shotwell-0.15 - en to sk translation catalogue (993 entries)

en: Popular photo manager
sk: Obľúbený správca fotografií

en: Shotwell supports JPEG, PNG, TIFF, and a variety of RAW file formats.
sk: Prehliadač Shotwell podporuje formáty JPEG, PNG, TIFF a množstvo súborov RAW.

en: Photo Manager
sk: Správca fotografií

en: Organize your photos
sk: Organizuje vaše fotografie

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: album;camera;cameras;crop;edit;enhance;export;gallery;image;images;import;organize;photo;photographs;photos;picture;pictures;photography;print;publish;rotate;share;tags;video;facebook;flickr;picasa;youtube;piwigo;
sk: album;fotoaparát;fotoaparáty;kamera;kamery;orezať;orezanie;vylepšiť;vylepšenie;export;galéria;obrázok;obrázky;import;organizovať;fotografia;fotografie;fotograf;tlač;uverejniť;zverejniť;otočiť;otočenie;zdieľať;zdieľanie;sprístupniť;sprístupnenie;značky;video;facebook;flickr;picasa;youtube;piwigo;

en: Shotwell Viewer
sk: Prehliadač Shotwell

en: Photo Viewer
sk: Prehliadač fotografií

en: authentication token
sk: token overenia totožnosti

en: default size
sk: predvolená veľkosť

en: Rajce URL
sk: URL služby Rajce

en: URL of the Rajce server.
sk: URL servera služby Rajce.

en: username
sk: používateľské meno

en: Rajce username, if logged in.
sk: Používateľské meno služby Rajce, pri prihlásení.

en: user token, if remembered.
sk: Token používateľa, ak je zapamätaný.

en: last category
sk: posledná kategória

en: The last selected Rajce category.
sk: Posledná vybraná kategória služby Rajce.

en: last photo size
sk: veľkosť poslednej fotografie

en: remember
sk: zapamätať

en: hide album
sk: skryť album

en: open album in web browser
sk: otvoriť album v prehliadači

en: display basic properties
sk: zobraziť základné vlastnosti

en: display extended properties
sk: zobraziť rozšírené vlastnosti

en: display sidebar
sk: zobraziť bočný panel

en: display toolbar
sk: zobraziť panel nástrojov

en: display search bar
sk: zobraziť panel vyhľadávania

en: display photo titles
sk: zobraziť názvy fotografií

en: display photo comments
sk: zobraziť komentáre k fotografiám

en: display event comments
sk: zobraziť komentáre k udalostiam

en: display photo tags
sk: zobraziť značky fotografií

en: display photo ratings
sk: zobraziť hodnotenia fotografií

en: sort events ascending
sk: usporiadať udalosti vzostupne

en: sort library photos ascending
sk: usporiadať fotografie knižnice vzostupne

en: sort event photos ascending
sk: usporiadať fotografie udalostí vzostupne

en: modify original photo files
sk: upraviť pôvodné súbory fotiek

en: sidebar position
sk: pozícia bočného panela

en: pin toolbar state
sk: pripnúť stav panela nástrojov

en: Pin toolbar in fullscreen, or not.
sk: Určí, či bude panel nástrojov pripnutý v režime celej obrazovky.

en: background color
sk: farba pozadia

en: delay
sk: oneskorenie

en: transition delay
sk: oneskorenie prechodu

en: transition effect id
sk: identifikátor efektu prechodu

en: Show title
sk: Zobraziť názov

en: import directory
sk: adresár importu

en: watch library directory for new files
sk: sledovať nové súbory v adresári knižnice

en: write metadata to master files
sk: zapísať metaúdaje do hlavných súborov

en: directory pattern
sk: vzor adresárov

en: user name
sk: používateľské meno

en: The name of the currently logged in Facebook user, if any
sk: Meno aktuálne prihláseného používateľa do služby Facebook, ak nejaký existuje

en: password
sk: heslo

en: remember password
sk: zapamätať heslo

en: Gallery3 username
sk: Používateľské meno služby Gallery3

en: API key
sk: Kľúč API

en: Gallery3 API key
sk: Kľúč API služby Gallery3

en: Gallery3 site URL
sk: URL stránky služby Gallery3

en: content ppi
sk: ppi obsahu

en: content height
sk: výška obsahu

en: content units
sk: jednotky obsahu

en: print titles
sk: vytlačiť názvy

en: You have already logged in and out of Facebook during this Shotwell session.
    To continue publishing to Facebook, quit and restart Shotwell, then try publishing again.
sk: Počas tohoto spustenia programu Shotwell ste sa už prihlásili a odhlásili zo siete Facebook.
    Aby ste mohli naďalej uverejňovať fotografie na sieti Facebook, ukončite a znova spustite Shotwell, a potom to skúste znova.

en: Enter the confirmation number which appears after you log into Flickr in your Web browser.
sk: Zadajte potvrdzovacie číslo, ktoré bolo zobrazené po prihlásený do služby Flickr vo vašom webovom prehliadači.

en: Authorization _Number:
sk: Autorizačné čí_slo:

en: Con_tinue
sk: _Pokračovať

en: You are not currently logged into Flickr.
    
    Click Log in to log into Flickr in your Web browser. You will have to authorize Shotwell Connect to link to your Flickr account.
sk: Momentálne nie ste prihlásený do služby Flickr.
    
    Kliknite na Prihlásiť pre prihlásenie do služby Flickr vo vašom webovom prehliadači. Budete musieť autorizovať Shotwell Connect odkaz na váš účet Flickr.

en: Preparing for login…
sk: Pripravuje sa prihlásenie…

en: Verifying authorization…
sk: Overuje sa autorizácia…

en: You have already logged in and out of a Google service during this Shotwell session.
    
    To continue publishing to Google services, quit and restart Shotwell, then try publishing again.
sk: Už ste sa prihlásili a odhlásili zo služby Google počas tejto relácie programu Shotwell.
    Na pokračovanie v uverejňovaní na služby Google, ukončite a znovu spustite program Shotwell a skúste uverejňovanie znovu.

en: You are not currently logged into YouTube.
    
    You must have already signed up for a Google account and set it up for use with YouTube to continue. You can set up most accounts by using your browser to log into the YouTube site at least once.
sk: Momentálne nie ste prihlásený do služby YouTube.
    
    Aby ste mohli pokračovať, musíte si vytvoriť účet Google a nastaviť ho na používanie služby YouTube. Väčšinu účtov takto môžete nastaviť prihláseným sa aspoň raz cez prehliadač na stránku služby YouTube (http://www.youtube.com/).

en: Visit the Shotwell home page
sk: Navštíviť domovskú stránku programu Shotwell

en: A temporary file needed for publishing is unavailable
sk: Dočasný súbor potrebný na uverejnenie nie je dostupný

en: Copyright 2016 Software Freedom Conservancy Inc.
sk: Autorské práva 2016 Software Freedom Conservancy Inc.

en: Welcome to the F-Spot library import service.
    
    Please select a library to import, either by selecting one of the existing libraries found by Shotwell or by selecting an alternative F-Spot database file.
sk: Vitajte v importovacej službe F-Spot knižnice.
    
    Prosím, zvoľte knižnicu na importovanie vybratím jednej z existujúcich knižníc nájdených aplikáciou Shotwell alebo vybratím alternatívneho súboru F-Spot databázy.

en: Welcome to the F-Spot library import service.
    
    Please select an F-Spot database file.
sk: Vitajte v importovacej službe F-Spot knižnice.
    
    Prosím, vyberte súbor F-Spot databázy.

en: Manually select an F-Spot database file to import:
sk: Ručne vyberte súbor F-Spot databázy na importovanie:

en: Cannot open the selected F-Spot database file: the file does not exist or is not an F-Spot database
sk: Nedá sa ovoriť vybraný súbor F-Spot databázy: súbor neexistuje alebo nie je F-Spot databázou

en: Cannot open the selected F-Spot database file: this version of the F-Spot database is not supported by Shotwell
sk: Nedá sa ovoriť vybraný súbor F-Spot databázy: táto verzia F-Spot databázy nie je podporovaná aplikáciou Shotwell

en: Cannot read the selected F-Spot database file: error while reading tags table
sk: Nedá sa načítať vybraný súbor F-Spot databázy: chyba počas načítavania tabuľky značiek

en: Cannot read the selected F-Spot database file: error while reading photos table
sk: Nedá sa načítať vybraný súbor F-Spot databázy: chyba počas načítavania tabuľky fotiek

en: Shotwell has found %d photos in the F-Spot library and is currently importing them. Duplicates will be automatically detected and removed.
    
    You can close this dialog and start using Shotwell while the import is taking place in the background.
sk: Shotwell našiel %d fotiek v knižnici F-Spot a momentálne ich importuje. Duplikáty budú automaticky zistené a odstránené.
    
    Môžete zavrieť toto okno a začať používať aplikácie Shotwell, zatiaľ čo importovanie bude prebiehať na pozadí.

en: F-Spot library: %s
sk: Knižnica F-Spot: %s

en: Preparing to import
sk: Pripravuje sa importovanie

en: Core Data Import Services
sk: Služby importu údajov jadra

en: _Gallery3 URL:
sk: URL služby _Gallery3:

en: _User name:
sk: Používateľské _meno

en: _Password:
sk: _Heslo

en: Go _Back
sk: Späť

en: _Log in
sk: _Prihlásiť

en: API _Key:
sk: _Kľúč API:

en: or
sk: hodín

en: An _existing album
sk: _Existujúcom albume:

en: A _new album
sk: Photos will be _visible by:

en: _Remove location, tag and camera-identifying data before uploading
sk: _Odstrániť umiestnenie, značku a indentifikačné údaje o fotoaparáte pred odovzdaním

en: Scaling constraint:
sk: _Zachovať pomer podľa:

en: pixels
sk:  _pixelov

en: Original size
sk: Pôvodnej veľkosti

en: Width or height
sk: Šírky alebo výšky

en: _Logout
sk: _Odhlásiť

en: _Publish
sk: U_verejniť

en: Gallery3 publishing module
sk: Modul na uverejňovanie na službe Gallery3

en: You are not currently logged into your Gallery.
    
    You must have already signed up for a Gallery3 account to complete the login process.
sk: Momentálne nie ste prihlásený do vašej galérie.
    Aby ste mohli dokončiť prihlásenie, musíte mať zaregistrovaný účet na službe Gallery3.

en: Shotwell default directory
sk: Predvolený adresár programu Shotwell

en: 
    Note that Gallery3 only supports the video types that Flowplayer does.
sk: 
    Berte na vedomie, že služba Gallery3 podporuje iba tie isté formáty videí ako služba Flowplayer.

note: populate any widgets whose contents are programmatically-generated
en: Publishing to %s as %s.
sk: Uverejňuje sa na %s pod používateľským menom %s.

en: Enter the URL for your Gallery3 site and the username and password (or API key) for your Gallery3 account.
sk: Zadajte adresu URL vašej knižnice fotografií v službe Piwigo a taktiež patričné používateľské meno a heslo k účtu služby Piwigo pre danú knižnicu.

en: The username and password or API key were incorrect. To try again, re-enter your username and password below.
sk: Používateľské meno a heslo, alebo kľúč API neboli správne. Pre nový pokus znovu zadajte používateľské meno a heslo nižšie.

en: The URL entered does not appear to be the main directory of a Gallery3 instance. Please make sure you typed it correctly and it does not have any trailing components (e.g., index.php).
sk: Zdá sa, že zadaná URL neodkazuje na hlavný adresár inštancie Gallery3. Prosím, uistite sa, že ste ju zadali správne a že neobsahuje žiadne koncové prípony (napr. index.php).

en: Unrecognized User
sk: Nerozpoznaný používateľ

en:  Site Not Found
sk:  Stránka sa nenašla

en: _Email address
sk: _Emailová adresa

en: _Password
sk: _Heslo

en: _Remember
sk: Za_pamätať heslo

en: Log in
sk: Prihlásiť

en: An _existing album:
sk: _Existujúcom albume:

en: A _new album named:
sk: Photos will be _visible by:

en: _Hide album
sk: _Skryť album

en: Open target _album in browser
sk: Otvoriť cieľový _album v prehliadači

en: Copyright © 2013 rajce.net
sk: Autorské práva © 2013 rajce.net

en: An error message occurred when publishing to Rajce. Please try again.
sk: Vyskytla sa chybová hláška počas uverejňovania na službu Rajce. Prosím, skúste to znovu.

