PasswordSafe master - en to hr translation catalogue (332 entries)

en: Manage your passwords
hr: Upravljajte svojim lozinkama

note: Translators: Secrets is the app name, do not translate
en: Secrets
hr: Tajne

en: Add Attribute
hr: Dodaj svojstvo

en: Key
hr: Ključ

en: Value
hr: Vrijednost

en: Add
hr: Dodaj

en: Download Attachment
hr: Preuzmi privitak

en: Remove Attachment
hr: Ukloni privitak

note: Dialog title which informs the user about unsaved changes.
en: Safety Info
hr: Sigurnosne informacije

note: Dialog subtitle which informs the user about unsaved changes more detailed.
en: It is possible that external applications will create unencrypted hidden or temporary copies of this attachment file! Please proceed with caution.
hr: Moguće je da će vanjske aplikacije stvoriti nešifrirane skrivene ili privremene kopije ove datoteke privitka! Nastavite s oprezom.

en: _Back
hr: _Natrag

en: _Proceed
hr: _Nastavi

en: Remove Attribute
hr: Ukloni svojstvo

en: Color
hr: Boja

note: Headerbar subtitle in keepass safe creation routine. NOTE: Filechooser title for creating a new keepass safe kdbx file
en: Create Safe
hr: Stvori trezor

en: Back
hr: Natrag

en: Main Menu
hr: Glavni izbornik

en: Protect your safe
hr: Zaštita trezora

en: _Password
hr: _Lozinkom

en: Use a password to secure your safe.
hr: Zaštitite trezor pomoću lozinke.

en: _Keyfile
hr: _Datotekom ključa

en: Use a keyfile to secure your safe.
hr: Zaštitite trezor pomoću datoteke ključa.

en: _Composite
hr: _Sastavljanjem

en: Use a password in combination with a keyfile to secure your safe.
hr: Zaštitite trezor pomoću kombinacije lozinke i datoteke ključa.

en: Enter Password
hr: Upis lozinke

en: Set password for safe.
hr: Postavite lozinku za trezor.

en: Generate New Password
hr: Stvori lozinku

en: Next
hr: Sljedeće

en: Password Match Check
hr: Provjera podudaranja lozinki

en: Repeat password for safe.
hr: Ponovi lozinku za trezor.

en: Check
hr: Provjeri

en: Match Check Failed
hr: Neuspjela provjera podudaranja

en: Please try again.
hr: Pokušaj ponovno.

en: _Confirm
hr: _Potvrdi

note: NOTE: Filechooser title for generating a new keyfile
en: Generate Keyfile
hr: Stvori datoteku ključa

en: Set keyfile for safe
hr: Postavi datoteku ključa za trezor

note: Button to generate a password
en: _Generate
hr: _Stvori

en: Safe Successfully Created
hr: Trezor je uspješno stvoren

en: _Open Safe
hr: _Otvori trezor

en: _Preferences
hr: _Osobitosti

en: _Keyboard Shortcuts
hr: _Prečaci tipkovnice

note: "Secrets" is the application name, do not translate
en: _About Secrets
hr: _O Tajnama

en: _Username
hr: _Korisničko ime

en: Copy
hr: Kopiraj

en: Authentication
hr: Ovjera

en: Password
hr: Lozinka

en: New Password
hr: Nova lozinka

en: Confirm New Password
hr: Potvrdi novu lozinku

en: Current Password
hr: Trenutna lozinka

en: Keyfile
hr: Datoteka ključa

en: _Select current keyfile if any
hr: _Odaberi trenutnu datoteku ključa ako postoji

en: (Optional) _Generate new keyfile
hr: (Neobavezno) _Stvori novu datoteku ključa

en: Could not Load Keyfile
hr: Nemoguće učitavanje datoteke ključa

en: _Apply Changes
hr: _Primijeni promjene

en: General
hr: Općenito

en: Details
hr: Pojedinosti

en: Safe Name
hr: Naziv trezora

en: Path
hr: Putanja

en: File Size
hr: Veličina datoteke

note: KeePass is a proper noun
en: KeePass Version
hr: KeePass inačica

en: Creation Date
hr: Datum stvaranja

en: Encryption Algorithm
hr: Algoritam šifriranja

en: Derivation Algorithm
hr: Algoritam izvođenja

note: Statistics
en: Stats
hr: Statistika

en: Number of Entries
hr: Broj unosa

en: Number of Groups
hr: Broj grupa

en: Passwords
hr: Lozinke

en: Menu
hr: Izbornik

en: _Title
hr: _Naslov

en: Open Address
hr: Otvori adresu

en: One-Time Password
hr: Jednokratna lozinka

en: One-_Time Password Secret
hr: _Tajna jednokratne lozinke

note: OTP is a proper name
en: Could not Generate OTP Token
hr: Nemoguće stvaranje OTP tokena

