seahorse - en to sr translation catalogue (573 entries)

en: Add Key Server
sr: Dodaj server ključeva

en: Custom
sr: Proizvoljno

note: Buttons
en: Cancel
sr: Otkaži

en: Save
sr: Sačuvaj

en: Contributions:
sr: Doprinosioci:

en: Passwords and Keys
sr: Lozinke i ključevi

en: Seahorse Project Homepage
sr: Stranica projekta Morskog konjića

en: Cannot delete
sr: Ne mogu da obrišem

en: Couldn’t export keys
sr: Ne mogu da izvezem ključeve

en: Couldn’t export data
sr: Ne mogu da izvezem podatke

en: Could not display help: %s
sr: Ne mogu da prikažem pomoć: %s

note: Top menu items
en: _File
sr: _Datoteka

en: E_xport…
sr: _Izvezi…

en: Export to a file
sr: Izvezite u datoteku

en: _Edit
sr: _Uređivanje

en: _Copy
sr: _Kopiraj

en: Copy to the clipboard
sr: Umnožite u ostavu

note: Translators: This text refers to deleting an item from its type's backing store
en: _Delete
sr: _Obriši

en: Delete selected items
sr: Obrišite izabrane stavke

en: _Properties
sr: _Svojstva

en: Show the properties of this item
sr: Prikažite osobine ove stavke

en: Show the properties of this keyring
sr: Prikažite osobine ovog priveska

en: Prefere_nces
sr: Pos_tavke

en: Change preferences for this program
sr: Izmenite podešavanja programa

en: _View
sr: _Pregled

en: _Help
sr: Po_moć

en: _About
sr: _O programu

en: About this program
sr: O ovom programu

en: _Contents
sr: _Sadržaj

en: Show Seahorse help
sr: Prikaži pomoć Morskog konjića

en: _Cancel
sr: _Otkaži

en: Export
sr: Izvezi

note: The second and main entry
en: Confirm:
sr: Potvrdi:

en: _OK
sr: U _redu

en: Password:
sr: Lozinka:

en: Preferences
sr: Postavke

en: None: Don’t publish keys
sr: Ništa: nemoj objavljivati ključeve

en: Not a valid Key Server address.
sr: Neispravna adresa servera ključeva.

en: For help contact your system administrator or the administrator of the key server.
sr: Za pomoć se obratite vašem administratoru sistema ili administratoru servera ključeva.

en: URL
sr: Adresa

en: initial temporary item
sr: početna privremena stavka

en: Key Server Type:
sr: Vrsta servera ključeva:

en: Host:
sr: Domaćin:

en: The host name or address of the server.
sr: Naziv udaljenog računara ili adresa servera.

en: The port to access the server on.
sr: Priključnik preko koga se može pristupiti serveru.

en: _Find keys via:
sr: _Pronađi ključ preko:

en: _Publish keys to:
sr: _Objavi ključeve na:

en: Automatically retrieve keys from _key servers
sr: Automatski preuzmi ključeve sa servera _ključeva

en: Automatically synchronize _modified keys with key servers
sr: Automatski usaglasi _izmenjene ključeve sa serverima ključeva

en: Key Servers
sr: Serveri ključeva

note: TRANSLATORS: this date (Year-month-day) is used to display * when something happened, e.g. when a key was created. Feel * free to put it in the correct order for your language.
en: %Y-%m-%d
sr: %d.%m.%Y.

[ctx: Validity]
en: Unknown
sr: Nepoznato

[ctx: Validity]
en: Never
sr: Nikada

[ctx: Validity]
en: Marginal
sr: Površno

[ctx: Validity]
en: Full
sr: Potpuno

[ctx: Validity]
en: Ultimate
sr: Bezuslovno

[ctx: Validity]
en: Disabled
sr: Isključen

[ctx: Validity]
en: Revoked
sr: Povučen

en: Seahorse
sr: Morski konjić

en: Manage your passwords and encryption keys
sr: Uredite vaše lozinke i ključeve šifrovanja

en: Seahorse is a GNOME application for managing encryption keys. It also integrates with nautilus, gedit and other places for encryption operations.
sr: Morski konjić je Gnomov program za upravljanje ključevima šifrovanja. Takođe se sjedinjuje sa nautilusom, vilenjakovom beležnicom i drugim mestima za radnje šifrovanja.

en: With seahorse you can create and manage PGP keys, create and manage SSH keys, publish and retrieve keys from key servers, cache your passphrase so you don’t have to keep typing it and backup your keys and keyring.
sr: Sa morskim konjićem možete da stvarate i da upravljate PGP ključevima, da stvarate i upravljate ključevima bezbedne školjke, objavljujete i dovlačite ključeve sa servera ključeva, da smestite vašu lozinku tako da ne morate stalno da je kucate i da napravite rezerve vaših ključeva i priveska ključeva.

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: keyring;encryption;security;sign;ssh;
sr: privezak ključeva;šifrovanje;bezbednost;pristup;bezbedna školjka;

en: Passwords
sr: Lozinke

en: Stored personal passwords, credentials and secrets
sr: Sačuvane lične lozinke, uverenja i tajne

en: New password keyring
sr: Novi privezak za lozinke

en: Used to store application and network passwords
sr: Koristi se za čuvanje lozinki programa i mreže

en: New password…
sr: Nova lozinka…

en: Safely store a password or secret.
sr: Bezbedno čuva lozinke ili tajne.

en: Password Keyring
sr: Privezak za lozinke

en: Stored Password
sr: Sačuvane lozinke

en: Add Password
sr: Dodajte lozinku

en: Couldn’t add item
sr: Ne mogu da dodam stavku

en: Save changes for this item?
sr: Da sačuvam izmene ove stavke?

