shortwave master - en to sl_SI translation catalogue (159 entries)

en: @NAME@
sl_SI: Kratki valovi

en: Internet Radio Player
sl_SI: Internetni radijski predvajalnik

note: General
en: Listen to internet radio
sl_SI: Poslušanje spletnih radijskih postaj

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Gradio;Radio;Stream;Wave;
sl_SI: Gradio;radio;tok;stream;wave;pretok;glasba;kratki;valovi;skladbe;komadi;komad;

en: Shortwave is an internet radio player that provides access to a station database with over 50,000 stations.
sl_SI: Program Kratki valovi je internetni radijski predvajalnik, ki omogoča dostop do podatkovne zbirke več kot 50.000 postaj.

en: Features:
sl_SI: Zmožnosti:

en: Create your own library where you can add your favorite stations
sl_SI: Ustvarite svojo zbirko, v katero lahko dodate vse priljubljene postaje

en: Easily search and discover new radio stations
sl_SI: Enostavno iskanje in odkrivanje novih radijskih postaj

en: Automatic recognition of tracks, with the possibility to save them individually
sl_SI: Samodejno prepoznavanje skladb z možnostjo posamičnega shranjevanja

en: Responsive application layout, compatible for small and large screens
sl_SI: Odzivno prilagajanje programa je skladno z velikimi in majhnimi zasloni

en: Play audio on supported network devices (e.g. Google Chromecasts)
sl_SI: Predvajanje glasbe na podprtih napravah (npr. Google Chromecast)

en: Seamless integration into the GNOME desktop environment
sl_SI: Popolna vključenost programa v namizno okolje GNOME

en: Add Local Station
sl_SI: Dodaj krajevno postajo

en: Change Station Cover
sl_SI: Spremeni sliko postaje

en: This station will only be added to your library. If you want it to be available to everyone, you should add it to the <a href="https://www.radio-browser.info/add">public database</a>.
sl_SI: Ta postaja bo dodana samo v vašo knjižnico. Če želite, da je na voljo vsem, jo dodajte v <a href="https://www.radio-browser.info/add">javno zbirko podatkov</a>.

en: Name
sl_SI: Naziv

en: Stream URL
sl_SI: Naslov URL za pretakanje

en: Add Station
sl_SI: Dodaj postajo

en: Connect Device
sl_SI: Poveži napravo

en: Searching for Devices…
sl_SI: Poteka iskanje naprav …

en: Search for Devices
sl_SI: Išči naprave

en: No Devices Available
sl_SI: Naprave niso na voljo

en: No supported Google Cast device found
sl_SI: Podprte naprave Google Cast ni možno najti

en: Disconnect From Device
sl_SI: Prekini povezavo z napravo

en: Shortwave
sl_SI: Kratki valovi

en: Browse Stations
sl_SI: Brskanje po postajah

en: Main Menu
sl_SI: Glavni meni

en: _Add New Stations
sl_SI: _Dodaj nove postaje

en: _Sorting
sl_SI: _Razvrščanje

en: _Name
sl_SI: _Ime

en: _Language
sl_SI: _Jezik

en: _Country
sl_SI: _Država

en: S_tate
sl_SI: _Stanje

en: _Bitrate
sl_SI: _Bitna hitrost

en: _Ascending
sl_SI: _Naraščajoče

en: _Descending
sl_SI: _Padajoče

en: _Open radio-browser.info <sup>↗</sup>
sl_SI: _Odpri spletišče radio-browser.info <sup>↗</sup>

en: _Preferences
sl_SI: _Možnosti

en: _Keyboard Shortcuts
sl_SI: _Tipkovne bližnjice

en: _About Shortwave
sl_SI: _O programu

en: _Quit
sl_SI: _Izhod

en: Add _Local Station
sl_SI: Dodaj _krajevno postajo

en: Play
sl_SI: Predvajaj

en: Stop
sl_SI: Ustavi

en: Buffering…
sl_SI: Medpomnjenje …

en: SHORTWAVE INTERNET RADIO
sl_SI: INTERNETNI RADIO KRATKI VALOVI

en: No Playback
sl_SI: Nič se ne predvajanja

en: Close
sl_SI: Zapri

en: Restore Window
sl_SI: Obnovi okno

en: Enable Gadget Mode
sl_SI: Omogoči način pripomočka

en: Show Station Details
sl_SI: Pokaži podrobnosti postaje

en: No Tracks
sl_SI: Ni skladb

en: Played tracks will appear here
sl_SI: Predvajane skladbe bodo prikazane tukaj

