[0]: Lasta %d nøkkel
nn[1]: Lasta %d nøklar

en: Loading Keys...
nn: Lastar nøklar ...

en: Invalid key data (missing UIDs). This may be due to a computer with a date set in the future or a missing self-signature.
nn: Ugyldige nøkkeldata (manglar UIDer). Dette kan vera forårsaket av ein datamaskin med datoen sett i framtida eller ein manglende sjølvsignering.

en: Importing Keys
nn: Importerer nøklar

en: Exporting Keys
nn: Eksporterer nøklar

en: Not a valid Key Server address.
nn: Ikkje ein gyldig adresse til nøkkeltenar.

en: For help contact your system adminstrator or the administrator of the key server.
nn: For hjelp, kontakt din systemadministrator eller nøkkeltenarens administrator.

en: Custom
nn: Eigendefinert

en: None: Don't publish keys
nn: Inga: Ikkje publiser nøklar

en: None. Prompt for a key.
nn: Inga. Spør etter ein nøkkel.

en: <i>Automatically unlocked when user logs in.</i>
nn: <i>Låses automatisk opp når brukar loggar inn.</i>

en: Couldn't get default password keyring
nn: Fann ikkje forvald nøkkelring for passord

en: Couldn't get list of password keyrings
nn: Fann ikkje liste med nøkkelringar for passord

en: Couldn't set default password keyring
nn: Kunne ikkje setja forvald nøkkelring for passord

en: Couldn't remove keyring
nn: Kunne ikkje fjerna nøkkelring

en: Are you sure you want to permanently delete the '%s' keyring?
nn: Er du sikker på at du vil slette nøkkelringa «%s» for godt?

en: Couldn't add keyring
nn: Kunne ikkje leggja til nøkkelring

en: Couldn't change keyring password
nn: Kunne ikkje endra passord på nøkkelring

en: <b>Default Key</b>
nn: <b>Forvald nøkkel</b>

en: <b>Default Keyring</b>
nn: <b>Forvald nøkkelring</b>

en: <b>Password Keyrings</b>
nn: <b>Nøkkelringar for passord</b>

en: <b>Remember PGP Passphrases</b>
nn: <b>Hugs PGP-passordfraser</b>

en: <i>A supported PGP passphrase caching agent is not running.</i>
nn: <i>Inga støttede agenter for mellomlagring av PGP-passord køyrer.</i>

en: <i>This key is used to sign messages when no other key is chosen</i>
nn: <i>Denne nøkkelen vil verta brukt til å signere beskjeder, når inga andre nøklar er vald</i>

en: As_k me before using a cached passphrase
nn: _Spør meg før bruk av ein mellomlagra passordfrase

en: Automatically retrieve keys from _key servers
nn: Hent nøklar frå nø_kkeltenarar automatisk.

en: Automatically synchronize _modified keys with key servers
nn: Synkroniser _endra nøklar med nøkkeltenarar automatisk.

en: Change Unlock _Password
nn: Endra _passord for å låse opp

en: Encryption
nn: Kryptering

en: Key Servers
nn: Nøkkeltenarar

en: Key Sharing
nn: Deling av nøklar

en: PGP Passphrases
nn: PGP-passord

en: Password Keyrings
nn: Nøkkelringar for passord

en: Password and Encryption Settings
nn: Innstillingar for passord og kryptering

en: Sharing your keys allows other people on your network to use the keys you've collected. This means they can automatically encrypt things for you or those you know, without you having to send them your key.
    
    <b>Note:</b> Your personal keys will not be compromised.
nn: Viss du deler ut dine nøklar kan andre personar på ditt nettverk bruka nøklene du har samlet. Dette betyr at dei kan kryptere ting automatisk for deg eller dei du kjenner utan å måtte sende deg sine nøklar.
    
    <b>Merk:</b> dine personlige nøklar vil ikkje verta eksponert.

en: Show _icon in status area when passphrases are in memory
nn: Syn _ikon i statusområdet når passord ligg i minnet

en: When _encrypting, always include myself as a recipient
nn: Under krypt_ering, alltid inkluder meg sjølv som ein mottager

en: _Add Keyring
nn: Legg til _nøkkelring

en: _Always remember passphrases whenever logged in
nn: _Alltid hugs passordfrasene når logga inn

en: _Default key:
nn: _Forvald nøkkel:

en: _Find keys via:
nn: _Finn nøklar via:

en: _Location for application passwords:
nn: _Stad for passord for program:

en: _Never remember passphrases
nn: A_ldri hugs passordfraser

en: _Publish keys to:
nn: _Publiser nøklar til:

en: _Remember passphrases for
nn: _Hugs passordfraser for

en: _Remove Keyring
nn: Fje_rn nøkkelring

en: _Share my keys with others on my network
nn: _Del mine nøklar med andre på mitt nettverk

en: minutes
nn:  minutt

en: Progress Title
nn: Tittel for framdrift

en: LDAP Key Server
nn: LDAP nøkkeltenar

en: HTTP Key Server
nn: HTTP nøkkeltenar

note: TODO: We should be giving an error message that allows them to generate or import a key
en: No keys usable for signing
nn: Inga nøklar tilgjengeleg for signering

en: You have no personal PGP keys that can be used to sign a document or message.
nn: Du har inga personlige PGP-nøklar som kan brukast til å signere eit dokument eller beskjed.

en: _Sign message with key:
nn: _Signer melding med nøkkel:

en: Enter your Secure Shell passphrase:
nn: Oppgje din Secure Shell-passordfrase:

en: (Unreadable Secure Shell Key)
nn: (Uleslig Secure Shell-nøkkel)

en: Secure Shell Key
nn: Nøkkel for sikkert skall

en: Private Secure Shell Key
nn: Privat Secure Shell-nøkkel

en: Public Secure Shell Key
nn: Offentleg nøkkel for sikkert skall

en: The SSH command was terminated unexpectedly.
nn: SSH-kommando terminerte uventet.

