PasswordSafe master - en to sr translation catalogue (337 entries)

en: Manage your passwords
sr: Управљајте вашим лозинкама

note: Translators: Secrets is the app name, do not translate
en: Secrets
sr: Тајне

en: Add Attribute
sr: Додај особину

en: Key
sr: Кључ

en: Value
sr: Вредност

en: Add
sr: Додај

en: Download Attachment
sr: Преузми прилог

en: Remove Attachment
sr: Уклони прилог

note: Dialog title which informs the user about unsaved changes.
en: Safety Info
sr: Безбедносни подаци

note: Dialog subtitle which informs the user about unsaved changes more detailed.
en: It is possible that external applications will create unencrypted hidden or temporary copies of this attachment file! Please proceed with caution.
sr: Спољни програми могу направити скривене нешифроване или привремене примерке ове датотеке у прилогу. Обазриво наставите.

en: _Back
sr: _Назад

en: _Proceed
sr: Н_астави

en: Remove Attribute
sr: Уклони особину

en: Color
sr: Боја

note: Headerbar subtitle in keepass safe creation routine. NOTE: Filechooser title for creating a new keepass safe kdbx file
en: Create Safe
sr: Направите сеф

en: Back
sr: Назад

en: Main Menu
sr: Главни изборник

en: Protect your safe
sr: Заштитите ваш сеф

en: _Password
sr: _Лозинка

en: Use a password to secure your safe.
sr: Користите лозинку да бисте осигурали ваш сеф.

en: _Keyfile
sr: _Датотека кључа

en: Use a keyfile to secure your safe.
sr: Користите датотеку кључа да бисте осигурали ваш сеф.

en: _Composite
sr: Двостру_ко

en: Use a password in combination with a keyfile to secure your safe.
sr: Користите лозинку уз датотеку кључа да бисте осигурали ваш сеф.

en: Enter Password
sr: Унесите лозинку

en: Set password for safe.
sr: Подесите лозинку за сеф.

en: Generate New Password
sr: Направи нову лозинку

en: Next
sr: Следеће

en: Password Match Check
sr: Провера подударања лозинке

en: Repeat password for safe.
sr: Поновите лозинку сефа.

en: Check
sr: Провери

en: Match Check Failed
sr: Провера подударања није успела

en: Please try again.
sr: Покушајте поново.

en: _Confirm
sr: П_отврди

note: NOTE: Filechooser title for generating a new keyfile
en: Generate Keyfile
sr: Направи датотеку кључа

en: Set keyfile for safe
sr: Подеси датотеку кључа за сеф

note: Button to generate a password
en: _Generate
sr: Напра_ви

en: Safe Successfully Created
sr: Сеф је успешно направљен

en: _Open Safe
sr: _Отвори сеф

en: _Preferences
sr: _Поставке

en: _Keyboard Shortcuts
sr: Пречице та_статуре

note: "Secrets" is the application name, do not translate
en: _About Secrets
sr: _О Тајнама

en: _Username
sr: _Корисничко име

en: Copy
sr: Умножи

en: Authentication
sr: Идентификација

en: Password
sr: Лозинка

en: New Password
sr: Нова лозинка

en: Confirm New Password
sr: Потврдите нову лозинку

en: Current Password
sr: Текућа лозинка

en: Keyfile
sr: Датотека кључа

en: _Select current keyfile if any
sr: _Изабери тренутну датотеку кључа ако је има

en: (Optional) _Generate new keyfile
sr: (Изборно) _Направи нову датотеку кључа

en: Could not Load Keyfile
sr: Не могу да учитам датотеку кључа

en: _Apply Changes
sr: П_римени измене

en: General
sr: Опште

en: Details
sr: Појединости

en: Safe Name
sr: Назив сефа

en: Path
sr: Путања

en: File Size
sr: Величина датотеке

note: KeePass is a proper noun
en: KeePass Version
sr: Издање Кипаса

en: Creation Date
sr: Датум стварања

en: Encryption Algorithm
sr: Алгоритам шифровања

en: Derivation Algorithm
sr: Алгоритам извођења

note: Statistics
en: Stats
sr: Статистика

en: Number of Entries
sr: Број уноса

en: Number of Groups
sr: Број група

en: Passwords
sr: Лозинке

en: Menu
sr: Изборник

en: _Title
sr: На_слов

en: U_RL
sr: У_РЛ

en: Open Address
sr: Отвори адресу

en: One-Time Password
sr: Једнократна лозинка

en: One-_Time Password Secret
sr: Једнократна _тајна лозинке

note: OTP is a proper name
en: Could not Generate OTP Token
sr: Не могу да створим ОТП скупину

