secrets master - en to gl translation catalogue (325 entries)

en: Manage your passwords
gl: Xestione os seus contrasinais

note: Translators: Secrets is the app name, do not translate
en: Secrets
gl: Segredos

en: Add Attribute
gl: Engadir atributo

en: Key
gl: Chave

en: Value
gl: Valor

en: Sensitive
gl: Sensíbel

en: Contains sensitive data.
gl: Contén datos sensíbeis.

en: _Add
gl: _Engadir

en: Download Attachment
gl: Descargar anexo

en: Remove Attachment
gl: Eliminar anexo

note: Dialog title which informs the user about unsaved changes.
en: Safety Info
gl: Información de seguranza

note: Dialog subtitle which informs the user about unsaved changes more detailed.
en: It is possible that external applications will create unencrypted hidden or temporary copies of this attachment file! Please proceed with caution.
gl: Se é posíbel que as aplicación externas poidan crear copias temporais ou ocultras e non cifradas deste ficheiro anexado! Proceda con coidado.

en: _Back
gl: _Atrás

en: _Proceed
gl: _Proceder

en: Copy Attribute
gl: Copiar atributo

en: Remove Attribute
gl: Quitar atributo

en: Color
gl: Cor

note: Headerbar subtitle in keepass safe creation routine. NOTE: Filechooser title for creating a new keepass safe kdbx file
en: Create Safe
gl: Crear caixa forte

en: Back
gl: Atrás

en: Main Menu
gl: Menú principal

en: Protect your safe
gl: Protexa a súa caixa forte

en: _Password
gl: _Contrasinal

en: Use a password to secure your safe.
gl: Usar un contrasinal para asegurar a súa caixa forte.

en: _Keyfile
gl: _Ficheiro de chave

en: Use a keyfile to secure your safe.
gl: Usar un ficheiro de chave para asegurar a súa caixa forte.

en: _Composite
gl: _Composta

en: Use a password in combination with a keyfile to secure your safe.
gl: Use un contrasinl en combinación con un ficheiro de chave para asegurar a súa caixa forte.

en: Enter Password
gl: Escriba un contrasinal

en: Set password for safe.
gl: Estabelecer o contrasinal para a caixa forte.

en: Generate New Password
gl: Xerar novo contrasinal

en: Next
gl: Seguinte

en: Password Match Check
gl: Comprobación de coincidencia de contrasinal

en: Repeat password for safe.
gl: Repita o contrasinal para a caixa forte.

en: Check
gl: Comprobar

en: Match Check Failed
gl: Os contrasinais non coinciden

en: Please try again.
gl: Ténteo de novo.

en: _Confirm
gl: _Confirmar

note: NOTE: Filechooser title for generating a new keyfile
en: Generate Keyfile
gl: Xerar o ficheiro de chave

en: Set keyfile for safe
gl: Estabelecer o ficheiro de chave para a caixa forte

note: Button to generate a password
en: _Generate
gl: _Xerar

en: Safe Successfully Created
gl: Caixa forte creada correctamente

en: _Open Safe
gl: _Abrir caixa forte

en: _Preferences
gl: _Preferencias

en: _Keyboard Shortcuts
gl: Atallos de _teclado

note: "Secrets" is the application name, do not translate
en: _About Secrets
gl: _Sobre Segredos

en: _Username
gl: _Nome de usuario

en: Copy
gl: Copiar

en: Authentication
gl: Autenticación

en: Password
gl: Contrasinal

en: New Password
gl: Novo contrasinal

en: Confirm New Password
gl: Confirmar novo contrasinal

en: Current Password
gl: Contrasinal actual

en: Keyfile
gl: Ficheiro de chave

en: _Select current keyfile if any
gl: _Seleccione o ficheiro de chave actual se o ten

en: (Optional) _Generate new keyfile
gl: (Opcional) _Xerar novo ficheiro de chave