en: Notes
hr: Bilješke

en: Edit in a Window
hr: Uredi u prozoru

en: Icon
hr: Ikona

en: Attachments
hr: Privitci

en: _Add Attachment
hr: _Dodaj privitak

en: Attributes
hr: Svojstva

en: _Add Attribute
hr: _Dodaj svojstvo

en: Expiration Date
hr: Datum isteka

en: _Show More
hr: _Prikaži više

en: D_uplicate
hr: D_upliciraj

en: _References
hr: _Reference

en: _Properties
hr: _Svojstva

en: _Save in History
hr: Spremi u povijest

en: Show _History
hr: Prikaži _povijest

en: _Delete
hr: _Obriši

en: Copy Username
hr: Kopiraj ime korisnika

en: Copy Password
hr: Kopiraj lozinku

en: Expiration Date not Set
hr: Datum isteka nije postavljen

en: Edit Expiration Date
hr: Uredi datum isteka

en: Remove Expiration Date
hr: Ukloni datum isteka

en: _Set Expiration Date
hr: _Postavi datum isteka

en: Edit
hr: Uredi

[ctx: Shortcut window description]
en: Application
hr: Aplikacija

[ctx: Shortcut window description]
en: Create Safe
hr: Stvori trezor

[ctx: Shortcut window description]
en: Go Back
hr: Idi natrag

[ctx: Shortcut window description]
en: Open Safe
hr: Otvori trezor

[ctx: Shortcut window description]
en: Open Preferences
hr: Otvori osobitosti

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
hr: Prikaži prečace tipkovnice

[ctx: Shortcut window description]
en: Close Window
hr: Zatvori prozor

[ctx: Shortcut window description]
en: Quit
hr: Zatvori

[ctx: Shortcut window description]
en: Safe
hr: Trezor

[ctx: Shortcut window description]
en: Lock Safe
hr: Zaključaj trezor

[ctx: Shortcut window description]
en: Save Safe
hr: Spremi trezor

[ctx: Shortcut window description]
en: Open Search
hr: Otvori pretragu

[ctx: Shortcut window description]
en: Create Entry
hr: Stvori unos

[ctx: Shortcut window description]
en: Create Group
hr: Stvori grupu

[ctx: Shortcut window description]
en: Entry
hr: Unos

[ctx: Shortcut window description]
en: Copy Password
hr: Kopiraj lozinku

[ctx: Shortcut window description]
en: Copy Address
hr: Kopiraj adresu

[ctx: Shortcut window description]
en: Copy Username
hr: Kopiraj korisničko ime

[ctx: Shortcut window description]
en: Copy One-Time Password
hr: Kopiraj jednokratnu lozinku

[ctx: Shortcut window description]
en: Show History
hr: Prikaži povijest

[ctx: Shortcut window description]
en: Save in History
hr: Spremi u povijest

en: Show Text
hr: Prikaži tekst

en: Remove from History
hr: Ukloni iz povijesti

en: Password History
hr: Povijest lozinka

en: _Open
hr: _Otvori

en: _New Safe
hr: _Novi trezor

en: _Copy
hr: _Kopiraj

note: Button tooltip in headerbar to open search page
en: Search
hr: Pretraga

en: Length
hr: Broj znakova

en: Characters
hr: Znakovi

en: Passphrase
hr: Datoteka lozinke

en: Words
hr: Riječi

en: Separator
hr: Razdjelnik

en: Enter character here…
hr: Ovdje upiši znak…

en: Properties
hr: Svojstva

en: Accessed
hr: Pristupljeno

en: Modified
hr: Promijenjeno

en: Created
hr: Stvoreno

en: Code
hr: Kȏd

en: Property
hr: Svojstvo

en: Title
hr: Naziv

en: Username
hr: Korisničko ime

en: _Notes
hr: _Bilješke

en: References
hr: Reference

en: Syntax
hr: Sintaksa

en: The placeholder syntax for field references is the following:
hr: Sintaksa rezerviranog mjesta za reference polja je sljedeća:

en: Show Field Codes
hr: Prikaži kôdove polja

en: Identifier
hr: Identifikator

en: Reference
hr: Referenca

en: Each entry has a unique identifier called UUID. It can be found in the properties of the entry.
hr: Svaki unos ima jedinstveni identifikator, tzv. UUID. Može se pronaći u svojstvima unosa.

