Shotwell master - en to sl_SI translation catalogue (1217 entries)

en: OAuth Access Phase Token
sl_SI: Žeton dostopa OAuth

en: The authorization token for the currently logged in Tumblr user, if any
sl_SI: Žeton za overitev za trenutno prijavljenega uporabnika Tumblr

en: OAuth Access Phase Token Secret
sl_SI: Geslo žetona dostopa OAuth

en: The cryptographic secret used to sign requests against the authorization token for the currently logged in Tumblr user, if any
sl_SI: Šifrirno geslo uporabnika za trenutno prijavljenega uporabnika Tumblr

en: username
sl_SI: uporabniško ime

en: The user name of the currently logged in Flickr user, if any
sl_SI: Uporabniško ime trenutno prijavljenega uporabnika Flicker

en: default size
sl_SI: privzeta velikost

en: A numeric code representing the default size for photos uploaded to Tumblr
sl_SI: Številčna vrednost, ki določa privzeto velikost fotografij, poslanih na Tumblr

en: default blog
sl_SI: privzeti spletnik

en: The name of the default blog of the user, if any
sl_SI: Ime privzetega spletnika uporabnika, če je ta na voljo

en: display basic properties
sl_SI: pokaži osnovne lastnosti

en: True if the basic properties pane is to be displayed, false otherwise
sl_SI: Izbrana možnost določa prikaz okna z osnovnimi podatki

en: display extended properties
sl_SI: pokaži razširjene podatke

en: True if the extended properties window is to be displayed, false otherwise
sl_SI: Izbrana možnost določa prikaz okna z razširjenimi podatki

en: display sidebar
sl_SI: pokaži bočno okno

en: True if the sidebar is to be displayed, false otherwise
sl_SI: Izbrana možnost določa prikaz bočnega okna

en: display toolbar
sl_SI: pokaži orodno vrstico

en: True if the bottom toolbar is to be displayed, false otherwise
sl_SI: Izbrana možnost določa prikaz orodne vrstice

en: display map widget
sl_SI: pokaži gradnik predoglednega zemljevida

en: True if the map widget is to be displayed, false otherwise
sl_SI: Izbrana možnost določa prikaz gradnika z predoglednim zemljevidom

en: display search bar
sl_SI: pokaži iskalno vrstico

en: True if the Search/Filter Toolbar is to be displayed, false otherwise
sl_SI: Izbrana možnost določa prikaz orodne vrstice iskalnika oziroma filtra

en: display photo titles
sl_SI: pokaži naslove fotografij

en: True if photo titles are to be displayed beneath thumbnails in collection views, false otherwise
sl_SI: Izbrana možnost določa, da bodo naslovi fotografij prikazani pod sličicami v pogledih zbirke

en: display photo comments
sl_SI: pokaži opombe fotografije

en: True if photo comments are to be displayed beneath thumbnails in collection views, false otherwise
sl_SI: Izbrana možnost določa, da bodo opombe k fotografijam prikazane pod sličicami v pogledih zbirke

en: display event comments
sl_SI: pokaži opombe dogodka

en: True if event comments are to be displayed beneath thumbnails in event views, false otherwise
sl_SI: Izbrana možnost določa, da bodo opombe k dogodkom prikazane pod sličicami v pogledih dogodkov

en: display photo tags
sl_SI: pokaži oznake fotografije

en: True if photo tags are to be listed beneath thumbnails in collection views, false otherwise
sl_SI: Izbrana možnost določa, da bodo pod sličicami v pogledih zbirke navedene tudi oznake fotografij

en: display photo ratings
sl_SI: pokaži ocene fotografije

en: True if a photo’s rating should be displayed as overlaid trinket, false otherwise
sl_SI: Izbrana možnost določa, da bo ocena fotografije prikazana kot prekrivna sličica na sliki

en: rating filter level
sl_SI: filter ravni ocene

en: Determines how to filter photos based on their ratings. 1: Rejected or better, 2: Unrated or better, 3: One or better, 4: Two or better, 5: Three or better, 6: Four or better, 7: Five or better
sl_SI: Določa, kako filtrirati fotografije na podlagi njihovih ocen. 1: Zavrnjena ali bolje ocenjena, 2: Neocenjena ali bolje ocenjena, 3: Ena ali bolje ocenjena, 4: Dva ali bolje ocenjena, 5: Tri ali bolje ocenjena, 6: Štiri ali bolje ocenjena, 7: Pet ali bolje ocenjena.

en: sort events ascending
sl_SI: razvrsti dogodke naraščajoče

en: True if events should be sorted ascending, false if descending
sl_SI: Izbrana možnost določa, da bodo dogodki razvrščeni naraščajoče

en: sort library photos ascending
sl_SI: razvrsti fotografije zbirke naraščajoče

en: True if library photos should be sorted ascending, false if descending
sl_SI: Izbrana možnost določa, da bodo fotografije zbirke razvrščene naraščajoče

en: sort library photos criteria
sl_SI: kriterij razvrščanja fotografij zbirke

en: A numeric code that specifies the sort criteria for photos in library views
sl_SI: Številčna koda, ki določa pogoje razvrščanja fotografij v pogledih zbirke

en: sort event photos ascending
sl_SI: razvrsti fotografije dogodkov naraščajoče

en: True if event photos should be sorted ascending, false if descending
sl_SI: Izbrana možnost določa, da bodo fotografije dogodka razvrščene naraščajoče

en: sort event photos criteria
sl_SI: kriterij razvrščanja fotografij dogodkov

en: Specifies the sort criteria for event photos
sl_SI: Določa kriterij, po katerem se razvrščajo fotografije dogodka

en: use 24 hour time
sl_SI: uporabi 24 urni zapis časa

en: True if should display times with a 24 hour clock, false if times should use AM/PM notation
sl_SI: Izbrana možnost določa, da bo čas prikazan v 24-urnem zapisu

en: keep relative time between photos
sl_SI: ohrani relativne čase med fotografijami

en: True if when adjusting time/date of photos, relative time should be maintained. False if all photos should be set to the same time
sl_SI: Izbrana možnost omogoča ohranjanje relativnega časa pri prilagajanju fotografij, sicer je vsem nastavljen isti čas

en: modify original photo files
sl_SI: spremeni izvirne datoteke fotografij

en: True if when adjusting time/date of photos, the original files should be modified as well. False if changes are made only in the database
sl_SI: Izbrana možnost določa, da so pri prilagajanju časa fotografij spremenjene tudi izvorne datoteke, sicer so spremembe le v podatkovni zbirki

en: show welcome dialog on startup
sl_SI: pokaži pozdravno okno ob zagonu

en: True if, when on startup, a welcome dialog should be shown. False if it should not be shown
sl_SI: Izbrana možnost določa, da je ob zagonu prikazano pogovorno okno

en: sidebar position
sl_SI: položaj stranske vrstice

en: The width, in pixels, of the sidebar
sl_SI: Širina stranske vrstice v točkah

en: photo thumbnail scale
sl_SI: velikost sličic fotografij

en: The scale of photo thumbnails, ranging from 72 to 360
sl_SI: Velikost sličic fotografij v mejah med 72 in 360

en: pin toolbar state
sl_SI: stanje pripetosti orodne vrstice

en: Pin toolbar in fullscreen, or not
sl_SI: Ali naj bo orodna vrstica v celozaslonskem načinu pripeta

en: prefer GTK+’s dark theme
sl_SI: prednostno uporabi temno temo GTK

en: Whether to use the dark theme of GTK+ for Shotwell or not
sl_SI: Ali naj bo uporabljena temna tema GTK+

en: background for transparent images
sl_SI: ozadje prosojnih slik

en: The background to use for transparent images
sl_SI: Ozadje, ki je uporabljeno za prosojne dele slik

en: color for solid transparency background
sl_SI: barva prosojnega ozadja

en: Color to use if background for transparent images is set to solid color
sl_SI: Barva, ki se uporabi na prosojne dele slik

en: Selection state of “hide photos” option
sl_SI: Stanje izbire možnosti »skrij fotografije«

en: Last used selection state of the “hide photos already imported” option in the import page
sl_SI: Zadnje stanje izbire stanja možnosti »skrij že uvožene fotografije« na strani uvoza

en: duration
sl_SI: trajanje

en: The time (in seconds) to show each photo in the slideshow
sl_SI: Čas prikaza vsake slike v predstavitvi (v sekundah)

en: transition duration
sl_SI: trajanje prehoda

en: The time (in seconds) that a transition runs between photos in a slideshow
sl_SI: Čas trajanja prehoda med slikami v predstavitvi v sekundah

en: transition effect id
sl_SI: id učinka prehoda

en: The time (in seconds) to show each transition between photos in a slideshow
sl_SI: Čas trajanja prehoda med slikami v predstavitvi (v sekundah)

en: Show title
sl_SI: Pokaži naslov

en: Whether to show the title of a photo during the slideshow
sl_SI: Ali naj bo prikazan naslov fotografije med predstavitvijo

en: Shuffle
sl_SI: Premešaj

en: Whether to shuffle the order of photos during the slideshow
sl_SI: Ali želite premešati vrstni red fotografij med projekcijo

en: maximize library window
sl_SI: razpni okno zbirke

en: True if library application is maximized, false otherwise
sl_SI: Izbrana možnost določa, da je okno zbirke razpeto

en: width of library window
sl_SI: širina okna zbirke

en: The last recorded width of the library application window
sl_SI: Zadnja zabeležena širina okna zbirke programa

en: height of library window
sl_SI: višina okna zbirke

en: The last recorded height of the library application window
sl_SI: Zadnja zabeležena višina okna zbirke programa

en: maximize direct-edit window
sl_SI: razpni okno urejevalnika

en: True if direct-edit application is maximized, false otherwise
sl_SI: Izbrana možnost določa, da je okno neposrednega urejevalnika razpeto

en: width of direct-edit window
sl_SI: širina okna urejevalnika

en: The last recorded width of the direct-edit application window
sl_SI: Zadnja zabeležena širina okna neposrednega urejevalnika

en: height of direct-edit window
sl_SI: višina okna urejevalnika

en: The last recorded height of the direct-edit application window
sl_SI: Zadnja zabeležena višina okna neposrednega urejevalnika

en: sidebar divider position
sl_SI: položaj ločilnika stranske vrstice

en: The last recorded position of the divider between the sidebar and view in library application window
sl_SI: Zadnji zabeleženi položaj razdelka med stransko vrstico in pogledom v oknu oknu zbirke

en: import directory
sl_SI: uvozi mapo

en: Directory in which imported photo files are placed
sl_SI: Mapa, v kateri so zbrane uvožene datoteke fotografij

en: watch library directory for new files
sl_SI: spremljaj mapo zbirke za nove datoteke

en: If true, files added to the library directory are automatically imported
sl_SI: Izbrana možnost določa, da so datoteke, dodane v mapo zbirke, samodejno uvožene

en: write metadata to master files
sl_SI: zapiši metapodatke v glavne datoteke

en: If true, changes to metadata (tags, titles, etc.) are written to the master photo file
sl_SI: Izbrana možnost določa, da se spremembe metapodatkov (oznake, naslovi …) zapišejo v izvorno datoteko fotografije

en: use lowercase filenames
sl_SI: uporabi male črke za imena datotek

en: If true, Shotwell will convert all filenames to lowercase when importing photo files
sl_SI: Izbrana možnost določa, da bo program med uvozom samodejno preimenoval vsa imena datotek v male črke

en: directory pattern
sl_SI: vzorec map

en: A string encoding a naming pattern that will be used to name photo directories on import
sl_SI: Niz za kodiranje vzorca poimenovanja, ki bo uporabljen za poimenovanje map pri uvozu

en: directory pattern custom
sl_SI: vzorec map po meri

en: A string encoding a custom naming pattern that will be used to name photo directories on import
sl_SI: Niz za kodiranje vzorca poimenovanja po meri, ki bo uporabljen za poimenovanje map pri uvozu

en: RAW developer default
sl_SI: privzeti razvijalnik RAW

en: Default option for which RAW developer Shotwell will use
sl_SI: Privzeta izbira razvijalnika RAW za uporabo v programu

en: Most-recently-used crop aspect ratio menu choice
sl_SI: Nazadnje uporabljeno razmerje obrezovanja v meniju izbire

en: A numeric code representing the last crop menu choice the user made
sl_SI: Številska koda, ki ponazarja zadnjo izbiro obrezovanja v meniju

en: Most-recently-used crop custom aspect ratio’s numerator
sl_SI: Nazadnje uporabljen števec v razmerju velikosti za obrezovanje po meri

en: A nonzero, positive integer representing the width part of the last custom crop ratio the user entered
sl_SI: Ne-ničelno pozitivno celo število, ki predstavlja širino nazadnje uporabljenega razmerja, kot ga je vnesel uporabnik

en: Most-recently-used crop custom aspect ratio’s denominator
sl_SI: Nazadnje uporabljen imenovalec v razmerju velikosti za obrezovanje po meri

en: A nonzero, positive integer representing the height part of the last custom crop ratio the user entered
sl_SI: Ne-ničelno pozitivno celo število, ki predstavlja višino nazadnje uporabljenega razmerja, kot ga je vnesel uporabnik

en: external photo editor
sl_SI: zunanji urejevalnik fotografij

en: External application used to edit photos
sl_SI: Zunanji urejevalnik, uporabljen za urejanje fotografij

en: external raw editor
sl_SI: zunanji urejevalnik raw

en: External application used to edit RAW photos
sl_SI: Zunanji urejevalnik, uporabljen za urejanje fotografij RAW

en: Setting in export dialog: how to trim images
sl_SI: Nastavitev v pogovornem oknu izvoza: kako prirezati slike

en: export metadata
sl_SI: izvozi metapodatke

en: Setting in export dialog: option to export metadata
sl_SI: Nastavitev v pogovornem oknu izvoza: možnost za izvoz metapodatkov

en: format setting, special value
sl_SI: nastavitev zapisa, posebna vrednost

en: Setting in export dialog: format setting, special value
sl_SI: Nastavitev v pogovornem oknu izvoza: nastavitev zapisa, posebna vrednost

en: format setting, type value
sl_SI: nastavitev zapisa, vrsta vrednosti

en: Setting in export dialog: format setting, type value
sl_SI: Nastavitev v pogovornem oknu izvoza: nastavitev zapisa, vrsta vrednosti

en: JPEG quality option
sl_SI: možnost kakovosti JPEG

en: Setting in export dialog: jpeg quality option
sl_SI: Nastavitev v pogovornem oknu izvoza: možnost kakovosti JPEG

en: maximal size of image
sl_SI: največja velikost slike

en: Setting in export dialog: maximal size of image
sl_SI: Nastavitev v pogovornem oknu izvoza: največja velikost slike

en: last used publishing service
sl_SI: nazadnje uporabljena storitev objave

en: A numeric code representing the last service to which photos were published
sl_SI: Številska koda, ki predstavlja nazadnje uporabljeno storitev, s katero so bile objavljene fotografije

en: default publishing service
sl_SI: Privzeta storitev za objavljanje

en: The authorization token for the currently logged in Flickr user, if any
sl_SI: Žeton za overitev za trenutno prijavljenega uporabnika Flickr.

en: The cryptographic secret used to sign requests against the authorization token for the currently logged in Flickr user, if any
sl_SI: Kriptografska koda, uporabljena za podpis zahtev žetona za avtorizacijo za trenutno prijavljenega uporabnika Flickr

en: default size code
sl_SI: privzeta koda velikosti

en: A numeric code representing the default size for photos published to Flickr
sl_SI: Številčna vrednost, ki določa privzeto velikost fotografij, poslanih na Flickr

en: default visibility
sl_SI: privzeta vidnost

en: A numeric code representing the default visibility for photos published to Flickr
sl_SI: Številčna vrednost, ki določa privzeto vidnost fotografij, poslanih na Flickr

en: remove sensitive info from uploads
sl_SI: odstrani občutljive podatke iz datotek pri pošiljanju

en: Whether images being uploaded to Flickr should have their metadata removed first
sl_SI: Ali naj se pred pošiljanjem datotek na spletišče Flickr odstranijo metapodatki

en: refresh token
sl_SI: osveži žeton

en: The OAuth token used to refresh the Google Photos session for the currently logged in user, if any
sl_SI: Žeton OAuth, ki se uporablja za osvežitev seje fotografij Google za trenutno prijavljenega uporabnika

en: A numeric code representing the default size for photos uploaded to Google Photos Albums
sl_SI: Številčna vrednost, ki določa privzeto velikost fotografij, poslanih na Google Photos

en: last album
sl_SI: zadnji album

en: The name of the last album the user published photos to, if any
sl_SI: Ime zadnjega albuma, v katerega je uporabnik objavil fotografije

en: Whether images being uploaded to Google Photos should have their metadata removed first
sl_SI: Ali naj se pred pošiljanjem datotek na spletišče Google Photos odstranijo metapodatki

en: Piwigo URL
sl_SI: Naslov URL Piwigo

en: URL of the Piwigo server
sl_SI: Naslov URL strežnika Piwigo

en: Piwigo username, if logged in
sl_SI: Uporabniško ime za strežnik Piwigo, če je uporabnik prijavljen

en: password
sl_SI: geslo

en: Piwigo password, if logged in
sl_SI: Geslo uporabnika, če je ta prijavljen

en: remember password
sl_SI: zapomni si geslo

en: If true, remember the Piwigo password
sl_SI: Izbrana možnost omogoča shranjevanje gesla Piwigo

en: last category
sl_SI: zadnja kategorija

en: The last selected Piwigo category
sl_SI: Nazadnje izbrana kategorija Piwigo

en: last permission level
sl_SI: zadnja raven dovoljenja

en: The last chosen Piwigo permission level
sl_SI: Zadnja izbrana raven dovoljenj za Piwigo

en: last photo size
sl_SI: zadnja velikost fotografije

en: A numeric code representing the last photo size preset used when publishing to Piwigo
sl_SI: Številčna koda, ki predstavlja zadnjo nastavitev velikosti fotografije, uporabljeno pri objavi na spletišče Piwigo.

