shotwell-0.15 - en to el translation catalogue (959 entries)

en: A temporary file needed for publishing is unavailable
el: Ένα απαιτούμενο προσωρινό αρχείο για την δημοσιοποίηση δεν είναι διαθέσιμο

en: You have already logged in and out of a Google service during this Shotwell session.
    
    To continue publishing to Google services, quit and restart Shotwell, then try publishing again.
el: Έχετε ήδη συνδεθεί και αποσυνδεθεί από μια υπηρεσία Google κατά τη διάρκεια της εργασίας στο Shotwell.
    
    Για να συνεχίσετε τη δημοσίευση στις υπηρεσίες Google, βγείτε και επανεκκινήστε το Shotwell, έπειτα προσπαθήστε να δημοσιεύσετε ξανά.

en: Visit the Shotwell home page
el: Επισκεφθείτε τον ιστότοπο Shotwell

en: Copyright 2009-2015 Yorba Foundation
el: Πνευματικά δικαιώματα 2009-2015 Ίδρυμα Yorba

en: Welcome to the F-Spot library import service.
    
    Please select a library to import, either by selecting one of the existing libraries found by Shotwell or by selecting an alternative F-Spot database file.
el: Καλώς ορίσατε στην υπηρεσία εισαγωγής βιβλιοθήκης F-Spot.
    
    Παρακαλούμε επιλέξτε μια βιβλιοθήκη για εισαγωγή, είτε επιλέγοντας μία από τις υπάρχουσες βιβλιοθήκες που βρήκε το Shotwell ή επιλέγοντας ένα εναλλακτικό αρχείο βάσης δεδομένων F-Spot.

en: Welcome to the F-Spot library import service.
    
    Please select an F-Spot database file.
el: Καλώς ήλθατε στην υπηρεσία εισαγωγής βιβλιοθηκών F-Spot.
    
    Παρακαλούμε επιλέξτε ένα αρχείο βάσης δεδομένων F-Spot.

en: Manually select an F-Spot database file to import:
el: Επιλέξτε χειροκίνητα μια βάση δεδομένων του F-Spot για εισαγωγή:

en: Cannot open the selected F-Spot database file: the file does not exist or is not an F-Spot database
el: Αδύνατο το άνοιγμα της επιλεγμένης βάσης δεδομένων του F-Spot: το αρχείο δεν υπάρχει ή δεν είναι βάση δεδομένων του F-Spot

en: Cannot open the selected F-Spot database file: this version of the F-Spot database is not supported by Shotwell
el: Αδύνατο το άνοιγμα της επιλεγμένης βάσης δεδομένων του F-Spot: αυτη η έκδοση της βάση δεδομένων του F-Spot δεν υποστηρίζεται από το Shotwell

en: Cannot read the selected F-Spot database file: error while reading tags table
el: Αδύνατη η ανάγνωση του επιλεγμένου αρχείου βάσης δεδομένων F-Spot: σφάλμα κατά την ανάγνωση του πίνακα ετικετών

en: Cannot read the selected F-Spot database file: error while reading photos table
el: Αδύνατη η ανάγνωση του επιλεγμένου αρχείου βάσης δεδομένων F-Spot: σφάλμα κατά την ανάγνωση του πίνακα φωτογραφιών

en: Shotwell has found %d photos in the F-Spot library and is currently importing them. Duplicates will be automatically detected and removed.
    
    You can close this dialog and start using Shotwell while the import is taking place in the background.
el: Το Shotwell βρήκε %d φωτογραφίες στη βιβλιοθήκη F-Spot και τις εισάγει τώρα. Οι διπλοεγγραφές θα αναγνωριστούν αυτόματα και θα αφαιρεθούν.
    
    Μπορείτε να κλείσετε αυτόν τον διάλογο και να ξεκινήσετε τη χρήση του Shotwell ενώ η εισαγωγή λαμβάνει χώρα στο παρασκήνιο.

en: F-Spot library: %s
el: Βιβλιοθήκη F-Spot: %s

en: Preparing to import
el: Προετοιμασία για εισαγωγή

en: Core Data Import Services
el: Υπηρεσίες εισαγωγής δεδομένων πυρήνα

en: Gallery3 publishing module
el: Άρθρωμα δημοσιεύσεων Gallery3

en: You are not currently logged into your Gallery.
    
    You must have already signed up for a Gallery3 account to complete the login process.
el: Αυτήν τη στιγμή δεν είστε συνδεδεμένος στο Gallery.
    
    Θα πρέπει να έχετε ήδη εγγραφεί για έναν λογαριασμό Gallery3 για ολοκληρώσετε τη διαδικασία σύνδεσης.

en: Shotwell default directory
el: Προεπιλεγμένος κατάλογος Shotwell

en: 
    
    The file "%s" may not be supported by or may be too large for this instance of Gallery3.
el: 
    
    Το αρχείο "% s" δεν μπορεί να υποστηριχθεί από το Gallery3 ή μπορεί να είναι πολύ μεγάλο γι' αυτήν την περίπτωση.

en: 
    Note that Gallery3 only supports the video types that Flowplayer does.
el: 
    Σημειώστε ότι το Gallery3 υποστηρίζει μόνο τους ίδιους τύπους βίντεο που υποστηρίζει το Flowplayer.

en: A file required for publishing is unavailable. Publishing to %s can't continue.
el: Δεν είναι διαθέσιμο το απαιτούμενο αρχείο για τη δημοσίευση. Η δημοσίευση στο %s δεν μπορεί να συνεχιστεί.

note: populate any widgets whose contents are programmatically-generated
en: Publishing to %s as %s.
el: Δημοσίευση στο %s ως %s.

en: Enter the URL for your Gallery3 site and the username and password (or API key) for your Gallery3 account.
el: Εισάγετε τη διεύθυνση για την τοποθεσία σας στο Gallery3 και το όνομα χρήστη και τον κωδικό πρόσβασης (ή το κλειδί API) του λογαγιασμού σας στο Gallery3.

en: The username and password or API key were incorrect. To try again, re-enter your username and password below.
el: Το όνομα χρήστη και ο κωδικός πρόσβασης ή το κλειδί API δεν ήταν σωστά. Για να προσπαθήσετε ξανά, εισάγετε εκ νέου το όνομα χρήστη και τον κωδικό πρόσβασής σας παρακάτω.

en: The URL entered does not appear to be the main directory of a Gallery3 instance. Please make sure you typed it correctly and it does not have any trailing components (e.g., index.php).
el: Η διεύθυνση που πληκτρολογήσατε δεν φαίνεται να είναι o κύριος κατάλογος μιας περίπτωσης Gallery3. Παρακαλώ βεβαιωθείτε ότι την έχετε πληκτρολογήσει σωστά και δεν έχει οποιαδήποτε στοιχεία στο τέλος (π.χ. index.php).

en: Unrecognized User
el: Μη αναγνωρίσιμος χρήστης

en:  Site Not Found
el:  Η τοποθεσία δεν βρέθηκε

en: Copyright (C) 2013 rajce.net
el: Πνευματικά δικαιώματα (C) 2013 rajce.net

en: An error message occurred when publishing to Rajce. Please try again.
el: Ένα μήνυμα λάθους εμφανίστηκε κατά τη δημοσίευση στο Rajce. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά.

en: Enter email and password associated with your Rajce account.
el: Εισάγετε το όνομα χρήστη και τον κωδικό πρόσβασης που είναι συσχετισμένα με το λογαριασμό σας στο Rajce.

en: Invalid email and/or password. Please try again
el: Η διεύθυνση ηλ. αλληλογραφίας και/ή ο κωδικός πρόσβασης δεν είναι έγκυρα. Παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά.

en: Invalid User Email or Password
el: Μη έγκυρη διεύθυνση ηλ. αλληλογραφίας ή κωδικός πρόσβασης

en: _Email address
el: Δι_εύθυνση ηλεκτρονικής αλληλογραφίας

en: _Password
el: Κωδικός _πρόσβασης

en: _Remember
el: Απομ_νημόνευση

en: Login
el: Σύνδεση

en: _Hide album
el: Απόκρυψ_η άλμπουμ

en: You are logged into Rajce as %s.
el: Είστε συνδεδεμένος στο Rajce ως %s.

en: Photos will appear in:
el: Οι φωτογραφίες θα εμφανίζονται σε:

en: An _existing album:
el: Ένα _υπάρχον άλμπουμ:

en: A _new album named:
el: Μια _νέα συλλογή με όνομα:

en: Open target _album in browser
el: Ανοίξτε το _άλμπουμ προορισμού στο πρόγραμμα περιήγησης

en: _Publish
el: _Δημοσίευση

en: _Logout
el: Απο_σύνδεση

en: Copyright 2012 BJA Electronics
el: Πνευματικά δικαιώματα 2012 BJA Electronics

en: 500 x 375 pixels
el: 500 x 375 εικονοστοιχεία

en: 1024 x 768 pixels
el: 1024 x 768 εικονοστοιχεία

en: '%s' isn't a valid response to an OAuth authentication request
el: Το '%s' δεν είναι έγκυρη ανταπόκριση στο αίτημα πιστοποίησης OAuth

en: TumblrPublisher: start( ): can't start; this publisher is not restartable.
el: TumblrPublisher: start( ): δεν μπορεί να ξεκινήσει, ο μηχανισμός δημοσίευσης δεν είναι εκκινήσιμος.

en: Enter the username and password associated with your Tumblr account.
el: Εισάγετε το όνομα χρήστη και κωδικό τον κωδικό πρόσβασης που είναι συσχετισμένα με το λογαριασμό σας στο Tumblr.

en: Username and/or password invalid. Please try again
el: Το όνομα χρήστη και/ή κωδικός πρόσβασης είναι άκυρα. Παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά.

en: Invalid User Name or Password
el: Μη έγκυρο όνομα χρήστη ή κωδικός πρόσβασης

en: Could not load UI: %s
el: Δεν ήταν δυνατή η φόρτωση του περιβάλλοντος χρήστη: %s

en: You are logged into Tumblr as %s.
el: Είστε συνδεδεμένοι στο Tumblr ως %s.

en: Copyright 2010+ Evgeniy Polyakov <zbr@ioremap.net>
el: Πνευματικά δικαιώματα 2010+ Evgeniy Polyakov <zbr@ioremap.net>

en: Visit the Yandex.Fotki web site
el: Επισκεφθείτε τον ιστοτόπο του Yandex.Fotki

en: You are not currently logged into Yandex.Fotki.
el: Αυτήν τη στιγμή δεν είστε συνδεδεμένος στο Yandex.Fotki.

en: Shotwell Extra Publishing Services
el: Πρόσθετες υπηρεσίες δημοσίευσης του Shotwell

en: Go _Back
el: Επιστροφή _πίσω

en: _Login
el: _Σύνδεση

en: Intro message replaced at runtime
el: Εισαγωγικό μήνυμα που αντικαταστάθηκε στο χρόνο εκτέλεσης

en: _Gallery3 URL:
el: Διεύθυνση _Gallery3:

en: _User name:
el: Όνομα _Χρήστη:

en: _Password:
el: _Κωδικός πρόσβασης:

en: API _Key:
el: Κλει_δί API:

en: or
el: ή

en: A _new album
el: Ένα _νέο άλμπουμ

en: An _existing album
el: Ένα _υπάρχον άλμπουμ

en: _Remove location, tag and camera-identifying data before uploading
el: Κατά_ργηση τοποθεσίας, ετικέτας και δεδομένων ταυτοποίησης της κάμερας πριν από τη αποστολή

en: 'Publishing to $url as $username' (populated in application code)
el: 'Δημοσίευση στο $url ως $username' (συμπληρώνεται στον κώδικα εφαρμογής)

en: Scaling constraint:
el: Περιορισμός _κλιμάκωσης:

en: pixels
el:  _εικονοστοιχεία

en: Original size
el: Αρχικό μέγεθος

en: Width or height
el: Πλάτος ή ύψος

en: label
el: ετικέτα

en: Blogs:
el: Ιστολόγια:

en: Photo _size:
el: Μέγεθος _εικόνας:

en: you are logged in rajce as $name
el: είστε συνδεδεμένος στο rajce ως $name

en: $mediatype will appear in
el: το $mediatype θα εμφανιστεί στο:

en: _Albums (or write new):
el: Ά_λμπουμ (ή εγγραφή νέων):

en: Access _type:
el: Τύπος _πρόσβασης:

en: Disable _comments
el: Απενεργοποίηση _σχολίων

en: _Forbid downloading original photo
el: Απαγόρευση _λήψης πρωτότυπης φωτογραφίας

en: Public
el: Δημόσιο

en: Friends
el: Φίλοι

en: Private
el: Ιδιωτικό

en: Shotwell Connect
el: Σύνδεση Shotwell

en: You are not currently logged into Facebook.
    
    If you don't yet have a Facebook account, you can create one during the login process. During login, Shotwell Connect may ask you for permission to upload photos and publish to your feed. These permissions are required for Shotwell Connect to function.
el: Αυτήν τη στιγμή δεν είστε συνδεδεμένος στο Facebook.
    
