shotwell - en to gd translation catalogue (975 entries)

en: Popular photo manager
gd: Manaidsear dhealbhan mòr-chòrdte

en: The Shotwell developers
gd: Luchd-leasachaidh Shotwell

en: Photo Manager
gd: Manaidsear dhealbhan

en: Organize your photos
gd: Cuir rian air na dealbhan agad

en: Shotwell Viewer
gd: Sealladair Shotwell

en: Photo Viewer
gd: Sealladair dhealbhan

en: authentication token
gd: tòcan dearbhaidh

en: Yandex-Fotki authentication token, if logged in.
gd: Tòcan Yandex-Fotki ma tha thu air do chlàradh a-steach.

en: Token
gd: Tòcan

en: The token to access tumblr
gd: An tòcan airson tumblr inntrigeadh

en: Secret token
gd: Tòcan dìomhair

en: The secret token to sign oauth requests
gd: An tòcan dìomhair airson iarrtasan OAuth a shoidhneadh

en: default size
gd: meud tùsail

en: username
gd: ainm-cleachdaiche

en: last category
gd: an roinn-seòrsa mu dheireadh

en: last photo size
gd: meud an deilbh mu dheireadh

en: remember
gd: cuimhnich

en: hide album
gd: falaich an t-albam

en: open album in web browser
gd: fosgal an t-albam ann am brabhsair-lìn

en: display extended properties
gd: seall buadhan leudaichte

en: display sidebar
gd: seall am bàr-taoibh

en: display toolbar
gd: seall am bàr-inneal

en: display search bar
gd: seall am bàr-luirg

en: display photo titles
gd: seall tiotalan nan dealbhan

en: display photo comments
gd: seall beachdan air dealbhan

en: display event comments
gd: seall beachdan air tachartasan

en: display photo tags
gd: seall tagaichean nan dealbhan

en: display photo ratings
gd: seall rangachaidhean nan dealbhan

en: sort events ascending
gd: seòrsaich na tachartasan a’ dìreadh

en: sort library photos ascending
gd: seòrsaich dealbhan na tasglainn a’ dìreadh

en: sort event photos ascending
gd: seòrsaich dealbhan nan tachartasan a’ dìreadh

en: modify original photo files
gd: atharraich faidhlichean tùsail nan dealbhan

en: sidebar position
gd: ionad a’ bhàir-thaoibh

en: pin toolbar state
gd: prìnich staid a’ bhàir-inneal

en: delay
gd: dàil

en: transition delay
gd: dàil an tar-mhùthaidh

en: transition effect id
gd: id èifeachd an tar-mhùthaidh

en: Show title
gd: Seall an tiotal

en: import directory
gd: ion-phortaich pasgan

en: watch library directory for new files
gd: cum sùil air pasgan na leabhar-lainn airson faidhlichean ùra

en: write metadata to master files
gd: sgrìobh am meata-dàta dha na faidhlichean-maighstir

en: directory pattern
gd: pàtran nam pasgan

en: RAW developer default
gd: Bun-roghainn an leasaicheir RAW

en: external photo editor
gd: deasaiche dhealbhan air an taobh a-muigh

en: external raw editor
gd: deasaiche raw air an taobh a-muigh

en: export metadata
gd: às-phortaich am meata-dàta

en: last used publishing service
gd: an t-seirbheis foillseachaidh mu dheireadh

en: default publishing service
gd: an t-seirbheis foillseachaidh thùsail

en: access token
gd: tòcan inntrigidh

en: user name
gd: ainm-cleachdaiche

en: password
gd: facal-faire

en: remember password
gd: cuimhnich am facal-faire

en: if title is set and comment unset, use title as comment for uploads to Piwigo
gd: ma chaidh tiotal a shuidheachadh agus beachd a dhì-shuidheachadh, cleachd an tiotal mar bheachd le luchdaidhean suas gu Piwigo

en: Gallery3 username
gd: Ainm-cleachdaiche Gallery3

en: API key
gd: Iuchair API

en: Gallery3 API key
gd: Iuchair API Gallery3

en: Gallery3 site URL
gd: URL làrach Gallery3

en: last used import service
gd: an t-seirbheis ion-phortaidh mu dheireadh

en: content height
gd: àirde na susbainte

en: content units
gd: aonad na susbainte

en: match aspect ratio
gd: maidsich co-mheas an deilbh

en: print titles
gd: clò-bhuail tiotalan

en: You are not currently logged into Facebook.
    
    If you don’t yet have a Facebook account, you can create one during the login process. During login, Shotwell Connect may ask you for permission to upload photos and publish to your feed. These permissions are required for Shotwell Connect to function.
gd: Cha do rinn thu clàradh a-steach air Facebook.
    
    Mur eil cunntas Facebook agad, bidh cothrom agad fear a chruthachadh rè a’ chlàraidh a-steach. Dh’fhaoidte gun iarr Ceangal Shotwell cead ort dealbhan a luchdadh suas agus foillseachadh a dhèanamh gun inbhir agad. Feumaidh Ceangal Shotwell an cead seo mus obraich e.

en: You have already logged in and out of Facebook during this Shotwell session.
    To continue publishing to Facebook, quit and restart Shotwell, then try publishing again.
gd: Rinn thu clàradh a-steach is a-mach air Facebook san t-seisean Shotwell seo mu thràth.
    Ma tha thu airson leantainn air foillseachadh air Facebook, fàg an-seo, ath-thòisich Shotwell is feuch ri fhoillseachadh às ùr.

en: You are not currently logged into Flickr.
    
    Click Log in to log into Flickr in your Web browser. You will have to authorize Shotwell Connect to link to your Flickr account.
gd: Cha do rinn thu clàradh a-steach air Flickr.
    
    Clàraich a-steach air Flickr sa bhrabhsair-lìn agad. Bidh agad ri cead a thoirt dha Ceangal Shotwell gus ceangal a dhèanamh ris a’ chunntas Flickr agad.

en: Preparing for login…
gd: Ag ullachadh gus do chlàradh a-steach…

en: Verifying authorization…
gd: A’ dearbhadh an ùghdarrais…

en: You have already logged in and out of a Google service during this Shotwell session.
    
    To continue publishing to Google services, quit and restart Shotwell, then try publishing again.
gd: Chlàraich thu a-steach is a-mach à seirbheis Google rè an t-seisein Shotwell seo mu thràth.
    
    Airson leantainn air adhart leis an obair-fhoillseachaidh air seirbheisean Google, fàg Shotwell, ath-thòisich e is feuch ris a-rithist.

en: _Email address
gd: Seòladh _puist-d

en: _Password
gd: _Facal-faire

en: Log in
gd: Clàraich a-steach

en: Enter the username and password associated with your Tumblr account.
gd: Cuir a-steach an t-ainm-cleachdaiche agus am facal-faire a tha co-cheangailte ris a’ chunntas Tumblr agad.

en: Username and/or password invalid. Please try again
gd: Tha an t-ainm-cleachdaiche agus/no am facal-faire cearr. Nach fheuch thu ris a-rithist?

en: Invalid User Name or Password
gd: Ainm-cleachdaiche no facal-faire cearr

en: Could not load UI: %s
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an eadar-aghaidh a luchdadh: %s

en: Visit the Shotwell home page
gd: Tadhail air an duilleag-dhachaigh aig Shotwell

en: A temporary file needed for publishing is unavailable
gd: Tha feum air faidhle sealach mus gabh foillseachadh a dhèanamh ach chan eil e ri làimh

en: _Gallery3 URL:
gd: URL _Gallery3:

en: _User name:
gd: _Ainm-cleachdaiche:

en: _Password:
gd: _Facal-faire:

en: Go _Back
gd: Ai_r ais

en: _Log in
gd: C_làraich a-steach

en: API _Key:
gd: _Iuchair API:

en: or
gd: no

en: An _existing album
gd: Albam a tha _ann

en: A _new album
gd: Alba_m ùr

en: _Remove location, tag and camera-identifying data before uploading
gd: Thoi_r air falbh an t-ionad, an taga agus fiosrachadh a dh’aithnicheadh an camara mus luchdaich thu seo suas

en: Scaling constraint:
gd: Bacadh sgèilidh:

en: pixels
gd: piogsail

en: Original size
gd: Meud tùsail

en: _Logout
gd: _Clàraich a-mach

en: _Publish
gd: _Foillsich

en: Gallery3 publishing module
gd: Mòideal foillseachaidh Gallery3

en: You are not currently logged into your Gallery.
    
    You must have already signed up for a Gallery3 account to complete the login process.
gd: Cha do rinn thu clàradh a-steach air a’ ghailearaidh agad.
    
    Feumaidh cunntas Gallery3 a bhith agad ro làimh ach an urrainn dhut an clàradh a-steach a choileanadh.

en: Shotwell default directory
gd: Pasgan tùsail Shotwell

en: 
    
    The file “%s” may not be supported by or may be too large for this instance of Gallery3.
gd: 
    
    Cha chuirear taic ris an fhaidhle “%s” no tha e ro mhòr airson an ionstans seo de Gallery3.

en: 
    Note that Gallery3 only supports the video types that Flowplayer does.
gd: 
    Thoir an aire nach cuir Gallery3 taic ach ris na seòrsaichean video ris a chuireas Flowplayer taic.

en: A file required for publishing is unavailable. Publishing to %s can’t continue.
gd: Tha feum air faidhle mus gabh foillseachadh a dhèanamh ach tha e a dhìth. Chan urrainn dhuinn foillseachadh air %s dhut.

note: populate any widgets whose contents are programmatically-generated
en: Publishing to %s as %s.
gd: ’Ga fhoillseachadh gu %s mar %s.

en: Enter the URL for your Gallery3 site and the username and password (or API key) for your Gallery3 account.
gd: Cuir a-steach an URL airson an làrach Gallery3 agad ’s an t-ainm-cleachdaiche ’s am facal-faire (no iuchair API) airson a’ chunntais Gallery3 agad.

en: The username and password or API key were incorrect. To try again, re-enter your username and password below.
gd: Cha robh an t-ainm-cleachdaiche ’s facal-faire no an iuchair API mar bu chòir. Cuir a-steach d’ ainm-cleachdaiche ’s facal-faire gu h-ìosal gus feuchainn ris a-rithist.

en: The URL entered does not appear to be the main directory of a Gallery3 instance. Please make sure you typed it correctly and it does not have any trailing components (e.g., index.php).
gd: Chan e am prìomh phasgan aig an ionstans de Gallery3 agad a tha san URL a chuir thu a-steach a-rèir coltais. Dèan cinnteach gun do sgrìobh thu gu ceart e ’s nach eil co-phàirtean aig an deireadh (m.e. index.php).

en: Unrecognized User
gd: Cleachdaiche nach aithne dhuinn

en:  Site Not Found
gd:  Cha deach an làrach a lorg

en: _Remember
gd: _Cuimhnich

en: An _existing album:
gd: Albam a tha _ann:

en: A _new album named:
gd: Albam _ùr air a bhios:

en: _Hide album
gd: Falaic_h an t-albam

en: Open target _album in browser
gd: Fosgal an t-_albam-uidhe sa bhrabhsair

en: Copyright © 2013 rajce.net
gd: Còir-lethbhreac © 2013 rajce.net

en: An error message occurred when publishing to Rajce. Please try again.
gd: Thachair mearachd nuair a bha sinn a’ foillsicheadh air Rajce. Nach fheuch thu ris a-rithist?

en: Enter email and password associated with your Rajce account.
gd: Cuir a-steach an t-ainm-cleachdaiche agus am facal-faire a tha co-cheangailte ris a’ chunntas Rajce agad.

en: Invalid email and/or password. Please try again
gd: Tha am post-d agus/no am facal-faire cearr. Nach fheuch thu ris a-rithist?

en: Invalid User Email or Password
gd: Post-d a’ chleachdaiche no facal-faire cearr

en: You are logged into Rajce as %s.
gd: Chlàraich thu a-steach air Rajce mar %s.

en: Photos will appear in:
gd: Nochdaidh na dealbhan ann an:

en: Shotwell Extra Publishing Services
gd: Seirbheisean foillseachaidh Shotwell a bharrachd

en: Copyright 2010+ Evgeniy Polyakov <zbr@ioremap.net>
gd: Còir-lethbhreac 2010+ Evgeniy Polyakov <zbr@ioremap.net>

en: Visit the Yandex.Fotki web site
gd: Tadhail air làrach-lìn Yandex.Fotki

en: You are not currently logged into Yandex.Fotki.
gd: Cha do chlàraich thu a-steach air Yandex.Fotki.

en: Public
gd: Poblach

en: Friends
gd: Caraidean

en: Private
gd: Prìobhaideach

en: _Albums (or write new):
gd: _Albaman (no sgrìobh fear ùr):

en: Access _type:
gd: Seòrsa an _inntrigidh:

en: Disable _comments
gd: C_uir beachdan à comas

en: _Forbid downloading original photo
gd: _Toirmisg luchdadh a-nuas deilbh thùsail

en: Publish to an e_xisting album:
gd: Foillsich gu albam a tha _ann:

en: Create a _new album named:
gd: Cruthaich albam _ùr air a bhios:

en: Upload _size:
gd: _Meud an luchdaidh suas:

en: Videos and new photo albums _visible to:
gd: Cò chì albaman videothan agus dealbhan ùra:

en: _Remove location, camera, and other identifying information before uploading
gd: Thoi_r air falbh fiosrachadh an ionaid ’s a’ chamara agus fiosrachadh aithneachaidh eile mus luchdaich thu seo suas

en: Shotwell Connect
gd: Ceangal Shotwell

en: Standard (720 pixels)
gd: Stannardach (720 piogsail)

en: Large (2048 pixels)
gd: Mòr (2048 piogsail)

en: Creating album…
gd: A’ cruthachadh an albaim…

en: A file required for publishing is unavailable. Publishing to Facebook can’t continue.
gd: Tha feum air faidhle mus gabh foillseachadh a dhèanamh ach tha e a dhìth. Chan urrainn dhuinn foillseachadh air Facebook dhut.

en: You are logged into Facebook as %s.
gd: Chlàraich thu a-steach air Facebook mar %s.

en: Where would you like to publish the selected photos?
gd: Càit a bheil thu airson na dealbhan a thagh thu fhoillseachadh?

