sharutils 4.14.3 - en to cs translation catalogue (293 entries)

en: could not allocate %u bytes of scribble space
cs: nebylo možné alokovat %u bajtů v prostoru scribble

note: TRANSLATORS:  This is a phony function generated for the purpose of constructing the strings to be extracted for translation.  Each string is associated with a name (e.g. SM_ans_yes) that can be found in shar.c, if you need to look up context.  These strings are all inserted into the shar-generated 
en: Note: not verifying md5sums.  Consider installing GNU coreutils.
cs: Poznámka: Kontrolní součty MD5 se neověřují. Zvažte instalaci GNU coreutils.

en: WARNING: not restoring timestamps.  Consider getting and
    installing GNU 'touch', distributed in GNU coreutils...
cs: POZOR: časové značky se neobnovují. Zvažte instalaci nástroje GNU „touch“,
    který je dodáván v GNU coreutils…

en: lock directory %s exists
cs: adresář pro zámky %s existuje

en: failed to create %s lock directory
cs: adresář pro zámky %s nebylo možné vytvořit

en: x - created lock directory %s.
cs: x − vytvořen adresář pro zámky %s.

en: x - failed to create lock directory %s.
cs: x – adresář pro zámky %s nebylo možné vytvořit.

en: x - created directory %s.
cs: x – adresář pro zámky %s vytvořen.

en: x - failed to create directory %s.
cs: x – adresář %s nebylo možné vytvořit.

en: yes
cs: ano

en: overwrite this file
cs: přepsat tento soubor

en: no
cs: ne

en: skip this file
cs: přeskočit tento soubor

en: all
cs: vše

en: overwrite all files
cs: přepsat všechny soubory

en: none
cs: nic

en: overwrite no files
cs: nepřepsat žádné soubory

en: help
cs: pomoc

en: explain choices
cs: vysvětlit možnosti

en: quit
cs: konec

en: exit immediately
cs: okamžitě skončit

en: restore of %s failed
cs: obnovení %s selhalo

en: End of part %d, continue with part %d
cs: Konec části %d, pokračujte s částí %d

en: End of %s part %d
cs: Konec %s, část %d

en: restoration warning:  size of %s is not %s
cs: upozornění při obnově: velikost %s není %s

en: (text)
cs: (textový)

en: (compressed)
cs: (komprimovaný)

en: (gzipped)
cs: (gzipovaný)

en: (bzipped)
cs: (bzipovaný)

en: (binary)
cs: (binární)

en: archive
cs: archívu

en: File %s is continued in part %d
cs: Soubor %s pokračuje v části %d

en: Please unpack part 1 first!
cs: Prosím, rozbalte část číslo 1 jako první!

en: Please unpack part ${shar_sequence} next!
cs: Prosím, jako další rozbalte část ${shar_sequence}!

en: x - STILL SKIPPING %s
cs: x – STÁLE PŘESKAKUJI %s

en: continuing file %s
cs: pokračování souboru %s

en: (empty)
cs: (prázdný)

en: x - overwriting %s
cs: x – přepisuje se %s

en: overwrite %s
cs: přepsat %s

en: SKIPPING %s
cs: PŘESKAKUJI %s

en: extraction aborted
cs: rozbalování ukončeno předčasně

en: x - SKIPPING %s (file already exists)
cs: x – PŘESKAKUJE SE %s (soubor již existuje)

en: x - extracting %s %s
cs: x – rozbaluje se %s %s

en: File %s is complete
cs: Soubor %s zpracován

en: uudecoding file %s
cs: uudekódování souboru %s

en: MD5 check failed
cs: kontrola MD5 selhala

en: You have unpacked the last part
cs: Máte rozbalenu poslední část

en: x - removed lock directory %s.
cs: x – adresář pro zámky %s odstraněn.

en: x - failed to remove lock directory %s.
cs: x – adresář pro zámky %s nebylo možné odstranit.

en: Cannot reopen %s as stdin
cs: %s nelze znovu otevřít jako standardní vstup

en: shar usage error:
cs: chybné použití sharu:

en: shar fatal error:
cs: nepřekonatelná chyba v shar:

en: fserr %d (%s) performing '%s' on %s
cs: chyba souborového systému %d (%s) při provádění „%s“ s %s

en: No memory for duping translated strings
cs: Nedostatek paměti pro duplikaci přeložených řetězců

en: shar is free software: you can redistribute it and/or modify it under the
    terms of the GNU General Public License as published by the Free Software
    Foundation, either version 3 of the License, or (at your option) any later
    version.
cs: shar je svobodné programové vybavení: máte právo jej šířit a/nebo měnit podle
    podmínek Obecné veřejné licence GNU (GPL), jak byla uvolněna Free Software
    Foundation, a to buď ve verzi 3, nebo (dle vašeho uvážení) jakékoliv verzi
    pozdější.

en: shar is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY
    WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS
    FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more
    details.
cs: shar je šířen v naději, že bude užitečný, avšak BEZ JAKÉKOLIV ZÁRUKY,
    dokonce bez odvozené záruky na OBCHODOVATELNOST nebo VHODNOST PRO URČITÝ
    ÚČEL. Pro podrobnosti vizte Obecnou veřejnou licenci GNU (GPL).

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along
    with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
cs: Spolu s tímto programem byste měli obdržet kopii Obecné veřejné licence GNU.
    Pokud se tak nestalo, vizte <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: shar (GNU sharutils) - create a shell archive
    Usage:  %s [ -<flag> [<val>] | --<name>[{=| }<val>] ]... [<file>...]
cs: shar (GNU sharutils) – vytváří shellový archiv
    Použití: %s [ -<příznak> [<hodnota>] | --<název>[{=| }<hodnota>] ]…
                [soubor…]

en: If no 'file's are specified, the list of input files is read from standard
    input.  Standard input must not be a terminal.
cs: Není-li zadán žádný soubor, je seznam vstupních souborů načten ze
    standardního vstupu. Standardní vstup nesmí být terminál.