    Αν δεν έχετε ακόμα λογαριασμό στο Facebook, μπορείτε να δημιουργήσετε έναν κατά τη διαδικασία σύνδεσης. Κατά τη διάρκεια της σύνδεσης το Shotwell Connect μπορεί να σας ζητήσει την άδεια να αποστείλει φωτογραφίες και να τις δημοσιεύσει στην τροφοδοσία σας. Τα δικαιώματα αυτά είναι απαραίτητα για τη λειτουργία του Shotwell Connect.

en: You have already logged in and out of Facebook during this Shotwell session.
    To continue publishing to Facebook, quit and restart Shotwell, then try publishing again.
el: Έχετε ήδη συνδεθεί και αποσυνδεθεί από το Facebook κατά τη διάρκεια της εργασίας στο Shotwell.
    Για να συνεχίσετε τη δημοσίευση στο Facebook, βγείτε από το Shotwell, εκκινήστε το πάλι και προσπαθήστε να δημοσιεύσετε ξανά.

en: Standard (720 pixels)
el: Τυπικό (720 pixels)

en: Large (2048 pixels)
el: Μεγάλο (2048 pixels)

en: Testing connection to Facebook...
el: Έλεγχος σύνδεσης με το Facebook...

en: Creating album...
el: Δημιουργία άλμπουμ...

en: A file required for publishing is unavailable. Publishing to Facebook can't continue.
el: Ένα απαιτούμενο αρχείο για τη δημοσίευση δεν είναι διαθέσιμο. Η δημοσίευση στο Facebook δεν μπορεί να συνεχιστεί.

en: You are logged into Facebook as %s.
el: Είστε συνδεδεμένος στο Facebook ως %s.

en: Where would you like to publish the selected photos?
el: Που θέλετε να δημοσιεύσετε τις επιλεγμένες φωτογραφίες;

en: Upload _size:
el: _Μέγεθος αποστολής:

en: Just me
el: Μόνο εγώ

en: Everyone
el: Όλοι

en: You are not currently logged into Flickr.
    
    Click Login to log into Flickr in your Web browser.  You will have to authorize Shotwell Connect to link to your Flickr account.
el: Αυτήν τη στιγμή δεν είστε συνδεδεμένος με το Flickr.
    
    Πατήστε στο Σύνδεση για να συνδεθείτε με το Flickr στον περιηγητή ιστού σας. Θα πρέπει να εξουσιοδοτήσετε το Shotwell Connect για σύνδεση στο λογαριασμό σας στο Flickr.

en: You have already logged in and out of Flickr during this Shotwell session.
    To continue publishing to Flickr, quit and restart Shotwell, then try publishing again.
el: Έχετε ήδη συνδεθεί και αποσυνδεθεί από το Flickr κατά τη διάρκεια της εργασίας στο Shotwell.
    Για να συνεχίσετε τη δημοσίευση στο Flickr, βγείτε από το Shotwell, εκκινήστε το πάλι και προσπαθήστε να δημοσιεύσετε ξανά.

en: Preparing for login...
el: Ετοιμασία για σύνδεση...

en: A file required for publishing is unavailable. Publishing to Flickr can't continue.
el: Ένα απαιτούμενο αρχείο για τη δημοσίευση δεν είναι διαθέσιμο. Η δημοσίευση στο Flickr δεν μπορεί να συνεχιστεί.

en: Verifying authorization...
el: Επικύρωση εξουσιοδότησης...

en: You are logged into Flickr as %s.
el: Είστε συνδεδεμένος στο Flickr ως %s.

en: Your free Flickr account limits how much data you can upload per month.
    This month you have %d megabyte remaining in your upload quota. | Your free Flickr account limits how much data you can upload per month.
    This month you have %d megabytes remaining in your upload quota.
el[0]: Ο δωρεάν λογαριασμός Flickr περιορίζει τον όγκο δεδομένων που μπορείτε να αποστέλνετε κάθε μήνα.
    Αυτόν τον μήνα, έχετε %d megabyte ακόμα μέχρι το ανώτατο όριο.
el[1]: Ο δωρεάν λογαριασμός Flickr περιορίζει τον όγκο δεδομένων που μπορείτε να αποστέλνετε κάθε μήνα.
    Αυτόν τον μήνα, έχετε %d megabytes ακόμα μέχρι το ανώτατο όριο.

en: Your Flickr Pro account entitles you to unlimited uploads.
el: Ο λογαριασμός Flickr Pro σας δίνει το δικαίωμα για απεριόριστες αποστολές.

en: Photos _visible to:
el: _Φωτογραφίες ορατές σε:

en: Videos _visible to:
el: _Βίντεο ορατά σε:

en: Photos and videos _visible to:
el: Φωτογραφίες και βίντεο _ορατά σε:

en: Friends & family only
el: Φίλοι & οικογένεια μόνο

en: Family only
el: Μόνο οικογένεια

en: Friends only
el: Μόνο φίλοι

en: 2048 x 1536 pixels
el: 2048 x 1536 εικονοστοιχεία

en: 4096 x 3072 pixels
el: 4096 x 3072 εικονοστοιχεία

en: You are not currently logged into Picasa Web Albums.
    
    Click Login to log into Picasa Web Albums in your Web browser. You will have to authorize Shotwell Connect to link to your Picasa Web Albums account.
el: Αυτήν τη στιγμή δεν είστε συνδεδεμένος με τα άλμπουμ ιστού Picasa.
    
    Πατήστε στη σύνδεση για να συνδεθείτε με τα άλμπουμ ιστού Picasa στον περιηγητή ιστού σας. Θα πρέπει να εξουσιοδοτήσετε το Shotwell Connect για σύνδεση στον λογαριασμό σας των άλμπουμ ιστού Picasa.

en: A file required for publishing is unavailable. Publishing to Picasa can't continue.
el: Ένα απαιτούμενο αρχείο για τη δημοσίευση δεν είναι διαθέσιμο. Η δημοσίευση στο Picasa δεν μπορεί να συνεχιστεί.

note: populate any widgets whose contents are programmatically-generated.
en: You are logged into Picasa Web Albums as %s.
el: Είστε συνδεδεμένος με τα άλμπουμ ιστού Picasa ως %s.

en: Videos will appear in:
el: Τα βίντεο θα εμφανιστούν στο:

en: Small (640 x 480 pixels)
el: ΜΙκρό (640 x 480 pixels)

en: Medium (1024 x 768 pixels)
el: Μεσαίο (1024 x 768 pixels)

en: Recommended (1600 x 1200 pixels)
el: Προτεινόμενο (1600 x 1200 pixels)

en: Google+ (2048 x 1536 pixels)
el: Google+ (2048 x 1536 εικονοστοιχεία)

en: Original Size
el: Αρχικό μέγεθος

en: Creating album %s...
el: Δημιουργία άλμπουμ %s...

en: An error message occurred when publishing to Piwigo. Please try again.
el: Ένα μήνυμα λάθους εμφανίστηκε κατά τη δημοσίευση στο Piwigo. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά.

en: Enter the URL of your Piwigo photo library as well as the username and password associated with your Piwigo account for that library.
el: Εισάγετε τη διεύθυνση της βιβλιοθήκης φωτογραφιών Piwigo καθώς και το όνομα χρήστη και τον κωδικό πρόσβασης που συνδέεται με τον λογαριασμό σας στο Piwigo για αυτήν τη βιβλιοθήκη.

en: Shotwell cannot contact your Piwigo photo library. Please verify the URL you entered
el: Το Shotwell δεν μπορεί να επικοινωνήσει με τη βιβλιοθήκη φωτογραφιών Piwigo. Παρακαλούμε επιβεβαιώστε το τη διεύθυνση που εισάγατε

en: Invalid URL
el: Άκυρη διεύθυνση

en: Admins, Family, Friends, Contacts
el: Διαχειριστές, Οικογένεια, Φίλοι, Επαφές

en: Admins, Family, Friends
el: Διαχειριστές, Οικογένεια, Φίλοι

en: Admins, Family
el: Διαχειριστές, Οικογένεια

en: Admins
el: Διαχειριστές

en: You are not currently logged into YouTube.
    
    You must have already signed up for a Google account and set it up for use with YouTube to continue. You can set up most accounts by using your browser to log into the YouTube site at least once.
el: Αυτήν τη στιγμή δεν είστε συνδεδεμένος στο YouTube.
    
    Θα πρέπει να έχετε ήδη εγγραφεί για έναν λογαριασμό Google και να τον έχετε ρυθμίσει για χρήση με το YouTube για να συνεχίσετε. Μπορείτε να ρυθμίσετε τους περισσότερους λογαριασμούς χρησιμοποιώντας το πρόγραμμα πλοήγησης για να συνδεθείτε με το YouTube τουλάχιστον μια φορά.

en: A file required for publishing is unavailable. Publishing to Youtube can't continue.
el: Ένα απαιτούμενο αρχείο για τη δημοσίευση δεν είναι διαθέσιμο. Η δημοσίευση στο Youtube δεν μπορεί να συνεχιστεί.

en: You are logged into YouTube as %s.
el: Είστε συνδεδεμένος στο YouTube ως %s.

en: Videos will appear in '%s'
el: Τα βίντεο θα εμφανιστούν στο '%s'

en: Public listed
el: Δημόσια αρχειοθετημένα

en: Public unlisted
el: Δημόσιο μη αρχειοθετημένα

en: Publish to an e_xisting album:
el: Δημοσίευση σε _υπάρχον άλμπουμ:

en: Create a _new album named:
el: Δημιουργία _νέου άλμπουμ με όνομα:

en: Videos and new photo albums _visible to:
el: Βίντεο και νέα άλμπουμ φωτογραφιών _ορατά σε:

en: _Remove location, camera, and other identifying information before uploading
el: Α_φαιρέστε τοποθεσία, κάμερα και άλλες πληροφορίες αναγνώρισης πριν την αποστολή

en: Enter the confirmation number which appears after you log into Flickr in your Web browser.
el: Εισάγετε τον αριθμό επιβεβαίωσης που εμφανίζεται αφού συνδεθείτε στο Flickr με τον περιηγητή ιστού σας.

en: Authorization _Number:
el: Α_ριθμός εξουσιοδότησης:

en: Con_tinue
el: _Συνέχεια

en: L_ist album in public gallery
el: _Ταξινόμηση άλμπουμ στη δημόσια πινακοθήκη

en: Photo _size preset:
el: Προκα_θορισμένο μέγεθος φωτογραφίας:

en: _URL of your Piwigo photo library
el: _Διεύθυνση της βιβλιοθήκης φωτογραφιών Piwigo

en: User _name
el: Όνομα _Χρήστη

en: _Remember Password
el: _Απομνημόνευση κωδικού πρόσβασης

en: An _existing category:
el: Μια _υπάρχουσα κατηγορία:

en: Photos will be _visible by:
el: Οι φωτογραφίες θα είναι _ορατές από:

en: Photo size:
el: Μέγεθος φωτογραφίας:

en: within category:
el: στην κατηγορία:

en: Album comment:
el: Σχόλιο άλμπουμ:

en: _If a title is set and comment unset, use title as comment
el: _Αν οριστεί τίτλος και αφαιρεθεί το σχόλιο, θα χρησιμοποιηθεί ο τίτλος ως σχόλιο

en: _Do no upload tags
el: Να _μην αποστέλνονται ετικέτες

en: Logout
el: Αποσύνδεση

en: Publish
el: Δημοσίευση

en: Core Publishing Services
el: Βασικές υπηρεσίες δημοσίευσης

en: Video privacy _setting:
el: _Ρυθμίσεις απορρήτου για βίντεο:

en: Blinds
el: Γρίλλιες

en: Chess
el: Σκάκι

en: Circle
el: Κύκλος

en: Circles
el: Κύκλοι

en: Clock
el: Ρολόι

en: Crumble
el: Θρυμμάτισμα

en: Fade
el: Ξεθώριασμα

en: Slide
el: Διαφάνεια

en: Squares
el: Τετράγωνα

en: Stripes
el: Ρίγες

en: Core Slideshow Transitions
el: Βασικές μεταβάσεις αλληλουχίας εικόνων

en: Copyright 2010 Maxim Kartashev, Copyright 2011-2015 Yorba Foundation
el: Πνευματικά δικαιώματα 2010 Maxim Kartashev, Πνευματικά δικαιώματα 2011-2015 Ίδρυμα Yorba

en: Unable to create cache directory %s: %s
el: Αδυναμία δημιουργίας καταλόγου κρυφής μνήμης %s: %s

en: Unable to create data directory %s: %s
el: Αδυναμία δημιουργίας φακέλου δεδομένων %s: %s

note: If XDG yarfed, use ~/Pictures
en: Pictures
el: Εικόνες

en: Unable to create temporary directory %s: %s
el: Αδυναμία δημιουργίας προσωρινού φακέλου δεδομένων %s: %s

en: Unable to create data subdirectory %s: %s
el: Αδυναμία δημιουργίας υποφακέλου %s: %s

en: Pin Toolbar
el: Καρφίτσωμα γραμμής εργαλείων

en: Pin the toolbar open
el: Ανοικτό καρφίτσωμα της γραμμής εργαλείων

en: Leave fullscreen
el: Έξοδος από πλήρη οθόνη

en: _Contents
el: _Περιεχόμενα

en: _Frequently Asked Questions
el: _Συχνές ερωτήσεις

en: _Report a Problem...
el: _Αναφορά προβλήματος...

en: _Cancel
el: Α_κύρωση

en: A fatal error occurred when accessing Shotwell's library.  Shotwell cannot continue.
    
    %s
el: Ένα σφάλμα προέκυψε κατά την πρόσβαση στη βιβλιοθήκη του Shotwell. Το Shotwell δεν μπορεί να συνεχίσει.
    