en: Whether images being uploaded to Piwigo should have their metadata removed first
sl_SI: Ali naj se pred pošiljanjem datotek na spletišče Piwigo odstranijo metapodatki

en: if title is set and comment unset, use title as comment for uploads to Piwigo
sl_SI: če je naslov nastavljen, opomb pa ni, uporabi naslov kot opombo pri pošiljanju na Piwigo

en: Whether images being uploaded to Piwigo should have their comment set from the title if title is set and comment unset
sl_SI: Ali naj se slikam, poslanim na Piwigo, vpiše opomba po nazivu slike, če je ta določen, opomba pa ne

en: do not upload tags when uploading to Piwigo
sl_SI: ne pošiljaj oznak pri objavljanju na Piwigo

en: Whether images being uploaded to Piwigo should have their tags removed on upload, such that these tags will not appear on the remote Piwigo server
sl_SI: Ali naj se slikam, objavljenim na Piwigo, odstranijo oznake, da te ne bodo vidne na oddaljenem strežniku

en: do not upload ratings when uploading to Piwigo
sl_SI: ne pošiljaj ocen slik pri objavljanju na Piwigo

en: Whether images being uploaded to Piwigo should have their ratings uploaded, such that these ratings will not appear on the remote Piwigo server
sl_SI: Ali naj se slikam, objavljenim na Piwigo, odstranijo ocene, da te ne bodo vidne na oddaljenem strežniku

en: Gallery3 username
sl_SI: Uporabniško ime Gallery3

en: API key
sl_SI: Ključ API

en: Gallery3 API key
sl_SI: Ključ API Galerije3

en: URL
sl_SI: Naslov URL

en: Gallery3 site URL
sl_SI: Naslov URL Galerije3:

en: Whether images being uploaded to Gallery3 should have their metadata removed first
sl_SI: Ali naj se pred pošiljanjem datotek na spletišče Gallery3 odstranijo metapodatki

en: scaling constraint of uploaded picture
sl_SI: omejitev prilagajanja velikosti objavljenih slik

en: The scaling constraint ID of the picture to be uploaded
sl_SI: ID omejitve prilagajanja velikosti objavljene slike

en: pixels of the major axis uploaded picture
sl_SI: točke glavne osi objavljene slike

en: The pixels of the major axis of the picture to be uploaded; used only if scaling-constraint-id is an appropriate value
sl_SI: Točke glavne osi za pošiljanje se uporabljajo le, če je določena ustrezna vrednost omejitve

en: The OAuth token used to refresh the YouTube session for the currently logged in user, if any
sl_SI: Žeton OAuth, uporabljen za osveževanje seje YouTube, za trenutno prijavljnega uporabnika

en: last used import service
sl_SI: nazadnje uporabljena storitev uvoza

en: A numeric code representing the last service from which photos were imported
sl_SI: Številska koda, ki predstavlja nazadnje uporabljeno storitev, s katero so bile uvožene fotografije

en: content layout mode
sl_SI: način razvrstitve vsebine

en: A numeric code that describes how photos are laid out on the page during printing
sl_SI: Številska koda, ki določa postavitev fotografij med tiskanjem

en: content ppi
sl_SI: slikovna gostota vsebine

en: The number of pixels per inch (ppi) sent to the printer during printing
sl_SI: Število točk na unčo (ppi), poslanih na tiskalnik med tiskanjem

en: content width
sl_SI: širina vsebine

en: The width of the printed emulsion on the page when printing
sl_SI: Širina natisnjene emulzije na strani med printanjem

en: content height
sl_SI: višina vsebine

en: The height of the printed emulsion on the page when printing
sl_SI: Višina natisnjene emulzije na strani med printanjem

en: content units
sl_SI: enote vsebine

en: A numeric code representing unit of measure (inches or centimeters) used when printing
sl_SI: Številska koda, ki določa enoto merila (cole ali centimetri) za pošiljanje na tiskalnik

en: images per page code
sl_SI: koda števila slik na stran

en: A numeric code representing the currently selected images per page mode used when printing
sl_SI: Številčna koda, ki predstavlja trenutno število slik na stran, uporabljeno pri tiskanju

en: size selection
sl_SI: izbor velikosti

en: The index of the current print size in a pre-defined list of standard sizes
sl_SI: Indeks trenutne velikosti strani tiskanja med možnostmi standardnih velikosti

en: match aspect ratio
sl_SI: upoštevaj razmerje velikosti fotograije

en: Determines whether custom print sizes must match the aspect ratio of the original photo
sl_SI: Določa, ali se mora razmerje velikosti pri tiskanju ujemati z razmerjem velikosti izvorne fotografije

en: print titles
sl_SI: natisni naslove

en: True if the title of a photo should be printed when the photo is printed, false otherwise
sl_SI: Izbrana možnost določa, da se med tiskanjem fotografije natisne tudi naslov fotografije

en: titles font
sl_SI: pisava naslova

en: The name of the font to use for photo titles when they are printed
sl_SI: Pisava, ki naj bo uporabljena za izpis naslovov fotografij pri tiskanju

en: enable flickr publishing plugin
sl_SI: omogoči vstavek za objavljanje na flickr

en: True if the Flickr publishing plugin is enabled, false otherwise
sl_SI: Izbrana možnost določa, da je omogočen vstavek za objavljanje fotografij na Flickr

en: enable Google Photos publishing plugin
sl_SI: omogoči vstavek za objavljanje na fotografije Google

en: True if the Google Photos publishing plugin is enabled, false otherwise
sl_SI: Izbrana možnost določa, da je omogočen vstavek za objavljanje fotografij na Google Photos

en: enable youtube publishing plugin
sl_SI: omogoči vstavek za objavljanje na youtube

en: True if the YouTube publishing plugin is enabled, false otherwise
sl_SI: Izbrana možnost določa, da je omogočen vstavek za objavljanje fotografij na YouTube

en: enable piwigo publishing plugin
sl_SI: omogoči vstavek za objavljanje na piwigo

en: True if the Piwigo publishing plugin is enabled, false otherwise
sl_SI: Izbrana možnost določa, da je omogočen vstavek za objavljanje fotografij na Piwigo

en: enable tumblr publishing plugin
sl_SI: omogoči vstavek za objavljanje na tumblr

en: True if the Tumblr publishing plugin is enabled, false otherwise
sl_SI: Izbrana možnost določa, da je omogočen vstavek za objavljanje fotografij na Tumblr

en: enable gallery3 publishing plugin
sl_SI: omogoči vstavek za objavljanje na gallery3

en: True if the Gallery3 publishing plugin is enabled, false otherwise
sl_SI: Izbrana možnost določa, da je omogočen vstavek za objavljanje fotografij na Gallery3

en: enable slideshow crumble transition
sl_SI: omogoči prehod drobljenja v predstavitvi

en: True if the Crumble slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
sl_SI: Izbrana možnost določa, da je omogočen vstavek za uvažanje F-Spot

en: enable slideshow fade transition
sl_SI: omogoči prehod bledenja v predstavitvi

en: True if the Fade slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
sl_SI: Izbrana možnost določa, da je omogočen vstavek za prehod bledenja

en: enable slideshow slide transition
sl_SI: omogoči prehod drsenja v predstavitvi

en: True if the Slide slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
sl_SI: Izbrana možnost določa, da je omogočen vstavek za prehod drsenja

en: enable slideshow clock transition
sl_SI: omogoči prehod urnega brisalca v predstavitvi

en: True if the Clock slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
sl_SI: Izbrana možnost določa, da je omogočen vstavek za prehod urnega brisalca

en: enable slideshow circle transition
sl_SI: omogoči krožni prehod v predstavitvi

en: True if the Circle slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
sl_SI: Izbrana možnost določa, da je omogočen vstavek za krožni prehod

en: enable slideshow circles transition
sl_SI: omogoči večkrožni prehod v predstavitvi

en: True if the Circles slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
sl_SI: Izbrana možnost določa, da je omogočen vstavek za večkrožni prehod

en: enable slideshow blinds transition
sl_SI: omogoči prehod senčenja v predstavitvi

en: True if the Blinds slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
sl_SI: Izbrana možnost določa, da je omogočen vstavek za prehod senčenja

en: enable slideshow squares transition
sl_SI: omogoči kvadratni prehod v predstavitvi

en: True if the Squares slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
sl_SI: Izbrana možnost določa, da je omogočen vstavek za kvadratni prehod

en: enable slideshow stripes transition
sl_SI: omogoči prehod prog v predstavitvi

en: True if the Stripes slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
sl_SI: Izbrana možnost določa, da je omogočen vstavek za prehod prog

en: enable slideshow chess transition
sl_SI: omogoči prehod šahovnice v predstavitvi

en: True if the Chess-Board slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
sl_SI: Izbrana možnost določa, da je omogočen vstavek za prehod šahovnice

en: Digital photo organizer
sl_SI: Urejevalnik digitalnih fotografij

en: Shotwell is an easy-to-use, fast photo organizer designed for the GNOME desktop. It allows you to import photos from your camera or disk, organize them by date and subject matter, even ratings. It also offers basic photo editing, like crop, red-eye correction, color adjustments, and straighten. Shotwell’s non-destructive photo editor does not alter your master photos, making it easy to experiment and correct errors.
sl_SI: Program Shotwell je za uporabo enostavno orodje za hitro urejanje fotografij, zasnovano za namizje GNOME. Omogoča uvoz fotografij iz naprave ali diska, razvrščanje po datumu in vsebini ter po oceni. Omogoča tudi osnovno urejanje fotografij, na primer obrezovanje, popravljanje rdečih oči, prilagajanje barv in izboljševanje. Urejevalnik ne spreminja izvornih fotografij, kar olajša preizkušanje in poenostavlja odpravljanje napak.

en: When ready, Shotwell can upload your photos to various web services, such as Flickr, Google Photos, and more.
sl_SI: Ko so pripravljene, lahko s programom fotografije objavite v različne spletne storitve, kot so Flickr, Google Photos in številne druge.

en: Shotwell supports JPEG, PNG, TIFF, and a variety of RAW file formats.
sl_SI: Program podpira zapise JPEG, PNG, TIFF in različne zapise RAW.

en: Main View with extended information display
sl_SI: Glavni pogled z razširjenim prikazom podatkov

en: Import roll history
sl_SI: Zgodovina uvoženih fotografij

en: Event-based image organization
sl_SI: Organizacija slik na podlagi dogodkov

en: Image color editing
sl_SI: Urejanje barv slik

en: Uploading images to online services
sl_SI: Prenos slik v spletne storitve

en: Photo Manager
sl_SI: Upravljalnik fotografij

en: Organize your photos
sl_SI: Organizirajte svoje fotografije

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: album;camera;cameras;crop;edit;enhance;export;gallery;image;images;import;organize;photo;photographs;photos;picture;pictures;photography;print;publish;rotate;share;tags;video;flickr;picasa;youtube;piwigo;
sl_SI: album;camera;kamera;obrezovanje;urejanje;izboljševanje;izvoz;galerija;slika;image;uvoz;organizacija;razbiranje;fotografija;fotografije;slika;slike;tiskanje;objavljanje;rotacija;sukanje;obrni;obračanje;oznake;souporaba;video;flickr;picasa;youtube;piwigo;

en: Manage Different Profiles In Shotwell
sl_SI: Upravljajte različne profile v Shotwellu

en: Shotwell Viewer
sl_SI: Pregledovalnik Shotwell

en: Photo Viewer
sl_SI: Pregledovalnik fotografij

en: _Enhance
sl_SI: _Izboljšaj

en: Re_vert to Original
sl_SI: Po_vrni na izvirnik

en: Add _Tags…
sl_SI: _Dodaj oznake …

en: Modif_y Tags…
sl_SI: _Spremeni oznake …

en: Toggle _Flag
sl_SI: _Preklopi zastavico

en: _Set Rating
sl_SI: Nastavi _oceno

en: _Unrated
sl_SI: _Neocenjeno

en: _Rejected
sl_SI: _Zavrnjeno

en: _Increase
sl_SI: _Povečaj

en: _Decrease
sl_SI: _Zmanjšaj

en: _Developer
sl_SI: _Razvijalnik

en: Camera
sl_SI: Fotoaparat

en: Edit _Title…
sl_SI: Uredi _naslov …

en: Edit _Comment…
sl_SI: Uredi _opombo …

en: Open With E_xternal Editor
sl_SI: _Odpri v zunanjem urejevalniku

en: Open With RA_W Editor
sl_SI: Odpri z urejevalnikom R_AW

en: View Eve_nt for Photo
sl_SI: Pokaži _dogodek za fotografijo

en: Show in File Mana_ger
sl_SI: Pokaži v upravljalniku da_totek

en: Send _To…
sl_SI: _Pošlji na …

en: _Move to Trash
sl_SI: _Premakni v smeti

en: Rotate the photos right (press Ctrl to rotate left)
sl_SI: Zavrti fotografije desno (s tipko CTRL zavrti v levo)

en: Rotate
sl_SI: Zavrti

en: Automatically improve the photo’s appearance
sl_SI: Samodejno izboljša videz fotografije

en: Enhance
sl_SI: Izboljšaj

en: Publish to various websites
sl_SI: Objavi na različnih spletnih straneh

en: Publish
sl_SI: Objavi

en: Find an image by typing text that appears in its name or tags
sl_SI: Poišče sliko z vpisom besedila, ki se pojavi v imenu ali oznakah

en: Find
sl_SI: Najdi

en: _File
sl_SI: _Datoteka

note: Check if we can write the target format TODO: Check if we can actually write to the file
en: _Save
sl_SI: _Shrani

en: Save _As…
sl_SI: Shrani _kot …

en: _Quit
sl_SI: _Končaj

en: _Edit
sl_SI: _Uredi

en: _Undo
sl_SI: _Razveljavi

en: _Redo
sl_SI: _Uveljavi

en: _View
sl_SI: _Pogled

en: Fulls_creen
sl_SI: _Celozaslonski način

en: Zoom _In
sl_SI: _Približaj

en: Zoom _Out
sl_SI: O_ddalji

en: Fit to _Page
sl_SI: Prilagodi _strani

en: Zoom _100%
sl_SI: Približaj na _100 %

en: Zoom _200%
sl_SI: Približaj na _200 %

en: _Photo
sl_SI: _Fotografija

en: _Previous Photo
sl_SI: _Predhodna fotografija

en: _Next Photo
sl_SI: _Naslednja fotografija

en: Rotate _Right
sl_SI: Zavrti _desno

en: Rotate _Left
sl_SI: Zavrti _levo

en: Flip Hori_zontally
sl_SI: Zrcali vo_doravno

en: Flip Verti_cally
sl_SI: Zrcali _navpično

en: T_ools
sl_SI: _Orodja

en: _Crop
sl_SI: _Obreži

en: _Straighten
sl_SI: _Poravnaj

en: _Red-eye
sl_SI: _Rdeče oči

en: _Adjust
sl_SI: _Prilagodi

en: _Adjust Date and Time…
sl_SI: Prilagodi datum in _čas …

en: _Help
sl_SI: Pomo_č

en: _Frequently Asked Questions
sl_SI: _Pogosto zastavljena vprašanja

en: _Report a Problem…
sl_SI: Poročilo o _napaki …

en: _About
sl_SI: _O programu

en: _Import From Folder…
sl_SI: Uvozi iz _mape …

en: Empty T_rash
sl_SI: _Izprazni smeti

en: _Find
sl_SI: _Najdi

en: Ne_w Saved Search…
sl_SI: Nova _predloga iskanja …

en: Select _All
sl_SI: Izberi _vse

en: _Preferences
sl_SI: _Možnosti

en: _Basic Information
sl_SI: _Osnovni podatki

en: E_xtended Information
sl_SI: R_azširjeni podatki

en: _Search Bar
sl_SI: _Iskalna vrstica

en: S_idebar
sl_SI: _Bočno okno

en: T_oolbar
sl_SI: _Orodna vrstica

en: _Comments
sl_SI: _Opombe

en: Sort _Events
sl_SI: Razvrsti _dogodke

en: _Ascending
sl_SI: N_araščajoče

en: D_escending
sl_SI: _Padajoče

en: Even_ts
sl_SI: Dogod_ki

en: _Merge Events
sl_SI: _Združi dogodke

en: Re_name Event…
sl_SI: _Preimenuj dogodek …

en: _Export…
sl_SI: Iz_vozi …

en: R_emove From Library
sl_SI: O_dstrani iz knjižnice

en: _Titles
sl_SI: _Imena datotek

en: Ta_gs
sl_SI: Ozna_ke

en: _Ratings
sl_SI: _Ocene

en: _Filter Photos
sl_SI: _Filtriraj fotografije

en: _All Photos
sl_SI: _Vse fotografije

en: All + _Rejected
sl_SI: Vse in _zavrnjene

en: Rejected _Only
sl_SI: _Le zavrnjeno

en: Sort _Photos
sl_SI: Razvrsti _fotografije

en: By _Title
sl_SI: Po _naslovu

en: By _Filename
sl_SI: Po _imenu datoteke

en: By Exposure _Date
sl_SI: Po _datumu zajema

en: By _Rating
sl_SI: Po _oceni

en: _Descending
sl_SI: _Padajoče

en: _Photos
sl_SI: _Fotografije

en: Make _Key Photo for Event
sl_SI: Uporabi fotografijo za _naslovnico dogodka

en: _New Event
sl_SI: _Nov dogodek

en: Edit Event _Comment…
sl_SI: Uredi opombo _dogodka …

en: Import From _Application…
sl_SI: Uvozi iz _programa …

en: Faces
sl_SI: Obrazi

en: Rename…
sl_SI: Preimenuj …

en: Delete
sl_SI: Izbriši

en: _Stop Import
sl_SI: _Zaustavi uvoz

en: Import _Selected
sl_SI: Uvozi _izbrane

en: Import _All
sl_SI: Uvozi _vse

en: _Log in
sl_SI: _Prijava

en: _Cancel
sl_SI: _Prekliči

en: _OK
sl_SI: _V redu

en: Remove the selected photos from the library
sl_SI: Odstrani izbrane fotografije iz zbirke

en: _Add Tags…
sl_SI: _Dodaj oznake …

en: Send T_o…
sl_SI: Pošlji _na …

en: S_lideshow
sl_SI: _Predstavitev

en: _Copy Color Adjustments
sl_SI: _Kopiraj prilagoditve barve

en: _Paste Color Adjustments
sl_SI: _Prilepi prilagoditve barve

en: Library Location
sl_SI: Mesto knjižnice

en: _Import photos to:
sl_SI: _Uvozi fotografije v:

en: _Watch library directory for new files
sl_SI: _Spremljaj mapo zbirke za nove datoteke

en: Importing
sl_SI: Poteka uvažanje …

en: _Directory structure:
sl_SI: _Poimenovanje map:

en: Example:
sl_SI: Primer:

en: R_ename imported files to lowercase
sl_SI: Preimenuj uvožene datoteke v _male črke

en: Metadata
sl_SI: Metapodatki

en: Write tags, titles, and other _metadata to photo files
sl_SI: Zapiši oznake, naslove in druge _metapodatke slikovnih datotek

en: RAW Developer
sl_SI: Razvijalnik RAW

en: De_fault:
sl_SI: _Privzeto:

en: _Pattern:
sl_SI: _Vzorec:

en: Checkered
sl_SI: Karo vzorec

en: Solid color
sl_SI: Enobarvno

en: None
sl_SI: Brez

en: When viewing images that are transparent, they will be drawn against this background.
sl_SI: Pri prikazu slik s prosojnimi deli, bo ozadje ustrezalo izbrani barvi.

