shortwave master - en to hu translation catalogue (126 entries)

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Gradio;Radio;Stream;Wave;
hu: Gradio;rádió;adatfolyam;műsorszórás;közvetítés;hullám;

note: General
en: Listen to internet radio
hu: Internetes rádió hallgatása

en: Shortwave is an internet radio player that provides access to a station database with over 30,000 stations.
hu: A Rövidhullám egy internetrádió-lejátszó, amely hozzáférést biztosít egy több mint 30 000 állomással rendelkező állomás-adatbázishoz.

en: Features:
hu: Funkciók:

en: Create your own library where you can add your favorite stations
hu: Saját könyvtár létrehozása, ahol hozzáadhatja a kedvenc állomásait

en: Easily search and discover new radio stations
hu: Új rádióállomások egyszerű keresése és felfedezése

en: Automatic recognition of songs, with the possibility to save them individually
hu: A dalok automatikus felismerése az egyenkénti mentésükhöz való lehetőséggel

en: Responsive application layout, compatible for small and large screens
hu: Alkalmazkodó alkalmazáselrendezés, kis és nagy képernyők támogatása

en: Play audio on supported network devices (e.g. Google Chromecasts)
hu: Hang lejátszása a támogatott hálózati eszközökön (például Google Chromecasts)

en: Seamless integration into the GNOME desktop environment
hu: Zökkenőmentes integráció a GNOME asztali környezetbe

en: Create new station
hu: Új állomás létrehozása

en: Create New Station
hu: Új állomás létrehozása

en: You can decide if you want the new station to be visible for all users worldwide or if you want to create a local station.
hu: Eldöntheti, hogy az új állomás minden felhasználó számára elérhető legyen világszerte, vagy helyi állomást hoz létre.

en: Create _Public Station
hu: _Nyilvános állomás létrehozása

en: Create _Local Station
hu: _Helyi állomás létrehozása

en: Create Local Station
hu: Helyi állomás létrehozása

en: Change station image
hu: Állomás képének megváltoztatása

en: Name
hu: Név

en: Stream URL
hu: Közvetítési URL

en: Create Station
hu: Állomás létrehozása

en: Connect Device
hu: Eszköz csatlakoztatása

en: Searching for Devices…
hu: Eszközök keresése…

en: Search for Devices
hu: Eszközök keresése

en: No Devices Available
hu: Nem érhetők el eszközök

en: No supported Google Cast device found
hu: Nem található támogatott Google Cast eszköz

en: Disconnect From Device
hu: Leválasztás az eszközről

en: Discover
hu: Felfedezés

en: Search
hu: Keresés

en: Most Voted Stations
hu: Legtöbb szavazatot kapott állomások

en: Trending
hu: Felkapott

en: Other Users Are Listening To…
hu: Más felhasználók hallgatják…

en: Previous
hu: Előző

en: Next
hu: Következő

en: General
hu: Általános

[ctx: shortcut window]
en: Open shortcut window
hu: Gyorsbillentyűablak megnyitása

[ctx: shortcut window]
en: Open application menu
hu: Alkalmazásmenü megnyitása

[ctx: shortcut window]
en: Open preferences
hu: Beállítások megnyitása

[ctx: shortcut window]
en: Close the window
hu: Az ablak bezárása

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
hu: Kilépés az alkalmazásból

en: Playback
hu: Lejátszás

[ctx: shortcut window]
en: Toggle playback
hu: Lejátszás be/ki

en: Shortwave
hu: Rövidhullám

en: Add Stations
hu: Állomások hozzáadása

en: Main Menu
hu: Főmenü

en: Library
hu: Könyvtár

en: _Discover New Stations
hu: Új állomások _felfedezése

en: _Enable Gadget Player
hu: Minilejátszó _engedélyezése

en: _Sorting
hu: _Rendezés

en: _Name
hu: _Név

en: _Language
hu: Nyel_v

en: _Country
hu: _Ország

en: S_tate
hu: Á_llam

en: _Votes
hu: Sz_avazatok

en: _Bitrate
hu: _Bitsebesség

en: _Ascending
hu: _Növekvő

en: _Descending
hu: _Csökkenő

en: _Open radio-browser.info <sup>↗</sup>
hu: A radio-browser.info _megnyitása <sup>↗</sup>

en: _Create New Station
hu: Új állomás _létrehozása

en: _Preferences
hu: _Beállítások

en: _Keyboard Shortcuts
hu: _Gyorsbillentyűk

en: _About Shortwave
hu: A Rövidhullám _névjegye

en: Play
hu: Lejátszás

en: Stop
hu: Leállítás

en: Buffering…
hu: Pufferelés…

en: SHORTWAVE INTERNET RADIO
hu: RÖVIDHULLÁM INTERNETRÁDIÓ

en: No Playback
hu: Nincs lejátszás

en: Close
hu: Bezárás

en: Resize
hu: Átméretezés

en: Show Station Details
hu: Állomás részleteinek megjelenítése

en: No Songs
hu: Nincsenek dalok

en: Songs that have been identified and recorded using the stream metadata will appear here.
hu: Itt jelennek meg azok a dalok, amelyek az adatfolyam metaadatainak használatával lettek azonosítva és rögzítve.