    %s

en: Visit the Yorba web site
el: Επισκεφθείτε τον ιστοτόπο του Yorba

en: Unable to display help: %s
el: Δεν ήταν δυνατή η εμφάνιση της βοήθειας: %s

en: Unable to navigate to bug database: %s
el: Αδύνατη η περιήγηση στη βάση δεδομένων σφαλμάτων: %s

en: Unable to display FAQ: %s
el: Αδυναμία εμφάνισης συχνών ερωτήσεων: %s

en: Success
el: Επιτυχία

en: File error
el: Σφάλμα αρχείου

en: Unable to decode file
el: Αδυναμία αποκρυπτογράφησης του αρχείου

en: Database error
el: Σφάλμα βάσης δεδομένων

en: User aborted import
el: Ο χρήστης ματαίωσε την εισαγωγή

en: Not a file
el: Δεν είναι αρχείο

en: File already exists in database
el: Το όνομα υπάρχει ήδη στη βάση δεδομένων

en: Unsupported file format
el: Μη υποστηριζόμενη μορφή αρχείου

en: Not an image file
el: Δεν είναι αρχείο εικόνας

en: Disk failure
el: Αποτυχία δίσκου

en: Disk full
el: Δίσκος πλήρης

en: Camera error
el: Σφάλμα κάμερας

en: File write error
el: Σφάλμα εγγραφής αρχείου

en: Corrupt image file
el: Αλλοιωμένο αρχείο εικόνας

en: Imported failed (%d)
el: Αποτυχία εισαγωγής (%d)

en: S_lideshow
el: _Αλληλουχία

en: Play a slideshow
el: Αναπαραγωγή αλληλουχίας εικόνων

en: Export Photo/Video
el: Εξαγωγή φωτογραφίας/βίντεο

en: Export Photos/Videos
el: Εξαγωγή φωτογραφιών/βίντεο

en: Export Photo
el: Εξαγωγή φωτογραφίας

en: Export Photos
el: Εξαγωγή φωτογραφιών

en: Rotating
el: Περιστροφή

en: Undoing Rotate
el: Αναίρεση περιστροφής

en: Flipping Horizontally
el: Οριζόντιος κατοπτρισμός

en: Undoing Flip Horizontally
el: Αναίρεση οριζόντιου κατοπτρισμού

en: Flipping Vertically
el: Κατακόρυφος κατοπτρισμός

en: Undoing Flip Vertically
el: Αναίρεση κατακόρυφου κατοπτρισμού

en: Reverting
el: Επαναφορά

en: Undoing Revert
el: Αναίρεση επαναφοράς

en: Enhancing
el: Βελτίωση

en: Undoing Enhance
el: Αναίρεση βελτίωσης

en: Applying Color Transformations
el: Εφαρμογή μετασχηματισμών χρώματος

en: Undoing Color Transformations
el: Αναίρεση μετασχηματισμών χρώματος

en: Creating New Event
el: Δημιουργία νέου συμβάντος

en: Removing Event
el: Αφαίρεση συμβάντος

en: Moving Photos to New Event
el: Μετακίνηση φωτογραφιών σε νέο συμβάν

en: Setting Photos to Previous Event
el: Ορισμός φωτογραφιών σε προηγούμενο συμβάν

en: Merging
el: Συγχώνευση

en: Unmerging
el: Ακύρωση συγχώνευσης

en: Duplicating photos
el: Αντιγραφή φωτογραφιών

en: Removing duplicated photos
el: Αφαίρεση διπλών αντιγράφων φωτογραφιών

en: Unable to duplicate one photo due to a file error | Unable to duplicate %d photos due to file errors
el[0]: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία αντιγράφου της φωτογραφίας εξαιτίας κάποιου σφάλματος αρχείου
el[1]: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία αντιγράφου %d φωτογραφιών εξαιτίας κάποιου σφάλματος αρχείου

en: Restoring previous rating
el: Επαναφορά προηγούμενων αξιολογήσεων

en: Increasing ratings
el: Αύξηση αξιολογήσεων

en: Decreasing ratings
el: Μείωση αξιολογήσεων

en: Setting RAW developer
el: Ορισμός της εφαρμογής επεξεργασίας RAW αρχείων

en: Restoring previous RAW developer
el: Επαναφορά προηγούμενης εφαρμογής επεξεργασίας RAW αρχείων

en: Set Developer
el: Ορισμός εφαρμογής επεξεργασίας RAW αρχείων

en: Original photo could not be adjusted.
el: Η αυθεντική φωτογραφία δεν ήταν δυνατό να ρυθμιστεί.

en: Adjusting Date and Time
el: Ρύθμιση Ημερομηνίας και Ώρας

en: Undoing Date and Time Adjustment
el: Αναίρεση ρυθμίσεων ημερομηνίας και ώρας

en: One original photo could not be adjusted. | The following original photos could not be adjusted.
el[0]: Μια αυθεντική φωτογραφία δεν ήταν δυνατό να ρυθμιστεί.
el[1]: Οι παρακάτω αυθεντικές φωτογραφίες δεν ήταν δυνατό να ρυθμιστούν.

en: Time Adjustment Error
el: Σφάλμα ρύθμισης ώρας

en: Time adjustments could not be undone on the following photo file. | Time adjustments could not be undone on the following photo files.
el[0]: Δεν ήταν δυνατή η αναίρεση των ρυθμίσεων ώρας για το παρακάτω αρχείο εικόνας.
el[1]: Δεν ήταν δυνατή η αναίρεση των ρυθμίσεων ώρας για τα παρακάτω αρχεία εικόνας.

en: Create Tag
el: Δημιουργία ετικέτας

en: Move Tag "%s"
el: Μετακίνηση ετικέτας "%s"

en: Move Photos to Trash
el: Μετακίνηση φωτογραφιών στα απορρίμματα

en: Restore Photos from Trash
el: Επαναφορά φωτογραφιών από τα απορρίμματα

en: Move the photos to the Shotwell trash
el: Μετακίνηση φωτογραφιών στα απορρίμματα του Shotwell

en: Restore the photos back to the Shotwell library
el: Επαναφορά των εικόνων στη βιβλιοθήκη του Shotwell

en: Moving Photos to Trash
el: Μετακίνηση φωτογραφιών στα απορρίμματα

en: Restoring Photos From Trash
el: Επαναφορά φωτογραφιών από τα απορρίμματα

en: Flag selected photos
el: Επισήμανση επιλεγμένων φωτογραφιών

en: Unflag selected photos
el: Αναίρεση επισήμανσης επιλεγμένων φωτογραφιών

en: Flagging selected photos
el: Επισήμανση επιλεγμένων φωτογραφιών

en: Unflagging selected photos
el: Αφαίρεση επισήμανσης επιλεγμένων φωτογραφιών

en: Flag
el: Επισήμανση

en: Unflag
el: Αναίρεση επισήμανσης

en: Unable to launch Nautilus Send-To: %s
el: Δεν ήταν δυνατή η εκκίνηση της αποστολής μέσω Ναυτίλου: %s

en: Send To
el: Αποστολή σε

en: Unable to export background to %s: %s
el: Αδυναμία εξαγωγής φόντου στο %s: %s

en: Unable to prepare desktop slideshow: %s
el: Αδυναμία προετοιμασίας προβολής διαφανειών στην επιφάνεια εργασίας: %s

en: This will remove the tag "%s" from one photo.  Continue? | This will remove the tag "%s" from %d photos.  Continue?
el[0]: Αυτή η ενέργεια θα αφαιρέσει την ετικέτα "%s" από μια φωτογραφία. Συνέχεια;
el[1]: Αυτή η ενέργεια θα αφαιρέσει την ετικέτα "%s" από %d φωτογραφίες. Συνέχεια;

en: _Delete
el: _Διαγραφή

en: This will remove the saved search "%s".  Continue?
el: Αυτό θα αφαιρέσει την αποθηκευμένη αναζήτηση "%s".  Συνέχεια;

en: Switching developers will undo all changes you have made to this photo in Shotwell | Switching developers will undo all changes you have made to these photos in Shotwell
el[0]: Η εναλλαγή δημιουργών θα αναιρέσει όλες τις αλλαγές που έχετε κάνει σε αυτή τη φωτογραφία στο Shotwell
el[1]: Η εναλλαγή δημιουργών θα αναιρέσει όλες τις αλλαγές που έχετε κάνει σε αυτές τις φωτογραφίες στο Shotwell

en: _Switch Developer
el: Ε_ναλλαγή δημιουργού

en: Export Video
el: Εξαγωγή βίντεο

note: Ticket #3023 Attempt to replace the system error with something friendlier if we can't copy an image over for editing in an external tool. Did we fail because we can't write to this directory? Yes - display an alternate error message here.
en: Shotwell couldn't create a file for editing this photo because you do not have permission to write to %s.
el: Το Shotwell δεν κατάφερε να δημιουργήσει ένα αρχείο για επεξεργασία της φωτογραφίας επειδή δεν έχετε άδεια να γράψετε στο %s.

en: Unable to export the following photo due to a file error.
el: Δεν ήταν δυνατή η εξαγωγή της φωτογραφίας εξαιτίας ενός σφάλματος αρχείου.

en: 
    
    Would you like to continue exporting?
el: 
    
    Θέλετε να συνεχιστεί η εξαγωγή;

note: "Unmodified" and "Current," though they appear in the "Format:" popup menu, really aren't formats so much as they are operating modes that determine specific formats. Hereafter we'll refer to these as "special formats."
en: Unmodified
el: Χωρίς τροποποίηση

en: Current
el: Τρέχον

note: layout controls
en: _Format:
el: _Μορφοποίηση:

en: _Quality:
el: _Ποιότητα:

en: _Scaling constraint:
el: Περιορισμός _κλίμακας:

en: _Pixels:
el:  _Εικονοστοιχεία:

en: Export metadata
el: Εξαγωγή μεταδεδομένων

en: Save Details...
el: Αποθήκευση Λεπτομερειών...

en: Save Details
el: Αποθήκευση Λεπτομερειών

en: (and %d more)
el: (και άλλα %d)

en: Import Results Report
el: Αναφορά αποτελεσμάτων εισαγωγής

en: Attempted to import %d file. | Attempted to import %d files.
el[0]: Προσπάθεια εισαγωγής %d αρχείου.
el[1]: Προσπάθεια εισαγωγής %d αρχείων.

en: Of these, %d file was successfully imported. | Of these, %d files were successfully imported.
el[0]: Από αυτά, %d αρχείο εισήχθη επιτυχώς.
el[1]: Από αυτά, %d αρχεία εισήχθησαν επιτυχώς.

note: Duplicates
en: Duplicate Photos/Videos Not Imported:
el: Διπλότυπες φωτογραφίες/βίντεο που δεν εισήχθησαν:

en: duplicates existing media item
el: δημιουργεί αντίφραφο του υφιστάμενου αντικειμένου πολυμέσων

note: Files Not Imported Due to Camera Errors
en: Photos/Videos Not Imported Due to Camera Errors:
el: Δεν εισήχθησαν φωτογραφίες/βίντεο λόγω σφαλμάτων κάμερας:

en: error message:
el: μήνυμα λάθους:

note: Files Not Imported Because They Weren't Recognized as Photos or Videos
en: Files Not Imported Because They Weren't Recognized as Photos or Videos:
el: Μη εισαγωγή αρχείων επειδή δεν αναγνωρίστηκαν ως φωτογραφίες ή βίντεο:

note: Photos/Videos Not Imported Because They Weren't in a Format Shotwell Understands
en: Photos/Videos Not Imported Because They Weren't in a Format Shotwell Understands:
el: Μη εισαγωγή αρχείων επειδή δεν ήταν σε μορφή που αναγνωρίζει το Shotwell:

note: Photos/Videos Not Imported Because Shotwell Couldn't Copy Them into its Library
en: Photos/Videos Not Imported Because Shotwell Couldn't Copy Them into its Library:
el: Μη εισαγωγή αρχείων επειδή το Shotwell δε μπόρεσε να τα αντιγράψει στη βιβλιοθήκη:

en: couldn't copy %s
    	to %s
el: Αδυναμία αντιγραφής %s
    	to %s

note: Photos/Videos Not Imported Because GDK Pixbuf Library Identified them as Corrupt
en: Photos/Videos Not Imported Because Files Are Corrupt:
el: Μη εισαγωγή φωτογραφιών/βίντεο επειδή τα αρχεία είναι καταστραμμένα:

note: Photos/Videos Not Imported for Other Reasons
en: Photos/Videos Not Imported for Other Reasons:
el: Μη εισαγωγή φωτογραφιών/βίντεο για άλλους λόγους:

en: 1 duplicate photo was not imported:
     | %d duplicate photos were not imported:
el[0]: 1 διπλή φωτογραφία δεν εισήχθη:
el[1]: %d διπλές φωτογραφίες δεν εισήχθησαν:

en: 1 duplicate video was not imported:
     | %d duplicate videos were not imported:
el[0]: 1 διπλό βίντεο δεν εισήχθη:
el[1]: %d διπλά βίντεο δεν εισήχθησαν:

en: 1 duplicate photo/video was not imported:
     | %d duplicate photos/videos were not imported:
el[0]: 1 διπλή φωτογραφία/βίντεο δεν εισήχθη:
el[1]: %d διπλές φωτογραφίες/βίντεο δεν εισήχθησαν:

en: 1 photo failed to import due to a file or hardware error:
     | %d photos failed to import due to a file or hardware error:
el[0]: 1 φωτογραφία απέτυχε να εισαχθεί εξαιτίας ενός σφάλματος αρχείου ή σφάλματος του υλικού:
el[1]: %d φωτογραφίες απέτυχαν να εισαχθούν εξαιτίας ενός σφάλματος αρχείου ή σφάλματος του υλικού:

en: 1 video failed to import due to a file or hardware error:
     | %d videos failed to import due to a file or hardware error:
el[0]: 1 βίντεο απέτυχε να εισαχθεί εξαιτίας ενός σφάλματος αρχείου ή σφάλματος του υλικού:
el[1]: %d βίντεο απέτυχαν να εισαχθούν εξαιτίας ενός σφάλματος αρχείου ή σφάλματος του υλικού:

en: 1 photo/video failed to import due to a file or hardware error:
     | %d photos/videos failed to import due to a file or hardware error:
el[0]: 1 φωτογραφία/βίντεο απέτυχε να εισαχθεί εξαιτίας ενός σφάλματος αρχείου ή σφάλματος του υλικού:
el[1]: %d φωτογραφίες/βίντεο απέτυχαν να εισαχθούν εξαιτίας ενός σφάλματος αρχείου ή σφάλματος του υλικού:

en: 1 file failed to import due to a file or hardware error:
     | %d files failed to import due to a file or hardware error:
el[0]: Απέτυχε η εισαγωγή 1 αρχείου λόγω σφάλματος αρχείου ή σφάλματος του υλικού:
el[1]: Απέτυχε η εισαγωγή %d αρχείων λόγω σφάλματος αρχείου ή σφάλματος του υλικού:

en: 1 photo failed to import because the photo library folder was not writable:
     | %d photos failed to import because the photo library folder was not writable:
el[0]: Απέτυχε η εισαγωγή 1 φωτογραφίας επειδή ο φάκελος της βιβλιοθήκης δεν είναι εγγράψιμος:
el[1]: Απέτυχε η εισαγωγή %d φωτογραφιών επειδή ο φάκελος της βιβλιοθήκης δεν είναι εγγράψιμος:

en: 1 video failed to import because the photo library folder was not writable:
     | %d videos failed to import because the photo library folder was not writable:
el[0]: Απέτυχε η εισαγωγή 1 βίντεο επειδή ο φάκελος της βιβλιοθήκης δεν είναι εγγράψιμος:
el[1]: Απέτυχε η εισαγωγή %d βίντεο επειδή ο φάκελος της βιβλιοθήκης δεν είναι εγγράψιμος:

en: 1 photo/video failed to import because the photo library folder was not writable:
     | %d photos/videos failed to import because the photo library folder was not writable:
el[0]: Απέτυχε η εισαγωγή 1 φωτογραφίας/βίντεο επειδή ο φάκελος της βιβλιοθήκης δεν είναι εγγράψιμος:
el[1]: Απέτυχε η εισαγωγή %d φωτογραφιών/βίντεο επειδή ο φάκελος της βιβλιοθήκης δεν είναι εγγράψιμος:

en: 1 file failed to import because the photo library folder was not writable:
     | %d files failed to import because the photo library folder was not writable:
el[0]: Απέτυχε η εισαγωγή 1 αρχείου επειδή ο φάκελος της βιβλιοθήκης δεν ήταν εγγράψιμος:
el[1]: Απέτυχε η εισαγωγή %d αρχείων επειδή ο φάκελος της βιβλιοθήκης δεν ήταν εγγράψιμος:

en: 1 photo failed to import due to a camera error:
     | %d photos failed to import due to a camera error:
el[0]: Αποτυχία εισαγωγής 1 φωτογραφίας εξαιτίας κάποιου σφάλματος της κάμερας:
el[1]: Αποτυχία εισαγωγής %d φωτογραφιών εξαιτίας κάποιου σφάλματος της κάμερας:

en: 1 video failed to import due to a camera error:
     | %d videos failed to import due to a camera error:
el[0]: 1 βίντεο απέτυχε να εισαχθεί εξαιτίας κάποιου σφάλματος της κάμερας:
el[1]: Αποτυχία εισαγωγής %d βίντεο εξαιτίας κάποιου σφάλματος της κάμερας:

en: 1 photo/video failed to import due to a camera error:
     | %d photos/videos failed to import due to a camera error:
el[0]: Αποτυχία εισαγωγής 1 φωτογραφίας/βίντεο εξαιτίας κάποιου σφάλματος της κάμερας:
el[1]: Αποτυχία εισαγωγής %d φωτογραφιών/βίντεο εξαιτίας κάποιου σφάλματος της κάμερας:

en: 1 file failed to import due to a camera error:
     | %d files failed to import due to a camera error:
el[0]: Απέτυχε η εισαγωγή 1 αρχείου λόγω σφάλματος της κάμερας:
el[1]: Απέτυχε η εισαγωγή %d αρχείων λόγω σφάλματος της κάμερας:

en: 1 photo failed to import because it was corrupt:
     | %d photos failed to import because they were corrupt:
el[0]: Αποτυχία εισαγωγής 1 φωτογραφίας επειδή ήταν καταστραμμένη:
el[1]: Αποτυχία εισαγωγής %d φωτογραφιών επειδή ήταν καταστραμμένες:

en: 1 video failed to import because it was corrupt:
     | %d videos failed to import because they were corrupt:
el[0]: Αποτυχία εισαγωγής 1 βίντεο επειδή ήταν καταστραμμένο:
el[1]: Αποτυχία εισαγωγής %d βίντεο επειδή ήταν καταστραμμένα:

en: 1 photo/video failed to import because it was corrupt:
     | %d photos/videos failed to import because they were corrupt:
el[0]: Αποτυχία εισαγωγής 1 φωτογραφίας/βίντεο επειδή ήταν καταστραμμένη/ο:
el[1]: Αποτυχία εισαγωγής %d φωτογραφιών/βίντεο επειδή ήταν καταστραμμένες/α:

en: 1 file failed to import because it was corrupt:
     | %d files failed to import because it was corrupt:
el[0]: Αποτυχία εισαγωγής 1 αρχείου επειδή ήταν καταστραμμένο:
el[1]: Αποτυχία εισαγωγής %d αρχείων επειδή ήταν καταστραμμένα:

note: we have no notion of "unsupported" video files right now in Shotwell (all standard container formats are supported, it's just that the streams in them might or might not be interpretable), so this message does not need to be media specific
en: 1 unsupported photo skipped:
     | %d unsupported photos skipped:
el[0]: Παράλειψη 1 ανυποστήρικτης φωτογραφίας:
el[1]: Παράλειψη %d ανυποστήρικτων φωτογραφίων:

note: we have no notion of "non-video" video files right now in Shotwell, so this message doesn't need to be media specific
en: 1 non-image file skipped.
     | %d non-image files skipped.
el[0]: Παράλειψη ενός αρχείου που δεν ήταν εικόνας.
el[1]: Παράλειψη %d αρχείων που δεν ήταν εικόνας.

en: 1 photo skipped due to user cancel:
     | %d photos skipped due to user cancel:
el[0]: Παράλειψη 1 φωτογραφίας λόγω ακύρωσης από το χρήστη:
el[1]: Παράλειψη %d φωτογραφιών λόγω ακύρωσης από το χρήστη:

en: 1 video skipped due to user cancel:
     | %d videos skipped due to user cancel:
el[0]: Παράλειψη 1 βίντεο λόγω ακύρωσης από το χρήστη:
el[1]: Παράλειψη %d βίντεο λόγω ακύρωσης από το χρήστη:

en: 1 photo/video skipped due to user cancel:
     | %d photos/videos skipped due to user cancel:
el[0]: Παράλειψη 1 φωτογραφίας/βίντεο λόγω ακύρωσης από το χρήστη:
el[1]: Παράλειψη %d φωτογραφιών/βίντεο λόγω ακύρωσης από το χρήστη:

en: 1 file skipped due to user cancel:
     | %d file skipped due to user cancel:
el[0]: 1 αρχείο παραλείφθηκε λόγω ακύρωσης από το χρήστη:
el[1]: %d αρχεία παραλείφθηκαν λόγω ακύρωσης από το χρήστη:

en: 1 photo successfully imported.
     | %d photos successfully imported.
el[0]: 1 φωτογραφία εισήχθη με επιτυχία.
el[1]: %d φωτογραφίες εισήχθησαν με επιτυχία.

en: 1 video successfully imported.
     | %d videos successfully imported.
el[0]: 1 βίντεο εισήχθη με επιτυχία.
el[1]: %d βίντεο εισήχθησαν με επιτυχία.

en: 1 photo/video successfully imported.
     | %d photos/videos successfully imported.
el[0]: 1 φωτογραφία/βίντεο εισήχθη με επιτυχία.
el[1]: %d φωτογραφίες/βίντεο εισήχθησαν με επιτυχία.

note: if no media items were imported at all (i.e. an empty directory attempted), need to at least report that nothing was imported
en: No photos or videos imported.
el: Δεν εισήχθησαν εικόνες ή βίντεο.

en: Import Complete
el: Η εισαγωγή ολοκληρώθηκε

en: %d second | %d seconds
el[0]: %d δευτερόλεπτο
el[1]: %d δευτερόλεπτα

en: %d minute | %d minutes
el[0]: %d λεπτό
el[1]: %d λεπτά

en: %d hour | %d hours
el[0]: %d ώρα
el[1]: %d ώρες

en: 1 day
el: 1 ημέρα

en: Rename Event
el: Μετονομασία γεγονότος

en: Name:
el: Όνομα:

note: Dialog title Button label
en: Edit Title
el: Επεξεργασία τίτλου

en: Title:
el: Τίτλος:

note: Dialog title
en: Edit Event Comment
el: Επεξεργασία σχολίου συμβάντος

en: Edit Photo/Video Comment
el: Επεξεργασία σχολίου φωτογραφίας/βίντεο

en: Comment:
el: Σχόλιο:

en: Remove and _Trash File | Remove and _Trash Files
el[0]: Αφαίρεση και μεταφορά του αρχείου στα απορρίμμα_τα
el[1]: Αφαίρεση και μεταφορά των αρχείων στα απορρίμμα_τα

en: _Remove From Library
el: Αφαί_ρεση από τη βιοβλιοθήκη

en: _Keep
el: _Διατήρηση

en: Revert External Edit?
el: Να αναιρεθεί η εξωτερική επεξεργασία;

en: Revert External Edits?
el: Να αναιρεθούν οι εξωτερικές επεξεργασίες;

en: This will destroy all changes made to the external file.  Continue? | This will destroy all changes made to %d external files.  Continue?
el[0]: Αυτή η ενέργεια θα καταστρέψει όλες τις αλλαγές που έγιναν στο εξωτερικό αρχείο.  Συνέχεια;
el[1]: Αυτή η ενέργεια θα καταστρέψει όλες τις αλλαγές που έγιναν στα %d εξωτερικά αρχεία.  Συνέχεια;

en: Re_vert External Edit
el: _Αναίρεση εξωτερικής επεξεργασίας

en: Re_vert External Edits
el: _Αναίρεση Εξωτερικών Επεξεργασιών

en: This will remove the photo from the library.  Continue? | This will remove %d photos from the library.  Continue?
el[0]: Αυτή η ενέργεια θα αφαιρέσει τη φωτογραφία από τη βιβλιοθήκη.  Συνέχεια;
el[1]: Αυτή η ενέργεια θα αφαιρέσει %d φωτογραφίες από τη βιβλιοθήκη.  Συνέχεια;

en: _Remove
el: _Αφαίρεση

en: Remove Photo From Library
el: Απομάκρυνση της φωτογραφίας από τη βιβλιοθήκη

en: Remove Photos From Library
el: Απομάκρυνση των φωτογραφιών από τη βιβλιοθήκη

en: AM
el: ΠΜ

en: PM
el: ΜΜ

en: 24 Hr
el: 24 ώρες

en: _Shift photos/videos by the same amount
el: _Μετακίνηση φωτογραφιών/βίντεο κατά την ίδια ποσότητα

en: Set _all photos/videos to this time
el: Ορισμός ό_λων των φωτογραφιών/βίντεο σε αυτόν τον χρόνο

en: _Modify original photo file
el: _Τροποποίηση αρχικού αρχείου φωτογραφίας

en: _Modify original photo files
el: _Τροποποίηση αρχικών αρχείων φωτογραφίας

en: _Modify original file
el: _Τροποποίηση αυθεντικού αρχείου

en: _Modify original files
el: _Τροποποίηση αυθεντικών αρχείων

en: Original:
el: Αρχικό:

en: Exposure time will be shifted forward by
    %d %s, %d %s, %d %s, and %d %s.
el: Ο χρόνος έκθεσης θα μετατοπιστεί προς τα εμπρός κατά
    %d %s, %d %s, %d %s, και %d %s.

en: Exposure time will be shifted backward by
    %d %s, %d %s, %d %s, and %d %s.
el: Ο χρόνος έκθεσης θα μετατοπιστεί προς τα πίσω κατά
    %d %s, %d %s, %d %s, και %d %s.

en: day | days
el[0]: ημέρα
el[1]: ημέρες

en: hour | hours
el[0]: ώρα
el[1]: ώρες

en: minute | minutes
el[0]: λεπτό
el[1]: λεπτά

en: second | seconds
el[0]: δευτερόλεπτο
el[1]: δευτερόλεπτα

en: 
    
    And %d other. | 
    
    And %d others.
el[0]: 
    
    Και %d άλλο.
el[1]: 
    
    Και %d άλλα.

en: Tags (separated by commas):
el: Ετικέτες (διαχωρισμένες με κόμματα):

en: Welcome!
el: Καλώς ήλθατε!

en: Welcome to Shotwell!
el: Καλωσορίσατε στο Shotwell!

