shortwave master - en to hr translation catalogue (118 entries)

en: Create new station
hr: Stvori novu stanicu

en: Create New Station
hr: Stvori novu stanicu

en: You can decide if you want the new station to be visible for all users worldwide or if you want to create a local station.
hr: Možete odlučiti želite li da nova stanica bude vidljiva svim korisnicima diljem svijeta ili želite stvoriti novu stanicu lokalno.

en: Create _Public Station
hr: Stvori _javnu stanicu

en: Create _Local Station
hr: Stvori _lokalnu stanicu

en: Create Local Station
hr: Stvori lokalnu stanicu

en: Change station image
hr: Promjeni sliku stanice

en: Name
hr: Naziv

en: Stream URL
hr: URL strujanja

en: Create Station
hr: Stvori stanicu

en: Most Voted Stations
hr: Stanice s najviše glasova

en: Trending
hr: U trendu

en: Other Users Are Listening To…
hr: Ostali korisnici slušaju…

en: Receiving Station Data…
hr: Preuzimanje podataka stanice…

en: _Discover New Stations
hr: _Otkrijte nove stanice

en: SHORTWAVE INTERNET RADIO
hr: SHORTWAVE INTERNETSKI RADIO

en: No Playback
hr: Nema reprodukcije

en: General
hr: Općenito

en: Appearance
hr: Izgled

en: _Dark Mode
hr: _Tamna tema

en: Whether the application should use a dark theme
hr: Treba li aplikacija koristiti tamnu temu

en: Features
hr: Značajke

en: _Notifications
hr: _Obavijesti

en: Show desktop notifications when a new song gets played
hr: Prikaži obavijesti radne površine kada započne reprodukcija nove pjesme

[ctx: shortcut window]
en: Open shortcut window
hr: Otvori prozor prečaca

[ctx: shortcut window]
en: Open application menu
hr: Otvori izbornik aplikacija

[ctx: shortcut window]
en: Open preferences
hr: Otvori osobitosti

[ctx: shortcut window]
en: Close the window
hr: Zatvori prozor

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
hr: Zatvori aplikaciju

en: Window
hr: Prozor

[ctx: shortcut window]
en: Open library view
hr: Otvori prikaz radioteke

[ctx: shortcut window]
en: Open discover view
hr: Otvori prikaz otkrivanja stanica

[ctx: shortcut window]
en: Open search view
hr: Otvori prikaz pretrage

[ctx: shortcut window]
en: Go back
hr: Idi natrag

[ctx: shortcut window]
en: Refresh station data
hr: Osvježi podatke stanice

en: Playback
hr: Reprodukcija

[ctx: shortcut window]
en: Toggle playback
hr: Uklj/Isklj reprodukciju

en: Votes
hr: Glasova

en: Change the sorting of the search results
hr: Promijeni poredak rezultata pretrage

en: No Results
hr: Nema rezultata

en: Try using a different search term
hr: Pokušajte ponovno s drugačijim izrazom pretrage

en: _Name
hr: _Naziv

en: _Language
hr: _Jezik

en: _Country
hr: _Zemlja

en: S_tate
hr: D_ržava

en: _Votes
hr: _Glasovi

en: _Bitrate
hr: _Brzina prijenosa

en: _Ascending
hr: _Rastući

en: _Descending
hr: _Padajući

en: An error occurred
hr: Greška se dogodila

en: _Show Station Details
hr: _Prikaži pojedinosti stanice

en: Stream to a _Device
hr: Emitiraj na _uređaj

en: No Songs Detected
hr: Nema otkrivenih pjesama

en: Songs are automatically recognized using the stream metadata.
    
    If the station does not send any metadata, no songs can be recognized.
hr: Pjesme su automatski prepoznate korištenjem metapodatka strujanja.
    
    Ako stanica ne emitira nikakve metapdatke, pjesme se ne mogu prepoznati.

en: Saved songs are located in your Music folder.
hr: Spremljene pjesme se nalaze u vašoj Glazba mapi.

en: _Open
hr: _Otvori

en: Save recorded song
hr: Spremi snimljenu pjesmu

en: Station details
hr: Pojedinosti stanice

en: _Play Station
hr: _Slušaj ovu stanicu

en: _Add to Library
hr: _Dodaj u radioteku

en: _Remove From Library
hr: _Ukloni iz radioteke

en: Local Station
hr: Lokalna stanica

en: This station exists only in your library, and is not part of the public online station database.
hr: Stanica postoji samo u vašoj radioteci i nije dio javne internetske baze podataka radio stanica.

en: Orphaned Station
hr: Zastarjela stanica

en: The information could not be updated, probably this station was removed from the public online station database.
hr: Informacije se ne mogu nadopuniti, najvjerojatnije je ova stanica uklonjena iz javne internetske baze podataka radio stanica.