en: Could not Load Keyfile
gl: Non foi posíbel cargar o ficheiro de chave

en: _Apply Changes
gl: _Aplicar cambios

en: General
gl: Xeral

en: Details
gl: Detalles

en: Safe Name
gl: Nome da caixa forte

en: Path
gl: Ruta

en: File Size
gl: Tamaño do ficheiro

note: KeePass is a proper noun
en: KeePass Version
gl: Versión de KeePass

en: Creation Date
gl: Data de creación

en: Encryption Algorithm
gl: Algoritmo de cifrado

en: Derivation Algorithm
gl: Algoritmo de derivación

note: Statistics
en: Stats
gl: Estatísticas

en: Number of Entries
gl: Número de entradas

en: Number of Groups
gl: Número de grupos

en: Passwords
gl: Contrasinais

en: _Title
gl: _Título

en: Open Address
gl: Abrir enderezo

en: One-Time Password
gl: Contrasinal de un só uso

en: One-_Time Password Secret
gl: Segredo do contrasinal de _uso único

note: OTP is a proper name
en: Could not Generate OTP Token
gl: Non foi posíbel xerar o token OTP

en: Notes
gl: Notas

en: Edit in a Window
gl: Editar nunha xanela

en: Icon
gl: Icona

en: Attachments
gl: Anexos

en: _Add Attachment
gl: _Engadir anexo

en: Attributes
gl: Atributos

en: _Add Attribute
gl: _Engadir atributo

en: Expiration Date
gl: Data de expiración

en: _Show More
gl: _Mostrar máis

en: D_uplicate
gl: _Duplicar

en: _References
gl: _Referencias

en: _Properties
gl: _Propiedades

en: _Save in History
gl: _Gardar no historial

en: Show _History
gl: Mostrar _historial

en: _Delete
gl: _Eliminar

en: Select
gl: Seleccionar

en: Copy Username
gl: Copiar nome de usuario

en: Copy Password
gl: Copiar contrasinal

en: Expiration Date not Set
gl: A data de expiración non está estabelecida

en: Edit Expiration Date
gl: Editar a data de expiración

en: Remove Expiration Date
gl: Quitar data de expiración

en: _Set Expiration Date
gl: _Estabelecer data de expiración

en: Group Menu
gl: Menú de grupo

en: Edit
gl: Editar

[ctx: Shortcut window description]
en: Application
gl: Aplicación

[ctx: Shortcut window description]
en: Create Safe
gl: Crear caixa forte

[ctx: Shortcut window description]
en: Go Back
gl: Atrás

[ctx: Shortcut window description]
en: Open Safe
gl: Abrir caixa forte

[ctx: Shortcut window description]
en: Open Preferences
gl: Abrir preferencias

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
gl: Mostrar atallos

[ctx: Shortcut window description]
en: Close Window
gl: Pechar xanela

[ctx: Shortcut window description]
en: Quit
gl: Saír

[ctx: Shortcut window description]
en: Safe
gl: Caixa forte

[ctx: Shortcut window description]
en: Lock Safe
gl: Bloquear caixa forte

[ctx: Shortcut window description]
en: Save Safe
gl: Gardar caixa fote

[ctx: Shortcut window description]
en: Open Search
gl: Abrir busca

[ctx: Shortcut window description]
en: Create Entry
gl: Crear entrada

[ctx: Shortcut window description]
en: Create Group
gl: Crear grupo

[ctx: Shortcut window description]
en: Entry
gl: Entrada

[ctx: Shortcut window description]
en: Copy Password
gl: Copiar contrasinal

[ctx: Shortcut window description]
en: Copy Address
gl: Copiar enderezo

[ctx: Shortcut window description]
en: Copy Username
gl: Copiar nome de usuario

[ctx: Shortcut window description]
en: Copy One-Time Password
gl: Copiar o contrasinal de un só uso