en: The SSH command failed.
nn: SSH-kommando mislukkast

en: Secure Shell key
nn: Nøkkel for sikkert skall

note: Just prompt over and over again
en: Secure Shell Passphrase
nn: Passordfrase for Secure Shell

en: Old Key Passphrase
nn: Gammal passordfrase for nøkkel

en: Enter the old passphrase for: %s
nn: Oppgje den gamle passordfrasen for: %s

en: New Key Passphrase
nn: Ny passordfrase for nøkkel

en: Enter the new passphrase for: %s
nn: Oppgje den nye passordfrasen for: %s

en: Enter Key Passphrase
nn: Oppgje passordfrase for nøkkel

en: Passphrase for New Secure Shell Key
nn: Passordfrase for ny Secure Shell-nøkkel

en: Enter a passphrase for your new Secure Shell key.
nn: Oppgje ein passordfrase for din nye Secure Shell-nøkkel

en: Secure Shell Key Passphrase
nn: Passordfrase for Secure Shell-nøkkel

en: Enter the passphrase for: %s
nn: Oppgje passordfrasen for: %s

en: Save this passphrase in my keyring
nn: Lagra denne passordfrasen i min nøkkelring

en: Importing key: %s
nn: Importerer nøkkel: %s

en: Importing key. Enter passphrase
nn: Importerer nøkkel. Oppgje passord

en: Import Key
nn: Importer nøkkel

en: Unavailable
nn: Ikkje tilgjengeleg

en: Unknown Key: %s
nn: Ukjend nøkkel: %s

en: Unknown Key
nn: Ukjend nøkkel

en: Unavailable Key
nn: Nøkkel ikkje tilgjengeleg

en: Decryption failed. You probably do not have the decryption key.
nn: Dekryptering mislukkast. Du har moglegens ikkje dekrypteringsnøkkelen.

en: %Y-%m-%d
nn: %d-%m-%Y

en: Key Data
nn: Nøkkeldata

en: Multiple Keys
nn: Fleire nøklar

en: Couldn't run file-roller
nn: Kunne ikkje køyra file-roller

en: Couldn't package files
nn: Kunne ikkje pakke filene

en: The file-roller process did not complete successfully
nn: Prosess for file-roller fullførte ikkje operasjonen

en: Couldn't set permissions on backup file.
nn: Kunne ikkje setja rettar for sikkerhetskopi.

note: Filter for PGP keys. We also include *.asc, as in many cases that extension is associated with text/plain
en: All key files
nn: Alle nøkkelfiler

en: All files
nn: Alle filer

en: Archive files
nn: Arkivfiler

en: <b>A file already exists with this name.</b>
    
    Do you want to replace it with a new file?
nn: <b>Ein fil eksisterer allereie med dette namnet.</b>
    
    Vil du byta ut den med ein ny fil?

en: _Replace
nn: E_rstatt

en: Never
nn: Aldri

en: Ultimate
nn: Ultimat

en: Disabled
nn: Slått av

en: Revoked
nn: Tilbakekalt

en: Could not display help: %s
nn: Kunne ikkje visa hjelp: %s

en: Clipboard Text Encryption
nn: Kryptering av tekst på utklippstavla

en: Encrypt, decrypt or sign the clipboard (uses PGP type encryption).
nn: Krypter, dekrypter eller signer utklippstavla (brukar PGP-kryptering).

en: Seahorse Applet Factory
nn: Fabrikk for Seahorse-panelprogram

en: _About
nn: _Om

en: _Help
nn: _Hjelp

en: _Preferences
nn: _Innstillingar

en: Use PGP/GPG to encrypt/decrypt/sign/verify/import the clipboard.
nn: Bruk PGP/GPG for å kryptere/dekryptere/signere/stadfesta/importere utklippstavla.

en: Seahorse Project Homepage
nn: Heimesida til Seahorse-prosjektet

note: Get the recipient list
en: Choose Recipient Keys
nn: Vel mottakarnøklar

en: Encrypted Text
nn: Kryptert tekst

en: Encryption Failed
nn: Kryptering mislukkast

en: The clipboard could not be encrypted.
nn: Utklippstavla kunne ikkje verta kryptert.

en: Choose Key to Sign with
nn: Vel nøkkel å signere med

en: Signed Text
nn: Signert tekst

en: Signing Failed
nn: Signering mislukkast

en: The clipboard could not be Signed.
nn: Utklippstavla kunne ikkje verta signert.

en: Import Failed
nn: Importering mislukkast

en: Keys were found but not imported.
nn: Nøklar vart funne, men ikkje importert.

en: Decrypting Failed
nn: Dekryptering mislukkast

en: Text may be malformed.
nn: Teksten kan vera feilutformet.

en: No PGP key or message was found on clipboard
nn: Inga PGP-nøkkel eller beskjed vart funne på utklippstavla

en: No PGP data found.
nn: Inga PGP-data funne.

note: TRANSLATORS: This means 'The text that was decrypted'
en: Decrypted Text
nn: Dekryptert tekst

en: Could not display the help file
nn: Kunne ikkje visa hjelpfila

en: _Encrypt Clipboard
nn: Krypt_er utklippstavla

en: _Sign Clipboard
nn: _Signer utklippstavla

en: _Decrypt/Verify Clipboard
nn: _Dekrypter/stadfest utklippstavla

en: _Import Keys from Clipboard
nn: _Importer nøklar frå utklippstavla

en: Encryption Applet
nn: Panelprogram for kryptering

en: <b>Display clipboard contents after:</b>
nn: <b>Syn innhaldet på utklippstavla etter:</b>

en: Clipboard Encryption Preferences
nn: Innstillingar for kryptering av utklippstavle

en: _Decrypting or verifying the clipboard
nn: _Dekrypterer eller bekrefter utklippstavla

en: _Encrypting or signing the clipboard
nn: _Krypterer eller signerer utklippstavla

en: _Show clipboard state in panel
nn: Vi_s tilstand for utklippstavla på panelet

en: _Encrypt
nn: Krypt_er

en: _Sign
nn: _Signer

en: _Decrypt/Verify
nn: Dekrypter/bekreft

en: _Import Key
nn: _Importer nøkkel

en: Couldn't connect to seahorse-daemon
nn: Kunne ikkje kopla til seahorse-tenesten (seahorse-daemon)

en: Encrypted text
nn: Kryptert tekst

en: Couldn't encrypt text
nn: Kunne ikkje kryptere tekst

en: Couldn't import keys
nn: Kunne ikkje importere nøklar

en: Keys found but not imported
nn: Nøklar funne men ikkje importert

en: Couldn't decrypt text
nn: Kunne ikkje dekryptere tekst

en: Couldn't verify text
nn: Kunne ikkje bekrefte tekst

en: No encrypted or signed text is selected.
nn: Inga kryptert eller signert tekst er markert.

