sed-4.8.44 - en to hr translation catalogue (140 entries)

en: write error
hr: greška pri pisanju

en: preserving permissions for %s
hr: zadržavaju se prava pristupa za %s

en: unbalanced [
hr: nesparena [

en: invalid character class
hr: nevaljana znakovna klasa

en: character class syntax is [[:space:]], not [:space:]
hr: sintaksa znakovne klase je [[:space]], a ne [:space:]

en: unfinished \ escape
hr: nedovršena \ escape sekvencija

en: ? at start of expression
hr: izraz započinje s ?

en: * at start of expression
hr: izraz započinje s *

en: + at start of expression
hr: izraz započinje s +

en: {...} at start of expression
hr: izraz započinje s {...}

en: invalid content of \{\}
hr: nevaljani sadržaj od \{\}

en: regular expression too big
hr: regularni izraz je preveliki

en: stray \ before unprintable character
hr: zalutala obratna kosa crta \ ispred znaka koji se ne može ispisati

en: stray \ before white space
hr: zalutala obratna kosa crta \ ispred bjeline

en: stray \ before %lc
hr: zalutala obratna kosa crta \ ispred %lc

en: stray \
hr: zalutala obratna kosa crta \

en: unbalanced (
hr: nesparena (

en: no syntax specified
hr: sintaksa nije navedena

en: unbalanced )
hr: nesparena )

en: Unknown system error
hr: Nepoznata greška sustava

en: memory exhausted
hr: nema dovoljno memorije

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
hr: „

en: '
hr: “

en: Success
hr: Uspjeh

en: No match
hr: Nema podudaranja

en: Invalid regular expression
hr: Nevaljani regularni izraz

en: Invalid collation character
hr: Nevaljani znak za razvrstavanje

en: Invalid character class name
hr: Nevaljano ime klase znakova

en: Trailing backslash
hr: Zaostala obratna kosa crta („\“)

en: Invalid back reference
hr: Nevaljana povratna referencija

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
hr: Nespareni: [, [^, [:, [., ili [=

en: Unmatched ( or \(
hr: Nesparena ( ili \(

en: Unmatched \{
hr: Nesparena \{

en: Invalid content of \{\}
hr: Nevaljani sadržaj od \{\}

en: Invalid range end
hr: Nevaljani kraj raspona

en: Memory exhausted
hr: Nema dovoljno memorije

en: Invalid preceding regular expression
hr: Nevaljani prethodni regularni izraz

en: Premature end of regular expression
hr: Preuranjeni kraj regularnog izraza

en: Regular expression too big
hr: Regularni izraz je prevelik

en: Unmatched ) or \)
hr: Nesparena ) ili \)

en: No previous regular expression
hr: Nema prethodnog regularnog izraza

en: setting permissions for %s
hr: postavljanje prava pristupa za %s

en: Packaged by %s (%s)
hr: Spakirali %s (%s)

en: Packaged by %s
hr: Spakirao %s

note: TRANSLATORS: Translate "(C)" to the copyright symbol (C-in-a-circle), if this symbol is available in the user's locale.  Otherwise, do not translate "(C)"; leave it as-is.
en: (C)
hr: ©

note: TRANSLATORS: The %s placeholder is the web address of the GPL license.
en: License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <%s>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
hr: Licencija:
    GPLv3+: GNU GPL inačica 3 ili novija <%s>.
    Ovo je slobodan softver: slobodno ga mijenjajte i dijelite.
    NEMA JAMSTVA do granica dopuštenih zakonom.

note: TRANSLATORS: %s denotes an author name.
en: Written by %s.
hr: Napisao %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s and %s.
hr: Napisali %s i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s, %s, and %s.
hr: Napisali %s, %s i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
hr: Napisali %s, %s, %s,
    i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
hr: Napisali %s, %s, %s,
    %s, i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
hr: Napisali %s, %s, %s,
    %s, %s, i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
hr: Napisali %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
hr: Napisali %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
hr: Napisali %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
hr: Napisali %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, i ostali.

note: TRANSLATORS: The placeholder indicates the bug-reporting address for this package.  Please add _another line_ saying "Report translation bugs to <...>\n" with the address for translation bugs (typically your translation team's web or email address).
en: Report bugs to: %s
hr: Pogreške (bugs) na engleskom (LC_ALL=C) prijavite na: <%s>
    Primjedbe i pogreške u prijevodu prijavite na: <lokalizacija@linux.hr>

en: Report %s bugs to: %s
hr: Prijavite greške „%s“ na <%s>

en: %s home page: <%s>
hr: Mrežna stranica za %s: <%s>

en: General help using GNU software: <%s>
hr: Općenita pomoć za korištenje GNU softvera: <%s>

en: multiple `!'s
hr: višestruki „!“

en: unexpected `,'
hr: neočekivani „,“

en: invalid usage of +N or ~N as first address
hr: nevaljana uporaba +N ili ~N kao prve adrese