en: Just me
gd: Mi fhìn a-mhàin

en: Everyone
gd: A h-uile duine

en: Photo _size:
gd: _Meud an deilbh:

en: A file required for publishing is unavailable. Publishing to Flickr can’t continue.
gd: Tha feum air faidhle mus gabh foillseachadh a dhèanamh ach tha e a dhìth. Chan urrainn dhuinn foillseachadh air Flickr dhut.

en: You are logged into Flickr as %s.
gd: Chlàraich thu a-steach air Flickr mar %s.

en: Your free Flickr account limits how much data you can upload per month.
    This month you have %s remaining in your upload quota.
gd: Tha cunntas saor agad air Flickr agus tha sin a’ cuingeachadh uiread a dhàta as urrainn dhut luchdadh suas gach mìos.
    Tha %s dheth air fhàgail agad am mìos-sa.

en: Your Flickr Pro account entitles you to unlimited uploads.
gd: Tha cunntas Flickr Pro agad agus is urrainn dhut na lùigeas tu a dhàta a luchdadh suas gach mìos.

en: Photos _visible to:
gd: Chì na _daoine a leanas na dealbhan:

en: Videos _visible to:
gd: Chì na _daoine a leanas na videothan:

en: Photos and videos _visible to:
gd: Chì na _daoine a leanas na dealbhan ’s na videothan:

en: Friends & family only
gd: Mo theaghlach ⁊ mo charaidean a-mhàin

en: Family only
gd: Mo theaghlach a-mhàin

en: Friends only
gd: Mo charaidean a-mhàin

en: 500 × 375 pixels
gd: 500 × 375 piogsail

en: 1024 × 768 pixels
gd: 1024 × 768 piogsail

en: 2048 × 1536 pixels
gd: 2048 × 1536 piogsail

en: 4096 × 3072 pixels
gd: 4096 × 3072 piogsail

en: Small (640 × 480 pixels)
gd: Beag (640 × 480 piogsail)

en: Medium (1024 × 768 pixels)
gd: Meadhanach (1024 × 768 piogsail)

en: Recommended (1600 × 1200 pixels)
gd: Na mholamaid (1600 × 1200 piogsail)

en: Google+ (2048 × 1536 pixels)
gd: Google+ (2048 × 1536 piogsail)

en: Original Size
gd: Am meud tùsail

en: Videos will appear in:
gd: Nochdaidh na videothan ann an:

note: Activate last known album id. If none was chosen, either use the old default (Shotwell connect) or the new "Default album" album for Google Photos
en: Default album
gd: An t-albam tùsail

en: _URL of your Piwigo photo library
gd: _URL na leabhar-lainn dealbhan Piwigo agad

en: User _name
gd: _Ainm-cleachdaiche

en: Remember Password
gd: Cuimhnich am facal-faire

en: An _existing category
gd: Roinn-seòrsa a tha _ann

en: A _new album named
gd: Albam _ùr air a bhios

en: within category
gd: san roinn-seòrsa

en: Album comment
gd: Beachd mun albam

en: Photos will be _visible by
gd: Chì na daoine a leanas na _dealbhan:

en: Photo size
gd: Meud an deilbh

en: _If a title is set and comment unset, use title as comment
gd: Ma thè_id tiotal a shuidheachadh agus beachd a dhì-shuidheachadh, cleachd an tiotal mar bheachd

en: _Do no upload tags
gd: Na luch_daich suas na tagaichean

en: Logout
gd: Clàraich a-mach

en: Publish
gd: Foillsich

en: Creating album %s…
gd: A’ cruthachadh an albaim %s…

en: An error message occurred when publishing to Piwigo. Please try again.
gd: Thachair mearachd nuair a bha sinn a’ foillsicheadh air Piwigo. Nach fheuch thu ris a-rithist?

en: Enter the URL of your Piwigo photo library as well as the username and password associated with your Piwigo account for that library.
gd: Cuir a-steach URL leabhar-lann na dealbhan agad air Piwigo agus an t-ainm-cleachdaiche ’s am facal-faire agad airson a’ cunntais Piwigo agad a tha co-cheangailte ris an leabharlann sin.

en: Shotwell cannot contact your Piwigo photo library. Please verify the URL you entered
gd: Chan urrainn dha Shotwell conaltradh a dhèanamh ri leabhar-lann nan dealbhan agad air Piwigo. Thoir sùil air an URL a chuir thu a-steach

en: Invalid URL
gd: URL mì-dhligheach

en: Admins, Family, Friends, Contacts
gd: Rianairean, mo theaghlach, mo charaidean is an luchd-aithne agam

en: Admins, Family, Friends
gd: Rianairean, mo theaghlach is mo charaidean

en: Admins, Family
gd: Rianairean ’s mo theaghlach

en: Admins
gd: Rianairean

en: Core Publishing Services
gd: Prìomh-sheirbheisean foillseachaidh

en: Blogs:
gd: Blogaichean:

en: Copyright 2012 BJA Electronics
gd: Còir-lethbhreac 2012 BJA Electronics

en: 1280 × 853 pixels
gd: 1280 × 853 piogsail

en: TumblrPublisher: start( ): can’t start; this publisher is not restartable.
gd: TumblrPublisher: start( ): Chan urrainn dha tòiseachadh; cha ghabh am foillsichear seo a thòiseachadh às ùr.

en: You are logged into Tumblr as %s.
gd: Chlàraich thu a-steach air Tumblr mar %s.

en: Video privacy _setting:
gd: Roghainnean _prìobhaideachd video:

en: A file required for publishing is unavailable. Publishing to YouTube can’t continue.
gd: Tha feum air faidhle mus gabh foillseachadh a dhèanamh ach tha e a dhìth. Chan urrainn dhuinn foillseachadh air YouTube dhut.

en: You are logged into YouTube as %s.
gd: Chlàraich thu a-steach air YouTube mar %s.

en: Public listed
gd: Air a liostadh gu poblach

en: Public unlisted
gd: Chan eil e air a liostadh gu poblach

en: Blinds
gd: Sgàilean-uinneige

en: Chess
gd: Tàileasg

en: Circle
gd: Cearcall

en: Circles
gd: Cearcallan

en: Clock
gd: Cleoc

en: Crumble
gd: Criomagaich

en: Fade
gd: Crìon

en: Core Slideshow Transitions
gd: Prìomh thar-mhùthaidhean nan taisbeanaidhean-shleamhnagan

en: Copyright 2010 Maxim Kartashev, Copyright 2016 Software Freedom Conservancy Inc.
gd: Còir-lethbhreac 2010 Maxim Kartashev, Còir-lethbhreac 2016 Software Freedom Conservancy Inc.

en: Slide
gd: Sleamhnag

en: Squares
gd: Ceàrnagan

en: Stripes
gd: Stiallan

en: Unable to create cache directory %s: %s
gd: Cha ghabh pasgan an tasgadain %s a chruthachadh: %s

en: Unable to create data directory %s: %s
gd: Cha ghabh pasgan an dàta %s a chruthachadh: %s

note: If XDG yarfed, use ~/Pictures
en: Pictures
gd: Dealbhan

en: Unable to create temporary directory %s: %s
gd: Cha ghabh am pasgan sealach %s a chruthachadh: %s

en: Unable to create data subdirectory %s: %s
gd: Cha ghabh fo-phasgan an dàta %s a chruthachadh: %s

en: Pin Toolbar
gd: Prìnich am bàr-inneal

en: Pin the toolbar open
gd: Prìnich am bàr-inneal fosgailte

en: Leave fullscreen
gd: Fàg an làn-sgrìn

en: _Cancel
gd: _Sguir dheth

en: A fatal error occurred when accessing Shotwell’s library. Shotwell cannot continue.
    
    %s
gd: Thachair mearachd mharbhtach nuair a bha sinn ag inntrigeadh leabhar-lann Shotwell. Chan urrainn dha Shotwell leantainn air adhart.
    
    %s

en: Visit the Shotwell web site
gd: Tadhail air làrach-lìn Shotwell

en: Unable to display help: %s
gd: Chan urrainn dhuinn a’ chobhair a shealltainn: %s

en: Unable to navigate to bug database: %s
gd: Cha ruig sinn stòr-dàta nam bugaichean: %s

en: Unable to display FAQ: %s
gd: Chan urrainn dhuinn na CÀBHA a shealltainn: %s

en: Success
gd: Soirbheas

en: File error
gd: Mearachd faidhle

en: Unable to decode file
gd: Cha ghabh am faidhle a dhì-chòdachadh

en: Database error
gd: Mearachd an stòir-dhàta

en: User aborted import
gd: Sguireadh an cleachdaiche dhen ion-phortadh

en: Not a file
gd: Chan e faidhle a tha ann

en: File already exists in database
gd: Tha faidhle san stòr-dàta mu thràth

en: Unsupported file format
gd: Fòrmat faidhle ris nach eil taic

en: Not an image file
gd: Chan e faidhle deilbh a tha ann

en: Disk failure
gd: Dh’fhàillig an diosg

en: Disk full
gd: Tha an diosg làn

en: Camera error
gd: Mearachd a’ chamara

en: File write error
gd: Mearachd le sgrìobhadh an fhaidhle

en: Corrupt image file
gd: Tha faidhle an deilbh coirbte

en: Imported failed (%d)
gd: Dh’fhàillig ion-phortadh (%d)

en: Cameras
gd: Camarathan

en: Camera
gd: Camara

en: Unable to unmount camera. Try unmounting the camera from the file manager.
gd: Cha ghabh an camara a dhì-mhunntachadh. Feuch is dì-mhunntaich an camara o mhanaidsear nam faidhlichean.

note: hide duplicates checkbox
en: Hide photos already imported
gd: Falaich dealbhan a chaidh ion-phortadh mar-thà

en: Only display photos that have not been imported
gd: Na seall ach dealbhan nach deach ion-phortadh fhathast

en: Import _Selected
gd: Ion-phortaich na _thagh thu

en: Import _All
gd: Ion-phortaich na _h-uile

en: No new photos/videos found on camera
gd: Cha deach dealbhan/videothan ùra a lorg air a’ chamara

note: it's mounted, offer to unmount for the user
en: Shotwell needs to unmount the camera from the filesystem in order to access it. Continue?
gd: Feumaidh Shotwell an camara a dhì-mhunntachadh o shiostam nam faidhlichean mus gabh e cothrom air. A bheil thu airson leantainn air adhart?

en: _Unmount
gd: _Dì-mhunntaich

en: Please unmount the camera.
gd: Dì-mhunntaich an camara.

en: The camera is locked by another application. Shotwell can only access the camera when it’s unlocked. Please close any other application using the camera and try again.
gd: Chaidh an camara a ghlasadh le aplacaid eile. Chan fhaigh Shotwell cothrom air a’ chamara ach mur eil glas ris. Dùin aplacaid sam bith eile a tha a’ cleachdadh a’ chamara agus feuch ris a-rithist.

en: Please close any other application using the camera.
gd: Dùin aplacaid sam bith eile a tha a’ cleachdadh a’ chamara.

en: Unable to fetch previews from the camera:
    %s
gd: Cha b’ urrainn dhuinn ro-shealladh fhaighinn on chamara:
    %s

en: Unmounting…
gd: ’Ga dhì-mhunntachadh…

en: Starting import, please wait…
gd: A’ tòiseachadh air ion-phortadh, fuirich ort…

en: Fetching photo information
gd: A’ faighinn fiosrachadh an deilbh

en: Fetching preview for %s
gd: A’ faighinn ro-shealladh air %s

en: Unable to lock camera: %s
gd: Chan urrainn dhuinn an camara a ghlasadh: %s

en: Delete this photo from camera? | Delete these %d photos from camera?
gd[0]: A bheil thu airson an %d dealbh seo a sguabadh às a’ chamara?
gd[1]: A bheil thu airson an %d dhealbh seo a sguabadh às a’ chamara?
gd[2]: A bheil thu airson na %d dealbhan seo a sguabadh às a’ chamara?
gd[3]: A bheil thu airson na %d dealbh seo a sguabadh às a’ chamara?

en: Delete this video from camera? | Delete these %d videos from camera?
gd[0]: A bheil thu airson an %d video seo a sguabadh às a’ chamara?
gd[1]: A bheil thu airson an %d video seo a sguabadh às a’ chamara?
gd[2]: A bheil thu airson na %d videothan seo a sguabadh às a’ chamara?
gd[3]: A bheil thu airson na %d video seo a sguabadh às a’ chamara?

en: Delete this photo/video from camera? | Delete these %d photos/videos from camera?
gd[0]: A bheil thu airson an %d dealbh/video seo a sguabadh às a’ chamara?
gd[1]: A bheil thu airson an %d dhealbh/video seo a sguabadh às a’ chamara?
gd[2]: A bheil thu airson na %d dealbhan/videothan seo a sguabadh às a’ chamara?
gd[3]: A bheil thu airson na %d dealbh/video seo a sguabadh às a’ chamara?

en: Delete these files from camera? | Delete these %d files from camera?
gd[0]: A bheil thu airson an %d fhaidhle seo a sguabadh às a’ chamara?
gd[1]: A bheil thu airson an %d fhaidhle seo a sguabadh às a’ chamara?
gd[2]: A bheil thu airson na %d faidhlichean seo a sguabadh às a’ chamara?
gd[3]: A bheil thu airson na %d faidhle seo a sguabadh às a’ chamara?

en: _Keep
gd: _Cum iad

en: Removing photos/videos from camera
gd: A’ toirt air falbh nan dealbhan/videothan on chamara

en: Unable to delete %d photo/video from the camera due to errors. | Unable to delete %d photos/videos from the camera due to errors.
gd[0]: Tha %d dealbh/video air a’ chamara nach urrainn dhuinn sguabadh às ri linn mhearachdan.
gd[1]: Tha %d dhealbh/video air a’ chamara nach urrainn dhuinn sguabadh às ri linn mhearachdan.
gd[2]: Tha %d dealbhan/videothan air a’ chamara nach urrainn dhuinn sguabadh às ri linn mhearachdan.
gd[3]: Tha %d dealbh/video air a’ chamara nach urrainn dhuinn sguabadh às ri linn mhearachdan.