en: 'shar' creates "shell archives" (or shar files) which are in text format
    and can be emailed.  These files may be unpacked later by executing them
    with '/bin/sh'.  The resulting archive is sent to standard out unless the
    '-o' option is given.  A wide range of features provide extensive
    flexibility in manufacturing shars and in specifying 'shar' "smartness".
    Archives may be fairly simple ('--vanilla-operation') or essentially a
    mailable 'tar' archive.
cs: „shar“ vyrábí shellové archivy (též soubory shar), což jsou texty, které lze
    odeslat e-mailem. Tyto souboru lze později rozbalit jejich spuštěním skrze
    „/bin/sh“. Výsledný archiv je odeslán na standardní výstup, nebyl-li zadán
    přepínač „-o“. Široká škála funkcí nabízí velkou pružnost při výrobě archivů
    a při určování „chytrosti“ sharu. Archivy mohou být celkem jednoduché
    („--vanilla-operation“) nebo v podstatě tarový archiv zaslatelný poštou.

en: Options may be specified in any order until a 'file' argument is
    recognized.  If the '--intermix-type' option has been specified, more
    compression and encoding options will be recognized between the 'file'
    arguments.
cs: Přepínače lze uvádět v libovolném pořadí až k argumentu souboru. Je-li
    zadán přepínač „--intermix-type“, další kompresní a kódovací přepínače
    budou možné mezi argumenty souborů.

en: Though this program supports 'uuencode'-d files, they are deprecated.  If
    you are emailing files, please consider mime-encoded files.  If you do
    'uuencode', base64 is the preferred encoding method.
cs: Ačkoliv tento program podporuje soubory vytvořené nástrojem „uuencode“,
    není to doporučená metoda. Zasíláte-li soubory e-mailem, prosím, zvažte
    přenos podle standardu MIME. Použijte-li „uuencode“, bude jako kódování
    zvolena metoda Base64.

en: shar (GNU sharutils) - create a shell archive
    Usage:  shar [ -<flag> [<val>] | --<name>[{=| }<val>] ]... [<file>...]
cs: shar (GNU sharutils) – vytváří shellový archiv
    Použití: shar [ -<příznak> [<hodnota>] | --<název>[{=| }<hodnota>] ]…
                  [<soubor>…]

en: Specify compression:
       -p, --intermix-type        specify compression for input files
                                    - prohibits the option 'vanilla-operation'
cs: Určení komprese:
       -p, --intermix-type        určuje kompresi vstupních souborů
                                    – zakazuje přepínač „vanilla-operation“

en:    -C, --compactor=PROG       specify compaction (compression) program PROG
                                    - prohibits the option 'vanilla-operation'
                                    - may appear multiple times
                                    - it must be known to shar: xz gzip bzip2
cs:    -C, --compactor=PROGRAM    určuje kompresní program
                                    – zakazuje přepínač „vanilla-operation“
                                    – lze uvést vícekrát
                                    – musí být znám sharu: xz gzip bzip2

en:    -g, --level-of-compression=LEVEL
                                  pass LEVEL for compression
                                    - it must be in the range: 1 to 9
cs:    -g, --level-of-compression=ÚROVEŇ
                                  předá ÚROVEŇ komprese
                                    – musí být v rozsahu: 1 až 9

en: Specify file encoding methodology:
       -M, --mixed-uuencode       decide uuencoding for each file
cs: Určuje metodiku kódování souboru:
       -M, --mixed-uuencode       automaticky se rozhodne, zda použít uuencode

en:    -B, --uuencode             treat all files as binary
                                    - an alternate for mixed-uuencode
cs:    -B, --uuencode             pokládá všechny soubory za binární
                                    – jiná možnost k mixed-uuencode

en:    -T, --text-files           treat all files as text
                                    - an alternate for mixed-uuencode
cs:    -T, --text-files           pokládá všechny soubory za textové
                                    – jiná možnost k mixed-uuencode

en: Specifying file selection and output modes:
cs: Určuje výběr souboru a režimy výstupu:

en:    -o, --output-prefix=str    print output to file PREFIX.nn
cs:    -o, --output-prefix=řetězec
                                  výstup do souboru PREFIX.nn

en:    -l, --whole-size-limit=SIZE
                                  split archive, not files, to SIZE
                                    - requires the option 'output-prefix'
                                    - is scalable with a suffix: k/K/m/M/g/G/t/T
                                    - it must lie in one of the ranges:
                                      8 to 1023, or 8192 to 4194304
cs:    -l, --whole-size-limit=VELIKOST
                                  rozdělí archiv, nikoli soubory na části
                                    – vyžaduje přepínač „output-prefix“
                                    – lze přidat násobné přípony: k/K/m/M/g/G/t/T
                                    – musí ležet v jednom z rozsahů:
                                      8 až 1023 nebo 8192 až 4194304

en:    -L, --split-size-limit=SIZE
                                  split archive or files to SIZE
                                    - requires the option 'output-prefix'
                                    - is scalable with a suffix: k/K/m/M/g/G/t/T
                                    - it must lie in one of the ranges:
                                      8 to 1023, or 8192 to 4194304
                                    - an alternate for 'whole-size-limit'
cs:    -L, --split-size-limit=VELIKOST
                                  rozdělí archiv nebo soubory na části
                                    – vyžaduje přepínače „output-prefix“
                                    – lze přidat násobné přípony: k/K/m/M/g/G/t/T
                                    – musí ležet v jednom z rozsahů:
                                      8 až 1023 nebo 8192 až 4194304
                                    – jiná možnost k „whole-size-limit“

en:    -I, --input-file-list=FILE read file list from FILE
cs:    -I, --input-file-list=SOUBOR
                                  načte seznam souborů ze SOUBORU

en: Controlling the shar headers:
       -n, --archive-name=NAME    use NAME to document the archive
cs: Řízení hlaviček archivu shar:
       -n, --archive-name=NÁZEV   použije NÁZEV pro dokumentaci archivu

en:    -s, --submitter=NAME       override the submitter name with NAME
cs:    -s, --submitter=JMÉNO      přebije JMÉNO distributora

en:    -a, --net-headers          output Submitted-by: & Archive-name: headers
                                    - requires the option 'archive-name'
cs:    -a, --net-headers          do výstupu umístí hlavičky „Submitted-by:“ a
                                  „Archive-name:“
                                    – vyžaduje přepínač „archive-name“