en: An error occurred
sl_SI: Prišlo je do napake

en: General
sl_SI: Splošno

en: Playback
sl_SI: Predvajanje

en: _Background Playback
sl_SI: Predvajanje v _ozadju

en: Playback continues when window is closed
sl_SI: Predvajanje se nadaljuje, ko je okno zaprto

en: _Notifications
sl_SI: _Obvestila

en: Show desktop notifications when a new track gets played
sl_SI: Pokaži obvestilo namizja, ko se začne predvajati nova skladba

note: Translators: This is a noun / preferences group title
en: Recording
sl_SI: Snemanje

en: Tracks are automatically recognised based on the station stream metadata and can be saved.
sl_SI: Skladbe se samodejno prepoznajo na podlagi metapodatkov toka postaj in jih je mogoče shraniti.

en: Track _Directory
sl_SI: _Mapa skladb

en: Save _All Tracks
sl_SI: Shrani _vse skladbe

en: All recorded tracks are automatically saved in the track directory
sl_SI: Vse posnete skladbe se samodejno shranijo v mapo skladb

en: Decide for Each _Track
sl_SI: Odloči se za vsako _skladbo posebej

en: Tracks are temporarily recorded and can be saved if desired
sl_SI: Skladbe se začasno posnamejo in jih je mogoče po želji shraniti

en: Record N_othing
sl_SI: Ne snemaj ni_česar

en: Stations are played without recording
sl_SI: Postaje se predvajajo brez snemanja

en: M_inimum Duration
sl_SI: Naj_krajše trajanje

en: Tracks shorter than the minimum duration will be ignored
sl_SI: Skladbe, krajše od najkrajšega trajanja, bodo prezrte

en: M_aximum Duration
sl_SI: Naj_daljše trajanje

en: Recording ends when the maximum duration is reached
sl_SI: Snemanje se konča, ko je doseženo najdaljše trajanje

en: Search
sl_SI: Išči

en: Search stations
sl_SI: Iščite med postajami

en: Discover over 50,000 public stations
sl_SI: Raziščite več kot 50.000 javnih postaj

en: Popular Stations
sl_SI: Priljubljene postaje

en: Discover New Stations
sl_SI: Odkrijte nove postaje

en: The displayed information is provided by <a href="https://www.radio-browser.info/">radio-browser.info</a>.
                                      Shortwave has no influence on the listed stations.
sl_SI: Prikazane informacije zagotavlja <a href="https://www.radio-browser.info/">radio-browser.info</a>.
                                      Kratki valovi nimajo vpliva na navedene postaje.

en: Loading…
sl_SI: Nalaganje …

en: No Results
sl_SI: Ni najdenih zadetkov

en: If the station you are looking for is missing, you can add it to the public database.
sl_SI: Če postaja, ki jo iščete, manjka, jo lahko dodate v javno zbirko podatkov.

en: Add Missing Station
sl_SI: Dodaj manjkajočo postajo

en: Unable to Retrieve Station Data
sl_SI: Podatkov o postaji ni mogoče pridobiti

en: Try Again
sl_SI: Poskusi znova

[ctx: shortcut window]
en: Open shortcut window
sl_SI: Odpre okno tipkovnih bližnjic

[ctx: shortcut window]
en: Open application menu
sl_SI: Odpre meni programa

[ctx: shortcut window]
en: Open preferences
sl_SI: Odpre nastavitve

[ctx: shortcut window]
en: Close the window
sl_SI: Zapre okno

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
sl_SI: Konča izvajanje programa

[ctx: shortcut window]
en: Toggle playback
sl_SI: Preklopi predvajanje

en: Volume
sl_SI: Glasnost

[ctx: shortcut window]
en: Toggle mute
sl_SI: Preklopi slišnost

[ctx: shortcut window]
en: Increase volume
sl_SI: Poveča glasnost

[ctx: shortcut window]
en: Decrease volume
sl_SI: Zmanjša glasnost

en: _Play
sl_SI: _Predvajaj

en: _Add to Library
sl_SI: _Dodaj v zbirko

en: _Remove From Library
sl_SI: _Odstrani iz zbirke

en: Local Station
sl_SI: Krajevna postaja

en: This station exists only in your library, and is not part of the public database
sl_SI: Ta postaja obstaja le v vaši knjižnici in ni del javne podatkovne zbirke postaj.

en: Orphaned Station
sl_SI: Osirotela postaja

en: The information could not be updated, probably this station was removed from the public database
sl_SI: Informacij ni bilo mogoče posodobiti, verjetno je bila ta postaja odstranjena iz javne zbirke podatkov.

