shishi-1.0.2 - en to sr translation catalogue (198 entries)

en: Shisa success
sr: Успех Шизе

en: Shisa could not be initialized.
sr: Шиза не може бити покренут.

en: The Shisa configuration file does not exist.
sr: Датотека подешавања Шизе не постоји.

en: File I/O error for Shisa configuration file.
sr: У/И грешка датотеке за датотеку подешавања Шизе.

en: Syntax error in Shisa configuration token.
sr: Грешка садржаја у елементу подешавања Шизе.

en: Shisa database could not be opened.
sr: База података Шизе не може бити отворена.

en: Error enumerating realms in database.
sr: Грешка нумерисања подручја у бази података.

en: Error enumerating principals in database.
sr: Грешка нумерисања главника у бази података.

en: Error enumerating keys in database.
sr: Грешка нумерисања кључева у бази података.

en: Supplied realm does not exist.
sr: Достављено подручје не постоји.

en: Supplied principal does not exist.
sr: Достављени главник не постоји.

en: Principal is not associated with any matching key.
sr: Главник није придружен ниједном одговарајућем кључу.

en: Error finding principal.
sr: Грешка проналажења главника.

en: Tried to add a realm that already exist.
sr: Покушах да додам подручје које већ постоји.

en: Error adding realm to database.
sr: Грешка додавања подручја у базу података.

en: Tried to remove a non-empty realm.
sr: Покушах да уклоним не-празно подручје.

en: Error removing realm from database.
sr: Грешка уклањања подручја из базе података.

en: Tried to add a principal that already exist.
sr: Покушах да додам главника који већ постоји.

en: Error adding principal to database.
sr: Грешка додавања главника у базу података.

en: Error removing principal from database.
sr: Грешка уклањања главника из базе података.

en: Error adding key to principal.
sr: Грешка додавања кључа главнику.

en: Error removing key from principal.
sr: Грешка уклањања кључа из главника.

en: More than one key match given search criteria.
sr: Више од једног кључа одговарају датом услову претраге.

en: Unknown Shisa error
sr: Непозната грешка Шизе

en: shisa: %s
sr: шиза: %s

en: Memory allocation error in shishi library.
sr: Грешка доделе меморије у шиши библиотеци.

en: Base64 encoding or decoding failed. Data corrupt?
sr: Шифровање или дешифровање основе 64 није успело. Оштећени подаци?

en: Client realm value differ between request and reply.
sr: Вредност подручја клијента се разликује између захтева и одговора.

en: Client name value differ between request and reply.
sr: Вредност назива клијента се разликује између захтева и одговора.

en: Replay protection value (nonce) differ between request and reply.
sr: Вредност заштите одговора (nonce) се разликује између захтева и одговора.

en: Incorrect key type used in TGS reply.
sr: Нетачна врста кључа коришћеног у ТГС одговору.

en: Incorrect key type used in reply from KDC.
sr: Нетачна врста кључа коришћеног у одговору са КДЦ-а.

en: Incorrect key type used in AP reply.
sr: Нетачна врста кључа коришћеног у АП одговору.

en: Failed verification of AP reply.
sr: Није успела провера АП одговора.

en: Incorrect key type used in AP request.
sr: Нетачна врста кључа коришћеног у АП захтеву.

en: Provided buffer was too small.
sr: Обезбеђена међумеморија беше премала.

en: Derived key material is too short to be applicable.
sr: Материјал произашлог кључа је прекратак да би био примењив.

en: The key is too large to be usable.
sr: Кључ је превелик да би био употребљив.

en: Low-level cryptographic primitive failed.  This usually indicates bad password or data corruption.
sr: Криптографија ниског нивоа није успела.  Ово обично указује на лошу лозинку или на оштећене податке.

en: Internal error in low-level crypto routines.
sr: Унутрашња грешка у рутини шифровања ниског нивоа.

en: The system call socket() failed.  This usually indicates that your system does not support the socket type.
sr: Системски позив „socket()“ није успео.  Ово обично указује на то да ваш систем не подржава врсту прикључнице.

en: The system call bind() failed.  This usually indicates insufficient permissions.
sr: Системски позив „bind()“ није успео.  Ово обично указује на недовољна овлашћења.

en: The system call sendto() failed.
sr: Системски позив „sendto()“ није успео.

en: The system call close() failed.
sr: Системски позив „close()“ није успео.

en: No KDC known for given realm.
sr: Ниједан КДЦ није познат за подручје.

en: No TTY assigned to process.
sr: Ниједан ТТУ није придружен процесу.