en: Transparent Background:
sl_SI: Prosojno ozadje:

en: Use dark theme
sl_SI: Uporabi temno temo

en: Display
sl_SI: Zaslon

en: Library
sl_SI: Knjižnica

en: Photos
sl_SI: Fotografije

en: External Editors
sl_SI: Zunanji urejevalniki

en: Plugins
sl_SI: Vstavki

en: Profiles
sl_SI: Profili

en: Shotwell Preferences
sl_SI: Možnosti Shotwell

en: <b>Printed Image Size</b>
sl_SI: <b>Velikost natisnjene slike</b>

en: Use a _standard size:
sl_SI: Uporabi _običajno velikost pisave:

en: Use a c_ustom size:
sl_SI: Uporabi velikost pisave po _meri:

note: Abbrevation for "inch"
en: in.
sl_SI: pal

en: _Match photo aspect ratio
sl_SI: _Ujemanje razmerja stranic fotografije

en: _Autosize:
sl_SI: _Samodejna velikost:

en: <b>Titles</b>
sl_SI: <b>Naslovi</b>

en: Print image _title
sl_SI: Natisni naslov slike

en: <b>Pixel Resolution</b>
sl_SI: <b>Točkovna ločljivost</b>

en: _Output photo at:
sl_SI: _Izvozi fotografijo na:

en: pixels per inch
sl_SI: točk na palec

en: Search
sl_SI: Iskalnik

en: Cancel
sl_SI: Prekliči

en: OK
sl_SI: V redu

en: _Name of search:
sl_SI: _Naziv iskanja:

en: _Match
sl_SI: _Poišči

en: any
sl_SI: katerekoli predmete

en: all
sl_SI: vse predmete

en: none
sl_SI: predmete, ki niso skladni

en: of the following:
sl_SI: s spodnjimi pravili:

en: Re_name…
sl_SI: _Preimenuj …

en: _Edit…
sl_SI: _Uredi …

en: _Delete
sl_SI: _Izbriši

en: Set as Desktop Background
sl_SI: Nastavi kot sliko ozadja

en: Use for Desktop
sl_SI: Uporabi za namizje

en: Use for Lock Screen
sl_SI: Uporabi za zaklenjen zaslon

en: Set as Desktop Slideshow
sl_SI: Nastavi kot predstavitev na ozadju

en: Generate desktop background slideshow
sl_SI: Ustvari predstavitev na ozadju namizja

en: Show each photo for
sl_SI: Vsako sliko pokaži

en: period of time
sl_SI: časovno obdobje

en: How long each photo is shown on the desktop background
sl_SI: Kako dolgo je prikazana posamezna fotografija na ozadju namizja

en: New _Tag…
sl_SI: Nova _oznaka …

en: Settings
sl_SI: Nastavitve

en: _Duration:
sl_SI: _Trajanje:

en: The time (in seconds) to show each photo
sl_SI: Čas (v sekundah) za prikaz vsake fotografije

en: _Transition effect:
sl_SI: Učinek _prehoda:

en: Transition d_uration:
sl_SI: Trajanje _prehoda:

en: The time (in seconds) to show each transition between photos
sl_SI: Čas trajanja prehoda med slikami (v sekundah)

en: Show t_itle
sl_SI: Pokaži _naslov

en: seconds
sl_SI: sekund

en: _New
sl_SI: _Novo

en: _Rename…
sl_SI: _Preimenuj …

en: label
sl_SI: oznaka

en: _Restore
sl_SI: _Obnovi

en: Remove the selected photos from the trash
sl_SI: Odstrani izbrane fotografije iz smeti

en: Move the selected photos back into the library
sl_SI: Premakne izbrane fotografije nazaj v zbirko

en: Delete all photos in the trash
sl_SI: Izbriše vse fotografije v smeteh

en: Empty Trash
sl_SI: Izprazni smeti

en: You are not currently logged into Flickr.
    
    Click Log in to log into Flickr in your Web browser. You will have to authorize Shotwell Connect to link to your Flickr account.
sl_SI: Trenutno še niste prijavljeni v okolje Flickr.
    
    V brskalniku se prijavite v okolje Flickr. Med prijavo je treba overiti povezavo med programom Shotwell in računom Flickr.

en: Preparing for login…
sl_SI: Poteka pripravljanje na prijavo …

en: Verifying authorization…
sl_SI: Poteka overjanje računa …

en: You are not currently logged into YouTube.
    
    You must have already signed up for a Google account and set it up for use with YouTube to continue. You can set up most accounts by using your browser to log into the YouTube site at least once.
    
    Shotwell uses the YouTube API services <a href="https://developers.google.com/youtube">https://developers.google.com/youtube</a> for accessing your YouTube channel and upload the videos. By using Shotwell to access YouTube, you agree to be bound to the YouTube Terms of Service as available at <a href="https://www.youtube.com/t/terms">https://www.youtube.com/t/terms</a>
    
    Shotwell's privacy policy regarding the use of data related to your Google account in general and YouTube in particular can be found in our <a href="help:shotwell/privacy-policy">online services privacy policy</a>
    
    For Google's own privacy policy, please refer to <a href="https://policies.google.com/privacy">https://policies.google.com/privacy</a>
sl_SI: Trenutno še niste prijavljeni v okolje YouTube.
    
    Za nadaljevanje se je treba prijaviti z računom Google in ga nastaviti za uporabo z YouTube. Račune je običajno mogoče nastaviti tako, da se z brskalnikom vsaj enkrat prijavite v spletno mesto YouTube.
    
    Shotwell uporablja za dostop do kanala in nalaganje videoposnetkov storitve API YouTube <a href="https://developers.google.com/youtube">https://developers.google.com/youtube</a>. Z uporabo programa Shotwella za dostop do teh storitev potrjujete, da se strinjate s pogoji uporabe, kot so zapisani na spletni strani <a href="https://www.youtube.com/t/terms">https://www.youtube.com/t/terms</a>.
    
    Določila zasebnosti uporabe podatkov, povezanih z računom Google na splošno in še posebej v okolju YouTube, so na voljo na strani pomoči <a href="help:shotwell/privacy-policy">za uporabo storitev</a>.
    
    Podrobnosti o Googlovih pravilih uporabe so na voljo na spletnem mestu <a href="https://policies.google.com/privacy">https://policies.google.com/privacy</a>

en: You are not currently logged into Google Photos.
    
    You must have already signed up for a Google account and set it up for use with Google Photos. Shotwell uses the Google Photos API services <a href="https://developers.google.com/photos/">https://developers.google.com/photos/</a> for all interaction with your Google Photos data. You will have to grant access Shotwell to your Google Photos library.
    
    Shotwell's privacy policy regarding the use of data related to your Google account in general and Google Photos in particular can be found in our <a href="help:shotwell/privacy-policy">online services privacy policy</a>. For Google's own privacy policy, please refer to <a href="https://policies.google.com/privacy">https://policies.google.com/privacy</a>
sl_SI: Trenutno še niste prijavljeni v okolje Fotografije Google.
    
    Najbrž ste se že prijavili z računom Google in ga nastavili za uporabo s programom Fotografije Google. Program Shotwell uporablja za delo s fotografijami in podatki teh fotografij storitve API Google Photos <a href="https://developers.google.com/photos/">https://developers.google.com/photos/</a>. Za uporabo programa za dostop do teh storitev je treba predhodno odobriti dostop do spletne zbirke.
    
    Določila zasebnosti uporabe podatkov, povezanih z računom Google na splošno in še posebej v okolju Google Photos, so na voljo na strani pomoči <a href="help:shotwell/privacy-policy">za uporabo storitev</a>.

en: _Email address
sl_SI: _Elektronski naslov

en: _Password
sl_SI: _Geslo

en: Log in
sl_SI: Prijava

en: You are not currently logged into Tumblr.
    
    Click Log in to log into Tumblr in your Web browser. You will have to authorize Shotwell Connect to link to your Tumblr account.
sl_SI: Trenutno še niste prijavljeni v Tumblr.
    
    V brskalniku se prijavite v Tumblr. Med prijavo je treba overiti povezavo med programom Shotwell (Shotwell Connect) in računom Tumblr.

en: Visit the Shotwell home page
sl_SI: Obiščite domačo stran programa Shotwell

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: ⚫ This website presented identification that belongs to a different website.
sl_SI: ⚫ Spletišče se je odzvalo z istovetnostjo, ki pripada drugemu spletnemu mestu.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: ⚫ This website’s identification is too old to trust. Check the date on your computer’s calendar.
sl_SI: ⚫ Podatki istovetnosti spletnega mesta so prestari, da bi jim lahko zaupali. Preverite nastavljen datum in čas vaše naprave.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: ⚫ This website’s identification was not issued by a trusted organization.
sl_SI: ⚫ Podatkov istovetnosti spletnega mesta ni izdala zaupanja vredna ustanova.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: ⚫ This website’s identification could not be processed. It may be corrupted.
sl_SI: ⚫ Podatkov istovetnosti spletnega mesta ni mogoče obdelati. Morda so okvarjeni.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: ⚫ This website’s identification has been revoked by the trusted organization that issued it.
sl_SI: ⚫ Podatki istovetnosti spletnega mesta so bili preklicani s strani zaupanja vredne ustanove, ki je te podatke izdala.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: ⚫ This website’s identification cannot be trusted because it uses very weak encryption.
sl_SI: ⚫ Podatkom istovetnosti spletnega mesta ni mogoče zaupati, ker so zaščiteni s šibkim načinom šifriranja.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: ⚫ This website’s identification is only valid for future dates. Check the date on your computer’s calendar.
sl_SI: ⚫ Podatki istovetnosti spletnega mesta bodo veljavni šele v prihodnosti. Preverite datum, ki je nastavljen na računalniku.

en: A temporary file needed for publishing is unavailable
sl_SI: Začasna datoteka, nujna za objavljanje, ni na voljo.

en: Photo _size
sl_SI: Velikost _fotografij

en: _Remove location, camera, and other identifying information before uploading
sl_SI: _Pred objavo odstrani geolokacijske podatke, podatke kamere in zasebne podatke

en: _Logout
sl_SI: _Odjava

en: _Publish
sl_SI: O_bjavi

en: Copyright 2016 Software Freedom Conservancy Inc.
sl_SI: Avtorske pravice 2016 Software Freedom Conservancy Inc.

en: A file required for publishing is unavailable. Publishing to Flickr can’t continue.
sl_SI: Datoteka, nujna za objavo, ni na voljo. Objavljanja v flickr ni mogoče nadaljevati.

en: You are logged into Flickr as %s.
sl_SI: V Flickr ste prijavljeni kot %s.

en: Your free Flickr account limits how many photos you can upload to the service.
    You have uploaded %llu out of your %lld file limit.
sl_SI: Uporabljen brezplačni račun Flickr omejuje število fotografij, ki jih je mogoče objaviti v okolju.
    Do sedaj ste poslali %llu od skupaj %lld datotek.

en: Your Flickr Pro account entitles you to unlimited uploads. You have currently uploaded a file | Your Flickr Pro account entitles you to unlimited uploads. You have currently uploaded %d files
sl_SI[0]: Naveden račun Flickr Pro omogoča neomejeno pošiljanje. Trenutno je poslanih %d datotek.
sl_SI[1]: Naveden račun Flickr Pro omogoča neomejeno pošiljanje. Trenutno je poslana %d datoteka.
sl_SI[2]: Naveden račun Flickr Pro omogoča neomejeno pošiljanje. Trenutno sta poslani %d datoteki.
sl_SI[3]: Naveden račun Flickr Pro omogoča neomejeno pošiljanje. Trenutno so poslane %d datoteke.

en: Photos _visible to
sl_SI: Fotografije so _vidne

en: Videos _visible to
sl_SI: Videi so _vidni

en: Photos and videos _visible to
sl_SI: Fotografije in videi so vidni

en: Everyone
sl_SI: vsem

en: Friends & family only
sl_SI: le prijateljem in družini

en: Family only
sl_SI: le družini

en: Friends only
sl_SI: le prijateljem

en: Just me
sl_SI: le meni

en: 500 × 375 pixels
sl_SI: 500 × 375 točk

en: 1024 × 768 pixels
sl_SI: 1024 × 768 točk

en: 2048 × 1536 pixels
sl_SI: 2048 × 1536 točk

en: 4096 × 3072 pixels
sl_SI: 4096 × 3072 točk

en: Original size
sl_SI: Izvirna velikost

en: Shotwell can only publish into albums that it created by itself, so this list might be empty despite the fact that you already have albums in your Google Photos account
sl_SI: Program omogoča objavljanje le v albumih, ki jih je ustvaril sam, zato je seznam morda prazen, čeprav v računu storitve Fotografije Google albumi že obstajajo.

en: Photo _size preset
sl_SI: Predložena _velikost slike

en: An existing album
sl_SI: Obstoječi album

en: A new album named
sl_SI: Nov album z imenom

en: Shotwell Connect
sl_SI: Povezava Shotwell

en: Could not create album, Shotwell is lacking permission to do so. Please re-authenticate and grant Shotwell the required permission to create new media and albums
sl_SI: Ni možno ustvariti albuma, Shotwell nima dovoljenja za to. Prosimo, ponovno preverite pristnost in podelite Shotwellu potrebno dovoljenje za ustvarjanje novih medijev in albumov

en: Small (640 × 480 pixels)
sl_SI: Majhna (640 × 480 točk)

en: Medium (1024 × 768 pixels)
sl_SI: Srednja (1024 × 768 točk)

en: Recommended (1600 × 1200 pixels)
sl_SI: Priporočena ( 1600 × 1200 točk)

en: Google+ (2048 × 1536 pixels)
sl_SI: Google+ (2048 × 1536 točk)

en: Original Size
sl_SI: Izvirna velikost

note: populate any widgets whose contents are programmatically-generated.
en: You are logged into Google Photos as %s.
sl_SI: V storitev Fotografije Google ste prijavljeni kot %s.

en: Videos will appear in:
sl_SI: Videi bodo prikazani v:

en: Photos will appear in:
sl_SI: Fotografije se bodo pojavile v:

note: Activate last known album id. If none was chosen, either use the old default (Shotwell connect) or the new "Default album" album for Google Photos
en: Default album
sl_SI: Privzeti album

en: Copyright 2019 Jens Georg <mail@jensge.org>
sl_SI: Avtorske pravice 2019 Jens Georg <mail@jensge.org>

en: _URL of your Piwigo photo library
sl_SI: Naslov _URL do zbirke slik Piwigo

en: User _name
sl_SI: _Uporabniško ime

en: Remember Password
sl_SI: Zapomni si geslo

en: An _existing category
sl_SI: _Obstoječa kategorija

en: A _new album named
sl_SI: _Nov albumu z imenom

en: within category
sl_SI: znotraj kategorije

en: Album comment
sl_SI: Opomba albuma

en: Photos will be _visible by
sl_SI: Fotografije so _vidne:

en: Photo size
sl_SI: Velikost slike

en: _If a title is set and comment unset, use title as comment
sl_SI: _Če je naslov nastavljen, opomb pa ni, uporabi naslov kot opombo

en: _Do no upload tags
sl_SI: _Ne pošiljaj oznak

en: _Do not upload ratings
sl_SI: _Ne pošiljaj ocen

en: Logout
sl_SI: Odjava

en: Creating album %s…
sl_SI: Ustvarjanje albuma %s …

en: An error message occurred when publishing to Piwigo. Please try again.
sl_SI: Med objavljanjem v okolje Piwigo je prišlo do napake. Poskusite znova.