en: _Print
gd: Clò-_bhuail

en: Send _To…
gd: Cuir _gu…

en: Set as _Desktop Background
gd: Suidhich mar chùlaibh an _deasga

en: _Duplicate
gd: _Dùblaich

en: Fullscreen
gd: Làn-sgrìn

en: S_lideshow
gd: T_aisbeanadh-shleamhnagan

en: Rotate _Right
gd: Cuairtich gu _deiseil

en: Rotate _Left
gd: Cuairtich gu _tuathail

en: Flip Hori_zontally
gd: Thoir flip air a’ chòmh_nard

en: Flip Verti_cally
gd: Thoir flip gu _h-inghearach

en: _Enhance
gd: _Leasaich

en: Re_vert to Original
gd: Ti_ll an tionndadh tùsail

en: _Copy Color Adjustments
gd: Dèan lethbhrea_c de dh’atharraichean nan dathan

en: _Paste Color Adjustments
gd: Cuir ann atharraichean nan _dathan

en: Adjust Date and Time…
gd: Cuir air gleus an ceann-là agus an t-àm…

en: Open With E_xternal Editor
gd: Fosgail le deasaiche air an ta_obh a-muigh

en: Open With RA_W Editor
gd: Fosgail le deasaiche RA_W

en: _Play
gd: _Cluich

en: Rotating
gd: ’Ga cuairteachadh

en: Undoing Rotate
gd: A’ neo-dhèanamh a’ chuairteachaidh

en: Flipping Horizontally
gd: ’Ga fhlipeadh air a’ chòmhnard

en: Undoing Flip Horizontally
gd: A’ neo-dhèanamh flipeadh air a’ chòmhnard

en: Flipping Vertically
gd: ’Ga fhlipeadh gu h-inghearach

en: Undoing Flip Vertically
gd: A’ neo-dhèanamh flipeadh inghearach

en: Reverting
gd: ’Ga thilleadh

en: Undoing Revert
gd: A’ neo-dhèanamh a thillidh

en: Enhancing
gd: ’Ga leasachadh

en: Undoing Enhance
gd: A’ neo-dhèanamh a leasachaidh

en: Applying Color Transformations
gd: A’ cur an sàs atharraichean nan dathan

en: Undoing Color Transformations
gd: A’ neo-dhèanamh atharraichean nan dathan

en: Creating New Event
gd: A’ cruthachadh tachartas ùr

en: Removing Event
gd: A’ toirt air falbh an tachartais

en: Moving Photos to New Event
gd: A’ gluasad nan dealbhan gun tachartas ùr

en: Setting Photos to Previous Event
gd: A’ suidheachadh nan dealbhan gun tachartas roimhe

en: Merging
gd: ’Gan co-aonadh

en: Unmerging
gd: A’ neo-dhèanamh an co-aonadh

en: Duplicating photos
gd: A’ dùblachadh nan dealbhan

en: Removing duplicated photos
gd: A’ toirt air falbh nan dealbhan dùblaichte

en: Unable to duplicate one photo due to a file error | Unable to duplicate %d photos due to file errors
gd[0]: Tha %d dealbh ann nach urrainn dhuinn dùblachadh ri linn mearachd faidhle
gd[1]: Tha %d dhealbh ann nach urrainn dhuinn dùblachadh ri linn mhearachdan faidhle
gd[2]: Tha %d dealbhan ann nach urrainn dhuinn dùblachadh ri linn mhearachdan faidhle
gd[3]: Tha %d dealbh ann nach urrainn dhuinn dùblachadh ri linn mhearachdan faidhle

en: Restoring previous rating
gd: Ag aiseag an rangachadh roimhe

en: Increasing ratings
gd: A’ meudachadh nan rangachaidhean

en: Decreasing ratings
gd: A’ lùghdachadh nan rangachaidhean

en: Setting RAW developer
gd: A’ suidheachadh an leasaicheir RAW

en: Restoring previous RAW developer
gd: Ag aiseag an leasaicheir RAW a bha agad roimhe

en: Set Developer
gd: Suidhich an leasaichear

en: Original photo could not be adjusted.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an dealbh tùsail a chur air gleus.

en: Adjusting Date and Time
gd: A’ cur air gleus a’ chinn-là agus an ama

en: Undoing Date and Time Adjustment
gd: A’ neo-dhèanamh gleusadh a’ chinn-là agus an ama

en: One original photo could not be adjusted. | The following original photos could not be adjusted.
gd[0]: Bha %d dealbh ann nach b’ urrainn dhuinn an tionndadh tùsail aige a chur air gleus.
gd[1]: Bha %d dhealbh ann nach b’ urrainn dhuinn an tionndadh tùsail aca a chur air gleus.
gd[2]: Bha %d dealbhan ann nach b’ urrainn dhuinn an tionndadh tùsail aca a chur air gleus.
gd[3]: Bha %d dealbh ann nach b’ urrainn dhuinn an tionndadh tùsail aca a chur air gleus.

en: Time Adjustment Error
gd: Mearachd a’ cur air gleus an ama

en: Time adjustments could not be undone on the following photo file. | Time adjustments could not be undone on the following photo files.
gd[0]: Bha %d dealbh ann nach b’ urrainn dhuinn an t-àm aige a chur air gleus.
gd[1]: Bha %d dhealbh ann nach b’ urrainn dhuinn an t-àm aca a chur air gleus.
gd[2]: Bha %d dealbhan ann nach b’ urrainn dhuinn an t-àm aca a chur air gleus.
gd[3]: Bha %d dealbh ann nach b’ urrainn dhuinn an t-àm aca a chur air gleus.

en: Create Tag
gd: Cruthaich taga

en: Move Tag “%s”
gd: Gluais an taga “%s”

en: Move Photos to Trash
gd: Gluais na dealbhan dhan sgudal

en: Restore Photos from Trash
gd: Aisig na dealbhan on sgudal

en: Move the photos to the Shotwell trash
gd: Gluais na dealbhan do sgudal Shotwell

en: Restore the photos back to the Shotwell library
gd: Aisig na dealbhan do leabhar-lann Shotwell

en: Moving Photos to Trash
gd: A’ gluasad nan dealbhan dhan sgudal

en: Restoring Photos From Trash
gd: Ag aiseag nan dealbhan on sgudal

en: Flag selected photos
gd: Cuir bratach ris na dealbhan a thagh thu

en: Unflag selected photos
gd: Thoir air falbh na brataichean o na dealbhan a thagh thu

en: Flagging selected photos
gd: A’ cur bratach ris na dealbhan a thagh thu

en: Unflagging selected photos
gd: A’ toirt air falbh nam brataichean o na dealbhan a thagh thu

en: Flag
gd: Cuir bratach ris

en: Unflag
gd: Thoir a’ bhratach air falbh

note: Send an empty job to the queue to mark the end of the import
en: %s Database
gd: Stòr-dàta %s

en: Importing from %s can’t continue because an error occurred:
gd: Chan urrainn dhuinn leantainn air an ion-phortadh o %s oir thachair mearachd:

en: To try importing from another service, select one from the above menu.
gd: Ma tha thu airson feuchainn ri ion-phortadh a dhèanamh o sheirbheis eile, tagh tè sa chlàr-taice gu h-àrd.

en: You do not have any data imports plugins enabled.
    
    In order to use the Import From Application functionality, you need to have at least one data imports plugin enabled. Plugins can be enabled in the Preferences dialog.
gd: Chan eil plugain sam bith an comas leis an urrainn dhut dàta ion-phortadh.
    
    Mus urrainn dhut an gleus “Ion-phortaich o aplacaid” a chleachdadh, feumaidh tu co-dhiù aon phlugan a chur an comas a nì ion-phortadh dàta dhut. ’S urrainn dhut plugain a chur an comas ann an còmhradh nan roghainnean.

en: Database file:
gd: Faidhle stòir-dhàta:

en: _Import
gd: _Ion-phortaich

en: Import From Application
gd: Ion-phortaich o aplacaid

en: Import media _from:
gd: Ion-phortaich meadhan _o:

en: _Close
gd: _Dùin

en: Data Imports
gd: Ion-phortadh dàta

en: Unable to open/create photo database %s: error code %d
gd: Cha b’ urrainn dhuinn stòr-dàta nan dealbhan fhosgladh no a chruthachadh %s: còd mearachd %d

en: Unable to write to photo database file:
     %s
gd: Cha b’ urrainn dhuinn sgrìobhadh gu faidhle stòr-dàta nan dealbhan:
     %s

en: Error accessing database file:
     %s
    
    Error was: 
    %s
gd: Mearachd faighinn cothrom air faidhle stòr-dàta:
     %s
    
    ’S e am mearachd: 
    %s

en: Unable to restore photo database %s
gd: Cha b’ urrainn dhuinn faidhle stòr-dàta nan dealbhan %s aiseag

en: Unable to launch Nautilus Send-To: %s
gd: Chan urrainn dhuinn Nautilus Send-To a chur gu dol: %s

en: Send To
gd: Cuir gu

en: Unable to export background to %s: %s
gd: Chan urrainn dhuinn an cùlaibh às-phortadh gu %s: %s

en: Unable to prepare desktop slideshow: %s
gd: Chan urrainn dhuinn taisbeanadh-shleamhnagan an deasga ullachadh: %s

en: This will remove the tag “%s” from one photo. Continue? | This will remove the tag “%s” from %d photos. Continue?
gd[0]: Bheir seo air falbh a’ bhratach “%s” o %d dealbh. A bheil thu airson leantainn air adhart?
gd[1]: Bheir seo air falbh a’ bhratach “%s” o %d dhealbh. A bheil thu airson leantainn air adhart?
gd[2]: Bheir seo air falbh a’ bhratach “%s” o %d dealbhan. A bheil thu airson leantainn air adhart?
gd[3]: Bheir seo air falbh a’ bhratach “%s” o %d dealbh. A bheil thu airson leantainn air adhart?

en: _Delete
gd: _Sguab às

en: This will remove the saved search “%s”. Continue?
gd: Bheir seo air falbh an lorg “%s” a shàbhail thu roimhe. A bheil thu airson leantainn air adhart?

en: Switching developers will undo all changes you have made to this photo in Shotwell | Switching developers will undo all changes you have made to these photos in Shotwell
gd[0]: Ma thaghas tu leasaichear eile, thèid gach atharrachadh a rinn thu air an dealbh seo ann an Shotwell a chur gu neoini
gd[1]: Ma thaghas tu leasaichear eile, thèid gach atharrachadh a rinn thu air na dealbhan seo ann an Shotwell a chur gu neoini
gd[2]: Ma thaghas tu leasaichear eile, thèid gach atharrachadh a rinn thu air na dealbhan seo ann an Shotwell a chur gu neoini
gd[3]: Ma thaghas tu leasaichear eile, thèid gach atharrachadh a rinn thu air na dealbhan seo ann an Shotwell a chur gu neoini

en: _Switch Developer
gd: _Cleachd an leasaichear eile

en: Export Video
gd: Às-phortaich a’ video

en: Export Photos
gd: Às-phortaich dealbhan

note: Ticket #3023 Attempt to replace the system error with something friendlier if we can't copy an image over for editing in an external tool. Did we fail because we can't write to this directory? Yes - display an alternate error message here.
en: Shotwell couldn’t create a file for editing this photo because you do not have permission to write to %s.
gd: Cha b’ urrainn dha Shotwell faidhle a chruthachadh gus an dealbh seo a dheasachadh air sgàth ’s nach eil cead-sgrìobhaidh agad ann an %s.

en: Unable to export the following photo due to a file error.
gd: Chan urrainn dhuinn an dealbh a leanas às-phortadh air sgàth mearachd faidhle.

en: 
    
    Would you like to continue exporting?
gd: 
    
    A bheil thu airson leantainn air adhart leis an às-phortadh?

en: Con_tinue
gd: Lean air adhar_t

en: Save Details…
gd: Sàbhail am mion-fhiosrachadh…

en: Save Details
gd: Sàbhail am mion-fhiosrachadh

en: (and %d more)
gd: (agus %d a bharrachd)

en: Import Results Report
gd: An aithris air coileanas an ion-phortaidh

en: Attempted to import %d file. | Attempted to import %d files.
gd[0]: Dh’fheuch sinn ri %d fhaidhle ion-phortadh.
gd[1]: Dh’fheuch sinn ri %d fhaidhle ion-phortadh.
gd[2]: Dh’fheuch sinn ri %d faidhlichean ion-phortadh.
gd[3]: Dh’fheuch sinn ri %d faidhle ion-phortadh.

en: Of these, %d file was successfully imported. | Of these, %d files were successfully imported.
gd[0]: Chaidh %d dhiubh seo ion-phortadh gu soirbheachail.
gd[1]: Chaidh %d dhiubh seo ion-phortadh gu soirbheachail.
gd[2]: Chaidh %d dhiubh seo ion-phortadh gu soirbheachail.
gd[3]: Chaidh %d dhiubh seo ion-phortadh gu soirbheachail.