en: Server replied to the request with an error message.
sr: Сервер је одговорио поруком грешке на захтев.

en: Failure to use handle.  Missing handle, or misconfigured.
sr: Неуспех коришћења ручице.  Ручица недостаје, или је лоше подешена.

en: Ticket set not initialized.  This usually indicates an internal application error.
sr: Није покренут скуп картица.  Ово обично указује на унутрашњу грешку програма.

en: Key type used to encrypt ticket doesn't match provided key. This usually indicates an internal application error.
sr: Врста кључа коришћеног за шифровање карте не одговара достављеном кључу. Ово обично указује на унутрашњу грешку програма.

en: Reference to invalid encryption key.
sr: Упута на неисправан кључ шифровања.

en: Could not decrypt AP-REQ using provided key. This usually indicates an internal application error.
sr: Не могу да дешифрујем АП-ЗАХ користећи достављени кључ. Ово обично указује на унутрашњу грешку програма.

en: Could not decrypt Ticket using provided key. This usually indicates an internal application error.
sr: Не могу да дешифрујем Карту користећи достављени кључ. Ово обично указује на унутрашњу грешку програма.

en: Invalid ticked passed in call.
sr: Неисправна картица је прослеђена у позиву.

en: Argument lies outside of valid range.
sr: Аргумент лежи ван исправног опсега.

en: The ASN.1 structure does not contain the indicated element.
sr: АСН.1 структура не садржи назначени елемент.

en: Attempted access to non-existent key type.
sr: Покушан је приступ непостојећој врсти кључа.

en: Verification failed on either side.
sr: Провера није успела на обе стране.

en: Invalid PKCS5 descriptor.
sr: Неисправан ПКЦС5 описник.

en: Invalid claim of iteration count in PKCS5 descriptor.
sr: Неисправна тврдња броја опетовања у ПКЦС5 описнику.

en: Derived key length is incorrect for PKCS5 descriptor.
sr: Дужина произашлог кључа је нетачна за ПКЦС5 описника.

en: Derived key is too long for PKCS5 descriptor.
sr: Дужина произашлог кључа је предуга за ПКЦС5 описника.

en: Principal name syntax error.
sr: Грешка синтаксе назива главника.

en: Invalid argument passed in call.  Wrong or unknown value.
sr: Неисправан аргумент је прослеђен у позиву.  Погрешна или непозната вредност.

en: The indicated ASN.1 element does not carry a value.
sr: Назначени АСН.1 елемент не носи вредност.

en: Connection attempt failed.  Try again, or check availability.
sr: Покушај повезивања није успео.  Покушајте поново, или проверите доступност.

en: The private key uses an incompatible encryption type.
sr: Лични кључ користи несагласну врсту шифровања.

en: The desired file could not be accessed.  Check permissions.
sr: Жељеном документу се не може приступити.  Проверите дозволе.

en: The present AP reply specifies an inpermissible key type.
sr: Присутни АП одговор наводи недозвољиву врсту кључа.

en: A request for present time of day has failed. This is usually internal, but a valid time is imperative for us.
sr: Захтев за садашњим временом дана није успео. Ово је уобичајено унутрашње, али је исправно време за нас императив.

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

en: No error
sr: Нема грешке

en: libshishi: info: %s
sr: либшиши: подаци: %s

en: libshishi: info: %s
sr: либшиши: подаци: %s

en: libshishi: warning: %s
sr: либшиши: упозорење: %s

en: libshishi: warning: %s
sr: либшиши: упозорење: %s

en: Writing KRB-ERROR to %s...
sr: Записујем КРБ-ГРЕШКУ у „%s“...

en: Writing KRB-ERROR in %s format...
sr: Записујем КРБ-ГРЕШКУ у формат „%s“...

en: Writing KRB-ERROR to %s...done
sr: Записивање КРБ-ГРЕШКЕ у „%s“...обављено

en: Reading KRB-ERROR from %s...
sr: Читам КРБ-ГРЕШКУ у „%s“...

en: Reading KRB-ERROR in %s format...
sr: Читам КРБ-ГРЕШКУ у формату „%s“...