en: Decrypted text
nn: Dekryptert tekst

en: Verified text
nn: Bekrefta tekst

en: Imported %d key | Imported %d keys
nn[0]: Importerte %d nøkkel
nn[1]: Importerte %d nøklar

en: Signed text
nn: Signert tekst

en: Couldn't sign text
nn: Kunne ikkje signere tekst

en: _Encrypt...
nn: Krypt_er ...

en: Encrypt the selected text
nn: Krypter vald tekst

en: Decr_ypt/Verify
nn: Dekr_ypter/bekreft

en: Decrypt and/or Verify text
nn: Dekrypter og/eller bekreft tekst

en: Sig_n...
nn: Sig_ner ...

en: Sign the selected text
nn: Signer vald tekst

en: Enable the seahorse encryption plugin for gedit.
nn: Slå på seahorses krypteringstillegg for gedit.

en: Enable the seahorse gedit plugin
nn: Slå på Seahorse-tillegg for Gedit

en: Text Encryption
nn: Kryptering av tekst

en: This plugin performs encryption operations on text.
nn: Dette tillegget utfører krypteringsoperasjonar på tekst.

en: Encrypt...
nn: Krypter ...

en: Encrypt (and optionally sign) the selected file | Encrypt the selected files
nn[0]: Krypter (og signer viss ynskja) vald fil
nn[1]: Krypter (og signer viss ynskja) valde filer

en: Sign
nn: Signer

en: Sign the selected file | Sign the selected files
nn[0]: Signer vald fil
nn[1]: Signer valde filer

en: For internal use
nn: For intern bruk

en: Encryption Preferences
nn: Innstillingar for kryptering

en: Configure key servers and other encryption settings
nn: Set opp nøkkeltenarar og andre innstillingar for kryptering

en: Encryption and Keyrings
nn: Kryptering og nøkkelringar

en: Import keys from the file
nn: Importer nøklar frå fila

en: Encrypt file
nn: Krypter fil

en: Sign file with default key
nn: Signer fil med forvald nøkkel

en: Encrypt and sign file with default key
nn: Krypter og signer fil med forvald nøkkel

en: Decrypt encrypted file
nn: Dekrypter kryptert fil

en: Verify signature file
nn: Bekreft signaturfil

en: Read list of URIs on standard in
nn: Les liste med URIer frå standard inndata

en: file...
nn: fil ...

en: Choose Recipients
nn: Vel mottakare

en: Couldn't load keys
nn: Kunne ikkje lasta nøklar

en: Choose Encrypted File Name for '%s'
nn: Vel kryptert filnamn for «%s»

en: Choose Signer
nn: Vel signerer

en: Choose Signature File Name for '%s'
nn: Vel signaturfilnamn for «%s»

en: Import is complete
nn: Importeringa er komplett

en: Importing keys ...
nn: Importerer nøklar ...

en: Imported key
nn: Importert nøkkel

note: File to decrypt to
en: Choose Decrypted File Name for '%s'
nn: Vel dekryptert filnamn for «%s»

en: Choose Original File for '%s'
nn: Vel opphavleg fil for «%s»

note: * TODO: What should happen with multiple files at this point. * The last thing we want to do is cascade a big pile of error * dialogs at the user.
en: No valid signatures found
nn: Inga gyldige signaturar funne

en: File Encryption Tool
nn: Verktøy for kryptering av filer

en: Encrypting
nn: Krypterer

en: Couldn't encrypt file: %s
nn: Kunne ikkje kryptere fil: %s

en: Signing
nn: Signerer

en: Couldn't sign file: %s
nn: Kunne ikkje signere fil: %s

en: Importing
nn: Importerer

en: Couldn't import keys from file: %s
nn: Kunne ikkje importere nøklar frå fil: %s

en: Decrypting
nn: Dekrypterer

en: Couldn't decrypt file: %s
nn: Kunne ikkje dekryptere fil: %s

en: Verifying
nn: Bekrefter

en: Couldn't verify file: %s
nn: Kunne ikkje bekrefte fil: %s

en: Self-extracting zip (.exe)
nn: Sjølvutpakkende zip (.exe)

en: Tar uncompressed (.tar)
nn: Tar ukomprimert (.tar)

en: Tar compressed with bzip (.tar.bz)
nn: Tar komprimert med bzip (.tar.bz)

en: Tar compressed with bzip2 (.tar.bz2)
nn: Tar komprimert med bzip2 (.tar.bz2)

en: Tar compressed with gzip (.tar.gz)
nn: Tar komprimert med gzip (.tar.gz)

en: Tar compressed with lzop (.tar.lzo)
nn: Tar komprimert med lzop (.tar.lzo)

en: Tar compressed with compress (.tar.Z)
nn: Tar komprimert med compress (.tar.Z)

note: TRANSLATOR: This string will become * "You have selected %d files and %d folders"
en: You have selected %d file  | You have selected %d files
nn[0]: Du har vald %d fil
nn[1]: Du har vald %d filer

note: TRANSLATOR: This string will become * "You have selected %d files and %d folders"
en: and %d folder | and %d folders
nn[0]: og %d mappe
nn[1]: og %d mapper

note: should never be called for just one file
en: You have selected %d files
nn: Du har vald %d filer

en: You have selected %d folder | You have selected %d folders
nn[0]: Du har vald %d mappe
nn[1]: Du har vald %d mapper

en: Preparing...
nn: Førebur ...

