sed 4.7.13 - en to gl translation catalogue (131 entries)

en: write error
gl: erro gravando

en: preserving permissions for %s
gl: gardando permisos para %s

en: unbalanced [
gl: [ desparellado

en: invalid character class
gl: clase de caracteres non válida

en: character class syntax is [[:space:]], not [:space:]
gl: a sintaxe de clase de caracter é [[:space:]], non [:space:]

en: unfinished \ escape
gl: escape \ sen finalizar

en: invalid content of \{\}
gl: contido de \{\} non válido

en: regular expression too big
gl: expresión regular grande de máis

en: unbalanced (
gl: ( sen emparellar

en: no syntax specified
gl: non se especificou sintaxe

en: unbalanced )
gl: ) sen emparellar

en: Unknown system error
gl: Erro de sistema descoñecido

en: memory exhausted
gl: memoria esgotada

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
gl: «

en: '
gl: »

en: Success
gl: Éxito

en: No match
gl: Non se atopou

en: Invalid regular expression
gl: Expresión regular non válida

en: Invalid collation character
gl: Carácter de ordeamento non válido

en: Invalid character class name
gl: Nome de clase de caracteres non válido

en: Trailing backslash
gl: Barra invertida á fin de liña

en: Invalid back reference
gl: Referencia cara a atrás non válida

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
gl: [, [^, [:, [., ou [= sen parella

en: Unmatched ( or \(
gl: ( ou \( sen parella

en: Unmatched \{
gl: \{ sen parella

en: Invalid content of \{\}
gl: Contido de \{\} non válido

en: Invalid range end
gl: Fin de rango non válida

en: Memory exhausted
gl: Memoria esgotada

en: Invalid preceding regular expression
gl: Expresión regular anterior non válida

en: Premature end of regular expression
gl: Fin prematura da expresión regular

en: Regular expression too big
gl: Expresión regular grande de máis

en: Unmatched ) or \)
gl: ) ou \) sen parella

en: No previous regular expression
gl: Non hai unha expresión regular anterior

en: setting permissions for %s
gl: establecendo permisos para %s

en: Packaged by %s (%s)
gl: Empaquetado por %s (%s)

en: Packaged by %s
gl: Empaquetado por %s

note: TRANSLATORS: Translate "(C)" to the copyright symbol (C-in-a-circle), if this symbol is available in the user's locale.  Otherwise, do not translate "(C)"; leave it as-is.
en: (C)
gl: ©

note: TRANSLATORS: The %s placeholder is the web address of the GPL license.
en: License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <%s>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
gl: Licenza GPLv3+: GPL de GNU version 3 ou posterior <%s>.
    Isto é software libre: vostede é libre para cambialo e redistribuilo.
    NON HAY GARANTÍA, na medida permitida pola lei.

note: TRANSLATORS: %s denotes an author name.
en: Written by %s.
gl: Escrito por %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s and %s.
gl: Escrito por %s e %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s, %s, and %s.
gl: Escrito por %s, %s, e %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
gl: Escrito por %s, %s, %s,
    e %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
gl: Escrito por %s, %s, %s,
    %s, e %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
gl: Escrito por %s, %s, %s,
    %s, %s, e %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
gl: Escrito por %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, e %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
gl: Escrito por %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    e %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
gl: Escrito por %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, e %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
gl: Escrito por by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, e outros.

note: TRANSLATORS: The placeholder indicates the bug-reporting address for this package.  Please add _another line_ saying "Report translation bugs to <...>\n" with the address for translation bugs (typically your translation team's web or email address).
en: Report bugs to: %s
gl: Enviar erros a: %s

en: Report %s bugs to: %s
gl: Enviar %s erros a: %s

en: %s home page: <%s>
gl: %s páxina principal: <%s>

en: General help using GNU software: <%s>
gl: Axuda xeral usando software GNU: <%s>

en: multiple `!'s
gl: múltiples «!»s

en: unexpected `,'
gl: «,» inesperada

en: invalid usage of +N or ~N as first address
gl: non se pode usar +N ou ~N como primeira dirección

en: unmatched `{'
gl: «{» sen parella

en: unexpected `}'
gl: «}» inesperado

en: extra characters after command
gl: caracteres extra despois da instrucción

en: expected \ after `a', `c' or `i'
gl: esperábase \ despois de «a», «c» ou «i»

