shadow 4.0.18 - en to ca translation catalogue (636 entries)

en: Warning: unknown group %s
ca: Avís: el grup %s és desconegut

en: Your password has expired.
ca: La vostra contrasenya ha caducat.

en: Your password is inactive.
ca: La vostra contrasenya està inactiva.

en: Your login has expired.
ca: El vostre accés ha caducat.

en:   Contact the system administrator.
ca:   Contacteu amb l'administrador del sistema.

en:   Choose a new password.
ca:   Escolliu una nova contrasenya.

en: You must change your password.
ca: Ha de canviar la contrasenya.

en: Your password will expire in %ld days.
ca: La vostra contrasenya caduca en %ld dies.

en: Your password will expire tomorrow.
ca: La vostra contrasenya caduca demà.

en: Your password will expire today.
ca: La vostra contrasenya caduca avui.

en: Cannot open audit interface - aborting.
ca: No es pot obrir la interfície d'auditoria - cancel·lant.

en: Unable to change owner or mode of tty stdin: %s
ca: No es pot canviar el propietari o la manera d'entrada estàndard de «tty»: %s

en: %s: failed to unlock %s
ca: %s: ha fallat el desbloqueig de %s

en: Multiple entries named '%s' in %s. Please fix this with pwck or grpck.
ca: Diverses entrades de nom «%s» a %s. Corregiu això amb «pwck» o «grpck».

en: crypt method not supported by libcrypt? (%s)
ca: el mètode «crypt» no és compatible amb «libcrypt»? (%s)

en: You may not change $%s
ca: No podeu canviar $%s

en: %d failure since last login.
    Last was %s on %s.
     | %d failures since last login.
    Last was %s on %s.
ca[0]: S'ha produït %d fallada des de l'últim accés.
    L'últim va ser %s en %s.
ca[1]: S'han produït %d fallades des de l'últim accés.
    L'últim va ser %s en %s.

en: %s: Invalid configuration: SYS_GID_MIN (%lu), GID_MIN (%lu), SYS_GID_MAX (%lu)
ca: %s: Configuració incorrecta: SYS_GID_MIN (%lu), GID_MIN (%lu), SYS_GID_MAX (%lu)

en: %s: Invalid configuration: GID_MIN (%lu), GID_MAX (%lu)
ca: %s: Configuració incorrecta: GID_MIN (%lu), GID_MAX (%lu)

en: %s: Encountered error attempting to use preferred GID: %s
ca: %s: s'ha trobat un error en intentar utilitzar el GID preferit: %s

en: %s: failed to allocate memory: %s
ca: %s: no es pot assignar memòria: %s

en: %s: Can't get unique system GID (%s). Suppressing additional messages.
ca: %s: no es pot obtenir un GID de sistema únic (%s). S'estan suprimint els missatges addicionals.

en: %s: Can't get unique GID (%s). Suppressing additional messages.
ca: %s: no es pot obtenir un GID únic (%s). S'estan suprimint els missatges addicionals

en: %s: Can't get unique GID (no more available GIDs)
ca: %s: no es pot obtenir un GID únic (no hi ha més GID disponibles)

en: %s: Invalid configuration: SUB_GID_MIN (%lu), SUB_GID_MAX (%lu), SUB_GID_COUNT (%lu)
ca: %s: la configuració no és vàlida: SUB_GID_MIN (%lu), SUB_GID_MAX (%lu), SUB_GID_COUNT (%lu)

en: %s: Can't get unique subordinate GID range
ca: %s: no es pot obtenir un únic rang GID subordinat

en: %s: Invalid configuration: SUB_UID_MIN (%lu), SUB_UID_MAX (%lu), SUB_UID_COUNT (%lu)
ca: %s: la configuració no és vàlida: SUB_UID_MIN (%lu), SUB_UID_MAX (%lu), SUB_UID_COUNT (%lu)

en: %s: Can't get unique subordinate UID range
ca: %s: no es pot obtenir un únic rang UID subordinat

en: %s: Invalid configuration: SYS_UID_MIN (%lu), UID_MIN (%lu), SYS_UID_MAX (%lu)
ca: %s: Configuració incorrecta: SYS_UID_MIN (%lu), UID_MIN (%lu), SYS_UID_MAX (%lu)

en: %s: Invalid configuration: UID_MIN (%lu), UID_MAX (%lu)
ca: %s: Configuració incorrecta: UID_MIN (%lu), UID_MAX (%lu)

en: %s: Encountered error attempting to use preferred UID: %s
ca: %s: s'ha trobat un error en intentar utilitzar l'UID preferit: %s

en: %s: Can't get unique system UID (%s). Suppressing additional messages.
ca: %s: no es pot obtenir un UID de sistema únic (%s). S'estan suprimint els missatges addicionals.

en: %s: Can't get unique UID (%s). Suppressing additional messages.
ca: %s: no es pot obtenir un UID únic (%s). S'estan suprimint els missatges addicionals.

en: %s: Can't get unique UID (no more available UIDs)
ca: %s: no es pot obtenir un GID únic (no hi ha més GID disponibles)

en: configuration error - cannot parse %s value: '%s'
ca: error en la configuració - no és possible analitzar el valor %s: «%s»

en: Could not allocate space for config info.
ca: No s'ha pogut reservar espai per a la informació de configuració.

en: configuration error - unknown item '%s' (notify administrator)
ca: error de configuració - element «%s» desconegut (notifiqueu-ho a l'administrador)

en: %s: Memory allocation failure
ca: %s: Ha fallat l'assignació de memòria

en: %s: subuid overflow detected.
ca: %s: s'ha detectat un desbordament subuid.

en: %s: Invalid map file %s specified
ca: %s: S'ha especificat el fitxer mapa %s que no és vàlid

en: %s: Could not prctl(PR_SET_KEEPCAPS)
ca: %s: no s'ha pogut prctl(PR_SET_KEEPCAPS)

en: %s: Could not seteuid to %d
ca: %s: No s'ha pogut fer un «seteuid» a %d

en: %s: Could not set caps
ca: %s: No s'han pogut establir les «capabilities»

en: %s: stpeprintf failed!
ca: %s: ha fallat stpeprintf!

en: %s: open of %s failed: %s
ca: %s: L'obertura de %s ha fallat: %s

en: %s: write to %s failed: %s
ca: %s: L'escriptura a %s ha fallat: %s

en: %s: closing %s failed: %s
ca: %s: El tancament de %s ha fallat: %s

en: Too many logins.
ca: Massa entrades.

en: 
    %s login:
ca: 
    %s usuari:

en: You have new mail.
ca: Teniu correu nou.

en: No mail.
ca: No hi ha correu.

en: You have mail.
ca: Teniu correu.

en: %s: nscd did not terminate normally (signal %d)
ca: %s: nscd no ha acabat correctament (senyal %d)

en: %s: nscd exited with status %d
ca: %s: «nscd» ha sortit amb l'estat %d

en: no change
ca: no hi ha canvis

en: a palindrome
ca: un palíndrom

en: case changes only
ca: només canvis de majúscules/minúscules

en: too similar
ca: massa similar

en: rotated
ca: rotada

en: too short
ca: massa curta

en: Bad password: %s.
ca: La contrasenya és incorrecta: %s.

en: passwd: pam_start() failed, error %d
ca: passwd: pam_start() ha fallat, error %d

en: passwd: password unchanged
ca: passwd: contrasenya sense canvis

en: passwd: password updated successfully
ca: passwd: s'ha actualitzat la contrasenya satisfactòriament

en: %s: PAM modules requesting echoing are not supported.
ca: %s: Els mòduls PAM que sol·liciten eco no són compatibles.

en: %s: conversation type %d not supported.
ca: %s: El tipus de conversació %d no és compatible.

en: %s: (user %s) pam_start failure %d
ca: %s: (usuari %s) «pam_start» ha fallat %d

en: %s: (user %s) pam_chauthtok() failed, error:
    %s
ca: %s: (usuari %s) «pam_chauthtok()» ha fallat amb l'error:
    %s

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: %s's Password:
ca: Contrasenya de l'usuari %s:

en: Incorrect password for %s.
ca: La contrasenya és incorrecta per a «%s».

en: %s: multiple --root options
ca: %s: múltiples opcions «--root»

en: %s: option '%s' requires an argument
ca: %s: l'opció «%s» requereix un argument

en: %s: failed to drop privileges (%s)
ca: %s: ha fallat la rebaixa de privilegis (%s)

en: %s: invalid chroot path '%s', only absolute paths are supported.
ca: %s: el camí «chroot» «%s» no és vàlid, només són acceptats els camins absoluts

en: %s: cannot access chroot directory %s: %s
ca: %s: no es pot accedir al directori «chroot» %s: %s

en: %s: unable to chroot to directory %s: %s
ca: %s: no es pot executar «chroot» en el directori %s: %s

en: %s: cannot chdir in chroot directory %s: %s
ca: %s: no es pot fer «chdir» al directori «chroot» %s: %s

en: Invalid ENCRYPT_METHOD value: '%s'.
    Defaulting to DES.
ca: Valor incorrecta d'ENCRYPT_METHOD: «%s».
    Valor per defecte a DES.

en: Unable to generate a salt from setting "%s", check your settings in ENCRYPT_METHOD and the corresponding configuration for your selected hash method.
ca: No s'ha pogut generar una sal des de la configuració «%s», comproveu la configuració a ENCRYPT_METHOD i la configuració corresponent per al mètode «hash» seleccionat.

en: Cannot open audit interface.
ca: No es pot obrir la interfície d'auditoria.