en: Enter email and password associated with your Rajce account.
sk: Zadajte meno používateľa a heslo pre váš príslušný účet Tumblr.

en: Invalid email and/or password. Please try again
sk: Neplatné užívateľské meno a/alebo heslo. Prosím, skúste to znovu.

en: Invalid User Email or Password
sk: Neplatné meno používateľa alebo heslo

en: You are logged into Rajce as %s.
sk: Ste prihlásený do služby Rajce ako %s.

en: Photos will appear in:
sk: Fotografie budú zobrazené v:

en: Shotwell Extra Publishing Services
sk: Hlavné uverejňovacie služby

en: Blogs:
sk: Blogy:

en: Photo _size:
sk: Veľkosť _fotografie:

en: Copyright 2012 BJA Electronics
sk: Autorské práva 2012 BJA Electronics

en: 500 × 375 pixels
sk: 500 × 375 pixelov

en: 1024 × 768 pixels
sk: 1024 × 768 pixelov

en: 1280 × 853 pixels
sk: 1280 × 853 pixelov

en: Enter the username and password associated with your Tumblr account.
sk: Zadajte meno používateľa a heslo pre váš príslušný účet Tumblr.

en: Username and/or password invalid. Please try again
sk: Neplatné užívateľské meno a/alebo heslo. Prosím, skúste to znovu.

en: Invalid User Name or Password
sk: Neplatné meno používateľa alebo heslo

en: Could not load UI: %s
sk: Nepodarilo sa načítať rozhranie: %s

en: You are logged into Tumblr as %s.
sk: Ste prihlásený do služby Tumblr ako %s.

en: Copyright 2010+ Evgeniy Polyakov <zbr@ioremap.net>
sk: Autorské práva 2010+ Evgeniy Polyakov <zbr@ioremap.net>

en: Visit the Yandex.Fotki web site
sk: Navštíviť webové stránky Yandex.Fotki

en: You are not currently logged into Yandex.Fotki.
sk: Momentálne nie ste prihlásený do služby Yandex.Fotki.

en: Public
sk: Uverejniť

en: Friends
sk: Priatelia

en: Private
sk: Súkromné

en: _Albums (or write new):
sk: _Albumy (alebo zadajte nový):

en: Access _type:
sk: _Typ prístupu:

en: Disable _comments
sk: Zakázať _komentáre

en: _Forbid downloading original photo
sk: Zakázať stiahnutie _pôvodnej fotografie

en: Publish to an e_xisting album:
sk: Uverejniť v _existujúcom albume:

en: Create a _new album named:
sk: Vytvoriť _nový album s názvom:

en: Upload _size:
sk: _Veľkosť odovzdávania:

en: Videos and new photo albums _visible to:
sk: Videá a nové albumy budú v_iditeľné:

en: _Remove location, camera, and other identifying information before uploading
sk: _Odstrániť umiestnenie, typ fotoaparátu a iné identifikačné informácie pred odovzdaním

en: Standard (720 pixels)
sk: Štandardná (720 pixelov)

en: Large (2048 pixels)
sk: Veľká (2048 pixelov)

en: Creating album…
sk: Vytvára sa album…

en: You are logged into Facebook as %s.
sk: Ste prihlásený do služby Facebook ako %s.

en: Where would you like to publish the selected photos?
sk: Kde si želáte uverejniť vybrané fotografie?

en: Just me
sk: Len pre mňa

en: Everyone
sk: Všetkých

en: You are logged into Flickr as %s.
sk: Ste prihlásený do služby Flickr ako %s.

en: Your free Flickr account limits how much data you can upload per month.
    This month you have %s remaining in your upload quota.
sk: Váš Flickr účet, ktorý je zdarma, obmedzuje koľko dát môžete odovzdať za mesiac.
    Tento mesiac vám ešte zostáva %s megabajtov z vašej kvóty.

en: Your Flickr Pro account entitles you to unlimited uploads.
sk: Váš účet služby Flickr Pro vám umožňuje neobmedzené odovzdávania fotografií.

en: Photos _visible to:
sk: Fotografie _viditeľné pre:

en: Videos _visible to:
sk: Videá budú v_iditeľné:

en: Photos and videos _visible to:
sk: Fotografie a videá budú v_iditeľné:

en: Friends & family only
sk: Len pre priateľov a rodinu

en: Family only
sk: Iba rodina

en: Friends only
sk: Iba priatelia

en: 2048 × 1536 pixels
sk: 2048 × 1536 pixelov

en: 4096 × 3072 pixels
sk: 4096 × 3072 pixelov

en: Photo _size preset:
sk: Prednastavená _veľkosť fotografie:

note: Add album that will push to the default feed for all the new users Activate last known album id. If none was chosen, either use the old default (Shotwell connect) or the new "Default album" album for Google Photos
en: Default album
sk: Predvolený album

note: populate any widgets whose contents are programmatically-generated.
en: You are logged into Picasa Web Albums as %s.
sk: Ste prihlásený do Picasa Web Albums ako %s.

en: Videos will appear in:
sk: Videá sa zobrazia v:

en: Small (640 × 480 pixels)
sk: Malá (640 × 480 pixelov)

en: Medium (1024 × 768 pixels)
sk: Stredná (1024 × 768 pixelov)

en: Recommended (1600 × 1200 pixels)
sk: Odporúčaná (1600 × 1200 pixelov)

en: Google+ (2048 × 1536 pixels)
sk: Google+ (2048 × 1536 pixelov)

en: Original Size
sk: Pôvodná veľkosť

en: _URL of your Piwigo photo library
sk: User _name

en: User _name
sk: Používateľské _meno

en: Remember Password
sk: Zapamätať heslo

en: An _existing category
sk: _Existujúcej kategórii

en: A _new album named
sk: _Novom pomenovanom albume

en: within category
sk: v kategórii

en: Album comment
sk: Komentár k albumu

en: Photo size
sk: Veľkosť fotografie

en: _If a title is set and comment unset, use title as comment
sk: _Ak je zadaný názov a komentár nie, použiť názov ako komentár

en: _Do no upload tags
sk: _Neodovzdávať značky

en: Logout
sk: Odhlásiť sa

en: Publish
sk: Uverejniť

en: Creating album %s…
sk: Vytvára sa album %s…

en: An error message occurred when publishing to Piwigo. Please try again.
sk: Vyskytla sa chybová hláška počas uverejňovania na službu Piwigo. Prosím, skúste to znovu.

note: %s is the host name that we tried to connect to
en: This does not look like the real <b>%s</b>. Attackers might be trying to steal or alter information going to or from this site (for example, private messages, credit card information, or passwords).
sk: Toto nevyzerá ako skutočná adresa <b>%s</b>. Útočníci sa možno pokúšajú ukradnúť, alebo pozmeniť prichádzajúce alebo odchádzajúce informácie z tejto stránky (napríklad: súkromné správy, informácie o kreditnej karte alebo heslá).

en: Enter the URL of your Piwigo photo library as well as the username and password associated with your Piwigo account for that library.
sk: Zadajte adresu URL vašej knižnice fotografií v službe Piwigo a taktiež patričné používateľské meno a heslo k účtu služby Piwigo pre danú knižnicu.

en: Shotwell cannot contact your Piwigo photo library. Please verify the URL you entered
sk: Program Shotwell nedokáže kontaktovať vašu knižnicu v službe Piwigo. Prosím, overte vami zadanú adresu URL

en: Invalid URL
sk: Neplatná adresa URL

en: Admins, Family, Friends, Contacts
sk: Administrátori, rodina, priatelia, kontakty

en: Admins, Family, Friends
sk: Administrátori, rodina, priatelia

en: Admins, Family
sk: Administrátori, rodina

en: Admins
sk: Administrátori

en: This connection is not secure
sk: Pripojenie nie je bezpečné

en: Show the certificate…
sk: Zobraziť certifikát…

en: I understand, please _proceed.
sk: Rozumiem. Prosím, _pokračovať.

en: Core Publishing Services
sk: Hlavné uverejňovacie služby

en: Video privacy _setting:
sk: _Nastavenie súkromia videa:

en: You are logged into YouTube as %s.
sk: Ste prihlásený do služby YouTube ako %s.

en: Public listed
sk: Verejné zahrnuté

en: Public unlisted
sk: Verejné nezahrnuté

en: Blinds
sk: Oslepenie

en: Chess
sk: Šachovnica

en: Circle
sk: Kruh

en: Circles
sk: Kruhy

en: Clock
sk: Hodiny

en: Crumble
sk: Rozbitie

en: Fade
sk: Zblednutie

en: Core Slideshow Transitions
sk: Hlavné prechody prezentácie

en: Copyright 2010 Maxim Kartashev, Copyright 2016 Software Freedom Conservancy Inc.
sk: Autorské práva 2010 Maxim Kartashev, Autorské práva 2016 Software Freedom Conservancy Inc.

en: Slide
sk: Posunutie

en: Squares
sk: Štvorce

en: Stripes
sk: Pruhy

en: Unable to create cache directory %s: %s
sk: Nepodarilo sa vytvoriť adresár vyrovnávacej pamäte %s: %s

en: Unable to create data directory %s: %s
sk: Nepodarilo sa vytvoriť dátový adresár %s: %s

note: If XDG yarfed, use ~/Pictures
en: Pictures
sk: Obrázky

en: Unable to create temporary directory %s: %s
sk: Nepodarilo sa vytvoriť dočasný adresár %s: %s

en: Unable to create data subdirectory %s: %s
sk: Nepodarilo sa vytvoriť dátový podadresár %s: %s

en: Could not make directory %s writable
sk: Nepodarilo sa urobiť adresár %s zapisovateľným

en: Could not make directory %s writable: %s
sk: Nepodarilo sa urobiť adresár %s zapisovateľným: %s

en: Pin Toolbar
sk: Pripnúť panel

en: Pin the toolbar open
sk: Pripnúť panel nástrojov otvorený

en: Leave fullscreen
sk: Opustiť režim celej obrazovky

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: A fatal error occurred when accessing Shotwell’s library. Shotwell cannot continue.
    
    %s
sk: Vyskytla sa závažná chyba pri prístupe ku knižnici programu Shotwell. Program Shotwell nemôže pokračovať.
    