note: %s is the host name that we tried to connect to
en: This does not look like the real %s. Attackers might be trying to steal or alter information going to or from this site (for example, private messages, credit card information, or passwords).
sl_SI: Ime gostitelja ni videti pravo spletišče %s. Nekdo morda poskuša priti do vaših podatkov ali pa jih spremeniti, medtem ko ti prihajajo na ali z njega (na primer zasebna sporočila, podatke o kreditnih karticah, gesla ...).

en: Certificate of %s
sl_SI: Potrdilo %s

en: Enter the URL of your Piwigo photo library as well as the username and password associated with your Piwigo account for that library.
sl_SI: Vpisati je treba naslov URL zbirke fotografij Piwigo ter uporabniško ime in geslo, povezano z računom Piwigo za to zbirko.

en: Shotwell cannot contact your Piwigo photo library. Please verify the URL you entered
sl_SI: Povezava z zbirko Piwigo ni mogoča. Preverite vnesen naslov URL.

en: Username and/or password invalid. Please try again
sl_SI: Uporabniško ime in geslo nista veljavna. Poskusite znova.

en: Invalid URL
sl_SI: Neveljaven naslov URL

en: Invalid User Name or Password
sl_SI: Neveljavno uporabniško ime oziroma geslo

en: Admins, Family, Friends, Contacts
sl_SI: Skrbniki, Družina, Prijatelji, Stiki

en: Admins, Family, Friends
sl_SI: Skrbniki, Družina, Prijatelji

en: Admins, Family
sl_SI: Skrbniki, Družina

en: Admins
sl_SI: Skrbniki

en: This connection is not secure
sl_SI: Trenutno vzpostavljena povezava ni varna.

en: Show the certificate…
sl_SI: Pokaži potrdilo …

en: I understand, please _proceed.
sl_SI: Razumem, _želim nadaljevati.

en: Core Publishing Services
sl_SI: Osnovne storitve objavljanja

en: Blogs
sl_SI: Spletniki

en: Copyright 2012 BJA Electronics
sl_SI: Avtorske pravice 2012 BJA Electronics

en: 1280 × 853 pixels
sl_SI: 1280 × 853 točk

en: TumblrPublisher: start( ): can’t start; this publisher is not restartable.
sl_SI: Objavljalnik Tumblr: start( ): programa ni mogoče zagnati, objavljalnik ne podpira te možnosti.

en: You are logged into Tumblr as %s.
sl_SI: V Tumblr ste prijavljeni kot %s.

en: Could not load UI: %s
sl_SI: Ni mogoče naložiti uporabniškega vmesnika: %s

en: Video privacy _setting
sl_SI: Nastavitev _zasebnosti videa

en: A file required for publishing is unavailable. Publishing to YouTube can’t continue.
sl_SI: Datoteka, zahtevana za objavo, ni na voljo. Objavljanja v YouTube ni mogoče nadaljevati.

en: You are logged into YouTube as %s.
sl_SI: V storitev YouTube ste prijavljeni kot %s.

en: Public
sl_SI: Javno

en: Private
sl_SI: Zasebno

en: unlisted
sl_SI: neomenjeno

en: Blinds
sl_SI: Zavese

en: Chess
sl_SI: Šahovnica

en: Circle
sl_SI: Krogi

en: Circles
sl_SI: Krožci

en: Clock
sl_SI: Ura

en: Crumble
sl_SI: Kockanje

en: Fade
sl_SI: Pojemanje

en: Core Slideshow Transitions
sl_SI: Osnovni prehodi predstavitve

en: Copyright 2010 Maxim Kartashev, Copyright 2016 Software Freedom Conservancy Inc.
sl_SI: Avtorske pravice 2010 Maxim Kartashev, 2016 Software Freedom Conservancy Inc.

en: Slide
sl_SI: Drsnik

en: Squares
sl_SI: Kvadrati

en: Stripes
sl_SI: Proge

en: Unable to create cache directory %s: %s
sl_SI: Ni mogoče ustvariti mape predpomnilnika %s: %s

en: Unable to create data directory %s: %s
sl_SI: Ni mogoče ustvariti podatkovne mape %s: %s

note: If XDG yarfed, use ~/Pictures
en: Pictures
sl_SI: Slike

en: Unable to create temporary directory %s: %s
sl_SI: Ni mogoče ustvariti začasne mape %s: %s

en: Unable to create data subdirectory %s: %s
sl_SI: Ni mogoče ustvariti podrejene mape %s: %s

en: Could not make directory %s writable
sl_SI: Mape %s ni mogoče pripraviti za zapisovanje.

en: Could not make directory %s writable: %s
sl_SI: Mape %s ni mogoče pripraviti za zapisovanje: %s

en: Pin Toolbar
sl_SI: Pripni orodno vrstico

en: Pin the toolbar open
sl_SI: Pripni odprto orodno vrstico

en: Leave fullscreen
sl_SI: Zapusti celozaslonski način

en: A fatal error occurred when accessing Shotwell’s library. Shotwell cannot continue.
    
    %s
sl_SI: Med odpiranjem zbirke slik programa je prišlo do napake. Odpiranja ni mogoče nadaljevati.
    
    %s

en: Visit the Shotwell web site
sl_SI: Obišči spletišče Shotwell

en: Unable to display help: %s
sl_SI: Ni mogoče prikazati pomoči: %s

en: Unable to navigate to bug database: %s
sl_SI: Ni se mogoče povezati s podatkovno zbirko hroščev: %s

en: Unable to display FAQ: %s
sl_SI: Ni mogoče prikazati pogostih vprašanj: %s

en: Success
sl_SI: Uspešno

en: File error
sl_SI: Napaka datoteke

en: Unable to decode file
sl_SI: Datoteke ni mogoče dekodirati

en: Database error
sl_SI: Napaka podatkovne zbirke

en: User aborted import
sl_SI: Uporabnik je preklical uvoz

en: Not a file
sl_SI: Ni datoteka

en: File already exists in database
sl_SI: Datoteka že obstaja v podatkovni zbirki

en: Unsupported file format
sl_SI: Nepodprta vrsta datoteke

en: Not an image file
sl_SI: Ni slikovna datoteka

en: Disk failure
sl_SI: Okvara diska

en: Disk full
sl_SI: Disk je poln

en: Camera error
sl_SI: Napaka fotoaparata

en: File write error
sl_SI: Napaka zapisovanja datoteke

en: Corrupt image file
sl_SI: Okvarjena slikovna datoteka

en: Imported failed (%d)
sl_SI: Uvoz je spodletel (%d)

en: Cameras
sl_SI: Fotoaparati

en: List of all discovered camera devices
sl_SI: Seznam vseh odkritih kamer

en: Unable to unmount camera. Try unmounting the camera from the file manager.
sl_SI: Fotoaparata ni mogoče odklopiti. Poskusite ga odklopiti v upravljalniku datotek.

note: hide duplicates checkbox
en: Hide photos already imported
sl_SI: Skrij že uvožene fotografije

en: Only display photos that have not been imported
sl_SI: Pokaži le fotografije, ki niso bile uvožene

en: The camera seems to be empty. No photos/videos found to import
sl_SI: Fotoaparat je videti prazen; ni slik ali posnetkov za uvoz

en: No new photos/videos found on camera
sl_SI: Na napravi ni mogoče najti novih fotografij in posnetkov

note: it's mounted, offer to unmount for the user
en: Shotwell needs to unmount the camera from the filesystem in order to access it. Continue?
sl_SI: Za dostop do fotoaparata je treba napravo najprej odklopiti iz datotečnega sistema. Ali želite nadaljevati?

en: _Unmount
sl_SI: _Odklopi

en: Please unmount the camera.
sl_SI: Odklopite fotoaparat.

en: The camera is locked by another application. Shotwell can only access the camera when it’s unlocked. Please close any other application using the camera and try again.
sl_SI: Fotoaparat je zaklenil zaradi uporabe v drugem programu. Program Shotwell lahko do naprave dostopa le, ko je ta za dostop odklenjena. Zaprite druge programe, ki uporabljajo izbrano napravo in poskusite znova.

en: Please close any other application using the camera.
sl_SI: Zaprite druge programe, ki uporabljajo fotoaparat.

en: Unable to fetch previews from the camera:
    %s
sl_SI: Iz fotoaparata ni mogoče pridobiti slik za predogled:
    %s

en: Unmounting…
sl_SI: Odklapljanje …

en: Connecting to camera, please wait…
sl_SI: Poteka vzpostavljanje povezave s kamero …

en: Starting import, please wait…
sl_SI: Poteka začenjanje uvoza …

en: Fetching photo information
sl_SI: Pridobivanje podatkov o fotografiji

en: Fetching preview for %s
sl_SI: Pridobivanje predogleda za %s

en: Unable to lock camera: %s
sl_SI: Fotoaparata ni mogoče zakleniti: %s

en: Delete this photo from camera? | Delete these %d photos from camera?
sl_SI[0]: Ali želite izbrisati %d slik iz fotoaparata?
sl_SI[1]: Ali želite izbrisati %d sliko iz fotoaparata?
sl_SI[2]: Ali želite izbrisati %d  sliki iz fotoaparata?
sl_SI[3]: Ali želite izbrisati %d slike iz fotoaparata?

en: Delete this video from camera? | Delete these %d videos from camera?
sl_SI[0]: Ali želite izbrisati %d posnetkov iz fotoaparata?
sl_SI[1]: Ali želite izbrisati %d posnetek iz fotoaparata?
sl_SI[2]: Ali želite izbrisati %d posnetka iz fotoaparata?
sl_SI[3]: Ali želite izbrisati %d posnetke iz fotoaparata?

en: Delete this photo/video from camera? | Delete these %d photos/videos from camera?
sl_SI[0]: Ali želite izbrisati %d slik in posnetkov iz fotoaparata?
sl_SI[1]: Ali želite izbrisati %d sliko in posnetek iz fotoaparata?
sl_SI[2]: Ali želite izbrisati %d sliki in posnetka iz fotoaparata?
sl_SI[3]: Ali želite izbrisati %d slike in posnetke iz fotoaparata?

en: Delete these files from camera? | Delete these %d files from camera?
sl_SI[0]: Ali želite izbrisati %d datotek iz fotoaparata?
sl_SI[1]: Ali želite izbrisati %d datoteko iz fotoaparata?
sl_SI[2]: Ali želite izbrisati %d datoteki iz fotoaparata?
sl_SI[3]: Ali želite izbrisati %d datoteke iz fotoaparata?

en: _Keep
sl_SI: _Obdrži

en: Removing photos/videos from camera
sl_SI: Odstranjevanje fotografij in posnetkov iz digitalnega fotoaparata

en: Unable to delete %d photo/video from the camera due to errors. | Unable to delete %d photos/videos from the camera due to errors.
sl_SI[0]: Zaradi napak ni mogoče izbrisati %d fotografij oziroma posnetkov.
sl_SI[1]: Zaradi napak ni mogoče izbrisati %d fotografije oziroma posnetka.
sl_SI[2]: Zaradi napak ni mogoče izbrisati %d fotografij oziroma posnetkov.
sl_SI[3]: Zaradi napak ni mogoče izbrisati %d fotografij oziroma posnetkov.

en: No photos/videos
sl_SI: Ni fotografij in posnetkov

en: No photos/videos found which match the current filter
sl_SI: Ni najdenih fotografij ali posnetkov, skladnih s trenutno uveljavljenim filtrom

en: _Print
sl_SI: Na_tisni

en: Set as _Desktop Background
sl_SI: Slika kot _ozadje namizja

en: _Duplicate
sl_SI: Po_dvoji

en: Fullscreen
sl_SI: Celozaslonski način

en: Adjust Date and Time…
sl_SI: Prilagodi datum in čas …

en: _Play
sl_SI: _Predvajaj

en: Export Photo/Video | Export Photos/Videos
sl_SI[0]: Izvozi fotografije/posnetke
sl_SI[1]: Izvozi fotografijo/posnetek
sl_SI[2]: Izvozi fotografiji/posnetka
sl_SI[3]: Izvozi fotografije/posnetke

en: Export Photo | Export Photos
sl_SI[0]: Izvozi fotografije
sl_SI[1]: Izvozi fotografijo
sl_SI[2]: Izvozi fotografiji
sl_SI[3]: Izvozi fotografije

en: Rotating
sl_SI: Vrtenje

en: Undoing Rotate
sl_SI: Razveljavljanje vrtenja

en: Flipping Horizontally
sl_SI: Zrcaljenje vodoravno

en: Undoing Flip Horizontally
sl_SI: Razveljavljanje vodoravnega zrcaljenja

en: Flipping Vertically
sl_SI: Zrcaljenje navpično

en: Undoing Flip Vertically
sl_SI: Razveljavljanje navpičnega zrcaljenja

en: Reverting
sl_SI: Povrnitev

en: Undoing Revert
sl_SI: Razveljavljanje povrnitve

en: Enhancing
sl_SI: Izboljševanje

en: Undoing Enhance
sl_SI: Razveljavljanje izboljšanja

en: Applying Color Transformations
sl_SI: Uveljavljanje barvnih pretvorb

en: Undoing Color Transformations
sl_SI: Razveljavljanje barvnih pretvorb

en: Creating New Event
sl_SI: Ustvarjanje novega dogodka

en: Removing Event
sl_SI: Odstranjevanje dogodka

en: Moving Photos to New Event
sl_SI: Premikanje fotografij na nov dogodek

en: Setting Photos to Previous Event
sl_SI: Nastavljanje fotografij na predhodni dogodek

en: Merging
sl_SI: Združevanje

en: Unmerging
sl_SI: Odstrani združitev

en: Duplicating photos
sl_SI: Podvajanje fotografij

en: Removing duplicated photos
sl_SI: Odstranjevanje podvojenih fotografij

en: Unable to duplicate one photo due to a file error | Unable to duplicate %d photos due to file errors
sl_SI[0]: %d fotografij ni mogoče podvojiti zaradi napak datotek
sl_SI[1]: %d fotografije ni mogoče podvojiti zaradi napake datoteke
sl_SI[2]: %d fotografij ni mogoče podvojiti zaradi napak datotek
sl_SI[3]: %d fotografij ni mogoče podvojiti zaradi napak datotek

en: Restoring previous rating
sl_SI: Obnavljanje predhodnih ocen

en: Increasing ratings
sl_SI: Povečanje ocen

en: Decreasing ratings
sl_SI: Zmanjšanje ocen

en: Setting RAW developer
sl_SI: Nastavljanje razvijalnika RAW

en: Restoring previous RAW developer
sl_SI: Obnavljanje predhodno določenega razvojnika RAW

en: Set Developer
sl_SI: Nastavi razvijalnik

en: Original photo could not be adjusted.
sl_SI: Izvirne fotografije ni mogoče prilagoditi.

en: Adjusting Date and Time
sl_SI: Prilagajanje datuma in časa

en: Undoing Date and Time Adjustment
sl_SI: Razveljavljanje prilagoditve datuma in časa

en: One original photo could not be adjusted. | The following original photos could not be adjusted.
sl_SI[0]: Naslednjih izvirnih fotografij ni mogoče prilagoditi.
sl_SI[1]: Ene izvirne fotografije ni mogoče prilagoditi.
sl_SI[2]: Dveh izvirnih fotografij ni mogoče prilagoditi.
sl_SI[3]: Treh izvirnih fotografij ni mogoče prilagoditi.

en: Time Adjustment Error
sl_SI: Napaka prilagoditve časa

en: Time adjustments could not be undone on the following photo file. | Time adjustments could not be undone on the following photo files.
sl_SI[0]: Prilagoditev časa ni mogoče uveljaviti na naslednjih slikovnih datotekah.
sl_SI[1]: Prilagoditev časa ni mogoče uveljaviti na naslednji slikovni datoteki.
sl_SI[2]: Prilagoditev časa ni mogoče uveljaviti na naslednjih slikovnih datotekah.
sl_SI[3]: Prilagoditev časa ni mogoče uveljaviti na naslednjih slikovnih datotekah.

en: Create Tag
sl_SI: Ustvari oznako

en: Move Tag “%s”
sl_SI: Premakni oznako »%s«

en: Move Photos to Trash
sl_SI: Premakni fotografije v smeti

en: Restore Photos from Trash
sl_SI: Obnovi fotografije iz smeti

en: Move the photos to the Shotwell trash
sl_SI: Premakni fotografije v smeti Shotwell

en: Restore the photos back to the Shotwell library
sl_SI: Obnovi fotografije nazaj v zbirko

en: Moving Photos to Trash
sl_SI: Premikanje fotografij v smeti

en: Restoring Photos From Trash
sl_SI: Obnavljanje fotografij iz smeti

en: Flag selected photos
sl_SI: Označi izbrano z zastavico

en: Unflag selected photos
sl_SI: Odstrani zastavico

en: Flagging selected photos
sl_SI: Označevanje izbranih z zastavico

en: Unflagging selected photos
sl_SI: Odstranjevanje zastavic

en: Flag
sl_SI: Dodaj zastavico

en: Unflag
sl_SI: Počisti zastavico

note: Send an empty job to the queue to mark the end of the import
en: %s Database
sl_SI: Podatkovna zbirka %s

en: Importing from %s can’t continue because an error occurred:
sl_SI: Uvoza z naprave %s zaradi napake ni mogoče nadaljevati:

en: To try importing from another service, select one from the above menu.
sl_SI: Poskusite uvoziti z druge storitve, ki je na voljo iz zgornjega menija.

en: You do not have any data imports plugins enabled.
    