en: %s: can not get previous SELinux process context: %s
ca: %s: no es pot obtenir el context previ del procés SELinux: %s

en: Cannot create SELinux management handle
ca: No es pot generar l'identificador de gestió SELinux

en: SELinux policy not managed
ca: No és possible gestionar la directiva SELinux

en: Cannot read SELinux policy store
ca: No es pot llegir el magatzem de directives de SELinux

en: Cannot establish SELinux management connection
ca: No es pot establir la connexió de gestió SELinux

en: Cannot begin SELinux transaction
ca: No es pot iniciar la transacció SELinux

en: Could not query seuser for %s
ca: No es pot consultar el «seuser» per a %s

en: Could not set serange for %s to %s
ca: No s'ha pogut definir el «serange» de %s a %s

en: Could not set sename for %s
ca: No es pot establir «sename» per a %s.

en: Could not modify login mapping for %s
ca: No es pot modificar el mapatge d'inici de sessió per a %s

en: Cannot create SELinux login mapping for %s
ca: No es pot generar el mapatge d'inici de sessió SELinux per a %s

en: Could not set name for %s
ca: No s'ha pogut establir el nom per a %s

en: Could not set SELinux user for %s
ca: No s'ha pogut establir l'usuari SELinux per a %s

en: Could not add login mapping for %s
ca: No s'ha pogut afegir l'assignació de connexió per a  %s

en: Cannot init SELinux management
ca: No es pot iniciar el gestor SELinux

en: Cannot create SELinux user key
ca: No es pot generar la clau SELinux de l'usuari.

en: Cannot verify the SELinux user
ca: No es pot verificar l'usuari de SELinux

en: Cannot modify SELinux user mapping
ca: No es pot modificar l'assignació d'usuaris de SELinux

en: Cannot add SELinux user mapping
ca: No es pot afegir l'assignació de l'usuari de SELinux

en: Cannot commit SELinux transaction
ca: No es pot validar la transacció SELinux

en: Login mapping for %s is not defined, OK if default mapping was used
ca: L'assignació d'inici de sessió per a %s no està definida, seleccioneu «OK» si s'utilitzava l'assignació per defecte

en: Login mapping for %s is defined in policy, cannot be deleted
ca: L'assignació d'inici de sessió per a %s està definida a la directiva de seguretat, no és possible eliminar-la

en: Could not delete login mapping for %s
ca: No es pot eliminar el mapatge d'inici de sessió per a %s

en: Unable to cd to '%s'
ca: No es pot canviar al directori «%s»

en: No directory, logging in with HOME=/
ca: No hi ha directori, s'està iniciant sessió amb HOME=/

en: Cannot execute %s
ca: No es pot executar %s

en: Maximum subsystem depth reached
ca: S'ha assolit la profunditat màxima del subsistema

en: Invalid root directory '%s'
ca: El directori arrel «%s» no és vàlid

en: Can't change root directory to '%s'
ca: No es pot canviar el directori arrel a «%s»

en: %s: out of memory
ca: %s: s'ha exhaurit la memòria

en: %s: Cannot stat %s: %s
ca: %s: no es pot generar el fitxer %s: %s

en: %s: %s is neither a directory, nor a symlink.
ca: %s:  %s no és ni un directori ni un enllaç simbòlic.

en: %s: Cannot read symbolic link %s: %s
ca: %s: no es pot llegir l'enllaç simbòlic %s: %s

en: %s: Cannot create directory %s: %s
ca: %s: no es pot crear el directori %s: %s

en: %s: Cannot change owner of %s: %s
ca: %s: no es pot canviar el propietari de %s: %s

en: %s: Cannot change mode of %s: %s
ca: %s: no es pot canviar el mode de %s: %s

en: %s: unlink: %s: %s
ca: %s: desvincular: %s: %s

en: %s: Cannot remove directory %s: %s
ca: %s: no es pot eliminar el directori %s: %s

en: %s: Cannot rename %s to %s: %s
ca: %s: no es pot reanomenar  %s a %s: %s

en: %s: Cannot remove %s: %s
ca: %s: no es pot eliminar %s: %s

en: %s: Cannot create symbolic link %s: %s
ca: %s: no es pot generar l'enllaç simbòlic %s: %s

en: %s: Cannot change owners of %s: %s
ca: %s: no es pot canviar els propietaris de %s: %s

en: %s: Cannot lstat %s: %s
ca: %s: no es pot «lstat» %s: %s

en: %s: Warning, user %s has no tcb shadow file.
ca: %s: advertència, els usuaris %s no tenen el fitxer «tcb shadow».

en: %s: Emergency: %s's tcb shadow is not a regular file with st_nlink=1.
    The account is left locked.
ca: %s: emergència: el fitxer «tcb sahdow» %s no és un fitxer regular amb st_nlink=1.
    El compte queda bloquejat.

en: %s: mkdir: %s: %s
ca: %s: reanomena: %s: %s

en: %s: Cannot open %s: %s
ca: %s: no es pot obrir el fitxer %s: %s

en: %s: user %s is currently logged in
ca: %s: l'usuari %s està actualment dins el sistema

en: %s: user %s is currently used by process %d
ca: %s: l'usuari %s està actualment en ús pel procés %d

en: Unable to determine your tty name.
ca: No s'ha pogut determinar el nom del vostre tty.

en: Usage: %s [options] LOGIN
    
    Options:
ca: Forma d'ús: %s [opcions] USUARI
    
    Opcions:

en:   -d, --lastday LAST_DAY        set date of last password change to LAST_DAY
ca:   -d, --lastday ÚLTIM_DIA       estableix la data de l'últim canvi de contrasenya
                                    a ÚLTIM_DIA

en:   -E, --expiredate EXPIRE_DATE  set account expiration date to EXPIRE_DATE
ca:   -E, --expiredate DATA_EXPIRACIÓ
                                    estableix la data de caducitat del
                                    compte a DATA_EXPIRACIÓ

en:   -h, --help                    display this help message and exit
ca:   -h, --help                    mostra aquesta ajuda i acaba

en:   -i, --iso8601                 use YYYY-MM-DD when printing dates
ca:   -i, --iso8601                 usa YYYY-MM-DD a l'hora de mostrar dates

en:   -I, --inactive INACTIVE       set password inactive after expiration
                                    to INACTIVE
ca:   -I, --inactive INACTIVA        estableix la contrasenya com inactiva després
                                    de INACTIVA dies de caducitat

en:   -l, --list                    show account aging information
ca:   -l, --list                    mostra informació d'envelliment del compte

en:   -m, --mindays MIN_DAYS        set minimum number of days before password
                                    change to MIN_DAYS
ca:   -m, --mindays DIES_MÍN        estableix el número mínim de dies abans
                                    del canvi de contrasenya a DIES_MÍN

en:   -M, --maxdays MAX_DAYS        set maximum number of days before password
                                    change to MAX_DAYS
ca:   -M, --maxdays DIES_MÀX        estableix en DIES_MÀX el màxim nombre de dies
                                    abans de canviar la contrasenya

en:   -R, --root CHROOT_DIR         directory to chroot into
ca:   -R, --root DIR_CHROOT         fes «chroot» en el directori DIR_CHROOT

en:   -P, --prefix PREFIX_DIR       directory prefix
ca:   -P, --prefix DIR_PREFIX      directori prefix

en:   -W, --warndays WARN_DAYS      set expiration warning days to WARN_DAYS
ca:   -W, --warndays DIES_AVÍS      estableix els dies d'avís de caducitat
                                    a DIES_AVÍS

en: Enter the new value, or press ENTER for the default
ca: Introduïu el nou valor, o premeu INTRO per al predeterminat

en: Minimum Password Age
ca: Duració mínima de la contrasenya

en: Maximum Password Age
ca: Duració màxima de la contrasenya

en: Last Password Change (YYYY-MM-DD)
ca: Últim canvi de contrasenya (AAAA-MM-DD)

en: Password Expiration Warning
ca: Avís de caducitat de la contrasenya

en: Password Inactive
ca: Contrasenya inactiva

en: Account Expiration Date (YYYY-MM-DD)
ca: Data de caducitat per al compte (AAAA-MM-YY)

en: never
ca: mai

en: future
ca: futur

en: Last password change					:
ca: Últim canvi de contrasenya				:

en: password must be changed
ca: s'ha de canviar la contrasenya

en: Password expires					:
ca: La contrasenya caduca					:

en: Password inactive					:
ca: Contrasenya inactiva					:

en: Account expires						:
ca: El compte caduca					:

en: Minimum number of days between password change		: %ld
ca: Número mínim de dies entre canvis de contrasenya		: %ld

en: Maximum number of days between password change		: %ld
ca: Número màxim de dies entre canvis de contrasenya		: %ld

en: Number of days of warning before password expires	: %ld
ca: Número de dies d'avís abans que la contrasenya caduqui	: %ld

en: %s: invalid date '%s'
ca: %s: la data «%s» no és vàlida

en: %s: invalid numeric argument '%s'
ca: %s: l'argument numèric «%s» no és vàlid

en: %s: do not include "l" with other flags
ca: %s: no inclogueu «l» amb altres assenyaladors

en: %s: Permission denied.
ca: %s: S'ha denegat el permís.

en: %s: cannot lock %s; try again later.
ca: %s: no es pot blocar %s, intenteu-ho més tard

en: %s: cannot open %s
ca: %s: no es pot obrir el fitxer %s

en: %s: failure while writing changes to %s
ca: %s: fallada en escriure els canvis a: %s

en: %s: failed to prepare the new %s entry '%s'
ca: %s: ha fallat la preparació de la nova entrada %s: «%s»

en: %s: the shadow password file is not present
ca: %s: el fitxer de contrasenyes ombra no és present

en: %s: user '%s' does not exist in %s
ca: %s: l'usuari «%s» no existeix a %s

en: Changing the aging information for %s
ca: S'està canviant la informació de caducitat per a %s

en: %s: error changing fields
ca: %s: s'ha produït un error en canviar els camps

en: Usage: %s [options] [LOGIN]
    
