shotwell-0.15 - en to sr translation catalogue (1266 entries)

en: authentication token
sr: Потврђивање идентитета

en: Yandex-Fotki authentication token, if logged in
sr: Потврђивање идентитета за Јандекс-Фотке, ако сте пријављени

en: OAuth Access Phase Token
sr: Симбол отвореног потврђивања фазе приступа

en: The authorization token for the currently logged in Tumblr user, if any
sr: Симбол потврђивања идентитета за тренутно пријављеног корисника Тамблра, ако постоји

en: OAuth Access Phase Token Secret
sr: Тајна симбола отвореног потврђивања фазе приступа

en: The cryptographic secret used to sign requests against the authorization token for the currently logged in Tumblr user, if any
sr: Криптографска тајна која се користи за означавање захтева над симболом потврђивања идентитета за тренутно пријављеног корисника Тамблра, ако постоји

en: username
sr: корисник

en: The user name of the currently logged in Flickr user, if any
sr: Име тренутно пријављеног корисника Фликра, ако га има

en: default size
sr: основна величина

en: A numeric code representing the default size for photos uploaded to Tumblr
sr: Бројчани код који представља основну величину за фотографије отпремљене на Тумблр

en: default blog
sr: основни блог

en: The name of the default blog of the user, if any
sr: Назив основног блога корисника, ако га има

en: Rajce URL
sr: Адреса Рајцеа

en: URL of the Rajce server
sr: Адреса Рајс сервера

en: Rajce username, if logged in
sr: Корисничко име за Рајс, ако сте пријављени

en: token
sr: симбол

en: user token, if remembered
sr: корисников симбол, ако је запамћен

en: last category
sr: последња категорија

en: The last selected Rajce category
sr: Последња изабрана Рајце категорија

en: last photo size
sr: последња величина фотографије

en: A numeric code representing the last photo size preset used when publishing to Rajce
sr: Бројчани код који представља подешеност величине последње фотографије која је коришћена приликом објављивања на Рајс

en: remember
sr: памти

en: If true, remember last login
sr: Ако је изабрано, памтиће последње пријављивање

en: hide album
sr: скрива албум

en: If true, hide the newly created Rajce album
sr: Ако је изабрано, скрива новостворен албум Рајса

en: open album in web browser
sr: отвара албум у веб прегледнику

en: If true, open target album in the web browser just after uploading photos
sr: Ако је изабрано, отвара циљни албум у веб прегледнику одмах након отпремања фотографија

en: remove sensitive info from uploads
sr: уклања осетљиве податке из отпремања

en: Whether images being uploaded to Rajce should have their metadata removed first
sr: Да ли ће са слика отпремљених на Рајце бити прво уклоњени метаподаци

en: display basic properties
sr: приказује основна својства

en: True if the basic properties pane is to be displayed, false otherwise
sr: Изабрано ако ће окно основних својстава бити приказано, у супротном поништено

en: display extended properties
sr: приказује проширена својства

en: True if the extended properties window is to be displayed, false otherwise
sr: Изабрано ако ће прозор проширених својстава бити приказан, у супротном поништено

en: display sidebar
sr: приказује бочну површ

en: True if the sidebar is to be displayed, false otherwise
sr: Изабрано ако ће бочна површ бити приказана, у супротном поништено

en: display toolbar
sr: приказује траку алата

en: True if the bottom toolbar is to be displayed, false otherwise
sr: Изабрано ако ће доња трака алата бити приказана, у супротном поништено

en: display map widget
sr: приказује елемент карте

en: True if the map widget is to be displayed, false otherwise
sr: Изабрано ако ће елемент карте бити приказан, у супротном поништено

en: display search bar
sr: приказује траку претраге

en: True if the Search/Filter Toolbar is to be displayed, false otherwise
sr: Изабрано ако ће трака претраге/филтера бити приказана, у супротном поништено

en: display photo titles
sr: приказује наслове фотографија

en: True if photo titles are to be displayed beneath thumbnails in collection views, false otherwise
sr: Изабрано ако ће наслови фотографија бити приказани испод сличица у прегледу збирку, у супротном поништено

en: display photo comments
sr: приказује напомене фотографија

en: True if photo comments are to be displayed beneath thumbnails in collection views, false otherwise
sr: Изабрано ако ће напомене фотографија бити приказане испод сличица у прегледу збирке, у супротном поништено

en: display event comments
sr: приказује напомене догађаја

en: True if event comments are to be displayed beneath thumbnails in event views, false otherwise
sr: Изабрано ако ће напомене догађаја бити приказане испод сличица у прегледу догађаја, у супротном поништено

en: display photo tags
sr: приказује ознаке фотографија

en: True if photo tags are to be listed beneath thumbnails in collection views, false otherwise
sr: Изабрано ако ће ознаке фотографија бити излистане испод сличица у прегледу збирке, у супротном поништено

en: display photo ratings
sr: приказује оцене фотографија

en: True if a photo’s rating should be displayed as overlaid trinket, false otherwise
sr: Изабрано ако оцене фотографија треба да буду приказане као преклопљени орнамент, у супротном поништено

en: rating filter level
sr: ниво издвајања оцене

en: Determines how to filter photos based on their ratings. 1: Rejected or better, 2: Unrated or better, 3: One or better, 4: Two or better, 5: Three or better, 6: Four or better, 7: Five or better
sr: Одређује како ће се издвајати фотографије на основу њихових оцена. 1: одбачене или боље, 2: неоцењене или боље, 3: један или боље, 4: два или боље, 5: три или боље, 6: четири или боље, 7: пет или боље

en: sort events ascending
sr: ређа догађаје растућим редом

en: True if events should be sorted ascending, false if descending
sr: Изабрано ако ће догађаји бити поређани растућим редом, у супротном опадајућим

en: sort library photos ascending
sr: ређа фотографије библиотеке растућим редом

en: True if library photos should be sorted ascending, false if descending
sr: Изабрано ако ће фотографије библиотеке бити поређане растућим редом, у супротном опадајућим

en: sort library photos criteria
sr: мерило ређања фотографија библиотеке

en: A numeric code that specifies the sort criteria for photos in library views
sr: Бројчани код који наводи мерило ређања за фотографије у прегледу библиотеке

en: sort event photos ascending
sr: ређа фотографије догађаја растућим редом

en: True if event photos should be sorted ascending, false if descending
sr: Изабрано ако ће фотографије догађаја бити поређане растућим редом, у супротном опадајућим

en: sort event photos criteria
sr: мерило ређања фотографија догађаја

en: Specifies the sort criteria for event photos
sr: Наводи мерило ређања за фотографије догађаја

en: use 24 hour time
sr: користи 24-часовно време

en: True if should display times with a 24 hour clock, false if times should use AM/PM notation
sr: Изабрано ако времена требају бити приказана са 24-часовним сатом, поништено ако времена треба да користе ПрП/ПоП обележавање

en: keep relative time between photos
sr: задржава релативно време између фотографија

en: True if when adjusting time/date of photos, relative time should be maintained. False if all photos should be set to the same time
sr: Изабрано ако приликом дотеривања времена/датума фотографија, релативно време треба бити задржано. Поништено ако све фотографије требају бити подешене на исто време

en: modify original photo files
sr: мења датотеке изворне фотографије

en: True if when adjusting time/date of photos, the original files should be modified as well. False if changes are made only in the database
sr: Изабрано ако приликом дотеривања времена/датума фотографије, изворне датотеке требају бити такође измењене. Поништено ако се измене чине само у бази података

en: show welcome dialog on startup
sr: приказује прозорче добродошлице при покретању

en: True if, when on startup, a welcome dialog should be shown. False if it should not be shown
sr: Изабрано ако, приликом покретања, прозорче добродошлице треба бити приказано. Поништено ако не треба бити приказано

en: sidebar position
sr: положај бочне површи

en: The width, in pixels, of the sidebar
sr: Ширина, у пикселима, бочне површи

en: photo thumbnail scale
sr: сразмера минијатуре фотографије

en: The scale of photo thumbnails, ranging from 72 to 360
sr: Сразмера минијатуре фотографије, у опсегу од 72 до 360

en: pin toolbar state
sr: прибада стање траке алата

en: Pin toolbar in fullscreen, or not
sr: Прибада траку алата у пуном екрану, или не

en: prefer GTK+’s dark theme
sr: даје предност Гтк*+ тамној теми

en: Whether to use the dark theme of GTK+ for Shotwell or not
sr: Да ли ће да користи тамну тему за Гтк+ за Фото-бунар или не

en: background for transparent images
sr: позадина за провидне слике

en: The background to use for transparent images
sr: Позадина која ће се користити за провидне слике

en: color for solid transparency background
sr: боја за позадину пуне провидности

en: Color to use if background for transparent images is set to solid color
sr: Боја која ће се користити за провидне слике је подешена на пуну боју

en: Selection state of “hide photos” option
sr: Стање избора опције „сакриј фотографије“

en: Last used selection state of the “hide photos already imported” option in the import page
sr: Последње коришћено стање избора опције „сакриј већ увезене фотографије“ на страници увоза

en: delay
sr: застој

en: Delay (in seconds) between photos in the slideshow
sr: Застој (у секундама) између фотографија у покретном приказу

en: transition delay
sr: застој прелаза

en: The time (in seconds) that a transition runs between photos in a slideshow
sr: Време (у секундама) трајања прелаза између фотографија у покретном приказу

en: transition effect id
sr: ид дејства прелаза

en: The name of the transition effect that will be used between photos when running a slideshow
sr: Назив дејства прелаза које ће се користити између фотографија приликом трајања покретног приказа

en: Show title
sr: приказује наслов

en: Whether to show the title of a photo during the slideshow
sr: Да ли ће приказивати наслов фотографије за време покретног приказа

en: maximize library window
sr: увеличава прозор библитеке

en: True if library application is maximized, false otherwise
sr: Изабрано ако је програм библиотеке увеличан, поништено у супротном

en: width of library window
sr: ширина прозора библиотеке

en: The last recorded width of the library application window
sr: Последња прибележена ширина прозора програма библиотеке

en: height of library window
sr: висина прозора библиотеке

en: The last recorded height of the library application window
sr: Последња прибележена висина прозора програма библиотеке

en: maximize direct-edit window
sr: увеличава прозор непосредног уређивања

en: True if direct-edit application is maximized, false otherwise
sr: Изабрано ако је програм непосредног уређивања увеличан, поништено у супротном

en: width of direct-edit window
sr: ширина прозора непосредног уређивања

en: The last recorded width of the direct-edit application window
sr: Последња прибележена ширина прозора програма непосредног уређивања

en: height of direct-edit window
sr: висина прозора непосредног уређивања

en: The last recorded height of the direct-edit application window
sr: Последња прибележена висина прозора програма непосредног уређивања

en: sidebar divider position
sr: положај разделника бочне површи

en: The last recorded position of the divider between the sidebar and view in library application window
sr: Последњи запамћени положај разделника између бочне површи и прегледа у прозору програма библиотеке

en: import directory
sr: директоријум увоза

en: Directory in which imported photo files are placed
sr: Директоријум у коме се стављају датотеке увезених фотографија

en: watch library directory for new files
sr: прати приспеће нових датотека у фасцикли фототеке

en: If true, files added to the library directory are automatically imported
sr: Ако је изабрано, датотеке додате у директоријум библиотеке се одмах увозе

en: write metadata to master files
sr: уписује метаподатке у главне датотеке

en: If true, changes to metadata (tags, titles, etc.) are written to the master photo file
sr: Ако је изабрано, измене у метаподацима (ознаке, наслови, итд.) се записују у датотеку главне фотографије

en: use lowercase filenames
sr: користи називе датотека малим словима

en: If true, Shotwell will convert all filenames to lowercase when importing photo files
sr: Ако је изабрано, Фото-бунар ће пребацити све називе датотека на мала слова приликом увоза датотека фотографија

en: directory pattern
sr: шаблон директоријума

en: A string encoding a naming pattern that will be used to name photo directories on import
sr: Ниска која кодира шаблон именовања који ће бити коришћен за именовање директоријума фотографија при увозу

en: directory pattern custom
sr: произвољни шаблон директоријума

en: A string encoding a custom naming pattern that will be used to name photo directories on import
sr: Ниска која кодира произвољни шаблон именовања који ће бити коришћен за именовање директоријума фотографија при увозу

en: RAW developer default
sr: основни сирови развијач

en: Default option for which RAW developer Shotwell will use
sr: Основна опција за коју ће сировог развијача Фото-бунар користити

en: Most-recently-used crop aspect ratio menu choice
sr: Најчешће скоро коришћен избор изборника односа сразмере одсецања

en: A numeric code representing the last crop menu choice the user made
sr: Бројчани код који представља последњи избор изборника одсецања који је начинио корисник

en: Most-recently-used crop custom aspect ratio’s numerator
sr: Најчешће скоро коришћен нумератор произвољног односа сразмере одсецања

en: A nonzero, positive integer representing the width part of the last custom crop ratio the user entered
sr: Не-нулти, позитивни цео број који представља део ширине последње сразмере произвољног одсецања који је унео корисник

en: Most-recently-used crop custom aspect ratio’s denominator
sr: Најчешће скоро коришћен деномератор произвољног односа сразмере одсецања

en: A nonzero, positive integer representing the height part of the last custom crop ratio the user entered
sr: Не-нулти, позитивни цео број који представља део висине последње сразмере произвољног одсецања који је унео корисник

en: external photo editor
sr: спољни уређивач фотографија

en: External application used to edit photos
sr: Спољни програм коришћен за уређивање фотографија

en: external raw editor
sr: спољни сирови уређивач

en: External application used to edit RAW photos
sr: Спољни програм коришћен за уређивање сирових фотографија

en: Setting in export dialog: how to trim images
sr: Подешавање у прозорчету извоза: како да скрати слике

en: export metadata
sr: извоз метаподатака

en: Setting in export dialog: option to export metadata
sr: Подешавање у прозорчету извоза: опција за извоз метаподатака

en: format setting, special value
sr: подешавање формата, посебна вредност

en: Setting in export dialog: format setting, special value
sr: Подешавање у прозорчету извоза: подешавање формата, посебна вредност

en: format setting, type value
sr: подешавање формата, вредност врсте

en: Setting in export dialog: format setting, type value
sr: Подешавање у прозорчету извоза: подешавање формата, вредност врсте

en: JPEG quality option
sr: Опција ЈПЕГ квалитета

en: Setting in export dialog: jpeg quality option
sr: Подешавање у прозорчету извоза: опција јпег квалитета

en: maximal size of image
sr: највећа величина слике

en: Setting in export dialog: maximal size of image
sr: Подешавање у прозорчету извоза: највећа величина слике

en: last used publishing service
sr: последња коришћена услуга објављивања

en: A numeric code representing the last service to which photos were published
sr: Бројчани код који представља последњу услугу на којој су фотографије објављене

en: default publishing service
sr: основна услуга објављивања

en: The authorization token for the currently logged in Flickr user, if any
sr: Симбол потврђивања идентитета за тренутно пријављеног корисника Фликра, ако постоји

en: The cryptographic secret used to sign requests against the authorization token for the currently logged in Flickr user, if any
sr: Криптографска тајна која се користи за означавање захтева над симболом потврђивања идентитета за тренутно пријављеног корисника Фликра, ако постоји

en: default size code
sr: шифра основне величине

en: A numeric code representing the default size for photos published to Flickr
sr: Бројчани код који представља основну величину за фотографије објављене на Фликру

en: default visibility
sr: основна видљивост

en: A numeric code representing the default visibility for photos published to Flickr
sr: Бројчани код који представља основну видљивост за фотографије објављене на Фликру

en: Whether images being uploaded to Flickr should have their metadata removed first
sr: Да ли ће са слика отпремљених на Фликр бити прво уклоњени метаподаци

en: refresh token
sr: симбол освежавања

en: The OAuth token used to refresh the Google Photos session for the currently logged in user, if any
sr: Симбол отвореног потврђивања који се користи за освежавање сесије Гугл Фотографија за тренутно пријављеног корисника, ако постоји

en: A numeric code representing the default size for photos uploaded to Google Photos Albums
sr: Бројчани код који представља основну величину за фотографије отпремљене на албуме Гугл Фотографија