en: Notes
sr: Белешке

en: Edit in a Window
sr: Уреди у прозору

en: Icon
sr: Иконица

en: Attachments
sr: Прилози

en: _Add Attachment
sr: _Додај прилог

en: Attributes
sr: Особине

en: _Add Attribute
sr: _Додај особину

en: Expiration Date
sr: Датум истека

en: _Show More
sr: _Прикажи још

en: D_uplicate
sr: _Удвостручи

en: _References
sr: _Референце

en: _Properties
sr: Сво_јства

en: _Save in History
sr: _Сачувај у историјату

en: Show _History
sr: _Прикажи историјат

en: _Delete
sr: _Обриши

en: Copy Username
sr: Умножи корисничко име

en: Copy Password
sr: Умножи лозинку

en: Expiration Date not Set
sr: Датум истека није постављен

en: Edit Expiration Date
sr: Уреди датум истека

en: Remove Expiration Date
sr: Уклони датум истека

en: _Set Expiration Date
sr: _Постави датум истека

en: Edit
sr: Уреди

[ctx: Shortcut window description]
en: Application
sr: Програм

[ctx: Shortcut window description]
en: Create Safe
sr: Направите Сеф

[ctx: Shortcut window description]
en: Go Back
sr: Идите назад

[ctx: Shortcut window description]
en: Open Safe
sr: Отворите Сеф

[ctx: Shortcut window description]
en: Open Preferences
sr: Отворите поставке

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
sr: Пречице тастатуре

[ctx: Shortcut window description]
en: Close Window
sr: Затворите прозор

[ctx: Shortcut window description]
en: Quit
sr: Изађите

[ctx: Shortcut window description]
en: Safe
sr: Сеф

[ctx: Shortcut window description]
en: Lock Safe
sr: Закључајте Сеф

[ctx: Shortcut window description]
en: Save Safe
sr: Сачувајте Сеф

[ctx: Shortcut window description]
en: Open Search
sr: Отворите претрагу

[ctx: Shortcut window description]
en: Create Entry
sr: Направите унос

[ctx: Shortcut window description]
en: Create Group
sr: Направите групу

[ctx: Shortcut window description]
en: Entry
sr: Унос

[ctx: Shortcut window description]
en: Copy Password
sr: Умножите лозинку

[ctx: Shortcut window description]
en: Copy Address
sr: Умножи адресу

[ctx: Shortcut window description]
en: Copy Username
sr: Умножите корисничко име

[ctx: Shortcut window description]
en: Copy One-Time Password
sr: Умножи једнократну лозинку

[ctx: Shortcut window description]
en: Show History
sr: Прикажи историјат

[ctx: Shortcut window description]
en: Save in History
sr: Сачувај у историјату

en: Show Text
sr: Прикажи текст

en: Remove from History
sr: Уклони из историјата

en: Password History
sr: Историјат лозинке

en: _Open
sr: _Отвори

en: _New Safe
sr: _Нови сеф

en: _Copy
sr: _Умножи

note: Button tooltip in headerbar to open search page
en: Search
sr: Потражи

en: Length
sr: Дужина

en: Characters
sr: Знакови

en: Passphrase
sr: Фраза

en: Words
sr: Речи

en: Separator
sr: Раздвајач

en: Enter character here…
sr: Унесите знак овде…

en: Properties
sr: Својства

en: UUID
sr: УУИД

en: Accessed
sr: Датум приступа

en: Modified
sr: Датум измене

en: Created
sr: Датум стварања

en: Code
sr: Кȏд

en: Property
sr: Својство

en: Title
sr: Наслов

en: Username
sr: Корисничко име

en: URL
sr: Адреса

en: _URL
sr: _Адреса

en: _Notes
sr: Бе_лешке

en: References
sr: Референце

en: Syntax
sr: Синтакса

en: The placeholder syntax for field references is the following:
sr: Подразумевана синтакса за референце у пољима је следећа:

en: Show Field Codes
sr: Прикажи кȏдове поља

en: Identifier
sr: Одредник

en: Reference
sr: Референца

en: Each entry has a unique identifier called UUID. It can be found in the properties of the entry.
sr: Сваки унос садржи јединствени одредник звани УУИД. Можете га наћи у својствима уноса.

