shepherd 1.0.8rc1 - en to uk translation catalogue (278 entries)

note: TRANSLATORS: Strings occasionally contain escape sequences starting with '~' (tilde).  For example, '~a' corresponds to '%s' in C printf syntax and '~%' corresponds to '\n'.  These must be preserved as is. See <https://www.gnu.org/software/guile/manual/html_node/Formatted-Output.html> for more info.
en: service '~a' could not be found
uk: не вдалося знайти службу «~a»

en: service '~a' does not have an action '~a'
uk: для служби «~a» не знайдено дії «~a»

en: exception caught while executing '~a' on service '~a':
uk: під час спроби виконати «~a» для служби «~a» сталося виключення:

en: something went wrong: ~s
uk: щось пішло не так: ~s

en: Halt or power off the system.
uk: Перервати або вимкнути систему.

en: Started:
uk: Запущено:

en: Running timers:
uk: Запущені таймери:

en: Starting:
uk: Запускається:

en: Stopped:
uk: Зупинено:

en: Stopping:
uk: Зупиняється:

note: TRANSLATORS: Here "one-shot" refers to "one-shot services".  These are services that are immediately marked as stopped once their 'start' method has completed.
en: One-shot:
uk: Одноразові:

en: Failed to start:
uk: Не вдалося запустити:

en: in ~a day | in ~a days
uk[0]: за ~a день
uk[1]: за ~a дні
uk[2]: за ~a днів
uk[3]: за ~a день

en: in ~a hour | in ~a hours
uk[0]: за ~a годину
uk[1]: за ~a години
uk[2]: за ~a годин
uk[3]: за ~a годину

en: in ~a minute | in ~a minutes
uk[0]: за ~a хвилину
uk[1]: за ~a хвилини
uk[2]: за ~a хвилин
uk[3]: за ~a хвилину

en: in ~a second | in ~a seconds
uk[0]: за ~a секунду
uk[1]: за ~a секунди
uk[2]: за ~a секунд
uk[3]: за ~a секунду

en: ~a second ago | ~a seconds ago
uk[0]: ~a секунду тому
uk[1]: ~a секунди тому
uk[2]: ~a секунд тому
uk[3]: ~a секунду тому

en: ~a minute ago | ~a minutes ago
uk[0]: ~a хвилину тому
uk[1]: ~a хвилини тому
uk[2]: ~a хвилин тому
uk[3]: ~a хвилину тому

en: ~a hour ago | ~a hours ago
uk[0]: ~a годину тому
uk[1]: ~a години тому
uk[2]: ~a годин тому
uk[3]: ~a годину тому

en: ~a day ago | ~a days ago
uk[0]: ~a день тому
uk[1]: ~a дні тому
uk[2]: ~a днів тому
uk[3]: ~a день тому

note: TRANSLATORS: This string and the following ones denote a duration. It ends up being inserted in a sentence like "Process terminated after 10 seconds".  (Arguably not ideal.)
en: ~h second | ~h seconds
uk[0]: ~a секунду
uk[1]: ~a секунди
uk[2]: ~a секунд
uk[3]: ~a секунду

en: ~h minute | ~h minutes
uk[0]: ~a хвилину
uk[1]: ~a хвилини
uk[2]: ~a хвилин
uk[3]: ~a хвилину

en: ~h hour | ~h hours
uk[0]: ~h годину
uk[1]: ~h години
uk[2]: ~h годин
uk[3]: ~h годину

en: Process exited successfully after ~a.~%
uk: Процес успішно завершив роботу за ~a.~%

en: Process exited successfully.~%
uk: Процес завершив роботу успішно.~%

en: Process exited with code ~a after ~a.~%
uk: Процес завершив роботу з кодом ~a за ~a.~%

en: Process exited with code ~a.~%
uk: Процес завершив роботу з кодом ~a.~%

en: Process terminated with signal ~a after ~a.~%
uk: Роботу процесу було перервано сигналом ~a за ~a.~%

en: Process terminated with signal ~a.~%
uk: Роботу процесу було перервано сигналом ~a.~%

en: Process stopped with signal ~a after ~a.~%
uk: Роботу процесу було зупинено за допомогою сигналу ~a за ~a.~%

en: Process stopped with signal ~a.~%
uk: Роботу процесу було зупинено за допомогою сигналу ~a.~%

en: Status of ~a:~%
uk: Стан ~a:~%

en:   Timed service.~%
uk:   Служба timed.~%

en:   Awaiting next timer alarm; service active since ~a.~%
uk:   Очікуємо на наступне нагадування від таймера; служба є активною з ~a.~%