[ctx: Shortcut window description]
en: Show History
gl: Mostrar historial

[ctx: Shortcut window description]
en: Save in History
gl: Gardar no historial

en: Show Text
gl: Mostrar texto

en: Remove from History
gl: Eliminar do historial

en: Password History
gl: Historial do contrasinais

en: _Open
gl: _Abrir

en: _New Safe
gl: _Nova caixa forte

en: _Copy
gl: _Copiar

note: Button tooltip in headerbar to open search page
en: Search
gl: Buscar

en: Length
gl: Ancho

en: Characters
gl: Caracteres

en: Passphrase
gl: Frase de paso

en: Words
gl: Palabras

en: Properties
gl: Propiedades

en: Accessed
gl: Accedido

en: Modified
gl: Modificado

en: Created
gl: Creado

en: Code
gl: Código

en: Property
gl: Propiedade

en: Title
gl: Título

en: Username
gl: Nome de usuario

en: _Notes
gl: _Notas

en: References
gl: Referencias

en: Syntax
gl: Sintaxe

en: The placeholder syntax for field references is the following:
gl: A sintaxe do marcador para as referencias de campo é a seguinte:

en: Show Field Codes
gl: Mostrar códigos de campo

en: Identifier
gl: Identificador

en: Reference
gl: Referencia

en: Each entry has a unique identifier called UUID. It can be found in the properties of the entry.
gl: Cada entrada ten un identificador único chamado UUID. Pode atopalo nas propiedades da entrada.

note: Dialog title which informs the user about unsaved changes.
en: Unsaved Changes
gl: Cambios sen gardar

note: Dialog subtitle which informs the user about unsaved changes more detailed.
en: Do you want to write all changes to the safe?
gl: Desexa escribir todos os cambios na caixa forte?

note: _Discard all the changes which the user have made to his keepass safe
en: _Quit Without Saving
gl: _Saír sen gardar

note: _Cancel exiting the program
en: _Don't Quit
gl: _Non saír

note: _Save all the changes which the user have made to his keepass safe
en: _Save and Quit
gl: _Gardar e saír

en: Enter Search Term
gl: Escriba o termo de busca

en: No Search Results
gl: Non hai resultados

en: _Select Items
gl: _Seleccionar elementos

note: Button tooltip in selection mode to move every selected entry/group to another place
en: Move Selection
gl: Mover selección

en: Paste Selection
gl: Pegar selección

note: Button tooltip in selection mode to delete every selected entry/group
en: Delete Selection
gl: Eliminar selección

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: Select _All
gl: Seleccionar _todo

en: Select _None
gl: Deseleccionar _todo

en: _Hide First Start Screen
gl: _Ocultar a primeira pantalla de inicio

en: Reopen last opened safe.
gl: Reabrir a última caixa forte aberta.

note: TRANSLATORS Safe as in strongbox. NOTE: Safe as in strongbox
en: Safe
gl: Caixa forte

en: _Save Automatically
gl: _Gardar automaticamente

en: Save every change automatically.
gl: Gardar cada cambio automáticamente.

en: Unlock
gl: Desbloquear

note: A composite key is a authentication method where the user needs both password and keyfile for unlocking his safe
en: Remember Composite _Key
gl: Recordar a _chave composta

note: A composite key is a authentication method where the user needs both password and keyfile for unlocking his safe
en: Remember last used composite key.
gl: Recortar a última chave composta usada.

en: Password Generation
gl: Xeración de contrasinal

en: Password Length
gl: Largo do contrasinal

en: Number of characters when generating a password.
gl: Número de caracteres ao xerar un contrasinal.

en: _Uppercase Characters
gl: Caracteres en _maiúsculas

en: Use uppercase characters A-Z when generating a password.
gl: Usar caracteres en maiúsculas A-Z ao xerar un contrasinal.

en: _Lowercase Characters
gl: Caracteres en _minúsculas

en: Use lowercase characters a-z when generating a password.
gl: Uasr caracteres en minúsculas a-z ao xerar un contrasinal.

en: _Numeric Characters
gl: Caracteres _numéricos

en: Use numeric characters when generating a password.
gl: Usar caracteres numéricos ao xerar un contrasinal.