    %s

en: Visit the Shotwell web site
sk: Navštíviť webovú stránku programu Shotwell

en: Unable to display help: %s
sk: Nepodarilo sa zobraziť pomocníka: %s

en: Unable to navigate to bug database: %s
sk: Nepodarilo sa prejsť do databázy chýb: %s

en: Unable to display FAQ: %s
sk: Nepodarilo sa zobraziť FAQ: %s

en: Success
sk: V poriadku

en: File error
sk: Chyba súboru

en: Unable to decode file
sk: Nepodarilo sa dekódovať súbor

en: Database error
sk: Chyba databázy

en: User aborted import
sk: Používateľ prerušil importovanie

en: Not a file
sk: Nie je to súbor

en: File already exists in database
sk: Súbor už existuje v databáze

en: Unsupported file format
sk: Nepodporovaný formát súboru

en: Not an image file
sk: Nie je to obrázkový súbor

en: Disk failure
sk: Zlyhanie disku

en: Disk full
sk: Disk je plný

en: Camera error
sk: Chyba fotoaparátu

en: File write error
sk: Chyba pri zápise do súboru

en: Corrupt image file
sk: Poškodený súbor obrázku

en: Imported failed (%d)
sk: Importovanie zlyhalo (%d)

en: Cameras
sk: Fotoaparáty

en: Camera
sk: Fotoaparát

note: hide duplicates checkbox
en: Hide photos already imported
sk: Skryť fotografie, ktoré sú už importované

en: Only display photos that have not been imported
sk: Zobraziť iba fotografie, ktoré neboli importované

en: Import _Selected
sk: Importovať vy_brané

en: Import _All
sk: Importovať _všetky

en: The camera seems to be empty. No photos/videos found to import
sk: Zdá sa, že fotoaparát je prázdny. Nenašli sa žiadne fotografie ani videá na importovanie.

en: No new photos/videos found on camera
sk: Vo fotoaparáte neboli nájdené žiadne nové fotografie alebo videá

note: it's mounted, offer to unmount for the user
en: Shotwell needs to unmount the camera from the filesystem in order to access it. Continue?
sk: Program Shotwell musí odpojiť váš fotoaparát zo súborového systému, aby k nemu mohol pristupovať. Chcete pokračovať?

en: _Unmount
sk: _Odpojiť

en: Please unmount the camera.
sk: Prosím, odpojte fotoaparát.

en: The camera is locked by another application. Shotwell can only access the camera when it’s unlocked. Please close any other application using the camera and try again.
sk: Fotoaparát je uzamknutý inou aplikáciou. Program Shotwell môže pristupovať k fotoaparátu iba ak je odomknutý. Zatvorte, prosím, ostatné aplikácie, ktoré používajú fotoaparát, a skúste to znova.

en: Please close any other application using the camera.
sk: Zatvorte, prosím, ostatné aplikácie, ktoré používajú fotoaparát.

en: Unable to fetch previews from the camera:
    %s
sk: Nepodarilo sa získať náhľady z fotoaparátu:
    %s

en: Unmounting…
sk: Odpája sa…

en: Starting import, please wait…
sk: Spúšťa sa importovanie. Prosím, čakajte…

en: Fetching photo information
sk: Získavajú sa informácie o fotografiách

en: Fetching preview for %s
sk: Získava sa náhľad pre %s

en: Unable to lock camera: %s
sk: Nepodarilo sa uzamknúť fotoaparát: %s

en: Delete this photo from camera? | Delete these %d photos from camera?
sk[0]: Odstrániť týchto %d fotografií z fotoaparátu?
sk[1]: Odstrániť túto fotografiu z fotoaparátu?
sk[2]: Odstrániť tieto %d fotografie z fotoaparátu?

en: Delete this video from camera? | Delete these %d videos from camera?
sk[0]: Odstrániť týchto %d videí z fotoaparátu?
sk[1]: Odstrániť toto %d video z fotoaparátu?
sk[2]: Odstrániť tieto %d videá z fotoaparátu?

en: Delete this photo/video from camera? | Delete these %d photos/videos from camera?
sk[0]: Odstrániť týchto %d fotografií/videí z fotoaparátu?
sk[1]: Odstrániť túto %d fotografiu/video z fotoaparátu?
sk[2]: Odstrániť tieto %d fotografie/videá z fotoaparátu?

en: Delete these files from camera? | Delete these %d files from camera?
sk[0]: Odstrániť týchto %d súborov z fotoaparátu?
sk[1]: Odstrániť tento %d súbor z fotoaparátu?
sk[2]: Odstrániť tieto %d súbory z fotoaparátu?

en: _Keep
sk: _Ponechať

en: Removing photos/videos from camera
sk: Odstraňujú sa fotografie/videá z fotoaparátu

en: Unable to delete %d photo/video from the camera due to errors. | Unable to delete %d photos/videos from the camera due to errors.
sk[0]: Nepodarilo sa odstrániť %d fotografií/videí z fotoaparátu kvôli chybám.
sk[1]: Nepodarilo sa odstrániť %d fotografiu/video z fotoaparátu kvôli chybám.
sk[2]: Nepodarilo sa odstrániť %d fotografie/videá z fotoaparátu kvôli chybám.

en: _Print
sk: _Tlačiť

en: Send _To…
sk: Odoslať _do…

en: Set as _Desktop Background
sk: Nastaviť ako _pozadie pracovnej plochy

en: _Duplicate
sk: Du_plikovať

en: Fullscreen
sk: Na celú obrazovku

en: S_lideshow
sk: P_rezentácia

en: Rotate _Right
sk: Otočiť do_prava

en: Rotate _Left
sk: Otočiť doľa_va

en: Flip Hori_zontally
sk: Prevrátiť vodo_rovne

en: Flip Verti_cally
sk: Prevrátiť _zvislo

en: _Enhance
sk: Vy_lepšiť

en: Re_vert to Original
sk: Vrátiť do _pôvodného stavu

en: _Copy Color Adjustments
sk: _Kopírovať úpravu farieb

en: _Paste Color Adjustments
sk: _Vložiť úpravu farieb

en: Adjust Date and Time…
sk: Upraviť dátum a čas…

en: Open With E_xternal Editor
sk: Otvoriť pomocou e_xterného editora

en: Open With RA_W Editor
sk: Otvoriť pomocou RA_W editora

en: _Play
sk: _Spustiť

en: Export Photo/Video
sk: Exportovať fotografiu/video

en: Export Photos/Videos
sk: Exportovať fotografie/videá

en: Export Photo
sk: Exportovať fotografiu

en: Export Photos
sk: Exportovať fotografie

en: Rotating
sk: Otáča sa

en: Undoing Rotate
sk: Vracia sa spať otáčanie

en: Flipping Horizontally
sk: Prevracia sa horizontálne

en: Undoing Flip Horizontally
sk: Vracia sa prevrátenie horizontálne

en: Flipping Vertically
sk: Prevracia sa vertikálne

en: Undoing Flip Vertically
sk: Vracia sa prevrátenie vertikálne

en: Reverting
sk: Vracia sa spať

en: Undoing Revert
sk: Opakuje sa vrátenie

en: Enhancing
sk: Vylepšuje sa

en: Undoing Enhance
sk: Vracia sa spať vylepšenie

en: Applying Color Transformations
sk: Aplikujú sa transformácie farieb

en: Undoing Color Transformations
sk: Vracajú sa späť transformácie farieb

en: Creating New Event
sk: Vytvára sa nová udalosť

en: Removing Event
sk: Odstraňuje sa udalosť

en: Moving Photos to New Event
sk: Fotografie sa presúvajú do novej udalosti

en: Setting Photos to Previous Event
sk: Fotografie sa nastavujú na predošlú udalosť

en: Merging
sk: Zlučovanie

en: Unmerging
sk: Vracia sa spať zlučovanie

en: Duplicating photos
sk: Fotografie sa duplikujú

en: Removing duplicated photos
sk: Odstraňujú sa duplikátne fotografie

en: Unable to duplicate one photo due to a file error | Unable to duplicate %d photos due to file errors
sk[0]: Nie je možné duplikovať %d fotografií kvôli súborovej chybe
sk[1]: Nie je možné duplikovať jednu fotografiu kvôli súborovej chybe
sk[2]: Nie je možné duplikovať %d fotografie kvôli súborovej chybe

en: Restoring previous rating
sk: Obnovuje sa predchádzajúce hodnotenie

en: Increasing ratings
sk: Zvyšujú sa hodnotenia

en: Decreasing ratings
sk: Znižujú sa hodnotenia

en: Setting RAW developer
sk: Nastavuje sa RAW vývojka

en: Restoring previous RAW developer
sk: Obnovuje sa predchádzajúca RAW vývojka

en: Set Developer
sk: Nastaviť vývojára

en: Original photo could not be adjusted.
sk: Pôvodná fotografia nemôže byť upravená.

en: Adjusting Date and Time
sk: Nastavuje sa čas a dátum

en: Undoing Date and Time Adjustment
sk: Vracia sa späť úprava času a dátumu

en: One original photo could not be adjusted. | The following original photos could not be adjusted.
sk[0]: Následujúce pôvodné fotografie nemôžu byť upravené.
sk[1]: Jedna pôvodná fotografia nemôže byť upravená.
sk[2]: Následujúce pôvodné fotografie nemôžu byť upravené.

en: Time Adjustment Error
sk: Chyba úpravy času

en: Time adjustments could not be undone on the following photo file. | Time adjustments could not be undone on the following photo files.
sk[0]: Nie je možné vrátiť spať úpravy času v následujúcich súboroch fotografií.
sk[1]: Nie je možné vrátiť spať úpravu času v následujúcom súbore fotografie.
sk[2]: Nie je možné vrátiť spať úpravy času v následujúcich súboroch fotografií.

en: Create Tag
sk: Vytvoriť značku

en: Move Tag “%s”
sk: Presunúť značku „%s“

en: Move Photos to Trash
sk: Presunúť fotografie do koša

en: Restore Photos from Trash
sk: Obnoviť fotografie z koša

en: Move the photos to the Shotwell trash
sk: Presunúť fotografie do Shotwell koša

en: Restore the photos back to the Shotwell library
sk: Obnoviť tieto fotografie naspať do Shotwell knižnice

en: Moving Photos to Trash
sk: Fotografie sa presúvajú do koša

en: Restoring Photos From Trash
sk: Obnovujú sa fotografie z koša

en: Flag selected photos
sk: Označiť vybrané fotografie

en: Unflag selected photos
sk: Odznačiť vybrané fotografie

en: Flagging selected photos
sk: Označujú sa vybrané fotografie

en: Unflagging selected photos
sk: Odznačujú sa vybrané fotografie

en: Flag
sk: Označiť

en: Unflag
sk: Odznačiť

note: Send an empty job to the queue to mark the end of the import
en: %s Database
sk: %s databáza

en: To try importing from another service, select one from the above menu.
sk: Pre pokus o import z inej služby, vyberte jeden z nasledovnej ponuky.

en: You do not have any data imports plugins enabled.
    
    In order to use the Import From Application functionality, you need to have at least one data imports plugin enabled. Plugins can be enabled in the Preferences dialog.
sk: Nemáte povolené žiadne zásuvné moduly na import údajov.
    
    Na používanie funkcie importu, musíte mať povolený aspoň jeden zásuvný modul pre importovanie. Zásuvné moduly môžu byť povolené v Predvoľbách.

en: Database file:
sk: Súbor databázy:

en: _Import
sk: _Importovať

en: Import From Application
sk: Importovať z aplikácie

en: Import media _from:
sk: Importovať multimédiá _z:

en: _Close
sk: Za_vrieť

en: Data Imports
sk: Importy údajov

en: Unable to open/create photo database %s: error code %d
sk: Nepodarilo sa otvoriť/vytvoriť databázu fotografií %s: kód chyby %d

en: Unable to write to photo database file:
     %s
sk: Nepodarilo sa zapisovať do databázového súboru fotografií: 
     %s

en: Error accessing database file:
     %s
    
    Error was: 
    %s
sk: Chyba pri prístupe k databázovému súboru:
     %s
    Popis chyby: 
    %s

en: Unable to restore photo database %s
sk: Nie je možné obnoviť databázu fotografií %s

en: Unable to launch Nautilus Send-To: %s
sk: Nepodarilo sa spustiť Nautilus Send-To: %s

en: Send To
sk: Odoslanie do

en: Unable to export background to %s: %s
sk: Nepodarilo sa exportovať pozadie do %s: %s

en: Unable to prepare desktop slideshow: %s
sk: Nepodarilo sa pripraviť prezentáciu pre pracovnú plochu: %s

en: _Delete
sk: O_dstrániť

en: Switching developers will undo all changes you have made to this photo in Shotwell | Switching developers will undo all changes you have made to these photos in Shotwell
sk[0]: Prepnutie vývojára zruší všetky zmeny, ktoré ste uskutočnili na týchto fotografiách v programe Shotwell
sk[1]: Prepnutie vývojára zruší všetky zmeny, ktoré ste uskutočnili na tejto fotografii v programe Shotwell
sk[2]: Prepnutie vývojára zruší všetky zmeny, ktoré ste uskutočnili na týchto fotografiách v programe Shotwell

en: _Switch Developer
sk: _Prepnúť vývojára

en: Export Video
sk: Exportovať video

en: Unable to export the following photo due to a file error.
sk: Nie je možné exportovať následujúcu fotografiu kvôli súborovej chybe.

en: 
    
    Would you like to continue exporting?
sk: 
    
    Chcete pokračovať v exporte?