en: Reading KRB-ERROR from %s...done
sr: Читање КРБ-ГРЕШКЕ у „%s“...обављено

en: Client's entry in database has expired
sr: Унос клијента у бази података је истекао

en: Server's entry in database has expired
sr: Унос сервера у бази података је истекао

en: Requested protocol version number not supported
sr: Број издања захтеваног протокола није подржан

en: Client's key encrypted in old master key
sr: Кључ клијента је шифрован у старом главном кључу

en: Server's key encrypted in old master key
sr: Кључ сервера је шифрован у старом главном кључу

en: Client not found in database
sr: Клијент није пронађен у бази података

en: Server not found in database
sr: Сервер није пронађен у бази података

en: Multiple principal entries in database
sr: Више уноса главника у бази података

en: The client or server has a null key
sr: Клијент или сервер има ништаван кључ

en: Ticket not eligible for postdating
sr: Картица није подесна за каснију употребу

en: Requested start time is later than end time
sr: Захтевано почетно време је касније од времена завршетка

en: KDC policy rejects request
sr: КДЦ политика одбацује захтев

en: KDC cannot accommodate requested option
sr: КДЦ не може да обухвати захтевану могућност

en: KDC has no support for encryption type
sr: КДЦ не поседује подршку за врсту шифровања

en: KDC has no support for checksum type
sr: КДЦ не поседује подршку за врсту провера суме

en: KDC has no support for padata type
sr: КДЦ не поседује подршку за врсту паралелних података

en: KDC has no support for transited type
sr: КДЦ не поседује подршку за врсту пренешених

en: Clients credentials have been revoked
sr: Уверења клијената су опозвана

en: Credentials for server have been revoked
sr: Уверење за сервер је опозвано

en: TGT has been revoked
sr: ТГТ је опозван

en: Client not yet valid - try again later
sr: Клијент није још увек исправан — покушајте касније

en: Server not yet valid - try again later
sr: Сервер није још увек исправан — покушајте касније

en: Password has expired
sr: Лозинка је истекла

en: Pre-authentication information was invalid
sr: Податак за ранију проверу идентитета је био неисправан

en: Additional pre-authentication required
sr: Потребна је додатна ранија провера идентитета

en: Requested server and ticket don't match
sr: Захтевани сервер и картица се не подударају

en: Server principal valid for user2user only
sr: Главник сервера је исправан само од корисника-до-корисника

en: KDC Policy rejects transited path
sr: КДЦ политика одбија пренешену путању

en: A service is not available
sr: Услуга није доступна

en: Integrity check on decrypted field failed
sr: Провера целовитости на дешифрованом пољу није успела

en: Ticket expired
sr: Картица је истекла

en: Ticket not yet valid
sr: Картица још није исправна

en: Request is a replay
sr: Захтев је одговор

en: The ticket isn't for us
sr: Картица није за употребу

en: Ticket and authenticator don't match
sr: Картица и потврђивач идентитета се не поклапају

en: Clock skew too great
sr: Сат се нагнуо ка већем

en: Incorrect net address
sr: Нетачна адреса мреже

en: Protocol version mismatch
sr: Издања протокола се не подударају

en: Invalid msg type
sr: Неисправна врста поруке

en: Message stream modified
sr: Измењен је ток поруке

en: Message out of order
sr: Порука је ван поретка

en: Specified version of key is not available
sr: Наведено издање кључа није доступно

en: Service key not available
sr: Кључ услуге није доступан

en: Mutual authentication failed
sr: Међусобно потврђивање идентитета није успело

en: Incorrect message direction
sr: Нетачан смер поруке

en: Alternative authentication method required
sr: Потребан је резервни начин потврђивања идентитета

en: Incorrect sequence number in message
sr: Нетачан број низа у поруци

en: Inappropriate type of checksum in message
sr: Неодговарајућа врста провере суме у поруци

en: Policy rejects transited path
sr: Политика одбија пренешену путању

en: Response too big for UDP, retry with TCP
sr: Одговор је превелик за УДП, пробајте са ТЦП

en: Generic error (description in e-text)
sr: Општа грешка (опис у е-тексту)

en: Field is too long for this implementation
sr: Поље је предуго за ову примену

en: (user-to-user)
sr: (корисник-кориснику)

en: Unknown KRB-ERROR error code %d.
sr: Непознат код гређке %d КРБ-ГРЕШКЕ.

en: Try `%s --help' for more information.
sr: Пробајте „%s --help“ за више података.

en: too many arguments
sr: превише аргумената

note: TRANSLATORS: The placeholder indicates the bug-reporting address for this package.  Please add _another line_ saying "Report translation bugs to <...>\n" with the address for translation bugs (typically your translation team's web or email address).
en: 
    Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
    
    Report bugs to <%s>.
sr: 
    Обавезни аргументи за дуге опције су обавезни и за кратке опције такође.
    