en:   Executing timer action since ~a.~%
uk:   Виконуємо дію таймера з ~a.~%

en:   It is transient, running since ~a.~%
uk:   Тимчасова, запущено з ~a.~%

en:   It is running since ~a.~%
uk:   Працює з ~a.~%

en:   It is started and transient.~%
uk:   Запущена і тимчасова.~%

en:   It is started.~%
uk:   Запущено.~%

note: TRANSLATORS: "PID" is short for "process identifier" (Unix jargon). The string here looks like "Main PID: 123".
en:   Main PID: ~a~%
uk:   Основний PID: ~a~%

en:   Command: ~a~%
uk:   Команда: ~a~%

note: TRANSLATORS: "Inetd" refers to a type of service and should be kept as-is.
en:   Inetd-style service listening on ~a endpoint:~% |   Inetd-style service listening on ~a endpoints:~%
uk[0]:   Служба у стилі inetd очікує на дані на ~a кінцевій точці:~%
uk[1]:   Служба у стилі inetd очікує на дані на ~a кінцевих точках:~%
uk[2]:   Служба у стилі inetd очікує на дані на ~a кінцевих точках:~%
uk[3]:   Служба у стилі inetd очікує на дані на ~a кінцевій точці:~%

note: TRANSLATORS: "Systemd" should be kept untranslated.
en:   Systemd-style service listening on ~a endpoint:~% |   Systemd-style service listening on ~a endpoints:~%
uk[0]:   Служба у стилі systemd очікує на ~a кінцевій точці:~%
uk[1]:   Служба у стилі systemd очікує на ~a кінцевих точках:~%
uk[2]:   Служба у стилі systemd очікує на ~a кінцевих точках:~%
uk[3]:   Служба у стилі systemd очікує на ~a кінцевій точці:~%

en:   System log listening on ~a endpoint:~% |   System log listening on ~a endpoints:~%
uk[0]:   Журнал системи очікує на ~a кінцевій точці:~%
uk[1]:   Журнал системи очікує на ~a кінцевих точках:~%
uk[2]:   Журнал системи очікує на ~a кінцевих точках:~%
uk[3]:   Журнал системи очікує на ~a кінцевій точці:~%

en:   Periodically running as ~s: ~a~%
uk:   Періодичний запуск як ~s: ~a~%

en:   Periodically running: ~a~%
uk:   Періодичний запуск: ~a~%

en:   Child process:~{ ~a~}~% |   Child processes:~{ ~a~}~%
uk[0]:   Дочірні процеси:~{ ~a~}~%
uk[1]:   Дочірні процеси:~{ ~a~}~%
uk[2]:   Дочірні процеси:~{ ~a~}~%
uk[3]:   Дочірній процес:~{ ~a~}~%

en:   Periodically running Scheme code.~%
uk:   Періодичний запуск коду Scheme.~%

note: TRANSLATORS: The "~s" bit is most of the time a placeholder for a Scheme value associated with the service.
en:   Running value is ~s.~%
uk:   Значення запуску — ~s.~%

en:   It is stopped (one-shot).~%
uk:   Зупинено (одноразова).~%

en:   It is stopped (failing).~%
uk:   Зупинено (помилка).~%

en:   It is stopped since ~a.~%
uk:   Зупинено з ~a.~%

en:   It is stopped.~%
uk:   Зупинено.~%

en:   It is starting.~%
uk:   Запускається.~%

en:   It is being stopped.~%
uk:   Робота припиняється.~%

en:   Unknown status '~a'.~%
uk:   Невідомий стан «~a».~%

en:   It is enabled.~%
uk:   Увімкнено.~%

en:   It is disabled.~%
uk:   Вимкнено.~%

en:   Provides:~{ ~a~}~%
uk:   Забезпечує роботу:~{ ~a~}~%

en:   Requires:~{ ~a~}~%
uk:   Потребує:~{ ~a~}~%

en:   Custom action:~{ ~a~}~% |   Custom actions:~{ ~a~}~%
uk[0]:   Нетипові дії:~{ ~a~}~%
uk[1]:   Нетипові дії:~{ ~a~}~%
uk[2]:   Нетипові дії:~{ ~a~}~%
uk[3]:   Нетипова дія:~{ ~a~}~%

en:   Replacement pending (restart to upgrade).~%
uk:   Заміна у черзі (перезапустіть для оновлення).~%

en:   Will be respawned.~%
uk:   Буде перезапущено.~%

en:   Will not be respawned.~%
uk:   Не буде перезапущено.~%

en:   Last respawned on ~a.~%
uk:   Востаннє перезапущено ~a.~%

en:   Latest exit:~% |   Latest exits:~%
uk[0]:   Останні виходи:~%
uk[1]:   Останні виходи:~%
uk[2]:   Останні виходи:~%
uk[3]:   Останній вихід:~%

