shotwell-0.15 - en to bg translation catalogue (467 entries)

en: Cameras
bg: Фотоапарати

en: Camera
bg: Фотоапарат

en: Unable to unmount camera.  Try unmounting the camera from the file manager.
bg: Грешка при демонтиране на фотоапарата. Опитайте да го демонтирате от файловия мениджър.

en: Hide photos already imported
bg: Скриване на снимките, които вече са внесени

en: Only display photos that have not been imported
bg: Показване само на снимките, които не са внесени

en: _Titles
bg: _Имена

en: Display the title of each photo
bg: Показва името на всяка снимка

en: Import _Selected
bg: Внасяне на _избраните

en: Import _All
bg: Внасяне на _всички

en: Shotwell needs to unmount the camera from the filesystem in order to access it.  Continue?
bg: Shotwell трябва да демонтира фотоапарата от файловата система, за да осъществи достъп до него. Продължаване?

en: _Unmount
bg: Демонтиране

en: Please unmount the camera.
bg: Моля демонтирайте фотоапарата.

en: The camera is locked by another application.  Shotwell can only access the camera when it's unlocked.  Please close any other application using the camera and try again.
bg: Фотоапаратът е заключен от друго приложение. Shotwell може да има достъп до него само когато е отключен. Моля затворете всяко друго приложение, използващо фотоапарата и опитайте отново.

en: Please close any other application using the camera.
bg: Моля затворете всяко друго приложение, използващо фотоапарата.

en: Unable to fetch previews from the camera:
    %s
bg: Грешка при получаване на предварителни прегледи от фотоапарата:
    %s

en: Unmounting...
bg: Демонтиране…

en: Fetching photo information
bg: Получаване на информация за снимката

en: Fetching preview for %s
bg: Получаване на предварителен преглед за %s

en: Unable to lock camera: %s
bg: Грешка при заключване на фотоапарата: %s

en: Delete this photo from camera? | Delete these %d photos from camera?
bg[0]: Да се изтрие ли тази снимка от фотоапарата?
bg[1]: Да се изтрият ли тези %d снимки от фотоапарата?

en: _Keep
bg: _Запазване

en: Play a slideshow
bg: Стартиране на прожекция

en: Export Photo/Video
bg: Изнасяне на Снимки/Видеа

en: Export Photo
bg: Изнасяне на снимки

en: Export Photos
bg: Изнасяне на снимки

en: Rotating
bg: Завъртане

en: Undoing Rotate
bg: Отмяна на завъртане

en: Flipping Horizontally
bg: Хоризонтално обръщане

en: Undoing Flip Horizontally
bg: Отмяна на хоризонтално обръщане

en: Flipping Vertically
bg: Вертикално обръщане

en: Undoing Flip Vertically
bg: Отмяна на вертикално обръщане

en: is
bg: -

en: Loading Shotwell
bg: Зареждане на Shotwell

en: [FILE]
bg: [ФАЙЛ]

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
bg: Изпълнете „%s --help“, за да видите пълния списък с опции за командния ред.

en: Today
bg: Днес

en: Yesterday
bg: Вчера

en: Title:
bg: Заглавие:

en: Items:
bg: Записи:

en: %d Event | %d Events
bg[0]: %d събитие
bg[1]: %d събития

en: %d Photo | %d Photos
bg[0]: %d снимка
bg[1]: %d снимки

en: Date:
bg: Дата:

en: Time:
bg: Време:

en: From:
bg: От:

en: To:
bg: До:

en: Size:
bg: Размер:

en: Exposure:
bg: Експонация:

en: Location:
bg: Местоположение:

en: File size:
bg: Размер на файла:

en: Original dimensions:
bg: Оригинални размери:

en: Camera make:
bg: Производител на фотоапарата:

en: Camera model:
bg: Модел на фотоапарата:

en: Flash:
bg: Светкавица:

en: Focal length:
bg: Фокусно разстояние:

en: Exposure bias:
bg: Експонация:

en: GPS latitude:
bg: GPS географска ширина:

en: GPS longitude:
bg: GPS географска дължина:

en: Artist:
bg: Изпълнител:

en: Copyright:
bg: Авторски права:

en: Software:
bg: Софтуер.

en: Extended Information
bg: Разширена информация

en: This will remove the tag "%s" from one photo.  Continue? | This will remove the tag "%s" from %d photos.  Continue?
bg[0]: Това ще премахне етикета "%s" от една снимка. Продължаване?
bg[1]: Това ще премахне етикета "%s" от %d снимки.  Продължаване?

