shishi 1.0.2 - en to pl translation catalogue (193 entries)

en: Shisa success
pl: Sukces Shisy

en: Shisa could not be initialized.
pl: Nie udało się zainicjować Shisy.

en: The Shisa configuration file does not exist.
pl: Plik konfiguracyjny Shisy nie istnieje.

en: File I/O error for Shisa configuration file.
pl: Błąd we/wy pliku dla pliku konfiguracyjnego Shisy.

en: Syntax error in Shisa configuration token.
pl: Błąd składni w tokenie konfiguracyjnym Shisy.

en: Shisa database could not be opened.
pl: Nie można otworzyć bazy danych Shisy.

en: Error enumerating realms in database.
pl: Błąd w numeracji dziedzin w bazie danych.

en: Error enumerating principals in database.
pl: Błąd w numeracji zarządców w bazie danych.

en: Error enumerating keys in database.
pl: Błąd w numeracji kluczy w bazie danych.

en: Supplied realm does not exist.
pl: Podana dziedzina nie istnieje.

en: Supplied principal does not exist.
pl: Podany zarządca nie istnieje.

en: Principal is not associated with any matching key.
pl: Zarządca nie jest związany z żadnym pasującym kluczem.

en: Error finding principal.
pl: Błąd przy szukaniu zarządcy.

en: Tried to add a realm that already exist.
pl: Próbowano dodać już istniejącą dziedzinę.

en: Error adding realm to database.
pl: Błąd przy dodawaniu dziedziny do bazy danych.

en: Tried to remove a non-empty realm.
pl: Próbowano usunąć niepustą dziedzinę.

en: Error removing realm from database.
pl: Błąd przy usuwaniu dziedziny z bazy danych.

en: Tried to add a principal that already exist.
pl: Próbowano dodać już istniejącego zarządcę.

en: Error adding principal to database.
pl: Błąd przy dodawaniu zarządcy do bazy danych.

en: Error removing principal from database.
pl: Błąd przy usuwaniu zarządcy z bazy danych.

en: Error adding key to principal.
pl: Błąd przy dodawaniu klucza do zarządcy.

en: Error removing key from principal.
pl: Błąd przy usuwaniu klucza z zarządcy.

en: More than one key match given search criteria.
pl: Więcej niż jeden klucz pasuje do podanego kryterium wyszukiwania.

en: Unknown Shisa error
pl: Nieznany błąd Shisy

en: Memory allocation error in shishi library.
pl: Błąd przydzielania pamięci w bibliotece shishi.

en: Base64 encoding or decoding failed. Data corrupt?
pl: Kodowanie lub dekodowanie base64 nie powiodło się. Uszkodzone dane?

en: Client realm value differ between request and reply.
pl: Wartość dziedziny klienta różni się między żądaniem a odpowiedzią.

en: Client name value differ between request and reply.
pl: Wartość nazwy klienta różni się między żądaniem a odpowiedzią.

en: Replay protection value (nonce) differ between request and reply.
pl: Wartość zabezpieczenia odtworzenia (nonce) różni się między żądaniem a odpowiedzią.

en: Incorrect key type used in TGS reply.
pl: Nieprawidłowy typ klucza użyty w odpowiedzi TGS.

en: Incorrect key type used in reply from KDC.
pl: Nieprawidłowy typ klucza użyty w odpowiedzi z KDC.

en: Incorrect key type used in AP reply.
pl: Nieprawidłowy typ klucza użyty w odpowiedzi AP.

en: Failed verification of AP reply.
pl: Weryfikacja odpowiedzi AP nie powiodła się.

en: Incorrect key type used in AP request.
pl: Nieprawidłowy typ klucza użyty w żądaniu AP.

en: Provided buffer was too small.
pl: Dostarczony bufor był zbyt mały.

en: Derived key material is too short to be applicable.
pl: Dane klucza pochodnego są zbyt krótkie, żeby dały się użyć.

en: The key is too large to be usable.
pl: Klucz jest zbyt duży, żeby dał się użyć.

