sed 4.4.104 - en to ga translation catalogue (117 entries)

en: write error
ga: earráid scríofa

en: preserving permissions for %s
ga: ceadanna %s á gcaomhnú

en: unbalanced [
ga: [ corr

en: invalid character class
ga: aicme charachtair neamhbhailí

en: character class syntax is [[:space:]], not [:space:]
ga: is é [[:space:]] an chomhréir cheart ar aicme charactair, in áit [:space:]

en: unfinished \ escape
ga: éálúchán \ gan críochnú

en: invalid content of \{\}
ga: ábhar neamhbhailí idir \{\}

en: regular expression too big
ga: slonn ionadaíochta rómhór

en: unbalanced (
ga: ( corr

en: no syntax specified
ga: níor sonraíodh aon chomhréir

en: unbalanced )
ga: ) corr

en: Unknown system error
ga: Earráid chórais anaithnid

en: memory exhausted
ga: cuimhne ídithe

en: Success
ga: D'éirigh leis

en: No match
ga: Níl a leithéid ann

en: Invalid regular expression
ga: Slonn ionadaíochta neamhbhailí

en: Invalid collation character
ga: Carachtar neamhbhailí comhordaithe

en: Invalid character class name
ga: Ainm neamhbhailí ar aicme charachtar

en: Trailing backslash
ga: Cúlslais ag deireadh

en: Invalid back reference
ga: Cúltagairt neamhbhailí

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
ga: [, [^, [:, [., nó [= corr

en: Unmatched ( or \(
ga: ( nó \( corr

en: Unmatched \{
ga: \{ corr

en: Invalid content of \{\}
ga: Ábhar neamhbhailí idir \{\}

en: Invalid range end
ga: Deireadh raoin neamhbhailí

en: Memory exhausted
ga: Cuimhne ídithe

en: Invalid preceding regular expression
ga: Is neamhbhailí an slonn ionadaíochta roimhe seo

en: Premature end of regular expression
ga: Deireadh le slonn ionadaíochta gan choinne

en: Regular expression too big
ga: Slonn ionadaíochta rómhór

en: Unmatched ) or \)
ga: ) nó \) corr

en: No previous regular expression
ga: Níl aon slonn ionadaíochta roimhe seo

en: setting permissions for %s
ga: ceadanna %s á socrú

en: Packaged by %s (%s)
ga: Pacáistithe ag %s (%s)

en: Packaged by %s
ga: Pacáistithe ag %s

note: TRANSLATORS: Translate "(C)" to the copyright symbol (C-in-a-circle), if this symbol is available in the user's locale.  Otherwise, do not translate "(C)"; leave it as-is.
en: (C)
ga: ©

note: TRANSLATORS: %s denotes an author name.
en: Written by %s.
ga: Scríofa ag %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s and %s.
ga: Scríofa ag %s agus %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s, %s, and %s.
ga: Scríofa ag %s, %s, agus %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
ga: Scríofa ag %s, %s, %s,
    agus %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
ga: Scríofa ag %s, %s, %s,
    %s, agus %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
ga: Scríofa ag %s, %s, %s,
    %s, %s, agus %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
ga: Scríofa ag %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, agus %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
ga: Scríofa ag %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    agus %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
ga: Scríofa ag %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, agus %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
ga: Scríofa ag %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, agus daoine eile.

en: Report %s bugs to: %s
ga: Tuairiscigh fabhtanna %s chuig: %s

en: %s home page: <%s>
ga: Leathanach baile %s: <%s>

en: multiple `!'s
ga: `!'-anna iomadúla

en: unexpected `,'
ga: `,' gan choinne

en: invalid usage of +N or ~N as first address
ga: ní féidir +N nó ~N a úsáid mar an chéad seoladh

en: unmatched `{'
ga: `{' corr

en: unexpected `}'
ga: `}' gan choinne

en: extra characters after command
ga: carachtair breise i ndiaidh an ordaithe

en: expected \ after `a', `c' or `i'
ga: bhíothas ag súil le \ i ndiaidh `a', `c', nó `i'

en: `}' doesn't want any addresses
ga: Níl fáilte roimh sheoltaí le `}'

en: : doesn't want any addresses
ga: Níl fáilte roimh sheoltaí le `:'