en: Couldn't list files
nn: Kunne ikkje visa filer

en: Encryption Key Manager
nn: Handtering av krypteringsnøklar

en: Couldn't add subkey
nn: Kunne ikkje leggja til undernøkkel

en: Add subkey to %s
nn: Legg til undernøkkel til %s

en: DSA (sign only)
nn: DSA (berre signering)

en: ElGamal (encrypt only)
nn: ElGamal (berre kryptering)

en: RSA (sign only)
nn: RSA (berre signering)

en: RSA (encrypt only)
nn: RSA (berre kryptering)

en: Expiration Date:
nn: Utløpsdato:

en: Generate a new subkey
nn: Oppretter ein ny undernøkkel

en: If key never expires
nn: Viss nøkkelen aldri utgår

en: Key _Length:
nn: Nøkkel_lengde:

en: Key _Type:
nn: Nøkkel_type:

en: Length of Key
nn: Lengde på nøkkel

en: Never E_xpires
nn: Går _aldri ut

en: Couldn't add user id
nn: Kunne ikkje leggja til brukar-ID

en: Add user ID to %s
nn: Legg til brukar-ID i %s

en: Add User ID
nn: Legg til brukar-ID

en: Create the new user ID
nn: Opprett ny brukar-ID

en: Full _Name:
nn: Fullt _namn:

en: Key Co_mment:
nn: Nøkkel-ko_mmentar:

en: Must be at least 5 characters long
nn: Må vera minst 5 teikn langt

en: Optional comment describing key
nn: Valgfri kommentar som skildrar nøkkelen

en: Optional email address
nn: Alternativ e-postadresse

en: _Email Address:
nn: _E-postadresse:

en: Change Passphrase
nn: Endra passord

en: Con_firm Passphrase:
nn: Bekre_ft passord:

en: Confirm new passphrase
nn: Stadfest nytt passord

en: New _Passphrase:
nn: Nytt _passord:

en: %s is a private key. Make sure you have a backup. Do you still want to delete it?
nn: %s er ein privat nøkkel. Sjekk at du har ein sikkerhetskopi. Vil du framleis slette den?

en: Are you sure you want to permanently delete %s?
nn: Er du sikker på at du vil slette %s for godt?

en: Are you sure you want to permanently delete %d key? | Are you sure you want to permanently delete %d keys?
nn[0]: Er du sikker på at du vil slette %d nøkkel for godt?
nn[1]: Er du sikker på at du vil slette %d nøklar for godt?

en: Couldn't delete key
nn: Kunne ikkje slette nøkkel

en: Are you sure you want to permanently delete subkey %d of %s?
nn: Er du sikker på at du vil slette undernøkkelen %d av %s for godt?

en: Couldn't delete subkey
nn: Kunne ikkje slette undernøkkel

en: Are you sure you want to permanently delete the '%s' user ID?
nn: Er du sikker på at du vil slette brukar-IDen «%s» for godt?

en: Couldn't delete user id
nn: Kunne ikkje slette brukar-ID

en: Manage your passwords and encryption keys
nn: Handter dine passord og krypteringsnøklar

en: Passwords and Encryption Keys
nn: Passord og krypteringsnøklar

en: Couldn't change expiry date
nn: Kunne ikkje endra utløpsdato

en: Expiry for Subkey %d of %s
nn: Utløp for undernøkkel %d av %s

en: Expiry for %s
nn: Utløp for %s

en: C_hange
nn: E_ndre

en: Revoke key
nn: Trekk tilbake nøkkel

en: _Never expires
nn: _Går aldri ut

en: Used to encrypt email and files
nn: Brukast til å kryptere e-post og filer

en: Used to access other computers (eg: via a terminal)
nn: Brukast til å nå andre datamaskiner (t.d. via ein terminal)

en: <b>_Select the kind of key you wish to create:</b>
nn: <b>_Vel type nøkkel du ynskjer å opprette:</b>

en: C_ontinue
nn: F_ortsett

en: Create a New Key
nn: Opprett ein ny nøkkel

en: Web Password
nn: Passord for nettside

en: Network Password
nn: Nettverkspassord

en: Password
nn: Passord

en: Access a network share or resource
nn: Kopla til ein delt nettverksressurs

en: Access a website
nn: Kopla til ein nettstad

en: Unlocks a PGP key
nn: Låser opp ein GPG-nøkkel

en: Unlocks a Secure Shell key
nn: Låser opp ein nøkkel for sikkert skall

en: Saved password or login
nn: Lagra passord eller pålogging

en: Network Credentials
nn: Påloggingsinformasjon for nettverk

en: Couldn't change password.
nn: Kunne ikkje endra passord

en: Couldn't set description.
nn: Kunne ikkje setja skildring

en: Couldn't set application access.
nn: Kunne ikkje setja tilgang for program.

en: <b>Password:</b>
nn: <b>Passord:</b>

en: <b>Path:</b>
nn: <b>Stig:</b>

en: <b>Permissions:</b>
nn: <b>Tillatelser:</b>

en: <b>Technical Details:</b>
nn: <b>Tekniske detaljar:</b>

en: Applications
nn: Program

en: Details
nn: Detaljar

en: Key
nn: Nøkkel

en: Key Properties
nn: Eigenskapar for nøkkel

en: Login:
nn: Pålogging:

en: Server:
nn: Tenar:

en: Show pass_word
nn: Syn pass_ord

note: To translators: This is the noun not the verb.
en: Use:
nn: Bruk:

note: To translators: This is the infinitive not the imperative.
en: _Delete
nn: _Slett

en: _Description:
nn: _Skildring:

note: To translators: This is the infinitive not the imperative.
en: _Read
nn: _Les

note: To translators: This is the infinitive not the imperative.
en: _Write
nn: _Skriv

en: Access to the key ring was denied
nn: Tilgang til nøkkelringa vart nekta

en: The gnome-keyring daemon is not running
nn: gnome-keyring-tenesten køyrer ikkje

en: The key ring has already been unlocked
nn: Nøkkelringa er allereie låst opp

en: No such key ring exists
nn: Nøkkelringa eksisterer ikkje

en: Couldn't communicate with key ring daemon
nn: Kunne ikkje kommunisere med nøkkelringtenesten

en: The item already exists
nn: Oppføringa eksisterer allereie

en: Internal error accessing gnome-keyring
nn: Intern feil ved tilkopling til gnome-keyring

en: Saving item...
nn: Lagrar oppføring ...