note: Dialog title which informs the user about unsaved changes.
en: Unsaved Changes
sr: Несачуване измене

note: Dialog subtitle which informs the user about unsaved changes more detailed.
en: Do you want to write all changes to the safe?
sr: Да ли желите да упишете све измене у сеф?

note: _Discard all the changes which the user have made to his keepass safe
en: _Quit Without Saving
sr: _Изађи без чувања

note: _Cancel exiting the program
en: _Don't Quit
sr: _Не излази

note: _Save all the changes which the user have made to his keepass safe
en: _Save and Quit
sr: _Сачувај и изађи

en: Enter Search Term
sr: Унесите појам за претрагу

en: No Search Results
sr: Нема резултата претраге

en: _Select Items
sr: _Изабери ставке

note: Button tooltip in selection mode to move every selected entry/group to another place
en: Move Selection
sr: Премести изабрано

en: Paste Selection
sr: Убаци изабрано

note: Button tooltip in selection mode to delete every selected entry/group
en: Delete Selection
sr: Обриши изабрано

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: Select _All
sr: Из_абери све

en: Select _None
sr: По_ништи избор

en: _Dark Theme
sr: Та_мна тема

en: Use dark GTK theme.
sr: Користи тамну Гтк тему.

en: _Hide First Start Screen
sr: Сакри_ј екран првог покретања

en: Reopen last opened safe.
sr: Поново отворите последњи сеф.

note: TRANSLATORS Safe as in strongbox. NOTE: Safe as in strongbox
en: Safe
sr: Сеф

en: _Save Automatically
sr: Сам _сачувај

en: Save every change automatically.
sr: Самостално сачувајте сваку измену.

en: Unlock
sr: Откључај

note: A composite key is a authentication method where the user needs both password and keyfile for unlocking his safe
en: Remember Composite _Key
sr: Запамти двоструки _кључ

note: A composite key is a authentication method where the user needs both password and keyfile for unlocking his safe
en: Remember last used composite key.
sr: Запамтите последњи коришћени двоструки кључ.

en: Password Generation
sr: Стварање лозинке

en: Password Length
sr: Дужина лозинке

en: Number of characters when generating a password.
sr: Број знакова приликом стварања лозинке.

en: _Uppercase Characters
sr: В_елика слова

en: Use uppercase characters A-Z when generating a password.
sr: Користите велика слова „A-Z“ приликом стварања лозинке.

en: _Lowercase Characters
sr: Ма_ла слова

en: Use lowercase characters a-z when generating a password.
sr: Користите мала слова „a-z“ приликом стварања лозинке.

en: _Numeric Characters
sr: Бро_јеви

en: Use numeric characters when generating a password.
sr: Користите бројеве приликом стварања лозинке.

en: _Special Characters
sr: По_себни знакови

note: ASCII is a proper name
en: Use non-alphanumeric ASCII symbols when generating a password.
sr: Користите не-алфанумеричке АСКРИ симболе приликом стварања лозинке.

en: Passphrase Generation
sr: Стварање фразе

en: Passphrase Length
sr: Дужина фразе

en: Number of words to use when generating a passphrase.
sr: Број речи за коришћење приликом стварања фразе.

en: Word separator to use when generating a passphrase.
sr: Раздвајач речи који ће се користити приликом стварања фразе.

en: Enter Character
sr: Унеси знак

en: Security
sr: Безбедност

en: Safe Lock Timeout
sr: Време истека откључаности сефа

en: Lock safe on idle after X minutes.
sr: Закључајте сеф након одређеног броја минута у мировању.

en: Clear Clipboard
sr: Очисти оставу

en: Clear clipboard after X seconds.
sr: Очистите оставу након одређеног броја секунди.