en: Access a network share or resource
sr: Pristupite sadržaju deljenom na mreži ili resursima

en: Access a website
sr: Pristupite veb stranici

en: Unlocks a PGP key
sr: Otključajte PGP ključ

en: Unlocks a Secure Shell key
sr: Otključajte ključ bezbedne školjke

en: Saved password or login
sr: Sačuvana lozinka ili prijava

en: Network Credentials
sr: Punomoćstva mreže

en: Password
sr: Lozinka

en: Couldn’t change password.
sr: Ne mogu da promenim lozinku.

en: Couldn’t set description.
sr: Ne mogu da postavim opis.

note: Translators: This should be the same as the string in empathy
en: IM account password for
sr: Lozinka TP naloga za

en: Password or secret
sr: Lozinka ili tajna

en: Network password
sr: Lozinka za mrežu

en: Stored note
sr: Sačuvana beleška

en: Keyring password
sr: Lozinka priveska

en: Encryption key password
sr: Lozinka ključa šifrovanja

en: Key storage password
sr: Lozinka ključa skladištenja

en: Google Chrome password
sr: Lozinka Gugl Hromijuma

en: GNOME Online Accounts password
sr: Lozinka Gnomovih naloga na mreži

en: Telepathy password
sr: Lozinka Internet pismonoše

en: Instant messaging password
sr: Lozinka trenutnih poruka

en: Network Manager secret
sr: Tajne upravnika mreže

en: Are you sure you want to delete the password “%s”?
sr: Da li sigurno želite da izbrišete lozinku „%s“?

en: Are you sure you want to delete %d password? | Are you sure you want to delete %d passwords?
sr[0]: Da li sigurno želite da izbrišete %d lozinku?
sr[1]: Da li sigurno želite da izbrišete %d lozinke?
sr[2]: Da li sigurno želite da izbrišete %d lozinki?
sr[3]: Da li sigurno želite da izbrišete lozinku?

en: Add Password Keyring
sr: Dodajte privezak za lozinku

en: Couldn’t add keyring
sr: Ne mogu da dodam privezak

en: A keyring that is automatically unlocked on login
sr: Privezak koji biva samostalno otključan prilikom prijavljivanja

en: A keyring used to store passwords
sr: Privezak koji se koristi za čuvanje lozinki

en: Couldn’t set default keyring
sr: Ne mogu da postavim osnovni privezak ključeva

en: Couldn’t change keyring password
sr: Ne mogu da promenim lozinku priveska ključeva

en: _Set as default
sr: _Postavi kao osnovno

en: Applications usually store new passwords in the default keyring.
sr: Programi uglavnom skladište nove lozinke u osnovnom privesku.

en: Change _Password
sr: Izmeni _lozinku

en: Change the unlock password of the password storage keyring
sr: Izmenite lozinku priveska ključeva skladišta lozinki

en: Are you sure you want to delete the password keyring “%s”?
sr: Da li sigurno želite da obrišete „%s“ privezak?

en: I understand that all items will be permanently deleted.
sr: Shvatam da će sve stavke biti trajno obrisane.

en: Show/Hide password
sr: Prikaži/sakrij lozinku

en: Please choose a name for the new keyring. You will be prompted for an unlock password.
sr: Izaberite naziv novog priveska. Biće vam zatražena lozinka za otključavanje.

en: New Keyring Name:
sr: Naziv novog priveska:

en: _Description:
sr: _Opis:

en: _Password:
sr: _Lozinka:

en: _Show Password
sr: Prikaži lo_zinku

en: _Keyring:
sr: _Privezak:

note: To translators: This is the noun not the verb.
en: Use:
sr: Upotreba:

en: Type:
sr: Vrsta:

en: Login:
sr: Prijava:

en: Key
sr: Ključ

en: Technical Details:
sr: Tehnički detalji:

en: Details
sr: Detalji

en: Name:
sr: Naziv:

note: To translators: This is the noun not the verb.
en: Created:
sr: Napravljen:

en: Keyring
sr: Privezak ključeva

en: Display flags
sr: Oznake za prikazivanje

en: Displayed date and/or time properties
sr: Svojstva prikazanog datuma i/ili vremena

en: Lazy mode
sr: Lenji režim

en: Lazy mode doesn’t normalize entered date and time values
sr: Lenji režim ne normalizuje unesene vrednosti za datum i vreme

en: Year
sr: Godina

en: Displayed year
sr: Prikazana godina

en: Month
sr: Mesec

en: Displayed month
sr: Prikazani mesec

en: Day
sr: Dan

en: Displayed day of month
sr: Prikazani dan u mesecu

en: Hour
sr: Sat

en: Displayed hour
sr: Prikazani sat

en: Minute
sr: Minut

en: Displayed minute
sr: Prikazani minut

en: Second
sr: Sekunda

en: Displayed second
sr: Prikazana sekunda

en: Lower limit year
sr: Donja granica godine

en: Year part of the lower date limit
sr: Deo godine donje granice datuma

en: Upper limit year
sr: Gornja granica godine

en: Year part of the upper date limit
sr: Deo godine gornje granice datuma

en: Lower limit month
sr: Donja granica meseca

en: Month part of the lower date limit
sr: Deo meseca donje granice datuma

en: Upper limit month
sr: Gornja granica meseca

en: Month part of the upper date limit
sr: Deo meseca gornje granice datuma

en: Lower limit day
sr: Donja granica dana

en: Day of month part of the lower date limit
sr: Dan dela meseca donje granice datuma

en: Upper limit day
sr: Gornja granica dana

en: Day of month part of the upper date limit
sr: Dan dela meseca gornje granice datuma