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: _Delete
bg: _Изтриване

en: Export Video
bg: Изнасяне на видео

en: Unable to export the following photo due to a file error.
bg: Снимката не може да бъде изнесена поради файлова грешка.

en: 
    
    Would you like to continue exporting?
bg: 
    
    Желаете ли да продължите изнасянето?

en: Con_tinue
bg: _Продължи

en: _Format:
bg: _Формат:

en: _Quality:
bg: _Качество:

en: _Scaling constraint:
bg: Ограничение за _мащабиране:

en:  _pixels
bg: _пиксела

en: (and %d more)
bg: (и още %d)

en: 1 duplicate photo was not imported:
     | %d duplicate photos were not imported:
bg[0]: 1 повтаряща се снимка не е внесена:
bg[1]: %d повтарящи се снимки не са внесени:

en: 1 photo failed to import due to a file or hardware error:
     | %d photos failed to import due to a file or hardware error:
bg[0]: 1 снимка не е внесена успешно поради файлова или хардуерна грешка.
bg[1]: %d снимки не са внесени успешно поради файлова или хардуерна грешка.

en: 1 photo failed to import due to a camera error:
     | %d photos failed to import due to a camera error:
bg[0]: 1 снимка не е внесена успешно поради грешка във фотоапарата.
bg[1]: %d снимки не са внесени успешно поради грешка във фотоапарата.

en: 1 unsupported photo skipped:
     | %d unsupported photos skipped:
bg[0]: 1 неподдържана снимка е пропусната.
bg[1]: %d неподдържани снимки са пропуснати.

en: 1 non-image file skipped.
     | %d non-image files skipped.
bg[0]: Пропуснат е 1 файл, който не е снимка.
bg[1]: Пропуснати са %d файла, който не са снимки.

en: 1 photo skipped due to user cancel:
     | %d photos skipped due to user cancel:
bg[0]: 1 снимка е пропусната поради отказ на потребителя.
bg[1]: %d снимки са пропуснати поради отказ на потребителя.

en: 1 photo successfully imported.
     | %d photos successfully imported.
bg[0]: 1 снимка е внесена успешно.
bg[1]: %d снимки са внесени успешно.

en: Import Complete
bg: Внасянето завърши

en: Rename Event
bg: Преименуване на събитието

en: Name:
bg: Име:

en: Edit Title
bg: Редактиране на заглавие

en: _Trash File | _Trash Files
bg[0]: _Файл в кошчето
bg[1]: _Файла в кошчето

en: Only _Remove
bg: Само _премахване

en: This will destroy all changes made to the external file.  Continue? | This will destroy all changes made to %d external files.  Continue?
bg[0]: Това ще унищожи всички промени, направени на външния файл.  Продължаване?
bg[1]: Това ще унищожи всички промени, направени на %d външни файла.  Продължаване?

en: Re_vert External Edit
bg: Връщане към оригинала

en: This will remove the photo from the library.  Continue? | This will remove %d photos from the library.  Continue?
bg[0]: Това ще премахне снимката от библиотеката. Продължаване?
bg[1]: Това ще премахне %d снимки от библиотеката.  Продължаване?

en: _Remove
bg: _Премахване

en: Remove Photo From Library
bg: Премахване на снимките от библиотеката

en: 24 Hr
bg: 24 ч.

en: _Modify original file
bg: _Промяна на оригиналните файлове

en: Original:
bg: Оригинал:

en: Exposure time will be shifted forward by
    %d %s, %d %s, %d %s, and %d %s.
bg: Времето на експонация ще бъде изместено напред с
    %d %s, %d %s, %d %s, и %d %s.

en: Exposure time will be shifted backward by
    %d %s, %d %s, %d %s, and %d %s.
bg: Времето на експонация ще бъде изместено назад с
    %d %s, %d %s, %d %s, и %d %s.

en: day | days
bg[0]: ден
bg[1]: дни

en: hour | hours
bg[0]: час
bg[1]: часа

en: minute | minutes
bg[0]: минута
bg[1]: минути

en: second | seconds
bg[0]: секунда
bg[1]: секунди

en: 
    