    Options:
ca: Forma d'ús: %s [opcions] [LOGIN]
    
    Opcions:

en:   -f, --full-name FULL_NAME     change user's full name
ca:   -f, --full-name NOM_COMPLET  canvia el nom complet de l'usuari

en:   -h, --home-phone HOME_PHONE   change user's home phone number
ca:   -h, --home-phone TELÈFON_LLAR       canvia el número de telèfon domèstic de l'usuari

en:   -o, --other OTHER_INFO        change user's other GECOS information
ca:   -o, --other ALTRA_INFORMACIÓ        canvia altres informacions «GECOS» de l'usuari

en:   -r, --room ROOM_NUMBER        change user's room number
ca:   -r, --room NÚMERO_SALA       canvia el número de sala de l'usuari

en:   -u, --help                    display this help message and exit
ca:   -u, --help                   mostra aquest missatge d'ajuda i surt

en:   -w, --work-phone WORK_PHONE   change user's office phone number
ca:   -w, --work-phone TELÈFON_FEINA     canvia el número de telèfon de la feina de l'usuari

en: Full Name
ca: Nom complet

en: Room Number
ca: Número de sala

en: Work Phone
ca: Telèfon de la feina

en: Home Phone
ca: Telèfon de casa

en: Other
ca: Altre

en: %s: fields too long
ca: %s: els camps són massa llargs

en: %s: Cannot determine your user name.
ca: %s: No es pot determinar el seu nom d'usuari.

en: Cannot change ID to root.
ca: No es pot canviar l'ID al de root.

en: %s: name with non-ASCII characters: '%s'
ca: %s: nom amb caràcters que no són ASCII: «%s»

en: %s: invalid name: '%s'
ca: %s: el nom no és vàlid: «%s»

en: %s: room number with non-ASCII characters: '%s'
ca: %s: número de sala amb caràcters que no són ASCII: «%s»

en: %s: invalid room number: '%s'
ca: %s: el número de sala no és vàlid: «%s»

en: %s: invalid work phone: '%s'
ca: %s: el telèfon de la feina no és vàlid: «%s»

en: %s: invalid home phone: '%s'
ca: %s: el telèfon de casa no és vàlid: «%s»

en: %s: '%s' contains non-ASCII characters
ca: %s: «%s» conté caràcters que no són ASCII

en: %s: '%s' contains illegal characters
ca: %s: «%s» conté caràcters no permesos

en: %s: user '%s' does not exist
ca: %s: l'usuari «%s» no existeix

en: Changing the user information for %s
ca: S'està canviant la informació d'usuari per a %s

en: Usage: %s [options]
    
    Options:
ca: Forma d'ús: %s [opcions]
    
    Opcions:

en:   -c, --crypt-method METHOD     the crypt method (one of %s)
ca:   -c, --crypt-method METHOD     el mètode de xifratge (un de %s)

en:   -e, --encrypted               supplied passwords are encrypted
ca:   -e, --encrypted               les contrasenyes subministrades són xifrades

en:   -m, --md5                     encrypt the clear text password using
                                    the MD5 algorithm
ca:   -m, --md5                     encriptar la contrasenya en text clar amb
                                    l'algorisme MD5

en:   -s, --sha-rounds              number of rounds for the SHA, BCRYPT
                                    or YESCRYPT crypt algorithms
ca:   -s, --sha-rounds              nombre de passos pels algoritmes de
                                    xifratge SHA, BCRYPT o YESCRYPT

en: %s: no crypt method defined
ca: %s: no s'ha definit cap mètode de xifratge

en: %s: %s flag is only allowed with the %s flag
ca: %s: el senyalador %s només és permet amb el senyalador %s

en: %s: the -c, -e, and -m flags are exclusive
ca: %s: els senyaladors -c, -e, i -m són exclusius

en: %s: unsupported crypt method: %s
ca: %s:  mètode de xifratge no està implementat: %s

en: %s: failed to crypt password with salt '%s': %s
ca: %s: no s'ha pogut xifrar la contrasenya amb la sal «%s»: %s

en: %s: error detected, changes ignored
ca: %s: s'ha detectat un error, els canvis s'han ignorat

en:   -s, --shell SHELL             new login shell for the user account
ca:   -s, --shell INTÈRPRET         nou intèrpret d'accés per al compte d'usuari

en: Login Shell
ca: Intèrpret d'accés

en: Cannot parse shell files: %s
ca: No es poden analitzar els fitxers d'intèrpret d'ordres: %s

en: Cannot evaluate entries in shell files: %s
ca: No es poden avaluar les entrades dels fitxers d'intèrpret d'ordres: %s

en: You may not change the shell for '%s'.
ca: No podeu canviar l'intèrpret («shell») per a «%s».

en: Changing the login shell for %s
ca: S'està canviant l'intèrpret d'accés per a %s

en: %s: Invalid entry: %s
ca: %s: L'entrada no és vàlida: %s

en: %s: Warning: %s is an invalid shell
ca: %s: Avís: %s no és un intèrpret d'ordres vàlid

en: %s: %s is an invalid shell
ca: %s: %s no és un intèrpret («shell») vàlid.

en: %s: Warning: %s does not exist
ca: %s: Advertència: %s no existeix

en: %s: Warning: %s is not executable
ca: %s: Advertència: %s no és executable

en:   -c, --check                   check the user's password expiration
ca:   -c, --check                   comprova la caducitat de la contrasenya de l'usuari

en:   -f, --force                   force password change if the user's password
                                    is expired
ca:   -f, --force                   força el canvi de la contrasenya de l'usuari
                                    si ha caducat

en: %s: options %s and %s conflict
ca: %s: opcions %s i %s conflictes

en: %s: unexpected argument: %s
ca: %s: no s'esperava l'argument: %s

en:   -a, --all                     display faillog records for all users
ca:   -a, --all                     mostra els registres «faillog» per a tots els usuaris

en:   -l, --lock-secs SEC           after failed login lock account for SEC seconds
ca:   -l, --lock-secs SEC           després d'una identificació fallida, bloqueja el compte durant SEC segons

en:   -m, --maximum MAX             set maximum failed login counters to MAX
ca:   -m, --maximum MAX             estableix el nombre màxim d'identificacions fallides a MAX

en:   -r, --reset                   reset the counters of login failures
ca:   -r, --reset                   restableix els comptadors d'errors d'identificació

en:   -t, --time DAYS               display faillog records more recent than DAYS
ca:   -t, --time DAYS               mostra els registres «faillog» de menys de DAYS dies

en:   -u, --user LOGIN/RANGE        display faillog record or maintains failure
                                    counters and limits (if used with -r, -m,
                                    or -l) only for the specified LOGIN(s)
ca:   -u, --user LOGIN/RANGE        mostra el registre «faillog» o manté els comptadors
                                    de fallides i els límits (si s'utilitza amb  -r, -m,
                                    o -i) només per l'identificador/s LOGIN especificats

en: %s: Failed to get the entry for UID %lu
ca: %s: No s'ha pogut obtenir l'entrada de la UID %lu

en: Login       Failures Maximum Latest                   On
ca: Usuari      Fallades Màxim   Últim                    A

en:  [%lus left]
ca:  [%lus restants]

en:  [%lds lock]
ca:  [blocat %lds]

en: %s: Failed to reset fail count for UID %lu
ca: %s: Ha fallat el restabliment del recompte de fallades per a l'UID %lu

en: %s: Failed to set max for UID %lu
ca: %s: S'ha produït un error en establir el màxim per a l'UID %lu

en: %s: Failed to set locktime for UID %lu
ca: %s: Errada en establir «locktime» per a l'UID  %lu

en: %s: Unknown user or range: %s
ca: %s: Usuari o rang desconegut: %s

en: %s: Cannot get the size of %s: %s
ca: %s: No es pot obtenir la mida de %s: %s

en: %s: Failed to write %s: %s
ca: %s: Error en escriure %s: %s

en: Usage: %s [option] GROUP
    
    Options:
ca: Forma d'ús: %s [opcions] GRUP
    
    Opcions:

en:   -a, --add USER                add USER to GROUP
ca:   -a, --add USER                afegir USER al GROUP

en:   -d, --delete USER             remove USER from GROUP
ca:   -d, --delete USER             elimina USER del GROUP

en:   -Q, --root CHROOT_DIR         directory to chroot into
ca:   -Q, --root CHROOT_DIR        fes «chroot» en el directori CHROOT_DIR

en:   -r, --remove-password         remove the GROUP's password
ca:   -r, --remove-password         elimina la contrasenya del grup GROUP

en:   -R, --restrict                restrict access to GROUP to its members
ca:   -R, --restrict                restringeix l'accés als membres del grup GROUP

en:   -M, --members USER,...        set the list of members of GROUP
ca:   -M, --members USER,...        estableix el llistat de membres del grup GROUP

en:   -A, --administrators ADMIN,...
                                    set the list of administrators for GROUP
ca:   -A, --administrators ADMIN,...
                                    estableix la llista d'administradors del grup GROUP

en: Except for the -A and -M options, the options cannot be combined.
ca: Amb l'excepció de les opcions «-A» i «-M», no és possible combinar opcions.

en: The options cannot be combined.
ca: No es pot combinar opcions.

en: %s: shadow group passwords required for -A
ca: %s: es requereixen contrasenyes ombra de grups per a «-A»

en: %s: group '%s' does not exist in %s
ca: %s: el grup «%s» no existeix a %s

en: %s: failure while closing read-only %s
ca: %s: Error durant el tancament (en mode de lectura) de %s

en: Changing the password for group %s
ca: S'està canviant la contrasenya per al grup %s

en: New Password:
ca: Nova contrasenya:

en: Re-enter new password:
ca: Tornau a escriure la nova contrasenya:

en: They don't match; try again
ca: No coincideixen; intenteu-ho de nou

en: %s: Try again later
ca: %s: Intenteu-ho de nou més tard.