en:   Failed to start at ~a.~%
uk:   Не вдалося запустити ~a.~%

en:   Log file:~{ ~a~}~% |   Log files:~{ ~a~}~%
uk[0]:   Файли журналу:~{ ~a~}~%
uk[1]:   Файли журналу:~{ ~a~}~%
uk[2]:   Файли журналу:~{ ~a~}~%
uk[3]:   Файл журналу:~{ ~a~}~%

en: Recent runs:~%
uk: Нещодавні запуски:~%

en: Completed in ~a.~%
uk: Завершено за ~a.~%

en: Exception thrown after ~a: ~a~%
uk: Видано виключення за ~a: ~a~%

en: Recent messages (use '-n' to view more or less):~%
uk: Нещодавні повідомлення (скористайтеся «-n», щоб переглянути більше або менше):~%

en: Recent messages:~%
uk: Нещодавні повідомлення:~%

en: No upcoming timer alarm: about to stop.~%
uk: Немає майбутніх нагадувань за таймером: зупиняємося.~%

en: Upcoming timer alarm:~% | Upcoming timer alarms:~%
uk[0]: Майбутні нагадування за таймером:~%
uk[1]: Майбутні нагадування за таймером:~%
uk[2]: Майбутні нагадування за таймером:~%
uk[3]: Майбутнє нагадування за таймером:~%

en: event log is missing (shepherd is too old?)
uk: немає журналу подій (shepherd є застарілим?)

en: service ~a is running~%
uk: служба ~a працює~%

en: service ~a is done (one-shot)~%
uk: завдання служби ~a виконано (одноразова)~%

en: service ~a is done (transient)~%
uk: завдання служби ~a виконано (тимчасова)~%

en: service ~a is stopped~%
uk: роботу служби ~a зупинено~%

en: service ~a failed to start~%
uk: не вдалося запустити службу ~a~%

en: service ~a is being started~%
uk: запускаємо службу ~a~%

en: service ~a is being stopped~%
uk: робота служби ~a припиняється~%

en: service ~a is entering state '~a'~%
uk: служба ~a переходить до стану «~a»~%

en: inconsistent graph: service '~a' not found~%
uk: несумісний графік: службу «~a» не знайдено~%

en: Service Graph
uk: Графік служби

en: failed to start service ~a
uk: не вдалося запустити службу ~a

en: Did you mean 'herd ~a ~a'?
uk: Ви мали на увазі «herd ~a ~a»?

en: Run 'herd doc ~a list-actions' to list supported actions.
uk: Віддайте команду «herd doc ~a list-actions», щоб переглянути список підтримуваних дій.

en: premature end-of-file while talking to shepherd
uk: завчасне завершення файла під час обміну даними з shepherd

en: ACTION SERVICE [ARG...]
uk: ДІЯ СЛУЖБА [АРГУМЕНТ...]

en: Apply ACTION (start, stop, status, etc.) on SERVICE with the ARGs.
uk: Застосувати дію ДІЯ (start, stop, status тощо) до служби СЛУЖБА з параметрами АРГУМЕНТИ.

en: FILE
uk: ФАЙЛ

en: send commands to FILE
uk: надіслати команди до файла ФАЙЛ

en: NUMBER
uk: ЧИСЛО

en: display up to NUMBER service log lines
uk: показати до ЧИСЛО рядків журналу служби

en: ~a: expected a positive integer
uk: ~a: мало бути додатне ціле число

en: NAME
uk: НАЗВА

en: register new service under NAME
uk: зареєструвати нову службу з назвою НАЗВА

en: log service output to FILE
uk: записати журнал служби до файла ФАЙЛ

en: DIRECTORY
uk: КАТАЛОГ

en: run service from DIRECTORY (for transient services)
uk: запустити службу з КАТАЛОГУ (для тимчасових служб)

en: ENVIRONMENT
uk: СЕРЕДОВИЩЕ

en: pass the environment variable specified by ENVIRONMENT
uk: передати змінну середовища, яку вказано у СЕРЕДОВИЩЕ

en: USER
uk: КОРИСТУВАЧ

en: run the given program as USER
uk: запустити вказану програму від імені КОРИСТУВАЧА

en: GROUP
uk: ГРУПА

en: run the given program as GROUP
uk: запустити вказану програму від імені ГРУПИ

en: Usage: herd ACTION [SERVICE [OPTIONS...]]~%
uk: Користування: herd ДІЯ [СЛУЖБА [ПАРАМЕТРИ...]]~%

en: Reboot the system.
uk: Перезавантажити систему.

en: ~a: Assertion ~s failed in procedure '~a'.
uk: ~a: не пройдено оцінку ~s у процедурі «~a».

en: ~a: Assertion ~s failed.
uk: ~a: не пройдено перевірку ~s.