en:    -c, --cut-mark             start the shar with a cut line
cs:    -c, --cut-mark             na začátek každého výstupního souboru přidá
                                  řádek označující začátek archivu (cut line)

en:    -t, --translate            translate messages in the script
cs:    -t, --translate            přeloží zprávy ve skriptu

en: Protecting against transmission issues:
           --no-character-count   do not use `wc -c' to check size
cs: Ochrana proti chybám při přenosu:
           --no-character-count   nepoužívá „wc -c“ na kontrolu velikosti

en:    -D, --no-md5-digest        do not use md5sum digest to verify
cs:    -D, --no-md5-digest        nepoužije „md5sum“

en:    -F, --force-prefix         apply the prefix character on every line
cs:    -F, --force-prefix         použije předponový znak na každém řádku

en:    -d, --here-delimiter=DELIM use DELIM to delimit the files
cs:    -d, --here-delimiter=ODDĚLOVAČ
                                  použije ODDĚLOVAČ k oddělení souborů v archivu

en: Producing different kinds of shars:
       -V, --vanilla-operation    produce very simple shars
cs: Výběr druhu archivu shar:
       -V, --vanilla-operation    vyrobí velmi jednoduchý archiv

en:    -P, --no-piping            use temporary files between programs
cs:    -P, --no-piping            použije dočasné soubory při rozbalování

en:    -x, --no-check-existing    blindly overwrite existing files
cs:    -x, --no-check-existing    slepé přepsání existujících souborů

en:    -X, --query-user           ask user before overwriting files
                                    - prohibits the option 'vanilla-operation'
cs:    -X, --query-user           ptá se uživatele před přepsáním souborů
                                    - zakazuje přepínač „vanilla-operation“

en:    -m, --no-timestamp         do not restore modification times
cs:    -m, --no-timestamp         neobnovuje časy a data změny souboru

en:    -Q, --quiet-unshar         avoid verbose messages at unshar time
cs:    -Q, --quiet-unshar         nevypisuje zprávy při rozbalování

en:    -f, --basename             restore in one directory, despite hierarchy
cs:    -f, --basename             rozbaluje do jednoho adresáře, neuvažuje
                                  adresářovou strukturu

en: Internationalization options:
           --no-i18n              do not internationalize
cs: Přepínače internacionalizace:
           --no-i18n              nevyrobí internacionalizovaný archiv

en:        --print-text-domain-dir  print directory with shar messages
cs:        --print-text-domain-dir
                                  vypíše adresář se zprávami sharu

en: User feedback/entertainment:
       -q, --quiet                do not output verbose messages
cs: Hlášení uživateli/zábava:
       -q, --quiet                nevypisuje podrobná hlášení

en:        --silent               an alias for the 'quiet' option
cs:        --silent               stejné jako přepínač „quiet“

en: Version, usage and configuration options:
cs: Verze, návod na použití a přepínače nastavení:

en:    -v, --version[=MODE]       output version information and exit
cs:    -v, --version[=REŽIM]      vypíše údaje o verzi a skončí

en:    -h, --help                 display extended usage information and exit
cs:    -h, --help                 zobrazí rozšířený návod na použití a skončí

en:    -!, --more-help            extended usage information passed thru pager
cs:    -!, --more-help            rozšířený návod na použití skrze stránkovač

en:    -R, --save-opts[=FILE]     save the option state to a config file FILE
cs:    -R, --save-opts[=SOUBOR]   uloží stav přepínačů do konfiguračního SOUBORU

en:    -r, --load-opts=FILE       load options from the config file FILE
                                    - disabled with '--no-load-opts'
                                    - may appear multiple times
cs:    -r, --load-opts=SOUBOR     načte přepínače z konfiguračního SOUBORU
                                    – lze zakázat pomocí „--no-load-opts“
                                    – lze použít opakovaně

en: Options are specified by doubled hyphens and their name or by a single
    hyphen and the flag character.
    If no 'file's are specified, the list of input files is read from a
    standard input.  Standard input must not be a terminal.
cs: Přepínače se zadávají jako dva spojovníky následované názvem nebo jako
    jeden spojovník následovaný znakem příznaku.
    Nejsou-li zadány žádné soubory, seznam vstupních souborů je načten ze
    standardního vstupu. Standardní vstup nesmí být terminál.

en: The following option preset mechanisms are supported:
cs: Podporovány jsou následující mechanismy předvoleb:

en:  - reading file $HOME/.sharrc
    
    'shar' creates "shell archives" (or shar files) which are in text format
    and can be emailed.  These files may be unpacked later by executing them
    with '/bin/sh'.  The resulting archive is sent to standard out unless the
    '-o' option is given.  A wide range of features provide extensive
    flexibility in manufacturing shars and in specifying 'shar' "smartness".
    Archives may be fairly simple ('--vanilla-operation') or essentially a
    mailable 'tar' archive.
cs:  – načtení souboru $HOME/.sharrc
    
    „shar“ vyrábí shellové archivy (též soubory shar), což jsou texty, které lze
    odeslat e-mailem. Tyto souboru lze později rozbalit jejich spuštěním skrze
    „/bin/sh“. Výsledný archiv je odeslán na standardní výstup, nebyl-li zadán
    přepínač „-o“. Široká škála funkcí nabízí velkou pružnost při výrobě archivů
    a při určování „chytrosti“ sharu. Archivy mohou být celkem jednoduché
    („--vanilla-operation“) nebo v podstatě tarový archiv zaslatelný poštou.

en: Though this program supports 'uuencode'-d files, they are deprecated.  If
    you are emailing files, please consider mime-encoded files.  If you do
    'uuencode', base64 is the preferred encoding method.
    
    Please send bug reports to:  <bug-gnu-utils@gnu.org>
cs: Ačkoliv tento program podporuje soubory vytvořené nástrojem „uuencode“,
    není to doporučená metoda. Zasíláte-li soubory e-mailem, prosím, zvažte
    přenos podle standardu MIME. Použijete-li „uuencode“, bude jako kódování
    zvolena metoda Base64.
    