en: comments don't accept any addresses
ga: níl fáilte roimh sheoltaí le nótaí tráchta

en: missing command
ga: ordú ar iarraidh

en: command only uses one address
ga: ní úsáidtear an t-ordú ach seoladh amháin

en: unterminated address regex
ga: seoladh regex gan chríochnú

en: unterminated `s' command
ga: ordú `s' gan chríochnú

en: unterminated `y' command
ga: ordú `y' gan chríochnú

en: unknown option to `s'
ga: rogha anaithnid i ndiaidh `s'

en: multiple `p' options to `s' command
ga: an iomarca roghanna `p' i ndiaidh `s'

en: multiple `g' options to `s' command
ga: an iomarca roghanna `g' i ndiaidh `s'

en: multiple number options to `s' command
ga: an iomarca roghanna uimhriúla i ndiaidh `s'

en: number option to `s' command may not be zero
ga: ní cheadaítear nialas mar rogha uimhriúil leis an ordú `s'

en: strings for `y' command are different lengths
ga: níl aon fhad amháin ar na teaghráin leis an ordú `y'

en: delimiter character is not a single-byte character
ga: tá an teormharcóir ina charachtar ilbheart

en: expected newer version of sed
ga: bhíothas ag súil le leagan `sed' níos úire

en: invalid usage of line address 0
ga: ní féidir an seoladh líne 0 a úsáid

en: unknown command: `%c'
ga: ordú anaithnid: `%c'

en: incomplete command
ga: ordú neamhiomlán

en: ":" lacks a label
ga: lipéad de dhíth tar éis ":"

en: recursive escaping after \c not allowed
ga: ní cheadaítear éalúchán athchúrsach tar éis \c

en: %s: file %s line %lu: %s
ga: %s: comhad %s líne %lu: %s

en: %s: -e expression #%lu, char %lu: %s
ga: %s: -e slonn #%lu, char %lu: %s

en: can't find label for jump to `%s'
ga: níl aon fháil ar an lipéad `%s' don léim

en: case conversion produced an invalid character
ga: tháinig carachtar neamhbhailí ó thiontú cáis

en: %s: can't read %s: %s
ga: %s: ní féidir %s a léamh: %s

en: couldn't edit %s: is a terminal
ga: níorbh fhéidir %s a chur in eagar; is teirminéal é

en: couldn't edit %s: not a regular file
ga: níorbh fhéidir %s a chur in eagar: ní gnáthchomhad é

en: %s: warning: failed to set default file creation context to %s: %s
ga: %s: rabhadh: níorbh fhéidir an comhthéacs réamhshocraithe cruthaithe comhad a shocrú mar %s: %s

en: %s: warning: failed to get security context of %s: %s
ga: %s: rabhadh: níorbh fhéidir comhthéacs slándála de %s a fháil: %s

en: couldn't open temporary file %s: %s
ga: níorbh fhéidir an comhad sealadach %s a oscailt: %s

en: error in subprocess
ga: earráid i bhfo-phróiseas

en: option `e' not supported
ga: níl an rogha `e' ar fáil

en: `e' command not supported
ga: níl an t-ordú `e' ar fáil

en: no input files
ga: gan inchomhad

en: no previous regular expression
ga: níl aon slonn ionadaíochta roimhe seo

en: invalid reference \%d on `s' command's RHS
ga: tagairt neamhbhailí \%d ar dheis ordú `s'

en: regex input buffer length larger than INT_MAX
ga: fad an mhaoláin ionchurtha níos mó ná INT_MAX

en: GNU sed home page: <https://www.gnu.org/software/sed/>.
    General help using GNU software: <https://www.gnu.org/gethelp/>.
ga: Leathanach baile GNU sed: <https://www.gnu.org/software/sed/>.
    Cabhair ghinearálta le bogearraí GNU: <https://www.gnu.org/gethelp/>.

en: E-mail bug reports to: <%s>.
ga: Seol tuairiscí fabhtanna chuig: <%s>.

en: Usage: %s [OPTION]... {script-only-if-no-other-script} [input-file]...
ga: Úsáid: %s [ROGHA]... {script-mura-bhfuil-script-eile} [inchomhad]...