en: Low-level cryptographic primitive failed.  This usually indicates bad password or data corruption.
pl: Niskopoziomowa operacja kryptograficzna nie powiodła się. Zwykle oznacza to złe hasło lub uszkodzenie danych.

en: Internal error in low-level crypto routines.
pl: Błąd wewnętrzny w niskopoziomowych funkcjach kryptograficznych.

en: The system call socket() failed.  This usually indicates that your system does not support the socket type.
pl: Wywołanie systemowe socket() nie powiodło się. Zwykle oznacza to, że system nie obsługuje danego rodzaju gniazdo.

en: The system call bind() failed.  This usually indicates insufficient permissions.
pl: Wywołanie systemowe bind() nie powiodło się. Zwykle oznacza to niewystarczające uprawnienia.

en: The system call sendto() failed.
pl: Wywołanie systemowe sendto() nie powiodło się.

en: The system call close() failed.
pl: Wywołanie systemowe close() nie powiodło się.

en: No KDC known for given realm.
pl: Nie ma znanego KDC dla tej dziedziny.

en: No TTY assigned to process.
pl: Brak TTY przypisanego do procesu.

en: Server replied to the request with an error message.
pl: Serwer odpowiedział na żądanie komunikatem błędu.

en: Failure to use handle.  Missing handle, or misconfigured.
pl: Nie udało się użyć uchwytu. Brak uchwytu lub źle skonfigurowany.

en: Ticket set not initialized.  This usually indicates an internal application error.
pl: Zbiór biletów nie zainicjowany. Zwykle oznacza to błąd wewnętrzny aplikacji.

en: Key type used to encrypt ticket doesn't match provided key. This usually indicates an internal application error.
pl: Typ klucza użyty do zaszyfrowania biletu nie pasuje do dostarczonego klucza. Zwykle oznacza to błąd wewnętrzny aplikacji.

en: Reference to invalid encryption key.
pl: Odwołanie do błędnego klucza szyfrującego.

en: Could not decrypt AP-REQ using provided key. This usually indicates an internal application error.
pl: Nie udało się odszyfrować AP-REQ przy użyciu dostarczonego klucza. Zwykle oznacza to błąd wewnętrzny aplikacji.

en: Could not decrypt Ticket using provided key. This usually indicates an internal application error.
pl: Nie udało się odszyfrować biletu przy użyciu dostarczonego klucza. Zwykle oznacza to błąd wewnętrzny aplikacji.

en: Invalid ticked passed in call.
pl: W wywołaniu przekazano błędny bilet.

en: Argument lies outside of valid range.
pl: Argument znajduje się poza poprawnym zakresem.

en: The ASN.1 structure does not contain the indicated element.
pl: Struktura ASN.1 nie zawiera wskazanego elementu.

en: Attempted access to non-existent key type.
pl: Próba dostępu do nie istniejącego typu klucza.

en: Verification failed on either side.
pl: Weryfikacja nie powiodła się po dowolnej stronie.

en: Invalid PKCS5 descriptor.
pl: Błędny deskryptor PKCS5.

en: Invalid claim of iteration count in PKCS5 descriptor.
pl: Błędne zawłaszczenie licznika iteracji w deskryptorze PKCS5.

en: Derived key length is incorrect for PKCS5 descriptor.
pl: Długość klucza pochodnego jest niepoprawna dla deskryptora PKCS5.

en: Derived key is too long for PKCS5 descriptor.
pl: Klucz pochodny jest zbyt długi dla deskryptora PKCS5.

en: Principal name syntax error.
pl: Błąd składni nazwy zarządcy.

en: Invalid argument passed in call.  Wrong or unknown value.
pl: W wywołaniu przekazano błędny argument - niewłaściwa lub nieznana wartość.

en: The indicated ASN.1 element does not carry a value.
pl: Wskazany element ASN.1 nie zawiera wartości.

en: Connection attempt failed.  Try again, or check availability.
pl: Próba połączenia nie powiodła się. Proszę spróbować ponownie lub sprawdzić dostępność.

