sharutils 4.14.3 - en to et translation catalogue (290 entries)

en: could not allocate %u bytes of scribble space
et: ei õnnestu eraldada %u baiti scriblle ruumi

note: TRANSLATORS:  This is a phony function generated for the purpose of constructing the strings to be extracted for translation.  Each string is associated with a name (e.g. SM_ans_yes) that can be found in shar.c, if you need to look up context.  These strings are all inserted into the shar-generated 
en: Note: not verifying md5sums.  Consider installing GNU coreutils.
et: Märkus: md5 kontrollsummasid ei kontrolli. Kaaluge GNU coreutils paigaldamist.

en: WARNING: not restoring timestamps.  Consider getting and
    installing GNU 'touch', distributed in GNU coreutils...
et: HOIATUS: ei taasta ajatempleid. Kaaluge GNU 'touch' paigaldamist, mida
    levitatakse GNU coreutils paketis...

en: lock directory %s exists
et: lukkude kataloog %s on olemas

en: failed to create %s lock directory
et: lukkude kataloogi %s loomine ebaõnnestus

en: x - created lock directory %s.
et: x - lukkude kataloog %s loodud.

en: x - failed to create lock directory %s.
et: x - lukkude kataloogi %s loomine ebaõnnestus.

en: x - created directory %s.
et: x - tekitasin kataloogi %s.

en: x - failed to create directory %s.
et: x - kataloogi %s loomine ebaõnnestus.

en: yes
et: jah

en: overwrite this file
et: kirjutan selle faili üle

en: no
et: ei

en: skip this file
et: jätan selle faili vahele

en: all
et: kõik

en: overwrite all files
et: kirjutan kõik failid üle

en: none
et: mitte ühtegi

en: overwrite no files
et: ei kirjuta midagi üle

en: help
et: abi

en: explain choices
et: selgita valikuid

en: quit
et: välju

en: exit immediately
et: lõpeta kohe

en: restore of %s failed
et: %s taastame ebaõnnestus

en: End of part %d, continue with part %d
et: Osa %d lõpp, jätkan osaga %d

en: End of %s part %d
et: %s Osa %d lõpp

en: restoration warning:  size of %s is not %s
et: hoiatus taastamisel:  %s suurus ei ole %s

en: (text)
et: (tekst)

en: (compressed)
et: (kompressitud)

en: (gzipped)
et: (gzipitud)

en: (bzipped)
et: (bzipitud)

en: (binary)
et: (binaar)

en: archive
et: arhiiv

en: File %s is continued in part %d
et: Fail %s jätkub osas %d

en: Please unpack part 1 first!
et: Palun pakkige lahti esmalt osa 1!

en: Please unpack part ${shar_sequence} next!
et: Palun pakkige järgmisena lahti osa ${shar_sequence}!

en: x - STILL SKIPPING %s
et: x - JÄTAN %s IKKA VAHELE

en: continuing file %s
et: jätkan faili %s

en: (empty)
et: (tühi)

en: x - overwriting %s
et: x - kirjutan %s üle

en: overwrite %s
et: kirjutan %s üle

en: SKIPPING %s
et: JÄTAN %s VAHELE

en: extraction aborted
et: väljastamine katkestatud

en: x - SKIPPING %s (file already exists)
et: x - JÄTAN %s VAHELE (fail on juba olemas)

en: x - extracting %s %s
et: x - väljastan %s %s

en: File %s is complete
et: Fail %s on valmis

en: uudecoding file %s
et: uudekodeerin faili %s

en: MD5 check failed
et: MD5 kontroll ebaõnnestus

en: You have unpacked the last part
et: Te olete viimase osa lahti pakkinud

en: x - removed lock directory %s.
et: x - eemaldasin luku kataloogi %s.

en: x - failed to remove lock directory %s.
et: x - lukkude kataloogi eemaldamine ebaõnnestus %s.

en: Cannot reopen %s as stdin
et: Faili %s ei saa standardsisendina uuesti avada

en: shar usage error:
et: shar kasutamise viga:

en: shar fatal error:
et: shar fataalne viga:

en: fserr %d (%s) performing '%s' on %s
et: fserr %d (%s) teostab '%s' failil %s

en: No memory for duping translated strings
et: Tõlgitud sõnede jaoks puudub vaba mälu

en: shar is free software: you can redistribute it and/or modify it under the
    terms of the GNU General Public License as published by the Free Software
    Foundation, either version 3 of the License, or (at your option) any later
    version.
et: shar on vaba tarkvara: teil on lubatud seda muuta ja/või levitada
    vastavalt GNU Üldise Avaliku Litsensi versioon 3, või (teie valikul)
    uuema, tingimustele.

en: shar is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY
    WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS
    FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more
    details.
et: shar levitatakse lootuses et see on kasutatav, aga ILMA IGASUGUSE
    GARANTIITA. Detailid leiate GNU Üldisest Avalikust Litsensist.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along
    with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
et: Selle programmiga koos peaks olema ka koopia GNU Üldisest Avalikust
    Litsensist. Vastasel korral leiate selle aadressilt
    <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: shar (GNU sharutils) - create a shell archive
    Usage:  %s [ -<flag> [<val>] | --<name>[{=| }<val>] ]... [<file>...]
et: shar (GNU sharutils) - loo shelli arhiiv
    Kasutamine:  %s [ -<lipp> [<väärtus>] | --<nimi>[{=| }<väärtus>] ]... [<fail>...]