en: Adding user %s to group %s
ca: S'està afegint l'usuari %s al grup %s

en: Removing user %s from group %s
ca: S'està eliminant l'usuari %s del grup %s

en: %s: user '%s' is not a member of '%s'
ca: %s: l'usuari «%s» no és membre de %s

en: %s: Not a tty
ca: %s: No és un tty

en: Usage: %s [options] GROUP
    
    Options:
ca: Forma d'ús: %s [opcions] GRUP
    
    Opcions:

en:   -f, --force                   exit successfully if the group already exists,
                                    and cancel -g if the GID is already used
ca:   -f, --force                   sortir correctament si el grup ja existeix,
                                    i calcel·lar «-g» si ja s'utilitza el GID

en:   -g, --gid GID                 use GID for the new group
ca:   -g, --gid GID                 fes servir GID pel nou grup

en:   -K, --key KEY=VALUE           override /etc/login.defs defaults
ca:   -K, --key KEY=VALUE           substitueix els valors predeterminats de «/etc/login.defs»

en:   -o, --non-unique              allow to create groups with duplicate
                                    (non-unique) GID
ca:   -o, --non-unique              permet crear grups amb duplicats
                                    (no únics) GID

en:   -p, --password PASSWORD       use this encrypted password for the new group
ca:   -p, --password PASSWORD       fes servir aquesta contrasenya xifrada pel nou grup

en:   -r, --system                  create a system account
ca:   -r, --system                  genera un compte del sistema

en:   -U, --users USERS             list of user members of this group
ca:   -U, --users USUARIS             llista dels usuaris membres d'aquest grup

en: Invalid member username %s
ca: El nom d'usuari del membre «%s» no és vàlid

en: %s: '%s' is not a valid group name
ca: %s: «%s» no és un nom de grup vàlid

en: %s: cannot open %s: %s
ca: %s: no es pot obrir %s: %s

en: %s: invalid group ID '%s'
ca: %s: l'ID de grup «%s» no és vàlid

en: %s: -K requires KEY=VALUE
ca: %s: «-K» requereix CLAU=VALOR

en: %s: group '%s' already exists
ca: %s: el grup «%s» ja existeix

en: %s: GID '%lu' already exists
ca: %s: el GID '%lu ja existeix

en: %s: Cannot setup cleanup service.
ca: %s: no es pot configurar el servei de neteja.

en:   -P, --prefix PREFIX_DIR       prefix directory where are located the /etc/* files
ca:   -P, --prefix PREFIXDIR        prefix del directori on es troben els fitxers /etc/*

en:   -f, --force                   delete group even if it is the primary group of a user
ca:   -f, --force                   esborra el grup encara que sigui el grup primari d'un usuari

en: %s: cannot remove entry '%s' from %s
ca: %s: no es pot eliminar l'entrada «%s» de %s

en: %s: cannot remove the primary group of user '%s'
ca: %s: no es pot eliminar el grup primari de l'usuari «%s»

en: %s: group '%s' does not exist
ca: %s: el grup «%s» no existeix

en: %s: user '%s' is already a member of '%s'
ca: %s: l'usuari «%s» és membre de %s

en: %s: Out of memory. Cannot update %s.
ca: %s: s'ha exhaurit la memòria. No es pot actualitzar %s.

en: Usage: %s [options] [action]
    
    Options:
ca: Forma d'ús: %s [opcions] [acció]
    
    Opcions:

en:   -g, --group groupname         change groupname instead of the user's group
                                    (root only)
ca:   -g, --group groupname         canvia el nom de grup en lloc del grup de l'usuari
                                    (només «root»)

en: Actions:
ca: Accions:

en:   -a, --add username            add username to the members of the group
ca:   -a, --add username            afegeix el nom d'usuari als membres del grup

en:   -d, --delete username         remove username from the members of the group
ca:   -d, --delete username         elimina el nom d'usuari dels membres del grup

en:   -p, --purge                   purge all members from the group
ca:   -p, --purge                   elimina tots els membres del grup

en:   -l, --list                    list the members of the group
ca:   -l, --list                    llista els membres del grup

en: %s: your groupname does not match your username
ca: %s: el seu nom de grup no concorda amb el seu nom d'usuari

en: %s: only root can use the -g/--group option
ca: %s:només l'usuari «root» pot fer servir l'opció -g/--group

en:   -a, --append                  append the users mentioned by -U option to the group 
                                    without removing existing user members
ca:   -a, --append                  afegeix al grup els usuaris citats amb l'opció -U
                                    sense eliminar-ne els usuaris ja existents

en:   -g, --gid GID                 change the group ID to GID
ca:   -g, --gid GID                 canvia l'ID del grup per GID

en:   -n, --new-name NEW_GROUP      change the name to NEW_GROUP
ca:   -n, --new-name NEW_GROUP      canvia el nom del grup per NEW_GROUP

en:   -o, --non-unique              allow to use a duplicate (non-unique) GID
ca:   -o, --non-unique              permet utilitzar un duplicat (no únics) GID

en:   -p, --password PASSWORD       change the password to this (encrypted)
                                    PASSWORD
ca:   -p, --password PASSWORD       canvia la contrasenya per aquesta (xifrada)
                                    PASSWORD

en: %s: invalid group name '%s'
ca: %s: el nom de grup «%s» no és vàlid

en: Usage: %s [options] [group [gshadow]]
    
    Options:
ca: Forma d'ús: %s [opcions] [grup [grup_ombra]]
    
    Opcions:

en: Usage: %s [options] [group]
    
    Options:
ca: Forma d'ús: %s [opcions] [grup]
    
    Opcions:

en:   -r, --read-only               display errors and warnings
                                    but do not change files
ca:   -r, --read-only               visualitza els errors i avisos
                                    però sense canviar els fitxers

en:   -s, --sort                    sort entries by UID
ca:   -s, --sort                    ordena les entrades per UID

en:   -S, --silence-warnings        silence controversial/paranoid warnings
ca:   -S, --silence-warnings        silencia els avisos polèmics/paranoics

en: %s: -s and -r are incompatible
ca: %s: «-s» i «-r» són incompatibles

en: invalid group file entry
ca: l'entrada del fitxer de grup no és vàlida

en: delete line '%s'?
ca: voleu eliminar la línia «%s»?

en: duplicate group entry
ca: l'entrada de grup està duplicada

en: invalid group name '%s'
ca: el nom de grup «%s» no és vàlid

en: invalid group ID '%lu'
ca: el nom de grup «%lu» no és vàlid

en: group %s: no user %s
ca: grup %s: no existeix l'usuari %s

en: delete member '%s'?
ca: voleu eliminar el membre «%s»?

en: no matching group file entry in %s
ca: no hi ha cap entrada coincident al fitxer de grup en %s

en: add group '%s' in %s?
ca: voleu afegir el grup «%s» a %s?

en: group %s has an entry in %s, but its password field in %s is not set to 'x'
ca: el grup %s té una entrada a  %s, però el seu camp de contrasenya a %s no està establert a «x»

en: invalid shadow group file entry
ca: l'entrada del fitxer de grup ombra no és vàlida

en: duplicate shadow group entry
ca: entrada de grup ombra duplicada

en: shadow group %s: no administrative user %s
ca: grup ombra %s: no existeix l'usuari administratiu %s

en: delete administrative member '%s'?
ca: voleu eliminar el membre administratiu «%s»?

en: shadow group %s: no user %s
ca: grup ombra %s: no existeix l'usuari %s

en: %s: the files have been updated
ca: %s: el fitxer s'ha actualitzat

en: %s: no changes
ca: %s: no hi ha canvis

en: %s: cannot delete %s
ca: %s: no es pot eliminar %s

en:   -b, --before DAYS             print only lastlog records older than DAYS
ca:   -b, --before DIES             mostra només els registres de lastlog més
                                    antics que DIES

en:   -C, --clear                   clear lastlog record of a user (usable only with -u)
ca:   -C, --clear                   neteja el registre lastlog de l'usuari (utilitzable només amb -u)

en:   -S, --set                     set lastlog record to current time (usable only with -u)
ca:   -S, --set                     estableix el registre de lastlog per l'hora actual (utilitzable només amb -u)

en:   -t, --time DAYS               print only lastlog records more recent than DAYS
ca:   -t, --time DIES               mostra només els registres de lastlog més
                                    recents que DIES

en:   -u, --user LOGIN              print lastlog record of the specified LOGIN
ca:   -u, --user USUARI              mostra el registre de lastlog de l'USUARI

en: Username         Port     From%*sLatest
ca: Usuari                  Port     De%*sÚltim

en: Username                Port     Latest
ca: Usuari                  Port     Últim

en: **Never logged in**
ca: **No ha entrat mai**

en: %s: Selected uid(s) are higher than LASTLOG_UID_MAX (%lu),
    	the output might be incorrect.
ca: %s: els uid seleccionats són més alts que LASTLOG_UID_MAX (%lu),
    	la sortida pot ser incorrecta.

en: %s: Failed to update the entry for UID %lu
ca: %s: No s'ha pogut actualitzar l'entrada de l'UID %lu

en: %s: Selected uid(s) are higher than LASTLOG_UID_MAX (%lu),
    	they will not be updated.
ca: %s: els uid seleccionats són més alts que LASTLOG_UID_MAX (%lu),
    	no s'actualitzaran.