en: Retrieving key
nn: Hentar nøkkel

note: Start listing of ids
en: Listing passwords
nn: Listar passord

en: Couldn't read file
nn: Kunne ikkje lesa nøkkel

en: Unrecognized key type, or invalid data format
nn: Ukjend nøkkeltype eller ugyldig dataformat

en: Couldn't retrieve data from key server
nn: Kunne ikkje henta data frå nøkkeltenar

en: Copied %d key | Copied %d keys
nn[0]: Kopiert %d nøkkel
nn[1]: Kopiert %d nøklar

en: Retrieving keys
nn: Hentar nøklar

en: Couldn't export key
nn: Kunne ikkje eksportere nøkkel

en: Export public key
nn: Eksporter offentleg nøkkel

en: Couldn't export key to "%s"
nn: Kunne ikkje eksportere nøkkel til «%s»

en: Exporting keys
nn: Eksporterer nøklar

en: Back up Key Rings to Archive
nn: Ta sikkerhetskopi av nøkkelringar til arkiv

en: Contributions:
nn: Bidrag:

en: Selected %d key | Selected %d keys
nn[0]: %d nøkkel vald
nn[1]: %d nøklar vald

note: Top menu items
en: _Key
nn: Nø_kler

en: _Edit
nn: R_ediger

en: _View
nn: _Vis

note: Key Actions
en: _Create New Key...
nn: _Opprett ny nøkkel ...

en: Create a new personal key
nn: Opprett ein ny personleg nøkkel

en: _Import...
nn: _Importer ...

en: Import keys into your key ring from a file
nn: Importer nøklar til din nøkkelring frå ein fil

en: _Back up Key Rings...
nn: _Sikkerhetskopier nøkkelringar ...

en: Back up all keys
nn: Sikkerhetskopier alle nøklar

en: Paste _Keys
nn: Lim inn nø_kler

en: Import keys from the clipboard
nn: Importer nøklar frå utklippstavla

en: _Quit
nn: A_vslutt

en: Close this program
nn: Lukk dette programmet

en: Prefere_nces
nn: _Innstillingar

en: Change preferences for this program
nn: Endra innstillingar for dette programmet

en: About this program
nn: Om dette programmet

en: _Remote
nn: Ekste_rnt

en: _Contents
nn: _Innhald

en: Show Seahorse help
nn: Syn hjelp for Seahorse

en: T_ypes
nn: T_yper

en: Show type column
nn: Syn type kolonne

en: _Expiry
nn: _Utgår

en: Show expiry column
nn: Syn utløpskolonne

en: _Trust
nn: _Tillit

en: Show owner trust column
nn: Syn kolonne for tillit til eig

en: _Validity
nn: _Validitet

en: Show validity column
nn: Syn kolonne for validitet

en: P_roperties
nn: E_genskapar

en: Show key properties
nn: Syn eigenskapar for nøkkel

en: E_xport Public Key...
nn: E_ksporter offentleg nøkkel ...

en: Export public part of key to a file
nn: Eksporter offentleg del av nøkkel til ein fil

en: _Copy Public Key
nn: _Kopier offentleg nøkkel

en: Copy public part of selected keys to the clipboard
nn: Kopier offentleg del av valde nøklar til utklippstavla

en: _Delete Key
nn: _Slett nøkkel

en: Delete selected keys
nn: Slett valde nøklar

en: _Sign...
nn: _Signer ...

en: Sign public key
nn: Signer offentleg nøkkel

en: Set Up Computer for _Secure Shell...
nn: Set opp datamaskinen for _sikkert skall ...

en: Send public Secure Shell key to another machine, and enable logins using that key.
nn: Send offentleg nøkkel for sikkert skall til ein annan maskin og slå på pålogging med denne nøkkelen.

en: _Find Remote Keys...
nn: _Finn eksterne nøklar ...

en: Search for keys on a key server
nn: Søk etter nøklar på ein nøkkeltenar

en: _Sync and Publish Keys...
nn: _Synkroniser og publiser nøklar ...

en: Publish and/or synchronize your keys with those online.
nn: Publiser og/eller synkroniser dine nøklar med dei på nettet.

en: <big><b>First time options:</b></big>
nn: <big><b>Førstegangsalternativ:</b></big>

en: Generate a new key of your own:
nn: Opprett ein ny nøkkel til deg sjølv:

en: Import existing keys from a file:
nn: Importer eksisterande nøklar frå ein fil:

en: My _Personal Keys
nn: Mine _personlige nøklar

en: Other _Collected Keys
nn: An_dre innsamla nøklar

en: To get started with encryption you will need keys.
nn: For å komme i gong med kryptering må du ha nøklar.

en: _Import
nn: _Importer

en: _Passwords
nn: _Passord

en: _Trusted Keys
nn: Nøklar du s_toler på

en: Expired
nn: Utgått

en: User ID
nn: Brukar-ID

en: Couldn't retrieve key data
nn: Kunne ikkje henta nøkkeldata

en: Couldn't write key to file
nn: Kunne ikkje skriva nøkkel til fil

en: Validity
nn: Validitet

note: Trust column
en: Trust
nn: Tillit

note: Expiry date column
en: Expiration Date
nn: Utløpsdato

en: Couldn't change primary user ID
nn: Kunne ikkje endra primær brukar-ID

en: [Unknown]
nn: [Ukjend]

en: Name/Email
nn: Namn/e-post

en: Signature ID
nn: Signatur-ID

en: Couldn't change primary photo
nn: Kunne ikkje endra hovudbilete

en: (unknown)
nn: (ukjend)

en: This key expired on: %s
nn: Denne nøkkelen gikk ut: %s

en: Unable to change trust
nn: Kan ikkje endra tillitsforhald

en: Export Complete Key
nn: Eksporter heile nøkkelen

en: Created
nn: Oppretta

en: Expires
nn: Utgår

en: Strength
nn: Styrke

en: Good
nn: God

en: Couldn't import keys into key ring
nn: Kunne ikkje importere nøklar til nøkkelring

en: Importing keys from key servers
nn: Importerer nøklar frå nøkkeltenarar

en: Couldn't write keys to file: %s
nn: Kunne ikkje skriva nøklar til fil: %s

en: Save Remote Keys
nn: Lagra eksterne nøklar

en: No matching keys found
nn: Inga nøklar funne

en: _Close
nn: _Lukk

en: Close this window
nn: Lukk dette vindauget

en: _Expand All
nn: _Utvid alle

en: Expand all listings
nn: Utvid alle lister

en: _Collapse All
nn: _Trekk saman alle

en: Collapse all listings
nn: Slå saman alle lister

en: Import selected keys to local key ring
nn: Importer valde nøklar til lokal nøkkelring

en: Save Key As...
nn: Lagra nøkkel som ...

