sed-4.8.44 - en to tr translation catalogue (137 entries)

en: write error
tr: yazma hatası

en: preserving permissions for %s
tr: %s için izinler korunuyor

en: unbalanced [
tr: karşılıksız [

en: invalid character class
tr: geçersiz karakter sınıfı

en: character class syntax is [[:space:]], not [:space:]
tr: karakter sınıfı sözdizimi [[:boşluk:]], [:boşluk:] değil

en: unfinished \ escape
tr: tamamlanmamış \ kaçışı

en: ? at start of expression
tr: ifade başlangıcında ?

en: * at start of expression
tr: ifade başlangıcında *

en: + at start of expression
tr: ifade başlangıcında +

en: {...} at start of expression
tr: ifade başlangıcında {...}

en: invalid content of \{\}
tr: geçersiz \{\} içeriği

en: regular expression too big
tr: düzenli ifade pek büyük

en: stray \ before unprintable character
tr: yazdırılamayan karakter öncesi başıboş \

en: stray \ before white space
tr: boşluk öncesi başıboş \

en: stray \ before %lc
tr: %lc öncesi başıboş \

en: stray \
tr: başıboş \

en: unbalanced (
tr: karşılıksız (

en: no syntax specified
tr: sözdizim belirtilmedi

en: unbalanced )
tr: karşılıksız )

en: Unknown system error
tr: Bilinmeyen sistem hatası

en: memory exhausted
tr: bellek tükendi

en: Success
tr: Başarılı

en: No match
tr: Eşleşme bulunamadı

en: Invalid regular expression
tr: Geçersiz düzenli ifade

en: Invalid collation character
tr: Geçersiz birleştirme karakteri

en: Invalid character class name
tr: Geçersiz karakter sınıfı adı

en: Trailing backslash
tr: İzleyen ters eğik çizgi

en: Invalid back reference
tr: Geçersiz geri başvuru

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
tr: Eşleşmemiş [, [^, [:, [. veya [=

en: Unmatched ( or \(
tr: Eşleşmemiş ( veya \(

en: Unmatched \{
tr: Eşleşmemiş \{

en: Invalid content of \{\}
tr: Geçersiz \{\} içeriği

en: Invalid range end
tr: Geçersiz erim sonu

en: Memory exhausted
tr: Bellek tükendi

en: Invalid preceding regular expression
tr: Önceki düzenli ifade geçersiz

en: Premature end of regular expression
tr: Düzenli ifade erken sonlandı

en: Regular expression too big
tr: Düzenli ifade pek büyük

en: Unmatched ) or \)
tr: Eşleşmemiş ) or \)

en: No previous regular expression
tr: Öncesinde düzenli ifade yok

en: setting permissions for %s
tr: %s izinleri ayarlanıyor

en: Packaged by %s (%s)
tr: %s tarafından paketlendi (%s)

en: Packaged by %s
tr: %s tarafından paketlendi

note: TRANSLATORS: The %s placeholder is the web address of the GPL license.
en: License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <%s>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
tr: GPLv3+ lisansı: GNU GPL sürüm 3 veya sonrası <%s>.
    Bu özgür yazılımdır; değiştirmekte ve yeniden dağıtmakta özgürsünüz.
    Yasaların izin verdiği ölçüde herhangi bir GARANTİ verilmez.

note: TRANSLATORS: %s denotes an author name.
en: Written by %s.
tr: %s tarafından yazıldı.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s and %s.
tr: %s ve %s tarafından yazıldı.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s, %s, and %s.
tr: %s, %s ve %s tarafından yazıldı.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
tr: %s, %s, %s
    ve %s tarafından yazıldı.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
tr: %s, %s, %s,
    %s ve %s tarafından yazıldı.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
tr: %s, %s, %s,
    %s, %s ve %s tarafından yazıldı.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
tr: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s ve %s tarafından yazıldı.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
tr: %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, %s ve %s
    tarafından yazıldı.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
tr: %s, %s, %s, %s, %s, %s,
    %s, %s ve %s tarafından
    yazıldı.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
tr: %s, %s, %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, %s ve diğerleri
    tarafından yazıldı.

note: TRANSLATORS: The placeholder indicates the bug-reporting address for this package.  Please add _another line_ saying "Report translation bugs to <...>\n" with the address for translation bugs (typically your translation team's web or email address).
en: Report bugs to: %s
tr: Hataları şuraya bildirin: %s

en: Report %s bugs to: %s
tr: %s hatalarını şuraya bildirin: %s

en: %s home page: <%s>
tr: %s ana sayfası: <%s>

en: General help using GNU software: <%s>
tr: GNU yazılımı kullanımı genel yardımı: <%s>

en: multiple `!'s
tr: birden çok '!'