en: The private key uses an incompatible encryption type.
pl: Klucz prowatny używa niezgodnego rodzaju szyfrowania.

en: The desired file could not be accessed.  Check permissions.
pl: Brak dostępu do żądanego pliku. Proszę sprawdzić uprawnienia.

en: The present AP reply specifies an inpermissible key type.
pl: Obecna odpowiedź AP określa niedozwolony typ klucza.

en: A request for present time of day has failed. This is usually internal, but a valid time is imperative for us.
pl: Żądanie czasu bieżącego nie powiodło się. Zwykle jest to wewnętrzne, ale poprawny czas jest niezbędny.

en: Unknown error
pl: Nieznany błąd

en: No error
pl: Brak błędu

en: libshishi: warning: %s
pl: libshishi: uwaga: %s

en: libshishi: warning: %s
pl: libshishi: uwaga: %s

en: Writing KRB-ERROR to %s...
pl: Zapisywanie KRB-ERROR do %s...

en: Writing KRB-ERROR in %s format...
pl: Zapisywanie KRB-ERROR w formacie %s...

en: Writing KRB-ERROR to %s...done
pl: Zapisywanie KRB-ERROR do %s... zakończone

en: Reading KRB-ERROR from %s...
pl: Odczytywanie KRB-ERROR z %s...

en: Reading KRB-ERROR in %s format...
pl: Odczytywanie KRB-ERROR w formacie %s...

en: Reading KRB-ERROR from %s...done
pl: Odczytywanie KRB-ERROR z %s... zakończone

en: Client's entry in database has expired
pl: Wpis klienta w bazie danych wygasł

en: Server's entry in database has expired
pl: Wpis serwera w bazie danych wygasł

en: Requested protocol version number not supported
pl: Żądana wersja protokołu nie jest obsługiwana

en: Client's key encrypted in old master key
pl: Klucz klienta zaszyfrowany w starym kluczu głównym

en: Server's key encrypted in old master key
pl: Klucz serwera zaszyfrowany w starym kluczu głównym

en: Client not found in database
pl: Nie znaleziono klienta w bazie danych

en: Server not found in database
pl: Nie znaleziono serwera w bazie danych

en: Multiple principal entries in database
pl: Wiele wpisów zarządcy w bazie danych

en: The client or server has a null key
pl: Klient lub serwer ma pusty klucz

en: Ticket not eligible for postdating
pl: Bilet nie nadaje się do postdatowania

en: Requested start time is later than end time
pl: Żądany czas początkowy jest późniejszy niż końcowy

en: KDC policy rejects request
pl: Żądanie odrzucone przez politykę KDC

en: KDC cannot accommodate requested option
pl: KDC nie zgadza się na żądaną opcję

en: KDC has no support for encryption type
pl: KDC nie obsługuje tego rodzaju szyfru

en: KDC has no support for checksum type
pl: KDC nie obsługuje tego rodzaju sumy kontrolnej

en: KDC has no support for padata type
pl: KDC nie obsługuje tego rodzaju padata

en: KDC has no support for transited type
pl: KDC nie obsługuje tego rodzaju transmisji

en: Clients credentials have been revoked
pl: Dane uwierzytelniejące klientów zostały anulowane

en: Credentials for server have been revoked
pl: Dane uwierzytelniające dla serwera zostały anulowane

en: TGT has been revoked
pl: TGT zostało anulowane

en: Client not yet valid - try again later
pl: Klient jeszcze nie jest ważny - proszę spróbować później

en: Server not yet valid - try again later
pl: Serwer jeszcze nie jest ważny - proszę spróbować później

en: Password has expired
pl: Hasło wygasło

en: Pre-authentication information was invalid
pl: Informacje wczesnego uwierzytelnienia były nieprawidłowe

en: Additional pre-authentication required
pl: Wymagane dodatkowe wczesne uwierzytelnienie