en: If no 'file's are specified, the list of input files is read from standard
    input.  Standard input must not be a terminal.
et: Kui faile ei antud, loetakse sisend failide nimekiri standardsisendist.
    Standardsisend ei tohi olla terminal

en: 'shar' creates "shell archives" (or shar files) which are in text format
    and can be emailed.  These files may be unpacked later by executing them
    with '/bin/sh'.  The resulting archive is sent to standard out unless the
    '-o' option is given.  A wide range of features provide extensive
    flexibility in manufacturing shars and in specifying 'shar' "smartness".
    Archives may be fairly simple ('--vanilla-operation') or essentially a
    mailable 'tar' archive.
et: 'shar' loob "shelli arhiivid" (või shar failid), mis on tekstifailid ja
    on võimalik saata e-postiga. Sellised failid saab hiljem lahti pakkida,
    käivitades need käsuga '/bin/sh'. Saadav arhiiv kirjutatakse standard
    väljundisse, kui võtit '-o' ei kasutatud. Paljud lisavõimalused annavad
    arhiivide loomisele suure paindlikkuse. Arhiivid võivad olla üsna lihtsad
    ('--vanilla-operation') või ka postitamise kõlblikud 'tar' arhiivid.

en: Options may be specified in any order until a 'file' argument is
    recognized.  If the '--intermix-type' option has been specified, more
    compression and encoding options will be recognized between the 'file'
    arguments.
et: Võtmeid võib esitada suvalises järjekorras, kuni tuvastatakse argument 'fail'.
    Kui kasutati võtit '--intermix-type', on lubatud failide vahel kasutada
    täiendavaid pakkimise ja kodeerimise võtmeid.

en: Though this program supports 'uuencode'-d files, they are deprecated.  If
    you are emailing files, please consider mime-encoded files.  If you do
    'uuencode', base64 is the preferred encoding method.
et: Kuigi see programm toetab 'uuencode' faile, ei ole nende kasutamine soovitatav.
    Kui te soovite faile postitada, kasutage pigem mime-kodeeritud faile.
    Kui te siiski kasutate 'uuencode', on eelistatud kodeerimismeetod base64.

en: shar (GNU sharutils) - create a shell archive
    Usage:  shar [ -<flag> [<val>] | --<name>[{=| }<val>] ]... [<file>...]
et: shar (GNU sharutils) - loo shelli arhiiv
    Kasutamine:  shar [ -<lipp> [<väärtus>] | --<nimi>[{=| }<väärtus>] ]... [<fail>...]

en: Specify compression:
       -p, --intermix-type        specify compression for input files
                                    - prohibits the option 'vanilla-operation'
et: tihendamise määramine:
       -p, --intermix-type        määra sisendfailide tihendamine
                                    - keelab võtme 'vanilla-operation'

en:    -C, --compactor=PROG       specify compaction (compression) program PROG
                                    - prohibits the option 'vanilla-operation'
                                    - may appear multiple times
                                    - it must be known to shar: xz gzip bzip2
et:    -C, --compactor=PROG       määrab tihendamise programmi
                                    - keelab võtme 'vanilla-operation'
                                    - võib kasutada korduvalt
                                    - peab olema sharile tuttav: xz gzip bzip2

en:    -g, --level-of-compression=LEVEL
                                  pass LEVEL for compression
                                    - it must be in the range: 1 to 9
et:    -g, --level-of-compression=num määra tihendamise tase
                                    - Peab olema vahemikus: 1 kuni 9

en: Specify file encoding methodology:
       -M, --mixed-uuencode       decide uuencoding for each file
et: Faili kodeerimise meetodid:
       -M, --mixed-uuencode       otsusta iga faili uuencode

en:    -B, --uuencode             treat all files as binary
                                    - an alternate for mixed-uuencode
et:    -B, --uuencode             käsitle kõiki faile binaarfailidena
                                    - mixed-uuencode alternatiiv

en:    -T, --text-files           treat all files as text
                                    - an alternate for mixed-uuencode
et:    -T, --text-files           käsitle kõiki faile tekstifailidena
                                    - mixed-uuencode alternatiiv

en: Specifying file selection and output modes:
et: Failide valik ja väljundi mood:

en:    -o, --output-prefix=str    print output to file PREFIX.nn
et:    -o, --output-prefix=str    väljasta väljund faili  PREFIKS.nn

en:    -l, --whole-size-limit=SIZE
                                  split archive, not files, to SIZE
                                    - requires the option 'output-prefix'
                                    - is scalable with a suffix: k/K/m/M/g/G/t/T
                                    - it must lie in one of the ranges:
                                      8 to 1023, or 8192 to 4194304
et:    -l, --whole-size-limit=num tükelda arhiiv, mitte failid, antud suurusele
                                    - nõuab võtit: output-prefix
                                    - skaleerub sufiksiga: k/K/m/M/g/G
                                    - Peab olema vahemikus:
                                      8 kuni 1023, või 8192 kuni 4194304

en:    -L, --split-size-limit=SIZE
                                  split archive or files to SIZE
                                    - requires the option 'output-prefix'
                                    - is scalable with a suffix: k/K/m/M/g/G/t/T
                                    - it must lie in one of the ranges:
                                      8 to 1023, or 8192 to 4194304
                                    - an alternate for 'whole-size-limit'
et:    -L, --split-size-limit=num tükelda arhiiv või failid antud suurusele
                                    - nõuab võtit: output-prefix
                                    - skaleerub sufiksiga: k/K/m/M/g/G
                                    - Peab olema vahemikus:
                                      8 kuni 1023, või 8192 kuni 4194304
                                    - on alternatiiv võtmele whole-size-limit

en:    -I, --input-file-list=FILE read file list from FILE
et:    -I, --input-file-list=FAIL loe failide nimekiri failist

en: Controlling the shar headers:
       -n, --archive-name=NAME    use NAME to document the archive
et: shar päiste juhtimine:
       -n, --archive-name=NIMI    määra arhiivi nimi

en:    -s, --submitter=NAME       override the submitter name with NAME
et:    -s, --submitter=NIMI       määra postitaja nimi

en:    -a, --net-headers          output Submitted-by: & Archive-name: headers
                                    - requires the option 'archive-name'
et:    -a, --net-headers          väljasta Submitted-by: ja Archive-name: päised
                                    - nõuab võtit 'archive-name'

