shotwell-0.15 - en to ast translation catalogue (499 entries)

en: Cameras
ast: Cámares

en: Camera
ast: Cámara

en: Unable to unmount camera.  Try unmounting the camera from the file manager.
ast: Nun puede desmontase la cámara. Tenta de desmontala dende'l xestor de ficheros.

en: Hide photos already imported
ast: Anubrir semeyes yá importaes

en: Only display photos that have not been imported
ast: Amosar namái les semeyes que nun s'importaron

en: _Titles
ast: Tí_tulos

en: Display the title of each photo
ast: Amosar el títulu de cada semeya

en: Import _Selected
ast: Importar _Seleionaes

en: Import _All
ast: Importar _tpp

en: Shotwell needs to unmount the camera from the filesystem in order to access it.  Continue?
ast: Shotwell necesita desmontar la cámara del sistema de ficheros col envís d'acceder a ella. ¿Siguir?

en: _Unmount
ast: _Desmontando

en: Please unmount the camera.
ast: Por favor, desmonta la cámara

en: The camera is locked by another application.  Shotwell can only access the camera when it's unlocked.  Please close any other application using the camera and try again.
ast: La cámara ta bloquiada por otra aplicación. Shotwell namái puede acceder a la cámara cuando ta desbloquiada. Zarra cualesquier otra aplicación que tea usando la cámara y vuelvi a tentalo.

en: Please close any other application using the camera.
ast: Por favor zarra cualesquier otra aplicación que tea usando la cámara.

en: Unable to fetch previews from the camera:
    %s
ast: Nun pueden recoyese vistes previes de la cámara:
    %s

en: Unmounting...
ast: Desmontando...

en: Fetching photo information
ast: Obteniendo información de la semeya

en: Fetching preview for %s
ast: Obtención de vista previa pa %s

en: Unable to lock camera: %s
ast: Nun puede bloquease la cámara: %s

en: Delete this photo from camera? | Delete these %d photos from camera?
ast[0]: Desaniciar esta semeya de la cámara?
ast[1]: Desaniciar estes %d semeyes de la cámara?

en: _Keep
ast: _Caltener

en: Play a slideshow
ast: Aniciar presentación

en: Export Photo/Video
ast: Esportar foto/videu

en: Export Photo
ast: Esportar Semeyes

en: Export Photos
ast: Esportar Fotos

en: Rotating
ast: Rotando

en: Undoing Rotate
ast: Desfaciendo rotar

en: Flipping Horizontally
ast: Espeyando horizontalmente

en: Undoing Flip Horizontally
ast: Desfacer espeyáu horizontal

en: Flipping Vertically
ast: Espeyando verticalmente

en: Undoing Flip Vertically
ast: Desfacer espeyáu vertical

en: is
ast: -

en: Loading Shotwell
ast: Cargando Shotwell

en: [FILE]
ast: [FICHERU]

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ast: Executar '%s --help' pa ver una llista completa d'opciones de llinia de comandos.

en: Today
ast: Güei

en: Yesterday
ast: Ayeri

en: Title:
ast: Títulu:

en: Items:
ast: Elementos:

en: %d Event | %d Events
ast[0]: %d Eventu
ast[1]: %d Eventos

en: %d Photo | %d Photos
ast[0]: %d semeya
ast[1]: %d semeyes

en: Date:
ast: Data:

en: Time:
ast: Hora:

en: From:
ast: De:

en: To:
ast: A:

en: Size:
ast: Tamañu:

en: Exposure:
ast: Esposición:

en: Location:
ast: Allugamientu:

en: File size:
ast: Tamañu de ficheru:

en: Original dimensions:
ast: Dimensiones orixinales:

en: Camera make:
ast: Cámara:

en: Camera model:
ast: Modelu de cámara:

en: Focal length:
ast: Llonxitú focal:

en: Exposure bias:
ast: Esposición:

en: GPS latitude:
ast: Llatitú GPS:

en: GPS longitude:
ast: Llonxitú GPS:

en: Artist:
ast: Artista:

en: Extended Information
ast: Información estendía

en: This will remove the tag "%s" from one photo.  Continue? | This will remove the tag "%s" from %d photos.  Continue?
ast[0]: Esto va desaniciar la etiqueta «%s» d'una semeya.  ¿Siguir?
ast[1]: Esto va desaniciar la etiqueta «%s» de %d semeyes.  ¿Siguir?

en: _Cancel
ast: _Encaboxar

en: _Delete
ast: D_esaniciar

en: Export Video
ast: Esportar videu

en: Unable to export the following photo due to a file error.
ast: Nun puede esportase la siguiente semeya darréu d'un fallu de ficheru.

en: 
    
    Would you like to continue exporting?
ast: 
    
    ¿Prestaríate siguir esportando?