note: "Unmodified" and "Current," though they appear in the "Format:" popup menu, really aren't formats so much as they are operating modes that determine specific formats. Hereafter we'll refer to these as "special formats."
en: Unmodified
sk: Nezmenený

en: Current
sk: Aktuálny

note: layout controls
en: _Format:
sk: _Formát:

en: _Quality:
sk: _Kvalita:

en: _Scaling constraint:
sk: _Zachovať pomer podľa:

en: _Pixels:
sk: _Pixely:

en: Export _metadata:
sk: Exportovať _metaúdaje:

en: Save Details…
sk: Uložiť podrobnosti…

en: Save Details
sk: Uloženie podrobností

en: (and %d more)
sk: (a %d naviac)

en: Import Results Report
sk: Hlásenie o výsledkoch importovania

en: Attempted to import %d file. | Attempted to import %d files.
sk[0]: Pokúsilo sa importovať %d súborov.
sk[1]: Pokúsilo sa importovať jeden súbor.
sk[2]: Pokúsilo sa importovať %d súbory.

en: Of these, %d file was successfully imported. | Of these, %d files were successfully imported.
sk[0]: Z týchto súborov bolo úspešne importovaných %d.
sk[1]: Z týchto súborov bol úspešne importovaných jeden.
sk[2]: Z týchto súborov boli úspešne importované %d.

note: Duplicates
en: Duplicate Photos/Videos Not Imported:
sk: Duplikátne fotografie/videá, ktoré neboli importované:

en: duplicates existing media item
sk: duplikátna položka existujúceho multimédia

note: Files Not Imported Due to Camera Errors
en: Photos/Videos Not Imported Due to Camera Errors:
sk: Fotografie/videá neboli importované kvôli problémom s fotoaparátom:

en: error message:
sk: Správa o chybe:

en: couldn’t copy %s
    	to %s
sk: nepodarilo sa skopírovať %s
    	do %s

note: Photos/Videos Not Imported Because GDK Pixbuf Library Identified them as Corrupt
en: Photos/Videos Not Imported Because Files Are Corrupt:
sk: Fotografie/videá neboli importované, pretože súbory sú poškodené:

note: Photos/Videos Not Imported for Other Reasons
en: Photos/Videos Not Imported for Other Reasons:
sk: Fotografie/videá neboli importované kvôli iným dôvodom:

en: 1 duplicate photo was not imported:
     | %d duplicate photos were not imported:
sk[0]: %d duplikátnych fotografií nebolo importovaných:
sk[1]: 1 duplikátna fotografia nebola importovaná:
sk[2]: %d duplikátne fotografie neboli importované:

en: 1 duplicate video was not imported:
     | %d duplicate videos were not imported:
sk[0]: %d duplicitných videí nebolo importovaných:
sk[1]: 1 duplicitné video nebolo importované:
sk[2]: %d duplicitné videá neboli importované:

en: 1 duplicate photo/video was not imported:
     | %d duplicate photos/videos were not imported:
sk[0]: %d duplicitných fotografií/videí nebolo importovaných:
sk[1]: 1 duplicitná fotografia/video nebola importovaná:
sk[2]: %d duplicitné fotografie/videá neboli importované:

en: 1 photo failed to import due to a file or hardware error:
     | %d photos failed to import due to a file or hardware error:
sk[0]: %d fotografií sa nepodarilo importovať kvôli súborovej alebo hardvérovej chybe:
sk[1]: 1 fotografiu sa nepodarilo importovať kvôli súborovej alebo hardvérovej chybe:
sk[2]: %d fotografie sa nepodarilo importovať kvôli súborovej alebo hardvérovej chybe:

en: 1 video failed to import due to a file or hardware error:
     | %d videos failed to import due to a file or hardware error:
sk[0]: %d videí sa nepodarilo importovať kvôli súborovej alebo hardvérovej chybe:
sk[1]: 1 video sa nepodarilo importovať kvôli súborovej alebo hardvérovej chybe:
sk[2]: %d videá sa nepodarilo importovať kvôli súborovej alebo hardvérovej chybe:

en: 1 photo/video failed to import due to a file or hardware error:
     | %d photos/videos failed to import due to a file or hardware error:
sk[0]: %d fotografií/videí sa nepodarilo importovať kvôli súborovej alebo hardvérovej chybe:
sk[1]: 1 fotografiu/video sa nepodarilo importovať kvôli súborovej alebo hardvérovej chybe:
sk[2]: %d fotografie/videá sa nepodarilo importovať kvôli súborovej alebo hardvérovej chybe:

en: 1 file failed to import due to a file or hardware error:
     | %d files failed to import due to a file or hardware error:
sk[0]: %d súborov sa nepodarilo importovať kvôli súborovej alebo hardvérovej chybe:
sk[1]: 1 súbor sa nepodarilo importovať kvôli súborovej alebo hardvérovej chybe:
sk[2]: %d súbory sa nepodarilo importovať kvôli súborovej alebo hardvérovej chybe:

en: 1 photo failed to import because the photo library folder was not writable:
     | %d photos failed to import because the photo library folder was not writable:
sk[0]: %d fotografií sa nepodarilo importovať, pretože do priečinka s knižnicou fotografií sa nedá zapisovať:
sk[1]: 1 fotografiu sa nepodarilo importovať, pretože do priečinka s knižnicou fotografií sa nedá zapisovať:
sk[2]: %d fotografie sa nepodarilo importovať, pretože do priečinka s knižnicou fotografií sa nedá zapisovať:

en: 1 video failed to import because the photo library folder was not writable:
     | %d videos failed to import because the photo library folder was not writable:
sk[0]: %d videí sa nepodarilo importovať, pretože do priečinka s knižnicou fotografií sa nedá zapisovať:
sk[1]: 1 video sa nepodarilo importovať, pretože do priečinka s knižnicou fotografií sa nedá zapisovať:
sk[2]: %d videá sa nepodarilo importovať, pretože do priečinka s knižnicou fotografií sa nedá zapisovať:

en: 1 photo/video failed to import because the photo library folder was not writable:
     | %d photos/videos failed to import because the photo library folder was not writable:
sk[0]: %d fotografií/videí sa nepodarilo importovať, pretože do priečinka s knižnicou fotografií sa nedá zapisovať:
sk[1]: 1 fotografiu/video sa nepodarilo importovať, pretože do priečinka s knižnicou fotografií sa nedá zapisovať:
sk[2]: %d fotografie/videá sa nepodarilo importovať, pretože do priečinka s knižnicou fotografií sa nedá zapisovať:

en: 1 file failed to import because the photo library folder was not writable:
     | %d files failed to import because the photo library folder was not writable:
sk[0]: %d súborov sa nepodarilo importovať, pretože do priečinka s knižnicou fotografií sa nedá zapisovať:
sk[1]: 1 súbor sa nepodarilo importovať, pretože do priečinka s knižnicou fotografií sa nedá zapisovať:
sk[2]: %d súbory sa nepodarilo importovať, pretože do priečinka s knižnicou fotografií sa nedá zapisovať:

en: 1 photo failed to import due to a camera error:
     | %d photos failed to import due to a camera error:
sk[0]: %d fotografií sa nepodarilo importovať kvôli chybe fotoaparátu:
sk[1]: 1 fotografiu sa nepodarilo importovať kvôli chybe fotoaparátu:
sk[2]: %d fotografie sa nepodarilo importovať kvôli chybe fotoaparátu:

en: 1 video failed to import due to a camera error:
     | %d videos failed to import due to a camera error:
sk[0]: %d videí sa nepodarilo importovať kvôli chybe fotoaparátu:
sk[1]: 1 video sa nepodarilo importovať kvôli chybe fotoaparátu:
sk[2]: %d videá sa nepodarilo importovať kvôli chybe fotoaparátu:

en: 1 photo/video failed to import due to a camera error:
     | %d photos/videos failed to import due to a camera error:
sk[0]: %d fotografií/videí sa nepodarilo importovať kvôli chybe fotoaparátu:
sk[1]: 1 fotografiu/video sa nepodarilo importovať kvôli chybe fotoaparátu:
sk[2]: %d fotografie/videá sa nepodarilo importovať kvôli chybe fotoaparátu:

en: 1 file failed to import due to a camera error:
     | %d files failed to import due to a camera error:
sk[0]: %d súborov sa nepodarilo importovať kvôli chybe fotoaparátu:
sk[1]: 1 súbor sa nepodarilo importovať kvôli chybe fotoaparátu:
sk[2]: %d súbory sa nepodarilo importovať kvôli chybe fotoaparátu:

en: 1 photo failed to import because it was corrupt:
     | %d photos failed to import because they were corrupt:
sk[0]: Importovanie %d fotografií zlyhalo, pretože boli poškodené:
sk[1]: Importovanie jednej fotografie zlyhalo, pretože bola poškodená:
sk[2]: Importovanie %d fotografií zlyhalo, pretože boli poškodené:

en: 1 video failed to import because it was corrupt:
     | %d videos failed to import because they were corrupt:
sk[0]: Importovanie %d videí zlyhalo, pretože boli poškodené:
sk[1]: Importovanie jedného videa zlyhalo, pretože bolo poškodené:
sk[2]: Importovanie %d videí zlyhalo, pretože boli poškodené:

en: 1 photo/video failed to import because it was corrupt:
     | %d photos/videos failed to import because they were corrupt:
sk[0]: Importovanie %d fotografií/videí zlyhalo, pretože boli poškodené:
sk[1]: Importovanie jednej fotografie/videa zlyhalo, pretože bolo poškodené:
sk[2]: Importovanie %d fotografií/videí zlyhalo, pretože boli poškodené:

en: 1 file failed to import because it was corrupt:
     | %d files failed to import because it was corrupt:
sk[0]: Importovanie %d súborov zlyhalo, pretože boli poškodené:
sk[1]: Importovanie jedného súboru zlyhalo, pretože bol poškodený:
sk[2]: Importovanie %d súborov zlyhalo, pretože boli poškodené:

note: we have no notion of "unsupported" video files right now in Shotwell (all standard container formats are supported, it's just that the streams in them might or might not be interpretable), so this message does not need to be media specific
en: 1 unsupported photo skipped:
     | %d unsupported photos skipped:
sk[0]: %d nepodporovaných fotografií bola preskočená:
sk[1]: Jedna nepodporovaná fotografia bola preskočená:
sk[2]: %d nepodporované fotografie boli preskočené:

note: we have no notion of "non-video" video files right now in Shotwell, so this message doesn't need to be media specific
en: 1 non-image file skipped.
     | %d non-image files skipped.
sk[0]: %d súborov, ktoré nie sú obrázkami, bolo preskočených.
sk[1]: Jeden súbor, ktorý nie je obrázok, bol preskočený.
sk[2]: %d súbory, ktorý nie sú obrázkami, boli preskočené.

en: 1 photo skipped due to user cancel:
     | %d photos skipped due to user cancel:
sk[0]: %d fotografií bolo preskočených kvôli prerušeniu používateľom:
sk[1]: Jedna fotografia bola preskočená kvôli prerušeniu používateľom:
sk[2]: %d fotografie boli preskočené kvôli prerušeniu používateľom:

en: 1 video skipped due to user cancel:
     | %d videos skipped due to user cancel:
sk[0]: %d videí bolo preskočených kvôli prerušeniu používateľom:
sk[1]: Jedno video bolo preskočené kvôli prerušeniu používateľom:
sk[2]: %d videá bolí preskočené kvôli prerušeniu používateľom:

en: 1 photo/video skipped due to user cancel:
     | %d photos/videos skipped due to user cancel:
sk[0]: %d fotografií/videí bolo preskočených kvôli prerušeniu používateľom:
sk[1]: Jedna fotografia/video bolo preskočené kvôli prerušeniu používateľom:
sk[2]: %d fotografií/videí bolo preskočených kvôli prerušeniu používateľom:

en: 1 file skipped due to user cancel:
     | %d file skipped due to user cancel:
sk[0]: %d súborov bolo preskočených kvôli prerušeniu používateľom:
sk[1]: Jeden súbor bol preskočený kvôli prerušeniu používateľom:
sk[2]: %d súbory boli preskočené kvôli prerušeniu používateľom:

en: 1 photo successfully imported.
     | %d photos successfully imported.
sk[0]: %d fotografií bolo úspešne importovaných.
sk[1]: Jedna fotografia bola úspešne importovaná.
sk[2]: %d fotografie boli úspešne importované.