note: Duplicates
en: Duplicate Photos/Videos Not Imported:
gd: Dealbhan/videothan a bha ann iomadh turas is nach deach an ion-phortadh:

en: duplicates existing media item
gd: a dhùblaicheadh ball a tha ann mu thràth

note: Files Not Imported Due to Camera Errors
en: Photos/Videos Not Imported Due to Camera Errors:
gd: Dealbhan/videothan a bha ann iomadh turas is nach deach an ion-phortadh ri linn mearachd a’ chamara:

en: error message:
gd: teachdaireachd na mearachd:

note: Files Not Imported Because They Weren't Recognized as Photos or Videos
en: Files Not Imported Because They Weren’t Recognized as Photos or Videos:
gd: Cha deach na faidhlichean ion-phortadh air sgàth ’s nach deach an aithneachadh mar dhealbhan no videothan:

note: Photos/Videos Not Imported Because They Weren't in a Format Shotwell Understands
en: Photos/Videos Not Imported Because They Weren’t in a Format Shotwell Understands:
gd: Cha deach na dealbhan/videothan ion-phortadh air sgàth ’s nach eil iad ann am fòrmat a thuigeas Shotwell:

note: Photos/Videos Not Imported Because Shotwell Couldn't Copy Them into its Library
en: Photos/Videos Not Imported Because Shotwell Couldn’t Copy Them into its Library:
gd: Seo na dealbhan/videothan nach deach ion-phortadh air sgàth ’s nach b’ urrainn dha Shotwell lethbhreac dhiubh a chur dhan leabhar-lann aige:

en: couldn’t copy %s
    	to %s
gd: nach b’ urrainn dha lethbhreac de %s a chur 
    	dha %s

note: Photos/Videos Not Imported Because GDK Pixbuf Library Identified them as Corrupt
en: Photos/Videos Not Imported Because Files Are Corrupt:
gd: Cha deach na dealbhan/videothan ion-phortadh a chionn ’s gu bheil na faidhlichean coirbte:

note: Photos/Videos Not Imported for Other Reasons
en: Photos/Videos Not Imported for Other Reasons:
gd: Dealbhan/videothan nach deach an ion-phortadh air sgàth adhbharan eile:

en: 1 duplicate photo was not imported:
     | %d duplicate photos were not imported:
gd[0]: Bha %d dealbh dùblaichte ann nach deach ion-phortadh:
gd[1]: Bha %d dhealbh dùblaichte ann nach deach ion-phortadh:
gd[2]: Bha %d dealbhan dùblaichte ann nach deach ion-phortadh:
gd[3]: Bha %d dealbh dùblaichte ann nach deach ion-phortadh:

en: 1 duplicate video was not imported:
     | %d duplicate videos were not imported:
gd[0]: Bha %d video dùblaichte ann nach deach ion-phortadh:
gd[1]: Bha %d video dùblaichte ann nach deach ion-phortadh:
gd[2]: Bha %d videothan dùblaichte ann nach deach ion-phortadh:
gd[3]: Bha %d video dùblaichte ann nach deach ion-phortadh:

en: 1 duplicate photo/video was not imported:
     | %d duplicate photos/videos were not imported:
gd[0]: Bha %d dealbh/video dùblaichte ann nach deach ion-phortadh:
gd[1]: Bha %d dhealbh/video dùblaichte ann nach deach ion-phortadh:
gd[2]: Bha %d dealbhan/videothan dùblaichte ann nach deach ion-phortadh:
gd[3]: Bha %d dealbh/video dùblaichte ann nach deach ion-phortadh:

en: 1 photo failed to import due to a file or hardware error:
     | %d photos failed to import due to a file or hardware error:
gd[0]: Bha %d dealbh ann nach deach ion-phortadh ri linn mearachd faidhle no mearachd bathair-chruaidh:
gd[1]: Bha %d dhealbh ann nach deach ion-phortadh ri linn mearachd faidhle no mearachd bathair-chruaidh:
gd[2]: Bha %d dealbhan ann nach deach ion-phortadh ri linn mearachd faidhle no mearachd bathair-chruaidh:
gd[3]: Bha %d dealbh ann nach deach ion-phortadh ri linn mearachd faidhle no mearachd bathair-chruaidh:

en: 1 video failed to import due to a file or hardware error:
     | %d videos failed to import due to a file or hardware error:
gd[0]: Bha %d video ann nach deach ion-phortadh ri linn mearachd faidhle no mearachd bathair-chruaidh:
gd[1]: Bha %d video ann nach deach ion-phortadh ri linn mearachd faidhle no mearachd bathair-chruaidh:
gd[2]: Bha %d videothan ann nach deach ion-phortadh ri linn mearachd faidhle no mearachd bathair-chruaidh:
gd[3]: Bha %d video ann nach deach ion-phortadh ri linn mearachd faidhle no mearachd bathair-chruaidh:

en: 1 photo/video failed to import due to a file or hardware error:
     | %d photos/videos failed to import due to a file or hardware error:
gd[0]: Bha %d dealbh/video ann nach deach ion-phortadh ri linn mearachd faidhle no mearachd bathair-chruaidh:
gd[1]: Bha %d dhealbh/video ann nach deach ion-phortadh ri linn mearachd faidhle no mearachd bathair-chruaidh:
gd[2]: Bha %d dealbhan/videothan ann nach deach ion-phortadh ri linn mearachd faidhle no mearachd bathair-chruaidh:
gd[3]: Bha %d dealbh/video ann nach deach ion-phortadh ri linn mearachd faidhle no mearachd bathair-chruaidh:

en: 1 file failed to import due to a file or hardware error:
     | %d files failed to import due to a file or hardware error:
gd[0]: Bha %d fhaidhle ann nach deach ion-phortadh ri linn mearachd faidhle no mearachd bathair-chruaidh:
gd[1]: Bha %d fhaidhle ann nach deach ion-phortadh ri linn mearachd faidhle no mearachd bathair-chruaidh:
gd[2]: Bha %d faidhlichean ann nach deach ion-phortadh ri linn mearachd faidhle no mearachd bathair-chruaidh:
gd[3]: Bha %d faidhle ann nach deach ion-phortadh ri linn mearachd faidhle no mearachd bathair-chruaidh:

en: 1 photo failed to import because the photo library folder was not writable:
     | %d photos failed to import because the photo library folder was not writable:
gd[0]: Bha %d dealbh ann nach deach ion-phortadh a chionn ’s nach b’ urrainn dhuinn sgrìobhadh ann am pasgan leabhar-lann nan dealbhan:
gd[1]: Bha %d dhealbh ann nach deach ion-phortadh a chionn ’s nach b’ urrainn dhuinn sgrìobhadh ann am pasgan leabhar-lann nan dealbhan:
gd[2]: Bha %d dealbhan ann nach deach ion-phortadh a chionn ’s nach b’ urrainn dhuinn sgrìobhadh ann am pasgan leabhar-lann nan dealbhan:
gd[3]: Bha %d dealbh ann nach deach ion-phortadh a chionn ’s nach b’ urrainn dhuinn sgrìobhadh ann am pasgan leabhar-lann nan dealbhan:

en: 1 video failed to import because the photo library folder was not writable:
     | %d videos failed to import because the photo library folder was not writable:
gd[0]: Bha %d video ann nach deach ion-phortadh a chionn ’s nach b’ urrainn dhuinn sgrìobhadh ann am pasgan leabhar-lann nan dealbhan:
gd[1]: Bha %d video ann nach deach ion-phortadh a chionn ’s nach b’ urrainn dhuinn sgrìobhadh ann am pasgan leabhar-lann nan dealbhan:
gd[2]: Bha %d videothan ann nach deach ion-phortadh a chionn ’s nach b’ urrainn dhuinn sgrìobhadh ann am pasgan leabhar-lann nan dealbhan:
gd[3]: Bha %d video ann nach deach ion-phortadh a chionn ’s nach b’ urrainn dhuinn sgrìobhadh ann am pasgan leabhar-lann nan dealbhan:

en: 1 photo/video failed to import because the photo library folder was not writable:
     | %d photos/videos failed to import because the photo library folder was not writable:
gd[0]: Bha %d dealbh/video ann nach deach ion-phortadh a chionn ’s nach b’ urrainn dhuinn sgrìobhadh ann am pasgan leabhar-lann nan dealbhan:
gd[1]: Bha %d dhealbh/video ann nach deach ion-phortadh a chionn ’s nach b’ urrainn dhuinn sgrìobhadh ann am pasgan leabhar-lann nan dealbhan:
gd[2]: Bha %d dealbhan/videothan ann nach deach ion-phortadh a chionn ’s nach b’ urrainn dhuinn sgrìobhadh ann am pasgan leabhar-lann nan dealbhan:
gd[3]: Bha %d dealbh/video ann nach deach ion-phortadh a chionn ’s nach b’ urrainn dhuinn sgrìobhadh ann am pasgan leabhar-lann nan dealbhan:

en: 1 file failed to import because the photo library folder was not writable:
     | %d files failed to import because the photo library folder was not writable:
gd[0]: Bha %d fhaidhle ann nach deach ion-phortadh a chionn ’s nach b’ urrainn dhuinn sgrìobhadh ann am pasgan leabhar-lann nan dealbhan:
gd[1]: Bha %d fhaidhle ann nach deach ion-phortadh a chionn ’s nach b’ urrainn dhuinn sgrìobhadh ann am pasgan leabhar-lann nan dealbhan:
gd[2]: Bha %d faidhlichean ann nach deach ion-phortadh a chionn ’s nach b’ urrainn dhuinn sgrìobhadh ann am pasgan leabhar-lann nan dealbhan:
gd[3]: Bha %d faidhle ann nach deach ion-phortadh a chionn ’s nach b’ urrainn dhuinn sgrìobhadh ann am pasgan leabhar-lann nan dealbhan:

en: 1 photo failed to import due to a camera error:
     | %d photos failed to import due to a camera error:
gd[0]: Bha %d dealbh ann nach deach ion-phortadh ri linn mearachd a’ chamara:
gd[1]: Bha %d dhealbh ann nach deach ion-phortadh ri linn mearachd a’ chamara:
gd[2]: Bha %d dealbhan ann nach deach ion-phortadh ri linn mearachd a’ chamara:
gd[3]: Bha %d dealbh ann nach deach ion-phortadh ri linn mearachd a’ chamara:

en: 1 video failed to import due to a camera error:
     | %d videos failed to import due to a camera error:
gd[0]: Bha %d video ann nach deach ion-phortadh ri linn mearachd a’ chamara:
gd[1]: Bha %d video ann nach deach ion-phortadh ri linn mearachd a’ chamara:
gd[2]: Bha %d videothan ann nach deach ion-phortadh ri linn mearachd a’ chamara:
gd[3]: Bha %d video ann nach deach ion-phortadh ri linn mearachd a’ chamara:

en: 1 photo/video failed to import due to a camera error:
     | %d photos/videos failed to import due to a camera error:
gd[0]: Bha %d dealbh/video ann nach deach ion-phortadh ri linn mearachd a’ chamara:
gd[1]: Bha %d dhealbh/video ann nach deach ion-phortadh ri linn mearachd a’ chamara:
gd[2]: Bha %d dealbhan/videothan ann nach deach ion-phortadh ri linn mearachd a’ chamara:
gd[3]: Bha %d dealbh/video ann nach deach ion-phortadh ri linn mearachd a’ chamara:

en: 1 file failed to import due to a camera error:
     | %d files failed to import due to a camera error:
gd[0]: Bha %d fhaidhle ann nach deach ion-phortadh ri linn mearachd a’ chamara:
gd[1]: Bha %d fhaidhle ann nach deach ion-phortadh ri linn mearachd a’ chamara:
gd[2]: Bha %d faidhlichean ann nach deach ion-phortadh ri linn mearachd a’ chamara:
gd[3]: Bha %d fhaidhle ann nach deach ion-phortadh ri linn mearachd a’ chamara:

en: 1 photo failed to import because it was corrupt:
     | %d photos failed to import because they were corrupt:
gd[0]: Cha deach %d dealbh ion-phortadh a chionn ’s gu bheil e coirbte:
gd[1]: Cha deach %d dhealbh ion-phortadh a chionn ’s gu bheil iad coirbte:
gd[2]: Cha deach %d dealbhan ion-phortadh a chionn ’s gu bheil iad coirbte:
gd[3]: Cha deach %d dealbh ion-phortadh a chionn ’s gu bheil iad coirbte:

en: 1 video failed to import because it was corrupt:
     | %d videos failed to import because they were corrupt:
gd[0]: Cha deach %d video ion-phortadh a chionn ’s gu bheil e coirbte:
gd[1]: Cha deach %d videothan ion-phortadh a chionn ’s gu bheil iad coirbte:
gd[2]: Cha deach %d video ion-phortadh a chionn ’s gu bheil iad coirbte:
gd[3]: Cha deach %d video ion-phortadh a chionn ’s gu bheil iad coirbte:

en: 1 photo/video failed to import because it was corrupt:
     | %d photos/videos failed to import because they were corrupt:
gd[0]: Cha deach %d dealbh/video ion-phortadh a chionn ’s gu bheil e coirbte:
gd[1]: Cha deach %d dhealbh/video ion-phortadh a chionn ’s gu bheil iad coirbte:
gd[2]: Cha deach %d dealbhan/videothan ion-phortadh a chionn ’s gu bheil iad coirbte:
gd[3]: Cha deach %d dealbh/video ion-phortadh a chionn ’s gu bheil iad coirbte:

en: 1 file failed to import because it was corrupt:
     | %d files failed to import because it was corrupt:
gd[0]: Cha deach %d fhaidhle ion-phortadh a chionn ’s gu bheil e coirbte:
gd[1]: Cha deach %d fhaidhle ion-phortadh a chionn ’s gu bheil iad coirbte:
gd[2]: Cha deach %d faidhlichean ion-phortadh a chionn ’s gu bheil iad coirbte:
gd[3]: Cha deach %d faidhle ion-phortadh a chionn ’s gu bheil iad coirbte:

note: we have no notion of "unsupported" video files right now in Shotwell (all standard container formats are supported, it's just that the streams in them might or might not be interpretable), so this message does not need to be media specific
en: 1 unsupported photo skipped:
     | %d unsupported photos skipped:
gd[0]: Chaidh leum a ghearradh thairis air %d dealbh ris nach eil taic:
gd[1]: Chaidh leum a ghearradh thairis air %d dhealbh ris nach eil taic:
gd[2]: Chaidh leum a ghearradh thairis air %d dealbhan ris nach eil taic:
gd[3]: Chaidh leum a ghearradh thairis air %d dealbh ris nach eil taic:

note: we have no notion of "non-video" video files right now in Shotwell, so this message doesn't need to be media specific
en: 1 non-image file skipped.
     | %d non-image files skipped.
gd[0]: Chaidh leum a ghearradh thairis air %d fhaidhle nach eil ’na dhealbh:
gd[1]: Chaidh leum a ghearradh thairis air %d fhaidhle nach eil ’nan dealbhan:
gd[2]: Chaidh leum a ghearradh thairis air %d faidhlichean nach eil ’nan dealbhan:
gd[3]: Chaidh leum a ghearradh thairis air %d faidhle nach eil ’nan dealbhan:

en: 1 photo skipped due to user cancel:
     | %d photos skipped due to user cancel:
gd[0]: Chaidh leum a ghearradh thairis air %d dealbh oir sguir an cleachdaiche dheth:
gd[1]: Chaidh leum a ghearradh thairis air %d dhealbh oir sguir an cleachdaiche dhiubh:
gd[2]: Chaidh leum a ghearradh thairis air %d dealbhan oir sguir an cleachdaiche dhiubh:
gd[3]: Chaidh leum a ghearradh thairis air %d dealbh oir sguir an cleachdaiche dhiubh:

en: 1 video skipped due to user cancel:
     | %d videos skipped due to user cancel:
gd[0]: Chaidh leum a ghearradh thairis air %d video oir sguir an cleachdaiche dhiubh:
gd[1]: Chaidh leum a ghearradh thairis air %d video oir sguir an cleachdaiche dhiubh:
gd[2]: Chaidh leum a ghearradh thairis air %d videothan oir sguir an cleachdaiche dhiubh:
gd[3]: Chaidh leum a ghearradh thairis air %d video oir sguir an cleachdaiche dhiubh:

en: 1 photo/video skipped due to user cancel:
     | %d photos/videos skipped due to user cancel:
gd[0]: Chaidh leum a ghearradh thairis air %d dealbh/video oir sguir an cleachdaiche dhiubh:
gd[1]: Chaidh leum a ghearradh thairis air %d dhealbh/video oir sguir an cleachdaiche dhiubh:
gd[2]: Chaidh leum a ghearradh thairis air %d dealbhan/videothan oir sguir an cleachdaiche dhiubh:
gd[3]: Chaidh leum a ghearradh thairis air %d dealbh/video oir sguir an cleachdaiche dhiubh:

en: 1 file skipped due to user cancel:
     | %d file skipped due to user cancel:
gd[0]: Chaidh leum a ghearradh thairis air %d fhaidhle oir sguir an cleachdaiche dhiubh:
gd[1]: Chaidh leum a ghearradh thairis air %d fhaidhle oir sguir an cleachdaiche dhiubh:
gd[2]: Chaidh leum a ghearradh thairis air %d faidhlichean oir sguir an cleachdaiche dhiubh:
gd[3]: Chaidh leum a ghearradh thairis air %d faidhle oir sguir an cleachdaiche dhiubh:

en: 1 photo successfully imported.
     | %d photos successfully imported.
gd[0]: Chaidh %d dealbh ion-phortadh.
gd[1]: Chaidh %d dhealbh ion-phortadh.
gd[2]: Chaidh %d dealbhan ion-phortadh.
gd[3]: Chaidh %d dealbh ion-phortadh.