en:    -c, --cut-mark             start the shar with a cut line
et:    -c, --cut-mark             alusta shar lõikereaga

en:    -t, --translate            translate messages in the script
et:    -t, --translate            tõlgi skriptis olevad teated

en: Protecting against transmission issues:
           --no-character-count   do not use `wc -c' to check size
et: Kaitse ülekande probleemide vastu:
           --no-character-count   ära kasuta suuruse kontrolliks `wc -c'

en:    -D, --no-md5-digest        do not use md5sum digest to verify
et:    -D, --no-md5-digest        ära kasuta kontrolliks md5sum

en:    -F, --force-prefix         apply the prefix character on every line
et:    -F, --force-prefix         kasuta igal real prefiks sümbolit

en:    -d, --here-delimiter=DELIM use DELIM to delimit the files
et:    -d, --here-delimiter=str   määra failide eraldaja

en: Producing different kinds of shars:
       -V, --vanilla-operation    produce very simple shars
et: Erinevat liiki shar failide loomine:
       -V, --vanilla-operation    loo väga lihtne shar

en:    -P, --no-piping            use temporary files between programs
et:    -P, --no-piping            kasuta programmide vahel ajutisi faile

en:    -x, --no-check-existing    blindly overwrite existing files
et:    -x, --no-check-existing    kirjuta olemasolevad failid üle

en:    -X, --query-user           ask user before overwriting files
                                    - prohibits the option 'vanilla-operation'
et:    -X, --query-user           küsi enne faili ülekirjutamist
                                    - keelab võtme 'vanilla-operation'

en:    -m, --no-timestamp         do not restore modification times
et:    -m, --no-timestamp         ära taasta muutmise aega

en:    -Q, --quiet-unshar         avoid verbose messages at unshar time
et:    -Q, --quiet-unshar         väldi taastamisel teateid

en:    -f, --basename             restore in one directory, despite hierarchy
et:    -f, --basename             sõltumata hierarhiast, taasta ühte kataloogi

en: Internationalization options:
           --no-i18n              do not internationalize
et: Tõlkimse võtmed:
           --no-i18n              ära tõlgi teateid

en:        --print-text-domain-dir  print directory with shar messages
et:        --print-text-domain-dir  näita shar teadete kataloog

en: User feedback/entertainment:
       -q, --quiet                do not output verbose messages
et: Kasutaja tagasiside/lõbustamine:
       -q, --quiet                ära väljasta teateid

en:        --silent               an alias for the 'quiet' option
et:        --silent               sama, kui 'quiet'

en: Version, usage and configuration options:
et: Versiooni, kasutamise ja konfiguratsiooni võtmed:

en:    -v, --version[=MODE]       output version information and exit
et:    -v, --version[=MOOD]       väljasta inult versiooni info

en:    -h, --help                 display extended usage information and exit
et:    -h, --help                 väljasta ainult kasutamise info

en:    -!, --more-help            extended usage information passed thru pager
et:    -!, --more-help            väljasta kasutamise info lehitsemise programmiga

en:    -R, --save-opts[=FILE]     save the option state to a config file FILE
et:    -R, --save-opts[=FAIL]     salvesta võtmed konfiguratsiooni faili

en:    -r, --load-opts=FILE       load options from the config file FILE
                                    - disabled with '--no-load-opts'
                                    - may appear multiple times
et:    -r, --load-opts=FAIL       lae võtmed konfiguratsiooni failist
                                    - blokeerib võti '--no-load-opts'
                                    - võib kasutada korduvalt

en: Options are specified by doubled hyphens and their name or by a single
    hyphen and the flag character.
    If no 'file's are specified, the list of input files is read from a
    standard input.  Standard input must not be a terminal.
et: Võtmed kirjeldatakse kas topeltkriipsu ja nimega või kriipsu ja tähega.
    Kui faile ei antud, dekodeeritakse standard sisend. Standard sisend ei tohi
    olla terminal.

en: The following option preset mechanisms are supported:
et: Sobivad järgnevad võtmete esitamise mehhanismid:

en:  - reading file $HOME/.sharrc
    
    'shar' creates "shell archives" (or shar files) which are in text format
    and can be emailed.  These files may be unpacked later by executing them
    with '/bin/sh'.  The resulting archive is sent to standard out unless the
    '-o' option is given.  A wide range of features provide extensive
    flexibility in manufacturing shars and in specifying 'shar' "smartness".
    Archives may be fairly simple ('--vanilla-operation') or essentially a
    mailable 'tar' archive.
et:  - loen faili $HOME/.sharrc
    
    'shar' loob "shelli arhiivid" (või shar failid), mis on tekstifailid ja
    on võimalik saata e-postiga. Sellised failid saab hiljem lahti pakkida,
    käivitades need käsuga '/bin/sh'. Saadav arhiiv kirjutatakse standard
    väljundisse, kui võtit '-o' ei kasutatud. Paljud lisavõimalused annavad
    arhiivide loomisele suure paindlikkuse. Arhiivid võivad olla üsna lihtsad
    ('--vanilla-operation') või ka postitamise kõlblikud 'tar' arhiivid.

en: Though this program supports 'uuencode'-d files, they are deprecated.  If
    you are emailing files, please consider mime-encoded files.  If you do
    'uuencode', base64 is the preferred encoding method.
    
    Please send bug reports to:  <bug-gnu-utils@gnu.org>
et: Kuigi see programm toetab 'uuencode' faile, ei ole nende kasutamine soovitatav.
    Kui te soovite faile postitada, kasutage pigem mime-kodeeritud faile.
    Kui te siiski kasutate 'uuencode', on eelistatud kodeerimismeetod base64.
    