en: unexpected `,'
tr: beklenmedik ','

en: invalid usage of +N or ~N as first address
tr: ilk adres olarak +N veya ~N kullanılamaz

en: unmatched `{'
tr: eşleşmemiş '{'

en: unexpected `}'
tr: beklenmedik '}'

en: extra characters after command
tr: komuttan sonra ek karakterler var

en: expected \ after `a', `c' or `i'
tr: 'a', 'c' veya 'i' sonrası \ bekleniyordu

en: `}' doesn't want any addresses
tr: '}' için adres istenmez

en: : doesn't want any addresses
tr: : için hiç adres istenmez

en: comments don't accept any addresses
tr: açıklamalarda adres kabul edilmez

en: missing command
tr: komut eksik

en: command only uses one address
tr: komutta yalnızca tek adres kullanılır

en: unterminated address regex
tr: sonlandırılmamış adres düzenli ifadesi

en: unterminated `s' command
tr: sonlandırılmamış 's' komutu

en: unterminated `y' command
tr: sonlandırılmamış 'y' komutu

en: unknown option to `s'
tr: `s' komutuna bilinmeyen seçenek verilmiş

en: multiple `p' options to `s' command
tr: `s' komutuna birden fazla `p' seçeneği verilmiş

en: multiple `g' options to `s' command
tr: `s' komutuna birden fazla `g' seçeneği verilmiş

en: multiple number options to `s' command
tr: `s' komutuna birden fazla sayı seçeneği verilmiş

en: number option to `s' command may not be zero
tr: `s' komutuna verilen sayı seçeneği sıfır olamaz

en: strings for `y' command are different lengths
tr: `y' komutu için dizgeler değişik uzunluklarda

en: delimiter character is not a single-byte character
tr: sınırlandırıcı karakteri tek baytlık değil

en: expected newer version of sed
tr: sed'in daha yeni bir sürümü bekleniyordu

en: invalid usage of line address 0
tr: satır adresi 0'ın hatalı kullanımı

en: unknown command: `%c'
tr: bilinmeyen komut: `%c'

en: incomplete command
tr: komut tam değil

en: ":" lacks a label
tr: ";"in bir etikete gereksinimi var

en: recursive escaping after \c not allowed
tr: \c sonrası özyineli kaçışa izin verilmiyor

en: e/r/w commands disabled in sandbox mode
tr: e/r/w komutları çevrelenmiş kipte devre dışıdır

en: %s: file %s line %lu: %s
tr: %s: dosya %s satır %lu: %s

en: %s: -e expression #%lu, char %lu: %s
tr: %s: -e ifade #%lu, karakter %lu: %s

en: can't find label for jump to `%s'
tr: `%s' konumuna atlamak için etiket bulunamıyor

en: case conversion produced an invalid character
tr: BÜYÜK/küçük harf dönüşü geçersiz bir karakter üretti

en: %s: can't read %s: %s
tr: %s: %s okunamıyor: %s

en: couldn't edit %s: is a terminal
tr: %s düzenlenemedi: Bu bir uçbirim

en: couldn't edit %s: not a regular file
tr: %s düzenlenemedi: Normal bir dosya değil

en: %s: warning: failed to set default file creation context to %s: %s
tr: %s: Uyarı: %s için öntanımlı dosya oluşturma bağlamı ayarlama başarısız: %s

en: %s: warning: failed to get security context of %s: %s
tr: %s: Uyarı: %s için güvenlik bağlamı alma başarısız: %s

en: couldn't open temporary file %s: %s
tr: geçici dosya %s açılamadı: %s

en: error in subprocess
tr: altsüreçte hata

en: option `e' not supported
tr: 'e' seçeneği desteklenmiyor

en: `e' command not supported
tr: 'e' komutu desteklenmiyor

en: no input files
tr: girdi dosyası yok

en: no previous regular expression
tr: daha önce bir düzenli ifade yok

en: invalid reference \%d on `s' command's RHS
tr: 's' komutunun sağ tarafında geçersiz \%d başvurusu

en: regex input buffer length larger than INT_MAX
tr: düzenli ifade girdi arabellek uzunluğu INT_MAX'tan daha büyük

en: GNU sed home page: <https://www.gnu.org/software/sed/>.
    General help using GNU software: <https://www.gnu.org/gethelp/>.
tr: GNU sed ana sayfası: <https://www.gnu.org/software/sed/>.
    GNU yazılımı kullanımı genel yardımı: <https://www.gnu.org/gethelp/>.

en: E-mail bug reports to: <%s>.
tr: Hata raporlarını şuraya e-posta gönderin: <%s>.

en: This sed program was built with SELinux support.
tr: Bu sed programı SELinux desteği ile yapılmıştır.

en: SELinux is enabled on this system.
tr: SELinux bu sistemde etkin.

en: SELinux is disabled on this system.
tr: SELinux bu sistemde devre dışı.