en: In call to '~a', value ~S of argument '~a' has the wrong type (it should match '~a').
uk: У виклику «~a» значення ~S аргументу «~a» належить до помилкового типу (має відповідати «~a»).

note: TRANSLATORS: '~a' is a placeholder for the copyright year.
en: Copyright (C) ~a the Shepherd authors
uk: © Розробники Shepherd, ~a

en: License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
uk: Умови ліцензування викладено у GPLv3+: GNU GPL версії 3 або новішій, <http://gnuorg/licenses/gplhtml>
    Це вільне програмне забезпечення: ви можете вільно змінювати і поширювати його.
    Вам не надається ЖОДНИХ ГАРАНТІЙ, окрім гарантій передбачених законодавством.

en: error
uk: помилка

en: hint
uk: підказка

note: TRANSLATORS: Please keep double semicolons at the beginning of each line: they introduce comments in the Scheme language.  Also, keep "shepherd" untranslated.  Thank you!  :-)
en: ;; init.scm -- default shepherd configuration file.
uk: ;; init.scm — типовий файл налаштувань shepherd.

en: ;; Services known to shepherd:
    ;; Add new services (defined using 'service') to shepherd here by
    ;; providing them as a list to 'register-services'.
uk: ;; Відомі shepherd служби:
    ;; Тут можна додати нові служби shepherd (визначаються за допомогою «service»)
    ;; шляхом надання їх як списку «register-services».

en: ;; Send shepherd into the background.
uk: ;; Надіслати shepherd у фоновий режим.

en: ;; Services to start when shepherd starts:
    ;; Add the name of each service that should be started to the list
    ;; below passed to 'for-each'.
uk: ;; Служби, які слід запустити при запуску shepherd:
    ;; Додайте назви усіх служб, які слід запустити, до наведеного
    ;; нижче списку, який буде передано «for-each».

en: ~a: socket directory has insecure permissions
uk: ~a: права доступу до каталогу сокетів не є безпечними

en: Service ~a (PID ~a) exited with ~a.
uk: Служба ~a (PID ~a) завершила роботу зі станом ~a.

en: Service ~a (PID ~a) terminated with signal ~a.
uk: Роботу служби ~a (PID ~a) перервано сигналом ~a.

en: Service ~a (PID ~a) stopped with signal ~a.
uk: Роботу служби ~a (PID ~a) зупинено сигналом ~a.

en: [No description].
uk: [Немає опису].

en: Waiting for ~a to stop...
uk: Очікуємо на зупинення ~a…

en: Service ~a started.
uk: Службу ~a запущено.

en: Service ~a failed to start.
uk: Не вдалося запустити службу ~a.

en: Starting service ~a...
uk: Запускаємо службу ~a...

en: Service ~a running with value ~s.
uk: Службу ~a запущено зі значенням ~s.

en: Running value of service ~a changed to ~s.
uk: Проміжне значення служби ~a змінено на ~s.

en: Waiting for ~a to start...
uk: Очікуємо на запуск ~a…

en: Service ~a stopped.
uk: Службу ~a зупинено.

en: Service ~a might have failed to stop.
uk: Можливо, роботу служби ~a не вдалося зупинити.

en: Stopping service ~a...
uk: Зупиняємо роботу служби ~a...

en: Service ~a is now stopped.
uk: Тепер роботу служби ~a зупинено.

en: Recording replacement for ~a.
uk: Записуємо заміну для ~a.

en: Registering new logger for ~a.
uk: Зареєстровано новий засіб ведення журналу для ~a.

en: Attempt to terminate controller of ~a in ~a state!
uk: Спроба перервати контролер ~a у стані ~a!

en: Exception caught while starting ~a: ~s
uk: Сталося виключення під час запуску ~a: ~s

en: Service ~a depends on ~a.
uk: Служба ~a залежить від ~a.

en: Service ~a is currently disabled.
uk: Службу ~a зараз вимкнено.

en: Service ~a has been started.
uk: Службу ~a запущено.

en: Service ~a could not be started.
uk: Не вдалося запустити службу ~a.

en: Service ~a is not running.
uk: Службу ~a не запущено.

en: Transient service ~a unregistered.
uk: Скасовано реєстрацію проміжної служби ~a.

en: Enabled service ~a.
uk: Увімкнено службу ~a.

en: Disabled service ~a.
uk: Вимкнено службу ~a.

en: Unknown keyword.  Try 'herd help'.
uk: Невідоме ключове слово. Спробуйте скористатися командою «herd help».