    Palun saatke vearaportid aadressil: <bug-gnu-utils@gnu.org>

en: shar (GNU sharutils) - create a shell archive
    Usage:  shar [ -<flag> [<val>] | --<name>[{=| }<val>] ]... [<file>...]
    Try 'shar --help' for more information.
et: shar (GNU sharutils) - loo shelli arhiiv
    Kasutamine:  shar [ -<lipp> [<väärtus>] | --<nimi>[{=| }<väärtus>] ]... [<fail>...]

en: allocation of %d bytes failed
et: mälu küsimine %d baidi jaoks ebaõnnestus

en: AutoOpts function called without option descriptor
et: AutoOpts funktsiooni kasutati võtmeid kasutamata

en: 	This exceeds the compiled library version:
et: 	See ületab kompileeritud teegi versiooni:

en: Automated Options Processing Error!
    	%s called AutoOpts function with structure version %d:%d:%d.
et: Automated Options Töötlemise Viga!
    	%s kasutas AutoOpts funktsiooni struktuuri versiooniga %d:%d:%d.

en: realloc of %d bytes at 0x%p failed
et: realloc %d baiti viidal 0x%p ebaõnnestus

en: 	This is less than the minimum library version:
et: 	See on väiksem kui minimaalne teegi versioon:

en: Automated Options version %s
    	Copyright (C) 1999-2014 by Bruce Korb - all rights reserved
et: Automated Options versioon %s
    	Autoriõigused (C) 1999-2014 Bruce Korb - kõik õigused on reserveeritud

en: optionResetOpt() called, but reset-option not configured
et: kasutati optionResetOpt(), aga reset-option pole seadistatud

en: could not locate the 'help' option
et: ei leia võtit 'help'

en: optionProcess() was called with invalid data
et: optionProcess() kasutati vigaste andmetega

en: invalid argument type specified
et: anti vigane argumendi tüüp

en: defaulted to option with optional arg
et: kasutan vaikimisi mittekohustusliku argumendiga võtit

en: aliasing option is out of range.
et: võtme alternatiivne nimi on väljaspool vahemikku.

en: %s error:  the keyword '%s' is ambiguous for %s
et: %s viga: võtmesõna '%s' on %s korral mitmetähenduslik

en:   The following options match:
et:   Sobivad järgnevad võtmed:

en: %s: ambiguous option name: %s (matches %d options)
et: %s: segane võtme nimi: %s (sobib %d võtmega)

en: %s: Command line arguments required
et: %s: Nõutakse käsurea argumente

en: %d %s%s options allowed
et: %d %s%s võtmed on lubatud

en: %s error %d (%s) calling %s for '%s'
et: %s viga %d (%s) kasutades %s '%s' jaoks

en: interprocess pipe
et: protsesside vaheline toru

en: error: version option argument '%c' invalid.  Use:
    	'v' - version only
    	'c' - version and copyright
    	'n' - version and full copyright notice
et: viga: versiooni võtme argument '%c' on vigane. Kasutage:
    	'v' - ainult versioon
    	'c' - versioon ja autoriõigus
    	'n' - versioon ja autoriõiguse info

en: %s error:  the '%s' and '%s' options conflict
et: %s viga: võtmed '%s' ja '%s' on konfliktsed

en: %s: The '%s' option has been disabled.
et: %s: Võti '%s' on blokeeritud.

en: -equivalence
et: -ekvivalents

en: %s: illegal option -- %c
et: %s: vigane võti -- %c

en: %s: illegal option -- %s
et: %s: vigane võti -- %s

en: %s: unknown vendor extension option -- %s
et: %s: tundmatu tootja laiendus võti -- %s

en:   or an integer from %d through %d
et:   või täisarv vahemikust %d kuni %d

en: %s error:  invalid option descriptor for %s
et: %s viga:  vigane %s võtmete kirjeldus

en: %s: invalid option name: %s
et: %s: vigane võtme nimi: %s

en: %s: The '%s' option requires an argument.
et: %s viga: Võti '%s' nõuab argumenti.

en: (AutoOpts bug):  Equivalenced option '%s' was equivalenced to both
    	'%s' and '%s'.
et: (AutoOpts bug): Samaväärne võti '%s' on samaväärne nii
    	'%s' kui ka '%s' jaoks.

en: %s error:  The %s option is required
et: %s viga:  Võti %s on kohustuslik

en: %s: The '%s' option cannot have an argument.
et: %s: võti '%s' ei luba argumenti.

en: %s: Command line arguments are not allowed.
et: %s: Käsurea argumendid ei ole lubatud.

en: error %d (%s) creating %s
et: viga %d (%s) %s loomisel

en: %s error:  '%s' does not match any %s keywords.
et: %s viga:  '%s' ei sobi ühegagi %s võtmesõnadest.

en: %s error: The '%s' option requires an argument.
et: %s viga: Võti '%s' nõuab argumenti.

en: error %d (%s) stat-ing %s
et: viga %d (%s) stat %s

en: %s error: no saved option state
et: %s viga: salvestatud võtme olekut pole

en: '%s' is not a command line option.
et: '%s' ei ole käsurea võti.

en: %s error:  '%s' is not a recognizable date/time.
et: %s viga:  '%s' ei ole tuvastatav kuupäev.

en: '%s' not defined
et: '%s' ei ole defineeritud

en: %s error:  '%s' is not a recognizable time duration.
et: %s viga:  '%s' ei ole tuvastatav kestus.

en: %s error:  The %s option must appear %d times.
et: %s viga:  Võti %s peab olema antud %d korda.

en: %s error:  '%s' is not a recognizable number.
et: %s viga:  '%s' ei ole tuvastatav number.

en: %s error:  %s exceeds %s keyword count
et: %s viga:  %s ületab %s võtmesõnade arvu

en: Try '%s %s' for more information.
et: Lisainfot saate käsuga '%s %s'.