en: last album
sr: последњи албум

en: The name of the last album the user published photos to, if any
sr: Назив последњег албума на који је корисник објавио фотографије, ако постоји

en: Whether images being uploaded to Google Photos should have their metadata removed first
sr: Да ли ће са слика отпремљених на Гугл Фотографије бити прво уклоњени метаподаци

en: Piwigo URL
sr: Адреса Пивига

en: URL of the Piwigo server
sr: Адреса Пивиго сервера

en: Piwigo username, if logged in
sr: Корисничко име за Пивиго, ако сте пријављени

en: password
sr: лозинка

en: Piwigo password, if logged in
sr: Лозинка за Пивиго, ако сте пријављени

en: remember password
sr: запамти лозинку

en: If true, remember the Piwigo password
sr: Ако је изабрано, памтиће лозинку за Пивиго

en: The last selected Piwigo category
sr: Последња изабрана категорија за Пивиго

en: last permission level
sr: последњи ниво овлашћења

en: The last chosen Piwigo permission level
sr: Последњи изабрани ниво овлашћења за Пивиго

en: A numeric code representing the last photo size preset used when publishing to Piwigo
sr: Бројчани код који представља подешеност величине последње фотографије која је коришћена приликом објављивања на Пивиго

en: Whether images being uploaded to Piwigo should have their metadata removed first
sr: Да ли ће са слика отпремљених на Пивиго бити прво уклоњени метаподаци

en: if title is set and comment unset, use title as comment for uploads to Piwigo
sr: ако је наслов подешен а напомена није, користи наслов као напомену за отпремања на Пивиго

en: Whether images being uploaded to Piwigo should have their comment set from the title if title is set and comment unset
sr: Да ли ће слике отпремљене на Пивиго имати своје напомене постављене из наслова ако је исти постављен а напомена поништена

en: do not upload tags when uploading to Piwigo
sr: не отпрема ознаке када отпрема на Пивиго

en: Whether images being uploaded to Piwigo should have their tags removed on upload, such that these tags will not appear on the remote Piwigo server
sr: Да ли из слика које се отпремају на Пивиго треба да се уклоне њихове ознаке при отпремању, тако да се те ознаке неће појавити на удаљеном серверу Пивига

en: do not upload ratings when uploading to Piwigo
sr: не отпрема оцене када отпрема на Пивиго

en: Whether images being uploaded to Piwigo should have their ratings uploaded, such that these ratings will not appear on the remote Piwigo server
sr: Да ли сликама које се отпремају на Пивиго треба да се отпреме њихове оцене, тако да се те ознаке неће појавити на удаљеном серверу Пивига

en: Gallery3 username
sr: Корисничко име Галерије 3

en: API key
sr: АПИ кључ

en: Gallery3 API key
sr: АПИ кључ Галерије 3

en: URL
sr: Адреса

en: Gallery3 site URL
sr: Адреса сајта Галерије 3

en: Whether images being uploaded to Gallery3 should have their metadata removed first
sr: Да ли ће са слика отпремљених на Галерију3 бити прво уклоњени метаподаци

en: scaling constraint of uploaded picture
sr: ограничење сразмеравања отпремљене слике

en: The scaling constraint ID of the picture to be uploaded
sr: ИД ограничења сразмеравања слике која се отпрема

en: pixels of the major axis uploaded picture
sr: пиксели веће осе отпремљене слике

en: The pixels of the major axis of the picture to be uploaded; used only if scaling-constraint-id is an appropriate value
sr: Пиксели веће осе слике која се отпрема; користи се само ако је ид ограничења сразмеравања одговарајућа вредност

en: The OAuth token used to refresh the YouTube session for the currently logged in user, if any
sr: Симбол отвореног потврђивања који се користи за освежавање сесије Јутуба за тренутно пријављеног корисника, ако постоји

en: last used import service
sr: последња коришћена услуга увоза

en: A numeric code representing the last service from which photos were imported
sr: Бројчани код који представља последњу услугу са које су фотографије увезене

en: interpreter state cookie
sr: колачић стања тумача

en: A numeric code that captures the state of the GStreamer plug-in environment
sr: Бројчани код који хвата стање окружења прикључка Гстримера

en: content layout mode
sr: режим распореда садржаја

en: A numeric code that describes how photos are laid out on the page during printing
sr: Бројчани код који описује како се фотографије ређају на страници за време штампања

en: content ppi
sr: ппи садржаја

en: The number of pixels per inch (ppi) sent to the printer during printing
sr: Број пиксела по инчу (ппи) послатих штампачу за време штампања

en: content width
sr: ширина садржаја

en: The width of the printed emulsion on the page when printing
sr: Ширина штампаног материјала на страници приликом штампања

en: content height
sr: висина садржаја

en: The height of the printed emulsion on the page when printing
sr: Висина штампаног материјала на страници приликом штампања

en: content units
sr: јединице садржаја

en: A numeric code representing unit of measure (inches or centimeters) used when printing
sr: Бројчани код који представља јединицу мере (инчи или центиметри) која се користи приликом штампања

en: images per page code
sr: број фотографија по страници

en: A numeric code representing the currently selected images per page mode used when printing
sr: Бројчани код који представља тренутно изабрани режим броја слика по страници приликом штампања

en: size selection
sr: избор величине

en: The index of the current print size in a pre-defined list of standard sizes
sr: Индекс тренутне величине штампања у унапред одређеном списку стандардних величина

en: match aspect ratio
sr: одговара односу сразмере

en: Determines whether custom print sizes must match the aspect ratio of the original photo
sr: Одређује да ли произвољне величине штампања морају да одговарају односу сразмере изворне фотографије

en: print titles
sr: штампа наслове

en: True if the title of a photo should be printed when the photo is printed, false otherwise
sr: Изабрано ако наслов фотографије треба да се одштампа приликом штампања, у супротном поништено

en: titles font
sr: слова наслова

en: The name of the font to use for photo titles when they are printed
sr: Назив словне групе која ће се користити за наслове фотографија приликом штампања

en: enable facebook publishing plugin
sr: укључује прикључак објављивања на фејсбук

en: True if the Facebook publishing plugin is enabled, false otherwise
sr: Изабрано ако је укључен прикључак за објављивање на Фејсбук, у супротном поништено

en: enable flickr publishing plugin
sr: укључује прикључак објављивања на фликр

en: True if the Flickr publishing plugin is enabled, false otherwise
sr: Изабрано ако је укључен прикључак за објављивање на Фликр, у супротном поништено

en: enable Google Photos publishing plugin
sr: укључује прикључак објављивања на Гугл Фотографије

en: True if the Google Photos publishing plugin is enabled, false otherwise
sr: Изабрано ако је укључен прикључак за објављивање на Гугл Фотографијама, у супротном поништено

en: enable youtube publishing plugin
sr: укључује прикључак објављивања на јутуб

en: True if the YouTube publishing plugin is enabled, false otherwise
sr: Изабрано ако је укључен прикључак за објављивање на Јутуб, у супротном поништено

en: enable piwigo publishing plugin
sr: укључује прикључак објављивања на пивиго

en: True if the Piwigo publishing plugin is enabled, false otherwise
sr: Изабрано ако је укључен прикључак за објављивање на Пивиго, у супротном поништено

en: enable yandex publishing plugin
sr: укључује прикључак објављивања на јандекс

en: True if the Yandex.Fotki publishing plugin is enabled, false otherwise
sr: Изабрано ако је укључен прикључак за објављивање на Јандекс.Фотки, у супротном поништено

en: enable tumblr publishing plugin
sr: укључује прикључак објављивања на тумблр

en: True if the Tumblr publishing plugin is enabled, false otherwise
sr: Изабрано ако је укључен прикључак за објављивање на Тумблр, у супротном поништено

en: enable rajce publishing plugin
sr: укључује прикључак објављивања на рајце

en: True if the Rajce publishing plugin is enabled, false otherwise
sr: Изабрано ако је укључен прикључак за објављивање на Рајсе, у супротном поништено

en: enable gallery3 publishing plugin
sr: укључује прикључак објављивања на галерију 3

en: True if the Gallery3 publishing plugin is enabled, false otherwise
sr: Изабрано ако је укључен прикључак за објављивање на Галерију 3, у супротном поништено

en: enable F-Spot import plugin
sr: укључује прикључак увоза Ф-броја

en: True if the F-Spot import plugin is enabled, false otherwise
sr: Изабрано ако је укључен прикључак увоза Ф-боја, у супротном поништено

en: enable slideshow crumble transition
sr: укључује распадање прелаза покретног приказа

en: True if the Crumble slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
sr: Изабрано ако је укључен прикључак распадања прелаза покретног приказа, у супротном поништено

en: enable slideshow fade transition
sr: укључује ишчезавање прелаза покретног приказа

en: True if the Fade slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
sr: Изабрано ако је укључен прикључак ишчезавања прелаза покретног приказа, у супротном поништено

en: enable slideshow slide transition
sr: укључује клизање прелаза покретног приказа

en: True if the Slide slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
sr: Изабрано ако је укључен прикључак клизања прелаза покретног приказа, у супротном поништено

en: enable slideshow clock transition
sr: укључује сат прелаза покретног приказа

en: True if the Clock slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
sr: Изабрано ако је укључен прикључак сата прелаза покретног приказа, у супротном поништено

en: enable slideshow circle transition
sr: укључује круг прелаза покретног приказа

en: True if the Circle slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
sr: Изабрано ако је укључен прикључак круга прелаза покретног приказа, у супротном поништено

en: enable slideshow circles transition
sr: укључује кругове прелаза покретног приказа

en: True if the Circles slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
sr: Изабрано ако је укључен прикључак кругова прелаза покретног приказа, у супротном поништено

en: enable slideshow blinds transition
sr: укључује клизање прелаза покретног приказа

en: True if the Blinds slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
sr: Изабрано ако је укључен прикључак застора прелаза покретног приказа, у супротном поништено

en: enable slideshow squares transition
sr: укључује квадрате прелаза покретног приказа

en: True if the Squares slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
sr: Изабрано ако је укључен прикључак квадрата прелаза покретног приказа, у супротном поништено

en: enable slideshow stripes transition
sr: укључује штрафте прелаза покретног приказа

en: True if the Stripes slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
sr: Изабрано ако је укључен прикључак штрафти прелаза покретног приказа, у супротном поништено

en: enable slideshow chess transition
sr: укључује шах прелаза покретног приказа

en: True if the Chess-Board slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
sr: Изабрано ако је укључен прикључак шаха прелаза покретног приказа, у супротном поништено

en: Shotwell
sr: Фото-бунар

en: Digital photo organizer
sr: Сређивач дигиталних фотографија

en: Shotwell is an easy-to-use, fast photo organizer designed for the GNOME desktop. It allows you to import photos from your camera or disk, organize them by date and subject matter, even ratings. It also offers basic photo editing, like crop, red-eye correction, color adjustments, and straighten. Shotwell’s non-destructive photo editor does not alter your master photos, making it easy to experiment and correct errors.
sr: Фото-бунар је једноставан за употребу, брз организатор фотографија осмишљен за Гномову радну површ. Омогућава вам да увезете фотографије са фото-апарата или диска, да их разврстате по датуму и предмету, чак и према оцени. Такође нуди и основну обраду слика, као одсецање, уклањање црвених очију, подешавање боје, и исправљање. Фото-бунаров не-уништавајући уредник фотографија не мења ваше главне фотографије, што олакшава експериментисање и исправљање грешака.

en: When ready, Shotwell can upload your photos to various web services, such as Flickr, Google Photos, and more.
sr: Када сте спремни, Фото-бунар може да отпреми ваше фотографије на разне веб услуге, као што је Фликр, Гугл Фотографије и многе друге.

en: Shotwell supports JPEG, PNG, TIFF, and a variety of RAW file formats.
sr: Фото-бунар подржава ЈПЕГ, ПНГ, ТИФФ и разне сирове записе датотека.

en: The Shotwell developers
sr: Програмери Фото-бунара

en: Photo Manager
sr: Управник фотографија

en: Organize your photos
sr: Организујте ваше фотографије

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: album;camera;cameras;crop;edit;enhance;export;gallery;image;images;import;organize;photo;photographs;photos;picture;pictures;photography;print;publish;rotate;share;tags;video;facebook;flickr;picasa;youtube;piwigo;
sr: албум;фото-апарат;фото-апарати;отсеци;уреди;побољшај;извези;галерија;збирка;слика;слике;увези;среди;разврстај;фотографија;фотографије;штампај;објави;окрени;дели;ознаке;видео;фејсбук;фликр;пикаса;јутуб;пивиго;

en: Shotwell Viewer
sr: Фото-бунар прегледач фотографија

en: Photo Viewer
sr: Прегледач фотографија

en: _Enhance
sr: _Побољшај

en: Re_vert to Original
sr: _Врати на изворно

en: Add _Tags…
sr: Додај _ознаке…

en: Modif_y Tags…
sr: Измени _ознаке…

en: Toggle _Flag
sr: Окини _заставицу

en: _Set Rating
sr: _Оцени

en: _Unrated
sr: _Без оцене

en: _Rejected
sr: _Одбачене

en: _Increase
sr: _Повећај

en: _Decrease
sr: _Смањи

en: _Developer
sr: _Развијач

en: Camera
sr: Фото-апарат

en: Edit _Title…
sr: Измени _наслов…

en: Edit _Comment…
sr: Измени _напомену…

en: Open With E_xternal Editor
sr: _Отвори спољним уређивачем

en: Open With RA_W Editor
sr: Отвори уређивачем _сирових

en: View Eve_nt for Photo
sr: Прегледај _догађај за фотографију

en: Show in File Mana_ger
sr: Прикажи у _управнику датотека

en: Send _To…
sr: Пошаљи _у…

en: _Move to Trash
sr: _Премести у корпу

en: Rotate the photos right (press Ctrl to rotate left)
sr: Окрените фотографије на десно (притисните Ктрл да окренете на лево)

en: Rotate
sr: Окрените

en: Automatically improve the photo’s appearance
sr: Самостално унапредите изглед фотографије

en: Enhance
sr: Побољшајте

en: Publish to various websites
sr: Објавите изабране фотографије на разним сајтовима

en: Publish
sr: Објави

en: Find an image by typing text that appears in its name or tags
sr: Пронађите фотографије на основу назива или ознаке

