shortwave master - en to cs translation catalogue (160 entries)

en: @NAME@
cs: Shortwave

en: Internet Radio Player
cs: Přehrávač internetového rádia

note: General
en: Listen to internet radio
cs: Poslouchejte internetové rádio

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Gradio;Radio;Stream;Wave;
cs: Gradio;Radio;Rádio;Stream;Wave;

en: Shortwave is an internet radio player that provides access to a station database with over 50,000 stations.
cs: Shortwave je přehrávač internetových rádií, který poskytuje přístup k databázi s více než 50 tisíci stanicemi.

en: Features:
cs: Vlastnosti:

en: Create your own library where you can add your favorite stations
cs: Vytvoření vlastní knihovny, kam si můžete přidat oblíbené stanice

en: Easily search and discover new radio stations
cs: Snadné vyhledávání a objevování nových rádiových stanic

en: Automatic recognition of tracks, with the possibility to save them individually
cs: Automatické rozpoznání skladeb s možností je jednotlivě uložit

en: Responsive application layout, compatible for small and large screens
cs: Responzivní rozvržení aplikace kompatibilní s malými a velkými obrazovkami

en: Play audio on supported network devices (e.g. Google Chromecasts)
cs: Přehrávání zvuku na podporovaných síťových zařízeních (např. Google Chromecast)

en: Seamless integration into the GNOME desktop environment
cs: Dokonale zapadne do uživatelského prostředí GNOME

en: Add Local Station
cs: Přidat místní stanici

en: Change Station Cover
cs: Změnit obrázek stanice

en: This station will only be added to your library. If you want it to be available to everyone, you should add it to the <a href="https://www.radio-browser.info/add">public database</a>.
cs: Stanice bude přídána pouze do vaší knihovny. Pokud ji chcete zpřístupnit veřejně, přidejte ji do <a href="https://www.radio-browser.info/add">veřejné databáze</a>.

en: Name
cs: Název

en: Stream URL
cs: Adresa URL vysílání

en: Add Station
cs: Přidat stanici

en: Connect Device
cs: Připojte zařízení

en: Searching for Devices…
cs: Vyhledávají se zařízení…

en: Search for Devices
cs: Vyhledat zařízení

en: No Devices Available
cs: Žádná zařízení nejsou k dispozici

en: No supported Google Cast device found
cs: Nenalezeno žádné podporované zařízení Google Cast

en: Disconnect From Device
cs: Odpojit od zařízení

en: Browse Stations
cs: Procházet stanice

en: Main Menu
cs: Hlavní nabídka

en: _Add New Stations
cs: _Přidat stanice

en: _Sorting
cs: Ř_azení

en: _Name
cs: _Název

en: _Language
cs: _Jazyk

en: _Country
cs: Z_emě

en: S_tate
cs: S_tát

en: _Bitrate
cs: _Datový tok

en: _Ascending
cs: Vzest_upně

en: _Descending
cs: _Sestupně

en: _Open radio-browser.info <sup>↗</sup>
cs: _Otevřít radio-browser.info <sup>↗</sup>

en: _Preferences
cs: _Předvolby

en: _Keyboard Shortcuts
cs: _Klávesové zkratky

en: _About Shortwave
cs: O _aplikaci Shortwave

en: _Quit
cs: _Ukončit

en: Add _Local Station
cs: Přidat _místní stabici

en: Play
cs: Přehrát

en: Stop
cs: Zastavit

en: Buffering…
cs: Načítání…

en: SHORTWAVE INTERNET RADIO
cs: INTERNETOVÉ RÁDIO SHORTWAVE

en: No Playback
cs: Nepřehrává se

en: Close
cs: Zavřít

en: Restore Window
cs: Obnovit okno

en: Enable Gadget Mode
cs: Povolit minipřehrávač

en: Show Station Details
cs: Zobrazit podrobnosti o stanici

en: No Tracks
cs: Žádné skladby

en: Played tracks will appear here
cs: Přehrané skladby se zobrazí zde.