en: one %s%s option allowed
et: lubatud on üks %s%s võti

en: standard output
et: standard väljund

en: standard error
et: standard veavoog

en: write
et: kirjutamise

en: %s error:  %s option value %ld is out of range.
et: %s viga:  %s võtme väärtus %ld ei ole lubatud vahemikus.

en: %s error:  %s option requires the %s option
et: %s viga:  võti %s nõuab võtit %s

en: %s warning:  cannot save options - %s not regular file
et: %s hoiatus:  võtmeid ei saa salvestada - %s ei ole tavaline fail

en: printf formatting error:  %s
et: printf vormindamis viga:  %s

en: sharutils bug - no status
et: sharutils viga - olek puudub

en: Too many directories for mkdir generation
et: Liiga palju katalooge mkdir käsule

en: Cannot access %s
et: %s ei saa kasutada

en: Cannot get current directory name
et: Ei õnnestu tuvastada jooksva kataloogi nime

en: Starting file %s
et: Alustan fili %s

en: Could not popen command
et: popen käsk ebaõnnestus

en: Cannot open file %s
et: Faili %s ei saa avada

en: call
et: kutsun

en: text
et: tekst

en: Continuing file %s
et: Jätkan faili %s

en: %s: Not a regular file
et: %s: Pole tavaline fail

en: empty
et: tühi

en: Saving %s (%s)
et: Salvestan %s (%s)

en: Invalid format for output file names (%s): %s
et: Vigane väljund failide nimede vorming (%s): %s

en: more than one format element
et: enam kui üks vormingu element

en: no conversion character
et: puudub teisenduse sümbol

en: format is too wide
et: vorming on liiga lai

en: invalid conversion character
et: vigane teisenduse sümbol

en: Opening
et: Avan

en: Closing
et: Sulen

en: reopening stderr to /dev/null
et: suunan stderr voo faili /dev/null

en: No input files
et: Sisendfaile pole

en: PLEASE avoid -X shars on Usenet or public networks
et: PALUN vältige -X shar'e Usenetis ja avalikes võrkudes

en: The '%s' option may not be intermixed with file names
    unless the --intermix-type option has been specified.
et: Võtit '%s' ei saa failinimedega kasutada, välja arvatud juhul,
    kui kasutati võtit --intermix-type.

en: The '%s' option must appear before any file names
et: Võti '%s' peab olema antud enne failinimesid

en: invalid compaction type:  %s
    the known types are:
et: vigane tihendamise tüüp:  %s
    tuntud tüübid on:

en: files on command line and --input-file-list specified
et: --input-file-list ja käsureal näidatud failid

en: Created %d files
et: Loodud %d faili

en: fs error %d (%s) %s-ing %s
et: fs viga %d (%s) %s %s

en: standard input
et: standardsisend

en: unshar usage error:
et: unshar kasutamise viga:

en: unshar fatal error:
et: unshar fataalne viga:

en: unshar is free software: you can redistribute it and/or modify it under the
    terms of the GNU General Public License as published by the Free Software
    Foundation, either version 3 of the License, or (at your option) any later
    version.
et: unshar on vaba tarkvara: teil on lubatud seda muuta ja/või levitada
    vastavalt GNU Üldise Avaliku Litsensi versioon 3, või (teie valikul)
    uuema, tingimustele.

en: unshar is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY
    WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS
    FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more
    details.
et: unshar levitatakse lootuses et see on kasutatav, aga ILMA IGASUGUSE
    GARANTIITA. Detailid leiate GNU Üldisest Avalikust Litsensist.

en: unshar (GNU sharutils) - unpack a shar archive
    Usage:  %s [ -<flag> [<val>] | --<name>[{=| }<val>] ]... [<file>...]
et: unshar (GNU sharutils) - loo shelli arhiiv
    Kasutamine:  %s [ -<lipp> [<väärtus>] | --<nimi>[{=| }<väärtus>] ]... [<fail>...]

en: 
    If no arguments are provided, input arguments are read from stdin,
    one per line; blank and '#'-prefixed lines are comments.
    'stdin' may not be a terminal (tty).
et: 
    Kui argumente ei kasutatud, loetakse sisendargumendid standard sisendist,
    üks argument rea kohta; tühjad ja '#' märgiga read on kommentaarid.
    'stdin' ei saa olla terminal (tty).

en: Unshar scans the input files (typically email messages) looking for the
    start of a shell archive.  If no files are given, then standard input is
    processed instead.  It then passes each archive discovered through an
    invocation of the shell program to unpack it.
et: Unshar otsib sisendfailidest (tavaliselt e-posti teated) shelli arhiivi
    algust. Kui faile ei antud, loetakse standardsisendit.
    Iga leitud arhiiv pakitakse seejärel shalli programmi abil lahti.

en: unshar (GNU sharutils) - unpack a shar archive
    Usage:  unshar [ -<flag> [<val>] | --<name>[{=| }<val>] ]... [<file>...]
et: unshar (GNU sharutils) - loo shelli arhiiv
    Kasutamine:  shar [ -<lipp> [<väärtus>] | --<nimi>[{=| }<väärtus>] ]... [<fail>...]