en: 1 video successfully imported.
     | %d videos successfully imported.
gd[0]: Chaidh %d video ion-phortadh.
gd[1]: Chaidh %d video ion-phortadh.
gd[2]: Chaidh %d videothan ion-phortadh.
gd[3]: Chaidh %d video ion-phortadh.

en: 1 photo/video successfully imported.
     | %d photos/videos successfully imported.
gd[0]: Chaidh %d dealbh/video ion-phortadh.
gd[1]: Chaidh %d dhealbh/video ion-phortadh.
gd[2]: Chaidh %d dealbhan/videothan ion-phortadh.
gd[3]: Chaidh %d dealbh/video ion-phortadh.

note: if no media items were imported at all (i.e. an empty directory attempted), need to at least report that nothing was imported
en: No photos or videos imported.
gd: Cha deach dealbh no video sam bith ion-phortadh.

en: Import Complete
gd: Deiseil leis an ion-phortadh

en: Rename Event
gd: Thoir ainm ùr air an tachartas

en: Name:
gd: Aimn:

[ctx: Dialog Title]
note: Dialog title
en: Edit Title
gd: Deasaich an tiotal

en: Title:
gd: Tiotal:

note: Dialog title
en: Edit Event Comment
gd: Deasaich beachd an tachartais

en: Edit Photo/Video Comment
gd: Deasaich beachd an deilbh/video

en: Comment:
gd: Beachd:

en: Remove and _Trash File | Remove and _Trash Files
gd[0]: Thoir am _faidhle air falbh ’s cur san sgudal e
gd[1]: Thoir na _faidhlichean air falbh ’s cur san sgudal iad
gd[2]: Thoir na _faidhlichean air falbh ’s cur san sgudal iad
gd[3]: Thoir na _faidhlichean air falbh ’s cur san sgudal iad

en: _Remove From Library
gd: Thoi_r air falbh on leabhar-lann

en: Revert External Edit?
gd: A bheil thu airson an deasachadh a rinneadh air taobh a-muigh a thilleadh?

en: Revert External Edits?
gd: A bheil thu airson na deasachaidhean a rinneadh air an taobh a-muigh a thilleadh?

en: This will destroy all changes made to the external file. Continue? | This will destroy all changes made to %d external files. Continue?
gd[0]: Cuiridh seo gu neoini gach atharrachadh a rinneadh air an %d fhaidhle air an taobh a-muigh. A bheil thu airson leantainn air adhart?
gd[1]: Cuiridh seo gu neoini gach atharrachadh a rinneadh air an %d fhaidhle air an taobh a-muigh. A bheil thu airson leantainn air adhart?
gd[2]: Cuiridh seo gu neoini gach atharrachadh a rinneadh air na %d faidhlichean air an taobh a-muigh. A bheil thu airson leantainn air adhart?
gd[3]: Cuiridh seo gu neoini gach atharrachadh a rinneadh air na %d faidhle air an taobh a-muigh. A bheil thu airson leantainn air adhart?

en: Re_vert External Edit
gd: Till an deasachadh a rinneadh air an taobh a-_muigh

en: Re_vert External Edits
gd: Till na deasachaidhean a rinneadh air an taobh a-_muigh

en: This will remove the photo from the library. Continue? | This will remove %d photos from the library. Continue?
gd[0]: Bheir seo air falbh %d dealbh on leabhar-lann. A bheil thu airson leantainn air adhart?
gd[1]: Bheir seo air falbh %d dhealbh on leabhar-lann. A bheil thu airson leantainn air adhart?
gd[2]: Bheir seo air falbh %d dealbhan on leabhar-lann. A bheil thu airson leantainn air adhart?
gd[3]: Bheir seo air falbh %d dealbh on leabhar-lann. A bheil thu airson leantainn air adhart?

en: _Remove
gd: _Thoir air falbh

en: Remove Photo From Library
gd: Thoir air falbh an dealbh on leabhar-lann

en: Remove Photos From Library
gd: Thoir air falbh na dealbhan on leabhar-lann

en: 
    
    And %d other. | 
    
    And %d others.
gd[0]: 
    
    Agus %d eile.
gd[1]: 
    
    Agus %d eile.
gd[2]: 
    
    Agus %d eile.
gd[3]: 
    
    Agus %d eile.

en: Tags (separated by commas):
gd: Tagaichean (air an sgaradh le cromagan):

note: This function is used to determine whether or not files should be copied or linked when imported. Returns ACCEPT for copy, REJECT for link, and CANCEL for (drum-roll) cancel.
en: Shotwell can copy the photos into your library folder or it can import them without copying.
gd: ’S urrainn dha Shotwell lethbhreacan dhe na dealbhan a chur do phasgan na leabhar-lainn agad no an ion-phortadh gun a bhith a’ dèanamh lethbhreacan dhiubh.

en: Co_py Photos
gd: Dèan le_thbhreacan dhe na dealbhan

en: _Import in Place
gd: _Ion-phortaich ’na àite

en: Import to Library
gd: Ion-phortaich dhan leabhar-lann

en: Remove From Library
gd: Thoir air falbh on leabhar-lann

en: Removing Photo From Library
gd: A’ toirt air falbh an deilbh on leabhar-lann

en: Removing Photos From Library
gd: A’ toirt air falbh dealbhan on leabhar-lann

en: This will remove the photo/video from your Shotwell library. Would you also like to move the file to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone. | This will remove %d photos/videos from your Shotwell library. Would you also like to move the files to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone.
gd[0]: Bheir seo air falbh %d dealbh/video o leabhar-lann Shotwell agad. A bheil thu airson a ghluasad dhan sgudal air an deasg agad cuideachd?
    
    Cha ghabh seo a neo-dhèanamh.
gd[1]: Bheir seo air falbh %d dhealbh/video o leabhar-lann Shotwell agad. A bheil thu airson an gluasad dhan sgudal air an deasg agad cuideachd?
    
    Cha ghabh seo a neo-dhèanamh.
gd[2]: Bheir seo air falbh %d dealbhan/video o leabhar-lann Shotwell agad. A bheil thu airson an gluasad dhan sgudal air an deasg agad cuideachd?
    
    Cha ghabh seo a neo-dhèanamh.
gd[3]: Bheir seo air falbh %d dealbh/video o leabhar-lann Shotwell agad. A bheil thu airson an gluasad dhan sgudal air an deasg agad cuideachd?
    
    Cha ghabh seo a neo-dhèanamh.

en: This will remove the video from your Shotwell library. Would you also like to move the file to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone. | This will remove %d videos from your Shotwell library. Would you also like to move the files to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone.
gd[0]: Bheir seo air falbh %d video o leabhar-lann Shotwell agad. A bheil thu airson an gluasad dhan sgudal air an deasg agad cuideachd?
    
    Cha ghabh seo a neo-dhèanamh.
gd[1]: Bheir seo air falbh %d video o leabhar-lann Shotwell agad. A bheil thu airson an gluasad dhan sgudal air an deasg agad cuideachd?
    
    Cha ghabh seo a neo-dhèanamh.
gd[2]: Bheir seo air falbh %d videothan o leabhar-lann Shotwell agad. A bheil thu airson an gluasad dhan sgudal air an deasg agad cuideachd?
    
    Cha ghabh seo a neo-dhèanamh.
gd[3]: Bheir seo air falbh %d video o leabhar-lann Shotwell agad. A bheil thu airson an gluasad dhan sgudal air an deasg agad cuideachd?
    
    Cha ghabh seo a neo-dhèanamh.

en: This will remove the photo from your Shotwell library. Would you also like to move the file to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone. | This will remove %d photos from your Shotwell library. Would you also like to move the files to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone.
gd[0]: Bheir seo air falbh %d dealbh o leabhar-lann Shotwell agad. A bheil thu airson an gluasad dhan sgudal air an deasg agad cuideachd?
    
    Cha ghabh seo a neo-dhèanamh.
gd[1]: Bheir seo air falbh %d dhealbh o leabhar-lann Shotwell agad. A bheil thu airson an gluasad dhan sgudal air an deasg agad cuideachd?
    
    Cha ghabh seo a neo-dhèanamh.
gd[2]: Bheir seo air falbh %d dealbhan o leabhar-lann Shotwell agad. A bheil thu airson an gluasad dhan sgudal air an deasg agad cuideachd?
    
    Cha ghabh seo a neo-dhèanamh.
gd[3]: Bheir seo air falbh %d dealbh o leabhar-lann Shotwell agad. A bheil thu airson an gluasad dhan sgudal air an deasg agad cuideachd?
    
    Cha ghabh seo a neo-dhèanamh.

en: The photo or video cannot be moved to your desktop trash. Delete this file? | %d photos/videos cannot be moved to your desktop trash. Delete these files?
gd[0]: Cha ghabh an %d dealbh no video seo a ghluasad dhan sgudal air an deasg. A bheil thu airson a sguabadh às?
gd[1]: Cha ghabh an %d dhealbh no video seo a ghluasad dhan sgudal air an deasg. A bheil thu airson an sguabadh às?
gd[2]: Cha ghabh na %d dealbhan no videothan seo a ghluasad dhan sgudal air an deasg. A bheil thu airson an sguabadh às?
gd[3]: Cha ghabh na %d dealbh no video seo a ghluasad dhan sgudal air an deasg. A bheil thu airson an sguabadh às?

note: Alert the user that the files were not removed.
en: The photo or video cannot be deleted. | %d photos/videos cannot be deleted.
gd[0]: Cha ghabh an %d dealbh no video seo a sguabadh às.
gd[1]: Cha ghabh an %d dhealbh no video seo a sguabadh às.
gd[2]: Cha ghabh na %d dealbhan no videothan seo a sguabadh às.
gd[3]: Cha ghabh na %d dealbh no video seo a sguabadh às.

en: Width
gd: Leud

en: Height
gd: Àirde

en: %s does not exist.
gd: Chan eill %s ann.

en: %s is not a file.
gd: Chan e faidhle a tha ann an “%s”.

en: %s does not support the file format of
    %s.
gd: Chan eil %s a’ cur taic ris an fhòrmat fhaidhle aig
    %s.

en: _Save
gd: _Sàbhail

en: _Save a Copy
gd: _Sàbhail lethbhreac dheth

en: Lose changes to %s?
gd: A bheil thu airson na dh’atharraich thu air %s a chall?

en: Close _without Saving
gd: Dùin _gun a shàbhaladh

en: Error while saving to %s: %s
gd: Thachair mearachd fhad ’s a bha sinn a’ sàbhaladh ann an %s: %s

en: Save As
gd: Sàbhail mar

note: verify this is a directory
en: Unable to monitor %s: Not a directory (%s)
gd: Chan urrainn dhuinn sùil a chumail air %s: Chan e pasgan a tha ann(%s)

en: AM
gd: m

en: PM
gd: f

en: 24 Hr
gd: Cleoc nan 24 uairean

en: _Shift photos/videos by the same amount
gd: _Gluais na dealbhan/videothan an aon astar

en: Set _all photos/videos to this time
gd: Cleachd _an t-àm seo airson gach dealbh/video

en: _Modify original photo file | _Modify original photo files
gd[0]: _Atharraich faidhle tùsail an deilbh
gd[1]: _Atharraich faidhlichean tùsail an deilbh
gd[2]: _Atharraich faidhlichean tùsail an deilbh
gd[3]: _Atharraich faidhlichean tùsail an deilbh

en: _Modify original file | _Modify original files
gd[0]: _Atharraich am faidhle tùsail
gd[1]: _Atharraich na faidhlichean tùsail
gd[2]: _Atharraich na faidhlichean tùsail
gd[3]: _Atharraich na faidhlichean tùsail

en: Original:
gd: Am feat tùsail:

en: %m/%d/%Y, %H:%M:%S
gd: %d/%m/%Y, %H:%M:%S

en: %m/%d/%Y, %I:%M:%S %p
gd: %d/%m/%Y, %I:%M:%S %p

en: Exposure time will be shifted forward by
    %d %s, %d %s, %d %s, and %d %s.
gd: Thèid àm an deisearais a ghluasad air adhart le
    %d %s, %d %s, %d %s agus %d %s.

en: Exposure time will be shifted backward by
    %d %s, %d %s, %d %s, and %d %s.
gd: Thèid àm an deisearais a ghluasad air ais le
    %d %s, %d %s, %d %s agus %d %s.