    And %d other. | 
    
    And %d others.
bg[0]: 
    
    И %d друг.
bg[1]: 
    
    И %d други.

en: Tags (separated by commas):
bg: Етикети (разделени със запетая):

en: Welcome!
bg: Добре дошли!

en: Welcome to Shotwell!
bg: Добре дошли в Shotwell!

en: To get started, import photos in any of these ways:
bg: За да започнете, внесете снимки по един от следните начини:

en: Choose <span weight="bold">File %s Import From Folder</span>
bg: Изберете <span weight="bold">Файл %s Внасяне от папка</span>

en: Drag and drop photos onto the Shotwell window
bg: Влачете и пуснете снимки върху прозореца на Shotwell

en: Connect a camera to your computer and import
bg: Свържете фотоапарат към компютъра си и внесете

en: _Import photos from your %s folder
bg: Внасяне на снимки от вашата папка %s

en: You can also import photos in any of these ways:
bg: Също така можете да внесете снимки по един от следните начини:

en: _Don't show this message again
bg: Това съобщение да _не се показва повече

en: Custom
bg: Потребителско

en: Import to Library
bg: Внасяне в библиотеката

en: Remove From Library
bg: Премахване от библиотеката

en: Removing Photo From Library
bg: Премахва снимката от вашата библиотека

en: This will remove the photo from your Shotwell library.  Would you also like to move the file to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone. | This will remove %d photos from your Shotwell library.  Would you also like to move the files to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone.
bg[0]: Това ще премахне снимката от вашата библиотека на Shotwell.  Желаете ли да също така да преместите файла към кошчето на работната среда?
    
    Това действие не може да бъде върнато.
bg[1]: Това ще премахне %d от вашата библиотека на Shotwell.  Желаете ли да също така да преместите файловете към кошчето на работната среда??
    
    Това действие не може да бъде върнато..

en: Tags
bg: Етикети

en: Success
bg: Успех

en: File error
bg: Грешка във файл

en: Unable to decode file
bg: Невъзможност за дешифриране на файл

en: Database error
bg: Грешка в базата данни

en: User aborted import
bg: Внасянето е прекъснато от потребителя

en: Not a file
bg: Не е файл

en: File already exists in database
bg: Файлът вече съществува в базата данни

en: Unsupported file format
bg: Неподдържан формат на файл

en: Not an image file
bg: Не е файл с изображение

en: Disk failure
bg: Повреда на диска

en: Disk full
bg: Дискът е пълен

en: Camera error
bg: Фотоапарат във фотоапарата

en: Imported failed (%d)
bg: Неуспешно внасяне (%d)

en: modified
bg: променено

en: Previous photo
bg: Предишна снимка

en: Next photo
bg: Следваща снимка

en: Photo source file missing: %s
bg: Липсва файлът-първоизточник на снимката: %s

en: _View
bg: _Изглед

en: _Previous Photo
bg: _Предишна снимка

en: Previous Photo
bg: Предишна снимка

en: _Next Photo
bg: _Следваща снимка

en: Next Photo
bg: Следваща снимка

en: Zoom _In
bg: _Увеличаване

en: Increase the magnification of the photo
bg: Увеличава приближението на снимката

en: Zoom _Out
bg: _Намаляване

en: Decrease the magnification of the photo
bg: Намалява приближението на снимката

en: Fit to _Page
bg: Мащабиране до размера на _страницата

en: Zoom the photo to fit on the screen
bg: Увеличаване на снимката до побиране в екрана

en: Zoom _100%
bg: _100% увеличение

en: Zoom _200%
bg: _200% увеличение

en: Unable to export %s: %s
bg: Невъзможност за изнасяне на %s: %s

en: %s Database
bg: База данни %s

en: _Import
bg: _Внасяне

en: _Close
bg: _Затваряне

en: Settings
bg: Настройки

en: Slideshow
bg: Прожекция

en: Back
bg: Назад

en: Go to the previous photo
bg: Към предишното изображение

en: Pause
bg: Пауза

en: Pause the slideshow
bg: Пауза на прожекцията

en: Next
bg: Напред

en: Go to the next photo
bg: Към следващото изображение

en: Change slideshow settings
bg: Промяна настройките на прожекцията

en: All photo source files are missing.
bg: Лисват всички файлове-първоизточници на снимки.