    In order to use the Import From Application functionality, you need to have at least one data imports plugin enabled. Plugins can be enabled in the Preferences dialog.
sl_SI: Ni omogočenega nobenega vstavka za uvoz podatkov.
    
    Za uporabo možnosti uvoza iz programa, je treba omogočiti vsaj en tak vstavek. Ti so zbrani v pogovornem oknu nastavitev.

en: Database file:
sl_SI: Datoteka podatkovne zbirke:

en: _Import
sl_SI: _Uvozi

en: Import From Application
sl_SI: Uvozi iz programa

en: Import media _from:
sl_SI: Uvozi predstavno vsebino _iz:

en: _Close
sl_SI: _Zapri

en: Data Imports
sl_SI: Uvoz podatkov

en: Unable to open/create photo database %s: error code %d
sl_SI: Ni mogoče odpreti oziroma ustvariti podatkovne zbirke %s: javljena je koda napake %d

en: Unable to write to photo database file:
     %s
sl_SI: Zapisovanje v datoteko podatkovne zbirke ni mogoče:
     %s

en: Error accessing database file:
     %s
    
    Error was: 
    %s
sl_SI: Prišlo je do napake med dostopom do datoteke podatkovne z birke:
     %s
    
    Napaka: 
    %s

en: Unable to restore photo database %s
sl_SI: Ni mogoče obnoviti fotografije iz podatkovne zbirke %s

note: Use empty list for addresses instead of null to word around bug in xdg-desktop-portal-gtk
en: Send files per Mail:
sl_SI: Pošlji datoteke po pošti:

note: Translators: The first %s is the name of the file, the second %s is the reason why it could not be sent
en: Unable to send file %s, %s
sl_SI: Datoteke %s ni mogoče poslati, %s

en: Send To
sl_SI: Pošlji za

en: Unable to export background to %s: %s
sl_SI: Ozadja ni mogoče izvoziti v %s: %s

en: Unable to set background: %s
sl_SI: Ozadja ni mogoče nastaviti: %s

en: Unable to prepare desktop slideshow: %s
sl_SI: Ni mogoče pripraviti namizne predstavitve: %s

en: AM
sl_SI: DOP

en: PM
sl_SI: POP

en: 24 Hr
sl_SI: 24 urna

en: _Shift photos/videos by the same amount
sl_SI: _Premakni fotografije za enako vrednost

en: Set _all photos/videos to this time
sl_SI: Nastavi _vse fotografije na določen čas

en: _Modify original photo file | _Modify original photo files
sl_SI[0]: _Spremeni izvorne datoteke
sl_SI[1]: _Spremeni izvorno datoteko
sl_SI[2]: _Spremeni izvorni datoteki
sl_SI[3]: _Spremeni izvorne datoteke

en: _Modify original file | _Modify original files
sl_SI[0]: _Spremeni izvorne datoteke
sl_SI[1]: _Spremeni izvorno datoteko
sl_SI[2]: _Spremeni izvorni datoteki
sl_SI[3]: _Spremeni izvorne datoteke

en: Original:
sl_SI: Izvirno:

en: %m/%d/%Y, %H:%M:%S
sl_SI: %d.%m.%Y, %H.%M.%S

en: %m/%d/%Y, %I:%M:%S %p
sl_SI: %d.%m.%Y, %H.%M.%S

en: Exposure time will be shifted forward by
    %d %s, %d %s, %d %s, and %d %s.
sl_SI: Čas osvetlitve bo premaknjen naprej za
    %d %s, %d %s, %d %s in %d %s.

en: Exposure time will be shifted backward by
    %d %s, %d %s, %d %s, and %d %s.
sl_SI: Čas osvetlitve bo premaknjen nazaj za
    %d %s, %d %s, %d %s in %d %s.

en: day | days
sl_SI[0]: dni
sl_SI[1]: dan
sl_SI[2]: dni
sl_SI[3]: dni

en: hour | hours
sl_SI[0]: ur
sl_SI[1]: ura
sl_SI[2]: uri
sl_SI[3]: ure

en: minute | minutes
sl_SI[0]: minut
sl_SI[1]: minuta
sl_SI[2]: minuti
sl_SI[3]: minute

en: second | seconds
sl_SI[0]: sekund
sl_SI[1]: sekunda
sl_SI[2]: sekundi
sl_SI[3]: sekunde

note: "Unmodified" and "Current," though they appear in the "Format:" popup menu, really aren't formats so much as they are operating modes that determine specific formats. Hereafter we'll refer to these as "special formats."
en: Unmodified
sl_SI: nespremenjeno

en: Current
sl_SI: Trenutno

note: layout controls
en: _Format:
sl_SI: _Vrsta zapisa:

en: _Quality:
sl_SI: _Kakovost:

en: _Scaling constraint:
sl_SI: Omejitev _spremembe velikosti:

en: _Pixels:
sl_SI: _Točke:

en: Export _metadata:
sl_SI: Izvozi _metapodatke:

note: We're installed system-wide, so use the system help. We're being run from the build directory; we'll have to handle clicks to this link manually ourselves, due to a limitation of help: URIs.
en: (Help)
sl_SI: (pomoč)

en: Year%sMonth%sDay
sl_SI: Leto%sMesec%sDan

en: Year%sMonth
sl_SI: Leto%sMesec

en: Year%sMonth-Day
sl_SI: Leto%sMesec-Dan

en: Year-Month-Day
sl_SI: Leto-Mesec-Dan

en: Custom
sl_SI: Po meri

note: Invalid pattern.
en: Invalid pattern
sl_SI: Neveljaven vzorec

en: %d second | %d seconds
sl_SI[0]: %d sekund
sl_SI[1]: %d sekunda
sl_SI[2]: %d sekundi
sl_SI[3]: %d sekunde

en: %d minute | %d minutes
sl_SI[0]: %d minut
sl_SI[1]: %d minuta
sl_SI[2]: %d minuti
sl_SI[3]: %d minute

en: %d hour | %d hours
sl_SI[0]: %d ur
sl_SI[1]: %d ura
sl_SI[2]: %d uri
sl_SI[3]: %d ure

en: 1 day
sl_SI: 1 dan

en: This will remove the tag “%s” from one photo. Continue? | This will remove the tag “%s” from %d photos. Continue?
sl_SI[0]: Odstranili boste oznako »%s« z %d fotografij. Ali želite nadaljevati?
sl_SI[1]: Odstranili boste oznako »%s« z %d fotografije. Ali želite nadaljevati?
sl_SI[2]: Odstranili boste oznako »%s« z %d fotografij. Ali želite nadaljevati?
sl_SI[3]: Odstranili boste oznako »%s« z %d fotografij. Ali želite nadaljevati?

en: This will remove the saved search “%s”. Continue?
sl_SI: Odstranili boste shranjen iskalni niz »%s«. Ali želite nadaljevati?

en: Switching developers will undo all changes you have made to this photo in Shotwell | Switching developers will undo all changes you have made to these photos in Shotwell
sl_SI[0]: S preklopom razvijalnika bodo razveljavljene vse spremembe z izbora.
sl_SI[1]: S preklopom razvijalnika bodo razveljavljene vse spremembe z izbora.
sl_SI[2]: S preklopom razvijalnika bodo razveljavljene vse spremembe z izbora.
sl_SI[3]: S preklopom razvijalnika bodo razveljavljene vse spremembe z izbora.

en: _Switch Developer
sl_SI: _Preklopi razvijalnik

en: This will remove the face “%s” from one photo. Continue? | This will remove the face “%s” from %d photos. Continue?
sl_SI[0]: Oznaka »%s« bo odstranjena z označenih %d fotografij. Ali želite nadaljevati?
sl_SI[1]: Oznaka »%s« bo odstranjena z označene %d fotografije. Ali želite nadaljevati?
sl_SI[2]: Oznaka »%s« bo odstranjena z označenih %d fotografij. Ali želite nadaljevati?
sl_SI[3]: Oznaka »%s« bo odstranjena z označenih %d fotografij. Ali želite nadaljevati?

en: Export Video
sl_SI: Izvozi posnetke

[ctx: Dialog Title]
en: Export Photo
sl_SI: Izvozi fotografijo

en: Export Photos
sl_SI: Izvozi fotografije

note: Ticket #3023 Attempt to replace the system error with something friendlier if we can't copy an image over for editing in an external tool. Did we fail because we can't write to this directory? Yes - display an alternate error message here.
en: Shotwell couldn’t create a file for editing this photo because you do not have permission to write to %s.
sl_SI: Ni mogoče ustvariti datoteke za urejanje fotografije, ker ni ustreznih dovoljenj za zapisovanje v %s.

en: Unable to export the following photo due to a file error.
sl_SI: Naslednje fotografije ni mogoče izvoziti zaradi napake datoteke.

en: 
    
    Would you like to continue exporting?
sl_SI: 
    
    Ali želite nadaljevati z izvažanjem?

en: Con_tinue
sl_SI: Na_daljuj

en: Save Details…
sl_SI: Shrani podrobnosti …

en: Save Details
sl_SI: Shrani podrobnosti

en: (and %d more)
sl_SI: (in %d več)

en: Import Results Report
sl_SI: Uvozi poročilo rezultatov

en: Attempted to import %d file. | Attempted to import %d files.
sl_SI[0]: Izveden je bil poskus uvoza %d datotek.
sl_SI[1]: Izveden je bil poskus uvoza %d datoteke.
sl_SI[2]: Izveden je bil poskus uvoza %d datotek.
sl_SI[3]: Izveden je bil poskus uvoza %d datotek.

en: Of these, %d file was successfully imported. | Of these, %d files were successfully imported.
sl_SI[0]: Od teh je %d fotografij uspešno uvoženih.
sl_SI[1]: Od teh je %d fotografija uspešno uvožena.
sl_SI[2]: Od teh sta %d fotografiji uspešno uvoženi.
sl_SI[3]: Od teh so %d fotografije uspešno uvožene.

note: Duplicates
en: Duplicate Photos/Videos Not Imported:
sl_SI: Podvojene fotografij in posnetki niso uvoženi:

en: duplicates existing media item
sl_SI: podvaja obstoječ predstavni predmet

note: Files Not Imported Due to Camera Errors
en: Photos/Videos Not Imported Due to Camera Errors:
sl_SI: Fotografije in posnetki niso uvoženi zaradi napake fotoaparata:

en: error message:
sl_SI: sporočilo napake:

note: Files Not Imported Because They Weren't Recognized as Photos or Videos
en: Files Not Imported Because They Weren’t Recognized as Photos or Videos:
sl_SI: Zaradi neustrezne vrste neuvožene predstavne datoteke:

note: Photos/Videos Not Imported Because They Weren't in a Format Shotwell Understands
en: Photos/Videos Not Imported Because They Weren’t in a Format Shotwell Understands:
sl_SI: Zaradi nepoznanega zapisa neuvožene predstavne datoteke:

note: Photos/Videos Not Imported Because Shotwell Couldn't Copy Them into its Library
en: Photos/Videos Not Imported Because Shotwell Couldn’t Copy Them into its Library:
sl_SI: Zaradi napake kopiranja v zbirko neuvožene predstavne datoteke:

en: couldn’t copy %s
    	to %s
sl_SI: ni mogoče kopirati %s
    	v %s

note: Photos/Videos Not Imported Because GDK Pixbuf Library Identified them as Corrupt
en: Photos/Videos Not Imported Because Files Are Corrupt:
sl_SI: Zaradi okvare neuvožene predstavne datoteke:

note: Photos/Videos Not Imported for Other Reasons
en: Photos/Videos Not Imported for Other Reasons:
sl_SI: Iz drugih razlogov neuvožene predstavne datoteke:

en: 1 duplicate photo was not imported:
     | %d duplicate photos were not imported:
sl_SI[0]: %d podvojenih fotografij ni bilo uvoženih:
sl_SI[1]: %d podvojena fotografija ni bila uvožena:
sl_SI[2]: %d podvojeni fotografiji nista bili uvoženi:
sl_SI[3]: %d podvojene fotografije niso bile uvožene:

en: 1 duplicate video was not imported:
     | %d duplicate videos were not imported:
sl_SI[0]: %d podvojenih posnetkov ni bilo uvoženih:
sl_SI[1]: %d podvojen posnetek ni bil uvožen:
sl_SI[2]: %d podvojena posnetka nista bila uvožena:
sl_SI[3]: %d posvojeni posnetki niso bili uvoženi:

en: 1 duplicate photo/video was not imported:
     | %d duplicate photos/videos were not imported:
sl_SI[0]: %d podvojenih predstavnih datotek ni bilo uvoženih:
sl_SI[1]: %d podvojena predstavna datoteka ni bila uvožena:
sl_SI[2]: %d podvojeni predstavni datoteki nista bili uvoženi:
sl_SI[3]: %d podvojene predstavne datoteke niso bile uvožene:

en: 1 photo failed to import due to a file or hardware error:
     | %d photos failed to import due to a file or hardware error:
sl_SI[0]: Uvoz %d fotografij je spodletel zaradi napake datoteke ali strojne opreme:
sl_SI[1]: Uvoz %d fotografije je spodletel zaradi napake datoteke ali strojne opreme:
sl_SI[2]: Uvoz %d fotografij je spodletel zaradi napake datoteke ali strojne opreme:
sl_SI[3]: Uvoz %d fotografij je spodletel zaradi napake datoteke ali strojne opreme:

en: 1 video failed to import due to a file or hardware error:
     | %d videos failed to import due to a file or hardware error:
sl_SI[0]: Uvoz %d posnetkov je spodletel zaradi napake datoteke ali strojne opreme:
sl_SI[1]: Uvoz %d posnetka je spodletel zaradi napake datoteke ali strojne opreme:
sl_SI[2]: Uvoz %d posnetkov je spodletel zaradi napake datoteke ali strojne opreme:
sl_SI[3]: Uvoz %d posnetkov je spodletel zaradi napake datoteke ali strojne opreme:

en: 1 photo/video failed to import due to a file or hardware error:
     | %d photos/videos failed to import due to a file or hardware error:
sl_SI[0]: Uvoz %d predstavnih datotek je spodletel zaradi napake datoteke ali strojne opreme:
sl_SI[1]: Uvoz %d predstavne datoteke je spodletel zaradi napake datoteke ali strojne opreme:
sl_SI[2]: Uvoz %d predstavnih datotek je spodletel zaradi napake datoteke ali strojne opreme:
sl_SI[3]: Uvoz %d predstavnih datotek je spodletel zaradi napake datoteke ali strojne opreme:

en: 1 file failed to import due to a file or hardware error:
     | %d files failed to import due to a file or hardware error:
sl_SI[0]: Uvoz %d datotek je spodletel zaradi napake datoteke ali strojne opreme:
sl_SI[1]: Uvoz %d datoteke je spodletel zaradi napake datoteke ali strojne opreme:
sl_SI[2]: Uvoz %d datotek je spodletel zaradi napake datoteke ali strojne opreme:
sl_SI[3]: Uvoz %d datotek je spodletel zaradi napake datoteke ali strojne opreme:

en: 1 photo failed to import because the photo library folder was not writable:
     | %d photos failed to import because the photo library folder was not writable:
sl_SI[0]: Uvoz %d fotografij je spodletel, ker mapa zbirke ni zapisljiva:
sl_SI[1]: Uvoz %d fotografije je spodletel, ker mapa zbirke ni zapisljiva:
sl_SI[2]: Uvoz %d fotografij je spodletel, ker mapa zbirke ni zapisljiva:
sl_SI[3]: Uvoz %d fotografij je spodletel, ker mapa zbirke ni zapisljiva:

en: 1 video failed to import because the photo library folder was not writable:
     | %d videos failed to import because the photo library folder was not writable:
sl_SI[0]: Uvoz %d posnetkov je spodletel, ker mapa zbirke ni zapisljiva:
sl_SI[1]: Uvoz %d posnetka je spodletel, ker mapa zbirke ni zapisljiva:
sl_SI[2]: Uvoz %d posnetkov je spodletel, ker mapa zbirke ni zapisljiva:
sl_SI[3]: Uvoz %d posnetkov je spodletel, ker mapa zbirke ni zapisljiva:

en: 1 photo/video failed to import because the photo library folder was not writable:
     | %d photos/videos failed to import because the photo library folder was not writable:
sl_SI[0]: Uvoz %d predstavnih datotek je spodletel, ker mapa zbirke ni zapisljiva:
sl_SI[1]: Uvoz %d predstavne datoteke je spodletel, ker mapa zbirke ni zapisljiva:
sl_SI[2]: Uvoz %d predstavnih datotek je spodletel, ker mapa zbirke ni zapisljiva:
sl_SI[3]: Uvoz %d predstavnih datotek je spodletel, ker mapa zbirke ni zapisljiva:

en: 1 file failed to import because the photo library folder was not writable:
     | %d files failed to import because the photo library folder was not writable:
sl_SI[0]: Uvoz %d datotek je spodletel, ker mapa zbirke ni zapisljiva:
sl_SI[1]: Uvoz %d datoteke je spodletel, ker mapa zbirke ni zapisljiva:
sl_SI[2]: Uvoz %d datotek je spodletel, ker mapa zbirke ni zapisljiva:
sl_SI[3]: Uvoz %d datotek je spodletel, ker mapa zbirke ni zapisljiva:

en: 1 photo failed to import due to a camera error:
     | %d photos failed to import due to a camera error:
sl_SI[0]: Uvoz %d fotografij je spodletel zaradi napake fotoaparata:
sl_SI[1]: Uvoz %d fotografije je spodletel zaradi napake fotoaparata:
sl_SI[2]: Uvoz %d fotografij je spodletel zaradi napake fotoaparata:
sl_SI[3]: Uvoz %d fotografij je spodletel zaradi napake fotoaparata:

en: 1 video failed to import due to a camera error:
     | %d videos failed to import due to a camera error:
sl_SI[0]: Uvoz %d posnetkov je spodletel zaradi napake fotoaparata:
sl_SI[1]: Uvoz %d posnetka je spodletel zaradi napake fotoaparata:
sl_SI[2]: Uvoz %d posnetkov je spodletel zaradi napake fotoaparata:
sl_SI[3]: Uvoz %d posnetkov je spodletel zaradi napake fotoaparata:

en: 1 photo/video failed to import due to a camera error:
     | %d photos/videos failed to import due to a camera error:
sl_SI[0]: Uvoz %d predstavnih datotek je spodletel zaradi napake fotoaparata:
sl_SI[1]: Uvoz %d predstavne datoteke je spodletel zaradi napake fotoaparata:
sl_SI[2]: Uvoz %d predstavnih datotek je spodletel zaradi napake fotoaparata:
sl_SI[3]: Uvoz %d predstavnih datotek je spodletel zaradi napake fotoaparata:

en: 1 file failed to import due to a camera error:
     | %d files failed to import due to a camera error:
sl_SI[0]: Uvoz %d fotografij je spodletel zaradi napake fotoaparata:
sl_SI[1]: Uvoz %d fotografije je spodletel zaradi napake fotoaparata:
sl_SI[2]: Uvoz %d fotografij je spodletel zaradi napake fotoaparata:
sl_SI[3]: Uvoz %d fotografij je spodletel zaradi napake fotoaparata:

en: 1 photo failed to import because it was corrupt:
     | %d photos failed to import because they were corrupt:
sl_SI[0]: Uvoz %d fotografij je spodletel, ker so okvarjene:
sl_SI[1]: Uvoz %d fotografije je spodletel, ker je okvarjena:
sl_SI[2]: Uvoz %d fotografij je spodletel, ker sta okvarjeni:
sl_SI[3]: Uvoz %d fotografij je spodletel, ker so okvarjene:

en: 1 video failed to import because it was corrupt:
     | %d videos failed to import because they were corrupt:
sl_SI[0]: Uvoz %d posnetkov je spodletel, ker so okvarjeni:
sl_SI[1]: Uvoz %d posnetka je spodletel, ker je okvarjen:
sl_SI[2]: Uvoz %d posnetkov je spodletel, ker sta okvarjena:
sl_SI[3]: Uvoz %d posnetkov je spodletel, ker so okvarjeni:

en: 1 photo/video failed to import because it was corrupt:
     | %d photos/videos failed to import because they were corrupt:
sl_SI[0]: Uvoz %d predstavnih datotek je spodletel, ker so okvarjene:
sl_SI[1]: Uvoz %d predstavne datoteke je spodletel, ker je okvarjena:
sl_SI[2]: Uvoz %d predstavnih datotek je spodletel, ker sta okvarjeni:
sl_SI[3]: Uvoz %d predstavnih datotek je spodletel, ker so okvarjena:

en: 1 file failed to import because it was corrupt:
     | %d files failed to import because it was corrupt:
sl_SI[0]: Uvoz %d datotek je spodletel, ker so okvarjene:
sl_SI[1]: Uvoz %d datoteke je spodletel, ker je okvarjena:
sl_SI[2]: Uvoz %d datotek je spodletel, ker sta okvarjeni:
sl_SI[3]: Uvoz %d datotek je spodletel, ker so okvarjene:

note: we have no notion of "unsupported" video files right now in Shotwell (all standard container formats are supported, it's just that the streams in them might or might not be interpretable), so this message does not need to be media specific
en: 1 unsupported photo skipped:
     | %d unsupported photos skipped:
sl_SI[0]: Izpuščenih je bilo %d nepodprtih fotografij:
sl_SI[1]: Izpuščena je bila %d nepodprta fotografija:
sl_SI[2]: Izpuščeni sta bili %d nepodprti fotografiji:
sl_SI[3]: Izpuščene so bile %d nepodprte fotografije:

note: we have no notion of "non-video" video files right now in Shotwell, so this message doesn't need to be media specific
en: 1 non-image file skipped.
     | %d non-image files skipped.
sl_SI[0]: Preskočenih je bilo %d neslikovnih datotek.
sl_SI[1]: Preskočena je bila %d neslikovna datoteka.
sl_SI[2]: Preskočeni sta bili %d neslikovni datoteki.
sl_SI[3]: Preskočene so bile %d neslikovne datoteke.

en: 1 photo skipped due to user cancel:
     | %d photos skipped due to user cancel:
sl_SI[0]: Zaradi preklica uporabnika je bilo izpuščenih %d fotografij:
sl_SI[1]: Zaradi preklica uporabnika je bila izpuščena %d fotografija:
sl_SI[2]: Zaradi preklica uporabnika sta bili izpuščeni %d fotografiji:
sl_SI[3]: Zaradi preklica uporabnika so bile izpuščene %d fotografije:

en: 1 video skipped due to user cancel:
     | %d videos skipped due to user cancel:
sl_SI[0]: Zaradi preklica uporabnika je bilo izpuščenih %d posnetkov:
sl_SI[1]: Zaradi preklica uporabnika je bil izpuščen %d posnetek:
sl_SI[2]: Zaradi preklica uporabnika sta bila izpuščena %d posnetka:
sl_SI[3]: Zaradi preklica uporabnika so bili izpuščeni %d posnetki:

en: 1 photo/video skipped due to user cancel:
     | %d photos/videos skipped due to user cancel:
sl_SI[0]: Zaradi preklica uporabnika je bilo izpuščenih %d predstavnih datotek:
sl_SI[1]: Zaradi preklica uporabnika je bila izpuščena %d predstavna datoteka:
sl_SI[2]: Zaradi preklica uporabnika sta bili izpuščeni %d predstavni datoteki:
sl_SI[3]: Zaradi preklica uporabnika so bile izpuščene %d predstavne datoteke:

en: 1 file skipped due to user cancel:
     | %d file skipped due to user cancel:
sl_SI[0]: Zaradi preklica uporabnika je bilo izpuščenih %d datotek:
sl_SI[1]: Zaradi preklica uporabnika je bila izpuščena %d datoteka:
sl_SI[2]: Zaradi preklica uporabnika sta bili izpuščeni %d datoteki:
sl_SI[3]: Zaradi preklica uporabnika so bile izpuščene %d datoteke:

en: 1 photo successfully imported.
     | %d photos successfully imported.
sl_SI[0]: Uspešno je uvoženih %d fotografij.
sl_SI[1]: Uspešno je uvožena %d fotografija.
sl_SI[2]: Uspešno sta uvoženi %d fotografiji.
sl_SI[3]: Uspešno so uvožene%d fotografije.

en: 1 video successfully imported.
     | %d videos successfully imported.
sl_SI[0]: Uspešno je uvoženih %d posnetkov.
sl_SI[1]: Uspešno je uvožen %d posnetek.
sl_SI[2]: Uspešno sta uvožena %d posnetka.
sl_SI[3]: Uspešno so uvoženi %d posnetki.

en: 1 photo/video successfully imported.
     | %d photos/videos successfully imported.
sl_SI[0]: Uspešno je uvoženih %d predstavnih datotek.
sl_SI[1]: Uspešno je uvožena %d predstavna datoteka.
sl_SI[2]: Uspešno sta uvoženi %d predstavni datoteki.
sl_SI[3]: Uspešno so uvožene %d predstavne datoteke.

note: if no media items were imported at all (i.e. an empty directory attempted), need to at least report that nothing was imported
en: No photos or videos imported.
sl_SI: Nobena fotografija ali video ni bila uvožena.

en: Import Complete
sl_SI: Uvoz je končan

en: Rename Event
sl_SI: Preimenuj dogodek

en: Name:
sl_SI: Ime:

[ctx: Dialog Title]
note: Dialog title
en: Edit Title
sl_SI: Uredi naslov

en: Title:
sl_SI: Naslov:

note: Dialog title
en: Edit Event Comment
sl_SI: Uredi opombo dogodka

en: Edit Photo/Video Comment
sl_SI: Uredi opombo fotografije/videa

en: Comment:
sl_SI: Opomba:

en: Remove and _Trash File | Remove and _Trash Files
sl_SI[0]: _Odstrani in premakni datoteke v smeti
sl_SI[1]: _Odstrani in premakni datoteko v smeti
sl_SI[2]: _Odstrani in premakni datoteki v smeti
sl_SI[3]: _Odstrani in premakni datoteke v smeti

en: _Remove From Library
sl_SI: _Odstrani iz zbirke

en: Revert External Edit?
sl_SI: Ali želite zavreči zunanje urejanje?

en: Revert External Edits?
sl_SI: Ali želite zavreči zunanje urejanje?

en: This will destroy all changes made to the external file. Continue? | This will destroy all changes made to %d external files. Continue?
sl_SI[0]: S tem zavržete vse urejanje, ki je bilo izvedeno na %d zunanjih datotekah. Ali vseeno želite nadaljevati?
sl_SI[1]: S tem zavržete vse urejanje, ki je bilo izvedeno na %d zunanji datoteki Ali vseeno želite nadaljevati?
sl_SI[2]: S tem zavržete vse urejanje, ki je bilo izvedeno na %d zunanjih datotekah. Ali vseeno želite nadaljevati?
sl_SI[3]: S tem zavržete vse urejanje, ki je bilo izvedeno na %d zunanjih datotekah. Ali vseeno želite nadaljevati?

en: Re_vert External Edit
sl_SI: _Zavrzi zunanje urejanje

en: Re_vert External Edits
sl_SI: _Zavrzi zunanja urejanja

en: This will remove the photo from the library. Continue? | This will remove %d photos from the library. Continue?
sl_SI[0]: Iz zbirke bo odstranjenih %d fotografij. Ali želite nadaljevati?
sl_SI[1]: Iz zbirke bo odstranjena %d fotografija. Ali želite nadaljevati?
sl_SI[2]: Iz zbirke bosta odstranjeni %d fotografiji. Ali želite nadaljevati?
sl_SI[3]: Iz zbirke bodo odstranjene %d fotografije. Ali želite nadaljevati?

en: _Remove
sl_SI: _Odstrani

en: Remove Photo From Library
sl_SI: Odstrani fotografijo iz knjižnice

en: Remove Photos From Library
sl_SI: Odstrani fotografije iz knjižnice

en: 
    
    And %d other. | 
    
    And %d others.
sl_SI[0]: 
    
    In %d drugih.
sl_SI[1]: 
    
    In %d druga.
sl_SI[2]: 
    
    In %d drugi.
sl_SI[3]: 
    
    In %d druge.

en: Tags (separated by commas):
sl_SI: Oznake (ločene z vejicami):

note: This function is used to determine whether or not files should be copied or linked when imported. Returns ACCEPT for copy, REJECT for link, and CANCEL for (drum-roll) cancel.
en: Shotwell can copy the photos into your library folder or it can import them without copying.
sl_SI: Program Shotwell lahko kopira fotografije v mapo zbirke, ali pa uvozi le podatke brez kopiranja

en: Co_py Photos
sl_SI: _Kopiraj fotografije

en: _Import in Place
sl_SI: _Uvozi iz mesta

en: Import to Library
sl_SI: Uvozi v knjižnico

en: Remove From Library
sl_SI: Odstrani iz knjižnice

en: Removing Photo From Library | Removing Photos From Library
sl_SI[0]: Odstranjevanje fotografij iz knjižnice
sl_SI[1]: Odstranjevanje fotografije iz knjižnice
sl_SI[2]: Odstranjevanje fotografij iz knjižnice
sl_SI[3]: Odstranjevanje fotografij iz knjižnice

en: This will remove the photo/video from your Shotwell library. Would you also like to move the file to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone. | This will remove %d photos/videos from your Shotwell library. Would you also like to move the files to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone.
sl_SI[0]: Iz zbirke bo odstranjenih %d predstavnih datotek. Ali naj bodo premaknjene v smeti namizja?
    
    Tega dejanja ni mogoče razveljaviti.
sl_SI[1]: Iz zbirke bo odstranjena %d predstavna datoteka. Ali naj bo premaknjena v smeti namizja?
    
    Tega dejanja ni mogoče razveljaviti.
sl_SI[2]: Iz zbirke bosta odstranjeni %d predstavni datoteki. Ali želite datoteki premakniti v smeti namizja?
    
    Tega dejanja ni mogoče razveljaviti.
sl_SI[3]: Iz zbirke bodo odstranjene %d predstavne datoteke. Ali naj bodo premaknjene v smeti namizja?
    
    Tega dejanja ni mogoče razveljaviti.

en: This will remove the video from your Shotwell library. Would you also like to move the file to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone. | This will remove %d videos from your Shotwell library. Would you also like to move the files to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone.
sl_SI[0]: Iz zbirke bo odstranjenih %d posnetkov. Ali želite datoteke premakniti v smeti namizja?
    
    Tega dejanja ni mogoče razveljaviti.
sl_SI[1]: Iz zbirke bo odstranjen %d posnetek. Ali želite datoteko premakniti v smeti namizja?
    
    Tega dejanja ni mogoče razveljaviti.
sl_SI[2]: Iz zbirke bosta odstranjena %d posnetka. Ali želite datoteki premakniti v smeti namizja?
    
    Tega dejanja ni mogoče razveljaviti.
sl_SI[3]: Iz zbirke bodo odstranjene %d posnetki. Ali želite datoteke premakniti v smeti namizja?
    
    Tega dejanja ni mogoče razveljaviti.

en: This will remove the photo from your Shotwell library. Would you also like to move the file to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone. | This will remove %d photos from your Shotwell library. Would you also like to move the files to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone.
sl_SI[0]: Iz zbirke bo odstranjenih %d fotografij. Ali želite datoteke premakniti v smeti namizja?
    
    Tega dejanja ni mogoče razveljaviti.
sl_SI[1]: Iz zbirke bo odstranjena %d fotografija. Ali želite datoteko premakniti v smeti namizja?
    
    Tega dejanja ni mogoče razveljaviti.
sl_SI[2]: Iz zbirke bosta odstranjeni %d fotografiji. Ali želite datoteki premakniti v smeti namizja?
    
    Tega dejanja ni mogoče razveljaviti.
sl_SI[3]: Iz zbirke bodo odstranjene %d fotografije. Ali želite datoteke premakniti v smeti namizja?
    
    Tega dejanja ni mogoče razveljaviti.

en: The photo or video cannot be moved to your desktop trash. Delete this file? | %d photos/videos cannot be moved to your desktop trash. Delete these files?
sl_SI[0]: %d predstavnih datotek ni mogoče premakniti v smeti. Ali jih želite izbrisati?
sl_SI[1]: %d predstavne datoteke ni mogoče premakniti v smeti. Ali jo želite izbrisati?
sl_SI[2]: %d predstavnih datotek ni mogoče premakniti v smeti. Ali ju želite izbrisati?
sl_SI[3]: %d predstavnih datotek ni mogoče premakniti v smeti. Ali jih želite izbrisati?

note: Alert the user that the files were not removed.
en: The photo or video cannot be deleted. | %d photos/videos cannot be deleted.
sl_SI[0]: %d predstavnih datotek ni mogoče izbrisati.
sl_SI[1]: %d predstavne datoteke ni mogoče izbrisati.
sl_SI[2]: %d predstavnih datotek ni mogoče izbrisati.
sl_SI[3]: %d predstavnih datotek ni mogoče izbrisati.

en: Welcome!
sl_SI: Dobrodošli!

en: Welcome to Shotwell!
sl_SI: Dobrodošli v Shotwell!

en: To get started, import photos in any of these ways:
sl_SI: Za začetek uvozite fotografije na enega od naslednjih načinov:

en: Choose “Import From Folder” from the File menu
sl_SI: Izberite možnost »Uvozi iz mape« iz menija Datoteke

en: Drag and drop photos onto the Shotwell window
sl_SI: Povlecite in spustite fotografije na okno Shotwell

en: Connect a camera to your computer and import
sl_SI: Povežite fotoaparat s svojim računalnikom in uvozite fotografije

en: _Import photos from your %s folder
sl_SI: _Uvozi fotografije iz mape %s

en: You can also import photos in any of these ways:
sl_SI: Fotografije lahko uvozite tudi na enega od naslednjih načinov:

en: _Don’t show this message again
sl_SI: _Sporočila ne pokaži več

en: Import photos from your %s library
sl_SI: Uvozi fotografije iz knjižnice %s

en: Longest edge
sl_SI: Daljša stranica

en: Width
sl_SI: Širina

en: Height
sl_SI: Višina

en: %s does not exist.
sl_SI: %s ne obstaja.

en: %s is not a file.
sl_SI: %s ni datoteka.

en: %s does not support the file format of
    %s.
sl_SI: %s ne podpira vrste datoteke
    %s.

en: Unable open photo %s. Sorry.
sl_SI: Fotografije %s ni mogoče odpreti.

en: _Save a Copy
sl_SI: _Shrani kopijo

en: Lose changes to %s?
sl_SI: Zavrzi spremembe %s?

en: Close _without Saving
sl_SI: Zapri _brez shranjevanja

en: Error while saving to %s: %s
sl_SI: Napaka med shranjevanjem v: %s: %s

en: Save As
sl_SI: Shrani kot

en: Supported image formats
sl_SI: Podprte vrste datotek

en: All files
sl_SI: Vse datoteke

note: verify this is a directory
en: Unable to monitor %s: Not a directory (%s)
sl_SI: Ni mogoče spremljati %s: to ni mapa (%s)

en: Photos cannot be exported to this directory.
sl_SI: Fotografij ni mogoče izvoziti v to mapo.