en:   -n, --quiet, --silent
                     suppress automatic printing of pattern space
ga:   -n, --quiet, --silent
                     stop priontáil uathoibríoch den spás patrúin

en:   -e script, --expression=script
                     add the script to the commands to be executed
ga:   -e script, --expression=script
                     cuir an script leis na horduithe le rith

en:   -f script-file, --file=script-file
                     add the contents of script-file to the commands to be executed
ga:   -f comhad-script, --file=comhad-script
                     cuir na línte i `comhad-script' leis na horduithe le rith

en:   --follow-symlinks
                     follow symlinks when processing in place
ga:   --follow-symlinks
                     lean naisc shiombalacha má phróiseáiltear an comhad san
                      áit a bhfuil sé

en:   -i[SUFFIX], --in-place[=SUFFIX]
                     edit files in place (makes backup if SUFFIX supplied)
ga:   -i[IARMHÍR], --in-place[=IARMHÍR]
                   athraigh na comhaid féin (agus déan cúltaca má tá IARMHÍR ann)

en:   -b, --binary
                     open files in binary mode (CR+LFs are not processed specially)
ga:   -b, --binary
                     oscail comhaid sa mhód dénártha (ní phróiseáiltear CR+LFanna
                        ar bhealach speisialta)

en:   -l N, --line-length=N
                     specify the desired line-wrap length for the `l' command
ga:   -l N, --line-length=N
                     ceap an fad timfhillte le haghaidh an ordaithe `l'

en:   --posix
                     disable all GNU extensions.
ga:   --posix
                     díchumasaigh gach feabhsúchán GNU.

en:   -E, -r, --regexp-extended
                     use extended regular expressions in the script
                     (for portability use POSIX -E).
ga:   -E, -r, --regexp-extended
                     úsáid sloinn ionadaíochta feabhsaithe sa script.
                     (ar mhaithe le hinaistritheacht, úsáid POSIX -E).

en:   -s, --separate
                     consider files as separate rather than as a single,
                     continuous long stream.
ga:   -s, --separate
                     próiseáil gach comhad ar leith, seachas iad a phróiséail
                     mar shruth fada amháin.

en:       --sandbox
                     operate in sandbox mode (disable e/r/w commands).
ga:       --sandbox
                     úsáid sed i mbosca gainimh (díchumasaigh orduithe e/r/w).

en:   -u, --unbuffered
                     load minimal amounts of data from the input files and flush
                     the output buffers more often
ga:   -u, --unbuffered
                     luchtaigh bloic bheaga ó na comhaid ionchuir agus sruthlaigh
                     na maoláin aschuir níos minice

en:   -z, --null-data
                     separate lines by NUL characters
ga:   -z, --null-data
                     carachtair NUL idir línte

en:       --help     display this help and exit
ga:       --help     taispeáin an chabhair seo agus scoir

en:       --version  output version information and exit
ga:       --version  taispeáin eolas faoin leagan agus scoir

en: 
    If no -e, --expression, -f, or --file option is given, then the first
    non-option argument is taken as the sed script to interpret.  All
    remaining arguments are names of input files; if no input files are
    specified, then the standard input is read.
ga: 
    Mura bhfuil rogha -e, --expression, -f, nó --file ann, glacfar an chéad
    argóint nach raibh ina rogha mar an script `sed' a léirmhíniú.  Tá gach
    argóint eile an t-ainm do chomhad ionchuir; mura bhfuil comhad ann
    léigh ón ghnáth-ionchur.

en: couldn't open file %s: %s
ga: níorbh fhéidir an comhad %s a oscailt: %s

en: couldn't attach to %s: %s
ga: níorbh fhéidir ceangal le %s: %s

en: couldn't write %llu item to %s: %s | couldn't write %llu items to %s: %s
ga[0]: níorbh fhéidir %llu rud a scríobh i %s: %s
ga[1]: níorbh fhéidir %llu rud a scríobh i %s: %s
ga[2]: níorbh fhéidir %llu rud a scríobh i %s: %s
ga[3]: níorbh fhéidir %llu rud a scríobh i %s: %s
ga[4]: níorbh fhéidir %llu rud a scríobh i %s: %s

en: read error on %s: %s
ga: earráid ag léamh %s: %s

en: couldn't follow symlink %s: %s
ga: níorbh fhéidir nasc siombalach %s a leanúint: %s

en: cannot rename %s: %s
ga: ní féidir %s a athainmniú: %s