en: unmatched `{'
hr: nesparena „{“

en: unexpected `}'
hr: neočekivana „}“

en: extra characters after command
hr: suvišni znakovi nakon naredbe

en: expected \ after `a', `c' or `i'
hr: očekivana je „\“ nakon „a“, „c“ ili „i“

en: `}' doesn't want any addresses
hr: „}“ ne prihvaća nikakve adrese

en: : doesn't want any addresses
hr: „:“ ne prihvaća nikakve adrese

en: comments don't accept any addresses
hr: komentari ne prihvaćaju adrese

en: missing command
hr: nedostaje naredba

en: command only uses one address
hr: naredba koristi samo jednu adresu

en: unterminated address regex
hr: nezavršeni regularni izraz adrese

en: unterminated `s' command
hr: nezavršena naredba „s“

en: unterminated `y' command
hr: nezavršena naredba „y“

en: unknown option to `s'
hr: nepoznata opcija za „s“

en: multiple `p' options to `s' command
hr: višestruke opcije „p“ za naredbu „s“

en: multiple `g' options to `s' command
hr: višestruke opcije „g“ za naredbu „s“

en: multiple number options to `s' command
hr: višestruke numeričke opcije za naredbu „s“

en: number option to `s' command may not be zero
hr: numerička opcija za naredbu „s“ ne smije biti nula

en: strings for `y' command are different lengths
hr: stringovi za naredbu „y“ su različitih duljina

en: delimiter character is not a single-byte character
hr: znak razdvajanja nije jednobajtni znak

en: expected newer version of sed
hr: očekivala se novija inačica sed programa

en: invalid usage of line address 0
hr: nevaljano korištenje adrese retka 0

en: unknown command: `%c'
hr: nepoznata naredba: „%c“

en: incomplete command
hr: nepotpuna naredba

en: ":" lacks a label
hr: ":" nema etikete

en: recursive escaping after \c not allowed
hr: rekurzivno maskiranje (escaping) nakon \c nije dopušteno

en: e/r/w commands disabled in sandbox mode
hr: e/r/w naredbe su onemogućene u „sandbox“ modu (u izoliranom načinu rada)

en: %s: file %s line %lu: %s
hr: %s: datoteka %s redak %lu: %s

en: %s: -e expression #%lu, char %lu: %s
hr: %s: -e izraz #%lu, znak %lu: %s

en: can't find label for jump to `%s'
hr: nije moguće naći etiketu za skok na „%s“

en: case conversion produced an invalid character
hr: pretvaranje veličine slova proizvelo je nevaljani znak

en: %s: can't read %s: %s
hr: %s: ne može se pročitati %s: %s

en: couldn't edit %s: is a terminal
hr: nije bilo moguće urediti %s: to je terminal

en: couldn't edit %s: not a regular file
hr: ne može se uređivati %s: to nije obična datoteka

en: %s: warning: failed to set default file creation context to %s: %s
hr: %s: upozorenje: nije uspjelo postaviti zadani kontekst za stvaranje datoteke na %s: %s

en: %s: warning: failed to get security context of %s: %s
hr: %s: upozorenje: nije uspjelo dobiti sigurnosni kontekst %s: %s

en: couldn't open temporary file %s: %s
hr: nije bilo moguće otvoriti privremenu datoteku %s: %s

en: error in subprocess
hr: greška u potprocesu

en: option `e' not supported
hr: opcija „e“ nije podržana

en: `e' command not supported
hr: naredba „e“ nije podržana

en: no input files
hr: nema ulaznih datoteka

en: no previous regular expression
hr: nema prethodnog regularnog izraza

en: invalid reference \%d on `s' command's RHS
hr: nevaljana referencija \%d na desnoj strani naredbe „s“

en: regex input buffer length larger than INT_MAX
hr: duljina ulaznog međuspremnika regularnog izraza (regex) je veća od INT_MAX

en: GNU sed home page: <https://www.gnu.org/software/sed/>.
    General help using GNU software: <https://www.gnu.org/gethelp/>.
hr: Web stranica GNU sed: <http://www.gnu.org/software/sed/>.
    Općenita pomoć za korištenje GNU softvera: <http://www.gnu.org/gethelp/>.

en: E-mail bug reports to: <%s>.
hr: Pogreške u ovom programu prijavite na: <%s>.

en: This sed program was built with SELinux support.
hr: Ovaj sed program podržava SELinux.

en: SELinux is enabled on this system.
hr: SELinux je omogućen na ovom sustavu.

en: SELinux is disabled on this system.
hr: SELinux nije omogućen na ovom sustavu.

en: This sed program was built without SELinux support.
hr: Ovaj sed program ne podržava SELinux.