en: %s: Failed to update the lastlog file
ca: %s: No s'ha pogut actualitzar el fitxer lastlog

en: %s: Option -C cannot be used together with option -S
ca: %s: l'opció -C no es pot utilitzar juntament amb l'opció -S

en: %s: Options -C and -S require option -u to specify the user
ca: %s: les opcions -C i -S requereixen l'opció -u per especificar l'usuari

en: Usage: %s [-p] [name]
ca: Forma d'ús: %s [-p] [nom]

en:        %s [-p] [-h host] [-f name]
ca:        %s [-p] [-h ordinador] [-f nom]

en: configuration error - cannot parse %s value: '%d'
ca: error de configuració - no es pot analitzar el valor %s:  '%d'

en: Invalid login time
ca: El temps d'accés no és vàlid

en: 
    System closed for routine maintenance
ca: 
    Sistema tancat per a manteniment rutinari

en: 
    [Disconnect bypassed -- root login allowed.]
ca: 
    [S'ha evitat la desconnexió -- l'accés de «root» està permès].

en: %s: Cannot possibly work without effective root
ca: %s: no es pot treballar sense ésser administrador

en: 
    Login timed out after %u seconds.
ca: 
    L'accés ha caducat després de %u segons.

en: login: PAM Failure, aborting: %s
ca: login: fallada de PAM, s'està cancel·lant: %s

en: %s login:
ca: %s usuari:

en: login:
ca: usuari:

en: Maximum number of tries exceeded (%u)
ca: S'ha excedit el nombre màxim d'intents (%u)

en: login: abort requested by PAM
ca: accés: cancel·lat a petició del PAM

en: Login incorrect
ca: Accés incorrecta

en: Cannot find user (%s)
ca: No es pot trobar l'usuari (%s)

en: %s: failure forking: %s
ca: %s: fallada al fer fork: %s

en: TIOCSCTTY failed on %s
ca: TIOCSCTTY ha fallat a %s

en: Warning: login re-enabled after temporary lockout.
ca: Avís: accés reactivat després d'un bloqueig temporal.

en: Last login: %s on %s
ca: Últim accés: %s a %s

en:  from %.*s
ca:  des de %.*s

en: login time exceeded
ca: temps d'accés excedit

en: Usage: logoutd
ca: Forma d'ús: logoutd

en: %s: gid range [%lu-%lu) -> [%lu-%lu) not allowed
ca: %s: l'interval de gid [%lu-%lu) -> [%lu-%lu) no està permès

en: usage: %s [<pid|fd:<pidfd>] <gid> <lowergid> <count> [ <gid> <lowergid> <count> ] ...
ca: ús: %s [<pid|fd:<pidfd>] <gid> <gid menor> <compte> [ <gid> <gid menor> <compte> ] ...

en: %s: kernel doesn't support setgroups restrictions
ca: %s: el nucli no admet restriccions de «setgroups»

en: %s: couldn't open process setgroups: %s
ca: %s: no s'ha pogut obrir el process setgroups: %s

en: %s: failed to read setgroups: %s
ca: %s: no s'ha pogut llegir el «setgroups»: %s

en: %s: failed to seek setgroups: %s
ca: %s: no s'han pogut cercar els setgroups: %s

en: %s: failed to setgroups %s policy: %s
ca: %s: no s'ha pogut establir la política de grups %s: %s

en: %s: Target process is owned by a different user: uid:%lu pw_uid:%lu st_uid:%lu, gid:%lu pw_gid:%lu st_gid:%lu
ca: %s: El procés de destinació és propietat d'un usuari diferent: uid:%lu pw_uid:%lu st_uid:%lu, gid:%lu pw_gid:%lu st_gid:%lu

en: Usage: newgrp [-] [group]
ca: Forma d'ús: newgrp [-] [grup]

en: Usage: sg group [[-c] command]
ca: Forma d'ús: sg grup [[-c] ordre]

en: %s: failed to crypt password with previous salt: %s
ca: %s: no s'ha pogut xifrar la contrasenya amb la sal prèvia: %s

en: Invalid password.
ca: Contrasenya no vàlida.

en: %s: failure forking: %s
ca: %s: fallada al fer fork: %s

en: %s: GID '%lu' does not exist
ca: %s: el GID »%lu« no existeix

en: %s: uid range [%lu-%lu) -> [%lu-%lu) not allowed
ca: %s: l'interval d'uid [%lu-%lu) -> [%lu-%lu) no està permès

en: usage: %s [<pid>|fd:<pidfd>] <uid> <loweruid> <count> [ <uid> <loweruid> <count> ] ...
ca: ús: %s [<pid>|fd:<pidfd>] <uid> <uid menor> <compte> [ <uid> <uid menor> <compte> ] ...

en:   -b, --badname                 allow bad names
ca:   -b, --badname                 permet noms dolents

en:   -r, --system                  create system accounts
ca:   -r, --system                  genera els comptes del sistema

en: %s: group '%s' is a shadow group, but does not exist in /etc/group
ca: %s: el grup «%s» és un grup «shadow», però no existeix a /etc/group

en: %s: invalid user ID '%s'
ca: %s: l'ID d'usuari «%s» no és vàlid

en: %s: invalid user name '%s': use --badname to ignore
ca: %s: el nom d'usuari no és vàlid «%s»: useu --badname per ignorar-lo

en: %s: invalid user name '%s'
ca: %s: el nom d'usuari «%s» no és vàlid

en: %s: Provide '--crypt-method' before number of rounds
ca: %s: proporciona «--crypt-method» abans del nombre de rondes

en: %s: cannot update the entry of user %s (not in the passwd database)
ca: %s: no es pot actualitzar l'entrada per a l'usuari %s (no apareix a la base de dades de contrasenyes)

en: %s: can't find subordinate user range
ca: %s: no es pot trobar el rang d'usuari subordinat

en: %s: failed to prepare new %s entry
ca: %s: ha fallat la preparació de la nova entrada %s

en: %s: can't find subordinate group range
ca: %s: no es pot trobar el rang de grups subordinat

en:   -a, --all                     report password status on all accounts
ca:   -a, --all                     informa de l'estat de la contrasenya
                                    per a tots els comptes

en:   -d, --delete                  delete the password for the named account
ca:   -d, --delete                  esborra la contrasenya per al compte
                                    anomenat

en:   -e, --expire                  force expire the password for the named account
ca:   -e, --expire                  força la caducitat de la contrasenya per
                                    al compte anomenat

en:   -k, --keep-tokens             change password only if expired
ca:   -k, --keep-tokens             canvia la contrasenya només si ha caducat

en:   -i, --inactive INACTIVE       set password inactive after expiration
                                    to INACTIVE
ca:   -i, --inactive INACTIU        estableix la contrasenya a inactiva després
                                     d'INACTIU dies de caducitat

en:   -l, --lock                    lock the password of the named account
ca:   -l, --lock                    bloca el compte anomenat

en:   -n, --mindays MIN_DAYS        set minimum number of days before password
                                    change to MIN_DAYS
ca:   -n, --mindays DIES_MÍN        estableix els dies mínims abans del canvi
                                    de contrasenya a DIES_MÍN

en:   -q, --quiet                   quiet mode
ca:   -q, --quiet                   mode silenciós

en:   -r, --repository REPOSITORY   change password in REPOSITORY repository
ca:   -r, --repository DIPÒSIT   canvia la contrasenya en el DIPÒSIT

en:   -S, --status                  report password status on the named account
ca:   -S, --status                  informa de l'estat de la contrasenya per
                                    al compte anomenat

en:   -u, --unlock                  unlock the password of the named account
ca:   -u, --unlock                  desbloca el compte anomenat

en:   -w, --warndays WARN_DAYS      set expiration warning days to WARN_DAYS
ca:   -w, --warndays DIES_AVÍS      estableix els dies d'avís de caducitat
                                    a DIES_AVÍS

en:   -x, --maxdays MAX_DAYS        set maximum number of days before password
                                    change to MAX_DAYS
ca:   -x, --maxdays DIES_MÀX        estableix els dies màxims abans del canvi
                                    de contrasenya a DIES_MÀX

en:   -s, --stdin                   read new token from stdin
ca:   -s, --stdin                   llegeix el nou token de stdin

en: Old password:
ca: Contrasenya antiga:

en: Enter the new password (minimum of %d characters)
    Please use a combination of upper and lower case letters and numbers.
ca: Introduïu la nova contrasenya (un mínim de %d caràcters)
    Feu servir una combinació de lletres majúscules i minúscules i números.

en: Enter the new password (minimum of %d, maximum of %d characters)
    Please use a combination of upper and lower case letters and numbers.
ca: Introduïu la nova contrasenya (un mínim de %d i un màxim de %d caràcters)
    Feu servir una combinació de lletres majúscules i minúscules i
    números.

en: Password is too long.
ca: La contrasenya és massa llarga.

en: New password:
ca: Contrasenya nova:

en: Try again.
ca: Intenteu-ho de nou.

en: 
    Warning: weak password (enter it again to use it anyway).
ca: 
    Avís: contrasenya feble (introduïu-la de nou per fer-la servir igualment).

en: They don't match; try again.
ca: No coincideixen; intenteu-ho de nou.

en: The password for %s cannot be changed.
ca: No es pot canviar la contrasenya de %s.

en: The password for %s cannot be changed yet.
ca: Encara no es pot canviar la contrasenya de %s.

en: %s: malformed password data obtained for user %s
ca: %s: les dades de contrasenya obtingudes per l'usuari %s no estan ben formades

en: %s: unlocking the password would result in a passwordless account.
    You should set a password with usermod -p to unlock the password of this account.
ca: %s: el desbloqueig de la contrasenya deixarà el compte sense contrasenya.
    Heu d'establir una contrasenya amb «usermod-p» per desblocar la contrasenya d'aquest compte.