en: 1 video successfully imported.
     | %d videos successfully imported.
sk[0]: %d videí bolo úspešne importovaných.
sk[1]: Jedno video bolo úspešne importované.
sk[2]: %d videá bolo úspešne importované.

en: 1 photo/video successfully imported.
     | %d photos/videos successfully imported.
sk[0]: %d fotografií/videí bolo úspešne importovaných.
sk[1]: Jedna fotografia/video bolo úspešne importované.
sk[2]: %d fotografie/videá boli úspešne importované.

note: if no media items were imported at all (i.e. an empty directory attempted), need to at least report that nothing was imported
en: No photos or videos imported.
sk: Žiadne fotografie ani videá neboli importované.

en: Import Complete
sk: Importovanie dokončené

en: %d second | %d seconds
sk[0]: %d sekúnd
sk[1]: %d sekunda
sk[2]: %d sekundy

en: %d minute | %d minutes
sk[0]: %d minút
sk[1]: %d minúta
sk[2]: %d minúty

en: %d hour | %d hours
sk[0]: %d hodín
sk[1]: %d hodina
sk[2]: %d hodiny

en: 1 day
sk: 1 deň

en: Rename Event
sk: Premenovať udalosť

en: Name:
sk: Názov:

[ctx: Dialog Title]
note: Dialog title
en: Edit Title
sk: Úprava názvu

en: Title:
sk: Názov:

note: Dialog title
en: Edit Event Comment
sk: Upravenie komentára k udalosti

en: Edit Photo/Video Comment
sk: Úprava komentáru k fotografii/videu

en: Comment:
sk: Komentár:

en: Remove and _Trash File | Remove and _Trash Files
sk[0]: _Vyhodiť súbory do koša
sk[1]: _Vyhodiť súbor do koša
sk[2]: _Vyhodiť súbory do koša

en: _Remove From Library
sk: Odstrániť z knižnice

en: Revert External Edit?
sk: Vrátiť externú úpravu?

en: Revert External Edits?
sk: Vrátiť externé úpravy?

en: This will destroy all changes made to the external file. Continue? | This will destroy all changes made to %d external files. Continue?
sk[0]: Táto operácia zničí všetky zmeny vykonané na %d externých súboroch. Chcete pokračovať?
sk[1]: Táto operácia zničí všetky zmeny vykonané na externom súbore. Chcete pokračovať?
sk[2]: Táto operácia zničí všetky zmeny vykonané na %d externých súboroch. Chcete pokračovať?

en: Re_vert External Edit
sk: V_rátiť externé úpravy

en: Re_vert External Edits
sk: V_rátiť externé úpravy

en: This will remove the photo from the library. Continue? | This will remove %d photos from the library. Continue?
sk[0]: Táto operácia odstráni %d fotografií z knižnice. Chcete pokračovať?
sk[1]: Táto operácia odstráni fotografiu z knižnice. Chcete pokračovať?
sk[2]: Táto operácia odstráni %d fotografie z knižnice. Chcete pokračovať?

en: _Remove
sk: O_dstrániť

en: Remove Photo From Library
sk: Odstrániť fotografie z knižnice

en: Remove Photos From Library
sk: Odstrániť fotografie z knižnice

en: AM
sk: dopoludnia

en: PM
sk: popoludní

en: 24 Hr
sk: 24-hodinový

en: _Shift photos/videos by the same amount
sk: _Posunúť fotografie/videá o rovnakú hodnotu

en: Set _all photos/videos to this time
sk: Nastaviť _všetky fotografie/videá na tento čas

en: _Modify original photo file | _Modify original photo files
sk[0]: _Zmeniť pôvodné súbory fotografií
sk[1]: _Zmeniť pôvodný súbor fotografie
sk[2]: _Zmeniť pôvodné súbory fotografií

en: _Modify original file | _Modify original files
sk[0]: _Upraviť pôvodné súbory
sk[1]: _Upraviť pôvodný súbor
sk[2]: _Upraviť pôvodné súbory

en: Original:
sk: Originál:

en: %m/%d/%Y, %H:%M:%S
sk: %H:%M:%S %p, %d. %b %Y

en: %m/%d/%Y, %I:%M:%S %p
sk: %I:%M:%S %p, %d. %b %Y

en: Exposure time will be shifted forward by
    %d %s, %d %s, %d %s, and %d %s.
sk: Doba expozície sa posunie vpred o
    %d %s, %d %s, %d %s, a %d %s.

en: Exposure time will be shifted backward by
    %d %s, %d %s, %d %s, and %d %s.
sk: Doba expozície sa posunie dozadu o
    %d %s, %d %s, %d %s, a %d %s.

en: day | days
sk[0]: dní
sk[1]: deň
sk[2]: dni

en: hour | hours
sk[0]: hodín
sk[1]: hodina
sk[2]: hodiny

en: minute | minutes
sk[0]: minút
sk[1]: minúta
sk[2]: minúty

en: second | seconds
sk[0]: sekúnd
sk[1]: sekunda
sk[2]: sekundy

en: 
    
    And %d other. | 
    
    And %d others.
sk[0]: 
    
    A %d ďalších.
sk[1]: 
    
    A %d ďalšia.
sk[2]: 
    
    A %d ďalšie.

en: Tags (separated by commas):
sk: Značky (oddelené čiarkou):

en: Welcome!
sk: Vitajte!

en: Welcome to Shotwell!
sk: Vitajte v Shotwell!

en: To get started, import photos in any of these ways:
sk: Aby ste začali, importujte fotografie jedným z následujúcich spôsobov:

en: Choose <span weight="bold">File %s Import From Folder</span>
sk: Zvoľte <span weight="bold">Importovať súbor %s z priečinka</span>

en: Drag and drop photos onto the Shotwell window
sk: Pretiahnite fotografie do Shotwell okna

en: Connect a camera to your computer and import
sk: Pripojte fotoaparát k vášmu počítaču a importujte

en: _Import photos from your %s folder
sk: _Importovať fotografie z vášho priečinka %s

en: You can also import photos in any of these ways:
sk: Takisto môžete importovať fotografie jedným z následujúcich spôsobov:

en: _Don’t show this message again
sk: _Nezobrazovať znova túto správu

en: Import photos from your %s library
sk: Importovať fotografie z vašej knižnice %s

note: We're installed system-wide, so use the system help. We're being run from the build directory; we'll have to handle clicks to this link manually ourselves, due to a limitation of help: URIs.
en: (Help)
sk: (Pomocník)

en: Year%sMonth%sDay
sk: Rok%sMesiac%sDeň

en: Year%sMonth
sk: Rok%sMesiac

en: Year%sMonth-Day
sk: Rok%sMesiac-Deň

en: Year-Month-Day
sk: Rok-Mesiac-Deň

en: Custom
sk: Vlastný

note: Invalid pattern.
en: Invalid pattern
sk: Chybný vzorec

note: This function is used to determine whether or not files should be copied or linked when imported. Returns ACCEPT for copy, REJECT for link, and CANCEL for (drum-roll) cancel.
en: Shotwell can copy the photos into your library folder or it can import them without copying.
sk: Shotwell môže skopírovať fotografie do vášho priečinka s knižnicou alebo ich importovať bez kopírovania.

en: Co_py Photos
sk: Ko_pírovať fotografie

en: _Import in Place
sk: _Importovať na mieste

en: Import to Library
sk: Importovať do knižnice

en: Remove From Library
sk: Odstrániť z knižnice

en: Removing Photo From Library
sk: Odstraňuje sa fotografia z knižnice

en: Removing Photos From Library
sk: Odstraňujú sa fotografie z knižnice

en: This will remove the photo/video from your Shotwell library. Would you also like to move the file to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone. | This will remove %d photos/videos from your Shotwell library. Would you also like to move the files to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone.
sk[0]: Táto operácia odstráni %d fotografií/videí z vašej knižnice programu Shotwell. Chcete tieto súbory tiež presunúť do koša na vašej pracovnej ploche?
    
    Táto operácia sa nedá vrátiť späť.
sk[1]: Táto operácia odstráni fotografiu/video z vašej knižnice programu Shotwell. Chcete tento súbor tiež presunúť do koša na vašej pracovnej ploche?
    
    Táto operácia sa nedá vrátiť späť.
sk[2]: Táto operácia odstráni %d fotografie/videá z vašej knižnice programu Shotwell. Chcete tieto súbory tiež presunúť do koša na vašej pracovnej ploche?
    
    Táto operácia sa nedá vrátiť späť.

en: This will remove the video from your Shotwell library. Would you also like to move the file to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone. | This will remove %d videos from your Shotwell library. Would you also like to move the files to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone.
sk[0]: Táto operácia odstráni %d videí z vašej knižnice programu Shotwell. Chcete tieto súbory tiež presunúť do koša na vašej pracovnej ploche?
    
    Táto operácia sa nedá vrátiť späť.
sk[1]: Táto operácia odstráni video z vašej knižnice programu Shotwell. Chcete tento súbor tiež presunúť do koša na vašej pracovnej ploche?
    
    Táto operácia sa nedá vrátiť späť.
sk[2]: Táto operácia odstráni %d videá z vašej knižnice programu Shotwell. Chcete tieto súbory tiež presunúť do koša na vašej pracovnej ploche?
    
    Táto operácia sa nedá vrátiť späť.

en: This will remove the photo from your Shotwell library. Would you also like to move the file to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone. | This will remove %d photos from your Shotwell library. Would you also like to move the files to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone.
sk[0]: Táto operácia odstráni %d fotografií z vašej Shotwell knižnice. Chcete tiež presunúť súbory do vášho koša na pracovnej ploche?
    
    Táto akcie nemôže byť vrátená späť.
sk[1]: Táto operácia odstráni fotografiu z vašej Shotwell knižnice. Chcete tiež presunúť súbor do vášho koša na pracovnej ploche?
    
    Táto akcie nemôže byť vrátená späť.
sk[2]: Táto operácia odstráni %d fotografie z vašej Shotwell knižnice. Chcete tiež presunúť súbory do vášho koša na pracovnej ploche?
    
    Táto akcie nemôže byť vrátená späť.

en: The photo or video cannot be moved to your desktop trash. Delete this file? | %d photos/videos cannot be moved to your desktop trash. Delete these files?
sk[0]: %d fotografií alebo videí sa nedá presunúť do koša na vašej pracovnej ploche. Majú sa tieto súbory odstrániť?
sk[1]: Fotografia alebo video sa nedá presunúť do koša na vašej pracovnej ploche. Má sa tento súbor odstrániť?
sk[2]: %d fotografie alebo videá sa nedajú presunúť do koša na vašej pracovnej ploche. Majú sa tieto súbory odstrániť?

note: Alert the user that the files were not removed.
en: The photo or video cannot be deleted. | %d photos/videos cannot be deleted.
sk[0]: %d fotografií/videí sa nedá odstrániť.
sk[1]: Fotografia/video sa nedá odstrániť.
sk[2]: %d fotografie/videá sa nedajú odstrániť.

en: Width
sk: Šírky

en: Height
sk: Výšky

en: %s does not exist.
sk: %s neexistuje.

en: %s is not a file.
sk: %s nie je súbor.

en: %s does not support the file format of
    %s.
sk: %s nepodporuje súborový formát
    %s.

en: Unable open photo %s. Sorry.
sk: Nie je možné otvoriť fotografiu %s. Prepáčte.

en: _Save
sk: _Uložiť

en: _Save a Copy
sk: _Uložiť kópiu

en: Lose changes to %s?
sk: Zahodiť zmeny vo %s?