en: Return to current photo dimensions
sl_SI: Vrni se na trenutne mere fotografije

en: Set the crop for this photo
sl_SI: Nastavi obrez za to fotografijo

en: Pivot the crop rectangle between portrait and landscape orientations
sl_SI: Pripni okvir za obrezovanje na sliko med pokončno in ležečo postavitvijo strani

en: Unconstrained
sl_SI: Brez omejitev

en: Square
sl_SI: Kvadrat

en: Screen
sl_SI: Zaslon

en: SD Video (4 ∶ 3)
sl_SI: SD Video (4 : 3)

en: HD Video (16 ∶ 9)
sl_SI: HD Video (16 : 9)

en: Wallet (2 × 3 in.)
sl_SI: Denarnica (2 × 3 palce)

en: Notecard (3 × 5 in.)
sl_SI: Beležka (3 × 5 palcev)

en: 4 × 6 in.
sl_SI: 4 × 6 palcev

en: 5 × 7 in.
sl_SI: 5 × 7 palcev

en: 8 × 10 in.
sl_SI: 8 × 10 palcev

en: Letter (8.5 × 11 in.)
sl_SI: Pismo (8.5 × 11 in.)

en: 11 × 14 in.
sl_SI: 11 × 14 palcev

en: 16 × 20 in.
sl_SI: 16 × 20 palcev

en: Metric Wallet (9 × 13 cm)
sl_SI: Metrična denarnica (9 × 13 cm)

en: Postcard (10 × 15 cm)
sl_SI: Razglednica (10 × 15 cm)

en: Size:
sl_SI: Velikost:

en: Close the red-eye tool
sl_SI: Zapri orodje rdečih oči

en: Remove any red-eye effects in the selected region
sl_SI: Odstrani morebitne učinke rdečih oči v izbranemu področju

en: _Reset
sl_SI: _Ponastavi

note: fit both on the top line, emit and move on
en: Exposure:
sl_SI: Osvetlitev:

en: Contrast:
sl_SI: Kontrast:

en: Saturation:
sl_SI: Nasičenost:

en: Tint:
sl_SI: Črnilo:

en: Temperature:
sl_SI: Temperatura:

en: Shadows:
sl_SI: Sence:

note: FIXME: Hack to make the slider the same length as the other. Find out why it is aligned Differently (probably because it only has positive values)
en: Highlights:
sl_SI: Poudarjanje:

en: Reset Colors
sl_SI: Ponastavi barve

en: Reset all color adjustments to original
sl_SI: Ponastavi vse prilagoditve barve na izvirno

en: Temperature
sl_SI: Temperatura

en: Tint
sl_SI: Črnilo

en: Contrast
sl_SI: Kontrast

en: Saturation
sl_SI: Nasičenost

en: Exposure
sl_SI: Osvetljenost

en: Shadows
sl_SI: Sence

en: Highlights
sl_SI: Poudarjanje

en: Contrast Expansion
sl_SI: Razširitev kontrasta

en: Angle:
sl_SI: Kot:

en: No Event
sl_SI: Ni zabeleženih dogodkov

en: Events
sl_SI: Dogodki

en: Browse through your events
sl_SI: Brskanje med dogodki

en: No events
sl_SI: Ni dogodkov

en: No events found
sl_SI: Ni najdenih dogodkov

en: All Events
sl_SI: Vsi dogodki

en: Undated
sl_SI: Brez datuma

note: if no name, pretty up the start time
en: Event %s
sl_SI: Dogodek %s

en: Unable to generate a temporary file for %s: %s
sl_SI: Ni mogoče ustvariti začasne datoteke za %s: %s

en: Exporting
sl_SI: Izvažanje

en: File %s already exists. Replace?
sl_SI: Datoteka %s že obstaja. Ali jo želite zamenjati?

en: _Skip
sl_SI: Pre_skoči

en: Rename
sl_SI: Preimenuj

en: _Replace
sl_SI: _Zamenjaj

en: Export file conflict
sl_SI: Spor pri izvozu datotek

en: Detect faces…
sl_SI: Zaznaj obraze …

en: Detect faces on this photo
sl_SI: Zaznaj obraze na fotografiji

en: Cancel face detection
sl_SI: Prekliči zaznavanje obrazov

en: Close the Faces tool without saving changes
sl_SI: Zapri orodje za zaznavanje obrazov brez shranjevanja

en: Click and drag to tag a face
sl_SI: Kliknite in potegnite za označevanje obraza

en: Click to edit face “%s”
sl_SI: Kliknite za urejanje obraza »%s«

en: Stop dragging to add your face and name it.
sl_SI: Zaustavite poteg za dodajanje obraza in poimenovanje.

en: Type a name for this face, then press Enter
sl_SI: Vpišite ime k temu obrazu in pritisnite vnosno tipko

en: Move or modify the face shape or name and press Enter
sl_SI: Premaknite za spreminjanje oblike obraza ali imena in pritisnite vnosno tipko

en: Detecting faces
sl_SI: Zaznavanje obrazov

en: If you don’t set the name of unknown faces they won’t be saved.
sl_SI: Če ne nastavite imen neznanih obrazov, ti ne bodo shranjeni.

en: Save changes and close the Faces tool
sl_SI: Shrani spremembe in zapri orodje za določanje obrazov

en: No changes to save
sl_SI: Ni sprememb za shranjevanje

en: Error trying to spawn face detection program:
sl_SI: Prišlo je do napake med začenjanjem programa za zaznavo obrazov:

en: Folders
sl_SI: Mape

en: Browse the library’s folder structure
sl_SI: Prebrskaj strukturo map zbirke

en: Imports
sl_SI: Uvozi

en: Browse the library’s import history
sl_SI: Prebrskaj zgodovino uvažanja v zbirko

en: Flagged
sl_SI: Označeno z zastavico

en: Importing…
sl_SI: Poteka uvažanje …

en: Preparing to import…
sl_SI: Poteka priprava na uvažanje slik …

en: Imported %s
sl_SI: Uvoženo %s

en: Last Import
sl_SI: Zadnji uvoz

en: Organize and browse your photos
sl_SI: Urejanje in brskanje med fotografijami

en: Import From Folder
sl_SI: Uvozi iz mape

en: Recurse Into Subfolders
sl_SI: Izvedi po strukturi map

en: Emptying Trash…
sl_SI: Poteka praznjenje smeti …

en: Shotwell is configured to import photos to your home directory.
    We recommend changing this in Edit %s Preferences.
    Do you want to continue importing photos?
sl_SI: Program je nastavljen za uvažanje datotek v domačo mapo.
    Priporočljivo je spremeniti nastavitev med možnostmi %s.
    Ali želite nadaljevati z uvažanjem?

note: TODO: Specify which directory/file. var message = ngettext("Photos cannot be imported from this folder", "Photos cannot be imported from these folders", rejected.size)
en: Photos cannot be imported from this directory.
sl_SI: Iz te mape ni mogoče uvoziti fotografij.

en: Updating library…
sl_SI: Poteka posodabljanje knjižnice …

en: Preparing to auto-import photos…
sl_SI: Poteka priprava na samodejno uvažanje slik …

en: Auto-importing photos…
sl_SI: Samodejno uvažanje fotografij …

en: Writing metadata to files…
sl_SI: Poteka zapisovanje metapodatkov v datoteke …

en: Missing Files
sl_SI: Manjkajoče datoteke

en: Deleting…
sl_SI: Poteka brisanje …

en: Trash
sl_SI: Smeti

en: Trash is empty
sl_SI: Smeti so prazne

en: Deleting Photos
sl_SI: Brisanje fotografij

en: Your photo library is not compatible with this version of Shotwell. It appears it was created by Shotwell %s (schema %d). This version is %s (schema %d). Please use the latest version of Shotwell.
sl_SI: Trenutna zbirka fotografij ni združljiva s to različico programa Shotwell. Kaže, da je bila ustvarjena z različico %s (shema %d), uporabljate pa različico %s (shema %d). Priporočljivo je uporabiti najnovejšo različico programa.

en: Shotwell was unable to upgrade your photo library from version %s (schema %d) to %s (schema %d). For more information please check the Shotwell Wiki at %s
sl_SI: S programom ni mogoče posodobiti zbirke fotografij iz različice %s (shema %d) na %s (shema %d). Več podrobnosti o tem je zapisanih na straneh wiki %s

en: Your photo library is not compatible with this version of Shotwell. It appears it was created by Shotwell %s (schema %d). This version is %s (schema %d). Please clear your library by deleting %s and re-import your photos.
sl_SI: Zbirka fotografij ni združljiva s trenutno različico programa Shotwell. Kaže, da je bila ustvarjena z različico %s (shema %d), trenutna različica pa je %s (shema %d). Počistite zbirko z izbrisom %s in ponovno uvozite fotografije.

en: Unknown error attempting to verify Shotwell’s database: %s
sl_SI: Med poskusom preverjanja podatkovne zbirke je prišlo do napake: %s

en: Loading Shotwell
sl_SI: Nalaganje programa

en: Path to Shotwell’s private data
sl_SI: Pot do zasebnih podatkov programa

en: DIRECTORY
sl_SI: MAPA

en: Do not monitor library directory at runtime for changes
sl_SI: Ne spremljajte knjižnic v času izvajanja za spremembe

en: Don’t display startup progress meter
sl_SI: Ne prikaži merilnika poteka zagona

en: Show the application’s version
sl_SI: Pokaži različico programa

en: Start the application in fullscreen mode
sl_SI: Zaženi program v celozaslonskem načinu

en: Print the metadata of the image file
sl_SI: Natisni metapodatke slikovne datoteke

en: Name for a custom profile
sl_SI: Naziv profila po meri

en: PROFILE
sl_SI: PROFIL

en: Start with a browser of available profiles
sl_SI: Zaženi z brskalnikom razpoložljivih profilov

en: If PROFILE given with --profile does not exist, create it
sl_SI: Če profil, podan z  zastavico --profile ne obstaja, ga ustvari

en: Show available profiles
sl_SI: Prikaži razpoložljive profile

note: init GTK (valac has already called g_threads_init())
en: [FILE]
sl_SI: [DATOTEKA]

en: Run “%s --help” to see a full list of available command line options.
sl_SI: Za popoln seznam možnosti ukazne vrstice zaženite ukaz »%s --help«.

en: Choose Shotwell's profile
sl_SI: Izberite profil za Shotwell

en: Profile %s does not exist. Did you mean to pass --create as well?
sl_SI: Profil %s ne obstaja. Ali želite poskusiti z ukazom --create za ustvarjanje?

en: Improve this map
sl_SI: Izboljšaj zemljevid

en: Lock or unlock map for geotagging by dragging pictures onto the map
sl_SI: Zemljevid je mogoče zakleniti ali odkleniti zemljevid za geolokacijsko označevanje s potegom slik na zemljevid.

en: Unable to process monitoring updates: %s
sl_SI: Ni mogoče obdelati posodobitev spremljanja: %s

en: Adjust the size of the thumbnails
sl_SI: Prilagodi velikost sličic

en: Shotwell was unable to play the selected video:
    %s
sl_SI: Izbranega video posnetka ni mogoče predvajati:
    %s

note: previous button
en: Previous photo
sl_SI: Predhodna fotografija

note: next button
en: Next photo
sl_SI: Naslednja fotografija

en: Photo source file missing: %s
sl_SI: Izvirna datoteka fotografije manjka: %s

[ctx: Dialog Title]
en: Remove From Library
sl_SI: Odstrani iz knjižnice

[ctx: Dialog Title]
en: Removing Photo From Library
sl_SI: Odstranjevanje fotografije iz knjižnice

en: Unable to export %s: %s
sl_SI: %s ni mogoče izvoziti: %s

en: Low (%d%%)
sl_SI: Nizka (%d%%)

en: Medium (%d%%)
sl_SI: Srednja (%d%%)

en: High (%d%%)
sl_SI: Visoka (%d%%)

en: Maximum (%d%%)
sl_SI: Največja (%d%%)

note: TRANSLATORS: "modified" here is part of a file name that was changed with another image tool outside of Shotwell. Note that there are potential issues with UTF-8 characters
en: modified
sl_SI: spremenjeno

note: TRANSLATORS: %s is the name of an online service such as YouTube, Mastodon, ...
en: Manage accounts for %s
sl_SI: Upravljaj račune za %s

en: Authors
sl_SI: Avtorji

en: Version
sl_SI: Različica

en: License
sl_SI: Dovoljenje

en: Website
sl_SI: Spletišče

en: LGPL v2.1 or later
sl_SI: LGPL v2.1 ali novejša

en: Fill the entire page
sl_SI: Zapolni celotno stran

en: 2 images per page
sl_SI: 2 sliki na stran

en: 4 images per page
sl_SI: 4 slike na stran

en: 6 images per page
sl_SI: 6 slik na stran

en: 8 images per page
sl_SI: 8 slik na stran

en: 16 images per page
sl_SI: 16 slik na stran

en: 32 images per page
sl_SI: 32 slik na stran

en: Image Settings
sl_SI: Nastavitve slike

en: Printing…
sl_SI: Tiskanje …

en: Unable to print photo:
    
    %s
sl_SI: Fotografije ni mogoče natisniti:
    
    %s

en: Create
sl_SI: Ustvari

en: Create new Profile
sl_SI: Ustvari nov profil

en: Name
sl_SI: Ime

en: Library Folder
sl_SI: Mapa knjižnice

en: Choose Library Folder
sl_SI: Izberite mapo knjižnice

en: Data Folder
sl_SI: Mapa s podatki

en: Choose Data Folder
sl_SI: Izberite mapo s podatki

en: This is the currently active profile
sl_SI: To je trenutno aktivni profil

en: Remove Profile
sl_SI: Odstrani profil

en: Remove this profile
sl_SI: Odstrani ta profil

en: Remove profile “%s”
sl_SI: Odstrani profil »%s«

en: None of the options will remove any of the images associated with this profile
sl_SI: Nobena od možnosti ne bo odstranila slik, povezanih s tem profilom.

en: Remove profile and files
sl_SI: Odstrani profil in datoteke

en: Remove profile only
sl_SI: Odstrani samo profil

en: System Profile
sl_SI: Sistemski profil

en: Today
sl_SI: Danes

en: Yesterday
sl_SI: Včeraj

en: Items:
sl_SI: Predmeti:

en: %d Event | %d Events
sl_SI[0]: %d dogodkov
sl_SI[1]: %d dogodek
sl_SI[2]: %d dogodka
sl_SI[3]: %d dogodki

en: %d Photo | %d Photos
sl_SI[0]: %d fotografij
sl_SI[1]: %d fotografija
sl_SI[2]: %d fotografiji
sl_SI[3]: %d fotografije

en: %d Video | %d Videos
sl_SI[0]: %d posnetkov
sl_SI[1]: %d posnetek
sl_SI[2]: %d posnetka
sl_SI[3]: %d posnetki

note: display only one date if start and end are the same
en: Date:
sl_SI: Datum:

note: display only one time if start and end are the same
en: Time:
sl_SI: Čas:

note: display time range display date range
en: From:
sl_SI: Od:

en: To:
sl_SI: Za:

en: Duration:
sl_SI: Trajanje:

en: %.1f seconds
sl_SI: %.1f sekund

en: Developer:
sl_SI: Razvijalnik:

note: nothing special to be done for now for Events
en: Location:
sl_SI: Mesto:

en: File size:
sl_SI: Velikost datoteke:

en: Current Development:
sl_SI: Trenutni razvoj:

en: Original dimensions:
sl_SI: Izvorna velikost:

en: Camera make:
sl_SI: Znamka naprave:

en: Camera model:
sl_SI: Model naprave:

en: Flash:
sl_SI: Bliskavica:

en: Focal length:
sl_SI: Goriščna razdalja:

en: Exposure date:
sl_SI: Datum zajetja:

en: Exposure time:
sl_SI: Čas osvetljevanja:

en: Exposure bias:
sl_SI: Pristranost osvetlitve:

en: GPS latitude:
sl_SI: Geografska širina:

en: GPS longitude:
sl_SI: Geografska dolžina:

en: Artist:
sl_SI: Fotograf:

en: Copyright:
sl_SI: Avtorske pravice:

en: Software:
sl_SI: Program:

en: Preparing for upload
sl_SI: Pripravljanje fotografij za pošiljanje

en: Uploading %d of %d
sl_SI: Pošiljanje fotografije %d od %d

en: Publishing to %s can’t continue because an error occurred:
sl_SI: Objavljanja na %s ni mogoče nadaljevati zaradi napake:

en: To try publishing to another service, select one from the above menu.
sl_SI: Poskusite objaviti na drugo storitev, ki jo izberete iz zgornjega menija.

en: Publish Photos
sl_SI: Objavi fotografije

en: Publish photos _to:
sl_SI: Objavi fotografije _na:

en: Publish Videos
sl_SI: Objavi posnetke

en: Publish videos _to
sl_SI: Objavi posnetke _na

en: Publish Photos and Videos
sl_SI: Objavi fotografije in posnetke

en: Publish photos and videos _to
sl_SI: Objavi fotografije in posnetke na

note: There are no enabled publishing services that accept this media type, warn the user.
en: Unable to publish
sl_SI: Fotografije ni mogoče objaviti

en: Shotwell cannot publish the selected items because you do not have a compatible publishing plugin enabled. To correct this, choose Edit %s Preferences and enable one or more of the publishing plugins on the <b>Plugins</b> tab.
sl_SI: Izbranih predmetov ni mogoče objaviti, ker ni omogočenega ustreznega skladnega vstavka za objavljanje. Napako je mogoče odpraviti z urejanjem možnosti %s in omogočanjem ustreznih možnosti v zavihku <b>Vstavkov</b>

en: Publishing
sl_SI: Objavljanje

en: Fetching account information…
sl_SI: Pridobivanje podrobnosti računa …

en: Logging in…
sl_SI: Poteka prijavljanje …

note: Here, we check whether more than one item is being uploaded, and if so, display an alternate message.
en: The selected video was successfully published. | The selected videos were successfully published.
sl_SI[0]: Izbrani posnetki so bili uspešno objavljene.
sl_SI[1]: Izbrani posnetek je bil uspešno objavljen.
sl_SI[2]: Izbrana posnetka sta bila uspešno objavljena.
sl_SI[3]: Izbrani posnetki so bili uspešno objavljeni.