    Chybová hlášení zasílejte (anglicky) na: <bug-gnu-utils@gnu.org>
    Chyby v překladu hlaste (česky) na: <translation-team-cs@lists.sourceforge.net>

en: shar (GNU sharutils) - create a shell archive
    Usage:  shar [ -<flag> [<val>] | --<name>[{=| }<val>] ]... [<file>...]
    Try 'shar --help' for more information.
cs: shar (GNU sharutils) – vytváří shellový archiv
    Použití: shar [ -<příznak> [<hodnota>] | --<název>[{=| }<hodnota>] ]…
                  [<soubor>…]
    Podrobnosti získáte příkazem „shar --help“.

en: allocation of %d bytes failed
cs: alokace %d bajtů paměti selhala

en: AutoOpts function called without option descriptor
cs: Funkce AutoOpts byla zavolána bez popisu přepínačů

en: 	This exceeds the compiled library version:
cs: 	Toto překračuje verzi knihovny v době překladu:

en: Automated Options Processing Error!
    	%s called AutoOpts function with structure version %d:%d:%d.
cs: Chyba při zpracování automatických přepínačů!
    	%s zavolalo funkci AutoOpts s verzí struktury %d:%d:%d.

en: realloc of %d bytes at 0x%p failed
cs: realokace %d bajtů na adrese 0x%p selhala

en: 	This is less than the minimum library version:
cs: 	Toto je méně než minimální verze knihovny:

en: Automated Options version %s
    	Copyright (C) 1999-2014 by Bruce Korb - all rights reserved
cs: Automated Options verze %s
    	Copyright © 1999–2014 Bruce Korb – všechna práva vyhrazena

en: (AutoOpts bug):  %s.
cs: (Chyba AutoOpts): %s.

en: optionResetOpt() called, but reset-option not configured
cs: zavoláno optionResetOpt(), avšak přepínač resetu není nastaven

en: could not locate the 'help' option
cs: přepínač „help“ nelze nalézt

en: optionProcess() was called with invalid data
cs: optionProcess() zavolán s neplatnými daty

en: invalid argument type specified
cs: zadán neplatný typ argumentu

en: defaulted to option with optional arg
cs: návrat k přepínači s volitelným argumentem

en: aliasing option is out of range.
cs: alias přepínače je mimo rozsah.

en: %s error:  the keyword '%s' is ambiguous for %s
cs: Chyba %s: klíčové slovo „%s“ není pro %s jednoznačné

en:   The following options match:
cs:   Následující přepínače se shodují:

en: %s: ambiguous option name: %s (matches %d options)
cs: %s: nejednoznačný název přepínače: %s (odpovídá %d přepínačům)

en: %s: Command line arguments required
cs: %s: Vyžadovány argumenty z příkazového řádku

en: %d %s%s options allowed
cs: %d %s%s přepínačů dovoleno

en: %s error %d (%s) calling %s for '%s'
cs: %s: chyba %d (%s) při volání %s nad „%s“

en: interprocess pipe
cs: roura mezi procesy

en: error: version option argument '%c' invalid.  Use:
    	'v' - version only
    	'c' - version and copyright
    	'n' - version and full copyright notice
cs: chyba: argument přepínače verze „%c“ není platný. Použijte:
    	„v“ – pouze verze
    	„c“ – verze a autorská práva
    	„n“ – verze a autorská práva a shrnutí licence

en: %s error:  the '%s' and '%s' options conflict
cs: chyba %s: přepínače „%s“ a „%s“ jsou v rozporu

en: %s: The '%s' option has been disabled.
cs: %s: Přepínač „%s“ byl vypnut.

en: %s: illegal option -- %c
cs: %s: neznámý přepínač – %c

en: %s: illegal option -- %s
cs: %s: neznámý přepínač – %s

en: %s: unknown vendor extension option -- %s
cs: %s: neznámý přepínač rozšíření prodejce – %s

en:   or an integer from %d through %d
cs:  nebo celé číslo od %d do %d

en: %s error:  invalid option descriptor for %s
cs: chyba %s: chybný popisovač přepínače %s

en: %s: invalid option name: %s
cs: %s: neplatný název přepínače: %s

en: %s: The '%s' option requires an argument.
cs: %s: Přepínač „%s“ vyžaduje argument.

en: (AutoOpts bug):  Equivalenced option '%s' was equivalenced to both
    	'%s' and '%s'.
cs: (Chyba AutoOpts): Zrovnoceňovaný přepínač %s“ byl zrovnoceněn
    s „%s“ i „%s“.

en: %s error:  The %s option is required
cs: chyba %s: Je vyžadován přepínač %s

en: %s: The '%s' option cannot have an argument.
cs: %s: Přepínač „%s“ nemůže mít argument

en: %s: Command line arguments are not allowed.
cs: %s: Argumenty na příkazovém řádku nejsou dovoleny.

en: error %d (%s) creating %s
cs: chyba %d (%s) při vytváření %s

en: %s error:  '%s' does not match any %s keywords.
cs: Chyba %s: „%s“ neodpovídá žádnému klíčovému slovu %s.

en: %s error: The '%s' option requires an argument.
cs: Chyba %s: Přepínač „%s“ vyžaduje argument.

en: error %d (%s) stat-ing %s
cs: chyba %d (%s) při zjišťování údajů o %s

en: %s error: no saved option state
cs: Chyba %s: chybí uložený stav přepínače

en: '%s' is not a command line option.
cs: „%s“ není přepínačem na příkazovém řádku.

en: %s error:  '%s' is not a recognizable date/time.
cs: chyba %s: „%s“ není rozpoznatelné datum nebo čas.

en: '%s' not defined
cs: „%s“ není definováno

en: %s error:  '%s' is not a recognizable time duration.
cs: chyba %s: „%s“ není rozpoznatelná délka trvání.

en: %s error:  The %s option must appear %d times.
cs: Chyba %s: Přepínač %s musí se vyskytovat %dkrát.

en: %s error:  '%s' is not a recognizable number.
cs: chyba %s: „%s“ není rozpoznatelné číslo.

en: %s error:  %s exceeds %s keyword count
cs: chyba %s: %s přesahuje počet klíčových slov %s

en: Try '%s %s' for more information.
cs: Více informací získáte příkazem „%s %s“.