en: Close _without Saving
sk: Zavrieť _bez uloženia

en: Error while saving to %s: %s
sk: Chyba počas ukladania do %s: %s

en: Save As
sk: Uložiť ako

note: verify this is a directory
en: Unable to monitor %s: Not a directory (%s)
sk: Nepodarilo sa sledovať %s: Nie je to adresár (%s)

en: Return to current photo dimensions
sk: Vráti sa k súčasným rozmerom fotografie

en: Set the crop for this photo
sk: Nastaví orezanie pre túto fotografiu

en: Pivot the crop rectangle between portrait and landscape orientations
sk: Prepne obdĺžnik výrezu medzi vertikálnou a horizontálnou orientáciou

en: Unconstrained
sk: Neobmedzený

en: Square
sk: Štvorec

en: Screen
sk: Širokoúhly

en: SD Video (4 ∶ 3)
sk: Video v nízkom rozlíšení (4 ∶ 3)

en: HD Video (16 ∶ 9)
sk: Video vo vysokom rozlíšení (16 ∶ 9)

en: Wallet (2 × 3 in.)
sk: Peňaženka (2 × 3 palcov)

en: Notecard (3 × 5 in.)
sk: Zápisník (3 × 5 palcov)

en: 4 × 6 in.
sk: 4 × 6 palcov

en: 5 × 7 in.
sk: 5 × 7 palcov

en: 8 × 10 in.
sk: 8 × 10 palcov

en: Letter (8.5 × 11 in.)
sk: Dopis (8.5 × 11 palcov)

en: 11 × 14 in.
sk: 11 × 14 palcov

en: Tabloid (11 × 17 in.)
sk: Tabloid (11 × 17 palcov)

en: 16 × 20 in.
sk: 16 × 20 palcov

en: Metric Wallet (9 × 13 cm)
sk: Metrická peňaženka (9 × 13 cm)

en: Postcard (10 × 15 cm)
sk: Pohľadnica (10 × 15 cm)

en: Size:
sk: Veľkosť:

en: Close the red-eye tool
sk: Zavrieť nástroj na odstraňovanie červených očí

en: Remove any red-eye effects in the selected region
sk: Odstrániť efekt červených očí vo vybranej oblasti

en: _Reset
sk: _Obnoviť

note: fit both on the top line, emit and move on
en: Exposure:
sk: Expozícia:

en: Contrast:
sk: Kontrast:

en: Saturation:
sk: Sýtosť:

en: Tint:
sk: Sfarbenie:

en: Temperature:
sk: Teplota:

en: Shadows:
sk: Tiene:

en: Highlights:
sk: Zvýraznenie:

en: Reset Colors
sk: Obnoviť farby

en: Reset all color adjustments to original
sk: Obnoviť všetky úpravy farby na pôvodné hodnoty

en: Temperature
sk: Teplota

en: Tint
sk: Sfarbenie

en: Contrast
sk: Kontrast

en: Saturation
sk: Sýtosť

en: Exposure
sk: Expozícia

en: Shadows
sk: Tiene

en: Highlights
sk: Zvýraznenie

en: Contrast Expansion
sk: Rozšíriť kontrast

en: Angle:
sk: Uhol:

en: _Straighten
sk: _Vyrovnať

en: Events
sk: Udalosti

en: %d Photo/Video | %d Photos/Videos
sk[0]: %d Fotografií/Videí
sk[1]: %d Fotografia/Video
sk[2]: %d Fotografie/Videá

en: %d Video | %d Videos
sk[0]: %d videí
sk[1]: %d video
sk[2]: %d videá

en: %d Photo | %d Photos
sk[0]: %d fotografií
sk[1]: %d fotografia
sk[2]: %d fotografie

en: No Event
sk: Žiadna udalosť

en: No events
sk: Žiadne udalosti

en: No events found
sk: Neboli nájdené žiadne udalosti

en: All Events
sk: Všetky udalosti

en: Undated
sk: Bez dátumu

note: if no name, pretty up the start time
en: Event %s
sk: Udalosť %s

en: Unable to generate a temporary file for %s: %s
sk: Nepodarilo sa vytvoriť dočasný súbor pre %s: %s

en: Exporting
sk: Exportovanie

en: File %s already exists. Replace?
sk: Súbor %s už existuje. Má sa nahradiť?

en: _Skip
sk: _Preskočiť

en: _Replace
sk: _Nahradiť

en: Replace _All
sk: Nahradiť _všetko

en: Folders
sk: Priečinky

en: Library
sk: Knižnica

en: Photos
sk: Fotografie

en: Flagged
sk: Označené

en: Importing…
sk: Importuje sa…

en: Preparing to import…
sk: Pripravuje sa importovanie…

en: Imported %s
sk: Importovaný súbor „%s“

en: Last Import
sk: Posledné importovanie

en: Import From Folder
sk: Importovať z priečinka

en: Empty Trash
sk: Vyprázdniť kôš

en: Emptying Trash…
sk: Vyprázdňuje sa kôš…

en: Shotwell is configured to import photos to your home directory.
    We recommend changing this in <span weight="bold">Edit %s Preferences</span>.
    Do you want to continue importing photos?
sk: Program Shotwell je nastavený aby importoval fotografie do vášho domovského priečinku.
    Odporúčame to zmeniť cez ponuku <span weight="bold">Upraviť nastavenia programu %s</span>.
    Chcete pokračovať s importovaním fotografií?

en: Library Location
sk: Umiestnenie knižnice

note: TODO: Specify which directory/file.
en: Photos cannot be imported from this directory.
sk: Fotografie sa nedajú importovať z tohto adresára.

en: Updating library…
sk: Aktualizuje sa knižnica…

en: Preparing to auto-import photos…
sk: Pripravuje sa automatické importovanie fotografií…

en: Auto-importing photos…
sk: Prebieha automatické importovanie fotografií…

en: Writing metadata to files…
sk: Zapisujú sa metaúdaje do súborov…

en: Missing Files
sk: Chýbajúce súbory

en: Deleting…
sk: Odstraňuje sa…

en: Trash
sk: Kôš

en: Trash is empty
sk: Kôš je prázdny

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Deleting Photos
sk: Odstraňujú sa fotografie

en: Your photo library is not compatible with this version of Shotwell. It appears it was created by Shotwell %s (schema %d). This version is %s (schema %d). Please use the latest version of Shotwell.
sk: Vaša knižnica fotografií nie je kompatibilná s touto verziou programu Shotwell. Zdá sa, že bola vytvorená programom Shotwell %s (schéma %d). Táto verzia je %s (schéma %d). Prosím, použite najnovšiu verziu programu Shotwell.

en: Shotwell was unable to upgrade your photo library from version %s (schema %d) to %s (schema %d). For more information please check the Shotwell Wiki at %s
sk: Program Shotwell nebol schopný aktualizovať vašu knižnicu fotografií z verzie %s (schéma %d) na verziu %s (schéma %d). Pre viac informácií si, prosím, pozrite wiki stránku programu Shotwell na adrese %s

en: Your photo library is not compatible with this version of Shotwell. It appears it was created by Shotwell %s (schema %d). This version is %s (schema %d). Please clear your library by deleting %s and re-import your photos.
sk: Vaša knižnica fotografií nie je kompatibilná s touto verziou programu Shotwell. Zdá sa, že bola vytvorená programom Shotwell %s (schéma %d). Táto verzia je %s (schéma %d). Prosím, vyčistite vašu knižnicu odstránením %s a znovu importujte vaše fotografie.

en: Unknown error attempting to verify Shotwell’s database: %s
sk: Neznáma chyba pri pokuse o overenie databázy programu Shotwell: %s

en: Loading Shotwell
sk: Načítavam Shotwell

en: Path to Shotwell’s private data
sk: Cesta k súkromným údajom programu Shotwell

en: DIRECTORY
sk: ADRESÁR

en: Do not monitor library directory at runtime for changes
sk: Nebude sledovať zmeny v adresári s knižnicou pri spustení

en: Don’t display startup progress meter
sk: Po spustení nezobrazí ukazovateľ priebehu

en: Show the application’s version
sk: Zobrazí verziu aplikácie

note: init GTK (valac has already called g_threads_init())
en: [FILE]
sk: [SÚBOR]

en: Run “%s --help” to see a full list of available command line options.
sk: Spustením „%s --help“ zobrazíte úplný zoznam dostupných volieb príkazového riadku.

en: Unable to process monitoring updates: %s
sk: Nie je možné spracovať aktualizácie sledovania: %s

en: Adjust the size of the thumbnails
sk: Upraví veľkosť náhľadov

en: Shotwell was unable to play the selected video:
    %s
sk: Shotwell nebol schopný prehrať vybrané video: 
    %s

en: No photos/videos
sk: Žiadne fotografie/videá

en: No photos/videos found which match the current filter
sk: Nenašli sa žiadne fotografie alebo videá, ktoré by vyhovovali aktuálnemu filtru

en: Photos cannot be exported to this directory.
sk: Fotografie nemôžu byť exportované do tohoto adresára.

note: previous button
en: Previous photo
sk: Predchádzajúca fotografia

note: next button
en: Next photo
sk: Ďalšia fotografia

en: Photo source file missing: %s
sk: Chýba zdrojový súbor fotografie: %s

en: Unable to export %s: %s
sk: Nepodarilo sa exportovať %s: %s

en: Low (%d%%)
sk: Nízka (%d%%)

en: Medium (%d%%)
sk: Stredná (%d%%)

en: High (%d%%)
sk: Vysoká (%d%%)

en: Maximum (%d%%)
sk: Maximálna (%d%%)

en: modified
sk: upravené

en: Fill the entire page
sk: Vyplniť celú stranu

en: 2 images per page
sk: 2 obrázky na stranu

en: 4 images per page
sk: 4 obrázky na stranu

en: 6 images per page
sk: 6 obrázkov na stranu

en: 8 images per page
sk: 8 obrázkov na stranu

en: 16 images per page
sk: 16 obrázkov na stranu

en: 32 images per page
sk: 32 obrázkov na stranu

en: Image Settings
sk: Nastavenia obrázka

en: Printing…
sk: Tlačí sa…

en: Unable to print photo:
    
    %s
sk: Nepodarilo sa vytlačiť fotografiu:
    
    %s

en: Today
sk: Dnes

en: Yesterday
sk: Včera

en: Items:
sk: Položky:

en: %d Event | %d Events
sk[0]: %d udalostí
sk[1]: %d udalosť
sk[2]: %d udalosti

note: display only one date if start and end are the same
en: Date:
sk: Dátum:

note: display only one time if start and end are the same
en: Time:
sk: Čas:

note: display time range display date range
en: From:
sk: Od:

en: To:
sk: Do:

en: Duration:
sk: Trvanie:

en: %.1f seconds
sk: %.1f sekundy

en: Developer:
sk: Vývojka:

note: nothing special to be done for now for Events
en: Location:
sk: Umiestnenie:

en: File size:
sk: Veľkosť súboru:

en: Current Development:
sk: Aktuálny vývoj:

en: Original dimensions:
sk: Pôvodné rozmery:

en: Camera make:
sk: Výrobca fotoaparátu:

en: Camera model:
sk: Model fotoaparátu:

en: Flash:
sk: Blesk:

en: Focal length:
sk: Ohnisková vzdialenosť:

en: Exposure date:
sk: Dátum vytvorenia:

en: Exposure time:
sk: Čas vytvorenia:

en: Exposure bias:
sk: Expozícia:

en: GPS latitude:
sk: GPS zemepisná šírka:

en: GPS longitude:
sk: GPS zemepisná dĺžka:

en: Artist:
sk: Umelec:

en: Copyright:
sk: Autorské právo:

en: Software:
sk: Softvér:

en: Extended Information
sk: Rozšírené informácie

en: Preparing for upload
sk: Pripravuje sa odovzdávanie

en: Uploading %d of %d
sk: Odovzdáva sa %d z %d

en: Publishing to %s can’t continue because an error occurred:
sk: Uverejňovanie na službu %s nemôže pokračovať, pretože sa vyskytla chyba:

en: To try publishing to another service, select one from the above menu.
sk: Aby ste mohli uverejniť vaše fotografie na inej službe, zvoľte si ju z ponuky hore.

note: Here, we check whether more than one item is being uploaded, and if so, display an alternate message.
en: The selected video was successfully published. | The selected videos were successfully published.
sk[0]: Vybrané videá boli úspešne uverejnené.
sk[1]: Vybrané video bolo úspešne uverejnené.
sk[2]: Vybrané videá boli úspešne uverejnené.