en: day | days
gd[0]: latha
gd[1]: latha
gd[2]: làithean
gd[3]: latha

en: hour | hours
gd[0]: uair
gd[1]: uairean
gd[2]: uairean a thìde
gd[3]: uair a thìde

en: minute | minutes
gd[0]: mhionaid
gd[1]: mhionaid
gd[2]: mionaidean
gd[3]: mionaid

en: second | seconds
gd[0]: diog
gd[1]: dhiog
gd[2]: diogan
gd[3]: diog

note: "Unmodified" and "Current," though they appear in the "Format:" popup menu, really aren't formats so much as they are operating modes that determine specific formats. Hereafter we'll refer to these as "special formats."
en: Unmodified
gd: Gun atharrachadh

en: Current
gd: Làithreach

note: layout controls
en: _Format:
gd: _Fòrmat:

en: _Quality:
gd: _Càileachd:

en: _Scaling constraint:
gd: _Bacadh sgèilidh:

en: _Pixels:
gd: _Piogsailean:

en: Export _metadata:
gd: Às-phortaich am _meata-dàta:

note: We're installed system-wide, so use the system help. We're being run from the build directory; we'll have to handle clicks to this link manually ourselves, due to a limitation of help: URIs.
en: (Help)
gd: (Cobhair)

en: Year%sMonth%sDay
gd: Bliadhna%sMìos%sLatha

en: Year%sMonth
gd: Bliadhna%sMìos

en: Year%sMonth-Day
gd: Bliadhna%sMìos-Latha

en: Year-Month-Day
gd: Bliadhna-Mìos-Latha

en: Custom
gd: Gnàthaichte

note: Invalid pattern.
en: Invalid pattern
gd: Pàtran mì-dhligheach

en: %d second | %d seconds
gd[0]: %d diog
gd[1]: %d dhiog
gd[2]: %d diogan
gd[3]: %d diog

en: %d minute | %d minutes
gd[0]: %d mhionaid
gd[1]: %d mhionaid
gd[2]: %d mionaidean
gd[3]: %d mionaid

en: %d hour | %d hours
gd[0]: %d uair a thìde
gd[1]: %d uair a thìde
gd[2]: %d uairean a thìde
gd[3]: %d uair a thìde

en: 1 day
gd: 1 latha

en: Welcome!
gd: Fàilte!

en: Welcome to Shotwell!
gd: Fàilte gu Shotwell!

en: To get started, import photos in any of these ways:
gd: Dèan toiseach tòiseachaidh is ion-phortaich dealbhan air gin dhe na dòighean a leanas:

en: Choose <span weight="bold">File %s Import From Folder</span>
gd: Tagh <span weight="bold">Ion-phortadh faidhle %s o phasgan</span>

en: Drag and drop photos onto the Shotwell window
gd: Slaod is leig às dealbhan air uinneag Shotwell

en: Connect a camera to your computer and import
gd: Ceangail camara ris a’ choimpiutair agad agus dèan ion-phortadh

en: _Import photos from your %s folder
gd: _Ion-phortaich dealbhan on phasgan %s agad

en: You can also import photos in any of these ways:
gd: ’S urrainn dhut dealbhan ion-phortadh air gin dhe na dòighean seo leanas cuideachd:

en: _Don’t show this message again
gd: _Na seall an teachdaireachd seo a-rithist

en: Import photos from your %s library
gd: Ion-phortaich dealbhan on leabhar-lann %s agad

en: Return to current photo dimensions
gd: Till do mheudachd an deilbh làithrich

en: Set the crop for this photo
gd: Suidhich bearradh an deilbh seo

en: Pivot the crop rectangle between portrait and landscape orientations
gd: Cuairtich an ceart-cheàrnach bearraidh eadar comhair portraid is dreach-tìre

en: Unconstrained
gd: Gun chuingeachadh

en: Square
gd: Ceàrnagach

en: Screen
gd: Sgrìn

en: Wallet (2 × 3 in.)
gd: Meud sporain (2 × 3 òirlich)

en: Notecard (3 × 5 in.)
gd: Cairt-nòta (3 × 5 òirlich)

en: 4 × 6 in.
gd: 4 × 6 òirl.

en: 5 × 7 in.
gd: 5 × 7 òirl.

en: 8 × 10 in.
gd: 8 × 10 òirl.

en: Letter (8.5 × 11 in.)
gd: Litir (8.5 × 11 òirlich)

en: 11 × 14 in.
gd: 11 × 14 òirl.

en: Tabloid (11 × 17 in.)
gd: Tabloid (11 × 17 òirlich)

en: 16 × 20 in.
gd: 16 × 20 òirl.

en: Metric Wallet (9 × 13 cm)
gd: Meud sporain (meatrach, 9 × 13 cm)

en: Postcard (10 × 15 cm)
gd: Cairt-phuist (10 × 15 cm)

en: Size:
gd: Meud:

en: Close the red-eye tool
gd: Dùin inneal nan sùilean dearga

en: Remove any red-eye effects in the selected region
gd: Thoir air falbh sùil dhearg sam bith san raon a thagh thu

en: _Reset
gd: _Ath-shuidhich

note: fit both on the top line, emit and move on
en: Exposure:
gd: Deisearas:

en: Contrast:
gd: Iomsgaradh:

en: Saturation:
gd: Sàthachd:

en: Tint:
gd: Tuar:

en: Temperature:
gd: Teothachd:

en: Shadows:
gd: Sgàilean:

note: FIXME: Hack to make the slider the same length as the other. Find out why it is aligned Differently (probably because it only has positive values)
en: Highlights:
gd: Soillseachadh:

en: Reset Colors
gd: Ath-shuidhich na dathan

en: Reset all color adjustments to original
gd: Ath-shuidhich gach rèiteachadh datha gu roghainn thùsail aige

en: Temperature
gd: Teothachd

en: Tint
gd: Tuar

en: Contrast
gd: Iomsgaradh

en: Saturation
gd: Sàthachd

en: Exposure
gd: Deisearas

en: Shadows
gd: Sgàilean

en: Highlights
gd: Soillseachadh

en: Contrast Expansion
gd: Leudachadh an iomsgaraidh

en: Angle:
gd: Ceàrn:

en: _Straighten
gd: _Dèan dìreach

en: %d Photo/Video | %d Photos/Videos
gd[0]: %d dealbh/video
gd[1]: %d dhealbh/video
gd[2]: %d dealbhan/videothan
gd[3]: %d dealbh/video

en: %d Video | %d Videos
gd[0]: %d video
gd[1]: %d video
gd[2]: %d videothan
gd[3]: %d video

en: %d Photo | %d Photos
gd[0]: %d dealbh
gd[1]: %d dhealbh
gd[2]: %d dealbhan
gd[3]: %d dealbh

en: No Event
gd: Chan eil tachartas ann

en: Events
gd: Tachartasan

en: No events
gd: Chan eil tachartas sam bith ann

en: No events found
gd: Cha deach tachartas sam bith a lorg

en: All Events
gd: A h-uile tachartas

en: Undated
gd: Gun cheann-là

note: if no name, pretty up the start time
en: Event %s
gd: Tachartas %s

en: Unable to generate a temporary file for %s: %s
gd: Cha b’ urrainn dhuinn faidhle sealach airson %s a chruthachadh: %s

en: Exporting
gd: Ag às-phortadh

en: File %s already exists. Replace?
gd: Tha am faidhle %s ann mu thràth. A bheil thu airson am fear ùr a chur ’na àite?

en: _Skip
gd: Gearr leum thairi_s air

en: _Replace
gd: _Cuir ’na àite

en: Replace _All
gd: Cuir an àite n_a h-uile

en: Export
gd: Às-phortaich

en: Folders
gd: Pasganan

en: Flagged
gd: Le bratach

en: Importing…
gd: ’Ga ion-phortadh…

en: Preparing to import…
gd: Ag ullachadh airson ion-phortadh…

en: Imported %s
gd: Chaidh %s ion-phortadh

en: Last Import
gd: An t-ion-phortadh mu dheireadh

en: Library
gd: Leabhar-lann

en: Photos
gd: Dealbhan

en: Import From Folder
gd: Ion-phortaich o phasgan

en: Empty Trash
gd: Falamhaich an sgudal

en: Emptying Trash…
gd: A’ falamhachadh an sgudail…

en: Shotwell is configured to import photos to your home directory.
    We recommend changing this in <span weight="bold">Edit %s Preferences</span>.
    Do you want to continue importing photos?
gd: Chaidh Shotwell a rèiteachadh ach an dèan a ion-phortadh nan dealbhan dhan phasgan dhachaigh agad.
    Mholamaid gun atharraich thu seo ann an <span weight="bold">Deasaich roghainnean %s</span>.
    A bheil thu airson leantainn air adhart le ion-phortachadh nan dealbhan?

en: Library Location
gd: Ionad na leabhar-lainn

note: TODO: Specify which directory/file.
en: Photos cannot be imported from this directory.
gd: Cha ghabh dealbhan ion-phortadh on phasgan seo.

en: Updating library…
gd: Ag ùrachadh na leabhar-lainn…

en: Preparing to auto-import photos…
gd: Ag ullachadh airson ion-phortadh gu fèin-obrach de dhealbhan…

en: Auto-importing photos…
gd: Ag ion-phortadh nan dealbhan gu fèin-obrachail…

en: Writing metadata to files…
gd: A’ sgrìobhadh am meata-dàta sna faidhlichean…

en: Missing Files
gd: Faidhlichean a tha a dhìth

en: Deleting…
gd: ’Ga sguabadh às…

en: Trash
gd: An sgudal

en: Trash is empty
gd: Tha an sgudal falamh

en: Delete
gd: Sguab às

en: Deleting Photos
gd: A’ sguabadh às nan dealbhan

en: Your photo library is not compatible with this version of Shotwell. It appears it was created by Shotwell %s (schema %d). This version is %s (schema %d). Please use the latest version of Shotwell.
gd: Chan eil leabhar-lann nan dealbhan agad co-chòrdail leis an tionndadh seo de Shotwell. Tha coltas gun deach a chruthachadh le Shotwell %s (sgeama %d). Seo tionndadh %s (sgeama %d). Nach cleachd thu an tionndadh às ùire de Shotwell?

en: Shotwell was unable to upgrade your photo library from version %s (schema %d) to %s (schema %d). For more information please check the Shotwell Wiki at %s
gd: Cha b’ urrainn dha Shotwell leabhar-lann nan dealbhan agad àrdachadh o thionndadh %s (sgeama %d) gu %s (sgeama %d). Airson barrachd fiosrachaidh, thoir sùil air an uicipeid aig Shotwell aig %s

en: Your photo library is not compatible with this version of Shotwell. It appears it was created by Shotwell %s (schema %d). This version is %s (schema %d). Please clear your library by deleting %s and re-import your photos.
gd: Chan eil leabhar-lann nan dealbh agad co-chòrdail leis an tionndadh seo de Shotwell. Tha coltas gun deach a chruthachadh le Shotwell %s (sgeama %d). Seo tionndadh %s (sgeama %d). Glan an leabhar-lann agad - sguab às %s agus ion-phortaich na dealbhan agad às ùr an uairsin.

en: Unknown error attempting to verify Shotwell’s database: %s
gd: Thachair mearachd nach aithne dhuinn nuair a dh’fheuch sinn ri stòr-dàta Shotwell a dhearbhadh: %s

en: Loading Shotwell
gd: A’ luchdadh Shotwell

en: Path to Shotwell’s private data
gd: An t-slighe dhan dàta phrìobhaideach aig Shotwell

en: DIRECTORY
gd: PASGAN

en: Do not monitor library directory at runtime for changes
gd: Na cum sùil air pasgan na leabhar-lainn airson atharraichean aig àm ruith

en: Don’t display startup progress meter
gd: Na seall an t-adhartas tòiseachaidh nuair a thòisicheas e

en: Show the application’s version
gd: Seall tionndadh na h-aplacaid

note: init GTK (valac has already called g_threads_init())
en: [FILE]
gd: [FAIDHLE]

en: Run “%s --help” to see a full list of available command line options.
gd: Cleachd “%s --help” airson liosta shlàn de roghainnean na loidhne-àithne fhaicinn a tha ri làimh.

en: Unable to process monitoring updates: %s
gd: Chan urrainn dhuinn na h-ùrachaidhean marasglaidh a làimhseachadh: %s

en: Adjust the size of the thumbnails
gd: Cuir air gleus meud nan dealbhagan

en: Shotwell was unable to play the selected video:
    %s
gd: Cha b’ urrainn dha Shotwell a’ video a thagh thu a chluich:
    %s

en: No photos/videos
gd: Chan eil dealbhan/videothan ann

en: Photos cannot be exported to this directory.
gd: Cha ghabh dealbhan às-phortadh dhan phasgan seo.

note: previous button
en: Previous photo
gd: An dealbh roimhe

note: next button
en: Next photo
gd: An ath-dhealbh

en: Photo source file missing: %s
gd: Tha faidhle bun-tùs an deilbh a dhìth: %s

en: Unable to export %s: %s
gd: Cha ghabh %s às-phortadh: %s

en: Low (%d%%)
gd: Ìseal (%d%%)

en: Medium (%d%%)
gd: Meadhanach (%d%%)

en: High (%d%%)
gd: Àrd (%d%%)

en: Maximum (%d%%)
gd: As motha (%d%%)

en: modified
gd: air atharrachadh

en: Fill the entire page
gd: Lìon an duilleag gu lèir

en: 2 images per page
gd: 2 ìomhaigh air gach duilleag

en: 4 images per page
gd: 4 ìomhaighean air gach duilleag

en: 6 images per page
gd: 6 ìomhaighean air gach duilleag

en: 8 images per page
gd: 8 ìomhaighean air gach duilleag

en: 16 images per page
gd: 16 ìomhaighean air gach duilleag

en: 32 images per page
gd: 32 ìomhaigh air gach duilleag

en: Image Settings
gd: Roghainnean an deilbh

en: Printing…
gd: ’Ga chlò-bhualadh…

en: Unable to print photo:
    