en: Find
sr: Пронађите

en: _File
sr: _Датотека

en: _Save
sr: _Сачувај

en: Save _As…
sr: Сачувај _као…

en: _Quit
sr: _Изађи

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _Undo
sr: _Опозови

en: _Redo
sr: _Понови

en: _View
sr: _Преглед

en: Fulls_creen
sr: Преко _целог екрана

en: Zoom _In
sr: У_већај

en: Zoom _Out
sr: У_мањи

en: Fit to _Page
sr: Испуни _страницу

en: Zoom _100%
sr: Увећај на _100%

en: Zoom _200%
sr: Увећај на _200%

en: _Photo
sr: _Фотографија

en: _Previous Photo
sr: _Претходна фотографија

en: _Next Photo
sr: _Следећа фотографија

en: Rotate _Right
sr: Окрени на _десно

en: Rotate _Left
sr: Окрени на _лево

en: Flip Hori_zontally
sr: Изврни _водоравно

en: Flip Verti_cally
sr: Изврни _усправно

en: T_ools
sr: _Алати

en: _Crop
sr: _Исеци

en: _Straighten
sr: _Исправи

en: _Red-eye
sr: _Црвене очи

en: _Adjust
sr: _Дотерај

en: _Adjust Date and Time…
sr: _Подеси датум и време…

en: _Help
sr: По_моћ

en: _Frequently Asked Questions
sr: _Често постаљана питања

en: _Report a Problem…
sr: _Пријави проблем…

en: _About
sr: _О програму

en: _Import From Folder…
sr: _Увези из фасцикле…

en: Import From _Application…
sr: Увези из _програма…

en: Empty T_rash
sr: Испразни _корпу

en: _Find
sr: _Нађи

en: Ne_w Saved Search…
sr: Нова _сачувана претрага…

en: Select _All
sr: Изабери _све

en: _Preferences
sr: _Поставке

en: _Basic Information
sr: _Основни подаци

en: E_xtended Information
sr: _Додатни подаци

en: _Search Bar
sr: _Трака претраге

en: S_idebar
sr: _Бочна површ

en: T_oolbar
sr: _Трака алата

en: _Comments
sr: _Напомене

en: Sort _Events
sr: Поређај _догађаје

en: _Ascending
sr: _Растуће

en: D_escending
sr: _Опадајуће

en: Even_ts
sr: _Догађаји

en: _Merge Events
sr: _Спој догађаје

en: Re_name Event…
sr: _Преименуј догађај…

en: _Export…
sr: _Извези…

en: R_emove From Library
sr: Уклони из _фототеке

en: _Titles
sr: _Наслови

en: Ta_gs
sr: _Ознаке

en: _Ratings
sr: _Оцене

en: _Filter Photos
sr: _Издвој фотографије

en: _All Photos
sr: _Све фотографије

en: All + _Rejected
sr: Све + _одбачене

en: Rejected _Only
sr: Само _одбачене

en: Sort _Photos
sr: Поређај _фотографије

en: By _Title
sr: Према _називу

en: By _Filename
sr: Према називу _датотеке

en: By Exposure _Date
sr: Према _датуму излагања

en: By _Rating
sr: Према _оцени

en: _Descending
sr: _Опадајуће

en: _Photos
sr: _Фотографије

en: Make _Key Photo for Event
sr: Направи _кључну фотографију догађаја

en: _New Event
sr: _Нови догађај

en: Edit Event _Comment…
sr: Измени _напомену догађаја…

en: Faces
sr: Лица

en: Rename…
sr: Преименуј…

en: Delete
sr: Обришите

en: _Stop Import
sr: _Заустави увоз

en: Import _Selected
sr: Увези _изабрано

en: Import _All
sr: Увези _све

en: _Log in
sr: _Пријави ме

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _OK
sr: У _реду

en: Remove the selected photos from the library
sr: Уклоните изабране фотографије из фототеке

en: _Add Tags…
sr: Додај _ознаке…

en: Send T_o…
sr: Пошаљи _у…

en: S_lideshow
sr: _Покретни приказ

en: _Copy Color Adjustments
sr: _Умножи дотеривања боје

en: _Paste Color Adjustments
sr: _Убаци дотеривања боје

en: Display
sr: Приказ

en: Library Location
sr: Место фототеке

en: _Import photos to:
sr: _Увези фотографије у:

en: _Watch library directory for new files
sr: _Прати приспеће нових датотека у фасцикли фототеке

en: Importing
sr: Увозим

en: _Directory structure:
sr: Структура _директоријума:

en: Example:
sr: Пример:

en: R_ename imported files to lowercase
sr: _Промени назив увезених датотека на мала слова

en: Metadata
sr: Метаподаци

en: Write tags, titles, and other _metadata to photo files
sr: Уписуј ознаке, наслове и остале _метаподатке у датотеке фотографија

en: RAW Developer
sr: Сирови развијач

en: De_fault:
sr: _Основно:

en: _Pattern:
sr: _Шаблон:

en: When viewing images that are transparent, they will be drawn against this background.
sr: Када прегледате слике које су прозирне, биће исцртане на овој позадини.

en: Transparent Background:
sr: Провидна позадина:

en: Checkered
sr: Коцкаста

en: Solid color
sr: Једнобојна

en: None
sr: Ниједан

en: Use dark theme:
sr: Користи тамну тему:

en: Library
sr: Фототека

en: E_xternal photo editor:
sr: _Спољни уређивач фотографија:

en: External _RAW editor:
sr: Спољни _сирови уређивач:

en: External Editors
sr: Спољни уређивачи

en: Plugins
sr: Прикључци

en: Shotwell Preferences
sr: Поставке Фото-бунара

en: <b>Printed Image Size</b>
sr: <b>Величина одштампане фотографије</b>

en: Use a _standard size:
sr: Користи _уобичајену величину:

en: Use a c_ustom size:
sr: Користи _произвољну величину:

note: Abbrevation for "inch"
en: in.
sr: инч

en: _Match photo aspect ratio
sr: _Одговара сразмери фотографије

en: _Autosize:
sr: _Самостална величина:

en: <b>Titles</b>
sr: <b>Наслови</b>

en: Print image _title
sr: Штампај _називе фотографија

en: <b>Pixel Resolution</b>
sr: <b>Резолуција у тачкицама</b>

en: _Output photo at:
sr: _Штампај фотографије у:

en: pixels per inch
sr: тачкица по инчу

en: Search
sr: Претрага

en: Cancel
sr: Откажи

en: OK
sr: У реду

en: _Name of search:
sr: _Назив претраге:

en: _Match
sr: _Поклапа

en: any
sr: било која

en: all
sr: све

en: none
sr: ништа

en: of the following:
sr: од следећег:

en: Re_name…
sr: _Преименуј…

en: _Edit…
sr: _Уреди…

en: _Delete
sr: _Избриши

en: Set as Desktop Background
sr: Постави за позадину

en: Use for Desktop
sr: Користи за радну површ

en: Use for Lock Screen
sr: Користи за екран закључавања

en: Set as Desktop Slideshow
sr: Постави као смењиву позадину радне површи

en: Generate desktop background slideshow
sr: Направи смењиву позадину радне површи

en: Show each photo for
sr: Прикажи сваку фотографију за

en: period of time
sr: време

en: How long each photo is shown on the desktop background
sr: Колико дуго ће свака фотографија бити приказана као позадина радне површи

en: New _Tag…
sr: Нова _ознака…

en: Settings
sr: Подешавања

en: _Delay:
sr: _Застој:

en: _Transition effect:
sr: _Дејство прелаза:

en: Transition d_elay:
sr: _Застој прелаза:

en: Show t_itle
sr: Прикажи _наслов

en: seconds
sr: секунде

en: _New
sr: _Ново

en: _Rename…
sr: _Преименуј…

en: label
sr: натпис

en: _Restore
sr: _Поврати

en: Remove the selected photos from the trash
sr: Уклоните изабране фотографије из корпе

en: Move the selected photos back into the library
sr: Преместите изабране фотографије назад у фототеку

en: Delete all photos in the trash
sr: Обришите све фотографије из корпе

en: Empty Trash
sr: Испразни корпу

en: You are not currently logged into Flickr.
    
    Click Log in to log into Flickr in your Web browser. You will have to authorize Shotwell Connect to link to your Flickr account.
sr: Тренутно нисте пријављени на Фликр.
    
    Пријавите се на Фликр у вашем интернет прегледнику. Мораћете да овластите Повезивање Фото-бунара да направи везу до вашег налога Фликра.

en: Preparing for login…
sr: Припремам се за пријављивање…

en: Flickr authorization failed
sr: Није успело овлашћење Фликра

en: Verifying authorization…
sr: Проверавам овлашћење…

en: You have already logged in and out of a Google service during this Shotwell session.
    
    To continue publishing to Google services, quit and restart Shotwell, then try publishing again.
sr: Већ сте се једном пријавили и одјавили са Гуглове услуге током ове сесије Фото-бунара.
    
    Да наставите објављивање на Гугловим услугама, изађите и поново покрените Фото-бунар, па покушајте поново.

en: You are not currently logged into YouTube.
    
    You must have already signed up for a Google account and set it up for use with YouTube to continue. You can set up most accounts by using your browser to log into the YouTube site at least once.
    
    Shotwell uses the YouTube API services <a href="https://developers.google.com/youtube">https://developers.google.com/youtube</a> for accessing your YouTube channel and upload the videos. By using Shotwell to access YouTube, you agree to be bound to the YouTube Terms of Service as available at <a href="https://www.youtube.com/t/terms">https://www.youtube.com/t/terms</a>
    
    Shotwell's privacy policy regarding the use of data related to your Google account in general and YouTube in particular can be found in our <a href="help:shotwell/privacy-policy">online services privacy policy</a>
    
    For Google's own privacy policy, please refer to <a href="https://policies.google.com/privacy">https://policies.google.com/privacy</a>
sr: Тренутно нисте пријављени на Јутјуб.
    
    Треба да сте већ претплаћени за Гугл налог и да сте га подесили за коришћење са Јутјубом да бисте наставили. Можете да поставите већину налога користећи ваш веб прегледник да се пријавите на Јутјуб сајт барем једном.
    
    Фото-бунар користи Јутјуб АПИ услуге <a href="https://developers.google.com/youtube">https://developers.google.com/youtube</a> за приступ вашем Јутјуб каналу и отпремање видео снимака. Коришћењем Фото-бунара за приступ Јутјубу, слажете се да будете везани за услове услуга Јутјуба како су доступни на <a href="https://www.youtube.com/t/terms">https://www.youtube.com/t/terms</a>
    
    Политику приватности Фото-бунара која се односи на коришћење података који су повезани са вашим Гугл налогом уопште и Јутјубом понаособ можете наћи у нашој <a href="help:shotwell/privacy-policy">политици приватности услуга на мрежи</a>
    
    За Гуглову властиту политику приватности, погледајте <a href="https://policies.google.com/privacy">https://policies.google.com/privacy</a>

en: You are not currently logged into Google Photos.
    
    You must have already signed up for a Google account and set it up for use with Google Photos. Shotwell uses the Google Photos API services <a href="https://developers.google.com/photos/">https://developers.google.com/photos/</a> for all interaction with your Google Photos data. You will have to grant access Shotwell to your Google Photos library.
    
    Shotwell's privacy policy regarding the use of data related to your Google account in general and Google Photos in particular can be found in our <a href="help:shotwell/privacy-policy">online services privacy policy</a>. For Google's own privacy policy, please refer to <a href="https://policies.google.com/privacy">https://policies.google.com/privacy</a>
sr: Тренутно нисте пријављени на Гугл Фотографије.
    
    Треба да сте већ претплаћени за Гугл налог и да сте га подесили за коришћење са Гугл Фотографијама. Фото-бунар користи АПИ услуге Гугл Фотографија <a href="https://developers.google.com/photos/">https://developers.google.com/photos/</a> за деловање са вашим подацима Гугл Фотографија. Морате допустити Фото-бунару да приступа вашој збирци Гугл Фотографија.
    
    Политику приватности Фото-бунара која се односи на коришћење података који су повезани са вашим Гугл налогом уопште и Гугл Фотографијама понаособ можете наћи у нашој <a href="help:shotwell/privacy-policy">политици приватности услуга на мрежи</a>. За Гуглову властиту политику приватности, погледајте <a href="https://policies.google.com/privacy">https://policies.google.com/privacy</a>

en: _Email address
sr: Адреса _ел. поште

en: _Password
sr: _Лозинка

en: Log in
sr: Пријави ме

en: Enter the username and password associated with your Tumblr account.
sr: Унесите корисничко име и лозинку придружену вашем налогу Тумблр-а.

en: Username and/or password invalid. Please try again
sr: Корисничко име и/или лозинка нису исправни. Покушајте поново

en: Invalid User Name or Password
sr: Неисправно корисничко име или лозинка

en: Could not load UI: %s
sr: Не могу да учитам корисничко сучеље: %s

en: Visit the Shotwell home page
sr: Посетите веб страницу Фото-бунара

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: ⚫ This website presented identification that belongs to a different website.
sr: ⚫ Овај веб сајт је представио распознавање које припада другом веб сајту.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: ⚫ This website’s identification is too old to trust. Check the date on your computer’s calendar.
sr: ⚫ Распознавање овог веб сајта је престаро за вреовање. Проверите датум на календару вашег рачунара.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: ⚫ This website’s identification was not issued by a trusted organization.
sr: ⚫ Распознавање овог веб сајта није издато од стране поверљиве организације.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: ⚫ This website’s identification could not be processed. It may be corrupted.
sr: ⚫ Распознавање овог веб сајта се не може обрадити. Можда је оштећено.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: ⚫ This website’s identification has been revoked by the trusted organization that issued it.
sr: ⚫ Распознавање овог веб сајта је опозвано од стране поверљиве организације која га је издала.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: ⚫ This website’s identification cannot be trusted because it uses very weak encryption.
sr: ⚫ Распознавању овог веб сајта се не може веровати јер користи врло слабо шифровање.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: ⚫ This website’s identification is only valid for future dates. Check the date on your computer’s calendar.
sr: ⚫ Распознавање овог веб сајта је важеће само за будуће датуме. Проверите датум на календару вашег рачунара.

en: A temporary file needed for publishing is unavailable
sr: Привремена датотека неопходна за објављивање није доступна

en: _Gallery3 URL:
sr: Адреса _Галерије 3:

en: _User name:
sr: Корисничко _име:

en: _Password:
sr: _Лозинка:

en: Go _Back
sr: _Назад

en: API _Key:
sr: АПИ _кључ:

en: or
sr: или

en: An _existing album
sr: _Постојећи албум

en: A _new album
sr: _Нови албум

en: _Remove location, tag and camera-identifying data before uploading
sr: _Уклони место, податке препознавања ознаке и фото-апарата пре отпремања

en: Scaling constraint:
sr: Однос промене величине:

en: pixels
sr: тачкица

en: Original size
sr: Изворна величина

en: Longest edge
sr: Дужа ивица

en: _Logout
sr: _Одјави ме

en: _Publish
sr: _Објави

en: Gallery3 publishing module
sr: Модул објављивања Галерије 3

en: You are not currently logged into your Gallery.
    
    You must have already signed up for a Gallery3 account to complete the login process.
sr: Нисте тренутно пријављени на вашу Галерију.
    
    Потребно је да сте већ отворили налог за Галерију 3 да бисте обавили процес пријављивања.

en: Shotwell default directory
sr: Основни директоријум Фото-бунара

en: 
    
    The file “%s” may not be supported by or may be too large for this instance of Gallery3.
sr: 
    
    Може бити да датотека „%s“ није подржана или је превелика за овај примерак Галерије 3.

en: 
    Note that Gallery3 only supports the video types that Flowplayer does.
sr: 
    Знајте да Галерија 3 подржава само врсте видеа које и Фловплејер.

en: A file required for publishing is unavailable. Publishing to %s can’t continue.
sr: Датотека за објављивање није доступна. Објављивање на „%s“ не може да се настави.

note: populate any widgets whose contents are programmatically-generated
en: Publishing to %s as %s.
sr: Објављујем на „%s“ као %s.

en: Enter the URL for your Gallery3 site and the username and password (or API key) for your Gallery3 account.
sr: Унесите адресу вашег сајта Галерије 3 као и корисничко име и лозинку (или АПИ кључ) за ваш налог Галерије 3.

en: The username and password or API key were incorrect. To try again, re-enter your username and password below.
sr: Корисничко име и лозинка или АПИ кључ бејаху неисправни. Да покушате опет, поново унесите ваше корисничко име и лозинку.

en: The URL entered does not appear to be the main directory of a Gallery3 instance. Please make sure you typed it correctly and it does not have any trailing components (e.g., index.php).
sr: Унесена адреса не изгледа да је главни директоријум примерка Галерије 3. Проверите да ли сте је исправно укуцали и да нема никакав пратећи састојак (нпр., „index.php“).

en: Unrecognized User
sr: Непознати корисник

en:  Site Not Found
sr:  Нисам пронашао сајт

en: _Remember
sr: _Запамти

en: An _existing album:
sr: _Постојећи албум:

en: A _new album named:
sr: _Нови албум под називом:

en: _Hide album
sr: _Сакриј албум

en: Open target _album in browser
sr: Отвори циљни _албум у прегледнику

en: Copyright © 2013 rajce.net
sr: Ауторска права © 2013 rajce.net

en: An error message occurred when publishing to Rajce. Please try again.
sr: Дошли је до грешке приликом објављивања на Рајсу. Покушајте поново.

en: Enter email and password associated with your Rajce account.
sr: Унесите ел. пошту и лозинку придружену вашем налогу Рајс-а.

en: Invalid email and/or password. Please try again
sr: Ел. пошта и/или лозинка нису исправни. Покушајте поново

en: Invalid User Email or Password
sr: Неисправна ел. пошта корисника или лозинка

en: You are logged into Rajce as %s.
sr: Пријављени сте на Рајс као %s.