en: The selected photo was successfully published. | The selected photos were successfully published.
sk[0]: Vybrané fotografie boli úspešne uverejnené.
sk[1]: Vybraná fotografia bola úspešne uverejnená.
sk[2]: Vybrané fotografie boli úspešne uverejnené.

en: The selected photos/videos were successfully published.
sk: Vybrané fotografie/videá boli úspešne uverejnené.

en: Fetching account information…
sk: Získavajú sa informácie o účte…

en: Logging in…
sk: Prihlasuje sa…

en: Publish Photos
sk: Uverejniť fotografie

en: Publish photos _to:
sk: Uverejniť fotografie _na službe:

en: Publish Videos
sk: Uverejniť videá

en: Publish videos _to
sk: Uverejniť videá _na

en: Publish Photos and Videos
sk: Uverejniť fotografie a videá

en: Publish photos and videos _to
sk: Uverejniť fotografie a videá _na

note: There are no enabled publishing services that accept this media type, warn the user.
en: Unable to publish
sk: Nepodarilo sa uverejniť

en: Shotwell cannot publish the selected items because you do not have a compatible publishing plugin enabled. To correct this, choose <b>Edit %s Preferences</b> and enable one or more of the publishing plugins on the <b>Plugins</b> tab.
sk: Shotwell nemôže uverejniť zvolené položky, pretože nemáte kompatibilný uverejňovací zásuvný modul. Na opravenie tohoto problému, zvoľte <b>Upraviť %s nastavenia</b> a povoľte jeden alebo viacero uverejňovacích zásuvných modulov v záložke <b>Zásuvné moduly</b>.

en: Publishing
sk: Uverejňovanie

en: Rotate
sk: Otočiť

en: Rotate Right
sk: Otočiť doprava

en: Rotate the photos right (press Ctrl to rotate left)
sk: Otočí fotografie doprava (stlačte Ctrl na otočenie doľava)

en: Rotate Left
sk: Otočiť doľava

en: Rotate the photos left
sk: Otočiť fotografie doľava

en: Flip Horizontally
sk: Prevrátiť horizontálne

en: Flip Vertically
sk: Prevrátiť vertikálne

en: _About
sk: _O programe

en: _Apply
sk: _Použiť

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: _Forward
sk: _Dopredu

en: Fulls_creen
sk: Na _celú obrazovku

en: _Help
sk: _Pomocník

en: Leave _Fullscreen
sk: Opustiť režim _celej obrazovky

en: _New
sk: _Nová

en: _Next
sk: Ď_alšia

en: _Preferences
sk: _Nastavenia

en: _Previous
sk: _Predchádzajúca

en: _Quit
sk: U_končiť

en: _Refresh
sk: _Obnoviť

en: _Revert
sk: V_rátiť

en: Save _As
sk: Uložiť _ako

en: Sort _Ascending
sk: Usporiadať vz_ostupne

en: Sort _Descending
sk: Usporiadať zo_stupne

en: _Stop
sk: _Zastaviť

en: _Undelete
sk: Vrátiť o_dstránenie

en: _Normal Size
sk: _Normálna veľkosť

en: Best _Fit
sk: _Prispôsobiť

en: Zoom _In
sk: _Priblížiť

en: Zoom _Out
sk: _Vzdialiť

en: Enhance
sk: Vylepšiť

en: Automatically improve the photo’s appearance
sk: Automaticky vylepší vzhľad fotografie

en: Copy Color Adjustments
sk: Kopírovať úpravu farieb

en: Copy the color adjustments applied to the photo
sk: Skopíruje úpravu farieb aplikovanú na fotografiu

en: Paste Color Adjustments
sk: Vložiť úpravu farieb

en: Apply copied color adjustments to the selected photos
sk: Aplikuje skopírovanú úpravu farieb na vybranú fotografiu

en: _Crop
sk: O_rezať

en: Crop
sk: Orezať

en: Crop the photo’s size
sk: Oreže veľkosť fotografie

en: Straighten
sk: Vyrovnať

en: Straighten the photo
sk: Vyrovná fotografiu

en: _Red-eye
sk: Červené _oči

en: Red-eye
sk: Červené oči

en: Reduce or eliminate any red-eye effects in the photo
sk: Zmierni alebo odstráni efekt červených očí vo fotografii

en: _Adjust
sk: _Upraviť

en: Adjust
sk: Upraviť

en: Adjust the photo’s color and tone
sk: Upraví farbu a tón fotografie

en: Revert to Original
sk: Vrátiť do pôvodného stavu

en: Revert External E_dits
sk: Vrátiť _externé úpravy

en: Revert to the master photo
sk: Vrátiť sa k pôvodnej fotografii

en: Set selected image to be the new desktop background
sk: Nastaviť vybraný obrázok ako pozadie pracovnej plochy

en: Set as _Desktop Slideshow…
sk: Nastaviť ako prezentáciu _pracovnej plochy…

en: _Undo
sk: Vrátiť _späť

en: Undo
sk: Vrátiť späť

en: _Redo
sk: _Opakovať vrátené

en: Redo
sk: Opakovať vrátené

en: Re_name Event…
sk: Preme_novať udalosť…

en: Make _Key Photo for Event
sk: Označiť ako _hlavnú fotografiu udalosti

en: Make Key Photo for Event
sk: Označiť ako hlavnú fotografiu udalosti

en: _New Event
sk: _Nová udalosť

en: New Event
sk: Nová udalosť

en: Move Photos
sk: Presunúť fotografie

en: Move photos to an event
sk: Presunúť fotografie do udalosti

en: _Merge Events
sk: _Zlúčiť udalosti

en: Merge
sk: Zlúčiť

en: Combine events into a single event
sk: Zlúčiť udalosti do jednej udalosti

en: _Set Rating
sk: O_hodnotiť

en: Set Rating
sk: Ohodnotiť

en: Change the rating of your photo
sk: Zmeniť hodnotenie vašej fotografie

en: _Increase
sk: Z_výšiť

en: Increase Rating
sk: Zvýšiť hodnotenie

en: _Decrease
sk: _Znížiť

en: Decrease Rating
sk: Znížiť hodnotenie

en: _Unrated
sk: _Neohodnotená

en: Unrated
sk: Neohodnotená

en: Rate Unrated
sk: Hodnotiť neohodnotené

en: Setting as unrated
sk: Nastavuje sa ako neohodnotená

en: Remove any ratings
sk: Odstrániť všetky hodnotenia

en: _Rejected
sk: _Odmietnutá

en: Rejected
sk: Odmietnutá

en: Rate Rejected
sk: Hodnotiť odmietnuté

en: Setting as rejected
sk: Nastavuje sa ako odmietnutá

en: Set rating to rejected
sk: Nastaviť hodnotenie ako odmietnuté

en: Rejected _Only
sk: Len _odmietnuté

en: Rejected Only
sk: Len odmietnuté

en: Show only rejected photos
sk: Zobraziť len odmietnuté fotografie

en: All + _Rejected
sk: Všetky + o_dmietnuté

[ctx: Tooltip]
en: Show all photos, including rejected
sk: Zobrazí všetky fotografie, vrátane odmietnutých

en: _All Photos
sk: _Všetky fotografie

note: Button tooltip
en: Show all photos
sk: Zobraziť všetky fotografie

en: _Ratings
sk: _Hodnotenia

en: Display each photo’s rating
sk: Zobraziť hodnotenie každej fotografie

en: _Filter Photos
sk: _Filtrovať fotografie

en: Filter Photos
sk: Filtrovať fotografie

en: Limit the number of photos displayed based on a filter
sk: Obmedziť počet zobrazených fotografií na základe filtra

en: Duplicate
sk: Duplikovať

en: Make a duplicate of the photo
sk: Vytvoriť duplikát fotografie

en: _Export…
sk: _Exportovať…

en: _Print…
sk: _Tlačiť…

en: Pu_blish…
sk: Uvere_jniť…

en: Publish to various websites
sk: Uverejní na rôznych webových stránkach

en: Edit _Title…
sk: _Upraviť názov…

[ctx: Button Label]
note: Button label
en: Edit Title
sk: Upraviť názov

en: Edit _Comment…
sk: Upraviť _komentár…

note: Button label
en: Edit Comment
sk: Upraviť komentár

en: Edit Event _Comment…
sk: Upraviť _komentár k udalosti…

en: _Adjust Date and Time…
sk: _Upraviť dátum a čas…

en: Adjust Date and Time
sk: Upráva dátumu a času

en: Add _Tags…
sk: Pridať _značky…

en: _Add Tags…
sk: _Pridať značky…

[ctx: Dialog Title]
note: Dialog title
en: Add Tags
sk: Pridanie značiek

en: Send T_o…
sk: Odoslať _do…

en: _Find…
sk: _Nájsť…

en: Find
sk: Nájsť

en: Find an image by typing text that appears in its name or tags
sk: Nájdite obrázok napísaním textu ktorý sa nachádza v jeho názve alebo značke

en: _Flag
sk: _Označiť

en: Un_flag
sk: Odz_načiť

en: Unable to launch editor: %s
sk: Nie je možné spustiť editor: %s

en: Add Tag “%s”
sk: Pridať značku „%s“

note: Used when adding two tags to photo(s)
en: Add Tags “%s” and “%s”
sk: Pridať značky „%s“ a „%s“

[ctx: UndoRedo menu entry]
note: Undo/Redo command name (in Edit menu)
en: Add Tags
sk: Pridanie značiek

en: _Delete Tag “%s”
sk: O_dstrániť značku „%s“

en: Delete Tag “%s”
sk: Odstrániť značku „%s“

en: Delete Tag
sk: Odstrániť značku

en: Re_name Tag “%s”…
sk: Pre_menovať značku „%s“…

en: Rename Tag “%s” to “%s”
sk: Premenovať značku „%s“ na „%s“

en: _Rename…
sk: _Premenovať…

en: Modif_y Tags…
sk: Uprav_iť značky…

en: Modify Tags
sk: Úprava značiek

en: Tag Photo as “%s” | Tag Photos as “%s”
sk[0]: Označiť fotografie ako „%s“
sk[1]: Označiť fotografiu ako „%s“
sk[2]: Označiť fotografie ako „%s“

en: Tag the selected photo as “%s” | Tag the selected photos as “%s”
sk[0]: Označiť vybrané fotografie ako „%s“
sk[1]: Označiť vybranú fotografiu ako „%s“
sk[2]: Označiť vybrané fotografie ako „%s“

en: Remove Tag “%s” From _Photo | Remove Tag “%s” From _Photos
sk[0]: Odstrániť značku „%s“ z _fotografií
sk[1]: Odstrániť značku „%s“ z _fotografie
sk[2]: Odstrániť značku „%s“ z _fotografií

en: Remove Tag “%s” From Photo | Remove Tag “%s” From Photos
sk[0]: Odstrániť značku „%s“ z fotografií
sk[1]: Odstrániť značku „%s“ z fotografie
sk[2]: Odstrániť značku „%s“ z fotografií

en: Unable to rename tag to “%s” because the tag already exists.
sk: Nie je možné premenovať značku na „%s“, pretože značka už existuje.

en: Unable to rename search to “%s” because the search already exists.
sk: Nepodarilo sa premenovať vyhľadávanie na „%s“, pretože vyhľadávanie už existuje.