    %s
gd: Chan urrainn dhuinn an dealbh a chlò-bhualadh
    %s

en: Today
gd: An-diugh

en: Yesterday
gd: An-dè

en: Items:
gd: Nithean:

en: %d Event | %d Events
gd[0]: %d tachartas
gd[1]: %d thachartas
gd[2]: %d tachartasan
gd[3]: %d tachartas

note: display only one date if start and end are the same
en: Date:
gd: Ceann-là:

note: display only one time if start and end are the same
en: Time:
gd: Àm:

note: display time range display date range
en: From:
gd: O:

en: To:
gd: Gu:

en: Duration:
gd: Faid:

en: %.1f seconds
gd: %.1f diogan

en: Developer:
gd: Leasaichear:

note: nothing special to be done for now for Events
en: Location:
gd: Ionad:

en: File size:
gd: Meud an fhaidhle:

en: Current Development:
gd: Obair-leasachaidh làithreach:

en: Original dimensions:
gd: Am meud tùsail:

en: Camera make:
gd: Brannd a’ chamara:

en: Camera model:
gd: Modail a’ chamara:

en: Flash:
gd: Solas-boillsgidh:

en: Focal length:
gd: Faid an fhòcais:

en: Exposure date:
gd: Ceann-là deisearais:

en: Exposure time:
gd: Faid an deisearais:

en: Exposure bias:
gd: Bias an deisearais:

en: GPS latitude:
gd: Domhan-leud GPS:

en: GPS longitude:
gd: Domhan-fhad GPS:

en: Artist:
gd: Neach-ealain:

en: Copyright:
gd: Còir-lethbhreac:

en: Software:
gd: Bathar-bog:

en: Preparing for upload
gd: Ag ullachadh airson luchdadh suas

en: Uploading %d of %d
gd: A’ luchdadh suas %d à %d

en: Publishing to %s can’t continue because an error occurred:
gd: Chan urrainn leantainn air adhart leis an fhoillseachadh air %s oir thachair mearachd:

en: To try publishing to another service, select one from the above menu.
gd: A’ feuchainn ri fhoillseachadh air seirbhis eile, tagh aonan sa chlàr-taice gu h-àrd.

note: Here, we check whether more than one item is being uploaded, and if so, display an alternate message.
en: The selected video was successfully published. | The selected videos were successfully published.
gd[0]: Chaidh a’ video a thagh thu fhoillseachadh.
gd[1]: Chaidh na videothan a thagh thu fhoillseachadh.
gd[2]: Chaidh na videothan a thagh thu fhoillseachadh.
gd[3]: Chaidh na videothan a thagh thu fhoillseachadh.

en: The selected photo was successfully published. | The selected photos were successfully published.
gd[0]: Chaidh an dealbh a thagh thu fhoillseachadh.
gd[1]: Chaidh na dealbhan a thagh thu fhoillseachadh.
gd[2]: Chaidh na dealbhan a thagh thu fhoillseachadh.
gd[3]: Chaidh na dealbhan a thagh thu fhoillseachadh.

en: The selected photos/videos were successfully published.
gd: Chaidh na dealbhan/videothan a thagh thu fhoillseachadh.

en: Fetching account information…
gd: A’ faighinn fiosrachadh a’ chunntais…

en: Logging in…
gd: ’Gad chlàradh a-steach…

en: Publish Photos
gd: Foillsich na dealbhan

en: Publish photos _to:
gd: Foillsich na d_ealbhan air:

en: Publish Videos
gd: Foillsich na videothan

en: Publish videos _to
gd: Foillsich na videothan _air

en: Publish Photos and Videos
gd: Foillsich na dealbhan agus videothan

en: Publish photos and videos _to
gd: Foillsich na dealbhan agus _videothan air

note: There are no enabled publishing services that accept this media type, warn the user.
en: Unable to publish
gd: Chan urrainn dhuinn foillseachadh

en: Shotwell cannot publish the selected items because you do not have a compatible publishing plugin enabled. To correct this, choose <b>Edit %s Preferences</b> and enable one or more of the publishing plugins on the <b>Plugins</b> tab.
gd: Chan urrainn dha Shotwell na nithean a thagh thu fhoillseachadh air sgàth ’s nach eil plugan foillseachaidh freagarrach an comas agad. Airson seo a chur ceart, tagh <b>Deasaich roghainnean %s</b> agus cuir an comas co-dhiù aon phlugan foillseachaidh air an taba <b>Plugain</b>.

en: Publishing
gd: ’Ga fhoillseachadh

en: Rotate
gd: Cuairtich

en: Rotate Right
gd: Cuairtich gu deiseil

en: Rotate the photos right (press Ctrl to rotate left)
gd: Cuairtich na dealbhan gu deiseil (brùth Ctrl gus a chuairteachadh gu tuathail)

en: Rotate Left
gd: Cuairtich gu tuathail

en: Rotate the photos left
gd: Cuairtich na dealbhan gu tuathail

en: Flip Horizontally
gd: Thoir flip air a’ chòmhnard

en: Flip Vertically
gd: Thoir flip gu h-inghearach

en: _About
gd: _Mu dhèidhinn

en: _Apply
gd: Cuir _an sàs

en: _Edit
gd: D_easaich

en: _Forward
gd: Air a_dhart

en: Fulls_creen
gd: _Làn-sgrìn

en: _Help
gd: _Cobhair

en: Leave _Fullscreen
gd: _Fàg an làn-sgrìn

en: _New
gd: Ù_r

en: _Next
gd: Ai_r adhart

en: _Preferences
gd: _Roghainnean

en: _Previous
gd: _Air ais

en: _Quit
gd: _Fàg an-seo

en: _Refresh
gd: _Ath-nuadhaich

en: _Revert
gd: _Till

en: Save _As
gd: Sàbhail _mar

en: Sort _Ascending
gd: Seòrsaich a’ _dìreadh

en: Sort _Descending
gd: Seòrsaich a’ _teàrnadh

en: _Stop
gd: Cuir _stad air

en: _Undelete
gd: _Neo-dhèan an sguabadh às

en: _Normal Size
gd: Meud _abhàisteach

en: Best _Fit
gd: _Meud as fhearr

en: Zoom _In
gd: Sù_m a-steach

en: Zoom _Out
gd: Sùm _a-mach

en: Enhance
gd: Leasaich

en: Automatically improve the photo’s appearance
gd: Leasaich dreach an deilbh gu fèin-obrachail

en: Copy Color Adjustments
gd: Dèan lethbhreac de dh’atharraichean nan dathan

en: Copy the color adjustments applied to the photo
gd: Dèan lethbhreac de dh’atharraichean nan dathan a chaidh a chur air an dealbh

en: Paste Color Adjustments
gd: Cuir ann atharraichean nan dathan

en: Apply copied color adjustments to the selected photos
gd: Cuir ann atharraichean nan dathan a chaidh a chur air na dealbhan a thagh thu

en: _Crop
gd: _Bearr

en: Crop
gd: Bearr

en: Crop the photo’s size
gd: Bearr meud an deilbh

en: Straighten
gd: Dèan dìreach

en: Straighten the photo
gd: Dèan dìreach an dealbh

en: _Red-eye
gd: _Sùil dhearg

en: Red-eye
gd: Sùil dhearg

en: Reduce or eliminate any red-eye effects in the photo
gd: Lughdaich no thoir air falbh sùil dhearg sam bith anns an dealbh

en: _Adjust
gd: C_uir air gleus

en: Adjust
gd: Cuir air gleus

en: Adjust the photo’s color and tone
gd: Cuir air gleus dath agus tòna an deilbh

en: Revert to Original
gd: Till an tionndadh tùsail

en: Revert External E_dits
gd: Neo-dhèan d_easachadh a-muigh sam bith

en: Revert to the master photo
gd: Till maighstir an deilbh

en: Set selected image to be the new desktop background
gd: Suidhich an dealbh a thagh thu mar chùlaibh an deasga

en: Set as _Desktop Slideshow…
gd: Suidhich mar thaisbeanadh-shleamhnagan an _deasga…

en: _Undo
gd: _Neo-dhèan

en: Undo
gd: Neo-dhèan

en: _Redo
gd: _Ath-dhèan

en: Redo
gd: Ath-dhèan

en: Re_name Event…
gd: Thoir ai_nm ùr air an tachartas…

en: Make _Key Photo for Event
gd: Cleachd _seo mar phrìomh-dhealbh an tachartais

en: Make Key Photo for Event
gd: Cleachd seo mar phrìomh-dhealbh an tachartais

en: _New Event
gd: Tachartas ù_r

en: New Event
gd: Tachartas ùr

en: Move Photos
gd: Gluais na dealbhan

en: Move photos to an event
gd: Gluais na dealbhan gu tachartas

en: _Merge Events
gd: _Co-aonaich na tachartasan

en: Merge
gd: Co-aonaich

en: Combine events into a single event
gd: Cuir còmhla na tachartasan san aon tachartas

en: _Set Rating
gd: _Suidhich rangachadh

en: Set Rating
gd: Suidhich rangachadh

en: Change the rating of your photo
gd: Atharraich rangachadh an deilbh agad

en: _Increase
gd: _Cuir am meud

en: Increase Rating
gd: Cuir am meud an rangachadh

en: _Decrease
gd: _Lùghdaich

en: Decrease Rating
gd: Lùghdaich an rangachadh

en: _Unrated
gd: _Gun rangachadh

en: Unrated
gd: Gun rangachadh

en: Rate Unrated
gd: Thoir air falbh rangachadh sam bith

en: Setting as unrated
gd: A’ toirt air falbh rangachadh sam bith

en: Remove any ratings
gd: Thoir air falbh rangachadh sam bith

en: _Rejected
gd: Air a _dhiùltadh

en: Rejected
gd: Air a dhiùltadh

en: Rate Rejected
gd: Thoir rangachadh “Air a dhiùltadh” dha

en: Setting as rejected
gd: A’ toirt rangachadh “Air a dhiùltadh” dha

en: Set rating to rejected
gd: Thoir rangachadh “Air a dhiùltadh” dha

en: Rejected _Only
gd: Na chaidh a dhiùltadh a-_mhàin

en: Rejected Only
gd: Na chaidh a dhiùltadh a-mhàin

en: Show only rejected photos
gd: Na seall ach dealbhan a chaidh a dhiùltadh

en: All + _Rejected
gd: Na h-uile ⁊ feadhainn air _dhiùltadh

[ctx: Tooltip]
en: Show all photos, including rejected
gd: Seall gach dealbh, a’ toirt a-steach feadhainn a chaidh a dhiùltadh

en: _All Photos
gd: _Na h-uile dealbh

note: Button tooltip
en: Show all photos
gd: Seall a h-uile dealbh

en: _Ratings
gd: _Rangachaidhean

en: Display each photo’s rating
gd: Seall an rangachadh aig gach dealbh

en: _Filter Photos
gd: _Criathraich na dealbhan

en: Filter Photos
gd: Criathraich na dealbhan

en: Limit the number of photos displayed based on a filter
gd: Cuingich àireamh nan dealbhan a chithear le criathrag

en: Duplicate
gd: Dùblaich

en: Make a duplicate of the photo
gd: Dùblaich an dealbh

en: _Export…
gd: Às-p_hortaich…

en: _Print…
gd: _Clò-bhuail…

en: Pu_blish…
gd: _Foillsich…

en: Publish to various websites
gd: Foillsich air iomadh làrach-lìn

en: Edit _Title…
gd: Deasaich an _tiotal…

[ctx: Button Label]
note: Button label
en: Edit Title
gd: Deasaich an tiotal

en: Edit _Comment…
gd: Deasaich am _beachd…

note: Button label
en: Edit Comment
gd: Deasaich am beachd

en: Edit Event _Comment…
gd: Deasaich _beachd an tachartais…

en: _Adjust Date and Time…
gd: Cuir _air gleus an ceann-là agus an t-àm…

en: Adjust Date and Time
gd: Cuir air gleus an ceann-là agus an t-àm

en: Add _Tags…
gd: Cuir _tagaichean ris…

en: _Add Tags…
gd: Cuir t_agaichean ris…

[ctx: Dialog Title]
note: Dialog title
en: Add Tags
gd: Cuir tagaichean ris

en: Send T_o…
gd: Cuir _gu…

en: _Find…
gd: _Lorg…

en: Find
gd: Lorg

en: Find an image by typing text that appears in its name or tags
gd: Lorg dealbh ’s tu a’ cur a-steach teacsa a tha a’ nochdadh ’na ainm no sna tagaichean aige

en: _Flag
gd: Cuir _bratach ris

en: Un_flag
gd: Thoir a’ bhratach air _falbh

en: _Rename…
gd: _Thoir ainm ùr air…

en: Unable to launch editor: %s
gd: Chan urrainn dhuinn an deasaiche a chur gu dol: %s

en: Add Tag “%s”
gd: Cuir an taga “%s” ris

note: Used when adding two tags to photo(s)
en: Add Tags “%s” and “%s”
gd: Cuir na tagaichean “%s” agus “%s” ris

[ctx: UndoRedo menu entry]
note: Undo/Redo command name (in Edit menu)
en: Add Tags
gd: Cuir tagaichean ris

en: _Delete Tag “%s”
gd: _Sguab às an taga “%s”

en: Delete Tag “%s”
gd: Sguab às an taga “%s”

en: Delete Tag
gd: Sguab às an taga

en: Re_name Tag “%s”…
gd: Thoir ai_nm eile air an taga “%s”…

en: Rename Tag “%s” to “%s”
gd: Thoir “%2$s” air an taga “%1$s”

en: Modif_y Tags…
gd: Atharraich na ta_gaichean…

en: Modify Tags
gd: Atharraich na tagaichean

en: Tag Photo as “%s” | Tag Photos as “%s”
gd[0]: Cuir an taga “%s” ris an dealbh
gd[1]: Cuir an taga “%s” ris na dealbhan
gd[2]: Cuir an taga “%s” ris na dealbhan
gd[3]: Cuir an taga “%s” ris na dealbhan

en: Tag the selected photo as “%s” | Tag the selected photos as “%s”
gd[0]: Cuir an taga “%s” ris an dealbh a thagh thu
gd[1]: Cuir an taga “%s” ris na dealbhan a thagh thu
gd[2]: Cuir an taga “%s” ris na dealbhan a thagh thu
gd[3]: Cuir an taga “%s” ris na dealbhan a thagh thu

en: Remove Tag “%s” From _Photo | Remove Tag “%s” From _Photos
gd[0]: Thoir air falbh an taga “%s” on _dealbh
gd[1]: Thoir air falbh an taga “%s” o na _dealbhan
gd[2]: Thoir air falbh an taga “%s” o na _dealbhan
gd[3]: Thoir air falbh an taga “%s” o na _dealbhan

en: Remove Tag “%s” From Photo | Remove Tag “%s” From Photos
gd[0]: Thoir air falbh an taga “%s” on dealbh
gd[1]: Thoir air falbh an taga “%s” o na dealbhan
gd[2]: Thoir air falbh an taga “%s” o na dealbhan
gd[3]: Thoir air falbh an taga “%s” o na dealbhan

en: Unable to rename tag to “%s” because the tag already exists.
gd: Chan urrainn dhuinn “%s” a thoirt air an taga a chionn ’s gu bheil an taga sin ann mu thràth.