en: Cannot unregister service~{ ~a,~} which is still running | Cannot unregister services~{ ~a,~} which are still running
uk[0]: Не вдалося скасувати реєстрацію~{ ~a,~} служби, яка усе ще працює
uk[1]: Не вдалося скасувати реєстрацію~{ ~a,~} служб, які усе ще працюють
uk[2]: Не вдалося скасувати реєстрацію~{ ~a,~} служб, які усе ще працюють
uk[3]: Не вдалося скасувати реєстрацію служби~{ ~a,~}, яка усе ще працює

en: Essential task ~a exited unexpectedly.
uk: Критичне завдання ~a несподівано завершило роботу.

en: Uncaught exception in essential task ~a: ~s
uk: Невідстежуване виключення у критичному завданні ~a: ~s

en: Service '~a' is unknown and cannot be started.
uk: Служба «~a» є невідомою, її не можна запустити.

en: Successfully started ~a service in the background. | Successfully started ~a services in the background.
uk[0]: Успішно запущено ~a службу у фоновому режимі.
uk[1]: Успішно запущено ~a служби у фоновому режимі.
uk[2]: Успішно запущено ~a служб у фоновому режимі.
uk[3]: Успішно запущено ~a службу у фоновому режимі.

en: The following service could not be started in the background:~{ ~a~}. | The following services could not be started in the background:~{ ~a~}.
uk[0]: Ці служби не вдалося запустити у фоновому режимі:~{ ~a~}.
uk[1]: Ці служби не вдалося запустити у фоновому режимі:~{ ~a~}.
uk[2]: Ці служби не вдалося запустити у фоновому режимі:~{ ~a~}.
uk[3]: Цю службу не вдалося запустити у фоновому режимі:~{ ~a~}.

en: Failed to run~{ ~s~}: ~a
uk: Не вдалося запустити~{ ~s~}: ~a

en: PID file '~a' did not show up; terminating process ~a.
uk: Файл «~a» не з'явився; перериваємо процес ~a.

en: ~a connection still in use after ~a termination. | ~a connections still in use after ~a termination.
uk[0]: Використання з'єднання ~a продовжується після завершення роботи ~a.
uk[1]: Використання з'єднання ~a продовжується після завершення роботи ~a.
uk[2]: Використання з'єднання ~a продовжується після завершення роботи ~a.
uk[3]: Використання з'єднання ~a продовжується після завершення роботи ~a.

note: TRANSLATORS: The string below will be rendered as "rejecting connection from 1.2.3.4" (an IP address) or "rejecting connection from local process" (when the client is connecting over a Unix-domain socket).
en: Maximum number of ~a clients reached; rejecting connection from ~:[~a~;~*local process~].
uk: Досягнуто максимальної кількості клієнтів, ~a; у з'єднання від ~:[~a~;~*local process~] відмовлено.

note: TRANSLATORS: See comment above.
en: Accepted connection on ~a from ~:[~a~;~*local process~].
uk: Прийнято з'єднання на ~a від ~:[~a~;~*local process~].

en: Spawning systemd-style service ~a.
uk: Запускаємо службу у стилі systemd ~a.

en: Awaiting PID ~a, which is already gone.
uk: Очікування на PID ~a, роботу якого вже завершено.

en: Grace period of ~a seconds is over; sending ~a SIGKILL.
uk: Період лояльності у ~a секунд завершено; надсилаємо ~a SIGKILL.

en: Respawning ~a.
uk: Відновлюємо ~a.

en: Service ~a has been disabled.
uk: Службу ~a вимкнено.

en:   (Respawning too fast.)
uk:   (Надто швидке відновлення.)

en: Transient service ~a terminated, now unregistered.
uk: Роботу проміжної служби ~a перервано, зараз реєстрацію скасовано.

en: Removing service '~a'...
uk: Вилучаємо службу «~a»…

en: Done.
uk: Виконано.

en: Loading ~a.
uk: Завантажуємо ~a.

en: Ignoring error while stopping ~a: ~s
uk: Ігноруємо помилку під час спроби зупинити ~a: ~s

en: Ignoring unknown error while stopping ~a: ~s
uk: Ігноруємо невідому помилку під час спроби зупинити ~a: ~s

en: PID ~a (~a) is dead!
uk: PID ~a (~a) є непрацездатним!

en: The root service is used to operate on shepherd itself.
uk: Коренева служба слугує для керування самим shepherd.

en: Exiting shepherd...
uk: Виходимо з shepher…

en: This is the help message for the 'root' service of the Shepherd.  The 'root'
    service is used to control the Shepherd itself and it supports several
    actions.  For instance, running 'herd status root' shows information about the
    Shepherd, and running 'herd status' returns a summary of each service.
    
    Try 'herd doc root list-actions' to see the list of available actions.
    Run 'info shepherd' to access the user manual.
uk: Це довідкове повідомлення для служби «root» Shepherd. Службу «root»
    призначено для керування самим Shepherd. У ній передбачено підтримку
    декількох дій. Наприклад, команда «herd status root» виводить дані щодо
    Shepherd, а команда «herd status» повертає резюме щодо кожної зі служб.
    