en: Play
bg: Изпълнение

en: Continue the slideshow
bg: Продължава прожекцията

en: Reverting
bg: Възстановяване

en: Undoing Revert
bg: Отмяна на възстановяване

en: Enhancing
bg: Подобряване

en: Undoing Enhance
bg: Отмяна на подобряване

en: Creating New Event
bg: Създаване на ново събитие

en: Removing Event
bg: Премахване на събитие

en: Moving Photos to New Event
bg: Преместване на снимки към ново събитие

en: Setting Photos to Previous Event
bg: Връщане на снимки към предишно събитие

en: Merging
bg: Сливане

en: Unmerging
bg: Разделяне на сливане

en: Duplicating photos
bg: Дублиране на снимки

en: Removing duplicated photos
bg: Премахване на дублирани снимки

en: Unable to duplicate one photo due to a file error | Unable to duplicate %d photos due to file errors
bg[0]: Една снимка не може да се дублира поради файлова грешка
bg[1]: %d снимки не могат да се дублират  поради файлови грешки

en: Restoring previous rating
bg: Възстановяване на предишната оценка

en: Increasing ratings
bg: Увеличаване на оценката

en: Decreasing ratings
bg: Намаляване на оценката

en: Original photo could not be adjusted.
bg: Оригиналната снимка не може да бъде настроена.

en: Adjusting Date and Time
bg: Настройване на датата и часа

en: Undoing Date and Time Adjustment
bg: Отмяна настройване на датата и часа

en: One original photo could not be adjusted. | The following original photos could not be adjusted.
bg[0]: Една оригинална снимка не може да бъде настроена.
bg[1]: Следните оригинални снимки не могат да бъдат настроени.

en: Time Adjustment Error
bg: Грешка при настройването на времето

en: Time adjustments could not be undone on the following photo file. | Time adjustments could not be undone on the following photo files.
bg[0]: Настройването на времето на тази снимка не може да бъде отменено.
bg[1]: Настройването на времето на тези снимки не може да бъде отменено.

en: Move Photos to Trash
bg: Преместване на снимките в кошчето

en: Restore Photos from Trash
bg: Възстановяване на снимки от кошчето

en: Move the photos to the Shotwell trash
bg: Премества снимките в кошчето на Shotwell

en: Restore the photos back to the Shotwell library
bg: Възстановява снимките обратно в библиотеката на Shotwell

en: Moving Photos to Trash
bg: Преместване на снимките в кошчето

en: Restoring Photos From Trash
bg: Възстановяване на снимки от кошчето

en: Low (%d%%)
bg: Ниско (%d%%)

en: Medium (%d%%)
bg: Средно (%d%%)

en: High (%d%%)
bg: Високо (%d%%)

en: Maximum (%d%%)
bg: Максимално (%d%%)

en: Photos cannot be exported to this directory.
bg: Снимките не могат да бъдат изнесени в тази папка.

en: Image Settings
bg: Настройки на изображението

en: Unable to print photo:
    
    %s
bg: Снимката не може да се отпечата:
    
    %s

en: Unable to launch Nautilus Send-To: %s
bg: Не може да се стартира Nautilus Send-To: %s

en: Send To
bg: Изпращане до

en: Unable to export background to %s: %s
bg: Фонът  не можа да се изнесе в %s: %s

en: Unable to prepare desktop slideshow: %s
bg: Прожекцията не може да бъде подготвена: %s

en: Trash
bg: Кошче

en: Delete
bg: Изтриване

en: Missing Files
bg: Липсващи файлове

en: Deleting...
bg: Изтриване…

en: Last Import
bg: Последно внасяне

en: _Import From Folder...
bg: _Внасяне от папка

en: Import photos from disk to library
bg: Внася снимки от диска в библиотеката

en: Sort _Events
bg: Сортиране на _събития

en: Empty T_rash
bg: Изпразване на _кошчето

en: Delete all photos in the trash
bg: Изтриване на всички снимки от кошчето

en: _File
bg: _Файл

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _Photo
bg: _Снимка

en: _Photos
bg: Снимки

en: Even_ts
bg: _Събития

en: Ta_gs
bg: _Етикети

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Basic Information
bg: _Основна информация