en: Information
hr: Informacije

en: Language
hr: Jezik

en: Tags
hr: Oznake

en: Location
hr: Lokacija

en: Country
hr: Zemlja

en: State
hr: Država

en: Audio
hr: Zvuk

en: Bitrate
hr: Brzina prijenosa

en: Codec
hr: Kôdek

note: This is a noun/label for the station stream url
en: Stream
hr: Strujanje

en: Stream to a Device
hr: Emitiraj na uređaj

en: Audio playback can be streamed to a network device (requires Google Cast support).
hr: Zvuk se može reproducirati na mrežni uređaj (zahtijeva Google Cast podršku)

en: No Devices Found
hr: Nema pronađenih uređaja

en: Search again
hr: Ponovno pretraži

en: Search Completed
hr: Pretraga završena

en: Searching for Devices…
hr: Pretraživanje uređaja…

en: Add Stations
hr: Dodaj stanicu

en: Go Back
hr: Idi natrag

en: Open Application Menu
hr: Otvori izbornik aplikacija

en: Open Search
hr: Otvori pretragu

en: Unable to connect to radio-browser.info
hr: Nemoguće povezivanje s radio-browser.info

en: Access to the public online station database is not available. Ensure that you are connected to the internet.
hr: Pristup javnoj internetskoj bazi podataka radijskih stanica nije dostupan. Provjerite jeste li povezani s internetom.

en: Try again
hr: Pokušaj ponovno

en: _Enable Mini Player
hr: _Omogući mini reproduktor

en: _Refresh Station Data
hr: _Osvježi podatke stanice

en: _Sorting
hr: _Razvrstavanje

en: _Open radio-browser.info <sup>↗</sup>
hr: _Otvori radio-browser.info <sup>↗</sup>

en: _Create New Station
hr: _Stvori novu stanicu

en: _Preferences
hr: _Osobitosti

en: _Keyboard Shortcuts
hr: _Prečaci tipkovnice

en: _About Shortwave
hr: _O Shortwave

note: Fallback to xdg-home when xdg-music is not available
en: Unable to access music directory. Saving song in home directory.
hr: Nemoguć pristup glazbenom direktoriju. Pjesma se sprema u osobnu mapu.

en: Station cannot be streamed. URL is not valid.
hr: Stanica ne može strujati. URL nije valjan.

en: Cannot save song.
hr: Nemoguće spremanje pjesme.

en: Listen to internet radio
hr: Slušajte internetski radio

note: TODO: Implement show-server-stats action
en: Show statistics
hr: Prikaži statistiku

en: Browse over 30,000 stations
hr: Pretražite više od 30,000 stanica

en: Add new station
hr: Dodaj novu stanicu

en: Your favorite station is missing?
hr: Nedostaje vaša omiljena stanica?

en: Open website
hr: Otvori web stranicu

en: Powered by radio-browser.info
hr: Pogonjeno od strane radio-browser.info

en: Station data could not be received.
hr: Podaci stanice se ne mogu primiti.

en: Welcome to {}
hr: Dobrodošli u {}

en: The number of results is limited to {} item. Try using a more specific search term. | The number of results is limited to {} items. Try using a more specific search term.
hr[0]: Broj rezultata je ograničen na {} stavku. Pokušajte koristiti određeniji pojam za pretragu.
hr[1]: Broj rezultata je ograničen na {} stavke. Pokušajte koristiti određeniji pojam za pretragu.
hr[2]: Broj rezultata je ograničen na {} stavki. Pokušajte koristiti određeniji pojam za pretragu.

en: Shortwave is an internet radio player that provides access to a station database with over 30,000 stations.
hr: Shortwave je internetski radio reproduktor koji omogućuje pristup bazi podataka stanica s preko 30,000 stanica.

en: Features:
hr: Značajke:

en: Create your own library where you can add your favorite stations
hr: Stvorite svoju vlastitu radioteku gdje možete dodati svoje omiljene stanice

en: Easily search and discover new radio stations
hr: Jednostavno pretražujte i otkrijte nove radio stanice

en: Automatic recognition of songs, with the possibility to save them individually
hr: Automatsko prepoznavanje pjesama, s mogućnosti njihova pojedinačnog spremanja

en: Responsive application layout, compatible for small and large screens
hr: Odgovarajući izgled aplikacije, kompatibilan za male i velike zaslone

en: Play audio on supported network devices (e.g. Google Chromecasts)
hr: Reprodukcija zvuka na podržanim mrežnim uređajima (npr. Google Chromecast)

en: Seamless integration into the GNOME desktop environment
hr: Besprijekorna integracija u GNOME radno okruženje

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Gradio;Radio;Stream;Wave;
hr: Gradio;Radio;Strujanje;Wave;