en: _Special Characters
gl: Caracteres _especiais

note: ASCII is a proper name
en: Use non-alphanumeric ASCII symbols when generating a password.
gl: Usar símbolos ASCII non alfanuméricos ao xerar un contrasinal.

en: Passphrase Generation
gl: Xeración de frase de paso

en: Passphrase Length
gl: Largo da frase de paso

en: Number of words to use when generating a passphrase.
gl: Número de palabras a usar cando se xera unha frase de paso.

en: Separator
gl: Separador

en: Security
gl: Seguranza

en: Safe Lock Timeout
gl: Tempo de espera máximo de bloqueo da caixa forte

en: Lock safe on idle after X minutes.
gl: Bloquear a caixa forte cando non haxa actividade durante X minutos.

en: Clear Clipboard
gl: Limpar portapapeis

en: Clear clipboard after X seconds.
gl: Limpar portapapeis despois de X segundos.

en: Clear Recent List
gl: Limpar lista de recentes

en: Clear the recently opened safes list.
gl: Limpar a lista de caixas fortes abertas recentemente.

en: Clear
gl: Limpar

en: Unlock Safe
gl: Desbloquear caixa forte

en: _Select Keyfile
gl: _Seleccionar ficheiro chave

en: Browser
gl: Navegador

en: Add elements with the ➕ button.
gl: Engada elementos co botón ➕.

en: Empty Group
gl: Baleirar grupo

en: New Entry or Group
gl: Nova entrada e grupo

note: Button tooltip in headerbar to switch to selection mode where the user can tick password entries and groups
en: Selection Mode
gl: Modo de selección

en: So_rting
gl: _Ordenación

en: _Newest First
gl: Máis _novas primeiro

en: _Oldest First
gl: Máis _vellas primeiro

en: Sa_fe Settings
gl: Preferencias da _caixa forte

en: New _Entry
gl: Nova _entrada

en: New _Group
gl: Novo _grupo

en: _Save
gl: _Gardar

en: _Lock
gl: _Desbloquear

note: The umbrella sentence of the application on the first start screen
en: Secure Secrets
gl: Segredos seguros

note: The subtitle of the umbrella sentence in the first start screen. This is a sentence which gives the user a starting point what he can do if he opens the application for the first time.
en: Create or import a new Keepass safe
gl: Crear ou importar unha nova caixa forte de Keepass

en: A password manager for GNOME
gl: Un xestor de contrasinais para GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: keepass;encrypt;secure;
gl: keepass;cifrar;seguro;

en: Reopen last opened database
gl: Reabrir a última base de datos aberta

en: Automatically open the unlock screen of the last opened database, otherwise show the welcome screen.
gl: Abrir automáticamente a pantalla de desbloqueo da última base de datos aberta, en caso contrario mostrar a pantalla de benvida.

en: Save every change automatically
gl: Gardar cada cambio automaticamente

en: Save every change you made instantly into the database. Please note that you cannot revert changes if Autosave is enabled.
gl: Gardar cada cambio que faga na base de datos instantáneamente. Teña en conta que non pode desfacer os cambios se o Autogardado está activo.

en: Lock database after X minutes
gl: Bloquear a base de datos despois de X minutos

en: Automatically lock your database after a given amount of minutes to improve the security.
gl: Bloquea automaticamente a súa base de datos despois de certa cantidade de minutos para mellorar a seguranza.

en: Clear clipboard after X seconds
gl: Limpar portapapeis despois de X segundos

en: After copying the password clear the clipboard for security reasons.
gl: Despois de copiar o contrasinal limpar o portapapeis por razóns de seguranza.

en: Window size
gl: Tamaño da xanela

en: Remember the window size.
gl: Lembrar o tamaño de xanela.

en: Last opened database
gl: Última base de datos aberta

en: Path to the last opened database.
gl: Ruta á última base de datos aberta.