en: Clear Recent List
sr: Очисти списак скорашњих база

en: Clear the recently opened safes list.
sr: Очистите списак недавно отвараних сефова.

en: Clear
sr: Очисти

en: Unlock Safe
sr: Откључај Сеф

en: _Select Keyfile
sr: _Изабери датотеку кључа

en: Add elements with the ➕ button.
sr: Додајте елементе дугметом ➕.

en: Empty Group
sr: Празна група

en: New Entry or Group
sr: Нови унос или група

note: Button tooltip in headerbar to switch to selection mode where the user can tick password entries and groups
en: Selection Mode
sr: Режим избора

en: _Save
sr: _Сачувај

en: _Lock
sr: _Закључај

en: So_rting
sr: _Ређање

en: _Newest First
sr: Прво _новије

en: _Oldest First
sr: Прво _старије

en: Sa_fe Settings
sr: Подешавања се_фа

en: New _Entry
sr: Нови _унос

en: New _Group
sr: Нова _група

note: The umbrella sentence of the application on the first start screen
en: Secure Secrets
sr: Безбедне Тајне

note: The subtitle of the umbrella sentence in the first start screen. This is a sentence which gives the user a starting point what he can do if he opens the application for the first time.
en: Securely store your passwords, notes and data. <b>Create</b> or <b>import</b> a new Keepass safe.
sr: Безбедно чувајте ваше лозинке, белешке и податке. <b>Направите</b> или <b>увезите</b> нови сеф Кипеса.

en: A password manager for GNOME
sr: Управник лозинки за Гном

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: keepass;encrypt;secure;
sr: keepass;encrypt;secure;кипес;шифровање;безбедно;сигурно;лозинке;kipes;šifrovanje;bezbedno;sigurno;lozinke;safe;sef;сеф;

en: Use dark GTK theme
sr: Користи тамну ГТК тему

en: Use the dark variant of your GTK+ theme. Please note that not every GTK+ theme has a dark variant.
sr: Користиће тамну варијанту ваше ГТК+ теме. Знајте да тамна варијанта није доступна у свакој ГТК+ теми.

en: Reopen last opened database
sr: Поново отвари последње отварану базу

en: Automatically open the unlock screen of the last opened database, otherwise show the welcome screen.
sr: Сам ће отворити екран за откључавање последње отваране базе, у супротном ће приказати екран добродошлице.

en: Save every change automatically
sr: Самостално чува сваку измену

en: Save every change you made instantly into the database. Please note that you cannot revert changes if Autosave is enabled.
sr: Сам ће чувати сваку начињену измену у базу. Знајте да не можете опозвати измене ако је ово укључено.

en: Lock database after X minutes
sr: Закључава базу након одређеног броја минута

en: Automatically lock your database after a given amount of minutes to improve the security.
sr: Сам ће закључти базу након датог броја минута да би појачао безбедност базе.

en: Clear clipboard after X seconds
sr: Чисти оставу након одређеног броја секунди

en: After copying the password clear the clipboard for security reasons.
sr: Након умножавања лозинке, очистиће оставу зарад веће безбедности.

en: Window size
sr: Величина прозора

en: Remember the window size.
sr: Памтиће величину прозора.

en: Last opened database
sr: Последња отворена база

en: Path to the last opened database.
sr: Путања до последње отворене базе.

en: Last opened databases
sr: Последња отворене базе

en: A list of the last opened databases.
sr: Списак последњих отворених база.

en: Remember composite key
sr: Памти двоструки кључ

en: Remember last used composite key for database unlocking.
sr: Памтиће последњи двоструки кључ који је коришћен за откључавање базе.

en: Last used composite key
sr: Последњи коришћени двоструки кључ

en: Path to last used key for composite database unlocking.
sr: Путања до последњег коришћеног двоструког кључа за откључавање базе.

en: Remember unlock method
sr: Памти начин откључавања

en: Remember last used unlock method for future database unlocking.
sr: Памтиће последњи коришћени начин откључавања за будућа откључавања базе.

