sed 4.7.13 - en to nb translation catalogue (131 entries)

en: write error
nb: skrivefeil

en: preserving permissions for %s
nb: bevare tillatelser for %s

en: unbalanced [
nb: ubalansert [

en: invalid character class
nb: ugyldig tegnklassenavn

en: character class syntax is [[:space:]], not [:space:]
nb: tegnklassesyntaksen er [[:space:]], ikke [:space:]

en: unfinished \ escape
nb: uferdig \ escape

en: invalid content of \{\}
nb: ugyldig innhold av \{\}

en: regular expression too big
nb: regulært uttrykk for stort

en: unbalanced (
nb: ubalansert (

en: no syntax specified
nb: ingen syntax spesifisert

en: unbalanced )
nb: ubalansert )

en: Unknown system error
nb: Ukjent systemfeil

en: memory exhausted
nb: minnet oppbrukt

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
nb: «

en: '
nb: »

en: Success
nb: Suksess

en: No match
nb: Ingen treff

en: Invalid regular expression
nb: Ugyldig regulært uttrykk

en: Invalid collation character
nb: Ugyldig sorteringstegn

en: Invalid character class name
nb: Ugyldig tegnklassenavn

en: Trailing backslash
nb: Etterfølgende backslash

en: Invalid back reference
nb: Ugyldig bak-referanse

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
nb: Ubalansert [, [^, [:, [., eller [=

en: Unmatched ( or \(
nb: Ubalansert ( eller \(

en: Unmatched \{
nb: Ubalansert \{

en: Invalid content of \{\}
nb: Ugyldig bruk av \{\}

en: Invalid range end
nb: Ugyldig intervallslutt

en: Memory exhausted
nb: Minnet oppbrukt

en: Invalid preceding regular expression
nb: Ugyldig foregående regulært uttrykk

en: Premature end of regular expression
nb: For tidlig slutt på regulært uttrykk

en: Regular expression too big
nb: Regulært uttrykk for stort

en: Unmatched ) or \)
nb: Ubalansert ) eller \)

en: No previous regular expression
nb: Intet foregående regulært uttrykk

en: setting permissions for %s
nb: setter tillatelser for %s

en: Packaged by %s (%s)
nb: Pakket av %s (%s)

en: Packaged by %s
nb: Pakket av %s

note: TRANSLATORS: Translate "(C)" to the copyright symbol (C-in-a-circle), if this symbol is available in the user's locale.  Otherwise, do not translate "(C)"; leave it as-is.
en: (C)
nb: ©

note: TRANSLATORS: The %s placeholder is the web address of the GPL license.
en: License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <%s>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
nb: Lisens GPLv3+: GNU GPL versjon 3 eller senere <%s>
    Dette er Fri programvare: du står fritt til å endre og redistribuere det.
    Det er INGEN GARANTI, i den grad loven tillater det.

note: TRANSLATORS: %s denotes an author name.
en: Written by %s.
nb: Skrevet av %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s and %s.
nb: Skrevet av %s og %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s, %s, and %s.
nb: Skrevet av %s, %s og %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
nb: Skrevet av %s, %s, %s
    og %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
nb: Skrevet av %s, %s, %s,
    %s og %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
nb: Skrevet av %s, %s, %s,
    %s, %s og %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
nb: Skrevet av %s, %s, %s,
    %s, %s, %s og %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
nb: Skrevet av %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s
    og %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
nb: Skrevet av %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s og %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
nb: Skrevet av %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s og andre.

note: TRANSLATORS: The placeholder indicates the bug-reporting address for this package.  Please add _another line_ saying "Report translation bugs to <...>\n" with the address for translation bugs (typically your translation team's web or email address).
en: Report bugs to: %s
nb: Rapporter feil, på engelsk, til <%s>.
    Oversettelsesfeil kan rapporteres til <https://translationproject.org/team/nb.html>.

en: Report %s bugs to: %s
nb: Rapporter %s-feil til %s.

en: %s home page: <%s>
nb: %s hjemmeside: <%s>

en: General help using GNU software: <%s>
nb: Generelt hjelp med GNU-programvare: <%s>.