en: Last opened databases
gl: Últimas bases de datos abertas

en: A list of the last opened databases.
gl: Unha lista das últimas bases de datos abertas.

en: Remember composite key
gl: Lembrar a chave composta

en: Remember last used composite key for database unlocking.
gl: Lembrar a última chave composta usada para o desbloqueo de base de datos.

en: Last used composite key
gl: Última chave composta usada

en: Path to last used key for composite database unlocking.
gl: Ruta á última chave usada para o desbloqueo composto da base de datos.

en: Remember unlock method
gl: Lembrar o método de desbloqueo

en: Remember last used unlock method for future database unlocking.
gl: Lembrar o último método de desbloqueo para futuros desbloqueos de bases de datos.

en: Backup the database on unlock
gl: Facer respaldo da base de datos ao desbloquear

en: If an error occurs while saving the database, a backup can be found at ~/.cache/secrets/backups
gl: Se se produce un erro ao gardar a base de datos pode atopar un respaldo en ~/.cache/secrets/backups

en: Sorting order of groups and entries
gl: Dirección de ordenación dos grupos e entrada

en: Order of the rows in the groups and entries view.
gl: Ordenación das filas na vista de grupos e entradas.

en: Use uppercases when generating a password
gl: Usar maiúsculas ao xerar un contrasinal

en: Use uppercase characters A-Z when generating a random password.
gl: Usar caracteres maiúsculas A-Z ao xerar un contrasinal aleatorio.

en: Use lowercases when generating a password
gl: Usar minúsculas ao xerar un contrasinal

en: Use lowercase characters a-z when generating a random password.
gl: Usar caracteres minúsculos a-z ao xerar un contrasinal aleatorio.

en: Use numbers when generating a password
gl: Usar números ao xerar un contrasinal

en: Use numbers 0-9 characters when generating a random password.
gl: Usar caracteres numéricos 0-9 ao xerar un contrasinal aleatorio.

en: Use symbols when generating a password
gl: Usar símbolos ao xerar un contrasinal

en: Use non-alphanumeric ASCII symbols when generating a random password.
gl: Usar símbolos ASCII non alfanuméricos ao xerar un contrasinal aleatorio.

en: Password length when generating a password
gl: O largo do contrasinal ao xerar un contrasinal

en: Number of single characters when generating a password.
gl: Número de caracteres únicos ao xerar un contrasinal.

en: Number of words when generating a passphrase
gl: Número de palabras ao xerar unha frase de paso

en: Separator when generating a passphrase
gl: Separador ao xerar unha frase de paso

en: Word separator to use when generating a passphrase.
gl: Separador de palabras a usar ao xerar unha frase de paso.

en: Secrets is a password manager which makes use of the KeePass v.4 format. It integrates perfectly with the GNOME desktop and provides an easy and uncluttered interface for the management of password databases.
gl: Segredos é un xestor de contrasinais que fai uso do formado de KeePass v.4. Está integrado perfectamente co escritorio GNOME e fornece unha interface doada e ordenada para a xestión de bases de datos de contrasinais.

en: Error: File {} does not exist
gl: Erro: O ficheiro {} non existe

en: Error: Safe {} is already open
gl: Erro: A caixa forte {} xa está aberta

en: Could not load attachment
gl: Non foi posíbel cargar o anexo

en: Unable to create database
gl: Non é posíbel crear a base de datos

en: Passwords do not match
gl: Os contrasinais non coinciden

en: Generating…
gl: Xerando…

en: Could not create keyfile
gl: Non foi posíbel crear o ficheiro de chave

en: Generate
gl: Xerar

en: Saved in history
gl: Gardar no historial

en: Username copied
gl: Nome de usuario copiado

en: Address copied
gl: Enderezo copiado

en: One-time password copied
gl: Contrasinal de un só uso copiado

en: Could not open URL
gl: Non foi posíbel abrir a URL

en: The address is not valid
gl: O enderezo non é válido

note: NOTE: Filechooser title for selecting attachment file
en: Select Attachments
gl: Seleccionar os anexos