en: %s: repository %s not supported
ca: %s: el dipòsit %s no és admès

en: %s: only root can use --stdin/-s option
ca: %s: només l'usuari «root» pot fer servir l'opció --stdin/-s

en: %s: root is not authorized by SELinux to change the password of %s
ca: %s: «root» no està autoritzat pel SELinux per canviar la contrasenya de %s

en: %s: You may not view or modify password information for %s.
ca: %s: No podeu veure o canviar la informació de la contrasenya per a %s.

en: Changing password for %s
ca: S'està canviant la contrasenya per a %s

en: The password for %s is unchanged.
ca: No s'ha canviat la contrasenya per a %s.

en: %s: password changed.
ca: %s:  S'ha canviat la contrasenya.

en: Usage: %s [options] [passwd]
    
    Options:
ca: Forma d'ús: %s [opcions] [fitxer «/etc/passwd»]
    
    Opcions:

en: Usage: %s [options] [passwd [shadow]]
    
    Options:
ca: Forma d'ús: %s [opcions] [passwd [shadow]]
    
    Opcions:

en:   -q, --quiet                   report errors only
ca:   -q, --quiet                   informa només dels errors

en: %s: no alternative shadow file allowed when USE_TCB is enabled.
ca: %s: no hi ha un fitxer «shadow» alternatiu permès quan USE_TCB està habilitat.

en: invalid password file entry
ca: l'entrada del fitxer de contrasenyes no és vàlida

en: duplicate password entry
ca: l'entrada de contrasenya està duplicada

en: invalid user name '%s': use --badname to ignore
ca: el nom d'usuari «%s» no és vàlid: useu --badname per ignorar-ho

en: invalid user ID '%lu'
ca: l'ID d'usuari «%lu» no és vàlid

en: user '%s': no group %lu
ca: usuari «%s»: no existeix el grup %lu

en: user '%s': directory '%s' does not exist
ca: usuari «%s»: el directori «%s» no existeix

en: user '%s': program '%s' does not exist
ca: usuari «%s»: el programa «%s» no existeix

en: no tcb directory for %s
ca: no es troba el directori «tcb» per a %s

en: create tcb directory for %s?
ca: genera el directori «tcb» per a %s?

en: failed to create tcb directory for %s
ca: ha fallat la generació del directori «tcb» per a %s

en: %s: cannot lock %s.
ca: %s: no es pot blocar el fitxer %s

en: no matching password file entry in %s
ca: cap entrada del fitxer de contrasenyes concorda amb %s

en: add user '%s' in %s?
ca: voleu afegir l'usuari «%s» a %s?

en: user %s has an entry in %s, but its password field in %s is not set to 'x'
ca: l'usuari %s té una entrada a %s, però el seu camp de contrasenya a %s no està establert a «x»

en: invalid shadow password file entry
ca: l'entrada del fitxer de contrasenyes ombra no és vàlida

en: duplicate shadow password entry
ca: entrada de contrasenya ombra duplicada

en: user %s: last password change in the future
ca: usuari %s: l'últim canvi de contrasenya s'ha produït en el futur

en: %s: cannot sort entries in %s
ca: %s: no es pot ordenar les entrades en el fitxer %s

en: %s: can't work with tcb enabled
ca: %s: no es pot treballar amb el «tcb» habilitat

en: %s: failed to change the mode of %s to 0600
ca: %s: ha fallat el canvi del mode %s a 0600

en: Access to su to that account DENIED.
ca: L'accés de «su» a aquest compte està DENEGAT.

en: Password authentication bypassed.
ca: S'ha evitat l'autenticació de contrasenya.

en: Please enter your OWN password as authentication.
ca: Si us plau introduïu la VOSTRA contrasenya com a autenticació.

en: %s: signal masking malfunction
ca: %s: el senyal emmascara un error

en: %s: Cannot fork user shell
ca: %s: no es pot blocar el «shell» de l'usuari

en: %s: signal malfunction
ca: %s: senyal de mal funcionament

en: Session terminated, terminating shell...
ca: Sessió acabada, finalitzant el «shell»...

en:  ...killed.
ca:  ...matat.

en:  ...waiting for child to terminate.
ca:  ...esperant que el fill acabi.

en:  ...terminated.
ca:  ...acabat.

en: Usage: su [options] [-] [username [args]]
    
    Options:
      -c, --command COMMAND         pass COMMAND to the invoked shell
      -h, --help                    display this help message and exit
      -, -l, --login                make the shell a login shell
      -m, -p,
      --preserve-environment        do not reset environment variables, and
                                    keep the same shell
      -s, --shell SHELL             use SHELL instead of the default in passwd
    
    If no username is given, assume root.
ca: Forma d'ús: su [opcions] [-] [USUARI [args]]
    
    Opcions:
      -c, --command ORDRE           passa l'ORDRE a l'intèrpret d'ordres
                                    invocat
      -h, --help                    mostra aquest missatge d'ajuda i acaba
      -, -l, --login                fes de l'intèrpret d'ordres un d'accés
      -m, -p,
      --preserve-environment        manté les variables d'entorn,
                                    i el mateix intèrpret d'ordres
      -s, --shell INTÈRPRET         fes servir INTÈRPRET en comptes del
                                    predeterminat a passwd
    
    
    Si no s'indica cap nom d'usuari, assumeix root.

en: %s: %s
    (Ignored)
ca: %s: %s
    (Ignorat)

en: Password field is empty, this is forbidden for all accounts.
ca: El camp de contrasenya està buit, això està prohibit per a tots els comptes.

en: Password field is empty, this is forbidden for super-user.
ca: El camp de contrasenya està buit, això està prohibit per al superusuari.

en: You are not authorized to su %s
ca: No esteu autoritzats a usar «su %s»

en: (Enter your own password)
ca: (Introduïu la vostra pròpia contrasenya)

en: %s: Authentication failure
ca: %s: l'autenticació ha fallat

en: %s: You are not authorized to su at that time
ca: %s:  No estau autoritzat a usar «su» en aquest moment

en: No passwd entry for user '%s'
ca: No hi ha entrada de contrasenya per a l'usuari «%s»

en: Overlong user name '%s'
ca: Nom d'usuari massa llarg «%s»

en: %s: must be run from a terminal
ca: %s: s'ha d'executar des d'un terminal

en: %s: Cannot drop the controlling terminal
ca: %s: No es pot deixar anar el terminal de control

en: Cannot execute %s
ca: No es pot executar %s

en: No password file
ca: No hi ha fitxer de contrasenyes

en: TIOCSCTTY failed
ca: ha fallat TIOCSCTTY

en: No password entry for 'root'
ca: No hi ha entrada de contrasenya per a «root»

en: 
    Type control-d to proceed with normal startup,
    (or give root password for system maintenance):
ca: 
    Pitgeu «control-d» per continuar amb l'inici normal del sistema,
    (o introduïu la contrasenya de «root» per a manteniment del sistema):

en: Entering System Maintenance Mode
ca: S'està entrant en mode de manteniment del sistema

en: %s: %s was created, but could not be removed
ca: %s: %s va ser generat, però no és possible eliminar-ho

en: %s: cannot create new defaults file: %s
ca: %s: no es pot crear un fitxer nou de valors predeterminats: %s

en: %s: cannot create directory for defaults file
ca: %s: no es pot crear un directori per al fitxer de valors predeterminats

en: %s: cannot open new defaults file
ca: %s: no es pot obrir un fitxer nou de preferències predeterminades

en: %s: line too long in %s: %s...
ca: %s: línia massa llarga a %s: %s...

en: %s: Cannot create backup file (%s): %s
ca: %s: No es pot crear el fitxer de còpia de seguretat (%s): %s

en: %s: rename: %s: %s
ca: %s: reanomena %s: %s

en: %s: too many groups specified (max %d).
ca: %s: s'han especificat massa grups (màx de %d).

en: %s: Out of memory. Cannot find group '%s'.
ca: %s: s'ha exhaurit la memòria. No es pot trobar el grup «%s».

en: Usage: %s [options] LOGIN
           %s -D
           %s -D [options]
    
    Options:
ca: Forma d'ús: %s [opcions] LOGIN
                %s -D
                %s -D [opcions]
    
    Opcions:

en:   -b, --base-dir BASE_DIR       base directory for the home directory of the
                                    new account
ca:   -b, --base-dir BASE_DIR       directori base per al directori arrel del
                                    compte nou

en:       --btrfs-subvolume-home    use BTRFS subvolume for home directory
ca:       --btrfs-subvolume-home    utilitza el subvolum BTRFS per al directori inicial

en:   -c, --comment COMMENT         GECOS field of the new account
ca:   -c, --comment COMMENT         camp GECOS del nou compte

en:   -d, --home-dir HOME_DIR       home directory of the new account
ca:   -d, --home-dir HOME_DIR       directori arrel del nou compte

en:   -D, --defaults                print or change default useradd configuration
ca:   -D, --defaults                imprimeix o canvia la configuració predeterminada de l'usuari afegit

en:   -e, --expiredate EXPIRE_DATE  expiration date of the new account
ca:   -e, --expiredate EXPIRE_DATE  data de venciment del nou compte

en:   -f, --inactive INACTIVE       password inactivity period of the new account
ca:   -f, --inactive INACTIVE       període d'inactivitat del nou compte

en:   -F, --add-subids-for-system   add entries to sub[ud]id even when adding a system user
ca:   -F, --add-subids-for-system   afegeix entrades al sub[ud]id fins i tot quan s'afegeix un usuari del sistema

en:   -g, --gid GROUP               name or ID of the primary group of the new
                                    account
ca:   -g, --gid GROUP               nom o ID del grup primari del nou
                                    compte

en:   -G, --groups GROUPS           list of supplementary groups of the new
                                    account
ca:   -G, --groups GROUPS           llista dels grups suplementaris del nou
                                    compte