en: Display basic information for the selection
bg: Показва основна информация за избраното

en: E_xtended Information
bg: _Разширена информация

en: Display extended information for the selection
bg: Показва разширена информация за избраното

en: _Ascending
bg: _Възходящо

en: Sort photos in an ascending order
bg: Подрежда снимките във възходящ ред

en: D_escending
bg: _Низходящо

en: Sort photos in a descending order
bg: Подрежда снимките в низходящ ред

en: Import From Folder
bg: Внасяне от папка

en: Empty Trash
bg: Изпразване на кошчето

en: Emptying Trash...
bg: Изпразване на кошчето

en: Shotwell is configured to import photos to your home directory.
bg: Shotwell е настроена да внася снимки в домашната ви папка.

en: Library Location
bg: Местоположение на библиотеката:

en: Photos cannot be imported from this directory.
bg: Снимките не могат да бъдат внесени от тази папка.

en: Importing...
bg: Внасяне…

en: _Stop Import
bg: _Спиране на внасянето

en: Stop importing photos
bg: Спира внасянето на снимки

en: Imported %s
bg: Внесени %s

en: _Save
bg: _Запазване

en: Save photo
bg: Запазване на снимка

en: Save _As...
bg: Запазване _като…

en: Save photo with a different name
bg: Запазване на снимката под различно име

en: Print the photo to a printer connected to your computer
bg: Отпечатва снимката на принтер, свързан към компютъра ви

en: %s does not exist.
bg: %s не съществува.

en: %s is not a file.
bg: %s не е файл.

en: %s does not support the file format of
    %s.
bg: %s не поддържа файловия формат на
    %s.

en: _Save a Copy
bg: _Запазване на копие

en: Lose changes to %s?
bg: Загуба на промените на %s?

en: Close _without Saving
bg: Затваряне без _запазване

en: Error while saving to %s: %s
bg: Грешка при запазване на %s: %s

en: Save As
bg: Запазване като

en: Photo Manager
bg: Мениджър на снимки

en: Photo Viewer
bg: Визуализатор на снимки

en: Rotate _Right
bg: Завъртане на_дясно

en: Rotate
bg: Завъртане

en: Rotate Right
bg: Завъртане надясно

en: Rotate _Left
bg: Завъртане на_ляво

en: Rotate Left
bg: Завъртане наляво

en: Rotate the photos left
bg: Завърта снимките наляво

en: Flip Hori_zontally
bg: _Хоризонтално обръщане

en: Flip Horizontally
bg: Хоризонтално обръщане

en: Flip Verti_cally
bg: _Вертикално обръщане

en: Flip Vertically
bg: Вертикално обръщане

en: _Enhance
bg: _Подобряване

en: Enhance
bg: Подобряване

en: Automatically improve the photo's appearance
bg: Автоматично подобрява вида на снимката

en: _Crop
bg: И_зрязване

en: Crop
bg: Отрязване

en: Crop the photo's size
bg: Отрязва размера на изображението

en: _Red-eye
bg: _Червени очи

en: Red-eye
bg: Червени очи

en: Reduce or eliminate any red-eye effects in the photo
bg: Намаля или елиминира всякакви ефекти на червените очи в снимката

en: _Adjust
bg: Настройване

en: Adjust
bg: Настройване

en: Adjust the photo's color and tone
bg: Настройва цветовете и тона на снимката

en: Re_vert to Original
bg: Връщане към оригинала

en: Revert to Original
bg: Връщане към оригинала

en: Revert External E_dits
bg: Връщане към оригинала

en: Revert to the master photo
bg: Връщане към оригиналното изображение

en: Set as _Desktop Background
bg: Задаване като фон на работния плот

en: Set selected image to be the new desktop background
bg: Задава избраното изображение като фон на работния плот

en: _Undo
bg: _Отмяна

en: Undo
bg: Отмяна

en: _Redo
bg: _Повтаряне

en: Redo
bg: Повтаряне

en: Re_name Event...
bg: Преименуване на събитие...