note: Dialog title which informs the user about unsaved changes.
en: Unsaved Changes
hr: Nespremljene promjene

note: Dialog subtitle which informs the user about unsaved changes more detailed.
en: Do you want to write all changes to the safe?
hr: Želite li zapisati sve promjene u trezor?

note: _Discard all the changes which the user have made to his keepass safe
en: _Quit Without Saving
hr: _Zatvori bez spremanja

note: _Cancel exiting the program
en: _Don't Quit
hr: _Nemoj zatvoriti

note: _Save all the changes which the user have made to his keepass safe
en: _Save and Quit
hr: _Spremi i zatvori

en: Enter Search Term
hr: Upiši izraz pretrage

en: No Search Results
hr: Nema pronađenih rezultata

en: _Select Items
hr: _Odaberi stavke

note: Button tooltip in selection mode to move every selected entry/group to another place
en: Move Selection
hr: Premjesti odabir

en: Paste Selection
hr: Zalijepi odabir

note: Button tooltip in selection mode to delete every selected entry/group
en: Delete Selection
hr: Obriši odabir

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: Select _All
hr: Odaberi _sve

en: Select _None
hr: Ukloni _odabir

en: _Dark Theme
hr: _Tamna tema

en: Use dark GTK theme.
hr: Koristi tamnu GTK temu.

en: _Hide First Start Screen
hr: _Sakrij prozor prvog pokretanja

en: Reopen last opened safe.
hr: Ponovno otvori posljednji otvoreni trezor.

en: Safe
hr: Trezor

en: _Save Automatically
hr: _Spremi automatski

en: Save every change automatically.
hr: Automatski spremi svaku promjenu.

en: Unlock
hr: Otključaj

note: A composite key is a authentication method where the user needs both password and keyfile for unlocking his safe
en: Remember Composite _Key
hr: Zapamti sastavljeni _ključ

note: A composite key is a authentication method where the user needs both password and keyfile for unlocking his safe
en: Remember last used composite key.
hr: Zapamti posljednji korišteni sastavljeni ključ.

en: Password Generation
hr: Stvaranje lozinke

en: Password Length
hr: Duljina lozinke

en: Number of characters when generating a password.
hr: Broj znakova za stvaranje lozinke.

en: _Uppercase Characters
hr: _Velika slova

en: Use uppercase characters A-Z when generating a password.
hr: Koristi velika slova A-Z za stvaranje lozinke.

en: _Lowercase Characters
hr: _Mala slova

en: Use lowercase characters a-z when generating a password.
hr: Koristi mala slova a-z za stvaranje lozinke.

en: _Numeric Characters
hr: _Brojčani znakovi

en: Use numeric characters when generating a password.
hr: Koristi brojčane znakove za generiranje lozinke.

en: _Special Characters
hr: _Posebni znakovi

note: ASCII is a proper name
en: Use non-alphanumeric ASCII symbols when generating a password.
hr: Koristi ASCII znakove koji nisu slovno-brojčani za stvaranje lozinke.

en: Passphrase Generation
hr: Stvaranje tajnog izraza

en: Passphrase Length
hr: Duljina tajnog izraza

en: Number of words to use when generating a passphrase.
hr: Broj riječi za stvaranje tajnog izraza.

en: Word separator to use when generating a passphrase.
hr: Znak razdvajanja za stvaranje tajnog izraza.

en: Enter Character
hr: Upiši znak

en: Security
hr: Sigurnost

en: Safe Lock Timeout
hr: Vrijeme do zaključavanja trezora

en: Lock safe on idle after X minutes.
hr: Zaključaj trezor nakon x minuta neaktivnosti.

en: Clear Clipboard
hr: Obriši međuspremnik

en: Clear clipboard after X seconds.
hr: Obriši međuspremnik nakon x sekundi.

en: Clear Recent List
hr: Obriši popis nedavnih

en: Clear the recently opened safes list.
hr: Obriši popis nedavno otvorenih trezora.