en:   -k, --skel SKEL_DIR           use this alternative skeleton directory
ca:   -k, --skel SKEL_DIR           fer servir aquesta branca de directori alternativa

en:   -l, --no-log-init             do not add the user to the lastlog and
                                    faillog databases
ca:   -l, --no-log-init             no afegir l'usuari al darrer informe i
                                    a la base de dades dels informes d'errades

en:   -m, --create-home             create the user's home directory
ca:   -m, --create-home             genera el directori arrel dels usuaris

en:   -M, --no-create-home          do not create the user's home directory
ca:   -M, --no-create-home          no genera el directori arrel dels usuaris

en:   -N, --no-user-group           do not create a group with the same name as
                                    the user
ca:   -N, --no-user-group           no genera el grup amb el mateix nom de
                                   l'usuari

en:   -o, --non-unique              allow to create users with duplicate
                                    (non-unique) UID
ca:   -o, --non-unique              permetre generar usuaris amb duplicació
                                    (no únics) UID

en:   -p, --password PASSWORD       encrypted password of the new account
ca:   -p, --password PASSWORD       contrasenya xifrada del nou compte

en:   -s, --shell SHELL             login shell of the new account
ca:   -s, --shell SHELL             «shell» d'entrada del nou compte

en:   -u, --uid UID                 user ID of the new account
ca:   -u, --uid UID                 ID d'usuari del nou compte

en:   -U, --user-group              create a group with the same name as the user
ca:   -U, --user-group              generar un grup amb el mateix nom que l'usuari

en:   -Z, --selinux-user SEUSER     use a specific SEUSER for the SELinux user mapping
ca:   -Z, --selinux-user SEUSER     utilitzar un «SEUSER» específic per a l'assignació d'usuaris «SELinux»

en:       --selinux-range SERANGE   use a specific MLS range for the SELinux user mapping
ca:       --selinux-range SERANGE   utilitza un rang MLS específic per al mapeig d'usuari de SELinux

en: %s: invalid base directory '%s'
ca: %s: el directori base «%s» no és vàlid

en: %s: invalid comment '%s'
ca: %s: el comentari «%s» no és vàlid

en: %s: invalid home directory '%s'
ca: %s: el directori personal «%s» no és vàlid

en: %s: shadow passwords required for -e
ca: %s: les contrasenyes ombra són requerides per a «-e»

en: %s: shadow passwords required for -f
ca: %s: les contrasenyes ombra són requerides per a «-f»

en: %s: invalid field '%s'
ca: %s: el camp «%s» no és vàlid

en: %s: invalid shell '%s'
ca: %s: l'intèrpret «%s» no és vàlid

en: %s: Warning: missing or non-executable shell '%s'
ca: %s: avís: falta l'intèrpret d'ordres «%s» o no es pot executar

en: %s: -Z cannot be used with --prefix
ca: %s: -Z no es pot utilitzar amb --prefix

en: %s: -Z requires SELinux enabled kernel
ca: %s: -Z requereix nucli SELinux habilitat

en: %s: failed to open the faillog file for UID %lu: %s
ca: %s: no s'ha pogut obrir el fitxer faillog per l'UID %lu: %s

en: %s: failed to reset the faillog entry of UID %lu: %s
ca: %s: ha fallat el restabliment de l'entrada del registre d'errors de UID %lu: %s

en: %s: failed to close the faillog file for UID %lu: %s
ca: %s: no s'ha pogut tancar el fitxer faillog per l'UID %lu: %s

en: %s: failed to open the lastlog file for UID %lu: %s
ca: %s: no s'ha pogut obrir el fitxer lastlog per a l'UID %lu: %s

en: %s: failed to reset the lastlog entry of UID %lu: %s
ca: %s: ha fallat el restabliment del darrer registre de UID %lu: %s

en: %s: failed to close the lastlog file for UID %lu: %s
ca: %s: no s'ha pogut tancar el fitxer lastlog per a l'UID %lu: %s

en: %s: failed to reset the tallylog entry of user "%s"
ca: %s: no s'ha pogut restablir l'entrada a tallylog de l'usuari «%s»

en: %s: failed to prepare the new %s entry
ca: %s: no s'ha pogut preparar la nova entrada %s

en: %s: error while duplicating string %s
ca: %s: s'ha produït un error al duplicar la cadena %s

en: %s: cannot set SELinux context for home directory %s
ca: %s: no es pot establir el context SELinux al directori d'usuari %s

en: %s: error while duplicating string in BTRFS check %s
ca: %s: s'ha produït un error en duplicar la cadena a la comprovació BTRFS %s

en: %s: home directory "%s" must be mounted on BTRFS
ca: %s: el directori home «%s» ha d'estar muntat a BTRFS

en: %s: failed to create BTRFS subvolume: %s
ca: %s: no s'ha pogut crear el subvolum BTRFS: %s

en: %s: cannot create directory %s
ca: %s: no es pot crear el directori %s

en: %s: warning: chown on `%s' failed: %m
ca: %s: avís: ha fallat chown a «%s»: %m

en: %s: warning: chmod on `%s' failed: %m
ca: %s: avís: ha fallat chmod a «%s»: %m

en: %s: warning: chown on '%s' failed: %m
ca: %s: avís: ha fallat chown a «%s»: %m

en: %s: cannot reset SELinux file creation context
ca: %s: no s'ha pogut reinicialitzar el context de creació de fitxers SELinux

en: %s: cannot set SELinux context for mailbox file %s
ca: %s: no s'ha pogut establir el context SELinux per al fitxer de bústia %s

en: Creating mailbox file
ca: S'està creant la bústia de correu

en: Group 'mail' not found. Creating the user mailbox file with 0600 mode.
ca: No s'ha trobat el grup «mail». S'està creant la bústia de correu de l'usuari amb mode 0600.

en: Setting mailbox file permissions
ca: S'estan establint els permisos de la bústia de correu

en: Synchronize mailbox file
ca: Sincronitza la bústia de correu

en: Closing mailbox file
ca: S'està tancant la bústia de correu

en: %s warning: %s's uid %d is greater than SYS_UID_MAX %d
ca: Avís %s: l'uid de %s, %d, és més gran que el SYS_UID_MAX %d

en: %s warning: %s's uid %d outside of the UID_MIN %d and UID_MAX %d range.
ca: Avís %s: l'uid de %s, %d, està fora de l'interval entre UID_MIN %d i UID_MAX %d.

en: %s: user '%s' already exists
ca: %s: l'usuari «%s» existeix

en: %s: group %s exists - if you want to add this user to that group, use -g.
ca: %s: el grup %s existeix, si voleu afegir aquest usuari a aquest grup, useu «-g».

en: %s: can't create user
ca: %s: no es pot generar l'usuari

en: %s: UID %lu is not unique
ca: %s: el UID %lu no és únic

en: %s: Failed to create tcb directory for %s
ca: %s: no es pot generar el directori «tcb» per a %s

en: %s: can't create group
ca: %s: no es pot generar el grup

en: %s: can't create subordinate user IDs
ca: %s: no es poden crear identificadors d'usuari subordinat

en: %s: can't create subordinate group IDs
ca: %s: no es poden crear identificadors de grup subordinat

en: %s: warning: the user name %s to %s SELinux user mapping failed.
ca: %s: avís: falla el nom d'usuari %s a %s a l'assignació d'usuaris «SELinux».

en: %s: warning: the home directory %s already exists.
    %s: Not copying any file from skel directory into it.
ca: %s: avís: el directori d'inici %s ja existeix.
    %s: no s'hi copiarà cap fitxer del directori skel

en:   -f, --force                   force some actions that would fail otherwise
                                    e.g. removal of user still logged in
                                    or files, even if not owned by the user
ca:   -f, --force                   força algunes accions que altrament fallarien
                                    p.ex. eliminació d'un usuari que està encara loguejat
                                    o de fitxers, fins i tot si no son propietat de l'usuari

en:   -r, --remove                  remove home directory and mail spool
ca:   -r, --remove                  elimina el directori personal i la cua
                                    de correu

en:   -Z, --selinux-user            remove any SELinux user mapping for the user
ca:   -Z, --selinux-user            elimina totes les assignacions SELinux per a l'usuari

en: %s: group %s not removed because it is not the primary group of user %s.
ca: %s: no s'ha pogut eliminar el grup %s degut a què no és el grup primari de l'usuari %s

en: %s: group %s not removed because it has other members.
ca: %s: no s'eliminarà el grup %s degut a que hi ha usuaris assignats.

en: %s: group %s is the primary group of another user and is not removed.
ca: %s: no es pot eliminar el grup %s, que és el grup primari per un altre usuari.

en: %s: cannot remove entry %lu from %s
ca: %s: no es pot eliminar l'entrada %lu de %s

en: %s: %s mail spool (%s) not found
ca: %s: %s no s'ha trobat la cua de correu (%s)

en: %s: warning: can't remove %s: %s
ca: %s: avís: no es pot eliminar %s: %s

en: %s: %s not owned by %s, not removing
ca: %s: %s no és propietat de %s, no s'elimina

en: %s: Can't allocate memory, tcb entry for %s not removed.
ca: %s: No és possible assignar memòria, l'entrada «tcb» de %s no s'elimina.

en: %s: Cannot drop privileges: %s
ca: %s: no es poden eliminar autoritzacions: %s

en: %s: Cannot remove the content of %s: %s
ca: %s: no es pot eliminar el contingut de %s: %s

en: %s: Cannot remove tcb files for %s: %s
ca: %s: no es pot eliminar els fitxers «tcb» de %s: %s

en: %s: %s home directory (%s) not found
ca: %s: no s'ha trobat el directori personal (%s) de %s

en: %s: not removing directory %s (would remove home of user %s)
ca: %s: no s'elimina el directori %s (eliminaria el directori personal de l'usuari %s)

en: %s: error removing subvolume %s
ca: %s: s'ha produït un error en eliminar el subvolum %s

en: %s: error removing directory %s
ca: %s: s'ha produït un error en eliminar el directori %s

en: %s: warning: the user name %s to SELinux user mapping removal failed.
ca: %s: avís: ha fallat l'eliminació del nom d'usuari %s de l'assignació d'usuaris SELinux.