en: Photos will appear in:
sr: Фотографије ће се појавити у:

en: Shotwell Extra Publishing Services
sr: Фото-бунарове додатне услуге објављивања

en: Copyright 2010+ Evgeniy Polyakov <zbr@ioremap.net>
sr: Ауторска права 2010+ Јевгениј Полјаков <zbr@ioremap.net>

en: Visit the Yandex.Fotki web site
sr: Посетите веб сајт „Yandex.Fotki“

en: You are not currently logged into Yandex.Fotki.
sr: Тренутно нисте пријављени на „Yandex.Fotki“.

en: Public
sr: Јавно

en: Friends
sr: Пријатељи

en: Private
sr: Приватно

en: _Albums (or write new):
sr: _Албуми (или направи нови):

en: Access _type:
sr: _Врста приступа:

en: Disable _comments
sr: Искључи _коментаре

en: _Forbid downloading original photo
sr: _Забрани преузимање изворне фотографије

en: Photo _size
sr: Величина _фотографије

en: _Remove location, camera, and other identifying information before uploading
sr: _Уклони место, фото-апарат, и друге податке препознавања пре отпремања

en: Copyright 2016 Software Freedom Conservancy Inc.
sr: Ауторска права 2016 Друштво за Очување Слободе Софтвера Инк.

en: A file required for publishing is unavailable. Publishing to Flickr can’t continue.
sr: Датотека за објављивање није доступна. Објављивање на Фликр не може да се настави.

en: You are logged into Flickr as %s.
sr: Пријављени сте на Фликр као %s.

en: Your free Flickr account limits how many photos you can upload to the service.
    You have uploaded %llu out of your %lld file limit.
sr: Ваш бесплатни налог Фликра ограничава количину фотографија коју можете да отпремите на услугу.
    Отпремили сте %llu од укупно %lld датотеке.

en: Your Flickr Pro account entitles you to unlimited uploads. You have currently uploaded a file | Your Flickr Pro account entitles you to unlimited uploads. You have currently uploaded %d files
sr[0]: Ваш налог Фликра Про вам омогућава неограничена отпремања. Тренутно сте отпремили %d датотеку
sr[1]: Ваш налог Фликра Про вам омогућава неограничена отпремања. Тренутно сте отпремили %d датотеке
sr[2]: Ваш налог Фликра Про вам омогућава неограничена отпремања. Тренутно сте отпремили %d датотека
sr[3]: Ваш налог Фликра Про вам омогућава неограничена отпремања. Тренутно сте отпремили једну датотеку

en: Photos _visible to
sr: Фотографије могу _видети

en: Videos _visible to
sr: Видео снимке могу _видети

en: Photos and videos _visible to
sr: Фотографије и снимке могу _видети

en: Everyone
sr: Свима

en: Friends & family only
sr: Само пријатељи и породица

en: Family only
sr: Само породица

en: Friends only
sr: Само пријатељи

en: Just me
sr: Само мени

en: 500 × 375 pixels
sr: 500 × 375 пиксела

en: 1024 × 768 pixels
sr: 1024 × 768 пиксела

en: 2048 × 1536 pixels
sr: 2048 × 1536 пиксела

en: 4096 × 3072 pixels
sr: 4096 × 3072 пиксела

en: Shotwell can only publish into albums that it created by itself, so this list might be empty despite the fact that you already have albums in your Google Photos account
sr: Фото-бунар може објављивати само у албумима које је сам створио, тако да овај списак може бити празан упркос чињеници да већ имате албуме на вашем налогу Гугл Фотографија

en: Photo _size preset
sr: Претподешавање _величине фотографије

en: An existing album
sr: Постојећи албум

en: A new album named
sr: Нови албум под називом

en: Shotwell Connect
sr: Повезивање Фото-бунара

en: Small (640 × 480 pixels)
sr: Мала (640 × 480 пиксела)

en: Medium (1024 × 768 pixels)
sr: Средња (1024 × 768 пиксела)

en: Recommended (1600 × 1200 pixels)
sr: Препоручено (1600 × 1200 пиксела)

en: Google+ (2048 × 1536 pixels)
sr: Гугл+ (2048 × 1536 пиксела)

en: Original Size
sr: Изворна величина

note: populate any widgets whose contents are programmatically-generated.
en: You are logged into Google Photos as %s.
sr: Пријавили сте се на Гугл Фотографије као %s.

en: Videos will appear in:
sr: Видео снимци ће се појавити у:

note: Activate last known album id. If none was chosen, either use the old default (Shotwell connect) or the new "Default album" album for Google Photos
en: Default album
sr: Основни албум

en: Copyright 2019 Jens Georg <mail@jensge.org>
sr: Ауторска права 2019 Jens Georg <mail@jensge.org>

en: _URL of your Piwigo photo library
sr: _Адреса ваше фототеке Пивигоа

en: User _name
sr: Корисничко _име

en: Remember Password
sr: Запамти лозинку

en: An _existing category
sr: _Постојећа категорија

en: A _new album named
sr: _Нови албум под називом

en: within category
sr: у категорији

en: Album comment
sr: Напомена албума

en: Photos will be _visible by
sr: Фотографије могу _видети

en: Photo size
sr: Величина фотографије

en: _If a title is set and comment unset, use title as comment
sr: _Ако је наслов подешен а напомена није, користи наслов као напомену

en: _Do no upload tags
sr: _Не отпремај ознаке

en: _Do not upload ratings
sr: _Не отпремај оцене

en: Logout
sr: Одјави ме

en: Creating album %s…
sr: Правим албум „%s“…

en: An error message occurred when publishing to Piwigo. Please try again.
sr: Дошли је до грешке приликом објављивања на Пивигоу. Покушајте поново.

note: %s is the host name that we tried to connect to
en: This does not look like the real %s. Attackers might be trying to steal or alter information going to or from this site (for example, private messages, credit card information, or passwords).
sr: Ово не изгледа као да је прави „%s“. Можда нападачи покушавају да украду или да измене податке који иду ка или од овог сајта (на пример, личне поруке, податке о кредитним картицама, или лозинке).

en: Certificate of %s
sr: Уверење „%sд

en: Enter the URL of your Piwigo photo library as well as the username and password associated with your Piwigo account for that library.
sr: Унесите адресу ваше фототеке Пивигоа као и корисничко име и лозинку придружене вешем налогу Пивигоа за ту фототеку.

en: Shotwell cannot contact your Piwigo photo library. Please verify the URL you entered
sr: Фото-бунар не може да ступи у везу са вашом фототеком Пивигоа. Проверите адресу коју сте унели

en: Invalid URL
sr: Неисправна адреса

en: Admins, Family, Friends, Contacts
sr: Администратори, Породица, Пријатељи, Контакти

en: Admins, Family, Friends
sr: Администратори, Породица, Пријатељи

en: Admins, Family
sr: Администратори, Породица

en: Admins
sr: Администратори

en: This connection is not secure
sr: Ова веза није безбедна

en: Show the certificate…
sr: Прикажи уверење…

en: I understand, please _proceed.
sr: Разумем, _настави.

en: Core Publishing Services
sr: Кључне услуге објављивања

en: Blogs
sr: Блогови

en: Copyright 2012 BJA Electronics
sr: Ауторска права 2012 БЈА Електроника

en: 1280 × 853 pixels
sr: 1280 × 853 пиксела

en: TumblrPublisher: start( ): can’t start; this publisher is not restartable.
sr: „TumblrPublisher: start( ):“ не може да се покрене; овај објављивач није за поновно покретање.

en: You are logged into Tumblr as %s.
sr: Пријављени сте на Тумблр као %s.

en: Video privacy _setting
sr: Подешавање _приватности снимка

en: A file required for publishing is unavailable. Publishing to YouTube can’t continue.
sr: Датотека за објављивање није доступна. Објављивање на Јутуб не може да се настави.

en: You are logged into YouTube as %s.
sr: Пријавили сте се на Јутуб као %s.

en: Public listed
sr: Јавно је доступно

en: Public unlisted
sr: Није јавно доступно

en: Blinds
sr: Застор

en: Chess
sr: Шах

en: Circle
sr: Круг

en: Circles
sr: Кругови

en: Clock
sr: Сат

en: Crumble
sr: Распадање

en: Fade
sr: Ишчезавање

en: Core Slideshow Transitions
sr: Кључни прелази покретног приказа

en: Copyright 2010 Maxim Kartashev, Copyright 2016 Software Freedom Conservancy Inc.
sr: Ауторска права 2010 Максим Карташев, Ауторска права 2016 Друштво за Очување Слободе Софтвера.

en: Slide
sr: Клизање

en: Squares
sr: Квадрати

en: Stripes
sr: Штрафте

en: Unable to create cache directory %s: %s
sr: Не могу да направим директоријум оставе „%s“: %s

en: Unable to create data directory %s: %s
sr: Не могу да направим директоријум података „%s“: %s

note: If XDG yarfed, use ~/Pictures
en: Pictures
sr: Слике

en: Unable to create temporary directory %s: %s
sr: Не могу да направим привремени директоријум „%s“: %s

en: Unable to create data subdirectory %s: %s
sr: Не могу да направим поддиректоријум података „%s“: %s

en: Could not make directory %s writable
sr: Не могу да учиним директоријум „%s“ уписивим

en: Could not make directory %s writable: %s
sr: Не могу да учиним директоријум „%s“ уписивим: %s

en: Pin Toolbar
sr: Прибоди траку лата

en: Pin the toolbar open
sr: Прибодите отворену траку лата

en: Leave fullscreen
sr: Напустите приказ преко целог екрана

en: A fatal error occurred when accessing Shotwell’s library. Shotwell cannot continue.
    
    %s
sr: Дошло је до кобне грешке приликом приступања фототеци Фото-бунара. Фото-бунар не може да настави рад.
    
    %s

en: Visit the Shotwell web site
sr: Посетите веб страницу Фото-бунара

en: Unable to display help: %s
sr: Не могу да прикажем помоћ: %s

en: Unable to navigate to bug database: %s
sr: Не могу да приступим бази података грешака: %s

en: Unable to display FAQ: %s
sr: Не могу да прикажем ЧПП: %s

en: Success
sr: Успешно

en: File error
sr: Грешка у датотеци

en: Unable to decode file
sr: Не могу да дешифрујем датотеку

en: Database error
sr: Грешка у бази података

en: User aborted import
sr: Ви сте прекинули увоз

en: Not a file
sr: Није датотека

en: File already exists in database
sr: Датотека већ постоји у бази

en: Unsupported file format
sr: Запис датотеке није подржан

en: Not an image file
sr: Датотека није фотографија

en: Disk failure
sr: Грешка на диску

en: Disk full
sr: Диск је пун

en: Camera error
sr: Грешка фото-апарата

en: File write error
sr: Грешка писања датотеке

en: Corrupt image file
sr: Оштећена датотека фотографије

en: Imported failed (%d)
sr: Увоз није успео (%d)

en: Cameras
sr: Фото-апарати

en: List of all discovered camera devices
sr: Списак свих откривених фото-апарата

en: Unable to unmount camera. Try unmounting the camera from the file manager.
sr: Не могу да откачим фото-апарат. Пробајте да откачите фото-апарат из управника датотека.

note: hide duplicates checkbox
en: Hide photos already imported
sr: Сакриј већ увезене фотографије

en: Only display photos that have not been imported
sr: Прикажи само фотографије које нису увезене

en: The camera seems to be empty. No photos/videos found to import
sr: Изгледа да је фото-апарат празан. Нема фотографија/снимака за увоз

en: No new photos/videos found on camera
sr: Нисам пронашао нове фотографије/снимке на фото-апарату

note: it's mounted, offer to unmount for the user
en: Shotwell needs to unmount the camera from the filesystem in order to access it. Continue?
sr: Фото-бунар мора да откачи фото-апарат са система да би му приступио. Да наставим?

en: _Unmount
sr: _Откачи

en: Please unmount the camera.
sr: Откачите фото-апарат.

en: The camera is locked by another application. Shotwell can only access the camera when it’s unlocked. Please close any other application using the camera and try again.
sr: Фото-апарат је закључан другим програмом. Фото-бунар може да приступи фото-апарату само када је откључан. Затворите све друге програме који користе фото-апарат и покушајте поново.

en: Please close any other application using the camera.
sr: Затворите све друге програме који користе фото-апарат.

en: Unable to fetch previews from the camera:
    %s
sr: Не могу да довучем претпрегледе фотографија са фото-апарата:
    %s

en: Unmounting…
sr: Откачињем…

en: Connecting to camera, please wait…
sr: Повезујем се на фото-апарат, сачекајте мало…

en: Starting import, please wait…
sr: Започињем увоз, сачекајте мало…

en: Fetching photo information
sr: Преузимам податке о фотографији

en: Fetching preview for %s
sr: Преузимам претпреглед за „%s“

en: Unable to lock camera: %s
sr: Не могу да закључам фото-апарат: %s

en: Delete this photo from camera? | Delete these %d photos from camera?
sr[0]: Да обришем ову %d фотографију са фото-апарата?
sr[1]: Да обришем ове %d фотографије са фото-апарата?
sr[2]: Да обришем ових %d фотографија са фото-апарата?
sr[3]: Да обришем ову једну фотографију са фото-апарата?

en: Delete this video from camera? | Delete these %d videos from camera?
sr[0]: Да обришем овај %d снимак са фото-апарата?
sr[1]: Да обришем ова %d снимка са фото-апарата?
sr[2]: Да обришем ових %d снимака са фото-апарата?
sr[3]: Да обришем овај један снимак са фото-апарата?

en: Delete this photo/video from camera? | Delete these %d photos/videos from camera?
sr[0]: Да обришем ову %d фотографију/снимак са фото-апарата?
sr[1]: Да обришем ове %d фотографије/снимка са фото-апарата?
sr[2]: Да обришем ових %d фотографија/снимака са фото-апарата?
sr[3]: Да обришем ову %d фотографију/снимак са фото-апарата?

en: Delete these files from camera? | Delete these %d files from camera?
sr[0]: Да обришем ову %d датотеку са фото-апарата?
sr[1]: Да обришем ове %d датотеке са фото-апарата?
sr[2]: Да обришем ових %d датотека са фото-апарата?
sr[3]: Да обришем ову %d датотеку са фото-апарата?

en: _Keep
sr: _Задржи

en: Removing photos/videos from camera
sr: Уклањам фотографије/снимке са фото-апарата

en: Unable to delete %d photo/video from the camera due to errors. | Unable to delete %d photos/videos from the camera due to errors.
sr[0]: Не могу да обришем %d фотографију/снимак са фото-апарата, услед грешке.
sr[1]: Не могу да обришем %d фотографије/снимка са фото-апарата, услед грешке.
sr[2]: Не могу да обришем %d фотографија/снимака са фото-апарата, услед грешке.
sr[3]: Не могу да обришем %d фотографију/снимак са фото-апарата, услед грешке.