    Спробуйте команду «herd doc root list-actions», щоб переглянути список
    доступних дій. Скористайтеся командою «info shepherd, щоб ознайомитися
    з підручником користувача.

en: Halting...
uk: Перериваємо роботу…

en: Shutting down...
uk: Вимикаємося…

en: Rebooting with kexec is not supported; doing nothing.
uk: Підтримки перезавантаження з kexec не передбачено; ніяких дій виконано не буде.

en: No kexec image loaded; doing nothing.
uk: Не завантажено образу з kexec; ніякий дій виконано не буде.

en: Rebooting with kexec...
uk: Перезавантаження з kexec...

en: Failed to reboot with kexec: ~a
uk: Не вдалося перезавантажити з kexec: ~a

en: Evaluating user expression ~a.
uk: Обробляємо наданий користувачем вираз ~a.

en: Running as PID 1, so not daemonizing.
uk: Працюємо як PID 1, отже, не переходимо у фоновий режим.

en: Services already running, so not daemonizing.
uk: Служби вже запущено, тому не переводимо роботу у режим фонової служби.

en: Daemonizing...
uk: Переводимо у фоновий режим…

en: Now running as process ~a.
uk: Тепер працює як процес ~a.

en: You must be kidding.
uk: Ви, мабуть, жартуєте.

en: Compression command~{ ~s~} failed with status ~a.
uk: Виконання команди стискання~{ ~s~} завершилася невдало зі станом ~a.

en: Log file '~a' is inaccessible; not rotating.
uk: Немає доступу до файла журналу «~a»; ротацію не виконано.

en: Not rotating '~a', which is not a regular file.
uk: Не виконуємо ротації «~a», оскільки цей файл не є звичайним.

en: Rotated '~a'.
uk: Виконано ротацію «~a».

en: Not rotating '~a', which is below the ~a B threshold.
uk: Не виконуємо ротації «~a», у якому не перевищено порогового значення у ~a Б.

en: Deleting old log file '~a'.
uk: Вилучаємо застарілий файл журналу «~a».

note: TRANSLATORS: "External" here refers to "external log files".
en: ~a	(external)~%
uk: ~a	(зовнішні)~%

en: List the log files subject to rotation.
uk: Вивести список файлів журналу, для яких буде виконано ротацію.

en: Periodically rotate the log files of services.
uk: Періодично виконувати ротацію файлів журналів служб.

en: service names: ~a; heap: ~,2f MiB; file descriptors: ~a
uk: назви служб: ~a; купа: ~,2f МіБ; дескриптори файлів: ~a

en: Terminating shepherd monitoring.
uk: Перериваємо спостереження за shepherd.

en: Monitoring logging period changed to ~a second. | Monitoring logging period changed to ~a seconds.
uk[0]: Період оновлення журналу змінено на ~a секунду.
uk[1]: Період оновлення журналу змінено на ~a секунди.
uk[2]: Період оновлення журналу змінено на ~a секунд.
uk[3]: Період оновлення журналу змінено на ~a секунду.

en: Periodically log shepherd resource usage information.
uk: Періодично записувати до журналу дані щодо використання ресурсів програмою shepherd.

en: ~a: invalid number; expected a positive integer~%
uk: ~a: некоректне число; мало бути додатне ціле число~%

note: TRANSLATORS: "REPL" stands for "read-eval-print loop".
en: Accepting REPL connection.
uk: Приймаємо з'єднання REPL.

en: Uncaught REPL exception: ~s.
uk: Невідстежуване виключення REPL: ~s.

en: Run a read-eval-print loop (REPL).
uk: Запустити цикл читання-обробка-виведення (REPL).

en: Closing system log input file ~s on end-of-file.
uk: Закриваємо вхідний файл журналу системи ~s на символі кінця файла.

en: Terminating system log service.
uk: Перериваємо роботу служби ведення журналу системи.

en: Uncaught exception in message destination procedure:
uk: Невідстежуване виключення у процедурі визначення призначення повідомлення:

en: Failed to open log file '~a': ~a
uk: Не вдалося відкрити файл журналу «~a»: ~a

en: Ignoring request to rotate unknown system log file '~a'.
uk: Ігноруємо запит щодо ротації невідомого файла журналу системи «~a».

en: Closing ~a system log port. | Closing ~a system log ports.
uk[0]: Закриваємо ~a порт журналу системи.
uk[1]: Закриваємо ~a порти журналу системи.
uk[2]: Закриваємо ~a портів журналу системи.
uk[3]: Закриваємо ~a порт журналу системи.