en: To get started, import photos in any of these ways:
el: Για να ξεκινήσετε, εισάγετε φωτογραφίες με κάποιον από αυτούς τους τρόπους:

en: Choose <span weight="bold">File %s Import From Folder</span>
el: Επιλέξτε <span weight="bold">Εισαγωγή %s αρχείων από φάκελο</span>

en: Drag and drop photos onto the Shotwell window
el: Μεταφορά και απόθεση φωτογραφιών στο παράθυρο του Shotwell

en: Connect a camera to your computer and import
el: Συνδέστε μια κάμερα στον υπολογιστή σας και εισάγετε

en: _Import photos from your %s folder
el: _Εισαγωγή φωτογραφιών από το φάκελο %s

en: You can also import photos in any of these ways:
el: Μπορείτε επίσης να εισάγετε φωτογραφίες με κάποιον από αυτούς τους τρόπους:

en: _Don't show this message again
el: _Να μην εμφανιστεί ξανά αυτό το μήνυμα

en: Import photos from your %s library
el: Εισαγωγή φωτογραφιών από τη συλλογή %s

note: We're installed system-wide, so use the system help. We're being run from the build directory; we'll have to handle clicks to this link manually ourselves, due to a limitation ghelp: URIs.
en: (Help)
el: (Βοήθεια)

en: Year%sMonth%sDay
el: Έτος%sΜήνας%sΗμέρα

en: Year%sMonth
el: Έτος%sΜήνας

en: Year%sMonth-Day
el: Έτος%sΜήνας-Ημέρα

en: Year-Month-Day
el: Έτος-Μήνας-Ημέρα

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

note: Invalid pattern.
en: Invalid pattern
el: Μη έγκυρο πρότυπο

note: This function is used to determine whether or not files should be copied or linked when imported. Returns ACCEPT for copy, REJECT for link, and CANCEL for (drum-roll) cancel.
en: Shotwell can copy the photos into your library folder or it can import them without copying.
el: Το Shotwell μπορεί να αντιγράψει τις φωτογραφίες στο φάκελο της βιβλιοθήκης ή μπορεί να τις εισάγει χωρίς να τις αντιγράψει.

en: Co_py Photos
el: _Αντιγραφή φωτογραφιών

en: _Import in Place
el: _Εισαγωγή σε φάκελο

en: Import to Library
el: Εισαγωγή στη βιβλιοθήκη

en: Remove From Library
el: Απομάκρυνση από τη Βιβλιοθήκη

en: Removing Photo From Library
el: Απομάκρυνση της φωτογραφίας από τη βιβλιοθήκη

en: Removing Photos From Library
el: Αφαίρεση των φωτογραφιών από τη Βιβλιοθήκη

en: This will remove the photo/video from your Shotwell library.  Would you also like to move the file to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone. | This will remove %d photos/videos from your Shotwell library.  Would you also like to move the files to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone.
el[0]: Αυτή η ενέργεια θα αφαιρέσει την επιλεγμένη φωτογραφία από τη βιβλιοθήκη του Shotwell. Θέλετε επίσης να μεταφέρετε το αρχείο στα απορρίμματα της επιφάνειας εργασίας;
    
    Αυτή η κίνηση δεν μπορεί να αναιρεθεί.
el[1]: Αυτή η ενέργεια θα αφαιρέσει %d φωτογραφίες/βίντεο από τη βιβλιοθήκη του Shotwell. Θέλετε επίσης να μεταφέρετε τα αρχεία στα απορρίμματα της επιφάνειας εργασίας;
    
    Αυτή η κίνηση δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: This will remove the video from your Shotwell library.  Would you also like to move the file to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone. | This will remove %d videos from your Shotwell library.  Would you also like to move the files to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone.
el[0]: Αυτή η ενέργεια θα αφαιρέσει το βίντεο από τη βιβλιοθήκη του Shotwell. Θέλετε επίσης να μεταφέρετε το αρχείο στα απορρίμματα της επιφάνειας εργασίας;
    
    Αυτή η κίνηση δεν μπορεί να αναιρεθεί.
el[1]: Αυτή η ενέργεια θα αφαιρέσει %d βίντεο από τη βιβλιοθήκη του Shotwell. Θέλετε επίσης να μεταφέρετε τα αρχεία στα απορρίμματα της επιφάνειας εργασίας;
    
    Αυτή η κίνηση δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: This will remove the photo from your Shotwell library.  Would you also like to move the file to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone. | This will remove %d photos from your Shotwell library.  Would you also like to move the files to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone.
el[0]: Αυτή η ενέργεια θα αφαιρέσει την επιλεγμένη φωτογραφία από τη βιβλιοθήκη του Shotwell. Θέλετε επίσης να μεταφέρετε το αρχείο στα απορρίμματα της επιφάνειας εργασίας;
    
    Αυτή η κίνηση δεν μπορεί να αναιρεθεί.
el[1]: Αυτή η ενέργεια θα αφαιρέσει %d φωτογραφίες από τη βιβλιοθήκη του Shotwell. Θέλετε επίσης να μεταφέρετε τα αρχεία στα απορρίμματα της επιφάνειας εργασίας;
    
    Αυτή η κίνηση δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: The photo or video cannot be moved to your desktop trash.  Delete this file? | %d photos/videos cannot be moved to your desktop trash.  Delete these files?
el[0]: Δεν είναι δυνατή η μετακίνηση της φωτογραφίας/βίντεο στα απορρίμματα της επιφάνειας εργασίας. Να διαγραφεί αυτό το αρχείο;
el[1]: Δεν είναι δυνατή η μετακίνηση %d φωτογραφιών/βίντεο στα απορρίμματα της επιφάνειας εργασίας. Να διαγραφούν αυτά τα αρχεία;

note: Alert the user that the files were not removed.
en: The photo or video cannot be deleted. | %d photos/videos cannot be deleted.
el[0]: Δεν είναι δυνατή η διαγραφή της εικόνας ή του βίντεο.
el[1]: Δεν είναι δυνατή η διαγραφή %d εικόνων ή βίντεο.

en: Width
el: Πλάτος

en: Height
el: Ύψος

note: verify this is a directory
en: Unable to monitor %s: Not a directory (%s)
el: Αδυναμία παρακολούθησης του %s: Δεν είναι φάκελος (%s)

note: if no name, pretty up the start time
en: Event %s
el: Συμβάν %s

en: Unable to generate a temporary file for %s: %s
el: Αδυναμία δημιουργίας προσωρινού αρχείου για το %s: %s

en: Exporting
el: Εξαγωγή

en: File %s already exists.  Replace?
el: Το αρχείο %s υπάρχει ήδη. Να αντικατασταθεί;

en: _Skip
el: Πα_ράβλεψη

en: _Replace
el: _Αντικατάσταση

en: Replace _All
el: Αντικατάσταση ό_λων

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Unable to process monitoring updates: %s
el: Η επεξεργασία της παρακολούθησης των ενημερώσεων δεν ήταν δυνατή: %s

en: Adjust the size of the thumbnails
el: Προσαρμογή μεγέθους μικρογραφιών

en: Zoom _In
el: _Μεγέθυνση

en: Increase the magnification of the thumbnails
el: Αύξηση της μεγέθυνσης των μικρογραφιών

en: Zoom _Out
el: Σμίκρ_υνση

en: Decrease the magnification of the thumbnails
el: Μείωση της μεγέθυνσης των μικρογραφιών

en: Sort _Photos
el: _Ταξινόμηση φωτογραφιών

en: _Play Video
el: _Αναπαραγωγή βίντεο

en: Open the selected videos in the system video player
el: Άνοιγμα των επιλεγμένων βίντεο με την εφαρμογή αναπαραγωγής του συστήματος

en: _Developer
el: _Επεξεργασία RAW

en: Camera
el: Κάμερα

en: _Titles
el: Τίτ_λοι

en: Display the title of each photo
el: Εμφάνιση του τίτλου κάθε φωτογραφίας

en: _Comments
el: _Σχόλια

en: Display the comment of each photo
el: Εμφάνιση του σχολίου κάθε φωτογραφίας

en: Ta_gs
el: _Ετικέτες

en: Display each photo's tags
el: Εμφάνιση των ετικετών κάθε φωτογραφίας

en: By _Title
el: Κατά _τίτλο

en: Sort photos by title
el: Ταξινόμηση των φωτογραφιών βάσει τίτλου

en: By Exposure _Date
el: Κατά _ημερομηνία τροποποίησης

en: Sort photos by exposure date
el: Ταξινόμηση φωτογραφιών βάσει ημερομηνία έκθεσης

en: By _Rating
el: Βάσει _αξιολόγησης

en: Sort photos by rating
el: Ταξινόμηση των φωτογραφιών βάσει αξιολόγησης

en: _Ascending
el: _Αύξουσα

en: Sort photos in an ascending order
el: Ταξινόμηση φωτογραφιών κατά αύξουσα σειρά

en: D_escending
el: _Φθινουσα

en: Sort photos in a descending order
el: Ταξινόμηση φωτογραφιών κατά φθίνουσα σειρά

en: Shotwell was unable to play the selected video:
    %s
el: Το Shotwell απέτυχε να παίξει το επιλεγμένο βίντεο:
    %s

en: No photos/videos
el: Καμία φωτογραφία/βίντεο

en: No photos/videos found
el: Δεν βρέθηκαν φωτογραφίες/βίντεο

en: Photos cannot be exported to this directory.
el: Δεν είναι δυνατή η εξαγωγή των φωτογραφιών σε αυτόν τον φάκελο.

en: modified
el: τροποποιημένο

note: previous button
en: Previous photo
el: Προηγούμενη φωτογραφία

note: next button
en: Next photo
el: Επόμενη φωτογραφία

en: Photo source file missing: %s
el: Το πηγαίο αρχείο της φωτογραφίας λείπει:%s

en: _View
el: _Προβολή

en: T_ools
el: Ε_ργαλεία

en: _Previous Photo
el: _Προηγούμενη φωτογραφία

en: Previous Photo
el: Προηγούμενη φωτογραφία

en: _Next Photo
el: _Επόμενη φωτογραφία

en: Next Photo
el: Επόμενη φωτογραφία

en: Increase the magnification of the photo
el: Αύξηση της μεγέθυνσης της φωτογραφίας

en: Decrease the magnification of the photo
el: Μείωση της μεγέθυνσης της φωτογραφίας

en: Fit to _Page
el: Μέγεθος _οθόνης

en: Zoom the photo to fit on the screen
el: Μεγέθυνση της εικόνας στο μέγεθος της οθόνης

en: Zoom _100%
el: Μεγέθυνση _100%

en: Zoom the photo to 100% magnification
el: Μεγέθυνση της φωτογραφίας στο 100%

en: Zoom _200%
el: Μεγέθυνση _200%

en: Zoom the photo to 200% magnification
el: Μεγέθυνση της φωτογραφίας στο 200%

en: Unable to export %s: %s
el: Αδυναμία εξαγωγής %s: %s

en: Fill the entire page
el: Γέμισμα όλης της σελίδας

en: 2 images per page
el: 2 εικόνες ανά σελίδα

en: 4 images per page
el: 4 εικόνες ανά σελίδα

en: 6 images per page
el: 6 εικόνες ανά σελίδα

en: 8 images per page
el: 8 εικόνες ανά σελίδα

en: 16 images per page
el: 16 εικόνες ανά σελίδα

en: 32 images per page
el: 32 εικόνες ανά σελίδα

en: Image Settings
el: Ρυθμίσεις εικόνας

en: Printing...
el: Εκτύπωση...

en: Unable to print photo:
    
    %s
el: Αδυναμία εκτύπωσης της φωτογραφίας:
    