en: `}' doesn't want any addresses
gl: «}» non acepta un enderezo

en: : doesn't want any addresses
gl: : non acepta un enderezo

en: comments don't accept any addresses
gl: os comentarios non aceptan enderezos

en: missing command
gl: falta unha instrucción

en: command only uses one address
gl: a instrucción só usa un enderezo

en: unterminated address regex
gl: expresión regular de enderezo non rematada

en: unterminated `s' command
gl: instrucción «s» non rematada

en: unterminated `y' command
gl: instrucción «y» non rematada

en: unknown option to `s'
gl: opción de «s» descoñecida

en: multiple `p' options to `s' command
gl: múltiples opcións «p» para a instrucción «s»

en: multiple `g' options to `s' command
gl: múltiples opcións «g» para a instrucción «s»

en: multiple number options to `s' command
gl: múltiples opcións numéricas para a instrucción «s»

en: number option to `s' command may not be zero
gl: unha opción numérica para a instrucción «s» non pode ser cero

en: strings for `y' command are different lengths
gl: as cadeas para a instrucción «y» teñen lonxitudes diferentes

en: delimiter character is not a single-byte character
gl: o carácter delimitador non é un carácter de byte simple

en: expected newer version of sed
gl: se esperaba unha versión de sed máis nova

en: invalid usage of line address 0
gl: uso non válido da dirección de liña 0

en: unknown command: `%c'
gl: instrucción descoñecida:«%c»

en: incomplete command
gl: instrucción incompleta

en: ":" lacks a label
gl: ":" fáltalle unha etiqueta

en: recursive escaping after \c not allowed
gl: non permite escape recursivo despóis de \c

en: e/r/w commands disabled in sandbox mode
gl: os comandos e/r/w están desactivados no modo sandbox

en: %s: file %s line %lu: %s
gl: %s: ficheiro %s liña %lu: %s

en: %s: -e expression #%lu, char %lu: %s
gl: %s: -e expresión #%lu, carácter %lu: %s

en: can't find label for jump to `%s'
gl: non se puido atopa-la etiqueta para saltar a «%s»

en: case conversion produced an invalid character
gl: conversión maiúscula/minúscula producida por un carácter inválido.

en: %s: can't read %s: %s
gl: %s: non se puido ler %s: %s

en: couldn't edit %s: is a terminal
gl: non se puido editar %s: é unha terminal

en: couldn't edit %s: not a regular file
gl: non se puido editar %s: non é un ficheiro regular

en: %s: warning: failed to set default file creation context to %s: %s
gl: %s: advertencia: fallou ó establecer un contexto de creación de ficheiro por defecto a %s: %s

en: %s: warning: failed to get security context of %s: %s
gl: %s: advertencia: fallou ó adoita-lo contexto de seguridade de %s: %s

en: couldn't open temporary file %s: %s
gl: non se puido abri-lo ficheiro temporal %s: %s

en: error in subprocess
gl: erro no subproceso

en: option `e' not supported
gl: a opción «e» non está soportada

en: `e' command not supported
gl: o comando «e» non está soportado

en: no input files
gl: non hai ficheiros de entrada

en: no previous regular expression
gl: non hai unha expresión regular anterior

en: invalid reference \%d on `s' command's RHS
gl: referencia \%d non válida no lado dereito do comando «s»

en: regex input buffer length larger than INT_MAX
gl: buffer de entrada exreg máis longo que INT_MAX

en: GNU sed home page: <https://www.gnu.org/software/sed/>.
    General help using GNU software: <https://www.gnu.org/gethelp/>.
gl: Páxina principal de GNU sed: <https://www.gnu.org/software/sed/>.
    Axuda xeral usando software GNU: <https://www.gnu.org/gethelp/>.

en: E-mail bug reports to: <%s>.
gl: Enderezo para reportar erros: <%s>.

en: This sed program was built with SELinux support.
gl: O programa sed foi construído con soporte de SELinux.

en: SELinux is enabled on this system.
gl: SELinux está activo neste sistema.

en: SELinux is disabled on this system.
gl: SELinux non está activo neste sistema.

en: This sed program was built without SELinux support.
gl: O programa sed foi construído sen soporte de SELinux.

en: Usage: %s [OPTION]... {script-only-if-no-other-script} [input-file]...
gl: Uso: %s [OPCIÓN]... {script-só-sen-outro-script} [ficheiro-de-entrada]...