en: Dismissing kernel log '~a': ~a.
uk: Відкидаємо журнал ядра «~a»: ~a.

en: Listen for syslogd-style messages from
    applications, by default on /dev/log, and log them to files.
uk: Очікувати на повідомлення у стилі syslogd від
    програм, типово до /dev/log, записати журнал до файлів.

note: TRANSLATORS: 'calendar-event' is the name of a procedure and it must be kept unchanged.
en: calendar-event: ~a: ~a: value out of range (~a-~a)
uk: calendar-event: ~a: ~a: значення поза межами припустимого діапазону (~a-~a)

en: calendar-event: ~a: invalid day of week
uk: calendar-event: ~a: некоректний день тижня

en: Finished last occurrence of timer '~a'.
uk: Завершено останній цикл таймера «~a».

en: Terminating timer '~a' with ~a process running. | Terminating timer '~a' with ~a processes running.
uk[0]: Перериваємо роботу таймера «~a» з запущеним ~a процесом.
uk[1]: Перериваємо роботу таймера «~a» з запущеними ~a процесами.
uk[2]: Перериваємо роботу таймера «~a» з запущеними ~a процесами.
uk[3]: Перериваємо роботу таймера «~a» з запущеним ~a процесом.

en: Process ~a of timer '~a' terminated with status ~a after ~a second. | Process ~a of timer '~a' terminated with status ~a after ~a seconds.
uk[0]: Роботу процесу ~a таймера «~a» перервано зі станом ~a за ~a секунду.
uk[1]: Роботу процесу ~a таймера «~a» перервано зі станом ~a за ~a секунди.
uk[2]: Роботу процесу ~a таймера «~a» перервано зі станом ~a за ~a секунд.
uk[3]: Роботу процесу ~a таймера «~a» перервано зі станом ~a за ~a секунду.

en: Terminating process ~a of timer '~a' after maximum duration of ~a second. | Terminating process ~a of timer '~a' after maximum duration of ~a seconds.
uk[0]: Перериваємо роботу процесу ~a таймера «~a» після досягнення максимальної тривалості у ~a секунду.
uk[1]: Перериваємо роботу процесу ~a таймера «~a» після досягнення максимальної тривалості у ~a секунди.
uk[2]: Перериваємо роботу процесу ~a таймера «~a» після досягнення максимальної тривалості у ~a секунд.
uk[3]: Перериваємо роботу процесу ~a таймера «~a» після досягнення максимальної тривалості у ~a секунду.

en: Timer '~a' spawned process ~a.
uk: Таймер «~a» запустив процес ~a.

en: Exception caught while calling action of timer '~a': ~s
uk: Сталося виключення під час спроби викликати дію таймера «~a»: ~s

en: Waiting anew for timer '~a' (resuming from sleep state?).
uk: Знову чекаємо на таймер «~a» (відновлення зі стану присипляння?).

en: No matching event for timer '~a': ~s.
uk: Немає відповідної події для таймера «~a»: ~s.

en: This indicates that the calendar event is overly constrained.
uk: Це вказує на те, що подія календаря є надмірно обмеженою.

en: Triggering timer.
uk: Запускаємо таймер.

en: Attempted to trigger a timer that is not running; doing nothing.
uk: Спроба вмикання таймера, який не запущено; нічого не робимо.

en: ~a: invalid calendar time specification
uk: ~a: некоректна специфікація часу календаря

note: TRANSLATORS: In the 'at TIME' string, only 'TIME' may be translated.  It refers to the fact that the user ran 'herd schedule timer COMMAND' instead of 'herd schedule timer at 12:00 COMMAND', say, where '12:00' is a possible value for TIME.
en: Timer spec lacks 'at TIME'.
uk: У специфікації таймера немає «at ЧАС».

en: Timer spec lacks a command to run.
uk: У специфікації таймера немає команди для запуску.

en: Run the given command at the specified time
    and terminate.
uk: Запустити вказану програму у вказаний момент часу
    і перервати.

en: Schedule a program to run at a specific time.  For example,
    'herd schedule timer at 10:00 -- mpg123 alarm.mp3' schedules the command that
    follows '--' to run at 10AM.
uk: Запланувати запуск програми на вказаний момент часу. Наприклад,
    'herd schedule timer at 10:00 -- mpg123 alarm.mp3' запланує виконання
    команди після «--» на десяту ранку.

en: Spawn programs at specified times.
uk: Перезапускати програми у вказані моменти часу.

en: Spawning transient service for ~s.
uk: Запускаємо тимчасову службу для ~s.

en: Spawn the given program as a transient service, running in
    the background.
uk: Перезапустити вказану програму як тимчасову службу, що
    працює у фоновому режимі.