en: An error occurred
cs: Vyskytla se chyba

en: General
cs: Obecné

en: Playback
cs: Přehrávání

en: _Background Playback
cs: Přehrávat na pozadí

en: Playback continues when window is closed
cs: Přehrávání pokračuje i při zavření okna

en: _Notifications
cs: Upozor_nění

en: Show desktop notifications when a new track gets played
cs: Zobrazit upozornění když se začne hrát nová skladba

note: Translators: This is a noun / preferences group title
en: Recording
cs: Nahrávání

en: Tracks are automatically recognised based on the station stream metadata and can be saved.
cs: Skladby jsou automaticky rozpoznávány díky metadatům ve vysílání.

en: Track _Directory
cs: A_dresář skladeb

en: Save _All Tracks
cs: Uložit všechny skl_adby

en: All recorded tracks are automatically saved in the track directory
cs: Všechny nahrané skladby se automaticky ukládají do vybraného adresáře

en: Decide for Each _Track
cs: Zvolit zvlášť pro každou skladbu

en: Tracks are temporarily recorded and can be saved if desired
cs: Dočasně nahrané skladby mohou být později uloženy

en: Record N_othing
cs: _Nic nenahrávat

en: Stations are played without recording
cs: Stanice se přehrávají pez nahrávání

en: M_inimum Duration
cs: Minimální trvání

en: Tracks shorter than the minimum duration will be ignored
cs: Kratší skladby budou ignorovány

en: M_aximum Duration
cs: Maximální trvání

en: Recording ends when the maximum duration is reached
cs: Delší skladby budou ignorovány

en: Search
cs: Hledat

en: Search stations
cs: Hledat stanice

en: Discover over 50,000 public stations
cs: Procházet více jak 50 000 stanic

en: Popular Stations
cs: Oblíbené stanice

en: Discover New Stations
cs: Najít nové stanice

en: The displayed information is provided by <a href="https://www.radio-browser.info/">radio-browser.info</a>.
    Shortwave has no influence on the listed stations.
cs: Zobrazené informace poskytuje <a href="https://www.radio-browser.info/">radio-browser.info</a>.
    Shortwave nemá žádný vliv na uvedené stanice.

en: Loading…
cs: Hledá se…

en: No Results
cs: Žádné výsledky

en: If the station you are looking for is missing, you can add it to the public database.
cs: Pokud hledaná stanice chybí, můžete ji přidat do veřejné databáze.

en: Add Missing Station
cs: Přidat chybějící stanici

en: Unable to Retrieve Station Data
cs: Není možné získat data stanice

en: Try Again
cs: Zkusit znovu

[ctx: shortcut window]
en: Open shortcut window
cs: Otevřít okno s klávesovými zkratkami

[ctx: shortcut window]
en: Open application menu
cs: Otevřít nabídku aplikace

[ctx: shortcut window]
en: Open preferences
cs: Otevřít předvolby

[ctx: shortcut window]
en: Close the window
cs: Zavřít okno

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
cs: Ukončit aplikaci

[ctx: shortcut window]
en: Toggle playback
cs: Zapnout/vypnout přehrávání

en: Volume
cs: Hlasitost

[ctx: shortcut window]
en: Toggle mute
cs: Ztlumit

[ctx: shortcut window]
en: Increase volume
cs: Zesílit

[ctx: shortcut window]
en: Decrease volume
cs: Zeslabit

en: _Play
cs: Přehrát

en: _Add to Library
cs: Přid_at do knihovny

en: _Remove From Library
cs: Odeb_rat z knihovny

en: Local Station
cs: Místní stanice

en: This station exists only in your library, and is not part of the public database
cs: Tato stanice existuje pouze ve vaší knihovně a není součástí veřejné on-line databáze stanic

en: Orphaned Station
cs: Osiřelá stanice

en: The information could not be updated, probably this station was removed from the public database
cs: Informace se nepodařilo aktualizovat, pravděpodobně byla tato stanice odstraněna z veřejné on-line databáze stanic.