en: multiple `!'s
nb: flere `!'s

en: unexpected `,'
nb: uventet `,'

en: invalid usage of +N or ~N as first address
nb: ugyldig bruk av +N eller ~N som første adresse

en: unmatched `{'
nb: ubalansert `{'

en: unexpected `}'
nb: uventet `}'

en: extra characters after command
nb: ekstra tegn etter kommando

en: expected \ after `a', `c' or `i'
nb: forventet \ etter «a», «c» eller «i»

en: `}' doesn't want any addresses
nb: `}' ønsker ingen adresser

en: : doesn't want any addresses
nb: : ønsker ingen adresser

en: comments don't accept any addresses
nb: kommentarer aksepterer ingen adresser

en: missing command
nb: kommandoen mangler

en: command only uses one address
nb: kommandoen bruker bare én adresse

en: unterminated address regex
nb: uterminert regulært adresseuttryk

en: unterminated `s' command
nb: uterminert «s»-kommando

en: unterminated `y' command
nb: uterminert «y»-kommando

en: unknown option to `s'
nb: ukjent alternativ til «%s»

en: multiple `p' options to `s' command
nb: flere «p»-alternativer til «s»-kommando

en: multiple `g' options to `s' command
nb: flere «g»-alternativer til «s»-kommando

en: multiple number options to `s' command
nb: flere tallvalg til «s»-kommando

en: number option to `s' command may not be zero
nb: tallvalget til «s»-kommandoen kan ikke være null

en: strings for `y' command are different lengths
nb: strenger for «y»-kommandoen er ulike lengder

en: delimiter character is not a single-byte character
nb: skilletegn er ikke et enkeltbitstegn

en: expected newer version of sed
nb: forventet nyere versjon av sed

en: invalid usage of line address 0
nb: ugyldig bruk av linjeadresse 0

en: unknown command: `%c'
nb: ukjent kommando: «%c»

en: incomplete command
nb: ufullstendig kommando

en: ":" lacks a label
nb: «:» mangler etikett

en: recursive escaping after \c not allowed
nb: Rekursiv escape etter \c ikke tillatt

en: e/r/w commands disabled in sandbox mode
nb: e/r/w-kommandoer deaktivert i sandboks-modus

en: %s: file %s line %lu: %s
nb: %s: fil %s linje %lu: %s

en: %s: -e expression #%lu, char %lu: %s
nb: %s: -e uttrykk #%lu, tegn %lu: %s

en: can't find label for jump to `%s'
nb: kan ikke finne etiketten for hopp til «%s»

en: case conversion produced an invalid character
nb: konvertering av bokstavstørrelse ga et ugyldig tegn

en: %s: can't read %s: %s
nb: %s: kan ikke lese %s: %s

en: couldn't edit %s: is a terminal
nb: Kan ikke redigere %s: er en terminal

en: couldn't edit %s: not a regular file
nb: Kan ikke redigere %s: ikke en vanlig fil

en: %s: warning: failed to set default file creation context to %s: %s
nb: %s: advarsel: klarte ikke å sette standard filopprettelseskontekst til %s: %s

en: %s: warning: failed to get security context of %s: %s
nb: %s: advarsel: Klarte ikke å få sikkerhetskontekst med %s: %s

en: couldn't open temporary file %s: %s
nb: Kunne ikke åpne midlertidig fil %s: %s

en: error in subprocess
nb: Feil i underprosessen

en: option `e' not supported
nb: «e»-valget støttes ikke

en: `e' command not supported
nb: «e»-kommandoen støttes ikke

en: no input files
nb: ingen inndatafiler

en: no previous regular expression
nb: Intet foregående regulært uttrykk

en: invalid reference \%d on `s' command's RHS
nb: ugyldig referanse \%d på «s»-kommandoens RHS

en: regex input buffer length larger than INT_MAX
nb: regex inngangsbufferlengde lengre enn INT_MAX

en: GNU sed home page: <https://www.gnu.org/software/sed/>.
    General help using GNU software: <https://www.gnu.org/gethelp/>.
nb: GNU sed hjemmeside:. <https://www.gnu.org/software/sed/>
    Generelt hjelp med GNU-programvare:. <https://www.gnu.org/gethelp/>.

en: E-mail bug reports to: <%s>.
nb: Send feilrapporter på e-post til: <%s>

en: This sed program was built with SELinux support.
nb: Dette sed-programmet ble bygget med SELinux-støtte.

en: SELinux is enabled on this system.
nb: SELinux er aktivert på dette systemet.

en: SELinux is disabled on this system.
nb: SELinux er deaktivert på dette systemet

en: This sed program was built without SELinux support.
nb: Dette sed-programmet ble bygget uten SELinux-støtte.