    Грешке пријавите на <%s>.

en: cannot initialize libshishi
sr: не могу да покренем либшиши

en: Account is
sr: Налог је

en: DISABLED
sr: ИСКЉУЧЕН

en: enabled
sr: укључен

en: Current key version
sr: Тренутно издање кључа

en: Account not valid before
sr: Налог није исправан пре

en: Last initial TGT request at
sr: Последњи почетни ТГТ захтев

en: Last initial request at
sr: Последњи почетни захтев

en: Last TGT request at
sr: Последњи ТГТ захтев

en: Last ticket renewal at
sr: Последња обнова карте

en: Password expire on
sr: Лозинка истиче

en: Account expire on
sr: Налог истиче

en: Key
sr: Кључ

en: 	Etype
sr: 	Е-врста

en: 	Priority
sr: 	Важност

en: 	Salt
sr: 	Салт

en: 	S2K params
sr: 	С2К параметри

en: 	Password
sr: 	Лозинка

en: 	Key is
sr: 	Кључ

en: MISSING
sr: НЕДОСТАЈЕ

en: Adding realm `%s'...
sr: Додајем подручје „%s“...

en: Adding principal `%s@%s'...
sr: Додајем главника „%s@%s“...

en: Adding realm `%s'...done
sr: Додајем подручје „%s“...готово

en: Adding principal `%s@%s'...done
sr: Додајем главника „%s@%s“...готово

en: Removing realm `%s'...
sr: Уклањам подручје „%s“...

en: Removing principal `%s@%s'...
sr: Уклањам главника „%s@%s“...

en: Removing realm `%s'...done
sr: Уклањам подручје „%s“...готово

en: Removing principal `%s@%s'...done
sr: Уклањам главника „%s@%s“...готово

en: Password for `%s@%s':
sr: Лозинка за „%s@%s“:

en: Password:
sr: Лозинка:

en: Could not read password
sr: Не могу да прочитам лозинку

en: Could not create key (%d):
    %s
sr: Не могу да направим кључ (%d):
    %s

en: 
    Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
sr: 
    Обавезни аргументи за дуге опције су обавезни и за кратке опције такође.

en: Initialization failed:
    %s
sr: Није успело покретање:
    %s

en: Could not read library options `%s':
    %s
sr: Не могу да прочитам могућности библиотеке „%s“:
    %s

en: Shishi initialization failed:
    %s
sr: Није успело покретање Шишија:
    %s

en: Could not set encryption type `%s':
    %s
sr: Не могу да подесим врсту шифровања „%s“:
    %s

en: too few arguments
sr: премало аргумената

en: Adding default realm `%s'...
sr: Додајем основно подручје „%s“...

en: Modifying principal `%s@%s'...
sr: Мењам главника „%s@%s“...

en: Modifying principal `%s@%s'...done
sr: Мењам главника „%s@%s“...готово

en: Adding key to `%s@%s'...
sr: Додајем кључ у „%s@%s“...

en: Adding key to `%s@%s'...done
sr: Додајем кључ у „%s@%s“...готово

en: Removing key from `%s@%s'...
sr: Уклањам кључ из „%s@%s“...

en: Removing key from `%s@%s'...done
sr: Уклањам кључ из „%s@%s“...готово

en: Could not set encryption types: %s
sr: Не могу да подесим врсте шифровања: %s

en: Could not parse client principal "%s": %s
sr: Не могу да обрадим главника клијента „%s“: %s

en: Could not parse server principal "%s": %s
sr: Не могу да обрадим главника сервера „%s“: %s

en: Could not read library options: %s
sr: Не могу да прочитам могућности библиотеке: %s

en: Invalid --starttime date `%s'
sr: Неисправан податак почетног времена (--starttime) „%s“

en: Invalid --endtime date `%s'
sr: Неисправан податак крајњег времена (--endtime) „%s“

en: Invalid --renew-till date `%s'
sr: Неисправан податак обнављања (--renew-till) „%s“

en: Tickets in `%s':
sr: Карте у „%s“:

en: Could not list tickets: %s
sr: Не могу да прегледам карте: %s

en: Removing ticket:
sr: Уклањам карту:

en: Could not destroy ticket %d:
    %s
sr: Не могу да уништим карту %d:
    %s

en: No tickets removed.
sr: Ниједна картица није уклоњена.

en: %d ticket removed.
     | %d tickets removed.
sr[0]: Укоњена је %d картица.
sr[1]: Укоњене су %d картице.
sr[2]: Укоњено је %d картица.

en: could not get ticket as `%s' for `%s'
sr: не могу да добавим картицу као „%s“ за „%s“