en: No photos/videos
sr: Нема фотографија/снимака

en: No photos/videos found which match the current filter
sr: Нисам пронашао фотографије/снимке који одговарају текућем филтеру

en: _Print
sr: _Штампај

en: Set as _Desktop Background
sr: Постави за _позадину

en: _Duplicate
sr: _Удвостручи

en: Fullscreen
sr: Преко целог екрана

en: Adjust Date and Time…
sr: Подесите датум и време…

en: _Play
sr: Пу_сти

en: Export Photo/Video | Export Photos/Videos
sr[0]: Извезите фотографију/снимак
sr[1]: Извезите фотографије/снимке
sr[2]: Извезите фотографије/снимке
sr[3]: Извезите фотографију/снимак

en: Export Photo | Export Photos
sr[0]: Извезите фотографију
sr[1]: Извезите фотографије
sr[2]: Извезите фотографије
sr[3]: Извезите фотографију

en: Rotating
sr: Окрећем

en: Undoing Rotate
sr: Поништавам окретање

en: Flipping Horizontally
sr: Изврћем водоравно

en: Undoing Flip Horizontally
sr: Поништавам водоравно извртање

en: Flipping Vertically
sr: Изврћем усправно

en: Undoing Flip Vertically
sr: Поништавам усправно извртање

en: Reverting
sr: Враћам

en: Undoing Revert
sr: Поништавам враћање

en: Enhancing
sr: Побољшавам

en: Undoing Enhance
sr: Поништавам побољшање

en: Applying Color Transformations
sr: Примењујем преображавање боја

en: Undoing Color Transformations
sr: Поништавам преображавање боја

en: Creating New Event
sr: Правим нови догађај

en: Removing Event
sr: Уклањам догађај

en: Moving Photos to New Event
sr: Премештам фотографије у нови догађај

en: Setting Photos to Previous Event
sr: Подешавам фотографије на претходни догађај

en: Merging
sr: Спајам

en: Unmerging
sr: Раздвајам

en: Duplicating photos
sr: Умножавам фотографије

en: Removing duplicated photos
sr: Уклањам удвостручене фотографије

en: Unable to duplicate one photo due to a file error | Unable to duplicate %d photos due to file errors
sr[0]: Не могу да удвостручим %d фотографију због грешке у датотеци
sr[1]: Не могу да удвостручим %d фотографије због грешака у датотеци
sr[2]: Не могу да удвостручим %d фотографија због грешака у датотеци
sr[3]: Не могу да удвостручим %d фотографију због грешке у датотеци

en: Restoring previous rating
sr: Враћам на претходну оцену

en: Increasing ratings
sr: Повећавам оцену

en: Decreasing ratings
sr: Смањујем оцену

en: Setting RAW developer
sr: Постављам сировог развијача

en: Restoring previous RAW developer
sr: Враћам претходног сировог развијача

en: Set Developer
sr: Постављам програмера

en: Original photo could not be adjusted.
sr: Не могу да дотерам изворну фотографију.

en: Adjusting Date and Time
sr: Дотерујем датум и време

en: Undoing Date and Time Adjustment
sr: Поништавам дотеривање датума и времена

en: One original photo could not be adjusted. | The following original photos could not be adjusted.
sr[0]: Не могу да дотерам изворну фотографију.
sr[1]: Не могу да дотерам изворне фотографије.
sr[2]: Не могу да дотерам изворне фотографије.
sr[3]: Не могу да дотерам изворну фотографију.

en: Time Adjustment Error
sr: Грешка дотеривања времена

en: Time adjustments could not be undone on the following photo file. | Time adjustments could not be undone on the following photo files.
sr[0]: Дотеривања времена не могу бити поништена на следећој датотеци фотографије.
sr[1]: Дотеривања времена не могу бити поништена на следећим датотекама фотографија.
sr[2]: Дотеривања времена не могу бити поништена на следећим датотекама фотографија.
sr[3]: Дотеривања времена не могу бити поништена на следећој датотеци фотографије.

en: Create Tag
sr: Направи ознаку

en: Move Tag “%s”
sr: Премести ознаку „%s“

en: Move Photos to Trash
sr: Преместите фотографије у корпу

en: Restore Photos from Trash
sr: Повратите фотографије из корпе

en: Move the photos to the Shotwell trash
sr: Преместите фотографије у корпу Фото-бунара

en: Restore the photos back to the Shotwell library
sr: Вратите фотографије у фототеку Фото-бунара

en: Moving Photos to Trash
sr: Премештам фотографије у корпу

en: Restoring Photos From Trash
sr: Враћам фотографије из корпе

en: Flag selected photos
sr: Обележи изабране фотографије

en: Unflag selected photos
sr: Одбележи изабране фотографије

en: Flagging selected photos
sr: Обележавам изабране фотографије

en: Unflagging selected photos
sr: Одбележавам изабране фотографије

en: Flag
sr: Обележи

en: Unflag
sr: Скини обележје

note: Send an empty job to the queue to mark the end of the import
en: %s Database
sr: „%s“ база података

en: Importing from %s can’t continue because an error occurred:
sr: Не могу да наставим увоз из „%s“ јер се појавила грешка:

en: To try importing from another service, select one from the above menu.
sr: Покушајте да увезете са неке друге услуге, изаберите је из горњег изборника.

en: You do not have any data imports plugins enabled.
    
    In order to use the Import From Application functionality, you need to have at least one data imports plugin enabled. Plugins can be enabled in the Preferences dialog.
sr: Нисте укључили ниједан прикључак за увоз података.
    
    Да бисте користили могућност увоза из програма, морате укључити бар један прикључак за увоз података. Прикључке можете укључити у прозорчету поставки.

en: Database file:
sr: Датотека збирке:

en: _Import
sr: _Увези

en: Import From Application
sr: Увезите из програма

en: Import media _from:
sr: Увези медијум _из:

en: _Close
sr: _Затвори

en: Data Imports
sr: Увоз података

en: Unable to open/create photo database %s: error code %d
sr: Нисам успео да отворим/направим збирку фотографија „%s“: код грешке „%d“

en: Unable to write to photo database file:
     %s
sr: Не могу писати у датотеку збирке фотографија:
    %s

en: Error accessing database file:
     %s
    
    Error was: 
    %s
sr: Грешка приликом приступа збирци фотографија:
     %s
    
    Грешка је:
    %s

en: Unable to restore photo database %s
sr: Не могу да вратим базу података фотографија „%s“

en: Send files per Mail:
sr: Пошаљи датотеке поштом:

note: Translators: The first %s is the name of the file, the second %s is the reason why it could not be sent
en: Unable to send file %s, %s
sr: Не могу да пошаљем датотеку „%s“, „%s“

en: Send To
sr: Пошаљи у

en: Unable to export background to %s: %s
sr: Не могу да извезем позадину у „%s“: %s

en: Unable to prepare desktop slideshow: %s
sr: Не могу да припремим смењивање позадине радне површине: %s

en: AM
sr: ПрП

en: PM
sr: ПоП

en: 24 Hr
sr: 24 сата

en: _Shift photos/videos by the same amount
sr: _Помери фотографије/снимке за исти износ

en: Set _all photos/videos to this time
sr: Постави _све фотографије/снимке на ово време

en: _Modify original photo file | _Modify original photo files
sr[0]: _Измени изворну фотографију
sr[1]: _Измени изворне фотографије
sr[2]: _Измени изворне фотографије
sr[3]: _Измени изворну фотографију

en: _Modify original file | _Modify original files
sr[0]: _Измени изворну датотеку
sr[1]: _Измени изворне датотеке
sr[2]: _Измени изворне датотеке
sr[3]: _Измени изворну датотеку

en: Original:
sr: Изворно:

en: %m/%d/%Y, %H:%M:%S
sr: %d.%m.%Y. %H:%M:%S

en: %m/%d/%Y, %I:%M:%S %p
sr: %d.%m.%Y. %H:%M:%S

en: Exposure time will be shifted forward by
    %d %s, %d %s, %d %s, and %d %s.
sr: Време излагања ће бити померено унапред за
    %d %s, %d %s, %d %s, и %d %s.

en: Exposure time will be shifted backward by
    %d %s, %d %s, %d %s, and %d %s.
sr: Вреем излагања ће бити померено уназад за
    %d %s, %d %s, %d %s, и %d %s.

en: day | days
sr[0]: дан
sr[1]: дана
sr[2]: дана
sr[3]: дан

en: hour | hours
sr[0]: сат
sr[1]: сата
sr[2]: сати
sr[3]: сат

en: minute | minutes
sr[0]: минут
sr[1]: минута
sr[2]: минута
sr[3]: минут

en: second | seconds
sr[0]: секунду
sr[1]: секунде
sr[2]: секунди
sr[3]: секунду

note: "Unmodified" and "Current," though they appear in the "Format:" popup menu, really aren't formats so much as they are operating modes that determine specific formats. Hereafter we'll refer to these as "special formats."
en: Unmodified
sr: Неизмењено

en: Current
sr: Текуће

note: layout controls
en: _Format:
sr: _Запис:

en: _Quality:
sr: _Квалитет:

en: _Scaling constraint:
sr: _Однос промене величине:

en: _Pixels:
sr: _Тачкица:

en: Export _metadata:
sr: Извези _метаподатке:

note: We're installed system-wide, so use the system help. We're being run from the build directory; we'll have to handle clicks to this link manually ourselves, due to a limitation of help: URIs.
en: (Help)
sr: (Помоћ)

en: Year%sMonth%sDay
sr: Година%sмесец%sдан

en: Year%sMonth
sr: Година%sмесец

en: Year%sMonth-Day
sr: Година%sмесец-дан

en: Year-Month-Day
sr: Година-месец-дан

en: Custom
sr: Произвољно

note: Invalid pattern.
en: Invalid pattern
sr: Неисправан образац

en: %d second | %d seconds
sr[0]: %d секунда
sr[1]: %d секунде
sr[2]: %d секунди
sr[3]: %d секунда

en: %d minute | %d minutes
sr[0]: %d минут
sr[1]: %d минута
sr[2]: %d минута
sr[3]: %d минут

en: %d hour | %d hours
sr[0]: %d сат
sr[1]: %d сата
sr[2]: %d сати
sr[3]: %d сат

en: 1 day
sr: 1 дан

en: This will remove the tag “%s” from one photo. Continue? | This will remove the tag “%s” from %d photos. Continue?
sr[0]: Ово ће уклонити ознаку „%s“ из %d фотографије. Да наставим?
sr[1]: Ово ће уклонити ознаку „%s“ из %d фотографије. Да наставим?
sr[2]: Ово ће уклонити ознаку „%s“ из %d фотографија. Да наставим?
sr[3]: Ово ће уклонити ознаку „%s“ из %d фотографије. Да наставим?

en: This will remove the saved search “%s”. Continue?
sr: Ово ће уклонити сачувану претрагу „%s“. Да наставим?

en: Switching developers will undo all changes you have made to this photo in Shotwell | Switching developers will undo all changes you have made to these photos in Shotwell
sr[0]: Промена развијача ће поништити све измене које сте направили на овој фотографији у Фото-бунару
sr[1]: Промена развијача ће поништити све измене које сте направили на изабраним фотографијама у Фото-бунару
sr[2]: Промена развијача ће поништити све измене које сте направили на изабраним фотографијама у Фото-бунару
sr[3]: Промена развијача ће поништити све измене које сте направили на овој фотографији у Фото-бунару

en: _Switch Developer
sr: _Промени развијача

en: This will remove the face “%s” from one photo. Continue? | This will remove the face “%s” from %d photos. Continue?
sr[0]: Ово ће уклонити лице „%s“ из %d фотографије. Да наставим?
sr[1]: Ово ће уклонити лице „%s“ из %d фотографије. Да наставим?
sr[2]: Ово ће уклонити лице „%s“ из %d фотографија. Да наставим?
sr[3]: Ово ће уклонити лице „%s“ из %d фотографије. Да наставим?

en: Export Video
sr: Извези снимак

[ctx: Dialog Title]
en: Export Photo
sr: Извези фотографију

en: Export Photos
sr: Извезите фотографије

note: Ticket #3023 Attempt to replace the system error with something friendlier if we can't copy an image over for editing in an external tool. Did we fail because we can't write to this directory? Yes - display an alternate error message here.
en: Shotwell couldn’t create a file for editing this photo because you do not have permission to write to %s.
sr: Фото-бунар не може да направи датотеку за уређивање ове фотографије јер немате неопходне дозволе за писање у „%s“.

en: Unable to export the following photo due to a file error.
sr: Не могу да извезем следећу фотографију због грешке у датотеци.

en: 
    
    Would you like to continue exporting?
sr: 
    
    Да ли желите да наставите извоз?

en: Con_tinue
sr: _Настави

en: Save Details…
sr: Сачувај појединости…

en: Save Details
sr: Сачувај појединости

en: (and %d more)
sr: (и још %d)

en: Import Results Report
sr: Извештај резултата увоза

en: Attempted to import %d file. | Attempted to import %d files.
sr[0]: Покушах да увезем %d датотеку.
sr[1]: Покушах да увезем %d датотеке.
sr[2]: Покушах да увезем %d датотека.
sr[3]: Покушах да увезем %d датотеку.

en: Of these, %d file was successfully imported. | Of these, %d files were successfully imported.
sr[0]: Од ових, %d датотека је успешно увезена.
sr[1]: Од ових, %d датотеке су успешно увезене.
sr[2]: Од ових, %d датотека је успешно увезено.
sr[3]: Од ових, %d датотека је успешно увезена.

note: Duplicates
en: Duplicate Photos/Videos Not Imported:
sr: Удвостручене фотографије/снимци нису увезени:

en: duplicates existing media item
sr: удвостручава постојећу ставку медијума

note: Files Not Imported Due to Camera Errors
en: Photos/Videos Not Imported Due to Camera Errors:
sr: Фотографије/снимци нису увезени због грешке фото-апарата:

en: error message:
sr: порука грешке:

note: Files Not Imported Because They Weren't Recognized as Photos or Videos
en: Files Not Imported Because They Weren’t Recognized as Photos or Videos:
sr: Датотеке нису увезене јер нису препознате као фотографије или снимци:

note: Photos/Videos Not Imported Because They Weren't in a Format Shotwell Understands
en: Photos/Videos Not Imported Because They Weren’t in a Format Shotwell Understands:
sr: Фотографије/снимци нису увезени јер нису били у запису који Фото-бунар препознаје:

note: Photos/Videos Not Imported Because Shotwell Couldn't Copy Them into its Library
en: Photos/Videos Not Imported Because Shotwell Couldn’t Copy Them into its Library:
sr: Фотографије/снимци нису увезени јер Фото-бунар не може да их умножи у својој фототеци:

en: couldn’t copy %s
    	to %s
sr: не могу да умножим „%s“
    	у „%s“

note: Photos/Videos Not Imported Because GDK Pixbuf Library Identified them as Corrupt
en: Photos/Videos Not Imported Because Files Are Corrupt:
sr: Фотографије/снимци нису увезени јер су датотеке оштећене:

note: Photos/Videos Not Imported for Other Reasons
en: Photos/Videos Not Imported for Other Reasons:
sr: Фотографије/снимци нису увезени из других разлога:

en: 1 duplicate photo was not imported:
     | %d duplicate photos were not imported:
sr[0]: %d удвостручена фотографија није увезена:
sr[1]: %d удвостручене фотографије нису увезене:
sr[2]: %d удвостручених фотографија није увезено:
sr[3]: %d удвостручена фотографија није увезена:

en: 1 duplicate video was not imported:
     | %d duplicate videos were not imported:
sr[0]: %d удвостручени снимак није увезен:
sr[1]: %d удвостручена снимка нису увезена:
sr[2]: %d удвостручених снимака није увезено:
sr[3]: %d удвостручени снимак није увезен:

en: 1 duplicate photo/video was not imported:
     | %d duplicate photos/videos were not imported:
sr[0]: %d удвостручена фотографија/снимак није увезенa:
sr[1]: %d удвостручене фотографије/снимка нису увезенe:
sr[2]: %d удвостручених фотографија/снимака није увезено:
sr[3]: %d удвостручена фотографија/снимак није увезенa:

en: 1 photo failed to import due to a file or hardware error:
     | %d photos failed to import due to a file or hardware error:
sr[0]: Нисам успео да увезем %d фотографију због грешке у датотеци или на уређају:
sr[1]: Нисам успео да увезем %d фотографије због грешке у датотекама или на уређају:
sr[2]: Нисам успео да увезем %d фотографија због грешке у датотекама или на уређају:
sr[3]: Нисам успео да увезем %d фотографију због грешке у датотеци или на уређају:

en: 1 video failed to import due to a file or hardware error:
     | %d videos failed to import due to a file or hardware error:
sr[0]: Нисам успео да увезем %d снимак због грешке у датотеци или на уређају:
sr[1]: Нисам успео да увезем %d снимка због грешке у датотекама или на уређају:
sr[2]: Нисам успео да увезем %d снимака због грешке у датотекама или на уређају:
sr[3]: Нисам успео да увезем %d снимак због грешке у датотеци или на уређају:

en: 1 photo/video failed to import due to a file or hardware error:
     | %d photos/videos failed to import due to a file or hardware error:
sr[0]: Нисам успео да увезем %d фотографију/снимак због грешке у датотеци или на уређају:
sr[1]: Нисам успео да увезем %d фотографије/снимка због грешке у датотеци или на уређају:
sr[2]: Нисам успео да увезем %d фотографија/снимака због грешке у датотекама или на уређају:
sr[3]: Нисам успео да увезем %d фотографију/снимак због грешке у датотеци или на уређају:

en: 1 file failed to import due to a file or hardware error:
     | %d files failed to import due to a file or hardware error:
sr[0]: Нисам успео да увезем %d датотеку због грешке у датотеци или на уређају:
sr[1]: Нисам успео да увезем %d датотеке због грешке у датотеци или на уређају:
sr[2]: Нисам успео да увезем %d датотека због грешке у датотеци или на уређају:
sr[3]: Нисам успео да увезем %d датотеку због грешке у датотеци или на уређају:

en: 1 photo failed to import because the photo library folder was not writable:
     | %d photos failed to import because the photo library folder was not writable:
sr[0]: Нисам успео да увезем %d фотографију јер фасцикла фототеке није уписива:
sr[1]: Нисам успео да увезем %d фотографије јер фасцикла фототеке није уписива:
sr[2]: Нисам успео да увезем %d фотографија јер фасцикла фототеке није уписива:
sr[3]: Нисам успео да увезем %d фотографију јер фасцикла фототеке није уписива:

en: 1 video failed to import because the photo library folder was not writable:
     | %d videos failed to import because the photo library folder was not writable:
sr[0]: Нисам успео да увезем %d снимак јер фасцикла фототеке није уписива:
sr[1]: Нисам успео да увезем %d снимка јер фасцикла фототеке није уписива:
sr[2]: Нисам успео да увезем %d снимака јер фасцикла фототеке није уписива:
sr[3]: Нисам успео да увезем %d снимак јер фасцикла фототеке није уписива:

en: 1 photo/video failed to import because the photo library folder was not writable:
     | %d photos/videos failed to import because the photo library folder was not writable:
sr[0]: Нисам успео да увезем %d фотографију/снимак јер фасцикла фототеке није уписива:
sr[1]: Нисам успео да увезем %d фотографије/снимка јер фасцикла фототеке није уписива:
sr[2]: Нисам успео да увезем %d фотографија/снимака јер фасцикла фототеке није уписива:
sr[3]: Нисам успео да увезем %d фотографију/снимак јер фасцикла фототеке није уписива:

en: 1 file failed to import because the photo library folder was not writable:
     | %d files failed to import because the photo library folder was not writable:
sr[0]: Нисам успео да увезем %d датотеку јер фасцикла фототеке није уписива:
sr[1]: Нисам успео да увезем %d датотеке јер фасцикла фототеке није уписива:
sr[2]: Нисам успео да увезем %d датотека јер фасцикла фототеке није уписива:
sr[3]: Нисам успео да увезем %d датотеку јер фасцикла фототеке није уписива:

en: 1 photo failed to import due to a camera error:
     | %d photos failed to import due to a camera error:
sr[0]: Нисам успео да увезем %d фотографију због грешке на фото-апарату:
sr[1]: Нисам успео да увезем %d фотографије због грешке на фото-апарату:
sr[2]: Нисам успео да увезем %d фотографија због грешке на фото-апарату:
sr[3]: Нисам успео да увезем %d фотографију због грешке на фото-апарату:

en: 1 video failed to import due to a camera error:
     | %d videos failed to import due to a camera error:
sr[0]: Нисам успео да увезем %d снимак због грешке на фото-апарату:
sr[1]: Нисам успео да увезем %d снимка због грешке на фото-апарату:
sr[2]: Нисам успео да увезем %d снимака због грешке на фото-апарату:
sr[3]: Нисам успео да увезем %d снимак због грешке на фото-апарату:

en: 1 photo/video failed to import due to a camera error:
     | %d photos/videos failed to import due to a camera error:
sr[0]: Нисам успео да увезем %d фотографију/снимак због грешке на фото-апарату:
sr[1]: Нисам успео да увезем %d фотографије/снимка због грешке на фото-апарату:
sr[2]: Нисам успео да увезем %d фотографија/снимака због грешке на фото-апарату:
sr[3]: Нисам успео да увезем %d фотографију/снимак због грешке на фото-апарату:

en: 1 file failed to import due to a camera error:
     | %d files failed to import due to a camera error:
sr[0]: Нисам успео да увезем %d датотеку због грешке на фото-апарату:
sr[1]: Нисам успео да увезем %d датотеке због грешке на фото-апарату:
sr[2]: Нисам успео да увезем %d датотека због грешке на фото-апарату:
sr[3]: Нисам успео да увезем %d датотеку због грешке на фото-апарату:

en: 1 photo failed to import because it was corrupt:
     | %d photos failed to import because they were corrupt:
sr[0]: Нисам успео да увезем %d фотографију јер је оштећена:
sr[1]: Нисам успео да увезем %d фотографије јер су оштећене:
sr[2]: Нисам успео да увезем %d фотографија јер су оштећене:
sr[3]: Нисам успео да увезем %d фотографију јер је оштећена:

en: 1 video failed to import because it was corrupt:
     | %d videos failed to import because they were corrupt:
sr[0]: Нисам успео да увезем %d снимак јер је оштећен:
sr[1]: Нисам успео да увезем %d снимка јер су оштећени:
sr[2]: Нисам успео да увезем %d снимка јер су оштећени:
sr[3]: Нисам успео да увезем %d снимак јер је оштећен:

en: 1 photo/video failed to import because it was corrupt:
     | %d photos/videos failed to import because they were corrupt:
sr[0]: Нисам успео да увезем %d фотографију/снимак јер је оштећена:
sr[1]: Нисам успео да увезем %d фотографије/снимка јер су оштећене:
sr[2]: Нисам успео да увезем %d фотографија/снимака јер су оштећене:
sr[3]: Нисам успео да увезем %d фотографију/снимак јер је оштећена:

en: 1 file failed to import because it was corrupt:
     | %d files failed to import because it was corrupt:
sr[0]: Нисам успео да увезем %d датотеку јер је оштећена:
sr[1]: Нисам успео да увезем %d датотеке јер су оштећене:
sr[2]: Нисам успео да увезем %d датотека јер су оштећене:
sr[3]: Нисам успео да увезем %d датотеку јер је оштећена:

note: we have no notion of "unsupported" video files right now in Shotwell (all standard container formats are supported, it's just that the streams in them might or might not be interpretable), so this message does not need to be media specific
en: 1 unsupported photo skipped:
     | %d unsupported photos skipped:
sr[0]: Прескочио сам %d неподржану фотографију:
sr[1]: Прескочио сам %d неподржане фотографије:
sr[2]: Прескочио сам %d неподржаних фотографија:
sr[3]: Прескочио сам %d неподржану фотографију:

note: we have no notion of "non-video" video files right now in Shotwell, so this message doesn't need to be media specific
en: 1 non-image file skipped.
     | %d non-image files skipped.
sr[0]: Прескочио сам %d датотеку која није фотографија.
sr[1]: Прескочио сам %d датотеке које нису фотографије.
sr[2]: Прескочио сам %d датотека које нису фотографије.
sr[3]: Прескочио сам %d датотеку која није фотографија.

en: 1 photo skipped due to user cancel:
     | %d photos skipped due to user cancel:
sr[0]: Прескочио сам %d фотографију јер је корисник отказао:
sr[1]: Прескочио сам %d фотографије јер је корисник отказао:
sr[2]: Прескочио сам %d фотографија јер је корисник отказао:
sr[3]: Прескочио сам %d фотографију јер је корисник отказао:

en: 1 video skipped due to user cancel:
     | %d videos skipped due to user cancel:
sr[0]: Прескочио сам %d снимак јер је корисник отказао:
sr[1]: Прескочио сам %d снимка јер је корисник отказао:
sr[2]: Прескочио сам %d снимака јер је корисник отказао:
sr[3]: Прескочио сам %d снимак јер је корисник отказао:

en: 1 photo/video skipped due to user cancel:
     | %d photos/videos skipped due to user cancel:
sr[0]: Прескочио сам %d фотографију/снимак јер је корисник отказао:
sr[1]: Прескочио сам %d фотографије/снимка јер је корисник отказао:
sr[2]: Прескочио сам %d фотографија/снимака јер је корисник отказао:
sr[3]: Прескочио сам %d фотографију/снимак јер је корисник отказао:

en: 1 file skipped due to user cancel:
     | %d file skipped due to user cancel:
sr[0]: Прескочио сам %d датотеку јер је корисник отказао:
sr[1]: Прескочио сам %d датотеке јер је корисник отказао:
sr[2]: Прескочио сам %d датотека јер је корисник отказао:
sr[3]: Прескочио сам %d датотеку јер је корисник отказао:

en: 1 photo successfully imported.
     | %d photos successfully imported.
sr[0]: Успешно сам увезао %d фотографију.
sr[1]: Успешно сам увезао %d фотографије.
sr[2]: Успешно сам увезао %d фотографија.
sr[3]: Успешно сам увезао %d фотографију.

en: 1 video successfully imported.
     | %d videos successfully imported.
sr[0]: Успешно сам увезао %d снимак.
sr[1]: Успешно сам увезао %d снимка.
sr[2]: Успешно сам увезао %d снимака.
sr[3]: Успешно сам увезао %d снимак.

en: 1 photo/video successfully imported.
     | %d photos/videos successfully imported.
sr[0]: Успешно сам увезао %d фотографију/снимак.
sr[1]: Успешно сам увезао %d фотографије/снимка.
sr[2]: Успешно сам увезао %d фотографија/снимака.
sr[3]: Успешно сам увезао %d фотографију/снимак.

note: if no media items were imported at all (i.e. an empty directory attempted), need to at least report that nothing was imported
en: No photos or videos imported.
sr: Није увезена ниједна фотографија ни снимак.

en: Import Complete
sr: Увоз је завршен

en: Rename Event
sr: Преименујте догађај

en: Name:
sr: Назив:

[ctx: Dialog Title]
note: Dialog title
en: Edit Title
sr: Уредите наслов

en: Title:
sr: Наслов:

note: Dialog title
en: Edit Event Comment
sr: Уредите напомену догађаја

en: Edit Photo/Video Comment
sr: Уредите напомену фотографије/снимка

en: Comment:
sr: Напомена:

en: Remove and _Trash File | Remove and _Trash Files
sr[0]: Уклони и _oбриши фотографију
sr[1]: Уклони и _oбриши фотографије
sr[2]: Уклони и _oбриши фотографије
sr[3]: Уклони и _oбриши фотографију

en: _Remove From Library
sr: _Уклони из фототеке

en: Revert External Edit?
sr: Да ли да вратим спољну измену?

en: Revert External Edits?
sr: Да ли да вратим спољне измене?

en: This will destroy all changes made to the external file. Continue? | This will destroy all changes made to %d external files. Continue?
sr[0]: Ова радња ће уништити све измене на %d спољној датотеци. Да наставим?
sr[1]: Ова радња ће уништити све измене на %d спољне датотеке. Да наставим?
sr[2]: Ова радња ће уништити све измене на %d спољних датотека. Да наставим?
sr[3]: Ова радња ће уништити све измене на %d спољној датотеци. Да наставим?

en: Re_vert External Edit
sr: _Врати спољну измену

en: Re_vert External Edits
sr: _Врати спољне измене

en: This will remove the photo from the library. Continue? | This will remove %d photos from the library. Continue?
sr[0]: Ово ће уклонити %d фотографију из фототеке. Да наставим?
sr[1]: Ово ће уклонити %d фотографије из фототеке. Да наставим?
sr[2]: Ово ће уклонити %d фотографија из фототеке. Да наставим?
sr[3]: Ово ће уклонити %d фотографију из фототеке. Да наставим?

en: _Remove
sr: _Уклони

en: Remove Photo From Library
sr: Уклоните фотографију из фототеке

en: Remove Photos From Library
sr: Уклоните фотографије из фототеке

en: 
    
    And %d other. | 
    
    And %d others.
sr[0]: 
    
    И %d друга.
sr[1]: 
    
    И %d друге.
sr[2]: 
    
    И %d других.
sr[3]: 
    
    И %d друга.

en: Tags (separated by commas):
sr: Ознаке (раздвојене запетом):

note: This function is used to determine whether or not files should be copied or linked when imported. Returns ACCEPT for copy, REJECT for link, and CANCEL for (drum-roll) cancel.
en: Shotwell can copy the photos into your library folder or it can import them without copying.
sr: Фото-бунар може да умножи фотографије у фасциклу фототеке или да их увезе без умножавања.

en: Co_py Photos
sr: _Умножи фотографије

en: _Import in Place
sr: Увези _на месту

en: Import to Library
sr: Увезите у фототеку

en: Remove From Library
sr: Уклоните из фототеке

en: Removing Photo From Library | Removing Photos From Library
sr[0]: Уклањам фотографију из фототеке
sr[1]: Уклањам фотографије из фототеке
sr[2]: Уклањам фотографије из фототеке
sr[3]: Уклањам фотографију из фототеке

en: This will remove the photo/video from your Shotwell library. Would you also like to move the file to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone. | This will remove %d photos/videos from your Shotwell library. Would you also like to move the files to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone.
sr[0]: Ово ће уклонити %d фотографију/снимак из ваше фототеке Фото-бунара. Да ли бисте такође желели да преместите датотеку у корпу ваше радне површи?
    
    Ова радња не може бити поништена.
sr[1]: Ово ће уклонити %d фотографије/снимка из ваше фототеке Фото-бунара. Да ли бисте такође желели да преместите датотеке у корпу ваше радне површи?
    
    Ова радња не може бити поништена.
sr[2]: Ово ће уклонити %d фотографија/снимака из ваше фототеке Фото-бунара. Да ли бисте такође желели да преместите датотеке у корпу ваше радне површи?
    
    Ова радња не може бити поништена.
sr[3]: Ово ће уклонити %d фотографије/снимка из ваше фототеке Фото-бунара. Да ли бисте такође желели да преместите датотеке у корпу ваше радне површи?
    
    Ова радња не може бити поништена.

en: This will remove the video from your Shotwell library. Would you also like to move the file to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone. | This will remove %d videos from your Shotwell library. Would you also like to move the files to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone.
sr[0]: Ово ће уклонити %d снимак из ваше фототеке Фото-бунара. Да ли бисте такође желели да преместите датотеку у корпу ваше радне површи?
    
    Ова радња не може бити поништена.
sr[1]: Ово ће уклонити %d снимка из ваше фототеке Фото-бунара. Да ли бисте такође желели да преместите датотеке у корпу ваше радне површи?
    
    Ова радња не може бити поништена.
sr[2]: Ово ће уклонити %d снимака из ваше фототеке Фото-бунара. Да ли бисте такође желели да преместите датотеке у корпу ваше радне површи?
    
    Ова радња не може бити поништена.
sr[3]: Ово ће уклонити %d снимка из ваше фототеке Фото-бунара. Да ли бисте такође желели да преместите датотеке у корпу ваше радне површи?
    
    Ова радња не може бити поништена.

en: This will remove the photo from your Shotwell library. Would you also like to move the file to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone. | This will remove %d photos from your Shotwell library. Would you also like to move the files to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone.
sr[0]: Ово ће уклонити %d фотографију из ваше фототеке Фото-бунара. Да ли бисте такође желели да преместите датотеку у корпу ваше радне површи?
    
    Ова радња не може бити поништена.
sr[1]: Ово ће уклонити %d фотографије из ваше фототеке Фото-бунара. Да ли бисте такође желели да преместите датотеке у корпу ваше радне површи?
    
    Ова радња не може бити поништена.
sr[2]: Ово ће уклонити %d фотографија из ваше фототеке Фото-бунара. Да ли бисте такође желели да преместите датотеке у корпу ваше радне површи?
    
    Ова радња не може бити поништена.
sr[3]: Ово ће уклонити %d фотографије из ваше фототеке Фото-бунара. Да ли бисте такође желели да преместите датотеке у корпу ваше радне површи?
    