en: Backup the database on unlock
sr: Прави резерву базе при откључавању

en: If an error occurs while saving the database, a backup can be found at ~/.cache/secrets/backups
sr: Ако се догоди грешка приликом чувања базе, резерва се може наћи у путањи „~/.cache/secrets/backups“

en: Sorting order of groups and entries
sr: Редослед ређања група и уноса

en: Order of the rows in the groups and entries view.
sr: Редослед редова у прегледу група и уноса.

en: Use uppercases when generating a password
sr: Користи велика слова приликом стварања лозинке

en: Use uppercase characters A-Z when generating a random password.
sr: Користиће велика слова A-Z приликом стварања насумичне лозинке.

en: Use lowercases when generating a password
sr: Користи мала слова приликом стварања лозинке

en: Use lowercase characters a-z when generating a random password.
sr: Користиће мала слова a-z приликом стварања насумичне лозинке.

en: Use numbers when generating a password
sr: Користи бројеве приликом стварања лозинке

en: Use numbers 0-9 characters when generating a random password.
sr: Користиће бројеве 0-9 приликом стварања насумичне лозинке.

en: Use symbols when generating a password
sr: Користи симболе приликом стварања лозинке

en: Use non-alphanumeric ASCII symbols when generating a random password.
sr: Користиће не-алфанумеричке АСКРИ симболе приликом стварања насумичне лозинке.

en: Password length when generating a password
sr: Дужина створене лозинке

en: Number of single characters when generating a password.
sr: Број засебних знакова приликом стварања лозинке.

en: Number of words when generating a passphrase
sr: Број речи приликом стварања фразе

en: Separator when generating a passphrase
sr: Раздвајач приликом стварања фразе

en: @NAME@
sr: @НАЗИВ@

en: Secrets is a password manager which makes use of the KeePass v.4 format. It integrates perfectly with the GNOME desktop and provides an easy and uncluttered interface for the management of password databases.
sr: Тајне је управник лозинки који користи формат „Keepass“ 4. Савршено се уклапа у Гномову радну површ и пружа једноставно и прегледно сучеље за управљање базама лозинки.

en: Error: File {} does not exist
sr: Грешка: Датотека „{}“ не постоји

en: Error: Safe {} is already open
sr: Грешка: Сеф „{}“ је већ отворен

en: Could not load attachment
sr: Не могу да учитам прилог

en: Unable to create database
sr: Не могу да направим базу података

en: Passwords do not match
sr: Лозинке се не подударају

en: Generating…
sr: Правим…

en: Could not create keyfile
sr: Не могу да направим датотеку кључа

en: Generate
sr: Направи

en: Saved in history
sr: Сачувано у историјату

en: Username copied
sr: Корисничко име је умножено

en: Address copied
sr: Адреса је умножена

en: One-time password copied
sr: Једнократна лозинка је умножена

en: Could not launch url
sr: Не могу да покренем адресу

en: The address is not valid
sr: Адреса није исправна

note: NOTE: Filechooser title for selecting attachment file
en: Select Attachments
sr: Изаберите прилоге

en: _Add
sr: _Додај

en: Password copied
sr: Лозинка је умножена

en: Title not Specified
sr: Назив није наведен

en: Username not specified
sr: Корисничко име није наведено

en: Include Lowercase
sr: Укључи мала слова

en: Exclude Lowercase
sr: Искључи мала слова

en: Include Uppercase
sr: Укључи велика слова

en: Exclude Uppercase
sr: Искључи велика слова

en: Include Numbers
sr: Укључи бројеве

en: Exclude Numbers
sr: Искључи бројеве

en: Include Symbols
sr: Укључи симболе

en: Exclude Symbols
sr: Искључи симболе

en: Recent Files
sr: Недавне датотеке

en: Clone
sr: Клонирај

note: This shouldn't happen
en: Could not save Safe
sr: Не могу да сачувам Сеф

en: Select Keyfile
sr: Изаберите датотеку кључа

note: pylint: disable=consider-using-f-string
en: Safe {} is already open
sr: Сеф „{}“ је већ отворен

en: Failed to unlock Safe
sr: Нисам успео да откључам Сеф

en: _Try Again
sr: _Покушај поново

en: Safe saved
sr: Сеф је сачуван

en: No changes made
sr: Нема начињених измена

note: pylint: disable=consider-using-f-string
en: Element deleted | {} Elements deleted
sr[0]: {} елемент је обрисан
sr[1]: {} елемента су обрисана
sr[2]: {} елемената је обрисано
sr[3]: Један елемент је обрисан