en: Usage: %s [OPTION]... {script-only-if-no-other-script} [input-file]...
hr: Uporaba: %s [OPCIJA]... {script-only-if-no-other-script} [ulazna-datoteka]...

en:   -n, --quiet, --silent
                     suppress automatic printing of pattern space
hr:   -n, --quiet, --silent            ne ispisuje automatski prostor uzorka

en:       --debug
                     annotate program execution
hr:       --debug                      komentira izrvršavanje programa

en:   -e script, --expression=script
                     add the script to the commands to be executed
hr:   -e script, --expression=SKRIPT   doda SKRIPTU naredbama koje će se izvršiti

en:   -f script-file, --file=script-file
                     add the contents of script-file to the commands to be executed
hr:   -f datoteka-skripte, --file=SKRIPT-DATOTEKA  doda sadržaj SKRIPT-DATOTEKE
                                                     naredbama koje treba izvršiti

en:   --follow-symlinks
                     follow symlinks when processing in place
hr:   --follow-symlinks                slijedi simboličke veze kad procesira
                                         'in-place'

en:   -i[SUFFIX], --in-place[=SUFFIX]
                     edit files in place (makes backup if SUFFIX supplied)
hr:   -i[SUFIKS], --in-place[=SUFIKS]  izravno, 'in-place', mijenja ulaznu datoteku
                                         (napravi osiguranje ako je navedeni SUFIKS)

en:   -b, --binary
                     open files in binary mode (CR+LFs are not processed specially)
hr:   -b, --binary
                       otvori datoteke u binarnom načinu
                                         (ne obrađuje posebno CR+LF)

en:   -l N, --line-length=N
                     specify the desired line-wrap length for the `l' command
hr:   -l N, --line-length=BROJ         na poziciji BROJ prelama (mota) retke
                                         za „l“ naredbu

en:   --posix
                     disable all GNU extensions.
hr:   --posix                          onemogući svako GNU proširenje

en:   -E, -r, --regexp-extended
                     use extended regular expressions in the script
                     (for portability use POSIX -E).
hr:   -r, --regexp-extended            koristi proširene regularne izraze u skripti
                                         (preporučuje se koristiti POSIX opciju -E)

en:   -s, --separate
                     consider files as separate rather than as a single,
                     continuous long stream.
hr:   -s, --separate                   smatra da su datoteke zasebne, a ne jedan
                                         neprekidni dugi tok podataka

en:       --sandbox
                     operate in sandbox mode (disable e/r/w commands).
hr:       --sandbox                    radi u sandbox (izoliranom) načinu
                                         (onemogući e/r/w naredbe)

en:   -u, --unbuffered
                     load minimal amounts of data from the input files and flush
                     the output buffers more often
hr:   -u, --unbuffered                 učitava minimalne količine podataka iz
                                         ulaznih datoteka i češće prazni izlazne
                                         međuspremnike

en:   -z, --null-data
                     separate lines by NUL characters
hr:   -z, --null-data                  retke odvaja s NUL znakom

en:       --help     display this help and exit
hr:       --help                       pokaže ovu pomoć i završi

en:       --version  output version information and exit
hr:       --version                    informacije o inačici ovog programa i završi

en: 
    If no -e, --expression, -f, or --file option is given, then the first
    non-option argument is taken as the sed script to interpret.  All
    remaining arguments are names of input files; if no input files are
    specified, then the standard input is read.
hr: 
    Ako na naredbenom retku nije dana ni jedna od -e, --expression, -f, ili
    --file opcija, onda se prvi argument na naredbenom retku koji nije opcija
    smatra sed skriptom koju treba izvršiti. Svi preostali parametri na naredbenom
    retku tumače se kao imena ulaznih datoteka; ako nije navedena ni jedna
    datoteka, čita standardni ulaz.

en: failed to set binary mode on STDIN
hr: nije uspjelo postaviti STDIN u binarni način rada

en: failed to set binary mode on STDOUT
hr: nije uspjelo postaviti STDOUT u binarni način rada

en: couldn't open file %s: %s
hr: nije bilo moguće otvoriti datoteku %s: %s

en: couldn't attach to %s: %s
hr: nije bilo moguće pridružiti na %s: %s

en: failed to set binary mode on '%s'
hr: nije uspjelo postaviti binarni način rada na „%s“

en: couldn't write %llu item to %s: %s | couldn't write %llu items to %s: %s
hr[0]: ne može zapisati %llu stavku na %s: %s
hr[1]: ne može zapisati %llu stavke na %s: %s
hr[2]: ne može zapisati %llu stavki na %s: %s

en: read error on %s: %s
hr: greška pri čitanju na %s: %s

en: couldn't readlink %s: %s
hr: nije moguće pročitati poveznicu %s: %s

en: couldn't follow symlink %s: %s
hr: nije bilo moguće slijediti simboličku vezu %s: %s

en: cannot rename %s: %s
hr: ne može se preimenovati %s: %s