en: one %s%s option allowed
cs: dovolen je jeden přepínač %s%s

en: standard output
cs: standardní výstup

en: standard error
cs: standardní chybový výstup

en: write
cs: zápis

en: %s error:  %s option value %ld is out of range.
cs: chyba %s: hodnota přepínače %s %ld je mimo rozsah.

en: %s error:  %s option requires the %s option
cs: Chyba %s: přepínač %s vyžaduje přepínač %s

en: %s warning:  cannot save options - %s not regular file
cs: varování %s: přepínače nelze uložit – %s není běžným souborem

en: printf formatting error:  %s
cs: chyba formátování printf: %s

en: sharutils bug - no status
cs: chyba sharutils – chybí status

en: Too many directories for mkdir generation
cs: Příliš mnoho adresářů pro mkdir

en: Cannot access %s
cs: Pro přístup k %s chybí práva

en: Cannot get current directory name
cs: Jméno aktuálního adresáře nelze zjistit

en: Starting file %s
cs: Začíná soubor %s

en: Could not popen command
cs: Nebylo možné spustit příkaz přes popen

en: Cannot open file %s
cs: Soubor %s nelze otevřít

en: call
cs: volání

en: pipe fd
cs: deskriptor roury

en: text
cs: textový

en: Continuing file %s
cs: Pokračování souboru %s

en: %s: Not a regular file
cs: %s: Není obyčejný soubor

en: empty
cs: prázdný

en: Saving %s (%s)
cs: Ukládání %s (%s)

en: Invalid format for output file names (%s): %s
cs: Neplatný formát pro názvy výstupního souboru (%s): %s

en: more than one format element
cs: více jak jeden formátovací prvek

en: no conversion character
cs: žádný převodní znak

en: format is too wide
cs: formát je příliš široký

en: invalid conversion character
cs: neplatný převodní znak

en: Opening
cs: Otevírání

en: Closing
cs: Uzavírání

en: reopening stderr to /dev/null
cs: chybový výstup se znovu otevírá jako /dev/null

en: No input files
cs: Vstupní soubory nejsou zadány

en: PLEASE avoid -X shars on Usenet or public networks
cs: PROSÍM, nepoužívejte -X soubory v USENETu nebo veřejných sítích

en: The '%s' option may not be intermixed with file names
    unless the --intermix-type option has been specified.
cs: Přepínač „%s“ nesmí být namíchán s názvy souborů
    pokud nebyl zadán přepínač --intermix-type.

en: The '%s' option must appear before any file names
cs: Přepínač „%s“ musí předcházet všem názvům souborů

en: invalid compaction type:  %s
    the known types are:
cs: neplatný druh komprese: %s
    známé druhy jsou:

en: files on command line and --input-file-list specified
cs: zadány soubory na příkazovém řádku i --input-file-list

en: Created %d files
cs: Souborů vytvořeno: %d

en: fs error %d (%s) %s-ing %s
cs: chyba souborového systému %d (%s) při operaci %s nad %s

en: standard input
cs: standardní vstup

en: unshar usage error:
cs: chybné použití unsharu:

en: unshar fatal error:
cs: nepřekonatelná chyba v unshar:

en: unshar is free software: you can redistribute it and/or modify it under the
    terms of the GNU General Public License as published by the Free Software
    Foundation, either version 3 of the License, or (at your option) any later
    version.
cs: unshar je svobodné programové vybavení: máte právo jej šířit a/nebo měnit podle
    podmínek Obecné veřejné licence GNU (GPL), jak byla uvolněna Free Software
    Foundation, a to buď ve verzi 3, nebo (dle vašeho uvážení) jakékoliv verzi
    pozdější.

en: unshar is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY
    WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS
    FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more
    details.
cs: unshar je šířen v naději, že bude užitečný, avšak BEZ JAKÉKOLIV ZÁRUKY,
    dokonce bez odvozené záruky na OBCHODOVATELNOST nebo VHODNOST PRO URČITÝ
    ÚČEL. Pro podrobnosti vizte Obecnou veřejnou licenci GNU (GPL).

en: unshar (GNU sharutils) - unpack a shar archive
    Usage:  %s [ -<flag> [<val>] | --<name>[{=| }<val>] ]... [<file>...]
cs: unshar (GNU sharutils) – rozbaluje shellový archiv
    Použití: %s [ -<příznak> [<hodnota>] | --<název>[{=| }<hodnota>] ]…
                [<soubor>…]

en: 
    If no arguments are provided, input arguments are read from stdin,
    one per line; blank and '#'-prefixed lines are comments.
    'stdin' may not be a terminal (tty).
cs: 
    Nejsou-li zadány žádné argumenty, vstupní argumenty budou načteny ze
    standardního vstupu, co řádek, to jeden. Prázdné řádky a řádky uvedené „#“
    jsou komentáře. Standardní vstup nesmí být terminál (TTY).

en: Unshar scans the input files (typically email messages) looking for the
    start of a shell archive.  If no files are given, then standard input is
    processed instead.  It then passes each archive discovered through an
    invocation of the shell program to unpack it.
cs: Unshar prohledá vstupní soubory (typicky e-mailové zprávy) na začátek
    shellového archivu. Nejsou-li zadány žádné souboru, pak se zpracuje
    standardní vstup. Potom každý nalezený archiv spustí skrze shell, aby se
    archiv rozbalil.

en: unshar (GNU sharutils) - unpack a shar archive
    Usage:  unshar [ -<flag> [<val>] | --<name>[{=| }<val>] ]... [<file>...]
cs: unshar (GNU sharutils) – rozbalí shellový archiv
    Použití: unshar [ -<příznak> [<hodnota>] | --<název>[{=| }<hodnota>] ]…
                    [<soubor>…]

en:    -d, --directory=DIR        unpack into the directory DIR
cs:    -d, --directory=ADRESÁŘ    rozbalí do ADRESÁŘE

en:    -c, --overwrite            overwrite any pre-existing files
cs:    -c, --overwrite            přepisuje existující soubory

en:    -f, --force                an alias for the 'overwrite' option
cs:    -f, --force                stejné jako přepínač „overwrite“

en:    -E, --split-at=SPLIT-PAT   split input on SPLIT-PAT lines
cs:    -E, --split-at=VZOR        rozdělí vstup na řádcích odpovídajících VZORU