en: Lower limit hour
sr: Donja granica sata

en: Hour part of the lower time limit
sr: Deo sata donje granice vremena

en: Upper limit hour
sr: Gornja granica sata

en: Hour part of the upper time limit
sr: Deo sata gornje granice vremena

en: Lower limit minute
sr: Donja granica minuta

en: Minute part of the lower time limit
sr: Deo minuta donje granice vremena

en: Upper limit minute
sr: Gornja granica minuta

en: Minute part of the upper time limit
sr: Deo minuta gornje granice vremena

en: Lower limit second
sr: Donja granica sekunde

en: Second part of the lower time limit
sr: Deo sekunde donje granice vremena

en: Upper limit second
sr: Gornja granica sekunde

en: Second part of the upper time limit
sr: Deo sekunde gornje granice vremena

note: Translate to calendar:week_start:1 if you want Monday to be the * first day of the week; otherwise translate to calendar:week_start:0. * Do *not* translate it to anything else, if it isn't calendar:week_start:1 * or calendar:week_start:0 it will not work.
en: calendar:week_start:0
sr: calendar:week_start:1

en: Date
sr: Datum

en: Enter the date directly
sr: Unesite datum direktno

en: Select Date
sr: Izaberi datum

en: Select the date from a calendar
sr: Izaberite datum iz kalendara

en: Time
sr: Vreme

en: Enter the time directly
sr: Unesite vreme direktno

en: Select Time
sr: Izaberi vreme

en: Select the time from a list
sr: Izaberite vreme sa spiska

note: Translators: set this to anything else if you want to use a * 24 hour clock.
en: 24hr: no
sr: 24hr: ne

en: AM
sr: PrP

en: PM
sr: PoP

note: TODO: should handle other display modes as well... Translators: This is YYYY-MM-DD
en: %04d-%02d-%02d
sr: %02d.%02d.%04d.

en: Version of this application
sr: Izdanje ovog programa

en: - System Settings
sr: — Podešavanja sistema

en: Don't display a window
sr: Ne prikazuj prozor

en: Enter PIN or password for: %s
sr: Unesite PIN ili lozinku za: %s

en: The search provider is not loaded yet
sr: Dostavljač pretrage još nije učitan

en: Never E_xpires
sr: Nikada ne _ističe

en: If key never expires
sr: Ako ključ nikad ne ističe

en: Key _Type:
sr: _Vrsta ključa:

en: Key _Length:
sr: _Dužina ključa:

en: Expiration Date:
sr: Datum isteka:

en: Length of Key
sr: Dužina ključa

en: Generate a new subkey
sr: Napravite novi podključ

en: Add User ID
sr: Dodaj IB korisnika

en: Must be at least 5 characters long
sr: Mora biti dužine bar 5 znakova

en: Optional email address
sr: Neobavezna adresa el. pošte

en: Optional comment describing key
sr: Neobavezna primedba za opis ključa

note: Full name of the key, usually the name of the user.
en: Full _Name:
sr: Ime i _prezime:

en: _Email Address:
sr: Adresa _el. pošte:

en: Key Co_mment:
sr: Ko_mentar ključa:

en: Create the new user ID
sr: Napravi novi IB korisnika

en: _Never expires
sr: _Nikad ne ističe

en: Revoke key
sr: Opozovi ključ

en: C_hange
sr: _Izmeni

en: Couldn’t add subkey
sr: Ne mogu da dodam podključ

en: Add subkey to %s
sr: Dodaj podključ za %s

en: DSA (sign only)
sr: DSA (samo potpis)

en: ElGamal (encrypt only)
sr: ElGamal (samo šifrovanje)

en: RSA (sign only)
sr: RSA (samo potpis)

en: RSA (encrypt only)
sr: RSA (samo šifrovanje)

en: Couldn’t add user id
sr: Ne mogu da dodam IB korisnika

en: Add user ID to %s
sr: Dodaj IB korisnika u %s

en: Invalid expiry date
sr: Neispravan datum isteka

en: The expiry date must be in the future
sr: Datum isteka mora biti u budućnosti

en: Couldn’t change expiry date
sr: Ne mogu da promenim datum isteka

en: Expiry: %s
sr: Ističe: %s

en: Multiple Keys
sr: Višestruki ključevi

en: Key Data
sr: Podaci ključa

en: Armored PGP keys
sr: Oklopljeni PGP ključevi

en: PGP keys
sr: PGP ključevi

en: PGP Key
sr: PGP ključ

en: Used to encrypt email and files
sr: Koristi se za šifrovanje el. pošte i datoteka

en: DSA ElGamal
sr: DSA Elgamal

en: Couldn’t generate PGP key
sr: Ne mogu da stvorim PGP ključ

en: Passphrase for New PGP Key
sr: Lozinka za novi PGP ključ

en: Enter the passphrase for your new key twice.
sr: Dvaput unesite lozinku za novi ključ.

note: Has line breaks because GtkLabel is completely broken WRT wrapping
en: When creating a key we need to generate a lot of
    random data and we need you to help. It’s a good
    idea to perform some other action like typing on
    the keyboard, moving the mouse, using applications.
    This gives the system the random data that it needs.
sr: Prilikom stvaranja ključa moramo da proizvedemo mnogo
    nasumičnih podataka i potrebna nam je vaša pomoć.
    Poželjno je da obavljate neke druge radnje kao što je
    kucanje na tastaturi, pomeranje miša, korišćenje programa.
    To će sistemu obezebediti potrebne nasumične podatke.

en: Generating key
sr: Stvaram ključ

en: Are you sure you want to permanently delete %s?
sr: Da li sigurno želite trajno da uklonite %s?

en: Are you sure you want to permanently delete %d keys? | Are you sure you want to permanently delete %d keys?
sr[0]: Da li sigurno želite trajno da obrišete %d ključ?
sr[1]: Da li sigurno želite trajno da obrišete %d ključa?
sr[2]: Da li sigurno želite trajno da obrišete %d ključeva?
sr[3]: Da li sigurno želite trajno da obrišete jedan ključ?

en: Wrong password
sr: Pogrešna lozinka

en: This was the third time you entered a wrong password. Please try again.
sr: Ovo je treći put da ste uneli pogrešnu lozinku. Pokušajte ponovo.