en: Usage: %s [OPTION]... {script-only-if-no-other-script} [input-file]...
nb: Bruk: %s [VALG] ... {skript-bare-hvis-ingen-andre-skript} [inndatafil]...

en:   -n, --quiet, --silent
                     suppress automatic printing of pattern space
nb:   -n, --quiet, --silent
                     undertrykk automatisk utskrift av mønsterplass

en:       --debug
                     annotate program execution
nb:       --debug
                     kommenter programgjennomføring

en:   -e script, --expression=script
                     add the script to the commands to be executed
nb:   -e script, --expression=script
                     legge skriptet til kommandoer som skal utføres

en:   -f script-file, --file=script-file
                     add the contents of script-file to the commands to be executed
nb:   -f script-file, --file=script-file
                     legge innholdet i skriptfil til kommandoer som skal utføres

en:   --follow-symlinks
                     follow symlinks when processing in place
nb:   --follow-symlinks
                     Følg symbolske lenker ved prosessering «på stedet»

en:   -i[SUFFIX], --in-place[=SUFFIX]
                     edit files in place (makes backup if SUFFIX supplied)
nb:   -i[SUFFIKS], --in-place[=SUFFIKS]
                     rediger filer «på stedet» (tar backup hvis SUFFIKS oppgis)

en:   -b, --binary
                     open files in binary mode (CR+LFs are not processed specially)
nb:   -b, --binary
                     åpne filer i binært (CR+LFs prosesseres ikke spesielt)

en:   -l N, --line-length=N
                     specify the desired line-wrap length for the `l' command
nb:   -l N, --line-length=N
                     angi ønsket linjebrytingslengde for «l»-kommandoen

en:   --posix
                     disable all GNU extensions.
nb:   --posix
                     deaktivere alle GNU-utvidelser.

en:   -E, -r, --regexp-extended
                     use extended regular expressions in the script
                     (for portability use POSIX -E).
nb:   -r, --regexp-extended
                     bruk utvidede regulære uttrykk i skriptet.
                     (for portabilitet bruk POSIX -E).

en:   -s, --separate
                     consider files as separate rather than as a single,
                     continuous long stream.
nb:   -s, --separate
                     vurder filer som separate i stedet for en enkelt
                     sammenhengende lang strøm.

en:       --sandbox
                     operate in sandbox mode (disable e/r/w commands).
nb:       --sandbox
                     operere I sandkassemodus (deaktiver e/r/w-kommandoer).

en:   -u, --unbuffered
                     load minimal amounts of data from the input files and flush
                     the output buffers more often
nb:   -u, --unbuffered
                      last minimale mengder data fra inndatafiler og skyll
                      utdatabufferne oftere

en:   -z, --null-data
                     separate lines by NUL characters
nb:   -z, --null-data
                     skille linjer ved NULL-tegn

en:       --help     display this help and exit
nb:       --help     vis denne hjelpteksten og avslutt

en:       --version  output version information and exit
nb:       --version  vis programversjon og avslutt

en: 
    If no -e, --expression, -f, or --file option is given, then the first
    non-option argument is taken as the sed script to interpret.  All
    remaining arguments are names of input files; if no input files are
    specified, then the standard input is read.
nb: 
    Hvis ingen e, --expression, -f eller --file er gitt, blir det første
    ikke-opsjonsargumentet tatt av sed-skriptet for å tolkes. Alle
    gjenværende argumentene er navnene på inndatafiler; hvis ingen
    inndatafiler angis leses standard inndata.

en: failed to set binary mode on STDIN
nb: kunne ikke angi binærmodus på STDIN

en: failed to set binary mode on STDOUT
nb: kunne ikke angi binærmodus på STOUT

en: couldn't open file %s: %s
nb: Kunne ikke åpne filen %s: %s

en: couldn't attach to %s: %s
nb: kunne ikke koble til %s: %s

en: failed to set binary mode on '%s'
nb: kunne ikke angi binærmodus på «%s»

en: couldn't write %llu item to %s: %s | couldn't write %llu items to %s: %s
nb[0]: Klarte ikke å skrive %llu element til %s: %s
nb[1]: Klarte ikke å skrive %llu elementer til %s: %s

en: read error on %s: %s
nb: lesefeil på fil %s: %s

en: couldn't follow symlink %s: %s
nb: kunne ikke følge symbolsk lenke %s: %s

en: cannot rename %s: %s
nb: Kan ikke omdøpe %s: %s