en: The selected photo was successfully published. | The selected photos were successfully published.
sl_SI[0]: Izbrane fotografije so bile uspešno objavljene.
sl_SI[1]: Izbrana fotografija je bila uspešno objavljena.
sl_SI[2]: Izbrani fotografiji sta bili uspešno objavljeni.
sl_SI[3]: Izbrane fotografije so bile uspešno objavljene.

en: The selected photos/videos were successfully published.
sl_SI: Izbrane fotografije/posnetki so bili uspešno objavljeni.

en: Rotate Right
sl_SI: Zavrti desno

en: Rotate Left
sl_SI: Zavrti levo

en: Rotate the photos left
sl_SI: Zavrti fotografije levo

en: Flip Horizontally
sl_SI: Zrcali vodoravno

en: Flip Vertically
sl_SI: Zrcali navpično

en: _Apply
sl_SI: _Uveljavi

en: _Forward
sl_SI: _Naprej

en: Leave _Fullscreen
sl_SI: _Zapusti celozaslonski način

en: _Next
sl_SI: _Naslednja

en: _Previous
sl_SI: _Predhodna

en: _Refresh
sl_SI: _Osveži

en: _Revert
sl_SI: _Obnovi

en: Save _As
sl_SI: Shrani _kot

en: Sort _Ascending
sl_SI: Razvrsti _naraščajoče

en: Sort _Descending
sl_SI: Razvrsti _padajoče

en: _Stop
sl_SI: _Ustavi

en: _Undelete
sl_SI: Pov_rni izbrisano

en: _Normal Size
sl_SI: _Običajna velikost

en: Best _Fit
sl_SI: _Najboljše ujemanje

en: Copy Color Adjustments
sl_SI: Kopiraj prilagoditve barve

en: Copy the color adjustments applied to the photo
sl_SI: Kopira prilagoditve barve na fotografijo

en: Paste Color Adjustments
sl_SI: Prilepi prilagoditve barve

en: Apply copied color adjustments to the selected photos
sl_SI: Uveljavi kopirane barvne prilagoditve izbranim fotografijam

en: Crop
sl_SI: Obreži

en: Crop the photo’s size
sl_SI: Obreže velikost fotografije

en: Straighten
sl_SI: Poravnaj

en: Straighten the photo
sl_SI: Poravna postavitev fotografije

en: Red-eye
sl_SI: _Rdeče oči

en: Reduce or eliminate any red-eye effects in the photo
sl_SI: Zmanjša oziroma odstrani učinek rdečih oči na fotografiji

en: Adjust
sl_SI: Prilagodi

en: Adjust the photo’s color and tone
sl_SI: Prilagodi barvo in ton fotografije

en: Revert to Original
sl_SI: Povrni na izvirnik

en: Revert External E_dits
sl_SI: Povrni zunanja urej_anja

en: Revert to the master photo
sl_SI: Povrni na glavno fotografijo

en: Set selected image to be the new desktop background
sl_SI: Nastavi izbrano sliko za novo ozadje namizja

en: Set as _Desktop Slideshow…
sl_SI: Nastavi kot predstavitev _na ozadju …

en: Undo
sl_SI: Razveljavi

en: Redo
sl_SI: Uveljavi

en: Make Key Photo for Event
sl_SI: Uporabi fotografijo za naslovnico dogodka

en: New Event
sl_SI: Nov dogodek

en: Move Photos
sl_SI: Premakni fotografije

en: Move photos to an event
sl_SI: Premakni fotografije na dogodek

en: Merge
sl_SI: Združi

en: Combine events into a single event
sl_SI: Združi dogodke v en dogodek

en: Set Rating
sl_SI: Nastavi oceno

en: Change the rating of your photo
sl_SI: Spremeni oceno vaše fotografije

en: Increase Rating
sl_SI: Povečaj oceno

en: Decrease Rating
sl_SI: Zmanjšaj oceno

en: Unrated
sl_SI: Neocenjeno

en: Rate Unrated
sl_SI: Oceni kot neocenjeno

en: Setting as unrated
sl_SI: Nastavljanje kot neocenjeno

en: Remove any ratings
sl_SI: Odstrani vse ocene

en: Rejected
sl_SI: Zavrnjeno

en: Rate Rejected
sl_SI: Oceni kot zavrnjeno

en: Setting as rejected
sl_SI: Nastavljanje kot zavrnjeno

en: Set rating to rejected
sl_SI: Nastavi oceno kot zavrnjeno

en: Rejected Only
sl_SI: Le zavrnjeno

en: Show only rejected photos
sl_SI: Pokaže le zavrnjene fotografije

[ctx: Tooltip]
en: Show all photos, including rejected
sl_SI: Pokaže vse fotografije, vključno z zavrnjenimi

note: Button tooltip
en: Show all photos
sl_SI: Prikaži vse fotografije

en: Display each photo’s rating
sl_SI: Prikaži ocene vsake fotografije

en: Filter Photos
sl_SI: Filtrira fotografije

en: Limit the number of photos displayed based on a filter
sl_SI: Omeji število prikazanih fotografij na osnovi filtra

en: Duplicate
sl_SI: Podvoji

en: Make a duplicate of the photo
sl_SI: Ustvari dvojnik fotografije

en: _Print…
sl_SI: Na_tisni …

en: Pu_blish…
sl_SI: _Objavi …

[ctx: Button Label]
note: Button label
en: Edit Title
sl_SI: Uredi naslov

note: Button label
en: Edit Comment
sl_SI: Uredi opombo

en: Adjust Date and Time
sl_SI: Prilagodi datum in čas

[ctx: Dialog Title]
note: Dialog title
en: Add Tags
sl_SI: Dodajanje oznak

en: _Find…
sl_SI: _Najdi …

en: _Flag
sl_SI: _Zastavica

en: Un_flag
sl_SI: _Odstrani zastavico

en: Mark faces of people in the photo
sl_SI: Označi obraze oseb na fotografijah

en: Modify Faces
sl_SI: Spremeni obraze

en: Delete Face
sl_SI: Izbriši obraze

en: Unable to launch editor: %s
sl_SI: Ni mogoče zagnati urejevalnika: %s

en: Add Tag “%s”
sl_SI: Dodaj oznako »%s«

note: Used when adding two tags to photo(s)
en: Add Tags “%s” and “%s”
sl_SI: Dodaj oznaki »%s« in »%s«

[ctx: UndoRedo menu entry]
note: Undo/Redo command name (in Edit menu)
en: Add Tags
sl_SI: Dodajanje oznak

en: _Delete Tag “%s”
sl_SI: _Izbriši oznako »%s«

en: Delete Tag “%s”
sl_SI: Izbriše oznako »%s«

en: Delete Tag
sl_SI: Izbriši oznako

en: Re_name Tag “%s”…
sl_SI: _Preimenuj oznako »%s« …

en: Rename Tag “%s” to “%s”
sl_SI: Preimenuj oznako »%s« v »%s«

en: Modify Tags
sl_SI: Spremeni oznake

en: Tag Photo as “%s” | Tag Photos as “%s”
sl_SI[0]: Označi več fotografij z oznako »%s«
sl_SI[1]: Označi fotografijo z oznako »%s«
sl_SI[2]: Označi fotografiji z oznako »%s«
sl_SI[3]: Označi fotografije z oznako »%s«

en: Tag the selected photo as “%s” | Tag the selected photos as “%s”
sl_SI[0]: Označi izbrane fotografije z oznako »%s«
sl_SI[1]: Označi izbrano fotografijo z oznako »%s«
sl_SI[2]: Označi izbrani fotografiji z oznako »%s«
sl_SI[3]: Označi izbrane fotografije z oznako »%s«

en: Remove Tag “%s” From _Photo | Remove Tag “%s” From _Photos
sl_SI[0]: Odstrani oznako »%s« s _fotografij
sl_SI[1]: Odstrani oznako »%s« s _fotografije
sl_SI[2]: Odstrani oznako »%s« s _fotografij
sl_SI[3]: Odstrani oznako »%s« s _fotografij

en: Remove Tag “%s” From Photo | Remove Tag “%s” From Photos
sl_SI[0]: Odstrani oznako »%s« s fotografij
sl_SI[1]: Odstrani oznako »%s« s fotografije
sl_SI[2]: Odstrani oznako »%s« s _fotografij
sl_SI[3]: Odstrani oznako »%s« s _fotografij

en: Unable to rename tag to “%s” because the tag already exists.
sl_SI: Oznake ni mogoče preimenovati v »%s«, ker ta že obstaja.

en: Unable to rename search to “%s” because the search already exists.
sl_SI: Iskanja ni mogoče preimenovati v »%s«, ker ta naziv že obstaja.

note: Saved search button
en: Saved Search
sl_SI: Shranjena iskanja

en: Delete Search
sl_SI: Izbriši iskanje

en: Rename Search “%s” to “%s”
sl_SI: Preimenuj iskanje »%s« v »%s«

en: Delete Search “%s”
sl_SI: Izbriši iskanje »%s«

en: Unable to rename face to “%s” because the face already exists.
sl_SI: Obraza ni mogoče preimenovati v »%s«, ker oznaka že obstaja.

en: Remove Face “%s” From _Photo | Remove Face “%s” From _Photos
sl_SI[0]: Odstrani obraz »%s« s _fotografij
sl_SI[1]: Odstrani obraz »%s« s _fotografije
sl_SI[2]: Odstrani obraz »%s« s _fotografij
sl_SI[3]: Odstrani obraz »%s« s _fotografij

en: Remove Face “%s” From Photo | Remove Face “%s” From Photos
sl_SI[0]: Odstrani obraz »%s« s fotografij
sl_SI[1]: OOdstrani obraz »%s« s fotografije
sl_SI[2]: Odstrani obraz »%s« s fotografij
sl_SI[3]: Odstrani obraz »%s« s fotografij

note: Translators: This means to teach the face to the face recognition system
en: _Train Face “%s” From Photo
sl_SI: _Preuči obraz »%s« s fotografij

en: Re_name Face “%s”…
sl_SI: _Preimenuj obraz »%s« …

en: Rename Face “%s” to “%s”
sl_SI: Preimenuj obraz »%s« v »%s«

en: _Delete Face “%s”
sl_SI: _Izbriši obraz »%s«

en: Delete Face “%s”
sl_SI: Izbriši obraz »%s«

en: Rate %s
sl_SI: Ocena %s

en: Set rating to %s
sl_SI: Nastavi oceno na %s

en: Setting rating to %s
sl_SI: Nastavljanje ocene na %s

en: Display %s
sl_SI: Prikaži %s

en: Only show photos with a rating of %s
sl_SI: Pokaže le fotografije z oceno %s

en: %s or Better
sl_SI: Prikaži %s ali višjo

en: Display %s or Better
sl_SI: Prikaže slike z oceno %s ali višjo

en: Only show photos with a rating of %s or better
sl_SI: Pokaže le fotografije z oceno %s ali višjo

en: Open the selected photo’s directory in the file manager
sl_SI: Odpre mapo izbrane fotografije v upravljalniku datotek

en: Unable to open in file manager: %s
sl_SI: Slike ni mogoče odpreti v upravljalniku datotek: %s

en: Select all items
sl_SI: Izberi vse predmete

note: ...precache the timestamp string... / Locale-specific time format for 12-hour time, i.e. 8:31 PM / Precede modifier with a dash ("-") to pad with spaces, otherwise will pad with zeroes / See http://developer.gnome.org/glib/2.32/glib-GDateTime.html#g-date-time-format / Locale-specific time format for
en: %a %b %d, %Y
sl_SI: %a, %d.%m.%Y

[ctx: MultidayFormat]
note: / Locale-specific starting date format for multi-date strings, / i.e. the "Tue Mar 08" in "Tue Mar 08 - 10, 2006" / See http://developer.gnome.org/glib/2.32/glib-GDateTime.html#g-date-time-format
en: %a %b %d
sl_SI: %a, %d. %m.

[ctx: MultidayFormat]
note: / Locale-specific ending date format for multi-date strings, / i.e. the "10, 2006" in "Tue Mar 08 - 10, 2006" / See http://developer.gnome.org/glib/2.32/glib-GDateTime.html#g-date-time-format
en: %d, %Y
sl_SI: %a, %Y

[ctx: MultimonthFormat]
note: / Locale-specific calendar date format for multi-month strings, / i.e. the "Tue Mar 08" in "Tue Mar 08 to Mon Apr 06, 2006" / See http://developer.gnome.org/glib/2.32/glib-GDateTime.html#g-date-time-format
en: %a %b %d
sl_SI: %a, %d. %m.

[ctx: MultimonthFormat]
note: / Locale-specific calendar date format for multi-month strings, / i.e. the "Mon Apr 06, 2006" in "Tue Mar 08 to Mon Apr 06, 2006" / See http://developer.gnome.org/glib/2.32/glib-GDateTime.html#g-date-time-format
en: %a %b %d, %Y
sl_SI: %a, %d. %m. %Y

en: Slideshow
sl_SI: Predstavitev

note: Ordering must correspond with SearchConditionText.Context
en: contains
sl_SI: vsebuje

note: Ordering must correspond with Context
en: is exactly
sl_SI: je

en: starts with
sl_SI: se začne na

en: ends with
sl_SI: konča na

en: does not contain
sl_SI: ne vsebuje

en: is not set
sl_SI: ni nastavljeno

en: is set
sl_SI: je nastavljeno

note: Ordering must correspond with SearchConditionMediaType.Context
en: is
sl_SI: je

en: is not
sl_SI: ni

note: Ordering must correspond with SearchConditionMediaType.MediaType
en: any photo
sl_SI: katerakoli fotografija

en: a raw photo
sl_SI: surova fotografija

en: a video
sl_SI: video

en: has
sl_SI: ima

en: has no
sl_SI: nima

en: modifications
sl_SI: spremembe

en: internal modifications
sl_SI: notranje spremembe

en: external modifications
sl_SI: zunanje spremembe

note: Ordering must correspond with SearchConditionFlagged.State
en: flagged
sl_SI: označeno

en: not flagged
sl_SI: ni označeno

en: and higher
sl_SI: in večja

en: only
sl_SI: le

en: and lower
sl_SI: in nižja

en: is after
sl_SI: je po

en: is before
sl_SI: je pred

en: is between
sl_SI: je med

en: and
sl_SI: in

en: Any text
sl_SI: Besedilo

en: Title
sl_SI: Naslov

en: Tag
sl_SI: Oznaka

en: Comment
sl_SI: Opomba

en: Event name
sl_SI: Ime dogodka

en: File name
sl_SI: Ime datoteke

en: Face
sl_SI: Obraz

en: Media type
sl_SI: Vrsta predstavne vsebine

en: Flag state
sl_SI: Stanje zastavice

en: Photo state
sl_SI: Stanje fotografije

en: Rating
sl_SI: Ocena

en: Date
sl_SI: Datum

en: Saved Searches
sl_SI: Shranjena iskanja

en: Organize your saved searches
sl_SI: Uredjanje shranjenih iskanj

en: ★+ Rating
sl_SI: ★+ Ocena

en: ★★+ Rating
sl_SI: ★★+ Ocena

en: ★★★+ Rating
sl_SI: ★★★+ Ocena

en: ★★★★+ Rating
sl_SI: ★★★★+ Ocena

en: ★★★★★+ Rating
sl_SI: ★★★★★+ Ocena

en: Error loading search bar UI: %s
sl_SI: Prišlo je do napake med nalaganjem vmesnika iskalne vrstice: %s

note: Ticket #3260 - Add a 'close' context menu to the searchbar. Prepare the close menu for use, but don't display it yet; we'll connect it to secondary click later on.
en: Close
sl_SI: Zapri

note: Type label and toggles
en: Type
sl_SI: Vrsta

en: Videos
sl_SI: Posnetki

en: RAW Photos
sl_SI: Slike RAW

en: Use a saved search to filter items in the current view
sl_SI: Uporabi shranjen iskalni niz za filtriranje predmetov trenutnega pogleda

note: Set up toolbar add toolbar buttons
en: Back
sl_SI: Nazaj

en: Go to the previous photo
sl_SI: Skoči na predhodno sliko

en: Pause
sl_SI: Premor

en: Pause the slideshow
sl_SI: Naredi premor predstavitve

en: Next
sl_SI: Naslednja

en: Go to the next photo
sl_SI: Skoči na naslednjo fotografijo

en: Change slideshow settings
sl_SI: Spremeni nastavitve predstavitve

note: An entire slideshow set might be missing, so check for a loop.
en: All photo source files are missing.
sl_SI: Manjkajo vse izvorne datoteke fotografije.

en: Play
sl_SI: Predvajaj

en: Continue the slideshow
sl_SI: Nadaljuj s predstavitvijo

en: Slideshow Transitions
sl_SI: Prehodi v predstavitvi

en: (None)
sl_SI: (brez)

en: Random
sl_SI: Naključno

en: Tags
sl_SI: Oznake

en: Organize and browse your photo’s tags
sl_SI: Urejanje in brskanje med oznakami fotografij

en: untitled
sl_SI: neimenovano

note: multiple videos
en: Export Videos
sl_SI: Izvozi video