en: Wrong passphrase.
sr: Pogrešna lozinka.

en: Enter new passphrase for “%s”
sr: Unesite novu lozinku za „%s“

en: Enter passphrase for “%s”
sr: Unesite lozinku za „%s“

en: Enter new passphrase
sr: Unesite novu lozinku

en: Enter passphrase
sr: Unesite lozinku

en: Passphrase
sr: Lozinka

en: Loaded %d key | Loaded %d keys
sr[0]: Učitao sam %d ključ
sr[1]: Učitao sam %d ključa
sr[2]: Učitao sam %d ključeva
sr[3]: Učitao sam jedan ključ

en: Invalid key data (missing UIDs). This may be due to a computer with a date set in the future or a missing self-signature.
sr: Neispravni podaci ključa (nedostaju JID-ovi). Ovo se može desiti ako je datum na računaru podešen unapred ili ako nedostaje samopotpis.

en: GnuPG keys
sr: GnuPG ključevi

en: GnuPG: default keyring directory
sr: GnuPG: osnovni direktorijum priveska

en: <big><b>The photo is too large</b></big>
    The recommended size for a photo on your key is %d × %d pixels.
sr: <big><b>Fotografija je previše velika</b></big>
    Preporučena veličina fotografije na vašem ključu je %d × %d tačaka.

en: _Don’t Resize
sr: _Nemoj menjati veličinu

en: _Resize
sr: _Promeni veličinu

en: This is not a image file, or an unrecognized kind of image file. Try to use a JPEG image.
sr: Ova datoteka nije slika, ili je neprepoznata vrsta slike. Pokušajte da koristite JPEG sliku.

en: All image files
sr: Sve slike

en: All JPEG files
sr: Sve JPEG datoteke

en: All files
sr: Sve datoteke

en: Choose Photo to Add to Key
sr: Izaberite sliku za pridodavanje ključu

en: Couldn’t prepare photo
sr: Ne mogu da pripremim fotografiju

en: Couldn’t add photo
sr: Ne mogu da dodam sliku

en: The file could not be loaded. It may be in an invalid format
sr: Ne mogu da učitam datoteku. Moguće da je u neodgovarajućem formatu

en: Are you sure you want to remove the current photo from your key?
sr: Da li sigurno želite da uklonite trenutnu sliku iz vašeg ključa?

en: Couldn’t delete photo
sr: Ne mogu da izbrišem sliku

en: Couldn’t revoke subkey
sr: Ne mogu da opzovem podključ

en: Revoke: %s
sr: Opozovi: %s

en: No reason
sr: Nema razloga

en: No reason for revoking key
sr: Nema razloga za opozivanje ključa

en: Compromised
sr: Kompromitovan

en: Key has been compromised
sr: Ključ je kompromitovan

en: Superseded
sr: Prevaziđen

en: Key has been superseded
sr: Ključ je prevaziđen

en: Not Used
sr: Nije korišćen

en: Key is no longer used
sr: Ključ nije više u upotrebi

en: You are about to add %s as a revoker for %s. This operation cannot be undone! Are you sure you want to continue?
sr: Upravo ćete dodati %s kao povlačenje za %s. Ova operacija se ne može opozvati! Da li sigurno želite da nastavite?

en: Couldn’t add revoker
sr: Ne mogu da dodam opozivača

en: I understand that this secret key will be permanently deleted.
sr: Shvatam da će ovaj ključ tajne biti trajno obrisan.

en: This key was already signed by
    “%s”
sr: Ovaj ključ je već potpisao
    „%s“

en: Couldn’t sign key
sr: Ne mogu da potpišem ključ

note: TODO: We should be giving an error message that allows them to generate or import a key
en: No keys usable for signing
sr: Nema ključeva upotrebljivih za potpisivanje

en: You have no personal PGP keys that can be used to indicate your trust of this key.
sr: Nemate ličnih PGP ključeva koji bi se mogli iskoristiti da ukažu na vaše poverenje ovom ključu.

[ctx: Algorithm]
en: Unknown
sr: Nepoznat

en: Decryption failed. You probably do not have the decryption key.
sr: Dešifrovanje nije uspelo. Verovatno nemate ključ za dešifrovanje.

en: The operation was cancelled
sr: Radnja je otkazana

en: Search was not specific enough. Server “%s” found too many keys.
sr: Pretraga nije bila dovoljno određena. Server „%s“ je pronašao previše ključeva.

en: Couldn’t communicate with server “%s”: %s
sr: Ne mogu da se povežem sa serverom „%s“: %s

en: HTTP Key Server
sr: HTTP server ključeva

en: Couldn’t import keys
sr: Ne mogu da uvezem ključeve

en: Importing keys from key servers
sr: Uvozim ključeve sa servera ključeva

note: TRANSLATORS: The "Remote" menu contains key operations on remote systems.
en: _Remote
sr: _Udaljeno

en: Close this window
sr: Zatvorite ovaj prozor

en: _Find Remote Keys…
sr: _Pronađi udaljene ključeve…

en: Search for keys on a key server
sr: Potražite ključeve na serveru ključeva

en: _Import
sr: _Uvezi

en: Import selected keys to local key ring
sr: Stavlja izabrane ključeve na lokalni privezak

en: Remote Keys
sr: Udaljeni ključevi

en: Remote Keys Containing “%s”
sr: Udaljeni ključevi koji sadrže „%s“

en: The search for keys failed.
sr: Nije uspela pretraga za ključevima.

en: Find Remote Keys
sr: Pronađite udaljene ključeve

en: This will find keys for others on the Internet. These keys can then be imported into your local key ring.
sr: Ova opcija će pronaći ključeve za druge na Internetu. Ove ključeve možete zatim da uvezete u vaš privezak ključeva.