en: Clear
hr: Obriši

en: Unlock Safe
hr: Otključaj trezor

en: _Select Keyfile
hr: _Odaberi datoteku ključa

en: Add elements with the ➕ button.
hr: Dodaj elemente sa ➕ tipkom.

en: Empty Group
hr: Prazna grupa

en: New Entry or Group
hr: Novi unos ili grupa

note: Button tooltip in headerbar to switch to selection mode where the user can tick password entries and groups
en: Selection Mode
hr: Način odabira

en: _Save
hr: _Spremi

en: _Lock
hr: _Zaključaj

en: So_rting
hr: _Redoslijed

en: _Newest First
hr: _Prvo najnovije

en: _Oldest First
hr: _Prvog najstarije

en: Sa_fe Settings
hr: _Postavke trezora

en: New _Entry
hr: Novi _unos

en: New _Group
hr: Nova _grupa

note: The umbrella sentence of the application on the first start screen
en: Secure Secrets
hr: Osigurajte tajne

note: The subtitle of the umbrella sentence in the first start screen. This is a sentence which gives the user a starting point what he can do if he opens the application for the first time.
en: Securely store your passwords, notes and data. <b>Create</b> or <b>import</b> a new Keepass safe.
hr: Spremite bilješke, lozinke i podatke na siguran način. <b>Stvori</b> ili <b>uvezi</b> novi KeePass trezor.

en: A password manager for GNOME
hr: Upravitelj lozinki za GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: keepass;encrypt;secure;
hr: keepass;šifriranje;zaštita;

en: Use dark GTK theme
hr: Koristi tamnu GTK temu

en: Use the dark variant of your GTK+ theme. Please note that not every GTK+ theme has a dark variant.
hr: Koristite tamnu inačicu GTK+ teme. Svaka GTK+ tema nema tamnu inačicu.

en: Reopen last opened database
hr: Ponovno otvori posljednju otvorenu bazu podataka

en: Automatically open the unlock screen of the last opened database, otherwise show the welcome screen.
hr: Automatski otvori prozor otključavanja posljednje otvorene baze podataka, u suprotnom prikaži prozor dobrodošlice.

en: Save every change automatically
hr: Automatski spremi svaku promjenu

en: Save every change you made instantly into the database. Please note that you cannot revert changes if Autosave is enabled.
hr: Spremi bazu podataka pri svakoj promjeni. Ne možete poništiti promjene ako je automatsko spremanje omogućeno.

en: Lock database after X minutes
hr: Zaključaj bazu podataka nakon x minuta

en: Automatically lock your database after a given amount of minutes to improve the security.
hr: Automatski zaključaj bazu podataka nakon određenog broja minuta za poboljšanje sigurnosti.

en: Clear clipboard after X seconds
hr: Obriši međuspremnik nakon x sekunda

en: After copying the password clear the clipboard for security reasons.
hr: Nakon kopiranja lozinke obriši međuspremnik zbog sigurnosnih razloga.

en: Window size
hr: Veličina prozora

en: Remember the window size.
hr: Zapamti veličinu prozora.

en: Last opened database
hr: Posljednja otvorena baza podataka

en: Path to the last opened database.
hr: Putanja do posljednje otvorene baze podataka.

en: Last opened databases
hr: Posljednje otvorene baze podataka

en: A list of the last opened databases.
hr: Popis posljednjih otvorenih baza podataka.

en: Remember composite key
hr: Zapamti sastavljeni ključ

en: Remember last used composite key for database unlocking.
hr: Zapamti posljednji korišteni sastavljeni ključ za otključavanje baze podataka.

en: Last used composite key
hr: Zadnji korišteni sastavljeni ključ

en: Path to last used key for composite database unlocking.
hr: Putanja do posljednjeg korištenog sastavljenog ključa za otključavanje.

en: Remember unlock method
hr: Zapamti način otključavanja

en: Remember last used unlock method for future database unlocking.
hr: Zapamti posljednji korišteni način otključavanja za buduća otključavanja baze podataka.

en: Backup the database on unlock
hr: Spremi sigurnosnu kopiju baze podataka pri otključavanju

en: If an error occurs while saving the database, a backup can be found at ~/.cache/secrets/backups
hr: Ako se pri spremanju baze podataka dogodi greška, sigurnosnu kopija se može pronaći u ~/.cache/secrets/backups

en: Sorting order of groups and entries
hr: Redoslijed grupa i unosa

en: Order of the rows in the groups and entries view.
hr: Redoslijed redova u prikazu grupa i unosa.