    %s

en: Today
el: Σήμερα

en: Yesterday
el: Χθες

en: Items:
el: Αντικείμενα:

en: %d Event | %d Events
el[0]: %d συμβάν
el[1]: %d συμβάντα

en: %d Photo | %d Photos
el[0]: %d Φωτογραφία
el[1]: %d Φωτογραφίες

en: %d Video | %d Videos
el[0]: %d Βίντεο
el[1]: %d Βίντεο

note: display only one date if start and end are the same
en: Date:
el: Ημερομηνία:

note: display only one time if start and end are the same
en: Time:
el: Χρόνος:

note: display time range display date range
en: From:
el: Από:

en: To:
el: Σε:

en: Size:
el: Μέγεθος:

en: Duration:
el: Διάρκεια:

en: %.1f seconds
el: %.1f δευτερόλεπτα

en: Developer:
el: Προγραμματιστής:

note: fit both on the top line, emit and move on
en: Exposure:
el: Έκθεση:

note: nothing special to be done for now for Events
en: Location:
el: Τοποθεσία:

en: File size:
el: Μέγεθος αρχείου:

en: Current Development:
el: Τρέχουσα Ανάπτυξη:

en: Original dimensions:
el: Αρχικές διαστάσεις:

en: Camera make:
el: Κατασκευαστής κάμερας:

en: Camera model:
el: Μοντέλο κάμερας:

en: Flash:
el: Φλας:

en: Focal length:
el: Εστιακό μήκος:

en: Exposure date:
el: Ημερομηνία έκθεσης:

en: Exposure time:
el: Χρόνος έκθεσης:

en: Exposure bias:
el: Πόλωση έκθεσης:

en: GPS latitude:
el: Γεωγραφικό πλάτος GPS:

en: GPS longitude:
el: Γεωγραφικό μήκος GPS:

en: Artist:
el: Καλλιτέχνης:

en: Copyright:
el: Πνευματικά δικαιώματα:

en: Software:
el: Λογισμικό:

en: Extended Information
el: Εκτενείς πληροφορίες

en: Photo Manager
el: Διαχειριστής εικόνων

en: Photo Viewer
el: Προβολή εικόνων

en: Rotate _Right
el: Περιστροφή _δεξιά

en: Rotate
el: Περιστροφή

en: Rotate Right
el: Περιστροφή δεξιά

en: Rotate the photos right (press Ctrl to rotate left)
el: Περιστροφή των εικόνων δεξιά (πατήστε Ctrl για να περιστρέψετε αριστερά)

en: Rotate _Left
el: Περιστροφή _αριστερά

en: Rotate Left
el: Περιστροφή αριστερά

en: Rotate the photos left
el: Περιστροφή των εικόνων αριστερά

en: Flip Hori_zontally
el: _Οριζόντιος κατοπτρισμός

en: Flip Horizontally
el: Οριζόντιος κατοπτρισμός

en: Flip Verti_cally
el: _Κατακόρυφος κατοπτρισμός

en: Flip Vertically
el: Κατακόρυφος κατοπτρισμός

en: _About
el: Πε_ρί

en: _Apply
el: Ε_φαρμογή

en: _Edit
el: _Επεξεργασία

en: _Forward
el: Π_ροώθηση

en: Fulls_creen
el: Πλήρης ο_θόνη

en: _Help
el: _Βοήθεια

en: Leave _Fullscreen
el: Έ_ξοδος από πλήρη οθόνη

en: _New
el: _Νέο

en: _Next
el: Επόμε_νο

en: _OK
el: Ε_ντάξει

en: _Play
el: Ανα_παραγωγή

en: _Preferences
el: _Προτιμήσεις

en: _Previous
el: Προη_γούμενο

en: _Print
el: Ε_κτύπωση

en: _Quit
el: Έ_ξοδος

en: _Refresh
el: Ανα_νέωση

en: _Revert
el: Επανα_φορά

en: _Save
el: _Αποθήκευση

en: Save _As
el: Αποθήκευση _ως

en: Sort _Ascending
el: Αύξουσα τα_ξινόμηση

en: Sort _Descending
el: Φθίνουσα τ_αξινόμηση

en: _Stop
el: _Διακοπή

en: _Undelete
el: Επα_ναφορά

en: _Normal Size
el: Κα_νονικό μέγεθος

en: Best _Fit
el: Βέλτιστο ταί_ριασμα

en: _Enhance
el: _Βελτίωση

en: Enhance
el: Βελτίωση

en: Automatically improve the photo's appearance
el: Αυτόματη βελτίωση της εμφάνισης της φωτογραφίας

en: _Copy Color Adjustments
el: Α_ντιγραφή ρυθμίσεων χρώματος

en: Copy Color Adjustments
el: Αντιγραφή ρυθμίσεων χρώματος

en: Copy the color adjustments applied to the photo
el: Αντιγραφή των εφαρμοζόμενων ρυθμίσεων χρώματος στη φωτογραφία

en: _Paste Color Adjustments
el: Ε_πικόλληση ρυθμίσεων χρώματος

en: Paste Color Adjustments
el: Επικόλληση ρυθμίσεων χρώματος

en: Apply copied color adjustments to the selected photos
el: Εφαρμογή αντιγραμμένων ρυθμίσεων χρώματος στις επιλεγμένες φωτογραφίες

en: _Crop
el: _Κοπή

en: Crop
el: Κοπή

en: Crop the photo's size
el: Κοπή μεγέθους φωτογραφίας

en: _Straighten
el: Ί_σιωμα

en: Straighten
el: Ίσιωμα

en: Straighten the photo
el: Ίσιωμα της εικόνας

en: _Red-eye
el: _Φαινόμενο κόκκινων ματιών

en: Red-eye
el: Φαινόμενο κόκκινων ματιών

en: Reduce or eliminate any red-eye effects in the photo
el: Μείωση ή εξαφάνιση επιδράσεων φαινομένου κόκκινων-ματιών στη φωτογραφία

en: _Adjust
el: _Προσαρμογή

en: Adjust
el: Προσαρμογή

en: Adjust the photo's color and tone
el: Ρύθμιση χρώματος και τόνου της φωτογραφίας

en: Re_vert to Original
el: _Επαναφορά στην αρχική

en: Revert to Original
el: Επαναφορά στην αρχική

en: Revert External E_dits
el: Αναίρεση ε_ξωτερικών επεξεργασιών

en: Revert to the master photo
el: Επαναφορά στην αρχική φωτογραφία

en: Set as _Desktop Background
el: Ορισμός ως _παρασκηνίου επιφάνειας εργασίας

en: Set selected image to be the new desktop background
el: Ορισμός της επιλεγμένης φωτογραφίας σαν νέο παρασκήνιο επιφάνειας εργασίας

en: Set as _Desktop Slideshow...
el: Ορισμός ως προβολής διαφανειών _επιφάνειας εργασίας...

en: _Undo
el: _Αναίρεση

en: Undo
el: Αναίρεση

en: _Redo
el: Α_κύρωση αναίρεσης

en: Redo
el: Ακύρωση αναίρεσης

en: Re_name Event...
el: _Μετονομασία συμβάντος...

en: Make _Key Photo for Event
el: Δημιουργία φωτογραφίας-_κλειδιού για το συμβάν

en: Make Key Photo for Event
el: Δημιουργία φωτογραφίας-κλειδιού για το συμβάν

en: _New Event
el: _Νέο συμβάν

en: New Event
el: Νέο συμβάν

en: Move Photos
el: Μετακίνηση φωτογραφιών

en: Move photos to an event
el: Μετακίνηση εικόνων σε ένα συμβάν

en: _Merge Events
el: _Συγχώνευση συμβάντων

en: Merge
el: Συγχώνευση

en: Combine events into a single event
el: Σύμπτηξη εκδηλώσεων σε μια εκδήλωση

en: _Set Rating
el: _Ορισμός αξιολόγησης

en: Set Rating
el: Ορισμός αξιολόγησης

en: Change the rating of your photo
el: Αλλαγή της αξιολόγησης της φωτογραφίας

en: _Increase
el: _Αύξηση

en: Increase Rating
el: Αύξηση αξιολόγησης

en: _Decrease
el: _Μείωση

en: Decrease Rating
el: Μείωση αξιολόγησης

en: _Unrated
el: _Χωρίς αξιολόγηση

en: Unrated
el: Χωρίς αξιολόγηση

en: Rate Unrated
el: Αξιολόγηση αβαθμολόγητων

en: Setting as unrated
el: Ορισμός ως χωρίς αξιολόγηση

en: Remove any ratings
el: Διαγραφή αξιολογήσεων

en: _Rejected
el: _Απορρίφθηκε

en: Rejected
el: Απορρίφθηκε

en: Rate Rejected
el: Η αξιολόγηση απορρίφθηκε

en: Setting as rejected
el: Ορισμός ως απορριφθείσα

en: Set rating to rejected
el: Ορισμός αξιολόγησης ως απορριφθείσα

en: Rejected _Only
el: Απορριφθείσες _μόνο

en: Rejected Only
el: Απορριφθείσες μόνο

en: Show only rejected photos
el: Εμφάνιση μόνο των απορριφθέντων φωτογραφιών

en: All + _Rejected
el: Όλες + _απορριφθείσες

en: Show all photos, including rejected
el: Προβολή όλων των φωτογραφιών, συμπεριλαμβανομένων των απορριφθέντων

en: _All Photos
el: Ό_λες οι φωτογραφίες

note: Button label Button tooltip
en: Show all photos
el: Εμφάνιση όλων των φωτογραφιών

en: _Ratings
el: Α_ξιολογήσεις

en: Display each photo's rating
el: Προβολή αξιολόγησης κάθε φωτογραφίας

en: _Filter Photos
el: _Φιλτράρισμα φωτογραφιών

en: Filter Photos
el: Φιλτράρισμα φωτογραφιών

en: Limit the number of photos displayed based on a filter
el: Μείωση του αριθμού φωτογραφιών που προβάλλονται βάσει φίλτρου

en: _Duplicate
el: Α_ντίγραφο

en: Duplicate
el: Αντίγραφο

en: Make a duplicate of the photo
el: Δημιουργία αντιγράφου της φωτογραφίας

en: _Export...
el: _Εξαγωγή...

en: _Print...
el: Ε_κτύπωση...

en: Pu_blish...
el: _Δημοσίευση...

en: Publish to various websites
el: Δημοσίευση σε διάφορες ιστοσελίδες

en: Edit _Title...
el: Επεξεργασία _Τίτλου...

en: Edit _Comment...
el: Επεξεργασία _σχολίου...

note: Button label
en: Edit Comment
el: Επεξεργασία σχολίου

en: Edit Event _Comment...
el: Επεξεργασία _σχολίου συμβάντος...

en: _Adjust Date and Time...
el: Ρύθμιση ώ_ρας και ημερομηνίας...

en: Adjust Date and Time
el: Ρύθμιση ημερομηνίας και ώρας

en: Add _Tags...
el: _Προσθήκη ετικετών...

en: _Add Tags...
el: _Προσθήκη ετικετών...

note: Dialog title Undo/Redo command name (in Edit menu)
en: Add Tags
el: Προσθήκη ετικετών

en: Open With E_xternal Editor
el: Άνοιγμα με Ε_ξωτερική Εφαρμογή

en: Open With RA_W Editor
el: Άνοιγμα με εφαρμογή _επεξεργασίας RAW

en: Send _To...
el: Αποστολή _σε...

en: Send T_o...
el: Αποστολή σ_ε...

en: _Find...
el: _Εύρεση...

en: Find
el: Εύρεση

en: Find an image by typing text that appears in its name or tags
el: Βρείτε μια φωτογραφία γράφοντας κείμενο που εμφανίζεται στο όνομα της ή στις ετικέτες της

en: _Flag
el: _Επισήμανση

en: Un_flag
el: _Αναίρεση επισήμανσης

en: Unable to launch editor: %s
el: Δεν ήταν δυνατή η εκκίνηση της εφαρμογής επεξεργασίας: %s

en: Add Tag "%s"
el: Προσθήκη ετικέτας "%s"

note: Used when adding two tags to photo(s)
en: Add Tags "%s" and "%s"
el: Προσθήκη των ετικετών "%s" και "%s"

en: _Delete Tag "%s"
el: _Διαγραφή ετικέτας "%s"

en: Delete Tag "%s"
el: Διαγραφή ετικέτας "%s"

en: Delete Tag
el: Διαγραφή ετικέτας

en: Re_name Tag "%s"...
el: Με_τονομασία ετικέτας "%s"...

en: Rename Tag "%s" to "%s"
el: Μετονομασία ετικέτας "%s" σε "%s"

en: _Rename...
el: _Μετονομασία...

en: Modif_y Tags...
el: _Μετατροπή ετικετών...

en: Modify Tags
el: Μετατροπή ετικετών

en: Tag Photo as "%s"
el: Ορισμός ετικέτας στις φωτογραφίες "%s"

en: Tag Photos as "%s"
el: Προσθήκη στις φωτογραφίες της ετικέτας "%s"

en: Tag the selected photo as "%s"
el: Ορισμός ετικέτας στις επιλεγμένες φωτογραφίες "%s"

en: Tag the selected photos as "%s"
el: Προσθήκη στις επιλεγμένες φωτογραφίες της ετικέτας "%s"

en: Remove Tag "%s" From _Photo
el: Αφαίρεση ετικέτας "%s" από τις _φωτογραφίες

en: Remove Tag "%s" From _Photos
el: Αφαίρεση της ετικέτας "%s" από τις _επιλεγμένες φωτογραφίες

en: Remove Tag "%s" From Photo
el: Αφαίρεση ετικέτας "%s" από τις φωτογραφίες

en: Remove Tag "%s" From Photos
el: Αφαίρεση της ετικέτας "%s" από τις φωτογραφίες

en: Unable to rename tag to "%s" because the tag already exists.
el: Αδυναμία μετονομασίας της ετικέτας "%s" επειδή η ετικέτα υπάρχει ήδη.

en: Unable to rename search to "%s" because the search already exists.
el: Δεν ήταν δυνατή η μετονομασία της αναζήτησης σε "%s" γιατί η αναζήτηση αυτή υπάρχει ήδη.

en: Saved Search
el: Αποθηκευμένη αναζήτηση

en: Delete Search
el: Διαγραφή Αναζήτησης

en: _Edit...
el: _Επεξεργασία...

en: Re_name...
el: Με_τονομασία...