en: Save selected keys as a file
nn: Lagra valde nøklar som ein fil

en: _Copy Key
nn: _Kopier nøkkel

en: Copy selected keys to the clipboard
nn: Kopier valde nøklar til utklippstavla

en: Remote Keys
nn: Eksterne nøklar

en: Remote Keys Containing '%s'
nn: Ekstrene nøklar inneheld «%s»

en: Remote Encryption Keys
nn: Eksterne krypteringsnøklar

en: <b>Key Servers:</b>
nn: <b>Nøkkeltenarar:</b>

en: <b>Shared Keys Near Me:</b>
nn: <b>Delte nøklar nær meg:</b>

en: Find Remote Keys
nn: Finn eksterne nøklar

en: This will find keys for others on the Internet. These keys can then be imported into your local key ring.
nn: Finn andres nøklar på internett. Desse nøklene kan så importerast i din lokale nøkkelring.

en: Where to search:
nn: Kor skal det søkjes:

en: _Search
nn: _Søk

en: _Search for keys containing:
nn: _Søk etter nøklar som inneheld:

en: Couldn't publish keys to server: %s
nn: Kunne ikkje publisere nøklar til tenar: %s

en: Couldn't retrieve keys from server: %s
nn: Kunne ikkje motta nøklar frå nøkkeltenar: %s

en: <b>%d key is selected for synchronizing</b> | <b>%d keys are selected for synchronizing</b>
nn[0]: <b>%d nøkkel er vald for synkronisering</b>
nn[1]: <b>%d nøklar er vald for synkronisering</b>

en: Synchronizing keys
nn: Synkroniserer nøklar

note: Show the progress window if necessary
en: Synchronizing keys...
nn: Synkroniserer nøklar ...

en: <b>X keys are selected for synchronizing</b>
nn: <b>X nøklar er vald for synkronisering</b>

en: Sync Keys
nn: Synkroniser nøklar

en: This will publish the keys in your key ring so they're available for others to use. You'll also get any changes others have made since you received their keys.
nn: Dette vil publisere nøklene i din nøkkelring, slik dei er tilgjengeleg for andre. Du vil òg få dei endringane andre har gjort, sida du mottok deira nøklar.

en: This will retrieve any changes others have made since you received their keys. No key server has been chosen for publishing, so your keys will not be made available to others.
nn: Dette vil henta dei endringar andre har gjort sida du henta deira nøklar. Inga nøkkeltenarar har blitt vald for publisering, så dine nøklar vil ikkje verta gjort tilgjengeleg for andre.

en: _Key Servers
nn: Nø_kkeltenarar

en: _Sync
nn: _Synkroniser

en: <b>You have selected multiple files or folders</b>
nn: <b>Du har vald fleire filer eller mapper</b>

en: Because the files are located remotely, each file will be encrypted separately.
nn: Filene vil verta kryptert kvar for seg då dei befinner seg eksternt.

en: Encrypt Multiple Files
nn: Krypter fleire filer

en: Encrypt each file separately
nn: Krypter kvar fil separat

en: Encrypt packed together in a package
nn: Krypter pakket saman i ein pakke

en: Package Name:
nn: Pakkenamn:

en: Packaging:
nn: Pakkar:

en: encrypted-package
nn: kryptert pakke

en: Decrypt File
nn: Dekrypter fil

en: DSA Elgamal
nn: DSA ElGamal

en: Couldn't generate PGP key
nn: Kunne ikkje oppretta PGP-nøkkel

en: Passphrase for New PGP Key
nn: Passordfrase for ny PGP-nøkkel

en: Enter the passphrase for your new key twice.
nn: Oppgje passordfrasen for din nye nøkkel to gonger.

en: Couldn't generate key
nn: Kunne ikkje opprette nøkkel

en: Generating key
nn: Oppretter nøkkel

en: <b>_Advanced key options</b>
nn: <b>_Avanserte nøkkelval</b>

en: A PGP key allows you to encrypt email or files to other people.
nn: Ein PGP-nøkkel lèt deg kryptere e-post eller filer til andre personar.

en: Algorithms here
nn: Algoritmer her

en: C_reate
nn: O_pprett

en: Create a PGP Key
nn: Opprett ein PGP-nøkkel

en: E_xpiration Date:
nn: _Utløpsdato:

en: Encryption _Type:
nn: _Krypteringstype:

en: Generate a new key
nn: Opprett ein ny nøkkel

en: Key _Strength (bits):
nn: Nøkkel_styrke (bitar):

en: Ne_ver Expires
nn: Utløper _aldri

en: New PGP Key
nn: Ny PGP-nøkkel

en: _Comment:
nn: _Kommentar:

en: <b>Actions</b>
nn: <b>Handlingar</b>

en: <b>Comment:</b>
nn: <b>Kommentar:</b>

en: <b>Dates</b>
nn: <b>Datoar</b>

en: <b>Email:</b>
nn: <b>E-postadresse:</b>

en: <b>Fingerprint</b>
nn: <b>Fingeravtrykk:</b>

en: <b>Key ID:</b>
nn: <b>Nøkkel-ID:</b>

en: <b>Key Names and Signatures</b>
nn: <b>Nøkkelnamn og signaturar</b>

en: <b>Name:</b>
nn: <b>Namn:</b>

en: <b>Photo </b>
nn: <b>Bilete </b>

en: <b>Technical Details</b>
nn: <b>Tekniske detaljar</b>

en: <b>This key has been revoked</b>
nn: <b>Denne nøkkelen har blitt tilbakekalt</b>

en: <b>This key has expired</b>
nn: <b>Denne nøkkelen har utgått</b>

note: To translators: This is the noun not the verb.
en: <b>Use:</b>
nn: <b>Bruk:</b>

en: <b>_Subkeys</b>
nn: <b>Un_dernøklar</b>

en: Add
nn: Legg til

en: Add a photo to this key
nn: Legg til eit bilete for denne nøkkelen

en: Change _Passphrase
nn: Endra _passordfrase

en: Created:
nn: Oppretta:

en: Decrypt files and email sent to you.
nn: Dekrypter filer og e-postar sendt til deg.