en: Use uppercases when generating a password
hr: Koristi velika slova za stvaranje lozinke

en: Use uppercase characters A-Z when generating a random password.
hr: Koristi velika slova A-Z za stvaranje naizmjenične lozinke.

en: Use lowercases when generating a password
hr: Koristi mala slova za stvaranje lozinke

en: Use lowercase characters a-z when generating a random password.
hr: Koristi mala slova a-z za stvaranje naizmjenične lozinke.

en: Use numbers when generating a password
hr: Koristi brojeve za stvaranje lozinke

en: Use numbers 0-9 characters when generating a random password.
hr: Koristi brojeve 0-9 za stvaranje naizmjenične lozinke.

en: Use symbols when generating a password
hr: Koristi simbole za stvaranje lozinke

en: Use non-alphanumeric ASCII symbols when generating a random password.
hr: Koristi ASCII znakove koji nisu slovno-brojčani za stvaranje naizmjenične lozinke.

en: Password length when generating a password
hr: Broj znakova za stvaranje lozinke

en: Number of single characters when generating a password.
hr: Broj znakova za stvaranje lozinke.

en: Number of words when generating a passphrase
hr: Broj riječi za stvaranje tajnog izraza

en: Separator when generating a passphrase
hr: Znak razdvajanja za stvaranje tajnog izraza

en: Secrets is a password manager which makes use of the KeePass v.4 format. It integrates perfectly with the GNOME desktop and provides an easy and uncluttered interface for the management of password databases.
hr: Tajne je upravitelj lozinkama koji koristi KeePass v.4 format. Savršeno se integrira u GNOME radno okruženje i pruža jednostavno i pregledno sučelje za upravljanje bazama podataka lozinka.

en: Error: File {} does not exist
hr: Greška: Datoteka {} ne postoji

en: Error: Safe {} is already open
hr: Greška: Trezor {} je već otvoren

en: Could not load attachment
hr: Nemoguće učitavanje privitka

en: Unable to create database
hr: Nemoguće otvaranje baze podataka

en: Passwords do not match
hr: Lozinke se ne podudaraju

en: Generating…
hr: Stvaranje…

en: Could not create keyfile
hr: Nemoguće stvaranje datoteke ključa

en: Generate
hr: Stvori

en: Saved in history
hr: Spremljeno u povijesti

en: Username copied
hr: Korisničko ime je kopirano

en: Address copied
hr: Adresa je kopirana

en: One-time password copied
hr: Jednokratna lozinka je kopirana

en: The address is not valid
hr: Adresa nije valjana

note: NOTE: Filechooser title for selecting attachment file
en: Select Attachment
hr: Odaberi privitak

en: _Add
hr: _Dodaj

en: Password copied
hr: Lozinka je kopirana

en: Title not Specified
hr: Naziv nije naveden

en: Username not specified
hr: Korisničko ime nije navedeno

en: Include Lowercase
hr: Uključi mala slova

en: Exclude Lowercase
hr: Izuzmi mala slova

en: Include Uppercase
hr: Uključi velika slova

en: Exclude Uppercase
hr: Izuzmi velika slova

en: Include Numbers
hr: Uključi brojeve

en: Exclude Numbers
hr: Izuzmi brojeve

en: Include Symbols
hr: Uključi simbole

en: Exclude Symbols
hr: Izuzmi simbole

en: Recent Files
hr: Nedavne datoteke

en: Clone
hr: Kloniraj

note: This shouldn't happen
en: Could not save Safe
hr: Nemoguće spremanje trezora

en: Select Keyfile
hr: Stvori datoteku ključa

note: pylint: disable=consider-using-f-string
en: Safe {} is already open
hr: Trezor {} je već otvoren

en: Failed to unlock Safe
hr: Neuspjelo otključavanje trezora

en: _Try Again
hr: _Pokušaj ponovno

en: Safe saved
hr: Trezor je spremljen

en: No changes made
hr: Nema promjena

note: pylint: disable=consider-using-f-string
en: Element deleted | {} Elements deleted
hr[0]: {} element je obrisan
hr[1]: {} elementa su obrisana
hr[2]: {} elemenata je obrisano