en: Password copied
gl: Contrasinal copiada

en: Title not Specified
gl: Título non especificado

en: Username not specified
gl: Nome de usuario non especificado

en: Include Lowercase
gl: Incluír minúsculas

en: Exclude Lowercase
gl: Excluír minúsculas

en: Include Uppercase
gl: Incluír maiúsculas

en: Exclude Uppercase
gl: Excluír maiúsculas

en: Include Numbers
gl: Incluír números

en: Exclude Numbers
gl: Excluír números

en: Include Symbols
gl: Incluír símbolos

en: Exclude Symbols
gl: Excluír símbolos

en: Root Group
gl: Grupo raíz

en: Recent Files
gl: Ficheiros recentes

en: White
gl: Branco

en: Blue
gl: Azul

en: Green
gl: Verde

en: Yellow
gl: Amarelo

en: Orange
gl: Laranxa

en: Red
gl: Vermello

en: Purple
gl: Morado

en: Brown
gl: Marrón

en: Clone
gl: Clonar

note: This shouldn't happen
en: Could not save Safe
gl: Non foi posíbel gardar a Caixa forte

en: Select Keyfile
gl: Seleccionar ficheiro de chave

note: pylint: disable=consider-using-f-string
en: Safe {} is already open
gl: A caixa forte {} xa está aberta

en: _Try Again
gl: _Tentar de novo

en: No changes made
gl: Non se fixeron cambios

note: pylint: disable=consider-using-f-string
en: Element deleted | {} Elements deleted
gl[0]: Elemento eliminado
gl[1]: {} elementos eliminado

en: Deletion completed
gl: Eliminación completada

en: Undo
gl: Desfacer

en: Attribute deleted
gl: Atributo eliminado

en: Copied
gl: Copiado

en: Attribute key already exists
gl: A chave do atributo xa existe

note: NOTE: Filechooser title for downloading an attachment
en: Save Attachment
gl: Anexo gardado

en: Attribute copied
gl: Atributo copiado

note: NOTE: Filechooser title for choosing current used keyfile
en: Select Current Keyfile
gl: Seleccionar o ficheiro chave actual

note: Still executes the finally block
en: Changes Applied
gl: Cambios aplicados

note: TRANSLATORS Warning dialog to resolve file saving conflicts.
en: Conflicts While Saving
gl: Conflitos ao gardar

en: Ok
gl: Aceptar

note: Encryption Algorithm Derivation Algorithm
en: Unknown
gl: Descoñecido

note: NOTE: AES is a proper name
en: AES 256-bit
gl: AES de 256 bits

note: NOTE: ChaCha20 is a proper name
en: ChaCha20 256-bit
gl: ChaCha20 de 256 bits

note: NOTE: Twofish is a proper name
en: Twofish 256-bit
gl: Twofish de 256 bits

en: Entry expired
gl: Entrada expirada

en: Hide Text
gl: Ocultar texto

en: Selection copied
gl: Selección copiado

note: TRANSLATORS Dialog header for when there is a conflict.
en: Unsaved Changes Conflict
gl: Hai conflitos nos cambios sen gardar

en: Save and Quit
gl: Gardar e saír

en: Back up, Save, and Quit
gl: Respaldo, gardar e saír

en: Don't Quit
gl: Non saír

note: TRANSLATORS backup and save current safe.
en: _Back up and Save
gl: _Respaldar e gardar

en: Save Backup
gl: Gardar copia de respaldo

en: {} _Selected | {} _Selected
gl[0]: {} _Seleccionado
gl[1]: {} _Seleccionados

en: Warning
gl: Aviso

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Delete
gl: Eliminar

en: Move completed
gl: Movemento completado

en: Any file type
gl: Calquera tipo de ficheiro

en: Select Safe
gl: Seleccionar caixa forte

en: Safe is already open
gl: A caixa forte xa está aberta

en: _Create
gl: _Crear