en:    -e, --exit-0               split input on "exit 0" lines
                                    - prohibits the option 'split-at'
cs:    -e, --exit-0               rozdělí vstup na řádcích „exit 0“
                                    - zakazuje přepínač „split-at“

en:    -D, --debug                debug the shell code
cs:    -D, --debug                ladí shellový kód

en:    -R, --save-opts[=FILE]     save the option state to the config file FILE
cs:    -R, --save-opts[=SOUBOR]   uloží stav přepínačů do konfiguračního SOUBORU

en:    -r, --load-opts=FILE       load options from the config file FILE
                                    - disabled as '--no-load-opts'
                                    - may appear multiple times
cs:    -r, --load-opts=SOUBOR     načte přepínače z konfiguračního SOUBORU
                                    – lze zakázat pomocí „--no-load-opts“
                                    – lze použít opakovaně

en: Options are specified by doubled hyphens and their name or by a single
    hyphen and the flag character.
cs: Přepínače se zadávají jako dva spojovníky následované názvem nebo jako
    jeden spojovník následovaný znakem příznaku.

en: If no arguments are provided, input arguments are read from stdin,
    one per line; blank and '#'-prefixed lines are comments.
    'stdin' may not be a terminal (tty).
cs: Nejsou-li zadány žádné argumenty, vstupní argumenty budou načteny ze
    standardního vstupu, co řádek, to jeden. Prázdné řádky a řádky uvedené „#“
    jsou komentáře. Standardní vstup nesmí být terminál (TTY).

en:  - reading file $HOME/.sharrc
    
    'unshar' scans the input files (typically email messages) looking for the
    start of a shell archive.  If no files are given, then standard input is
    processed instead.  It then passes each archive discovered through an
    invocation of the shell program to unpack it.
cs:  – načtení souboru $HOME/.sharrc
    
    „unshar“ prohledá vstupní soubory (typicky e-mailové zprávy) na začátek
    shellového archivu. Nejsou-li zadány žádné soubory, pak se zpracuje
    standardní vstup. Potom každý nalezený archiv spustí skrze shell, aby se
    archiv rozbalil.

en: Please send bug reports to:  <bug-gnu-utils@gnu.org>
cs: Prosím, chybová hlášení zasílejte anglicky na: <bug-gnu-utils@gnu.org>
    Chyby v překladu hlaste (česky) na: <translation-team-cs@lists.sourceforge.net>

en: unshar (GNU sharutils) - unpack a shar archive
    Usage:  unshar [ -<flag> [<val>] | --<name>[{=| }<val>] ]... [<file>...]
    Try 'unshar --help' for more information.
cs: unshar (GNU sharutils) – rozbalí shellový archiv
    Použití: unshar [ -<příznak> [<hodnota>] | --<název>[{=| }<hodnota>] ]…
                    [<soubor>…]
    Podrobnosti získáte příkazem „unshar --help“.

en: could not allocate %zu bytes for %s
cs: nebylo možné alokovat %zu bajtů pro %s

en: Found no shell commands after cut line in %s
cs: Nenalezeny příkazy pro shell po dělicím řádku v %s

en: %s is probably not a shell archive
cs: %s pravděpodobně není shellový archiv

en: The 'cut line' was followed by: %s
cs: Dělicí řádek byl následován: %s

en: Found no shell commands in %s
cs: V %s nebyly nalezeny žádné příkazy pro shell

en: %s looks like raw C code, not a shell archive
cs: %s je pravděpodobně C kód, nikoli shellový archiv

en: file name buffer
cs: buffer pro název souboru

en: read/write buffer
cs: buffer pro čtení/zápis

en: uudecode usage error:
cs: chybné použití uudecode:

en: uudecode fatal error:
cs: nepřekonatelná chyba v uudecode:

en: uudecode is free software: you can redistribute it and/or modify it under
    the terms of the GNU General Public License as published by the Free
    Software Foundation, either version 3 of the License, or (at your option)
    any later version.
cs: uudecode je svobodné programové vybavení: máte právo jej šířit a/nebo měnit
    podle podmínek Obecné veřejné licence GNU (GPL), jak byla uvolněna Free
    Software Foundation, a to buď ve verzi 3, nebo (dle vašeho uvážení)
    jakékoliv verzi pozdější.

en: uudecode is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY
    WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS
    FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more
    details.
cs: uudecode je šířen v naději, že bude užitečný, avšak BEZ JAKÉKOLIV ZÁRUKY,
    dokonce bez odvozené záruky na OBCHODOVATELNOST nebo VHODNOST PRO URČITÝ
    ÚČEL. Pro podrobnosti vizte Obecnou veřejnou licenci GNU (GPL).

en: uudecode (GNU sharutils) - decode an encoded file
    Usage:  %s [ -<flag> [<val>] | --<name>[{=| }<val>] ]... [<file>...]
cs: uudecode (GNU sharutils) – dekóduje kódovaný soubor
    Použití: %s [ -<příznak> [<hodnota>] | --<název>[{=| }<hodnota>] ]…
                      [<soubor>…]

en: If no 'file'(s) are provided, then standard input is decoded.
cs: Nejsou-li poskytnuty žádné soubory, dekóduje se standardní vstup.

en: 'uudecode' transforms uuencoded files into their original form.
cs: „uudecode“ převádí soubory kódované nástrojem uuencode do jejich původní podoby.

en: The encoded file(s) may be specified on the command line, or one may be
    read from standard input.  The output file name is specified in the encoded
    file, but may be overridden with the '-o' option.  It will have the mode of
    the original file, except that setuid and execute bits are not retained.  If
    the output file is specified to be '/dev/stdout' or '-', the result will be
    written to standard output.  If there are multiple input files and the
    second or subsquent file specifies standard output, the decoded data will
    be written to the same file as the previous output.  Don't do that.
cs: Kódované soubory lze uvést na příkazovém řádku, nebo lze jeden načíst ze
    standardního vstupu. Název výstupního souboru je určen v kódovaném souboru,
    ale lze jej přebít přepínačem „-o“. Práva budou shodná s původním
    souborem kromě bitu SUID a spustitelnosti, které se neuchovávají. Je-li
    výstupní soubor zadán jako „/dev/stdout“ nebo „-“, bude výsledek zapsán na
    standardní výstup. Je-li více vstupních souborů a druhý nebo další soubor
    určuje standardní výstup, dekódovaná data budou zapsána do stejného souboru
    jako předchozí výstup. Nedělejte to.

en: 'uudecode' ignores any leading and trailing lines.  It looks for a line
    that starts with "'begin'" and proceeds until the end-of-encoding marker is
    found.  The program determines from the header line of the encoded file
    which of the two supported encoding schemes was used and whether or not the
    output file name has been encoded with base64 encoding.  See 'uuencode(5)'.
cs: „uudecode“ ignoruje jakékoliv počáteční a koncové řádky. Hledá řádek, který
    začíná „'begin'“, a pracuje, dokud nenajde značku konce kódování. Kódovací
    schéma použité při kódování určí program ze záhlaví kódovaného souboru.
    Totéž se týká názvu výstupního souboru. Vizte „uuencode(5)“.

en: uudecode (GNU sharutils) - decode an encoded file
    Usage:  uudecode [ -<flag> [<val>] | --<name>[{=| }<val>] ]... [<file>...]
cs: uudecode (GNU sharutils) – dekóduje kódovaný soubor
    Použití: uudecode [ -<příznak> [<hodnota>] | --<název>[{=| }<hodnota>] ]…
                      [<soubor>…]

en:    -o, --output-file=str      direct output to file
cs:    -o, --output-file=ŘETĚZEC  nasměruje výstup do souboru

en:    -c, --ignore-chmod         ignore fchmod(3P) errors
cs:    -c, --ignore-chmod         ignoruje chyby fchmod(3P)

en: Options are specified by doubled hyphens and their name or by a single
    hyphen and the flag character.
    If no 'file'(s) are provided, then standard input is decoded.
cs: Přepínače se zadávají jako dva spojovníky následované názvem nebo jako
    jeden spojovník následovaný znakem příznaku.
    Nejsou-li zadány žádné soubory, bude dekódován standardní vstup.

en:  - reading file $HOME/.sharrc
    
    'uudecode' transforms uuencoded files into their original form.
cs:  – načtení souboru $HOME/.sharrc
    
    „uudecode“ převádí soubory kódované nástrojem uuencode do jejich původní podoby.

en: 'uudecode' ignores any leading and trailing lines.  It looks for a line
    that starts with "'begin'" and proceeds until the end-of-encoding marker is
    found.  The program determines from the header line of the encoded file
    which of the two supported encoding schemes was used and whether or not the
    output file name has been encoded with base64 encoding.  See 'uuencode(5)'.
cs: „uudecode“ ignoruje jakékoliv počáteční a koncové řádky. Hledá řádek, který
    začíná „'begin'“, a pracuje, dokud nenajde značku konce kódování. Kódovací
    schéma použité při kódování určí program ze záhlaví kódovaného souboru.
    Totéž se týká názvu výstupního souboru. Vizte „uuencode(5)“.

en: uudecode (GNU sharutils) - decode an encoded file
    Usage:  uudecode [ -<flag> [<val>] | --<name>[{=| }<val>] ]... [<file>...]
    Try 'uudecode --help' for more information.
cs: uudecode (GNU sharutils) – dekóduje kódovaný soubor
    Použití: uudecode [ -<příznak> [<hodnota>] | --<název>[{=| }<hodnota>] ]…
                      [<soubor>…]
    Podrobnosti získáte příkazem „uudecode --help“.

en: %s: Short file
cs: %s: Krátký soubor

en: %s: No `end' line
cs: %s: Chybí řádek „end“

en: %s: invalid input
cs: %s: neplatný vstup

en: cannot expand $HOME
cs: nelze vyhodnotit $HOME

en: %s: Illegal file name: %s
cs: %s: Nepřípustný název souboru: %s

en: No user '%s'
cs: Uživatel „%s“ neexistuje

en: output file name
cs: název výstupního souboru

en: cannot access %s
cs: nelze přistoupit k %s

en: chmod of %s
cs: chmod nad %s

en: output name is empty
cs: název výstupu je prázdný

en: invalid base64 encoded name: %s
cs: neplatný název kódovaný v Base64: %s

en: %s: Invalid or missing 'begin' line
cs: %s: Neplatný nebo chybějící řádek „begin“

en: %s: Write error
cs: %s: Chyba při zápisu

en: You cannot specify an output file when processing
    multiple input files.
cs: Když se zpracovává více vstupních souborů, nelze zadat výstupní soubor.

en: uuencode usage error:
cs: chybné použití uuencode:

en: uuencode fatal error:
cs: nepřekonatelná chyba v uuencode:

en: uuencode is free software: you can redistribute it and/or modify it under
    the terms of the GNU General Public License as published by the Free
    Software Foundation, either version 3 of the License, or (at your option)
    any later version.
cs: uuencode je svobodné programové vybavení: máte právo jej šířit a/nebo měnit
    podle podmínek Obecné veřejné licence GNU (GPL), jak byla uvolněna Free
    Software Foundation, a to buď ve verzi 3, nebo (dle vašeho uvážení)
    jakékoliv verzi pozdější.

en: uuencode is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY
    WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS
    FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more
    details.
cs: uuencode je šířen v naději, že bude užitečný, avšak BEZ JAKÉKOLIV ZÁRUKY,
    dokonce bez odvozené záruky na OBCHODOVATELNOST nebo VHODNOST PRO URČITÝ
    ÚČEL. Pro podrobnosti vizte Obecnou veřejnou licenci GNU (GPL).

en: uuencode (GNU sharutils) - encode a file into email friendly text
    Usage:  %s [ -<flag> | --<name> ]... [<in-file>] <output-name>
cs: uuencode (GNU sharutils) – kóduje soubor do textu vhodného pro e-mail
    Použití: %s [ -<příznak> | --<název> ]… [<vstupní_soubor>] <název_výstupu>

en: 'uuencode' is used to create an ASCII representation of a file that can be
    sent over channels that may otherwise corrupt the data.  Specifically,
    email cannot handle binary data and will often even insert a character when
    the six character sequence "\nFrom " is seen.
cs: „uuencode“ se používá na vytvoření ASCII reprezentace souboru, která může
    být odeslána přes kanály, které by jinak mohly poškodit data. Jmenovitě,
    e-mail nedokáže pojmout binární data a dokonce často vkládá znak, když vidí
    šestiznakovou posloupnost „\nFrom “.