en: Spawn programs to run as services in the background.
uk: Перезапускати програми для роботи у режимі фонових служб.

en: undocumented option
uk: недокументований параметр

en: ARG
uk: АРГ

en: display version information and exit
uk: показати дані щодо версії і завершити роботу

en: display short usage message and exit
uk: показати коротке повідомлення щодо користування і завершити роботу

en: display this help and exit
uk: показати це довідкове повідомлення і завершити роботу

en:  [OPTIONS...]
uk:  [ПАРАМЕТРИ...]

note: TRANSLATORS: The '~a' placeholders indicate the bug-reporting address, the name of this package, and its home page URL.  Please add another line saying "Report translation bugs to ...\n" with the address for translation bugs (typically your translation team's web or email address).
en: 
    Mandatory or optional arguments to long options are also mandatory or
    optional to the corresponding short options.
    
    Report bugs to: ~a .
    ~a general home page: <~a>
    General help using GNU software: <~a>~%
uk: 
    Обов’язкові і додаткові аргументи до довгих форм запису параметрів є також
    об’язковими або додатковими для всіх відповідних скорочених форм запису.
    
    Про вади слід повідомляти тут: ~a .
    Загальна домашня сторінка ~a: <~a>
    Загальна довідкова інформація щодо користування програмним забезпеченням GNU: <~a>~%

en: option '--~a' is ambiguous
uk: параметр «--~a» не є однозначним

en: unknown option '--~a'
uk: невідомий параметр: «--~a»

en: Try '--help'.
uk: Спробуйте «--help».

en: unknown option '-~a'
uk: невідомий параметр «-~a»

en: Argument required by `-~a'.
uk: Для «-~a» потрібен аргумент.

en: shepherd instance already listening on '~a'
uk: екземпляр shepherd вже очікує на дані на «~a»

en: while opening socket '~a': ~a: ~a
uk: під час спроби відкрити сокет «~a»: ~a: ~a

en: warning: already ~a threads running, disabling 'signalfd' support
uk: попередження: вже запущено ~a потоків обробки; вимикаємо підтримку «signalfd»

en: System lacks support for 'signalfd'; using fallback mechanism.
uk: У системі не передбачено підтримки «signalfd»; використовуємо резервний механізм.

en: Support for 'signalfd' is disabled.
uk: Підтримку «signalfd» вимкнено.

en: ~s: exception thrown while loading configuration file~%
uk: ~s: виявлено виключення під час завантаження файла налаштувань~%

en: While loading configuration file '~a': ~s
uk: Під час завантаження файла налаштувань «~a»: ~s

en: action '~a' on service '~a' failed: ~s
uk: не вдалося виконати дію «~a» щодо служби «~a»: ~s

en: Error while loading configuration file '~a': ~a
uk: Помилка під час спроби завантаження файла налаштувань «~a»: ~a

en: Uncaught exception while loading configuration file '~a': ~s
uk: Невідстежуване виключення під час завантаження файла налаштувань «~a»: ~s

en: Configuration successfully loaded from '~a'.
uk: Налаштування успішно завантажено з «~a».

en: Socket '~a' deleted; spawning new server.
uk: Сокет «~a» вилучено; породжуємо новий сервер.

en: Failed to bind '~a': ~a.
uk: Не вдалося прив'язати «~a»: ~a.

en: Socket '~a' deleted; stopping.
uk: Сокет «~a» вилучено; зупиняємо обробку.

en: Restarting signal handler.
uk: Перезапускаємо обробник сигналів.

en: This is a service manager for Unix and GNU.
uk: Це засіб для керування службами для Unix і GNU.

en: synonym for --silent
uk: синонім до --silent

en: don't do output to stdout
uk: не виводити дані до stdout

en: don't ensure that the setup is secure
uk: не перейматися тим, чи є налаштування безпечними

en: log actions in FILE
uk: записувати журнал дій до файла ФАЙЛ

en: when ready, write PID to FILE or stdout
uk: за готовності записати PID до файла ФАЙЛ або до stdout

en: read configuration from FILE
uk: прочитати налаштування з файла ФАЙЛ

en: get commands from socket FILE or from stdin (-)
uk: отримати команди з сокета ФАЙЛ або зі stdin (-)

en: log to the system log (syslog) at FILE or /dev/log
uk: записувати до журналу системи (syslog) у ФАЙЛі або /dev/log

en: cannot access directory of socket '~a': ~a
uk: не вдалося отримати доступ до каталогу сокета «~a»: ~a

en: Rebooting...
uk: Перезавантажуємо систему…

en: Exiting.
uk: Завершуємо роботу.

en: Service ~a is already running.
uk: Службу ~a вже запущено.

en: Invalid command.
uk: Некоректна команда.

en: invalid command line
uk: некоректний рядок команди