en: Con_tinue
ast: Con_tinuar

en: Unmodified
ast: Ensin camudar

en: Current
ast: Actual

en: _Format:
ast: _Formatu:

en: _Quality:
ast: _Calidá:

en: _Scaling constraint:
ast: Re_stricción d'escala:

en: (and %d more)
ast: (y %d más)

en: 1 duplicate photo was not imported:
     | %d duplicate photos were not imported:
ast[0]: Nun s'importó 1 semeya que taba duplicada:
ast[1]: Nun s'importaron %d semeyes que taben duplicaes:

en: 1 duplicate video was not imported:
     | %d duplicate videos were not imported:
ast[0]: 1 videu duplicáu nun s'importó:
ast[1]: %d videos duplicaos nun s'importaron:

en: 1 duplicate photo/video was not imported:
     | %d duplicate photos/videos were not imported:
ast[0]: 1 foto/videu duplicáu nun s'importó:
ast[1]: %d fotos/videos duplicaos nun s'importaron:

en: 1 photo failed to import due to a file or hardware error:
     | %d photos failed to import due to a file or hardware error:
ast[0]: nun pudo importase 1 semeya, darréu d'un fallu de ficheru o hardware
ast[1]: nun pudieron importase %d semeyes, darréu d'un fallu de ficheru o hardware

en: 1 video failed to import due to a file or hardware error:
     | %d videos failed to import due to a file or hardware error:
ast[0]: nun pudo importase 1 videu, darréu d'un fallu de ficheru o hardware
ast[1]: nun pudieron importase %d videos, darréu d'un fallu de ficheru o hardware

en: 1 photo/video failed to import due to a file or hardware error:
     | %d photos/videos failed to import due to a file or hardware error:
ast[0]: nun pudo importase 1 semeya/videu, darréu d'un fallu de ficheru o hardware
ast[1]: nun pudieron importase %d semeyes/videos, darréu d'un fallu de ficheru o hardware

en: 1 photo failed to import due to a camera error:
     | %d photos failed to import due to a camera error:
ast[0]: nun pudo importase 1 semeya, darréu d'un fallu de la cámara:
ast[1]: nun pudieron importase %d semeyes, darréu d'un fallu de la cámara:

en: 1 video failed to import due to a camera error:
     | %d videos failed to import due to a camera error:
ast[0]: nun pudio importase 1 videu, darréu d'un fallu de la cámara:
ast[1]: nun pudieron importase %d videos, darréu d'un fallu de la cámara:

en: 1 photo/video failed to import due to a camera error:
     | %d photos/videos failed to import due to a camera error:
ast[0]: nun pudo importase 1 semeya/videu, darréu d'un fallu de la cámara:
ast[1]: nun pudieron importase %d semeyes/videos, darréu d'un fallu de la cámara:

en: 1 unsupported photo skipped:
     | %d unsupported photos skipped:
ast[0]: 1 semeya non sofitada saltada:
ast[1]: %d semeyes non sofitaes saltaes:

en: 1 non-image file skipped.
     | %d non-image files skipped.
ast[0]: saltóse 1 ficheru que nun yera una imaxe.
ast[1]: saltáronse %d ficheros que nun yeren imáxenes.

en: 1 photo skipped due to user cancel:
     | %d photos skipped due to user cancel:
ast[0]: omitióse 1 semeya darréu de qu'encaboxóse pol usuariu:
ast[1]: omitiéronse %d semeyes darréu de qu'encaboxáronse pol usuariu:

en: 1 photo successfully imported.
     | %d photos successfully imported.
ast[0]: 1 semeya importada correchamente.
ast[1]: %d semeyes importaes correchamente.

en: Import Complete
ast: Importación completa

en: %d second | %d seconds
ast[0]: %d segundu
ast[1]: %d segundos

en: %d minute | %d minutes
ast[0]: %d minutu
ast[1]: %d minutos

en: %d hour | %d hours
ast[0]: %d hora
ast[1]: %d hores

en: 1 day
ast: 1 día

en: Rename Event
ast: Renomar eventu

en: Name:
ast: Nome:

en: Edit Title
ast: Editar Títulu

en: _Trash File | _Trash Files
ast[0]: _Esborrar ficheru
ast[1]: _Esborrar ficheros

en: Only _Remove
ast: Namái de_saniciar

en: This will destroy all changes made to the external file.  Continue? | This will destroy all changes made to %d external files.  Continue?
ast[0]: Esto va desaniciar tolos cambeos fechos nel ficheru esternu.  ¿Siguir?
ast[1]: Esto va desaniciar tolos cambeos fechos nos %d ficheros esternos.  ¿Siguir?

en: Re_vert External Edit
ast: Re_vertir ediciones esternes

en: This will remove the photo from the library.  Continue? | This will remove %d photos from the library.  Continue?
ast[0]: Esto va desaniciar la semeya de la biblioteca.  ¿Siguir?
ast[1]: Esto va desaniciar %d semeyes de la biblioteca.  ¿Siguir?

en: _Remove
ast: De_saniciar

en: Remove Photo From Library
ast: Desaniciando semeyes de la biblioteca

en: _Modify original file
ast: _Modificar ficheros orixinales

en: Original:
ast: Orixinal:

en: %m/%d/%Y, %H:%M:%S
ast: %d/%m/%Y, %H:%M:%S

en: %m/%d/%Y, %I:%M:%S %p
ast: %d/%m/%Y, %I:%M:%S %p

en: Exposure time will be shifted forward by
    %d %s, %d %s, %d %s, and %d %s.
ast: El tiempu d'esposición va allanciase por
    %d %s, %d %s, %d %s, y %d %s.

en: Exposure time will be shifted backward by
    %d %s, %d %s, %d %s, and %d %s.
ast: El tiempu d'esposición va desplazase haza darrera por
    %d %s, %d %s, %d %s, y %d %s.

en: day | days
ast[0]: día
ast[1]: díes

en: hour | hours
ast[0]: hora
ast[1]: hores

en: minute | minutes
ast[0]: minutu
ast[1]: minutos

en: second | seconds
ast[0]: segundu
ast[1]: segundos

en: 
    
    And %d other. | 
    
    And %d others.
ast[0]: 
    
    Y %d más.
ast[1]: 
    
    Y otres %d más.

en: Tags (separated by commas):
ast: Etiquetes (separtaes por comes):

en: Welcome!
ast: Bienllegáu!

en: Welcome to Shotwell!
ast: Afáyate en Shotwell!

en: To get started, import photos in any of these ways:
ast: Pa escomencipiar, importa semeyes de cualesquiera de les siguientes formes:

en: Choose <span weight="bold">File %s Import From Folder</span>
ast: Esbillar <span weight="bold">Importar ficheru %s dende la carpeta</span>

en: Drag and drop photos onto the Shotwell window
ast: Arrastrar y soltar semeyes na ventana de Shotwell

en: Connect a camera to your computer and import
ast: Coneutar una cámara al equipu ya importar

en: _Import photos from your %s folder
ast: Importar semeyes dende la carpeta %s

en: You can also import photos in any of these ways:
ast: Tamién puedes importar semeyes de cualesquiera de les siguientes formes:

en: _Don't show this message again
ast: Nun a_mosar más esti mensaxe

en: Custom
ast: Personalizar

en: Co_py Photos
ast: Co_piar fotos

en: Import to Library
ast: Importar a la biblioteca

en: Remove From Library
ast: Desaniciar de la biblioteca

en: Removing Photo From Library
ast: Desaniciando semeyes de la biblioteca

en: This will remove the photo from your Shotwell library.  Would you also like to move the file to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone. | This will remove %d photos from your Shotwell library.  Would you also like to move the files to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone.
ast[0]: Esto va desaniciar la semeya de la biblioteca Shotwell. ¿Prestaríate mover el ficheru a la papelera del escritoriu?
    
    Esta aición nun puede desfacese.
ast[1]: Esto va desaniciar %d semeyes de la biblioteca Shotwell. ¿Prestaríate mover los ficheros a la papelera del escritoriu?
    
    Esta aición nun puede desfacese.

en: Tags
ast: Etiquetes

en: Success
ast: Éxitu

en: File error
ast: Fallu de ficheru

en: Unable to decode file
ast: Nun puede descodificase'l ficheru

en: Database error
ast: Fallu de la base de datos

en: User aborted import
ast: Usuariu encaboxó la importación

en: Not a file
ast: Nun ye un ficheru

en: File already exists in database
ast: El ficheru yá esiste na base de datos

en: Unsupported file format
ast: Formatu de ficheru non sofitáu

en: Not an image file
ast: Nun ye un ficheru d'imaxe

en: Disk failure
ast: Fallu en discu

en: Disk full
ast: Discu enllén

en: Camera error
ast: Fallu de la cámara

en: Imported failed (%d)
ast: Fallu d'importación (%d)

en: modified
ast: modificada

en: Previous photo
ast: Semeya anterior

en: Next photo
ast: Semeya siguiente

en: Photo source file missing: %s
ast: Ficheru d'orixe perdíu: %s

en: _View
ast: _Ver

en: _Previous Photo
ast: Semeya _anterior

en: Previous Photo
ast: Semeya anterior

en: _Next Photo
ast: Semeya _siguiente

en: Next Photo
ast: Semeya siguiente

en: Zoom _In
ast: Aumentar

en: Increase the magnification of the photo
ast: Aumentar el tamañu de la semeya

en: Zoom _Out
ast: Amenorgar

en: Decrease the magnification of the photo
ast: Decrementar el tamañu de la semeya

en: Fit to _Page
ast: Axus_tar a páxina

en: Zoom the photo to fit on the screen
ast: Enantar la semeya y axustala a la pantalla

en: Zoom the photo to 100% magnification
ast: Enantar la semeya al 100% magnification

en: Zoom the photo to 200% magnification
ast: Enantar la semeya al 200% magnification

en: Unable to export %s: %s
ast: Nun puede esportase %s: %s

en: %s Database
ast: Base de datos %s

en: _Import
ast: _Importar

en: _Close
ast: _Zarrar

en: Settings
ast: Configuración

en: Slideshow
ast: Presentación diapositives

en: Back
ast: Atrás

en: Go to the previous photo
ast: Dir a la semeya anterior

en: Pause
ast: Posar

en: Pause the slideshow
ast: Posar la presentación

en: Next
ast: Siguiente

en: Go to the next photo
ast: Dir a la semeya siguiente

en: Change slideshow settings
ast: Camudar la configuración de la presentación

en: All photo source files are missing.
ast: Perdiéronse tolos oríxenes de les semeyes.

en: Play
ast: Reproducir

en: Continue the slideshow
ast: Continuar la presentación

en: Reverting
ast: Revertir

en: Undoing Revert
ast: Desfacer revertir

en: Enhancing
ast: Meyorar

en: Undoing Enhance
ast: Desfacer meyorar

en: Creating New Event
ast: Creando nuevu eventu

en: Removing Event
ast: Desaniciar eventu

en: Moving Photos to New Event
ast: Mover semeyes a un nuevu eventu

en: Setting Photos to Previous Event
ast: Establecer semeyes al eventu anterior

en: Merging
ast: Combinar

en: Unmerging
ast: Desfacer combinación

en: Duplicating photos
ast: Duplicar semeyes

en: Removing duplicated photos
ast: Quitando semeyes duplicaes

en: Unable to duplicate one photo due to a file error | Unable to duplicate %d photos due to file errors
ast[0]: Nun puede duplicase una semeya darréu d'un fallu nun ficheru
ast[1]: Nun pueden duplicase %d semeyes darréu de fallos en ficheros

en: Restoring previous rating
ast: Restaurando puntuación previa

en: Increasing ratings
ast: Incrementando puntuaciones

en: Decreasing ratings
ast: Decrementando puntuaciones

en: Original photo could not be adjusted.
ast: La semeya orixinal nun puede axustase.

en: Adjusting Date and Time
ast: Axustar data y hora

en: Undoing Date and Time Adjustment
ast: Desfacer axuste de data y hora

en: One original photo could not be adjusted. | The following original photos could not be adjusted.
ast[0]: La semeya orixinal nun puede modificase.
ast[1]: Les siguientes semeyes orixinales nun pueden modificase.

en: Time Adjustment Error
ast: Fallu al axustar hora

en: Time adjustments could not be undone on the following photo file. | Time adjustments could not be undone on the following photo files.
ast[0]: L'axuste de la hora nun puede desfacese nel ficheru de la semeya siguiente.
ast[1]: L'axuste de la hora nun puede desfacese nos ficheros de les semeyes siguiente.

en: Move Photos to Trash
ast: Mover semeyes a la papelera

en: Restore Photos from Trash
ast: Restaurar semeyes dende la papelera

en: Move the photos to the Shotwell trash
ast: Mover les semeyes a la papelera de Shotwell

en: Restore the photos back to the Shotwell library
ast: Restaurar les semeyes a la biblioteca de Shotwell

en: Moving Photos to Trash
ast: Mover semeyes a la papelera

en: Restoring Photos From Trash
ast: Restaurar semeyes dende la papelera

en: Flag selected photos
ast: Marcar les fotos seleicionaes

en: Unflag selected photos
ast: Desmarcar les fotos seleicionaes

en: Flag
ast: Marcar

en: Unflag
ast: Desmarcar

en: Low (%d%%)
ast: Baxu (%d%%)

en: Medium (%d%%)
ast: Mediu (%d%%)

en: High (%d%%)
ast: Altu (%d%%)

en: Maximum (%d%%)
ast: Máximu (%d%%)

en: Photos cannot be exported to this directory.
ast: Les semeyes nun pueden esportase a esti direutoriu.

en: in.
ast: pulg.

en: Wallet (2 x 3 in.)
ast: Cartera (2 x 3 pulgaes)

en: Notecard (3 x 5 in.)
ast: Tarxeta de notes (3 x 5 pulgaes)

en: 4 x 6 in.
ast: 4 x 6 pulg.

en: 5 x 7 in.
ast: 5 x 7 pulg.

en: 8 x 10 in.
ast: 8 x 10 pulg.

en: 11 x 14 in.
ast: 11 x 14 pulg.

en: 16 x 20 in.
ast: 16 x 20 pulg.

en: Postcard (10 x 15 cm)
ast: Tarxeta postal (10 x 15 cm)

en: Image Settings
ast: Axustes d'imaxe

en: Unable to print photo:
    
    %s
ast: Nun ye dable imprentar semeya:
    
    %s

en: Unable to open/create photo database %s: error code %d
ast: Nun se pudo abrir/crear la base de datos de fotos %s: códigu d'error %d

en: Unable to launch Nautilus Send-To: %s
ast: Nun pudo llanzase Nautilus Send-To: %s

en: Send To
ast: Unviar a

en: Unable to export background to %s: %s
ast: Nun puede esportase'l fondu de pantalla a %s: %s

en: Unable to prepare desktop slideshow: %s
ast: Nun pudo preparase'l carrusel d'escritoriu: %s

en: Trash
ast: Papelera

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Missing Files
ast: Ficheros perdíos

en: Deleting...
ast: Desaniciando...

en: Last Import
ast: Cabera Importación

en: _Import From Folder...
ast: _Importar dende la carpeta...

en: Import photos from disk to library
ast: Importar semeyes dende'l discu a la biblioteca

en: Sort _Events
ast: Axeitar ev_entos

en: Empty T_rash
ast: Vaciar Papelera

en: Delete all photos in the trash
ast: Desaniciar toles semeyes de la papelera

en: _File
ast: _Ficheru

en: _Edit
ast: _Editar

en: _Photo
ast: _Semeya

en: _Photos
ast: _Semeyes

en: Even_ts
ast: Even_tos

en: Ta_gs
ast: Et_iquetes

en: _Help
ast: A_ida

en: _Basic Information
ast: I_nformación básica

en: Display basic information for the selection
ast: Amosar la información básica de la seleición

en: E_xtended Information
ast: Información est_endía

en: Display extended information for the selection
ast: Amosar información estendía de la seleición

en: _Ascending
ast: _Ascendente

en: Sort photos in an ascending order
ast: Axeitar semeyes n'orde ascendente

en: D_escending
ast: D_escendente

en: Sort photos in a descending order
ast: Axeitar semeyes n'orde descendente

en: Import From Folder
ast: Importar dende carpeta

en: Empty Trash
ast: Vaciar papelera

en: Emptying Trash...
ast: Vaciando papelera...

en: Shotwell is configured to import photos to your home directory.
ast: Shotwell ta configuráu pa importar semeyes dende'l to direutoriu home.

en: Library Location
ast: Allugamientu de la biblioteca

en: Photos cannot be imported from this directory.
ast: Les semeyes nun pueden importase dende esti direutoriu.

en: Importing...
ast: Importando...

en: _Stop Import
ast: _Detener Importación

en: Stop importing photos
ast: Detener importación de semeyes

en: Imported %s
ast: Importáronse %s

en: _Save
ast: _Guardar

en: Save photo
ast: Guardar semeya

en: Save _As...
ast: Guardar _como...

en: Save photo with a different name
ast: Guardar semeya con un nome distintu

en: Print the photo to a printer connected to your computer
ast: Imprentar la semeya nuna imprentadora coneutada al equipu

en: %s does not exist.
ast: %s nun esiste.

en: %s is not a file.
ast: %s nun ye un ficheru.

en: %s does not support the file format of
    %s.
ast: %s nun ye compatible col formato de ficheru de
    %s.

en: _Save a Copy
ast: Gua_rdar una copia

en: Lose changes to %s?
ast: ¿Perder los cambeos de %s?

en: Close _without Saving
ast: Z_arrar ensin guardar

en: Error while saving to %s: %s
ast: Fallu al guardar en %s: %s

en: Save As
ast: Guardar como

en: Photo Manager
ast: Xestor de semeyes

en: Photo Viewer
ast: Visor de semeyes

en: Rotate _Right
ast: Rotar a la _Drecha

en: Rotate
ast: Rotar

en: Rotate Right
ast: Rotar a la drecha

en: Rotate _Left
ast: Rotar a la _Esquierda

en: Rotate Left
ast: Rotar a la esquierda

en: Rotate the photos left
ast: Rotar les semeyes a la esquierda

en: Flip Hori_zontally
ast: Espeyar h_orizontalmente

en: Flip Horizontally
ast: Espeyar horizontalmente

en: Flip Verti_cally
ast: Espeyar v_erticalmente

en: Flip Vertically
ast: Espeyar verticalmente

en: _Enhance
ast: M_eyorar

en: Enhance
ast: Meyorar

en: Automatically improve the photo's appearance
ast: Meyorar automáticamente l'aspeutu de la semeya

en: _Crop
ast: Re_cortar

en: Crop
ast: Recortar

en: Crop the photo's size
ast: Recortar el tamañu de la semeya

en: _Red-eye
ast: Güeyos _bermeyos

en: Red-eye
ast: Güeyos bermeyos

en: Reduce or eliminate any red-eye effects in the photo
ast: Amenorgar o desaniciar cualesquier efeutu de güeyos bermeyos na semeya

en: _Adjust
ast: _Axustar

en: Adjust
ast: Axustar

en: Adjust the photo's color and tone
ast: Axustar el color y el tonu de la semeya

en: Re_vert to Original
ast: Re_vertir al orixinal

en: Revert to Original
ast: Revertir al orixinal

en: Revert External E_dits
ast: Revertir e_diciones esternes

en: Revert to the master photo
ast: Volver a la semeya original

en: Set as _Desktop Background
ast: Afitar como fondu d'_escritoriu

en: Set selected image to be the new desktop background
ast: Afitar la imaxe esbillada como nuevu fondu d'escritoriu

en: _Undo
ast: _Desfacer

en: Undo
ast: Desfacer

en: _Redo
ast: _Refacer

en: Redo
ast: Refacer

en: Re_name Event...
ast: Re_nomar Eventu...

en: Make _Key Photo for Event
ast: Facer semeya clave pal eventu

en: Make Key Photo for Event
ast: Facer semeya clave pal eventu

en: _New Event
ast: _Nuevu Eventu

en: New Event
ast: Nuevu Eventu

en: Move Photos
ast: Mover Semeyes

en: Move photos to an event
ast: Mover semeyes d'un eventu

en: _Merge Events
ast: _Combinar eventos

en: Merge
ast: Combinar

en: _Set Rating
ast: _Afitar puntuación

en: Set Rating
ast: Afitar puntuación

en: Change the rating of your photo
ast: Camudar la puntuación de la semeya

en: _Increase
ast: _Incrementar

en: Increase Rating
ast: Incrementar puntuación

en: _Decrease
ast: D_ecrementar

en: Decrease Rating
ast: Decrementar puntuación

en: _Unrated
ast: _Non puntuaes

en: Rate Unrated
ast: Puntuar non puntuaes

en: Setting as unrated
ast: Afitanco como ensin puntuar

en: Remove any ratings
ast: Desaniciar puntuaciones

en: _Rejected
ast: _Refugao

en: Rate Rejected
ast: Puntuación refugada

en: Setting as rejected
ast: Afitando como refugao

en: Set rating to rejected
ast: Axustar puntuación a refugada

en: All + _Rejected
ast: Toes + _Refugaes

en: Show all photos, including rejected
ast: Amosar toles semeyes, inclusu les refugaes

en: _All Photos
ast: _Toles semeyes

en: Show all photos
ast: Amosar toles semeyes

en: _Ratings
ast: _Puntuaciones

en: Display each photo's rating
ast: Amosar la puntuación de cada semeya

en: _Filter Photos
ast: _Peñerar semeyes

en: Filter Photos
ast: Peñerar semeyes

en: Limit the number of photos displayed based on a filter
ast: Llendar el númberu de semeyes amosaes según una peñera

en: _Duplicate
ast: _Duplicar

en: Duplicate
ast: Duplicar

en: Make a duplicate of the photo
ast: Facer un duplicáu de la semeya

en: _Export...
ast: _Esportar...

en: _Print...
ast: _Imprentar...

en: Pu_blish...
ast: Espu_blizar...

en: Publish
ast: Espublizar

en: Publish to various websites
ast: Espublizar en dellos sitios web

en: _Adjust Date and Time...
ast: _Axustar hora y data...

en: Adjust Date and Time
ast: Axustar hora y data

en: Add _Tags...
ast: Amestar _Etiquetes...

en: Add Tags
ast: Amestar Etiquetes

en: _Preferences
ast: _Preferencies

en: Open With RA_W Editor
ast: Abrir con editor RA_W

en: Unable to launch editor: %s
ast: Nun puede lanzase l'editor: %s

en: Add Tag "%s"
ast: Amestar Etiqueta "%s"

en: Add Tags "%s" and "%s"
ast: Amestar Etiquetes "%s" y "%s"

en: _Delete Tag "%s"
ast: _Desaniciar Etiqueta "%s"

en: Delete Tag "%s"
ast: Desaniciar Etiqueta "%s"

en: Delete Tag
ast: Desaniciar etiqueta

en: Re_name Tag "%s"...
ast: Re_nomar etiqueta «%s»...

en: Rename Tag "%s" to "%s"
ast: Renomar la etiqueta «%s» a «%s»

en: Modif_y Tags...
ast: Modif_icar etiquetes...

en: Modify Tags
ast: Modificar etiquetes

en: Tag Photo as "%s"
ast: Etiquetar semeyes como «%s»

en: Tag the selected photo as "%s"
ast: Etiquetar les semeyes esbillaes como «%s»

en: Remove Tag "%s" From _Photo
ast: Desaniciar etiqueta «%s» de les _semeyes

en: Remove Tag "%s" From Photo
ast: Desaniciar etiqueta «%s» de les semeyes

en: Unable to rename tag to "%s" because the tag already exists.
ast: Nun puede renomase la etiqueta a «%s» porque la etiqueta yá esiste.

en: Rate %s
ast: Puntuar %s

en: Set rating to %s
ast: Afitar puntuación a %s

en: Setting rating to %s
ast: Afitando puntuación a %s

en: Display %s
ast: Amosar %s

en: Only show photos with a rating of %s
ast: Namái amosar semeyes con puntuación de %s

en: %s or Better
ast: %s o meyor

en: Display %s or Better
ast: Amosar %s o meyor

en: Only show photos with a rating of %s or better
ast: Namái amosar semeyes con puntuación de %s o meyor

en: Remove the selected photos from the trash
ast: Desaniciar les semeyes esbillaes de la papelera

en: Remove the selected photos from the library
ast: Desaniciar les semeyes esbillaes de la biblioteca

en: _Restore
ast: _Restaurar

en: Move the selected photos back into the library
ast: Mover les semeyes esbillaes de vuelta a la biblioteca

en: Show in File Mana_ger
ast: Amosar en X_estor de Ficheros

en: Open the selected photo's directory in the file manager
ast: Abrir el direutoriu de la semeya esbillada nel xestor de ficheros

en: Unable to open in file manager: %s
ast: Nun puede abrise'l xestor de ficheros: %s

en: R_emove From Library
ast: _Desaniciar de la biblioteca

en: _Move to Trash
ast: _Mover a la Papelera

en: Select _All
ast: Seleicionar _Too

en: Select all items
ast: Seleicionar tolos elementos

en: Return to current photo dimensions
ast: Volver a les dimensiones actuales de la semeya

en: Set the crop for this photo
ast: Afitar el corte d'esta semeya

en: Pivot the crop rectangle between portrait and landscape orientations
ast: Xira'l reutángulu ente les orientaciones del retratu y el paisaxe

en: Unconstrained
ast: Ensin restricciones

en: Square
ast: Cuadráu

en: Screen
ast: Pantalla

en: Original Size
ast: Tamañu orixinal

en: SD Video (4 : 3)
ast: SD Videu (4 : 3)

en: HD Video (16 : 9)
ast: HD Videu (16 : 9)

en: Close the red-eye tool
ast: Zarrar la ferramienta de güeyos bermeyos

en: Remove any red-eye effects in the selected region
ast: Retirar cualesquier efeutu de güeyos bermeyos na rexón esbillada

en: Saturation:
ast: Saturación:

en: Tint:
ast: Matiz:

en: Temperature:
ast: Temperatura:

en: Shadows:
ast: Solombres:

en: Reset Colors
ast: Resetear collores

en: Reset all color adjustments to original
ast: Restablecer tolos axustes de color a la orixinal

en: Temperature
ast: Temperatura

en: Tint
ast: Matiz

en: Saturation
ast: Saturación

en: Exposure
ast: Esposición

en: Shadows
ast: Solombres

en: Contrast Expansion
ast: Espansión de contraste

en: Leave fullscreen
ast: Colar de Pantalla Completa

en: Leave _Fullscreen
ast: Colar de P_antalla Completa

en: _Quit
ast: _Colar

en: _About
ast: _Tocante a

en: Fulls_creen
ast: P_antalla completa

en: _Contents
ast: _Conteníos

en: A fatal error occurred when accessing Shotwell's library.  Shotwell cannot continue.
    
    %s
ast: Hebo un fallu fatal al acceder a la biblioteca de Shotwell. Shotwell nun pue continuar.
    
    %s

en: Visit the Yorba web site
ast: Visita'l sitiu web Yorba

en: Unable to display help: %s
ast: Imposible amosar l'aida: %s

en: Original size
ast: Tamañu orixinal

en: Width or height
ast: Anchor o altor

en: Width
ast: Anchor

en: Height
ast: Altor

en: Adjust the size of the thumbnails
ast: Axustar el tamañu de les miniatures

en: Increase the magnification of the thumbnails
ast: Aumentar les miniatures

en: Decrease the magnification of the thumbnails
ast: Amenorgar les miniatures

en: Sort _Photos
ast: Axeitar _semeyes

en: Display each photo's tags
ast: Amosar les etiquetes de cada semeya

en: By _Title
ast: Por Tít_ulu

en: Sort photos by title
ast: Axeitar semeyes por títulu

en: By Exposure _Date
ast: Por data d'esposición

en: Sort photos by exposure date
ast: Axeitar semeyes por data d'esposición

en: By _Rating
ast: Por p_untuación

en: Sort photos by rating
ast: Axeitar semeyes por puntuación

en: Events
ast: Eventos

en: Undated
ast: Ensin data

en: Unable to create data directory %s: %s
ast: Nun se pue crear el direutoriu de datos %s: %s

en: Pictures
ast: Imáxenes

en: Unable to create temporary directory %s: %s
ast: Nun se pue crear el direutoriu temporal %s: %s

en: Unable to create data subdirectory %s: %s
ast: Nun se pue crear el subdireutoriu de datos %s: %s

en: Exporting
ast: Esportando

en: File %s already exists.  Replace?
ast: El ficheru %s yá esiste.  ¿Trocar?

en: _Skip
ast: Om_itir

en: _Replace
ast: _Trocar

en: Replace _All
ast: Trocar t_oo

en: Export
ast: Esportar

en: Photos
ast: Semeyes

en: The selected photos were successfully published.
ast: Les semeyes esbillaes espublizáronse con éxitu.