en: Delete
nn: Slett

en: Expire
nn: Utgått

en: Expires:
nn: Utgår:

en: Export
nn: Eksporter

en: Go to next photo
nn: Gå til neste bilete

en: Go to previous photo
nn: Gå til førre bilete

en: Key ID:
nn: Nøkkel-ID:

en: Make this photo the primary photo
nn: Bruk dette som hovudbilete

en: Names and Signatures
nn: Namn og signaturar

en: Override Owner _Trust:
nn: Overstyr _tillit til eig:

en: Owner
nn: Eig

en: Primary
nn: Primær

en: Remove this photo from this key
nn: Fjern dette bilete frå denne nøkkelen

en: Revoke
nn: Trekk tilbake

en: Strength:
nn: Styrke:

en: The owner of the key revoked the key. It can no longer be used.
nn: Eigaren av denne nøkkelen har trukket tilbake nøkkelen. Den kan ikkje lenger verta brukt.

en: Unknown
    Never
    Marginal
    Full
    Ultimate
nn: Ukjend
    Aldri
    Marginal
    Full
    Ultimat

en: _Add Name
nn: _Legg til namn

en: _Export Complete Key:
nn: _Eksporter heile nøkkelen:

en: <b>Dates:</b>
nn: <b>Datoar:</b>

en: <b>Fingerprint:</b>
nn: <b>Fingeravtrykk:</b>

en: <b>Indicate Trust:</b>
nn: <b>Syn tillit:</b>

en: <b>Your trust of this key</b>
nn: <b>Din tillit til denne nøkkelen</b>

en: <b>_Other Names:</b>
nn: <b>_Andre namn:</b>

en: <b>_People who have signed this key:</b>
nn: <b>_Personar som har signert denne nøkkelen:</b>

en: Encrypt files and email to the key's owner
nn: Krypter filer og e-postar til eigaren av nøkkelen

en: I have checked that this key belongs to '%s'
nn: Eg har kontrollert at denne nøkkelen tilhører «%s»

en: I trust signatures from '%s' on other keys
nn: Eg stoler på signaturar frå «%s» på andre nøklar

en: If you no longer trust this person's identity, <i>revoke</i> your signature:
nn: Viss du ikkje lenger stoler på denne personens identitet, <i>trekk tilbake</i> signaturen din:

en: To indicate your trust of this key to others, <i>sign</i> this key:
nn: For å syne din tillit av denne nøkkelen til andre, <i>signer</i> denne nøkkelen:

en: Unknown
    Never
    Marginally
    Fully
    Ultimately
nn: Ukjend
    Aldri
    Marginalt
    Fullt
    Ultimat

en: You _Trust the Owner:
nn: Du s_toler på eigaren:

en: Your trust is manually specified on the <i>Details</i> tab.
nn: Din tillit er manuelt spesifisert på <i>detalj</i>-fana.

en: _Only display the signatures of people I trust
nn: _Berre syn signaturar til personar eg stoler på

en: _Revoke Signature
nn: _Tilbakekall signatur

en: _Sign this Key
nn: _Signer denne nøkkelen

en: Verify Signature
nn: Bekreft signatur

en: <big><b>The photo is too large</b></big>
    The recommended size for a photo on your key is %d x %d pixels.
nn: <big><b>Bilete er for stort</b></big>
    Anbefalt storleik for eit bilete på nøkkelringa din er %d x %d pikslar.

en: _Don't Resize
nn: _Ikkje endra storleik

en: _Resize
nn: End_re storleik

en: This is not a image file, or an unrecognized kind of image file. Try to use a JPEG image.
nn: Dette er ikkje ei biletfil, eller så er det eit ukjend biletformat. Prøv å bruk eit JPEG-bilete.

en: All image files
nn: Alle biletfiler

en: All JPEG files
nn: Alle JPEG-filer

en: Choose Photo to Add to Key
nn: Vel bilete som skal leggjes til nøkkelen

en: Couldn't add photo
nn: Kunne ikkje leggja til bilete

en: The file could not be loaded. It may be in an invalid format
nn: Fila kunne ikkje verta lasta. Den kan vera i eit ugyldig format

en: Are you sure you want to remove the current photo from your key?
nn: Er du sikker på at du vil fjerna det noverande bilete frå din nøkkel?

en: Couldn't delete photo
nn: Kunne ikkje slette bilete

en: Couldn't revoke subkey
nn: Kunne ikkje trekkje tilbake undernøkkel

en: Revoke Subkey %d of %s
nn: Trekk tilbake undernøkkel %d av %s

en: Revoke %s
nn: Trekk tilbake %s

en: No reason
nn: Inga grunn

en: No reason for revoking key
nn: Inga grunn til å tilbakekalle nøkkelen

en: Compromised
nn: Kompromittert

en: Key has been compromised
nn: Nøkkelen er kompromittert

en: Superseded
nn: Utgått

en: Key has been superseded
nn: Nøkkelen er utgått

en: Not Used
nn: Ikkje brukt

en: Key is no longer used
nn: Nøkkelen er ikkje lenger i bruk

en: You are about to add %s as a revoker for %s. This operation cannot be undone! Are you sure you want to continue?
nn: Du er i ferd med å leggja til %s som tilbaketrekkjer for %s. Denne operasjonen kan ikkje angrast!. Er du sikker på at du vil halda fram?