en: Information
cs: Informace

en: Language
cs: Jazyk

en: Tags
cs: Štítky

en: Location
cs: Místo

en: Country
cs: Země

en: State
cs: Stát

en: Audio
cs: Zvuk

en: Bitrate
cs: Datový tok

en: Codec
cs: Kodek

note: This is a noun/label for the station stream url
en: Stream
cs: Vysílání

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Edit
cs: Upravit

en: The recorded track has been saved
cs: Nahraná skladba byla uložena

en: Save Track
cs: Uložit skladbu

en: Play Track
cs: Přehrát skladbu

en: Cancel Recording
cs: Zrušit nahrávání

en: Station
cs: Stanice

en: Save this track when recording is complete
cs: Uložit skladbu po skončení nahrávání

en: Recording behaviour can be changed in <a href="">preferences</a>
cs: Chování nahrvání lze ovlivnit v <a href="">předvolbách</a>

en: Saved
cs: Uloženo

en: Toggle Mute
cs: Ztlumit

en: Track no longer available
cs: Skladba není dostupná

en: This track is currently not being recorded
cs: Takto skladba se momentálně nahrává

en: Playing “{}”
cs: Přehrává se “{}”

en: Active Playback
cs: Aktivní přehrávání

en: Don't Record
cs: Nenahrávat

en: Not Recorded
cs: Nenahráno

en: Ignored Track
cs: Ignorováná skladba

en: Recording…
cs: Nahrávání…

en: Recorded
cs: Nahráno

en: Below Threshold
cs: Pod limitem

en: Cancelled
cs: Zrušeno

en: Recording is deactivated in preferences
cs: Nahrávání vypnuto v předvolbách

en: The track contains a word that is on the ignore list
cs: Název skladby obsahuje slovo na seznamu ignorovaných

en: The track wasn't played from the beginning, so it can't be fully recorded
cs: Skladba nebyla přehrávána od začátku, nemůže být tedy celá nahrána

en: The track will be recorded until a new track gets played
cs: Aktuální skladba bude nahrávána, dokud neačne nová skladba.

en: The track has been temporarily recorded
cs: Skladba dočasně nahrána

en: The maximum recording duration has been reached
cs: Dosaženo maximální povolené doby nahrávání

en: The track has been discarded as the duration was below the set threshold
cs: Skladba ignorována. Délka skladby pod stanoveným limitem.

en: Recording has been cancelled
cs: Nahrávní zrušeno

en: Google Cast Device
cs: Zařízení Google Cast

en: Unknown Model
cs: Neznámý model

en: Donate
cs: Přispět

en: Select Station Cover
cs: Vybrat obrázek stanice

en: Show Details
cs: Zobrazit podrobnosti

en: Welcome to {}
cs: Vítejte v aplikaci {}

en: Select Save Directory
cs: Vybrat adresář pro uložení

en: _Select
cs: _Vybrat

en: {} min | {} min
cs[0]: {} minuta
cs[1]: {} minuty
cs[2]: {} minut

en: {} sec | {} sec
cs[0]: {} sekunda
cs[1]: {} sekundy
cs[2]: {} sekund

en: {} kbit/s
cs: {} kb/s

en: Copied
cs: Zkopírováno

en: No Permission for Background Playback
cs: Není uděleno oprávnění pro přehrávání na pozadí

en: “Run in Background” must be allowed for this app in system settings.
cs: "Přehrávání na pozadí" musí být povoleno v předvolbách.

en: Try Anyway
cs: Přesto zkusit

en: Disable Background Playback
cs: Zastavit přehrávání na pozadí

en: {} hour | {} hours
cs[0]: {} hodina
cs[1]: {} hodiny
cs[2]: {} hodin

en: {} minute | {} minutes
cs[0]: {} minuta
cs[1]: {} minuty
cs[2]: {} minut

en: {} second | {} seconds
cs[0]: {} sekunda
cs[1]: {} sekundy
cs[2]: {} sekund
