sed 4.2.0 - en to ast translation catalogue (72 entries)

en: Success
ast: Éxitu

en: No match
ast: Nun hai coincidencia

en: Invalid regular expression
ast: Espresion regular inválida

en: Invalid collation character
ast: Caráuter d'ordenamientu inválidu

en: Invalid character class name
ast: Caráuter de nome de clase inválidu

en: Trailing backslash
ast: Diagonal invertida al final

en: Invalid back reference
ast: Referencia haza atrás non inválida

en: Unmatched ( or \(
ast: ( O \( ensin pareya

en: Unmatched \{
ast: \{ ensin pareya

en: Invalid content of \{\}
ast: Contení­u inválidu de \{\}

en: Invalid range end
ast: Final de rangu inválidu

en: Memory exhausted
ast: Memoria escosada

en: Invalid preceding regular expression
ast: Espresión regular precedente inválida

en: Premature end of regular expression
ast: Final prematuru de la espresión regular

en: Regular expression too big
ast: Espresión regular enforma grande

en: Unmatched ) or \)
ast: ) O \) ensin pareya

en: No previous regular expression
ast: Nun hai una espresión regular previa

en: multiple `!'s
ast: `!'s múltiples

en: unexpected `,'
ast: `,' inesperada

en: invalid usage of +N or ~N as first address
ast: usu inválidu de +N o ~N como primer direición

en: unmatched `{'
ast: `{' ensin pareya

en: unexpected `}'
ast: `}' inesperáu

en: extra characters after command
ast: carauteres extra dempués de la orde

en: expected \ after `a', `c' or `i'
ast: esperábase \ dempués de `a', `c' o `i'

en: `}' doesn't want any addresses
ast: `}' nun acepta denguna direición

en: : doesn't want any addresses
ast: : nun acepta denguna direición

en: comments don't accept any addresses
ast: los comentarios nun aceptan denguna direició³n

en: missing command
ast: orde que falta

en: command only uses one address
ast: la orde solamente usa una direición

en: unterminated address regex
ast: direiciónn de espresión regular ensin finar

en: unterminated `s' command
ast: orde `s' ensin finar

en: unterminated `y' command
ast: orde `y' ensin finar

en: unknown option to `s'
ast: opción desconocida pa `s'

en: multiple `p' options to `s' command
ast: múltiples opciones `p' pa la orde `s'

en: multiple `g' options to `s' command
ast: múltiples opciones `g' pa la orde `s'

en: multiple number options to `s' command
ast: múltiples opciones numériques pa la orde `s'

en: number option to `s' command may not be zero
ast: una opción numérica pa la orde `s' nun puede ser cero

en: strings for `y' command are different lengths
ast: les cadenes pa la orde `y' son de llargores estremaos

en: delimiter character is not a single-byte character
ast: el caráuter llendador nun ye un caráuter d'un solu byte

en: expected newer version of sed
ast: esperábase una versión más reciente de sed

en: invalid usage of line address 0
ast: usu inválidu de la direición de llinia 0

en: unknown command: `%c'
ast: orde desconocida: `%c'

en: %s: file %s line %lu: %s
ast: %s: ficheru %s llinia %lu: %s

en: %s: -e expression #%lu, char %lu: %s
ast: %s: -e espresión #%lu, caráuter %lu: %s

en: can't find label for jump to `%s'
ast: nun se puede atopar la etiqueta pa saltar a `%s'

en: %s: can't read %s: %s
ast: %s: nun se puede lleer %s: %s

en: couldn't edit %s: is a terminal
ast: nun se puede editar %s: ye una terminal

en: couldn't edit %s: not a regular file
ast: nun se puede editar %s: nun ye un ficheru regular

en: couldn't open temporary file %s: %s
ast: nun se puede abrir el ficheru temporal %s: %s

en: error in subprocess
ast: fallu nel subprocesu

en: option `e' not supported
ast: nun hai sofitu pa la opción `e'

en: `e' command not supported
ast: nun hai sofitu pa la orde `e'

en: no input files
ast: nun hai ficheros d'entrada

en: no previous regular expression
ast: nun hai una espresión regular previa

en: invalid reference \%d on `s' command's RHS
ast: referencia \%d inválida nel llau drechu de la orde `s'

en: Usage: %s [OPTION]... {script-only-if-no-other-script} [input-file]...
ast: Usu: %s [OPCIÓN]... {guión-namái-si-nun-hai-otru-guión} [ficheru-entrada]...

en:   -n, --quiet, --silent
                     suppress automatic printing of pattern space
ast:   -n, --quiet, --silent
                     desanicia l'amuesa automática del espaciu de patrones

en:   -e script, --expression=script
                     add the script to the commands to be executed
ast:   -e guión, --expression=guión
                     agrega el guión a la llista d'órdenes pa executar

en:   -f script-file, --file=script-file
                     add the contents of script-file to the commands to be executed
ast:   -f ficheru-guiÃ³n, --file=ficheru-guiÃ³n
                     amiesta'l contení­u del ficheru guión a la llista d'órdenes
                     pa executar

en:   --follow-symlinks
                     follow symlinks when processing in place
ast:   --follow-symlinks
                     sigue los enllaces simbólicos al procesar nel llugar

en:   -b, --binary
                     open files in binary mode (CR+LFs are not processed specially)
ast:   -b, --binary
                     abre ficheros en mou binariu (los RC+FLs nun se procesen
                     especialmente)

en:   -l N, --line-length=N
                     specify the desired line-wrap length for the `l' command
ast:   -l N, --line-length=N
                     especifica'l llargor de corte de llinia que te pete pa
                     la orde `l'

en:   --posix
                     disable all GNU extensions.
ast:   --posix
                     desactiva toles estensiones de GNU.

en:   -u, --unbuffered
                     load minimal amounts of data from the input files and flush
                     the output buffers more often
ast:   -u, --unbuffered
                     carga cantidaes mí­nimes de datos de los ficheros d'entrada
                     y vacia los almacenamientos temporales de salida con más
                     frecuencia

en:       --help     display this help and exit
ast:       --help     amuesa esta aida y termina

en:       --version  output version information and exit
ast:       --version  amuesa la información de la versión y termina

en: 
    If no -e, --expression, -f, or --file option is given, then the first
    non-option argument is taken as the sed script to interpret.  All
    remaining arguments are names of input files; if no input files are
    specified, then the standard input is read.
ast: 
    Si nun s'apurre una opción -e, --expression, -f, Ã³ --file option,
    entós se toma'l primer argumentu que nun seya opción como'l guión sed
    a interpretar.  Tolos argumentos restantes son nomes de ficheros
    d'entrada; si nun s'especifiquen ficheros d'entrada, entós lléese
    la entrada estándard.

en: couldn't open file %s: %s
ast: nun se puede abrir el ficheru %s: %s

en: couldn't attach to %s: %s
ast: nun se puede coneutar a %s: %s

en: read error on %s: %s
ast: fallu al lleer de %s: %s

en: couldn't follow symlink %s: %s
ast: nun se puede siguir l'enllaz simbólicu %s: %s

en: cannot rename %s: %s
ast: nun se puede renomar %s: %s