en: Requested server and ticket don't match
pl: Żądany serwer i bilet nie zgadzają się

en: Server principal valid for user2user only
pl: Zarządca serwera ważny tylko dla user2user

en: KDC Policy rejects transited path
pl: Polityka KDC odrzuca ścieżkę tranzytową

en: A service is not available
pl: Usługa niedostępna

en: Integrity check on decrypted field failed
pl: Kontrola poprawności odszyfrowanego pola nie powiodła się

en: Ticket expired
pl: Bilet wygasł

en: Ticket not yet valid
pl: Bilet jeszcze nieważny

en: Request is a replay
pl: Żądanie jest powtórką

en: The ticket isn't for us
pl: Bilet nie jest dla nas

en: Ticket and authenticator don't match
pl: Bilet i uwierzytelnienie nie zgadzają się

en: Clock skew too great
pl: Zbyt duże przesunięcie zegara

en: Incorrect net address
pl: Niepoprawny adres sieci

en: Protocol version mismatch
pl: Niezgodność wersji protokołu

en: Invalid msg type
pl: Nieprawidłowy rodzaj komunikatu

en: Message stream modified
pl: Zmodyfikowany strumień komunikatu

en: Message out of order
pl: Komunikat spoza kolejności

en: Specified version of key is not available
pl: Podana wersja klucza nie jest dostępna

en: Service key not available
pl: Klucz usługi niedostępny

en: Mutual authentication failed
pl: Wzajemne uwierzytelnienie nie powiodło się

en: Incorrect message direction
pl: Niepoprawny kierunek komunikatu

en: Alternative authentication method required
pl: Wymagana alternatywna metoda uwierzytelnienia

en: Incorrect sequence number in message
pl: Niepoprawny numer sekwencji w komunikacie

en: Inappropriate type of checksum in message
pl: Niewłaściwy rodzaj sumy kontrolnej w komunikacie

en: Policy rejects transited path
pl: Polityka odrzuca ścieżkę tranzytową

en: Response too big for UDP, retry with TCP
pl: Odpowiedź zbyt duża dla UDP, proszę spróbować TCP

en: Generic error (description in e-text)
pl: Błąd ogólny (opis w e-tekście)

en: Field is too long for this implementation
pl: Pole zbyt długie dla tej implementacji

en: Unknown KRB-ERROR error code %d.
pl: Nieznany kod błędu KRB-ERROR %d.

en: Try `%s --help' for more information.
pl: `%s --help' poda więcej informacji.

en: too many arguments
pl: zbyt wiele argumentów

note: TRANSLATORS: The placeholder indicates the bug-reporting address for this package.  Please add _another line_ saying "Report translation bugs to <...>\n" with the address for translation bugs (typically your translation team's web or email address).
en: 
    Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
    
    Report bugs to <%s>.
pl: 
    Argumenty obowiązkowe dla opcji długich są obowiązkowe także dla opcji krótkich.
    
    Prosimy zgłaszać błędy na adres <%s>.
    Błędy w tłumaczeniu prosimy zgłaszać na adres <translation-team-pl@lists.sourceforge.net>.

en: cannot initialize libshishi
pl: nie można zainicjować libshishi

en: Account is
pl: Konto jest

en: DISABLED
pl: WYŁĄCZONE

en: enabled
pl: włączone

en: Current key version
pl: Bieżąca wersja klucza

en: Account not valid before
pl: Konto nieważne przed

en: Last initial TGT request at
pl: Ostatnie początkowe żądanie TGT

en: Last initial request at
pl: Ostatnie początkowe żądanie

en: Last TGT request at
pl: Ostatnie żądanie TGT

en: Last ticket renewal at
pl: Ostatnie odnowienie biletu

en: Password expire on
pl: Hasło wygasa

en: Account expire on
pl: Konto wygasa

en: Key
pl: Klucz

en: 	Priority
pl: 	Priorytet

en: 	Salt
pl: 	Zarodek

en: 	S2K params
pl: 	Parametry S2K

en: 	Password
pl: 	Hasło

en: 	Key is
pl: 	Klucz jest

en: MISSING
pl: BRAKUJĄCY

en: Adding realm `%s'...
pl: Dodawanie dziedziny `%s'...