en:   -a, --append                  append the user to the supplemental GROUPS
                                    mentioned by the -G option without removing
                                    the user from other groups
ca:   -a, --append                  afegeix l'usuari als GRUPS addicionals
                                    llistats amb la opció -G sense eliminar-los
                                    d'altres grups

en:   -c, --comment COMMENT         new value of the GECOS field
ca:   -c, --comment COMENTARI       nou valor per al camp GECOS

en:   -d, --home HOME_DIR           new home directory for the user account
ca:   -d, --home DIR_PERSONAL       nou directori personal per al nou compte
                                    d'usuari

en:   -e, --expiredate EXPIRE_DATE  set account expiration date to EXPIRE_DATE
ca:   -e, --expiredate DATA_CADUCITAT estableix la data de caducitat del compte
                                    a DATA_CADUCITAT

en:   -f, --inactive INACTIVE       set password inactive after expiration
                                    to INACTIVE
ca:   -f, --inactive INACTIU        estableix la contrasenya a inactiva després
                                    d'INACTIU dies de caducitat

en:   -g, --gid GROUP               force use GROUP as new primary group
ca:   -g, --gid GRUP                força l'ús de GRUP com a nou grup inicial
                                    d'accés

en:   -G, --groups GROUPS           new list of supplementary GROUPS
ca:   -G, --groups GRUPS            llista de GRUPS addicionals

en:   -l, --login NEW_LOGIN         new value of the login name
ca:   -l, --login NEW_LOGIN         nou nom d'usuari

en:   -L, --lock                    lock the user account
ca:   -l, --login USUARI            nou valor per al nom d'usuari

en:   -m, --move-home               move contents of the home directory to the
                                    new location (use only with -d)
ca:   -m, --move-home               mou els continguts del directori personal
                                    a la nova ubicació (usar només amb -d)

en:   -o, --non-unique              allow using duplicate (non-unique) UID
ca:   -o, --non-unique              permet usar UID duplicats (no únics)

en:   -p, --password PASSWORD       use encrypted password for the new password
ca:   -p, --password CONTRASENYA    usa contrasenya xifrada per a la nova
                                    contrasenya

en:   -r, --remove                  remove the user from only the supplemental GROUPS
                                    mentioned by the -G option without removing
                                    the user from other groups
ca:   -r, --remove                  elimina l'usuari de només els grups suplementaris GROUPS
                                    mencionats per l'opció -G sense eliminar
                                    l'usuari d'altres grups

en:   -u, --uid UID                 new UID for the user account
ca:   -u, --uid UID                 nou UID per al compte d'usuari

en:   -U, --unlock                  unlock the user account
ca:   -U, --unlock                  desbloca el compte d'usuari

en:   -v, --add-subuids FIRST-LAST  add range of subordinate uids
ca:   -v, --add-subuids FIRST-LAST  afegeix un rang d'uids subordinats

en:   -V, --del-subuids FIRST-LAST  remove range of subordinate uids
ca:   -V, --del-subuids FIRST-LAST  esborra un rang d'uids subordinats

en:   -w, --add-subgids FIRST-LAST  add range of subordinate gids
ca:   -w, --add-subgids FIRST-LAST  afegeix un rang de gids subordinats

en:   -W, --del-subgids FIRST-LAST  remove range of subordinate gids
ca:   -W, --del-subgids FIRST-LAST  esborra un rang de gids subordinats

en:   -Z, --selinux-user SEUSER     new SELinux user mapping for the user account
ca:   -Z, --selinux-user SEUSER     nova assignació SELinux per al compte d'usuari

en:       --selinux-range SERANGE   new SELinux MLS range for the user account
ca:       --selinux-range SERANGE   nou rang de SELinux MLS per la compta d'usuari

en: %s: unlocking the user's password would result in a passwordless account.
    You should set a password with usermod -p to unlock this user's password.
ca: %s: el desbloqueig de la contrasenya de l'usuari deixarà el compte sense contrasenya.
    Heu d'establir una contrasenya amb «usermod-p» per desbloquejar la contrasenya de l'usuari.

en: %s: user '%s' already exists in %s
ca: %s: l'usuari «%s» ja existeix a %s

en: %s: homedir must be an absolute path
ca: %s: el directori d'inici ha de ser un camí absolut

en: %s: invalid subordinate uid range '%s'
ca: %s: el rang d'UID subordinat «%s» no és vàlid

en: %s: invalid subordinate gid range '%s'
ca: %s: el rang de GID subordinat «%s» no és vàlid

en: %s: no options
ca: %s: sense opcions

en: %s: %s and %s are mutually exclusive flags
ca: %s: %s and %s son flags que s'exclouen mútuament

en: %s: the -L, -p, and -U flags are exclusive
ca: %s: els indicadors -L, -p, i -U són exclusius

en: %s: shadow passwords required for -e and -f
ca: %s: les contrasenyes ombra són obligatòries per a «-e» i «-f»

en: %s: UID '%lu' already exists
ca: %s: UID '%lu' ja existeix

en: %s: %s does not exist, you cannot use the flags %s or %s
ca: %s: %s no existeix, no es poden utilitzar els flags %s o %s

en: %s: directory %s exists
ca: %s: el directori %s ja existeix

en: %s: The previous home directory (%s) was not a directory. It is not removed and no home directories are created.
ca: %s: El directori arrel d'usuari anterior (%s) no és un directori. No s'ha eliminat i no s'han generat els directoris arrels d'usuaris.

en: %s: Failed to change ownership of the home directory
ca: %s: No s'ha pogut canviar la propietat del directori d'inici

en: %s: error: cannot move subvolume from %s to %s - different device
ca: %s: error: no es pot moure el subvolum de %s a %s - dispositiu diferent

en: %s: warning: failed to completely remove old home directory %s
ca: %s: avís: no s'ha pogut eliminar completament l'antic directori personal %s

en: %s: cannot rename directory %s to %s
ca: %s: no es pot reanomenar el directori %s a %s

en: %s: The previous home directory (%s) does not exist or is inaccessible. Move cannot be completed.
ca: %s: el directori home anterior (%s) no existeix o és inaccessible. No s'ha pogut completar el move.

en: %s: failed to copy the lastlog entry of user %lu to user %lu: %s
ca: %s: ha fallat la còpia de l'entrada del darrer registre de l'usuari %lu al usuari  %lu: %s

en: %s: failed to copy the lastlog entry of user %ju to user %ju: %s
ca: %s: no s'ha pogut copiar l'entrada de lastlog de l'usuari %ju a l'usuari %ju: %s

en: %s: failed to copy the faillog entry of user %lu to user %lu: %s
ca: %s: ha fallat la còpia de l'entrada del registre d'errors del usuari %lu al usuari  %lu: %s

en: %s: failed to copy the faillog entry of user %ju to user %ju: %s
ca: %s: ha fallat la còpia de l'entrada de lastlog de l'usuari %ju a l'usuari %ju: %s

en: %s: warning: %s not owned by %s
ca: %s: avís: %s no és propietat de %s

en: failed to change mailbox owner
ca: no s'ha pogut canviar el propietari de la bústia de correu

en: failed to rename mailbox
ca: no s'ha pogut reanomenar la bústia de correu

en: You have modified %s.
    You may need to modify %s for consistency.
    Please use the command '%s' to do so.
ca: Heu modificat %s.
    Cal que modifiqueu %s per mantenir la consistència.
    Feu servir l'ordre «%s» per fer-ho.

en:   -g, --group                   edit group database
ca:   -g, --group                   edita la base de dades del grup

en:   -p, --passwd                  edit passwd database
ca:   -p, --passwd                  edita la base de dades de contrasenyes

en:   -s, --shadow                  edit shadow or gshadow database
ca:   -s, --shadow                  edita la base de dades «shadow» o «gshadow»

en:   -u, --user                    which user's tcb shadow file to edit
ca:   -u, --user                    usuaris «tcb» que poden editar el fitxer «shadow»

en: %s: failed to remove %s
ca: %s: fallida en eliminar %s

en: %s: %s is unchanged
ca: %s: no s'ha canviat %s

en: failed to create scratch directory
ca: no s'ha pogut generar el directori temporal

en: failed to drop privileges
ca: fallida en eliminar els permisos

en: Couldn't get file context
ca: No s'ha pogut obtenir el context del fitxer

en: setfscreatecon () failed
ca: ha fallat setfscreatecon()

en: failed to gain privileges
ca: fallida en obtenir els permisos

en: Couldn't lock file
ca: No s'ha pogut blocar el fitxer

en: Couldn't make backup
ca: No s'ha pogut fer una còpia de seguretat

en: %s: %s returned with status %d
ca: %s: %s ha retornat amb estat %d

en: %s: %s killed by signal %d
ca: %s: %s ha estat matat pel senyal %d

en: failed to open scratch file
ca: no s'ha pogut obrir el fitxer de treball («scratch file»)

en: failed to unlink scratch file
ca: no s'ha pogut desvincular el fitxer de treball

en: failed to stat edited file
ca: no s'ha pogut comptabilitzar el fitxer editat

en: failed to create backup file
ca: no es pot generar el fitxer de còpia de seguretat

en: %s: can't restore %s: %s (your changes are in %s)
ca: %s: no es pot restaurar %s: %s (els seus canvis estan a %s)

en: %s: failed to find tcb directory for %s
ca: %s: no es pot trobar el directori «tcb» per %s