en: An error occurred
hu: Hiba történt

en: Votes
hu: Szavazatok

en: Change the sorting of the search results
hu: A keresési találatok rendezésének megváltoztatása

en: No Results
hu: Nincs találat

en: Try using a different search term
hu: Próbáljon másfajta keresést

en: Search Results
hu: Keresési eredmények

en: Searching…
hu: Keresés…

en: Features
hu: Funkciók

en: _Notifications
hu: É_rtesítések

en: Show desktop notifications when a new song gets played
hu: Asztali értesítések megjelenítése egy új dal lejátszásának indításakor

en: No Songs Detected
hu: Nincsenek felismerve dalok

en: Songs are automatically recognized using the stream metadata.
    
    If the station does not send any metadata, no songs can be recognized.
hu: A dalok automatikusan felismerésre kerülnek az adatfolyam metaadatainak használatával.
    
    Ha az állomás nem küld metaadatokat, akkor a dalokat nem lehet felismerni.

en: Saved songs are located in your Music folder.
hu: A mentett dalok a Zene mappában találhatók.

en: _Open
hu: _Megnyitás

en: Save recorded song
hu: Rögzített dal mentése

en: _Play Station
hu: Állomás _lejátszása

en: _Add to Library
hu: Hozzá_adás a könyvtárhoz

en: _Remove From Library
hu: _Eltávolítás a könyvtárból

en: Local Station
hu: Helyi állomás

en: This station exists only in your library, and is not part of the public online station database.
hu: Ez az állomás csak a könyvtárában létezik, és nem egy nyilvános internetes állomás-adatbázis része.

en: Orphaned Station
hu: Árva állomás

en: The information could not be updated, probably this station was removed from the public online station database.
hu: Az információkat nem sikerült frissíteni. Valószínűleg ezt az állomást eltávolították a nyilvános internetes állomás-adatbázisból.

en: Information
hu: Információ

en: Language
hu: Nyelv

en: Tags
hu: Címkék

en: Location
hu: Hely

en: Country
hu: Ország

en: State
hu: Állam

en: Audio
hu: Hang

en: Bitrate
hu: Bitsebesség

en: Codec
hu: Kodek

note: This is a noun/label for the station stream url
en: Stream
hu: Közvetítés

en: Copy
hu: Másolás

en: Station cannot be streamed. URL is not valid.
hu: Az állomás nem közvetíthető. Az URL nem érvényes.

en: Active Playback
hu: Aktív lejátszás

en: Google Cast Device
hu: Google Cast eszköz

en: Unknown Model
hu: Ismeretlen modell

en: Select station image
hu: Állomás képének kiválasztása

en: Show Details
hu: Részletek megjelenítése

note: TODO: Implement show-server-stats action
en: Show statistics
hu: Statisztikák megjelenítése

en: Browse over 50,000 stations
hu: Tallózás több mint 50 000 állomás között

en: Add new station
hu: Új állomás hozzáadása

en: Your favorite station is missing?
hu: Hiányzik a kedvenc állomása?

en: Open website
hu: Weboldal megnyitása

en: Powered by radio-browser.info
hu: Szolgáltató: radio-browser.info

en: Station data could not be received.
hu: Az állomás adatait nem sikerült fogadni.

en: Welcome to {}
hu: Üdvözli a {}!

en: The number of results is limited to {} item. Try using a more specific search term. | The number of results is limited to {} items. Try using a more specific search term.
hu[0]: A találatok száma {} elemre lett korlátozva. Próbálkozzon pontosabb keresési kifejezéssel.
hu[1]: A találatok száma {} elemre lett korlátozva. Próbálkozzon pontosabb keresési kifejezéssel.

en: Recording in Progress
hu: Rögzítés folyamatban

en: Ignored
hu: Mellőzve

en: Incomplete
hu: Befejezetlen

en: The current song will be recorded until a new song is detected.
hu: A jelenlegi dal addig lesz rögzítve, amíg nem kerül új dal felismerésre.

en: No recording because the song title contains a word on the ignore list.
hu: Nincs rögzítés, mert a dal címe tartalmaz egy szót a mellőzési listáról.

en: The current song cannot be fully recorded. The beginning has been missed.
hu: A jelenlegi dalt nem lehet teljesen rögzíteni. Az eleje lemaradt.

en: {} kbit/s
hu: {} kbit/mp