    Ова радња не може бити поништена.

en: The photo or video cannot be moved to your desktop trash. Delete this file? | %d photos/videos cannot be moved to your desktop trash. Delete these files?
sr[0]: Не могу да преместим у смеће %d фотографију/снимак. Да ли да уклоним?
sr[1]: Не могу да преместим у смеће %d фотографије/снимка. Да ли да уклоним?
sr[2]: Не могу да преместим у смеће %d фотографија/снимака. Да ли да уклоним?
sr[3]: Не могу да преместим у смеће %d фотографију/снимак. Да ли да уклоним?

note: Alert the user that the files were not removed.
en: The photo or video cannot be deleted. | %d photos/videos cannot be deleted.
sr[0]: Не могу да обришем %d фотографију/снимак.
sr[1]: Не могу да обришем %d фотографије/снимка.
sr[2]: Не могу да обришем %d фотографија/снимака.
sr[3]: Не могу да обришем %d фотографију/снимак.

en: Welcome!
sr: Добро дошли!

en: Welcome to Shotwell!
sr: Добро дошли у Фото-бунар!

en: To get started, import photos in any of these ways:
sr: Да започнете, увезите фотографије на један од следећих начина:

en: Choose “Import From Folder” from the File menu
sr: Изаберите „Увези из фасцикле“ из изборника датотеке

en: Drag and drop photos onto the Shotwell window
sr: Превуците и убаците фотографију у прозор Фото-бунара

en: Connect a camera to your computer and import
sr: Повежите фото-апарат на рачунар и увезите фотографије

en: _Import photos from your %s folder
sr: _Увези фотографије из фасцикле „%s“

en: You can also import photos in any of these ways:
sr: Можете увести фотографије на неки од следећих начина:

en: _Don’t show this message again
sr: _Не приказуј више ову поруку

en: Import photos from your %s library
sr: Увезите фотографије из фототеке „%s“

en: Width
sr: Ширина

en: Height
sr: Висина

en: %s does not exist.
sr: „%s“ не постоји.

en: %s is not a file.
sr: „%s“ није датотека.

en: %s does not support the file format of
    %s.
sr: „%s“ не подржава запис датотеке
    %s.

en: Unable open photo %s. Sorry.
sr: Не могу да отворим фотографију „%s“. Извините.

en: _Save a Copy
sr: _Сачувај примерак

en: Lose changes to %s?
sr: Да заборавим измене над „%s“?

en: Close _without Saving
sr: Затвори _без чувања

en: Error while saving to %s: %s
sr: Грешка приликом чувања у „%s“: %s

en: Save As
sr: Сачувајте као

note: verify this is a directory
en: Unable to monitor %s: Not a directory (%s)
sr: Не могу да пратим „%s“: Није директоријум (%s)

en: Photos cannot be exported to this directory.
sr: Не могу да извезем фотографије у овај директоријум.

en: Return to current photo dimensions
sr: Врати на постојећу величину фотографије

en: Set the crop for this photo
sr: Подесите исецање за ову фотографију

en: Pivot the crop rectangle between portrait and landscape orientations
sr: Заокрените правоугаоник исецања између водоравног и усправног усмерења

en: Unconstrained
sr: Невезано

en: Square
sr: Квадратно

en: Screen
sr: Екранско

en: -
sr: —

en: SD Video (4 ∶ 3)
sr: СД видео (4 : 3)

en: HD Video (16 ∶ 9)
sr: ХД видео (16 : 9)

en: Wallet (2 × 3 in.)
sr: Новчаник (2 × 3 инча)

en: Notecard (3 × 5 in.)
sr: Забелешка (3 × 5 инча)

en: 4 × 6 in.
sr: 4 × 6 инча

en: 5 × 7 in.
sr: 5 × 7 инча

en: 8 × 10 in.
sr: 8 × 10 инча

en: Letter (8.5 × 11 in.)
sr: Писмо (8.5 × 11 ин.)

en: 11 × 14 in.
sr: 11 × 14 инча

en: Tabloid (11 × 17 in.)
sr: Таблоид (11 × 17 ин.)

en: 16 × 20 in.
sr: 16 × 20 инча

en: Metric Wallet (9 × 13 cm)
sr: Метрички новчаник (9 × 13 cm)

en: Postcard (10 × 15 cm)
sr: Честитка (10 × 15 cm)

en: Size:
sr: Величина:

en: Close the red-eye tool
sr: Затворите алат за уклањање црвених очију

en: Remove any red-eye effects in the selected region
sr: Уклоните ефекат црвених очију у изабраном делу фотографије

en: _Reset
sr: _Поново постави

note: fit both on the top line, emit and move on
en: Exposure:
sr: Излагање:

en: Contrast:
sr: Контраст:

en: Saturation:
sr: Засићење:

en: Tint:
sr: Боја:

en: Temperature:
sr: Температура:

en: Shadows:
sr: Сенке:

note: FIXME: Hack to make the slider the same length as the other. Find out why it is aligned Differently (probably because it only has positive values)
en: Highlights:
sr: Истицања:

en: Reset Colors
sr: Поврати боје

en: Reset all color adjustments to original
sr: Вратите сва дотеривања боје на изворна

en: Temperature
sr: Температура

en: Tint
sr: Боја

en: Contrast
sr: Контраст

en: Saturation
sr: Засићеност

en: Exposure
sr: Изложеност

en: Shadows
sr: Сенке

en: Highlights
sr: Истицања

en: Contrast Expansion
sr: Повећање контраста

en: Angle:
sr: Угао:

en: %d Photo/Video | %d Photos/Videos
sr[0]: %d фотографија/снимак
sr[1]: %d фотографије/снимка
sr[2]: %d фотографија/снимака
sr[3]: %d фотографија/снимак

en: %d Video | %d Videos
sr[0]: %d снимак
sr[1]: %d снимка
sr[2]: %d снимака
sr[3]: %d снимак

en: %d Photo | %d Photos
sr[0]: %d фотографија
sr[1]: %d фотографије
sr[2]: %d фотографија
sr[3]: %d фотографија

en: No Event
sr: Без догађаја

en: Events
sr: Догађаји

en: Browse through your events
sr: Разгледајте вађе догађаје

en: No events
sr: Нема догађаја

en: No events found
sr: Нисам пронашао догађаје

en: All Events
sr: Сви догађаји

en: Undated
sr: Без датума

en: %Y
sr: %Y.

note: if no name, pretty up the start time
en: Event %s
sr: Догађај „%s“

en: Unable to generate a temporary file for %s: %s
sr: Не могу да створим привремену датотеку за „%s“: %s

en: Exporting
sr: Извозим

en: File %s already exists. Replace?
sr: Већ постоји датотека „%s“. Да је заменим?

en: _Skip
sr: _Прескочи

en: _Replace
sr: _Замени

en: Replace _All
sr: Замени _све

en: Export
sr: Извези

en: Detect faces…
sr: Откриј лица…

en: Detect faces on this photo
sr: Откриј лица на овој фотографији

en: Cancel face detection
sr: Откажи откривање лица

en: Close the Faces tool without saving changes
sr: Затвори алат Лица без чувања измена

en: Click and drag to tag a face
sr: Клик и превлачење за означавање лица

en: Click to edit face “%s”
sr: Кликните да уредите лице „%s“

en: Stop dragging to add your face and name it.
sr: Зауставите превлачење да додате ваше лице и да га именујете.

en: Type a name for this face, then press Enter
sr: Упишите име за ово лице, затим притисните „Унеси“

en: Move or modify the face shape or name and press Enter
sr: Преместите или измените облик лица или име и притисните „Унеси“

en: Detecting faces
sr: Откривање лица

en: If you don’t set the name of unknown faces they won’t be saved.
sr: Ако не поставите име непознатих лица неће бити сачувана.

en: Save changes and close the Faces tool
sr: Сачувајте измене и затворите алат Лица

en: No changes to save
sr: Нема измена за чување

en: Error trying to spawn face detection program:
sr: Грешка при покушају покретања програма за откривање лица:

en: Folders
sr: Фасцикле

en: Browse the library’s folder structure
sr: Разгледајте структуру фасцикле библиотеке

en: Imports
sr: Увози

en: Browse the library’s import history
sr: Разгледајте историјат увоза библиотеке

en: Flagged
sr: Обележенe

en: Importing…
sr: Увозим…

en: Preparing to import…
sr: Припремам за увоз…

en: Imported %s
sr: Увезао сам „%s“

en: Last Import
sr: Последњи увоз

en: Organize and browse your photos
sr: Средите и разгледајте ваше фотографије

en: Photos
sr: Фотографије

en: Import From Folder
sr: Увезите из фасцикле

en: Recurse Into Subfolders
sr: Дубачи по подфасциклама

en: Emptying Trash…
sr: Празним корпу…

en: Shotwell is configured to import photos to your home directory.
    We recommend changing this in Edit %s Preferences.
    Do you want to continue importing photos?
sr: Фото-бунар је подешен да увезе фотографије у вашу личну фасциклу.
    Препоручујемо вам да измените ово у ставци уређивању поставки „%s“.
    Да ли желите да наставите увоз фотографија?

note: TODO: Specify which directory/file.
en: Photos cannot be imported from this directory.
sr: Не могу да увезем фотографије из овог директоријума.

en: Updating library…
sr: Освежавам фототеку…

en: Preparing to auto-import photos…
sr: Припремам фотографије за самостални увоз…

en: Auto-importing photos…
sr: Самостално увозим фотографије…

en: Writing metadata to files…
sr: Уписујем метаподатке у датотеке…

en: Missing Files
sr: Недостају датотеке

en: Deleting…
sr: Бришем…

en: Trash
sr: Корпа

en: Trash is empty
sr: Корпа је празна

en: Deleting Photos
sr: Бришем фотографије

en: Your photo library is not compatible with this version of Shotwell. It appears it was created by Shotwell %s (schema %d). This version is %s (schema %d). Please use the latest version of Shotwell.
sr: Ваша фототека није сагласна са овим издањем Фото-бунара. Изгледа да ју је створио Фото-бунар %s (шема %d). Ово издање је %s (шема %d). Користите најновије издање Фото-бунара.

en: Shotwell was unable to upgrade your photo library from version %s (schema %d) to %s (schema %d). For more information please check the Shotwell Wiki at %s
sr: Фото-бунар није успео да надогради вашу фототеку са издања %s (шема %d) на %s (шема %d). За више података посетите Вики Фото-бунара на „%s“

en: Your photo library is not compatible with this version of Shotwell. It appears it was created by Shotwell %s (schema %d). This version is %s (schema %d). Please clear your library by deleting %s and re-import your photos.
sr: Ваша фототека није сагласна са овим издањем Фото-бунара. Изгледа да ју је створио Фото-бунар %s (шема %d). Ово издање је %s (шема %d). Очистите вашу фототеку, тако што ћете обрисати „%s“, а затим поново увезите фотографије.

en: Unknown error attempting to verify Shotwell’s database: %s
sr: Догодила се непозната грешка приликом покушаја провере збирке Фото-бунара: %s

en: Loading Shotwell
sr: Учитавам Фото-бунар

en: Path to Shotwell’s private data
sr: Путања до личних података Фото-бунара

en: DIRECTORY
sr: ДИРЕКТОРИЈУМ

en: Do not monitor library directory at runtime for changes
sr: Не прати директоријум фототеке за изменама у време покретања

en: Don’t display startup progress meter
sr: Не приказује мерач напредовања покретања

en: Show the application’s version
sr: Приказује издање програма

en: Start the application in fullscreen mode
sr: Покреће програм у режиму преко целог екрана

en: Print the metadata of the image file
sr: Исписује метаподатке у датотеку слике

en: Name for a custom profile
sr: Назив за произвољни профил

en: PROFILE
sr: ПРОФИЛ

en: If PROFILE given with --profile does not exist, create it
sr: Ако ПРОФИЛ дат са „--profile“ не постоји, направите га

en: Show available profiles
sr: Приказује доступне профиле

note: init GTK (valac has already called g_threads_init())
en: [FILE]
sr: [ДАТОТЕКА]

en: Run “%s --help” to see a full list of available command line options.
sr: Покрените „%s --help“ да видите потпун списак доступних опција линије наредби.

en: Profile %s does not exist. Did you mean to pass --create as well?
sr: Профил „%s“ не постоји. Да ли сте такође мислили да проследите „--create“?

en: Improve this map
sr: Побољшава ову карту

en: Lock or unlock map for geotagging by dragging pictures onto the map
sr: Закључава или откључава карту за гео означавање превлачењем фотографија преко карте

en: Unable to process monitoring updates: %s
sr: Не могу да обрадим освежења праћења: %s

en: Adjust the size of the thumbnails
sr: Измените величину минијатура

en: Shotwell was unable to play the selected video:
    %s
sr: Фото-бунар није успео да пусти изабрани снимак:
    %s

note: previous button
en: Previous photo
sr: Претходна фотографија

note: next button
en: Next photo
sr: Наредна фотографија

en: Photo source file missing: %s
sr: Недостаје изворна датотека фотографије: %s

[ctx: Dialog Title]
en: Remove From Library
sr: Уклони из фототеке

[ctx: Dialog Title]
en: Removing Photo From Library
sr: Уклањам фотографију из фототеке

en: Unable to export %s: %s
sr: Не могу да извезем „%s“: %s

en: BMP
sr: БМП

en: GIF
sr: ГИФ

en: JPEG
sr: ЈПЕГ

en: Low (%d%%)
sr: Низак (%d%%)

en: Medium (%d%%)
sr: Средњи (%d%%)

en: High (%d%%)
sr: Висок (%d%%)

en: Maximum (%d%%)
sr: Највећи (%d%%)

en: PNG
sr: ПНГ

en: RAW
sr: Сирово

en: TIFF
sr: ТИФФ

en: WebP
sr: ВебП

en: modified
sr: измењено

en: Fill the entire page
sr: Попуни целу страницу

en: 2 images per page
sr: 2 фотографије по страници

en: 4 images per page
sr: 4 фотографије по страници

en: 6 images per page
sr: 6 фотографија по страници

en: 8 images per page
sr: 8 фотографија по страници

en: 16 images per page
sr: 16 фотографија по страници

en: 32 images per page
sr: 32 фотографије по страници

en: Image Settings
sr: Подешавања фотографије

en: Printing…
sr: Штампам…

en: Unable to print photo:
    
    %s
sr: Не могу да одштампам фотографију:
    
    %s

en: Today
sr: Данас

en: Yesterday
sr: Јуче

en: Items:
sr: Ставки:

en: %d Event | %d Events
sr[0]: %d догађај
sr[1]: %d догађаја
sr[2]: %d догађаја
sr[3]: %d догађај

note: display only one date if start and end are the same
en: Date:
sr: Датум:

note: display only one time if start and end are the same
en: Time:
sr: Време:

note: display time range display date range
en: From:
sr: Од:

en: To:
sr: До:

en: Duration:
sr: Трајање:

en: %.1f seconds
sr: %.1f секунде

en: Developer:
sr: Развијач:

note: nothing special to be done for now for Events
en: Location:
sr: Место:

en: File size:
sr: Величина датотеке:

en: Current Development:
sr: Текући развој:

en: Original dimensions:
sr: Изворне димензије:

en: Camera make:
sr: Марка фото-апарата:

en: Camera model:
sr: Модел фото-апарата:

en: Flash:
sr: Блиц:

en: Focal length:
sr: Жижна даљина:

en: Exposure date:
sr: Датум излагања:

en: Exposure time:
sr: Време излагања:

en: Exposure bias:
sr: Компензација излагања:

en: GPS latitude:
sr: Географска ширина:

en: GPS longitude:
sr: Географска дужина:

en: Artist:
sr: Фотограф:

en: Copyright:
sr: Ауторско право:

en: Software:
sr: Софтвер:

en: Preparing for upload
sr: Припремам за слање

en: Uploading %d of %d
sr: Отпремам %d од %d

en: Publishing to %s can’t continue because an error occurred:
sr: Не могу да наставим објављивање на „%s“ јер се појавила грешка:

en: To try publishing to another service, select one from the above menu.
sr: Да покушате објављивање на другој услузи, изаберите једну из горњег изборника.