en: _Search for keys containing:
sr: _Traži ključeve koji sadrže:

en: Key Servers:
sr: Serveri ključeva:

en: Shared Keys Near Me:
sr: Deljeni ključevi u blizini:

en: Where to search:
sr: Gde tražiti:

en: _Search
sr: _Potraži

en: Couldn’t publish keys to server
sr: Ne mogu da objavim ključeve na server

en: Couldn’t retrieve keys from server: %s
sr: Ne mogu da preuzmem ključeve sa servera: %s

en: <b>%d key is selected for synchronizing</b> | <b>%d keys are selected for synchronizing</b>
sr[0]: <b>%d ključ je izabran za usaglašavanje</b>
sr[1]: <b>%d ključa su izabrana za usaglašavanje</b>
sr[2]: <b>%d ključeva je izabrano za usaglašavanje</b>
sr[3]: <b>Jedan ključ je izabran za usaglašavanje</b>

en: Synchronizing keys…
sr: Usaglašavam ključeve…

en: Sync Keys
sr: Usaglasite ključeve

en: This will publish the keys in your key ring so they’re available for others to use. You’ll also get any changes others have made since you received their keys.
sr: Ova opcija će objaviti ključeve u vaš privezak, tako da će biti dostupni drugima na korišćenje. Takođe, dobićete izmene koje su napravili drugi od kada ste primili njihove ključeve.

en: This will retrieve any changes others have made since you received their keys. No key server has been chosen for publishing, so your keys will not be made available to others.
sr: Ova opcija će preuzeti sve izmene koje su drugi napravili od kada ste primili njihove ključeve. Nijedan server ključeva nije izabran za objavljivanje, tako da vaši ključevi neće biti dostupni drugima.

en: _Key Servers
sr: Serveri _ključeva

en: _Sync
sr: _Usaglasi

en: Couldn’t communicate with %s: %s
sr: Ne mogu da se povežem sa „%s“: %s

en: Connecting to: %s
sr: Povezujem se na: %s

en: Couldn’t resolve address: %s
sr: Ne mogu da razrešim adresu: %s

en: Resolving server address: %s
sr: Razrešavam adresu servera: %s

en: LDAP Key Server
sr: LDAP server ključeva

en: _Sync and Publish Keys…
sr: _Usaglasi i objavi ključeve…

en: Publish and/or synchronize your keys with those online.
sr: Objavite i/ili usaglasite vaše ključeve sa onima na mreži.

en: PGP Keys
sr: PGP ključevi

en: PGP keys are for encrypting email or files
sr: PGP ključevi se koriste za šifrovanje el. pošte i datoteka

en: C_reate
sr: _Napravi

en: Generate a new key
sr: Napravite novi ključ

en: A PGP key allows you to encrypt email or files to other people.
sr: PGP ključ vam omogućava da šifrujete el. poštu ili datoteke koje šaljete drugim ljudima.

en: Ne_ver Expires
sr: Nika_da ne ističe

en: _Comment:
sr: _Napomena:

en: Encryption _Type:
sr: _Vrsta šifrovanja:

en: Key _Strength (bits):
sr: _Jačina ključa (bitova):

en: E_xpiration Date:
sr: Datum _isteka:

en: _Advanced key options
sr: _Napredne opcije ključa

en: Couldn’t change primary user ID
sr: Ne mogu da promenim IB osnovnog korisnika

en: Are you sure you want to permanently delete the “%s” user ID?
sr: Sigurno želite trajno da uklonite IB korisnika „%s“?

en: Couldn’t delete user ID
sr: Ne mogu da uklonim IB korisnika

note: TRANSLATORS: [Unknown] signature name
en: [Unknown]
sr: [Nepoznato]

note: TRANSLATORS: The name and email set on the PGP key
en: Name/Email
sr: Ime/El. pošta

en: Signature ID
sr: IB potpisa

en: Couldn’t change primary photo
sr: Ne mogu da promenim primarnu sliku

note: TRANSLATORS: (unknown) expiry date
en: (unknown)
sr: (nepoznato)

en: This key expired on: %s
sr: Ovaj ključ je istekao: %s

en: Name
sr: Naziv

en: Are you sure you want to permanently delete subkey %d of %s?
sr: Da li sigurno želite da trajno uklonite podključ %d od %s?

en: Couldn’t delete subkey
sr: Ne mogu da obrišem podključ

en: Unable to change trust
sr: Ne mogu da promenim poverenje

en: Couldn’t export key
sr: Ne mogu da izvezem ključ

en: Marginal
sr: Površno

en: Full
sr: Potpuno

en: Ultimate
sr: Najveće

[ctx: Expires]
en: Never
sr: Nikada

en: ID
sr: IB

en: Type
sr: Vrsta

en: Usage
sr: Upotreba

en: Created
sr: Napravljen

en: Expires
sr: Ističe

en: Status
sr: Stanje

en: Strength
sr: Jačina

en: Revoked
sr: Povučen

en: Expired
sr: Istekao

en: Disabled
sr: Isključen

en: Good
sr: Dobar

en: Key ID
sr: IB ključa

en: Personal PGP key
sr: Lični PGP ključ

en: PGP key
sr: PGP ključ

en: Key Properties
sr: Osobine ključa

en: This key has been revoked
sr: Ovaj ključ je opozvan

en: The owner of the key revoked the key. It can no longer be used.
sr: Vlasnik ključa je opozvao ključ. Ne može se više koristiti.

en: This key has expired
sr: Ovaj ključ je istekao

en: Add a photo to this key
sr: Dodajte fotografiju ovom ključu

en: Remove this photo from this key
sr: Ukloni ovu sliku iz ovog ključa

en: Make this photo the primary photo
sr: Postavi ovu sliku za glavnu sliku

en: Go to previous photo
sr: Idite na prethodnu sliku

en: Go to next photo
sr: Idite na sledeću sliku

note: A photograph
en: Photo
sr: Fotografija

en: Key ID:
sr: IB ključa:

[ctx: name-of-key]
note: Name of key, usually a persons name
en: Name:
sr: Naziv:

en: Email:
sr: E-pošta:

en: Comment:
sr: Napomena:

en: Decrypt files and email sent to you.
sr: Dešifrujte primljene datoteke i e-poštu.

en: Private PGP Key
sr: Privatni PGP ključ

en: Change _Passphrase
sr: Promeni _lozinku

en: Owner
sr: Vlasnik

en: Key Names and Signatures
sr: Nazivi ključeva i potpisi

en: Primary
sr: Primarno

en: Sign
sr: Potpiši

en: Delete
sr: Izbriši

note: Add another name to the PGP key.
en: _Add Name
sr: _Dodaj naziv

en: Revoke
sr: Opozovi

note: List of names and signatures on the PGP key.
en: Names and Signatures
sr: Nazivi i potpisi

en: Strength:
sr: Jačina:

en: Technical Details
sr: Tehnički detalji

en: Fingerprint
sr: Otisak

en: Expires:
sr: Ističe:

en: Dates
sr: Datumi

en: Override Owner _Trust:
sr: Premosti _poverenje vlasnika:

en: _Export Secret Key:
sr: _Izvezi tajni ključ:

en: Actions
sr: Radnje

en: Add
sr: Dodaj

en: Expire
sr: Ističe

en: _Subkeys
sr: _Podključevi

[ctx: Validity]
en: Marginally
sr: Površno

[ctx: Validity]
en: Fully
sr: Potpuno

[ctx: Validity]
en: Ultimately
sr: Bezuslovno

en: Encrypt files and email to the key’s owner
sr: Šifruj datoteku i pošalji vlasniku ključa

en: Public PGP Key
sr: Javni PGP ključ

note: Names set on the PGP key.
en: _Other Names:
sr: _Ostali nazivi:

en: Your trust of this key
sr: Vaše poverenje za ovaj ključ

en: Your trust is manually specified on the <i>Details</i> tab.
sr: Vaše poverenje je ručno navedeno u jezičku <i>Detalji</i>.

en: I trust signatures from “%s” on other keys
sr: Verujem potpisima sa „%s“ na drugim ključevima

en: If you believe that the person that owns this key is “%s”, <i>sign</i> this key:
sr: Ako verujete da je „%s“ osoba koja poseduje ovaj ključ, <i>potpišite</i> ključ:

en: _Sign this Key
sr: _Potpiši ovaj ključ

en: If you no longer trust that “%s” owns this key, <i>revoke</i> your signature:
sr: Ako više ne verujete da „%s“ poseduje ovaj ključ, <i>opozovite</i> vaš potpis:

en: _Revoke Signature
sr: _Opozovi potpis

en: _People who have signed this key:
sr: _Ljudi koji su potpisali ovaj ključ:

en: _Only display the signatures of people I trust
sr: Prikazuj _samo potpise ljudi kojima verujem

en: Trust
sr: Poverenje

en: Fingerprint:
sr: Otisak:

en: Dates:
sr: Datumi:

en: Indicate Trust:
sr: Ukaži na poverenje:

en: You _Trust the Owner:
sr: _Verujete vlasniku:

en: Encrypt
sr: Šifruj

en: Certify
sr: Proveri

en: Authenticate
sr: Potvrdi identitet

en: Subkey %d of %s
sr: Podključ %d od %s

en: Reason for revoking the key
sr: Razlog za povlačenje ključa

en: _Reason:
sr: _Razlog:

en: Optional description of revocation
sr: Neobavezan opis za povlačenje

en: Re_voke
sr: _Opozovi

en: Sign Key
sr: Potpišite ključ

en: By signing you indicate your trust that this key belongs to:
sr: Potpisivanjem ukazujete vaše poverenje da ovaj ključ pripada:

en: Key Name
sr: Naziv ključa

en: How carefully have you checked this key?
sr: Koliko ste pažljivo proverili ovaj ključ?

en: _Not at all
sr: N_ipošto

en: _Casually
sr: N_eformalno

en: _Very Carefully
sr: _Vrlo pažljivo

en: <i>Not at all:</i> means you believe the key is owned by the person who claims to own it, but you could not or did not verify this to be a fact.
sr: <i>Nipošto:</i> znači da verujete da ključ poseduje osoba koja tvrdi da joj pripada, ali ne možete ili niste proverili da je ovo istina.

en: <i>Casually:</i> means you have done a casual verification that the key is owned by the person who claims to own it. For example, you could read the key fingerprint to the owner over the phone.
sr: <i>Neformalno:</i> znači da ste uradili neformalnu proveru da ključ poseduje osoba koja tvrdi da je njen. Na primer, možete da očitate otisak ključa vlasniku, preko telefona.

en: <i>Very Carefully:</i> Select this only if you are absolutely sure that this key is genuine.
sr: <i>Vrlo pažljivo:</i> Izaberite ovo jedino ako ste u potpunosti sigurni da je ovaj ključ originalan.

en: You could use a hard to forge photo identification (such as a passport) to personally check that the name on the key is correct. You should have also used email to check that the email address belongs to the owner.
sr: Možete upotrebiti određivanje identiteta fotografijom koja se teško falsifikuje (kao što je pasoš)
    da biste lično proverili da li je ime na ključu tačno. Takođe bi trebalo da iskoristite el. poštu da proverite da li adresa el. pošte pripada vlasniku.

en: How others will see this signature:
sr: Kako će drugi videti ovaj potpis:

en: _Others may not see this signature
sr: _Drugi ne mogu videti ovaj potpis

en: I can _revoke this signature at a later date.
sr: Mogu _opozvati ovaj potpis kasnije.

en: Sign key as:
sr: Potpiši ključ kao:

en: _Signer:
sr: _Potpisnik:

en: _Sign
sr: _Potpiši

en: You have no personal PGP keys that can be used to sign a document or message.
sr: Nemate ličnih PGP ključeva koji se mogu iskoristiti za potpisivanje dokumenta ili poruke.