note: Saved search button
en: Saved Search
sk: Uložené vyhľadávanie

en: Delete Search
sk: Odstrániť vyhľadávanie

en: _Edit…
sk: _Upraviť…

en: Re_name…
sk: _Premenovať…

en: Rename Search “%s” to “%s”
sk: Premenovať vyhľadávanie „%s“ na „%s“

en: Delete Search “%s”
sk: Odstrániť vyhľadávanie „%s“

en: Rate %s
sk: Hodnotiť %s

en: Set rating to %s
sk: Nastaviť hodnotenie na %s

en: Setting rating to %s
sk: Nastavuje sa hodnotenie na %s

en: Display %s
sk: Zobraziť %s

en: Only show photos with a rating of %s
sk: Zobraziť len fotografie s hodnotením %s

en: %s or Better
sk: %s alebo lepšie

en: Display %s or Better
sk: Zobraziť %s alebo lepšie

en: Only show photos with a rating of %s or better
sk: Zobraziť iba fotografie s hodnotením %s alebo lepšie

en: Remove the selected photos from the trash
sk: Odstráni vybrané fotografie z koša

en: Remove the selected photos from the library
sk: Odstrániť vybrané fotografie z knižnice

en: _Restore
sk: _Obnoviť

en: Move the selected photos back into the library
sk: Presunie vybrané fotografie naspäť do knižnice

en: Show in File Mana_ger
sk: Zobraziť v správcovi sú_borov

en: Open the selected photo’s directory in the file manager
sk: Otvorí priečinok vybraných fotografií v správcovi súborov

en: Unable to open in file manager: %s
sk: Nie je možné otvoriť v správcovi súborov: %s

en: R_emove From Library
sk: _Odstrániť z knižnice

en: _Move to Trash
sk: Presunúť do _Koša

en: Select _All
sk: Ozn_ačiť všetko

en: Select all items
sk: Vybrať všetky položky

note: ...precache the timestamp string... / Locale-specific time format for 12-hour time, i.e. 8:31 PM / Precede modifier with a dash ("-") to pad with spaces, otherwise will pad with zeroes / See http://developer.gnome.org/glib/2.32/glib-GDateTime.html#g-date-time-format / Locale-specific time format for
en: %a %b %d, %Y
sk: %a %d. %b, %Y

[ctx: MultidayFormat]
note: / Locale-specific starting date format for multi-date strings, / i.e. the "Tue Mar 08" in "Tue Mar 08 - 10, 2006" / See http://developer.gnome.org/glib/2.32/glib-GDateTime.html#g-date-time-format
en: %a %b %d
sk: %a %e. %b

[ctx: MultidayFormat]
note: / Locale-specific ending date format for multi-date strings, / i.e. the "10, 2006" in "Tue Mar 08 - 10, 2006" / See http://developer.gnome.org/glib/2.32/glib-GDateTime.html#g-date-time-format
en: %d, %Y
sk: %e., %Y

[ctx: MultimonthFormat]
note: / Locale-specific calendar date format for multi-month strings, / i.e. the "Tue Mar 08" in "Tue Mar 08 to Mon Apr 06, 2006" / See http://developer.gnome.org/glib/2.32/glib-GDateTime.html#g-date-time-format
en: %a %b %d
sk: %a %e. %b

[ctx: MultimonthFormat]
note: / Locale-specific calendar date format for multi-month strings, / i.e. the "Mon Apr 06, 2006" in "Tue Mar 08 to Mon Apr 06, 2006" / See http://developer.gnome.org/glib/2.32/glib-GDateTime.html#g-date-time-format
en: %a %b %d, %Y
sk: %a %e. %b, %Y

en: Slideshow
sk: Prezentácia

en: Saved Searches
sk: Uložené vyhľadávania

note: Ordering must correspond with SearchConditionText.Context
en: contains
sk: obsahuje

note: Ordering must correspond with Context
en: is exactly
sk: je presne

en: starts with
sk: začína s

en: ends with
sk: končí s

en: does not contain
sk: neobsahuje

en: is not set
sk: nie je nastavené

en: is set
sk: je nastavené

note: Ordering must correspond with SearchConditionMediaType.Context
en: is
sk: je

en: is not
sk: nie je

note: Ordering must correspond with SearchConditionMediaType.MediaType
en: any photo
sk: akákoľvek fotografia

en: a raw photo
sk: RAW fotografia

en: a video
sk: video

en: has
sk: obsahuje

en: has no
sk: neobsahuje

en: modifications
sk: úpravy

en: internal modifications
sk: interné úpravy

en: external modifications
sk: externé úpravy

note: Ordering must correspond with SearchConditionFlagged.State
en: flagged
sk: označená

en: not flagged
sk: neoznačená

en: and higher
sk: a vyššie

en: only
sk: iba

en: and lower
sk: a nižšie

en: is after
sk: je po

en: is before
sk: je pred

en: is between
sk: je medzi

en: and
sk: a

en: Search
sk: Hľadať

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: any
sk: aspoň jedno

en: all
sk: všetky

en: none
sk: žiadne

en: Any text
sk: Ľubovoľný text

en: Title
sk: Názov

en: Tag
sk: Značka

en: Comment
sk: Komentár

en: Event name
sk: Názov udalosti

en: File name
sk: Názov súboru

en: Media type
sk: Typ

en: Flag state
sk: Stav označenia

en: Photo state
sk: Stav fotografie

en: Rating
sk: Hodnotenie

en: Date
sk: Dátum

en: ★+ Rating
sk: Hodnotenie ★+

en: ★★+ Rating
sk: Hodnotenie ★★+

en: ★★★+ Rating
sk: Hodnotenie ★★★+

en: ★★★★+ Rating
sk: Hodnotenie ★★★★+

en: ★★★★★+ Rating
sk: Hodnotenie ★★★★★+

en: Error loading search bar UI: %s
sk: Chyba pri načítavaní používateľského rozhrania lišty vyhľadávania: %s

note: Ticket #3260 - Add a 'close' context menu to the searchbar. Prepare the close menu for use, but don't display it yet; we'll connect it to secondary click later on.
en: Close
sk: Zavrieť

note: Type label and toggles
en: Type
sk: Typ

en: Videos
sk: Videá

en: RAW Photos
sk: RAW fotografie

en: Use a saved search to filter items in the current view
sk: Použiť uložené vyhľadávanie na filtrovanie položiek v aktuálnom zobrazení

en: Settings
sk: Nastavenia

note: Set up toolbar add toolbar buttons
en: Back
sk: Späť

en: Go to the previous photo
sk: Prejsť na predchádzajúcu fotografiu

en: Pause
sk: Pozastaviť

en: Pause the slideshow
sk: Pozastaviť prezentáciu

en: Next
sk: Ďalšia

en: Go to the next photo
sk: Prejsť na nasledujúcu fotografiu

en: Change slideshow settings
sk: Zmeniť nastavenia prezentácie

note: An entire slideshow set might be missing, so check for a loop.
en: All photo source files are missing.
sk: Chýbajú všetky zdrojové súbory fotografií.

en: Play
sk: Spustiť

en: Continue the slideshow
sk: Pokračovať v prezentácii

en: Slideshow Transitions
sk: Prechody prezentácie

en: (None)
sk: (Žiadny)

en: None
sk: Žiadny

en: Random
sk: Náhodná

en: Tags
sk: Značky

en: untitled
sk: bez názvu

note: multiple videos
en: Export Videos
sk: Exportovať videá

en: Toggle _Flag
sk: Prepnúť _značku

en: _Developer
sk: _Vývojár

en: Open with E_xternal Editor
sk: Otvoriť pomocou e_xterného editora

en: View Eve_nt for Photo
sk: Zobraziť u_dalosť fotografie

en: _File
sk: _Súbor

en: Save _As…
sk: Uložiť _ako…

en: _View
sk: _Zobraziť

en: Fit to _Page
sk: Prispôsobiť _strane

en: Zoom _100%
sk: Mierka _100%

en: Zoom _200%
sk: Mierka _200%

en: _Photo
sk: _Fotografia

en: _Previous Photo
sk: _Predchádzajúca fotografia

en: _Next Photo
sk: Ďa_lšia fotografia

en: T_ools
sk: Nás_troje

en: _Frequently Asked Questions
sk: Často _kladené otázky

en: _Report a Problem…
sk: _Nahlásiť problém…

en: _Import from Folder…
sk: _Importovať z priečinka…

en: Import From _Application…
sk: Importovať z _aplikácie…

en: Empty T_rash
sk: _Vyprázdniť kôš

en: _Find
sk: _Nájsť

en: Ne_w Saved Search…
sk: No_vé uložené vyhľadávanie…

en: _Basic Information
sk: _Základné informácie

en: E_xtended Information
sk: _Rozšírené informácie

en: _Search Bar
sk: _Panel vyhľadávania

en: S_idebar
sk: Bočný panel

en: T_oolbar
sk: Panel _nástrojov

en: _Comments
sk: Komentár

en: Sort _Events
sk: Zora_diť udalosti

en: _Ascending
sk: Vz_ostupne

en: D_escending
sk: Zo_stupne

en: Even_ts
sk: U_dalosti

en: R_emove from Library
sk: _Odstrániť z knižnice

en: _Titles
sk: _Názvy

en: Ta_gs
sk: _Značky

en: Sort _Photos
sk: Usporiadať _fotografie

en: By _Title
sk: Podľa _názvu

en: By _Filename
sk: Podľa názvu _súboru

en: By Exposure _Date
sk: Podľa _dátumu vytvorenie

en: By _Rating
sk: Podľa _hodnotenia

en: _Descending
sk: Zo_stupne

en: _Photos
sk: _Fotografie

en: _Stop Import
sk: _Zastaviť importovanie

en: <b>Printed Image Size</b>
sk: <b>Veľkosť tlačeného obrázku</b>

en: Use a _standard size:
sk: Použiť š_tandardnú veľkosť:

en: Use a c_ustom size:
sk: Použiť _vlastnú veľkosť:

note: Abbrevation for "inch"
en: in.
sk: palcov

en: _Match photo aspect ratio
sk: _Zachovať pomer strán fotografie

en: _Autosize:
sk: _Automatická veľkosť:

en: <b>Titles</b>
sk: <b>Názvy</b>

en: Print image _title
sk: Vytlačiť _názov obrázku

en: <b>Pixel Resolution</b>
sk: <b>Rozlíšenie pixelov</b>

en: _Output photo at:
sk: _Vytvoriť fotografiu v:

en: pixels per inch
sk: pixeloch na palec

en: Set as Desktop Background
sk: Nastaviť ako _pozadie pracovnej plochy

en: Use for Desktop
sk: Použiť pre pracovnú plochu

en: Use for Lock Screen
sk: Použiť pre uzamykaciu obrazovku

en: Set as Desktop Slideshow
sk: Nastaviť ako prezentáciu pre pracovnú plochu

en: Generate desktop background slideshow
sk: Vygenerovať prezentáciu pre pracovnú plochu

en: Show each photo for
sk: Ukázať každú fotografiu na

en: period of time
sk: určitý čas

en: How long each photo is shown on the desktop background
sk: Ako dlho bude každá fotografia zobrazená na pozadí pracovnej plochy

en: white
sk: biela

en: black
sk: čierna

en: Display
sk: Obrazovka

en: _Background:
sk: _Pozadie:

en: _Import photos to:
sk: _Importovať fotografie do:

en: _Watch library directory for new files
sk: _Sledovať adresáre knižnice kvôli novým súborom

en: Importing
sk: Importuje sa...

en: _Directory structure:
sk: Š_truktúra priečinkov:

en: Example:
sk: Príklad:

en: R_ename imported files to lowercase
sk: Zmeniť názov importovaných súborov na _malé písmená

en: Metadata
sk: metaúdaje

en: Write tags, titles, and other _metadata to photo files
sk: _Zapísať značky, názvy a ďalšie metaúdaje do súborov fotografií

en: RAW Developer
sk: RAW vývojka

en: De_fault:
sk: Pred_volená:

en: _Pattern:
sk: _Vzorec:

en: E_xternal photo editor:
sk: _Externý editor fotografií:

en: External _RAW editor:
sk: Externý _RAW editor:

en: External Editors
sk: Externé editory

en: Plugins
sk: Zásuvné moduly

en: _Name of search:
sk: _Názov vyhľadávania:

en: _Match
sk: _Zhoda

en: of the following:
sk: z nasledujúcich:

en: label
sk: štítok

en: _Delay:
sk: _Oneskorenie:

en: _Transition effect:
sk: _Efekt prechodu:

en: Transition d_elay:
sk: Oneskorenie _prechodu:

en: Show t_itle
sk: Zobraziť ná_zov

en: seconds
sk: sekúnd

en: New _Tag…
sk: Nová _značka…

en: Delete all photos in the trash
sk: Odstráni všetky fotografie v koši