en: Deletion completed
sr: Брисање је обављено

en: Undo
sr: Опозови

en: Copied
sr: Умножено

note: NOTE: Notification that a safe has been locked.
en: Safe locked due to inactivity
sr: Сеф је закључан због неактивности

en: Attribute key contains an illegal character
sr: Кључ особине садржи неисправан знак

en: Attribute key already exists
sr: Кључ особине већ постоји

note: NOTE: Filechooser title for downloading an attachment
en: Save Attachment
sr: Сачувајте прилог

en: Could not store attachment
sr: Не могу да причувам прилог

note: NOTE: Filechooser title for choosing current used keyfile
en: Select Current Keyfile
sr: Изаберите тренутну датотеку кључа

en: Could not apply changes
sr: Не могу да применим измене

note: Still executes the finally block
en: Changes Applied
sr: Измене су примењене

en: Could not change credentials
sr: Не могу да изменим уверења

note: TRANSLATORS Warning dialog to resolve file saving conflicts.
en: Conflicts While Saving
sr: Сукоби приликом чувања

en: The safe was modified from somewhere else. Please resolve these conflicts from the main window when saving.
sr: Сеф је изменио неко други. Решите ове сукобе у главном прозору приликом чувања.

en: Ok
sr: У реду

note: Encryption Algorithm Derivation Algorithm
en: Unknown
sr: Непознато

note: NOTE: AES is a proper name
en: AES 256-bit
sr: AES 256-бита

note: NOTE: ChaCha20 is a proper name
en: ChaCha20 256-bit
sr: ChaCha20 256-бита

note: NOTE: Twofish is a proper name
en: Twofish 256-bit
sr: Twofish 256-бита

en: Entry expired
sr: Унос је истекао

en: Hide Text
sr: Сакриј текст

en: Selection copied
sr: Избор је умножен

note: TRANSLATORS Dialog header for when there is a conflict.
en: Unsaved Changes Conflict
sr: Сукоб несачуваних измена

en: Save and Quit
sr: Сачувај и изађи

en: Back up, Save, and Quit
sr: Направи резерву, сачувај и изађи

en: Don't Quit
sr: Не затварај

note: TRANSLATORS Warning Dialog to resolve saving conflicts. \n is a new line.
en: The safe was modified from somewhere else. Saving will overwrite their version of the safe with our current version.
    
     You can also make a backup of their version of the safe.
sr: Сеф је изменио неко други. Чување ће преписати њихово издање Сефа нашим тренутним издањем.
    
     Можете такође да направите резерву њиховог издања Сефа.

note: TRANSLATORS backup and save current safe.
en: _Back up and Save
sr: _Направи резерву и сачувај

en: Save Backup
sr: Сачувај резерву

en: Could not backup safe
sr: Не могу да направим резерву Сефа

en: {} _Selected | {} _Selected
sr[0]: {} _изабрани унос
sr[1]: {} _изабрана уноса
sr[2]: {} _изабраних уноса
sr[3]: _Један изабрани унос

en: Operation aborted: deleting currently active group
sr: Радња је прекинута: бришем тренутно активну групу

en: Warning
sr: Упозорење

en: You are deleting elements in the trash bin, these deletions cannot be undone.
sr: Бришете елементе у корпи за смеће, та брисања се не могу опозвати.

en: Cancel
sr: Откажи

en: Delete
sr: Обриши

en: Operation aborted: moving currently active group
sr: Радња је прекинута: премештам тренутно активну групу

en: Move completed
sr: Премештање је обављено

en: Any file type
sr: Било која врста датотеке

en: Select Safe
sr: Изаберите сеф

en: Safe is already open
sr: Сеф је већ отворен

en: _Create
sr: _Направи

en: Cannot create Safe: Safe is already open
sr: Не могу да направим Сеф: Сеф је већ отворен

en: Could not create new Safe
sr: Не могу да направим нови Сеф

en: Could not save safe
sr: Не могу да сачувам Сеф
