GNOME Sensor Applet 1.7.7 - en to sv translation catalogue (60 entries)

en: Display temperature, fan speed and voltage sensor readings
sv: Visa sensoravläsning för temperatur, fläkthastighet och spänning

en: Hardware Sensors Monitor
sv: Övervakare av hårdvarusensorer

en: _About
sv: _Om

en: _Help
sv: _Hjälp

en: _Preferences
sv: _Inställningar

en: CPU
sv: Processor

en: GPU
sv: Grafikprocessor

en: FAN
sv: FLÄKT

en: FAN1
sv: FLÄKT1

en: FAN2
sv: FLÄKT2

en: Battery
sv: Batteri

en: Fan
sv: Fläkt

en: temperature
sv: temperatur

en: Sensors Applet Preferences
sv: Inställningar för sensorpanelprogrammet

en: No sensors found!
sv: Inga sensorer hittades!

en: Display
sv: Visa

en: label with value
sv: etikett med värde

en: icon with value
sv: ikon med värde

en: value only
sv: endast värde

en: icon only
sv: endast ikon

en: graph only
sv: endast diagram

en: _Display sensors in panel as
sv: _Visa sensorer i panel som

en: beside labels / icons
sv: bredvid etiketter/ikoner

en: below labels / icons
sv: under etiketter/ikoner

en: Preferred _position of sensor values
sv: Föredragen _position för sensorvärden

en: _Temperature scale
sv: _Temperaturskala

en: Update
sv: Uppdatera

en: Update _interval (secs)
sv: Uppdaterings_intervall (sekunder)

en: Notifications
sv: Notifieringar

en: Display _notifications
sv: Visa _notifieringar

en: Label
sv: Etikett

en: Labels can be edited directly by clicking on them.
sv: Etiketter kan redigeras direkt genom att klicka på dem.

en: Enabled
sv: Aktiverad

note: icon stuff
en: Icon
sv: Ikon

en: General Options
sv: Allmänna inställningar

en: Sensors
sv: Sensorer

en: RPM
sv: varv/min

en: Translator
sv: Översättare

en: To translator: Put your name here to show up in the About dialog as the translator
sv: Daniel Nylander <po@danielnylander.se>

en: Sensor Properties
sv: Sensoregenskaper

note: graph stuff
en: Graph
sv: Diagram

en: Graph Color
sv: Diagramfärg

en: Graph _color
sv: Diagram_färg

en: Sensor _icon
sv: Sensor_ikon

en: Scaling Parameters
sv: Skalningsparametrar

en: Sensor value _multiplier
sv: _Multiplicerare för sensorvärde

en: Sensor value _offset
sv: P_osition för sensorvärde

note: now do alarm widgets
en: Sensor Limits
sv: Sensorgränser

en: Sensor _low value
sv: _Lägre sensorvärde

en: Sensor _high value
sv: _Högre sensorvärde

en: Alarm _repeat interval (secs)
sv: Intervall för upp_repning av alarm (sekunder)

en: _Enable alarm
sv: Aktiv_era alarm

en: Temperature
sv: Temperatur

en: Voltage
sv: Spänning

en: voltage
sv: spänning

en: Fan Speed
sv: Fläkthastighet

en: fan speed
sv: fläkthastighet

en: Current
sv: Aktuellt

en: current
sv: aktuellt

en: No sensors enabled!
sv: Inga sensorer är aktiverade!