en: Unable to rename search to “%s” because the search already exists.
gd: Chan urrainn dhuinn “%s” a thoirt air an lorg air sgàth ’s gu bheil a leithid ann mar-thà.

note: Saved search button
en: Saved Search
gd: Lorg a chaidh a shàbhaladh

en: Delete Search
gd: Sguab às an lorg

en: _Edit…
gd: D_easaich…

en: Re_name…
gd: Thoir ai_nm ùr air…

en: Rename Search “%s” to “%s”
gd: Thoir “%2$s” air an lorg “%1$s”

en: Delete Search “%s”
gd: Sguab às an lorg “%s”

en: Rate %s
gd: Thoir an rangachadh %s dha

en: Set rating to %s
gd: Thoir an rangachadh %s dha

en: Setting rating to %s
gd: A’ toirt an rangachadh %s dha

en: Display %s
gd: Seall %s

en: Only show photos with a rating of %s
gd: Na seall ach dealbhan aig a bheil an rangachadh %s

en: %s or Better
gd: %s no nas fhearr

en: Display %s or Better
gd: Seall %s no feadhainn nas fhearr

en: Only show photos with a rating of %s or better
gd: Na seall dealbhan ach feadhainn aig a bheil rangachadh %s no fear nas fhearr

en: Remove the selected photos from the trash
gd: Thoir na dealbhan a thagh thu air falbh on sgudal

en: Remove the selected photos from the library
gd: Thoir na dealbhan a thagh thu air falbh on leabhar-lann

en: _Restore
gd: _Aisig

en: Move the selected photos back into the library
gd: Gluais na dealbhan a thagh thu air ais dhan leabhar-lann

en: Show in File Mana_ger
gd: Seall ann am manai_dsear nam faidhlichean

en: Open the selected photo’s directory in the file manager
gd: Fosgail pasgan an deilbh a thagh thu ann am manaidsear nam faidhlichean

en: Unable to open in file manager: %s
gd: Cha ghabh fhosgladh manaidsear nam faidhlichean: %s

en: R_emove From Library
gd: T_hoir air falbh on leabhar-lann

en: _Move to Trash
gd: _Gluais dhan sgudal

en: Select _All
gd: Tagh n_a h-uile

en: Select all items
gd: Tagh a h-uile nì

note: ...precache the timestamp string... / Locale-specific time format for 12-hour time, i.e. 8:31 PM / Precede modifier with a dash ("-") to pad with spaces, otherwise will pad with zeroes / See http://developer.gnome.org/glib/2.32/glib-GDateTime.html#g-date-time-format / Locale-specific time format for
en: %a %b %d, %Y
gd: %a %d %b %Y

[ctx: MultidayFormat]
note: / Locale-specific starting date format for multi-date strings, / i.e. the "Tue Mar 08" in "Tue Mar 08 - 10, 2006" / See http://developer.gnome.org/glib/2.32/glib-GDateTime.html#g-date-time-format
en: %a %b %d
gd: %a %d %b

[ctx: MultimonthFormat]
note: / Locale-specific calendar date format for multi-month strings, / i.e. the "Tue Mar 08" in "Tue Mar 08 to Mon Apr 06, 2006" / See http://developer.gnome.org/glib/2.32/glib-GDateTime.html#g-date-time-format
en: %a %b %d
gd: %a %d %b

[ctx: MultimonthFormat]
note: / Locale-specific calendar date format for multi-month strings, / i.e. the "Mon Apr 06, 2006" in "Tue Mar 08 to Mon Apr 06, 2006" / See http://developer.gnome.org/glib/2.32/glib-GDateTime.html#g-date-time-format
en: %a %b %d, %Y
gd: %a %d %b %Y

en: Slideshow
gd: Taisbeanadh-shleamhnagan

note: Ordering must correspond with SearchConditionText.Context
en: contains
gd: is na leanas ’na bhroinn

note: Ordering must correspond with Context
en: is exactly
gd: a tha gu pongail

en: starts with
gd: a tha a’ tòiseachadh le

en: ends with
gd: a tha a’ crìochnachadh le

en: does not contain
gd: anns nach eil

en: is not set
gd: nach deach a shuidheachadh

en: is set
gd: a chaidh a shuidheachadh

note: Ordering must correspond with SearchConditionMediaType.Context
en: is
gd: a tha ’na

en: is not
gd: nach eil ’na

note: Ordering must correspond with SearchConditionMediaType.MediaType
en: any photo
gd: dealbh sam bith

en: a raw photo
gd: dhealbh amh

en: a video
gd: video

en: has
gd: Chaidh

en: has no
gd: Cha deach

en: modifications
gd: atharrachadh a dhèanamh air

en: internal modifications
gd: atharrachadh inntearnail a dhèanamh air

en: external modifications
gd: atharrachadh on taobh a-muigh a dhèanamh air

note: Ordering must correspond with SearchConditionFlagged.State
en: flagged
gd: a tha bratach ris

en: not flagged
gd: nach eil bratach ris

en: and higher
gd: agus nas àirde

en: only
gd: a-mhàin

en: and lower
gd: agus nas lugha

en: is after
gd: a tha àn dèidh

en: is before
gd: a tha ro

en: is between
gd: a tha eadar

en: and
gd: agus

en: Any text
gd: Teacsa sam bith

en: Title
gd: Tiotal

en: Tag
gd: Taga

en: Comment
gd: Beachd

en: Event name
gd: Ainm an tachartais

en: File name
gd: Ainm an fhaidhle

en: Media type
gd: Seòrsa a’ mheadhain

en: Flag state
gd: Staid na brataich

en: Photo state
gd: Staid an deilbh

en: Rating
gd: Rangachadh

en: Date
gd: Ceann-là

en: Saved Searches
gd: Luirg a shàbhail thu

en: ★+ Rating
gd: Rangachadh ★+

en: ★★+ Rating
gd: Rangachadh ★★+

en: ★★★+ Rating
gd: Rangachadh ★★★+

en: ★★★★+ Rating
gd: Rangachadh ★★★★+

en: ★★★★★+ Rating
gd: Rangachadh ★★★★★+

en: Error loading search bar UI: %s
gd: Mearachd a’ luchdadh eadar-aghaidh a’ bhàir-luirg: %s

note: Ticket #3260 - Add a 'close' context menu to the searchbar. Prepare the close menu for use, but don't display it yet; we'll connect it to secondary click later on.
en: Close
gd: Dùin

note: Type label and toggles
en: Type
gd: Seòrsa

en: Videos
gd: Videothan

en: RAW Photos
gd: Dealbhan RAW

note: Set up toolbar add toolbar buttons
en: Back
gd: Air ais

en: Go to the previous photo
gd: Air ais dhan dealbh roimhe

en: Pause
gd: Cuir ’na stad

en: Pause the slideshow
gd: Cuir an taisbeanadh-shleamhnagan ’na stad

en: Next
gd: Air adhart

en: Go to the next photo
gd: Air adhart dhan ath-dhealbh

en: Settings
gd: Roghainnean

en: Change slideshow settings
gd: Atharraich roghainnean an taisbeanaidh-shleamhnagan

note: An entire slideshow set might be missing, so check for a loop.
en: All photo source files are missing.
gd: Tha gach tùs-fhaidhl nan dealbhan a dhìth.

en: Play
gd: Cluich

en: Continue the slideshow
gd: Lean air an taisbeanadh-shleamhnagan

en: Slideshow Transitions
gd: Tar-mhùthaidhean an taisbeanaidh-shleamhnagan

en: (None)
gd: (Chan eil gin)

en: None
gd: Chan eil gin

en: Random
gd: Air thuaiream

en: Tags
gd: Tagaichean

en: untitled
gd: gun tiotal

note: multiple videos
en: Export Videos
gd: Às-phortaich videothan

en: _Developer
gd: _Leasaichear

en: View Eve_nt for Photo
gd: Seall an tac_hartas aig an dealbh

en: _File
gd: _Faidhle

en: Save _As…
gd: Sàbhail m_ar…

en: _View
gd: _Sealladh

en: Fit to _Page
gd: Co-fhreagair ris an _duilleag

en: Zoom _100%
gd: _100% de shùm

en: Zoom _200%
gd: _200% de shùm

en: _Photo
gd: _Dealbh

en: _Previous Photo
gd: An dealbh _roimhe

en: _Next Photo
gd: _An ath-dhealbh

en: T_ools
gd: I_nnealan

en: _Frequently Asked Questions
gd: _Ceistean àbhaisteach

en: _Report a Problem…
gd: Dèan aith_ris air duilgheadas…

en: Import From _Application…
gd: _Ion-phortaich o aplacaid…

en: Empty T_rash
gd: Falamhaich an s_gudal

en: _Find
gd: _Lorg

en: Ne_w Saved Search…
gd: Lorg ù_r a chaidh a shàbhaladh…

en: _Basic Information
gd: _Fiosrachadh bunasach

en: E_xtended Information
gd: F_iosrachdadh leudaichte

en: _Search Bar
gd: _Bàr nan lorg

en: S_idebar
gd: Bàr-_taoibh

en: T_oolbar
gd: _Bàr-inneal

en: _Comments
gd: _Beachdan

en: Sort _Events
gd: Seòrsaich na _tachartasan

en: _Ascending
gd: A’ _dìreadh

en: D_escending
gd: A’ teàrna_dh

en: Even_ts
gd: Tach_artasan

en: _Titles
gd: _Tiotalan

en: Ta_gs
gd: Ta_gaichean

en: Sort _Photos
gd: Seòrsaich na _dealbhan

en: By _Title
gd: A-rèir _tiotail

en: By _Filename
gd: A-rèir ainm an _fhaidhle

en: By Exposure _Date
gd: A-rèir _ceann-là an deisearais

en: By _Rating
gd: A-rèir _rangachaidh

en: _Descending
gd: A’ teàrna_dh

en: _Photos
gd: _Dealbhan

en: _Stop Import
gd: Thoir _stad air an ion-phortadh

en: Display
gd: Sealladh

en: _Import photos to:
gd: _Ion-phortaich dealbhan dha:

en: _Watch library directory for new files
gd: _Cum sùil air pasgan na leabhar-lainn airson faidhlichean ùra

en: Importing
gd: Ag ion-phortadh

en: _Directory structure:
gd: Structar a’ p_hasgain:

en: Example:
gd: Ball-eisimpleir:

en: R_ename imported files to lowercase
gd: _Sparr litrichean beaga air ainmean fhaidhlichean a thèid ion-phortadh

en: Metadata
gd: Meata-dàta

en: Write tags, titles, and other _metadata to photo files
gd: Sgrìobh tagaichean, tiotalan agus _meata-dàta eile ann am faidhlichean deilbh

en: RAW Developer
gd: Leasaichear RAW

en: De_fault:
gd: B_un-roghainn:

en: _Pattern:
gd: _Pàtran:

en: E_xternal photo editor:
gd: Deasaiche dhealbhan air an taobh a-m_uigh:

en: External _RAW editor:
gd: Deasaiche _RAW air an taobh a-muigh:

en: External Editors
gd: Deasaichean air an taobh a-muigh

en: Plugins
gd: Plugain

en: Shotwell Preferences
gd: Roghainnean Shotwell

en: <b>Printed Image Size</b>
gd: <b>Meud an deilbh chlò-bhuailte</b>

en: Use a _standard size:
gd: Cleachd meud _stannardach:

en: Use a c_ustom size:
gd: Cleachd meud g_nàthaichte:

note: Abbrevation for "inch"
en: in.
gd: òir.

en: _Match photo aspect ratio
gd: _Maidsich co-mheas an deilbh

en: _Autosize:
gd: Meud fèin-_obrachail:

en: <b>Titles</b>
gd: <b>Tiotalan</b>

en: Print image _title
gd: Clo-bhuail _tiotal an deilbh

en: <b>Pixel Resolution</b>
gd: <b>Dùmhlachd-bhreacaidh nam piogsailean</b>

en: _Output photo at:
gd: Dèan de_albh aig:

en: pixels per inch
gd: piogsailean gach òirleach

en: Search
gd: Lorg

en: Cancel
gd: Sguir dheth

en: OK
gd: Ceart ma-thà

en: _Name of search:
gd: _Ainm an luirg:

en: _Match
gd: _Maidsich

en: any
gd: gin sam bith

en: all
gd: na h-uile

en: none
gd: chan eil gin

en: of the following:
gd: dhe na leanas:

en: Set as Desktop Background
gd: Suidhich mar chùlaibh an deasga

en: Use for Desktop
gd: Cleachd airson an deasga

en: Use for Lock Screen
gd: Cleachd airson na sgrìn-glasaidh

en: Set as Desktop Slideshow
gd: Suidhich mar thaisbeanadh-shleamhnagan an deasga

en: Generate desktop background slideshow
gd: Cruthaich taisbeanadh-shleamhnagan a’ chùlaibh

en: Show each photo for
gd: Seall gach dealbh

en: period of time
gd: fad greiseig

en: How long each photo is shown on the desktop background
gd: Dè cho fad ’s a thèid gach dealbh a shealltainn air cùlaibh an deasga

en: New _Tag…
gd: _Taga ùr…

en: _Delay:
gd: _Dàil:

en: _Transition effect:
gd: Èifeachd an _tar-mhùthaidh:

en: Transition d_elay:
gd: Dàil an tar-mhùthaidh:

en: Show t_itle
gd: Seall an t_iotal

en: seconds
gd: diogan

en: label
gd: leubail

en: Delete all photos in the trash
gd: Sguab às na dealbhan uile a tha san sgudal