en: 'uuencode' will read 'in-file' if provided and otherwise read data from
    standard in and write the encoded form to standard out.  The output will
    begin with a header line for use by 'uudecode' giving it the resulting
    suggested file 'output-name' and access mode.  If the 'output-name' is
    specifically '/dev/stdout', then 'uudecode' will emit the decoded file to
    standard out.
cs: „uuencode“ načte „vstupní_soubor“, je-li zadán, jinak čte data ze standardního
    vstupu a kódovanou podobu zapisuje na standardní výstup. Výstup bude
    začínat s řádkem záhlaví, který dává „uudecode“ navrhovaný „název_výstupu“
    souboru a přístupová práva. Je-li „název_výstupu“ „/dev/stdout“,
    pak „uudecode“ vypíše dekódovaný soubor na standardní výstup.

en: 'Note': 'uuencode' uses buffered input and assumes that it is not hand
    typed from a tty.  The consequence is that at a tty, you may need to hit
    Ctl-D several times to terminate input.
cs: Poznámka: „uuencode“ používá bufferovaný vstup a předpokládá, že se nejedná
    o ručně psaný text z terminálu. Důsledek je, že při zadávání z terminálu
    můžete potřebovat stisknout několikrát Ctrl-D, abyste ukončili vstup.

en: uuencode (GNU sharutils) - encode a file into email friendly text
    Usage:  uuencode [ -<flag> | --<name> ]... [<in-file>] <output-name>
cs: uuencode (GNU sharutils) – kóduje soubor do textu vhodného pro e-mail
    Použití: uuencode [ -<příznak> | --<název> ]… [<vstupní_soubor>]
                      <název_výstupu>

en:    -m, --base64               convert using base64
cs:    -m, --base64               převádí pomocí Base64

en:    -e, --encode-file-name     encode the output file name
cs:    -e, --encode-file-name     začlení název výstupního souboru

en:  - reading file $HOME/.sharrc
    
    'uuencode' is used to create an ASCII representation of a file that can be
    sent over channels that may otherwise corrupt the data.  Specifically,
    email cannot handle binary data and will often even insert a character when
    the six character sequence "\nFrom " is seen.
cs:  – načtení souboru $HOME/.sharrc
    
    „uuencode“ se používá na vytvoření ASCII reprezentace souboru, která může
    být odeslána přes kanály, které by jinak mohly poškodit data. Jmenovitě,
    e-mail nedokáže pojmout binární data a dokonce často vkládá znak, když vidí
    šestiznakovou posloupnost „\nFrom “.

en: 'Note': 'uuencode' uses buffered input and assumes that it is not hand
    typed from a tty.  The consequence is that at a tty, you may need to hit
    Ctl-D several times to terminate input.
    
    Please send bug reports to:  <bug-gnu-utils@gnu.org>
cs: Poznámka: „uuencode“ používá bufferovaný vstup a předpokládá, že se nejedná
    o ručně psaný text z terminálu. Důsledek je, že při zadávání z terminálu
    můžete potřebovat stisknout několikrát Ctrl-D, abyste ukončili vstup.
    
    Prosím, chybová hlášení zasílejte (anglicky) na: <bug-gnu-utils@gnu.org>
    Chyby v překladu hlaste (česky) na: <translation-team-cs@lists.sourceforge.net>

en: uuencode (GNU sharutils) - encode a file into email friendly text
    Usage:  uuencode [ -<flag> | --<name> ]... [<in-file>] <output-name>
    Try 'uuencode --help' for more information.
cs: uuencode (GNU sharutils) – kóduje soubor do textu vhodného pro e-mail
    Použití: uuencode [ -<příznak> | --<název> ]… [<vstupní_soubor>]
                      <název_výstupu>

en: freopen of stdin
cs: freopen() nad standardním vstupem

en: file name
cs: název souboru

en: Unknown system error
cs: Neznámá chyba systému

en: %s: option '%s' is ambiguous; possibilities:
cs: %s: přepínač „%s“ není jednoznačný; možnosti:

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
cs: %s: přepínač „--%s“ musí být zadán bez argumentu

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
cs: %s: přepínač „%c%s“ musí být zadán bez argumentu

en: %s: option '--%s' requires an argument
cs: %s: přepínač „--%s“ vyžaduje argument

en: %s: unrecognized option '--%s'
cs: %s: neznámý přepínač „--%s“

en: %s: unrecognized option '%c%s'
cs: %s: neznámý přepínač „%c%s“

en: %s: invalid option -- '%c'
cs: %s: neznámý přepínač – „%c“

en: %s: option requires an argument -- '%c'
cs: %s: přepínač vyžaduje argument – „%c“

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
cs: %s: přepínač „-W %s“ není jednoznačný

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
cs: %s: přepínač „-W %s“ musí být zadán bez argumentu

en: %s: option '-W %s' requires an argument
cs: %s: přepínač „-W %s“ vyžaduje argument

en: unable to record current working directory
cs: nelze zaznamenat současný pracovní adresář

en: failed to return to initial working directory
cs: nelze se vrátit do původního pracovního adresáře

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
cs: „

en: '
cs: “

en: cannot create pipe
cs: rouru nelze vytvořit

en: %s subprocess failed
cs: podproces %s selhal

en: _open_osfhandle failed
cs: volání _open_osfhandle selhalo

en: cannot restore fd %d: dup2 failed
cs: deskriptor souboru %d nelze obnovit: volání dup2 selhalo

en: %s subprocess
cs: podproces %s

en: %s subprocess got fatal signal %d
cs: podproces %s obdržel nepřekonatelný signál %d

en: memory exhausted
cs: paměť vyčerpána

en: invalid %s%s argument '%s'
cs: přepínač %s%s má neplatný „%s“

en: invalid suffix in %s%s argument '%s'
cs: argument „%3$s“ přepínače %1$s%2$s má neplatnou příponu

en: %s%s argument '%s' too large
cs: přepínač %s%s má příliš dlouhý argument „%s“