en: Rename Search "%s" to "%s"
el: Μετονομασία της αναζήτησης "%s" σε "%s"

en: Delete Search "%s"
el: Διαγραφή της Αναζήτησης "%s"

en: Rate %s
el: Αξιολόγηση %s

en: Set rating to %s
el: Ορισμός αξιολόγησης σε %s

en: Setting rating to %s
el: Ορισμός αξιολόγησης σε %s

en: Display %s
el: Προβολή %s

en: Only show photos with a rating of %s
el: Προβολή μόνο φωτογραφιών με αξιολόγηση %s

en: %s or Better
el: %s ή καλύτερη

en: Display %s or Better
el: Προβολή %s ή καλύτερων

en: Only show photos with a rating of %s or better
el: Προβολή μόνο φωτογραφιών με αξιολόγηση %s ή καλύτερη

en: Remove the selected photos from the trash
el: Αφαίρεση των επιλεγμένων εικόνων από τα απορρίματα

en: Remove the selected photos from the library
el: Αφαίρεση των επιλεγμένων εικόνων από τη βιβλιοθήκη

en: _Restore
el: _Επαναφορά

en: Move the selected photos back into the library
el: Μετακίνηση των επιλεγμένων εικόνων πίσω στη βιβλιοθήκη

en: Show in File Mana_ger
el: Προβολή στη _διαχείριση αρχείων

en: Open the selected photo's directory in the file manager
el: Άνοιγμα του φακέλου των επιλεγμένων εικόνων με τον περιηγητή αρχείων

en: Unable to open in file manager: %s
el: Αδυναμία ανοίγματος με τη διαχείριση αρχείων: %s

en: R_emove From Library
el: _Απομάκρυνση από τη βιβλιοθήκη

en: _Move to Trash
el: _Μετακίνηση στα απορρίματα

en: Select _All
el: Επιλογή ό_λων

en: Select all items
el: Επιλογή όλων των αντικειμένων

en: Slideshow
el: Προβολή σε αλληλουχία

note: Flagged label and toggle
en: Flagged
el: Με επισήμανση

en: Photos
el: Φωτογραφίες

en: Videos
el: Βίντεο

en: RAW Photos
el: Εικόνες RAW

en: RAW photos
el: εικόνες RAW

en: Error loading UI file %s: %s
el: Σφάλμα κατά τη φόρτωση του αρχείου UI %s: %s

note: Ticket #3260 - Add a 'close' context menu to the searchbar. Prepare the close menu for use, but don't display it yet; we'll connect it to secondary click later on.
en: Close
el: Κλείσιμο

note: Type label and toggles
en: Type
el: Τύπος

note: Rating label and button
en: Rating
el: Αξιολόγηση

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

note: Set up toolbar add toolbar buttons
en: Back
el: Πίσω

en: Go to the previous photo
el: Μετάβαση στην προηγούμενη φωτογραφία

en: Pause
el: Παύση

en: Pause the slideshow
el: Παύση αλληλουχίας

en: Next
el: Επόμενη

en: Go to the next photo
el: Μετάβαση στην επόμενη φωτογραφία

en: Change slideshow settings
el: Αλλαγή ρυθμίσεων αλληλουχίας

note: An entire slideshow set might be missing, so check for a loop.
en: All photo source files are missing.
el: Όλα τα πηγαία αρχεία των φωτογραφιών λείπουν.

en: Play
el: Αναπαραγωγή

en: Continue the slideshow
el: Συνέχιση αλληλουχίας

en: untitled
el: χωρίς τίτλο

note: multiple videos
en: Export Videos
el: Εξαγωγή βίντεο

en: Cameras
el: Κάμερες

en: Unable to unmount camera.  Try unmounting the camera from the file manager.
el: Αδυναμία αποπροσάρτησης κάμερας. Προσπαθήστε να αποπροσαρτήσετε την κάμερα από τη διαχείριση αρχείων.

note: hide duplicates checkbox
en: Hide photos already imported
el: Απόκρυψη εικόνων που ήδη εισήχθησαν

en: Only display photos that have not been imported
el: Εμφάνιση μόνο των φωτογραφιών που δεν έχουν εισαχθεί.

note: Ticket #3304 - Import page shouldn't display confusing message prior to import. TODO: replace this with approved text for "talking to camera, please wait" once new strings are being accepted.
en: Starting import, please wait...
el: Εκκίνηση εισαγωγής, παρακαλώ περιμένετε...

en: Import _Selected
el: _Εισαγωγή επιλεγμένων

en: Import the selected photos into your library
el: Εισαγωγή των επιλεγμένων φωτογραφιών στην βιβλιοθήκη

en: Import _All
el: _Εισαγωγή όλων

en: Import all the photos into your library
el: Εισαγωγή όλων των φωτογραφιών στην βιβλιοθήκη

note: it's mounted, offer to unmount for the user
en: Shotwell needs to unmount the camera from the filesystem in order to access it.  Continue?
el: Το Shotwell πρέπει να αποπροσαρτήσει την κάμερα από το σύστημα αρχείων για να έχει πρόσβαση σε αυτήν.  Συνέχεια;

en: _Unmount
el: _Αποπροσάρτηση

en: Please unmount the camera.
el: Παρακαλώ αποπροσαρτήστε την κάμερα.

en: The camera is locked by another application.  Shotwell can only access the camera when it's unlocked.  Please close any other application using the camera and try again.
el: Η κάμερα είναι κλειδωμένη από κάποια άλλη εφαρμογή. Το Shotwell μπορεί να έχει πρόσβαση στη κάμερα μόνο όταν είναι ξεκλείδωτη. Παρακαλώ κλείστε κάθε άλλη εφαρμογή που χρησιμοποιεί την κάμερα και προσπαθήστε ξανά.

en: Please close any other application using the camera.
el: Παρακαλώ κλείστε κάθε άλλη εφαρμογή που χρησιμοποιεί την κάμερα.

en: Unable to fetch previews from the camera:
    %s
el: Αδυναμία μεταφοράς προεπισκοπήσεων από την κάμερα:
    %s

en: Unmounting...
el: Αποπροσάρτηση...

en: Fetching photo information
el: Λήψη πληροφοριών φωτογραφίας

en: Fetching preview for %s
el: Λήψη προεπισκοπήσεων για %s

en: Unable to lock camera: %s
el: Αδυναμία κλειδώματος κάμερας: %s

en: Delete this photo from camera? | Delete these %d photos from camera?
el[0]: Διαγραφή αυτής της φωτογραφίας από τη κάμερα;
el[1]: Διαγραφή αυτών των %d φωτογραφιών από τη κάμερα;

en: Delete this video from camera? | Delete these %d videos from camera?
el[0]: Διαγραφή αυτού του βίντεο από τη κάμερα;
el[1]: Διαγραφή αυτών των %d βίντεο από τη κάμερα;

en: Delete this photo/video from camera? | Delete these %d photos/videos from camera?
el[0]: Διαγραφή αυτής της φωτογραφίας/βίντεο από τη κάμερα;
el[1]: Διαγραφή αυτών των %d φωτογραφιών/βίντεο από τη κάμερα;

en: Delete these files from camera? | Delete these %d files from camera?
el[0]: Να διαγραφούν αυτά τα αρχεία από την κάμερα;
el[1]: Να διαγραφούν αυτά τα %d αρχεία από την κάμερα;

en: Removing photos/videos from camera
el: Απομάκρυνση των φωτογραφιών/βίντεο από την κάμερα

en: Unable to delete %d photo/video from the camera due to errors. | Unable to delete %d photos/videos from the camera due to errors.
el[0]: Αδυναμία διαγραφής %d φωτογραφίας/βίντεο από την κάμερα εξαιτίας σφαλμάτων.
el[1]: Αδυναμία διαγραφής %d φωτογραφιών/βίντεο από την κάμερα εξαιτίας σφαλμάτων.

en: Data Imports
el: Εισαγωγή Δεδομένων

note: Send an empty job to the queue to mark the end of the import
en: %s Database
el: %s Βάση δεδομένων

en: Importing from %s can't continue because an error occurred:
el: Η εισαγωγή από το %s δεν μπορεί να συνεχίσει επειδή παρουσιάστηκε ενα σφάλμα:

en: To try importing from another service, select one from the above menu.
el: Για να επιχειρήσετε την εισαγωγή από κάποια άλλη υπηρεσία, επιλέξτε μια από το μενού πιο πάνω.

en: You do not have any data imports plugins enabled.
    
    In order to use the Import From Application functionality, you need to have at least one data imports plugin enabled. Plugins can be enabled in the Preferences dialog.
el: Δεν έχετε ενεργοποιήσει το πρόσθετο εισαγωγής δεδομένων.
    
    Για να χρησιμοποιήσετε τη λειτουργία εισαγωγής από εφαρμογή, πρέπει να έχετε ενεργοποιήσει τουλάχιστο ένα πρόσθετο εισαγωγής δεδομένων. Μπορείτε να ενεργοποιήσετε τα πρόσθετα στις ρυθμίσεις.

en: Database file:
el: Αρχείο βάσης δεδομένων:

en: _Import
el: Ει_σαγωγή

en: Import From Application
el: Εισαγωγή από εφαρμογή

en: _Close
el: _Κλείσιμο

en: Unable to open/create photo database %s: error code %d
el: Αδυναμία ανοίγματος/δημιουργίας βάσης δεδομένων φωτογραφιών %s: κωδικός σφάλματος %d

en: Unable to write to photo database file:
     %s
el: Δεν ήταν δυνατή η εγγραφή στη βάση δεδομένων φωτογραφιών:
     %s

en: Error accessing database file:
     %s
    
    Error was: 
    %s
el: Σφάλμα κατά την πρόσβαση στη βάση δεδομένων:
     %s
    
    Το σφάλμα ήταν: 
    %s

en: _File
el: _Αρχείο

en: Save photo
el: Αποθήκευση φωτογραφίας

en: Save _As...
el: Αποθήκευση _σαν...

en: Save photo with a different name
el: Αποθήκευση φωτογραφίας με διαφορετικό όνομα

en: Print the photo to a printer connected to your computer
el: Εκτυπώστε την φωτογραφία σε έναν εκτυπωτή συνδεδεμένο στον υπολογιστή σας

en: _Photo
el: _Φωτογραφία

en: %s does not exist.
el: Το %s δεν υπάρχει.

en: %s is not a file.
el: Το %s δεν είναι αρχείο.

en: %s does not support the file format of
    %s.
el: Το %s δεν υποστηρίζει τη μορφή αρχείου του
    %s.

en: _Save a Copy
el: _Αποθήκευση αντιγράφου

en: Lose changes to %s?
el: Απόρριψη αλλαγών του %s;

en: Close _without Saving
el: Κλείσιμο _χωρίς αποθήκευση

en: Error while saving to %s: %s
el: Σφάλμα κατά την αποθήκευση στο %s: %s

en: Save As
el: Αποθήκευση ως

en: Return to current photo dimensions
el: Επιστροφή στις τρέχουσες διαστάσεις της φωτογραφίας

en: Set the crop for this photo
el: Ορισμός κοπής της φωτογραφίας

en: Pivot the crop rectangle between portrait and landscape orientations
el: Στρέψτε το τετράγωνο κοπής μεταξύ προσανατολισμού πορτραίτου και τοπίου

en: Unconstrained
el: Χωρίς περιορισμούς

en: Square
el: Τετράγωνο

en: Screen
el: Οθόνη

en: Letter (8.5 x 11 in.)
el: Letter (8,5 x 11 in.)

en: Close the red-eye tool
el: Κλείσιμο του εργαλείου κόκκινων ματιών

en: Remove any red-eye effects in the selected region
el: Αφαίρεση κάθε επίδρασης του φαινομένου κόκκινων ματιών στην επιλεγμένη περιοχή

en: _Reset
el: _Επαναφορά

en: Saturation:
el: Κορεσμός:

en: Tint:
el: Απόχρωση:

en: Temperature:
el: Θερμοκρασία:

en: Shadows:
el: Σκιές:

en: Highlights:
el: Επισημάνσεις:

en: Reset Colors
el: Επαναφορά χρωμάτων

en: Reset all color adjustments to original
el: Επαναφορά όλων των χρωματικών ρυθμίσεων στις αρχικές

en: Temperature
el: Θερμοκρασία

en: Tint
el: Απόχρωση

en: Saturation
el: Κορεσμός

en: Exposure
el: Έκθεση

en: Shadows
el: Σκιές

en: Highlights
el: Επισημάνσεις

en: Contrast Expansion
el: Επέκταση αντίθεσης

en: Angle:
el: Γωνία:

en: %d Photo/Video | %d Photos/Videos
el[0]: %d Φωτογραφία/Βίντεο
el[1]: %d Φωτογραφίες/Βίντεο

en: No Event
el: Κανένα συμβάν

en: Display the comment of each event
el: Εμφάνιση του σχολίου κάθε συμβάντος

en: No events
el: Κανένα Συμβάν

en: No events found
el: Δεν βρέθηκαν συμβάντα

en: Events
el: Συμβάντα

en: Undated
el: Χωρίς ημερομηνία

en: Folders
el: Φάκελοι

en: Library
el: Βιβλιοθήκη

en: Importing...
el: Γίνεται εισαγωγή...

en: _Stop Import
el: _Διακοπή Εισαγωγής

en: Stop importing photos
el: Διακοπή εισαγωγής εικόνων

en: Preparing to import...
el: Προετοιμασία για εισαγωγή...

en: Imported %s
el: Εισήχθησαν %s

en: Last Import
el: Τελευταία Εισαγωγή

en: _Import From Folder...
el: Εισαγωγή από _φάκελο...

en: Import photos from disk to library
el: Εισαγωγή φωτογραφιών από το δίσκο στη βιβλιοθήκη

en: Import From _Application...
el: Εισαγωγή από _Εφαρμογή...

en: Sort _Events
el: _Ταξινόμηση συμβάντων

en: Empty T_rash
el: Άδειασμα απο_ρριμμάτων

en: Delete all photos in the trash
el: Διαγραφή όλων των εικόνων από τα απορρίματα

en: View Eve_nt for Photo
el: Προβολή _συμβάντος φωτογραφίας

en: _Find
el: _Εύρεση

en: Find photos and videos by search criteria
el: Αναζήτηση φωτογραφιών και βίντεο βάσει κριτηρίων

en: Ne_w Saved Search...
el: _Νέα αποθηκευμένη αναζήτηση...