en: Publish Photos
sr: Објавите фотографије

en: Publish photos _to:
sr: Објави фотографије _на:

en: Publish Videos
sr: Објавите снимке

en: Publish videos _to
sr: Објави снимке _на

en: Publish Photos and Videos
sr: Објавите фотографије и снимке

en: Publish photos and videos _to
sr: Објави фотографије и снимке _на

note: There are no enabled publishing services that accept this media type, warn the user.
en: Unable to publish
sr: Објављивање није успело

en: Shotwell cannot publish the selected items because you do not have a compatible publishing plugin enabled. To correct this, choose Edit %s Preferences and enable one or more of the publishing plugins on the <b>Plugins</b> tab.
sr: Фото-бунар не може да објави изабране ставке јер немате укључен сагласан прикључак објављивања. Да исправите ово, изаберите уређивање поставки за „%s“ и укључите један или више прикључака објављивања у језичку <b>Прикључци</b>.

en: Publishing
sr: Објављивање

en: Fetching account information…
sr: Прибављам податаке о налогу…

en: Logging in…
sr: Пријављујем се…

note: Here, we check whether more than one item is being uploaded, and if so, display an alternate message.
en: The selected video was successfully published. | The selected videos were successfully published.
sr[0]: Изабрани снимак је успешно објављен.
sr[1]: Изабрани снимци су успешно објављени.
sr[2]: Изабрани снимци су успешно објављени.
sr[3]: Изабрани снимак је успешно објављен.

en: The selected photo was successfully published. | The selected photos were successfully published.
sr[0]: Изабрана фотографија је успешно објављена.
sr[1]: Изабране фотографије су успешно објављене.
sr[2]: Изабране фотографије су успешно објављене.
sr[3]: Изабрана фотографија је успешно објављена.

en: The selected photos/videos were successfully published.
sr: Изабране фотографије/снимци су успешно објављени.

en: Rotate Right
sr: Окрените на десно

en: Rotate Left
sr: Окрените на лево

en: Rotate the photos left
sr: Окрените фотографије на лево

en: Flip Horizontally
sr: Изврните водоравно

en: Flip Vertically
sr: Изврните усправно

en: _Apply
sr: _Примени

en: _Forward
sr: Просл_еди

en: Leave _Fullscreen
sr: Напусти приказ преко _целог екрана

en: _Next
sr: _Следеће

en: _Previous
sr: _Претходно

en: _Refresh
sr: _Освежи

en: _Revert
sr: _Врати

en: Save _As
sr: Сачувај _као

en: Sort _Ascending
sr: Поређај _растућим редом

en: Sort _Descending
sr: Поређај _опадајућим редом

en: _Stop
sr: _Заустави

en: _Undelete
sr: _Поништи брисање

en: _Normal Size
sr: _Уобичајена величина

en: Best _Fit
sr: _Најбоље уклапање

en: Copy Color Adjustments
sr: Умножите дотеривања боје

en: Copy the color adjustments applied to the photo
sr: Умножите дотеривања боје примењена на фотографији

en: Paste Color Adjustments
sr: Убаците дотеривања боје

en: Apply copied color adjustments to the selected photos
sr: Примените умножена дотеривања боје на изабраним фотографијама

en: Crop
sr: Исеците

en: Crop the photo’s size
sr: Исеците величину фотографије

en: Straighten
sr: Исправите

en: Straighten the photo
sr: Исправите фотографију

en: Red-eye
sr: Уклоните црвене очи

en: Reduce or eliminate any red-eye effects in the photo
sr: Умањите или уклоните дејства црвених очију са фотографије

en: Adjust
sr: Дотерајте

en: Adjust the photo’s color and tone
sr: Дотерајте боје и тоналитет фотографије

en: Revert to Original
sr: Вратите на изворно

en: Revert External E_dits
sr: Врати спољне _измене

en: Revert to the master photo
sr: Вратите изворну фотографију

en: Set selected image to be the new desktop background
sr: Поставите изабрану фотографију за позадину ваше радне површи

en: Set as _Desktop Slideshow…
sr: Постави као смењиву позадину _радне површи…

en: Undo
sr: Опозовите

en: Redo
sr: Поновите

en: Make Key Photo for Event
sr: Направите кључну фотографију за овај догађај

en: New Event
sr: Нови догађај

en: Move Photos
sr: Премести фотографије

en: Move photos to an event
sr: Преместите фотографије у догађај

en: Merge
sr: Спојите

en: Combine events into a single event
sr: Обједините догађаје у један

en: Set Rating
sr: Оцените

en: Change the rating of your photo
sr: Измените оцену фотографије

en: Increase Rating
sr: Повећајте оцену

en: Decrease Rating
sr: Смањите оцену

en: Unrated
sr: Неоцењене

en: Rate Unrated
sr: Оцените неоцењене

en: Setting as unrated
sr: Означите да фотографија није оцењена

en: Remove any ratings
sr: Уклоните било какве оцене

en: Rejected
sr: Одбачене

en: Rate Rejected
sr: Оцените одбачене

en: Setting as rejected
sr: Означавам да је фотографија одбачена

en: Set rating to rejected
sr: Означите да је фотографија одбачена

en: Rejected Only
sr: Само одбачене

en: Show only rejected photos
sr: Прикажите само одбачене фотографије

[ctx: Tooltip]
en: Show all photos, including rejected
sr: Прикажите све фотографије, укључујући и одбачене

note: Button tooltip
en: Show all photos
sr: Прикажите све фотографије

en: Display each photo’s rating
sr: Прикажите оцене свих фотографија

en: Filter Photos
sr: Издвојте фотографије

en: Limit the number of photos displayed based on a filter
sr: Ограничите број приказаних фотографија на основу пропусника

en: Duplicate
sr: Удвостручи

en: Make a duplicate of the photo
sr: Направите умножак фотографије

en: _Print…
sr: _Штампај…

en: Pu_blish…
sr: _Објави…

[ctx: Button Label]
note: Button label
en: Edit Title
sr: Уреди наслов

note: Button label
en: Edit Comment
sr: Измените напомену

en: Adjust Date and Time
sr: Подесите датум и време

[ctx: Dialog Title]
note: Dialog title
en: Add Tags
sr: Додајте ознаке

en: _Find…
sr: _Нађи…

en: _Flag
sr: _Постави обележје

en: Un_flag
sr: _Уклони обележје

en: Mark faces of people in the photo
sr: Означите лица људи на слици

en: Modify Faces
sr: Измени лица

en: Delete Face
sr: Обриши лице

en: Unable to launch editor: %s
sr: Не могу да покренем уређивача: %s

en: Add Tag “%s”
sr: Додај ознаку „%s“

note: Used when adding two tags to photo(s)
en: Add Tags “%s” and “%s”
sr: Додај ознаку „%s“ и „%s“

[ctx: UndoRedo menu entry]
note: Undo/Redo command name (in Edit menu)
en: Add Tags
sr: Додај ознаке

en: _Delete Tag “%s”
sr: _Обриши ознаку „%s“

en: Delete Tag “%s”
sr: Обришите ознаку „%s“

en: Delete Tag
sr: Обришите ознаку

en: Re_name Tag “%s”…
sr: _Преименуј ознаку „%s“…

en: Rename Tag “%s” to “%s”
sr: Преименујте ознаку „%s“ у „%s“

en: Modify Tags
sr: Измените ознаке

en: Tag Photo as “%s” | Tag Photos as “%s”
sr[0]: Означи фотографију као „%s“
sr[1]: Означи фотографије као „%s“
sr[2]: Означи фотографије као „%s“
sr[3]: Означи фотографије као „%s“

en: Tag the selected photo as “%s” | Tag the selected photos as “%s”
sr[0]: Означи изабрану фотографију као „%s“
sr[1]: Означи изабране фотографије као „%s“
sr[2]: Означи изабране фотографије као „%s“
sr[3]: Означи изабрану фотографију као „%s“

en: Remove Tag “%s” From _Photo | Remove Tag “%s” From _Photos
sr[0]: Уклони ознаку „%s“ са _фотографије
sr[1]: Уклони ознаку „%s“ са _фотографија
sr[2]: Уклони ознаку „%s“ са _фотографија
sr[3]: Уклони ознаку „%s“ са _фотографије

en: Remove Tag “%s” From Photo | Remove Tag “%s” From Photos
sr[0]: Уклоните ознаку „%s“ са фотографије
sr[1]: Уклоните ознаку „%s“ са фотографија
sr[2]: Уклоните ознаку „%s“ са фотографија
sr[3]: Уклоните ознаку „%s“ са фотографије

en: Unable to rename tag to “%s” because the tag already exists.
sr: Не могу да преименујем ознаку „%s“ јер већ постоји та ознака.

en: Unable to rename search to “%s” because the search already exists.
sr: Не могу да преименујем претрагу „%s“ јер већ постоји та претрага.

note: Saved search button
en: Saved Search
sr: Сачуване претраге

en: Delete Search
sr: Избриши претрагу

en: Rename Search “%s” to “%s”
sr: Преименуј претрагу „%s“ у „%s“

en: Delete Search “%s”
sr: Избриши претрагу „%s“

en: Unable to rename face to “%s” because the face already exists.
sr: Не могу да преименујем лице у „%s“ јер већ постоји то лице.

en: Remove Face “%s” From _Photo | Remove Face “%s” From _Photos
sr[0]: Уклони лице „%s“ са _фотографије
sr[1]: Уклони лице „%s“ са _фотографија
sr[2]: Уклони лице „%s“ са _фотографија
sr[3]: Уклони лице „%s“ са _фотографије

en: Remove Face “%s” From Photo | Remove Face “%s” From Photos
sr[0]: Уклоните лице „%s“ са фотографије
sr[1]: Уклоните лице „%s“ са фотографија
sr[2]: Уклоните лице „%s“ са фотографија
sr[3]: Уклоните лице „%s“ са фотографије

note: Translators: This means to teach the face to the face recognition system
en: _Train Face “%s” From Photo
sr: _Увежбај лице „%s“ са фотографије

en: Re_name Face “%s”…
sr: _Преименуј лице „%s“…

en: Rename Face “%s” to “%s”
sr: Преименујте лице „%s“ у „%s“

en: _Delete Face “%s”
sr: _Обриши лице „%s“

en: Delete Face “%s”
sr: Обришите лице „%s“

en: Rate %s
sr: Оцени „%s“

en: Set rating to %s
sr: Поставите оцену на „%s“

en: Setting rating to %s
sr: Постављам оцену на „%s“

en: Display %s
sr: Прикажи „%s“

en: Only show photos with a rating of %s
sr: Прикажите само фотографије са оценом „%s“

en: %s or Better
sr: %s или боље

en: Display %s or Better
sr: Прикажи %s или боље

en: Only show photos with a rating of %s or better
sr: Прикажите само фотографије са оценом %s или бољом

en: Open the selected photo’s directory in the file manager
sr: Отворите директоријум изабраних фотографија у управнику датотека

en: Unable to open in file manager: %s
sr: Не могу да отворим управника датотека: %s

en: Select all items
sr: Изаберите све ставке

note: ...precache the timestamp string... / Locale-specific time format for 12-hour time, i.e. 8:31 PM / Precede modifier with a dash ("-") to pad with spaces, otherwise will pad with zeroes / See http://developer.gnome.org/glib/2.32/glib-GDateTime.html#g-date-time-format / Locale-specific time format for
en: %a %b %d, %Y
sr: %A, %d. %B %Y.

[ctx: MultidayFormat]
note: / Locale-specific starting date format for multi-date strings, / i.e. the "Tue Mar 08" in "Tue Mar 08 - 10, 2006" / See http://developer.gnome.org/glib/2.32/glib-GDateTime.html#g-date-time-format
en: %a %b %d
sr: %A, %d. %B

[ctx: MultidayFormat]
note: / Locale-specific ending date format for multi-date strings, / i.e. the "10, 2006" in "Tue Mar 08 - 10, 2006" / See http://developer.gnome.org/glib/2.32/glib-GDateTime.html#g-date-time-format
en: %d, %Y
sr: %d., %Y.

[ctx: MultimonthFormat]
note: / Locale-specific calendar date format for multi-month strings, / i.e. the "Tue Mar 08" in "Tue Mar 08 to Mon Apr 06, 2006" / See http://developer.gnome.org/glib/2.32/glib-GDateTime.html#g-date-time-format
en: %a %b %d
sr: %A, %d. %B

[ctx: MultimonthFormat]
note: / Locale-specific calendar date format for multi-month strings, / i.e. the "Mon Apr 06, 2006" in "Tue Mar 08 to Mon Apr 06, 2006" / See http://developer.gnome.org/glib/2.32/glib-GDateTime.html#g-date-time-format
en: %a %b %d, %Y
sr: %A, %d. %B %Y.

en: Slideshow
sr: Покретни приказ

note: Ordering must correspond with SearchConditionText.Context
en: contains
sr: садржи

note: Ordering must correspond with Context
en: is exactly
sr: је тачно

en: starts with
sr: почиње на

en: ends with
sr: завршава се на

en: does not contain
sr: не садржи

en: is not set
sr: није подешено

en: is set
sr: подешено

note: Ordering must correspond with SearchConditionMediaType.Context
en: is
sr: јесте

en: is not
sr: није

note: Ordering must correspond with SearchConditionMediaType.MediaType
en: any photo
sr: фотографија

en: a raw photo
sr: сирова фотографија

en: a video
sr: снимак

en: has
sr: има

en: has no
sr: нема

en: modifications
sr: измене

en: internal modifications
sr: унутрашње измене

en: external modifications
sr: спољне измене

note: Ordering must correspond with SearchConditionFlagged.State
en: flagged
sr: обележена

en: not flagged
sr: необележена

en: and higher
sr: и више

en: only
sr: само

en: and lower
sr: и ниже

en: is after
sr: после

en: is before
sr: пре

en: is between
sr: између

en: and
sr: и

en: Any text
sr: Било који текст

en: Title
sr: Наслов

en: Tag
sr: Ознака

en: Comment
sr: Напомена

en: Event name
sr: Назив догађаја

en: File name
sr: Назив датотеке

en: Face
sr: Лице

en: Media type
sr: Врста медија

en: Flag state
sr: Врста обележја

en: Photo state
sr: Стање фотографије

en: Rating
sr: Оцена

en: Date
sr: Датум

en: Saved Searches
sr: Сачуване претраге

en: Organize your saved searches
sr: Организујте ваше сачуване претраге

en: ★+ Rating
sr: ★+ оцена

en: ★★+ Rating
sr: ★★+ оцена

en: ★★★+ Rating
sr: ★★★+ оцена

en: ★★★★+ Rating
sr: ★★★★+ оцена

en: ★★★★★+ Rating
sr: ★★★★★+ оцена

en: Error loading search bar UI: %s
sr: Грешка учитавања корисничког сучеља траке претраге: %s

note: Ticket #3260 - Add a 'close' context menu to the searchbar. Prepare the close menu for use, but don't display it yet; we'll connect it to secondary click later on.
en: Close
sr: Затвори

note: Type label and toggles
en: Type
sr: Врста

en: Videos
sr: Снимци

en: RAW Photos
sr: Сирове фотографије

en: Use a saved search to filter items in the current view
sr: Користите сачувану претрагу да издвојите ставке у текућем прегледу

note: Set up toolbar add toolbar buttons
en: Back
sr: Претходна

en: Go to the previous photo
sr: Идите на претходну фотографију

en: Pause
sr: Застани

en: Pause the slideshow
sr: Зауставите покретни приказ

en: Next
sr: Следећа

en: Go to the next photo
sr: Идите на следећу фотографију

en: Change slideshow settings
sr: Измените подешавања покретног приказа

note: An entire slideshow set might be missing, so check for a loop.
en: All photo source files are missing.
sr: Недостају изворне датотеке свих фотографија.

en: Play
sr: Пусти

en: Continue the slideshow
sr: Наставите пуштање покретног приказа

en: Slideshow Transitions
sr: Прелази покретног приказа

en: (None)
sr: (Ниједна)

en: Random
sr: Насумично

en: Tags
sr: Ознаке

en: Organize and browse your photo’s tags
sr: Средите и разгледајте ознаке ваших фотографија

en: untitled
sr: безимено

note: multiple videos
en: Export Videos
sr: Извезите снимке