en: This sed program was built without SELinux support.
tr: Bu sed programı SELinux desteği olmadan yapılmıştır.

en: Usage: %s [OPTION]... {script-only-if-no-other-script} [input-file]...
tr: Kullanım: %s [SEÇENEK]... {betik-eğer-başka-betik-yoksa} [girdi-dosyası]...

en:   -n, --quiet, --silent
                     suppress automatic printing of pattern space
tr:   -n, --quiet, --silent
                     dizgi uzayının kendiliğinden yazdırılmasını kaldır

en:       --debug
                     annotate program execution
tr:       --debug
                     program çalıştırmasını açıklamalandır

en:   -e script, --expression=script
                     add the script to the commands to be executed
tr:   -e script, --expression=betik
                     betiği, koşturulacak komutlara ekle

en:   -f script-file, --file=script-file
                     add the contents of script-file to the commands to be executed
tr:   -f betik-dosyası, --file=betik-dosyası
                     betik-dosyası'nın içeriğini, koşturulacak komutlara ekle

en:   --follow-symlinks
                     follow symlinks when processing in place
tr:   --follow-symlinks
                     sembolik bağları yerinde işlerken takip et

en:   -i[SUFFIX], --in-place[=SUFFIX]
                     edit files in place (makes backup if SUFFIX supplied)
tr:   -i[SONEK], --in-place[=SONEK]
                     dosyaları yerinde düzenle (SONEK verilirse yedek alır)

en:   -b, --binary
                     open files in binary mode (CR+LFs are not processed specially)
tr:   -b, --binary
                     dosyaları ikili kipte aç (CR+LF'ler özel olarak işlenmez)

en:   -l N, --line-length=N
                     specify the desired line-wrap length for the `l' command
tr:   -l N, --line-length=N
                     `l' komutu için istenen satır kaydırma uzunluğunu belirtin

en:   --posix
                     disable all GNU extensions.
tr:   --posix
                     bütün GNU eklentilerini devre dışı bırak.

en:   -E, -r, --regexp-extended
                     use extended regular expressions in the script
                     (for portability use POSIX -E).
tr:   -E, -r, --regexp-extended
                     bu betikte genişletilmiş düzenli ifadeleri kullan
                       (aktarılabilirlik için POSIX -E kullan)

en:   -s, --separate
                     consider files as separate rather than as a single,
                     continuous long stream.
tr:   -s, --separate
                     dosyaları tek ve görece uzun bir akış yerine ayrı olarak
                       düşün

en:       --sandbox
                     operate in sandbox mode (disable e/r/w commands).
tr:       --sandbox
                     çevrelenmiş kipte çalış (e/r/w komutlarını devre dışı bırak)

en:   -u, --unbuffered
                     load minimal amounts of data from the input files and flush
                     the output buffers more often
tr:   -u, --unbuffered
                     girdi dosyalarından en az miktarda veri yükler ve
                     çıktı arabelleklerini daha sık boşaltır

en:   -z, --null-data
                     separate lines by NUL characters
tr:   -z, --null-data
                     satırları NUL karakterleriyle ayır

en:       --help     display this help and exit
tr:       --help     bu yardımı görüntüle ve çık

en:       --version  output version information and exit
tr:       --version  sürüm bilgisini çıktıla ve çık

en: 
    If no -e, --expression, -f, or --file option is given, then the first
    non-option argument is taken as the sed script to interpret.  All
    remaining arguments are names of input files; if no input files are
    specified, then the standard input is read.
tr: 
    Eğer -e, --expression, -f veya --file seçenekleri verilmemiş ise
    ilk seçenek olmayan argüman, işlenecek betik dosyası kabul edilir.
    Bütün diğer argümanlar girdi dosyası adıdır; eğer girdi dosyası adı
    verilmemiş ise standart girdi okunur.

en: failed to set binary mode on STDIN
tr: STDIN'de ikili kip ayarlanamadı

en: failed to set binary mode on STDOUT
tr: STDOUT'ta ikili kip ayarlanamadı

en: couldn't open file %s: %s
tr: %s dosyası açılamadı: %s

en: couldn't attach to %s: %s
tr: %s ögesine iliştirilemedi: %s

en: failed to set binary mode on '%s'
tr: '%s' üzerinde ikili kip ayarlanamadı

en: couldn't write %llu item to %s: %s | couldn't write %llu items to %s: %s
tr[0]: %llu öge, %s ögesine yazılamadı: %s

en: read error on %s: %s
tr: %s konumunda okuma hatası: %s

en: couldn't readlink %s: %s
tr: %s bağı okunamadı: %s

en: couldn't follow symlink %s: %s
tr: %s sembolik bağı takip edilemedi: %s

en: cannot rename %s: %s
tr: %s yeniden adlandırılamadı: %s