en: Adding principal `%s@%s'...
pl: Dodawanie zarządcy `%s@%s'...

en: Adding realm `%s'...done
pl: Dodawanie dziedziny `%s'... zakończone

en: Adding principal `%s@%s'...done
pl: Dodawanie zarządcy `%s@%s'... zakończone

en: Removing realm `%s'...
pl: Usuwanie dziedziny `%s'...

en: Removing principal `%s@%s'...
pl: Usuwanie zarządcy `%s@%s'...

en: Removing realm `%s'...done
pl: Usuwanie dziedziny `%s'... zakończone

en: Removing principal `%s@%s'...done
pl: Usuwanie zarządcy `%s@%s'... zakończone

en: Password for `%s@%s':
pl: Hasło dla `%s@%s':

en: Password:
pl: Hasło:

en: Could not read password
pl: Nie udało się odczytać hasła

en: Could not create key (%d):
    %s
pl: Nie udało się utworzyć klucza (%d):
    %s

en: 
    Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
pl: 
    Argumenty obowiązkowe dla opcji długich są obowiązkowe także dla opcji krótkich.

en: Initialization failed:
    %s
pl: Inicjalizacja nie powiodła się:
    %s

en: Could not read library options `%s':
    %s
pl: Nie udało się odczytać opcji biblioteki `%s':
    %s

en: Shishi initialization failed:
    %s
pl: Inicjalizacja Shishi nie powiodła się:
    %s

en: Could not set encryption type `%s':
    %s
pl: Nie udało się ustawić rodzaju szyfrowania `%s':
    %s

en: too few arguments
pl: zbyt mało argumentów

en: Adding default realm `%s'...
pl: Dodawanie domyślnej dziedziny `%s'...

en: Modifying principal `%s@%s'...
pl: Modyfikowanie zarządcy `%s@%s'...

en: Modifying principal `%s@%s'...done
pl: Modyfikowanie zarządcy `%s@%s'... zakończone

en: Adding key to `%s@%s'...
pl: Dodawanie klucza do `%s@%s'...

en: Adding key to `%s@%s'...done
pl: Dodawanie klucza do `%s@%s'... zakończone

en: Removing key from `%s@%s'...
pl: Usuwanie klucza z `%s@%s'...

en: Removing key from `%s@%s'...done
pl: Usuwanie klucza z `%s@%s'... zakończone

en: Could not set encryption types: %s
pl: Nie udało się ustawić rodzajów szyfrowania: %s

en: Could not parse client principal "%s": %s
pl: Nie udało się przeanalizować zarządcy klienta "%s": %s

en: Could not parse server principal "%s": %s
pl: Nie udało się przeanalizować zarządcy serwera "%s": %s

en: Could not read library options: %s
pl: Nie udało się odczytać opcji biblioteki: %s

en: Invalid --starttime date `%s'
pl: Nieprawidłowa data --starttime `%s'

en: Invalid --endtime date `%s'
pl: Nieprawidłowa data --endtime `%s'

en: Invalid --renew-till date `%s'
pl: Nieprawidłowa data --renew-till `%s'

en: Tickets in `%s':
pl: Bilety w `%s':

en: Could not list tickets: %s
pl: Nie udało się wylistować biletów: %s

en: Removing ticket:
pl: Usuwanie biletu:

en: Could not destroy ticket %d:
    %s
pl: Nie udało się zniszczyć biletu %d:
    %s

en: No tickets removed.
pl: Nie usunięto żadnego biletu.

en: %d ticket removed.
     | %d tickets removed.
pl[0]: Usunięto %d bilet.
pl[1]: Usunięto %d bilety.
pl[2]: Usunięto %d biletów.

en: could not get ticket as `%s' for `%s'
pl: nie udało się pobrać biletu jako `%s' dla `%s'