en: Choose Signing Key
sr: Odaberite ključ za potpisivanje

en: _Sign message with key:
sr: Potpiši poruku _ključem:

en: Exporting data
sr: Izvozim podatke

en: Retrieving data
sr: Preuzimam podatke

en: Importing data
sr: Uvozim podatke

en: Sending data
sr: Šaljem podatke

en: Unavailable
sr: Nedostupno

en: Certificate
sr: Uverenje

en: Certificates (DER encoded)
sr: Uverenja (DER šifrovana)

en: Personal certificate and key
sr: Lično uverenje i ključ

en: Personal certificate
sr: Lično uverenje

en: Are you sure you want to permanently delete %d certificate? | Are you sure you want to permanently delete %d certificates?
sr[0]: Da li sigurno želite trajno da obrišete %d uverenje?
sr[1]: Da li sigurno želite trajno da obrišete %d uverenja?
sr[2]: Da li sigurno želite trajno da obrišete %d uverenja?
sr[3]: Da li sigurno želite trajno da obrišete jedno uverenje?

en: I understand that this key will be permanently deleted.
sr: Shvatam da će ovaj ključ biti trajno obrisan.

en: Unnamed private key
sr: Neimenovani lični ključ

en: Private key
sr: Privatni ključ

en: Unnamed
sr: Neimanovan

en: Failed to export certificate
sr: Nisam uspeo da izvezem uverenje

en: Couldn’t delete
sr: Ne mogu da obrišem

en: _Export
sr: _Izvezi

en: Export the certificate
sr: Izvezite u uverenje

en: Delete this certificate or key
sr: Obrišite ovo uverenje ili ključ

en: Request _Certificate
sr: Zahtevaj _uverenje

en: Create a certificate request file for this key
sr: Napravi datoteku zahteva uverenja za ovaj ključ

en: Create
sr: Napravi

en: Couldn’t create certificate request
sr: Ne mogu da napravim zahtev uverenja

en: Save certificate request
sr: Sačuvaj zahtev uverenja

en: Certificate request
sr: Zahtev uverenja

en: PEM encoded request
sr: PEM šifrovani zahtev

en: Couldn’t save certificate request
sr: Ne mogu da sačuvam zahtev uverenja

[ctx: Label]
en: Unknown
sr: Nepoznato

en: Certificates
sr: Uverenja

en: X.509 certificates and related keys
sr: Iks.509 uverenja i odgovarajući ključevi

en: Couldn’t generate private key
sr: Ne mogu da stvorim lični ključ

en: Used to request a certificate
sr: Koristi se za zahtevanje uverenja

en: Create a new private key
sr: Napravite novi lični ključ

en: Label:
sr: Natpis:

en: Stored at:
sr: Sačuvan:

en: Create a certificate request file.
sr: Napravite datoteku zhteva uverenja.

en: The common name (CN) placed in the certificate request.
sr: Opšti naziv (CN) postavljen u zahtevu uverenja.

en: Name (CN):
sr: Naziv (CN):

en: Change Passphrase
sr: Promenite lozinku

en: New _Passphrase:
sr: Nova _lozinka:

en: Confirm new passphrase
sr: Potvrdite novu lozinku

en: Con_firm Passphrase:
sr: Po_tvrdi lozinku:

en: Continue
sr: Nastavi

en: _Select the type of item to create:
sr: _Izaberite vrstu stavke koju želite da napravite:

en: Import failed
sr: Uvoz nije uspeo

en: Import
sr: Uvezi

en: <b>Data to be imported:</b>
sr: <b>Podaci koji će biti uvezeni:</b>

note: The prompt
en: Import Key
sr: Uvezite ključ

en: All key files
sr: Sve datoteke ključeva

en: Dropped text
sr: Ubačeni tekst

en: Clipboard text
sr: Tekst iz ostave

en: _New
sr: _Novi

en: Close this program
sr: Zatvorite ovaj program

en: _New…
sr: _Novi…

en: Create a new key or item
sr: Napravite novi ključ ili stavku

en: Add a new key or item
sr: Dodajte novi ključ ili stavku

en: _Import…
sr: _Uvezi…

en: Import from a file
sr: Uvezi iz datoteke

en: Import from the clipboard
sr: Uvezi iz ostave

en: By _Keyring
sr: Prema _privesku

en: Show sidebar listing keyrings
sr: Prikažite spisak privezaka u bočnoj površi

en: Show _Personal
sr: Prikaži _lične

en: Only show personal keys, certificates and passwords
sr: Prikažite samo lične ključeve, uverenja i lozinke

en: Show _Trusted
sr: Prikaži _poverljive

en: Only show trusted keys, certificates and passwords
sr: Prikažite samo poverljive ključeve, uverenja i lozinke

en: Show _Any
sr: Prikaži _bilo koji

en: Show all keys, certificates and passwords
sr: Prikažite sve ključeve, uverenja i lozinke

en: Filter
sr: Propusnik

en: First time options:
sr: Opcije prvog puta:

en: Generate a new key of your own:
sr: Samostalno napravite novi ključ:

en: Import existing keys from a file:
sr: Uvezite postojeće ključeve iz datoteke:

en: To get started with encryption you will need keys.
sr: Da započnete sa šifrovanjem biće vam potrebni ključevi.

en: Couldn’t lock
sr: Ne mogu da zaključam

en: Couldn’t unlock
sr: Ne mogu da otključam

en: _Lock
sr: _Zaključaj

en: _Unlock
sr: _Otključaj

en: Configure Key for _Secure Shell…
sr: Podesi ključ bezbedne _školjke…

en: Send public Secure Shell key to another machine, and enable logins using that key.
sr: Pošaljite javni ključ bezbedne školjke na drugu mašinu, i omogućite prijavljivanja korišćenjem tog ključa.