en: _Photos
el: Φω_τογραφίες

en: Even_ts
el: Συ_μβάντα

en: _Basic Information
el: _Βασικές πληροφορίες

en: Display basic information for the selection
el: Προβολή βασικών πληροφοριών της επιλογής

en: E_xtended Information
el: Εκτενείς _πληροφορίες

en: Display extended information for the selection
el: Εμφάνιση εκτενών πληροφοριών της επιλογής

en: _Search Bar
el: _Γραμμή αναζήτησης

en: Display the search bar
el: Εμφάνιση της γραμμής αναζήτησης

en: S_idebar
el: Πλευ_ρική στήλη

en: Display the sidebar
el: Εμφάνιση της πλαϊνής μπάρας

en: Import From Folder
el: Εισαγωγή από φάκελο

en: Empty Trash
el: Άδειασμα απορριμμάτων

en: Emptying Trash...
el: Άδειασμα απορριμμάτων...

en: Shotwell is configured to import photos to your home directory.
    We recommend changing this in <span weight="bold">Edit %s Preferences</span>.
    Do you want to continue importing photos?
el: Το Shotwell ρυθμίστηκε για να εισάγει φωτογραφίες στον προσωπικό σας κατάλογο.
    Συνιστούμε την αλλαγή του σε <span weight="bold">Επεξεργασία %s προτιμήσεων</span>.
    Θέλετε να συνεχίσετε την εισαγωγή φωτογραφιών;

en: Library Location
el: Τοποθεσία βιβλιοθήκης

note: TODO: Specify which directory/file.
en: Photos cannot be imported from this directory.
el: Δεν ήταν δυνατή η εισαγωγή των φωτογραφιών από αυτόν τον φάκελο.

en: Updating library...
el: Ενημέρωση βιβλιοθήκης...

en: Preparing to auto-import photos...
el: Προετοιμασία για αυτόματη εισαγωγή φωτογραφιών...

en: Auto-importing photos...
el: Αυτόματη εισαγωγή εικόνων...

en: Writing metadata to files...
el: Εγγραφή μεταδεδομένων στα αρχεία...

en: Missing Files
el: Αρχεία που λείπουν

en: Deleting...
el: Διαγραφή...

en: Trash
el: Απορρίματα

en: Trash is empty
el: Ο απορρίματα είναι άδεια

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Deleting Photos
el: Διαγραφή φωτογραφιών

en: Your photo library is not compatible with this version of Shotwell.  It appears it was created by Shotwell %s (schema %d).  This version is %s (schema %d).  Please use the latest version of Shotwell.
el: Η βιβλιοθήκη φωτογραφιών σας δεν είναι συμβατή με αυτή την έκδοση του Shotwell. Φαίνεται να δημιουργήθηκε με το Shotwell %s (schema %d). Η έκδοση αυτή είναι η %s (schema %d). Παρακαλώ χρησιμοποιήστε την τελευταία έκδοση του Shotwell.

en: Shotwell was unable to upgrade your photo library from version %s (schema %d) to %s (schema %d).  For more information please check the Shotwell Wiki at %s
el: Το Shotwell δεν κατάφερε να αναβαθμίσει τη βιβλιοθήκη φωτογραφιών σας από την έκδοση %s (schema %d)  στη %s (schema %d) . Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλούμε ελέγξτε το Shotwell Wiki στο %s

en: Your photo library is not compatible with this version of Shotwell.  It appears it was created by Shotwell %s (schema %d).  This version is %s (schema %d).  Please clear your library by deleting %s and re-import your photos.
el: Η βιβλιοθήκη των φωτογραφιών σας δεν είναι συμβατή με αυτή την έκδοση του Shotwell. Φαίνεται πως δημιουργήθηκε με το Shotwell %s (schema %d). Η έκδοση αυτή είναι η %s (schema %d). Παρακαλώ εκκαθαρίστε τη βιβλιοθήκη σας διαγράφοντας το %s και εισάγοντας ξανά τις φωτογραφίες σας.

en: Unknown error attempting to verify Shotwell's database: %s
el: Άγνωστο σφάλμα κατά την προσπάθεια επαλήθευσης της βάσης δεδομένων του Shotwell: %s

en: Loading Shotwell
el: Φόρτωση Shotwell

en: Path to Shotwell's private data
el: Διαδρομή για τα ιδιωτικά δεδομένα του Shotwell

en: DIRECTORY
el: ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ

en: Do not monitor library directory at runtime for changes
el: Μη παρακολούθηση του φακέλου της βιβλιοθήκης κατά την εκτέλεση για αλλαγές

en: Don't display startup progress meter
el: Μη εμφάνιση του μετρητή προόδου εκκίνησης

en: Show the application's version
el: Εμφάνιση της έκδοσης της εφαρμογής

note: init GTK (valac has already called g_threads_init())
en: [FILE]
el: [ΑΡΧΕΙΟ]

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
el: Εκτελέστε '%s --help' για να δείτε μια πλήρη λίστα με τα διαθέσιμα ορίσματα γραμμής εντολών.

en: Low (%d%%)
el: Χαμηλό (%d%%)

en: Medium (%d%%)
el: Μεσαίο (%d%%)

en: High (%d%%)
el: Υψηλό (%d%%)

en: Maximum (%d%%)
el: Μέγιστο (%d%%)

en: Publishing
el: Δημοσίευση

en: Preparing for upload
el: Προετοιμασία για αποστολή

en: Uploading %d of %d
el: Αποστολή %d από %d

en: Publishing to %s can't continue because an error occurred:
el: Η δημοσίευση στο %s δεν μπορεί να συνεχιστεί εξαιτίας ενός σφάλματος:

en: To try publishing to another service, select one from the above menu.
el: Προσπαθήστε να δημοσιεύσετε σε άλλη υπηρεσία, επιλέγοντας κάποια από το μενού παρακάτω.

en: The selected photos/videos were successfully published.
el: Οι επιλεγμένες φωτογραφίες/βίντεο δημοσιεύθηκαν επιτυχώς.

en: The selected videos were successfully published.
el: Τα επιλεγμένα βίντεο δημοσιεύθηκαν επιτυχώς.

en: The selected photos were successfully published.
el: Οι επιλεγμένες φωτογραφίες δημοσιεύθηκαν επιτυχώς.

en: The selected video was successfully published.
el: Το επιλεγμένο βίντεο δημοσιοποιήθηκε με επιτυχία.

en: The selected photo was successfully published.
el: Η επιλεγμένη φωτογραφία δημοσιοποιήθηκε με επιτυχία.

en: Fetching account information...
el: Λήψη πληροφοριών λογαριασμού...

en: Logging in...
el: Σύνδεση...

en: Publish Photos
el: Δημοσίευση φωτογραφιών

en: Publish photos _to:
el: Δημοσίευση _φωτογραφιών στο:

en: Publish Videos
el: Δημοσίευση βίντεο

en: Publish videos _to
el: Δημοσίευση _φωτογραφιών στο

en: Publish Photos and Videos
el: Δημοσίευση φωτογραφιών και βίντεο

en: Publish photos and videos _to
el: Δημοσίευση φωτογραφιών και βίντεο _στο

note: There are no enabled publishing services that accept this media type, warn the user.
en: Unable to publish
el: Δεν ήταν δυνατή η δημοσίευση

en: Shotwell cannot publish the selected items because you do not have a compatible publishing plugin enabled. To correct this, choose <b>Edit %s Preferences</b> and enable one or more of the publishing plugins on the <b>Plugins</b> tab.
el: Το Shotwell δεν μπορεί να δημοσιοποιήσει τα επιλεγμένα αντικείμενα επειδή δεν έχετε κάποιο συμβατό πρόσθετο ενεργοποιημένο. Για να το διορθώσετε αυτό, επιλέξτε <b>Επεξεργασία %s προτιμήσεων</b> και ενεργοποιήστε ένα ή περισσότερα πρόσθετα που αφορούν τις δημοσιεύσεις στην καρτέλα <b>Πρόσθετα</b>.

en: Saved Searches
el: Αποθηκευμένες Αναζητήσεις

note: Ordering must correspond with SearchConditionText.Context
en: contains
el: περιέχει

note: Ordering must correspond with Context
en: is exactly
el: είναι ακριβώς

en: starts with
el: αρχίζει με

en: ends with
el: τελειώνει με

en: does not contain
el: δεν περιέχει

en: is not set
el: δεν είναι ορισμένο

en: is set
el: είναι ορισμένο

note: Ordering must correspond with SearchConditionMediaType.Context
en: is
el: είναι

en: is not
el: δεν είναι

note: Ordering must correspond with SearchConditionMediaType.MediaType
en: any photo
el: οποιαδήποτε φωτογραφία

en: a raw photo
el: μια φωτογραφία raw

en: a video
el: ένα βίντεο

en: has
el: έχει

en: has no
el: δεν έχει

en: modifications
el: τροποποιήσεις

en: internal modifications
el: εσωτερικές τροποποιήσεις

en: external modifications
el: εξωτερικές τροποποιήσεις

note: Ordering must correspond with SearchConditionFlagged.State
en: flagged
el: με ετικέτα

en: not flagged
el: χωρίς ετικέτα

en: and higher
el: και ψηλότερα

en: only
el: μόνο

en: and lower
el: και χαμηλότερα

en: is after
el: είναι μετά

en: is before
el: είναι πριν

en: is between
el: είναι ανάμεσα

en: and
el: και

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: OK
el: Eντάξει

en: any
el: οποιαδήποτε

en: all
el: όλα

en: none
el: καμία

en: Any text
el: Οποιοδήποτε κείμενο

en: Title
el: Τίτλος

en: Tag
el: Ετικέτα

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Event name
el: όνομα Γεγονότος

en: File name
el: όνομα Αρχείου

en: Media type
el: τύπος Μέσου

en: Flag state
el: Επισήμανση κατάστασης

en: Photo state
el: Κατάσταση φωτογραφίας

en: Date
el: Ημερομηνία

en: New _Tag...
el: Καινούρια _Καρτέλα...

en: Slideshow Transitions
el: Μεταβάσεις Προβολής Διαφανειών

en: (None)
el: (Κανένα)

en: None
el: Κανένα

en: Random
el: Τυχαίο

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Set as Desktop Background
el: Ορισμός ως παρασκηνίου επιφάνειας εργασίας

en: Use for Desktop
el: Χρήση για την επιφάνεια εργασίας

en: Use for Lock Screen
el: Χρήση για την οθόνη κλειδώματος

en: Set as Desktop Slideshow
el: Ορισμός ως προβολής διαφανειών επιφάνειας εργασίας

en: Show each photo for
el: Εμφάνιση κάθε φωτογραφίας για

en: period of time
el: περίοδος χρόνου

en: Generate desktop background slideshow
el: Δημιουργία προβολής διαφανειών παρασκηνίου επιφάνειας εργασίας

en: How long each photo is shown on the desktop background
el: Το χρονικό διάστημα κατά το οποίο μια φωτογραφία παραμένει στην επιφάνεια εργασίας

en: _Name of search:
el: Ό_νομα αναζήτησης:

en: _Match
el: _Ταίριασμα

en: of the following:
el: από τα παρακάτω:

en: <b>Printed Image Size</b>
el: <b>Μέγεθος εκτυπωμένης εικόνας</b>

en: Use a _standard size:
el: Χρήση πρό_τυπου μέγεθους:

en: Use a c_ustom size:
el: Χρήση _προσαρμοσμένου μεγέθους:

en: _Match photo aspect ratio
el: _Ταίριασμα με τις αναλογίες της φωτογραφίας

en: _Autosize:
el: _Αυτόματο μέγεθος:

en: <b>Titles</b>
el: <b>Τίτλοι</b>

en: Print image _title
el: _Εκτύπωση τίτλου εικόνας

en: <b>Pixel Resolution</b>
el: <b>Ανάλυση εικονοστοιχείου</b>

en: _Output photo at:
el: Ε_ξαγωγή φωτογραφίας στο:

en: pixels per inch
el: εικονοστοιχεία ανά ίντσα

en: Shotwell Preferences
el: Προτιμήσεις Shotwell

en: white
el: λευκό

en: black
el: μαύρο

en: _Watch library directory for new files
el: _Παρακολούθηση φακέλου βιβλιοθήκης για νέα αρχεία

en: Metadata
el: Μεταδεδομένα

en: Write tags, titles, and other _metadata to photo files
el: Εγγραφή ετικετών, τίτλων και λοιπών _μεταδεδομένων στα αρχεία φωτογραφιών

en: Display
el: Προβολή

en: _Import photos to:
el: Εισαγωγή _φωτογραφιών στο:

en: _Background:
el: _Παρασκήνιο:

en: Importing
el: Εισαγωγή

en: _Directory structure:
el: _Δομή καταλόγου:

en: _Pattern:
el: _Υπόδειγμα:

en: Example:
el: Παράδειγμα:

en: R_ename imported files to lowercase
el: _Μετονομασία των εισαγόμενων αρχείων με χρήση πεζών γραμμάτων

en: RAW Developer
el: Εφαρμογή επεξεργασίας RAW αρχείων

en: De_fault:
el: _Προεπιλογή:

en: E_xternal photo editor:
el: Ε_ξωτερικός Επεξεργαστής φωτογραφιών:

en: External _RAW editor:
el: Εξωτερική εφαρμογή _επεξεργασίας αρχείων RAW:

en: External Editors
el: Εξωτερικές εφαρμογές επεξεργασίας

en: Plugins
el: Πρόσθετα

en: _Delay:
el: _Καθυστέρηση:

en: _Transition effect:
el: _Εφέ μετάβασης:

en: Transition d_elay:
el: Καθυστέρηση _μετάβασης:

en: Show t_itle
el: Εμφάνιση _τίτλου

en: seconds
el: δευτερόλεπτα