en:    -d, --directory=DIR        unpack into the directory DIR
et:    -d, --directory=KAT        paki lahti kataloogi KAT

en:    -c, --overwrite            overwrite any pre-existing files
et:    -c, --overwrite            kirjuta olemasolevad failid üle

en:    -f, --force                an alias for the 'overwrite' option
et:    -f, --force                sama, kui võti 'overwrite'

en:    -E, --split-at=SPLIT-PAT   split input on SPLIT-PAT lines
et:    -E, --split-at=SPLIT-PAT   tükelda sisend SPLIT-PAT ridadel

en:    -e, --exit-0               split input on "exit 0" lines
                                    - prohibits the option 'split-at'
et:    -e, --exit-0               tükeldab sisendi "exit 0" ridadel
                                    - keelab võtme 'split-at'

en:    -D, --debug                debug the shell code
et:    -D, --debug                shelli koodi silumine

en:    -R, --save-opts[=FILE]     save the option state to the config file FILE
et:    -R, --save-opts[=FAIL]     salvesta võtmed konfiguratsiooni faili

en:    -r, --load-opts=FILE       load options from the config file FILE
                                    - disabled as '--no-load-opts'
                                    - may appear multiple times
et:    -r, --load-opts=FAIL       lae võtmed konfiguratsiooni failist
                                    - blokeerib võti --no-load-opts
                                    - võib kasutada korduvalt

en: Options are specified by doubled hyphens and their name or by a single
    hyphen and the flag character.
et: Võtmed kirjeldatakse kas topeltkriipsu ja nimega või kriipsu ja tähega.

en: If no arguments are provided, input arguments are read from stdin,
    one per line; blank and '#'-prefixed lines are comments.
    'stdin' may not be a terminal (tty).
et: Kui argumente ei kasutatud, loetakse sisendargumendid standard sisendist,
    üks argument rea kohta; tühjad ja '#' märgiga read on kommentaarid.
    'stdin' ei saa olla terminal (tty).

en:  - reading file $HOME/.sharrc
    
    'unshar' scans the input files (typically email messages) looking for the
    start of a shell archive.  If no files are given, then standard input is
    processed instead.  It then passes each archive discovered through an
    invocation of the shell program to unpack it.
et:  - loen faili $HOME/.sharrc
    
    Unshar otsib sisendfailidest (tavaliselt e-posti teated) shelli arhiivi
    algust. Kui faile ei antud, loetakse standardsisendit.
    Iga leitud arhiiv pakitakse seejärel shalli programmi abil lahti.

en: Please send bug reports to:  <bug-gnu-utils@gnu.org>
et: Palun saadke vearaport aadressil:  <bug-gnu-utils@gnu.org>

en: unshar (GNU sharutils) - unpack a shar archive
    Usage:  unshar [ -<flag> [<val>] | --<name>[{=| }<val>] ]... [<file>...]
    Try 'unshar --help' for more information.
et: unshar (GNU sharutils) - loo shelli arhiiv
    Kasutamine:  unshar [ -<lipp> [<väärtus>] | --<nimi>[{=| }<väärtus>] ]... [<fail>...]
    Lisainfo saamiseks kasutage 'unshar --help'.

en: could not allocate %zu bytes for %s
et: ei õnnestu eraldada %zu baiti %s jaoks

en: Found no shell commands after cut line in %s
et: Failis %s puuduvad peale lõikerida edasised käsud

en: %s is probably not a shell archive
et: %s pole tõenäoliselt käsuinterpretaatori arhiiv

en: The 'cut line' was followed by: %s
et: 'lõikereale' järgnes: %s

en: Found no shell commands in %s
et: %s ei sisalda käsklusi käsuinterpretaatorile

en: %s looks like raw C code, not a shell archive
et: %s paistab olema C kood, mitte käsuinterpretaatori arhiiv

en: file name buffer
et: faili nime puhver

en: read/write buffer
et: lugemise/kirjutamise puhver

en: uudecode usage error:
et: uudecode kasutamise viga:

en: uudecode fatal error:
et: uudecode fataalne viga:

en: uudecode is free software: you can redistribute it and/or modify it under
    the terms of the GNU General Public License as published by the Free
    Software Foundation, either version 3 of the License, or (at your option)
    any later version.
et: uudecode on vaba tarkvara: teil on lubatud seda muuta ja/või levitada
    vastavalt GNU Üldise Avaliku Litsensi versioon 3, või (teie valikul)
    uuema, tingimustele.

en: uudecode is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY
    WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS
    FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more
    details.
et: uudecode levitatakse lootuses et see on kasutatav, aga ILMA IGASUGUSE
    GARANTIITA. Detailid leiate GNU Üldisest Avalikust Litsensist.

en: uudecode (GNU sharutils) - decode an encoded file
    Usage:  %s [ -<flag> [<val>] | --<name>[{=| }<val>] ]... [<file>...]
et: uudecode (GNU sharutils) - dekodeeri kodeeritud fail
    Kasutamine:  %s [ -<lipp> [<väärtus>] | --<nimi>[{=| }<väärtus>] ]... [<fail>... ]

en: If no 'file'(s) are provided, then standard input is decoded.
et: Kui faile ei antud, dekodeeritakse standard sisend

en: 'uudecode' transforms uuencoded files into their original form.
et: 'uudecode' teisendab uuencode failid algsele kujule.

en: The encoded file(s) may be specified on the command line, or one may be
    read from standard input.  The output file name is specified in the encoded
    file, but may be overridden with the '-o' option.  It will have the mode of
    the original file, except that setuid and execute bits are not retained.  If
    the output file is specified to be '/dev/stdout' or '-', the result will be
    written to standard output.  If there are multiple input files and the
    second or subsquent file specifies standard output, the decoded data will
    be written to the same file as the previous output.  Don't do that.
et: Kodeeritud failid võib näidata käsureal või anda standardsisendis.
    Väljundfaili nimi on määratud kodeeritud failis, aga võib olla ümber määratud
    ka võtmega '-o'. Väljundfail säilistab algse faili moodi, välja arvatud setuid
    ja käivitamisõigused. Kui väljundfail on näidatud '/dev/stdout' või '-',
    kirjutatakse tulemus standardväljundisse. Kui on näidatud mitu sisendfaili ja
    teine või järgnevad failid on näidatud standardväljundisse, kirjutatakse
    dekodeeritud info samasse faili kui eelmine. Ärge nii tehke.

en: 'uudecode' ignores any leading and trailing lines.  It looks for a line
    that starts with "'begin'" and proceeds until the end-of-encoding marker is
    found.  The program determines from the header line of the encoded file
    which of the two supported encoding schemes was used and whether or not the
    output file name has been encoded with base64 encoding.  See 'uuencode(5)'.
et: 'uudecode' ignoreerib eelnevaid ja järgnevaid ridu. Ta otsib rida, mis algab
    sõnaga "'begin'" ja töötleb kuni kodeerimist lõpetava markerini. Programm
    tuvastab kodeeritud faili päisest millist kahest toetatud kodeerimismeetodist
    on kasutatud ja kas väljundfaili nimi on kodeeritud base64 või ei. Lisainfo
    saamiseks vaadake 'uuencode(5)'.

en: uudecode (GNU sharutils) - decode an encoded file
    Usage:  uudecode [ -<flag> [<val>] | --<name>[{=| }<val>] ]... [<file>...]
et: uudecode (GNU sharutils) - dekodeeri kodeeritud fail
    Kasutamine:  uudecode [ -<lipp> [<väärtus>] | --<nimi>[{=| }<väärtus>] ]... [<fail>... ]

en:    -o, --output-file=str      direct output to file
et:    -o, --output-file=str      suuna väljund faili

en:    -c, --ignore-chmod         ignore fchmod(3P) errors
et:    -c, --ignore-chmod         ignoreeri fchmod(3P) vigu

en: Options are specified by doubled hyphens and their name or by a single
    hyphen and the flag character.
    If no 'file'(s) are provided, then standard input is decoded.
et: Võtmed kirjeldatakse kas topeltkriipsu ja nimega või kriipsu ja tähega.
    Kui faile ei antud, dekodeeritakse standard sisend.

en:  - reading file $HOME/.sharrc
    
    'uudecode' transforms uuencoded files into their original form.
et:  - loen faili $HOME/.sharrc
    
    'Uudecode' teisendab uuencode failid algsele kujule.

en: 'uudecode' ignores any leading and trailing lines.  It looks for a line
    that starts with "'begin'" and proceeds until the end-of-encoding marker is
    found.  The program determines from the header line of the encoded file
    which of the two supported encoding schemes was used and whether or not the
    output file name has been encoded with base64 encoding.  See 'uuencode(5)'.
et: 'uudecode' ignoreerib eelnevaid ja järgnevaid ridu. Ta otsib rida, mis algab
    sõnaga "'begin'" ja töötleb kuni kodeerimist lõpetava markerini. Programm
    tuvastab kodeeritud faili päisest millist kahest toetatud kodeerimismeetodist
    on kasutatud ja kas väljundfaili nimi on kodeeritud base64 või ei. Lisainfo
    saamiseks vaadake 'uuencode(5)'.

en: uudecode (GNU sharutils) - decode an encoded file
    Usage:  uudecode [ -<flag> [<val>] | --<name>[{=| }<val>] ]... [<file>...]
    Try 'uudecode --help' for more information.
et: uudecode (GNU sharutils) - dekodeeri kodeeritud fail
    Kasutamine:  uudecode [ -<lipp> [<väärtus>] | --<nimi>[{=| }<väärtus>] ]... [<fail>... ]
    Lisainfo saamiseks kasutaga 'uudecode --help'.

en: %s: Short file
et: %s: Lühike fail

en: %s: No `end' line
et: %s: Puudub rida `end'

en: %s: invalid input
et: %s: vigane sisend

en: cannot expand $HOME
et: $HOME avaldamine ei õnnestu

en: %s: Illegal file name: %s
et: %s: Vigane faili nimi: %s

en: No user '%s'
et: Kasutaja '%s' puudub

en: output file name
et: väljund faili nimi

en: cannot access %s
et: %s ei saa kasutada

en: chmod of %s
et: chmod %s

en: output name is empty
et: väljundi nimi on tühi

en: invalid base64 encoded name: %s
et: vigane base64 kodeeritud nimi: %s

en: %s: Invalid or missing 'begin' line
et: %s: Vigane või puuduv rida 'begin'

en: %s: Write error
et: %s: Viga kirjutamisel

en: You cannot specify an output file when processing
    multiple input files.
et: Mitme sisendfaili korral ei saa väljundfaili määrata.

en: uuencode usage error:
et: uuencode kasutamise viga:

en: uuencode fatal error:
et: uuencode fataalne viga:

en: uuencode is free software: you can redistribute it and/or modify it under
    the terms of the GNU General Public License as published by the Free
    Software Foundation, either version 3 of the License, or (at your option)
    any later version.
et: uuencode on vaba tarkvara: teil on lubatud seda muuta ja/või levitada
    vastavalt GNU Üldise Avaliku Litsensi versioon 3, või (teie valikul)
    uuema, tingimustele.

en: uuencode is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY
    WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS
    FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more
    details.
et: uuencode levitatakse lootuses et see on kasutatav, aga ILMA IGASUGUSE
    GARANTIITA. Detailid leiate GNU Üldisest Avalikust Litsensist.

en: uuencode (GNU sharutils) - encode a file into email friendly text
    Usage:  %s [ -<flag> | --<name> ]... [<in-file>] <output-name>
et: uuencode (GNU sharutils) - kodeeri fail e-posti sõbralikuks tekstiks.
    Kasutamine:  %s [ -<lipp> | --<nimi> ]... [<sisend-fail>] <väljundi-nimi>

en: 'uuencode' is used to create an ASCII representation of a file that can be
    sent over channels that may otherwise corrupt the data.  Specifically,
    email cannot handle binary data and will often even insert a character when
    the six character sequence "\nFrom " is seen.
et: 'uuencode' kasutatakse et luua failist ASCII esitus, mida saab kasutada
    kanalites, mis muud andmed rikub. Konkreetselt e-post ei luba otse binaar
    faile saata ning sageli lisab sümboli, kui leiab tekstist kuue sümbolilise
    järjendi "\nFrom ".