en: Secure Shell
sr: Bezbedna školjka

en: Keys used to connect securely to other computers
sr: Ključevi korišćeni za bezbedno povezivanje na druge računare

en: Are you sure you want to delete the secure shell key “%s”?
sr: Da li sigurno želite trajno da izbrišete ključ bezbedne školjke „%s“?

en: Are you sure you want to delete %u secure shell key? | Are you sure you want to delete %u secure shell keys?
sr[0]: Da li sigurno želite trajno da izbrišete %u ključ bezbedne školjke?
sr[1]: Da li sigurno želite trajno da izbrišete %u ključ bezbedne školjke?
sr[2]: Da li sigurno želite trajno da izbrišete %u ključeva bezbedne školjke?
sr[3]: Da li sigurno želite trajno da izbrišete %u ključ bezbedne školjke?

en: Secret SSH keys
sr: Tajni ključevi bezbedne školjke

en: Public SSH keys
sr: Javni ključevi bezbedne školjke

en: SSH Key
sr: Ključ bezbedne školjke

en: No public key file is available for this key.
sr: Nijedan javni ključ nije dostupan za ovaj ključ.

note: No comment, but loaded
en: Secure Shell Key
sr: Ključ bezbedne školjke

en: Used to access other computers (eg: via a terminal)
sr: Koristi se za pristup drugim računarima (npr: preko terminala)

en: New Secure Shell Key
sr: Novi ključ bezbedne školjke

en: Couldn’t load newly generated Secure Shell key
sr: Ne mogu da učitam novostvoreni ključ bezbedne školjke

en: Couldn’t generate Secure Shell key
sr: Ne mogu da napravim ključ bezbedne školjke

en: Creating Secure Shell Key
sr: Stvaram ključ bezbedne školjke

en: 1024 bits
sr: 1024 bita

en: 256 bits
sr: 256 bita

en: Unknown key type!
sr: Nije poznata vrsta ključa!

en: Unknown type
sr: Nije poznata vrsta

en: Couldn’t rename key.
sr: Ne mogu da preimenujem ključ.

en: Couldn’t change authorization for key.
sr: Ne mogu da promenim ovlašćenje za ovaj ključ.

en: Couldn’t change passphrase for key.
sr: Ne mogu da promenim lozinku za ključ.

en: Personal SSH key
sr: Lični ključ bezbedne školjke

en: SSH key
sr: Ključ bezbedne školjke

note: No names when not even the fingerpint loaded
en: (Unreadable Secure Shell Key)
sr: (Nečitljiv ključ bezbedne školjke)

en: Remote Host Password
sr: Lozinka udaljenog računara

en: Enter Key Passphrase
sr: Unesite lozinku ključa

en: Passphrase for New Secure Shell Key
sr: Lozinka za novi ključ bezbedne školjke

note: No filename specified, make one up Add the comment to the output
en: Importing key: %s
sr: Uvozim ključ: %s

en: Importing key. Enter passphrase
sr: Uvozim ključ. Unesite lozinku

en: Enter your Secure Shell passphrase:
sr: Unesite vašu lozinku za bezbednu školjku:

en: Old Key Passphrase
sr: Stara lozinka ključa

en: Enter the old passphrase for: %s
sr: Unesite staru lozinku za: %s

en: New Key Passphrase
sr: Nova lozinka ključa

en: Enter the new passphrase for: %s
sr: Unesite novu lozinku za: %s

en: Enter the new passphrase again: %s
sr: Ponovo unesite novu lozinku: %s

en: A Secure Shell (SSH) key lets you connect securely to other computers.
sr: Ključ bezbedne školjke (SSH) vam omogućava da se bezbedno povežete na druge računare.

en: Your email address, or a reminder of what this key is for.
sr: Adresa vaše el. pošte ili podsetnik za koji je ovaj ključ.

en: If there is a computer you want to use this key with, you can set up that computer to recognize your new key.
sr: Ako postoji računar sa kojim želite da koristite ovaj ključ, možete da podesite taj računar da prepoznaje vaš novi ključ.

en: _Just Create Key
sr: _Samo napravi ključ

en: _Create and Set Up
sr: _Napravi i podesi

[ctx: name-of-ssh-key]
note: Name of key, often a persons name
en: Name:
sr: Naziv:

en: Identifier:
sr: Odrednik:

en: The owner of this key is _authorized to connect to this computer
sr: Vlasnik ovog ključa je _ovlašćen da se poveže na ovaj računar

en: This only applies to the <i>%s</i> account.
sr: Ovo jedino važi za <i>%s</i> nalog.

en: Algorithm:
sr: Algoritam:

en: Key length:
sr: Dužina ključa:

en: Location:
sr: Mesto:

en: E_xport Complete Key
sr: I_zvezi čitav ključ

en: To use your Secure Shell key with another computer that uses SSH, you must already have a login account on that computer.
sr: Da biste koristili ključ bezbedne školjke na drugom računaru koji koristi istu, morate već na njemu imati prijavni nalog.

en: eg: fileserver.example.com:port
sr: npr.: fileserver.example.com:priključnik

en: _Server address:
sr: _Adresa servera:

en: _Login name:
sr: _Ime prijavljivanja:

en: OpenSSH keys
sr: Ključevi otvorene bezbedne školjke

en: OpenSSH: %s
sr: Otvorena bezbedna školjka: %s

en: No private key file is available for this key.
sr: Nijedan privatni ključ nije dostupan za ovaj ključ.

en: Set Up Computer for SSH Connection
sr: Podesite računar za vezu bezbedne školjke

en: Set Up
sr: Podešavnje

en: Couldn’t configure Secure Shell keys on remote computer.
sr: Ne mogu da podesim ključeve bezbedne školjke na udaljenom računaru.

en: Configuring Secure Shell Keys…
sr: Podešavam ključeve bezbedne školjke…