en: Couldn't add revoker
nn: Kunne ikkje leggja til tilbakekaller

en: Optional description of revocation
nn: Alternativ skildring for tilbaketrekking

en: Re_voke
nn: _Trekk tilbake

en: Reason for revoking the key
nn: Grunn til å tilbakekalle nøkkelen

en: _Reason:
nn: Å_rsak:

en: Couldn't sign key
nn: Kunne ikkje signere nøkkelen

en: You have no personal PGP keys that can be used to indicate your trust of this key.
nn: Du har inga personlige PGP-nøklar som kan brukast for å syne din tillit til denne nøkkelen.

en: <b>How carefully have you checked this key?</b>
nn: <b>Kor nøye har du sjekka denne nøkkelen?</b>

en: <b>How others will see this signature:</b>
nn: <b>Korleis andre vil sjå denne signaturen:</b>

en: <b>Sign key as:</b>
nn: <b>Signer nøkkel som:</b>

en: <i>Casually:</i> means you have done a casual verification that the key
    is owned by the person who claims to own it. For example, you could
    read the key fingerprint to the owner over the phone.
nn: <i>Tilfeldig:</i> betyr at du har gjort ein rask bekreftelse av at nøkkelen
    eies av personen som hevder at dei eig den. Du kan til dømes ha lest
    nøkkelens fingeravtrykk til eigaren over telefonen.

en: <i>Key Name</i>
nn: <i>Namn på nøkkel</i>

en: <i>Not at all:</i> means you believe the key is owned by the person who 
    claims to own it, but you could not or did not verify this to be a fact.
nn: <i>Ikkje i det heile tatt:</i> betyr at du tror denne nøkkelen eies av personen som hevder å eie den, men du har ikkje bekrefta at dette stemmer.

en: <i>Very Carefully:</i> Select this only if you are absolutely sure that this
    key is genuine.
nn: <i>Meget nøye:</i> Vel dette berre viss du er helt sikker på at denne
    nøkkelen er ekte.

en: By signing you indicate your trust that this key belongs to:
nn: Bed å signere syner du at du stoler på at denne nøkkelen tilhører:

en: I can _revoke this signature at a later date.
nn: Eg kan t_rekkje tilbake denne signaturen seinare.

en: You could use a hard to forge photo identification (such as a passport) 
    to personally check that the name on the key is correct. You should 
    have also used email to check that the email address belongs to the
    owner.
nn: Du kan bruka fotoidentifikasjon som er vanskeleg å forfalske (t.d. pass) 
    for personleg å sjekka at namnet på nøkkelen er korrekt. Du bør òg
    bruka e-post for å sjekka at e-postadressa tilhører
    eigaren.

en: _Casually
nn: _Tilfeldig

en: _Not at all
nn: _Ikkje i det heile tatt

en: _Others may not see this signature
nn: _Andre kan moglegens ikkje sjå denne signaturen

en: _Signer:
nn: _Signeringspart:

en: _Very Carefully
nn: _Meget nøye

en: Couldn't generate Secure Shell key
nn: Kunne ikkje opprette Secure Shell-nøkkel

en: Creating Secure Shell Key
nn: Opprettar Secure Shell-nøkkel

en: <i>Use your email address, and any other reminder
     you need about what this key is for.</i>
nn: <i>Bruk e-postadressa di og noko anna som
    minner deg kva denne nøkkelen er for.</i>

en: A Secure Shell (SSH) key lets you connect securely to trusted
    computers using SSH, without entering a different password 
    for each of them.
nn: Ein Secure Shell(SSH)-nøkkel lèt deg kopla deg sikkert til
    pålitelege datamaskiner med SSH, utan å vel eit passord for kvar
    og ein av dei.

en: If there is already a computer you want to use this key with, you 
    can set up that computer to recognize your key now.
nn: Viss det allereie er ein datamaskin du vil bruka denne nøkkelen på,
    kan du setja opp den datamaskinen til å kjenne att nøkkelen no.

en: New Secure Shell Key
nn: Ny Secure Shell-nøkkel

en: _Create and Set Up
nn: _Opprett og set opp

en: _Just Create Key
nn: _Berre opprett nøkkel

en: _Key Description:
nn: Nø_kkelbeskrivelse:

en: Couldn't rename key.
nn: Kunne ikkje endra namn på nøkkel.

en: Couldn't change authorization for key.
nn: Kunne ikkje endra autorisasjon for nøkkelen.

en: Couldn't change passhrase for key.
nn: Kunne ikkje endra passordfrasen for nøkkelen.

en: /home/nate/.ssh/blah_rsa
nn: /home/kari/.ssh/blah_rsa

en: <b>Algorithm:</b>
nn: <b>Algoritme:</b>

en: <b>Identifier:</b>
nn: <b>Identifikator:</b>

en: <b>Location:</b>
nn: <b>Stad:</b>

en: <b>Strength:</b>
nn: <b>Styrke:</b>

en: <b>Trust</b>
nn: <b>Tillit</b>

en: <i>This only applies to the '%s'</i> account.
nn: <i>Dette gjeld berre «%s»</i>-kontoen

en: E_xport Complete Key
nn: E_ksporter heile nøkkelen

en: The owner of this key is _authorized to connect to this computer
nn: Eigaren av denne nøkkelen er _autorisert til å kopla til denne datamaskinen

en: Used to connect to other computers.
nn: Brukt til å kopla til andre datamaskiner.

en: Couldn't configure Secure Shell keys on remote computer.
nn: Kunne ikkje setja opp Secure Shell-nøkkelen på ekstern datamaskin.

note: Show the progress window if necessary
en: Configuring Secure Shell Keys...
nn: Setje opp Secure Shell-nøklar ...

en: <i>eg: fileserver.example.com</i>
nn: <i>t.d.: filserver.døme.no</i>

en: Set Up Computer for SSH Connection
nn: Set opp datamaskin for SSH-tilkopling

en: To use your Secure Shell key with another computer that
    uses SSH, you must already have a login account on that 
    computer.
nn: Du må ein påloggingskonto allereie for å bruka din
    nøkkel for sikkert skall på ein annan datamaskin som 
    brukar SSH.

en: _Computer Name:
nn: Namn på _datamaskin:

en: _Login Name:
nn: På_loggingsnamn:

en: _Set Up
nn: _Set opp