en: Make _Key Photo for Event
bg: _Ключова снимка за събитието

en: Make Key Photo for Event
bg: Ключова снимка за събитието

en: _New Event
bg: _Ново събитие

en: New Event
bg: Ново събитие

en: Move Photos
bg: Преместване на снимки

en: Move photos to an event
bg: Премества снимките към събитие

en: _Merge Events
bg: _Сливане на събития

en: Merge
bg: Сливане

en: _Set Rating
bg: _Оценяване

en: Set Rating
bg: Оценяване

en: Change the rating of your photo
bg: Промяна оценката на вашата снимка

en: _Increase
bg: _Увеличаване

en: Increase Rating
bg: С по-висока оценка

en: _Decrease
bg: _Намаляване

en: Decrease Rating
bg: С по-ниска оценка

en: _Unrated
bg: _Неоценена

en: Rate Unrated
bg: Оценяване като неоценена

en: Setting as unrated
bg: Задаване като неоценена

en: Remove any ratings
bg: Премахване на всички оценки

en: _Rejected
bg: _Отхвърлена

en: Rate Rejected
bg: Оценка Отхвърлена

en: Setting as rejected
bg: Оценяване като отхвърлена

en: Set rating to rejected
bg: Задаване на оценка Отхвърлена

en: All + _Rejected
bg: Всички + _Отхвърлени

en: Show all photos, including rejected
bg: Показване на всички снимки, включително отхвърлените

en: _All Photos
bg: _Всички снимки

en: Show all photos
bg: Показване на всички снимки

en: _Ratings
bg: _Оценки

en: Display each photo's rating
bg: Показва оценката на всяка снимка

en: _Filter Photos
bg: _Филтриране на снимки

en: Filter Photos
bg: Филтриране на снимки

en: Limit the number of photos displayed based on a filter
bg: Ограничаване броя на показваните снимки на база филтър

en: _Duplicate
bg: _Дублиране

en: Duplicate
bg: Дублиране

en: Make a duplicate of the photo
bg: Създава дубликат на снимката

en: _Export...
bg: _Изнасяне...

en: _Print...
bg: _Печат...

en: Pu_blish...
bg: П_убликуване...

en: Publish
bg: Публикуване

en: Publish to various websites
bg: Публикуване в различни уеб сайтове

en: _Adjust Date and Time...
bg: _Настройки на дата и час

en: Adjust Date and Time
bg: Настройки на дата и час

en: Add _Tags...
bg: Добавяне на _етикети...

en: Add Tags
bg: Добавяне на етикети

en: _Preferences
bg: _Предпочитания

en: Open With RA_W Editor
bg: Отваряне с RAW _редактор

en: Unable to launch editor: %s
bg: Грешка при стартиране на редактора: %s

en: Add Tag "%s"
bg: Добавяне на етикет "%s"

en: Add Tags "%s" and "%s"
bg: Добавяне на етикети "%s" и "%s"

en: _Delete Tag "%s"
bg: _Изтриване на етикет "%s"

en: Delete Tag "%s"
bg: Изтриване на етикет "%s"

en: Delete Tag
bg: Изтриване на етикет

en: Re_name Tag "%s"...
bg: _Преименуване на етикет "%s"...

en: Rename Tag "%s" to "%s"
bg: Преименуване на етикет "%s" на "%s"

en: Modif_y Tags...
bg: Промяна на _етикети...

en: Modify Tags
bg: Промяна на етикети

en: Tag Photo as "%s"
bg: Задаване на етикет "%s" на снимките

en: Tag the selected photo as "%s"
bg: Задава етикет "%s" за избраните снимки

en: Remove Tag "%s" From _Photo
bg: Премахване на етикет "%s" от снимките

en: Remove Tag "%s" From Photo
bg: Премахване на етикет "%s" от снимките

en: Unable to rename tag to "%s" because the tag already exists.
bg: Името на етикета не може да се смени на "%s", защото вече има такъв етикет.