en: Deletion completed
hr: Brisanje je završeno

en: Undo
hr: Poništi

en: Copied
hr: Kopirano

note: NOTE: Notification that a safe has been locked.
en: Safe locked due to inactivity
hr: Trezor je zaključan zbog neaktivnosti

en: Attribute key contains an illegal character
hr: Ključ svojstva sadrži nedopuštene znakove

en: Attribute key already exists
hr: Ključ svojstva već postoji

note: NOTE: Filechooser title for downloading an attachment
en: Save Attachment
hr: Spremi privitak

en: Could not store attachment
hr: Nemoguće spremanje trezora

note: NOTE: Filechooser title for choosing current used keyfile
en: Select Current Keyfile
hr: Odaberi trenutnu datoteku ključa

en: Could not apply changes
hr: Nemoguće primjenjivanje promjena

note: Still executes the finally block
en: Changes Applied
hr: Promjene su primijenjene

en: Could not change credentials
hr: Nemoguća promjena vjerodajnica

note: TRANSLATORS Warning dialog to resolve file saving conflicts.
en: Conflicts While Saving
hr: Greška pri spremanju

en: The safe was modified from somewhere else. Please resolve these conflicts from the main window when saving.
hr: Trezor je promijenjen s nekog drugog mjesta. Razriješite taj problem iz glavnog prozora pri spremanju.

en: Ok
hr: U redu

note: Encryption Algorithm Derivation Algorithm
en: Unknown
hr: Nepoznat

note: NOTE: AES is a proper name
en: AES 256-bit
hr: AES 256-bitni

note: NOTE: ChaCha20 is a proper name
en: ChaCha20 256-bit
hr: ChaCha20 256-bitni

note: NOTE: Twofish is a proper name
en: Twofish 256-bit
hr: Twofish 256-bitni

en: Entry expired
hr: Unos je istekao

en: Hide Text
hr: Sakrij tekst

en: Selection copied
hr: Odabir je kopiran

note: TRANSLATORS Dialog header for when there is a conflict.
en: Unsaved Changes Conflict
hr: Problem nespremljenih promjena

en: Save and Quit
hr: _Spremi i zatvori

en: Back up, Save, and Quit
hr: Sigurnosno kopiraj, spremi i zatvori

en: Don't Quit
hr: Ne zatvaraj

note: TRANSLATORS Warning Dialog to resolve saving conflicts. \n is a new line.
en: The safe was modified from somewhere else. Saving will overwrite their version of the safe with our current version.
    
     You can also make a backup of their version of the safe.
hr: Trezor je promijenjen s nekog drugog mjesta. Spremanje će prebrisati njihovu inačicu trezora s našom trenutnom inačicom.
    
    Možete stvoriti sigurnosnu kopiju njihove inačice trezora.

note: TRANSLATORS backup and save current safe.
en: _Back up and Save
hr: _Sigurnosno kopiraj i spremi

en: Save Backup
hr: Spremi sigurnosnu kopiju

en: Could not backup safe
hr: Nemoguće spremanje trezora

en: {} _Selected | {} _Selected
hr[0]: {} odabran unos
hr[1]: {} odabrana unosa
hr[2]: {} odabranih unosa

en: Operation aborted: deleting currently active group
hr: Radnja je prekinuta: brisanje trenutno aktivne grupe

en: Warning
hr: Upozorenje

en: You are deleting elements in the trash bin, these deletions cannot be undone.
hr: Brišete elemente u smeću, to brisanje se ne može poništiti.

en: Cancel
hr: Odustani

en: Delete
hr: Obriši

en: Operation aborted: moving currently active group
hr: Radnja je prekinuta: premještanje trenutno aktivne grupe

en: Move completed
hr: Premještanje je završeno

note: NOTE: Filechooser title for opening an existing keepass safe kdbx file
en: Select Safe
hr: Odaberi trezor

note: NOTE: KeePass + version number is a proper name, do not translate
en: KeePass 3.1/4 Database
hr: KeePass 3.1/4 baza podatakaq

en: Any file type
hr: Sve vrste datoteke

en: Safe is already open
hr: Trezor je već otvoren

en: _Create
hr: _Stvori

en: Cannot create Safe: Safe is already open
hr: Nemoguće stvaranje trezora: Trezor je već otvoren

en: Could not create new Safe
hr: Nemoguće stvaranje novog trezora

en: Could not save safe
hr: Nemoguće spremanje trezora