en: Information
sl_SI: Podrobnosti

en: Language
sl_SI: Jezik

en: Tags
sl_SI: Oznake

en: Location
sl_SI: Kraj

en: Country
sl_SI: Država

en: State
sl_SI: Pokrajina / zvezna država

en: Audio
sl_SI: Zvok

en: Bitrate
sl_SI: Bitna hitrost

en: Codec
sl_SI: Kodek

note: This is a noun/label for the station stream url
en: Stream
sl_SI: Tok

en: Copy
sl_SI: Kopiraj

en: Edit
sl_SI: Uredi

en: The recorded track has been saved
sl_SI: Posneta skladba je bila shranjena

en: Save Track
sl_SI: Shrani skladbo

en: Play Track
sl_SI: Predvajaj skladbo

en: Cancel Recording
sl_SI: Prekliči snemanje

en: Station
sl_SI: Postaja

en: Save this track when recording is complete
sl_SI: Shrani to skladbo, ko je snemanje končano

en: Recording behaviour can be changed in <a href="">preferences</a>
sl_SI: Vedenje snemanja lahko spremenite v <a href="">nastavitvah</a>

en: Saved
sl_SI: Shranjeno

en: Toggle Mute
sl_SI: Preklopi slišnost

en: Track no longer available
sl_SI: Skladba ni več na voljo

en: This track is currently not being recorded
sl_SI: Ta posnetek se trenutno ne snema

en: Playing “{}”
sl_SI: Predvajanje »{}«

en: Active Playback
sl_SI: Dejavno predvajanje

en: Don't Record
sl_SI: Ne snemaj

en: Not Recorded
sl_SI: Ni posneto

en: Ignored Track
sl_SI: Prezrta skladba

en: Recording…
sl_SI: Poteka snemanje …

en: Recorded
sl_SI: Posneto

en: Below Threshold
sl_SI: Pod pragom

en: Cancelled
sl_SI: Preklicano

en: Recording is deactivated in preferences
sl_SI: Snemanje je izklopljeno v nastavitvah

en: The track contains a word that is on the ignore list
sl_SI: Brez snemanja, ker naslov skladbe vsebuje besedo na seznamu prezrtih.

en: The track wasn't played from the beginning, so it can't be fully recorded
sl_SI: Skladba ni bila predvajana od začetka, zato je ni mogoče v celoti posneti

en: The track will be recorded until a new track gets played
sl_SI: Trenutna skladba se bo snemala, dokler ne bo zaznana nova skladba

en: The track has been temporarily recorded
sl_SI: Skladba je bila začasno posneta

en: The maximum recording duration has been reached
sl_SI: Doseženo je najdaljše trajanje snemanja

en: The track has been discarded as the duration was below the set threshold
sl_SI: Skladba je bila zavržena, ker je bilo trajanje pod določenim pragom

en: Recording has been cancelled
sl_SI: Snemanje je bilo preklicano

en: Google Cast Device
sl_SI: Naprava Google Cast

en: Unknown Model
sl_SI: Neznan model

en: Donate
sl_SI: Donirajte

en: Select Station Cover
sl_SI: Izberite sliko postaje

en: Show Details
sl_SI: Pokaži podrobnosti

en: Welcome to {}
sl_SI: Dobrodošli v {}

en: Select Save Directory
sl_SI: Izberite mapo za shranjevanje

en: _Select
sl_SI: _Izberi

en: {} sec | {} sec
sl_SI[0]: {} s
sl_SI[1]: {} s
sl_SI[2]: {} s
sl_SI[3]: {} s

en: Copied
sl_SI: Kopirano

en: No Permission for Background Playback
sl_SI: Ni pravic za predvajanje v ozadju

en: “Run in Background” must be allowed for this app in system settings.
sl_SI: »Izvajaj v ozadju« mora biti za ta program dovoljeno v sistemskih nastavitvah.

en: Try Anyway
sl_SI: Vseeno poskusi

en: Disable Background Playback
sl_SI: Onemogoči predvajanje v ozadju

en: {} hour | {} hours
sl_SI[0]: {} ur
sl_SI[1]: {} ura
sl_SI[2]: {} uri
sl_SI[3]: {} ure

en: {} minute | {} minutes
sl_SI[0]: {} minut
sl_SI[1]: {} minuta
sl_SI[2]: {} minuti
sl_SI[3]: {} minute

en: {} second | {} seconds
sl_SI[0]: {} s
sl_SI[1]: {} s
sl_SI[2]: {} s
sl_SI[3]: {} s