en: Rate %s
bg: Оценка на %s

en: Set rating to %s
bg: Задаване оценка на %s

en: Setting rating to %s
bg: Задаване оценка на %s

en: Display %s
bg: Показване на %s

en: Only show photos with a rating of %s
bg: Показване само на снимки с оценка %s

en: %s or Better
bg: %s или по-добра

en: Display %s or Better
bg: По-казване на %s или по-добра

en: Only show photos with a rating of %s or better
bg: Показване само на снимки с оценка %s или по-висока

en: Remove the selected photos from the trash
bg: Премахва избраните снимки от кошчето

en: Remove the selected photos from the library
bg: Премахва избраните снимки от библиотеката

en: _Restore
bg: _Възстановяване

en: Move the selected photos back into the library
bg: Премества избраните снимки обратно в библиотеката

en: Show in File Mana_ger
bg: Отваряне с файловия мениджър

en: Open the selected photo's directory in the file manager
bg: Отваря папката на избраните снимки във файловия мениджър

en: Unable to open in file manager: %s
bg: Грешка при отваряне във файловия мениджър: %s

en: R_emove From Library
bg: Премахване от библиотеката

en: _Move to Trash
bg: Преместване в кошчето

en: Select _All
bg: Избиране на _всички

en: Select all items
bg: Избиране на всички елементи

en: _Reset
bg: _Възстановяване

en: Return to current photo dimensions
bg: Връща към размерите на текущата снимка

en: Set the crop for this photo
bg: Задава отрязването за тази снимка

en: Pivot the crop rectangle between portrait and landscape orientations
bg: Завърта рамката на отразяването в позиция пейзаж или портрет

en: Unconstrained
bg: Неограничено

en: Square
bg: Квадрат

en: Screen
bg: Екран

en: Original Size
bg: Оригинален размер

en: Close the red-eye tool
bg: Затваряне на инструмента за корекция на червени очи

en: Remove any red-eye effects in the selected region
bg: Премахва всякакви ефекти на червени очи в избрания регион

en: Saturation:
bg: Насищане:

en: Tint:
bg: Нюанс:

en: Temperature:
bg: Температура:

en: Shadows:
bg: Сенки:

en: Reset Colors
bg: Възстановяване на цветове

en: Reset all color adjustments to original
bg: Връща всички настройки на цветовете към началното им състояние

en: Temperature
bg: Температура

en: Tint
bg: Нюанс

en: Saturation
bg: Насищане

en: Exposure
bg: Експонация

en: Shadows
bg: Сенки

en: Contrast Expansion
bg: Разширяване на контраста

en: Pin Toolbar
bg: Задържане на лентата с инструменти

en: Pin the toolbar open
bg: Задържане на лентата с инструменти отворена

en: Leave fullscreen
bg: Изход от цял екран

en: Leave _Fullscreen
bg: _Изход от цял екран

en: _Quit
bg: _Изход

en: _About
bg: _Относно

en: Fulls_creen
bg: _Цял екран

en: _Contents
bg: _Съдържание

en: A fatal error occurred when accessing Shotwell's library.  Shotwell cannot continue.
    
    %s
bg: При достъп до библиотеката на Shotwell се появи фатална грешка. Shotwell не може да продължи.
    
    %s

en: Visit the Yorba web site
bg: Посетете уеб страницата на Yorba

en: Unable to display help: %s
bg: Помощта не може да бъде показана: %s

en: Original size
bg: Оригинален размер

en: Width or height
bg: Ширина или височина

en: Width
bg: Ширина

en: Height
bg: Височина

en: Adjust the size of the thumbnails
bg: Регулиране размера на миниатюрите

en: Increase the magnification of the thumbnails
bg: Увеличава размера на миниатюрите

en: Decrease the magnification of the thumbnails
bg: Намалява размера на миниатюрите

en: Sort _Photos
bg: Сортиране на _Снимки

en: Display each photo's tags
bg: Показва името на всяка снимка

en: By _Title
bg: По _име

en: Sort photos by title
bg: Подрежда снимките по име

en: By Exposure _Date
bg: По _дата на експонация

en: Sort photos by exposure date
bg: Сортира снимките по дата на експонация

en: By _Rating
bg: По _оценка

en: Sort photos by rating
bg: Подреждане на снимките по оценка

en: Events
bg: Събития

en: Undated
bg: Обновено

en: Unable to create data directory %s: %s
bg: Не може да се създаде папка с данни %s: %s

en: Pictures
bg: Изображения

en: Unable to create temporary directory %s: %s
bg: Не може да се създаде временна папак %s: %s

en: Exporting
bg: Изнасяне

en: File %s already exists.  Replace?
bg: Файлът %s вече съществува. Да се презапише ли?