en: Fetching account information...
ast: Obteniendo información de la cuenta...

en: Logging in...
ast: Ingresando en...

en: Publish Photos
ast: Espublizar semeyes

en: Publish photos _to:
ast: Espublizar se_meyes a:

en: To try publishing to another service, select one from the above menu.
ast: Pa intentar espublizar n'otru serviciu, esbilla ún nel menú d'arriba.

en: You have already logged in and out of Flickr during this Shotwell session.
    To continue publishing to Flickr, quit and restart Shotwell, then try publishing again.
ast: Yá aniciaste y zarraste sesión de Flickr durante esta sesión de Shotwell.
    Para siguir espublizando en Flickr, zarra ya reanicia Shotwell, ya intenta espublizar de nueves.

en: You are logged into Flickr as %s.
ast: Tas coneutáu en Flickr como %s.

en: Your free Flickr account limits how much data you can upload per month.
    This month, you have %d megabytes remaining in your upload quota.
ast: La to cuenta de baldre de Flickr llenda la cantidá de datos que puedes xubir al mes.
    Esti mes, tienes %d megabytes restantes de la to cuota de carga.

en: Your Flickr Pro account entitles you to unlimited uploads.
ast: La to cuenta de Flickr Pro date drechu a xubes illimitaes.

en: Photos _visible to:
ast: Semeyes _visibles pa:

en: Everyone
ast: Toos

en: Friends & family only
ast: Namái collacios y familia

en: Just me
ast: Yo namái

en: Username and/or password invalid. Please try again
ast: Nome d'usuariu y/o contraseña inválidu. Vuelva a intentalo

en: Creating album...
ast: Creando álbum...

en: You are logged into Picasa Web Albums as %s.
ast: Tas coneutáu a Álbumes web de Picasa como %s.

en: Photos will appear in:
ast: Les semeyes apaecen en:

en: Small (640 x 480 pixels)
ast: Pequeñu (640 x 480 pixels)

en: Medium (1024 x 768 pixels)
ast: Mediu (1024 x 768 pixels)

en: Recommended (1600 x 1200 pixels)
ast: Encamentáu (1600 x 1200 pixels)

en: You are not currently logged into Facebook.
    
    If you don't yet have a Facebook account, you can create one during the login process. During login, Shotwell Connect may ask you for permission to upload photos and publish to your feed. These permissions are required for Shotwell Connect to function.
ast: Anguaño nun tas rexistráu en Facebook.
    
    Si entá nun tienes una de Facebook, puedes creala durante'l procesu d'aniciu de sesión. Durante l'aniciu de la sesión, Shotwell Connect puede pedite permisu pa xubir semeyes ya espublizales nel to feed. Estos permisos son necesarios pa que Shotwell Connect funcione.

en: You have already logged in and out of Facebook during this Shotwell session.
    To continue publishing to Facebook, quit and restart Shotwell, then try publishing again.
ast: Yá aniciaste y zarraste sesión de Facebook durante esta sesión de Shotwell.
    Para siguir espublizando en Facebook, zarra ya reanicia Shotwell, ya intenta espublizar de nueves.

en: Testing connection to Facebook...
ast: Comprobando la conexón a Facebook...

en: You are logged into Facebook as %s.
ast: Tas coneutáu en Facebook como %s.

en: Use a _standard size:
ast: Usar tam_añu estándar:

en: Use a c_ustom size:
ast: Usar tamañu personali_záu:

en: _Match photo aspect ratio
ast: Concasar rellación d'aspeutu de la semeya

en: _Output photo at:
ast: Salida de semeya en:

en: pixels per inch
ast: pixels por pulgada

en: label
ast: etiqueta

en: seconds
ast: segundos

en: _Login
ast: _Coneutase

en: Publish to an e_xisting album:
ast: Espublizar nun álbum e_sistente:

en: Create a _new album named:
ast: Crear un álbum _nuevu con nome:

en: _Logout
ast: _Zarrar sesión

en: _Publish
ast: Es_publizar

en: Photo _size:
ast: Tamañu _semeya:

en: An _existing album:
ast: Un álbum _esistente:

en: A _new album named:
ast: Un _nuevu álbum denomáu:

en: L_ist album in public gallery
ast: Ll_istar álbum na galería pública

en: Photo _size preset:
ast: Tamañu de semeya predefiníu:

en: _Password
ast: Contrase_ña

en: Login
ast: Aniciar sesión

en: Visit the Yandex.Fotki web site
ast: Visite'l sitiu web Yandex.Fotki

en: You are not currently logged into Yandex.Fotki.
ast: Anguaño nun anició sesión en Yandex.Fotki

en: _Albums (or write new):
ast: _Álbumes (o escribir nuevu):

en: Access _type:
ast: Triba d'accesu:

en: Disable _comments
ast: Desactivar _comentarios

en: _Forbid downloading original photo
ast: Torgar la descarga de la _foto orixinal