en:   -n, --quiet, --silent
                     suppress automatic printing of pattern space
gl:   -n, --quiet, --silent
                     suprime a visualización automática do espacio de patróns

en:       --debug
                     annotate program execution
gl:       --debug
                     anota a execución do programa

en:   -e script, --expression=script
                     add the script to the commands to be executed
gl: -e script, --expression=script
                      engade script ás instruccións que serán executadas

en:   -f script-file, --file=script-file
                     add the contents of script-file to the commands to be executed
gl:   -f ficheiro-de-script, --file=ficheiro-de-script
                     engade o contido do ficheiro do script ás instruccións que serán executadas

en:   --follow-symlinks
                     follow symlinks when processing in place
gl:   --follow-symlinks
                     segue ligazóns simbólicas cando se procesan no seu sitio

en:   -i[SUFFIX], --in-place[=SUFFIX]
                     edit files in place (makes backup if SUFFIX supplied)
gl:   -i[SUFIXO], --in-place[=SUFIXO]
                     edita ficheiros no seu sitio (fai copia de seguridade se se indica un SUFIXO)

en:   -b, --binary
                     open files in binary mode (CR+LFs are not processed specially)
gl:   -b, --binary
                     ficheiros abertos en modo binario (non se procesan de xeito especial CR+LFs)

en:   -l N, --line-length=N
                     specify the desired line-wrap length for the `l' command
gl:   -l N, --line-length=N
                     especifica a lonxitude de axuste da liña desexado para a instrucción «l»

en:   --posix
                     disable all GNU extensions.
gl:   --posix
                     desactiva tódalas extensións GNU.

en:   -E, -r, --regexp-extended
                     use extended regular expressions in the script
                     (for portability use POSIX -E).
gl:   -E  -r, --regexp-extended
                     usa a sintaxe extendida de expresións regulares no script.
                     (para portabilidade use POSIX -E).

en:   -s, --separate
                     consider files as separate rather than as a single,
                     continuous long stream.
gl:   -s, --separate
                     trata os ficheiros coma separados máis que como unha simple
                     longa tira de caracteres continua.

en:       --sandbox
                     operate in sandbox mode (disable e/r/w commands).
gl:       --sandbox
                     operar en modo sandbox (desactivar comandos e/r/w).

en:   -u, --unbuffered
                     load minimal amounts of data from the input files and flush
                     the output buffers more often
gl:   -u, --unbuffered 
                     carga cantidades mínimas de datos dos ficheiros de entrada
                     e baleira os buffers de saída máis decote

en:   -z, --null-data
                     separate lines by NUL characters
gl:   -z, --null-data
                     separa liñas por caracteres NUL

en:       --help     display this help and exit
gl:      --help     amosa esta axuda e sae

en:       --version  output version information and exit
gl:      --version  amosa-la información da versión e saír

en: 
    If no -e, --expression, -f, or --file option is given, then the first
    non-option argument is taken as the sed script to interpret.  All
    remaining arguments are names of input files; if no input files are
    specified, then the standard input is read.
gl: 
    Se non se indican as opcións -e, --expression, -f ou --file, entón o primeiro
    argumento que non é unha opción tómase como o script sed para interpretar. Tódolos
    argumentos restantes son nomes de ficheiros de entrada; se non se especifican
    ficheiros de entrada, entón se le a entrada standard.

en: failed to set binary mode on STDIN
gl: fallou a establecer modo binario en STDIN

en: failed to set binary mode on STDOUT
gl: fallou a establecer modo binario en STDOUT

en: couldn't open file %s: %s
gl: non se puido abri-lo ficheiro %s: %s

en: couldn't attach to %s: %s
gl: non se puido adxuntar elemento en %s: %s

en: failed to set binary mode on '%s'
gl: fallou a establecer modo binario en en '%s'

en: couldn't write %llu item to %s: %s | couldn't write %llu items to %s: %s
gl[0]: non se puido escribir %llu elemento en %s: %s
gl[1]: non se puideron escribir %llu elementos en %s: %s

en: read error on %s: %s
gl: erro de lectura en %s: %s

en: couldn't follow symlink %s: %s
gl: non se puido segui-la ligazón simbólica %s: %s

en: cannot rename %s: %s
gl: non se puido renomear %s: %s