en: 'uuencode' will read 'in-file' if provided and otherwise read data from
    standard in and write the encoded form to standard out.  The output will
    begin with a header line for use by 'uudecode' giving it the resulting
    suggested file 'output-name' and access mode.  If the 'output-name' is
    specifically '/dev/stdout', then 'uudecode' will emit the decoded file to
    standard out.
et: 'uuencode' loeb 'sisend-faili' kui see on antud, muidu loeb info standard
    sisendist ja kirjutab kodeeritud info standardväljundisse. Väljund algab
    päisereaga 'uudecode' programmile, andes soovitusliku faili 'väljund-nimi'
    ja juurdepääsu õigused. Kui 'väljund-nimi' on antud '/dev/stdout', siis
    'uudecode' kirjutab dekodeeritud faili standardväljundisse.

en: 'Note': 'uuencode' uses buffered input and assumes that it is not hand
    typed from a tty.  The consequence is that at a tty, you may need to hit
    Ctl-D several times to terminate input.
et: 'Märkus': 'uuencode' kasutab puhverdatud sisendit ja eeldab et sisend ei
    ole terminalis käsitsi trükitud. Kui te siiski annate sisendi terminalis
    käsitsi trükkides, võib olla faililõpu klahvikombinatsiooni (tavaliselt
    Ctl-D) vaja anda korduvalt.

en: uuencode (GNU sharutils) - encode a file into email friendly text
    Usage:  uuencode [ -<flag> | --<name> ]... [<in-file>] <output-name>
et: uuencode (GNU sharutils) - kodeeri fail e-posti sõbralikuks tekstiks.
    Kasutamine:  uuencode [ -<lipp> | --<nimi> ]... [<sisend-fail>] <väljundi-nimi>

en:    -m, --base64               convert using base64
et:    -m, --base64               teisenda kasutades base64

en:    -e, --encode-file-name     encode the output file name
et:    -e, --encode-file-name     kodeeri väljund faili nimi

en:  - reading file $HOME/.sharrc
    
    'uuencode' is used to create an ASCII representation of a file that can be
    sent over channels that may otherwise corrupt the data.  Specifically,
    email cannot handle binary data and will often even insert a character when
    the six character sequence "\nFrom " is seen.
et:  - loen faili $HOME/.sharrc
    
    'uuencode' kasutatakse et luua failist ASCII esitus, mida saab kasutada
    kanalites, mis muud andmed rikub. Konkreetselt e-post ei luba otse binaar
    faile saata ning sageli lisab sümboli, kui leiab tekstist kuue sümbolilise
    järjendi "\nFrom ".

en: 'Note': 'uuencode' uses buffered input and assumes that it is not hand
    typed from a tty.  The consequence is that at a tty, you may need to hit
    Ctl-D several times to terminate input.
    
    Please send bug reports to:  <bug-gnu-utils@gnu.org>
et: 'Märkus': 'uuencode' kasutab puhverdatud sisendit ja eeldab et sisend ei
    ole terminalis käsitsi trükitud. Kui te siiski annate sisendi terminalis
    käsitsi trükkides, võib olla faililõpu klhvikombinatsiooni (tavaliselt
    Ctl-D) vaja anda korduvalt.
    
    Palun saatke vearaporid aadressil: <bug-gnu-utils@gnu.org>

en: uuencode (GNU sharutils) - encode a file into email friendly text
    Usage:  uuencode [ -<flag> | --<name> ]... [<in-file>] <output-name>
    Try 'uuencode --help' for more information.
et: uuencode (GNU sharutils) - kodeeri fail e-posti sõbralikuks tekstiks.
    Kasutamine:  uuencode [ -<lipp> | --<nimi> ]... [<sisend-fail>] <väljundi-nimi>
    Lisainfo saamiseks kasutage 'uuencode --help'

en: freopen of stdin
et: standardsisendi freopen

en: file name
et: faili nimi

en: Unknown system error
et: Tundmatu süsteemne viga

en: %s: option '%s' is ambiguous; possibilities:
et: %s: võti '%s' on mitmetähenduslik; variandid:

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
et: %s: võti '--%s' ei luba argumenti

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
et: %s: võti '%c%s' ei luba argumenti

en: %s: option '--%s' requires an argument
et: %s: võti '--%s' nõuab argumenti

en: %s: unrecognized option '--%s'
et: %s: tundmatu võti '--%s'

en: %s: unrecognized option '%c%s'
et: %s: tundmatu võti '%c%s'

en: %s: invalid option -- '%c'
et: %s: vigane võti -- '%c'

en: %s: option requires an argument -- '%c'
et: %s: võti nõuab argumenti -- '%c'

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
et: %s: võti '-W %s' on mitmetähenduslik

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
et: %s: võti '-W %s' ei luba kasutada argumenti

en: %s: option '-W %s' requires an argument
et: %s: võti '-W %s' nõuab argumenti

en: unable to record current working directory
et: jooksva töökataloogi salvestamine ebaõnnestus

en: failed to return to initial working directory
et: algsesse töökataloogi tagasi minemine ebaõnnestus

en: cannot create pipe
et: toru ei õnnestu luua

en: %s subprocess failed
et: %s alamprotsess sai vea

en: _open_osfhandle failed
et: _open_osfhandle sai vea

en: cannot restore fd %d: dup2 failed
et: fd %d taastamine ei õnnestu: dup2 sai vea

en: %s subprocess
et: %s alamprotsess

en: %s subprocess got fatal signal %d
et: %s alamprotsess sai fataalse signaali %d

en: memory exhausted
et: mälu on otsas

en: invalid %s%s argument '%s'
et: vigane %s%s argument '%s'

en: invalid suffix in %s%s argument '%s'
et: vigane sufiks %s%s argumendis '%s'

en: %s%s argument '%s' too large
et: %s%s argument '%s' on liiga suur