en: _Skip
bg: _Пропускане

en: _Replace
bg: _Замяна

en: Replace _All
bg: Замяна на _всички

en: Photos
bg: Снимки

en: The selected photos were successfully published.
bg: Избраните снимки са публикувани успешно.

en: Fetching account information...
bg: Получаване на информация за профила...

en: Logging in...
bg: Вписване...

en: Publish Photos
bg: Публикуване на снимки

en: Publish photos _to:
bg: Публикуване на снимки _в:

en: To try publishing to another service, select one from the above menu.
bg: За да публикувате в друга услуга, изберете една от горното меню.

en: You have already logged in and out of Flickr during this Shotwell session.
    To continue publishing to Flickr, quit and restart Shotwell, then try publishing again.
bg: Вече сте се вписали и отписали от Flickr по време на тази сесия на Shotwell.
    За да продължите да публикувате във Flickr, излезте и рестартирайте Shotwell, след което се опитайте отново да публикувате.

en: You are logged into Flickr as %s.
bg: Вписан сте във Flickr като %s.

en: Your free Flickr account limits how much data you can upload per month.
    This month, you have %d megabytes remaining in your upload quota.
bg: Вашият свободен профил във Flickr ви ограничава колко данни може да качвате месечно.
    Този месец ви остават %d мегабайта  в квотата ви за качване.

en: Your Flickr Pro account entitles you to unlimited uploads.
bg: Вашият профил във Flickr Pro позволява неограничено качване.

en: Photos _visible to:
bg: Снимките са видими за:

en: Everyone
bg: Всички

en: Friends & family only
bg: Само приятели и семейство

en: Just me
bg: Само аз

en: 500 x 375 pixels
bg: 500 x 375 пиксела

en: 1024 x 768 pixels
bg: 1024 x 768 пиксела

en: 2048 x 1536 pixels
bg: 2048 x 1536 пиксела

en: 4096 x 3072 pixels
bg: 4096 x 3072 пиксела

en: Creating album...
bg: Създаване на албум...

en: You are logged into Picasa Web Albums as %s.
bg: Вписан сте в Picasa Уеб Албуми като %s.

en: Photos will appear in:
bg: Снимките ще се появят в:

en: Small (640 x 480 pixels)
bg: Малка (640 x 480 пиксела)

en: Medium (1024 x 768 pixels)
bg: Средна (1024 x 768 пиксела)

en: Recommended (1600 x 1200 pixels)
bg: Препоръчително (1600 x 1200 пиксела)

en: You are not currently logged into Facebook.
    
    If you don't yet have a Facebook account, you can create one during the login process. During login, Shotwell Connect may ask you for permission to upload photos and publish to your feed. These permissions are required for Shotwell Connect to function.
bg: Не сте вписан във Facebook.
    
    Ако нямате профил във Facebook, можете да създадете по време на вписването. Shotwell Connect може да изисква достъп за качване и публикуване на снимки. Това е необходимо за да работи правило програмата.

en: You have already logged in and out of Facebook during this Shotwell session.
    To continue publishing to Facebook, quit and restart Shotwell, then try publishing again.
bg: Вече сте се вписали и отписали от Facebook по време на тази сесия на Shotwell.
    За да продължите да публикувате във Facebook, излезте и рестартирайте Shotwell, след което се опитайте отново да публикувате.

en: Testing connection to Facebook...
bg: Пробване на връзката с Facebook...

en: Use a _standard size:
bg: Използване на _стандартен размер:

en: Use a c_ustom size:
bg: Използване на _потребителски размер:

en: _Match photo aspect ratio
bg: _Запазване пропорцията на снимката

en: _Output photo at:
bg: _Извеждане на снимката в:

en: pixels per inch
bg: пиксели на инч

en: seconds
bg: секунди

en: _Login
bg: _Вписване

en: Publish to an e_xisting album:
bg: Публикуване в _съществуващ албум:

en: Create a _new album named:
bg: Създаване на _нов албум с име:

en: _Logout
bg: Излизане

en: _Publish
bg: _Публикуване

en: Photo _size:
bg: Големина на _снимка:

en: An _existing album:
bg: _Съществуващ албум:

en: A _new album named:
bg: _Нов албум с име:

en: L_ist album in public gallery
bg: _Изброяване на албума в публична галерия

en: Photo _size preset:
bg: _Размер на снимка:
